Oficiální zpravodajská média

Ministr Lavrov si telefonoval s americkým protějškem Tillersonem. Toto mu sdělil
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov hovořil po telefonu se svým americkým protějškem Rexem W. Tillersonem. Informuje o tom ruská agentura TASS. Ta také prozrazuje, že tématem rozhovoru byl americký raketový zásah v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Pojar: To, že Merkelová uprchlíky pozvala, byla chyba. ,,Zemanovo porno"? K zasmání, stane se každému
Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl bývalý diplomat, mimo jiné v Izraeli, bezpečnostní analytik a prorektor CEVRO Institutu Tomáš Pojar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman sdělil PL nové informace: Soros a rozvracení světa, čistka v ČSSD a milost pro Kajínka
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Sorosova univerzita, kterou chce z Budapešti vystrnadit tamní premiér Viktor Orbán, patrně slouží jako ideologická přípravka známého miliardáře, který po světě organizuje barevné revoluce a Majdany. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Promluvil též o možném čištění ČSSD od Sobotkových oponentů a vysvětlil, proč uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mladá česká herečka zuří: Že jsme jenom banda komediantů, která by si měla hrát divadlo a neplést se do věcí, do kterých jim nic není? Jak nic není!
Herečka Eva Josefíková se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozčílila nad skutečností, že by se herci neměli k ničemu vyjadřovat. Podle svých slov je na toto již alergická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pácháme kolektivní sebevraždu, prohlásil v Žizkovské věži Moravec. A rozjel debatu
V neděli dorazili do Žižkovské věže k Václavu Moravcovi ministr dopravy Dan Ťok, nominovaný za hnutí ANO, a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Moravec začal debatu pěkně zostra, když hned po úvodní znělce konstatoval, že v České republice pácháme kolektivní sebevraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sociální stát vychovává ty nejzavilejší odpůrce západní civilizace, varuje Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má za to, že nám hrozí válka. Důkaz pro svou chmurnou vizi vidí v historii, a to totiž v občanské válce jihu proti severu v USA. Válka se tehdy vedla o to, zda bude ekonomika země stát na otrocké pracovní síle, nebo na průmyslu 4.0, řečeno dnešním jazykem. Dnes sice už nemáme otroky, ale zato tu máme statisíce uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
„Kdyby nás nebylo, kdo by na všechny ty živnostníky platil daně?“ Markétu Šichtařovou zvedl ze židle výrok úřednice z ministerstva
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Rostoucí počet státních zaměstnanců je pouze a jen výraz neschopnosti státu fungovat efektivně. Tvrdí to ekonomka Markéta Šichtařová v reakci na kritické vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že se za patnáct let od jeho odchodu z čela vlády počet úředníků téměř zdvojnásobil. Vysvětluje také, proč je chybná cesta za vyššími platy v české ekonomice zvýšení minimální mzdy, posílení odborů, nebo stávky. Je to důsledek toho, že jsme se vydali špatným směrem, když jsme se začali příliš orientovat na konkurenci nízkou cenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kaczyński vede o jedenáct procent
Jednoznačně ve prospěch strany Právo a spravedlnost by dopadly polské parlamentní volby, pokud by se konaly minulou sobotu. Strana vedená Jarosławem Kaczyńskim by získala 37 procent hlasů ze 67 procent Poláků, kteří deklarují volební účast. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Verbež, svoloč. Takový bordel! Po hlasité akci to demonstranti za Kliniku opravdu tvrdě schytali. Podívejte
Starostka městské části Praha 2 a poslankyně ODS Jana Černochová se rozčílila nad dnešní demonstrací na náměstí Míru v Praze, jež spadá do jejího „rajónu“. Aktivisté z autonomního sociálního centra Klinika a jejich příznivci zde protestovali proti nutnosti opustit budovu, která patří Správě železniční a dopravní cesty a oni ji nelegálně využívají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vrchní rabín v Evropě vyzval ke společnému boji židů a muslimů proti útokům na menšinová náboženství
Nejvyšší evropský rabín Pinchas Goldschmith v předvečer paschy vyzval ke společnému boji židů a muslimů v Evropě proti útokům na menšinová náboženství. Je nutné také hájit náboženskou svobodu, domnívá se. Informoval o tom server The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Klinika žije!“ Aktivisté vyrazili do ulic Prahy
Na náměstí Míru v Praze se sešly zhruba tři stovky účastníků na podporu autonomního centra Klinika. Demonstraci svolali aktivisté z Kliniky, aby vyjádřili svůj nesouhlas s tím, že by měli budovu bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici opustit. „Klinika žije," křičeli nejčastěji. Na bezpečnost celé akce dohlížejí desítky policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Cvičení Safeguard Temelín vyvrcholí praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům
Ve dnech od 9. do 12. dubna 2017 se přibližně dvě stovky příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a pěší roty Aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství České Budějovice zapojí v okolí Jaderné elektrárny Temelín do cvičení Safeguard Temelín 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Jaké mají Američané důkazy proti Asadovi?
Americký prezident Trump razantně změnil svůj postoj k syrskému prezidentu Asadovi, když nařídil letecký útok na vládní leteckou základnu v západní části Sýrie jako odvetu na údajné použití chemických zbraní syrským režimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): "Bílá je čistota"
Od nepaměti platilo, že bílá je symbol čistoty. To si myslela i značka Nivea, která ve svém sloganu pro trh Blízkého východu v reklamě na deodorant Invisible for Black & White použila slogan „Bílá je čistota“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Krvavá neděle pro křesťany v Egyptě: Výbuchy ve dvou kostelech, desítky mrtvých
V Egyptě zazněla po prvním výbuchu v kostele ve městě Tanta další exploze. Tentokrát při ní u křesťanského kostela v Alexandrii zahynulo podle posledních zpráv šest lidí, na místě je také několik desítek zraněných osob. Píší o tom světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Cena Františka Ladislava Riegra za vynikající studentské práce byla udělena
První místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček tento týden předal Cenu Františka Ladislava Riegra za vynikající studentské práce věnované problematice parlamentarismu. Ocenil energii, kterou účastníci soutěže vložili do studia tohoto tématu, i kvalitu prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš? Současný prezident musí být za každého takového protikandidáta rád, říká známý režisér
ROZHOVOR „Myslím si, že se řadě lidem žije lépe, než si skutečně uvědomují. Kolem mne je tolik lidí, kteří si neustále stěžují, a přitom jezdí dvakrát do roka na Mallorcu a v zimě do Alp. Takže k těmto věčným stěžovatelům jsem imunní,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz předseda Obce českých spisovatelů a také zastupitel v Náchodě Tomáš Magnusek, který je hlavně znám jako filmový režisér a scenárista. Podle Magnuska musí být současný prezident Zeman za každého svého protikandidáta rád, protože se prozatím všichni řadí do tábora těch, co jsou jeho pravým opakem, a tak budou brát hlasy sobě navzájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
S každým dalším teroristickým útokem se blíží chvíle, kdy se lidé rozpomenou, že také umí zabíjet, vážně varuje Petr Robejšek
Politolog a zakladatel politické strany Realisté Petr Robejšek se vyjádřil k teroristickému útoku ve Stockholmu. Svůj komentář uvedl starozákonním heslem: Stockholm a oko za oko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Při útoku na fotbalový stadion ve Francii prezidenta odvedli, obyčejný lidi by nechali do posledního vychcípat...“ Poslanec Seďa se dostal do křížku s rozzlobeným mužem
Z PROFILŮ Na několik dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentniListy.cz, odpovídal v poslední době poslanec Antonín Seďa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rusové nesou vinu za smrt syrských civilistů, vypálil britský ministr obrany
Britský ministr obrany Michael Fallon si nebral servítky. Za smrt civilistů v Sýrii nesou podle jeho názoru odpovědnost Rusové, protože se v syrské občanské válce již delší čas angažují a skrze svůj vliv na syrského prezidenta Bašára Asada měli po celou dobu možnost konflikt ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravčík (SPR-RSČ): Koncerty a stbácké praktiky
Zvlášť starší ročníky si jistě budou pamatovat, jak v době husákovského socialismu komunisty řízená StB komplikovala život tehdejším kapelám, zvlášť undergroundovým - rozháněla či rušila jejich koncerty, sledovala muzikanty atp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Klokánky pro děti v nouzi by měly patřit mezi sociální služby
Zákon o sociálních službách, který platí od roku 2007, podle autorů novely již neodpovídá potřebám a do praxe je proto potřeba zavést „aktuální požadavky“. Předkladateli navržená novela nepochybně obsahuje řadu dobrých návrhů, které i odborníci - pracovníci v sociálních službách vítají. Na to, že práce na novele byla zahájena již na začátku a probíhala v podstatě po celé volební období, je ale předkládaná do PS až na poslední chvíli. Na její schvalování bude potřeba čas. Určitě přijde řada pozměňovacích návrhů, které mohou celou novelu posunout úplně jinam. Připomínky zaznívají z krajů, NRZP, od poskytovatelů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Dvakrát měř a jednou řež
Patřil jsem k těm, kteří zvolení pana Trumpa prezidentem USA přivítali. Nazýval věci pravými jmény. A to bylo hodně. Patřil jsem i k těm, kteří přivítali zvolení pana Obamy za prezidenta USA. Jeho úmysl snížit ve světě napětí byl chvályhodný a svitla z něj naděje na domluvu. Potom se vše pokazilo, počínaje udělením Nobelovy ceny panu Obamovi, kdy vyjma politiků a nohsledů, nikdo nevěděl za co. A ve světě se opět napětí zvyšovalo a stále zvyšuje, podobně, jak nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Politici utahují smyčku kolem krku lidstva, varuje Oskar Krejčí
Politolog Oskar Krejčí se zamýšlí nad vývojem ve světě. A jeho předpovědi nevyznívají právě optimisticky. Ale není třeba zoufat, podle jeho názoru existuje určitá cesta k nápravě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trump přitvrzuje. Už nezůstává jen u slovních varování Severokorejců
Ministr zahraničí USA Rex W. Tillerson nedávno naznačil, že čas vyjednávání se Severokorejci končí. Šéf Bílého domu Donald Trump tlak na komunistickou totalitní zemi dál stupňuje. Ke břehům Korejského poloostrova poslal bojovou skupinu zformovanou kolem jedné z deseti amerických letadlových lodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Na kotlíkové dotace míří dalších sedm milionů korun
Více než 7,7 milionů korun si rozdělí 67 žadatelů o „kotlíkové dotace“. Ve čtvrtek 6. dubna 2017 schválila na svém zasedání Rada Jihomoravského kraje navýšení finančních prostředků. V rámci projektu nazvaného Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji z Operačního programu Životní prostředí tak bude původní částka 50 000 000 Kč navýšena na celkových 57,8 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Kouřová clona
Kouřovou clonu, prostředek používaný armádami pro zastření polohy a pohybu vlastních jednotek, či pro dezorientaci nepřítele, užívaly již starověké armády. V přeneseném významu se pojem kouřová clona používá pro způsob projevu, jednání či chování, které má něco zastřít. Tak je tomu u chování prezidenta Trumpa, mnohých jiných politiků, a bude tomu ve větší míře u prezidenta Putina. Během několika dnů se totiž zcela potvrdila jedna z hlavních myšlenek příspěvku, nazvaném Teror v Petrohradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konec jedné ostudné transakce České národní banky
Když v listopadu 2013 rozhodlo vedení ČNB o tom, že bude uměle udržovat kurz koruny k euru na pozici 27:1, byl jsem vlastně jediný, kdo proti tomuto rozhodnutí vedení ČNB vystoupil. Dokonce jsem tehdy před vchodem do ČNB malou demonstraci, kde jsem několika desítkám lidí, které to zaujalo, vysvětlil, o jakou nehoráznou hloupost se jedná. Hloupost to skutečně byla, a nyní s jejím prodlužováním ČNB konečně skončila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš mi říkal, že si Klause moc váží. Havel mu umetl cestičku. Zde promarnil převzetí moci. A Zeman a pozvání Sorosových svazáků do Prahy... Klausův spolupracovník vypráví
ROZHOVOR „Dvakrát jsem se s Babišem sešel na jeho žádost. V obou případech naříkal, že mu všichni házejí klacky pod nohy, že si pana prezidenta moc váží, a chtěl se domoci nějakého zastání. Nedomohl,“ říká o svém osobním setkání s Babišem Klausův bývalý tajemník Ladislav Jakl. A mnoho dalších postřehů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Strana přímé demokacie Libereckého kraje má o svých kandidátech do voleb jasno
Ve všech krajích a v Praze probíhají v těchto dnech a týdnech regionální konference SPD s cílem navrhnout a schválit kandidáty do klíčových voleb do PS PČR a postoupit takto vytvořené kandidátky ke konečnému slovu předsednictvu SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Místopředseda výboru pro obranu Chalupa: Americkému úderu na syrské letiště bych nepřikládal takový význam, protože...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nezabráním tomu, kdo mi chce ublížit, ale mohu udělat vše pro svoji obranu a jeho odrazení.“ Tak vidí současnou situaci poslanec za ANO a místopředseda výboru pro obranu Bohuslav Chalupa. Podle něj je také potřeba české muže znovu učit střílet a zapracovat na branné výchově. Když neznám, nevím, neumím, dostanu strach, který mne ochromí, tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nový film představuje malebnou část Litovelska
Krásy Bouzova, Luké a Javoříčka prezentuje nový film, který nechaly natočit tamní obce, neziskové organizace a Olomoucký kraj. Autorem snímku je známý prostějovský filmař Theodor Mojžíš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Velikonoční čas zpříjemní soudcům a zaměstnancům Nejvyššího soudu výrobky Chráněných dílen Znojmo
Stalo se již tradicí, že velikonoční čas zpříjemňují soudcům a zaměstnancům Nejvyššího soudu různé řemeslné výrobky Chráněných dílen Znojmo. Lidé z Nejvyššího soudu jejich zakoupením na oplátku zároveň přispívají na dobrou věc. Velikonočně laděný sortiment charitativního jarmarku přímo v budově Nejvyššího soudu nabízel i ve středu 29. března kvalitní řemeslné výrobky jako například z proutí pletené košíky, ručně šité tašky, polštářky, voňavá mýdla, hračky nebo pestrobarevné voňavé svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Objekt kasáren v Karlíně obsadí umělci, ministerstvo ho pronajalo
Ministerstvo spravedlnosti pronajalo objekt bývalých kasáren v pražském Karlíně „kulturnímu developerovi“ Matěji Velkovi, který se v letech 2013 až 2015 staral o oživení Nákladového nádraží Žižkov. Podepsanou smlouvu má na tři roky, ministerstvo mu ale přislíbilo, že pokud všechno dobře poběží, prodlouží ji minimálně na šest sezón. Píše to týdeník Respekt ve svém pondělním čísle. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Gripeny letí do Pardubic. Zde je důvod
Armádní stíhačky Jas-39 Gripen a bitevníky L-159 Alca se na léto přestěhují z Čáslavi do Pardubic. Důvodem je letní oprava pojížděcích drah čáslavské základny, za kterou vojáci zaplatí zhruba 23 milionů korun. Dnes o tom informovala Česká televize (ČT). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Finanční správa vydala sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti a tvůrce mzdových programů
Sdělení pro plátce daně ze závislé činnosti a tvůrce mzdových programů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Puritán a Barbie
Manželka velvyslance Alena Borůvková podala trestní oznámení na ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Pokračuje tak jejich vzájemný konflikt, který minulý týden vygradoval odvoláním velvyslance Karla Borůvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Po viru Zika ohrožuje Brazílii žlutá zimnice
Schované mezi lesem a Atlantickým oceánem je malé město Casimiro de Abreu, jedno z mnoha na brazilském pobřeží. Od března 2017 se městečko neblaze proslavilo, když jeho obyvatelé postupně začali být nemocní a posléze začali i umírat. Nežli se přišlo na to, že se jedná o žlutou zimnici, nemocní byli přijati do nemocnice na léčení a někteří na pozorování. Městečko leží necelých 150 km od Ria de Janeira. Je to veliká hrozba, jestliže by virus pronikl na teritorium přelidněného města. Virus žluté zimnice není žádná novinka, pochází z Afriky, je přenášen komárem Aedes aegypti. A odtud vznikaly smrtelné epidemie, které Brazílie vymýtila v roce 1950, když ještě působily chemické výrobky, říká paní Faillone z Institutu Pasteur v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Ocenění ukázalo, že živnostenský rejstřík poskytuje služby, které jsou oblíbené a hojně využívané
Ministerstvo průmyslu a obchodu získalo ocenění v anketě o nejoblíbenější on-line službu eGovernmentu 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zásadní zpráva: V Budějovicích zadrželi migranta. V jeho zemi není válka, tak šup s ním pryč? Ne. Podívejte se na postup našich úřadů
Irena Válová na serveru Česká justice uveřejnila příběh egyptského migranta, který doputoval z Egypta až do Česka. České ministerstvo vnitra ho chtělo vrátit do první bezpečné země Schengenu – do Itálie, ale Krajský soud v Brně řekl ne. Pokud pomineme skutečnost, že Egypt je oficiálně bezpečnou zemí, kde nezuří válka, ukazuje to slabiny v postupu celé EU – včetně Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ve vojenském újezdu Libavá se uskuteční ukázkový den cvičení Mobilizace
V pondělí 10. dubna 2017 se od 9.30 hodin uskuteční návštěvní den cvičení 73. tankového praporu a příslušníků aktivní zálohy s názvem Mobilizace 2017. V rámci ukázky bude jako ukončení etapy bojového a odborného stmelení prezentováno rotní taktické cvičení tankové roty s bojovou střelbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zvýšení trestní sazby a pokut za podvody se stáčením nepomáhá
V pátek 7. dubna se v Evropském domě uskutečnila mezinárodní konference Boj proti podvodům se stáčenými kilometry, která představila různá řešení problematiky v zahraničí i možnosti v České republice. Přední odborníci na tuto oblast se současně s různými prodejci i několika politiky shodli, že často navrhované zvýšení trestních sazeb a pokut v praxi nepomáhá a je nutné vytvoření celoevropské databáze, na kterou se budou moci spolehnout spotřebitelé i prodejci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Změna: Asad už zase musí jít, zaznělo z USA
Velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haley přiostřila svá vyjádření proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Její počínání vystihují slova z pohádky Pyšná princezna, kde král hlásá „Odvolávám, co jsem odvolal“. Ačkoli je to jen pár dní, co na půdě OSN říkala, že Spojené státy už netrvají na Asadově odchodu z funkce, otáčí a Asadův odchod je pro Spojené státy nezbytnou podmínkou k nastolení klidu v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle česká média zapomněla hlásit: Vyděsí to ty, kteří křičeli na Zemana kvůli Číně
Analytička Veronika Sušová-Salminen se na serveru časopisu Argument rozepsala o návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga ve Finsku. Návštěva to prý byla pozoruhodná už tím, že šlo teprve o druhou návštěvu čínského prezidenta v severské zemi od roku 1950. Čínský prezident prý mimo jiné vyjádřil sympatie k evropské integraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí zveřejnilo materiály pro zítřejší jednání vlády
Materiály na jednání vlády dne 10. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Inkluze – pojďme se domluvit
Učme se vnímat inkluzi jako určitý postoj, přístup a přesvědčení vztahující se k lidem s určitou odlišností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený Atapana: Indián Asdrubal z Kolumbie přijel k nám čistit placentu Země
Kdo nebyl 1. dubna v sobotu v Písecké bráně na Hradčanech, přišel o velký a hluboký spirituální zážitek. Nebyl to žádný apríl a i ti nevěřící v různé „šamanské tanečky“ byli od prvních okamžiků Asdrubalova vystoupení vtaženi do jeho čistoty a prostoty, které vyzařovaly z jeho osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Platil (SZ): Válečné zločiny musejí být potrestány
Ačkoli ruské i syrské úřady tvrdí, že za útok nenesou odpovědnost, je nutné, aby byl vyšetřen a aby byli ti, kteří ho spáchali, předvedeni před soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Je to úplně jinak, prosím vás. Analytik zpražil ty, kteří nadávají Donaldu J. Trumpovi za 59 raket na Sýrii
Politolog a publicista Tomáš Haas se na svém facebookovém profilu vyjádřil k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi i k americkému útoku na Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Svěží náhled na divoké dění: Chemické zbraně? V Sýrii je používá leckdo. Trump ví, že důležitost Ukrajiny pro USA je nula. Takže dohoda USA - Rusko...
ROZHOVOR „O tom, že chemický útok provedly Asadovy síly, jsou údajně přesvědčeni i Izraelci, kteří asi mají ze Sýrie nejlepší dostupné informace, takže se nyní také já přikláním k jejich názoru,“ konstatuje bezpečnostní analytik a publicista Lukáš Visingr. Na toto téma pak ještě rozvíjí další úvahy: „To ještě samozřejmě neznamená, že ho osobně nařídil sám Asad, jelikož je zřejmé, že řada složek toho režimu funguje do určité míry samostatně. Navíc v Sýrii působí Íránci, kteří tam rovněž mají nějakou svou agendu. Řadě aktérů v Sýrii by určitě vyhovovalo, kdyby USA rozsáhle zaútočily na Asadovy vojenské síly, případně kdyby došlo i na nějakou konfrontaci Američanů a Rusů. V Sýrii už chemické zbraně nasadil kdekdo, mají to na kontě Asadova armáda, Islámský stát i některé další islamistické skupiny.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Ortel jde do politiky? Takto je to prý ve skutečnosti
Server Týden.cz uvedl na pravou míru spekulace ohledně vstupu kontroverzního zpěváka Tomáše Ortela do politiky, konkrétně do hnutí Řád národa - Vlastenecká unie. „Jeho šéf Josef Zickler teď vysvětluje, že Ortel není členem strany, jen spolu budou vystupovat,“ píše server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trumpova velvyslankyně u OSN vypustila rázná slova k Sýrii
Americká velvyslankyně u OSN Nikky Haley se vyjádřila ke změně režimu v Sýrii. Tu považuje za jednu z priorit Trumpovy vlády. Píše o tom The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zvýšil se výskyt spalniček, které jsou vysoce nakažlivým infekčním onemocněním virového původu
Od roku 2016 je po relativně klidném období předcházejících dvou let v řadě evropských států hlášen zvýšený výskyt spalniček - vysoce nakažlivého infekčního onemocnění virového původu, kterému lze předcházet očkováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Jižní Město jako jeden velký domov důchodců?
Jižní Město je se svými bezmála osmdesáti tisíci obyvateli šestou nejlidnatější pražskou částí. Pokud bychom k pražským čtvrtím přistupovali jako k samostatným městům, v celorepublikovém měření se tak Praha 11 nachází na šestnáctém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly e-shopů ukázaly porušení zákona téměř v devadesáti procentech
Nakupování přes internet se stalo přirozenou součástí spotřebitelského chování na českém trhu. Obliba on-line nákupů roste a v poslední době stále více i prodej zboží přes sociální sítě, aukční síně a zahraniční portály. Česká obchodní inspekce v roce 2016 uskutečnila 1 197 kontrol a porušení právních předpisů zjistila téměř v 90%, což je přibližně o 5% více než v roce 2015. V roce 2016 prodávající e-shopů nejvíce používali nekalé obchodní praktiky, neinformovali o uplatnění reklamace a neuváděli informace, které jim od února 2016 ukládá zákon, kdy spotřebitel musí být seznámen o subjektech mimosoudního řešení spotřebitelských sporů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Události a výroky uplynulého týdne, které tak trochu zanikly
Každou chvíli je zpravodajství přeplněno vražděním nevinných ať již jako následek atentátů teroristů, použití jedovatých látek pro vytvoření záminky pro humanitární bombardování, silácké výroky na té či oné straně válečného konfliktu a jim podobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Rusko, Zeman, restituce aneb Tvorba katolického svazáka
Je to pozoruhodné, ale skutečně tři v titulku uvedená témata stačí publicistovi Janu Jandourkovi k tomu, aby dával pravidelně nahlédnout do své chromé dušičky prostřednictvím jeho článků. Obvykle se pro něj najde místo v jinak přísně antibabišovském portálu s veselým titulem Svobodné fórum nebo na webu zhulených intošíků Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Odpovíme silou! Rusko a Írán vyslaly společné varování USA
Spojenci syrského prezidenta Bašára Asada Rusko a Írán varují Spojené státy před dalším překročením „červené linie“ v Sýrii. Pokud se tak stane, odpoví prý silou, informuje britský Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Náš Trojjediný Bůh není stejný s nejvyšším bůžkem Mekky!
Dopis emeritnímu papeži Benediktu XVI.:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kraus (ČSSD): Kauza Kakao není mou ostudou či selháním mojí osoby
Stanovisko Michala Krause k informacím v médiích v souvislosti s jeho znovuzvolením do P ČSSD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Cvičení Safeguard Temelín vyvrcholí praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům
Ve dnech od 9. do 12. dubna 2017 se přibližně dvě stovky příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a pěší roty Aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství České Budějovice zapojí v okolí Jaderné elektrárny Temelín do cvičení Safeguard Temelín 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví vydalo zákaz vývozu dvou léků
SÚKL důrazně upozorňuje všechny pacienty, kteří používají léčivý přípravek EPIPEN 300 MIKROGRAMŮ a EPIPEN JR. 150 MIKROGRAMŮ, aby si zkontrolovali šarže, některé mohou být závadné. Za účelem zajištění dostupnosti léčivých přípravků vydalo Ministerstvo zdravotnictví zákaz jejich vývozu do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM: Podporujeme stávku zaměstnanců pneumatikárny
Stanovisko k situaci ve zlínské pneumatikárně MITAS:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Kdo může za teror v Petrohradě?
Tak podle logiky některých zdejších blogerů a diskutujících ruský prezident Putin. Jestliže za teroristické útoky v západní Evropě mohou tamní státníci, tak v Rusku to přece nemůže být jinak. I Kreml toleruje příchody muslimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vencálek (SZ): Kariérní řád v této podobě atraktivitu učitelské profese nepřinese
Kariérní řád je velice potřebná věc a ministryni Valachové jistě patří dík za snahu zastaralý školský systém změnit. Nicméně v podobě, v jaké v pátek kariérní řád schválila poslanecká sněmovna, nenaplňuje očekávání naše ani odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kraus (ČSSD): Kauza Kakao není mou ostudou či selháním mojí osoby
Stanovisko Michala Krause k informacím v médiích v souvislosti s jeho znovuzvolením do P ČSSD:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V úterý se sejdou dva senátní výbory
Z plánu akcí v Senátu pro příští týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sarkozy podpořil Fillona
„Není prostor na váhání nebo emoce. Fillon je mezi kandidáty jediný, kdo má dostatečné zkušenosti, aby mohl uskutečnit změnu, kterou Francie potřebuje,“ napsal na svém facebookovém profilu bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. „Vyzývám proto všechny Francouze, aby se mobilizovali pro vítězství republikánských myšlenek pravice a středu, jediné možnosti k obnově Francie,“ uvádí ve vzkazu Francouzům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Měli bychom se stát potížisty EU? Odpověď zazněla před kamerami ČT
Ve druhé části nedělních Otázek Václava Moravce moderátor otevřel otázku potravinové soběstačnosti České republiky. Chtěl vědět, proč se třeba německým či polským zemědělcům mnohdy daří líp než těm českým. A dozvěděl se následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalá tvář ČT udeřila na Sorose a říká: Svět pánů Bursíků, Halíků, mladšího Stropnického, aktivistů Kliniky... To není svět, který bych chtěl pro své děti!
ROZHOVOR „Díky“ politické korektnosti se v médiích prakticky neobjevily názory běžných švédských občanů na teroristický útok ve Stockholmu. Podle poslance za hnutí ANO Zdeňka Soukupa nejde jen o informační embargo. Soukup se rovněž vyjadřuje k rozhovoru s Emirem Kušturicou a srovnává jej s brilantním výkonem, který před nějakou dobou podal Michal Kubal při interwiew s Bašárem Asadem. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se dále bývalý novinář, nyní člen výboru PS pro evropské záležitosti vyjadřuje k podle něj nešťastnému uvolnění bezvízového styku s Ukrajinou a Gruzií, hovoří o Turecku a v neposlední řadě pochybuje, jaký by měla u nás přínos z Budapešti přenesená Sorosova Středoevropská univerzita, která neguje soukromé vlastnictví a „vymývá mozky“ mladým lidem…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V křesťanském kostele v Egyptě vybuchla bomba. Zabila 21 lidí
21 obětí a zhruba 50 zraněných. Taková je bilance exploze v křesťanském kostele na severu Egypta. Informují o tom světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je hanba mít velvyslankyni v Sýrii. Bývalý diplomat Michael Žantovský se rozpálil doběla
Ředitel Knihovny Václava Havla a někdejší velvyslanec v USA i Velké Británii Michael Žantovský se domnívá, že je hanba mít v současné době velvyslankyni v Sýrii. Uvedl to alespoň pro server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení Most: Půl tuny odpadků. Ulevili jsme zeleni Pod Lajsníkem
V rámci tradiční akce „Ukliďme Česko“, která se konala v sobotu 8.4. 2017, mostečtí Zelení a jejich příznivci opět uklízeli odpadky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jakub Petruška: Stříbro opět boduje. Australská mincovna hlásí skvělý odbyt
Jedna z nejznámějších a předních mincoven světa, australská Perth Mint, zveřejnila informace o prodejích na začátku nového roku. Podle všeho započala novou etapu velmi dobře – co ono "velmi dobře" konkrétně znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Rakousko je naším nejbližším partnerem. Z Brna je blíže do Vídně než do Prahy
Sedmdesát let Vídeňských svobodných listů – českých novin ve Vídni – přiblíží výstava, která bude mít vernisáž v pondělí 10. dubna v 17 hodin ve foyer brněnského sídla Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Studenti Univerzity obrany získali titul Medik roku
Pětičlenný tým studentů Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové již podruhé zvítězil v soutěži Medik roku, jejíž v pořadí třetí ročník se o uplynulém víkendu uskutečnil v Nemocnici Tábor. Soutěže se zúčastnily téměř dvě desítky družstev, složených ze studentů čtvrtých až šestých ročníků lékařských fakult z České republiky a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Romové by si měli památníky své pohnuté historie spravovat sami
Ministr Jan Chvojka k Mezinárodnímu dni Romů, který se připomíná 8. dubna:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Herman udělil ocenění Artis Bohemiae Amicis manželům Symonovým
Cenu uměleckému páru předal 6. dubna 2017 při zahájení jejich společné výstavy ve Strahovském klášteře v Praze náměstek ministra kultury Vlastislav Ouroda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V multikulturní čtvrti norského hlavního města se v noci ozval výbuch
Norští pyrotechnici nalezli v hlavním městě Oslu podezřelé zařízení, které mohlo být bombou. Informuje o tom server norského deníku Aftenposten. Po pátečním útoku ve švédském hl. městě Stockholmu jsou všechny okolní státy ještě ostražitější než za jiných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klub českého pohraničí: Sudetoněmecké útoky na republiku již zesílily na neúnosnou míru
Memorandum celostátní odborné konference Klubu českého pohraničí "Sudetoněmecká a katolická verze našich národních dějin usiluje o klerikalizaci České republiky":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V pondělí se mezi Ministerstvem vnitra a Plzeňským krajem podepíše memorandum o zaměstnávání cizinců
V pondělí 10. dubna 2017 ve 14.30 hodin dojde k podpisu Memoranda o spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách mezi Ministerstvem vnitra a Plzeňským krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ať nemocniční kaplany platí církve, miliardové restituce to jistě umožní! Komunistka Marková burcuje kvůli tomu, co chystá ministr Ludvík
ROZHOVOR „Není žádným tajemstvím, že lůžková ústavní péče trpí dlouhodobým podfinancováním, a tím také častým vyhořením zdravotního personálu i nesprávně nastavenými úhradami,“ říká poslankyně a stínová ministryně zdravotnictví za KSČM Soňa Marková. Ta potom dále navrhuje: „Pokud by byli nemocniční kaplani hrazeni z prostředků církví, koneckonců mnohamiliardové církevní restituce to jistě umožňují, tak by to mohlo prospět aspoň malé části věřících, kteří do nemocnic přicházejí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Syrští duchovní reagují na americký útok. Washingtonu se to asi líbit nebude
Česká sekce vatikánského rozhlasu Rádio Vaticana přináší zprávy o reakcích syrských duchovních na americký raketový útok. „Zdá se, že jde o strategickou chybu,“ reagoval prý řeckokatolický ordinář Aleppa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Takové to, já vám tady řeknu, jak je to správné, já vás tady vychovám... Ministr Chvojka se v Partii rozčílil kvůli kritice z USA
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr pro lidská práva Jan Chvojka a nový předseda poslaneckého klubu TOP 09 Michal Kučera. Řešili spolu situaci v OKD, ministra financí Andreje Babiše, ale také situaci vyloučených lokalit v Česku. Chvojka se před kamerami rozčílil, že tady nestojí o nějaké vychovávání ze strany USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Kajínek a prezident
Prezident Miloš Zeman 6. 4. 2017 oznámil, že uvažuje o milosti pro Jiřího Kajínka. Soudci nejsou nadlidi, ale lidé. A lidé chybují. I u nás dochází k justičním omylům a odsouzení nevinných. Otázkou je, jak často. K nápravě chyb slouží víceinstanční soudnictví. I to však může chyby jen zmenšovat. V justici katastrofu většinou způsobí více chyb, které se setkají v jednom procesu. Že chybu udělá nalézací soud, neodhalí ji soud odvolací ani Nejvyšší soud. V případě vražd, jež spáchali manželé Stodolovi, byl za jednu odsouzen člověk, který ji nespáchal. Teprve dopadení manželů Stodolových vedlo k tomu, že tento nespravedlivě odsouzený člověk byl osvobozen. Ale mezitím byl dlouho ve vazbě a rozpadla se mu rodina. Chybu policie, státního zastupitelství i soudu zaplatilo Ministerstvo spravedlnosti penězi. Ale lze zaplatit rozpad rodiny? A co zprávy z USA, kde po dlouhé době propouštějí jako nevinné odsouzené i z cel smrti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist