Oficiální zpravodajská média

Jako šašek a zelinář. Zatím nejdrsnější slova o kandidátu Jiřím Drahošovi pronesl...
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu rozepsal k oznámené kandidatuře bývalého šéfa Akademie věd ČR Jiřího Drahoše na post prezidenta. A příliš lichotivá slova nezvolil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): „Velká česká“ přímá volba hlavy státu...
„Velká česká“ přímá volba hlavy státu konečně slušně obeslána, půjde asi o nerovný boj, "houpacímu koni" se postaví hřebec se skvělým rodokmenem….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Židáci vládnou Ukrajině, udeřila Nadija Savčenková
Slavná ukrajinská pilotka a politička Nadija Savčenková poskytla rozhovor ukrajinské televizi 112, v němž si postěžovala, že až příliš mnoho moci na Ukrajině získávají v poslední době Židé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance: Bankrot Westinghouse by měl být pod kontrolou vlády
Americký dodavatel jaderných technologií Westinghouse Electric dnes požádal ve Spojených státech o bankrotovou ochranu před věřiteli. Oznámila to jeho mateřská společnost Toshiba. Tu podle dostupných informací dohnaly ztráty americké divize téměř k finančnímu kolapsu. Společnost Westinghouse se mimo jiné podílela na výstavbě prvních dvou bloků české jaderné elektrárny Temelín a až do roku 2010 do ní dodával jaderné palivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Třicet procent mladých lidí čte dezinformační weby, zlobil se v ČT topkař Feri
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), předseda školského výboru sněmovny Jiří Zlatuška (ANO), předseda Mladých křesťanských demokratů Jan Gregor a nejmladší radní v Česku Dominik Feri (TOP 09) debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o stavu českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Letos je naší metou sto tisíc dobrovolníků
Jedno procento všech Čechů. Taková je letošní meta pro účast české veřejnosti na nejúspěšnější celorepublikové akci zaměřené na likvidaci povalujících se odpadků v našem životním prostředí, likvidaci černých skládek nebo oživení osvěty proti litteringu (bezohlednému odhazování odpadků). Vloni počet dobrovolníků přesáhl 86 tisíc lidí, letos organizátoři vyhlížejí stotisícího účastníka. Hlavní čas celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je nastaven na sobotu 8. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Žádný člověk – světová premiéra na Nové scéně
Národní divadlo uvede 31. března na Nové scéně světovou premiéru opery Žádný člověk. Dílo, jež pojednává o tragickém osudu sochaře Otakara Švece a jeho posledního výtvoru – Stalinova pomníku na Letné, představíme pod taktovkou samotného skladatele Jiřího Kadeřábka. Režie se ujala Katharina Schmitt, která společně s dramaturgem Lukášem Jiřičkou připravila také libreto. Scénu a kostýmy vytvořila designérka Patricia Talacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Já jsem Jura Drahoš. Běhám kolem míchačky, nadávám, když něco nefunguje. Takto se představil národu nový prezidentský kandidát
Nejnovější prezidentský kandidát Jiří Drahoš se představil divákům webu Seznam. Redaktora Jiřího Kubíka přesvědčoval, že není žádný suchar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ONKO Prostaty radí mužům ohledně rakoviny prostaty už tři roky
Online klinika pro onkologii prostaty (ONKO Prostaty) oslavila třetí výročí, svůj provoz zahájila už v lednu roku 2014. Již více než tři roky mohou zájemci o informace k rakovině prostaty navštěvovat tohoto webového multimediálního průvodce. Přední čeští odborníci z oborů urologie a onkologie zde provádí pacienta všemi aspekty rakoviny prostaty – od vyšetření až po optimální cestu léčby. Hlavním cílem projektu je poskytnout pacientům i jejich blízkým potřebné informace a nabídnout jim pomoc v jejich nelehké situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mlč, Jirko, mlč? Paroubek byl u soudu. A bulvár píše, že byl napaden dvěma muži
Veřejný rozvod Jiřího a Petry Paroubkových může mít další pokračování. Snaha Petry Paroubkové zakázat soudně svému manželovi, aby ventiloval podrobnosti z jejich vztahu v médiích, skončila nezdarem. Bývalý premiér tak nadále může zásobovat média příběhy z krachujícího vztahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Premiéři Visegrádské čtyřky jednali o Brexitu i migraci
Prioritou zemí Visegrádské čtyřky při jednáních o odchodu Británie z Evropské unie budou budoucí právní postavení občanů Evropské unie v Británii a finanční závazky Spojeného království vůči evropské sedmadvacítce. Na dnešním jednání ve Varšavě se na tom shodli premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska (V4). Šéfové středoevropských vlád rovněž znovu odmítli spojování debaty o migraci s návrhy na krácení dotací zemím, které odmítají přijímat uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Ministři se hádají a Bakala se směje
Máme nového ministra průmyslu a obchodu Havlíčka. Ministerstvo je klíčové mimo jiné pro řešení situace s OKD, ale zatím si v této věci pouze ministr stihl vyměnit přes média postoje s ministrem financí Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér zadal ministru dopravy zpracování analýzy k zavedení mýta na německých dálnicích
Vláda dnes na svém zasedání projednávala zavedení mýtného pro osobní automobily na německých dálnicích, které v minulém týdnu schválil německý Spolkový sněm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Brexit má být příležitostí ke skutečným reformám Evropské unie
Odchod Velké Británie z EU není překvapením. Dobrá zpráva to není, ale je to realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Kam dál?
Český průmysl dosáhnul horní hranice svých možností. V tuto chvíli je jeho další růst možný v podstatě jenom díky zvýšení produktivity, novým investicím a poměrně výrazné restrukturalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Drahoš nás z této zaprděné kotliny plné zaostalých Čecháčků vyvede tím, že nikdy nepojede do Moskvy, do Pekingu ani do Washingtonu, napsal Plesl
„Já bych vám chtěl všem oznámit, a činím tak poprvé v Jablunkově. Já myslím, že je to zcela namístě, před svými rodáky, před lidmi a před místem, které mě formovalo, že budu kandidovat na funkci prezidenta republiky,“ řekl v doprovodu svých nejbližších na besedě s občany v Jablunkově Jiří Drahoš. Zazněl aplaus, lidé povstali. Přicházejí však i další reakce, leckdy i kritické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Redaktorka položila otázku k Rusku a Marine Le Penová vybuchla. Podívejte se sami
Šéfka francouzské Národní fronty a prezidentská kandidátka Marine Le Penová poskytla rozhovor BBC, ve kterém podpořila Velkou Británii v jejím vyjednávání s EU a emotivně reagovala na možné napadení Pobaltí Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
A jejej. I české orgány začaly řešit pálení Koránu, Češce přišel dopis
V závěru února se v pražské Stromovce sešlo asi pětadvacet aktivistů, kteří se rozhodli, že podpoří Slovenku Adrianu Melekovou, která toho času seděla ve vazbě. Čím si pobyt za mřížemi vysloužila? Pomočila a spálila Korán, přičemž u toho také velmi ostře urážela muslimy. Setkání na podporu Melekové má už i v Česku dohru...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda projedná sociální služby či růst mezd bezpečnostních sborů
Vláda se dnes znovu vrátí k novele o sociálních službách, kterou ministři kvůli rozporům stáhli z posledních dvou jednání. Ministerstvo práce posílá na jednání potřetí i materiál o zálohovaném výživném. Kabinet by měl potvrdit také dohodu ministrů vnitra Milana Chovance (ČSSD) a financí Andreje Babiše (ANO) o desetiprocentním zvýšení platů bezpečnostních sborů od letošního července. Celkem by letošní zvýšení platů mělo vyjít téměř na 1,5 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Posloužil jako užitečný idiot! Miroslav Sládek zúčtoval s Ferim a prozradil, jak to bylo s jeho historickým výrokem o cikánech
„Kde byli ti současní hurá vlastenci a bijci přivandrovalců?“ Hleděli si svého a osud národa jim byl ukradený,“ reagoval předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslav Sládek na připomínku nejmladšího českého zastupitele z Teplic Dominika Feriho, že je už přežitý a jeho místo zaujali politici typu Martina Konvičky a Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihomoravského kraje se blíží
Rok plný špičkových sportovních výkonů utekl jako voda a vyhlášení prestižní ankety s názvem Sportovec Jihomoravského kraje 2016 je tady! Galavečer plný zábavy a výjimečných sportovních osobností se bude konat ve čtvrtek 30. března 2017 od 18:00 hodin v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Drahoš podle Chovance zpestří volby, Zaorálek mu popřál úspěch
Sociální demokraté se staví k prezidentské kandidatuře bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše váhavě. První místopředseda strany a ministr vnitra Milan Chovanec, jehož favoritem je současný prezident Miloš Zeman, novinářům dnes řekl, že souboj bude díky Drahošovi pestřejší. Místopředseda ČSSD a šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek popřál Drahošovi do volebního klání hodně štěstí. K tomu, aby ho podpořil, mu ale zatím scházejí informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Takový začátek rozhovoru redaktor Spiegelu ještě nezažil. Polský ministr si to vyřídil i s Merkelovou a EU
Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski poskytl rozhovor německému týdeníku Spiegel, ve kterém se nebývale kriticky vyjadřuje k Evropské unii i jejímu údajnému ovlivňování ze strany Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa při exekuční akci zajistila od dlužníků 11 mil. korun
Finanční správa provedla další úspěšnou exekuční akci, tentokrát s krycím názvem „STROMOVKA“. Akce byla zaměřena na několik desítek daňových dlužníků se sídlem nebo provozovnou na území hl. m. Prahy a s celkovým daňovým nedoplatkem téměř 28 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin prý chystá něco opravdu velkého. Američané mají strach. Mohlo by být veselo
Internetový server americké zpravodajské televize CNN varuje před možnou invazí ruských vojsk do Afghánistánu a Libye. Rusko se podle zjištěných informací CNN snaží navýšit svůj vliv v regionu na úkor Spojených států a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Co se skrývá za těmi „univerzitními nemocnicemi“
Všichni organizátoři zdravotnictví holedbající se humanitou, pokrokem a moderností se dojemně shodují na tom, že ideální zdravotnictví by mělo být všeobecně dostupné, pokud možno bezplatné a na vysoké odborné úrovni. Soulad všech těchto kritérií je ovšem neuskutečnitelnou chimérou zavánějící utopickou vizí beztřídní společnosti, kde bude poskytnuto každému vše podle jeho potřeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Jak vysokou cenu má skutečnost, že můžeme normálně a svobodně žít...
V komunitním centru pro válečné veterány v Brně jsem otevřel výstavu „In memoriam“, věnovanou památce novodobých válečných veteránů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj se připojil k festivalu filmových dokumentů Jeden svět
Ve foyer Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně je až do 3. dubna k vidění výstava Sliby versus realita. Jihomoravský kraj se tak letos připojil k Mezinárodnímu festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Duchovní mobilizace za Trumpa pokračuje
Drazí křesťané USA! V duchovní mobilizaci je nejpodstatnější jednota s Kristem. Krev Kristova očišťuje od hříchů. V nás ale zůstává dědičný hřích, ložisko zla, které infikuje a paralyzuje duši. Jak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Melou a melou, bulíky věší. Jiná a silná pravda o křiku na Donalda Trumpa, že mu volby vyhráli Rusové
Jiný pohled na současné popotahování Donalda J. Trumpa ve věci údajného ovlivnění voleb v USA nabízí bezpečnostní analytik, někdejší agent BIS, exčlen Plastic People Of The Universe a současný spolupracovník Lidových novin a bzezpečnostní analytik Jan Schneider. ,,Spojené státy prostě monitorovaly všechny politické a obchodní a finanční špičky ve všech zemích, na něž dosáhly. Dlužno dodat, že zařízení Spojených států obsáhnou celý svět. Pointou potom je poznání, že celý ten velký strašák terorismu byl využit k povolnosti všech odposlouchávaných. Vzhledem k rozsahu však nemůže jít o boj s terorismem, ale o hospodářskou a finanční a politickou špionáž," uvádí v textu psaném pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Dominik Feri jako Marek Benda. Je tu jedna zásadní podobnost
Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) kandiduje do Sněmovny z posledního místa pražské kandidátky. Objíždí střední školy a tvrdí, že se snaží, aby jeho přednášky byly maximálně objektivní. Feri to uvedl v rozhovoru pro server Seznam.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Nesmí na Ukrajinu, teď se vrátil z Krymu: Okamurův poslanec pobíhal, všechno si točil, všichni s ním mluvili. A jak to tam vypadá?
ROZHOVOR Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes může říkat, že blokáda Donbasu nikam nevede a dobrovolníci, kteří ji organizují, jsou zločinci. Ale zítra se podle situace a politické žárlivosti k úspěchu fašistů postaví do čela hnutí „Ať žije blokáda!“. Rusínský předák a podnikatel Alexandr Gegalčij se právě vrátil z Krymu a pro ParlamentníListy.cz líčí, jak to tam vypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Z muslimského násilníka se vyklubal agresivní ruský opilec
Byl to hit španělského Facebooku. Imigrant měl ve španělské nemocnici zbít zdravotní personál. Ta fotka je pravá, ale nejedná se o Španělsko nýbrž o ruskou kliniku v Novgorodě. A útočníkem nebyl muslim, ale Rus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Na zimních pláštích i za tepla?
Jízdu na zimních pneumatikách ani po posledním březnu zákon nezakazuje. Řidiči by však v takovém případě měli počítat s některými nevýhodami či nebezpečími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petice pro vyslovení nedůvěry zastupitelům
Petice pro vyslovení nedůvěry zastupitelům z důvodu nerespektování výsledků demokratických voleb do zastupitelstva obce Tuklaty – Tlustovousy a porušení zákona o obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Státnímu pozemkovému úřadu celkem 30 pozemků
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem převedl v únoru 2017 Státnímu pozemkovému úřadu celkem 30 pozemků o celkové rozloze 58 367 m2. Pozemky leží roztroušené téměř po celém území v působnosti územního pracoviště Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš se necítí v politice nováčkem: Jednal jsem s premiéry, řídil mezinárodní organizaci i firmu s osmi tisíci zaměstnanci. Budu občany spojovat
Za jeden z největších problémů současné západní civilizace považuje prezidentský kandidát a donedávna předseda Akademie věd Jiří Drahoš „přílišné rozevírání oněch pomyslných nůžek ekonomické nerovnosti“. Drahoš to uvedl v knize Jiřího Padevěta Věda života, kterou vydalo vydavatelství Academia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Hakl: Prohlášení paní Jourové připomínají člověka s pokračující demencí...
Už je to zase tady. Blíží se volby, tak naše honorace zvedla hlavu od korýtek a předkládá národu jeden návrh budoucnosti za druhým, aniž by je myslela vážně a také aniž by návrhy měly nějaký smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Devět z deseti Čechů je pro zachování povinného očkování, nejvíce důvěřujeme praktickému lékaři
91 procent Čechů je pro zachování stávajícího schématu povinného očkování, nejvíce Čechů, 88 procent, důvěřuje v souvislosti s očkováním svému praktickému lékaři a pouze 1 člověk ze 100 ví, proti kterým devíti nemocem se v ČR povinně očkuje. Tyto výsledky přinesl exkluzivní výzkum veřejného mínění farmaceutické společnosti GSK, který pro ni realizovala agentura STEM/MARK na 3 324 respondentech. Šlo tedy o jeden z největších vzorků respondentů v této oblasti. Dotazování probíhalo během července letošního roku. Cílem průzkumu bylo zmapovat skutečné postoje obyvatel v ČR k očkování, tedy tématu, kolem kterého se v poslední době vedou vášnivé diskuse, při nichž ale zaznívá ze strany jeho odpůrců řada nepravdivých informací a tvrzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Twitter pana Ovčáčka je jeho soukromá věc, řekl Zeman v Chorvatsku. Pak poslal vzkaz Davidu Rathovi, stále běhajícímu po svobodě
V rámci své návštěvy Chorvatska dnes prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor skupině českých novinářů. Prozradil, jak se daří českým investorům v Chorvatsku, okomentoval dnešní zahájení Brexitu a informoval o svých plánovaných zahraničních cestách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Devadesátá léta byla jedna velká lumpárna. Doba bezuzdného rozkrádání, vzpomíná senátor Doubrava
ROZHOVOR „Naši zaměstnanci pracují kvalitně, ale jsou úmyslně dost podhodnocováni, a to vše ve jménu keců o tom, jak je to nutné kvůli konkurenceschopnosti,“ konstatoval senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). „Myslím si, že nastal nejvyšší čas, aby si to lidé v plné míře uvědomili a razantně udeřili do stolu a požadovali to, nač mají plné právo,“ ještě doplnil. K současné životní úrovni většiny obyvatel pak razantní politik ze severu Čech uvedl: „Některým lidem se sice lépe přežívá, ale jenom přežívá. Skupiny nepřizpůsobivých, které vyrábějí rok co rok děti, aby měly další a další přídavky, ty se skutečně mají dobře. Respektive jejich hrací automaty. Hází do nich peníze, které si nevydělali...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TA ČR usiluje o vyšší kvalitu hodnocení, učí se z chyb i od kolegů v Evropě
Technologická agentura ČR (TA ČR) průběžně usiluje o zvyšování kvality hodnocení návrhů projektů přijatých do veřejných soutěží v jednotlivých programech vyhlašovaných TA ČR a v letošním roce tomu nebude jinak. Vychází ze zjištění, která přineslo prověřování hodnocení realizovaných v minulém roce či dotazování členů odborných poradních orgánů, ale také ze zkušeností načerpaných z účasti v mezinárodních pracovních skupinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Lesák libereckým politikům: Konec politikaření, začněte jednat. Ještěd vás potřebuje!
Otevřený dopis libereckým politikům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Devadesátá léta byla jedna velká lumpárna. Doba bezuzdného rozkrádání, vzpomíná senátor Doubrava. Ale Babiš kradl taky a Sobotka u toho pomáhal, tak ať je zticha
ROZHOVOR „Naši zaměstnanci pracují kvalitně, ale jsou úmyslně dost podhodnocováni, a to vše ve jménu keců o tom, jak je to nutné kvůli konkurenceschopnosti,“ konstatoval senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). „Myslím si, že nastal nejvyšší čas, aby si to lidé v plné míře uvědomili a razantně udeřili do stolu a požadovali to, nač mají plné právo,“ ještě doplnil. K současné životní úrovni většiny obyvatel pak razantní politik ze severu Čech uvedl: „Některým lidem se sice lépe přežívá, ale jenom přežívá. Skupiny nepřizpůsobivých, které vyrábějí rok co rok děti, aby měly další a další přídavky, ty se skutečně mají dobře. Respektive jejich hrací automaty. Hází do nich peníze, které si nevydělali...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Kavka: Muslimové, zelení a gender teroristky
Když jsem před x lety začal psát blogy, věděl jsem přesně, o čem chci psát. Bylo to islámu, multikulturalismu, zelené ideologii, feminismu, křesťanství, občas o historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Kdo dezintegruje Evropu?
Špičky Evropské unie si v Římě připomněly 60. výročí tzv. Římských dohod, kterými fakticky začala hospodářská integrace a následně i pokus o politickou integraci evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahájilo boj se suchem v soutokové oblasti
Nové Mlýny, Soutok- Průtoky ve vodních tocích jsou podprůměrné a stav podzemních vod v povodí Jihlavy, Dyje a oblasti soutoku Dyje a Moravy je silně podnormální. Výsledkem je současný kritický stav vody v oblasti obory Soutok. Povodí Moravy proto pustí z Nových Mlýnů vodu do lužních lesů v oblasti Soutoku a doplní vodu ve vyschlých drobných tocích, mokřadech a tůních v oboře Soutok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Šimandl: Probuďme školství
Tak dlouho jsem si psal co všechno je ve školství špatně a co s tím, až vznikla tabulka...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Dávat správě silnic dalších 38 milionů jen pro to, že jí překvapila zima?
Lidovci na včerejším zastupitelstvu Kraje Vysočina odmítli poslat krajským silničářům desítky milionů nad schválený rozpočet a kritizovali „nátlakové“ prosazování Veřejné dopravy Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Začátek procesu brexitu považuje Zaorálek za neštěstí
Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) odmítá trestání Velké Británie za odchod z Evropské unie. Země podle něj byla dobrým partnerem a doufá, že jím i zůstane. Oficiální začátek brexitu, ohlášený na dnešní odpoledne, neznamená pro EU šťastný den, řekl dnes během jednání vlády Zaorálek novinářům. Jedná se podle něj naopak o neštěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Odmítnete jet na akci Člověka v tísni a už vás ženou! Václav Klaus mladší vyprávěl příběhy o nesvobodě
REPORTÁŽ „Marxismus-leninismus, pak byl chvíli klid a teď je to tu znovu.“ Václav Klaus ml. diskutoval s veřejností v Havířově nejen o školství. Jak daleko jsme od situace, kdy začneme říkat: Ve škole to neříkej? Klaus jasně mluví o tom, že tu máme novou ideologii: „Původní komunismus mířil na výrobní prostředky, sebrali vám hotel, mlýn, činžák. Ale tato ideologie neomarxistická je nová a míří přesně na tyto věci – nesnáší klasické rodiny, nesnáší národy, proto jásá, když jde milion běženců do Evropy, má ráda všechny nadnárodní subjekty a nesnáší klasické vzdělávání.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Učitelé by si měli víc věřit, jejich povolání je poslání
Výchova dítěte je úspěšná, když člověk dělá dobré věci, i když se nikdo nedívá. Ne kvůli pochvale, ale proto, že je to správné. Pokusili jsme se vdechnout život šedým tabulkám, které ve Standardu učitele popisují, co všechno má učitel umět a jaký má být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Jestli chce KDU v prezidentské volbě uspět, musí více otevřít hru a nasadit Jiřího Čunka
Pomalu a jistě se nám přibližují druhé přímé prezidentské volby. Asi největším, avšak nikoliv neporazitelným, favoritem je bezesporu pan Miloš Zeman. Jeho hlavním soupeřem bude, alespoň dle většiny politických komentátorů, zejména Miloš Zeman sám a především jeho nedobrý zdravotní stav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr zemědělství v doprovodu podnikatelů navštívil Kubu
24. 3. 2017 navštívil ministr Marian Jurečka s podnikatelskou misí Kubu, jejíž organizací byl pověřen Svaz průmyslu a obchodu. Cesta navázala na nedávné návštěvy vysokých představitelů Ministerstva zemědělství, průmyslu a obchodu, zahraničních věcí a zdravotnictví i na dlouhodobé historické obchodní vazby v oblasti zemědělství a potravinářství mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Platy u bezpečnostních sborů vzrostou o deset procent
Policisté, hasiči, celníci či vězeňští dozorci si od začátku července finančně polepší. Vláda dnes podpořila zvýšení platů členů bezpečnostních sborů o deset procent. Na Twitteru o tom informoval ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na navýšení platů domluvil na začátku března s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS v Pardubickém kraji hodlá získat dva mandáty do Sněmovny
Poslanec ODS Simeon Karamazov hodlá získat mandát i pro další volební období. Za občanské demokraty před čtyřmi lety uspěl jako jediný. Vysokoškolský profesor očekává, že tentokrát strana získá v Pardubickém kraji dva mandáty, řekl dnes novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Změna Jízdního řádu 3. dubna 2017
Zahájení provozu pravidelných sezónních spojů z Prahy do Krakova, přímý vůz k sezení v relaci Praha – Curych, nový přímý spoj z Prahy do šumavského Nového Údolí nebo osobní vlaky vedené moderní elektrickou jednotkou RegioPanter z Blanska do Brna bude zahrnovat od 3. dubna Jízdní řád Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Paragrafy a kolty
Odedávna, totiž od našich polodětských let, jsme příběhy z Divokého západu vnímali jako napínavou podívanou na ostré hochy s nízko zavěšenými kolty, na neohrožené krotitele divokých koní, na hrdiny, kteří se nebojí stanout tváří v tvář darebákům bránícím odvážným osadníkům plnit jejich posvátnou misi osídlit a zúrodnit nehostinnou přírodu a šířit pokrok bílého muže mezi místní divoké kmeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Řecko je rozmazlený spratek, kterému udělíme lekci, hlásá turecký politik. Mezi spojenci z NATO to vře
Napětí ve Středozemním a Egejském moři narůstá. K poslední eskalaci konfliktu mezi Tureckem a jiným členským státem NATO, v tomto případě Řeckem, došlo poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ohlásil možné referendum o ukončení přístupových jednání s EU. Řecký ministr obrany hovořil o turecké provokaci, informuje britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Stanovení vzniku invalidity? Typický problém, kde se ale daří chyby napravovat
Chybné stanovení vzniku invalidity ovlivňuje nejen výši invalidního důchodu, ale může být zásadní i pro přiznání invalidního důchodu vůbec. Naštěstí se veřejné ochránkyni práv dlouhodobě daří nedostatky v této oblasti napravovat a zajistit tak lidem, na co mají právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Cestr (Zelení): Přehrady patří minulosti, braňme se velké vodě lépe, šetrněji a levněji
Před 20 lety, v červenci 1997, zasáhla Moravu a Slezsko povodeň nebývalého rozsahu. Vyžádala si nejen řadu lidských životů, ale také značné materiální škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Odstranili jsme jedinou překážku našich vztahů, nedostanu k večeři mořské ryby
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci při státní návštěvě Chorvatské republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura CzechTourism ocení studentské práce
Již šestý ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu vyhlásila v březnu agentura CzechTourism. Autorům vítězných bakalářských, diplomových a absolventských prací nabídne týdenní neplacenou stáž na vybraném zastoupení CzechTourism v zahraničí a týdenní neplacenou stáž v Institutu turismu ČR v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Británie oficiálně zahájila rozlučku s EU, libra ve střehu
Brexit se stal skutečností. Včera britská premiérka Mayová odeslala oficiální dopis, kterým žádá o aktivování článku 50. Lisabonské smlouvy, jenž aktivuje dvouletý proces k opuštění Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš neplatí daně, tvrdí novinářka, o které ministr financí řekl, že je „blízká Kalouskovi“
Andrej Babiš nutí podnikatele, aby kontrolními hlášeními a elektronickou evidencí tržeb dávali k dispozici veškeré údaje o svých příjmech, a nemohli tak zatajit ani korunu před daňovou správou. Jenže sám podle webu Echo24.cz přistupuje k plnění daňových povinností značně svérázně. A nejde prý jen o tolik diskutované korunové dluhopisy, ale také o mnohem jednoznačnější případy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Proč děláme z Putina takového Supermana?
Proč jsou mnozí fascinováni Vladimírem Putinem? Vždyť to jsou hlavně naše vlastní góly, které živí jeho mýtus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává sazbu proticyklické kapitálové rezervy ve výši 0,5 %
Bankovní rada České národní banky rozhodla o ponechání sazby proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 0,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Zemi původu potraviny často na obalu hledáme marně
Původ potravin zajímá Čechy stále více. Jeho zjištění však není jednoduchou záležitostí a pohled na etiketu u většiny produktů nestačí. Značení země původu je totiž povinné jen u některých potravinových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: V roce 2016 zemřelo na silnicích Evropské unie 25 500 lidí
Na silnicích Evropské unie zemřelo v roce 2016 celkem 25 500 osob (počítáno do 30 dnů po nehodě). Což je o 600 méně (tj. o zhruba 2 procenta) než v roce 2015. Státy EU28 tak potvrdily svou pověst, že jejich silnice jsou nejbezpečnější na světě. Na milion obyvatel v nich loni zemřelo při dopravních nehodách 50 osob, zatímco celosvětově je to 174.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice na podporu existence Dětského ranče z.s. v Hlučíně
My, občané města Hlučína, a jeho návštěvníci jsme vážně znepokojeni budoucností neziskového zařízení - spolku Dětský ranč Hlučín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Žádní uprchlíci, řízená migrace, říkal Chovancův úředník. Vyhoďte ho, žádala Táňa Fischerová. A takto nakonec dopadl
Jeden z nejhlasitějších kritiků migrace v české státní správě by se mohl stát hlavou českého zastoupení v zemi, která je s muslimskou invazí do Evropy často spojována. Šéf odboru azylu a migrace na Ministerstvu vnitra Tomáš Haišman by se měl stát českým chargé d’affaires v Prištině. Tedy reálně hlavou české diplomatické mise v Kosovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zjišťovali jsme, kdo všechno podpoří Drahoše na Hrad proti Zemanovi. To budete koukat. A o Drahošovi jsme se dozvěděli tuto zásadní věc…
ANKETA Jiří Drahoš má dle HN a Aktuálně.cz coby kandidát na prezidenta podporu napříč politickými stranami. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, zda by byl dobrým prezidentským kandidátem a zda ho podpoří, pokud bude kandidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Přelom v léčbě závažných stavů imunity a osteoartrózy
Výsledkem světové spolupráce Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), české biotechnologické společnosti PrimeCell Therapeutics a korejské biotechnologické firmy HansBiomed budou léky pro léčbu osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dalších závažných imunitních stavů. Celkové náklady výzkumu jsou odhadovány na 45-100 mil. Kč a formou klinických zkoušek by se měl buněčný lék k pacientům dostat nejpozději v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit změní i nás
Startuje dvouleté období divokých jednání, jejichž prvním cílem je rozvod, a pak se uvidí. Dělit se bude i EU na bohaté jádro a bezvýznamnou periferii, jak se právě dohodlo na summitu v Římě. Pokud nic neuděláme, vypadneme taky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Noc s Andersenem na Rádiu Junior a ČRo Dvojka
V pátek 31. března odvysílají Rádio Junior a Český rozhlas Dvojka od 19.00 do 24.00 hodin unikátní pětihodinové vysílání Noc s Andersenem. Připojí se tak k celosvětové akci, která oslavuje dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, radost ze čtení a pohádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslava Janderová: Svoboda se dopustil velmi vážného přešlapu. Morálka prohrává na celé čáře
V roce 1998 darovala Praha 7 za starostování Jana Svobody (tehdy ODA) z morálních důvodů jeden z letenských domů Pavlu Fuchsovi, synovi původní židovské majitelky. Nedávno na návrh téhož Jana Svobody (nyní ANO) radnice svůj dar, kvůli údajnému nevděku obdarovaného, odvolala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Úterní požár v CHKO Brdy: živelně shořely 2 - 3 hektary vřesovišt
V úterý během dne živelně shořelo 2 až 3 ha vřesoviště v I. zóně chráněné krajinné oblasti Brdy na bývalé dopadové ploše Jordán. Zdejší vřesoviště unikátního rozsahu vznikla na dopadových plochách zrušeného vojenského prostoru Brdy odlesněním a dlouholetým působením požárů a mechanického narušování půdy během vojenských cvičení. Dnes jsou součástí nejcennější I. zóny chráněné krajinné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Kňažko: Učitel odmítl pustit své žáky na balet Romeo a Julie. Kvůli šíření heterosexuálních vztahů
Slovenský herec a politik Milan Kňažko se v rozhovoru s Martinem Veselovským v pořadu DVTV.cz vyjádřil například k pasivitě občanů, jež je pro současnost příznačná. „Politici jdou pak až tam, kam jim lidé dovolí,“ zmínil a vyzval lidi, aby byli aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Žáci se seznámí i se základy robotiky
Městští radní včera schválili uzavření memoranda mezi hlavním městem a Hospodářskou komorou hlavního města Prahy, jehož cílem je spolupráce a vzájemná podpora při přípravě žáků základních škol na budoucí povolání v oborech vzdělání s polytechnickým zaměřením. Memorandum umožní návrat tradičních dílen do osnov základních škol. Po jednání rady to uvedla radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Házel po Bobošíkové plyšové prase, teď kandiduje na ředitele ČT. Lituje kolegy z ČT24
Mezi dvanáctkou uchazečů o funkci generálního ředitele České televize je jeho tuctové jméno snadné přehlédnout. Přitom má ze všech adeptů s Kavčími horami nejvíce zkušeností a aktivně se účastnil mnoha klíčových událostí. Už proto není radno kandidaturu Karla Nováka přehlížet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo stojí za Jiřím Drahošem? Českem otřásá osoba Zemanova soupeře
K oznámené kandidatuře Jiřího Drahoše na post prezidenta republiky se vyjádřili na svých facebookových profilech nejen mnozí politici. Jak už to tak bývá – někteří jsou za jeho rozhodnutí rádi, jiní jej naopak kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Matematik zbořil všechny úvahy Zemanových protikandidátů. Jestli projde do druhého kola, není co řešit
Obsáhle se o prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i o jeho protikandidátech v nadcházející prezidentské volbě rozepsal na serveru HlídacíPes.org Robert Břešťan. Zamýšlí se i nad tím, kdo má enormní zájem na Zemanově opětovné kandidatuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Etický panel ČT se vyslovil: Wollnerovy reportáže o Babišovi byly zcela v pořádku
Etický panel České televize neshledal nic neetického na reportážích, které se věnovaly tomu, jak ministr financí Andrej Babiš (ANO) nakupoval dluhopisy tehdy svého holdingu Agrofert. Babiš si stěžoval Radě ČT i Radě pro rozhlasové a televizní vysílání na to, že vyznění reportáží mohlo vyvolat pochybnosti o jejich nestrannosti a objektivitě. O vyjádření etického panelu dnes informoval Radu ČT generální ředitel televize Petr Dvořák, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Rozhlas se dělá z lásky, televize pro peníze. Moderátor, textař a kandidát do rozhlasové rady odkrývá, jak to ve chodí veřejnoprávních médiích
ROZHOVOR „Koncesionářské poplatky Českého rozhlasu vzhledem k cenovému koši v ČR rozhodně nepovažuji za vysoké,“ uvádí ke svému možnému angažmá v Radě ČRo Michael Prostějovský, který je znám coby autor překladů těch nejzvučnějších muzikálových titulů do češtiny, hlavně z dílny Andrew Lloyda Webbera. Prostějovský o muzikálech kdysi přednášel v Praze studentům divadelní vědy a dnes se zúčastňuje mnoha zahraničních muzikálových sympozií. „V minulém roce jsem oslavil padesátileté výročí své koexistence s Českým rozhlasem,“ říká Prostějovský, který na Českém rozhlase 2 – Praha každý týden uvádí pořad „Muzikál expres“. Kromě toho prozrazuje i jedno tajemství Věry Špinarové...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jednání odborů mne mrzí, kraj učinil všechny kroky, které mu zákon umožňuje
Vyjádření hejtmana Jihomoravského kraje a náměstka pro oblast dopravy k výzvě ke stávce řidičů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Desatero bezpečného sexu s novou známostí
Jak minimalizovat riziko nákazy HIV při náhodném sexu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Alexandr Křehký
Taková to byla doba. Autobus se zaměstnanci nakladatelství Československý spisovatel zastavil na náměstí v Českém Krumlově. Můj soused z redakce Jaroslav Šanda vyhlédl z okna a překvapeně zavolal: „Saša Kliment!" Vyběhl ven a dal se s bývalým kolegou do řeči. Ostatní starší redaktoři, kteří museli nyní vyhozeného redaktora a proskribovaného spisovatele také znát, se s odvrácenými zraky vydali ubytovat do hotelu. Zvláštní, řekl jsem si. Netušil jsem tenkrát, že se nacházím v jedné z erbovních Klimentových krajin, na nedaleké Kleti autor žil a psal svou Basic love.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To bude celé úplně jinak. Po dni oslav příchodu Jiřího Drahoše přichází nové informace o ,,volbách proti Zemanovi"
ROZHOVOR „Nejpodstatnější je, že pokud bude někdo chtít porazit Miloše Zemana a vyhrát, bude stát před úkolem přetáhnout část jeho voličů. Jinak nemá šanci,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, který se věnuje prezidentské kandidatuře expředsedy Akademie věd Jiřího Drahoše, politolog Jan Kubáček. „Politické podpory jsou spíše hendikepem. Jiří Drahoš se bude spíše snažit od této podpory eliminovat, protože dnes podpora politika je takovým malým polibkem smrti,“ domnívá se. Ještě ale podle něj možná neznáme všechna jména kandidátů, kteří mají reálnou šanci dosáhnout případně i na metu nejvyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se v Berlíně setká s kancléřkou Merkelovou a premiérem Ficem a také s prezidentem Steinmeierem
V pondělí 3. dubna 2017 se předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka setká v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní: Gratulujeme Velké Británii a přejeme si referendum i v České republice
Británie oficiálně zahájila odchod z EU. Do Bruselu dorazil oficiální dopis, britská premiérka vystoupila v parlamentu. Svobodní tento krok vítají a budou usilovat o referendum i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Drahoš: Najednou mě začali oslovovat lidé, že by si mě v té funkci dovedli představit
Profesor Jiří Drahoš se po svém odchodu z Akademie věd rozhodl svést souboj o prezidentské křeslo. O svých prezidentských ambicích promluvil pro server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Nesejděme ze správné cesty
Prosazovaní prozápadní demokracie a decentralizované správy státu patří, pro někoho možná překvapivě, znovu mezi naše hlavní cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V Bruselu lomí rukama. Všechno se proti nim spiklo a dnes přišla další tvrdá rána
Velká Británie dnes formálně zahájí svůj odchod z Evropské unie. Ministerská předsedkyně Theresa May podepsala dopis adresovaný prezidentu Evropské rady Donaldu Tuskovi, v němž oficiálně žádá o aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 loni hospodařila se ztrátou zhruba 18 milionů korun
Opoziční TOP 09 loni hospodařila se ztrátou zhruba 18 milionů korun. Ztrátové hospodaření způsobily náklady na krajské a senátní volby, strana pokryla ztrátu z úspor z předchozích let. Dluhy TOP 09 nemá, vyplývá z výroční zprávy, kterou dnes strana zveřejnila na svých internetových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rusko kvůli ptačí chřipce omezuje dovoz české drůbeže
Ruská zemědělská inspekce dnes zavedla dočasné omezení dovozu živé drůbeže a násadových vajec ze čtyř krajů České republiky. Oznámila to agentura TASS s odkazem na sdělení inspekce Rosselchoznadzor. Důvodem je výskyt ptačí chřipky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chceme, aby se tu lidem žilo lépe a jednodušeji
Předseda ODS Petr Fiala diskutoval s občany Olomouckého kraje o volebním programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V zemích, které přijaly islámské imigranty, nyní probíhá džihádistická válka
Usnesení předsednictva SPD pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Změňme ekonomiku montoven na ekonomiku nápadů
Přepis projevu z Vize 2030 v Karlových Varech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poděkování slovenské veřejné ochránkyni práv Janě Dubovcové
Verejná ochrankyňa práv JUDr. Jana Dubovcová pro nás byla se svým týmem po celých pět let působení nejbližší partnerkou na formální i neformální úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Žádná Čína. Hlavní partner, kterého si musíme předcházet, je Německo, vzkazuje topkař Ženíšek
TOP 09 spouští kampaň, ve které chce voličům srozumitelně vysvětlit, že ekonomická spolupráce se Spolkovou republikou Německo je pro nás mnohonásobně důležitější než čínský nákup fotbalové Slavie a podobné další akvizice, pro které horuje prezident Miloš Zeman. S Německem jsme hospodářsky spojeni už více než sto let, už od dob Rakouska-Uherska, takže Německo je pro nás opravdu o hodně důležitější než Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V dubnu se zopakují „divadelní“ prohlídky pivovaru v historických kostýmech
Každou dubnovou středu od 19:30 se lidé opět mohou zúčastnit „divadelních“ prohlídek pivovaru v historických kostýmech. Místo obvyklého výkladu průvodců v nich návštěvníci sledují klíčové okamžiky z historie pivovaru prostřednictvím hraných scének v dobových kostýmech. Jedná se již o čtvrtou sérii prohlídek, které byly dosud vždy vyprodány. Vstupenky je nutné rezervovat předem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Francie už se na odchod Británie z EU třese, myslí si politolog. Zato Němci se prý spíše bojí
Moderátorka Světlana Witowská přivítala ve středečním Interview ČT24 politologa Bořivoje Hnízda. Zeptala se ho na Brexit, který dnes oficiálně začal. A politolog jasně řekl, co si myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Co když to bylo s koblihami jinak?
Alternativní vysvělení úspěchu Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
PMS: Žlutá stužka na tričkách v ulicích Prahy? Půlmaraton poběží sportovci, kterým není lhostejný osud bývalých vězňů
35 běžců se v sobotu 1. dubna zúčastní půlmaratonu, prvního ze závodů letošní série Běhů se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run. Akce se koná v rámci slavného Sportisimo Prague Half Marathonu 2017 pořádaného společností RunCzech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hrady a zámky rozkvetou v renesančním stylu
Během Roku renesanční šlechty rozzáří české a moravské hrady a zámky květinové výstavy. Florista a specialista na aranžování květin v historickém interiéru Slávek Rabušic připravil pro rok 2017 cyklus výstav s názvem Květiny renesance. V období renesance byly květiny velikou módou. Šlechtická sídla tak zdobily rozměrné kytice a květinové girlandy a květiny nesměly chybět ani jako doplněk oblečení či účesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Břicháček: Bílá kniha o budoucnosti EU - Čtyři odstíny centralismu
Evropská komise představila pět formálních scénářů, jak reagovat na krizi EU. Po podrobnějším přečtení je ale jasné, že reálné možnosti jsou jen dvě. Ta první se vám nebude líbit a tu druhou Komise nemyslí vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Výměna zkušeností s našimi sousedy je velmi užitečná a přínosná
Zítra proběhne historicky druhé jednání české a slovenské tripartity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Czech POINT slaví 10 let své existence
Zdá se to až neuvěřitelné, ale Czech POINT slaví 10 let provozu. Při svém spuštění na jaře 2007 nabídl výpisy z Obchodního a Živnostenského rejstříku a Katastru nemovitostí. Tehdy systém otestovalo prvních 37 obcí a první uživatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Politici se chovají k podnikatelům jako k parazitům. Dvacet procent času stráví věcmi pro úřady, udeřila viceprezidentka zaměstnavatelů
Ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala moderátorka Zuzana Bubílková viceprezidentku Hospodářské komory ČR Irenu Bartoňovou Pálkovou. Položila jí jednoduchou otázku. Chová se vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), Andreje Babiše (ANO) a Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) k podnikatelům jako k parazitům? Raději se podívejte sami, jak pozvaná viceprezidentka odpověděla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Obrácení Andreje Babiše
Začátkem týdne spustil spolek Obraz – obránci zvířat kampaň na podporu novely zákona o ochraně zvířat proti týrání, která by do budoucna zakázala v České republice chov a zabíjení lišek a norků za účelem získávání jejich kožešin. A zacílil dobře, rovnou na majitele politického subjektu, jehož poslanci většinově tento krutý byznys brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hana Lukešová: Podívejte se, co spáchali Poláci 4. července 1946. Není to hnus?
Po druhé světové válce spravovala území Palestiny Velká Británie, která stále bránila židovským přistěhovalcům ve vstupu do Svaté země, židovské uprchlíky internovali Britové do koncentračních táborů na Kypru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lebloch (SPO): Naše dějiny už kdysi byly
Začínám se usmívat. Trvale protizemanovsky zaměření komentátoři jakoby začínají být nervózní, protože normální lidé mohou opět zvolit Miloše Zemana prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu
Ústavní soud se bude zabývat stížností bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha na prezidenta Miloše Zemana. Rath se chce stížností domoci toho, aby se prezident Zeman zdržel jakýchkoliv přímých či nepřímých zásahů do jeho korupční kauzy související s rekonstrukcí zámku Buštěhrad. Krajský soud v Praze vrátil případ policii k došetření druhou větev Rathovy kauzy. O obou událostech informoval dnes server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SOČR s Vladimírem Válkem „závažně i lehkovážně“
O čestném šéfdirigentovi SOČRu Vladimíru Válkovi se ví, že je odkojen jazzovou hudbou a rytmus swingu ho vždy znovu potěší i rozparádí. V pondělí 3. dubna se jazzových názvuků dočkáme v Koncertu pro klavír a orchestr od Jaroslava Ježka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kraje: Kdyby vláda plnila sliby, nemuseli by lidé řešit, jak se 6. dubna dostanou do práce
Řidiči linkových autobusů v celé republice mají 6. dubna stávkovat. Dnes je k tomu vyzvaly dopravní odbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Matějů (KDU-ČSL): Hledám prezidenta pro všední den
Miloš Zeman oznámil, že v lednu 2018 bude znovu kandidovat na prezidenta České republiky. A nastal čas hledání alternativy: mladší, fyzicky zdatnější, méně holdující alkoholu, inteligentnější, pravdomluvnější, méně obhroublé, méně egoistické, méně intrikující, bez podivných postav ve svém okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ANO změkčilo svůj etický kodex. Člen, kterého začnou trestně stíhat, už nemusí rezignovat
Hnutí ANO v tichosti změnilo svůj etický kodex. V původním textu z roku 2014 se psalo, že v případě, že je proti členovi hnutí zahájeno trestní stíhání, měl by neprodleně složit veřejnou funkci a rezignovat na členství v hnutí. V novém znění kodexu tato tvrdá formulace chybí. Nově musejí členové odstoupit jen v případě, když bude proti nim podána obžaloba, a musejí tak jít k soudu. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila novelu zákona o hospodaření energií, která upravuje požadavky pro energetické experty a jejich činnost
Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo vládě návrh zákona o hospodaření energií v souvislosti se zrušením Směrnice Evropského parlamentu o uvádění spotřeby energie a jiných zdrojů na energetických štítcích výrobků spojených se spotřebou energie a v normalizovaných štítcích výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Černý den nebo naděje do budoucna?
Dnes byl po devíti měsíčním čekání premiérkou Velké Británie spuštěn článek 50 Lisabonské smlouvy, který znamená zahájení debat o vystoupení této země z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Veletrh cestovního ruchu Travelfest osloví veřejnost i odborníky
Pestrá nabídka turistického vyžití (nejen) na jihu Čech bude obsahem veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2017, který se uskuteční ve dnech 6. až 8. dubna na českobudějovickém výstavišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist