Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Rozchod Paroubkových: Promluvil Radim Uzel
Manželský rozkol manželů Jiřího a Petry Paroubkových se stává věcí veřejnou. V dnešním vydání MF Dnes se k jejich dopisům, které byly zveřejněny včera a v nichž poukazují na důvody rozchodu, vyjadřuje mimo jiné sexuolog Radim Uzel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR prodávají nemovitosti i starší auta a vykupují lesy
Nepotřebné nemovitosti, domy, byty i nebytové prostory, ale třeba také pozemky či malé vodní nádrže i použité automobily nabízí na svém webu www.lesycr.cz Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zelený mordor, zločin na Šumavě. Proč jste toho fanatika Bursíka neposlali do blázince, hovořil Zeman k poslancům
Prezident Miloš Zeman vystoupil před poslanci v otázce návrhu zákona o ochraně přírody. Hájil nižší ochranu přírody. Zkritizoval ekologické aktivisty i média, která o národních parcích informují. Bývalého předsedu Strany zelených a ministra životního prostředí Martina Bursíka by nejraději viděl v blázinci. Přinášíme vám celý projev hlavy státu, jak jej přednesl před poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek se rozezní sirény jako pieta za tragicky zesnulého hasiče
K uctění památky pprap. Jana Odermatta hasiče, který se dne 14. února smrtelně zranil při požáru lakovny v obci Zvole, se v den jeho pohřbu rozezní sirény na území hlavního města Prahy a v celém Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Co je poplašná zpráva?
Poplašná zpráva je pravdivé tvrzení, které dnes za poplašnou zprávu příslušný úřad prohlásí, a které se zanedlouho jako pravda projeví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To je hnus. Rozchod Paroubkových pokračuje něčím, co snad ani nechcete vědět
„Válka Paroubkových“ pokračuje. Nyní si server iDnes.cz všiml již starších slov tchyně expremiéra Jiřího Paroubka Kláriky Černé-Valovičové. Je z nich patrné, že desetileté manželství její dcery mělo problémy již asi delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident navrhl nové kandidáty do Kolegia NKÚ i do Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí
Prezident NKÚ dnes odeslal do Poslanecké sněmovny nominace na členy Kolegia NKÚ. Na dvě volná místa, která v Kolegiu zůstávají po předchozích dvou hlasováních, nominoval Helenu Vorbovou a Janu Schenkovou, ředitelky dvou kontrolních odborů na NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Erdogan v Sýrii míří na vedlejší kolej
Z hlediska někdejších Erdoganových plánů na obnovu osmanské říše se současné postavení Turecka – a to nejen v Sýrii, ale na Blízkém východě jako celku -- musí rovnat drtivé prohře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Postavte plot okolo českých hranic. Když zachráníte tonoucí se uprchlíky, přijde k vám do Evropy celá Afrika, mnoho lidí zemře a nebude tu možné žít. Toto řekl PL poradce izraelských premiérů
ROZHOVOR „Myslím si, že mít plot je vždy dobrý nápad, protože země mají suverenitu… Česká republika by pak měla kontrolovat své vlastní hranice sama. Protože Schengen byl zničen Angelou Merkelovou… Pokud budete pokračovat v politice zachraňování blízko libyjského pobřeží, výsledkem bude, že celá Afrika přijde do Libye a bude pokračovat do Středozemního moře a přeplaví se po lodích k vám do Evropy,“ říká poradce izraelských premiérů a předseda Centra studií národní bezpečnosti na Univerzitě v Haifě Dan Schueftan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
V Praze se konalo první velké setkání vedení Středočeského kraje se starosty
Pražské Kongresové centrum dnes hostilo historicky první setkání, kterého se zúčastnilo vedení Středočeského kraje společně se starosty měst a obcí celého regionu. Pozvánku dostali všichni primátoři a starostové, kterých se na akci nakonec sešlo 620.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Janečkův protikorupční fond má nového ředitele. Přišel do rádia a vychválil do nebes Babiše, nikdo na něj prý nemá
Nový ředitel Nadačního fondu proti korupci Karel Škácha si v úterý povídal v Kauze dne Rádia Impuls s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou. Vychválil ministra financí Andreje Babiše (ANO). Jedná prý tak rychle, že ostatní politici nestíhají. Posléze vysvětloval, proč je dobré v České republice mít protikorupční fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Otřesné svědectví z dnešní Ukrajiny: Věznění oponentů je standard, schvalují se i vraždy. A na webu vycházejí seznamy nepřátel ke zmlácení
Kriticky píše o situaci na dnešní Ukrajině ukrajinský politik a lidskoprávní aktivista Volodymyr Čemerys. Překlad jeho článku přináší server A2larm.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Snaživý soudruh. Nemáme ho rádi, Sobotka ho má rád. Svěží informace o Tomáši Prouzovi, který se prý má stát ministrem
K tomu, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odvolá svého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, se schylovalo delší dobu. Jak píší Lidové noviny, Mládek dokonce dostal 17. února od Sobotky ultimátum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Od Pavla Šafra: Místo pálení by si ta Slovenka měla Korán raději přečíst. Je to hloupá a nevyrovnaná dívka
Slovenka Adriana Meleková počůrala a demonstrativně pálila Korán. Video z tohoto „hrdinského činu“ posléze umístila na internet. Komentátorka Lucie Sulovská na Svobodném fóru Pavla Šafra čin této ženy zhodnotila. Slovenka by si vyjádření Sulovské rozhodně za rámeček nedala. Slovenka je prý hloupá, nevyzrálá a agresivní až na půdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka na konferenci varoval před migrací bez kontroly: Dění v západní Evropě by nás mělo varovat
Nekontrolovaná migrace může mít negativní dopad na společnost, varoval na bratislavské konferenci o náboženství a migraci pražský arcibiskup Dominik Duka. Varováním podle něj je vývoj v západoevropských zemích. Píše o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
S Babišem se nebude bavit. Sobotka probere triky s korunovými dluhopisy přímo s daňovou správou
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude požadovat vysvětlení otázek kolem zdanění korunových dluhopisů po daňové správě. Novinářům dnes řekl, že odpověď, kterou dostal od ministra financí Andreje Babiše (ANO) formou dopisu, má za nedostatečnou. O schůzce s vedením daňové správy hovořit nechtěl, její vyjádření ČTK zjišťuje. Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pražská zastupitelka se otřela o společnost Gordic. Použila slova jako zločinné spolčení a hrana zákona
Navrhované řešení, aby rozvojová část účetního systému Ginis byla řešena formou subdodávek údajně spřátelených firem společnosti Gordic, je podle klubu Nezávislí na hraně zákona. To ve svém textu uveřejnila magistrátní zastupitelka Eva Vorlíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Chceme výrazně snížit daně lidem s průměrnými příjmy i malým firmám
Snížit daně více než 90 procentům (tedy více než 4 milionům lidí) zaměstnanců a 99 procentům firem chce v případě volebního vítězství Česká strana sociálně demokratická (ČSSD). Lidé s průměrnou mzdou by ušetřili na daních asi 1.000 Kč měsíčně, menší firmy by zaplatili na daních o 37 procent méně než dosud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Daňové návrhy ČSSD vymýšleli politici. Ekonomové pláčou
Návrh na progresivní zdanění není v evropském kontextu ničím výjimečným. ČSSD nepřišla s daňovou revolucí a snaží se o úpravu daní dle západoevropského modelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman si koleduje. Profesor Jan Keller narovinu promluvil o prezidentovi. A zesměšnil Jana Krause
ROZHOVOR Europoslanec ČSSD Jan Keller míní, že Miloš Zeman si některými výroky o pokles důvěry přímo koleduje. „Jeho nedávný výrok o tom, že stovka denně za pobyt v nemocnici nikoho nezabije, vzbudil obrovské pobouření mezi seniory,“ řekl profesor sociologie. „Někdy mám pocit, že Zeman si najal aktéry takzvané Kroměřížské výzvy v čele s Michaelem Kocábem proto, aby nemusel sám ve volební kampani vyvíjet zbytečně mnoho energie,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila návrh MK ČR na prohlášení 15 nemovitých kulturních památek za národní kulturní památku
Do souboru nemovitých kulturních památek, které byly návrhem nařízení vlády prohlášeny národní kulturní památkou, vybralo ministerstvo kultury 15 mimořádně významných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fanatik Bursík patří do blázince, řekl před poslanci prezident. Exministr vzkázal, že na Zemana hledí s úsměvem
Prezident Miloš Zeman ve Sněmovně promluvil k poslancům. Vyložil jim svůj pohled na ochranu české přírody. Za příklad si vzal Šumavu. Zdůraznil, že člověk musí o přírodu pečovat a nesmí nechat zničit lesy kůrovcem, jak to podle prezidenta udělal exministr životního prostředí Martin Bursík. On a jemu podobní „zelení fanatici“ podle prezidenta zničili Šumavu. Bursík však ukázal, že si Zemanova slova nenechá jen tak líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi za přijetí uprchlíků
Česká republika sice vysílá policisty do Makedonie a dalších států, ale to bohužel nijak neřeší situaci desetitisíců lidí uvízlých právě v Řecku – těm může pomoci právě jenom relokace do některého z členských států EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová
ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ještě sedm měsíců a za ně se ta novota trochu setře. Marian Kechlibar, který se na svém blogu Kechlibar.net situaci v Německu dlouhodobě věnuje, je přesvědčen, že pokud by se ještě donedávna předseda Evropského parlamentu stal kancléřem, pokusil by se opět prosadit plnění kvót. U Maďarů a Poláků by narazil na tvrdý odpor. Otázka je, jak by se zachovala naše vláda. Patrně by to záleželo na novém premiérovi a na jeho ochotě se podřídit vůli Berlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Sami občané nemají jakýkoliv zájem na degradaci krásné přírody ve svém okolí
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 2. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pro pravoslavnou církev jsem pracovala dlouhých třináct let… Tak trochu jiný rozhovor
ROZHOVOR Pravoslavná církev, respektive její vedení v České republice, ji mělo přivodit řadu problémů. Co, proč, jak? Na to se ParlamentníListy.cz ptaly Xenie Rapcunové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Do ulic se vrátí Pražské židle. Hledají se správci
Od května do listopadu minulého roku mohli obyvatelé a návštěvníci Prahy využívat židlí a stolků, rozmístěných na různá veřejná prostranství. Na některé z 340 židlí a 90 stolků jste mohli narazit na piazzettě Národního divadla (dnes náměstí Václava Havla), smíchovské náplavce nebo třeba Malostranském náměstí. Spolu s jarem a teplejším počasím se židle a stolky do ulic opět vrátí. Město nyní hledá potenciální provozovatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Je to jinak, než tvrdí Duha, největší těžby byly za ministra Bursíka
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 2. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS jde do voleb s podporou Soukromníků. Chceme zastavit šikanu živnostníků, vysvětloval jejich předseda
ODS nepůjde do sněmovních voleb sama. Rozhodla se pro spolupráci se Stranou soukromníku ČR senátora Iva Valenty. Zástupci obou stran to v úterý navečer oznámili novinářům v sídle občanských demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Kdo z vás to má, aby na jeho bod přišel pan prezident...
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 2. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruská propaganda podněcuje nenávist, Litva rázně zakročila
Pádným důkazem ruské lži je zpráva o tom, že němečtí vojáci údajně na Litvě znásilnili místní dívku. Litvě došla trpělivost a zastavila vysílání ruské televize RTR Planeta na svém území. Je to sporný verdikt, ale chápu jej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude zítra jednat s předsedy parlamentních stran o postupu a prioritách ČR v otázce vystoupení Velké Británie
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude zítra v Poslanecké sněmovně jednat se zástupci všech parlamentních stran o postupu ČR ve věci vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Premiér chce na schůzce představit priority a kroky, které plánuje prosazovat na jednání v EU prosazovat vláda ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Byli jsme svědky zločinu; byla vytvořena fiktivní, nikoliv přírodní divočina
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 2. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Půjde Šabatová kvůli somálské studentce do vězení? Právník podává trestní oznámení, prý zneužila pravomoc a manipulovala s důkazy
Žalobou na veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou pokračuje kauza somálské uchazečky o studium na střední zdravotnické škole. Podává ji jako soukromá osoba Radek Suchý, který zastupoval školu u soudu, kde se dívka dožadovala omluvy a finančního zadostiučinění ve výši 60 tisíc korun za to, že ji instituce nepřímo diskriminovala v přístupu ke vzdělání a svobodné volbě povolání. Vede ho k tomu podezření z možné manipulace s důkazy a zasahování do kompetence a působnosti České školní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Czech POINT má nový web
Jistě jste si všimli, že systém Czech POINT má od února 2017 nové webové stránky. Letos to bude už 10 let, co systém slouží spolehlivě jak široké veřejnosti, tak úředníkům různých úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD) v Polsku jednal o ochraně ovzduší a legislativních změnách
O česko-polské spolupráci, hospodářském rozvoji, evropské politice, ochraně ovzduší a dalších tématech jednal předseda Senátu Milan Štěch se svými partnery v Polsku. V doprovodu trojice senátorů jednal s maršálkem Senátu a Sejmu, s místopředsedou vlády, ministrem zahraničí a dalšími ústavními činiteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poskytovatelé cloudových infrastruktur vydali prohlášení o splnění pravidel Kodexu chování pro ochranu dat CISPE
Všechny cloudové služby poskytované společnostmi Aruba (v České republice podnikající pod značkou FORPSI), včetně služeb Private Cloud, Public Cloud, Cloud Backup a Cloud Object Storage, splňují pravidla Kodexu a zaručují tak zákazníkům bezpečnost a transparentnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT chce posílit výuku dějin 20. století
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo dotační Program na podporu výuky dějin 20. století a vzdělávání v jazycích národnostních menšin v roce 2017 ve výši osmnácti milionů korun. Program spojuje ty předešlé z roku 2015 a 2016 a je zaměřen na vzdělávací, informační, ale také publikační činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec hlasoval pro naši lípu v evropské soutěži
Lípa z Lipky na Chrudimsku má nakročeno k vítězství v internetovém hlasování o Evropský strom roku 2017. Svou podporu ji vyjádřil i ministr životního prostředí Richard Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v eurozóně je nejlepší za posledních šest let, pocítí to i Česko
Nálada mezi podnikateli v eurozóně se dál vylepšuje. Indey podnikatelské nálady PMI vyskočil na nejvyšší úroveň za posledních 70 měsíců (56 bodu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní „nechají“ rozeznít sirény. 1. března bude stávka
Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach představil novinářům podobu Stávky živnostníků. Ta se uskuteční 1. března od 12.00 a potrvá symbolické tři minuty. Podnikatelé tím budou protestovat proti zavádění EET.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Výsměch a pohrdání spravedlností ústy politiků ČSSD
Spravedlnost vždy byla, je a bude synonymem rovnosti. Všem tedy stejná práva, možnosti i tresty. Spravedlnost již ve starém Římě formulovali zásadami poctivosti, práva na vlastnictví a nepoškozování druhých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Samá voda, samá voda... přihořívá... Na německých plovarnách zase bylo horko
V loňském roce Německo šokovaly desítky případů, kdy migranti nevydrželi pohled na ženy v plavkách a dopustili se na plaveckých stadionech sexuálního obtěžování a v několika případech také znásilnění. Poslední dny nasvědčují tomu, že na plovárnách stále není bezpečno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Policie zastřelila muže, který se řítil náklaďákem na Barcelonu
Zřejmě dalšímu teroristickému útoku zabránila policie ve Španělsku. Ta zastřelila řidiče, jenž se v nákladním voze plném propanbutanových bomb doslova řítil na Barcelonu. Informaci přinesl server DailyMail.co.uk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kateřina Valachová: Vrtěti matematikou
Matematiku nemá (skoro) nikdo rád. Není to chyba matematiky. Maturity také nemá (skoro) nikdo rád. Ani to není chyba maturit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Damohorský: Návrh sněmovny není ideální, ale je krokem k účinnější ochraně národních parků
Proděkan a vedoucí Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy profesor Milan Damohorský k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Smart akcelerátor nabírá na obrátkách. V březnu se setkají firmy, výzkumné ústavy a školy
Zmapovat a následně rozvíjet inovační prostředí v Pardubickém kraji, aby se stal zajímavou destinací pro zahraniční investory. To je jeden z hlavních cílů projektu Smart akcelerátor, který kraj před rokem rozjel. Do roku 2019 by se z Pardubického kraje měl stát na poli vědy, výzkumu a inovací konkurenceschopný region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Budeme volit zákonodárce
Každá profese odpovídá za své případné chyby a omyly, s výjimkou právníků. Tato profese chyby nedělá, nenese za své rozhodnutí žádnou odpovědnost, jenom hájí právní názor. Samozřejmě s nárokem na odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Daňový systém potřebuje zjednodušení a stabilitu
ČSSD dnes představuje další část daňového balíčku. Její návrhy komplikují daňový systém, nikomu nepomůžou a jdou proti aktivním a pracovitým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš sepsal Sobotkovi dlouhý dopis. Připomínal mu, co nechce slyšet
Na sociální síti se objevila kopie dopisu, který adresoval ministr financí Andrej Babiš premiérovi Bohuslavu Sobotkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Premiér sáhl k poslední možné variantě. Ale proč také ne?
V posledních dnech se rozvířila debata nad možnou koalicí mezi ČSSD a KSČM. Sobotka tuší, že jeho dny v premiérském křeslo jsou sečteny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Omezení daňových paušálů vyžene další živnostníky na pracák
Na živnostníky míří další zátěž. Ministerstvo financí jim navrhuje snížit limit pro výpočet daně, pokud chtějí k výpočtu použít tzv. paušál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jestli půjdu sedět, promluvím a to ČSSD zlomí vaz
ČSSD si už nemůže před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny PČR dovolit žádnou aféru, jelikož by skončila v propadlišti dějin a tak to vypadá, že bude pan David Rath volný jako pták.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO z Moravy: Ani hořet to nechce. Takhle po ránu zapálit si pár Koránů, opékal si buřta voják, který vystrčil řiť na konvoj USA. Jinde sranda nebyla, Policie ČR se činila
Na podporu čtyřiadvacetileté Slovenky Adriany Melekové alias Sheily S., vystoupil i muž, jenž v minulosti vystrčil zadnici na projíždějící konvoj USA. Nyní se rozhodl spálit posvátnou muslimskou knihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman vámi pohrdá a vodí si vás na špagátku. Ovčáček je klaun, vzkazuje čtenářům PL herečka, která zanechala stopu v aféře Jiřího Bradyho
„Ačkoliv pan prezident Zeman neustále křižuje celou naši republiku a takzvaně hovoří s občany, jsem přesvědčena, že lidmi ve skutečnosti pohrdá. Ale to je pouze moje intuitivní cítění,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česká herečka a divadelní pedagožka Eva Salzmannová. „Zeman se deklaruje jako socialista. Co ho tedy na Trumpovi fascinuje? Já myslím, že jednak ta Trumpova obhroublá teatrálnost,“ domnívá se herečka, která byla loni v říjnu jednou z mluvčích „Týdnů občanského neklidu“, které umělci drželi v souvislosti s aférou Jiřího Bradyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šup pryč s imigranty. Díky, Donalde, napsala učitelka... A hádejte, co následovalo
Případ mladé učitelky z floridské Collier County Veronicy Flemming naznačuje, že i americká demokracie má své limity. Flemming poděkovala na Facebooku prezidentu Donaldu Trumpovi za jeho opatření v oblasti imigrační politiky a přivolala tím na sebe hněv vedení školy i rodičů školáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): „Ojebané“ stavebnictví
Konstatování Jiřího Rusnoka o české ekonomice: Nejsme tygrem. Růst při plné zaměstnanosti je slabý. Jednu bariéru jsme si dál prohloubili a to je neschopností realizovat jakékoliv větší investiční projekty. V dobách takto příznivých z hlediska snadnosti a dostupnosti financování investic jsme neudělali reálně nic v doplnění, dostavění dopravní infrastruktury! Obecně se to dá shrnout pod kvalitu vládnutí, kvalitu správy země. To je naše velká bolest. To je věc, která se kumuluje napříč těmi vládami uplynulých dvaceti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petice za svobodu pro Adrianu Melekovou
My, níže podepsaní občané České Republiky, kteří cítíme sounáležitost s bratrskou Slovenskou Republikou, vyzýváme slovenskou justici, aby dbala práv občanů na svobodné vyjádření názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dráček Záchranáček se těší na hasičské vtipy – soutěž o ten nejlepší v únoru odstartovala
Nový kalendářní rok přinesl po dvanácti letech novou podobu dráčka Záchranáčka - maskota preventivně výchovných aktivit Hasičského záchranného sboru ČR. Nový dráček je trochu rozpustilý a rád se směje. Není proto divu, že soutěž, kterou v tomto roce přináší pro děti i dospělé, je o nejlepší kreslený hasičský vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Snad zvítězí princip divočiny, přeje si před zítřejším hlasováním aktivista a herec Vacek
Proti senátnímu návrhu zákona o národních parcích, o němž budou zítra hlasovat poslanci, vystoupil v Kauze dne Rádia Impuls herec a ekologický aktivista Petr Vacek. Podle jeho názoru přísný zákon o národních parcích obcím na Šumavě jen prospěje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Úřady nebudou prověřovat korunové dluhopisy, píše Babiš Sobotkovi
Finanční úřady nebudou plošně provádět daňové kontroly kvůli nezdanění výnosů z korunových dluhopisů. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) to podle dnešního Deníku napsal v odpovědi na dopis premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Premiér Babiše minulý týden vyzval, aby uvedl, zda dluhopisy prověřila Finanční správa. Babiš odepsal, že podle správy není nezdanění výnosů nezákonné. Babiš nakoupil v roce 2013 dluhopisy své tehdejší společnosti Agrofert za 1,482 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Jsme pravda a láska a jdeme si pro tvé děti
Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Václav Havel (1989)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka tlačí na zrychlení přípravy výstavby vysokorychlostní železnice, zítra bude jednat o spojení mezi Prahou a Brnem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje ve snaze zrychlit přípravu vysokorychlostních železnic v ČR. Zítra bude proto jednat s ministrem dopravy Danem Ťokem, generálním ředitelem Správy železniční a dopravní cesty Pavlem Surým, zástupci Středočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina a zástupci měst Prahy, Brna a Jihlavy. Hlavním tématem bude výstavba vysokorychlostní železniční trati mezi Prahou a Brnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Daňové změny podle ČSSD
ČSSD přichází s návrhy rozsáhlých změn v daních z příjmu občanů i ve firemních daních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Senát se rozhodl posílit pozici obcí a zmírnit některé podmínky ochrany
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 21. 2. 2017 k zákonu o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Vysokorychlostní tratě v ČR? Přípravy nabírají tempo. Konečně
Plány na rychlá železniční spojení vznikaly v naší zemi již v sedmdesátých letech minulého století. Po celé volební období od roku 2013 se o tuto problematiku zajímám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Potřebujeme naopak zjednodušovat a zlevňovat správu daní
Komentář k návrhu ČSSD na „daňovou revoluci“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Další dodávka české humanitární pomoci do Sýrie
Dne 20. února 2017 proběhlo ve spolupráci Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva obrany ČR, Správy státních hmotných rezerv a Velvyslanectví ČR v Damašku doručení další humanitární pomoci do Sýrie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Vyděláváte méně než 48 955 Kč? Budete se mít lépe, slibuje ČSSD
Návrh velké daňové reformy z dílny ČSSD má přinést vyšší čistý příjem lidem, kteří vydělávají nejvýše 48 955 Kč za měsíc. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump umí předpovídat budoucnost. Bez legrace. Jde o Švédsko
Donald Trump se stal terčem kritiky i posměchu za své prohlášení o Švédsku, ve kterém odkazoval na neexistující událost v pátek v noci. Liberální média a jejich konzumenti dávali Trumpovi co proto. Americký prezident má přitom věštecké schopnosti. Předpověděl události, které se skutečny staly. Jen o pár dní později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Senátní novela o ochraně přírody lépe ochrání parky a jejich obyvatele
Komentář předsedy Senátu Milana Štěcha k zákonu o ochraně přírody, který dnes projedná Poslanecká sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
KONS: Sněmovní verze zákona o ochraně přírody má své slabiny, ale je lepší, než ta senátní
Po prostudování změn zákona 114/1992 Sb o ochraně přírody a krajiny schválených Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR docházíme k závěru, že připomínky schválené Senátem Parlamentu ČR jsou buď jen slovním cvičením, nebo vsuvkami, které jsou vyřešeny v jiných částech zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Inspektorát v Hradci Králové mění své sídlo
Dne 23. 2. až 28. 2. 2017 bude z technicko-organizačních důvodů Inspektorát ČOI pro Královéhradecký a Pardubický kraj na adrese Balbínova 821 , 500 03 Hradec Králové mimo provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČT: Přenosy z biatlonového mistrovství si zapnulo přes 3,3 milionu diváků
Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu sledovalo na programu ČT sport průměrně 852 tisíc televizních diváků při podílu na publiku dosahujícím 40 %. Letošní šampionát se tak stal na českých obrazovkách dosud nejsledovanějším v biatlonové historii. Zapnulo si jej 3,37 milionu lidí. Nejvíce poutal včerejší ženský závod s hromadným startem, který sledovalo 1,1 milionu diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy: Cestující ve středních Čechách a v Praze dostanou další nové vlaky
České dráhy nakoupí 10 nových motorových jednotek pro regionální dopravu v Praze a ve Středočeském kraji. Vozidla by měla mít kapacitu 120 míst a dopravce je chce nasadit především na linku Praha Masarykovo nádraží – Kladno, včetně části přímých spojů z Prahy pokračujících do Kralup nad Vltavou, případně do Rakovníku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Podrazy a pomluvy v ČSSD. Bez Zemana to skončí špatně, sdělil exministr Marcel Chládek
Hostem diskuse na internetové televizi DVTV byl Marcel Chládek, bývalý ministr školství za ČSSD, nyní předseda středočeské organizace Strany práv občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Poslední národohospodář ČSSD byl vyakčněn
Zákeřný a nevyzpytatelný Sobotka dává nejraději rány do vlastních řad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
200 žen znásilnil. Chodil od domu k domu, všude zanechal „stopu“. Chlapi to prostě potřebují, řekl islamista
Amar Hussein chodil od domu k domu v několika iráckých městech a znásilňoval ženy pocházející z minoritních skupin. „Mladí muži toto potřebují. Je to normální,“ uvedl mladý člen Islámského státu v rozhovoru pro Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mana (ČSSD): Touha po neklidu
Mediální debata na téma novely zákona o ochraně přírody a krajiny obsahuje jeden důležitý prvek, konkrétně touhu některých starostů šumavských obcí vyhrotit za každou cenu argumentační spor a překročit nejenom společensky, ale i morálně přijatelné hranice. Jejich emotivní výkřiky bez věcného obsahu jsou pokračováním kritiky, kterou slyšíme mnoho let a ze které jsme se nikdy nedozvěděli, jak konkrétně úředníci ministerstva či správy národního parku ublížili konkrétní obci, tedy co konkrétně jí nedovolili nebo v čem ji omezili. Konkrétní kritika má vždycky řešení, nekonkrétní projevy negativních emocí naopak řešení nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Asi málo lhal. Jakub Janda se vyjádřil k úmrtí velvyslance Ruska
K náhlému úmrtí ruského velvyslance při OSN Vitalije Čurkina se na svém facebookovém profilu vyjádřil zástupce aktivistické organizace Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jedno oko nezůstane suché. Tento chlapec si prošel peklem
Americký magazín The New Yorker líčí až neskutečný příběh mladého uprchlíka z Afghánistánu, který si prošel doma peklem. Dlouhé dny hladověl, byl unesen, stříleli po něm, škrtili ho v jeho stanu a dramatičnost jeho život nepostrádá ani v současnosti, kdy bojuje o azyl ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera spolupořádá kulatý stůl o novelizaci autorského zákona
V Senátu se uskuteční diskuse o novelizaci autorského zákona. Senátoři o něm budou rozhodovat na své březnové schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Chce Juncker zrušit NATO?
NATO bylo založeno s cílem, který definoval její první generální tajemník H. Ismay takto “Keep Russians out, American in and Germans down”. A pokud pozoruji současné dění, není pochyb, že jde stále o aktuální cíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupí ve Sněmovně k pravidlům pro národní parky
Poslanci budou dnes odpoledne opět hlasovat o sporných pravidlech pro národní parky, které jim s úpravami vrátil Senát. Znění horní komory přijde do Sněmovny podpořit prezident Miloš Zeman. Na programu je také mimo jiné druhé čtení návrhu nového památkového zákona, jenž podle ministerstva kultury umožní zefektivnit péči o památkový fond.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek opět perlil na účet prezidenta. Tentokrát došlo na slinty a dědečka chlíváčka
Prezident Miloš Zeman vystoupil v Poslanecké sněmovně, aby se obsáhle vyjádřil k chystané novele zákona o ochraně přírody a krajiny. Rozcupoval ty ekologické aktivisty, kteří se podle jeho názoru chovají jako ekoteroristé. Proslov prezidenta si vyslechl i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a označil Zemanova slova za smutnou parodii na prezidentský projev. Ale nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Drony z Fakulty elektrotechnické ČVUT v praze se zúčastní finále prestižní robotické soutěže v Abu Dhabi
Již 26. února odlétá tým výzkumné Skupiny multirobotických systémů pod vedením Dr. Martina Sasky na finálové přípravy prestižní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). Ta proběhne ve dnech 16. a 17. března v Abu Dhabi. Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dokázal využít sponzorského příspěvku ve výši 200 tisíc dolarů a v konkurenci předních světových universit se probojovat do finále soutěže, kde je aktuálně jedním z nejlépe hodnocených týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČR implementuje agendu „Ženy, mír a bezpečnost“
Pod vedením Ministerstva zahraničních věcí se 21. února 2017 v Černínském paláci sešla pracovní skupina k Akčnímu plánu ČR k implementaci rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1325 (2000), o ženách, míru a bezpečnosti a souvisejících rezolucí na léta 2017–2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Marksová jednala s ministryní Francie o směrnici a mzdách řidičů
O připravované evropské směrnici o vysílání pracovníků a minimálních mzdách vysílaných řidičů dnes jednaly česká ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) a její francouzská kolegyně Myriam El Khomriová. Francie je připravena jednat o tom, aby pravidla vysílaných pracovníků v dopravě upravoval chystaný silniční balíček. ČTK to po schůzce sdělil mluvčí českého ministerstva Petr Habáň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Fric: Stát nám, gayům, dává najevo, že jsme občané druhé kategorie
Reakce na článek poslankyně Pavlíny Nytrové o petici proti adopci dětí homosexuálními páry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Hořel Korán, do toho kapal vepřový omastek. Na Hané se protestovalo proti zatčení Slovenky za hanobení islámu
REPORTÁŽ Při opékání špekáčků vzplál i korán. K velmi bizarní události došlo v pondělí 20. února v Náměšti na Hané, menším městysu nedaleko Olomouce. Asi dvě desítky místních uspořádaly sousedské setkání s opékáním buřtů, při kterém lidé chtěli vyslovit podporu obviněné Slovence Adrianě Melekové alias Sheile S., která nedávno pomočila a spálila korán. Na protest proti stíhání mladé Slovenky připravil podobnou akci na Hané válečný veterán a bývalý policista Martin Zapletal. Na otázku Parlamentních listů, zda si uvědomuje rizika takového činu odpověděl: „Já jsem si tu knihu koupil za své peníze a mohu si na vlastní zahrádce pálit, co chci. Nevidím v tom rozdíl proti tomu, kdybych tady pálil či použil na záchodě listy jiné publikace. Je ale pravdou, že tak chceme vyjádřit odpor proti tomu, jak se slovenské orgány zachovaly k Sheile S.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Dopravu je třeba řešit komplexně včetně zvýšení mezd řidičů autobusů
Nejen o zvýšení mezd řidičů veřejné autobusové dopravy jednala Rada Asociace krajů ČR s vládou. Shoda panuje v tom, že je třeba mzdy zvýšit, dopravci související výdaje na základě lednových výplat vyčíslili na cca 800 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Podporuji podnikatele
Začíná být jasné, že druhá vlna EET 1. března 2017 nenastartuje podle představ Andreje Babiše, který je autorem zákona o elektronické evidenci tržeb u nás. Enormní počet podnikatelů z 250 000 nemá dosud autentizační údaje od Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Donald J. Trump jmenoval klíčového kolegu. John McCain je jím nadšen
Prezident Spojených států Donald Trump již našel nástupce za odvolaného Michaela Flynna. Novým bezpečnostním poradcem prezidenta Trumpa byl jmenován vysloužilý armádní generál Herbert Raymond McMaster.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krůček k úspěchu? Ve Francii padla zlá slova, fanoušci Marine Le Penové budou potěšeni
Ani necelé dva měsíce před prezidentskými volbami ve Francii nemá žádný z kandidátů své jisté. Podle aktuálního průzkumu Marine Le Penová navýšila svůj náskok před svými pronásledovateli a v neposlední řadě stáhla náskok Emmanuela Macrona pro předpokládaný přímý souboj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Ze společného zasedání výborů Parlamentního zasedání NATO v Bruselu
Ve dnech 19. a 20.2.2017 proběhlo společné zasedání výborů Parlamenntího shromáždění NATO v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany opět na horních příčkách žebříčku vysokých škol
Všechny tři fakulty Univerzity obrany uspěly v letošním ročníku hodnocení vysokých škol, které tradičně připravuje časopis Týden. Fakulta vojenského zdravotnictví obhájila loňské vítězství v kategorii Zdravotnictví, lékařství, farmacie, Fakulta vojenského leadershipu získala třetí místo v kategorii Právo a bezpečnost a Fakulta vojenských technologií se umístila na pátém místě v kategorii Technické vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Vetování zákonů jako demonstrace postoje k vývoji právního řádu
Už je to asi hodně dávno, kdy byl naposled přijat zákon, jehož důsledkem by bylo pro českou společnost cokoli dobrého. Co zákon, to zhoršení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Heleďte, spravedlivé nebude nikdy nic. Někdejší táta odborářů Zavadil ohromil Světlanu Witowskou
Moderátorka Světlana Witowská v úterním Interview ČT24 přivítala poslance zvoleného za ČSSD Jaroslava Zavadila. Občanům vysvětloval, proč bude správné více zdanit bohatší spoluobčany. „Podívejte se, spravedlivé nebude nikdy nic,“ prohlásil mimo jiné poslanec. Rýpl si také do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně práce Česka a Francie jednaly o postupu proti podvodným firmám na evropském trhu práce
Česká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v úterý jednala s francouzskou ministryní práce, zaměstnanosti, profesního vzdělávání a sociálního dialogu Myriam El Khomri. Hlavním tématem byla opět revize směrnice o vysílání pracovníků, které je nyní projednávána na evropské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
František Dostál: Nádraží, které v Praze už neuvidíte...
V nedávném fotoblogu bylo možné spatřit jednu ze soch z barbarsky odstřelené hlavní budovy nádraží Těšnov v roce 1985, které původně neslo název Denisovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Proč Švédové pořád vítají imigranty, i když jim hoří města? Filozof nabízí obsáhlý rozbor severské mentality, po kterém ledacos pochopíte
CIVILIZACE A MY Ve jménu pseudohumanity nesmíme umožňovat vznik enkláv, ve kterých bychom rezignovali na prosazování hodnot modernity, uvádí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zahraničně uznávaný český filozof, profesor Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Multikulturalismus je podle něj eufemismus pro apartheid. Dále hovoří o historii Skandinávie, kde zmiňuje tzv. holandskou nemoc, tedy spoléhání jen na nerostné a přírodní bohatství na úkor lidského potenciálu. Přibližuje myšlení lidí ze severní Evropy a především pro nás poměrně problematických Norů. Věnuje se rovněž finsko-ruské válce a tomu, jak se rozlišuje „ruské“ a „sovětské“. Na závěr pak uvádí rozdíl klíčového selhání českých elit za příznivých podmínek a naproti tomu skandinávské úspěchy ve zdánlivě beznadějných situacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Mládek padl
Ministrovi se dá spousta věcí vyčíst, ale vyhodit ho za pokus o vnesení transparentnosti do mobilních tarifů, je dost v rozporu s tím, co strany obyčejně slibují a co by lidem v tržním prostředí mohlo pomoci. Samozřejmě, jde i o to, kterým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Expert na telekomunikace promluvil o Mládkově odchodu. Za vysoké ceny prý nemůže on, ale konzervativní zákazníci
Hostem pořadu Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Patrik Zandl, jenž se specializuje na internetové prostředí. Vyjádřil se především k mobilním operátorům a k cenám za mobilní data.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ODS předkládá návrh zákona o financování obrany státu
ODS předložila novelu zákona o zajišťování obrany státu, která by měla garantovat, že Česká republika bude každoročně vydávat na obranu země částku ve výši 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Adam (BPP): Můj výskyt v politice byl spíše náhodou
V rozhovoru, který poskytl Petr Adam (BPP) pro ParlamentníListy.cz, jsme se ohlédli za jeho dosavadním působením v politice a prozradil nám, proč již nechce dále pokračovat. Otevřeně se vyjádřil i k rozchodu s Tomiem Okamurou a později i s hnutím Úsvit-NK. Svěřil se, proč je skeptický k zákonu o přímé demokracii a poukázal na zásadní rozdíl v kauzách, kde figuruje Andrej Babiš. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK má bronzovou medaili v soutěži Zlatá pivní pečeť 2017
Tmavý ležák Budweiser Budvar B:DARK získal třetí místo v soutěži „Zlatá pivní pečeť 2017“ v kategorii „Tmavý ležák“. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 18. února na českobudějovickém výstavišti během 27. Mezinárodního pivního festivalu. V soutěži tento rok degustátoři zhodnotili ve 30 kategoriích asi 1000 vzorků piva z 200 pivovarů i mikropivovarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aby se lidem lépe dýchalo, začal už teď Moravskoslezský kraj čistit silnice
Správa silnic Moravskoslezského kraje (SSMSK) začala čistit silnice. Poprvé tak už během zimy z cest zmizí inertní posypový materiál, který je po roztání sněhu zbytečný a navíc zdrojem prašnosti. V oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, začínají silničáři díky oteplení s úklidem tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Sklízíme, co minulé vlády zasely
Konzervativní strana konstatuje, že rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku z 10. února 2017, podle kterého musí Česká republika doplatit majitelům domů rozdíl mezi tržním a regulovaným nájemným z období před deregulací nájmů, je spravedlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Mládek ve vládě končí. Měl příliš vysoké účty za telefon
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Bojujme i proti malým blbostem vlády. „Dobrotrusné“ zákony nás ohrožují
Tak nám už několik měsíců platí zákon přikazující o svátcích uzavřít prodejny větší než 200 metrů čtverečních. Jeden z řady mnoha zákonů, které rychle za sebou ubírají naší svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství plánuje dotace na mobilní školní třídy
S přispěním státu by mohly vznikat mobilní třídy pro první stupeň základních škol i školní družiny. Ministerstvo školství plánuje do poloviny roku vypsat dotační program, v němž bude pro tyto účely k dispozici 250 milionů korun. Stát bude hradit polovinu nákladů, druhou polovinu zaplatí obce. Na dnešní tiskové konferenci po setkání se zástupci Sdružení místních samospráv a Svazu měst a obcí to řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal ve Žďárských Vrších nepotřebný majetek Úřadu práce ČR
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Žďáře nad Sázavou převzal na základě ustanovení zákona o majetku státu nepotřebný majetek od Úřadu práce České republiky. Podle uvedeného ustanovení zákona mají organizační složky státu povinnost nabídnout ÚZSVM svůj nepotřebný majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jitka Přikrylová: Francie, Bůh s Tebou
Dostalo se mi poučení, že psát o tom, jak ve Francii denně shoří desítky aut je pitomost. Prý že je to tam normální. Silvestrovské veselí, jež letos skončilo zapálením 700 aut, leckde nazvali francouzskou novoroční tradicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
69. zasedání Výzkumné rady Technologické agentury ČR
V pátek 17. února 2017 se konalo další jednání Výzkumné rady Technologické agentury České republiky (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hnojomet, zaznělo na Hrad od sociálních demokratů
Nástupcem odvolaného ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) bude podle spekulací státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD). Ten se však rozhodně netěší vřelého přijetí na Pražském hradě u prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Evropský parlament bude řešit v Norsku kauzy s odebíráním dětí
Tento týden se vydá do norského Oslo delegace Evropského parlamentu, která se bude zajímat o dodržování lidských práv občanů Evropské unie v Norsku. Velkým tématem bude i barnevernet a případ Evy Michalákové. Europoslance bude zajímat, proč Eva Michaláková může pracovat ve školce s cizími dětmi a svým dětem nemůže ani zavolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Asinus asino et sus sui pulcher
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se valem blíží. S ubývajícími týdny roste nervozita většiny politických stran. Ty, které si zaplatily, aby byly v průzkumech volebních preferencí uváděny s nadějí na postup jsou již tak daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Páni bratia, čo to? Na Slovensku zveřejnili VIDEO, za které by někdo zasloužil pár facek. Nikdo tam nic nepočural, zato však...
Po již notoricky proslaveném videu s pomočeným a spáleným Koránem přichází ze Slovenska další skandální záležitost. Matice slovenská totiž přinesla video, z něhož je cítit obhajoba Slovenského štátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Regionalnitelevize.cz přinese nový pořad o rybaření
Čas na ryby - to je název nového měsíčníku o rybaření, který připravuje produkce regionalnitelevize.cz. Premiéru prvního dílu televize odvysílá v sobotu 4. března v 19.20 hodin. Diváky pořadem provede herec Ladislav Ondřej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR představí své služby v Benešově
Více než dvě desítky vystavovatelů z řad zaměstnavatelů a široká nabídka volných pracovních míst. To vše bude připraveno pro návštěvníky Burzy práce v Benešově (Kulturní dům Karlov, Na Karlově 2064), kterou spolupořádají tamní kontaktní pracoviště ÚP ČR a Město Benešov v úterý 21. 2. 2017 mezi 9.00 - 16.00 hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za požadavek vzniku politického hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL
ANS je samostatný projekt malých vlasteneckých politických stran, hnutí, spolků a jednotlivců do parlamentních voleb roku 2017. Směr veškerého našeho konání a směřování určuje jediná otázka: "Je to dobré pro naši zemi?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Národní divadlo uzavřelo smlouvu s vítězem tendru na generální rekonstrukci Státní opery
Ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian v pondělí 20. 2. 2017 podepsal smlouvu se zástupci společnosti HOCHTIEF CZ a. s., která vzešla jako vítěz z veřejného výběrového řízení na zhotovitele generální rekonstrukce Státní opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Bude OPEC muset prodloužit dohodu na omezení produkce?
Po výrazném růstu na konci loňského listopadu se volatilita cen ropy výrazně snížila. Cena barelu ropy Brent se pohybuje lehce nad 55 USD/barel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Putin si nechal zpracovat psychologický profil Trumpa. Toto zjistil
Psychologický profil Donalda Trumpa si prý nechává sestavit ruský prezident Vladimir Putin. Podle předběžných závěrů analýzy prý Trump rád riskuje, ale dokáže být i naivní. S odvoláním na americkou televizi NBC News o tom informuje server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra