Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Tereza Spencerová: Účet 2016 - A lid se posunul doprava…
Ve dvacátém století – sice v různých zemích různě a jindy, přesto ale více méně plošně – platilo, že inteligence byla „levicová" a symbolicky vedla „levicovou" část národa na pomyslné barikády za svět bez válek, zato plný pokroku, rozkvětu a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Žádná technická závada, bylo to jinak! Česká přítelkyně Alexandrovců promlouvá o smrtelném pádu letadla s umělci. A není sama
Advokátka Miroslava Hustáková, která se znala s několika předními osobnostmi armádního souboru Alexandrovci a pomáhala i při organizaci jejich českého turné, se na svém facebookovém profilu rozepsala o možných příčinách nehody letadla den po Štědrém dnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Reakce na článek v Českých novinách ohledně provozu EET
V článku "EET měla o silvestrovském večeru asi hodinu a půl problémy" došlo k nepřesné interpretaci technických informací ze serveru hlidaceet.cz. Hlavní služba EET, tedy příjem datových zpráv evidovaných tržeb z pokladních zařízení (účtenek), běžela celou dobu naprosto bez problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Proč jen slibujete a lžete? obořil se na ministra Hermana čtenář. Ten odpověděl...
Také v první den nového roku odpovídal na dotazy, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bez vlády by nám bylo líp
Sebechvála smrdí, jak se říká. A sebechvála ministra financí za lepší výběr daní je k tomu navíc ještě falešná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Od začátku ledna je možné využít vybrané obchvaty bez dálničních známek
Od nového roku mohou řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy nově od 1.1.2017 vyjmulo ze zpoplatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jirka Paroubek klesl ve své snaze stát se prezidentem snad nejhlouběji…
Abych byl spravedlivý, zatím jsem kritizoval nesoudnost potencionálních protikandidátů na prezidenta z tzv. liberální pravice: Horáček, Pithart, onen agent CIA z člověka v Tísni…, jméno mi vypadlo….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Cenzorní úřad ministerstva vnitra už je na Twitteru. Budete koukat, kdo mu ho založil
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček si na Twitteru založil nový účet. Jeho název je ČÚTI, čímž mluvčí naráží na Český úřad pro tisk a informace, tedy cenzorní instituci z minulého režimu. Ovčáček totiž nové centrum proti dezinformacím, které začalo s novým rokem na ministerstvu vnitra fungovat, srovnává právě s ČÚTI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství spustilo šablony pro střední a vyšší odborné školy
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo další dvě výzvy k předkládání žádostí o podporu formou projektů zjednodušeného vykazování, tzv. šablony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vážený hlas od Babiše: Merkelová vítala, teď nad mrtvolami i slzičku vymáčkne. Mimořádně inteligentní Zeman, zajímavý Robejšek, zbytečný „boj s dezinformacemi“
ROZHOVOR Poslanec hnutí ANO, někdejší rektor profesor Karel Rais nevěří, že se z brexitu vedení EU poučí, ale spíše se obává, že stoupenci užší byrokratické vize integrace Unie situace naopak využijí k prosazení změn v EU, pro které dosud neměli oporu. Karel Rais očekává, že nový prezident USA vstoupí do světové politiky konstruktivněji než jeho předchůdce, což může pomoci Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Pro zákaz pyrotechniky nejsem, zákazů už máme v ČR víc než dost
Markéta Šichtařová na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Duel - Michal Horáček vs. Petr Robejšek
Ve zpravodajském pořadu Události, komentáře proběhl zajímavý duel mezi Michalem Horáčkem a Petrem Robejškem. A duel to byl určitě pozoruhodný. Velkým překvapením byla často názorová odlišnost na některá klíčová témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Pravda nakonec vždycky zvítězí
Ministr na svém profilu na PL.cz reaguje na obvinění, že neplní slib, když před časem uvedl, že až bude mít k dispozici výpisy hovorů, kde se mělo doložit, kdo kdy panu Bradymu z Prahy do Kanady ohledně udělení medaile volal, tak je předloží...:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
S vyhoštěním ruských diplomatů z USA je to úplně jinak, než se tvrdí. Barack Obama varuje před „fake news“ a sám je šíří, objevil komentátor
Rozšiřuje Barack Obama dezinformace? Ve své pravidelné glose na to upozorňuje novinář a pozorovatel zákulisního dění Erik Best. Vše souvisí s nedávným vyhoštěním 35 ruských diplomatů z USA, o kterém rozhodla dosluhující administrativa. Podle Besta byl skutečný důvod jiný a dokazuje to web Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Poznámky k situaci ve stavebnictví a dopravě – nové technologie
Dopady globálních zmeˇn sveˇtových trendu° prˇedstavují dle národohospodáře prof. RNDr. Bohuslava Sekerky, CSc pro městské aglomerace nutnost rozvinout svu°j růstový potenciál pomocí nových metod a postupů. Meˇsta jsou nucena hledat nové zpu°soby, jak pomocí omezených zdroju° stimulovat reprodukci na svém území. Mnoho autorů hlásá udržitelný rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Byl to planý poplach, pachatel zadržen. Rozruch kolem rychlíku do Mnichova ustal
Kvůli hrozbě bombou zasahovali policisté v Berouně v rychlíku, který mířil do Mnichova. Policie evakuovala cestující, provoz na trati byl několik desítek minut zastavený, nyní je obnoven. Jak se však ukázalo, šlo o planý poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Otevřený dopis Novému roku
Tak už je to právě rok, co jsem začal psát své Otevřené dopisy – vesměs lidem, jichž si z nějakých důvodů vážím, kteří nějakým způsobem ve vzdálenější nebo nedávnější minulosti spoluformovali můj svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Brutální začátek roku: Rychlík do Mnichova zastaven u Berouna, podezření na bombu
Kvůli hrozbě bombou zasahují policisté v Berouně v rychlíku, který míří do Mnichova. Policie evakuovala cestující, provoz na trati byl několik desítek minut zastavený, nyní je obnoven. Vlak, který policie prohledává, stojí u berounského hlavního nádraží na koleji, na níž neblokuje provoz. Na místo byl povolán i pes cvičený na vyhledávání výbušnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodává pozemky v Hradci Králové za 12 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové vyhlásil výběrové řízení s následnou aukcí na prodej devíti pozemků v katastrálním území Březhrad v okrajové části Hradce Králové. Celková výměra pozemků je 9671 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman umí číst a my nejsme hloupí, posmívá se Zdeněk Zbořil šéfce „cenzorního úřadu“. Jde nám prý o krk a je to vážné
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Hříchy hlavních politických stran v minulém roce a jejich možnými dopady na výsledky letošních parlamentních voleb se zabývá ve svém pravidelném hodnocení Zdeněk Zbořil. Přitom očekává, že hnutí ANO by si po svém předpokládaném vítězství vybralo do koalice téměř kohokoli jiného než sociální demokraty. Pozastavuje se také nad tím, že místo hledání řešení migrační krize stavíme lavičky a přejmenováváme ulice a letiště. Z prezidentova poselství věnuje pozornost slovům o odboru na vnitru, který se bude starat o spásu našich duší a obecné blaho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Už to prasklo! Petr Schnur zná dobře náladu lidí Německa a Francie a má jasno. A lídry varuje: Budete zodpovědní za...
ROZHOVOR „Bublina praskla!“ Stále více lidí má podle Petra Schnura, historika, sociálního psychologa a publicisty z Hannoveru, plné zuby farizejství a lží etablované politické „elity“. „Velmi důvěrně poznám nálady lidí ve Francii i v Německu, a tak se mohu jen usmívat. Na to, aby nastalo politické zemětřesení, není zapotřebí Putina, ruských agentů a kremelských trolů. Obama, Merkelová, Hollande a celá EU demaskovali sama sebe.“ Upozorňuje na to, že obviňování z manipulací voleb mu připomíná hon na „agenty imperialismu“ v nejhlubší době normalizace. Publicista, který je rodákem z Brna, se v rozhovoru věnuje i situaci v Česku a barvitě popisuje také reakce německých médií na Trumpa a Brexit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Zahradník: Ekonomika EU? Ať se dočkáme příjemných překvapení
Aktuální dění v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET je děravá jak cedník
Stále více se ukazuje, že EET je děravá jak cedník. Na jeden z velmi problematických aspektů tohoto projektu nyní na základě podnětů od řady podnikatelů upozorňuje také Úřad pro ochranu osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Je potřeba začít lépe koordinovat politiku, přípravu na volby a komunikaci
Organizace ČSSD v Ostravě požadují svolání okresní konference, která rozhodne o dalším směřování ostravské části strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Čtenář se ptal Babiše, jak je to s EET v Agrofertu. Odpověď od mluvčího dost překvapila
Mluvčí Babišovy společnosti Agrofert Karel Hanzelka se vyjádřil k otázce jednoho ze čtenářů. Ten se ministra financí Andreje Babiše (ANO) ptal na serveru ParlamentníListy.cz na to, jak je možné, že řetězec Parky’s, který patří jeho Kosteleckým uzeninám, dostal výjimku z elektronické evidence tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusko se chlubí úspěchy, ale letadla furt padají
Někde jsem četl, jak Rusové zase vypustili fámu, že jejich armáda je ve skvělé kondici. Ovšem nedávné problémy s letadlovou lodí Admirál Kuzněcov a tragédie letadla s Alexandrovci dokazují opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Orbán chce nechat od Rusů postavit atomovou elektrárnu. Opozice se může zbláznit
Především o problematice výstavby maďarské jaderné elektrárny Paks II, kterou bude budovat ruská společnost Rosatom, se mluvilo v rozhovoru, který serveru Hlídacípes.org poskytl maďarský europoslanec Benedek Jávor. Ten je členem maďarské zelené liberální strany Dialog za Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Americká komentátorka: Už to, že se Trump s Ruskem baví, je hrozná chyba. S Putinem se má válčit, ne vyjednávat
„Ať už to nazýváte jak chcete, jsme ve válce s Ruskem a lidé na Západě by si to měli co nejrychleji uvědomit. Sýrie, Gruzie, Ukrajina jsou jen různé fronty stejného konflitku,“ tvrdí americká politická expertka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k ukončení nepřátelských akcí v Sýrii
Česká republika vítá vyhlášení ukončení nepřátelských akcí v Sýrii a přijetí rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2336 z 31. prosince 2016, která zaštiťuje úsilí mezinárodního společenství na ukončení konfliktu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: Boj o koryta v hnutí ANO
20. ledna 2017 budou krajské (vnitrostranické) volby ANO. Nelítostný boj o koryta uvnitř ANO Libereckého kraje se nyní ukázal v plné parádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rok 2016, TOP 09 a vy. Co vás zajímalo nejvíc?
I my jsme na konci roku počítali. Ale proto, abychom zjistili, co vás nejvíc zajímalo v souvislosti s TOP 09 v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vnitro chce kvůli bezpečnosti povýšit právo použít legální zbraně
Ministerstvo vnitra chce ústavním zákonem povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. Návrh novely, který předložilo, by chtělo prosadit ještě do letošních sněmovních voleb. Chce tak umožnit lidem bránit se proti teroristům například při útocích, jako byly loni nákladními automobily v Nice a v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Formalita vrátila ČEPRO do insolvenčního řízení
S ohledem na aktuální vývoj soudních sporů s JUDr. Vladimírem Bartošem bylo se společností ČEPRO znovu zahájeno insolvenční řízení. Opakuje se tím vývoj z roku 2011, protože následný postup insolvenčních soudů se ukázal jako formálně nesprávný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v českém průmyslu vyšplhala na devítiměsíční maxima
Nálada v českém průmyslu ke konci roku vzrostla na nejvyšší úrovně za posledních devět měsíců. Konec roku i začátek nového tedy vypadá slibně. Již tento pátek by listopadová čísla měla potvrdit návrat průmyslové výroby do kladných hodnot a ukázat meziroční růst o 5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka dorazil na oběd k Zemanovi. A přinesl mu dobrou zprávu
Premiér Bohuslav Sobotka se svojí chotí Olgou dorazil dnes do Lán, aby s prezidentem Milošem Zemanem a jeho ženou Ivanou poobědval na tradičním novoročním obědě. Krátce předtím ještě udělal vůči Zemanovi vstřícné gesto. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Sraly na něj mouchy, tak jsem ho sundal…
Začnu (a skoro tak i skončím...) hodnocení „kreativního“ návrhu šesti desítek mých kolegů v parlamentních škamnech slovy klasika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jak velké peníze na Silvestra létaly doslova do vzduchu...
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zajímavý pohled na Obamovu hysterii vůči Rusku. Ve skutečnosti se prý chce pomstít hlavně Trumpovi
Je velmi pravděpodobné, že Obamovy protiruské sankce nejsou namířeny proti Rusku, ale proti Trumpovi a republikánům, píše na svém facebookovém profilu analytik Tomáš Haas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura: Sobotka je bezskrupulózní lhář a podvodník. Politici brblají o naší malé efektivitě, ale necháváme se jen sprostě okrádat „spojenci“ ze Západu, kteří nás mají za podlidi
ROZHOVOR Podle předsedy SPD a poslance Tomia Okamury je Česká republika v pozici kolonie. „My se tady strašíme Rusy, ale jsme slepí k tomu, jak sprostě a odporně nás naši takzvaní spojenci okrádají. Jsme pro ně podřadnou kolonií, kterou ždímají, okrádají a kam posílají své odpadky… Naši hloupí politici brblají něco o naší malé efektivitě. Houby – necháváme se jen sprostě okrádat,“ zlobí se Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: ÚDHPSPH - Nový rok s novým úřadem
První den nového roku nabyl účinnosti zákon č. 302/2016 Sb., kterým se mění zákon č. 424/1991 Sb., o sdružování v politických stranách a v politických hnutích. Nový zákon zavádí dlouho diskutované limity na financování politických stran a volebních kampaní a zároveň zakládá nový Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí[1].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Med od českých včelařů je bezpečný a kvalitní, ukázala mimořádná kontrolní akce SVS
Státní veterinární správa (SVS) uskutečnila v průběhu druhého pololetí loňského roku mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na významné tuzemské včelaře – producenty medu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO To musíte takhle cvakat zubama. Jiří Paroubek předcvičoval a odhalil víc o návratu do politiky
Rozhovor uprostřed cvičení poskytl projektu Kilák expremiér Jiří Paroubek. Celý záznam videa, v němž Paroubek nevyloučil ani možnou kandidaturu na prezidenta, přinesl server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Důsledek „vyrovnání“ se s minulostí
Dočetl jsem se, že spolupráci Babiše (Bureše) se Státní bezpečností potvrzuje vedle slovenským soudem znevěrohodněného slovenského archivu i archiv český.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Vládnou nám neomarxisté. Když je mohli porazit Britové a Američané...
Rok 2016 končí a jeho události otřásly světem. V příštím roce se očekává, že „nová kontrarevoluce“ bude pokračovat. Boj mezi tradicí a pokrokářstvím, fungujícím uspořádáním společnosti a sociálními experimenty, je znovu aktuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Loňská výroba Temelína by stačila k pokrytí téměř roční spotřeby českých domácností
Přesně 12,1 terawatthodin elektřiny (TWh) loni vyrobila Jaderná elektrárna Temelín. Je to o 2 TWh méně než o rok dříve, i tak by ale Temelínem vyrobená elektřina vystačila českým domácnostem na deset měsíců. Od zahájení výroby v prosinci 2000 vyrobila jihočeská elektrárna 191,4 TWh elektřiny, což by celé České republice stačilo na tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Vánoce jako svátek správnosti
Dědovo vyprávění o tom, o čem se nepíše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Leteckou záchrannou službu na jihu Čech převzala armáda
V neděli 1. ledna ráno se zhruba 8 hodin a 20 minut v Bechyni na stanovišti Letecké záchranné služby rozezněla siréna ohlašující zásah. Armádní vrtulník W-3A Sokol s osádkou a přiděleným volacím znakem jihočeské Letecké záchranné služby – Kryštof 13 šel poprvé do vzduchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Co je asi před námi?
Před pár desítkami hodin začal. Je tedy úplně nový, neopotřebovaný, s dosud nepoškrábanou karoserií, motoristickou terminologií „v záběhu“. Je to model nové řady se sedmičkou na konci. Rok 2017. Jaký asi bude?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Pouze ČSSD může ve volbách porazit Babišovo hnutí
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka byl na Nový rok hostem pořadu České televize Týden v politice. Hlavními tématy bilančního rozhovoru byly nadcházející volby, fungování vládní koalice, jarní sjezd ČSSD a zhodnocení dosavadní práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jindřich Forejt již nebude zaměstnancem MZV ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR obdrželo koncem roku 2016 písemnou žádost Jindřicha Forejta o ukončení jeho služebního poměru na MZV. Státní tajemník MZV této jeho žádosti vyhoví a jeho služební poměr ukončí k 2. 1. 2017. Tímto dnem přestane být Jindřich Forejt zaměstnancem MZV, nebude tedy veden ani v evidenci zaměstnanců tohoto úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bude Zeman kandidovat? Zdroj z Hradu promluvil
Co vše se odehraje na politické scéně v tomto roce, popisuje dnešní vydání MF Dnes. Rozebírá především podzimní volby, ale spekuluje i nad tím, zda prezident Miloš Zeman oznámí zájem o prezidentské křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rok 2016 na ČMKBK: Na energetické burze nakoupila energie většina krajů
Vedle ministerstev a jimi zřizovaných organizací si v uplynulém roce zajistila elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno i většina krajů. Podle jimi zveřejněných informací si tak snižovaly náklady na energie v řádu desítek milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Magda Vášáryová odhalila, co jí soukromě nabídl Václav Havel
V roce 1992 mně Václav Havel nabízel post viceprezidentky, prozradila v rozhovoru pro server Seznam.cz bývalá herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová. Prozradila také svůj názor na uprchlíky a na slovenského prezidenta Andreje Kisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Takhle „šikovní“ dokážou být někteří uprchlíci. Němečtí daňoví poplatníci jsou na infarkt
Britský deník Express odkrývá chaos, který panuje v souvislosti s rozdělováním sociálních dávek a dalších finančních benefitů uprchlíkům. Ukazuje se, že mnozí z nich zneužívají předností štědrého sociálního systému evropských zemí. A to včetně těch, kteří spáchali teroristický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Prostě máme fakt našlápnuto na úspěšnou éru
V anketě dnešních Lidových novin odpovídali politici na dvě otázky. První zněla „Co očekáváte od roku 2017“ a druhá „Co byste chtěl vy osobně v příštím roce změnit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Házení vajec na Zemana je jen přestupek
Muž obžalovaný kvůli házení vajec na prezidenta republiky v roce 2014 se podle obvodního soudu pro Prahu 2 dopustil přestupku, nikoliv trestného činu. Rozhodnutí je nepravomocné. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Polsko zuří: Afričané prý ubodali k smrti mladého muže. Ze msty
Polskou veřejnost pobouřila hned zkraje nového roku vražda mladého muže ve městě Ełk, do které jsou s největší pravděpodobností zapleteni migranti z arabských zemí. O události informují na hlavních stránkách všechna polská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza OKD: Sobotka letos možná předstoupí před soud
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) by mohl předstoupit před soud v kauze privatizace OKD. O návrhu jednoho z dvojice stíhaných manažerů bývalého Fondu národního majetku Jaroslava Škurka informují dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jadrné VIDEO pro muslimy: Už se na toho Alláha vyserte
Protiislámský politický aktivista Martin Konvička zhodnotil rok 2016. V rozhovoru, který poskytl skupině Nová Buržoazie, se vyjádřil také k roku začínajícímu. Mohamedánům pak zaslal neotřelé přání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Prokeš a SBD Krušnohor: Hoďme se do pohody!
Ekonomové a statistici se zmocňují kalkulaček a cpou do nich horem dolem data, aby zjistili, jak se nám v roce 2016 dařilo. Nastalo nejvhodnější období pro bilancování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jak jen popsat ten veselý Silvestr... „Exotický typ“ či „středozemní typ“ osahával ženy v Rakousku
Silvestrovské oslavy jsou již minulostí, ale některým ženám v Rakouskou patrně z paměti jen tak rychle nevymizí. Jak píše deník Kronen Zeitung, migranti se k zástupkyním něžného pohlaví zrovna moc gentlemansky nechovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Jsem v krajském zastupitelstvu nováček, ještě trpím jistou mírou nadšení a naivity
Jiří Kulhánek ve Zpravodaji Ústeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nový ředitel Českého literárního centra byl vybrán, výběrového řízení se zúčastnilo pět uchazečů
Ředitelem ČLC bude dosavadní ředitel Českého centra ve Varšavě Petr Janyška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Babišův útok na podnikatele je na úrovni Obamova vymlouvání na Putina. Oni to jinak neumí. Rázný řezník a senátní kandidát promlouvá o oligarchisticko- fašistické vládě
ROZHOVOR K čemu má vlastně sloužit EET? A jak je to s udáváním lidí a jejich špiclováním? Nejen o „ANOnistech“ se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozhovořil klatovský živnostník Pavel Havlíček, známý svým „antibabišovským“ postojem. Vyjadřuje se rovněž k situaci u Svobodných a k tomu, kdo vlastně může a má zastupovat živnostníky a malé podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tak tohle Obamovi vážně nevyšlo. Zkušený novinář Syruček vysvětluje, jak nechtěně vytvořil ideální podmínky ke spolupráci Trumpa s Putinem
ROZHOVOR Obamův nechtěný dárek Trumpovi, otevření volné cesty ke Kremlu. Čínsko-ruské vztahy dále posilují a „země draka“ buduje v Rusku a zvláště na Dálném východě ostošest zpracovatelské podniky, železnice, ropovody a plynovody. Západ je z toho mírně řečeno znepokojen. Jak v rozhovoru připomíná bývalý novinář a zpravodaj Mladé fronty v Ruské federaci Milan Syruček, na konflikt na malém ostrově v řece Ussuri v roce 1969, kdy tehdejší Sovětský svaz použil zcela novou zbraň a „vypařilo“ se zde tisíce čínských vojáků, se poněkud pozapomnělo. Syruček se zabývá i aktuální rezolucí Rady bezpečnosti o Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Rozklad evropských hodnot pod taktovkou EU
Na konci listopadu schválil Evropský parlament rezoluci o strategické komunikaci EU s cílem bojovat proti propagandě, kterou proti ní vedou třetí strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policejní prezident vysvětloval v rozhlase nové audiny pro ochranky politiků. Je to prý nezbytné
Hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl policejní prezident Tomáš Tuhý. Posluchačům vysvětloval, proč policie koupila nové vozy určené k ostraze politiků. Dotkl se také tématu policejních řádů a nemalou pozornost věnoval bezpečnostní situaci v České republice. Bezpečnostní poměry ve světě i v Evropě se prý změnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Minimální mzda je od 1. ledna 2017 vyšší
Minimální mzda se od 1. ledna 2017 zvýší o 1 100 Kč. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová prosadila ve vládě návrh na její zvýšení na 11 000 korun za měsíc. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvýší z 58,70 Kč na rovných 66 Kč za hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Michal Burian: Zachránit Evropu, zachránit Česko
S koncem starého roku Je dobilancováno, přicházejí předsevzetí. Mailový spam nabízí zaručené postupy a přípravky na "shodit přebytečná kila". Já dodávám "pracovat na záchraně Evropy a Česka".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: V ulicích nebude vidět tolik hlídek jako v minulých dnech
Vyjádření ministra vnitra k bezpečnostním opatřením
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dva redaktoři ČT si sedli a povídali si o terorismu
Blízkovýchodní zpravodaj České televize Jakub Szántó zavítal do pondělního Interview ČT24 k Zuzaně Tvarůžkové. Hovořil o situaci v Sýrii a v Iráku. V souvislosti s Blízkým východem bychom si měli položit otázku, zda chceme demokracii, nebo stabilitu. Dohromady prý spolu moc nejdou. V úvodu pořadu se vyjádřil k hrůzám, které Turecko zažívá rok, nebo dokonce rok a půl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vědci z ČVUT v Praze vyvinuli speciální kameru, která umí z pohybu očí detekovat nemoc
Diagnóza vážných psychických a vývojových poruch i onemocnění, stejně jako účinný komunikační prostředek pro postižené. To vše umožňuje zařízení, které je schopné sledovat i ty nejmenší pohyby očí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Agresivní násilníci, vrazi, zloději, podvodníci a šílenci...
Takto by měla znít velmi stručná charakteristika přivandrovalců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Oligarcha, podnikatelská divize, Sobotka na hrobě. Kalousek začal v Českém rozhlase volební rok zostra
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl dnes předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Hovořil především o budoucnosti strany i nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka s manželkou tradičně poobědval s prezidentským párem v Lánech
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 2. ledna 2017 poobědval s prezidentem Milošem Zemanem. Pravidelného novoročního setkání prezidenta a premiéra na zámku v Lánech se účastnily také manželky Olga Sobotková a Ivana Zemanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
První miminko roku 2017 narozené v Oblastní nemocnici Náchod je holčička Viktorie
Prvním miminkem roku 2017, narozeným v Oblastní nemocnici Náchod, je Viktorie Bílá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman naší zemi škodí, čím dál více, říká ekolog a exministr Moldan. EU přežije, ale měla by být více solidární
ROZHOVOR Evropská unie přežije, snad se i více semkne a nastolí více solidární politiku ohledně migrační krize. Volby v Rusku jsou jen jedním z folklorních festivalů. Takto hovoří profesor Bedřich Moldan, jenž byl v rámci federace českým ministrem životního prostředí. Ostatně v roce 2014 obdržel zlatou medaili Univerzity Karlovy za celoživotní zásluhy. Pro ParlamentníListy.cz se také odmítavě vyjádřil o „zelených stranách“ v Česku. Prý prakticky žádné neexistují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Starosta Jiraský: V třídění odpadů jsme nejlepší v Pardubickém kraji
Novoroční přání starosty Vysokého Mýta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek
Poslední 12. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek aneb rozloučení s absurdními poplatky - mise skončena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poučení pro Nobelův výbor po zkušenostech s laureátem Obamou
Ke konci prezidentování Baracka Obamy ve Spojených státech se vyjádřil komentátor na serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal. Podle jeho slov bylo Obamovo působení nevalné. „Byl to prezident slabý a Nobelovu cenu míru dostal neprávem,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Události s rekordním počtem diváků završily sváteční program České televize
Novoroční Události s téměř 1,6 milionem diváků a premiéra Domácí péče včera završily sváteční vysílání České televize. To dosáhlo od Štědrého dne do 1. 1. 2017 průměrného podílu na publiku 38,52 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Náš rok 2016
Děkujeme, že jste s námi! Přejeme Vám hodně sil do roku 2017. Věříme, že pro nás všechny bude ještě lepší a úspěšnější než ten letošní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Vykašlete se na iluze
Každý rok na silvestra slaví lidstvo apokalypsu. Houfná intoxikace alkoholem a jinými drogami a ohlušující pyrotechnický bengál jsou vnějšími projevy pudové potřeby zapomenout, co jsme nedokázali, co jsme pokazili, aby se pak možná začalo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Silvestrovské veselí pohledem hasičů
Rok se sešel s rokem, lidé opět bilancovali starý rok a těšili se na příchod roku nového, lepšího, zakončeného sedmičkou. Ať se slavilo na večírcích, v restauracích, s přáteli či doma v soukromí, scénář byl podobný: veselá zábava, zvýšená konzumace alkoholu, odpočítávání posledních minut starého roku, slavnostní přípitek a nezbytný ohňostroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sršeň (STAN): Nové vedení kraje se chová k malým obcím macečsky
Ve druhé polovině prosince zasedalo zastupitelstvo Olomouckého kraje v nevyhovujících prostorách zasedací místnosti krajského úřadu a zabývalo se mj. rozpočtem na příští rok. Údiv starostů vyvolala poměrně malá částka na Program obnovy venkova, která čítá pouhých 20 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Měli jsme Chartu 77, teď máme Chartu 2017
Jsme svědky, s jak neuvěřitelnou rychlostí bylo podivuhodné nařízení z Bruselu adaptováno na české poměry PS PČR a dopředu již uvedeným do provozu na MV, MNO a zřejmě i MZV ČR. Od dneška začalo pracovat Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černý (KSČM): Věnujme tichou vzpomínku mrtvým v Istanbulu
Ani čas Vánoc a Nového roku nepřinesl klid. Terorismus neuznává žádná omezení a nemá úctu k lidským životům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Obchodníci s chudobou ve čtvrtek před Úřadem vlády oslaví nekonečné odkládání zákona o sociálním bydlení
Zatímco obchodníci s chudobou budou na happeningu před Úřadem vlády oslavovat rozkvět svého byznysu, připomenou opodál zástupci nové iniciativy Mít svůj domov na tiskové konferenci vládním stranám jejich programové prohlášení a slib, že budou systémově řešit situaci 200 000 lidí v bytové nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Kdy už budeme řešit zásadní problémy a ne ty zástupné?
Všem přeji jen štěstí v novém roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha odbavilo třináctimiliontého cestujícího
Letiště Václava Havla Praha má nový rekord, v závěru roku překročilo hranici 13 milionů odbavených cestujících. Stalo se tak 30. 12. po 9 hodině. Třináctimiliontým cestujícím se stal Jan Kohoutek, který přiletěl do Prahy se svojí snoubenkou z Istanbulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Být vynálezcem, to chce hlavně peníze
Vynalézat bez silného finančního zázemí je téměř nemožné. Získat investora, nebo dotaci je složité a bez patentové ochrany vynálezu riskantní. Jenže taková ochrana je již sama o sobě nákladná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropská unie chce tvrdě postihovat výcvik a podporu teroristů
S přibývajícím počtem teroristických útoků v Evropě roste tlak na schválení směrnice o boji proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Bude pokračovat éra silného dolaru v novém roce?
Nový rok začne na globálních trzích pěkně rychle. Pozornost přitáhnou především zprávy z USA, kde stále zůstávají relativně vysoko sázky na růst sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Silvestrovské oslavy v České republice z pohledu policie
Celkem 148 dopravních nehod a osm zraněných zábavní pyrotechnikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Odškodnění za sterilizace
Ze svých studentských let na lékařské fakultě si dodnes vzpomínám na jednu větu v tehdejší oficiální učebnici porodnictví: „Při druhém císařském řezu operatér zpravidla připojí podvaz vejcovodů jako prevenci dalšího těhotenství.“ Není divu, že současným legislativcům a bojovníkům za lidská práva v této chvíli vstávají hrůzou vlasy na hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Knihkupectví NPÚ se po svátcích znovu otevře první lednovou středu
Knihkupectví a informační centrum Národního památkového ústavu bude po svátcích znovu otevřeno ve středu 4. ledna. Objednávky do e-shopu, které přišly po 15. prosinci, bude možné expedovat až v prvním lednovém týdnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Alespoň 15 tisíc
Až tak mnoho lidí se devadesátky nedožívá. A noviny? I těch je málo. U lidí je to věk bilancování a smíření, vědomé či nevědomé přípravy na konec života. A u novin? A u Literárních novin?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Naše země má velice dobře našlápnuto
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Premiér Sobotka a ČSSD v těchto volbách propadnou
Senátor se vyjádřil ke spekulaci čtenáře, že česká vláda se snaží motivovat ke zvýšení počtu muslimských žen (muslimky dostávají rekvalifikační kurzy zadarmo, jsou jim domlouvány motivační pohovory a dokonce dostávají i nějaké mzdové dotace za zaměstnání muslimky nebo do začátku podnikání jako OSVČ):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
George Soros se po delší době ozval. Má vážné obavy z tohoto scénáře
Americký multimiliardář maďarského původu George Soros se rozhodl těsně před koncem roku zahrát na city a v jímavém textu vypráví čtenářům svůj trudný osud uprchlíka před komunisty. Opět kritizuje Donalda Trumpa a varuje před příklonem Evropské unie k Rusku a jeho prezidentu Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šok hned na začátek roku: Vladimir Putin navržen na cara Ruska
Vlivný moskevský duchovní Vsevolod Anatoljevič Čaplin se podle serveru britského deníku Daily Mail zamýšlel nad tím, co bude dál s Ruskem, a dospěl k několika možnostem dalšího vývoje v zemi. Konzervativní arcikněz navrhuje, že by se mohli k moci vrátit vládci z rodu Romanovců a nad Ruskou federací by znovu vzlétla carská orlice. Další možností je, že by se novým carem mohl stát sám Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Dělat věci s negativním přístupem nemá žádnou cenu
Letos nás čekají volby. Europoslanec Zdechovský čtenáři PL.cz odpovídal na dotaz, zda si myslí, že je to jediný zásadní zlom, který nás čeká a zda je ohledně budoucnosti spíš optimista nebo pesimista:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Haškovcová (ŘN): Kde se berou?
Tuto otázku si kladu od chvíle, kdy se na Evropu a nejen na ni, valí jeden teroristický útok za druhým. Kde se berou ONI, ochotní nechat na sobě vybuchnout pás s výbušninou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Naše vláda zvyšuje platy zdravotníků v nemocnicích už třetí rok po sobě
K 1. lednu rostou tarifní platy lékařů a sester v nemocnicích o 10 %. Naše vláda tak zvyšuje platy zdravotníků v nemocnicích už třetí rok po sobě, v letech 2015 a 2016 to bylo pokaždé o 5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman a Sobotka se sejdou u tradičního novoročního oběda
Prezident Miloš Zeman a předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sejdou u tradičního novoročního oběda. Ke sváteční tabuli na zámku v Lánech usednou společně s manželkami Ivanou Zemanovou a Olgou Sobotkovou. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK řekl, že při diskusi by oba politici mohli hodnotit uplynulý rok a bavit se o nadcházejícím, během kterého je čeká předvolební kampaň do Sněmovny i na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Silvestrovské petardy zabily psa Markéty Šichtařové. Ta již sepsala odpověď
Velmi emotivní vzkaz napsala na Nový rok na svém facebookovém profilu ekonomka Markéta Šichtařová. Její pes, bernská salašnická slečna, totiž podle jejích slov nedožil rána kvůli pyrotechnice na silvestr. „Díky, drazí sousedé,“ poznamenala. Večer pak přinesla i návrh, jak by se celá situace mohla zákonně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOHS: První sankce za protisoutěžní jednání veřejné správy byla uložena Bílině za loterijní vyhlášku
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil historicky první sankci za porušení ustanovení § 19a zákona o ochraně hospodářské soutěže, kterým se orgánům veřejné správy zapovídá zvýhodňovat určité soutěžitele. Pokuta ve výši 275 000 Kč byla za porušení uvedeného ustanovení uložena městu Bílina, a to v souvislosti s jím vydanými loterijními vyhláškami. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump vítězí, vítězí, vítězí! zní radostně z jeho okolí, které vypustilo zajímavé vyjádření o Rusku. Situace houstne
„Všichni chtějí probírat pouze poslední tweety Donalda Trumpa, ale já bych se rád zaměřil na něco mnohem závažnějšího. Ještě se ani oficiálně nestal prezidentem, ale už sklízí úspěchy a vítězí jak v USA, tak i v zahraničí,“ tvrdí Trumpův mluvčí Sean Spicer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek pro PL: Rusko u nás podporuje ty, co dělají nepořádek. Je to ďábel, který nás přesvědčuje, že neexistuje
ROZHOVOR. Rok 2017 mohou podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska významně ovlivnit volby, ať už to bude v Itálii nebo v Nizozemsku, protože je zřejmé, že extrémističtější síly tam získávají docela navrch. „A já osobně nepochybuji o tom, že se ve všech těchto volbách včetně našich bude angažovat ruská rozvědka. Protože čím méně stabilnější a akceschopnější Evropa, tím více si může Kreml se zahraniční politikou dovolit,“ prohlásil Miroslav Kalousek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra