nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Balcarová (Piráti): Tři z pěti lidí dýchají špatný vzduch. Máme řešení
Předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dana Balcarová z Pirátské strany na schůzi výboru předložila dva legislativní návrhy, které pomohou zlepšit tristní stav ovzduší. Jedná se o zrušení výjimek na překračování limitů znečištění velkým elektrárnám a zavedení pravomoci obcí zakázat spalování nekvalitního uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslankyně Pirátů Balcarová chce omezit spalování uhlí
Zlepšit ovzduší v Česku pomocí dvou změn zákona o ovzduší chce předsedkyně poslaneckého výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti). Vadí jí výjimky z limitů znečištění pro velké elektrárny a chybějící pravomoc obcí zakázat spalování nekvalitního uhlí. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Kvalitu pitné vody zhoršují sinice a pesticidy
Předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dana Balcarová (Piráti) včera zaštítila seminář Akademie věd ČR s tématem „Pitná voda - je a bude?”. Kvalita vody dle přednášejících velmi rychle klesá, bude se neustále zhoršovat a dostává se na hranici upravitelnosti. Přístup k pitné vodě, její kvalita a cena jsou jedny z klíčových pirátských témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Vláda musí považovat ochranu krajiny za prioritu
Situace je alarmující - v roce 2016 byl na 87 % měřených míst překročen některý z limitů pro znečištění podzemní vody, když hlavním znečišťovatelem je používaná chemie v zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Jakostní model pomůže snížit znečištění povrchových vod
Jaderná elektrárna Dukovany potřebuje pro svůj provoz a plánované rozšíření o další jaderné bloky dostatečné množství kvalitní vody. Proto je množství a kvalitě povrchové vody v řece Jihlavě věnována dlouhodobě zvýšená pozornost, především pak jejímu stavu nad vodním dílem Dalešice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist