Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Tak. A už zbývá se jen pozvracet.“ Andrej Babiš to znovu schytal za nedělní status
Do ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) se obul komentátor serveru Echo24.cz Daniel Kaiser. A to v souvislosti s Babišovým rozdáváním milionů z dluhopisů. Babiš si totiž v neděli na svůj facebookový profil zveřejnil fotografii malé Niny, které poslal milion. „Tak – a už zbývá se jen pozvracet,“ napsal Kaiser.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Cizinci se tu opíjí, máme z nich strach. Hejtman musí řešit zapeklitý problém
V Kvasinách to vře. Rozvoj průmyslové zóny a automobilka Škody Auto jede na plné obrátky a na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji se snížila nezaměstnanost, ale příval nových pracovníků region hodně proměnil. A ne vždy k lepšímu. Hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) upozorňuje, že problémy dělají především cizinci pracující v průmyslové zóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dějí se věci: Když nám Andrej Babiš dá něco pořádného, půjdeme s ním, zaznělo prý z ODS
Přestože současné průzkumy nasvědčují tomu, že nynější koalice ČSSD, ANO a lidovců by mohla pokračovat i po volbách, hnutí ANO vyzývá k povolební spolupráci spíš pravici. Upozornil na to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zaplaťte si reportáž na ČT. Získali jsme ceník. A skandál, jaký tu ještě nebyl, je na světě
Můžete si koupit reportáž ve státem zřizované České televizi, která má být objektivní? Naznačuje to případ brněnské městské části, která platila přes 120 tisíc korun, a součástí dodávky PR služeb od agentury bylo i zajištění reportáže ve veřejnoprávní televizi. Světe, div se, reportáž se na webu ČT skutečně objevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Obliba hejtmanů v očích občanů poklesla
Společnost SANEP se ve svém nejnovějším průzkumu zaměřila na oblíbenost nově zvolených hejtmanů. Nejoblíbenějšími jsou zatím staronový hejtman Jihočeského kraje Zimola a nový hejtman Zlínského kraje Čunek. Nejhůře si pak u obyvatel svého kraje stojí nový hejtman Moravskoslezského kraje Vondrák a nový (možná již brzy exhejtman) Olomouckého kraje Ota Košta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Šikanózní insolvenční návrhy se omezí, Zeman podepsal novelu
Omezení šikanózních insolvenčních návrhů a podvodných oddlužovacích firem by měla přinést novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. ČTK o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zákeřný plán na zničení Evropy pomocí migrantů? Bylo dusno, létala silná slova
O Kalergiho plánu se na serveru ParlamentníListy.cz rozpovídal lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Reagoval tak na dotazy čtenáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Česká ženská lobby: Happeningem „Tancem proti násilí“ se přidáváme k celosvětové kampani One Billion Rising
Na Valentýna, 14. února 2017, se uskutečnil happening Tancem proti násilí na Palackého náměstí v Praze. Cílem akce je vyjádřit solidaritu ženám, které zažily násilí, nebo jsou jím ohroženy. Tváří letošní akce byla známá cvičitelka Hanka Kynychová, která vedla shromážděné lidi při tanci podle vlastní choreografie s prvky mezinárodního tance „Break the Chain“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Brněnští studenti se Babiše ptali na byrokracii a složité daně
Na odbourávání byrokracie, která komplikuje podnikání, a případná zjednodušení v daňových přiznáních se dnes brněnští vysokoškolští studenti ptali ministra financí Andreje Babiše (ANO). Debata na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického přilákala stovky studentů, zájemců bylo víc než míst v učebně. Na kontroverzní politické kauzy se neptali, organizátoři si to ani nepřáli. Studenty ale při pokládání dotazů nikdo neomezoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Chceme dál chránit skutečné národní parky, shodli se jejich ředitelé
Na poslankyně a poslance Parlamentu ČR se společným dopisem v pátek obrátili ředitelé všech čtyř českých a moravských národních parků Pavel Benda (České Švýcarsko), Jan Hřebačka (Krkonoše), Pavel Hubený (Šumava) a Tomáš Rothröckl (Podyjí) se žádostí o podporu sněmovní verze novely zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění pravidla pro fungování národních parků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To je úplně šílené! Pravice ztrhala ekonomické plány ČSSD
ČSSD představila veřejnosti své ekonomické plány. Počítá např. se zavedením bankovní daně, s jejíž pomocí chce získat do rozpočtu miliardy navíc. Pravicoví ekonomové, jako europoslanec Petr Mach (Svobodní) nebo ekonomický expert ODS Jan Skopeček, rozcupovali plány sociálních demokratů na kousky. Proč? Protože tuto daň v konečném důsledku nezaplatí banky, ale občané, kteří si do bank vkládají své peníze. ČSSD tak jen sáhne lidem hlouběji do kapes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Odpověď Františkovi na jeho výtku Trumpovi
Odpověď Františkovi na jeho výtku prezidentu Trumpovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ekonomika vzrostla v loňském roce o více než dvě procenta
Podle předběžného odhadu byl hrubý domácí produkt v roce 2016 o 2,3 % vyšší než v předchozím roce. Ve 4. čtvrtletí se HDP meziročně zvýšil o 1,7 % a ve srovnání s předchozím čtvrtletím vzrostl o 0,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Se můžete posrat. Dementi, to si zodpovíte! Hnus, hanebnost, odpornost, zaznělo z radnice města Brna kvůli „multikulturnímu projektu“
Aktivista a brněnský zastupitel za hnutí Žít Brno Martin Freund se ve svém příspěvku na sociální síti rozčílil nad informováním médií ohledně rozhodnutí brněnských zastupitelů uvést do praxe projekt určený k integraci migrantů. V rámci projektu, jenž prošel o jediný hlas a jehož rozpočet činí 10 milionů korun, se budou zaměstnávat i osoby ovládající arabštinu či jiné jazyky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Problémy, které se neřeší
ČSSD v posledních týdnech nastavila nový marketingový trend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Slabý závěr roku v české ekonomice
Oproti očekávání se na konci loňského roku výkon české ekonomiky nevylepšil a její růst výrazně zaostal za očekáváním. Podle předběžného odhadu HDP vzrostl oproti třetímu čtvrtletí jen 0,2 %, což v meziročním srovnání znamenalo růst jen o 1,7 %. Za celý loňský rok ekonomický růst dosáhl 2,3 % a byl tak poloviční ve srovnání s rokem 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek přednesl nové, nejdrsnější obvinění směrem k Babišovi. Zmínil i Nagyovou
Mají se rádi asi jako kočka s myší. Téměř cokoliv, co současný ministr financí Andrej Babiš (ANO) může svést na svého předchůdce Miroslava Kalouska (TOP 09), učiní tak. A ten o něm nemluví zrovna také lichotivě. Jak uvedl v rozhovoru pro FORUM 24, do postele s Babišovým „dobrem“ nevleze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně školství navštíví Mladou Boleslav
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštíví v úterý 14. února 2017 Mladou Boleslav. Hlavním tématem pracovní návštěvy bude podpora technického vzdělávání a učňovských oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Německo na počátku velké změny
Velká koalice CDU-CSU a SPD hledala v zájmu země to nejlepší řešení v prezidentské volbě. Po prezidentu J. Gauckovi, který požíval, tak jako většina jeho předchůdců v úřadu spolkového prezidenta, velké důvěry německé veřejnosti, se rozhodla svěřit tento úřad do rukou dlouholetého ministra zahraničních věcí, sociálního demokrata Franka–Waltera Steinmeiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Kavárna Trumpa nestráví. Tradice politické nenávisti pravdolásky opět ožívá
Václav Klaus se svými spolupracovníky Ladislavem Jaklem a Jiřím Weiglem nemohou mlčet k pokleslým a manipulativním metodám současné mainstreamové žurnalistiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Konec keců, konec hry: Šokující oficiální čísla z Německa. Zločiny na počet migrantů, porovnáno s Němci
Německá veřejnost je krajně pobouřena statistikami, které se týkají kriminality přistěhovalců. Jak ukazuje zpráva Spolkového kriminálního úřadu (BKA), za pouhých devět měsíců v loňském roce spáchali uprchlíci více než dvě stě tisíc trestných činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tupci a idioti. Naprostá nehoráznost, eurobuzerace a vydírání. Brusel nám vyhrožuje kvůli tomu, že nepřijímáme uprchlíky, a tohle nám řekli čeští politici…
ANKETA Euronews.com informovaly, že místopředseda Evropské komise Frans Timmermans řekl, že státy EU si zatím přerozdělily pouze 12 tisíc migrantů na základě dohodnutých „dobrovolných“ kvót ze září 2015. Timmermans řekl, že pokud do března nebude posun, Evropská komise může zavést proti státům EU sankce (proceduru o porušení práva EU) a tento postup EK jistě zváží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Senát se stal zastáncem obcí a jejich obyvatel
Předseda Senátu Milan Štěch navštívil Havířov, Bohumín a Frýdek-Místek a jednal s vedením těchto měst. Zajímal se o školství, zdravotnictví, možnosti rozvoje obcí nebo o zapojení nezaměstnaných do veřejně prospěšných prací. Navštívil také vyloučené lokality a zajímal se o dopad legislativy na rozhodování obcí. Senát je podle něj zastáncem obcí, a to i těch vzdálených od Prahy a od zájmu pozornosti celostátní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Olympijský park, který loni úspěšně spolupořádal Jihočeský kraj, inspiruje pořadatele podobných projektů v Evropě
Až za rok odstartují zimní olympijské hry v korejském Pchjongčchangu, je možné, že díky příručce z projektu Sport Parks Inspired by the Olympics, jejich atmosféru budou podobně prožívat děti a sportovní fanoušci nejenom v Česku, ale i v dalších evropských státech. Několik zemí zapojených do tohoto projektu totiž zvažuje pořádání parků podobných těm, které úspěšně proběhly v Česku v roce 2014 na Letné a v roce 2016 v okolí lipenské přehrady v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura zvedl ze židle Jana Velebu
Poté, co předseda strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura dnes ohlásil, že jeho hnutí je připraveno jít do parlamentních voleb samostatně, zareagoval na jeho slova předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Tato strana totiž měla o spolupráci s okamurovci zájem, což deklarovala na sobotním sjezdu. Tam to podpořil i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Čtyři Češi unesení v Libanonu zažalovali stát o 40 milionů Kč
Čtyři Češi unesení v Libanonu se budou soudit se státem o 40 milionů korun. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1, řekla dnes ČTK jeho mluvčí Alena Novotná. Unesení muži nesouhlasí s tím, že několik ministerstev odmítlo jejich žádost o odškodnění. Domnívají se, že tajné služby mohly únosu zabránit. Odškodnění chtějí čtyři z pěti Čechů, kteří byli uneseni v létě 2015 v libanonském údolí Bikáa. Do Česka se vrátili loni počátkem února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Jsem rád, že i pan prezident projevil starost o zdraví všech našich občanů
Prezident Miloš Zeman dnes (14. 2. 2017) podepsal návrh tzv. „protikuřáckého zákona“ z dílny Ministerstva zdravotnictví, který tak vstoupí v účinnost 31. 5. letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Cák: ANONEN aneb Neřešitelný problém ministryně Šlechtové
Onehdá jsem byl pro svoji krátkou paměť donucen sepsat si seznam věcí většího nákupu v obchoďáku. K mému nemilému překvapení jsem zjistil, že už jsem téměř zapomněl psát rukou na papír. Krasopisné znalosti vštěpované přísnou paní učitelkou prvního stupně základní školy dostaly na frak s nástupem textových editorů, emailů, sociálních sítí. Elektronické nástroje nahrazují tradiční kus zpracované buničiny formátu 210mm x 297mm. Papír se stává přežitkem, lesy by se měly radovat. Tento trend neobešel ani veřejné zakázky, které by měly být v budoucnu zadávány přes komplexní web aplikaci. Tahle aplikace si dnes říká Národní elektronický nástroj, zkráceně NEN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Kdo vládne v Evropě - Evropané nebo Turci?
Ne každý komik je hoden toho jména. Mezi těmi, kdo zvládali dokonale své řemeslo jsou Vlasta Burian i Louis de Funes, například. Naproti tomu, jiní jsou křečovitou parodií lidských bytostí, jako tomu je třeba u rádoby vtipného Borata o jeho českých p
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Škůdce mafie
Každý, kdo nechává ubližovat lidem, likviduje vlastní národ, maří investice, znehodnocuje právo na svobodný život, překračuje Ústavu a Listina práv a svobod je pro něj jen cár papíru, je ZLOČINEC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Haló, tady transparentní Ondráčka. Jeden hovor s Českými dráhami za 9 tisíc?
Časopis Faktor S přinesl zajímavé informace o velice výhodné spolupráci pro neziskovku Transparency International s Českými drahami. Jedná se o smlouvu o provozování placené protikorupční telefonní linky o dění v Českých dráhách, provoz e-mailové adresy, sběr informací od oznamovatelů přes webové stránky a případný kontakt s oznamovateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda projedná mimo jiné materiál Aliance Společnost 4.0
Ve středu 15. února 2017 se ve Strakově akademii bude konat schůze vlády ČR. Na programu jednání od 10.00 bude mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Na financování oprav památek se rozdělí víc peněz
Můj pozměňovací návrh zajistil do rozpočtu Ministerstva kultury dalších 100 milionů korun, které půjdou výhradně na rekontrukci památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: MIGy budou létat se srbskou hvězdou
Srbsko dostane od Rusů pět bojových stihaček MiG-29. Po návratu z Moskvy to včera řek ministr obrany Zoran Djordjevič. Srbsko také získá experty na modernizaci letadel r rezerv ruského letectva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Problémy s cizinci? Uvědomujeme si zvýšené narušování veřejného pořádku a nárůst deliktů
Královéhradecký kraj a ministerstvo vnitra budou společně řešit problémy spojené se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal třináct zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 14. února 2017 těchto třináct zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: O registrované partnerství mají větší zájem muži. Například v Británii je tomu však naopak
Od nabytí účinnosti zákona č. 115/2006 Sb. o registrovaném partnerství do 31.12.2016 uzavřelo v Česku registrované partnerství celkem 2510 párů stejného pohlaví. Z nich bylo do tohoto data 369 rozvedeno a 325 uzavřeno s cizím státním příslušníkem nebo příslušnicí. Mezi zahraničními registrovanými partnery dominují zejména občané Slovenska, Ukrajiny, Ruské federace. Objevují se ale i případy partnerství uzavřených s občany zemí západní Evropy, Spojených států amerických, Latinské Ameriky, severní Afriky, Asie i Austrálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zuzana Paroubková, exmanželka expremiéra, se vyznala, čeho lituje. Jde o peníze
Smutný příběh o tom, jak dopadla snaha pomoci dětem z dětských domovů, přináší server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Slabá investiční aktivita se snad v letošním roce zlepší
HDP vzrostl v minulém roce podle prvního odhadu ČSÚ o 2,3 %. V samotném čtvrtém čtvrtletí ekonomika meziročně vzrostla o 1,7 % a dále zpomalila z růstu o 1,9 % ve třetím čtvrtletí. V porovnání s třetím čtvrtletím HDP vzrostl o 0,2 %. Pro celý rok 2016 očekával Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) růst HDP o 2,5 %. Jedná se však o první odhad, čili výsledky mohou být revidované a to oběma směry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zákon o střetu zájmů zpochybňuje důvěru v právo
Prezident republiky předložil Ústavnímu soudu návrh na zrušení jednotlivých ustanovení zákona o střetu zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Návrat Shahrama Zadeha
Když jsem odcházel 24.listopadu 2016 od Krajského soudu v Brně z hlavního líčení ve věci Shahrama Zadeha & spol., podivoval jsem se rozhodnutí předsedy senátu Aleše Novotného přerušit hlavní líčení do 8. února 2017. Proces již beztak nabral zpoždění, když se dvakrát vyměnili obhájci a jejich nástupci potřebovali čas na prostudování spisu. Další dvouměsíční přestávku jsem proto považoval za nepochopitelné vyvolávání průtahů, přímo odporující obecnému požadavku na rychlost řízení. Bylo to velmi zvláštní zejména proto, že Shahram Zadeh se sotva dostal za polovinu prohlášení obžalovaného : dlouhá přestávka mezi oběma částmi jeho vystoupení mohla ztížit pochopení obsahu jeho sdělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Peníze, peníze. Spoustu peněz! raduje se Jakub Janda
Ministr zahraničních věcí Velké Británie Boris Johnson plánuje vytvořit spojenecký „Posilovací fond“, do kterého bude vloženo přes dvě miliardy korun, a prostředky z fondu budou využity na boj proti „ruské agresi“, informuje britský bulvární deník The Sun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ministři obrany a vnitra středoevropských zemí řešili migrační krizi
Minulou středu se ve Vídni uskutečnilo setkání ministrů obrany zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Českou republiku zastupoval náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský. K hlavním bodům jednání patřily otázky související s migrační krizí a možnosti jejího řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Vždy budu pro náhradu v kategorii takzvaných zelených letadel
V pondělí 13. února zavítal ministr obrany Martin Stropnický do pražských Kbel na svou první oficiální návštěvu 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Jaroslaw Kaczyński bezkonkurenčně ovládá volební průzkumy
40 procent polských voličů rozhodnutých účastnit se parlamentních voleb by v nyní konaných volbách dalo hlas Právu a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského. Průzkum společnosti CBOS ukazuje také hluboký propad liberální strany Nezávislí, která stál v popředí posledních kroků opozice, včetně blokování parlamentní jednací síně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Erika Magdaléna Peprná: Tisíciletá novinka z východu - anatomický atlas pro pokročilé. Předepisuje gynekolog kozí bobky?
Co nutí stále více lidí na Západě vyhledávat pomoc tradiční čínské medicíny? Praktiků i pacientů, přes odpor části medicínského establishmentu (spojeného šňůrou “pupečního” penězovodu s farmaceutickým velkoprůmyslem), přibývá raketovým tempem. Milan Kubek, zapřisáhlý odpůrce východní medicíny (neboť předseda naší lékařské komory), neopouští svou mantru: jde o “kozí bobky a šamanismus”. Jeho kolega, jinak stejně proslavený “bijec” MUDr. Roman Prymula, však už mezitím v Hradci Králové začal s čínskou medicínou docela ve velkém experimentovat. Jak je to možné?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Západ poznává, co je zač vláda v Kyjevě, říká Lavrov
V důsledku eskalace napětí na Donbasu si na Západě začínají uvědomovat, co je ukrajinská vláda zač, prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Prouzo, tohle VIDEO pusť Sobotkovi: Maďarsko, muslimská invaze, bojovná slova proti Bruselu. BBC jen koukala
Britská novinářka a spolu s ní i celý tým BBC se vydala napříč Evropskou unií s cílem lépe poznat protievropské elementy v různých členských státech. Nejvíce jí zjevně dalo zabrat „autokratické“ Maďarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Říkat těhotnému člověku „maminko“ je zastaralý a nehumánní požadavek zasahující do zdraví i tělesné autonomie, tvrdí zástupce transsexuálů
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) je proti tomu, aby se nastávající maminky označovaly jako „těhotná osoba“. Nepodporuje tak trend, který se nyní začíná prosazovat ve Velké Británii. O případu píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Průšvihový případ ČSSD? Věc se rozrůstá, ČT do toho včera namočila i mocného muže Miloše Zemana
Na kauzu ostravského podnikatele Martina Dědice, spojovaného s představiteli ČSSD, se zaměřil pondělní pořad Repotéři veřejnoprávní České televize. Jak uvádí, se skupinou kolem podnikatele v minulosti obchodval i prezidentův poradce Martin Nejedlý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muž přes palubu: Trumpův poradce pro národní bezpečnost odstoupil kvůli Rusku
Po necelém měsíci ve funkci odstoupil hlavní bezpečnostní poradce Bílého domu Michael Flynn. Možným důvodem může být fakt, že jeho styky s ruským velvyslanectvím prověřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI). S odvoláním na televizi CNN a agenturu Reuters o tom informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: V létě se park Na Špici promění ve Sportovní park Pardubice
Přivést děti ke sportu bude i letos cílem akce, která v srpnu oživí pardubický park Na Špici. Od 12. do 20. srpna budou moci celé rodiny s dětmi vyzkoušet několik desítek sportů, chybět samozřejmě nebudou ani oblíbená stanoviště přímo na řekách. Součástí parku bude celá řada kulturních akcí. Pardubice tak navážou na velmi úspěšné loňské sportovní léto, kdy pořádaly Olympijský park Pardubice 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Když se bude Evropa rozpadat, je to pro nás nebezpečné. Zaorálek diskutoval s Kmoníčkem
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se sešli v pořadu Události, komentáře ČT24. Mimo jiné diskutovali o českých národních zájmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karel Světnička: Šikanuje mě s maniakální posedlostí odpovídající fanatismu psycholožky a pedagožky
Podávám podnět k šetření na Paedr. Jitku Čadovou. Jmenovaná mne neustále vytrvale obtěžuje písemnostmi s nepravdivými a pravdu zkreslenými skutečnostmi. Činí tak s důslednou šikanozní maniakální posedlostí odpovídající fanatismu psycholožky a pedagožky - objevuje se tvrzení, že psycholog a pedagog také nemusí být profese, ale mnůže to být i diagnoza. Cítím se jejím jednáním být ohrožovaný, proto podávám podnět zda se svým jednáním nedopustila naplnění skutkové podstaty trestného činu nebezpečného pronásledování podle §354 trestního zákoníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr i náměstek jsou hovada, nešetřil kritikou Kotrba. A co řekl moderátor Moravec?
Dnešní vystoupení náměstka ministra průmyslu a obchodu Lubomíra Bokštefla rozčílilo publicistu Štěpána Kotrbu. Na adresu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) pak neváhal použít i hanlivé označení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Procházka: Inflace vyskočí ještě víc, jestli zlodějinu intervencí Česká národní banka okamžitě neukončí
Naše peníze rozpustí inflace ČNB ještě hůř, inflace vyskočí ještě výš, jestli zlodějinu intervencí ČNB okamžitě neukončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přiblblá póza. Deset kilometrů za Prahou se jim vysmějou v hospodě. Petr Štěpánek se drsně pustil do umělců, novinářů i sportovců, kteří nadávají Zemanovi
ROZHOVOR Blekotající Horáček či zpovykaný Hilšer, u kterého si nemůžeme být jisti, zda se někde opět nesvlékne, ti by Zemana v prezidentské volbě nemohli porazit, myslí si předseda Alternativy pro Českou republiku 2017 Petr Štěpánek. Ten se také zamýšlí nad lidmi, předně z řad některých umělců, novinářů i sportovců, kteří proti současné hlavě státu protestují. To je jen taková přiblblá póza. Ty hvězdy a hvězdičky žijí ve své bublině, kde se právě tyhle názory nosí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý v ČT: Nechci, aby sem chodilo velké množství migrantů z problematických zemí, ale...
Hostem Interview ČT24 byl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. „Čeští exportéři jsou poměrně flexibilní. A zlepšuje se to,“ pochválil současné výsledky Dlouhý. A hovořil také o Brexitu či o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kučera (SPR-RSČ): Je to postoj Němců ke kancléřce Merklové...
Předmětem tohoto článku jsou postřehy z pobytu v jihoněmeckém městečku Radolfzell a podělit se o postoje německého obyvatelstva k současné německé politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zasáhl i Lubomír Zaorálek. Spustili jsme debatu o válce mezi NATO a Ruskem, ze které se tají dech
ANKETA "Jde o hlas rozumu, snad bude vyslyšen. Vztahy Západ Rusko změnou projít musejí, už kvůli válce s Islámským státem," reagoval bývalý velvyslanec v Rusku Jaroslav Bašta na slova posledního amerického velvyslance v SSSR Jacka Matlocka. Do ankety ParlamentníchListů.cz přispěl i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. "Ani Česká republika, ani EU, ani Severoatlantická aliance neděláme konfrontační politiku s Ruskem...a válku s Ruskem nechtějí evropské země již od roku 1945," zdůraznil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Studenti pořádají výstavu vědeckých fotografií
Ve vstupní hale Národní technické knihovny vystaví studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze výběr vědeckých snímků z chemických laboratoří. Výstavu s názvem Vzorek č. 13_0216 pořádá studentský spolek UNI ART. Studenti chtějí poukázat na estetickou stránku přírodních věd. Vernisáž k výstavě proběhne 15. února 2017 v 18:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Věřím, že Protikorupční strategie přispěje ke zlepšení mínění veřejnosti o magistrátu hlavního města
Rada hl. m. Prahy dnes schválila Protikorupční strategii pro období 2017–2019. Konkrétní opatření budou postupně aplikována nejen na magistrátu, ale i v příspěvkových organizacích a městských firmách. Schválení protikorupční strategie je také jednou ze zásadních podmínek stanovených Evropskou komisí pro čerpání strukturálních a investičních fondů Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hvězda mezi cellisty se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu
Jedenatřicetiletý Maďar István Várdai, obecně považovaný za nejlepšího violoncellistu své generace, je dosud jediným hráčem na tento nástroj, který vyhrál obě nejprestižnější mezinárodní violoncellové soutěže, ženevskou Prix Montblanc a ARD v Mnichově. Špičkového interpreta můžete potkat na 8. abonentním večeru SOČRu v Rudolfinu v pondělí 20. února, kdy přednese Variace na rokokové téma od Petra Iljiče Čajkovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropský průmysl zvolňuje, HDP kosmeticky slabší
Evropský průmysl po silném listopadovém výsledku v prosinci trochu zvolnil své tempo a rostl meziročně o 2 %. V souladu s naším prvním odhadem byl také revidován lehce dolů výsledek HDP v eurozóně za čtvrtý kvartál (na 0,4 % mezikvartálně / 1,7 % meziročně). Žádnou revoluci ale nová čísla nepřinášejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Pro přenesení pravomocí policie na celní správu neexistuje jediný argument
Ministerstvo vnitra předložilo jasné argumenty proti posílení pravomoci Celní správy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
„Sorry jako!“ Chystá se další akce proti Babišovi a Zemanovi
Babiš nebude mít klid. Nebude, nebude a nebude. Po nedělním cirkusu u Václava Moravce se může šéf hnutí ANO těšit na demonstraci na Václavském náměstí, která se uskuteční v Praze u příležitosti výročí komunistického převratu 25. února 1948. Kromě Babiše si zřejmě demonstranti na paškál vezmou i prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace malých a středních podniků a živnostníků: Význam cechů rapidně roste
Hlas profesních spolků je slyšet čím dál více. A ještě důležitější je to, že po dlouhých letech hovoří jedním jazykem. I to je výsledek největší podnikatelské aktivity posledních dvanácti měsíců Roku řemesel 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanci chtějí přísné a systematické kontroly vnějších hranic, přijmou i směrnici o boji proti terorismu
Europoslanci budou ve čtvrtek hlasovat o zavedení povinnosti členských států stíhat činnosti spojené s terorismem, jako je výcvik teroristů, vycestování do zahraničí s cílem účastnit se teroristických operací a financování terorismu. Ve stejný den by měli přijmout rovněž nařízení ukládající členským státům povinnost provádět systematické kontroly všech osob překračujících vnější hranice schengenského prostoru na základě databází ztracených a odcizených dokladů, a to jak při vstupu, tak při výstupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
To čuměli: Německého prezidenta přišel volit politik Zelených. Nebo politička? Posuďte sami, zde je VIDEO
Od neděle je jasné, kdo bude novým prezidentem Spolkové republiky Německo. Parlament do této funkce zvolil dlouholetého ministra zahraničí, sociálního demokrata Franka-Waltera Steinmeiera. K volbě nového prezidenta se odpovědně postavil také transvestita známý jako Olivia Jones. V Německu poměrně populární obr s 207 centimetry výšky a křiklavě růžovými vlasy. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Zeman: Sobotka a Rusnok spolupracují. Dlouhodobá vize ale chybí
V pondělí 13. 2. 2017 se uskutečnila schůzka mezi předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem. Deklarovaným výsledkem je, že strany spolupracují a že vše funguje bez velkých problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 procenta by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 procenta pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zisky bank nesmí mizet v zahraničí, užitek z nich musí mít v první řadě naši občané. Pomůže k tomu bankovní daň
Banky z České republiky v posledních 14 letech vyplatily na ziscích do zahraničí přes 460 miliard korun, aniž by z nich profitovali čeští občané. Sociální demokracie proto navrhuje zavedení zvláštní bankovní daně, která umožní část těchto zisků udržet v českém státním rozpočtu a použít pro financování veřejných služeb pro naše občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček přednášel to, co vždycky, a na konci tiskovky zaskočil nevídanou věcí. Věcí života a smrti
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na své pravidelné tiskové konferenci mimo jiné sdělil, že prezident dnes odeslal dopis Ústavnímu soudu ohledně zákona „lex Babiš“, ve střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká televize: Objevené záběry Zlatého slavíka. Vítěz získal pozvání do Francie i na sjezd ČSM
Marta Kubišová a Karel Gott se stávají Zlatými slavíky. Získávají pozvání do Francie i na pátý sjezd ČSM. Nejpopulárnější písní roku je pak podle časopisu Mladý svět zvolena skladba C'est la vie. Půlstoletí ztracené záběry z historicky prvního přímého přenosu vyhlašování Zlatých slavíků, které bývalý režim přikázal smazat, nyní objevil technik České televize. ČT art je odvysílá 18. února, přesně padesát let po jejich prvním a doposud jediném uvedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Arménský historik: Merkelová dělá ostudu a Evropa je slabá. Když islám postupně ovládá Evropu, Vatikánu to nevadí a mlčí. Imigranty vrátit tam, odkud přišli?
ROZHOVOR Arménský historik a malíř Ašot Arakeljan, který žije v České republice, říká, že za útoky muslimských imigrantů a jejich kriminalitu nesou zodpovědnost EU a Angela Merkelová. Když dnes islám postupně ovládá Evropu, Vatikánu to nevadí a mlčí. Turecko ovládá všechny politické hry a je nejlepší politický herec na světě. „Rusko nádherně využilo situace ve správném čase a kvůli svým zájmům pomohlo Erdoganovi zůstat ve vlasti a pomohlo mu zmařit puč,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf sněmovny Hamáček přijal hosty z chorvatského Parlamentu
Hosté z chorvatského Parlamentu navštívili Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nadační fond proti korupci: Veřejné zakázky jednoduše aneb Vydali jsme Manuál transparentnosti
Veřejné zakázky bývají často zdrojem nekalého jednání a nezřídka je provází i masivní zneužívání finančních prostředků a korupce. S mnoha takovými případy se setkal i Nadační fond proti korupci. Z tohoto důvodu se proto rozhodl více zaměřit svou činnost na problematiku veřejných zakázek a tuto svou činnost podpořit vydáním Manuálu transparentnosti veřejných zakázek. Ten je určený široké veřejnosti, která přijde s veřejnými zakázkami do styku – mimo jiné úředníkům obecních úřadů a občanům, kteří nejsou lhostejní vůči netransparentnímu hospodaření s veřejnými prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Reakce na návrhy ČSSD v oblasti daňové politiky
Reakce na návrhy ČSSD v oblasti daňové politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová a volby: Nová čísla. Velmi zajímavá
Do prezidentských voleb ve Francii zbývají přibližně dva měsíce a podle dvou aktuálních průzkumů veřejného mínění je stále favoritkou pro první kolo šéfka Národní fronty Marine Le Penová. Ve druhém kole ji však dle všeho „procházka růžovou zahradou“ rozhodně nečeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení ke zvolení Franka-Waltera Steinmeiera spolkovým prezidentem
V neděli 12. února proběhla v Berlíně volba spolkového prezidenta. Spolkové shromáždění jako nejvyšší demokratický orgán složený za tímto účelem ze zástupců Spolkového sněmu a spolkových zemí zvolil německým prezidentem Franka-Waltera Steinmeiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová zítra převezme osvědčení, výbor projedná petici proti EET
V Senátu zítra dojde k předávání osvědčení o zvolení senátorce Aleně Dernerové. Také se koná 4. schůze Výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Je to jinak a je to strašné. Z okolí Donalda J. Trumpa přišly zvěsti o aktuální kauze „rezignace poradce kvůli Rusku“
Bezpečnostní poradce Donalda Trumpa Michael Flynn byl nucen již po několika dnech ve funkci rezignovat. Server Breitbart, který dlouhá léta vedl jeden z nejdůležitějších Trumpových poradců Steve Bannon, tvrdí, že za vším možná stojí zpravodajské služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Drahoš, adept na Hrad: Podpořili mě Schwarzenberg, Gazdík, Bělobrádek a lidé od Sobotky
O post prezidenta bude kromě jiných pravděpodobně usilovat i dosluhující předseda Akademie věd Jiří Drahoš (67 let). V rozhovoru, který zveřejnil server Seznam.cz, prozradil, že mu podporu vyjádřili kromě šéfů STAN a KDU-ČSL a expředsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga už i někteří lidé z okolí premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Chuť Skotů osamostatnit se roste
Průzkum veřejného mínění provedený společností BMG ukazuje na rostoucí chuť Skotů stát se nezávislými na Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pánové, tohle radši nebudeme řešit. Lidovci a gazdíkovci si vytyčili témata, o kterých pomlčí
Vznikající koalice STAN a KDU-ČSL musí také řešit problém, jak naložit s tématy, která obě strany rozdělují. Jde například o potraty, adopce dětí homosexuály, registrované partnerství nebo eutanazie. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Peníze máme připravené, ale smlouvy nedávají prostor, jak je k řidičům dostat
Jednání vedení Jihomoravského kraje s představiteli Odborového svazu dopravy v pondělí 13. února 2017 v Brně o možném navýšení mezd přineslo shodu na dalším postupu při řešení situace vyhlášené stávkové pohotovosti řidičů dopravců Integrovaného dopravního systému na jižní Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha 12 může jít s prevencí a léčbou drogových závislostí příkladem
Středisko prevence a léčby drogových závislostí – DROP IN, o.p.s., může od hlavního města dostat účelovou dotaci na vybavení nově vzniklého Adiktologického centra Praha 12 (Těšíkova ulice) v celkové výši 844 633 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství zve na seminář Jak správně značit potraviny?
Přijďte na bezplatný seminář s Regionální potravinou. Podrobnosti v přiložené pozvánce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Střet generací: Klaus ml. označil mladičkého aktivistu za udavače. Ten mu to vrátil
Šestnáctiletý aktivista Jakub Čech je podle experta ODS na školství Václava Klause mladšího udavačem. „Je mi to jedno, nevážím si ho,“ vypálil Čech. Mladík dlouhodobě upozorňuje v Prostějově, kde žije, na nedostatky komunálních politiků. Zároveň se snaží získat informace, které podle jeho mínění mají občané znát. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Srbský bezpečnostní expert varuje před smrtícím nebezpečím, které roste v Evropě. Pokud s tím nic neuděláme...
ROZHOVOR Vliv radikálního islámu v Evropě roste. Kořeny islamistů v Bosně se upevňují a existuje plán jejich pronikání do celé Evropy. Sponzoruje to třeba Saúdská Arábie. ParlamentnímListům.cz to řekl srbský analytik pro geostrategické a bezpečnostní otázky s letitými zkušenostmi v bezpečnostním prostředí Milutin Ilić, který několik let žije v Praze. Řeč byla také o Donaldu Trumpovi či možném faktickém vrácení Kosova Srbsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dolínek a Birke míří do vedení ČSSD. Máme všichni stejné šance, tvrdí volební manažer strany
Volba nového vedení strany proběhne koncem března na celostátním sjezdu v Brně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Styl Okamurovy politiky ohrožuje spolupráci v rámci krajských zastupitelstev
Před několika hodinami jsme zaznamenali z médií prohlášení, že vedení SPD v čele s Tomiem Okamurou jde do letošních podzimních parlamentních voleb samostatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Odbory informovaly o vyhlášení výstražné stávky
Po dlouhých a vyčerpávajících jednáních, kdy se odborové organizace snažily neúspěšně přesvědčit politiky zodpovědné za dopravu v naší zemi, jsme přistoupili k tomu nejtvrdšímu kroku, který odborové organizace mohou udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Pěttisíckrát větší demokracie pro vyvolené
Pro volby na presidenta musí obyčejný Čech získat 50 000 hlasů. A s komplet osobními údaji, jako číslo občanského průkazu, podpisu, a nevím co ještě. Jestliže se jedná o poslance, pak stačí 20 poslaneckých souhlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Hospodářský cyklus je neúprosný
Komentář k údajům o HDP:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09: Postoj české vlády k mobilním operátorům se zvrhl ve frašku
Vláda prosazuje vyšší ceny za roaming, ačkoliv EU chce snížit jeho cenu. TOP 09 podporuje dohodu Evropského parlamentu a Komise o snížení roamingových cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Agentura pro sociální začleňování pořádala odbornou konferenci k sociálnímu bydlení
Odborná konference k sociálnímu bydlení a jeho aktuálním výzvám představila praktické zkušenosti se zaváděním a rozvojem systémů sociálního bydlení v České republice. V Lichtenštejnském paláci v Praze ji dnes uspořádala Agentura pro sociální začleňování ve spolupráci s Armádou spásy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Územní pracoviště finančních úřadů jsou potřeba
Před více než rokem jsem se zúčastnil s dalšími asi dvaceti starostkami a starosty na ministerstvu financí důležitého setkání, na kterém jsme společně protestovali proti záměru zrušit bez náhrady celkem 23 územních pracovišť finančních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Bílý dům mluví o důkazech falšování voleb
V rozhovoru pro televizní stanici ABC prohlásil poradce Donalda Trumpa pro politické otázky Steven Miller, že je k dispozici velký počet důkazů o falšování v průběhu prezidentských voleb. Nejde ovšem o ruskou ingerenci, ale podvody domácí provenience.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Náměstci naštvaného Košty vracejí úder. Vysvětlují, proč musí hejtman zmizet
Lídr hnutí ANO v krajských volbách pro Olomoucký kraj dostal podporu Andreje Babiše (ANO) a posléze vyhrál volby. Netrvalo však dlouho a sounáležitost Košty s ANO se rozplynula. Hnutí se chystá vlastního hejtmana politicky popravit. Má přitom podporu svých koaličních partnerů z řad ČSSD a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tři roky jsem dělal kompromisy, tři roky měl pevné nervy... Premiér Sobotka v rádiu účtoval s Babišem
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu přivítal Jan Pokorný předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD). Premiér vysvětloval, proč chce ČSSD zavést speciální daň pro banky. Chce, aby zisky bank zůstávaly v Česku ve větším množství. Podstatnou část pořadu ovšem využil k dalšímu zúčtování se svým ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sešli se mocní globalisté: Donald Trump je hrozbou pro aktuální světový řád!
V neděli se ve Spojených arabských emirátech hovořilo o problémech spojených s globalizací. Mnoho světových lídrů se obává populistické vlny, kterou symbolizuje současný americký prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky navštíví Královéhradecký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 15. - 17. února 2017 Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V tom je jádro celé kauzy! Ekonomka Šichtařová má co říct k tomu, zda Babiš skutečně „ojebal“ stát
ROZHOVOR Zneužil majitel koncernu Agrofert, současný ministr financí Andrej Babiš, dluhopisů své firmy účelově k tomu, aby nemusel platit daně? Skutečně „ojebal stát“, použijeme-li výrok premiéra Bohuslava Sobotky? Nad kauzou s dluhopisy a půjčkou vlastní firmě, nad tím, zda chování Andreje Babiše bylo či nebylo legální, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlické tábory na svém území nezřídíme, sdělil jasně premiér Tunisu Merkelové
Tunisan Anis Amri rozpoutal v Berlíně předvánoční peklo, když ukradl kamion a zabil s ním 12 lidí. Amri byl přitom odmítnutým žadatelem o azyl a v Německu už neměl co dělat. Měl být zpátky doma v Tunisku. Premiér této země však při rozhovorech s německou kancléřkou Angelou Merkelovou odmítl, že by se Tunisko chovalo příliš liknavě. Německé kancléřce toho Youssef Chahed řekl víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj se vyjádřil ke stanovisku zdravotnických záchranářů
Na adresu hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka bylo dnes (14. 2. 2017) doručeno prohlášení zaměstnanců ZZS JMK v tomto znění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Angele Merkelové možná zvoní hrana. Němci rozhodli
Pokračování Angely Merkelové ve funkci německé kancléřky se začíná komplikovat. Ještě před několika týdny byla považována za horkou favoritku, ale vstup někdejšího předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze do hry vše změnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vyřeším uprchlickou krizi. Úplně bez problémů, řekl v TV miliardář, který se s tím nemaže. Stojí za to vidět
Když se Američané pokoušeli stabilizovat bezpečnostní situaci v Afghánistánu a Iráku, povolali na pomoc také bezpečnostní kontraktory, zjednodušeně řečeno žoldnéře, kteří měli zajistit bezpečnost konkrétních osob či objektů v regionu. Kontraktoři společnosti Blackwater si však získali kontroverzní pověst. Zakladatel této organizace Erik Prince nabídl Evropě řešení migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Česko se dál zbavuje zlata v devizových rezervách. Jsme až na sedmdesátém místě na světě
Česká republika se i v loňském roce zbavovala zlata ve svých devizových rezervách. Z oficiálních statistik České národní banky (ČNB) ke konci roku 2016 vyplývá, že centrální banka držela v rezervách 0,31 milionu trojských uncí, což odpovídá 9,62 tuny zlata. Ještě v lednu loňského roku přitom podle statistik držela centrální banka přibližně o 300 kilogramů zlata více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Největší nespokojenost Pražanů je s parkováním a bezpečností v ulicích. Brojí i proti nelegálním hernám. Nevěří v nulovou tolerance hazardu
Agentura Phoenix research on-line provedla unikátní výzkum aktuálních postojů Pražanů k omezení hazardu a vnímání nejzávažnějších problémů v Praze, včetně pořadí jejich řešení politickou reprezentací Hlavního města Prahy. Měření bylo provedeno na vzorku 818 respondentů ve dnech 23. 1. – 31. 1. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle s Ruskem jednat nemůžeme. Vůbec jsme to nepochopili. Elitní diplomat USA sepsal text, který naštve mnohé
„Evropa, jejíž součástí není Rusko, nemůže být sjednocená, svobodná a žít v míru,“ míní bývalý americký velvyslanec v Československu a Sovětském svazu Jack Matlock.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Válečným veteránům musíme věnovat tu nejlepší péči
Za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického, ředitele Ústřední vojenské nemocnice Miroslava Zavorala i válečných veteránů byl včera odhalen nový název Oddělení sociální péče ÚVN – Domov Vlčí mák. Součástí akce bylo rovněž předání ceny za absolutní vítězství v soutěži Nejlepší nemocnice ČR 2016. Speciální lůžko Eleganza 2 si ministr Stropnický osobně vyzkoušel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Islámská ideologie má ženu pouze za otroka!
Mají muslimské ženy tam, kde vládne islámské právo šaría, vůbec nějaká práva? Mají. Cokoliv jim nařídí muž, to mají právo splnit! Pokud se tak nestane, mají právo na tvrdý a krutý trest!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Když pokladní viděla první výplatu, rozplakala se. Ne štěstím. I odchod na WC si musely vybojovat, řekly nám pracovnice
Každodenní stres, práce až nad hlavu a za to všechno mizerná mzda. Tak vypadají pracovní podmínky mnoha zaměstnanců v českých supermarketech, které však často vlastní zahraniční majitelé. Na Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) se tak i v poslední době obracejí zvláště zaměstnanci hypermarketu Albert od holandské korporace Ahold, kde odměny často bývají dost nízké. Paní Alena z Moravskoslezského kraje, která patří k dlouholetým zaměstnankyním zmíněné prodejny, odborářům například uvedla: „Když u nás pokladní viděla svou mzdu za první měsíc práce, tak se rozplakala. Na výplatní pásce měla totiž 7 tisíc korun čistého…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pietní akt připomene oběti bombardování Prahy před 72 lety
Oběti, které nepřežily spojenecké bombardování Prahy 14. února 1945, dnes v poledne uctí představitelé městské části Prahy 2 a zástupci Všeobecné fakultní nemocnice (VFN). Pietní akt se uskuteční u pamětní desky obětem náletu, která je umístěna na budově nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
FN Brno: Chirurgická klinika získala nové pokoje a operační sály
Investiční akce FN Brno „Rekonstrukce chirurgického oddělení“, která řešila nedostatek prostor Chirurgické kliniky, je úspěšně dokončena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Zaměstnanci po padesátce
Není žádnou novinou, že lidé po padesátce v případě ztráty svého pracovního místa obtížně hledají nové uplatnění. V důsledku toho si připadají zbyteční a často se propadají do depresí. A to je škoda nejen pro ně samé, ale hlavně pro zaměstnavatele i pro celou společnost. Tito lidé jsou často skutečnými odborníky ve svém oboru a jejich životní a pracovní zkušenosti jsou k nezaplacení. Jsou však znevýhodněni svým věkem a tedy tím, že již nejsou na vrcholu se silami a zdravím. Mnozí zaměstnavatelé, ale i část společnosti, která je dnes založena na „kultu mládí a dravosti“, si jich proto neváží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Stanovisko k neplnění slibu vlády o navýšení platů řidičů
Stanovisko předsednictva Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslava Sládka k neplnění slibu vlády o navýšení platů řidičů autobusů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští radní projednají vytvoření protikorupční strategie města
Pražští radní dnes projednají vytvoření protikorupční strategie města na roky 2017 až 2019. Má garantovat dostupnost, transparentnost a kontrolovatelnost veřejné správy. Jednat by měli radní také o vytvoření mapy deficitu v infrastruktuře. Na programu jednání je i rozdělení účelových dotací v oblasti kultury ve výši téměř deset milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Náměstek hejtmana Červíček: Dopravcům poskytneme zálohu na navýšení mezd řidičů
Poskytnutí mimořádné zálohy na odměnu dopravním firmám na měsíce leden až březen ve výši 6,5 milionu korun schválili krajští radní. Finanční záloha má sloužit všem dvanácti dopravcům na pokrytí alespoň části výdajů s navýšením mezd řidičů, které mají v souvislosti s novým nařízením vlády. Kraj tak chce předejít případným problémům s vyplácením mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
William F. Jasper: Orwellovské dvouminutovky nenávisti a hořící vlasy oponentek. Pobijí nás v našich vlastních postelích?
“Láska vítězí nad Trumpovou nenávistí! Love Trumps Hate!” Tahle “mantra” se v posedních měsících hlasitě rozléhá ulicemi amerických měst. (Jde o slovní hříčku - Love Trumps Hate doslova znamená láska ‘zadupe do země’ či ‘přemáhá’ nenávist, současně v sobě ovšem věta obsahuje jméno nového amerického prezidenta, pozn. překl.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Motorkáři, kteří se na svobodě zaručili za exsenátora Nováka, loni v květnu zmlkli. Soudce neměl zprávy
Když byl z vězení podmínečně propuštěn exsenátor Alexandr Novák, zaručili se za něj motorkáři ze sdružení Gryphons. Následně posílali chomutovskému soudci zprávy o tom, jak jejich spolupráce s Novákem pokračuje. Loni v květnu, tedy rok po propuštění, se ale odmlčeli. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec Číp (KSČM): Kdyby měl Babiš charakter, rezignuje
Vláda je po celé období „nemastná, neslaná“. ČSSD i hnutí ANO rezignovaly na dva své předvolební sliby a i dosažené výsledky se dají zpochybnit. Tak v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hodnotí Sobotkův kabinet poslanec nejsilnější opoziční strany René Číp. S místopředsedou zahraničního výboru jsme si povídali také o změně americké administrativy a prozradil nám, proč se domnívá, že naše armáda v počtu, v jakém je, nám musí stačit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konflikt kvůli Trumpovi: Neser, Libore! Okřikl Roučka „velitel“ Vyvadil
Někdejší europoslanec Libor Rouček a bývalý senátor Jiří Vyvadil bývali kolegy v jedné straně. Jiří Vyvadil už v ČSSD není. Proslavil se např. jako „velitel“ odporu proti průjezdu amerického konvoje Českem v roce 2015. „Velitel“ byla Vyvadilova posměšná přezdívka. Teď se do sebe oba pánové tvrdě pustili kvůli 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade odpracovaly vloni téměř devadesát tisíc hodin pro více než tisíc klientů
Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade registrují ze strany českých exportérů zvýšený zájem o své služby. Kanceláře vloni pro klienty odpracovaly přes 87 tisíc hodin, což je dvojnásobek oproti roku 2014. Výrazný nárůst zájmu zaznamenalo např. zastoupení v Düsseldorfu, které podpořilo při vstupu na německý trh 259 firem, což znamená 50% meziroční nárůst. Agentura v loňském roce rozšířila působnost o zastoupení v Singapuru, v Teheránu a v Peru a v současné době tak nabízí své služby prostřednictvím 51 zahraničních kanceláří. Na začátku letošního roku pak otevřela pobočku v nigerijském Lagosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hasiči ze Středočeského kraje dnes společně zasáhli u požáru lakovny
pražští profesionální hasiči vyjeli krátce před 3 hodinou ranní do Středočeského kraje na výpomoc při likvidaci požáru lakovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist