Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.449x, což odpovídá cca 127.785-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

První část vojenského konvoje opustila v Náchodě Českou republiku
První část konvoje americké a britské armády opustila dnes před 11:00 na hraničním přechodu v Náchodě Českou republiku. Konvoj má sedm částí, průjezd poslední skupiny se očekává v odpoledních hodinách. ČTK to řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Konvoj Američanů a Britů pokračuje v cestě přes ČR do Polska
Konvoj americké a britské armády pokračuje druhým dnem v cestě přes české území. Celkem 125 vozidel a 550 lidí se přesouvá z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů. První kolona vyrazila dnes v 07:00 z kasáren ve Staré Boleslavi u Prahy, kde vojáci přečkali noc, a míří na hraniční přechod v Náchodě. ČTK to řekl mluvčí armádní agentury logistiky Petr Kostelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimský restauratér zdarma pohostil policisty zasahující ve Westminsteru
Nejeden muslim ve Velké Británii se snaží dát najevo, že s teroristy, kteří ve jménu islámu vraždí své spoluobčany, nemá nic společného. Do této skupiny patří také majitel restaurace, který se rozhodl zdarma pohostit všechny policisty, kteří zasahovali ve Westminsteru během teroristického útoku Khalida Masooda známého také jako Adrian Russell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: CNN pokračuje v útocích na Trumpa
Televize CNN obvinila s odkazem na neuvedené zdroje zaměstnance prezidenta USA Donalda Trumpa z „koordinace s Ruskem“ ohledně zveřejnění informací o Hillary Clintonové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: EET nesmí zrakově postiženým lidem klást překážky
V budově Úřadu vlády se uskutečnilo letošní první zasedání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany. Šlo současně o první zasedání tohoto orgánu, kterého se z titulu své funkce výkonného místopředsedy Výboru účastnil ministr Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ruský opozičník Navalnyj zadržen. Kreml: Demonstrace jsou provokace
Napříč celou Ruskou federací lidé protestují proti korupci, která podle jejich názoru zachvátila ruskou vládu. Symbolem této korupce má být ruský premiér Dmitrij Medveděv. Hlavní organizátor protestů, vůdce opozice Alexej Navalnyj byl zadržen. Spolu s ním i desítky dalších aktivistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Kybernetické útoky se staly denní realitou...
V dubnu se bude Poslanecká sněmovna znovu zabývat novelou zákona o Vojenském zpravodajství, která se týká kybernetické obrany. Stejnou problematikou se zabývají i další země NATO, na varšavském summitu v červenci 2016 byl kybernetický prostor prohlášen po zemi, vzduchu, vodě a vesmíru za pátou operační doménu, kde je nutná připravenost k obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa vydala mimořádná veterinární opatření k varroáze včel
Státní veterinární správa vydala mimořádné veterinární opatření, které stanovuje zásady postupů preventivních ošetření včelstev v průběhu roku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj rozdělí miliony obcím na pomoc s odpadem a skládkami
Zprávy 10. schůze Rady Ústeckého kraje v V. volebním období:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Věřím, že v příštím roce budeme mít ještě více kandidátů
Česká republika má nového nejoblíbenějšího učitele. 24. korunku Zlatého Ámose z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzal Lukáš Lis ze Základní školy Soběslav. Ten také vyhrál titul Ámos sympaťák, jehož hlasování poprvé organizoval dětský kanál České televize. Do letošního ročníku přihlásili žáci 78 oblíbených pedagogů, což je rekord v historii celé ankety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Deset netradičních pohledů na hodnotu zlata
Zlato bylo, je a vždy bude bráno jako něco fascinujícího a výjimečného. Je od počátku součástí lidské civilizace – jako symbol bohatství a moci. Kvůli zlatu se vedlo mnoho válek, mnoho národů bylo kvůli němu vydrancováno a vyhubeno. Vzpomeňme si jen na nejslavnějšího španělského kolonizátora a dobyvatele Hernána Cortése, který pod španělskou korunou dobyl a podmanil si obrovskou a bohatou říši Aztéků. Zlato bylo zdrojem moci, ovšem přinášelo s sebou bohužel i zkázu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – ministerstvo dopravy
„Litujte národ, jehož státníci jsou lišky, jehož filosofové jsou kejklíři se slovy a jehož umění je uměním příštipkaření a kopírování", … citát libanonského malíře, básníka a spisovatele Chalíla DŽIBRÁNA z knihy Zahrada Prorokova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví získala Lenka Šestáková
Lenka Šestáková převzala Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví pro rok 2016. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sobotu 25. března večer v Jihočeském divadle. Český rozhlas České Budějovice ocenil Lenku Šestákovou za interpretaci povídky Sestra Josefa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Ministr, elektronický generátor a soudci
Lobbistický server Česká justice přinesl v článcích z 22. a 24. března 2017 podrobnou informaci o potížích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána na zasedáních podvýboru pro justici a soudní samosprávu a ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny při projednávání návrhu na zřízení elektronického generátoru přidělování kauz jednotlivým soudcům. Narazil na zeď odporu významných představitelů soudnictví a s nimi sympatizujících poslanců. Soudci zde vystupovali jako lobbisté, hájící své kastovní výsady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proč dává Pavel Novotný rozhovory PL? V noci to oznámil
Z PROFILŮ Na dotazy, které se v poslední době nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal dnes v noci známý bulvární novinář Pavel Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velmi temná předpověď Evropě od experta na islám: Mezi muslimy existují dva proudy. Jeden spěchá, dělá atentáty. Ale ten druhý...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dříve nebo později se společnost zachová drasticky a bude se radikalizovat. Nakonec muslimy vyžene, domnívá se spisovatel, odborník na islám a bývalý muslim Lukáš Lhoťan. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že uvnitř islámu a muslimů existují dva velké proudy. Jeden nedočkavý a radikální, který chce vše urychlit a dělá atentáty, a druhý trpělivější, který chce využít demokratického systému a prosadit se prostřednictvím politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Smolek předal ceny výhercům soutěže Frankofonie
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární ČR Martin Smolek spolu s velvyslankyní Marockého království v ČR Souriyou Otmaniovou a velvyslancem Francie v ČR Rollandem Galharaguem 21. března 2017 v Černínském paláci zahájili slavnostní vyhlášení a předání cen Frankofonie 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chystá se společné jednání české a slovenské tripartity. Marksová si od toho leccos slibuje
Na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy se ve čtvrtek sejdou zástupci české a slovenské tripartity. Na druhém jednání v tomto formátu budou probírat chystaný evropský pilíř sociálních práv, návrh evropské směrnice o vysílání pracovníků či digitální ekonomiku, uvedl český Úřad vlády. Premiéři Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Robert Fico využijí zasedání zástupců vlád, odborů a zaměstnavatelů i k vlastnímu bilaterálnímu jednání o aktuálních zahraničněpolitických otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Herman podepsal účast České republiky jako hlavní země lipského knižního veletrhu
Ministr kultury Daniel Herman podepsal smlouvu o účasti České republiky jako hlavní země lipského knižního veletrhu v roce 2019. Lipský veletrh je nejenom jedním z nevýznamnějších knižních svátků na světě, ale současně je i nepřehlédnutelným kulturním a diskusním fórem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vysoké školy vzdělávající učitele si rozdělí sedmdesát milionů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes vyhlásilo Výzvu k předkládání projektů v rámci Fondu vzdělávací politiky na podporu studijních programů zaměřených na přípravu pedagogických pracovníků. Tato výzva s finanční alokací 70 milionů korun je jedním z opatření, kterým ministerstvo reaguje na přetrvávající nedostatek kvalitních pedagogů ve vzdělávacím systému České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Reparace za německou genocidu v Namibii?
Namibie chce v Haagu žalovat Německo za genocidu asi 85 tisíc původního obyvatelstva země v letech 1904 až 1908. Podle namibijského generálního prokurátora připravují žalobu právníci z Velké Británie a Namibie. Na Německu bude zřejmě požadováno odškodnění ve výši 28 miliard euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka skončil v nemocnici
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) se vrátil z neformálního summitu EU v Římě, ale jakmile se ocitl v Praze, nezamířil za rodinou, nýbrž do nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Je před námi velký kus práce
Post předsedy Gazdík obhájil. Ztráta z hospodaření je kryta z přebytku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Státní ústav pro kontrolu léčiv upřesnil informace k nedostupnosti vakcíny
SÚKL informuje o aktuální nedostupnosti vakcíny BOOSTRIX POLIO INJ. STŘÍKAČKA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní předali dar hospicu
V březnu se v Brně uskutečnil benefiční bál, na kterém Svobodní i jejich přátelé vybrali 13 tisíc korun na dobročinné účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Demokratickejšia, sociálnejšia, mierumilovnejšia EÚ
V posledných rokoch sa v celej Európe šíri presvedčenie, že EÚ sa nachádza v existenciálnej kríze. Signály tejto krízy sú čoraz viditeľnejšie, od nástupu netradičných politických síl až po pritvrdzovanie rétoriky. Na tento trend sa rozhodli reagovať aj predstavitelia EÚ a predseda Európskej komisie J.-C. Juncker predložil Bielu knihu o budúcnosti Európy. V Bielej knihe sa diskutuje päť možných scenárov pre budúcnosť EÚ, ktoré by mali predurčovať vývoj približne do roku 2025. Existujú však aj zásadné témy, o ktorých sa v Bielej knihe nehovorí, hoci môžu byť pre budúcnosť EÚ oveľa dôležitejšie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Řeší finanční správa Babišovy korunové dluhopisy? Moravcovi odpovídal nejen ředitel Janeček
Jak je to s placením daní v Česku? Přistupují finanční úřady ke všem stejně, nebo u některých podnikatelů mávnou rukou nad tím, že „účetní udělala chybu“, zatímco drobným živnostníkům nic nedarují? Nejen o tom v nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali bývalá náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Simona Hornochová, generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček a jeho předchůdce ve funkci Jiří Žežulka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Všichni se chovali korektně, až na Korteho. Kandidát do Rady ČT Balvín se vrací k nedávnému incidentu s poslancem TOP 09
„V případě zvolení do Rady ČT budu striktně dodržovat zákon o České televizi, to znamená nezasahovat do exekutivy vedení ČT. Česká televize, přes veškeré možné výhrady, si vede dobře a o případných změnách je potřeba s jejím vedením vést odbornou diskusi,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz někdejší ministr kultury Jiří Balvín, který byl letos v lednu nepravomocně odsouzen k podmínečnému trestu za napomáhání k uplácení. Právě tato událost ale měla prý při slyšení před poslanci, kteří vytvářejí užší výběr kandidátů do Rady ČT a Rady ČRo, výrazně vadit poslanci TOP 09 Danielu Kortemu. „Něco jste nám zapomněl říci,“ ironizoval totiž Korte Balvína. „Já jsem na jeho chování zvyklý,“ mává ale nad tím rukou exministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek se účastnil jednání koalice proti Islámskému státu
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vedl delegaci ČR na jednání koalice proti tzv. islámskému státu, které se ve Washingtonu uskutečnilo dne 22. března 2017. Na okraj ministerského setkání šéf české diplomacie hovořil mimo jiné s novým ministrem zahraničních věcí USA Rexem Tillersonem, zástupkyní národního bezpečnostního poradce KT McFarland a dalšími představiteli nové americké administrativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„Super by bylo, kdybyste mě alespoň jeden z vás nechal domluvit!" zuřil Faltýnek u Moravce
V nedělních Otázkách Václava Moravce proti sobě zasedli expert KSČM na zemědělství Pavel Kováčik a první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Ten takřka do roztrhání těla hájil svého předsedu Andreje Babiše. Moravcovi také vysvětloval, proč se snížil k tomu, že ukazoval obscénní gesta ve sněmovně. Kováčik před kamerami cupoval celou koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Převládá tu paranoia nad pravdou. Valachová na Primě odrážela útoky senátora Růžičky
O školství se dnes diskutovalo v pořadu Partie na TV Prima. Hosty byli ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a senátor a ředitel pražského gymnázia Jiří Růžička (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hitler se stane jednou z nejdůležitějších postav, jaké kdy žily, zapsal si Kennedy
Až v dubnu bude na aukci deník Johna Fitzgeralda Kennedyho, ale již dnes tento dokument o pouhých 61 stranách budí nemalé kontraverze. Všechno díky několika poznámkám o Adolfu Hitlerovi. „Měl v sobě něco, z čeho vznikají legendy,“ zaznamenal si budoucí americký prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Před deseti lety euforie, zato dnes... Petráček píše o sestupu EU
Komentátor Lidových novin Zbyněk Petráček se v sobotním vydání zaměřil na situaci kolem Evropské unie. Podle něj Unie zamířila po půl století děje na sestupnou dráhu. „Kam to může vést?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Duplicita návrhů nominačního zákona nezakládá jejich kvalitu
Na programu poslední schůze vlády byly předloženy dva obsahově takřka totožné návrhy zákonů. Jedná se o nominační zákon předložený Ministerstvem financí a návrh poslance Radka Vondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rychlá pomoc včelám
Jako by toho nebylo dost – teror, ISIS, uprchlíci, oteplování, ČNB – a ke všemu ještě umírají včely. Rychlou pomoc má představovat evropská direktiva, která by měla vyjít v květnu a totálně zakázat tři pesticidy na bázi neonikotinoidů. Jen trvale uzavřené skleníky by dostaly výjimku. OSN dokonce radí, aby se chránili i lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Politika ochrany klimatu přispěje ke snížení naší závislosti na dovážených palivech
Politika ochrany klimatu v ČR nám dá víc než antifosilní zákon, tento týden ji schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jednotné dávky pro imigranty? Ekonomka Šichtařová to rázně smetla ze stolu: Důvod pro vystoupení z EU!
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Otázka harmonizace sociálních dávek pro imigranty možná bude brzy opět na jednacím stole. Alespoň se o tom mluví v rámci EU. Jak k tomu uvedl v minulosti eurokomisař Günther Oettinger, tímto opatřením by byla nahrazena potřeba kvót, protože by polevila přitažlivost zemí jako Německo, Rakousko, Dánsko a Švédsko. Takové myšlenky ale v pravidelné víkendové rubrice odmítá ekonomka Markéta Šichtařová. „Věřím, že pokud by došlo k tak nepravděpodobné události jako sjednocení dávek pro migranty, ČR by to začala považovat za dostatečný důvod k opuštění EU,“ soudí ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Videoklip plný sněhu zve návštěvníky do Moravskoslezského kraje
Nový videospot, který propaguje cestovní ruch v Moravskoslezském kraji, láká k návštěvě regionu. Po letní variantě vizuální pozvánky vznikl klip, který prezentuje atraktivní místa kraje v zimním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek představí návrh státního rozpočtu na vědu a výzkum
Místopředseda pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Zdeněk Hostomský, nová předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová a emeritní předseda AV ČR Jiří Drahoš se v pátek 31. března 2017 zúčastní tiskového brífinku po jednání Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace v prostorách ÚOCHB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Maršíček (KSČM): Zákon o bezpečnostních službách je určitě potřebný
Návrh zákona o podmínkách pro činnost soukromých bezpečnostních agentur nepovede k omezení šedé a černé ekonomiky z tohoto odvětví. Norma také prý obsahuje nejasnosti kolem udělování licencí, kdy žadatele mají schvalovat i tajné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Když hasič kope proti učiteli. Živě na ČT sport
Česká televize ukáže fotbalový život v českých městech a obcích. Unikátní projekt Můj fotbal živě odstartuje v neděli v 10 hodin na programu ČT sport profesionálně zpracovaným přímým přenosem utkání mezi FC Velim a FK Bohemia Poděbrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Norský azyl pěti tureckým vojákům
Pět tureckých vojáků získalo v Norsku azyl. Čtyři armádní důstojníci a vojenský atašé se obávali pronásledování po loňském pokusu o státní převrat v Turecku. Všichni se ve chvílích neúspěšného pokusu o sesazení prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nacházeli na území Norska a popírají jakoukoli účast na událostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Česká národní banka informuje o účasti bankovní rady na měnověpolitickém zasedání
Účast členů bankovní rady ČNB na měnověpolitickém zasedání 30. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg kritizoval rakouského ministra zahraničí
Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg podrobil kritice šéfa rakouské diplomacie Sebastiana Kurze, který podle něj dělá populistické kroky. V rozhovoru s rakouským nedělníkem Die Presse am Sonntag poukázal například na jeho demonstrativní vystupování proti přístupovým rozhovorům Evropské unie s Tureckem. Podle Schwarzenberga přitom každý ví, že vstup Turecka do EU je za současné situace nemožný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Lidovci se vraždí
Již několikrát jsem v poslední době upozorňoval na značný volební potenciál případné předvolební aliance a povolební koalice lidovců a Starostů a nezávislých. Zdá se, že část lidovců, zejména v obavě o volitelná místa na kandidátkách, nyní chce proti tomuto projektu předsedy Bělobrádka a vedení strany vést revoltu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Příroda chrání před povodněmi i suchem, obohacuje i inspiruje. Vyfoťte to a své úlovky posílejte do fotosoutěže
Zachyťte na fotografii, čím vás příroda obohacuje, a přihlaste se do soutěže NATURE@work, kterou každoročně pořádá Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Tématem letošního ročníku soutěže je vliv přírody a přihlásit se může každý občan EU starší 18 let. Vítězové jednotlivých kategorií NATUREprovides, NATUREprotects a NATUREinspires) mohou získat finanční odměnu ve výši 1000 eur. Cílem soutěže je upozornit na roli, jakou v našem životě hraje příroda. Ta nám poskytuje např. čistý vzduch a pitnou vodu, oblečení, potraviny a materiály pro stavbu obydlí. Mezi další velmi významné přínosy patří například role přírody při zmírňování dopadů změny klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Na obědy zdarma dosáhne více dětí
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podepsala memorandum o spolupráci s Ivanou Tykač, ředitelkou obecně prospěšné společnosti Women for Women (W4W). Cílem memoranda je vytvoření co nejefektivnějšího systému pomoci rodičům či samoživitelům, kteří si nemohou dovolit hradit dětem školní obědy z důvodu obtížné sociální situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dvě Ceny Thálie putují do Národního divadla moravskoslezského
Cenu Thálie 2016 získala sopranistka Lenka Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře a rakouský barytonista Thomas Weinhappel za titulní roli v opeře Hamlet. Ceny Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony se předávaly v Národním divadle, ceremoniálem provázeli Taťjana Medvecká a Jan Cina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Moc a bezmocnost Putina a Trumpa
Vzrušující a u mnohých strach vzbuzující zprávy masových médií, ke kterým patří požár v Charkovské oblasti, volání Ukrajinské chunty o zvláštní status s USA vně NATO, smrt oportunisty, bezvýznamného politika, za to významného korupčníka, ex-poslance ruské Dumy Voroněnkova, to vše nevěští nic dobrého, především pro Ukrajinu. Přidám li k tomu bouře, nebo ticho před bouřemi jinde ve světě, a v příspěvku nepopisovaná rizika v bezprostředním sousedství ČR v podobě představitelné sabotáže ukrajinských atomových elektráren, nevěští to nic dobrého pro EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lebduška (Svobodní): Co vlastně znamená vícerychlostní Evropa?
Ukazuje se, že dosavadní evropská integrace je nesmysl. Není možno mít stejná pravidla, stejné předpisy, pro všechny země Evropy. Řešením je dobrovolná spolupráce suverénních států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahřměl v Pressklubu: Hospodářské noviny, Respekt. Tyhle novinářské prostitutky živí Bakala. Já bych zvracel!
Moderátor Luboš Xaver Veselý si v nedělním Prezidentském Pressklubu na Frekvenci 1 povídal v Lánech s Milošem Zemanem. Ten znovu prokázal, že pro ostrá slova nikdy nejde daleko. Raději se přesvědčte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí podpoří žadatele z programu LIFE padesáti třemi miliony korun
Ministerstvo životního prostředí dnes vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o spolufinancování tzv. tradičních projektů podpořených v rámci řádné výzvy programu LIFE vyhlašované Evropskou komisí. Součástí výzvy je také podpora přípravy a zpracování projektové dokumentace. Počet předkládaných projektů a jejich úspěšnost z jednotlivých států EU je značně rozdílná. Česká republika patří zatím spíše k průměru. Důvodem je například složitá příprava projektové dokumentace a s ní spojené vysoké finanční náklady. MŽP se proto rozhodlo pro systémovou podporu, tak aby se ČR zařadila mezi úspěšnější žadatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Historik sociální demokracie: Generace pozdních třicátníků až raných sedmdesátníků se stávají spodinou proti své vůli. Ventilují to emocemi a populisté sílí
ROZHOVOR V Česku existuje fluktuující politická komunita, která nyní zakotvila hlavně ve hnutí ANO. Pokud v ní bude scelující prvek jménem Andrej Babiš, tak bude táhnout za jeden provaz. Pokud ne, může to být dost složité. Historik a předseda historických sekcí Masarykovy demokratické akademie a ČSSD Jiří Malínský rozebírá předvolební situaci v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná varuje: Jen aby si Merkelová před volbami zas nepustila pusu na špacír a neudělala nám další vítací dialog...
ROZHOVOR Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná (KSČM) shrnuje scénář, který by měl vést k vyřešení migrační krize. Pokud ho tedy nenaruší třeba Angela Merkelová, obává se. Promluvila i o teroristickém útoku, který se tento týden odehrál v Londýně. „Myslím si, že to ve své podstatě musíme očekávat dnes už téměř kdekoli. Jde jen o to, v jakém rozsahu se ty útoky uskuteční a kolika z nich dokážeme zabránit,“ míní poslankyně Konečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace poskytovatelů personálních služeb: Nejvýznamnějším problémem trhu práce jsou pseudoagentury
Stanovisko APPS k novela zákona o zaměstnanosti upravujícího agenturní zaměstnávání a ke kauze Rohlik.cz:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Historik sociální demokracie: Generace pozdních třicátníků až ranných sedmdesátníků se stávají spodinou proti své vůli. Ventilují to emocemi a populisté sílí
ROZHOVOR V Česku existuje fluktuující politická komunita, která nyní zakotvila hlavně ve hnutí ANO. Pokud v ní bude scelující prvek jménem Andrej Babiš, tak bude táhnout za jeden provaz. Pokud ne, může to být dost složité. Historik a předseda historických sekcí Masarykovy demokratické akademie a ČSSD Jiří Malínský rozebírá předvolební situaci v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Feri z TOP 09: Na náměstí musejí chodit osobnosti, které jsou schopny je zaplnit. Klobouk dolů před Zemanem
Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) se rozhodl prorazit za svou stranu ve sněmovních volbách. Mimo jiné o důvodech, proč chce vstoupit do vysoké politiky, pohovořil pro Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Unijní kvadratura kruhu nemá řešení v reálném čase
Summit stíhá summit a co lid?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oskar Krejčí odhalil, co vše se může stát, pokud NATO bude pokračovat v rusofobním vidění světa
Nejen Turecko se změnilo. NATO bylo vystavěno v dobách studené války jako bariéra takzvanému sovětskému nebezpečí. Takto do něho zamířilo i Turecko. Severoatlantická aliance se transformovala – nemluví již o sovětském nebezpečí, ale vyrobila si ruské nebezpečí. Současná Ankara však ruskou hrozbu nevidí, uvedl v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Za vraždou ruského exposlance na Ukrajině je Rusko? Zkušený diplomat Bašta přidává své poznatky
O případu bývalého poslance ruské Dumy Denise Voroněnkova, který následně emigroval na Ukrajinu, kde byl před několika dny zastřelen, píše na serveru Prvnizpravy.cz bývalý diplomat Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Přátelský rozhovor s pistolí v ruce?
V sobotním zpravodajství České televize jsme se dozvěděli, že přes naše území opět přejíždí další bojová vozidla americké a britské armády, která po přespání ve starobylé Staré Boleslavi, budou v neděli ráno pokračovat směrem do Polska, kde mají, poblíž hranice s Ruskem, údajně chránit světovou demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Vše se zbytečně protahuje, hrají se politické hry
Kraje píší premiérovi: Splňte sliby a podílejte se na zvýšení mezd řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hutka řádil před kamerou: Srp je mi odporný. Zemanovo kamarádství s Ruskem a Čínou zavání vlastizradou. Češi trpí Bílou nemocí...
Hostem Daniely Drtinové v pořadu DVTV.cz byl písničkář Jaroslav Hutka. A jeho slova vůči dlouholetému šéfovi Jazzové sekce Karlu Srpovi nebo prezidentu Miloši Zemanovi rozhodně nebyla lichotivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní expert Štefec po masakru v Londýně varuje: Vypadá to, že se rodí nová strategie extremistů
ROZHOVOR „Pokud bych měl pojmenovat základní příčinu současného bezpečnostního problému, není to prezident Erdogan, ale dlouhodobá politika ustupování imigrantům v jejich sociálních a nábožensky motivovaných požadavcích ze strany západoevropských zemí, a faktické zhroucení schengenského prostoru a zneplatnění dohod z Dublinu, vyvolané německou proimigrační politikou,“ komentuje nynější evropské poměry bývalý poradce na ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Náměstci Tlapa a Kaucký jednali s náměstkyní ministra zahraničí Burkiny Faso
Náměstek pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Martin Tlapa a náměstek člena vlády Lukáš Kaucký 23. března 2017 v Černínském paláci jednali s náměstkyní ministra zahraničních věcí Burkiny Faso paní Ritou Solange Agneketom Bogore během její pracovní návštěvy v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Jsou to zoufalé fráze
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Na trhu léčiv se vyskytl padělek přípravku k léčbě karcinomu prsu a žaludku
Informace Státního ústavu pro kontrolu léčiv o výskytu padělku léčivého přípravku Herceptin 150 mg:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zápisy do prvního ročníku základních škol začnou na apríla
Letos poprvé se zápisy do 1. ročníku základních škol konají od 1. do 30. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Normy, o nichž poslanci nezačnou v dubnu jednat, se už nestihnou
Vláda už do voleb nestihne prosadit všechny návrhy zákonů, které sněmovna začne v dubnu projednávat. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl šéf poslaneckého klubu vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Dolní komora má na schůzi, která začíná 4. dubna, zahájit projednávání, tedy takzvané první čtení 169 zákonů a novel. Celkem 44 z nich předkládá kabinet, a to třeba zákon o sociálním bydlení, normu o univerzitních nemocnicích či novely o elektronických komunikacích a nemocenské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší usedl proti Mynářové: Chtěl bych zabrat, aby ODS zkusila v Praze vyhrát
Hostem Alex Mynářové v pořadu Vlivní na TV Barrandov byl expert na školství ODS Václav Klaus mladší. Mimo jiné zmínil i to, v čem souhlasí s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Humus, ostuda!“, „Mohou tady ohrožovat děti“, „Vyřizují si účty po nocích!“ Drsná vzpoura v malé obci proti výstavbě haly a cizincům
REPORTÁŽ Oficiálně 15 000 zahraničních pracovníků je registrováno v Plzni a v Plzeňském kraji oficiálně 30 000. Neoficiálně se hovoří o mnohem větších počtech. Po Kvasinách je západočeská metropole druhým největším shromaždištěm cizích pracovníků, což dokládá podkladová zpráva ministerstva vnitra i magistrátu a vyjádření vedení města pro ČTK. Stoupá kriminalita dokonce v samém centru Plzně. Trpělivost občanů je na hranici únosnosti. Jako by toho však nebylo málo, v nedalekých Liticích, které dnes spadají pod statutární město, má být postavena další gigantická hala. Tady by mělo pracovat více než 600 lidí a obcí projede denně přes 400 nákladních aut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist