Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.581x, což odpovídá cca 186.851-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Feri (TOP 09): Česnečka a hodně vody
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Herec Vetchý promluvil k české politice
Herec Ondřej Vetchý by chtěl, aby lidé ve státním sektoru sebou sakra mrskli. Řekl to alespoň v rozhovoru na Českém rozhlasu. Zároveň posluchače vyzval, aby si zachovali humor, který je tak nezbytný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Klišé ´za vším je Putin´ už moc lidi nepřesvědčí.“ Generál Kostelka vyslal závažná slova k bojovníkům s dezinformacemi
ROZHOVOR Snaha o vytvoření jakýchsi „Spojených evropských států“ po vzoru USA je podle exministra obrany, bývalého velvyslance a generála Miroslava Kostelky odsouzena ke krachu a zbytečně ohrožuje celistvost a jednotu EU. Neumí si, v podmínkách historicky, kulturně, geograficky a jiných, zcela odlišných od vzniku Spojených států, vytvoření něčeho takového představit. „Tyto chyby a snahy pak vedou k negativním důsledkům a při jejich kumulaci mohou vést i k rozpadu EU,“ prohlásil generál Kostelka v rozhovoru, v němž hodnotí některé zlomové události uplynulého roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ústav pro hospodářskou úpravu lesů zveřejnil informace k programu KOPLA
Jde o podporu státní správy lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nápad z „kachlíkárny“. Pět procent „kurev“ ve společnosti spustí šmírování. Jednání v Bruselu za zavřenými dveřmi! Kanonáda historika Langa
ROZHOVOR „Aby nastalo šmírování a udávání, stačí pouhých pět procent ‚kurev‘ ve společnosti, které to spustí. A oněch pět procent se bohužel vždycky najde.“ Ani doma nebudou mít prý takový přehled, co vypijeme piv, jaký bude mít Andrej Babiš. „Starej Procházka“ je snad nesmrtelný fenomén a jeho mocnářství se nám stále připomíná. ParlamentníListy.cz oslovily geologa, muzejníka, regionálního historika Martina Langa. Kdo bude otloukánkem při dalších, tentokrát parlamentních volbách? Nadutí panáci v Bruselu se chystají kout pikle za zavřenými dveřmi… ale co je to proti vesmíru! A dobrá zpráva: mladí čtou, a ne že ne!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí oznámí v úterý výsledky rozpočtu, bude asi nejlepší za 20 let
Hospodaření státu za loňský rok by mělo skončit nejlepším výsledkem za posledních 20 let. Vyplývá to z vyjádření ministra financí Andreje Babiše (ANO) z posledních týdnů. O výsledku bude ministr informovat na tiskové konferenci v úterý 3. ledna. Na celý rok 2016 byl schválen státní rozpočet se schodkem 70 miliard korun. Ke konci listopadu ovšem hospodařil stát s přebytkem 55,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil: Jsem přesvědčený, že Miloš Zeman bude jednou v historii hodnocen jako prezident, který svou roli nezvládl
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman podle europoslance za TOP 09 a Starosty a nezávislé Jiřího Pospíšila roli prezidenta v parlamentní republice absolutně nezvládl. „Jsem hluboce přesvědčený, že Miloš Zeman bude jednou v historii hodnocen jako prezident, který svou roli nezvládl, protože společnost, která je křehká, která je stále zatížena minulostí komunismu, rozdělil, místo toho, aby přispěl k její kultivaci a jejímu spojení,“ prohlásil poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Charta 77 inspiruje i dnes, tvrdí její tehdejší signatář
Jeden z nejmladších signatářů Charty 77 Petr Pospíchal bilancoval pro server DeníkReferendum.cz smysl Charty po čtyřiceti letech. Paralelu mimo jiné nachází i u současných iniciativ solidarity s uprchlíky. Charta 77 podle Pospíchala inspiruje i dnes – k odvaze, ke vzdoru i k solidaritě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš: Mostecký sváteční nesváteční čas senátně-volební
Ono to vlastně čas předvánoční a vánoční moc nepřipomínalo. Politikům určitě ne. Ti totiž přemýšleli o své účasti či neúčasti v opakovaných volbách do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Když omezíme sváry, mohl by to být docela pěkný rok
Přání na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„To mi nahání hrůzu!“ Znalec Německa Kechlibar se děsí při pohledu na Afriku a kvůli Merkelové se prý říká...
ROZHOVOR Osobnostní rys Angely Merkelové nechat problémy vyhnít se neblaze projevuje v celé EU. "Leccos můžete nahradit, třeba cukr sacharinem nebo kávu meltou, ale lídra nenahradíte ničím," říká k tomu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista, matematik a znalec Německa Marian Kechlibar. "Schengenský systém se bohužel stal rájem pro zločinnost, včetně pašování lidí," myslí si. Afrika má podle něho do roku 2100 narůst na 4,5 miliardy lidí. "To mi nahání hrůzu," dodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Změnit zdravotní pojišťovnu lze ode dneška
Ode dneška lze změnit svou zdravotní pojišťovnu. Přihlášku lze podat až do konce března; klientem nové pojišťovny se pak člověk stane od 1. července. Vloni se v prvním pololetí rozhodlo změnit svou zdravotní pojišťovnu bezmála 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
EET měla o silvestrovském večeru asi hodinu a půl problémy
Elektronická evidence tržeb měla o silvestrovském večeru problémy, které trvaly asi hodinu a půl. Registrační část EET byla mezi 17:09 a 18:46 prakticky nedostupná, vyplývá z údajů dostupných na serveru hlidaceet.cz a twitteru Hlídače smluv. EET funguje v ostrém provozu už měsíc, první větší výpadek systém postihl 13. prosince ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Útočník zapomněl v istanbulském klubu zbraň. Kostým Santa Clause prý neměl
39 mrtvých a desítky zraněných má na svědomí dosud neznámý útočník v nočním klubu v Istanbulu. Na místě podle všeho zanechal před útokem svou zbraň. Nové informace přinesl turecký premiér Binali Yildirim. Zprávy z Turecka přinášejí všechna světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Konvička (BPP): O Obamovi aneb Teď už se to snad smí říkat
Na blbnutí spojených západních kaváren po zvolení Donalda Trumpa nejvíc fascinuje, jak si naprosto odmítají přiznat tu skutečně důležitou politiku odcházejícího amerického prezidenta, stejně jako jeho poražené rádo-by-nástupkyně, Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Obecní knihovně ve Vlkově si připomněli sto dvacet let od založení
V Obecní knihovně ve Vlkově připomněli 120. výročí založení tohoto kulturního stánku. Knihovnu založil 31. prosince 1896 zdejší Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Forejt dobrovolně odchází i od Zaorálka. Co bude s místem ve Vatikánu?
Bývalý ředitel protokolu prezidentské kanceláře Jindřich Forejt ukončí také služební poměr na ministerstvu zahraničí. Požádal o to sám písemně. Ministerstvo žádosti vyhoví a poměr bude ukončen k pondělí 2. ledna. Ministerstvo to dnes oznámilo v tiskové zprávě. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Tomu říkám užitečně investované peníze
Vyjádření na sociální síti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Otřese se Škoda a Voltekarla
Nejvíc nás zasáhnou dvě věci, které se v roce 2017 zásadně změní – americká zahraniční politika a evropský automobilový průmysl. Odtažité Spojené státy nechají na holičkách české čekatele odměny za zprostředkování jejich hegemonie u nás, stárnoucí mládež Voltekarla. Českou hospodářskou dominantu, Škodu Auto, čeká honička za pelotonem konkurence, která přezbrojuje na elektrické robotické taxíky bez řidiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hasiči: Jak dopadly silvestrovské oslavy v Praze?
46 výjezdů – to je celková bilance posledního dne roku 2016 a prvních šesti hodin Nového roku. Pražští hasiči vyjeli v souvislosti s oslavami k 20 požárům. Většinou se jednalo o požáry plastových kontejnerů, kdy příčinou vzniku požáru byla neopatrnost při manipulaci se zábavní pyrotechnikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Hlavně haterům přeji hodně zdraví
Reakce na sociální síti na článek "'Mám střet zájmů, ale já ho nezneužívám.' Anketu o výrok roku ovládl Andrej Babiš":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V jižních Čechách se jako první narodil Vojtěch z Českých Budějovic
Symbolickou štafetu mezi prvními novoročními miminky v Jihočeském kraji přebírá v roce 2017 Nemocnice České Budějovice. Ve 3:16 zde přišel na svět Vojtěch Liška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Balíček od migrantů se pošťačce nelíbil, přivolala policii. Ta objevila sošku pro kancléřku
Dárek od dvou migrantů, otce a syna, kteří v Německu žádají o azyl, způsobil pozdvižení. Pošťačka totiž kvůli zásilce zavolala policii. O případu informuje server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Pecina: Ruská propaganda existuje. Ale ti, které nazývám pražskou kavárnou, jsou daleko nebezpečnější. Ovládají ČT a další média
ROZHOVOR „Když jsem po útoku v Berlíně slyšel Věru Jourovou, jak hovoří o opatřeních proti terorismu, nevěřil jsem vlastním uším,“ uvádí někdejší dvojnásobný ministr vnitra a bezpečnostní expert Martin Pecina. Svá kritická slova pak ještě vysvětluje: „Místo toho, aby se začalo se skutečným bojem s pašeráky lidí, místo toho, aby se zahájily deportace nelegálních migrantů, Evropská komise uvažuje o omezení internetových plateb a anonymních mobilních čísel. Ti lidé jsou už úplně mimo realitu. Copak teroristé potřebují anonymní telefony? To jsou úvahy úředníků za skleněnou stěnou, kteří vůbec netuší, co se děje venku…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ohlédnutí za rokem 2016 v Evropském parlamentu
Letos byl Evropský parlament tribunou několika významných projevů, svědkem velkých událostí a účastníkem přelomových dějů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Naše zdravotnictví je špičkové
Blahopřání do roku 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Strany budou mít poprvé omezeny výdaje na předvolební kampaň
Maximálně 90 milionů korun budou moct od letoška investovat politické strany do přípravy sněmovních voleb. Vyplývá to z novely zákona o politických stranách a hnutích, která dnes nabývá účinnosti. Omezení, na nichž se politici shodli v uplynulém roce, se budou týkat většiny voleb. Poprvé se nový model uplatní před hlasování o novém složení Sněmovny v říjnu. Ukáže se, zda se devadesátimilionový limit odrazí v síle předvolební kampaně. Například investice stran do billboardů by mohly být skromnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: Kyvadlo dějin se sice nebezpečně vychýlilo, nikoli však nenávratně
Komentář Marka Hilšera, kandidáta na prezidenta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Silvestr v Istanbulu se proměnil v masakr. Teroristé zabili desítky lidí během oslav
39 mrtvých, 69 raněných, z toho čtyři vážně. Taková je bilance nočního útoku na diskotéku v Istanbulu. Po pachatelích se stále pátrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Proč chtějí mít miliardáři vlastní strany?
P. S. pane předsedo KSČM Filipe, aby penězi vyplnili to, co Vy a KSČM bohužel myšlenkami v současnosti nedokážete. A nedivte se tolik, měli byste být rádi, že se jim daří, někdo z nich tu „revoluci“ přeci dělat musí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Začíná platit nový atomový zákon, má pomoci stavbě nových bloků
V Česku dnes začíná platit nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a pro spouštění nových bloků jaderných elektráren. Podle vlády zpřesnění napomůže státní správě daleko efektivněji usměrňovat kroky při umisťování, výstavbě, uvádění do provozu a provozu nových jaderných bloků. Podle Státního úřadu pro jadernou bezpečnost má nová legislativní úprava zajistit také vyšší úroveň bezpečnosti mírového využívání jaderné energie a ionizujícího záření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zelení: S čím může radit Pirátům takový člověk?
Reakce Strany zelených na sociální síti Facebook v návaznosti na zprávu, že Pirátům radí Vlastimil Tlustý:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Putinovi k novému roku
Až do 16. století existovalo v českých zemích soukromé vypovězení nepřátelství, zvané odpovědnictví. Vychází z principů krevní msty. Nejznámějším českým opovědníkem byl šlechtic Jiří Kopidlanský. Ten vedl od roku 1507 několik let soukromou válku proti Praze a dalším městům, aby pomstil smrt svého bratra. Více se doví čtenář v Dějiny národu českého, Františka Palackého (Praha 1940) nebo od Zdeňka Zdrůbka: Z kronik Podbrdska (Pam. nár. písem. Praha 1981), nebo v programu ČT 2, Bílá místa, z 21. 5. 2012, a dalších dílech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Američtí muslimové jsou vyděšení z Trumpa. Doufají, že je zachrání...
Zanedlouho se Donald Trump skutečně stane 45. prezidentem USA. Především američtí muslimové s obavami uvažují o tom, co mohou od nového prezidenta čekat. Ředitel odnože Amnesty International ve Spojených státech Naureen Shah v komentáři pro Washington Post vysvětluje, proč se američtí muslimové Trumpa tolik bojí a do koho vkládají své naděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf regionální hospodářské komory: Rostou multikulti problémy a nepotřebujeme ani migranty
ROZHOVOR Česká republika ve vleku EU. A ještě čekáme na její pokyny. I bez multi-kulti tady máme stovky tisíc Ukrajinců a dalších námezdních dělníků, například s rumunskými pasy a přes polské zprostředkovatelské agentury. Šéf regionální Hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman, který byl mnohokrát obchodně v Číně, je v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přesvědčen, že šance spolupracovat se „zemí draka“ nebude donekonečna. Což jsme v nedaleké historii s jinými státy zažili mnohokrát. A i nyní „zdarma“ předáváme těžko vydobyté trhy svým „partnerům ze Západu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Geert Wilders – budoucí nizozemský premiér?
Holandské parlamentní volby se sice uskuteční až v polovině března 2017, už nyní ale jejich očekávaný výsledek budí velký neklid mezi euroelitami v Bruselu. Očekává se totiž vítězství euroskeptické a antiimigrantské Strany pro svobodu známého kritika islámu Geerta Wilderse. Průzkumy preferencí naznačují, že současné vládní strany vyhoří a významně posílí prakticky všechna opoziční uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Expert na terorismus varuje: Turecko si letos nevydechne. Je v kleštích
Server bulvárního německého deníku Bild přinesl vyjádření mezinárodního experta na terorismus Davise Lewina. Turci se podle jeho názoru musejí připravit na další krušný rok, po sérii teroristických útoků z roku 2017 odstartoval i rok 2017 v zemi půlměsíce strašlivým masakrem. Odborník vysvětluje, proč si Turci neodpočinou ani v příštích měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dotace ze Státního fondu životního prostředí na největší investiční akci v Klimkovicích zaplatí sama sebe
Největší investiční akcí v Klimkovicích v letošním roce bude zateplení místního domova pro seniory. Usnesli se na tom zastupitelé na svém posledním letošním zasedání v prosinci. Město bude na zateplení žádat dotaci ze Státního fondu životního prostředí, tomuto rozhodnutí, ale předcházela dlouhá diskuze nejprve v radě města a poté v zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Polák, který se nad Českem oháněl bombou, je prý nepříčetný
Polský cestující, který byl v pátek po výhrůžce bombou v letadle letícím do Varšavy zadržen v Česku, je podle znalce nepříčetný. ČTK to dnes řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Letoun po výhrůžce nouzově přistál na pražském ruzyňském letišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Štěpán: Rok 2017 bude ve službách koho?
Starý rok skončil typicky, tendenčním článkem o Regulátorovi v ruských službách, kde bylo nepříliš kvalifikovaně smotáno více věcí dohromady, včetně nutnosti ochrany solárních baronů. Nový rok začal netradičním projevem prezidenta, s vytipováním hlavních problémů, zejména ekonomických. A upozornění na to, že byla ve vší tichosti založena cenzura. Pod záminkou ochrany nepříliš chytrého obyvatelstva, které je třeba chránit před útoky ruské rozvědky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Může islám koexistovat s ostatními náboženstvími a bezvěrci?
K článku mně přivedla kniha "Cesta k opravdovému spříznění náboženských tradic", ve které Dalajláma, vedle historie hinduismu, buddhismu, islámu a dalších, uvádí své životní zkušenosti a názory na spoluexistenci různých náboženství ve světě. Nebudu zde knihu obšírně popisovat; u koho vzbudím zájem, jistě si ji přečte sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad vyhlásil několik výběrových řízení
Státní pozemkový úřad ke konci roku vyhlásil několik výběrových řízení na pracovní místa:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zděšená žena popsala masakr v Istanbulu: 39 mrtvých, všude spousta krve...
Agentura Reuters přináší podrobnosti o silvestrovském masakru v tureckém Istanbulu. V hudebním klubu po bestiálním útoku zemřelo 39 osob, desítky dalších jsou zraněny. Policie po útočníkovi intenzivně pátrá. Žena, která z klubu prchla, popsala, co se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odporný útok! Čeští politici promluvili k masakru v Istanbulu
Střelba v tureckém nočním klubu byla podle předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) a šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska odporným zločinem. Podobným útokům je podle nich třeba předcházet mimo jiné spoluprací tajných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prosím Boha o pomoc v boji proti moru terorismu, říká papež František
Papež František ve svém novoročním poselství odsoudil epidemii terorismu a prosil Boha, aby dal lidem sílu vypořádat se s touto krvavou skvrnou na štítu lidství. Vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech hrozivého útoku v Istanbulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Walczysko (BPP): Jděte správným směrem
Přání do nového roku 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Je to ku...!" Švédském otřásá případ několikanásobného znásilnění matky dvou dětí. S otřesnými detaily. Jeden z útočících uprchlíků už promluvil
Švédský online deník Fria Tider přinesl hned zkraje letošního roku děsivé detaily, které na veřejnosti přednesl tamní prokurátor Gunnar Brodin. Jedná se o forenzní zprávu, kterou orgány činné v trestním řízení nechaly zpracovat poté, co došlo ke znásilnění v malém městě Mariannelund na východě země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sebevědomý kandidát na prezidenta Igor Sládek: Horáčku, Horáčku, měl byste začít sledovat politiku
Igor Sládek. Donedávna neznámý, dnes je již prvním oficiálním kandidátem na prezidenta České republiky. Podnikatel v minulosti poskytl rozhovor Reflexu, ve kterém se prezentuje jako velmi sebevědomý člověk s jasným cílem. Potřeba 50 tisíc podpisů jej nijak nerozhází. Se stejnou zarputilostí se vyjadřuje také k politické situaci, případně dalším "hradním konkurentům", a to především na sociální síti Twitter. Jeho poslední dva zářezy schytal umělec Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: I v tomto roce jsem objela celou republiku
Vyjádření ministryně na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Jesličky pro novou dobu
Jestliže se v adventním ročním čase vzpomíná na narození spasitele, nezapomene se vždy připomenout i místo jeho zrození. Není tím míněno ani tak město, či stát, ale chlév, resp. jesličky. Zamyslíte-li se, pak zjistíte, že se neřeší ani náboženská příslušnost jednotlivých aktérů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Londýnská pobočka agentury CzechTrade připravuje dodavatelské fórum pro české strojírenské výrobce
Jedná se o významného dodavatele do renomovaných společností především ve Velké Británii a Německu. Britská firma hledá aktuálně v České republice výrobce technicky náročných a vysoce kvalitních strojírenských komponentů, přičemž cílem je navázat vztah dlouhodobý, kde si partneři mohou věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prvním miminkem narozeným na Nový rok v porodnicích Krajské zdravotní je Josef Thieme z Ústí
Hned několik miminek narozených v porodnicích Krajské zdravotní, a. s., bude mít v rodném listě napsané datum narození 1. 1. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Britové zuří. Vláda poslala peníze neziskovce, která má integrovat muslimské ženy, ale...
Před několika týdny vzbudila bouři nevole zpráva, podle které český stát rozdělil nevládním „neziskovým“ společnostem v loňském roce šestnáct miliard korun. Mnoho z těchto peněz šlo na tzv. integrační projekty a nikdo přesně neví, jaké výsledky tyto investice přinesou. Ve Velké Británii aktuálně veřejnost zuří poté, co se dozvěděla, jaká „vypečená“ NGO obdržela peníze z jejich daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Dobrý nápad na obstavení majetku Bakaly
Zkrachovalý uhlobaron Bakala byl, jak se zdá, velký šibal. Podle některých informací si bývalí akcionáři OKD, a na prvním místě tedy Z. Bakala, z koláče zisku a disponibilních finančních zdrojů OKD jaksi přivlastňovali více, nežli jim příslušelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: V Aleppu byl nalezen sklad amerických zbraní
Ruský list „Izvestija“ ve čtvrtek s odvoláním na vysoce postavený zdroj v bezpečnostních složkách Sýrie napsal, že ve východní části Aleppa zanechali protivládní bandy skladiště s obrovským množstvím zbraní. Jejich značná část měla být do Sýrie dopravena z USA. Cena zbraní a munice – značná část je americké výroby - se odhaduje na miliony dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Skončil historicky nejúspěšnější rok pro zahraniční kancelář v Ho Chi Minh City
V roce 2016 poskytla zahraniční kancelář CzechTrade v Ho Chi Minh City zdaleka největší rozsah poskytnutých služeb českým exportérům od svého založení v roce 2007. Řečeno v číslech, jednalo se o nárůst o téměř 100 % ve srovnání s druhým nejúspěšnějším rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Minimální mzda se dneškem zvyšuje
Plán premiéra ve věci růstu minimálmí mzdy, zveřejněný na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Od nového roku můžete vyřídit své záležitosti na krajském úřadu dříve
Krajský úřad Moravskoslezského kraje mění od 1. ledna 2017 úřední hodiny pro veřejnost. Dosud mohli lidé své záležitosti vyřizovat každý den od devíti hodin. V novém roce už mohou vše potřebné obstarat od osmé hodiny ranní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanec Pospíšil: Tento příběh bude mít šťastný konec
Novoroční blahopřání na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tvrdit, že je každý muslim potenciálně teroristou, je hloupé, varoval prezident Kiska
Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska promluvil v tradičním novoročním projevu ke Slovákům. Varoval své spoluobčany před šířením nenávisti. Ačkoli se zatím šíří především na internetu, podle Kisky nás i tak ohrožuje. Hrozí nám, že nenávist vůči Romům, muslimům a dalším skupinám obyvatel rozloží naši společnost. Nedopusťme to, požádal Slováky prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vznikl nový úřad pro dohled nad stranami, není ale naplněn
Na hospodaření stran a hnutí má ode dneška začít dohlížet nový úřad. Vznikl ovšem jen po právní stránce, skutečně fungovat začne až v příštích měsících. Zatím nebylo oficiálně oznámeno ani jeho sídlo, ani nebyli vybráni zaměstnanci. Do konce loňského roku se podařilo jmenovat pouze jeho předsedu. Stal se jím bývalý náměstek šéfa Státního pozemkového úřadu Vojtěch Weis, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Nechť klid a mír zůstanou v této zemi
Novoroční blahopřání na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V centrálním registru byly zveřejněny smlouvy za 1,16 bilionu korun
V centrálním registru smluv bylo do konce loňského roku za šest měsíců jeho fungování zveřejněno 208 227 platných kontraktů v hodnotě 1,16 bilionu korun. Vyplývá to z údajů serveru Hlídač smluv. Registr byl spuštěn 1. července. Všechny smlouvy s plněním nad 50 000 korun bez DPH do něj musejí vkládat státní, krajské a obecní úřady či firmy i Česká televize nebo Český rozhlas a veřejné vysoké školy. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Uprchlíci jsou předem dáni jako islámští radikálové, kteří přichází islamizovat Evropu. To je blud, varuje docent Znoj
ROZHOVOR K pilířům křesťanské civilizace, kterou přece chceme hájit, patří zásada, která je v sekulární době vtělena do mezinárodních dohod, jež podepsalo nejen Německo, ale také my. Totiž zásada, že druhý člověk není dopředu nepřítelem, dokud něco nepřátelského neudělá. Angela Merkelová a další proto popírali hysterické tvrzení, že uprchlíci jsou předem dáni jako islámští radikálové, kteří přichází islamizovat Evropu. To je blud. Takto v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odpovídá na jednu z otázek docent politické filosofie Filosofické fakulty Univerzity Karlovy Milan Znoj. Mimo jiné se zaobírá "machiavelismem" v evropské politice a kvalitou prezidentování Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vysoká škola, způsobilost na stupeň „Tajné“ a 14. platová třída. To je Chovancův vedoucí nového centra
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) hledal v prosinci pracovníky pro Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Kdo se mohl ucházet o místo vrchního ministerského rady? Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Silvestrovská noc byla v nemocnicích na jihu Čech poměrně klidná
Oslavy příchodu nového roku neskončily v jihočeských nemocnicích žádným závažným poraněním. Nejvíce lidí ošetřili lékaři na traumatologické ambulanci v Nemocnici České Budějovice, do sedmé hodiny ranní jich bylo třináct. Jednoho člověka si s těžkým úrazem hlavy převzali do péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Marocký mlékárenský průmysl by se rád inspiroval německým modelem
Maroko chce, díky spolupráci s německými experty, navýšit množství vydojeného mléka. Do roku 2020 by chtěli dosáhnout 4 miliard litrů mléka ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš se vvyjádřil k útokům v Turecku: Uvažování těchto fanatiků...
Střelbu v tureckém nočním klubu označil vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš za strašnou tragédii. Podle něj se ukazuje, že klasická bezpečnostní opatření jsou vůči těmto útokům neúčinná, protože počínání fanatiků typu istanbulského střelce je těžko předvídatelné. Babiš to dnes sdělil na dotaz ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Tři první kroky
Dnes je první den zbytku našich životů. Je jen a jen na nás, jak ho prožijeme. Jestli dovolíme, aby pokračoval trend pozvolného návratu do nesvobody, kdy totalitu komunistickou postupně nahrazuje totalita eurobolševická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Scénář zmanipulování prezidentských voleb
Na první pohled by se zdálo, že blízké vztahy současného prezidenta s ministrem financí jsou nedávného data. Pravdou však je, že minimálně od roku 1997 mají k sobě tito dva velmi blízko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Chtěl prý prostě mít sex za každou cenu! My prosazujeme nulovou toleranci nezákonné migrace
„Chtěl jsem prostě mít sex za každou cenu“, řekl před soudem v Berlíně minulý týden šestadvacetiletý pákistánský migrant Asif, který je obviněn ze znásilnění a z dalších pěti případů sexuálního napadení. Je to další v dlouhé řadě odporných násilných činů, které páchají migranti na evropských ženách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zkušenost s politickým vydíráním marginálních stran již známe, uvedl poslanec na konto Realistů
Z PROFILŮ Český politolog Petr Robejšek, který dlouhodobě žije v Německu, založil v České republice novou politickou stranu. Chce uzdravit politiku, řekl na tiskové konferenci v listopadu loňského roku. Jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz zajímalo, zdali má tato strana šanci proniknout do sněmovny. Zeptal se proto komunistického poslance Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ode dneška mohou úřady zkontrolovat, čím lidé doma topí
Začíná platit novela zákona o ochraně ovzduší, která umožní úřadům kontrolovat, čím lidé topí. Tam, kde je velké znečištění, například v Moravskoslezském kraji, vyrazí již v lednu úředníci do problémových míst, jinde spíše počkají na podněty od občanů. Plošné kontroly úřady neplánují, vyplývá z prosincové ankety ČTK v jednotlivých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Přeji všem... šťastnou ruku ve volbách
Silvestrovské přání na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ohlédnutí za rokem 2016 v Evropském parlamentu
Letos byl Evropský parlament tribunou několika významných projevů, svědkem velkých událostí a účastníkem přelomových dějů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Na vnitru vzniká centrum, které kvůli cenzuře kritizoval Zeman
Na ministerstvu vnitra ke dnešnímu dni vzniká Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Útvar se bude zabývat mimo jiné také bojem proti zahraničním i domácím dezinformacím a propagandě zejména na internetu. Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství v závěru minulého roku v souvislosti s centrem řekl, že se obává cenzury internetu. Vnitro trvá na tom, že nebude z médií odstraňovat obsah, pouze upozorňovat na dezinformace na webech či sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zvolení Zemana a Trumpa, Brexit a tři mrazivé scénáře vývoje naší společnosti. Promlouvá neurolog a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský
ROZHOVOR Jaké jsou příčiny toho, proč v Americe zvolili Donalda Trumpa, u nás Miloše Zemana, proč Angličané zvolili Brexit, vysvětluje neurolog a internista, vysokoškolský pedagog a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský. „Trump vyhrál volby na heslu „udělejme Ameriku znovu velkou“, Zeman zase hájí „naše“ zájmy. Jak a v čem má být Amerika „velká“? A co to jsou proboha ty „naše“ zájmy a v čem se specificky liší od zájmů dejme tomu Rakouska? Takže skutečný demokrat je dnešní společností vytlačen. Kdyby Pán Bůh dnes kandidoval na prezidenta kterékoli země, nebyl by nikde zvolen,“ říká Martin Jan Stránský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šťastný nový rok popřály jen webovky ODS, KSČM, Realistů a Soukromníků. Topka vystavila Kalouska, lidovci Jurečku a Úsvit ochranu hranic
ParlamentníListy.cz na Nový rok, tedy 1. ledna, prolistovaly oficiální stránky vybraných politických stran. Chtěly se přesvědčit o tom, jaký vzkaz mají jednotlivé partaje pro své voliče, respektive občany. A ukázalo se, že to většina správců a administrátorů zkrátka zaspala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Velké Británii zkontrolovali 2028 uprchlických "dětí" a zjistili něco moc znepokojivého
Skoro každý čtvrtý zkontrolovaný migrant mířící do Velké Británie lhal o svém věku, píše server britského deníku Daily Mail. Ze 2028 zkontrolovaných migrantů lhalo o svém věku 465 uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Světovláda se zlobí
Reakce světovládců jsou rychlé, přesné a vhodně zakryté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Merkelová, Hollande... Stereotypy bushovsko-clintonovského typu. Odmítají vidět cokoli, co je za jejich hranicemi. Potřebujeme změnu, burcuje profesor Krejčí
ROZHOVOR Krizové jevy západní ekonomiky byly odloženy, ale co bude dál? Politolog profesor Oskar Krejčí se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnuje možným variantám budoucího směřování světa s Donaldem Trumpem: „V tomto nebezpečném chaosu bude zásadní problém udržení vojenské rovnováhy a rozvahy. Mockrát jsme si řekli, že zastavit ekonomiku Číny nelze jinak než vojenským násilím. Nebezpečí, že tomuto někdo propadne, nebylo odstraněno,“ říká profesor. Krejčí také analyzuje situaci EU: „I kdyby odešel kdokoli z EU, musí zůstat geopolitická osa zachována, jinak Evropská unie končí. Udržení Angely Merkelové je pro EU velmi špatná perspektiva, protože v Paříži bezesporu ke změně dojde.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Moskva podle Doughertyové ponížila Obamu
Zdrženlivá reakce ruského prezidenta na nové sankce ze strany USA, odmítnutí odvetných opatření a pozvání dětí amerických diplomatů na oslavu nového roku – to je pro Obamu skutečné ponížení, domnívá se bývalá ředitelka moskevské kanceláře CNN a hlavní expertka na Rusko Jill Doughertyová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Za hackerskými útoky by mohl stát někdo jiný než Rusko, prohlásil Trump
Podle nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za hackerskými útoky na americkou Demokratickou stranu během kampaně před prezidentskými volbami nemuselo stát Rusko. Podrobnosti chce sdělit v úterý či ve středu. Má prý informace. Zprávu přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ve Velké Británie zkontrolovali 2028 uprchlických "dětí" a zjistili něco moc znepokojivého
Skoro každý čtvrtý zkontrolovaný migrant mířící do Velké Británie lhal o svém věku, píše server britského deníku Daily Mail. Ze 2028 zkontrolovaných migrantů lhalo o svém věku 465 uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist