Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Paroubek promluvil: ČSSD děsivým způsobem zanedbala kauzu Altner. Lidé kolem Horáčka jsou děti. Zeman je při dohodě s Babišem neodstranitelný
ROZHOVOR „Smutné je, kam se tihle Sobotkové a Starcové dostali s celým tímto právním sporem, který byl přitom rozehrán vcelku dobře. Oni totiž pozměnili právní zastoupení, zredukovali ho a zničili v podstatě konstrukci, která fungovala,“ lamentuje někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek nad tím, jak se sociální demokraté neumějí vypořádat s kauzou Altner, která je může připravit i o Lidový dům. Někdejší premiér v rozhovoru ParlamentníchListů.cz rozebírá také to, jak mohou dopadnout sněmovní volby v tomto roce. Podle něj jejich vítězem bude opravdu Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Michelle Obamová promluvila: Než nás vykopnou z Bílého domu...
Končící první dáma USA Michelle Obamová absolvovala možná své poslední veřejné vystoupení v pozici manželky prezidenta. Od 20. ledna bude manželkou už jen bývalého prezidenta a bude také matka. Podle vlastních slov ráda stráví více času se svou rodinou mimo světla ramp. Má však ještě jedno přání. Doufá, že bude zachována jistá tradice i v časech, kdy už budou Obamovi z Bílého domu „vykopnuti“, jak to sama nazvala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mluvčí Charty 77 Rejchrt: Některým lidem jsem podpis rozmlouval
Evangelický kněz, publicista a mluvčí Charty z roku 1980 Miloš Rejchrt se v den výročí podpisu Charty 77 vyjádřil k jejímu podpisu i k tomu, co poté následovalo. Rozhovor s ním přinesl Český rozhlas Radiožurnál ve svém pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 má prý tajný volební trumf. Chce nasadit známou českou herečku
TOP 09 se v posledních měsísích potýká s klesající podporou. Alespoň dle průzkumů mínění se delší dobu pohybuje na hranici volitelnosti do Sněmovny, tedy kolem pěti procent. Vedení Kalouskovy strany se tak patrně rozhodlo hledat způsoby, jak voliče přilákat. Posloužit k tomu má slavná česká herečka, píše server časopisu Faktor S.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Manipulativní, zlá, genociderní náno!“ Pochválila Lidl v kauze černoch na letáku a přišel jí krutý vzkaz
Rozruch vzbudil u části české společnosti poslední leták firmy Lidl, kde v reklamě na oblečení figuruje černoch. Již v průběhu tohoto týdne začala plnit facebookové stránky obchodního řetězce kritika. Přibyly zde desítky příspěvků, v nichž lidé řetězci spílají za to, že muže tmavé pleti umístil do propagačního materiálu. Do kauzy vstoupil svou ironickou poznámkou třeba i jihočeský hejtman Jiří Zimola. O něco vážnější komentář přidala ale odbornice na komunikaci, která Lidl pochválila v médiích za zvládnutí tlaku, a vysloužila si za to na internetu vulgární vzkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch z letáku Lidlu promluvil
Praha je přece mezinárodní město, kroutí hlavou nad rasistickými poznámkami řady Čechů, Moravanů a Slezanů černý model z letáku Lidlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus ml. zakládá think-tank, který bude hájit občanské svobody
Expert ODS na školství Václav Klaus mladší zakládá pod názvem Centrum pro občanské svobody think-tank, který se bude vedle hájení svobod věnovat i otázkám daní, státního rozpočtu či reformy školství. Informoval o tom server Týden.cz. Centrum bude sídlit v pražských Vysočanech a dává si za cíl předstihnout v počtu citací a úspěšnosti na sociálních sítích Knihovnu Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Česká národní banka stále bdí nad devizovým trhem
Ani v listopadu ČNB devizový trh neopustila. Sice se nemusela snažit tak jako v předcházejících dvou měsících, kdy celkem nakoupila 7,6 mld. eur. Listopadová částka nakoupených eur je z tohoto pohledu docela jen symbolická. Jedná se totiž jen o 524 miliónů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Poprvé v historii dostaneme do české legislativy definici hospice
Jednání s poskytovateli zdravotních služeb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hlava státu vystoupí v pořadu S prezidentem v Lánech
Prezident republiky vystoupí v pořadu „S prezidentem v Lánech“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Je to prekérní. Ministr Chovanec vyhlásil válku CIA
A kdyby jen této americké tajné službě. Vlastně i dalším šestnácti americkým službám podobného typu, rovněž tajným službám zemí NATO a EU, mainstreamovým médiím, které vycházejí v internetové podobě a spoustě „zpravodajských“ webů, jako jsou u nás třeba Svobodné fórum či Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka nebude kandidovat na předsedu KDU-ČSL proti Bělobrádkovi
Ministr zemědělství Marian Jurečka nebude kandidovat na předsedu KDU-ČSL proti vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi. Dnes to řekl serveru iDNES.cz s tím, že nechce štěpit stranu. Bělobrádek bude v květnu na lidoveckém sjezdu obhajovat předsednickou funkci, Jurečka je nyní prvním místopředsedou KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KSČM požaduje nápravu všech podvodných privatizací
Příkladem je privatizace bytů OKD do rukou Zdeňka Bakaly. Za naprosto směšný obnos se tento dobyvatel renty, za pomoci české politické elity, dostal k 43 tisícům bytů. A poté, co z nich vytěžil miliardové zisky, je prodal mezinárodní společnosti Round Hill Capital, hodlající z nich těžit další miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka předloží vládě plán úkolů v oblasti bydlení v sociálně vyloučených lokalitách
Materiál předkládá ministr Chvojka společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou. Vláda jej projedná na svém pravidelném zasedání v pondělí 9. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Žena pudrující si nos a vedle močící muž? V Berlíně řeší znovu zavedení společných toalet
Berlínský zemský parlament řeší velmi specifické téma. Tamní Zelení navrhují, aby napříště existovaly jen jedny toalety pro ženy i pro muže. Třeba i na školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Schapiro skončí v Praze už tento měsíc. Na pokyn Trumpa
Řada amerických velvyslanců bude muset své zahraniční posty opustit ještě před inaugurací nového prezidenta Donalda Trumpa 20. ledna. S odvoláním na diplomatické zdroje o tom dnes informoval list The New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Petránek se vysmál vulgární splašce z Britských listů: Jsem zavalen podporou lidí, rozhořčených nadávkami jistého pana Veselého
Jan Petránek reaguje na útočné výroky Daniela Veselého z Britských listů, na které ve čtvrtek upozornily ParlamentníListy.cz. Veselý oznažil zasloužilého novináře „hovadem“ a „prasetem“. Petránek se mu vysmál a prostřednictvím PL poděkoval lidem za podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pořád ta stejná politika „budeme levní“. Levná práce, levná měna. Ekonomka Švihlíková nachází po oslavách rozpočtu ve vládě významné nedostatky
ROZHOVOR „Rozhodně bych nesouhlasila s tím, že máme příliš vysoké sociální dávky. Náš sociální systém nemůžeme označit ani v mezinárodním srovnání jako příliš štědrý,“ konstatuje ekonomická expertka a publicistka Ilona Švihlíková. Je také přesvědčena, že se musíme důsledně zabývat příčinami, proč je tolik lidí u nás jen těsně za hranicí příjmové chudoby a proč máme tak velmi nízkou životní úroveň samoživitelek nebo osamělých seniorek. K současné politice České národní banky pak ještě vysvětluje: „Oslabování koruny jde opačným směrem, než bychom potřebovali. Je to pořád ta stejná politika – levná práce, levná měna. To není perspektiva pro budoucnost.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Každý věděl, že k tomu dojde, ale nikdo naše námitky neposlouchal!“ zuří německý kriminalista. Tohle prý provádí uprchlíci se sociálními dávkami
Migrační krize ukázala, že pověstná německá preciznost má své hranice. Je zřejmé, že úřady nejsou schopny zabránit zneužívání sociálních dávek a Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) navíc přiznává, že neví, kolik migrantů do země přišlo bez dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mít tak vysoké preference a nepostavit vlastního prezidentského kandidáta by byl výraz slabosti, tvrdí eurokomisařka Jourová
Eurokomisařka Věra Jourová (ANO) byla hostem pořadu Martina Veselovského na serveru DVtv.cz. Vyjádřila se mimo jiné ke kritice Evropské unie ze strany prezidenta Miloše Zemana, ale i k džihádu či terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf sněmovny Hamáček (ČSSD) před Sněmovnou přivítal koledníky
Poslaneckou sněmovnu dnes navštívili "Tři králové".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V boji proti ptačí chřipce pomáhá v Česku i armáda
Na jihu Moravy začala plošná likvidace drůbeže kvůli ptačí chřipce, pomůže s ní i armáda. Stát chovatele odškodní, většinou dostanou stovky korun za kus drůbeže. Zatím se chřipka objevila na třech místech na jižní Moravě, ale veterináři prověřují možný výskyt i v dalších regionech v zemi. Tato nemoc zabíjí hlavně ptáky, zřídka se však přenáší i na lidi, u nichž má pak vysokou úmrtnost, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Víkend by noclehárny měly zvládnout bez komplikací
Místa v noclehárnách pro lidi bez přístřeší se rychle zaplňují, Michle i Vackov jsou většinou plné. Volná místa stále nabízí loď Hermes. Vzhledem k velmi mrazivému počasí, které má v Praze vydržet i v průběhu následujícího víkendu, byl na lodi do odvolání s okamžitou platností zrušen poplatek pro osoby bez přístřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Kňažko jako Shylock poprvé v novém roce na Jezerce. Hra je namířena proti přehnané politické korektnosti
První letošní představení hry Shylock v podání charismatického herce Milana Kňažka bude v pražském Divadle Na Jezerce ve znamení dvou sedmnáctek. Inscenace v režii Radka Balaše bude mít totiž přesně 17. ledna 17. reprízu. Hru Shylock napsal Kanaďan Mark Leiren-Young před dvaceti lety. Za tu dobu doslova obletěla svět a hrála se na mnoha kanadských, amerických i evropských jevištích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Do debaty o údajném ruském ovlivňování voleb v USA vstoupil generál Randák
O hackerských zásazích do amerických voleb pohovořil na ČT24 bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák. Vyjádřil se například k tvrzením amerických tajných služeb, že Rusko vedlo mnohovrstevnatý útok proti USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Třetina nových zaměstnanců přichází přes kariérní web
Skupina ČEZ pravidelně obsazuje první příčky anket o nejatraktivnějšího zaměstnavatele. Tomu musí odpovídat i náborový web, a proto začátkem ledna 2017 Skupina ČEZ spustila jeho modernější verzi na adrese www.kdejinde.cz. Stránky jsou nově postaveny na multimédiích a vycházejí z nejlepších postupů (best practices) v oblasti webového designu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): V Chile nás čeká řada politických jednání
Předseda Senátu Milan Štěch spolu s pěticí senátorů v neděli odlétají na pětidenní oficiální návštěvu Chile. Setkají se se svými partnery z obou komor parlamentu, zástupci samospráv nebo ministrem zahraničí. Spolu s podnikatelskou delegací se zúčastní seminářů v různých regionech na podporu česko-chilských obchodních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kandidát na prezidenta Sládek: Čeští politici nechápou Zemana stejně jako ti američtí Trumpa…
Komentář k nadcházející volbě prezidenta v ČR 2018 od Igora Sládka,kandidáta na prezidenta České republiky 2018-2023:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kauza Promopro opět u soudu
Pražský vrchní soud potvrdil osvobození tří vysokých úředníků ze sekce pro české předsednictví EU a zároveň také určil, že do vězení poputuje všech sedm obžalovaných podnikatelů (jeden z nich přitom původně od soudu odešel pouze s podmínkou.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Do budoucna je třeba se dívat s obavami
Komentář k HDP za 3. čtvrtletí předešlého roku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČT odvysílá norský seriál, který zřejmě zvedá tlak ruským politikům
Česká televize v sobotu odvysílá první dva díly z norsko-švédského seriálu, který se ani trochu nelíbil ruským politikům. Dílo nese název „Okupace“ a vykresluje Rusko jako agresora, který obsadil Norsko, aby se dostal k jeho ropě a plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Janu Krausovi to ujelo před kamerou: To bychom mohli střílet na ulici politiky...
Jan Kraus se způsobem sobě vlastním vyjádřil k jednomu z nápadů šéfa resortu vnitra Milana Chovance (ČSSD). Panu ministrovi by se asi ani trochu nelíbilo to, na co Kraus v nadsázce myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Janu Krausovi to ujelo před kamerou: To bychom mohli střílet na ulici politky...
Jan Kraus se způsobem sobě vlastním vyjádřil k jednomu z nápadů šéfa resortu vnitra Milana Chovance (ČSSD). Panu ministrovi by se asi ani trochu nelíbilo to, na co Kraus v nadsázce myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zuzana Bubílková zpovídala aktivistu Jandu a pak pro PL uvedla: Někdo se bojí, aby většina lidí nevolila někoho, koho oni nechtějí
„Přišel mi jako slušný člověk, myslím, že je to inteligentní kluk,“ tvrdí o aktivistovi Evropských hodnot Jakubu Jandovi, tedy o svém středečním hostu z pořadu Kauza dne, moderátorka Zuzana Bubílková. Podle ní je směšné, když Jandu společnost už roky zesměšňuje jen kvůli tomu, že v 19 letech natočil nějaké porno video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš se rozjel v tisku. Promluvil o plánech na snižování daní, ale i „zhrzených novinářích“
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítá, že přebytek loňského rozpočtu byl způsoben nízkými investicemi. Babiš to uvedl v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Co na to premiér?
Některé problémy, které jsme řešili v minulém roce, přešly i do roku 2017. Není jich rozhodně málo. Jedním z nich je i situace kolem bytů OKD. Prodej bytů Zdeňku Bakalovi patří k jedněm z nejkritizovanějších symbolů jednání minulých vlád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Záměna embryí v brněnském Reprofitu bude mít vážné důsledky
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf Poslanecké sněmovny Hamáček (ČSSD) přivítal koledníky
Poslaneckou sněmovnu dnes navštívili „Tři králové“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ve Věznici Plzeň vznikly nové ubytovací prostory
Za pár dní dojde ke slavnostnímu otevření zrekonstruované části plzeňské věznice, kde díky tomu dojde k navýšení ubytovacích kapacit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Skoro třicet policistů na hlavu
Vycházím, jako laik pouze z veřejnosti dostupných informací z televize a denního tisku. V současnosti máme u nás dle jedné verze asi 78 imigrantů ze Sýrie... Křesťanů. Z druhé verze asi 170 imigrantů. Ministerstvo vnitra má dle tisku navýšit počet policistů asi o 5 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno vyhlásila zákaz návštěv
Ředitel Fakultní nemocnice Brno MUDr. Roman Kraus, MBA, vyhlásil počínaje sobotou 7. ledna 2017 zákaz návštěv na všech pracovištích FN Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rázný Trump: Zastavte ten hon na Rusko. Podívejte se, co provádí Čína!
Ačkoli je budoucí prezident USA Donald Trump k některým médiím značně kritický, rozhodl se učinit výjimku a ještě před naplánovanou schůzkou s představiteli tajných služeb poskytl rozhovor deníku New York Times. V něm označil hon na ruské hackery za „hon na čarodějnice“. Tady se pořád mluví o Rusku, ale když něco takového provede Čína, je ticho po pěšině, rozčiloval se Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Poštovní panáček si zastávkoval
Před vánočními svátky proběhly dvě stávky na našich poštách. Nátlak na navýšení platů přišel v čase, kdy lidé se snaží přinášet radost svým nejbližším, ale i těm, co již nedokážou opustit nemocniční lůžko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Byli jsme se podívat na azylové centrum, o kterém se prý moc neví. Imigranti mají volný režim a bezpečnostní expert varuje
Teprve kauze Afghánce, který se pokusil znásilnit v Nemocnici Na Bulovce zdravotní sestru, dala české veřejnosti více povědomí o existenci azylových center. V nich na řadě míst republiky už dlouho žijí cizinci, vesměs z řad imigrační vlny z Afriky a Předního, resp. Středního východu. Bohužel lidé žijící v sousedství těchto center mnohdy ani nevědí, kdo vedle nich bydlí. Za skandální to považují i někteří politici i bezpečnostní experti. Jedno z takových integračních azylových center je například v Předlicích v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Varujeme před vstupem do koryt vodních toků a na zamrzlé vodní plochy
Vodní plochy a současné nízké teploty hluboko pod bodem mrazu mnohé lidi lákají k pravým zimním radovánkám. Ale POZOR!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bohuslav Čížek: Z měsíčních dat nelze vyvozovat silné závěry
Komentář Svazu průmyslu ČR k dnes publikované statistice ČSÚ o vývoji českého průmyslu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Chovancův úřad je na roztrhání. Musí prý zvládnout i volby
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám funguje teprve pár dní, ale jeho stávající šéfka Eva Romancovová má plné ruce práce. Zahraniční agentuře Reuters, Českému rozhlasu i dalším médiím vysvětlovala, že rozhodně nechce zavádět v České republice cenzuru. O totéž se pokusila i ve vyjádření pro server ihned.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Super, podle kolegyně Šlechtové tu vládne socík
Komentář na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení Nemocnice Pardubického kraje řeší situaci v litomyšlském Iktovém centru
Vedení Nemocnice Pardubického kraje řeší situaci v litomyšlském Iktovém centru s důrazem na zachování dostupnosti péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Ministra dopravy Ťoka bych odvolal! Blíží se volby, tak jen slibuje
Poslanci Parlamentu ČR Ladislavu Velebnému se nelíbí, jak se přestalo investovat do dopravní infrastruktury. Kvalita silnic druhé a třetí třídy je důležitá pro lepší dostupnost do ekonomicky slabších regionů. Ministra dopravy Ťoka by tak odvolal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zahraniční obchod ruku v ruce s průmyslem
Oddechový čas, který si vybral v přecházejících měsících průmysl, byl vidět i na zahraničním obchodě. Naštěstí v listopadu se tato tendence ukázala jako krátkodobá a jak export, tak samotný přebytek obchodu se vrátil k růstu. Obchodní bilance tak skončila s kladným saldem necelých 11 mld. korun, zatímco vývoz vzrostl o 3,7 % a dovoz jen o 3,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Finančník v LN varuje před privatizací České televize a Českého rozhlasu určitými skupinami
Privatizace České televize a Českého rozhlasu začala, míní finančník Tomáš Hlaváč na serveru Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Čtenáři ParlamentníchListů.cz jsou spodina a chátra, udeřil Jan Čulík
Čtenáři serveru ParlamentníListy.cz jsou prý spodina a chátra. Tvrdí to publicista Jan Čulík z Britských listů. V článku se zastává svého souputníka Daniela Veselého, který čelil kritice za to, že vulgárně napadl novináře Jana Petránka. Zajímavé je, že Veselý píše i pro Český rozhlas, kde Petránek dlouhé desítky let působí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Toto znamená fatální ohrožení. Hrozivé důsledky. USA nastolovaly chaos. Zeman podlézá Babišovi. Ekonom upozorňuje na nebezpečí
ROZHOVOR Ekonomický expert ODS a radní Středočeského kraje Jan Skopeček věří, že s Tumpem se Spojené státy nebudou pouštět do dobrodružství, která nevedla k šíření svobody a demokracie, ale k nastolení ještě většího chaosu. Důsledky imigrační politiky EU jsou hrozivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman se sešel s Dukou na tříkrálovém obědě
Prezident Miloš Zeman a arcibiskup Dominik Duka se setkali u tradičního tříkrálového oběda. Poslechli si krátké hudební představení koledníků a podpořili Tříkrálovou sbírku Charity ČR. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražského arcibiskupství Aleš Pištora. Oběd se konal v sídle arcibiskupství na pražském Hradčanském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Happening ve Střešovicích připomněl dramatické začátky Charty 77
Několik desítek lidí se dnes v Praze zúčastnilo happeningu při příležitosti 40 let od chvíle, kdy bylo zveřejněno první prohlášení Charty 77. Setkání se uskutečnilo před vilou ve Střešovicích, kde tehdy žil přítel Václava Havla, překladatel Zdeněk Urbánek. Právě odtud se Charta 77 za dramatických okolností 6. ledna 1977 vydala do světa. Součástí akce byl křest publikace s Havlovým textem nazvaným Případ CH77 – I. Přepadení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Rozšiřování mýta zatíží podnikatele a živnostníky
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) nesouhlasí s návrhem ministerstva dopravy o zpoplatnění některých silnic 1. třídy výkonovým zpoplatněním, které má vláda projednat již toto pondělí. Jakékoliv rozšiřování mýta do regionů přinese další zátěž pro regionální živnostníky bez výraznějšího efektu pro stát. S ohledem na právě vyhlášený Rok venkova 2017, který má podporovat podnikatelský ruch na venkově, by to byl naopak krok proti zájmům tamních malých podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Pád stavebnictví zpomaluje
Stavebnictví neprožilo zrovna příznivý rok a jedny z posledních loňských výsledků naznačují, že se nic moc nezměnilo ani v závěru roku. Výroba tohoto odvětví se v listopadu propadla o 2,3 %, což po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dnů znamenalo útlum v rozsahu 3,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Podpora regionu Mostecka byla loni vyšší než v předchozím roce
Komořanská teplárna věnovala v loňském roce více jak 2 100 tisíc korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Wachal: Výhled na tento rok zatím vypadá pozitivně
Komentář k údajům za stavebnictví za listopad 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká policie zmírní bezpečnostní opatření po atentátu v Berlíně
Zvýšená bezpečnostní opatření, která policie přijala po předvánočním teroristickém útoku v Berlíně, se dnes zmírní. V ulicích budou postupně ubývat posílené policejní hlídky, z frekventovaných míst budou odstraněny zátarasy. V Česku však dále platí první stupeň ohrožení před terorismem. Informovalo o tom dnes policejní prezidium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ve třetím čtvrtletí uplynulého roku rostly spotřební i investiční výdaje domácností
Ve 3. čtvrtletí roku 2016 se ziskovost podniků snížila o 2,2 p.b. ve srovnání s předchozím rokem, a to na 49,6 %. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 2,3 %, to je o 1,2 p.b. vyšší tempo ve srovnání s růstem reálných příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francois Fillon vede, Marine Le Pen dotahuje
Podle průzkumu analytického střediska pro výzkum společenských a komerčních trendů Elabe pro deník "Les Echos".získá v prvním kole francouzských prezidentských voleb na konci dubna kandidát Republikánů. Francois Fillon 28 procent hlasů. Na druhém místě je šéfka Národní fronty Marine Le Pen - má získat 22 až 24 procenta, přičemž odstup mezi dvěma hlavními kandidáty se zmenšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Sociální bydlení nemá být obětí předvolebního boje
Ministr pro lidská práva se práci na zákonu o sociálním bydlení intenzivně věnuje od nástupu do funkce. Pro schválení zákona bude důležité jednání koaliční rady v pondělí 9. ledna. Ministr Chvojka vítá podporu veřejnosti tomuto důležitému tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Statistici hlásí meziroční růst pozemního stavitelství
Stavební produkce v listopadu 2016 klesla meziročně reálně o 2,3 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,7 % stavebních povolení více a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 18,3 %. Bylo zahájeno meziročně o 33,8 % bytů více. Dokončeno bylo o 9,3 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Luděk Niedermayer: Než budeme všichni dostatečně vzdělaní na to, abychom rozeznali účelovou manipulaci, úřad proti dezinformacím je potřeba
ROZHOVOR Než budeme všichni dostatečně vzdělaní na to, abychom byli schopni rozeznat dezinformace a účelové manipulace, bude podle europoslance Luďka Niedermayera takový úřad, jako je Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, potřeba. „Ti, kteří to tak neúprosně kritizují, často opravdu na základě zjevně nepravdivých informací, musí mít zájem na tom, aby tato věc, která je pro nás nebezpečná, pokračovala, a to se mi moc nelíbí,“ prohlásil europoslanec za TOP 09 a STAN v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na adresu těch, kteří označují tuto aktivitu za cenzuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Německý server píše o Česku: Rasistická „bouře hoven“ proti Lidlu
Už i v Německu si všimli rozruchu, který vyvolal černoch vyfocený v českém letáku prodejen Lidlu. Mnozí lidé dali především na sociálních sítích najevo, že se jim černošský model ani trochu nelíbí. Zuří mimo jiné kvůli tomu, že nám Lidl údajně podsouvá migranty už i v letácích. Síť prodejen však na nenávistné projevy zareagovala s klidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura připravil zákon kvůli bývalému předsedovi muslimské obce. Co na to vláda?
Za předčasný a odborně neprojednaný asi označí vláda návrh poslanců opoziční Svobody a přímé demokracie (SPD), aby byla trestná i podpora a propagace ideologie, která potlačuje práva a svobody nebo hlásá nenávist, nejen podpora a propagace takového hnutí. Kabinet by měl podle podkladů zaujmout v pondělí k novele trestního zákoníku záporné stanovisko. O předloze rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Proč lidem nevadí lži a ještě tleskají...
Z nuly nemůže být nic jiného než nula... Prázdné kapsy, ale někdo si je slušně plní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ANO vyhlásilo hon na „malé Babiše“, píše deník ministra financí
České politické strany řeší tradiční problém. Koho dát do čela kandidátky pro nadcházející parlamentní volby? Tato otázka dělá vrásky především ANO a ČSSD, mezi kterými se podle průzkumů pravděpodobně odehraje hlavní politický zápas. Podle deníku MF Dnes hledá jeho majitel a předseda ANO Andrej Babiš lídry, kteří by přitahovali voliče stejně jako on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Třicátáčtvrtá provincie
Je nasnadě, že jsou země, které kousek po kousku přicházejí o svá území. To samozřejmě znamená, že jsou jiné, které, kousek po kousku, rostou. No a pak jsou takové, které na to mají a berou, co se jim zlíbí, a k nim patří i země s 31 vnitrostátními a dvěma ostrovními provinciemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na úplné uzavírky tunelů Lochkov a Cholupice na Pražském okruhu
Důvodem uzavírek je kompletní výměna kamerového systému v tunelech Lochkov a Cholupice. Práce budou zpočátku probíhat vždy v uzavřené tunelové troubě (druhá tunelová trouba bude v režimu obousměrného provozu). Po cca 14 dnech, kdy budou již kamery v celém tunelu vyměněny, musí dojít z důvodu komplexních zkoušek k uzavření celého tunelu (obě tunelové trouby). Harmonogram celé akce byl maximálně zkrácen, úplné uzavírky budou probíhat za třísměnného provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Černoši v USA mučili Trumpova příznivce. Americký komentátor je rozpálen doběla: Obamo, za to můžeš i ty!
Americký publicista Mark Davis komentuje brutální video, kterým se pochlubili čtyři černošští trýznitelé postiženého bělocha na svém facebooku. Hlavním důvodem byl údajně fakt, že muž byl příznivcem Donalda Trumpa. Podle Davise jsou za tento čin přímo zodpovědná média a demokraté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Forejta možná nahradí bývalý přítel Zemanovy dcery
Příštím šéfem prezidentského protokolu by mohl být dosud spíš nenápadný člen Zemanovců Vladimír Kruliš. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Marine Le Pen prohlásila, že Krym je integrální součástí Ruska
Připojení Krymu k Ruské federaci nebylo nelegální, jak to tvrdí Spojené státy a Evropská unie, říká Marine Le Pen, předsedkyně francouzské Národní fronty a její kandidátka na hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám odporuje demokratickým principům
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra jede od 1. ledna v ostrém provozu. Tento útvar si údajně klade za cíl bojovat proti šíření propagandy a dezinformaci. Hlavně na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stavební firmy musí dát státu 38 milionů za chyby u mostu na D47
Stavební firmy Eurovia CS, Skanska a Porr musí podle verdiktu soudu v arbitráži zaplatit státu zhruba 38,4 milionu korun za chyby při stavbě mostu na dálnici D47 u Bohumína. Oznámilo to Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), které je státním investorem při stavbě či opravách dálnic a silnic první třídy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministři se dohodli na růstu plateb za státní pojištěnce
Ministři financí a zdravotnictví se dohodli na zvýšení zdravotního pojištění za státní pojištěnce. V letech 2018 až 2020 přidá stát zdravotním pojišťovnám vždy 3,5 miliardy korun navíc. Informovala o tom Česká televize (ČT). O zvýšení státního příspěvku ještě musí rozhodnout vláda. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Asociace pro mezinárodní otázky: Desítky žáků základních škol si vyzkoušely role diplomatů
Na konci loňského roku vyvrcholil projekt „Staň se diplomatem“ určený pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Ti si prostřednictvím regionálních simulací v pěti českých krajích vyzkoušeli jednání Rady bezpečnosti OSN, v jehož rámci se neformálním způsobem vzdělávali o mezinárodním dění a fungování mezinárodních organizací. Zábavnou formou se vžili do kůže diplomatů řešících nejpalčivější globální otázky a osvojili si nové komunikační, prezentační a argumentační dovednosti. Téměř 150 žáků se zúčastnilo akcí v Moravskoslezském, Pardubickém, Plzeňském, Jihočeském a Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Politické hnutí Řád národa mění název
Součástí sjednocování vlastenecké scény v České republice je i změna názvu politického hnutí Řád národa na Řád národa - Vlastenecká unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas zve na natáčení magazínu Zdravíčko: Živě s Lékaři bez hranic
Už ve středu 11. ledna zveme naše posluchače do budějovického rozhlasu na letošní první veřejnou nahrávku. Speciální natáčení pořadu Zdravíčko představí práci a život neohrožených Lékařů bez hranic. Hosty moderátorky Evy Kadlčákové budou mikrobioložka Markéta Hajná, zdravotní sestra Jitka Kosíková a logistik Zdeněk Müller. O hudební doprovod se postará písničkář Honza Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Na tuto iniciativu bychom neměli zapomenout...
Vyjádření na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Danda: Příměří v Sýrii. Západ prohrává další špinavou válku. Kam zmizely slavné Bílé přilby?
Situace v Sýrii se po osvobození Aleppa částečně konsoliduje. Děje se tak i přes krajní nelibost Západu a zejména zavilý odpor odcházející administrativy Husseina Obamy, která se spolu se svými spojenci ze Saúdské Arábie, Kataru a dalších zemí snaží udržet své žolíky v podobě mezinárodních islamistů co nejdéle ve hře. Na diplomatické frontě ovšem Západ již dávno prohrál - a byl tak v pokusu o mírové uspořádání tohoto klíčového světového regionu v podstatě postaven mimo hru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Útočník z Istanbulu je Ujgur
Místopředseda turecké vlády Veysi Kaynak řekl, že útočník, který o silvestrovské noci zabil v nočním klubu v Istanbulu 39 lidí, je téměř s jistotou ujgurské národnosti. V rozhovoru pro rozhlasovou a televizní společnost „A Haber“ také potvrdil, že vrah je stále na útěku a není vyloučeno, že se nachází mimo území Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Je to tady. Donald Trump bude žádat Kongres o peníze na stavbu mexické zdi
Americký prezident Donald Trump požádá Kongres o peníze na stavbu mexické zdi. Uvedl to v rozhovoru pro CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Nové uspořádání světa?
Pro rok 2017 se nabízí jedna, a to neodkladná otázka. Budeme svědky postupného rozpadu uspořádání světa, ke kterému došlo po druhé světové válce, kterému ekonomicky a vojensky vévodily USA?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
První mikrojesle jsou v Pardubickém kraji
Ministerstvo práce a sociálních věcí umožnilo vznik 72 mikrojeslí, které během tohoto roku zahájí svoji činnost. Mikrojesle jsou podpořeny z Operačního programu Zaměstnanost a bylo na ně uvolněno více než 133 milióny korun. První mikrojesle otevřelo začátkem ledna rodinné centrum Kulihrášek v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Lídr polské opozice Kijowski je usvědčený lhář
Lídr polského tzv. Výboru na obranu demokracie Mateusz Kijowski před nkolika dny odpověděl na dotaz z čeho v současnosti žije jasným vyjádřením že od výboru nemá žádné peníze a žije z podpory rodiny. Nyní se ukázalo, že lhal a naopak si přišel na slušné peníze, když výboru vystavil faktury ve výši 91143,5 zlotého, to je asi 565 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan A. Mařenka: Obamův plán nabývá jasných obrysů. Poslední šance, jak zastavit Donalda Trumpa?
Dny nejkrvavějšího prezidenta v dějinách USA, černocha Baracka Husseina, zdaleka nejsou sečteny, jak by se mohlo zdát při pohledu na kalendář. Ba právě naopak. Čím blíž je 20. leden, kdy má být inaugurován zvolený prezident Donald Trump, tím více panují obavy, že to nejhorší teprve přijde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nekolová (ČSSD): V bytové nouzi je mnoho rodičů samoživitelů, seniorů i postižených
Vyjádření náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Gabriely Nekolové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Zlotřilí majitelé ubytoven hodovali
Včera dopoledne před Úřadem vlády proběhla zajímavá akce. Hodovali tu "zlotřilí majitelé ubytoven", kteří oslavovali dalších 10 let obchodu s chudobou v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy zve ministra Ťoka na odbornou debatu o mýtném
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) je znepokojen situací ohledně vládního návrhu na zpoplatnění provozu nákladních automobilů na regionálních silnicích. Vláda totiž počátkem listopadu loňského roku stanovila rozsah zpoplatněných silnic v rozmezí 850 až 3000 kilometrů, aniž by zohlednila aktuální výsledky analýzy firmy Deloitte zadané Ministerstvem dopravy ČR. Analýza se přiklání k výrazně užší variantě rozšíření mýtného o 474 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Proč nekřičí NKÚ a novináři, když chce stát vyhodit kvůli mýtu miliardy z okna, upozorňuje ředitel Kapsch
Už v pondělí česká vláda projedná záměr ministerstva dopravy rozšířit mýtné po roce 2019 o dalších 900 kilometrů silnic nižší třídy. Ťokův úřad tak překvapivě nedbá na doporučení vlastního mýtného poradce firmy Deloitte, která navrhovala jako ekonomicky smysluplný o polovinu nižší rozsah. Politiky nezajímá ani mínění sdružení autodopravců Česmad Bohemia, Svazu průmyslu a dopravy či další odborné veřejnosti, kteří regionální mýto jako ekonomicky nerentabilní rovnou odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Globální inflace na vzestupu, co čekat dál?
Globální inflace je na vzestupu. V Německu na konci roku zaznamenala historicky nejsilnější skok (na 1,7%), inflace v eurozóně vzrostla na 3,5-letá maxima stejně tak jako výrobní inflace v eurozóně (která je důležitým vstupem pro ČNB), inflace v USA je již druhý měsíc v řadě nad dvouletými maximy a i inflace v tradičně deflačním Japonsku se pod dvou letech vrátila do kladných hodnot, zatímco výrobní inflace v Číně zdolala nejvyšší hodnoty za posledních pět let. Příští týden se pravděpodobně i česká inflace po čtyřech letech poprvé dostane do blízkosti 2%-ního cíle ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně hlásí zákaz návštěv
Na základě doporučení Krajské hygienické stanice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně s okamžitou platností vyhlašuje zákaz návštěv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Minimální mzda se zvýšila, je to další správný krok, ale...
Nový rok 2017 přinesl zvýšení minimální mzdy na 11 tisíc korun za měsíc. Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný hodnotí letošní státní rozpočet jako kvalitně připravený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zahraniční obchod v listopadu skončil přebytkem
Podle předběžných údajů skončila v listopadu 2016 bilance zahraničního obchodu se zbožím v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 10,8 mld. Kč, který byl meziročně o 1,1 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Děkuji řidičům. Plány? Nové úseky dálnic, příprava staveb a rekonstrukce nádraží
Ministerstvo dopravy si vytyčilo priority pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetřil přes osmdesát procent výdajů na systém spisové služby
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl další výrazné úspory na provozu svých informačních systémů. ÚZSVM za provoz své spisové služby dříve platil přes jeden milion korun za měsíc. Mimo jiné díky omezení poskytovaných služeb, jejichž vykonávání převzali sami zaměstnanci ÚZSVM, se měsíční výdaj podařilo snížit na 189 tisíc korun. Zaměstnanci ÚZSVM nyní zabezpečují například uživatelskou podporu systému či provozování a údržbu kurzů distančního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Aby se nezapomnělo. Europoslankyně Konečná se začátkem roku tvrdě pustila do Bakaly
Mělo by být dodrženo předkupní právo pro nájemníky bytů OKD, píše europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Výroba aut byla u nás v loňském roce opět rekordní
Souhrnná čísla o průmyslové produkce rostou a padají s produkcí automobilů. Již nyní lze říci, že výroba aut v ČR byla v loňském roce opět rekordní a automobilový průmysl tvoří stále větší část celkové průmyslové produkce a to i na úkor tradičních odvětví jako je např. strojírenství. Automobilky působící v ČR v loňském roce těžily z velmi solidní poptávky v ČR i v zemích EU. I letošní rok by měl být z pohledu výrobců aut pozitivní. Přesto již nelze počítat s tak silným růstem nových zakázek a tím pádem ani produkce aut jako v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Senioři, kteří potřebují právní radu, ať neváhají a zajistí si schůzku
Již několik let využívají senioři třetího plzeňského obvodu bezplatnou právní poradnu, která je zaměřena na řešení různých právních záležitostí. Odborníci zde odpovídají na specifické otázky, pomáhají řešit právní problémy, anebo požadavky na právní služby zařazují přesně do uvedených oblastí práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Státní rozpočet - velký úspěch vlády
Vláda od počátku svého mandátu před třemi lety naprosto změnila přístup k řešení fiskálních a národohospodářských problémů země. Namísto bezhlavých rozpočtových škrtů, kterými se vyznačoval Nečasův a Kalouskův kabinet, přistoupila k podpoře růstu spotřeby obyvatelstva prosazením trvalého růstu mezd veřejných zaměstnanců a dále důchodů, což pozitivně ovlivnilo vývoj příjmů zaměstnanců také v podnikatelské sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Stropnického chorý mozek. Vítač islámu Pelikán vystrčil zadek.“ Babišovi ministři odporují tomu, abyste měli ústavní právo se bránit teroristům. Toto řekli Bělobrádek, Keller či kníže
ANKETA Snaha ministra vnitra Milana Chovance, aby se do ústavního zákona o bezpečnosti republiky (110/1998 Sb.) doplnilo, že občané mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k tomu, aby se podíleli „na zajišťování vnitřního pořádku a bezpečnosti a ochraně územní celistvosti a svrchovanosti a demokratických základů ČR“, narazila dle Práva na odpor ministrů obrany Stropnického a spravedlnosti Pelikána. Varují, že by prý občané mohli útočit na náboženské či národnostní menšiny či na „konvoje spřátelených armád nebo na představitele EU“ či vytvářet domobrany. Co na to čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Z akce českých muslimů: S lidmi páchajícími terorismus nediskutujeme, to je chyba. „Lze opustit islám bez trestu?“ zaznělo třikrát. Bez odpovědi!
REPORTÁŽ Ze Súdánu znám devět rodin, kde se jejich děti sebraly - všichni vysokoškoláci - a jely do Sýrie za svým snem, za svou utopií. Nejely tam bojovat, ale postavit svou utopii o tom, jak má fungovat společnost. A nevíme, jestli tam někde ta utopie třeba nefunguje. Takhle o Islámském státu přemítá arabista Petr Pelikán. ParlamentnímListům.cz to řekl na konefernci Společně proti terorismu, kterou v Praze uspořádali čeští muslimové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rusko začalo stahovat část svého kontingentu ze Sýrie
Rusko začalo ze Sýrie stahovat část svých vojáků. Informovala o tom agentura Interfax.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Nikterak zářivé to není, ale lepší než kdybychom mířili do recese
Komentář k HDP za 3. čtvrtletí předešlého roku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpánek (SZ): V novém roce nás čeká dost práce
Novoroční slovo Petra Štěpánka, starosty MČ Praha 4:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmysl zpět ve výborné kondici
Listopadové výsledky průmyslu docela překvapily, když růst tohoto největšího tuzemského odvětví dosáhl v meziročním vyjádření 7 %. Část z tohoto čísla sice představuje jeden pracovní den navíc, ale i bez ohledu na něj lze vývoj v průmyslu hodnotit jako pozitivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babybox na Praze 6 dnes zachránil další miminko
147. děťátko v babyboxu je Kateřina na radnici Prahy 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslu se v listopadu dařilo
Průmyslová produkce v listopadu meziročně vzrostla reálně o 7,0 %, po očištění od vlivu počtu pracovních dnů vzrostla o 4,5 %. Ve srovnání s předchozím měsícem byla po vyloučení sezónních vlivů vyšší o 1,7 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 10,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ROP Severovýchod má za sebou zasedání Monitorovacího výboru
27. zasedání Monitorovacího výboru ROP Severovýchod se uskutečnilo ve východočeské Litomyšli, v prostorách Seminárního sálu Zámeckého pivovaru. Členové Monitorovacího výboru 2. 12. 2016 schválili Závěrečnou zprávu o provádění ROP SV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Schůzka by se měla uskutečnit bezodkladně, aby kraj předešel možným konfliktům
Ústecký kraj je připraven podílet se na řešení zvýšení platů řidičů veřejné dopravy a chce o tom jednat s dopravci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trump už si vybral šéfa tajných služeb: Bude jím prý bývalý velvyslanec v Německu
Pod prezidentem Barackem Obamou vede tajné služby James Clapper, jenže ten už oznámil, že složí funkci, jakmile 20. ledna složí prezidentskou přísahu Donald Trump. Ten si vybere šéfa nového. Dlouho se spekulovalo o tom, kdo by to mohl být, a podle agentury Reuters už je rozhodnuto. Příštím šéfem tajných služeb prý bude bývalý americký velvyslanec v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský rázně: Evropští politici měli z Trumpa strach, budovali vztahy jen s Clintonovou. Multikulturalismus je blbost. Ve Francii snad vyhraje Fillon, protože unavená Merkelová...
ROZHOVOR „Když dojde k teroristickému útoku, všechny evropské tajné služby volají do Ameriky. Tohle musí přestat,“ vyzývá europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který očekává, že s Trumpem začne doba pragmatických kandidátů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje i situaci států EU před volbami: „Věřím, že Francois Fillon vyhraje prezidentské volby a že se bude snažit Evropskou unii dostat do řádu, kde byla.“ A multikulturalismus? „Idea o tom, že se budou všechny rasy mísit a svorně žít, je blbost,“ říká Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Je vhodné být vlastencem?
V poslední dobou se v ČR dostává do popředí zájmu vlastenectví jako jakési antidotum užší federalizace EU nebo v souvislosti s migrací do Evropy, dokonce je „zastoupeno“ i politickou stranou Patrioti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
BESIP hlásí nejméně mrtvých v historii
Podle předběžných policejních statistik zemřelo v roce 2016 při dopravních nehodách 556 lidí. To je o 104 lidí méně než v předchozím roce 2015. Historicky je to nejméně usmrcených v historii České republiky, a celkově od roku 1961, kdy policie statistiky nehodovosti zavedla. Doposud nejméně lidí (583 osob) zemřelo v roce 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nějaký horlivý úředník zřídil nějaký web. Faltýnek vysvětloval na ČT, proč se ruší udavačská stránka
Elektronická evidence tržeb běží v českých restauracích již měsíc. Zatímco místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek neskrývá nad projektem svého předsedy Andreje Babiše (oba ANO) nadšení, první místopředsedkyně ODS ve čtvrtečních Událostech, komentářích ČT nešetřila kritickými slovy. Došlo i na udavačský web, který dnes nechal Babiš zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trump nebo Zeman: Který z nich toto řekl o Rusku?
Americký magazín Foreign Policy (FP) na svém webu nabízí čtenářům kvíz, jehož podstatou je uhodnout, zda určité výroky patří budoucímu prezidentovi Spojených států, nebo české hlavě státu Miloši Zemanovi. FP tak reaguje na podobné postoje Trumpa a Zemana, pokud jde o hodnocení Ruska jako hrozby, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra