Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Tomáš Halík požehnal Jakubu Jandovi a jeho vyhledávání agentů Kremlu. Nevěřím žádnému médiu kromě veřejnoprávních, doporučil z vln Českého rozhlasu
Podle kněze Tomáše Halíka jsme v otevřené informační válce s Ruskem. Uvedl to alespoň na vlnách Českého rozhlasu, kam byl pozván do pořadu Jak to vidí. A zmínil i důvody, proč se to domnívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ožralý chromajzl Zeman. EU v prdeli. Známý aktivista měl opět veselou noc
Protiislamista Martin Konvička se v noci rozvášnil na svém facebookovém profilu. Mimo jiné se vyjádřil i k prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Musíme eliminovat hrozbu
Ministerstvo průmyslu a obchodu se snaží zabránit škodě spojené s výraznými ekologickými a finančními dopady. Vláda schválila navýšení finanční částky alokované na řešení zmírnění dopadů ukončení těžby uhlí v kladenském regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Teď už bude vážně zle: Přišla zpráva o novém, masivním přívalu uprchlíků
Turecký prezident Erdogan zvítězil v referendu o ústavních změnách a přichází obavy. Mimo jiné z toho, že by mohl vypovědět loňskou dohodu s Evropskou unií o zastavení migrace. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Divocí koně z Milovic jsou hvězdami na YouTube
Obrovskou sledovanost na internetových stránkách YouTube mají dokumenty věnované divokým koním z Milovic, jejichž autorem je místní filmař Jaroslav Kolčava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Polsko prozradilo své špiony
Polský Institut paměti národa (IPN) umístil na internet jména téměř tisíce agentů rozvědky z období Polské lidové republiky, ale i z časů po pádu komunismu, tzv. III. republiky. Mezi zveřejněnými údaji jsou také jména, která polští špioni používali v rámci legalizace zahraničního působení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Financuje ČSSD Drahoše? Řadový straník, důchodce z Kladna, měl věnovat na kampaň 150 tisíc. A když jsme mu volali...
Podporuje ČSSD kandidaturu Jiřího Drahoše na Hrad? Tuto otázku už zcela legitimně vznášejí někteří novináři nebo politici. Pokud jde o finance, sociální demokracie Zemanovu soupeři pomocnou ruku již podala. A ne malou. Kandidát na prezidenta totiž nejspíš obdržel 150 tisíc korun od člena ČSSD důchodového věku z Kladna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Máme nového prezidentského kandidáta. Kdysi jej pohladil po vlasech Jan Werich
Česká republika má dalšího kandidáta na prezidenta. Je jím Miroslav Frajbiš, jenž svoji kandidaturu oznámil prostřednictvím kanálu YouTube a sociální sítě Facebook. „Jsem jeden z vás. Jsem člověk z lidu,“ uvádí mimo jiné s tím, že nekandiduje ani kvůli penězům, ani kvůli moci. „Chci lepší budoucnost pro nás a naše děti,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Nezákonnost v České republice trvá
Představitelé protiústavního, nezákonného režimu, který je v naší zemi u moci od rozdělení Československá (bylo rozděleno v rozporu s Ústavou, která požadovala referendum), rozkradli a promrhali státní majetek ve výši několika bilionů a ještě stačili nadělat obrovské dluhy. Uvrhli do bídy a beznaděje statisíce našich spoluobčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Kraus: Nestranická koruna
Pokud jste zachytili jednu z posledních zpráv NFPK - o veřejných zakázkách v Jihočeském kraji, pod řízením hejtmana Zimoly, museli jste uznat, že došlo k jisté inovaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Více času na pacienta: Lékařům s administrativou pomůže umělá inteligence
Společnost CompuGroup Medical (CGM) přichází s dalším nástrojem, kterým chce lékařům usnadnit a zefektivnit jejich práci. Využije k tomu analytický software HarveyX z produktového portfolia skupiny Comimpex postavený na platformě umělé inteligence IBM Watson. Ten lékařům pomůže se stále narůstající zdravotnickou administrativou a tím jim poskytne více času na to nejdůležitější – na péči o pacienta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odborník na zlo o Turecku: Jsme v pasti. Čím dál víc
ROZHOVOR Výsledky hlasování Turků v Německu, Rakousku či Francii o ústavních změnách v jejich vlasti ve svém důsledku tyto členy EU oslabují. Podle Šimona Krbce, ředitele Centra studií genocid Terezín, může v dlouhodobém horizontu vést radikalizace evropských Turků k vnitřnímu rozdělení těchto zemí. Odborník na náboženské zdroje násilí si v souvislosti s útokem na fotbalisty Dortmundu nemyslí, že by se terčem místo anonymního davu měly stávat celebrity. Cílem Islámského státu je zničit Západ jako apokalyptického nepřítele a v jeho zrůdné ideologii jsou si všechny oběti rovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ministr má pracovat pro občany a ne soukromě podnikat
Vyjádření na Twitteru, směrem k ministru Babišovi:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
V krajských nemocničních lékárnách Moravskoslezska se o Velikonocích vydaly léky na více než dvě stě receptů
I o Velikonočním pondělí si mohli lidé vyzvednout své léky v krajských nemocničních lékárnách v Karviné-Ráji, Havířově, Orlové, Třinci-Podlesí, Frýdku-Místku, Krnově i Opavě. Lékárníci byli pacientům k dispozici i ve sváteční den, kdy bývají lékárny ve velkých nákupních centrech uzavřeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dusno mezi lidovci a gazdíkovci: Boj o „koryta“ přiměl k zásahu Bělobrádka
Koalice lidovců a Starostů a nezávislých, která si plánuje roli černého koně podzimních sněmovních voleb, možná klopýtne ještě ve startovacím boxu. Rebelii totiž spouští lidovecká organizace ve Zlínském kraji. Ta se proti seskupení stavěla ze všech nejvíce, před klíčovým jednáním přijel zlínské lidovce přemlouvat sám předseda Bělobrádek. Jenže teď se tamní straníci rozhodli Starostům spolupráci pořádně osladit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ze začátku si myslíte, že je to nějaká hra, co se dá vypnout, ale ono se to vypnout nedá a vy musíte dál pokračovat, říká o své cestě na severní pól Pavel Sehnal
Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal se zařadil mezi pár Čechů, kterým se podařilo dobýt severní pól. Celá cesta zabrala výpravě osm dní. Cesta mrazivou arktickou pustinou byla dlouhá neuvěřitelných 111 kilometrů. Do cíle, na nejsevernější místo světa, se Pavel Sehnal dostal 12. dubna, a to o dva dny dříve, než bylo plánováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Březen s rekordním výběrem mýta, padla hranice 80 miliard a provozní náklady klesly na 15 %
Březen 2017 se stal nejsilnějším měsícem ve více než desetileté historii elektronického mýtného v České republice. „Stát vybral od kamionů 935 milionů korun a poprvé tak překonal devítisetmilionovou hranici, meziročně výběr mýta vyskočil o 11,5 procenta,“ potvrzuje Jan Rýdl, vedoucí oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic, které státní mýto spravuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na ČVUT vznikla další pomůcka pro nevidomé
Již devět let se Zdeněk Míkovec a Jan Balata z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze zabývají vývojem unikátní navigační aplikace pro nevidomé Naviterier. Ta využívá precizně zpracovaných mapových podkladů projektu ROUTE4ALL. Nevidomý je tak informovaný například o tvarech rohů ulic, nebo o sklonu a šířce chodníku. Aplikace bude ke stažení v létě 2017, ale již nyní ji lze na webu předobjednat. Zájemci, kteří se zaregistrují do konce dubna, budou mít Naviterier na půl roku zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Koliba: Tuto dávku vidím jako racionální
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Macron francouzským prezidentem by znamenal zahnívající stojaté vody
Znamenal by vítězství strachu ze změny, znamenal by strach Francouzů vylétnout z „bezpečné“ euroklece na čerství vzduch, znamenal by vítězství zbabělosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Předseda Občanské demokratické aliance Pavel Sehnal dobyl severní pól
Předseda Občanské demokratické aliance, úspěšný podnikatel a nadšený sportovec Pavel Sehnal se přidal k hrstce Čechů, kteří dobyli severní pól. Po osmidenním putování mrazivou arktickou pustinou urazil s průvodcem a zbylými dvěma členy týmu neuvěřitelných 111 kilometrů, neboli délku posledního stupně zeměpisné šířky, aby ve středu 12. dubna stanul na nejsevernějším místě naší zeměkoule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda nebude u Ústavního soudu hájit lex Babiš
Vláda nebude před Ústavním soudem hájit zákon o střetu zájmů přezdívaný lex Babiš, který napadli prezident Miloš Zeman a poslanci hnutí ANO. Ministr pro lidská práva a šéf legislativní rady vlády Jan Chvojka (ČSSD) dnes v tiskovém prohlášení oznámil, že proti vstupu do soudního řízení se postavili ministři ANO a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hlídejte si svou hladinu homocysteinu
Homocystein je aminokyselina, kterou si naše tělo samo vytváří. Během látkové výměny by se ale měl rozložit na dále zužitkovatelné neškodné látky. Pokud se v těle vyskytuje ve vyšším množství, měli bychom zpozornět. Může signalizovat vznik řady zdravotních komplikací. „Homocystein je dnes považován za nezávislý rizikový faktor cévních, kardiovaskulárních a dalších onemocnění, potratů a vývojových vad plodu, zejména jeho nervové soustavy. Hladiny homocysteinu bychom si tedy měli hledět podobně, jako to děláme u cholesterolu,“ uvádí MUDr. Petr Podroužek, CSc., odborný ředitel EUC Laboratoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Dům hudby svou podobu nijak nezmění, jen bude uživatelsky přívětivější
Okna v pardubickém Domě hudby netěsní nebo nejdou vůbec otevírat, klimatizace dosluhuje a střecha potřebuje zateplit. Koncertním sálům chybí zázemí pro vystupující i diváky, používá se tu technika mnohdy ještě z 80. let. Kavárna nestačí obsloužit zájemce o přestávce koncertu, na toaletách se tvoří dlouhé fronty. Před majitelem budovy, Pardubickým krajem, stojí otázka, kde a jak začít s nápravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: ANO ztrácí voliče, koalice lidovců a STAN by se do sněmovny nedostala
Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci ztratilo 1,4% voličů. Aktuálně je však se ziskem 27,5% hnutí ANO stále s přehledem ve vedení a v dostatečném předstihu před ostatními politickými soupeři. Oslabovat důvěryhodnost nicméně mohou zejména kauzy předsedy hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše, které vnášejí mnoho nejasností a pochybností do nadále nejstabilnějšího základního kamene celého hnutí, kterým je právě samotný předseda Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Žena se po porodu stará o muže více než o to dítě...
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Skutečná tvář bojovníka za demokracii
Okresní prokuratura v polském Pruškově zahájila šetření ve věci neplacení výživného a a v důsledku ohrožení oprávněné osoby k nedostatečnému uspokojování základních životních potřeb. Vyšetřování se týká věci Mateusze Kijowskieho, který je hlavní osobou tzv. Výboru obrany demokracie (KOD). Podle portálu TVP info v současnosti dluží okolo 230 tisíc zlotých, což je v přepočtu více než 1,38 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
EDUin: Proč je zveřejnění testů jednotných přijímaček ve veřejném zájmu
Vedení Cermatu v reakci na zveřejnění testů prvního kola jednotných přijímacích zkoušek oznámilo, že zváží právní kroky a v úterý 18. dubna se poradí s týmem právníků. Uvádíme argumenty, které by měl Cermat vzít v úvahu, a zároveň zahajujeme cyklus Co říkají maturitní data. Ten na základě anonymizovaných dat ze státních maturit ukazuje, jaké důležité informace mohou veřejná data přinášet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Světlý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v USA
Světlý ležák z Budějovického Budvaru získal stříbrnou medaili v mezinárodní soutěži „New York International Beer Competition“ v kategorii „Lager Beer Styles - European and German Origin“. Zároveň získal i ocenění „Czech Beer of the Year“. V USA se toto pivo prodává pod značkou CZECHVAR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Přiživovat se můžou, pokud ale na to ekonomika má
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Další miliardář se vyhýbá placení daní a finanční správa honí jen trhovce?
Komentář na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Jemelka: Víra se s byznysem nevylučuje
Podnikání je pro mnohé hlavně zdrojem zisku. Byznysmeni se snaží potírat konkurenci, snižovat všemi dostupnými nástroji náklady, a hlavně mít z celého toho procesu nějaký zisk. Na první pohled se zdá, že kapitalistická hrabivost se jen těžko může slučovat s křesťanskými hodnotami. Podle věřících podnikatelů však může být víra podnikání nejen prospěšná, ale umí jim ukázat i jeho druhou tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Sečteno a podtrženo - v Sýrii opět zabíjel sarin
Přes všechna ohýbání faktů v masmédiích se některé aspekty „vraždě­ní miminek“ v syrském Chán Šajchúnu nedají zamlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Otcovská dovolená je jen pro tatínky, kteří odvádějí pojištění
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
David Helbock Trio přiveze do budějovického rozhlasu jazz nejvyšší kvality
Český rozhlas zve na festival Mladí ladí jazz, který se po roce vrací do studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Vždy studentům sadisticky říkám, že jim přeji bolest
Projev prezidenta republiky při návštěvě Vysoké školy finanční a správní:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka předloží vládě šest materiálů
Na jednání vlády ve středu 19. dubna od 10.00 ministr Chvojka seznámí vládu se čtyřmi poslaneckými návrhy zákonů a dvěma nelegislativními materiály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Musel jsem se dívat do záchodu. Bití, facky, kopání, popsal vězení v Súdánu český misionář
Vydal se do Súdánu, aby dokumentoval svízelnou situaci křesťanů. Následně však byl v Africe odsouzen na dvacet let vězení za špionáž. Domů se dostal až letos v únoru, po 14 měsících v tvrdých podmínkách. Řeč je o Petru Jaškovi, jenž poskytl rozhovor časopisu Téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Marine Le Penová přitvrzuje: Aby si pojistila postup, ohlásila radikální krok
Čtyři dny před prezidentskými volbami ve Francii zůstává vše otevřené a šanci postoupit do druhého kola mají hned čtyři kandidáti. Jak uvádí zpravodajská agentura Reuters, Marine Le Penová se ve snaze „nasadit k trháku“ ještě více zaměřuje na téma migrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin zdrbal bankéře. Tímto literárním přirovnáním...
Prezident Ruské federace Vladimir Putin přirovnal dnešní bankéře, kteří nabízejí lidem spotřebitelské úvěry s „gigantickými“ úroky, ke staré Aleně Ivanovně ze známého Dostojevského románu Zločin a trest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Americké ochranářské tendence
Američtí republikáni, tedy strana prezidenta Trumpa, se obírají smělou myšlenkou zdanění veškerého dovozu zboží do USA. Toto superochranářské opatření, které by s největší pravděpodobností rozpoutalo obchodní válku se „zbytkem“ světa, by prý do amerického státního rozpočtu přineslo zhruba bilion dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Bude veselo. Turci nám dali najevo, co jsou zač, stojí v novinách
Redaktor MF Dnes Milan Vodička zanalyzoval situaci v Turecku poté, co Erdoganovi byly díky referendu posíleny pravomoci. Podivuje se mimo jiné nad tím, proč vítězství Erdogana způsobilo takový šok, když je jen potvrzením stavu, jenž je v Turecku delší dobu. Spíše bychom se dle jeho názoru měli pozastavit nad tím, že evropští Turci jsou turečtější než ti v Turecku. Své řekl také komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Hody, hody doprovody…
Svátky Veliké noci, největší křesťanské svátky v roce, jsou za námi. Tentokrát chladné, mrazivé, deštivé, u nás na horách dokonce s vločkami sněhu. Označení svátky jara se s nimi tentokrát úplně minulo. Přesto si je snad všichni užili, zvláště ti, kteří na pondělí velikonoční vyrukovali na tradiční koledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Nová koalice na jihu Čech bude postavena na rovnocenném partnerství
Prohlášení k vyjednávání o sestavování nové krajské koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyhodnocení akce „Velikonoce 2017“
Od středy 12. do pondělí 17. dubna proběhla na celém území České republiky dopravně bezpečnostní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Smrad, že by se člověk poblil? I Číňana platí lépe! Derou z nás kůži. Moravští dělníci si vyšlápli na Švédy, ženou to nečekaně vysoko
ROZHOVOR „Táhli fabriku do absolutních zisků za jakoukoli cenu. Drali z lidí kůži!“ Ať už po výstražné stávce přijde skutečná, nebo ne, jisté je, že pokud zaměstnancům zlínského Mitasu peníze nezvýší víc, je už připraven exodus. Jenže Moraváci mají kromě drtivě nízké mzdy i další velký problém. „Smrad, že by se člověk poblil?“ Ne, tohle prý až tak nevadí. Nechtějí „svou“ fabriku opustit: „Moraváci přemýšlejí trochu jinak. Lidé nám do posledního okamžiku věří a chtějí dýchat za svoji firmu,“ vysvětluje šéf místních odborářů Vladislav Jandásek. A i když se v některých provozech nedýchá zrovna lehce, přidává se i další moment, v některých lidech totiž dřímá batismus. A tak i od švédského premiéra žádá nejen Jandásek odpověď na otázku: „Jak máme vnímat, že z nás tady dělají kolonii?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Erdoganovo referendum a turecká demokracie
Po vítězství tureckého prezidenta Erdogana v referendu, které v Turecku zavádí prezidentský systém, se světová i česká média zaplnila lamentacemi o osudu tamní demokracie. Skoro to vypadá, že Turci dlouhá desetiletí vyrůstali v tradici téměř anglosaské demokracie, úzkostlivé dělby moci a plné nezávislosti všech možných nezávislých úřadů a teď najednou jim léty zažité tyto vymoženosti zlý diktátor Erdogan bere.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman gerontovatí, vždyť už si sám ani neutře hubu. Vekslák Horáček na Hrad nepatří, to bych se stal disidentem. Umělci promluvili o prezidentské volbě
„Když vidíte, jak mu ochranka utírá kus huby, protože zřejmě není schopen si ji sám utřít, a on přitom drží jak beran, tak to už patří někam do domova důchodců. Zeman je prostě už mentálně a fyzicky starej. Gerontí,“ tvrdí na konto Miloše Zemana politický aktivista John Bok. „Pokud by to měl vyhrát Horáček, tak se snad stanu jedním z disidentů. Hrad by totiž neměl patřit vekslákům! A kdyby se to náhodou stalo, nebudu vyzývat k revoluci, ale chodil bych každý druhý den zvracet,“ říká zase na vrub Michala Horáčka herec Michal Gulyáš. A co říkají ostatní osobnosti veřejného života k dalším prezidentským kandidátům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní slavnostního vyhlášení soutěže Manažer roku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní vyhlášení výsledků soutěže Manažer roku 2016, která se koná ve čtvrtek 20. dubna 2017 v Paláci Žofín v Praze. Při této příležitosti předá ocenění Manažer roku a Manažerka roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: V jednu dobu se dokonce objevily hrozby
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k bodu Závěry ze zasedání Evropské rady, které se konalo ve dnech 9. a 10. března 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Fischer promluvil: Co teď dělá, co soudí o Babišovi a Zemanovi. A vyřídil si přes PL hořký vzkaz...
„Kterýkoliv z kandidátů to bude mít proti stávajícímu prezidentovi mimořádně těžké. Už proto, že elektorát Miloše Zemana je relativně pevný a bude obtížné jej rozdrolit,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz bývalý premiér a někdejší nestranický kandidát na prezidenta České republiky Jan Fischer. Podle něj je novým fenoménem české politiky rozhodně Andrej Babiš, který navíc své členství v KSČ dokázal vyřídit jednou větou. „Nezaznamenal jsem žádný odpor či vyjádření těch, kteří z tohoto důvodu proti mě v antikampani při prezidentské volbě šířili petice, nahrávali videa atd... Kdeže jsou tehdejší radikální a spravedliví?“ táže se Fischer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nové složení Sněmovny? Okamura o dva víc než Kalousek. Babišova většina s komunisty. Ale lidovci, kde jsou lidovci...
Sice ztrácí, ale stále je ve vedení. Hnutí ANO Andreje Babiše podle posledního průzkumu voličských preferencí ztratilo 1,4 %. Nad druhou ČSSD však stále vede o parník – má 27,5 %, kdežto sociální demokraté spadli o 1,2 procenta na 15,9 % voličů. Průzkum přinesla agentura SANEP. Ta také upozornila na vzestup strany SPD Tomia Okamury, pokles TOP 09, a především na to, že dvojkoalice KDU-ČSL a STAN by se do Sněmovny nedostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kurva, komu na něm záleží? Odhaleno, jak se Hillary Clintonová chovala během prohraného boje o Bílý dům
Rozzuřená Hillary Clintonová sprostě nadávala a vyhrožovala ostatním, jedno, zda byli z její strany, nebo ne. Takový obraz bývalé první dámy a soupeřky Donalda Trumpa v prezidentských volbách předkládá kniha s názvem Zdrcená: Uvnitř zoufalé kampaně Hillary Clintonové, která právě vyšla v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šikovné děvče, nebo spíš vyčurané? Přišlo se na to, jak se Ivanka Trumpová přiživuje na své slávě
Zpravodajská agentura AP s neskrývaným znepokojením informuje o údajném střetu zájmů dcery prezidenta Donalda Truma, Ivanky. Obchodním aktivitám Ivanky Trumpové se velmi daří a mnozí to přičítají právě jejímu postavení v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda premiéra Sobotky zvýšila minimální mzdu už třikrát, další zvýšení plánuje od ledna příštího roku
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky si stanovila na začátku svého fungování zvyšování minimální mzdy jako jeden z důležitých cílů své hospodářské politiky a úspěšně jej po celé funkční období naplňuje. Zatímco v době pravicových vlád byla minimální mzda sedm let zmrazena, současné vládě se daří minimální mzdu navyšovat pravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ať země, co dnes staví zdi proti uprchlíkům, chtějí nebo ne, emigraci nezastaví, říká Češka, které přezdívají „Matka Kurdů“
ROZHOVOR Evropa je obklíčena nepřátelskými autokraty – od Moskvy po Ankaru. Uvnitř EU se vzmáhá extrémní pravice, co si plete nacionalismus s vlastenectvím, a všem jde o rozvrácení EU. Unie by se proto měla vzmužit a nastolit ušlechtilou politiku. To říká Helena Krulichová-Kásemlú žijící už řadu let na okraji Paříže. Někteří Kurdové ji přezdívají „Matka Kurdů“. Jejím manželem byl totiž Abdurrahmán Kásemlú, šéf Demokratické strany íránského Kurdistánu, kterého za doposud ne zcela vyjasněných okolností zavraždili roku 1989 Íránci ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Černoch zavraždil v Americe tři bělochy, přitom křičel Allahu Akbar. Ale pozor, policie říká, že to s ničím nemá nic společného
V Kalifornii zavraždil černoch tři bělochy a čtvrtého zranil. Přitom křičel „Allahu Akbar“, podle policie se však nejednalo o terorismus, ale o projev protestu proti vládě bílé většiny. S vražděním měl přitom nejspíš zkušenost – byl hledán pro týden starou vraždu ochrankáře v motelu. Samotný výkřik byl policií interpretován jako „žádost o pomoc Boha“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kudela (KDU-ČSL): Nevidím důvod, proč národní podnik stavět do zjevně nevýhodné pozice
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o registru smluv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dusno v Senátu kvůli registru smluv. Zástupce ČSSD mluvil o paskvilu, ODS protestovala proti nátlaku Rekonstrukce státu
Senát neumožnil rychlé přijetí sněmovní verze novely o registru smluv, která počítá s plošnými výjimkami pro státní a obecní firmy. Navrhl to dnes v úvodu projednávání novely senátorský klub ODS s poukazem na postup protikorupčního sdružení Rekonstrukce státu vůči senátorům. Proti se ale postavil senátorský klub Starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
CNN vydělala na Trumpovi miliardu dolarů. Washingtonský zpravodaj ČT prozradil, co nepěkného mu řekl kolega o Obamovi
Moderátorka Světlana Witowská přivítala v úterním Interview ČT24 zpravodaje veřejnoprávní televize v USA Martina Řezníčka. Popsal, jak vypadají Spojené státy po prvních měsících úřadování Donalda Trumpa. Prozradil také, jak jsou na tom dnes média ve Spojených státech. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Při hlasování o zákonech se nenechám vydírat
Komentář k novele zákona o registru smluv, která se dnes probírá v Senátu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Šrámek se setkal s egyptskými partnery
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek se dne 4. dubna 2017 setkal s egyptským guvernérem provincie Rudého moře admirálem Ahmadem Abdallahem, s guvernérem Jižní Sinaje generálem Khaledem Fawdou, s egyptským velvyslancem Abderahmanem Salaheldinem a podnikateli v oblasti cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sólo pro Madeleine Albrightovou: Rusové před volbami určitě něco dělali. Američané mohli mít skvělou prezidenku. George Soros podporuje demokracii
Především o nově zvoleném prezidentovi USA Donaldu Trumpovi hovořila v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Janda, George Soros a zcela nejasné převody peněz. Analytik Jan Schneider naplno hovoří o lžích a nestandardních operacích
NEZISKOVKY POD DROBNOHLEDEM Kauza s financováním lobbistického spolku Evropské hodnoty pokračuje. Bezpečnostní analytik Jan Schneider podrobně rozebral pozadí přeposílání peněz od Ligy lidských práv Evropským hodnotám. Schneider zároveň vyvrací argumenty, kterými neziskovky odmítají, že by šlo o účelové transakce s penězi, jejichž zdrojem je miliardář George Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Plán udržitelného rozvoje definuje cíle pro naši republiku
Vláda na svém jednání 19. dubna 2017 odsouhlasila dokument Strategický rámec Česká republika 2030, který udává směr udržitelného rozvoje země na příští desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Merkelová obdarovala britské tajné služby
Německá kancléřka Angela Merkelová předala britským tajným službám složku materiálů na prezidenta RF Vladimíra Putina, shromážděných německou rozvědkou. Informuje o tom časopis „Focus“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Duben patřil na mostecké hospodářské radě cestovnímu ruchu
Turistický ruch byl hlavním tématem dubnového zasedání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM). Prezentaci tu tentokrát měla Destinační agentura Krušné hory a Podkrušnohorské technické muzeum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Jančura v Babišových stopách. Emise korunových dluhopisů Student Agency vypadá jen jako papírová hra
ANALÝZA. Výhodnost korunových dluhopisů zlákala nejen Andreje Babiše, ale například i podnikatele Radima Jančuru. Koncem roku 2012 založil společnost Student Agency holding se základním jměním dva miliony korun. Ta vzápětí emitovala dluhopisy za 900 milionů korun. Právník Aleš Rozehnal transakci pro HlídacíPes.org analyzoval a tvrdí: do společnosti Student Agency holding žádné peníze nepřitekly, výsledkem bylo pouze snížení daňové zátěže této společnosti a absence povinnosti platit daně ze splátek dluhopisů, které plynou Radimu Jančurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Baudyšová: Pokud je tatínek tažný, tak má určitě velmi důležitou roli
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Předčasné volby zvyšují pravděpodobnost tvrdého brexitu
Jak se zdá, Británie vždy dokáže překvapit. Loni nečekaný sled událostí započal referendem o brexitu, letos vyhlášením předčasných voleb. V mezičase už tato země (bez překvapení) nastartovala proces odchodu z EU a tak to vypadalo, že vyvine veškeré své vyjednávací síly k uzavření dohod z EU, aby její odchod byl co nejhladší. Zvláště když v Bruselu začala padat slova o tvrdém brexitu v případě, že se nepodaří zajistit čtyři základní svobody, na nichž stojí jednotný trh Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Linhart: Někteří dodavatelé automobilových dílů narážejí na kapacitní strop
Komentář ke dnes zveřejněné zprávě od Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA – European Automobile Manufacturers' Association) za březen:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Erdogan chce dobít Evropu
Turecká diktatura pod vedením prezidente Erdogana je podle mého soudu nebezpečím pro celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Museli jíst krysy a hmyz, aby zůstali na živu. Vězni Kim Čong-una vyprávějí
Vysoký úředník ze severokorejského ministerstva vnitra Han Song-ryol tento týden v rozhovoru pro BBC odmítl, že by v zemi byla porušována lidská práva a docházelo tam k mučení vězňů. Satelitní snímky a zkušenosti uprchlých vězňů však říkají něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Schvalte to, schvalte, hned! Než začnou seskakovat. Česká vláda pod tlakem kvůli cvičení výsadkářů USA u nás
Již dnes má začít na území Česka osmnáctidenní cvičení českých výsadkářů z brigády rychlého nasazení. Zúčastní se jej i tři stovky Američanů. Česká vláda přitom o společném cvičení bude rozhodovat na poslední chvíli. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Co a hlavně kdy se stane s Le Penovou? Je zde historická paralela...
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Carbol (KDU-ČSL): Takové zúžení registru smluv je pro nás nepřijatelné
Senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislí chtějí omezit široké výjimky, které v novele zákona o registru smluv schválila Poslanecká sněmovna. Lidovečtí senátoři chtějí, aby se do registru vrátily smlouvy státních podniků nebo firem vlastněných městy či kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
To není možné: Donald J. Trump totálně otočil, jde o dobrého známého Miloše Zemana
Překvapivý zvrat v politice vůči Číně představil prezident USA Donald Trump. On sám jej však za zvrat vůbec nepovažuje a jedné z novinářek velmi temperamentně vysvětloval, že jeho politika je stabilní. V každém případě nyní mluví o čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi, kterého v kampani rozhodně nešetřil, jako o člověku, ke kterému cítí obrovský respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Líheň atentátníků jen pár kilometrů od našich hranic. V Rakousku se vychovávají tisíce islamistů a nikdo o tom neví
V Turecku narozený rakouský profesor Ednan Aslan ve své studii tvrdí, že islámské školky v Rakouskou přispívají k vytváření paralelní společnosti. Podle Aslana navíc mohou „vychovat“ budoucí islamisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Řekněte nám ještě tu pohádku o Červené Karkulce. Středula rázně utnul výklad ekonomického experta ODS
Ekonomický experti Michal Pícl (ČSSD) a Jan Skopeček (ODS) se nad otázkou platů v Česku utkali v úterních Událostech, komentářích České televize. Posadil se k nim ještě šéf odborů Josef Středula a oba politiky zastínil. Prohlásil mimo jiné, že ODS tady lidem vypráví pohádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Fenomén dohod o provedení práce
Životní příběhy jsou mnohdy složité a bolestné a práce poslance spočívá i v tom, že za ním chodí lidé, kteří jsou zcela bezmocní a se svou pravdou u jiných institucí prostě neuspěli nebo ztratili naději na spravedlnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Koaliční rada probere využití přebytku loňského rozpočtu
Lídři ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO se dnes vrátí k diskusi o využití 62 miliard rozpočtového přebytku za loňský rok. Vláda musí do konce dubna Sněmovně podat zprávu o hospodaření v roce 2016, do té doby by se měli ministři dohodnout na užití přebytku. Zatímco ČSSD navrhovala peníze uložit na důchodový účet, ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce snížit státní dluh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne o ovlivňování evropských dotací na severu Čech
Pražský vrchní soud dnes rozhodne o odvoláních v dotační kauze Regionálního operačního programu severozápad (ROP), v níž byl ředitel tohoto úřadu Petr Kušnierz nepravomocně odsouzen k sedmi rokům vězení. Případ se týká ovlivňování projektů za 1,4 miliardy korun, zhruba 922 milionů korun dotační úřad proplatil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Politolog Lebeda: Co se děje v ANO, je nechutné. Ale marketing mají zvládnutý skvěle
Politolog Tomáš Lebeda zhodnotil v rozhovoru pro server E15.cz předvolební situaci v České republice. Pár slov poznamenal k lidem, kteří si přejí odejít z EU. Většinou se ale věnoval hnutí ANO Andreje Babiše. Jelikož působí na Univerzitě Palackého v Olomouci, zhodnotil i tamní bouři v hnutí ANO kolem bývalého hejtmana Oto Košty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta hostí zasedání PostEurop
Generální ředitel České pošty Martin Elkán dnes přivítal na centrále České pošty zástupce asociace PostEurop. Hlavním tématem jednání byl systém odměňování mezi jednotlivými poštovními správami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozdělené Turecko
V tureckém referendu, ve kterém šlo o to, zda budou posíleny pravomoci prezidenta, a bude tak vlastně vytvořen důsledně prezidentský systém vlády, se mírná většina Turků rozhodla podpořit Erdoganův návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senát v prvním kole nezvolil Lenku Procházkovou do ÚSTR
Senát nejspíš nezvolí spisovatelku Lenku Procházkovou do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). V prvním kole tajné volby dnes kandidátka prezidenta Miloše Zemana získala jen 15 senátorských hlasů ze 62 odevzdaných. Teoretickou šanci bude mít ještě ve druhém volebním kole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum Bisnode: Zájem o daňové ráje poklesl
V průběhu prvního kvartálu letošního roku se počet společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, snížil o 40 na celkových 13 145. Majitelé z destinací považované za daňový ráj aktuálně kontrolují 2,85 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu investovali přes 378 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Americký vědec: Vůbec není jisté, že za chemickým útokem stojí Asad. Zde jsou důkazy z oblasti fyziky
Theodore Postol, profesor vědy, technologie a mezinárodní bezpečnosti na Massachusettském technologickém institutu, se pustil do vlády Spojených států za raketový útok proti Sýrii. Vůbec prý není jisté, že sarinový útok provedený 4. dubna uskutečnily skutečně letecké ozbrojené síly prezidenta Bašára Asada. Server International Business Times prozrazuje více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Provoz vlaků Českých drah na lince S7 omezí výluky
Provoz vlaků ČD na lince S7 Praha – Beroun od zítřka omezí v úseku Karlštejn – Beroun výluka SŽDC. Výlukový jízdní řád bude platit od 20. dubna nepřetržitě do 5. července 2017, souběžně je navíc od 27. dubna do 7. června 2017 plánovaná výluka také v úseku Praha hl.n. – Praha-Radotín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Sdílíme snahu o lepší budoucnost. Už osm let
Dnes je to 8 let, co byla zveřejněna výzva k založení České pirátské strany. od té doby Piráti dokazují, že politika lze dělat i jinak. A po osmi letech dobrovolnické práce se jim otevírají dveře sněmovny. Snad budeme na podzim slavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: „Nevděčné“ chování evropských Turků?
Stanovisko Institutu Václava Klause ke dni 19. 4. 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Kuba: Dopis možná pro veřejnost, v každém případě pro Janu Horváthovou
Ad: Je to Pyrrhovo vítězství? Lidové noviny, pondělí 10. dubna 2017, s. 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Svět je dynamický, potřebuje změny, ale...
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k bodu Informace vlády ČR o pozicích vlády a programu jednání Evropské rady, která se koná dne 29. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek bude jednat s litevským protějškem
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se 20. dubna 2017 v Černínském paláci sejde s litevským ministrem zahraničí Linasem Linkevičiusem, který přijede do Prahy na pracovní návštěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
František Dostál: Už víte, kdo bude nový prezident?
Pro mě je tato vědomost neznámá, nicméně se někdy bavím řečmi těch, kteří po prezidentském stolci touží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká inspekce životního prostředí provedla vloni téměř šestnáct tisíc kontrol
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla vloni 15 883 kontrol, což je o více než 200 než v roce 2015 (15 677) a uložila 2887 pokut (o 54 méně než v roce 2015) v celkové výši 130 717 343 korun. Na jednoho inspektora připadlo v roce 2016 v průměru 40 kontrol. Nejvíce narostl počet kontrol v oblasti ochrany vod, inspektoři provedli 3539 kontrol, tedy o 260 více než v roce 2015. Nejvíce pokut padlo za odpady (977), což je několikaletý trend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dienstbier: Mně tento návrh přijde až neuvěřitelný
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k bodu Informace vlády ČR o pozicích vlády a programu jednání Evropské rady, která se koná dne 29. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Jeden chce to, druhý chce ono
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o registru smluv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Státní převrat. Těm volbám se musí za každou cenu zabránit. Levicové britské noviny ovládlo zděšení z předčasných voleb
Konzervativní deník The Telegraph a levicový deník The Guardian hodnotí plány ministerské předsedkyně Theresy Mayové dosáhnout předčasných voleb. Zatímco konzervativní novináři Mayovou oceňují, jejich levicové kolegové jsou zděšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Někdy mi připadá, že Pražské jaro je na indexu pořád. Kladu si otázku, proč
Projev kandidátky na členku Rady Ústavu pro studium totalitních režimů na půdě Senátu dne 19. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nevím, co je na tom za zneužívání
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Omar Koleilat: Pokud centrální banka přistoupí k tvrdé regulaci, dojde zcela jistě ke stagnaci celého trhu
Novelu zákona o ČNB dnes projednával sněmovní Rozpočtový výbor. Schválení současně předkládané textace novely může přinést rapidní zásah do podoby i dostupnosti úvěrů na bydlení. Novela je rizikem také pro stávající majitele hypoték, kteří přijdou o možnost refinancování hypotékv v momentu končící fixace úvěrové sazby. To zásadně ovlivní nejen rezidenční nemovitostní trh v České republice, ale může přinést stagnaci celému nemovitostnímu segmentu i stavebnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bubílkové došla slova. Šéf bezpečnostních agentur jí začal otevřeně popisovat, jak se v jeho oboru perou peníze
Prezident Asociace bezpečnostních agentur Jiří Kameník ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls usedl proti moderátorce Zuzaně Bubílkové a popsal, jak to u nás vypadá s ochranou tzv. měkkých cílů. Došlo i na praní černých peněz. Moderátorka místy jen koukala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Velký či jen rozšířený Izrael?
Rozpadem Sovětského svazu a následně i bipolárního světa se uvolnil prostor pro obnovu (regeneraci) historicky tradičních říší, jako jsou například německá, ruská, osmanská, perská, ale i Velkého Izraele. Hovoříme-li o rozšíření Izraele pak výlučně v kontextu nastolení míru v této dlouhodobě neklidné části světa. (na snímku vlevo květina ve vybuchlém granátu – rovněž i takové snímky přináší agentury z krizového území)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V sobotu zahájí liberecká zoo další sezónu
Zahájení sezóny v nejstarší zoo v Čechách je opět spojeno s oslavou mezinárodního Dne Země. Ten byl založen především jako ekologicky zaměřený svátek, během kterého se organizace po celém světě snaží upozornit na dopady ničení životního prostředí a na krásu přírody kolem nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Výzva dvaceti pěti nobelistů proti Le Penové. Chce prý připravit Francii o historickou šanci, kterou nabízejí imigranti
Protievropský program krajně pravicové kandidátky na prezidentku Marine Le Penové odsoudilo 25 laureátů Nobelovy ceny za ekonomii. Píše o tom server Echo24.cz na základě zpráv francouzského Le Monde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Místopředsedkyně Horská: Krok, který dává rodiče dohromady, je velmi nutný
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jak jste mohli toho Zemana pustit na obrazovku... Televizní veterán vzpomíná, jakou zuřivost dokázal dnešní prezident rozpoutat
„Soudruzi v čele s Fojtíkem, což byl tehdejší ideologický tajemník ÚV KSČ, a Jakešem rozhovor označili za kontrarevoluční počin a okamžitě rozjeli vyšetřování případu, kdo a proč Zemana do televize pustil a jak je možné, že se něco takového mohlo ve vysílání vůbec objevit. Hned v pondělí jsme šli na kobereček k ústřednímu řediteli,“ vzpomíná novinář, hudebník a kytarista ve skupině Žlutý pes Jan Martinek na dobu, kdy se nynější prezident Miloš Zeman objevil poprvé v televizi. I jiné pikantnosti ale popustil pro ParlamentníListy.cz. Třeba o jménu Jiří Drahoš...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Kultura projednávání by měla být trošku někde jinde
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Rozhodnou nerozhodní
"Problém svobodných voleb je, že nikdy nevíš, kdo vyhraje." Leonid Brežněv
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V logu chráněné krajinné oblasti Brdy je vzácný rak kamenáč
Naše nejmladší chráněná krajinná oblast Brdy má vlastní logo, Motivem je vzácný rak kamenáč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hlava státu vyhlásila termín voleb do Poslanecké sněmovny
Prezident republiky vyhlásil termín voleb do Poslanecké sněmovny:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Filipiová (ODS): Obětovat týden dovolené je docela vhodná investice
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Ministerstvo financí se chlubí neomezeným voláním za 54 korun. A kolik platíte vy?
GLOSA. Ministerstvo financí se pochlubilo tím, že si dokázalo vyjednat zásadní snížení cen služeb mobilního operátora. Je skvělé, že ministerstvo – financované jak jinak než z veřejných peněz – ušetří za služby. Šetří tím přeci i naše peníze. Problém je v tom, že i tuhle úsporu bude muset někdo zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Morální autority boje proti korupci se začínají pěkně vybarvovat
Středeční glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky předá Zlatý záchranářský kříž
Z programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Problém je o tom, čí je dítě
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice otevírá pro gynekologii a urologii zmodernizovaný pavilon Z
Rekonstrukce, která začala loni na jaře, je u konce. Nemocnice České Budějovice otevírá po necelém roce zmodernizovaný pavilon Z. Do nových prostor se přesunou oddělení gynekologie a urologie. Celkové náklady stavby, která byla financována jen z vlastních zdrojů nemocnice, byly 134 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: V Budějicích by chtěl žít každý…
Pohled na jihočeský politický mumraj je opravdu kabinetní ukázkou toho, o čem je u nás nejen krajská politika. Shrňme si to. Výsledkem všeobecného morálního pobouření kolem odměn manažerů krajských nemocnic ve spojení s tím, že jeden z nich organizoval výstavbu rekreačního objektu pro hejtmana a jeho náměstka, vyústilo v to, že hejtman rezignoval a hejtmankou se zřejmě stane radní pro zdravotnictví, rovněž za ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Ministryně počítá s tím, že matka těsně před porodem je zcela happy
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Nevím, jak dalece jsou s tím dítětem mentálně a psychicky
Projev na 6. schůzi Senátu 19. dubna 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o nemocenském pojištění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šťovíček (SPD): Dobrá investice, pro koňáky nebo pro nás?
Investice s rozumem Karlovarského kraje pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Vy katastroficky podivná osobo! Americký televizní komik popřál Le Penové, aby ji okradl imigrant
„Vy, Francouzi, neustále tvrdíte, že jste lepší než Britové a Američani. Teď máte jedinečnou šanci to dokázat. My jsme učinili populistická rozhodnutí s Trumpem a s brexitem, nyní stojíte před stejnou volbou vy ve Francii. Dokažte nám svou nadřazenost,“ apeloval na francouzský národ americký televizní moderátor John Oliver na HBO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Výbor pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje zavítal do děčínské nemocnice
Prohlédnout si jednotlivé nemocnice největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji, seznámit se s jejich současným stavem a připravovanými investicemi, se rozhodli členové Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje. Počátkem dubna tak zástupci výboru navštívili první z nemocnic spadajících pod Krajskou zdravotní, a. s., nemocnici v Děčíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra