Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.005x, což odpovídá cca 156.797-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Michal Rusek: Naší zemi chybí milion zaměstnanců
Společnost tvoří lidé. To jsme třeba my, občané České republiky. Abychom měli kde bydlet, máme tu stavebnictví. Ne každý si umí sám postavit dům. Ne každý má doma cihelnu. Abychom neměli hlad, máme tu prodej potravin. Ne každý je Mičurin, ne každý chová doma králíky a slepičky. Abychom měli vyšší životní úroveň, máme tu prodej dnes již statisíců výrobků... Atd. Tedy tu máme EKONOMIKU, která slouží lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zděšený Erik Tabery: TOP 09 mimo sněmovnu, hrozí vláda Babiše a Okamury. Dělejte něco!
Nad výsledky nejnovějšího volebního modelu agentury STEM se na webové stránce časopisu Respekt zamýšlí jeho šéfredaktor Erik Tabery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Co zjistila Transparency International v Severní Koreji?
Každý rok, když jí docházejí peníze, přichází Transparency International (Průhledná internacionála) se svou zprávou o vnímání korupce. Vybubnuje do světa svůj pravidelný burcující report, aby zalarmovala veřejnost a hlavně získala nové granty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Co nám píší občané trochu připomíná procesy z 50. let…
ERÚ řešil jednu z mnoha stížností na dodavatele energií, které nám zasílají občané. Ocituji alespoň část jednoho z e-mailů, který nám byl doručen v lednu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Co zažívají speciální jednotky v boji proti zločinu a teroru? Vychází kniha Tajné mise
Psaní této knihy pro mě byla nejzajímavější zkušenost v životě, uvedla na svých oficiálních stránkách autorka poutavé publikace Judith Grohmannová. Dodala rovněž, že byla jedinou "spisovatelkou", která směla vidět principy tajných operací ve více jak šestnácti státech po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volby do Sněmovny by opět vyhrálo ANO, uspěla by i TOP 09, ukázal průzkum CVVM
Hnutí ANO by podle CVVM v lednu opět suverénně vyhrálo volby do Sněmovny. Druhá ČSSD od prosince mírně ztratila, třetí KSČM si naopak polepšila. Zastoupení ve Sněmovně by uhájily ODS, KDU-ČSL a také TOP 09, která by se podle obdobného průzkumu agentury STEM do dolní komory nyní těsně nedostala. Podle CVVM si naopak TOP 09 v porovnání s prosincovým šetřením svůj výsledek vylepšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO „Nesouhlasím. Jen pitomec by volil podvodnou Hillary.“ Čulík si dirigoval rozhovor s komentátorem vlastního webu
Mimo jiné i na serveru Youtube.com se objevilo video s rozhovorem šéfredaktora Britských listů Janem Čulíkem se zahraničněpolitickým komentátorem stejného webu Danielem Veselým. Diskutovali především o tom, co vedlo k tomu, že prezidentem USA byl zvolen Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO „Milý pane prezidente, my vás nedáme. Nevšímejte si těch ksindlů, jednou si je podáme.“ Píseň na podporu Zemana
Zdá se, že politické písně s politickými tématy zažívají svou renesanci. Hudebník Quido MC na sebe upoutal pozornost kupříkladu písní „Ruskej šváb“ o prezidentu Zemanovi. Nechybí ani Olivie Žižková se svými písněmi o nutnosti bránit evropskou kulturu. A teď je tu další song s politickým vzkazem. Světlo světa spatřila píseň namířená proti médiím hlavního proudu. Oslavuje Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zpěvák Banga promluvil už i v Senátu: Svět je multikulturní. Obohacuje nás odlišnost, nikoli stejnost
Radek Banga promluvil na vzpomínkové akci v Senátu u příležitosti připomenutí si obětí holocaustu. Romský hudebník prozradil, že jeho děda byl za války členem odboje a svým dětem později vysvětloval, že ve společnosti nejde o žádné střety národů nebo kultur, ale o vztahy mezi lidmi. Banga proto od řečnického pultíku vyzýval lidi, aby nestavěli ploty a zdi, ale snažili se o vzájemné porozumění. Zpěváka se zastal válečný veterán Pavel Vranský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nářez antikomunisty Hučína: Srp poskytoval zprávy StB vědomě. Bohdalová kolaborovala s každým režimem. Gott by měl ven vycházet jen v noci. A Štětina...
ROZHOVOR Jazzová sekce byla už na počátku prolezlá lidmi, kteří měli velmi blízko k StB a zapojili se do činnosti její II. správy, která bojovala proti vnitřnímu nepříteli. Karel Srp poskytoval zprávy naprosto vědomě. Dodával informace nejen na Jaroslava Hutku, ale i na další osoby z hudební scény. To říká bývalý důstojník BIS a politický vězeň Vladimír Hučín. Jeho slova jsou hodně výbušnou směsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Megakauza na Slovensku. Toto podepsal slovenský šéf policie: Evropané jsou nevolníci pracující na migranty. Na migraci profitují neziskovky a „sluníčkáři“. A Merkelová...
Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar byl na koberečku u prezidenta republiky Andreje Kisky. Gašpar se totiž podepsal pod prohlášení nezávislého sdružení Hospodářský klub, v němž se mimo jiné praví, že z Evropanů se v době migrační krize stávají nevolníci pracující na migranty. Za tuto porobu můžeme údajně poděkovat i německé kancléřce Angele Merkelové. Kiska se teď na policejního prezidenta zlobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trump znovu promlouvá, o Mexiku a NATO: Tohle já nepřipustím!
45. prezident USA Donald Trump oznámil novinářům, že asi hodinu telefonoval s mexickým prezidentem Enriquem Peňou Nietem. Byl to prý velmi, ale opravdu velmi přátelský hovor. Agentura Reuters ovšem jedním dechem dodává, že Trump vyslal do Mexika další jasný vzkaz. Vzhledem k tomu, že tak učinil na společné tiskové konferenci s britskou premiérkou Theresou Mayovou, došlo i na NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Stávající stav je vyhovující a efektivní
Vyjádření Ministerstva vnitra k posílení kompetencí Celní správy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zkušený komentátor Nováček ohodnotil Zemana: Lidem se líbí, když s někým zatočí
Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček se na vlnách Českého rozhlasu rozpovídal o prezidentovi Miloši Zemanovi. Zdá se, že mu zdraví slouží. A protože je to „zavedená firma“, občané ho pravděpodobně zvolí znovu, pokud se rozhodne kandidovat. Lidem se prý líbí, když Zeman čas od času s někým zatočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Začínají se Němci pomalu probouzet?
Volby do Bundestagu se uskuteční 24. září a přes masivní uprchlickou vlnu, která v posledních letech zásadním způsobem ohrozila bezpečnost německých občanů, se zdánlivě žádné politické zemětřesení nechystá. Z aktuálních průzkumů veřejného mínění lze usuzovat, že na spolkové úrovni není imigrace tématem číslo jedna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká národní banka loni vydělala přes 46 miliard korun
Výsledek hospodaření ČNB za rok 2016 je pro ni příznivou zprávou. A to zejména z důvodu přicházejícího náročného období, ve kterém si její vnější komunikace projde možná nejtěžší zkouškou v celé historii instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
HK ČR: Turecko nestačí uspokojit rostoucí domácí poptávku po hovězím masu
Hospodářská komora v pondělí vypraví do Turecka podnikatelskou delegaci složenou převážně z českých chovatelů a exportérů dobytka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tady nejde o hidžáb, ale o ideologii. Šlo o zastrašení učitele a medializaci, ne o výhru u soudu. Bojovníci proti islámu po verdiktu v kauze „muslimský šátek“ povstali
Drobnými ústupky to začíná a můžeme skončit tam, kde jsou Francie, Německo či Švédsko. V dnešní době budeme tolerovat to, že na základních školách nemusí děti muslimského vyznání absolvovat tělocvik či hudební výchovu a nakonec budeme tolerovat, že nechodí do školy vůbec, protože jsou ve třídách dohromady chlapci s dívkami. To říká k rozsudku v "šátkové kauze" šéf Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský. ParlamentníListy.cz přinášejí ale i názory dalších sympatizantů se zákazem nošení hidžábů na školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Historické město roku 2016 – v Libereckém kraji zvítězil Frýdlant
Již od roku 1994 vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR ve spolupráci se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska a Národním památkovým ústavem soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Zima umožnila spočítat vydry v Orlických horách
Vydra říční je naše největší šelma žijící v řekách a rybnících. Letošní zima se sněhovou nadílkou a tuhými mrazy umožnila odborníkům spočítat, kolik vyder žije v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Díky, Baracku!
Za Trumpa, za Tea Party, za impulz ke skvělým změnám, za probuzení ze socialistických narkotik, za novou kontrarevoluci normálních lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kutmon (ODS): Jsme v poločase
ODS se po volbách v říjnu 2014 stala součástí radniční koalice. Naší prioritou při koaličním vyjednávání bylo prosazování klíčových bodů našeho volebního programu. Považujeme za správné, vás v polovině volebního období informovat o plnění našich předvolebních slibů a priorit, které se nám v rámci koalice daří plnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Žádné odškodnění. A ve škole se hidžáb nosit nebude. Česká muslimská studentka u soudu ostrouhala
Pražský soud dnes vynesl verdikt ve sporu somálské studentky a ředitelky zdravotnické školy Ivany Kohoutové v Praze 10. Mladá žena chtěla na této škole studovat, ale odmítala požadavek sundávat si muslimský šátek z hlavy během výuky. Než by se vzdala svého šátku, raději na školu vůbec nenastoupila. Posléze se začala domáhat omluvy od paní ředitelky a finančního odškodnění. Soud dnes rozhodl o tom, zda má somálská studentka na omluvu nárok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ve Slatiňanech obnoví šlechtickou školu v přírodě
Na státním zámku Slatiňany byla za účasti ministra kultury Daniela Hermana a generální ředitelky Národního památkového ústavu Nadi Goryczkové slavnostně zahájena obnova této národní kulturní památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Exekustánu chybí zaměstnanci montoven – stěžují si čeští otrokáři
Firmám prý chybí lidé, údajně si stěžují podniky na nedostatek zaměstnanců zejména výrobních firem. Na nedostatek zaměstnanců si stěžují i obchodní řetězce. Proč to tak je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Janda přesně ví, o co jde Putinovi
Aktivista ze spolku Evropské hodnoty Jakub Janda v článku pro deník Observer opětovně varuje před ruskou hrozbou a objasňuje, co má Kreml ve skutečnosti v úmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Velké státy před volební kontrarevolucí. Na domácí frontě klid
Pavel Kopecký se zamýšlí nad víkendovou konferencí evropských národovců a s trpkostí vnímá přeskupování pozic na slabé domácí euroskeptické scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Budete pomlouvat imigranty? Tak to vám dáme pokutu. A jestli nepřestanete, tak ještě další. Tentokrát to hospodský má za šedesát tisíc
Česká obchodní inspekce (ČOI) už podruhé uložila pokutu provozovateli restaurace v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku za text proti imigrantům na internetových stránkách. Pokuta činí 60 000 korun. Ředitel jihomoravského inspektorátu ČOI Karel Havlíček dnes ČTK řekl, že rozhodnutí zatím není pravomocné, a proto nelze sdělit nic bližšího. Potvrdil však opakovaný zásah inspekce v restauraci kvůli stejnému podnětu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Evropská unie nás chce všechny odzbrojit. Chce a chce a chce, zuřil u Jílkové expert na střelby
V České televizi bylo zase jednou pořádné horko. V pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové se vedla vášnivá debata o držení zbraní v Česku. Bezpečnostní analytik Jan Schneider varoval, že by v České republice mohlo dojít k masakru. Do slovní bitky se zapojila i poslankyně Jana Černochová. Od psychologa Jana Klimeše dostala pořádně na frak i Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 se ohradila proti České televizi: Ve vysílání nezazněla objektivní fakta!
TOP 09 na Praze 2 se ohradila proti reportáži z pořadu Reportéři ČT. Tým Marka Wollnera se věnoval mimo jiné i privatizaci bytů v této městské části a TOP 09 se reportáž ani trochu nelíbila. Politici mají za to, že ČT neodvysílala objektivní fakta, ačkoli je dobře znala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Holokaust je podle Štěcha nejhorším příkladem netolerance
Holokaust je podle předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) nejhorším příkladem toho, kam až může vést netolerance. Evropská kultura musí být kulturou snášenlivosti, avšak nelze být snášenlivý k těm, kdo hlásají náboženskou či rasovou nenávist. Štěch to dnes řekl na vzpomínkovém setkání, které se konalo v sídle Senátu k Mezinárodnímu dni památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Antonín Šebek: Kachny v České televizi
V poslední době se množí tlak, abychom všichni mluvili a psali pravdu. Měl by na to být zřízen další ouřad. Protože jsem studoval také filosofii (nejenom tu marxistickou) tak vím, že něco jako „absolutní pravda“ neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
IKEM čeká kvůli havárii tepla řízená evakuace
Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) postihla havárie teplovodního potrubí, která bude vyžadovat několikadenní opravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bouře v TOP 09: Lidé už nám nenaslouchají. Kalousku zmiz! A předseda reaguje...
Od doby, kdy z čela strany odešel Karel Schwarzenberg, se TOP 09 potácí od desíti k pěti. Část členů strany je velmi nespokojena s Miroslavem Kalouskem jako předsedou a svou nespokojenost dávají hlasitě najevo. Kalousek si prý žije v pražské bublině a nevidí, jak na tom TOP 09 je. Nástupce Karla Schwarzenberga kritikům poslal vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vše, co byste chtěli vědět o Philipu Glassovi, vysílá Vltava v den jeho osmdesátin
Americký minimalista Philip Glass, jeden z nejhranějších skladatelů současnosti, slaví 31. ledna osmdesáté narozeniny. Český rozhlas Vltava proto poslední lednový den nabízí Glassovu hudbu i mnohé o jeho talentu, zvídavosti a všudypřítomném humanismu, včetně živě vysílané debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Ať je nám šóa výstrahou před námi samým
Pavel Bělobrádek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Na Šumavě chceme zachovat přírodu
Senátoři podlehli tlaku lobistů navrátili Sněmovně zákon o ochraně přírody s podstatnými úpravami, které mohou otevřít dveře k nevratnému poškození přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Komunikační tým ČSSD posílí rozhlasový novinář Mikuláš Klang
Novým tiskovým mluvčím a vedoucím sekce PR a marketingu se od 1. února 2017 stane Mikuláš Klang, který do své funkce přichází z domácí redakce Českého rozhlasu. Dosavadní vedoucí Michal Kačírek v Lidovém domě zůstává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kvůli poruše topení budou evakuováni pacienti z nemocnice IKEM
V pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dnes nastala havárie topení. Asi 100 pacientů bude v pondělí ráno rozvezeno do ostatních pražských nemocnic. Do té doby vytápění zajistí přenosná topidla. Novinářům to dnes řekl ředitel IKEM Aleš Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Soud zamítl žalobu somálské studentky, ale…
Tak jsem se byl podívat na soud s paní ředitelkou Ivanou Kohoutovou, která čelila žalobě somálské studentky, protože jí ve Střední zdravotnické škole nepovolili nosit hidžáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Je to velká lumpárna. Hnulo nám to žlučí! Na severu Čech to zase vře
Prvních několik stovek voličů vhodilo svůj hlas do uren na Mostecku, kde se konají opakované volby do Senátu. Do volebních místností přichází hlavně střední a starší generace, zjistila ČTK. Dnes se místnosti uzavřou ve 22:00, v sobotu budou otevřené od 08:00 do 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi další "retroden", tentokrát ve stylu 50. let
Další z doprovodných programů k výstavě Retro zavede rodiny s dětmi v sobotu 28. ledna 2017 do 50. let minulého století. Tentokrát se návštěvníci Retrodne ve stylu 50. let mohou těšit na módní přehlídku nové kolekce značky Lazy Eye speciálně vytvořenou pro tuto příležitost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kubera k soudu s muslimskou studentkou: Začíná to tímto, pak bude chtít, aby jí vařili jinou stravu! Tohle v některých zemích nakloněných uprchlíkům také už bylo
ANKETA „Nemám proti rozsudku soudu žádné námitky. Opět se z toho udělala větší kauza než ve skutečnosti je. - Verdikt soudu mě jen utvrdil v tom, že česká justice si stále dokáže zachovat nezávislost a sloužit spravedlnosti. - Pokud ona studentka nebyla na školu ani přijata, tak pak nevím, na co si stěžuje, i když nevidím na šátku a zastřeném obličeji mladé ženy žádný problém.“ To je jen výčet toho, co řekly ParlamentnímListům.cz některé osobnosti politického a veřejného života v souvislosti s výrokem Obvodního soudu pro Prahu 10, který zamítl žalobu somálské studentky na Střední zdravotnickou školu kvůli zákazu nosit hidžáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka: Vláda má na centrum proti hrozbám jiný názor než Zeman
Vláda má na Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) jiný názor než prezident Miloš Zeman. Nemůže si dovolit ignorovat bezpečnostní hrozby, které reálně existují, řekl dnes novinářům po návštěvě CTHH na Ministerstvu vnitra premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zopakoval, že cílem nového útvaru není cenzura informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vaše EET zlikviduje regionální spolky! Starostové vyslali k Babišovi kritický dopis a nyní jim přišla odpověď
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zareagoval na otevřený dopis starostů ze Slovácka, kteří se obávají toho, že elektronická evidence tržeb zásadním způsobem zkomplikuje společenský život v obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tady nejde o hidžáb, ale o ideologii. Šlo o zastrašení učitele a medializaci, ne o výhru u soud. Bojovníci proti islámu po verdiktu v kauze „muslimský šátek“ povstali
Drobnými ústupky to začíná a můžeme skončit tam, kde jsou Francie, Německo či Švédsko. V dnešní době budeme tolerovat to, že na základních školách nemusí děti muslimského vyznání absolvovat tělocvik či hudební výchovu a nakonec budeme tolerovat, že nechodí do školy vůbec, protože jsou ve třídách dohromady chlapci s dívkami. To říká k rozsudku v "šátkové kauze" šéf Úsvitu - Národní koalice Miroslav Lidinský. ParlamentníListy.cz přinášejí ale i názory dalších sympatizantů se zákazem nošení hidžábů na školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Při noční razii Celní správy v 19 provozovnách bylo zajištěno 84 automatů
V noci z 26. na 27. ledna 2017 proběhla ve čtyřech krajích České republiky kontrolní akce Celní správy zaměřená na nelegální provozování hazardních her s krycím názvem „MAT“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neziskovky jsou obrovská černá díra veřejných rozpočtů
Čím dál tím více sluníčkářských vychytrálků se přiživuje na penězích daňových poplatníků, které ve velkém odtékají do kdejakých neziskových organizací, jež se zabývají multikulturní ideologií, která nám pouze škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Zanedbané vily u Hradčanské? Míč je na straně developera
Mediálním světem v posledních dnech oblétla zpráva o tom, že developerská firma Lordship vyzvala radnici Prahy 6 ke zboření chátrajících vil při ulici Milady Horákové. Záměr developera je však nutné nahlížet v celém kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Část výnosu spotřební daně má jít podle premiéra na investice nemocnic
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce, aby část výnosu spotřební daně z tabáku a alkoholu byla vyhrazena do investičního fondu, který by vznikl při Ministerstvu zdravotnictví a z kterého by se financovaly investice nemocnic. Peníze, které se nyní vyberou na zdravotním pojištění, podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) stačí na běžný provoz, ale ne na investice. Řekli to při otevření zrekonstruovaných prostor II. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Protesty proti Trumpovi? A co dělal Trump po inauguraci Obamy. Europoslanec Pospíšil sleduje dění v USA a nemá dobrou zprávu pro Le Penovou, Okamuru a další
ROZHOVOR „Z Trumpa budou nakonec Le Penová a spol. dost zklamaní,“ myslí si europoslanec Jiří Pospíšil, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pozastavuje nad tím, že se některé strany chtějí svézt na vlně popularity nového amerického prezidenta. Europoslanec se věnuje situaci neziskových organizací a s ohledem na protesty ve Washingtonu připomenul: „Něco podobného se dělo, i když v menší míře, také po zvolení Obamy. Tehdy například sám Donald Trump vedl velkou kampaň zpochybňující, že se Barack Obama narodil v USA a může být legálně zvoleným prezidentem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Až ekoteroristé vymřou, svět se zazelená
Každá doba má svou módu. Svou filozofii. Své společenské trendy. Jenom je ne vždy dokážeme vidět, když v oné době žijeme, a uvědomujeme si je až zpětně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Dotace na vozy s alternativními pohony pomohou ulevit ovzduší
V posledních dnech nás trápí smogová situace ve většině krajů a především ve velkých městech. Pocítil to pravděpodobně každý z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: V roce 2016 vzniklo v pražských soukromých domácnostech téměř devět požárů týdně
V roce 2016 pražští hasiči likvidovali celkem 1 998 požárů a dalších 27 požárů bylo zlikvidováno bez jednotky požární ochrany. Celkem v hl. m. Praze vloni vzniklo 2 025 požárů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vzdělanost v justici
V týdeníku Reflex ze dne 26.1.2017 je rozhovor J. Bendové se soudcem Kydalkou. Je to smutná ukázka toho, jak naše ministerstvo spravedlnosti dbá na vědecké poznání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V rozhlase zavoní vanilka. Přijďte si poslechnout vyprávění Pavla Chlouby o cestě na Reunion
Zveme všechny příznivce cestování, zahradničení a botaniky na tropický večer v budově Českého rozhlasu České Budějovice. V pondělí 30. ledna vás moderátorsky zahradnická dvojice Hanka Šoberová a Pavel Chlouba ve svém Putování za vanilkou přenesou až na exotický ostrov Reunion. Začínáme v 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bradáč (KDU-ČSL): Rychlíky do Křižanova vrátí jen domluva všech zainteresovaných
V Křižanově od prosincové platnosti nového jízdního řádu nestaví určitý typ rychlíků. Lidé jsou naštvaní, po Vánocích dokonce demonstrovali. Pokud se rychlíková zastávka neobnoví, hrozí, že například lidé z Meziříčska a Křižanovska při cestě do Brna přesednou na auta a k vlakům už se nevrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Aleš John: Jaderný týdeníček
Zprávy z jaderné energetiky a další informace ke dni 27. 1. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Van der Bellen se ujal úřadu rakouského prezidenta. V Bakalových novinách roste naděje
Nově zvolený rakouský prezident Alexander Van der Bellen se včera slavnostně ujal svého úřadu. Události se věnuje také dnešní komentář Hospodářských novin v komentáři Martina Ehla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Výsledky kontroly MF: VZP ČR platila podezřele vysoké částky pražské laboratoři
Závažné nesrovnalosti odhalila kontrola hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, kterou provedlo Ministerstvo financí společně s Ministerstvem zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Publicista Hvížďala se postavil Zemanovi: Fakta bychom neměli ignorovat
Novinář a publicista Karel Hvížďala se vložil do sporu o jmenování Karla Srpa členem Etické komise třetího odboje. Srp sice založil Jazzovou sekci, jenže před tím podle badatelů spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností, takže by v komisi sedět neměl. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je téhož názoru a Hvížďala předsedu vlády jasně podpořil. Hradu navzdory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Michaela Marksová navštívila zaměstnance firmy Albert
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ve středu navštívila za doprovodu předsedkyně odborových organizací OSPO Renaty Burianové a členů vedení řetězce Albert Ctirada Nedbálka a Michala Pavelky prodejnu v pražských Nových Butovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Stopař napoví, jak bobtnají devizové rezervy ČNB či jaký americký HDP
Zajímá vás, kam až dnes nabobtnaly devizové rezervy ČNB v poměru k HDP, či jaký bude lednový přírůstek pracovních míst v USA? Odpověď zná náš “Stopař” alias nová webová stránka pro prezentaci našich běžících makro-odhadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Trantina (TOP 09): Přestali si strážníci s řidiči hrát
V adventním čase si návštěvníci centra museli zvyknout na dvě neobyčejné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath: Začátek nové éry?
Zhruba před 30 lety vystoupil s projevem nový sovětský vůdce Gorbačov a všichni strnuli. Říkal úplně jiné věci, než desetiletí vypouštěli z úst představitelé komunistické moci. Spustil tím lavinu, která změnila svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Podle vás, politiků, se máme nechat okrást a ne bránit svoje
Ve včerejší příloze MF jsem četl rozhovor se slovenským hercem Milanem Kňažkem. Co mě na obsahu, kromě jiného, zarazilo nejvíce je, že na Slovensku je v právním řádu zakotveno, cituji:“..pokud někdo naruší vaše soukromí, máte právo chránit svůj majetek..“. a dále “nicméně je to lepší zákon než ten o přiměřené sebeobraně. Znám několik případů, kdy se napadený držel vágního zákona o sebeobraně a přišel o život“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Bohužel, volby přijdou pozdě; a to v celé Evropě. Právníci, do práce
To, co je nachystáno v Libyi, v Turecku (nevěřím, že Erdogan smlouvu dodrží), ale i z jiných afrických států, s kořením z Pákistánu a Afghánistánu, by stačilo na mohutnou a větší invazi, než byla ta v r. 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek většině lidí uškodil. Se mnou by se měli líp, říká Vlastimil Tlustý
Kvůli Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) si drtivá většina občanů pohoršila. Se mnou by se měli líp, tvrdí někdejší ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Na počátku tisíciletí připravil Tlustý pro ODS ekonomickou reformu a strana vyhrála volby, ale Tlustý nedostal prostor, aby mohl své plány přeměnit v realitu. Dnes Vlastimil Tlustý radí Pirátům, jak zařídit jednotnou dávku deset tisíc korun měsíčně pro každého. Bez práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Helena Langšádlová má obavy z možných konfliktů v Evropě, pokud se dostanou k moci...
ROZHOVOR Pokud budou sílit protiunijní politické strany v Evropě, může to mít tragický vývoj jako konflikty mezi evropskými státy. Tak vidí situaci místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová s tím, že by došlo k ekonomickému propadu. Žádný stát Evropy nemůže samostatně čelit tak velkým hráčům, jako jsou Čína, Indie nebo Amerika. Měli bychom však aktivněji zbrojit a investovat více do své obrany. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vyzdvihla migrační politiku v Americe, kde nejen prověřují každého přistěhovalce, ale také poskytují rozsáhlou humanitární pomoc. A jak uspěje Donald Trump? Jeho názory se teprve vyvíjejí, tvrdí Langšádlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Masivní protiteroristický zátah v Rakousku. Policisté našli podezřelé nádoby, vysvětlení zadrženého muslima jim vyrazilo dech
V Rakousku včera proběhla masivní protiteroristická operace, při které bylo zatčeno několik členů teroristické buňky. Vyšetřovatelům se podařilo zajistit velké množství důkazního materiálu, včetně podezřelých látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Mostecko čeká první den opakovaných senátních voleb
Mostecko dnes čeká první den opakovaných senátních voleb. Volební místnosti budou dnes otevřené od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00. O místo senátora se uchází devět lidí. Mandát obhajuje lékařka Alena Dernerová. O opakování voleb rozhodl na podzim Nejvyšší správní soud (NSS), který podzimní volby, v nichž Dernerová vyhrála, označil za neplatné, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Kauza ROP Severozápad je testem naší politické vyspělosti
Dotační kauza Regionálního operačního programu Severozápad se dotýká celého Karlovarského kraje. A tím nemyslím jen osoby zúčastněné a obviněné, ale především obyvatele kraje, kteří získávají čím dál tím větší nedůvěru v politiku i samotné politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V novém školním roce dozná změn kariérní řád učitelů
V novém školním roce 2017/2018 vstoupí v platnost nový kariérní řád, který do budoucna upraví kariéru učitelů. Ta by měla postupovat ve třech stupních, v rámci nichž budou učitelé také odměňováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Realistický plán bezpečnosti pro Českou republiku
Pořádek není nikdy trvalý a musí se neustále a nákladně udržovat. Také proto se každá společnost vždy nachází někde mezi rozkvětem a zánikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: IPR a Praha už rok na revitalizaci Holešovické tržnice nic nedělají
Vyjádření ČSSD Praha 7 k situaci v pražské Holešovické tržnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sajrajt. Současná západní propaganda. Šalamounův exkrement. Falešný Halík. Chovancova totalita. Síly zla. Pseudohumanita. Rasismus barevných. A Trump s Le Penovou… Filozof hovoří
ROZHOVOR Vzteklé reakce amerických demokratů na Trumpa něco prozrazují o totalitní mentalitě těch, kteří si vsugerovali, že mají lidské právo vést lidstvo k šťastným zítřkům (do pekel) až navěky, myslí si klasický filozof Jiří Fuchs. „Když se ohradíte proti rasismu barevných, kriminalitě migrantů, nadřazování homosexuálů, absurditám genderového rovnostářství, či loupení dětí státní mocí a agresivitě státem podporovaných levicových bojůvek, budou korektoři křičet, že jste rasista, xenofobní kriminálník, homofob, zajatec patriarchálních stereotypů, autoritář a fašista,“ upozorňuje filozof.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Červinka (ODS): Za špatně uzavřený obchod nesou odpovědnost ti, kteří o něm rozhodovali
Odpověď na otevřený dopis Teplárny Liberec
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé se loučili s Kavalírovou jako s hlasem obětí komunismu
Rodina, desítky přátel a zástupců společenského života se dnes ve Strahovském klášteře rozloučily s dlouholetou předsedkyní Konfederace politických vězňů Naděždou Kavalírovou. Kardinál Dominik Duka, který vedl smuteční mši, ji označil za hlas těch, kdo trpěli a položili život za komunistického režimu. Kavalírová zemřela před týdnem v nemocnici v Pardubicích ve věku 93 let. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zdechni, děvko, vyhrožují Rusové české biatlonistce
Tohle je vážně otřesné, někteří obyvatelé Putinovy říše neunesli fakt, že Gabriela Koukalová kritizovala masové užívání dopingu ruských sportovců. A tak jí na webových diskusích přeji smrt a častují vulgárními výrazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kouzla s čísly
Jak se zdá, Ministerstvo financí namísto ekonomů a odborníků, které slibovala současná vládní garnitura při svém nástupu, ovládli zdatní kouzelníci s čísly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Skryté dopady zvyšování minimální mzdy
Současná vláda zvýšila během prvních tří let svého funkčního období minimální mzdu hned třikrát. Dvakrát (pro rok 2015 a 2016) vzrostla o 700 Kč, potřetí, k 1. lednu 2017, dokonce o 1 100 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Českém rozhlase promluvil bývalý velvyslanec USA v Praze, který na Trumpa podal žalobu
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl právník a bývalý velvyslanec USA v Praze Norman Eisen. Zhodnotil mimo jiné první kroky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Investice do pražské hromadné dopravy letos dosáhnou částky 6,6 miliardy korun
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) letos plánuje investovat do hromadné dopravy celkem 6,6 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Proč tam je půlka subjektů napojených na obchodní zájmy ČT! Na Komárkově semináři se dost hlasitě ozval Chvojka
Poslanec Martin Komárek (ANO) uspořádal na půdě Poslanecké sněmovny seminář o Českém rozhlase a České televizi. O zajímavé hosty, a především o kritiku, neměl nouzi. Informaci o setkání přinesl server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Na hrůzy koncentračních táborů nelze zapomenout
V pátek 27. ledna 1945 se zbytky vězňů v koncentračním táboře Osvětim dočkaly osvobození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace se ke svému jednání sešla v Olomouci
Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace na svém výjezdním zasedání v Olomouci v pátek 27. ledna 2017 projednala návrh výdajů státního rozpočtu na vědu a výzkum pro roky 2018–2020 s výhledem do roku 2022.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Zájem o práci strojvedoucího roste, ne každý však projde zkouškami
Ze statistik Drážního úřadu (DÚ) vyplývá, že počet žadatelů o práci strojvedoucího v posledních letech stoupá. V loňském roce dokonce úřad zaznamenal rekordní počet žádostí. Poprvé se číslo přehouplo přes hranici jedné tisícovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Záleží na nás
Za vánoční dárky jsme na konci roku 2016 utratili opět více než v roce předchozím. Obecně lze tedy říci, že se máme relativně dobře a že v mnoha našich domácnostech „hromadění věcí“ pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klasa se bude udělovat podle nových pravidel, získat značku bude administrativně jednodušší
Od 1. února se změní metodika pro udělování značky kvality Klasa. Zjednodušení administrativy pomůže především malým výrobcům, odpadne například povinnost dokládat certifikát systému managementu jakosti a prodlouží se doby platnosti laboratorních protokolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Steinmeier míří do prezidentského křesla, ministrem zahraničí se tak stal Gabriel
Německo má nového šéfa diplomacie. Franka-Waltera Steinmeiera nahradil jeho stranický kolega, šéf SPD Sigmar Gabriel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Hulinského člověk zvolen šéfem finančního výboru
Pražské zastupitelstvo zvolilo šéfem finančního výboru Daniela Štěpána, bývalého místostarostu za ČSSD na Praze 7 a podporovatele pražského kmotra ČSSD Petra Hulinského. Štěpán v čele nejvlivnějšího výboru pražského zastupitelstva nahradí Miroslava Ludvíka, který se stal ministrem zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Den ochrany osobních údajů
28. leden je připomínán jako mezinárodní Den ochrany osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
John D. Barrow: Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)
Proč se diamanty třpytí? Proč jsou vejce vejčitá? Proč se nejlépe zpívá ve sprše? V již třetí knize z oblíbené řady "Sto věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte)" nám britský fyzik a matematik John D. Barrow nabízí ve stovce kapitol sto originálních pohledů na každodenní svět okem matematika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec pokračuje ve vedení města
V minulých týdnech proběhla řada jednání o změnách ve vedení města Liberec. Pro Změnu jako vítěze voleb byl neakceptovatelný jak způsob, jakým primátor v prosinci odvolal s pomocí opozice náměstkyni Hrbkovou, tak i fakt, že složení rady města neodpovídalo volebnímu výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
EU, USA a Rusko. Závažná slova Viktora Orbána přímo v Bruselu
Vraťme Evropě její velikost, řekl maďarský premiér Viktor Orbán v Bruselu, na konferenci pořádané Nadací Konrada Adenauera, kde přesvědčoval o potřebě provést reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Americká nadutost. Degenerace západní společnosti. Soros chorobně touží po moci. Bajky Járy Cimrmana o medvědu Putinovi... Poslanec KSČM hovoří
ROZHOVOR „Prostě za peníze prodají i svou profesní čest, jestli vůbec ví, co to je!“ říká o novinářích poslanec KSČM Leo Luzar. „Obama? Promarnil svou šanci a zklamal! Byl loutkou pro černou práci,“ dodává poslanec. Degenerace a dekadence západní společnosti se dle něho stala neudržitelnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V noci je v mém domě někdo cizí a já se nesmím bránit?! A až se migrantům zalíbí soukromý dům, auto a vezmou si ho... Generálmajor Blaško tvrdě účtuje
Nad ustanovením zákona o přiměřené sebeobraně se zamýšlí generálmajor ve výslužbě, krajský zastupitel Hynek Blaško (SPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: O zlatou brněnskou mříž aneb smějeme se s Matějem
Humor je krásnou součástí našeho života. Jak trefně kdysi napsal Karel Čapek - Humor je také nejdemokratičtější z lidských zvyků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Rok 2016 lidé celkově hodnotí pozitivně a se svým životem jsou většinou spokojeni
Více než tři čtvrtiny českých občanů (78 %) jsou v současné době spokojeny se svým životem. Rok 2016 za osobní úspěch považuje dvoutřetinová většina lidí (69 %). Více než polovina populace (53 %) hodnotí uplynulý rok jako úspěšný z celospolečenského hlediska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ohlédnutí za rokem 2016. Většina Čechů cítí spokojenost
Výrazná většina českých občanů je v současné době spokojena se svým životem. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
David Stejskal: Otevřený dopis ministryni Šlechtové
Zákon o pohřebnictví a o změně některých zákonů, nejsou jen pohřební služby, papírové rakve, těla zemřelých na chodbách a potraty. Tento zákon se týká i krematorií, balzamace a v neposlední řadě provozování pohřebišť, ale tím se, žel, novela příliš nezabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Brňané se mohou tento víkend připojit k pochodu pro Aleppo
V sobotu 28. ledna vstoupí do města Brna účastníci a účastnice občanského mírového pochodu pro Aleppo. Obyvatelé města se k nim mohou připojit a projít s nimi třeba jen několik ulic nebo strávit s účastníky jeden den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Legalizovat squatting, burcuje šéf Zelených. Server mu napovídá, co by bylo ještě lepší
Nad snahou Strany zelených legalizovat squatting se zamýšlí na serveru peníze.cz Michal Kašpárek. Dochází k závěru, že mnohem účinnější by bylo zavést daň z půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Nové významné dny mají připomenout oběti holocaustu a hrdiny druhého odboje
Zákonodárci napříč politickým spektrem předloží na základě iniciativy poslanců Robina Böhnische a Karla Černého v příštím týdnu do Poslanecké sněmovny novelu zákona o státních svátcích, ostatních svátcích a významných dnech, která navrhne zařadit do českých kalendářů dva nové významné dny, uctívající československé oběti holocaustu a hrdiny druhého odboje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Další prestižní ocenění pro FN Brno - prof. Josef Bednařík předsedou ČNS ČLP JEP
Další velmi prestižní ocenění obdržela Fakultní nemocnice Brno. Přednosta Neurologické kliniky FN Brno a LF MU prof. MUDr. Josef Bednařík, CSc., FCMA, byl zvolen předsedou České neurologické společnosti ČLS JEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Nový statut fondu sociálního bydlení umožňuje utratit 3 miliardy korun bez kontroly zastupitelstva
Rada Prahy včera nechala schválit zastupitelstvem zdánlivě nenápadnou změnu statutu fondu sociálního bydlení. Změna je ve skutečnosti zásadní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický dostal nápad. Babiš mu ho okamžitě zatrhl
Šéf resortu obrany Martin Stropnický (ANO) chtěl stvořit fond Ministerstva obrany, v němž by ukládal peníze, které rok co rok nezvládá investovat. Do tohoto fondu by sáhl ve chvíli, kdy je bude mít za co utratit. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to však svému kolegovi z hnutí zatrhl. Zřízení fondu považuje za zbytečné. Není bez zajímavosti, že jde o jedno z mála témat, na němž se zřejmě Babiš shodne s Miroslavem Kalouskem (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Nesledujme jen chybovost, ale zaměřme se na skutečné výsledky
Martina Dlabajová obhájila post místopředsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Legislativce ministerstva spravedlnosti 168 letá historie družstev nezajímá
Pokud by šlo jen o tradici tak by to byla jen neznalost. Ale ono jde také o jistoty více než šesti set tisíc rodin žijících v družstevních bytech, téměř 2 miliony občanů, kteří netuší, že toto ministerstvo ohrožuje jejich jistoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Co ještě pokládáme za normální?
V demokratické zemi platí, že je třeba respektovat rozhodnutí nezávislého soudu. Ale přiznám se, že mám skutečně velký problém pochopit, jak mohly německé soudy opakovaně konstatovat, že pokud vypálit židovskou synagogu v německém Wuppertalu byl přiměřený krok, který měl vyjádřit nesouhlas s politikou Izraele v pásmu Gazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stopa pro život – Jilemnická padesátka ZP MV ČR
Již desátý ročník oblíbeného závodu konaného v Jilemnici, „kolébce českého lyžování“, jejíž Český krkonošský spolek SKI je nejstarší samostatný lyžařský spolek v českých zemích se koná o víkendu 28. 1. – 29. 1. 2017 v Jilemnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Česko-německé vztahy
V současné době mnozí z politiků řeší česko-německé vztahy. Objevují se nejen různé názory, ale i snahy o zpochybňování Benešových dekretů a bohužel na české straně mají někteří politici potřebu až patolízalsky měnit a podle svého interpretovat historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Rok 2017 bude „jarem osvobození“!
Takto nazval právě začínající rok na konferenci „Svoboda pro Evropu“, která se konala pod záštitou evropské frakce ENF (Evropa národů a svobody) v německém Koblenci předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senát bude hostit tradiční vzpomínkové setkání ke dni holokaustu. Přijede i návštěva z Německa
Senát dnes bude hostit tradiční vzpomínkové setkání, které se koná při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Stavba Pražského okruhu z Běchovic k D1 směřuje k žádosti o posouzení vlivu na životní prostředí
Hlavním tématem aktuálních projektových prací u stavby 511 Pražského okruhu je zpracování dokumentace k posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Klíčová pro její dokončení jsou nyní dopravní data, která pro současný stav a etapy dodala k posouzení Technická správa komunikací hlavního města Prahy a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Šichtařová se s tím nepáře. Napsala, co si myslí o genderové rovnosti, multikulturalismu a ekoteroristech
„Až ekoteroristé vymřou, svět se zazelená,“ domnívá se ve svém blogu na serveru iDnes.cz ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Plnění slibů
Zatím co prezident Trump začal dávat politikům a voličům v USA a zahraničí lekce na téma plnění předvolebních slibů, je málo co seriózního slyšet od západních politiků na téma představitelných následků plnění předvolebních slibů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Létá v kuloárech: Donalda Trumpa čekají velmi důležité telefonáty. A mohl by prý zrušit sankce proti Rusku
45. prezident USA Donald Trump rázně vstoupil na pole zahraniční politiky. Vůči Mexiku vystoupil tak tvrdě, že tamní prezident zrušil plánovanou návštěvu v Bílém domě. V pátek probíhají jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou a v sobotu je v plánu telefonický rozhovor Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Právě během těchto telefonických rozhovorů se může odehrát ledacos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rektoři českých univerzit podporují novelu zákona o dalším vzdělávání lékařů, zubařů a farmaceutů
Na společné tiskové konferenci Univerzity Karlovy a Ministerstva zdravotnictví ČR dne 24. 1. 2017 nazvané „Novela zákona 95/2004 Sb. aneb Pravda a mýty“ byly diskutovány aktuální problémy spojené s novelou zákona č. 95/2004 Sb., která se týká podmínek získávání a uznávání odborné a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Češi nehrají v rámci Německa žádnou roli,“ padlo při debatě, kde se řešily vztahy se Saskem
REPORTÁŽ V Německu, hlavně v sousedním Sasku, kolabují plány tamních vlád na rozšíření výuky jazyků sousedních států, tedy i češtiny. A to přesto, že třeba saská ústava výslovně mluví o povinnosti podporovat tyto aktivity. Ze strany 80milionového Německa není snaha ani důvod přiblížit se malé České republice, říká Rüdiger Kubsch, jednatel Euroregionu Labe/Elbe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Silničáři pořídí dvanáct nových aut pro zimní i letní údržbu silnic. Část vyrazí do akce už letos
Loňský prosinec a letošní leden připomněly, jak vypadá normální zima v našich zeměpisných šířkách. Jihomoravští silničáři se se sněžením popasovali se ctí, během tohoto a příštího roku však plánují rozšířit vozový park pro zimní i letní údržbu silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V noci je v mém době někdo cizí a já se nesmím bránit?! A až se migrantům zalíbí soukromý dům, auto a vezmou si ho... Generálmajor Blaško tvrdě účtuje
Nad ustanovením zákona o přiměřené sebeobraně se zamýšlí generálmajor ve výslužbě, krajský zastupitel Hynek Blaško (SPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Při vánočním prodeji neobstál každý čtvrtý obchodník
Tradiční vánoční sortiment, jako jsou stromky, ryby, ozdoby a další produkty nabízené především na vánočních trzích, byly cílem kontrol České obchodní inspekce. V průběhu měsíce listopadu a prosince 2016 uskutečnily jednotlivé inspektoráty ČOI celkem 803 kontrol. Porušení právních předpisů bylo zjištěno u každého čtvrtého z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump: Madonno, jsi opravdu nechutná! To, cos udělala...
Donald Trump včera poskytl rozhovor televizi Fox News, ve kterém se ohradil proti útočným vzkazům Madonny. Zastal se také svého nejmladšího syna a postěžoval si na neobjektivní práci médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Největší výcvikový projekt v historii ŘLP ČR umožní Bosně a Hercegovině řídit vlastní vzdušný prostor
Státní podnik ŘLP ČR prostřednictvím svého výcvikového střediska CANI (Czech Air Navigation Institute) vyhrál otevřené mezinárodní výběrové řízení na personální přípravu společnosti BHANSA pro převzetí odpovědnosti za poskytování letových navigačních služeb ve vzdušném prostoru Bosny a Hercegoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Uděláme vše, abychom prosadili zvýšení dětských přídavků a podpořili pracující rodiče
Sociální demokracie je přesvědčena, že rodiny s dětmi si zaslouží daleko silnější podporu, než je tomu dosud. Proto prosazuje v koalici navýšení dětských přídavků, což přinese více peněz pro pracující rodiny s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vyfoukne Klaus mladší Fialovi ODS?
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 27.1.2017 v 09:46, zobrazit podobné
Neusnete hrůzou. Epidemiologická situace u migrantů je varující. Tuberkulóza, AIDS, syfilis, salmonelóza, žloutenka, svrab, zavšivení... Exprezident červeného kříže varuje
ROZHOVOR Bývalý senátor, lékař a bývalý viceprezident Českého červeného kříže Pavel Lebeda varuje, že vinou představitelů EU a některých vlád jsou podle něj v oblasti imigrace porušovány nejzákladnější zákonem dané principy veřejného zdravotnictví a ochrany obyvatel. I u nás počet nakažených exotickými chorobami narůstá. Lebeda předkládá řadu fakt a čísel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Michal Skořepa: Opravdu si musíme v EU pomáhat?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 07:41, zobrazit podobné
ČSSD, nová partaj do výtahu?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist