Nohavová (KSČM): Ne všechny děti se dostanou do pěstounské péče
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2021 v 06:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Nohavová (KSČM): Čím hrozí komercionalizace náhradní rodinné péče
Péče o ohrožené děti je roztříštěná a nesystémová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Kvůli zahlcenosti soudů zůstávají děti v diagnostickém ústavu nepřiměřeně dlouho
Projev na 55. schůzi sněmovny 23. února 2017 k Návrhu zákona,kterým se mění některé zákony v souvislosti s problematikou umisťování dětí s nařízenou ústavní výchovou do školských zařízení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jindřichův Hradec: Porodnice se zapojila do projektu Život v kufříku
Památníček s fotkami, album, pletené oblečení, hračka, kojenecká lahvička, dudlík a kosmetika. To vše je obsahem kufříků, jež dostávají děti narozené v jindřichohradecké porodnici, které jsou následně předávány do pěstounské péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kailová (ČSSD): Zvyšujeme příspěvky na děti v pěstounské péči
Poslanecká sněmovna v rámci schvalování změny zákona o státní sociální podpoře odsouhlasila můj pozměňovací návrh, kterým se zvyšují příspěvky na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči, které suplují dítěti výživné od rodičů, které přechází na stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Několik faktů k návrhu zákona o „dlouhodobém ošetřovném“
Vláda do PS předložila návrh zákona o dlouhodobém ošetřovném. Návrh má řešit potřebu ošetřování osob potřebujících dlouhodobou péči a zároveň hmotné zajištění „ošetřující osoby“ dávkou nemocenského pojištění. Péče o dlouhodobě nemocné je v současnosti většinou péčí ústavní. Ta je sice nezbytná, ale je celkově nákladnější a hlavně pro potřebné i jejich rodiny méně společensky i lidsky přínosná, než zajištění této péče v domácím prostředí členy rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mahulena Mojžíšová: Péče o nemocné a umírající děti je stále málo dostupná
Vážné onemocnění dítěte či jeho smrt jsou velmi těžkými tématy. Dětská paliativní péče je nezbytným pomocníkem a průvodcem v této náročné životní situaci a nabízí zajištění nejvyšší možné kvality života pro děti s život omezujícím a ohrožujícím onemocněním a jejich rodiny. Dostupnost těchto služeb reviduje dokument „Stav dětské paliativní péče v ČR v roce 2017“ Pracovní skupiny dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Pomohli jsme pěstounce získat odškodnění za pochybení úřadu
Babička se stala pěstounkou svého vnuka. Aby péči o něj zvládla, odešla do předčasného starobního důchodu. Na základě doporučení Orgánu sociálně-právní ochrany dětí si k důchodu požádala o dávku pěstounské péče – odměnu pěstouna, kterou ji přiznal úřad práce. Ani jeden z úřadů ji bohužel neupozornil na skutečnost, že nemůže pobírat současně předčasný důchod a odměnu pěstouna. Oba úřady tím pochybily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist