Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.706x, což odpovídá cca 141.195-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Václavák: Demonstrace proti odzbrojení občanů běží. Sledujte ŽIVĚ
Na Václavském náměstí se ve středu před polednem konala demonstrace proti směrnici EU, regulující držení zbraní. Na tradičním stanovišti „pod koněm“ se sešli odpůrci tohoto kroku, varující před omezováním svobody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Enderáci“ jsou rasisté! Sluníčková studentka zděšena z východního Německa
Po celé Evropě se v posledních letech vedou bouřlivé diskuse o zahalování muslimských žen. Nejinak je tomu v Německu, kde se však rozhodl řidič autobusu v Drážďanech vzít „spravedlnost“ do svých rukou ještě před zavedením případného zákazu nošení nikábu a burky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Někdy se výzkum uzavírá do jakési věže ze slonoviny
Projev prezidenta republiky při jmenování předsedkyně Akademie věd ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Prasata krajinu neprasí
Vyrazíme-li do lesa, na prase divoké asi nenarazíme. Zato určitě narazíme na pozůstatky naší nezřízené spotřeby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Blízkovýchodní analytik Tureček ujišťoval diváky ČT: Kdyby nebylo extremistů jako je Wilders, asi by Turecko na Nizozemsko tak tvrdě nereagovalo
Proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové ve středečním Interview ČT24 usedl analytik Břetislav Tureček, expert na Blízký východ. Vyjádřil se k diplomatické válce mezi Tureckem a Nizozemskem, kde dnes probíhají volby. Tureček prozradil, o čem tato diplomatická bitka svědčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zuzana Bubílková naháněla po Václaváku myslivce
Moderátorka Zuzana Bubílková ve středeční Kauze dne Rádia impuls zavítala na demonstraci na Václavské náměstí, kde se protestovalo proti nesmyslné směrnici EU omezující legální držení zbraní. Myslivec Pavel Chlebeček ocenil českou vládu, že se tentokrát snažila bojovat proti nesmyslu Evropského parlamentu, kterému pořádně vyčinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Vítejte opětovně v protektorátu
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Buzeraci držitelů zbraní se teroristé vysmějí
Nová směrnice, která má výrazně zkomplikovat život legálních držitelů zbraní, nebude v boji proti terorismu nic platná. Občanští demokraté ji proto nemohou podpořit. Uvedl to ve Štrasburku šéf Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Já na něj peču. Pojď, kašli na něj. Slonková a Kubík naháněli Jiřího Paroubka kvůli penězům, ten je dokázal totálně odpudit
Expremiérovi Jiřímu Paroubkovi se v pořadu Zvláštní vyšetřování na serveru Seznam Zprávy věnovali Jiří Kubík a Sabina Slonková. Podle nich totiž rozchod tohoto politika zapříčinil otázky ohledně financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tak ať mě Sobotka odvolá, aspoň budu mít čas na kampaň. Sněmovna schválila ostré usnesení proti Babišovi, ale ten přitvrdil ještě více
Předseda hnutí ANO a šéf státní kasy Andrej Babiš řekl poslední slovo ke sporu o své korunové dluhopisy. Prozradil, co přijde, pokud ho premiér Bohuslav Sobotka odvolá z vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Wilders nizozemské volby nejspíš nevyhraje. Ale polepšil si a je zatím druhý
Nizozemci dnes vyrazili k parlamentním volbám. Když voliči opouštěli hlasovací místnosti, dostali otázku, komu odevzdali hlas. Někteří Nizozemci na otázku odpověděli. Právě tato anketa – tzv. exit poll – naznačuje možné výsledky voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kdykoliv se proti Babišovi postaví nejnenáviděnější politik v ČR Miroslav Kalousek, je to vítězství…
Abych byl upřímný, někde jsem zběžně zaregistroval, že Kalousek přišel s bodem o daňových podvodech ministra financí. No řekl jsem si: Klobouk dolů, chce-li ten parchant otevřít ledví svých armádních zakázek, tanků, mrtvých převodců svých nemovitostí, to je dobrá varianta…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Zeman aneb třikrát a dost
Když se v jedné anketě někdy v létě minulého roku ptali pana Horáčka na nejvhodnějšího kandidáta pro prezidentský úřad, s vrozenou skromností nejmenoval sám sebe. Nevím, zda postoj "sedávej panenko v koutě" je tím nejlepším předpokladem pro výkon prezidentské funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Já vím, potřebujete si odškrtnout kolonku ve vládním prohlášení
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Přijedu. Nepřijedu. Přijedu. Nepřijedu. Andrej Babiš udržuje Sněmovnu v napětí
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se dnes stal středobodem všeho dění v Poslanecké sněmovně. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek jej totiž chtěl už dopoledne grilovat kvůli jeho údajným daňovým podvodům, ovšem nakonec se debata kvůli absenci Babiše, který slavnostně zahajoval stavbu nového úseku dálnice D3, stále odsouvala. Pro ČTK během poledne Babiš řekl, že do Sněmovny dorazí v 16:30 hodin. Web Blesk.cz ale uváděl krátce poté opak. Babišova návštěva Poslanecké sněmovny je tak velikou hádankou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj i město Pardubice mají společný zájem na projektech v kultuře
Na společném jednání rad Pardubického kraje a statutárního města Pardubice probrali radní krajské projekty na území krajského města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odvolací soud potvrdil Maxovi z kauzy Promopro devět let vězení
Podnikatel Vlastimil Maxa, poslední z obžalovaných v tzv. kauze Promopro, si odpyká devět let vězení. Trest za praní špinavých peněz a podvod vůči státu mu dnes pravomocně potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Spolu s jednatelem Promopra Jaroslavem Veselým je tak Maxa nejpřísněji potrestaným ze všech devíti odsouzených podnikatelů. Společně s Veselým také musí státu nahradit škodu ve výši téměř 193 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zapomeňte na šetření do prasátka, vsaďte na zajímavější a bezpečnější alternativy
Máte v prasátku ušetřenou již nějakou tu tisícovku? Bojíte se, že doma pro peníze není dostatečně bezpečno? Pak je čas sjednat si spoření v bance. Využít můžete celé řady spořicích produktů. Pro ty konzervativnější tu máme pár alternativ keramického prasátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Liberální socialisté a neomarxisté, postupný rozklad hodnot v přímém přenosu
Právě z těchto dvou skupin vycházejí novodobé elity, které dnes řídí a ovládají většinovou západní populaci svou diktaturou bezbřehého liberalismu a neomarxismu. Mají za sebou média, tisk a sdělovací prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Jsem pro Czexit!
Po Mnichovské zradě byla ČSR donucena předat pohraniční opevnění a tzv. prodat nacistickému Německu válečný materiál za 648 mil. prvorepublikových Kč (peníze Československo nikdy nevidělo). A dnes si připomínáme, že uplynulo 78 let od definitivní anexe zemí Koruny české, kdy jsme zcela přišli o armádu i zbytky státní suverenity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Libor Michálek překvapivě o Babišovi a šizení na daních. Zmíněn i Jaromír Jágr
Hostem pořadu DVTV.cz moderátorky Daniely Drtinové byl senátor Libor Michálek. Někdejší protikorupční aktivista hovořil mimo jiné o ministru financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Erdogan je zm*d a hajzl. EU ho musí kopnout do zadku, vypráví zcestovalý a úspěšný Čech historky z Turecka
Mezinárodně úspěšný a zcestovalý marketingový expert Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tureckému prezidentovi Erdoganovi. A servítky si rozhodně nebral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Magda Vášáryová: Moskva plánuje Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko vytrhnout z EU a NATO
Prezidentský kandidát Michal Horáček si do Prahy pozval bývalou diplomatku Magdu Vášáryovou, bývalého europoslance Libora Roučka a politického geografa Michaela Romancova. Není přitom bez zajímavosti, že Horáček mezi pozvanými hosty vůbec neseděl. Hosté hájili EU, tvrdě kritizovali Rusko, ale do prádla si vzali i prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Právník se podíval na Babišův „audit“. Daňový únik, konstatoval rovnou
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš zveřejnil závěry zprávy auditorských firem o svých příjmech. Chtěl tak rozptýlit pochybnosti o svých soukromých financích. Podle serveru Hlídacípes.org, kde o této kauze píše advokát Aleš Rozehnal, ale audit přinesl více otazníků než odpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: EU není pomoci
Včerejší rozhodnutí Soudního dvora EU dávající právo zaměstnavatelům zakázat viditelné nošení jakýchkoliv náboženských, politických, filozofických a jiných symbolů je dalším příkladem bláznivosti poměrů v dnešní EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Kohout: Po včerejšku snad o Evropské unii mají jasno i ti největší eurohujeři
Hra na tzv. „demokracie“ v Evropě (a tedy i u nás) zjevně přechází do posledního stádia, před jejím úplným zrušením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Kde je ministr financí, premiér nebo ministr vnitra? Je jim to jedno? Mají dovolenou?
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu ústavního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: ČSSD - Sjezd skončil, zapomeňte
Hlavním problémem současné ČSSD (a tím, co ji bude hodně a hodně stát, co ji srazí na pokraj přežití) je to, že nedokáže pojmenovat příčiny současných problémů (globálních a jejich průmětů do našich podmínek).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Moudrost starců
Když jednou mladý učitel v dávné televizní milionářské soutěži nevěděl, že „ora et labora“ znamená „modli se a pracuj“, to by se ještě dalo odpustit. Ten sympatický tělocvikář však vzápětí přišel o pěkných pár desítek tisíc korun, protože si nedokázal vzpomenout na to, že Vladislav Vančura byl původním povoláním lékař. Oni to mají v té televizi pěkně spočítané a zaútočí vždycky na vaše slabé místo. Mně by třeba vyřadili už na začátku nějakým sportovním dotazem a nevyhrál bych ani tu základní výhru v podobě několika korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk A. Eminger: Odkud se bere zlo
Ubývá lidí vzpomínajících na válku. Na to, jak začala. Na to, jak v ní člověk zacházel s člověkem. Na to, jak skončila a co z ní – co z nás – zůstalo do dnešních dní. Co ale zbývá nám, kdo jsme žádnou válku 20. století nezažili?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Naše svoboda není samozřejmost
V těchto dnech si připomínáme 78. výročí osudných březnových dnů roku 1939. Zmrzačená Česko-Slovenská republika se rozpadla jako domeček z karet. Z mapy střední Evropy tak zmizel poslední stát, který si donedávna zakládal na své demokratické tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Změní Fed očekávání trhů?
Dnešní ekonomický kalendář je nabitý událostmi od amerických podnikatelských nálad, inflace, maloobchodu, nicméně tou nejdůležitější bude nepochybně zasedání Fedu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kabaret Babiš Kalousek: Ten první rozesmál Česko VIDEEM, které se bleskově šíří. A druhý si zabral sněmovní ,,kecpult" a perlil
Sněmovna má dnes projednat bod nazvaný "daňové podvody ministra financí", který prosadil do programu Miroslav Kalousek. Ten také ovládl sněmovní rozpravu, když několik minut hřímal na adresu ministra Babiše. Ten ve sněmovně chybí, podle informací, které se objevily v kuloárech, právě ve svém Středočeském kraji otevírá dálnici. Zato ale ministr "letí" na internetu, kterým se raketově šíří jeho rozčílená promluva s novináři, natočená v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa korunové dluhopisy kontroluje
Finanční správa nemá žádný důvod měnit svoji dosavadní správní praxi, která důsledně vychází ze zákona a je upravena příslušnými metodickými pokyny a vnitřními taktickými postupy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Nepodceňujte prevenci zraku - projekt Českého rozhlasu a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze
V rámci Světového týdne glaukomu, zeleného zákalu, si mohou posluchači a široká veřejnost nechat změřit nitrooční tlak. Ten patří mezi největší rizikový faktor vzniku nevratného poškození zraku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová napadena za rasismus. A přišla tvrdá odpověď
Ekonomky Markéty Šichtařové se na svém blogu na serveru iDnes.cz zastal Martin Kavka. Vadí mu totiž, jak se za její slova o organizacích typu HateFree do ní obul jiný bloger, Zdenek Horner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová pro PL: Jsme nenormální země
ROZHOVOR. Kdyby byl Miloš Zeman zvolen prezidentem ve druhé přímé volbě, choval by se podle bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové jako utržený ze řetězu, protože už by nebyl vázán nikým a ničím. Na rozdíl od politologů není přesvědčena, že má Miloš Zeman jízdenku na Pražský hrad už v kapse. „Myslím, že může dojít k nějakému dobrému a zajímavému překvapení a na to se docela těším,“ prohlásila předsedkyně mandátového a imunitního výboru sněmovny Miroslava Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman diskuse nepotřebuje
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:16, zobrazit podobné
Votava (NS-LEV21): Smutné březnové ráno 1939
S posledními pamětníky událostí 15. března roku 1939 odcházejí vzpomínky na tento smutný den, který poznamenal osudy našich předků. Tyto tragické události patří do paměti našeho národa. Lidé v ulicích našich měst měli tehdy zaťaté pěsti a v očích slzy. Nad Pražským hradem vlál hákový kříž. Smutné fotografie obletěly svět. Tento den poznamenal životy i osudy našich předků. Desetitisíce hrdinů skončilo na popravištích, v koncentračních táborech, tisíce dalších umíraly na bojištích 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Čerstvé mléko není nebezpečné, nebezpeční jsou nepříčetní politici
V posledních dnech se vášnivě diskutuje o stávajícím omezení produkce surového mléka. Podle nařízeníj můžou farmáři v maloobchodním prodeji týdně prodat jen 500 litrů kravského, 100 litrů kozího a 50 litrů ovčího mléka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tady dělníci volí Geerta Wilderse! Reportáž z města „hrůzy“
Německý magazín Spiegel v předvečer nizozemských voleb publikoval reportáž z města Almere, kde dominuje Strana pro svobodu Geerta Wilderse. Reportéři se pokouší najít odpověď na to, proč se někdejší bašta socialistů stala hlavní základnou pro „krajní populisty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Říci, že privatizace byla špatná, je sice malý, ale důležitý krok k důvěře
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Informace vlády o postupu ve věci nevýhodné privatizace OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Novináři se zmocnili části Trumpových daňových přiznání. Nejspíš bude veselo
V předvolební kampani 45. prezident USA Donald Trump sliboval, že ukáže Američanům, kolik zaplatil vládě na daních. Po volbách ze svého slibu sice vycouval, ale novinářům se i tak podařilo zjistit alespoň něco o tom, kolik Trump vlastně na daních zaplatil. Prezident se kvůli tomu na novináře pořádně rozčílil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Chceme další protektorát? Dokud jsme v NATO, máme na rukou krev. Lenka Procházková a Josef Skála rozbouřili při výročí okupace Klárov
REPORTÁŽ „Místo, aby média sčítala lidi zavražděné kvůli záchraně petrodolaru, mluví o omylech, vedlejších ztrátách nebo dokonce o uhynulých, jako by to byl morový virus, který kosí ty, co si nemyjí ruce!“ pronesla emotivně spisovatelka a aktivistka Lenka Procházková s apelem, že dokud je naše země v NATO, máme na rukou krev. Místopředseda KSČM Josef Skála pak běsnil, že takovou hanbu naše země ještě nenesla. Takové a další výroky zazněly ve středu na demonstraci proti opakování historie z roku 1939 a proti NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci odmítli přísnou směrnici o zbraních. Byli jste zlobbovaní a neměli jste informace, vzkazuje Niedermayer, který jako jeden z mála proti nebyl
O směrnici regulující držení zbraní diskutovali v Českém rozhlase europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Luděk Niedermayer (za TOP 09). A ne zcela se shodli. Čeští europoslanci napříč politickým spektrem přitom patřili mezi největší kritiky novely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Vy si tady třepete nějaké předvolební peří, ale ti lidé potřebují pomoc
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Informace vlády o postupu ve věci nevýhodné privatizace OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Totální idioti v Bruselu. Turecko drží evropské politiky za přirození, neboť má v EU miliony Turků a muslimů. Erdogan se vysmál Merkelové. A Wilders... Znalec promlouvá
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice Lukáš Lhoťan, který navštěvuje Blízký východ, říká, že miliony muslimů a Turků sehrají podobnou úlohu, jako sehráli ve prospěch nacistického Německa sudetští Němci v Československu. Lze podle něj zachránit před islamizací část Evropy a přináší návod jak. Turecký islám je specifický. Erdogan drží EU a Německo „za přirození“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Má Maďarsko problém?
Toto úterý rozhodl ve Štrasburku Evropský soud pro lidská práva, že Maďarsko musí zaplatit dvěma imigrantům z Bangladéše po 10 tisících eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČT: Světová premiéra nového filmu Jiřího Svobody se odehraje v Třebíči
Nový televizní film Jiřího Svobody Zádušní oběť se z velké části natáčel v Třebíči a teď se tam vrátí. Kino Pasáž jej uvede v exkluzivní předpremiéře 17. a 18. března. Páteční projekce se zúčastní i tvůrci filmu v čele s režisérem Jiřím Svobodou, scenáristou Vladimírem Körnerem a hercem Milanem Kňažkem. Televizní diváci film uvidí v neděli 9. dubna ve 20.15 na ČT1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Drška: Pane premiére, vyhoďte Andreje Babiše
Otevřený dopis Bohuslavu Sobotkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kořenek (ČSSD): Většina obyvatel této země vůbec neví, o čem tady jednáme
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Blízkovýchodní analytik Tureček ujišťoval diváky ČT: Kdyby nebylo extremistů jako je Wliders, asi by Turecko na Nizozemsko tak tvrdě nereagovalo
Proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové ve středečním Interview ČT24 usedl analytik Břetislav Tureček, expert na Blízký východ. Vyjádřil se k diplomatické válce mezi Tureckem a Nizozemskem, kde dnes probíhají volby. Tureček prozradil, o čem tato diplomatická bitka svědčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hutka do mě roky šije, přitom sám „zpíval“. Tady jsou dokumenty i krycí jméno. Karel Srp se pro PL drsně vypořádal s největším kritikem
Spor bývalého politického vězně Karla Srpa s písničkářem Jaroslavem Hutkou nabývá nečekaných rozměrů. Hutka nejprve obvinil Srpa, že udával Státní bezpečnosti. Srp to odmítá, podal na Hutku žalobu a teď v textu psaném pro ParlamentníListy.cz naopak naznačuje, že udával sám Hutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paní ministryně, netrpíte poškozením mozku, ptal se čtenář Valachové. Zde je její vyjádření
Na několik dotazů, které se nashromáždily na jejím profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpověděla v poslední době ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Finanční správa si troufá a dovoluje na malé a těch velkých se bojí
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pravda a spravedlnost
V zájmu svých ekonomických potřeb justiční mafie deformuje zákon. Pravda a lež jsou hodnoty, které soudci musí respektovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V Národní galerii předvedou dílo „loď s černými uprchlíky“. Absolutně zhnusený Milan Knížák nám k tomu řekl své a ukázal na „farizejského Hermana“
Česká média přicházejí s bombastickými titulky: Nejpopulárnější světový výtvarník Aj Wej-wej ve čtvrtek představí své dílo pro Prahu, sedmdesátimetrový nafukovací člun s uprchlíky se bude vznášet ve Veletržním paláci v Praze. Takový mezinárodní „tahák“ Národní galerie ve své novodobé historii patrně ještě neměla. „Je to jen bublina. Národní galerie Aj Wej-wejův ‚mezinárodní tahák‘ opravdu ještě neměla, a to ji ctilo,“ prohlásil bývalý generální ředitel Národní galerie profesor Milan Knížák. Čínský umělec Aj Wej-wej je podle něj typickým produktem současné umělecké scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal zákon
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 15. března 2017 zákon ze dne 8. března 2017, kterým se mění volební zákony a některé další zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Konec iluzí, Korán nás chce vyvraždit
Kdysi jsem mluvil s jednou duchovní baptistické církve v severoněmeckém Kielu a ta mi sdělila: „Korán není nic jiného než opsaný Starý zákon z bible...“ Ona dáma patrně nečetla buďto Korán nebo Bibli a nebo oboje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš okradl stát hned dvakrát, udeřil Kalousek. Ale pak mu Faltýnek začal předčítat, co všechno napáchal on sám
Ve sněmovně se dnes odpoledne začaly projednávat „daňové podvody ministra fiancí“ bez ministra financí Andreje Babiše. Jako první si vzal slovo předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který zmínil kromě jiného, že je přesvědčen o tom, že mezi Babišem a Agrofertem došlo k daňovým únikům. Samotného Babiše hájil šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. A poslancům ukazoval mimo jiné knihu, která prý naopak dokládá zločiny Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mezinárodně oceňovaný pianista Jean-Efflam Bavouzet hostem SOČRu
Umělec, který sklízí uznání po celém světě, přednese v doprovodu rozhlasových symfoniků a jejich šéfdirigenta Ondreje Lenárda Koncert pro klavír na levou ruku Maurice Ravela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: Babiš vyjadřujte pohrdání Poslaneckou sněmovnou, pohrdání parlamentní demokracií
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice za zachování zahrádkářské kolonie Barrandov
Zahrádkářská kolonie Barrandov (dále jen ZK) je jednou z nejstarších ZK v Praze, jejíž vznik se datuje do roku 1958.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): „Posun doleva“ a šance nepančované levice
Sjezd ČSSD spustil vodopád komentářů. Řada z nich jen planě plácá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dobrovolná dohoda MŽP s Třineckými železárnami pomůže zlepšování životního prostředí i v letošním roce
Jarní úklid biokoridoru řeky Olše bude během dubna jednou z řady aktivit vyplývajících z Dobrovolné dohody Třineckých železáren a Ministerstva životního prostředí. Platí do konce roku 2017 a podařilo se již díky ní podniknout celou škálu aktivit, které pomohly životnímu prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ať jdou do prdele. Nechte nám zbraně, dali jsme si na ně. Dělají z nás blbce. Postavme se na odpor. Na Václaváku proběhla demonstrace proti omezení zbraní z EU a toto se tam dělo...
REPORTÁŽ Ve středu proběhla na Václavském náměstí u sochy sv. Václava a před sídlem zastoupení Evropské komise v ČR v Jungmannově ulici demonstrace proti v úterý schválené směrnici Evropské unie o zbraních. Sešlo se zhruba tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí
Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval na návrh Senátu PhDr. Jana Outlého, Ph.D. členem Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stupčuk (ČSSD): Podle logiky toho, co říkal můj předřečník, by NKÚ vůbec nemusel být
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu zákona o Nejvyšším kontrolním úřadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stavba dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem byla zahájena, řidiči se zde poprvé projedou v prosinci 2019
Další část jihočeské dálnice D3 je ve výstavbě, 11 kilometrový úsek mezi Ševětínem a Borkem propojí dvě další rozestavěné části dálnice a po svém dokončení přivede jihočeskou část dálnice k Českým Budějovicím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Dopravní odbory vyzvaly ke stávce řidičů autobusů
Vedení dopravních odborů dnes vyzvalo ke stávce kvůli mzdám řidičů linkových autobusů. Řidiči v některých krajích zatím nedostali přidáno podle schváleného nařízení vlády. Rozsah stávky a přesné datum oznámí odbory s třídenním předstihem. Po jednání předsednictva Odborového svazu dopravy (OSD) to novinářům řekl jeho předseda Luboš Pomajbík. Problémy podle něho přetrvávají v Ústeckém, Pardubickém, Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice pro prezidentské kandidáty musí obsahovat čísla průkazů. Nová volební pravidla podepsal Zeman
Změna má omezit možnost vyřazení kandidátů kvůli neuznaným podpisům.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Bydlení pro handicapované: požadavky vyhlášky versus realita
Bezbariérové vstupy a vjezdy do domu, stejně tak bezbariérový a samozřejmě zpevněný přístup k popelnicím a kontejnerům, venkovní i vnitřní garážová stání pro vozíčkáře. To je jen malá část úprav, které se v posledních letech konečně staly samozřejmostí u nově nabízených bytů. Zcela zdravý člověk je nemusí vůbec postřehnout, pro handicapované jsou naopak naprosto klíčové, když uvažují o novém bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odbory jednají o stávce, spokojeny se mzdami šoférů nejsou
Jednání o případné stávce v dopravě jsou náročná, předsednictvo Odborového svazu dopravy (OSD) vyhodnocuje situaci v každém kraji, a ty se od sebe různí. Během přestávky v jednání odborářů to novinářům řekl předseda OSD Luboš Pomajbík. Ke spokojenosti s výší mezd šoférů ale není důvod, dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Lidé se stěhují hlavně v rámci stejného okresu
Stěhování mezi obcemi v České republice bylo v roce 2015 na úrovni 242 tisíc obyvatel. Největší část lidí změnila adresu pouze v rámci okresu, kdy se přestěhovala z jedné obce do druhé. 21,2 % obyvatel se stěhovalo v rámci téhož kraje mezi dvěma okresy a 35,4 % mezi dvěma kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): NKÚ nemá zájem kontrolovat obce, ale příspěvkové organizace obcí a krajů
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu ústavního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kriminalita tu roste, sestře ukradli už osmé kolo. Do Turecka už ani nejezdíme, řekli nám v Nizozemí ve městě, kam se uchýlil Komenský
REPORTÁŽ Wilders a Erdogan jsou bráchové. Žádné radikály ve vládě. Turkové, ať si agitují doma. Takové názory slyšel reportér ParlamentníchListů.cz v nizozemském Naardenu, kde je hrobka a muzeum učitele národů Jana Amose Komenského. Na zdi muzejní budovy je do mramoru vytesáno, že jde o jeho poslední útočiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
NPÚ: Vyrazte s dětmi o jarních prázdninách na výlet na hrad, do roubenky či do vily
S přicházejícím jarem otevírají hrady a zámky brány netrpělivým návštěvníkům. Podívat se tak můžete nejen na Karlštejn nebo na Křivoklát, ale třeba i na méně známý zámek Valeč na úpatí Doupovských hor. Na výlet můžete vyrazit na hrady Krakovec či Točník, na zámku Lednice lze kromě reprezentačních sálů navštívit i skleník plný exotických rostlin, ve Valticích zase lákají na prohlídky zámeckého barokního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad pro dohled nad stranami je kompletní, Zeman jmenoval Outlého
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval politologa Jana Outlého členem nového Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Do funkce ho navrhl Senát. Outlý se stane členem úřadu od 1. dubna, jmenován byl na šest let. ČTK o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Nový úřad tvoří předseda a čtyři řadoví členové, Outlý byl jmenován jako poslední. Outlý se dlouhodobě zabývá českým politickým systémem včetně financování stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Změny Ústavy se nemají schvalovat v závěru volebního období
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu ústavního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
V rámci programů TA ČR vzrostly soukromé prostředky do výzkumu na pětinásobek
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v úterý 14. března 2017 bilancoval podporu aplikovaného výzkumu v ČR a činnost Technologické agentury ČR (TA ČR) včetně ročního působení Petra Očka v jejím čele. V současné době podporuje TA ČR více než 1500 projektů aplikovaného výzkumu s ročním celkovým rozpočtem přes 4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Technická závada způsobila neočekávané spuštění rotační sirény v Praze
Před půl jedenáctou dne 14.03.2017 došlo v ulici Lípová v Praze k neočekávanému spuštění rotační sirény, která je ve správě HZS hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček u příležitosti výročí okupace pojednal o odsunu Němců
Patnáctého března si tradičně připomínáme počátek německé okupace roku 1939. V letošním roce dominuje připomínkám video ukazující skupiny obyvatel, kteří přijíždějící německé jednotky naopak nadšeně vítali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Ádera do Prahy
Prezident Miloš Zeman pozval znovuzvoleného maďarského prezidenta Jánose Ádera na návštěvu Prahy. Zároveň mu pogratuloval k obhájení prezidentské funkce. ČTK to dnes sdělil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Maďarský parlament zvolil podle očekávání v pondělí Ádera hlavou státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce již v roce 2017 realizoval téměř tisíc kontrol zaměřených na odhalování nelegální práce
Kontroly nelegálního zaměstnávání jsou dlouhodobě jednou z kontrolních priorit Státního úřadu inspekce práce. V roce 2017 bude provedeno minimálně 8 500 kontrol zaměřených na nelegální zaměstnávání. Za necelé dva měsíce bylo realizováno již téměř 1000 kontrol, při kterých bylo zjištěno 126 nelegálně zaměstnaných osob, z toho 30 občanů ČR, 7 občanů EU a 89 cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zatímco se díváte jinam, koná se schůzka EU. Cíl: Víc uprchlíků z Turecka, protože Erdogan se zlobí
Pozornost Evropy se upírá do Nizozemska. Nejenom kvůli dnešním parlamentním volbám, ale také vzhledem k diplomatické roztržce Nizozemska s Tureckem. To všechno ve světle snahy některých politiků „lifrovat“ do Evropy další uprchlíky z Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmysl byl v lednu v dobré kondici
Průmyslová produkce v lednu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 4,3 %, bez očištění byla vyšší o 9,6 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně vyšší o 3,5 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 7,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Dárci krve a kostní dřeně se nesmí stát rukojmími Andreje Babiše
Andrej Babiš se rozhodl přidat do novely z dílny TOP 09 a STAN jako přílepek narychlo sepsané zdanění korunových dluhopisů. Podstata této novely – tedy podpora dárců krve a krvetvorných buněk – tak zůstala v pozadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Konvičko, cos to zas provedl? Docent dělal vylomeniny u vrat Angely Merkelové v Berlíně
Protiislamista Martin Konvička dnes na plot u hlavního vchodu německého kancléřství v Berlíně připevnil teze webu 7Republika.cz. Fotografii zveřejnil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruská vesnice? Těžce se žije většině lidí
Časopis Reflex odvedl výbornou práci, když zveřejnil snímky ruského fotografa Alexandra Belenkije z vesnic v Kostromské oblasti. Putin se chvástá údajně skvělým Ruskem, jenomže realita dokazuje, že lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Úplný hovno proti tomu, co dělá Babiš. Média se vrhla na finance ministra financí
Andrej Babiš čelí velkému tlaku kvůli svým finančním transakcím. Nejen od opozice, ale dokonce už i od kriminalistů, kteří prošetřují některé toky proběhlé mezi jeho osobou a společností Agrofert, kterou stoprocentně vlastnil. Na řadu otázek ministr nabil sám zveřejněným „auditem“ svých financí, který ale položil mnohem více otázek, než zodpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SPD považuje za správné rozhodnutí Miloše Zemana kandidovat na prezidenta
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak jako tenkrát, v roce 39. Silné prohlášení k nenáviděnému rozhodnutí Evropské unie
Před 78 lety obsadilo hitlerovské Německo zbytek Československa, začala se psát krutá éra protektorátu. Souvislost s dneškem? Podle někdejšího policejního prezidenta, publicisty a šéfa Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného došlo opět téměř na den přesně ke snaze o odzbrojení obyvatelstva. Nyní ze strany EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Občané jsou brunátní vzteky. A vztek se stupňuje. Brusel chce, aby občané byli bezbranní před imigranty. Znalec o tom, co znamená schválená směrnice EU a kdo pro ni hlasoval
ROZHOVOR Vědecký pracovník v oboru přírodních věd a kandidát do Sněmovny za ODS Tomáš Vaněk, který se zabývá otázkou držení zbraní, říká, že schválená směrnice EU o zbraních je naprosto absurdní. Evropská komise, která není schopna, ani ochotna udělat něco pro zvýšení bezpečnosti svých občanů, navrhuje jejich odzbrojení, a tím faktické zhoršení jejich bezpečnosti. „Tajným“ cílem směrnice může být snaha omezit možnosti občanů se efektivně bránit. Zástupci Bruselu zcela vědomě lžou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ameriko, budeš si muset vybrat
Každý, jen trochu nestranný analytik, musí ze současného vývoje v Evropě a i ve světě dojít k závěru, že je malá pravděpodobnost zařazení muslimů do zákrytu s evropským právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda Poslanecké sněmovny jmenoval Adolfa Beznosku novým členem Kolegia NKÚ
Do rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka včera složil slib nový člen Kolegia NKÚ Adolf Beznoska. Poslanci jej do funkce zvolili v lednu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vláda přijala novelu proti privatizaci státních lesů
Zákaz privatizace státních lesů přináší novela lesního zákona, jejíž návrh schválila 13. března Vláda České republiky. Dokument nyní míří do Parlamentu. Necelou polovinu státních lesů spravuje státní podnik Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Pánek (Svobodní): Europarlament zreguloval zbraně
Evropský parlament schválil návrh nové směrnice regulující zbraně. Návrh ještě musí schválit Rada ministrů, hlasování ale bude pouze formalita. Poté musí směrnici implementovat členské státy do svých předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Běžte zpátky do Turecka. Z Nizozemí přišla zatím nejtvrdší odpověď Erdoganovi. Píše se o dopadech na celou Evropu
Spory mezi Nizozemskem a Tureckem v posledních hodinách před holandskými parlamentními volbami kulminovaly brutálním útokem tureckého prezidenta Erdogana. Ten Nizozemsko obvinil z podílu na masové vraždě osmi tisíc jeho muslimských bratrů v bosenské Srebrenici za jugoslávské války. A po tomto překročení všech dosavadních hranic začaly z Holandska zaznívat rázné odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny: Zjistili jsme, kdo bude Miloši Zemanovi dělat kampaň. Zde jsou jména
Lidové noviny po oznámení prezidenta Zemana, že bude i podruhé kandidovat na prezidenta, zahájily spekulace o podobě týmu, který mu má obhajobu funkce zajistit. Jména, která redaktoři objevili, se kolem prezidenta pohybují již delší čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zákon o převedení nemocnic: Nikdo neví, co se do toho zamotá. Smrdí to prý utajováním nákupů
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) se nyní snaží prosadit zákon o univerzitních nemocnicích. Z deseti fakultních nemocnic by tak vznikly špitály s novou právní formou. O zákonu, jemuž je přezdíváno lex Ludvík, píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Ukrajinci ničí pomníky obětí UPA
Pravděpodobně v pátek zatím neznámí vandalové polili červenou barvou památník profesorů Lvovské polytechniky , kteří byli zavražděni německými okupanty v létě 1941. Na pomníku potom bylo napsáno „Smrt Lachům“. K dalšímu podobnému vandalství došlo v obci Podkamin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hlavní město dokončuje akční plán na snížení hlukové zátěže
Akční plán snižování hluku aglomerace Praha je těsně před dokončením. Nyní k němu může i veřejnost zaslat své připomínky, a to do 7. dubna 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vy nevidíte ten hon na ministra financí? Na to jste, pane moderátore, mohl přijít i sám. Kauza Babišových dluhopisů jede dál, už i Faltýnek ztratil nervy
Poslanec za ODS Jan Skopeček a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek se v úterních Událostech, komentářích České televize pořádně pohádali kvůli Babišovým korunovým dluhopisům od své bývalé společnosti Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Nelogická pozitivní diskriminace menšin aneb Krajní pravice na vzestupu
Evropský soudní dvůr rozhodl, že zaměstnavatel může zakázat muslimské šátky. Tím pádem mohou zaměstnavatelé v zemích EU svým zaměstnancům zakázat jak muslimské šátky, tak i další součástí oblečení, které jsou náboženskými symboly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Štěpánek (APAČI 2017): Takhle dělá Česká televize propagandu
Tradiční vymývání mozků „ala“ ČT. Namísto zpráv, že se stalo to a to, ten a ten řekl tohle, tamten na to reagoval takhle, jsou nizozemští politici vyselektováni na „hodné“ a „zlé“ a ti „zlí“ patřičně onálepkováni coby populisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme na Hradě čtyři nové velvyslance
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě převezme pověřovací listiny od nových velvyslanců Izraele, Francie, Ukrajiny a Mongolska. ČTK o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Předáním listin hlavě státu se ambasadoři mohou oficiálně ujmout své funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Slouhové ztrácejí nervy. Budete tancovat, jak se píská, nebo jste fašisti a xenofobové, říká univerzitní docent. Už se to prý hroutí, ale...
„Pokud jde o to, zda Miloš Zeman rozděluje společnost, pak podle mého názoru to nejlépe vystihnul Ringo Čech – rozděluje lidi na normální a idioty,“ tvrdí vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. V prezidentské volbě podle něj nemají ostatní kandidáti šanci. „Pokud jde o Horáčka, tak si nejsem jist, zda vůbec zaregistroval, že Zeman má nadstandardní – a hodně nadstandardní – vztahy s čínským, ruským a americkým prezidentem. Zeptal bych se ho, co myslí tím, že ‚máme na víc‘,“ říká dále v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Valenčík. Neví však, co se dá ještě čekat od Babiše. „Vím jen, že si dává moc velký pozor, aby se neprojevil jako slouha slouhů globální moci...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT připravilo informační materiál k předškolnímu vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo informační materiál ke změnám v předškolním vzdělávání, které souvisí s novelou školského zákona. Jde o zavedení povinného roku předškolního vzdělávání, nárokovost mladších dětí na místo v mateřské škole a s tím související určení spádovosti zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Tržby v maloobchodě rostly díky prodeji nepotravinářského zboží
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 1,0 %. Meziročně se tržby očištěné o kalendářní vlivy zvýšily o 3,3 %, bez očištění o 5,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Reakce na informace o redukci ochranných pásem
Ochrana vodních zdrojů je v posledních letech, kdy země citelně vnímá dopady sucha, ještě důležitější, než tomu bylo v minulosti. Povodí Moravy, s.p. žádný návrh na redukci ochranných pásem nepřipravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Oleg Rybnikář: Je snad sociální a demokratická idea v soukromém vlastnictví ČSSD?
Stejně, jako je odtržená od reality normálního života a názoru 55–99 % obyvatelstva věrchuška Evropy, neboli moderně korektně elita, tak stejně je od názoru svých prostých členů odtržená věrchuška ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Češi musejí konečně přestat lhát o vlastní historii
Doufal jsem, že téměř osm desetiletí po rozpadu meziválečné ČSR někdo nalije při příležitosti okupace českých zemí v této věci čistého vína. Nestalo se tak, článek „Stanislav Křeček u příležitosti výročí okupace pojednal o odsunu Němců“ a Stanislav Křeček opakují jen české lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak hrůzným způsobem se v 90. letech v naší zemi privatizovalo, tunelovalo, kradlo...
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Informace vlády o postupu ve věci nevýhodné privatizace OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Když se řešil Babiš, byly plné lavice, a když se mluví o osudech desetitisíců horníků...
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Informace vlády o postupu ve věci nevýhodné privatizace OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Guantánamo je pro teroristy fajn místo. Trumpův ministr spravedlnosti promluvil a liberální Washington kolektivně omdlel
Guantánamo je fajn místo pro lidi podezřelé z teroristických aktivit, prohlásil na tiskové konferenci ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zase je 15. března a zase nás nutí odevzdávat zbraně. Pořád stejná špína, jen dnes si říkají „proevropští“. Z Prahy zní napříč spektrem výzvy k obraně
„Hlasoval jsem proti této směrnici a nesouhlasím s ní. Je postavena na filozofii, že proti terorismu je možné bojovat tím, že slušným občanům legálně držícím zbraně omezíte toto držení. Těžko Čechům vysvětlit, že jim Evropská unie legální držení zbraní omezuje,“ říká v anketě ParlamentníchListů.cz europoslanec Jiří Pospíšil. „Pokud jde o ochranu a obranu EU, pak není EP schopen reálně vyhodnotit aktuální bezpečnostní situaci a je pro tuto problematiku nejenom politicky, ale i odborně, věcně nezpůsobilý. V zajetí jakéhosi pseudohumanismu a ‚svatém osvícení‘ tak učinil další pochybný krok. V daném případě jde i o projev zjevné arogance rozněžnělých a rozmazlených západních politických reprezentací,“ uvedl poslanec Bohuslav Chalupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Prý jsme vyšetřovali generálního ředitele Janečka, dehonestovali ho na výboru
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Den spotřebitelů: Roste počet lidí hledajících pomoc u ESC
Kdo má problém s podnikatelem z jiné země EU, obrací se na Evropské spotřebitelské centrum ČR. To loni zaznamenalo 1117 spotřebitelských kontaktů, tedy o 10 % víc než v roce předchozím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Všichni chtějí žít – i Harvard
Knihovna Harvardské univerzity vydala obsáhlý seznam „falešných“, „matoucích“ a „satirických“ zpravodajských zdrojů, na kterém je uvedena i moje paulcraigroberts.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Příjmy z cestovního ruchu vzrostly o 3,5 %
Příjmy ČR z příjezdového cestovního ruchu dosáhly v roce 2016 hodnoty 154,2 miliardy korun a v meziročním srovnání vzrostly o 3,5 %. Vyplývá to ze statistiky platební bilance, kterou v úterý zveřejnila Česká národní banka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Citace - v roce 2004 převzal OKD nový vlastník a vznikla kvalifikovaně řízená firma
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Informace vlády o postupu ve věci nevýhodné privatizace OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Jestliže někdo porušil zákon, konejte, opravdu konejte
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Tréninkový program pro začínající start-upy nabízí 13 milionů korun
Své podnikatelské aktivity mohou české start-upy nastartovat díky novému tréninkovému programu CzechStarter agentury CzechInvest. Dostane se jim rad od zkušených mentorů nejen z oblasti managementu, marketingu a řízení společnosti, ale získají také praktické zkušenosti s obchodním využitím svého produktu či služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ochránce práv majitelů zbraní vystoupil v Českém rozhlase. Europoslanci prý schválili nesmysl, česká úprava je takřka dokonalá
Hostem dnešního vydání pořadu 20 minut Radiožurnálu byl David Karásek ze Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Praha postupovala ve věci veřejné zakázky na osvětlení podle zákona
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl podnět společnosti ELTODO OSVETLENIE, s.r.o., v němž firma tvrdila, že hlavní město Praha zrušilo veřejnou zakázku na osvětlení metropole v rozporu se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Na neschopnost ministerstva zdravotnictví nesmí doplácet pacienti
Ministerstvo zdravotnictví odmítá proplácet faktury za zásahy letecké záchranné služby, které se odehrají mimo sjednanou pracovní dobu LZS. Naposledy se takový případ odehrál v Královéhradeckém kraji, kde LZS vzlétla v 6:59, zatímco sjednanou pracovní dobu měla až od 7:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Spotřebitelé čelí novým trikům nepoctivých obchodníků s energiemi
Na trhu s energiemi se dlouhodobě vede velmi tvrdý boj o zákazníka. Toto prostředí také přitahuje společnosti a obchodníky, jejichž jednání se někdy pohybuje na hraně zákona i morálky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Záchranáři vyletěli k umírajícímu dítěti minutu před začátkem provozní doby. Ministerstvo jim let odmítá proplatit
Ministerstvo zdravotnictví odmítlo uhradit leteckým záchranářům v Hradci Králové a Ústí nad Labem devět letů k akutním případům kvůli tomu, že byly mimo provozní dobu. Uvedl to Daniel Tuček, místopředseda představenstva firmy DSA, která leteckou záchrannou službu v těchto krajích zajišťuje. Informoval o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Daňová Kobra se v případě korunových dluhopisů Andreje Babiše stala daňovým slepýšem
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Mám s sebou knížku, popisující činy jednoho z nejhorších ministrů ČR pana Kalouska
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k bodu Daňové podvody ministra financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Mělo by se více vyvlastňovat, pronesl Babiš u dálnice, zatímco ho sháněli ve sněmovně
Andrej Babiš (ANO 2011) chce, aby vznikl zákon, který stanoví, že stavba dálnic je národní zájem. „Je potřeba urychlit legislativu a prosadit zájem většiny,“ řekl dnes ČTK Babiš při zahájení stavby nového úseku dálnice D3 u Ševětína na Českobudějovicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Internetem koluje stále více vtipů na Babišovy dluhopisy. Podívejte se, co stvořil Bělobrádek či Feri
Na sociálních sítích se objevily vtipy, jejichž terčem je ministr financí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví hledá cesty k vyřešení problémů s leteckou záchrannou službou
Ministerstvo zdravotnictví v současné době hledá možnosti, jak vyřešit případné problémy s proplácením letů letecké záchranné služby i mimo tzv. pohotovostní časy tak, aby nebyly porušeny platné smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: Novým náměstkem člena vlády byl k 15. březnu 2017 jmenován Marek Ondroušek
Náměstkem člena vlády – ministra průmyslu a obchodu, byl ke dni 15. března 2017 jmenován Bohuslavem Sobotkou, předsedou vlády České republiky, pověřeným řízením Ministerstva průmyslu a obchodu, Marek Ondroušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist