Oficiální zpravodajská média

Premiér bude v Bruselu jednat o hospodářských otázkách, posílení obrany a rozhodovat o novém předsedovi Evropské rady
Předseda vlády Bohuslav Sobotka bude zastupovat ČR na jednodenním zasedání Evropské rady v Bruselu. Lídři EU budou na březnovém summitu jednat o hospodářských otázkách, posílení evropské obrany a bezpečnosti a pokrocích v migrační politice. Summit by měl také rozhodnout o novém předsedovi Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Fanatici. Milovníci teroristů. Zbabělci, buďte jako Trump, soptil Nigel Farage v europarlamentu. Bylo z toho divadlo
Britský europoslanec Nigel Farage v Evropském parlamentu školil své kolegy: Chcete vidět skutečnou demokracii? Ne tu, co máme tady? Jeďte se podívat na Donalda Trumpa! On skutečně plní své sliby. Nechová se jako vy! Po internetu koluje další video, na němž europoslanci dostávají nakládačku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Neziskovky vysávají státní rozpočet, řekněte lidem, kolik dostávají, žádal Filip Sobotku. Přečtěte si odpověď, vážně stojí za to
Kolik dává stát neziskovým organizacím na uprchlíky? Tuto otázku položil předseda KSČM Vojtěch Filip premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) prostřednictvím písemné interpelace. A ten mu již i odpověděl. Informaci přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Sídlo české vlády zobrazuje speciální poštovní známka. Dnes byla představena na Úřadu vlády ČR
V sídle Úřadu vlády ČR se uskutečnilo ve čtvrtek 9. března 2017 představení známky České pošty k 120. výročí otevření Strakovy akademie. Známku slavnostně představili vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák a ředitel sekce mezinárodních a vnitrostátních vztahů České pošty Ondřej Veselský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zrušil bych OSA a všechny podobné organizace, vzkazuje senátor Valenta nad novelou autorského zákona
Senátor Ivo Valenta (Strana soukromníků) se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k autorskému zákonu, jenž právě prochází legislativním procesem. Je však kritický – zákon podle něj není dobře zpracovaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Říkejte konečně pravdu o uprchlících, vyzval v Německu šéf policejních odborů. No a hádejte, co se poté stalo
Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt před pár dny i na jeho poměry velmi otevřeně promluvil o uprchlících a od té doby čelí mediální kampani. Jde o peníze a střet zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Teď to vyleze. To je zvrat, Obamovo máslo na hlavě. Tereza Spencerová má více k brutálním únikům ze CIA a k vývoji v Sýrii, o kterém se moc písmenek nenapsalo
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ To, co zatím bylo zveřejněno, je jen jedno procento z toho, co server Wikileaks získal z dat CIA. A vědělo se o tom už dávno, jen se čekalo, kde to vyleze, sděluje k nejnovějšímu zpravodajskému skandálu v USA editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Demokraté a na ně napojené kruhy typu klanu Clintonů nebo globální sorosovské chobotnice teď budou povykovat, sděluje ParlamentnímListům.cz v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí, v jehož průběhu přináší i povzbudivé zprávy ze Sýrie... A poněkud horší z Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Právník z ČSSD: Rozumbrada Dominik Feri a jeho nápady? Tak to má Babiš vítězství jisté
K návrhu programu pro sněmovní volby Vize 2030 pravicové TOP 09 se vyjádřil vysokoškolský pedagog, publicista a člen ČSSD Petr Kolman. Především se věnoval tomu, že jedním z lídrů v Praze má být dvacetiletý teplický radní Dominik Feri. Kolman jej nazývá populárním facebookovým rozumbradou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jako prase! Na sněmovním jednání se Kalousek vztekal, Stanjura dělal dusno. Šlo o Babiše
Korunové dluhopisy opět zavinily vřavu. Tentokrát bylo kvůli nim rušno na rozpočtovém výboru Poslanecké sněmovny. Velmi rozčílený byl především předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Video přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Langr (SZ): Antropologie ve službách vlády. Nehumánní, nebezpečné, odporné
Úřad vlády ČR radí obcím i školám, jakým způsobem sestavovat statistiky (domnělých) příslušníků romské menšiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kmoníček bude v USA ověřovat falešné zprávy a více tweetovat
Navázání kontaktů s novou administrativou prezidenta Donalda Trumpa vnímá jako svůj hlavní dlouhodobý úkol nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček. Očekává také, že bude ověřovat informace z médií, které mohou být falešné, a zvýší svou aktivitu na sociálních sítích. Na ambasádu do Washingtonu odlétá dosavadní šéf zahraničního odboru Hradu Kmoníček příští středu, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Trumpův mluvčí k únikům ze CIA: Prezident je znepokojen. Půjdeme po nich
Server WikiLeaks publikoval alarmující informace o činnosti CIA, která údajně špehuje občany i přes telefon či televizi. Nyní přichází reakce od zpravodajců, kteří neskrývají své rozčílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ukrajina 2014, zakončení Majdanu: Odkryty detaily převratu, kvůli kterým Rusko zasáhlo. Zasáhlo, protože muselo, píše historik
„Ztráta Krymu ze strany Ukrajiny byla přímým následkem zbabělosti regionálních elit na jihovýchodě země, jejichž neschopnost vedla k tomu, že se k moci dostali ‚marginálové‘,“ uvádí ve svém článku pro Centrum Carnegie v Moskvě historik Maxim Artemjev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Trump seřval šéfa CNN
Nepřetržitě celé dvě minuty prý křičel americký prezident na šéfa společnosti CNN Worldwide Jeffa Zuckera. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Prasárna, naříká Jiří Ovčáček nad novinami
„Autoři prasárny v MF DNES se dokonce nerozpakovali vymyslet si mé vyjádření. Z toho poskytnutého dobrou polovinu zcenzurovali,“ postěžoval si na svém facebookovém profilu mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Neuvedl ale, o jaký článek se jedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): S úplným zrušením fondů bychom zásadně nesouhlasili
Tisková zpráva klubu zastupitelů KSČM ve Středočeském kraji k dotacím, které byly projednávány na zastupitelstvu 7. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka byl málem v řiti, překvapují noviny. V ČSSD je prý hustěji, než se zdá
S blížícím se volebním sjezdem sociální demokracie houstne atmosféra. Pozice předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky podle všeho oslabuje, a tak se dnešní vydání MF Dnes ptá, zda to neodskáče ministr vnitra Milan Chovanec, jenž chce na sjezdu usilovat o obhajobu křesla prvního místopředsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Panika v ČSSD dosáhla vrcholu. Straníci už nevěří ani sčítání hlasů
Na sjezdu sociální demokracie se bude volit celé její vedení. Protože Bohuslav Sobotka nemá při obhajobě postu předsedy strany konkurenci, nejdramatičtější bude volba prvního místopředsedy. Okolo ní panuje vypjatá atmosféra, až panika. Dokresluje to to, jak se straníci dohadují kolem způsobu hlasování. Píše o tom server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): V Opavě se začala stavět další část obchvatu, akce jsem se zúčastnil
Ředitelství silnic a dálnic v pondělí 6. března 2017 zahájilo výstavbu silnice I/11 Opava, severní obchvat - východní část. Slavnostního poklepání základního kamene se zúčastnil také poslanec Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Historii budovy Strakovy akademie představí speciální poštovní známka
Na Úřadu vlády ČR bude ve čtvrtek 9. března představena speciální poštovní známka, kterou Česká pošta vydává u příležitosti 120 let od založení budovy Strakovy akademie. Známku slavnostně odhalí vedoucí Úřadu vlády ČR Pavel Dvořák společně s ředitelem Sekce mezinárodních a vnitrostátních vztahů České pošty Ondřejem Veselským. Slavnostního představení známky se zúčastní také zástupci Ministerstva vnitra a samotní autoři známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Desátý březen – mezinárodní den lží o Tibetu
10. březen je dnem, kdy různí aktivističtí starostové – zejména z řad TOP 09 a Strany zelených – vyvěšují na radnicích po celé zemi tibetské vlajky a lidé z neziskovek demonstrují před Velvyslanectvím ČLR v Praze, aby dali najevo svou nespokojenost s údajným porušováním lidských práv v Tibetu. To vše za mohutné asistence médií, přičemž reportérů je před ambasádou obvykle mnohem víc než samotných aktivistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Aby se ti studenti vedli k tomu myšlení, promluvil z televize senátor ČSSD a exministr Martínek
Senát dnes schválil povinnou maturitu z matematiky. A právě to bylo předmětem diskuse mezi senátory Radko Martínkem (ČSSD) a Jiřím Růžičkou (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Každá mince má dvě strany
Jiný úhel pohledu na dobrodružství Petra Jaška v Súdánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bordel a korupce. Otřesné svědectví o poměrech v české armádě
Armádní expert Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu rozpomněl na období let 2009 a 2010, kdy jako zaměstnanec ministerstva obrany a člen týmu tehdejšího ministra Alexandra Vondry (ODS) vedl skupinu vyšetřující „podivné“ vojenské zakázky z minulých let. „Vyšetřování nás přivedlo mimo jiné k zásadním ‚podivnostem‘ hospodaření Vojenského zpravodajství,“ řekl mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Jaká je správná vize dopravy v roce 2030?
Tento článek není pouhou přímou reakcí na stejnojmennou zveřejněnou vizi TOP09. Chybí mi v ní několik obecných předpokladů zakládajících se buď na správné technologii nebo technice. Ambiciózní plán postavit síť vysokorychlostních tratí (VRT) v ČR má řadu much.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Jako výstřel z děla. Prezident Zeman vyhlásil svou druhou kandidaturu
Prezident Miloš Zeman na Hradě oznámil, že chce zabojovat o to, aby zůstal českým prezidentem až do roku 2023, tedy až do konce svého druhého funkčního období. Pomoci mu k tomu mají voliči s vlastním názorem, kteří se nebojí tento názor projevit. Vyslechl si hromový potlesk a radostné pokřiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
V hlavní roli nového seriálu Českého rozhlasu Dvojka osudové ženy
Milena Jesenská, Olga Scheinpflugová, Berta Suttner nebo Anna Falcká. Životní příběhy žen, které ovlivnily muže a své okolí. Pátrejte po jejich osudu a životním příběhu spjatým s milostnými a partnerskými vztahy. První díl populárně-naučného seriálu Osudové ženy vysílá Český rozhlas Dvojka v pátek 10. března od 18.30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Švédové se bojí násilí
Švédové se nejvíce bojí kriminality, násilí a nejistoty. Podle průzkumu Institutu pro výzkum veřejného mínění SIFO takovou obavu vyjadřuje jedna pětina respondentů průzkumu. Otázky klimatu a životního prostředí vyvolávají obavu u desetiny občanů Švédska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MZe podpoří zdravé stravování školáků, nově budou do škol moci dodávat i malé a střední mlékárny
Vláda schválila změny programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Ministerstvo zemědělství upravilo podmínky tak, aby do škol mohli dodávat i malí regionální producenti ovoce a zeleniny a lokální mlékárny. Programy budou nově využívat i žáci druhého stupně základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Světový den ledvin po dvanácté – Nechte si vyšetřit funkci ledvin
Od roku 2006 je vyhlašován vždy druhý březnový čtvrtek „Světovým dnem ledvin“. Jeho cílem je zvýšit veřejné povědomí o důležitosti ledvin a pomoci v prevenci výskytu onemocnění ledvin a souvisejících chorob. Nějakým stupněm postižení ledvin trpí až 10 % populace, v současné době v ČR dochází na dialýzu asi 6 000 pacientů a další 4 000 žijí s funkční transplantovanou ledvinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České aerolinie vloni dosáhly celkový zisk 241 milionů korun
Celkový zisk ve výši 241 milionů korun dosáhly České aerolinie za rok 2016 podle neauditovaných výsledků hospodaření. Ve srovnání s rokem 2015, ve kterém společnost skončila v zisku ve výši 223 milionů korun, se jedná o zlepšení o 8 %. Provozní výsledek hospodaření za rok 2016 skončil pro ČSA ziskem ve výši 285 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Významný den
V úterý uplynuly čtyři roky ode dne, kdy skončilo desetileté funkční období druhého prezidenta samostatné České republiky Václava Klause. S kapkou nostalgie si v IVK připomněli ten den hlavně ti, kteří s Václavem Klausem na Hradě léta byli a toho dne se dívali o půlnoci na spouštění prezidentské standarty, což byl pro ně většinou i poslední den v prezidentské kanceláři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ODS v Senátu navrhne snížení DPH a podpoří výplatu sociálních dávek formou poukázek
Na probíhající schůzi Senátu bude ODS prosazovat řadu změn zákonů tak, aby se zlepšily podmínky v České republice. V rámci daňového balíčku mimo jiné navrhneme snížení sazby DPH z 21 % na 19 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Program HOBIT, který zachraňuje životy, se zdarma otvírá všem školám
Právě v těchto dnech byla oficiálně spuštěna nová, vylepšená verze vzdělávacího programu HOBIT, který žáky základních škol a víceletých gymnázií učí, jak reagovat na příznaky mozkové mrtvice a srdečního infarktu. Do inovativního multimediálního programu, který probíhá formou e-learningu, se mohou školy zapojit zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zimola: ČSSD vnucuje lidem něco, co nechtějí
Vedení ČSSD se uzavřelo ve své pražské bublině a v duchu nejlepších tradic sociálního inženýrství ordinuje voličům témata, která je vůbec nezajímají, říká v rozhovoru pro server Aktuálně.cz jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Oslavy narozenin Adolfa Hitlera a hajlování. Ne, tady byste to nečekali, je to skutečné
Mongolsko je známé díky svým nekonečným stepím a historické postavě krutého vládce Čingischána. Málokdo asi tuší, že v současné době je tato země také místem, kde mohou příznivci Adolfa Hitlera svůj obdiv k vůdci vyjadřovat zcela veřejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Televize má uši
Wikileaks zveřejnily další balík tajných dokumentů CIA o bezbřehých možnostech odposlouchávání skoro všeho. Pravděpodobný vnitřní zdroj pochopitelně neznáme, ale okamžitě vyskočili experti, kteří tvrdí, že to vynesli Rusové. Ale že by přihodili i dokumenty o tom, jak CIA dokáže ruské hackery napodobit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Říkejte už konečně pravdu. Šéf policejních odborů zmrazil celé Německo zdrcujícím projevem o imigrantech
Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt se na setkání pořádaném nadací Konrad Adenauer Stiftung neobvykle otevřeně vyjádřil na adresu uprchlíků a jimi páchané kriminality. Podle Wendta Německo v oblasti integrace naprosto selhalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senátoři oznámí, jak chtějí napadnout zákon o rozpočtech obcí
Senátoři dnes chtějí společně se zástupci samospráv, měst a obcí představit svůj návrh na zrušení části zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který chtějí předložit Ústavnímu soudu. Senátorům vadí protidluhová opatření namířená proti obcím, která zákon obsahuje. Senát loni tento nový zákon zamítl, ale Sněmovna ho přehlasovala a zákon schválila. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) obavy senátorů odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Před sjezdem ČSSD: Titanik. Kastrace Sobotky, sám se zničil. Totální chyba s Babišem. Chudým pracujícím nezbyde, než...
ČSSD se potácí od jedněch voleb k druhým jako Titanik k ledovci. A ten se blíží, uvádí pro ParlamentníListy.cz analytička Irena Ryšánková. Tvrdí též, že nespokojenost v regionech je značná, ale na schůzích se mlčí. Na nadcházejícím sjezdu ČSSD straníci Sobotku mohou „vykastrovat“, jako to kdysi provedli Zemanovi. „Pokud se Babiš nezačne orientovat radikálně doprava, vyluxuje levicovou scénu dokonale,“ sděluje Ryšánková k temné budoucnosti ČSSD s tím, že Babiš mohl být pro Sobotku věčný partner, jenže šéf ČSSD to nepochopil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Jsem rád, že se seniorky schází a jsou stále aktivní
Seniorkám v DD v Jabloneckých Pasekách a členkám Českého svazu žen přišel včera náměstek Libereckého kraje Pavel Svoboda poblahopřát k MDŽ. Vzdal tak úctu všem ženám a připomněl, že rovnoprávnost mezi ženami a muži není ještě ve všech oblastech samozřejmá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman příznivcům oznámí, zda bude znovu kandidovat
Prezident Miloš Zeman na dnešním setkání se svými příznivci oznámí, zda bude obhajovat prezidentský mandát. Zemanovi kandidaturu na konci ledna doporučili jeho nejbližší spolupracovníci. Očekává se, že jejich doporučení vyslyší a do prezidentské volby se přihlásí. Oficiální stanovisko chce veřejnosti oznámit až na páteční tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Se Sobotkou mám zkušenosti velmi špatné, uvedl Libor Rouček. A rozhovořil se o ČSSD
EVROPAN LIBOR ROUČEK Za tuhle stranu lidé umírali a seděli ve vězení! Vždyť ČSSD bojovala za práva obyčejných lidí už za Rakouska-Uherska a teď? „Od pangejtu k pangejtu.“ Klientelismus, korupce, touha po moci, nejistota a sebevědomí žádné. Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček, který je sám sociálním demokratem čtyřicet let, jasně smetl iluzi o světlé budoucnosti ČSSD, pokud se sebou už opravdu něco neudělá. Nesmlouvavě to spočítal všem, kdo nevědí, jaké jsou základní hodnoty sociální demokracie. I když Rouček připouští, že má s premiérem Bohuslavem Sobotkou špatné osobní zkušenosti, vinu za současný stav podle něj nesou i v okresech a na krajích. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popisuje, co uslyší člověk, když se jen tak zeptá lidí na ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Volby v únoru: ANO s přehledem vede, ale ČSSD ucítila naději
Volby by v únoru vyhrálo hnutí ANO s 29 procenty hlasů před ČSSD s 21 procenty. Obě strany proti lednu mírně posílily, vyplývá z průzkumu agentury Median. Klesla podpora KSČM, drží ji ODS a lehce stoupla TOP 09 a lidovcům. K volbám by v únoru šlo 57 procent voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Problematika sucha je pro naše ministerstvo vlajkovou lodí
Ve čtvrtek 9. března 2017 navštívil jižní Moravu ministr životního prostředí Richard Brabec. V Brně se setkal s hejtmanem Bohumilem Šimkem, dalšími představiteli Jihomoravského kraje a také se starosty obcí jižní Moravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Barva vozidla může rozhodnout o účasti na dopravní nehodě
Nakolik barva automobilu ovlivňuje bezpečnost jeho posádky? Na zodpovězení této nelehké otázky se zaměřili výzkumníci z australské Monash University. Analyzovali nehody zhruba 850 000 řidičů, kteří utrpěli zranění, či přinejmenším bylo jejich vozidlo natolik vážně poškozeno, že muselo být z místa kolize odtaženo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další svědectví Edwarda Snowdena: Americká rozvědka věděla o slabinách mobilů a využívala jich
Někdejší analytik americké Národní bezpečnostní agentury NSA se ještě jednou vyjádřil k nové aféře CIA. Zpravodajci prý věděli o slabinách v operačních systémech Android v mobilních telefonech a údajně jich cíleně využívali. Vláda o slabinách v operačním systému věděla a údajně žádala po výrobcích, aby je neodstraňovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko, extremisté na pódiu, vulgarity. Soupeřka Miloše Zemana vysvětlovala divákům ČT, s čím se na prezidentovi nedokáže smířit
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve čtvrtečním Interview ČT24 bývalou europoslankyni a neúspěšnou prezidentskou kandidátku Zuzanu Roithovou. Dáma se zostra pustila především do prezidenta Zemana. Osobně se prý nedokáže smířit s tím, jak vulgárně Miloš Zeman mluví. Prostor ovšem dostal také Marcel Chládek (SPO), který na prezidentu Zemanovi ocenil především dvě věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MF odmítá výhrady senátorů, zákon o rozpočtové odpovědnosti není diskriminační
Absolutně odmítáme veškerá nařčení řady senátorů, že by zákon o pravidlech rozpočtové odpovědnosti byl v rozporu s Ústavou. Nový zákon rozhodně obce ani kraje nediskriminuje. A už vůbec není pravda, že by snad mohl „existenčně ohrozit stovky obcí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Zákon ohrožuje zajištění životních funkcí obcí
Všichni senátoři ODS a celkem více než 60 senátorů podpořilo návrh na zrušení některých ustanovení zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský premiér si prý nakradl majetek za miliardy
S tímto objevem přišel známý ruský bloger Alexandr Navalnyj. V Rusku, zemi mimořádné korupce, nejsou jachty, vinice, helikoptéry či zámek v Itálii ve vlastnictví Dmitrije Medveděva žádným překvapením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize bude vysvětlovat. Reportáž s Babišem a dluhopisy připadá Radě pro vysílání účelová
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání požádala Českou televizi k vysvětlení reportáží o ministru financí Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Podnikatele trápí časté změny zákonů i vysoké odvody za zaměstnance, ukázal průzkum Hospodářské komory
Časté změny zákonů, nařízení a vyhlášek, vysoké pojistné odvody na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění, četnost různých podání finančnímu nebo celnímu úřadu či zdlouhavé čekání na různá rozhodnutí státních orgánů či soudů. To vše označují podnikatelé za největší překážky jejich podnikání. Vyplývá to z nejnovějšího šetření mezi podnikateli, které provedla Hospodářská komora mezi více než 800 firmami a živnostníky v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Středočeský fond obnovy venkova je nesystémové řešení
Zavedení Středočeského fondu obnovy venkova včetně navrženého systému jeho čerpání hodnotí TOP 09 jako pozitivní krok, jelikož jsou na venkovské obce kladeny stále větší nároky a státem aktuálně zaváděná opatření je přímo dusí. TOP 09 ovšem upozorňuje, že se nejedná o systémové řešení, na jehož fungování lze spoléhat dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka, nohsledi a pečlivě vybraní delegáti. Dlouholetý sociální demokrat rozkrývá, co všechno premiér prováděl, aby "získal podporu". Opravdu to není hezké
ROZHOVOR Návrh progresivního zdanění ze strany ČSSD je jen zoufalým pokusem zaujmout a skončí to jako s halasně vytrubovaným bojem proti církevním restitucím. Podle bývalého ministra a člena sociální demokracie Ivana Davida na to podruhé nikdo neskočí, protože se nedá věřit nikomu, kdo nedrží slovo, nebo dokonce ani slabiku. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je podle něj silný v disciplínách, které ho udržují na čele ve straně, ale slabý v disciplínách, které mohou na čele udržet stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Klusáček: Pacienti čekají a léčivé konopí nikde
Je to už měsíc od doby, kdy z českých lékáren definitivně zmizelo léčebné konopí. Pacientům s roztroušenou sklerózou nebo onkologickým onemocněním tak nezbývá než si léčivo obstarávat pololegální či nelegální cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ÚSTR použije ukázky z filmu o Janu Masarykovi k výuce historie
Dnes přichází do kin film Masaryk režiséra Julia Ševčíka, který prostřednictvím životního příběhu Jana Masaryka popisuje také „osudový rok” 1938, v němž Československo čelilo vzrůstajícímu tlaku ze strany hitlerovského Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Památky vstupují do Roku renesanční šlechty
Hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu zahajují sezonu, v níž se ohlédnou za nevýznamnějšími renesančními šlechtickými rody naší historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Spravedlnost není věda
Úvaha nad nesmyslnými rozhodnutími některých soudů. Pravda a lež jsou hodnoty, které by soudci měli respektovat. Justiční mafie by v zájmu svých ekonomických potřeb neměla deformovat zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kvůli Slávkovi Sobotkovi nám odcházejí členové a lidé říkají, že nás mají plné zuby. A tohle může způsobit Zeman… Zjišťovali jsme, co se může dít na sjezdu ČSSD
V pátek a v sobotu proběhne v Brně 39. sjezd ČSSD, který zvolí vedení strany. Zjišťovali jsme, jaká je nálada uvnitř strany a jak by mohl sjezd dopadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Od sjezdu očekávám, že si zvolíme nové vedení a půjdeme do voleb jako jednotná strana
Poslanec Ladislav Velebný spolu se sociálními demokraty z Bruntálska se zúčastní 39. Sjezdu České strany sociálně demokratické. Stane se tak v pátek 10. a v sobotu 11. března 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: K.O. = Konfidentský orchestr?
Na naší politické scéně není nejděsivější to, že takzvaně zavedené politické strany už ani nepředstírají nějaké ideové vymezení a jsou si čím dál více podobné jako vejce vejci. Nejděsivější je fakt, že se podobně chová i takzvaná alternativa, která se těší, jak jí hlasy nespokojených lidí spadnou do klína…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Eurokomisařka Věra Jourová? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KONS: Vyzýváme vládu ČLR k zastavení genocidy obyvatel Tibetu
Protest Konzervativni strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ušetřeno.cz: Běžné účty již nestojí celé jmění. Zdarma mohou využívat konta nejen děti a studenti
Běžný účet se v portfoliu bank rozhodně neřadí mezi obyčejné produkty, které je možné přehlížet. I v rámci klasického osobního konta je z čeho vybírat. Banky se o nové zákazníky doslova perou, a tak nelákají jen na nízké úrokové sazby u hypoték či výhodné spotřebitelské půjčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Exšéf Svobodné Evropy: Jestli chcete pochopit Trumpa, čtěte Breitbart. Čtu to denně, žádný fašismus tam není
O tom, jaká jsou americká média, hovořil se serverem Echo24 Jeff Gedmin, který byl za Bushovy republikánské administrativy jmenován ředitelem Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení si i letos připomínají výročí Tibetského národního povstání
Zelení jako každoročně vyvěsí 10. března tibetské vlajky na desítkách radnic a úřadů. Podpoří také tradiční demonstraci před čínskou ambasádou s názvem Tibetská vlajka, aby upozornili na systematické a dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Situace v oblasti mobilního volání a dat není uspokojivá, okamžitý zásah ÚOHS však neumožňuje
V současné době je vedena rozsáhlá diskuze o cenách hlasových a datových služeb elektronických komunikací poskytovaných prostřednictvím veřejných mobilních telekomunikačních sítí a podmínkách jejich poskytování. V jejím rámci je přitom uváděna řada nepřesných informací a představ o pravomocech regulátorů a možnostech jejich zásahu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže proto považuje za nutné se k situaci z hlediska své působnosti vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Po Zemanově výstřelu z děla je mimořádně veselo. Jelena Vičanová, Jakub Janda, Jaroslav Plesl...
Sotva prezident Zeman oznámil s přirovnáním k výstřelu z děla svůj záměr znovu kandidovat na Hrad, roztrhl se podle očekávání na sociálních sítích pytel s komentáři nejrůznějšího ražení. Jedni byli zhnuseni, druzí se smáli těm, kteří ujišťovali, že Zeman přece podruhé kandidovat nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Opět vyvěsíme tibetskou vlajku ze svého zastupitelského klubu
Prohlášení klubu TOP 09 a nezávislých k (ne)vyvěšení tibetské vlajky na Magistrátu HMP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pan Babiš jim to vysvětlil... Televizní rada začala prošetřovat reportáž o dluhopisech, Marek Wollner okamžitě zareagoval
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vyzvala Českou televizi, aby vysvětlila způsob zpracování tří reportáží o nákupu dluhopisů ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Babiš si stěžoval na to, že vyznění reportáží mohlo vyvolat pochybnosti o jejich nestrannosti a objektivitě. Ke kauze už se vyjádřili hradní mluvčí Jiří Ovčáček a šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT a společnost FOXCONN spolupracují při zadávání témat diplomových a bakalářských prací
Dne 8. března 2017 podepsal rektor ČVUT v Praze profesor Petr Konvalinka a James Darroch, viceprezident Global Mfg & Supply Chain společnosti FOXCONN CZ, smlouvu o spolupráci. Navázali tak na společné memorandum a prohloubili spolupráci založenou na využívání vzájemných odborných znalostí a vzdělávacích a vědecko-výzkumných kapacit ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Orlík: Víte, co se skrývá pod zkratkou BDS? Možná se vám z toho neudělá dobře
Antisemité, tzn. všichni, kteří nenávidí Židy a dnešní Izrael, mají jediný cíl – likvidaci židovského národa. Pokusil se o to kdysi Egypt, pak Persie a nacisté. Řecký vládce Antiochus Epifanes se zaměřil na likvidaci judaismu v naději, že tím tomuto národu zlomí páteř. Později se o totéž pokusili pýchou a neznalostí naplněni církevní představitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dnes byla za účasti ministra dopravy Dana Ťoka slavnostně zahájena výstavba obchvatu Strakonic
Ministr dopravy Dan Ťok se dnes zúčastnil slavnostního zahájení obchvatu Strakonic. Stavbu se podařilo zahájit pouhé dva roky od nastartování nového stavebního řízení. Obchvat zlepší zejména průjezd tranzitní dopravy ve směru od Prahy a Písku na Klatovy a Horažďovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Splněno! OSA musí dát folkloristům definitivně pokoj
Slovácký senátor Ivo Valenta dotáhl svou pomoc folkloristům do cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Na jihu Čech utratí turisté ročně 20 miliard korun
Na jihu Čech utratí turisté každoročně přibližně 20 miliard korun. Vyplývá to z analýzy auditorské a poradenské společnosti KPMG, kterou si nechala zpracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spolu s Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
K čemu je Česká televize? Aby předváděla eurohujerskou propagandu a darmožrouty z neziskovek. Bývalý radní Petr Štěpánek navrhuje radikální řešení
„K čemu je Česká televize?“ ptá se bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na svém webu PetrŠtěpánek.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Je to jasné: Prezident Zeman jde obhajovat mandát. Podívejte se, co k tomu řekl
Miloš Zeman splnil očekávání. Současný prezident bude kandidovat podruhé. Zpráva z hradní oslavy se objevila na sociálních sítích. Oficiálně to z úst hlavy státu zazní v pátek před polednem na tiskové konferenci. V případě vítězství si tak Zeman prodlouží mandát na Hradě až do března 2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Indikativní cena plynu zafungovala
Novinka zafungovala. Od prvního zveřejnění indikativních cen plynu obchodníci v několika vlnách zlevnili. ERÚ zveřejnil indikativní ceny plynu pro 2. čtvrtletí 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Starostu Chebu Navrátila odvolali kvůli obvinění v kauze ROP
Zastupitelé Chebu dnes odvolali starostu Petra Navrátila (zvolen za ČSSD), obviněného v kauze ROP Severozápad. Pro odvolání byla opozice i koaliční hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VLS zahájily jarní úklid Brd
Vojenské lesy a statky odstranily černou skládku pneumatik na bývalé dopadové ploše Jordán c CHKO Brdy. Celkem byla z prostoru odvezena tři nákladní auta pneumatik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD se vrací od Dienstbiera zpátky k lidem, ocenil Zdeněk Škromach. A ohlásil další sérii Hovorů od bazénku
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal ve čtvrteční Kauze dne Rádia Impuls bývalého senátora Zdeňka Škromacha (ČSSD), který po odchodu z politiky zavítal na úřad práce. Škromach mimo jiné prozradil, že chystá další sérii hovorů od bazénku, a popsal situaci uvnitř ČSSD. Jaroslav Plesl si však ještě předtím rýpl do Bohuslava Sobotky a Milana Chovance (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): K čemu je Česká televize?
Nejjednodušším a nejlogičtějším řešením by bylo takovou instituci, jež za peníze všech, krmí jen vyvolené, úplně a bez milosti zrušit. Určit správce archivu, techniku rozprodat, kmitočty vysoutěžit a to betonové „kavčí“ monstrum zbořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
To se vám strašně vymstí. Těsně před sjezdem visí nad ČSSD temná věštba zkušeného mazáka
POLITOLOGOVÉ Sociální demokracie kopíruje scénář Občanské demokratické strany, je přesně tam, kde byla ODS před pár lety, říká publicista a komentátor Bohumil Pečinka před sjezdem nejsilnější vládní strany. „ČSSD ročník 2017 připomíná úplně ve všem ODS na podzim 2010 a její tehdy také brněnský kongres, jen místo jména Nečas můžeme dosadit jméno Sobotka,“ řekl ParlamentnímListům.cz. Nechce předjímat, jestli dojde k nějaké změně, i když se neočekává. Při rekordním počtu osmi set delegátů a tajné volbě vždycky může k nějakému překvapení dojít, i když se neočekává. „Ale rozhodně není nic předem připraveno, když něco vznikne, bude to spontánní, a to chce odvahu,“ je přesvědčen známý novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Kolega Kubera evidentně není příznivcem romantických novel, ale akčních filmů
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění autorský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká republika bude mít v Horním Rakousku nového honorárního konzula
Dr. Heinrich Schaller bude dnes jmenován novým honorárním konzulem České republiky pro Spolkovou zemi Horní Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská obhájila prestižní ocenění
Stejně jako v minulém roce patří značka Pražská plynárenská mezi tzv. Superbrands. Stala se totiž držitelem prestižního ocenění Superbrands Business Award 2017. Rozhodl o tom v rámci rozsáhlého výběrového řízení šestnáctičlenný Brand Council, složený z nezávislých expertů v oblasti komunikace, marketingu, byznysu a médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Florianová (SPO): Už nechceme rajčata a jahody bez chuti
Nejsem žádná odbornice, nýbrž jen prostá obyvatelka ČR, která je ze všech stran utlačována vládnoucími stranami, tak jako všichni z Vás. Proč ten nátlak? Jenom proto, aby naše pozornost byla odkloněna a my byli jen stáda ovcí, se kterými se zachází dle libosti, tak jak se to zrovna hodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB drží vytyčený směr, vidí ale svět “růžověji”
ECB na svém dnešním zasedání ponechala vše beze změny. Kromě sazeb zůstává stejné i nastavení politiky kvantitativního uvolňování. Beze změn zůstávají možná trochu překvapivě i některé dobře známé formulace nechávající ve hře možnost dalšího poklesu sazeb nebo opětovné rozšíření QE. Na tiskové konferenci ale přece jen Mario Draghi naznačil, že si je ECB jistější svým pozitivním výhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti apelují na vládu, chtějí jasná pravidla pro sdílenou ekonomiku
Tak jako drožky nahradily automobily, probíhá dnes revoluce na trhu přepravy, ubytování, úvěrů apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Junckerův bílý kůň papír neboli také tabula rasa
Předseda Evropské Komise Jean-Claude Juncker 1. března 2017 přivezl do Evropského parlamentu bílého koně ve formě Bílého papíru o budoucnosti Evropy po brexitu (Bílá kniha o budoucnosti EU, v angl. White paper on the future of Europe – pozn. red.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Třikrát o Straně zelených s jejím členem Josefem Platilem
Parlamentní listy položily tři otázky členům Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Umírat za tak málo?
Pár týdnů Trumpova prezidenství uběhlo a vidíme, že ani tentokrát se žádná změna konat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Donald Tusk bude prezidentovat Unii dále. Členské státy mu vyjádřily podporu
Předsedou Evropské rady je opětovně Donald Tusk. Shodly se na tom země Evropské unie na dnešním summitu v Bruselu. Na Twitteru prodloužení Tuskova mandántu zveřejnili premiéři Belgie Charles Michel a Lucemburska Xavier Bettel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Junckerův bílý ků… papír neboli také tabula rasa
Předseda Evropské Komise Jean-Claude Juncker 1. března 2017 přivezl do Evropského parlamentu bílého koně ve formě Bílého papíru o budoucnosti Evropy po brexitu (Bílá kniha o budoucnosti EU, v angl. White paper on the future of Europe – pozn. red.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman obviňuje Českou televizi nespravedlivě, rozohnil se komentátor. A přidal příklad
Publicista Robert Břešťan se na serveru HlídacíPes.org rozhovořil o dezinformacích o České televizi, jež podle něj na setkáních s občany šíří prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Kuba: Sobotka musí odejít, česká mantra…(druhá část)
Silný mandát pro slabého Sobotku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
O bezpečnosti a etice internetu se zástupcem německé vlády
S náměstkem ministra spravedlnosti Spolkové republiky Německo Christianem Langem debatovali zástupci Sněmovny o problému šíření neprověřených zpráv či nenávistných výroků na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DSZ k záměru výstavby farmy brojlerů v Nemanicích
Demokratická strana zelených /DSZ/ se ztotožňuje a souhlasí se všemi body vyjádření občanů obce Nemanice brojícího proti výstavbě farmy brojlerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šesták (HOPB): Návrh směřuje k tomu, aby byla posílena pozice autorů při vyjednávání
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění autorský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství versus občané. Máte slovo se dnes bude týkat potravin
Kupujeme stejně kvalitní potraviny jako na Západě, nebo horší? Na toto téma se bude bavit dnes moderátorka Michaela Jílková ve svém pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Zbořil: Naprostá změna všeho, co znáte. Takto může vypadat Česká republika za pár let
Stabilní znění a klidné fungování ústavy a zákonů beze změn má velkou hodnotu, ale když už se uvážlivě provádí jejich změny, tak musí zohledňovat jejich uživatelskou příjemnost a lehkou použitelnost pro běžného občana a musí být psány tak, aby byly krátké a srozumitelné, s jasným vyobrazením politických institucí a výkonných orgánů se zdůrazněním nákladů, struktur a rolí, které pro občany hrají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Když už tedy autorská práva, tak na celou tu skupinu
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění autorský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): A já prostě ten televizor nestrávím a nestrávím a nestrávím
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění autorský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Boj s větrnými mlýny má smysl. Dnes moc k úspěchu nechybělo
Vládní strany do sebe v souvislosti s blížícími se volbami šijí, v jednom ohledu ale mezi nimi panuje takřka dokonalá shoda. Jde navrhování a přijímání dalších a dalších zákonů a opatření směřujících k omezování malého a středního podnikání, které zatím stále tvoří páteř naší ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Poradce Donalda J. Trumpa mluvil o vztazích Západu, Ruska a Číny. Stojí za to vidět
Někdejší zahraničněpolitický poradce v rámci prezidentské kampaně Donalda Trumpa Carter Page vystoupil v červenci loňského roku v moskevském Světovém obchodním centru s přednáškou na téma „Evoluce světové ekonomiky: trendy a potenciál“, v rámci které kritizoval politiku Spojených států vůči Rusku a celému postsovětskému regionu. Video se dostalo znovu do oběhu v souvislosti se současnými pochybnostmi stran kontaktů okolí Trumpa s představiteli Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Smetka (Svobodní): Progresivní zdanění? Zaplatí ho ti nejchudší
Před nedávnem přišla sociální demokracie s nápadem na znovuzavedení progrese u daně z příjmu fyzických osob. Osoby s hrubým příjmem zhruba nad 49 tisíc by tak byly daněny více než dosud a to mezní sazbou 25 % resp. 32 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Advokáti různých šmejdů často šermovali listinou práv a svobod
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k senátnímu návrhu ústavního zákona senátora Libora Michálka, kterým se mění zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny potravin opět vzrostly
Spotřebitelské ceny vzrostly v únoru proti lednu o 0,4 %. Tento vývoj ovlivnilo zejména zvýšení cen v oddílech potraviny a nealkoholické nápoje, rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny o 2,5 %, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Znovu opakuji a mluvím česky
Dnes byly zveřejněny zde na Parlamentních listech odpovědi předsedy SPD Tomia Okamury na dotazy čtenářů. Na jeden zavádějící, chcete-li nepravdivou odpověď Tomia bych rád jednoduchým způsobem reagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátorka Wagnerová: Kolega Michálek tím návrhem eroduje funkci Senátu
Projev na 5. schůzi Senátu dne 9. 3. 2017 k senátnímu návrhu ústavního zákona senátora Libora Michálka, kterým se mění zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Setkání čelních představitelů profesionálních a dobrovolných hasičů
Dne 7. března 2017 se uskutečnilo setkání vedení HZS ČR v čele s generálním ředitelem genmjr. Ing. Drahoslavem Rybou s vedením Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (dále jen SH ČMS) v čele se starostou Ing. Karlem Richterem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nová sociální služba pro děti bude na Žampachu
V areálu Domova pod hradem Žampach je čilý stavební ruch. Rekonstrukcí tentokrát prochází bývalý obslužný objekt, kterému se říká Na Výsluní. Už letos na podzim by měl být připraven pro potřeby nové specializované sociální služby pro děti a mladé dospělé se zdravotním postižením, kteří potřebují individuální péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Novela školského zákona přinese zvýšení administrativy a komplikace
Komentář předsedy senátorského klubu ODS ke schválení novely školského zákona, kterým se mění způsob financování regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Případ Vlasty Parkanové: Zamotává se to. Orgány řeší, co přesně mají dělat
Městský soud v Praze shledal stížnost státního zástupce na vrácení případu Parkanová a spol. do stádia přípravného řízení „zcela důvodnou“. Soudkyni Markétu Binderovou při tom nepřímo nabádá, aby případ Vlasty Parkanové objasnila pomocí nepřímých důkazů. Z přímého pozorování a z poznatků o mysli Parkanové, jejím charakteru a chování totiž nelze vyvodit žádný motiv – ani neoprávněný prospěch „být ministryní“, jak uvádí státní zástupce po vzoru případu Nagyová a spol. Informuje o tom server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Fyzický útok na 74letého profesora Murrayho - Intelektuálové přitvrzují
Když na konci ledna studentští radikálové na univerzitě v Berkeley násilím zabránili Milo Yiannopoulovi, aby zde proslovil přednášku, bralo se to většinou jako místní folklor. Berkeley je vyhlášená jako centrum levicového radikalismu a Milo Yiannopoulovis je redaktorem pro-trumpovského serveru Breitbart.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Anča a Pepík. První kreslený seriál České televize pro děti, které už odrostly Večerníčku
Česká televize uvede svůj první animovaný seriál pro starší děti. Sedmidílná série dobrodružných příběhů Anča a Pepík vznikala poslední dva roky v ateliérech na Kavčích horách technologií klasické kreslené animace a předlohou se jí staly populární komiksy výtvarnice Lucie Lomové. V hlavních rolích diváci uslyší Ivanu Korolovou či Jana Maxiána. Anča a Pepík se poprvé ve vysílání objeví v neděli 12. března od 9:20 hodin na ČT :D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Straníkům ČSSD vadí rozdělení pokojů na sněmu v Brně. Kdo s kým spí? Proč má Petra Buzková ten nejluxusnější apartmán?
S blížícím se volebním sjezdem sociální demokracie houstne atmosféra. Pozice předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky podle všeho oslabuje, a tak se dnešní vydání MF Dnes ptá, zda to neodskáče ministr vnitra Milan Chovanec, jenž chce na sjezdu usilovat o obhajobu křesla prvního místopředsedy. Další členové a zdroje z Lidového domu naší redakci poskytli pozoruhodný seznam ubytování a možné rozložení sil. Vidí za ním jasně oddělené dvě skupiny. První podpoří Sobotku, druhá možná ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Adamem (BPP)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prý se ČR stále potýká se sociální diskriminací Romů
Vyplývá to z výroční zprávy amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě. A já říkám – co zaseli, to také sklízí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka před summitem EU: ČR podpoří Tuskovo setrvání ve funkci
Česká republika dnes na summitu Evropské unie v Bruselu podpoří setrvání Donalda Tuska ve funkci předsedy Evropské rady dalšího dva a půl roku. Novinářům to v Praze před odletem na jednání řekl český premiér Bohuslav Sobotka s tím, že podle něj by se mělo rozhodnout ještě dnes a věc neprotahovat. Někdejší polský premiér Tusk nemá podporu své vlastní země, která navrhla alternativního kandidáta. Sobotka by ale nechtěl, aby byl názor Česka, Slovenska a Maďarska – které Tuska podporují – vykládán jako rozkol ve čtyřčlenné Visegrádské skupině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TA ČR: Česko-izraelská spolupráce v oblasti VaV nabírá obrátky
Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) se zúčastnil třídenní mise v čele s místopředsedou vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlem Bělobrádkem v Izraeli. Tato cesta završuje tři roky trvající intenzívní jednání a budování vztahů mezi oběma zeměmi ve výzkumné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Známe počty našich Romů?
Pokud někdo ve sdělovacích prostředcích hovoří o miliardách korun, vynakládaných na integraci Romů, měl by také uvádět, kolik že těch Romů u nás žije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plesl žertovně: Sjezd ČSSD porodí chromou kachnu, která se bude jen půl roku točit v kruhu. Co takhle rovnou odpískat volby a spojit se s myslivci
Vtipnou glosu přinesl na svém facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Týká se nadcházejícího sjezdu ČSSD. K němu se vyjádřil i exčlen ČSSD a představitel odborů Vilém Rössler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Případů provozních a lokalizačních údajů předaných operátory na žádost oprávněných orgánů meziročně přibylo
Mobilní operátoři předali v loňském roce provozní a lokalizační údaje oprávněným orgánům celkem ve 472 522 případech. To je více než dvojnásobný nárůst počtu případů poskytnutých údajů oproti roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ZpL: Základní podmínky v boji proti sofistikovaně řízenému systému
Současná politická reprezentace napříč politickým spektrem nemá zájem na změnách systému, který si nastavila tak, aby si udržela moc a korýtka k neomezenému šafářování s veřejnými prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Toto by bylo pro Miloše Zemana velmi, velmi nepříjmné a tohle jsou jeho dvě největší slabiny. Pozor na prezidentskou kandidaturu Andreje Babiše. Zkušený komentátor promlouvá
ROZHOVOR Politolog Jan Kubáček míní, že mezi nyní zmiňovanými jmény nemůže v prezidentské volbě Miloše Zemana nikdo ohrozit. Zvolení by Zemanovi ale velmi zkomplikovala případná kandidatura Andreje Babiše, která je dle něj možná v případě, že se Babiš nestane premiérem, nebo naopak v případě, kdy volby vyhraje velmi výrazně, bude držet situci v rukou a určí si svého loajálního premiéra. Kubáček promluvil o největších slabinách současného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Význam neuniverzitního výzkumu nejen v Evropě v budoucnu poroste
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve středu 8. března zahájil mezinárodní konferenci, kterou pod názvem "Pražské fórum – perspektivy evropského neuniverzitního výzkumu po roce 2020" uspořádala Akademie věd České republiky u příležitosti končícího funkčního období předsedy AV ČR Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Březnové idy v Holandsku
„Lidé nikdy nelžou víc nežli po honu, během války nebo před volbami.“ – Otto von Bismarck
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SVS vzhledem ke zlepšení nákazové situace zrušila nařízení zakazující svody ptactva
Státní veterinární správa (SVS) z důvodu zlepšení nákazové situace ruší nařízení vydané 10. ledna letošního roku v souvislosti s vysocepatogenní aviární influenzou (ptačí chřipkou). Nařízení na celém území republiky až do odvolání zakazovalo pořádání akcí, při nichž dochází k soustředění většího množství drůbeže nebo ptactva na jednom místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dostane Marine Le Penová přes nos už v prvním kole? Nový průzkum
Nacionalistická kandidátka francouzských prezidentských voleb Marine Le Penová by nevyhrála ani v prvním kole. Podle posledního průzkumu by ji porazil centristický kandidát Emmanuel Macron. Píše o tom server Aktuálně.cz. Ten také zmiňuje dezinfornační kampaň, za níž zřejmě stojí Rusko a jejímž terčem se právě Macron stal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Finanční správa rozšiřuje možnosti prominutí pokut u kontrolního hlášení
Finanční správa přichází s další úlevou pro podnikatele. Plátci DPH, kteří v roce 2016 pochybili v souvislosti s podáním kontrolního hlášení a vznikla jim tudíž povinnost uhradit některou z „fixních“ pokut ve výši 10, 30 nebo 50 tisíc korun, mají nyní možnost požádat svého správce daně o prominutí 2 pokut a to bez ohledu na příčinu pochybení. Za rok 2017 bude možné za obdobných podmínek prominout nanejvýš 1 pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha kvůli zastaralým smlouvám ročně přichází o dvacet milionů
Nemovitý majetek ve vlastnictví hlavního města Prahy spravuje několik firem. Nejvýznamnější z nich jsou Liga-servis, SOLID a CENTRA, které pražské byty a nebytové prostory spravují na základě smluv z konce minulého století. Piráti zjistili, že někteří z nich za své služby dostávají několikanásobně větší odměnu než ostatní, a Praha tak ročně přichází přibližně o 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Česká inflace míří dál nad cíl, konec intervencí se blíží
Česká inflace se za únor vyšplhala ještě výše nad cíl centrální banky (na 2,5 %) a překonává tak hned poslední čerstvou únorovou prognózu. To zvyšuje pravděpodobnost ukončení intervencí již v průběhu druhého kvartálu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Povinná maturita z matematiky má smysl
K zavedení povinné maturity z matematiky říkám – ano, ovšem dodávám k tomu ale... Z různých výzkumů totiž plyne, že matematické vzdělávání je důležité, ovšem že jeho současná úroveň je nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Huml čelem k voličům: Proč ČSSD nenapravila církevní restituce, co migrační krize a jak to probíhá v partaji
ROZHOVOR Žádný velký karambol na sjezdu ČSSD neočekává poslanec Stanislav Huml. „Pouze se možná Chovanec s Tejcem pobijí o místo prvního místopředsedy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Oponuje názoru, že v ČSSD není možná diskuze či že vedení zasahuje do kandidátek. Pokud ČSSD postaví do prezidentských voleb svého kandidáta, prohraje podle něj s Milošem Zemanem. Jako nedostatek vidí, že nedošlo k napravení církevních restitucí. „Ale Milan Chovanec i premiér se chovali k migrační krizi správných způsobem – tím, že nebudeme přijímat ilegální migranty a odmítáme jejich přerozdělování. Takže myslím, že před volbami nemáme špatnou pozici,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka: Andrej Babiš se podbízí horší části společnosti
Obsáhlý rozhovor poskytl serveru Deník.cz předseda vlády a sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Kromě jiného varoval, že o svobodu můžeme přijít stejně rychle, jako se zhroutila komunistická moc na podzim 1989. Vysvětlil také, proč by měla sociální demokracie volby vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist