Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Hájek: Čeští vojáci si v Pobaltí hrají na válku, velet nám budou Němci a před námi Moskva
Petr Hájek je zaujat reportáží z přípravy českých vojáků na válku po boku Bundeswehru, za využití litevských nacistických tradic, a vyvozuje z toho cosi téměř mystického...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman rozdělil společnost na normální lidi a proti nim idioty, soudí Ringo Čech. Bobky na hnoji, zaprodaná média. Nějaký bambula hudebník neumí hrát, tak nadává prezidentovi
ROZHOVOR „Kdo zná Miloše Zemana, ví, že Miloš Zeman je bojovník. A jak známo, český král z boje neutíká,“ je si František Ringo Čech jistý tím, že Miloš Zeman bude znovu kandidovat na českého prezidenta. Jeho konkurentům, o kterých se mluví, vzkazuje, že sice obdivuje jejich odvahu, ale že nemají naprosto žádnou šanci. „A sluníčkáři? Pro ně může být také důvod, že Miloš na Vysočině nesrovnal na hnoji bobky podle velikosti,“ říká Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Praštit Kalouska sklenicí do hlavy. U Moravce se dnes děly pozoruhodné věci
K Václavu Moravcovi tuto neděli dorazili předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. A stálo to za to. Došlo i na „sklenici, která se měla rozbít o Kalouskovu hlavu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Čulíkův otupělý cit pro jazyk i společenskou realitu
Jan Čulík už po několikáté zaútočil na server Parlamentní listy. Tentokrát ho označil za "horší než Breitbart", což je sice příkré, ale hodnocení, na které má každý nárok. Stejně jako já mám nárok si myslet o současné podobě Britských listů cokoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Se snižováním daní to myslíme vážně
V uplynulých dnech se objevilo hned několik nápadů co s daněmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Uber není tím sympatickým startupem, do kterého se stylizuje
Praha chystá další kroky proti Uberu, stejný problém řeší i Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Plachý (Zelení): Znečištěné ovzduší – proč radnice nic nedělá?
Uplynuly nejméně dva měsíce od chvíle, kdy se Olomouc začala utápět ve smogovém oparu. Nejednalo se přitom o žádnou výjimku, v uplynulých letech byly imisní limity v měřící stanici v Olomouci-Hejčíně překračovány s železnou pravidelností a předminulý týden definitivně překročily zákonem požadovanou normu, stanovující maximálně 35 překročení za rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Klusáček: Mýty kolem základní vojenské služby
Peníze i čas dnes můžeme využít lépe a nostalgie naši obranu nevyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Němec: Nároky některých exekutorů na výši jejich platů jsou nemravné
Po příchodu domů z práce jsem se chtěl pokochat nějakou příjemnou zprávou, abych si spravil náladu, a zapnul jsem internet, doslova na mne „vybafla“ jakási exekutorka, která dnes zcela drze tvrdila, že exekutoři by měli mít platy vyšší než 350.000,-- Kč. měsíčně, protože jsou, podle této zjevně pomýlené osoby, v první linii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Evropská komise otevřela debatu o budoucnosti unie. Pozdě a špatně
Evropská komise ve středu zveřejnila dlouho očekávanou Bílou knihu o budoucnosti EU. Dokument chce odstartovat zásadní debatu o příštím směřování sedmadvacítky, již bez Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
František Dostál: Za živa u Šroubka – po smrti v nebi
Heslem v titulku v roce 1909 v Praze odstartoval svoji kariéru Karel Šroubek. Otevřel si na rohu Václavského náměstí a ulice Lützovy, dnes Opletalovy podnik, v němž bylo hned nabito! Postačil dobře ošetřený Prazdroj!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Poškodila lidskou důstojnost, dotkla se rodiny rukojmího. Zjistili jsme zajímavé věci o vydání Marine Le Penové i europoslankyni, která za ním stojí
O zbavení imunity francouzské političky Marine Le Penové se v Evropském parlamentu hlasovalo na popud italského Hnutí 5 hvězd. To velmi pobouřilo zástupce tamní strany Liga severu. Předseda Matteo Salvini a jeho zástupce na adresu krajanů nebrali servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté získali nové koně z Maďarska
Policejní hipologové představili veřejnosti nové koně tzv. anglonormanského typu teplokrevných koní z maďarského hřebčína Mezohegyes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Švýcarsko-česká spolupráce v prevenci před recidivou a ve vzdělávání odborníků v justici
Díky podpoře z Programu švýcarsko-české spolupráce realizovalo Ministerstvo spravedlnosti v letech 2011 až 2016 dva projekty v oblasti Bezpečnost, stabilita a podpora reforem – Modernizace soudnictví. Získané finance ve výši 51,5 mil. Kč putovaly na prevenci před opakovanou trestnou činností a podpořily vzdělávání zaměstnanců justice. Resort spravedlnosti se podílel částkou 9,1 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: Někoho obvinit je snadné, mít pro to ale relevantní argument může být těžší
V samotném závěru dnešních OVM mě pan ministr Jurečka a redaktor Moravec osočili z toho, že jsem v případě korunových dluhopisů nebyl dostatečně prozíravý a že jsem nezakročil včas, když se korunové dluhopisy staly mediálně známým optimalizačním hitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Skupina Tichá dohoda představila písničku "Zakázaný slova". Hrozí cenzura jako v osmdesátých letech, varuje její autor
Popovou hudební scénu rozdělují názory na migraci, prezidenta Miloše Zemana a kapelu Ortel, které kritici vyčítají texty namířené proti menšinám. Rozdílné názory hudebníků se pravděpodobně opět projeví v kampaních před nadcházejícími parlamentními a prezidentskými volbami. Dan Šustr s kapelou Tichá dohoda na vyhrocenou diskusi minulý týden reagoval singlem Zakázaný slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dnes poprvé zazní Zvon Václava Havla
Odkaz exprezidenta Václava Havla bude od dnešního dne připomínat zvon Václav, jenž bude umístěn v kostele svatého Havla. O slavnosti, která se uskuteční dnes odpoledne, informoval server Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Vlastnické právo platí pro všechny stejně, není možné jej omezit
Vlastnické právo má podle Listiny základních práv a svobod stejný zákonný obsah a ochranu pro všechny a není možné jej účelově změnit pro vybraný okruh osob jediným zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Katalánci připravují referendum o nezávislosti
Navzdory odmítavému postoji Madridu zahájila regionální vláda Katalánska přípravy referenda o získání nezávislosti. O své budoucnosti by Katalánci měli rozhodovat v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šlechta (ODS): Pátá vina
Karl Jaspers ve své nepřekonané knížce „Otázka viny“ popsal čtyři druhy lidských vin: kriminální, politickou, morální a metafyzickou. V poslední době k těmto čtyřem vinám přibyla vina pátá: byrokratická, úřední, neboli evidenční. Kriminální vinu vyšetřuje policie a trestá soud. Politickou vinu odnese stát a potrestá ji volič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Richter (ANO): Ženy si dokážou své místo vydobít
Nejdříve bych v tomto čase rád popřál všem ženám k jejich svátku, a to hlavně ve vzpomínkách švadlenám z roku 1908, díky nimž je 8. březen mezinárodně uznávaným svátkem, stanovený Organizací spojených národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek na 34. zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 28. února 2017 zúčastnil 34. zasedání Rady OSN pro lidská práva, které se koná ve dnech 27. února–24. března 2017 v Ženevě. Rada OSN pro lidská práva je nejdůležitějším orgánem Organizace spojených národů v oblasti lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: ČSSD – temná síla
Na zvyšování daní není nic nového. Ale zatím to vždycky mělo spíš podobu utahujícího šroubu. Změna znamenala, že člověk začal platit o pár stovek měsíčně víc než dosud a vládě to v součtu přineslo nějaké miliardy do rozpočtu. Lidé nadávali, pak se adaptovali a po čase se to celé opakovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Vláda před volbami rozdává, účet za ni platí kraje a města
Ekonomice se daří, firmy vyrábějí a prodávají svoje výrobky, lidé dostávají za svoji práci zaplaceno a následně vydělané peníze utrácejí a částečně vracejí do státního rozpočtu. Ministr financí si mne ruce a nezapomene se chválit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Stehlík: Marketingový fond? Další z absurdit ministra Jurečky!
Ministerstvo zemědělství hodlá zavést, jakožto jednu ze svých priorit, novou daň v podobě povinného příspěvku na propagaci zemědělských komodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Již 1 707 Slováků přišlo o občanství kvůli kontroverznímu zákonu
Už 1 707 lidí přišlo na Slovensku o slovenský pas kvůli zákonu zakazujícímu dvojí občanství, píše se v internetovém vydání slovenského listu Hospodárske noviny. Nejčastěji se stávají občany České republiky. Zákon původně mířil hlavně na slovenské občany maďarské národnosti, kteří by mohli mít zájem o maďarský pas, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman dostane cenu bojovníka za pravdu. Komentátor z Echa to nechápe
Prezident Miloš Zeman koncem dubna přiletí do USA, aby si zde převzal cenu „Bojovníka za pravdu“ od zdejších židovských organizací. Server Echo24.cz si klade otázku, čím si ji vlastně vysloužil, když jemně řečeno, občas pravdu opravdu neříká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé asi budou na prezidentské petici uvádět i číslo průkazu
Podporovatelé nezávislých kandidátů na prezidenta zřejmě budou muset na nominační petici připsat ke jménu číslo občanského průkazu nebo cestovního pasu. Nadále jich bude muset být nejméně 50 000. Změnu přináší návrh volebních novel, které senátu doporučil schválit beze změn jeho ústavněprávní výbor. Horní komora o předloze rozhodne příští týden, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Kouzlo voleb? Nebo vláda konečně pochopila význam VRT pro občany?
Do dnešního dne vláda ČR ani žádná vládní strana neudělaly nic pro prosazení a zahájení výstavby vysokorychlostních tratí (VRT). Teprve dnes, v předvolebním boji, kdy se hodí každé téma, začínají strany ukazovat i na nezbytnost vysokorychlostních tratí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kadeřábek (Realisté): Elektronická identifikace - cesta k nové verzi demokracie
Elektronická identifikace nám může pomoci zjednodušit život. Je zajímavé, že zatímco platebním kartám dnes všichni automaticky věříme, v případě elektronické občanky mezi jeden z argumentů, proč stále nejsou, patří i ten, že může dojít k jejímu zneužití. To je nesmysl. A pojďme si říci, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V březnu propadne řidičský průkaz 40 tisícům řidičů
V roce 2007 bylo vydáno nejvíce řidičských průkazů v historii, celkem přes 800 tisíc. Protože jsou řidičské průkazy vydávány s platností na 10 let, čeká tyto řidiče výměna řidičáku právě během tohoto roku. Výměnu zatím provedlo přes 130 tisíc řidičů, stále tedy zbývá během tohoto roku vyměnit ještě více než 670 tisíc průkazů. V březnu jich vyprší téměř 40 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD je temná síla, ničí civilizaci. Petr Hampl popisuje, jak to dělá
ČSSD – temná síla, která nemá jinou ambici, než ničit a zabíjet. Jedince i celé civilizace. Tak se vyjádřil o současné nejsilnější vládní straně sociolog Petr Hampl. Svůj komentář zveřejnil na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Názorná ukázka zastrašování českého obyvatelstva falešnými informacemi
Zasévat mezi neinformované české obyvatelstvo strach z možné invaze cizozemců je krajně neodpovědné, zejména vycházejí-li tyto informace z falešných předpokladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pokud je Kalousek vrah, potom Babiš bude masový
Právě jsem dočetl dotaz jednoho občana, který oponoval mé kritice majitele Babišolandu. Že prý je Kalousek, který podle majitele takřka všech médií v republice, viníkem úplně všeho a je za každou lumpárnou, která se tady kdy odehrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Přijetí memoranda o spolupráci na digitálním restaurování českého filmového dědictví
Ministerstvo kultury, Národní filmový archiv, FAMU a Státní fond kinematografie přijaly memorandum o spolupráci na digitálním restaurování českého filmového dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Johana Hovorková od Pavla Šafra sepsala všechny "exoty", co ničí naši demokracii. Od Zdeňka Škromacha po oba Klause
„Každý rozumný člověk už dnes ví, že bojovat s uprchlickou krizí v České republice je podobné například boji proti chemtrails,“ zkonstatovala ve svém komentáři pro server Forum24.cz Johana Hovorková. Podle ní tady totiž žádní uprchlíci nebyli, nejsou a vůbec k nám nechtějí. Ve svém textu však mimo jiné vyjádřila obavy z toho, že si budujeme české Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Misionář, kterého nedávno zachránil Zaorálek, chce zase do Afriky. A kdyby to šlo, tak přímo do Súdánu, kde ho zavřeli
Ani více než rok strávený v súdánském vězení neodradil humanitárního pracovníka Petra Jaška od toho, aby opětovně odjel do Afriky. Do Česka se přitom vrátil teprve před několika dny v doprovodu ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: V rámci řízení ve věcech neplatnosti voleb a hlasování nelze zpochybnit registraci kandidáta
Plénum Ústavního soudu odmítlo jako zjevně neopodstatněnou ústavní stížnost stěžovatele Lukáše Blažeje proti usnesení Nejvyššího správního soudu, kterým byl zamítnut jeho návrh na vyslovení neplatnosti volby kandidáta Jaroslava Doubravy do Senátu Parlamentu České republiky ve volbách konaných ve dnech 7. a 8. října 2016 (první kolo) a 14. a 15. října 2016 (druhé kolo) zvoleného ve volebním obvodu č. 31 – Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pikner (TOP 09): Návrh na nerovné zdanění zaměstnanců z dílny ČSSD je nehoráznost
ČSSD prosazuje nerovné danění zaměstnanců. Navrhuje 4 daňová pásma podle příjmů. Slibuje, že lidé s platem do 20 tisíc korun si přilepší o 600 až 800 korun, lidé s platem okolo třiceti tisíc o 1200 korun. Naproti tomu podle odhadu dotázaných expertů si lidé s hrubým příjmem těsně nad 40 tisíc pohorší o nejméně pět tisíc a s hrubým příjmem těsně nad hranicí 50 tisíc dokonce o víc než 10 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Je Vojtěch Filip skutečně tak hloupý nebo je pacientem léčebny v Bohnicích?
Určitě se najde spousta lidí, kteří kvitují slova Vojtěcha Filipa o tom, že by KSČM chtěla vrátit do trestního zákona zákon o příživnictví. I mě by se to líbilo, jak by ne? Ovšem z hlediska toho, že jsem komunista a snažím se vycházet ze skutečných komunistických zásad a idejí, tak nemohu s proklamací Vojtěcha Filipa vyslovit souhlas, ale musím ji zásadně odmítnout a označit ji za čistý populismus a blábol choromyslného muže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš odpovídá na Sobotkovu nabídku spolupráce: Diktovat podmínky si nenecháme. Jsme proevropská strana s mnoha odborníky v resortech
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nedávno učinil značně překvapivý krok, když zpochybnil Bohumínské usnesení zakazující jeho straně vládní spolupráci s komunisty. I hnutí ANO ústy Andreje Babiše již naznačilo, že potenciál KSČM nemusí nechat ležet úplně ladem. Zeptali jsme se tedy v KSČM, respektive u jejího místopředsedy a výrazného poslance Jiřího Dolejše, co by komunisté v takové spolupráci požadovali a jaké by byly jejich ambice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MŠMT spustilo spoty na podporu vědy a vysokých škol
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání zpestřuje divákům televizní reklamní bloky dvěma novými spoty. Ty je možné aktuálně sledovat na třech nejsledovanějších televizních stanicích České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice proti vykácení stromů na hřbitově v Mladých Bukách
My, níže podepsaní občané, voliči a přátelé Mladých Buků důrazně protestujeme proti záměru vykácení téměř všech stromů v areálu místního hřbitova a přilehlém okolí, a to ještě v tomto období vegetačního klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Proč EU potřebuje bezpečnější hnojiva
V pondělí jsem vystoupil na výboru pro životní prostředí k Nařízení o hnojivých výrobcích s označením CE, kde jsem stínovým zpravodajem stanoviska. Jde o jeden z legislativních návrhů v rámci balíčku k cirkulární ekonomice a stanovuje pravidla pro uvádění hnojivých výrobků na Evropský trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bubeníková (STAN): Kdo by měl budovat domy pro seniory?
Naše současná populace stárne, to se ve sdělovacích prostředcích omílá velmi často. Často se taky hovoří o potřebě budování nových domovů pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prof. Prymula náměstkem ministra zdravotnictví
Novým náměstkem ministra zdravotnictví pro zdravotní péči byl dnes jmenován prof. Roman Prymula, který dosud na ministerstvu působil jako poradce ministra Miloslava Ludvíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Obrana před islámem
Tak jsem se minulou sobotu dočetl v Lidových novinách v rozhovoru s jedním muslimským imámem, že obavy českých občanů z islámu jsou nesmyslné. Vždyť přeci Osmanská říše byla mocná a proto nesmírně tolerantní. Zlom prý nastal až v 19. A 20. století, kdy tato říše kolabovala a muslimský svět kolonizovali Evropané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump opět pálí ze svého Twitteru. Tentokrát namířil na Arnolda Schwarzeneggera
Před zraky Američanů se odehrává souboj dvou těžkých vah. Na videu se do sebe pustili Arnold Schwarzenegger a prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: Zločin a trest v minisérii s Ondřejem Vetchým. Začíná Spravedlnost
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující vraždu prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Kolika lidem jeho rozhodnutí změní život? A jak pomoci milované osobě a nezradit přitom sám sebe a všechny okolo? První díl třídílné kriminální minisérie Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli uvede ČT1 v neděli 12. března ve 20.15 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak na revitalizaci sídliště Štěpnice v Uherském Hradišti
Vždy je dobré, když se zlepšuje životní prostředí občanům. Zároveň je však nutné řešit i problémy, které občany města tíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mohou nás zaplavit miliony Ukrajinců. A Evropa dělá všechno proto, aby se tak skutečně stalo. Exdiplomat Bašta varuje
Blíží se doba, kdy si Ukrajinci budou moct užít výhod bezvízového styku s Evropskou unií. V důsledku toho nás může podle někdejšího diplomata na Ukrajině zaplavit opravdu velká uprchlická vlna. Mnohem větší než ta, kterou jsme zažili v roce 2015, kdy do Německa dorazilo přes milion uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL: Já vyhrávám válku s médii! Zvratky, stádo. Blbost Tomáše Prouzy a schůzka se Sobotkou
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Jak probíhala schůzka prezidenta s premiérem a proč se novým ministrem nestal Tomáš Prouza? Bude hlava státu zasahovat v kauze Rath? A může Donald Trump vyhrát válku s médii? ParlamentníListy.cz si o aktuálním dění popovídaly s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová v Bruselu jednala nejen o lepší mobilitě pracovníků v EU
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se v Bruselu zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zoufalá Merkelová letí za Trumpem, aby ji zachránil, soudí komentátor
Německá kancléřka Angela Merkelová pospíchá za 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem, píše v komentáři pro Reflex.cz Viliam Buchert. Na některých věcech se sice politici neshodnou, ale potřebují se. Merkelová prý Trumpa potřebuje opravdu hodně, protože předvolební průzkumy jí v Německu nevěstí mnoho dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Podařilo se najít vyvážené a kompromisní řešení pro všechny naše národní parky
Komentář ministra Brabce ke schválení sněmovní verze novely zákona o ochraně přírody a krajiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce varuje spotřebitele před klamavými obchodními praktikami v rámci tzv. direct marketingu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před nekalými obchodními praktikami některých společností využívajících tzv. „direct marketingu“. Jde o nabídky produktů (např. doplňků stravy) prostřednictvím inzerce v tisku, webových stránek, e-mailu, poštou či telefonicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fojtíková (ČSSD): Vítáme kroky vlády v oblasti školství a zdravotnictví
Premiér Bohuslav Sobotka, ministryně školství Kateřina Valachová nebo finská velvyslankyně Helena Tuuri se zúčastnili sobotního semináře pořádaného Sociálně demokratickými ženami u příležitosti svátku MDŽ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Námluvy Topky se Zelenými? Proběhla schůzka Kalouska s mladým Stropnickým
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyrazil na pivo s předsedou Zelených Matějem Stropnickým. Debatovali prý o možné spolupráci mezi oběma stranami. Ukázalo se však, že spolu nemohou spolupracovat, protože se rozcházejí v pohledech na výši daní nebo sociálních dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Plošná epidemie chřipky na území ČR odezněla
V 9. kalendářním týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky poklesla v České republice o 9,9 % a dosáhla hodnoty 1 153 nemocných na 100 000 obyvatel. Pokles nemocnosti je evidován ve všech věkových skupinách. Nejvyšší nemocnost je i přes její pokles stále hlášena z kraje Jihomoravského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chceme EU reformovat, jedině tak lze evropský projekt zachránit
Předseda ODS Petr Fiala na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Globální oteplování versus globální kapitalismus
Článek rozvíjí hypotézu, že za globální oteplování je zodpovědný globální kapitalismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr obrany navštívil v Litvě české vojáky
Armáda agresora obsadila některé litevské obce. Z tohoto důvodu bylo vytvořeno rotní úkolové uskupení Armády ČR, jehož úkolem bylo tyto oblasti osvobodit. Na náves vesnice se probilo několik lehkých obrněných vozidel Iveco, hned za nimi postupovala lehká česká a litevská pěchota, která definitivně vyčistila obec od protivníka a pronikla do jednotlivých budov. Následovalo poskytnutí první pomoci zraněným vojákům a jejich přeprava do polní nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
I tak může vypadat "žadatel o azyl". Víno, ženy, drahé káry, luxusní nevěstince...
Rakouský deník Kronen Zeitung se ve svém hlavním článku věnuje rozsáhlé policejní akci, při které byl „rozprášen“ mnohačlenný převaděčský gang. Zátah byl proveden ve spolupráci italských, německých a rakouských úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Absolutně znechucená zástupkyně ženské lobby: Zemanovo chování je oplzlé a šílené. Taková slova jako on nesmí vyslovovat nikdo, natož prezident
ROZHOVOR Bývalá místopředsedkyně, dnes členka výboru České ženské lobby Eva Kavková, považuje vyjadřování Miloše Zemana na adresu žen na hranici vkusu, za alarmující a šokující. U Zemana je to o rovině veřejného vystupování, které je na hranici vkusu, protože obhajuje násilí na ženách, a to je alarmující a šokující. „To, co říká, by neměl nikdo veřejně vypouštět z úst,“ prohlásila Eva Kavková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A prozradila, že by nejraději viděla na Pražském hradě ženu, ideální by podle ní byla bývalá ústavní soudkyně a senátorka Eliška Wagnerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šmírování, na jaké si netroufli ani nacisté a komunisté. Babiš je dojič dotací, žádný podnikatel, rozjel se předák podnikatelů v rádiu
Hostem Luboše Xavera Veselého v pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek. A jeho slova byla leckdy velmi na hraně, ministra financí Andreje Babiše (ANO) nazval mimo jiné dojičem státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V národních parcích je důležitá příroda, ne obce, kázal u Moravce mladý Stropnický. Pak se rozčiloval nad Brabcovým zvěrstvem
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), předseda Strany zelených Matěj Stropnický i expert ODS Jan Zahradník diskutovali v pořadu Otázky Václava Moravce o smogu, ale i o národních parcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochům nenaléváme, Židům neprodáváme, to je ten váš liberalismus. Štěpán Kotrba tvrdě odpověděl Janu Čulíkovi na jeho výkřiky o fašismu PL
Mediální analytik Štěpán Kotrba se ve svém komentáři zveřejněném na serveru ParlamentníListy.cz obul do šéfredaktora Britských listů Jana Čulíka. Vadilo mu totiž, jakým způsobem se Čulík opřel právě do ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Já nechci být jedovatý, rýpal Zavadil kvůli preferencím do Kalouskovy místopředsedkyně. A pak vykládal o brblání a rodné hroudě
V nedělní Partii televize Prima se do sebe tvrdě pustili poslanec Jaroslav Zavadil z ČSSD a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Svedli bitvu nejen o daně. Místopředsedkyně TOP 09 nenechala na daňových plánech ČSSD nit suchou. Došlo také na ODS a dáma ukázala prstem na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Zavadil jí ovšem nezůstal nic dlužen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec v Bruselu jednal o obchodování s emisemi, odpadech či hodnocení států v aplikaci unijních zákonů o životním prostředí
Ministři životního prostředí evropské osmadvacítky v úterý jednali o revizi evropského systému obchodování s emisními povolenkami (EU ETS). Na jednání v Bruselu, kde Českou republiku zastupoval ministr Richard Brabec, zástupci evropské osmadvacítky diskutovali také o hodnocení Evropské komise k provádění unijních právních předpisů v oblasti životního prostředí (EIR) [1] či o plnění Akčního plánu pro oběhové hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Proč bychom měli kritizovat vedení, které vyhrálo všechny volby, nechápe Martin Komárek. V Liberci jsem byl dobrej, věří si do příštích voleb
ROZHOVOR „To, že ANO chválím a mám ho rád, neznamená, že nemáme milion chyb. Ve spoustě organizací panuje řevnivost. Přišli k nám lidé, kteří jsou klasičtí političtí podržtaškové a vybližmiskové. Jde jim o funkce a hlavně o peníze, které z nich plynou. Takoví lidé dokážou rozhodit úplně všechno. Zničili ODS, zničí ČSSD. Doufám, že nás ne, ale to nebezpečí je vážné,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Martin Komárek (ANO). „Když jdete nahoru, tak se k vám přisají lidé, kteří vidí tu místo předsedy správní rady, tu místo uvolněného zastupitele, to je 20, 40, 60, 80 tisíc. Pro spoustu lidí jsou to strašný prachy, které si zaslouží pouze držkou, nikoliv prací. S takovými lidmi bojujeme, ale je to těžké,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pane, víte kolik já už rozdal koblih? No tak jsi vyhrál, tak se neposer, řekl mi po volbách nakvašeně Faltýnek. Vypráskaný hejtman Košta se rozpovídal o všem, co v ANO zažil
ROZHOVOR „Pokud na mě tady někdo nakydá hnůj, proč já bych měl jezdit do Prahy za předsedou hnutí a škemrat u něj o pět minut, abych mu všechno vysvětlil? Přece normální je, že pokud bych měl jako ředitel fabriky někde na nějaké dílně bordel, tak si zavolám náměstka a zeptám se ho, co se tam děje? Tím míním, že já jsem ten náměstek v tomto příměru. Ale pokud mu stačila vysvětlení od pánů Oklešťka a Faltýnka, tak spánembohem,“ říká ve velmi otevřeném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exhejtman Olomouckého kraje Oto Košta. A říká toho i mnohem více...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Plán na likvidaci Donalda Trumpa prý jede na plné obrátky. Má za ním stát vlivný lobbista a sponzoři Clintonové a Obamy
Proti 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi se prý zformovala mohutná fronta odporu. Tedy přesněji řečeno, zformoval ji jeden muž, který se před několika lety postaral o zničení pověsti exprezidenta Billa Clintona. Později ovšem změnil strany. Dnes „tajemný muž“ údajně pracuje pro Hillary Clintonovou a vytrvale usiluje o zničení Donalda Trumpa. Seznamte se s Davidem Brockem, mužem, který rozpohyboval stroj určený ke Trumpovu zničení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zázrak jménem Bohuslav Sobotka. Oskar Krejčí sepsal, co všechno přežil a proč je stále premiérem
Politolog Oskar Krejčí má za to, že česká politika je nudná. Už pro to, že se čeští politici vzdali části své moci a důležitá rozhodnutí už za nás dělá někdo jiný, třeba spojenci v NATO nebo Bruselu. Prý jsme po kouscích okrádáni o svou suverenitu a demokracii. Stačí se podívat, jak se chová předseda vlády premiér Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Veterán české pravice Jiří Payne: Zemanovi chybí sebereflexe. Táhne nás k Rusku, je vstřícný k StB. S USA nemá moc společného, Trump ho rychle prokoukne
ROZHOVOR „O dobrých vztazích Zemana s americkým prezidentem silně pochybuji. Miloš Zeman má diametrálně odlišný hodnotový systém než Spojené státy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jiří Payne, bývalý poslanec a člen republikového výboru Svobodných. Zároveň také upozorňuje: „Nový americký prezident není hlupák, aby Zemanovu hru neprokouknul.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kde bere ten demagog a nevzdělanec Schulz z Bruselu právo naší zemi vyhrožovat! Pochybuji, že byl střízlivý. A pokud jde o vládu Babiše s ODS... Jana Černochová otevřeně promluvila
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Sedět ve vládě s panem Babišem je pro mě absolutně nemyslitelné! Zároveň popírám jakékoliv spekulace o tom, že se vedou nějaká jednání o spolupráci ODS s Andrejem Babišem. Nic takového není pravda a tyto fámy vytvářejí lidé, kteří chtějí ODS před volbami oslabit,“ říká lídryně ODS v Praze pro volby do Poslanecké sněmovny Jana Černochová. „Nechápu, kde bere tento demagog, revolucionář a nevzdělanec právo jakkoli naší zemi vyhrožovat? Jeho vyjádření považuji za vrchol drzosti a pochybuji, že když to říkal, tak byl střízlivý,“ opřela se do kandidáta na německého kancléře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne návrh na zpřesnění cílů české rozvojové pomoci
Pravděpodobně nesouhlasné stanovisko dá vláda k novele dvou poslanců hnutí ANO, která by zpřesnila cíle české zahraniční rozvojové pomoci. Karel Rais a Ladislav Okleštěk chtějí, aby se zaměřila zejména na podporu postižených a sociálně znevýhodněných lidí a na jejich začleňování do společnosti. Kabinet by ale měl podle podkladů pro středeční zasedání uvést, že nynější zákon vymezuje cíle dostatečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ťok: Podporujeme uspíšení výstavby vysokorychlostních tratí, bez změny legislativy to ale nepůjde
Poslanecká sněmovna na svém jednání podpořila výstavbu vysokorychlostní železnice v Česku s tím, že stavba by mohla začít dřív než v roce 2035.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kvůli komunistům se nesmí vysílat Zdivočelá země, tvrdil z rádia Martin Dejdar. Větší nesmysl jsem neslyšel, reaguje programový šéf ČT
Herec a zpěvák Martin Dejdar poskytl rozhovor Rádiu Impuls. Okrajově se v něm dotkl i nadcházejících parlamentních voleb. Pořádně naložil komunistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za čestné občanství města Kopřivnice pro konstruktéra Hanse Ledwinku
Navrhuji udělení čestného občanství města Kopřivnice pro Hanse Ledwinku, automobilového konstruktéra a vynálezce koncepce tatrováckého páteřového podvozku s centrální nosnou rourou a nezávislým odpružením jednotlivých kol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Vláda je zlikvidovala, teď je chce dotovat
Ministr zemědělství Marian Jurečka špatně pochopil a vzal si příliš doslovně citát Ronalda Reagana...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České literární centrum zahájilo činnost, má vedoucího i Radu
České literární centrum bylo zřízeno Ministerstvem kultury ČR pod hlavičkou jeho příspěvkové organizace, Moravské zemské knihovny v Brně (MZK). ČLC sídlí v Praze, zatím v prostorách Národního domu na Vinohradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozzuřený Erdogan: Dnešní Německo se neliší od toho nacistického
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlašuje, že dnešní Německo používá nacistické praktiky. Politici Spolkové republiky zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Jsou Češi národem hrdinů nebo zbabělců?
Podle některých jsou Češi jednoznačně srabi, podle jiných zase Češi dokázali v některých zlomových situacích obstát, protože bychom jinak jako národ neexistovali. Kubišové, Sabinové, Gabčíkové, Moravcové, Fajtlové, Balabánové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist