Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Oni si lidé rozmyslí, jestli si budou z EET dělat srandu. Zločinci jsou vždy o krok napřed, ale my nespíme, promluvil k národu šéf finanční správy Janeček
Generální ředitel finanční správy Martin Janeček se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozhovořil zejména o elektronické evidenci tržeb a o kontrolním hlášení DPH. Přínos EET však zatím, kromě prosincového porovnání, nemá. Jasně však říká, že jde o mocný nástroj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Stát ponižuje své oběti
Je obecně známo, že občas dochází k justičním přehmatům, což snižuje kvalitu života v zemi. Vládnoucí pseudoelity to nezajímá, protože se to týká jen nevýznamné menšiny národa, která je pro ně pod hranicí zajímavosti. Někteří jednotlivci se občas ozvou, ale až když se jich choroba přímo dotkne. Příkladem budiž David Rath, který začal křičet, že „vazba je tortura“ (svým způsobem oprávněně), až se sám dostal za mříže. Nikdy před tím jako významný politik nezvedl hlas proti nadužívání vazby, které je dlouhodobě trvalým jevem, snižujícím hodnotu právního prostředí státu. Mnozí považují za účinný prostředek předcházení justičních přehmatů vynucování odpovědnosti na jejich původcích. I přední činitelé justice ale přiznávají, že selhává soustava kárných žalobců, z čehož lze vyvodit, že tlak na odpovědnost za odvedenou práci je nedostatečný. Ale návrhy na „utažení šroubů“ soudcům a státním zástupcům narážejí na odpor, odůvodněný tvrzením, že jejich nedotknutelnost je pojistkou nezávislosti a nestrannosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Hodina pravdy se nezadržitelně blíží
Náš kolega zabývající se problematikou Severní a Jižní Koreje nám v pátek poslal článek. Než jsme jej stačili publikovat, dochází k přiostření situace. V pátek dvě japonské vojenské námořní lodě vypluly z přístavu, aby se účastnily společně s americkou letadlovou lodí Carl Vinson cvičení v západním Pacifiku. Na toto reagovala S. Korea a list Rodong Sinmun píše: „Naše revoluční síly jsou připravené k boji a potopí jedním úderem americkou letadlovou loď.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Úřady musejí zpřístupnit informace o řešení škod způsobených zaměstnanci a jména členů škodní komise
Nejvyšší správní soud vydal rozsudek navazující na přístup tohoto soudu zastávající co největší transparentnost veřejné správy. Potvrdil totiž rozsudek krajského soudu, který nařídil Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (dále jen „ÚOHS“) zpřístupnit interní směrnici o zjišťování, projednání a rozhodování o škodách na majetku a seznam členů škodní komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice proti realizaci záměru Zařízení k využití odpadů – Recyklace stavebních odpadů Třeboradice
Obyvatelé katastrálních území Čakovice, Třeboradice a Miškovice jsou již nyní vystaveni extrémní míře negativních vlivů vzrůstající hustoty provozu, zejména tranzitní dopravou ze směru okolních obcí ve Středočeském kraji. Další zatížení nákladní dopravou je nepřípustné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Pamatuji si na ten Damoklův meč...
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2017 k vládnímu návrhu zákona o univerzitních nemocnicích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik loni uspořil na provozních nákladech stovky milionů. Profitují z toho cestující i zaměstnanci
Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) bere na vědomí schválení hospodářského výsledku firmy ze strany hlavního akcionáře, Magistrátu hlavního města Prahy. Managementu DPP se daří napravovat nehospodárnosti z minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Migrační krize byla plánována od konce světové války, muslimové jsou jen loutky. Monstrum Merkelová a ohavná EU. Snad Trump zjistí, že je klamán… Znalec islámu z Kanady hovoří
ROZHOVOR „Migrační krize je vytvořena na základě plánu. Byla plánována pečlivě již brzy po druhé světové válce. Globalisté destabilizovali muslimské země tím, že na ně útočili, začalo to Íránem, následovaly Afghánistán, Irák, Egypt, Libye, Tunisko, Jemen, Somálsko a Sýrie,“ říká jeden z nejznámějších světových exmuslimů, odpůrců a znalců islámu, Ali Sina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Tento zákon vypadá jako snaha ministra Ludvíka o prodloužení mandátu ředitele
Komentář Bohuslava Svobody k zákonu o univerzitních nemocnicích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Evropa si oddechla
V prvním kole prezidentských voleb ve Francii, tak ostře sledovaných prakticky celým světem, zvítězil centristický kandidát E. Macron s 23,75 %. Do druhého kola s ním postoupila M. Le Penová, kandidátka Národní fronty se ziskem 21,53 % hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kováci vyjednali růst mezd pro tisícovku zaměstnanců DURA v Blatné a Strakonicích
Mzdy pro zhruba dvě tisícovky zaměstnanců strojírenské společnosti DURA Automotive CZ se o poznání zvýší. Nárůst tarifních mezd o 2,5 procenta při současném navýšení 13. a 14. platů je výsledkem nově uzavřené kolektivní smlouvy pro roky 2017 a 2018, na jejímž obsahu se po dlouhých jednáních dohodli zástupci Odborového svazu KOVO s vedením firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Břešťan: Mezinárodní sankce v Česku - výjimky pro Rusko a Sýrii, zmrazené peníze z Ukrajiny a „mrtvá“ Severní Korea
Česká republika vloni zmrazila finanční prostředky „osobě spojené s režimem bývalého prezidenta Ukrajiny“. Informoval o tom Finanční analytický úřad, který má dodržování mezinárodních sankcí v Česku v popisu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka žádá intenzivnější práci úřadů u korunových dluhopisů
Finanční správa se měla na firmy, které v roce 2012 vydaly jednokorunové dluhopisy, zaměřit s větší intenzitou, když u více než třetiny kontrol zjistila pochybení. Novinářům to dnes řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ředitel Správy Martin Janeček by měli urychleně konat, dodal Jurečka v reakci na zprávu o činnosti Finanční správy v oblasti korunových dluhopisů, kterou v pondělí předložil vládě Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola se den před svou rezignací setká se Zemanem
Odstupující jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) se ve středu odpoledne setká na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem, a to na vlastní žádost. Po schůzce bude mít na hradním nádvoří briefing. O den později na mimořádném zastupitelstvu rezignuje na funkci v čele kraje, kterou zastával od roku 2008. Novou jihočeskou hejtmankou se má stát sociální demokratka Ivana Stráská. Kraj povede nová koalice, kterou tvoří ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro Jižní Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Francouzská levice se rozpadá, říká Manuel Valls
Francouzská socialistická strana se rozpadá, řekl po prvním kole prezidentských voleb bývalý premiér Manuel Valls. Její kandidát Benoit Hamon, který Vallse v primárkách porazil, získal pouhých 6,35 procenta hlasů. Za poslední desítky let je to nejhorší výsledek socialistického kandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vize pro krajskou železniční dopravu Královéhradecka: Rychlejší vlaky a plynulá dopravní síť
Jednomyslnou shodu přineslo jednání vedení Královéhradeckého kraje se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah (ČD). Cílem jednání bylo zjistit požadavky na úpravy železniční infrastruktury v regionu, které budou nutné pro zrychlení krajské vlakové dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Takto Daniel Takáč rozhovor dlouho neukončil: Mimořádný zážitek diváků ČT
K francouzským prezidentským volbám se ve včerejším vysílání pořadu Události, komentáře ČT24 vrátil moderátor Daniel Takáč se svým hostem, profesorem politologie CEVRO Institutu Miroslavem Novákem. Rozhovor však byl v samotném závěru dokonce přerušen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Krajská zdravotní prezentuje nové přístroje umožňující poskytovat nedonošeným dětem nejkvalitnější péči
Krajská zdravotní, a. s., má ve svých dvou perinatologických centrech, v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., a v Nemocnici Most, o. z., nové přístroje umožňující poskytovat nedonošeným dětem nejkvalitnější dostupné metody diagnostiky a léčby. Získala je díky projektu „Zlepšení kvality dispenzární péče o nedonošené děti v Krajské zdravotní, a. s.“, s využitím dotace z Norských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Všichni Romové jsou zloději?
O Romech u nás bohužel slýcháme především v souvislosti s nesčetnými problémy, ať už je to obrovská nezaměstnanost, drobná kriminalita, zanedbávání výchovy dětí či nízké vzdělání. Ani já nepopírám existenci problémů u Romů...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola jasně: Není náhoda, co se mi stalo
Končící hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, jenž se dostal do problémů kvůli chalupě na Lipně, již pro něj stavěl kamarád a podřízený Martin Bláha, se domnívá, že celá věc byla koordinována ve vedení sociální demokracie. Uvedl to alespoň pro server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Semináře pomáhají starostům v jejich práci
Jedním z cílů radní Pardubického kraje Hany Štěpánové bylo nabídnout starostům měst a obcí bezplatné semináře a školení. Úvodní čtyři semináře zaměřené na zlepšení komunikačních dovedností, rozpoznání manipulace a asertivní chování se uskutečnily v průběhu dubna v Lanškrouně, Hlinsku, Pardubicích a Litomyšli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tvrdá čísla za rok 2016: Počet znásilnění se v Německu zvýšil. A ne málo
Německé úřady zveřejnily kompletní statistiky spáchané trestné činnosti za loňský rok. Politický i mediální mainstream po celé dlouhé měsíce ujišťoval veřejnost, že uprchlíci jsou „slušňáci“. Realita je však poněkud jiná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Buď válka, nebo kolaps. Tak to prý dopadne ve Francii
Francouzi volí mezi občanskou válkou a ekonomickým kolapsem, konstatuje pro server Echo24.cz analytička Lenka Zlámalová. Příští prezident, nestane-li se podle jejích slov něco mimořádného, bude Emmanuel Macron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Gregora (TOP 09): Proč má mít zdravotní sestra v jedné nemocnici menší plat než ve druhé?
S kauzou přemrštěných odměn předsedy představenstva holdingu Jihočeské nemocnice se odkryla i další problematická otázka zajetého systému personální politiky: nerovné odměňování personálu na stejných pozicích v různých nemocnicích jednoho krajského holdingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Telička s Machem se do sebe pustili kvůli Le Penové. Velmi tvrdě
První kolo francouzských prezidentských voleb máme za sebou. Jaké „zbraně“ na sebe vytasí Emmanuel Macron a Marine Le Penová před kolem druhým? O tom v pondělních Událostech, komentářích České televize debatovali europoslanci Kateřina Konečná (KSČM), Petr Mach (Svobodní), Pavel Svoboda (KDU-ČSL) a Pavel Telička zvolený za hnutí ANO. Komentář k tématu připojil i profesor politologie CEVRO Institutu Miroslav Novák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hojda (KSČM): Náklady elektrické přenosové soustavy
ČR se v důsledku změny orientace Německa na větrnou energii a další obnovitelnou energii včetně odpojování jaderných elektráren v Bavorsku dostává prakticky od roku 2011 do velmi svízelné situace při udržení stability elektrické přenosové soustavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Žádné politické hry. Jen dokumenty a tvrdá data
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by se měli zabývat zřízením univerzitních nemocnic
Poslanci by se měli dnes začít zabývat zřízením univerzitních nemocnic. V úvodním kole je rovněž novela, jež by uzákonila dva nové významné dny související s událostmi druhé světové války. Následně by se Sněmovna mohla věnovat dalším předlohám v prvním čtení. Schůze pokračuje odpoledne, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud sdělí verdikt o stížnosti soudce káraného za články
Ústavní soud (ÚS) dnes vyhlásí, jak rozhodl v kauze libereckého soudce Miloše Zbránka káraného za články o uprchlících. Kárný senát Nejvyššího správního soudu Zbránkovi uložil důtku za dva články publikované na internetu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Trestní soud se bude zabývat házením vajec na prezidenta Zemana
Obvodní soud pro Prahu 2 dnes veřejně projedná kauzu muže, který podle obžaloby házel při shromáždění na Albertově vejce směrem k pódiu s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Byl to Rom? Ne, mlčte. Tmavý muž s knírem? Mlčte. Zástupce policistů, proslavený během za zlodějem, k situaci našich ochránců zákona. A ve Švédsku...
ROZHOVOR Zdeněk Drexler kromě toho, že je rychlý běžec a snadno chytí prchajícího zloděje, šéfuje i policejním odborům. Trápí ho nedostatek financí v policii. „Ekonomická situace policie je zoufalá na všech frontách. Jsou to nízké platy. Policie má málo financí na investice, provoz, na běžné výdaje. Elitní Útvar rychlého nasazení se přezbrojuje několik let. A to má zhruba 150 lidí. Když je tohle problém, jak chtějí vybavit celou policii?“ ptá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Náměstek Tlapa vedl podnikatelskou misi do Ženevy
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa uskutečnil ve dnech 24.–25. dubna 2017 pracovní návštěvu Ženevy. Společně s náměstkem Tlapou cestovala podnikatelská mise zástupců sedmi českých firem, které mají zájem dodávat zboží nebo služby do systému OSN. V rámci podnikatelské mise se uskutečnil seminář o dodávkách do OSN a účastníci akce měli příležitost k neformální diskuzi a k navázání kontaktů mezi českými firmami a zástupci OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ať nás do toho Zimola netahá. Vedení ČSSD nemá s jeho kauzami nic společného, vzkazuje Sobotka
Vedení ČSSD nemá nic společného s kauzami jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, sdělil ČTK premiér a šéf strany Bohuslav Sobotka. Zimola, který kvůli případům ve čtvrtek rezignuje na funkci v čele kraje, předtím v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že kauzy minimálně koordinovali někteří lidé z vedení sociální demokracie. Podle Sobotky naopak kauzy stranu nejen na jihu Čech zásadně poškodily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Naše země byla na špičce, než jste přišli vy. Takto čelili komunisté rozohněnému čtenáři
Jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz se zeptal všech komunistických poslanců na vládu komunistů a na to, že v té době nás nedokázali vrátit zpět na světovou špičku, na níž byla česká vlast před druhou světovou válkou. „Nyní sice kritizujete vládu, ale nemyslíte, že komunisté svou šanci už promarnili?“ zeptal se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Po dvaasedmdesáti letech se na Ploštině a v Prlově opět vzpomínalo
Obce Ploština a Prlov si o víkendu připomněly zmařené životy civilního obyvatelstva, které aktivně pomáhalo partyzánům v boji proti nacistům. K hrůzným událostem došlo 19. dubna 1945 v Ploštině a 23. dubna 1945 v Prlově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ludvík: Fakultní nemocnice si nemůže vzít ani leasing
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2017 k vládnímu návrhu zákona o univerzitních nemocnicích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hnyková (Úsvit): Sociální služby jsou v personální krizi. Pan Babiš má sny, já také
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jsme ve válce a ta se nevede jen zbraněmi
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Špičkový mikroskop rozšířil operační možnosti neurochirurgů Pardubické nemocnice
Lékaři mají oči zabořeny do okulárů mikroskopu, jehož špičkové parametry jim zajišťují dokonalý přehled o operačním poli. O průběhu zákroku má naprostý přehled i veškerý ostatní personál na sále díky videopřenosu na velkém monitoru na stěně. A pokud si chce operatér pořídit jakoukoli obrazovou dokumentaci, moderní přístroj mu to umožní. Tak nyní vypadá situace na neurochirurgickém sále Pardubické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
František Dostál: Má člověk šanci na vylepšení?
Na kalendáři byl rok 1954 a vedle mě v druhém ročníku Vyšší průmyslové školy strojnické v Masné ulici posadili Korejce Kim Kuk Sopa, který byl starý asi 26 let. Mně bylo jen šestnáct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Omrzlé držky uprchlíků, Hermanův strýček se šrotem. Veselý soudce dostal za svou tvorbu důtku a dnes to schytal od Ústavního soudu
Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost libereckého soudce Miloše Zbránka. Kárný senát Nejvyššího správního soudu mu loni uložil důtku za dva články publikované na internetu. Podle kárného senátu oba texty hrubě neobjektivním, dehonestujícím způsobem vykreslují migranty a pracovníky neziskových organizací, a to včetně vulgarit. Soudci by měli vystupovat zdrženlivě a dobře zvažovat formu, jak prezentují své postoje, zdůraznil ÚS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Povím vám, s čím jezdil Tvrdík do Číny. A Filipův poradce s moskevskou češtinou... Režisér Remunda natočil film o Zemanovi a Číňanech, a takto se rozpovídal při jeho projekci
REPORTÁŽ Tajemný Jaroslav Tvrdík a ještě tajemnější Benjamin Szakal, poradce předsedy KSČM Vojtěcha Filipa a bývalý elitní diplomat. O česko-čínských vztazích, které rozvířil prezident Zeman nejdříve krtečkem a pak pozváním hlavy státu země draka do ČR, besedoval v rámci festivalu Finále režisér Filip Remunda, který natočil pro Českou televizi v rámci projektu Český žurnál hodinový dokument Krtek a Lao-c´. V diskusi také zazněla výtka k systému akreditací, které vydává při těchto příležitostech Hrad. Je prý hodně nestandardní, že se opomíjí některé štáby a pracoviště České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Spravedlnost je slepá, ale občan není idiot
Když dva dělají totéž při kontrolách fotovoltaických elektráren ze strany ERÚ nebo SEI, je výsledkem zločin, či správní delikt?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Získejte značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt pro vaše výrobky či služby
MAS Moravský kras z.s. vyhlašuje výzvu na příjem žádostí o značku MORAVSKÝ KRAS regionální produkt. O certifikaci mohou požádat výrobci a zpracovatelé tradičních lokálních výrobků a produktů, poskytovatelé ubytovacích a stravovacích služeb a organizátoři zážitkových aktivit. Žádost o značku je potřeba podat do 10. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Francouzské volby a česká koryta
Francouzské volby jsou důležité především pro Francii samotnou, byť i se značným přesahem pro celou Evropu. Na české politické scéně však vyvolávají vášně zcela extrémní. Proč asi? Nejspíš proto, že se bojí splnění slibů Marine Le Pen, týkajících se
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kampaň proti melanomu navštíví patnáct měst. První bude Olomouc
Lidé, kteří mají na svém těle podezřelé pigmentové skvrny či znaménka, si je v květnu mohou nechat zdarma zkontrolovat odborníky. Bezplatné vyšetření kůže jim v rámci vzdělávacího preventivního programu pod názvem Spolu proti melanomu nabídne v 15 městech Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová: Proč všichni řeší, že má Macron starší manželku?
Vyjádření na sociální síti Facebook:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka zahájí konferenci Prague Social Europe Conference
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka zahájí ve čtvrtek 27. dubna 2017 Prague Social Europe Conference. Druhý ročník konference, která se koná v Černínském paláci, je zaměřen na téma Globalizace a evropská soudržnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Tento zákon vypadá jako snaha ministra Ludvíka o prodloužení mandátu ředitele
Komentář Bohuslava Svobody k zákonu o univerzitních nemocnicích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil muže obžalovaného z házení vajec na Zemana
Trestní soud zprostil viny Jindřicha Frühaufa, který podle obžaloby hodil dvě vejce směrem k prezidentovi Miloši Zemanovi. Soudce uvedl, že se skutek nepodařilo prokázat. Důchodce z Kladna vinu popíral, vypověděl, že na shromáždění pouze troubil na vuvuzelu. Za výtržnictví mu hrozily až dva roky vězení, státní zástupkyně pro něj navrhla peněžitý trest 25 000 korun. Dnešní verdikt není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí pořádalo konferenci Krize liberální demokracie v Evropě
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce právní a konzulární Martin Smolek zahájil 21. dubna 2017 odbornou konferenci s názvem Krize liberální demokracie v Evropě?, kterou pořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Českou společností pro evropské a srovnávací právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Do pr...! Rozruch kvůli postarší manželce Emmanuela Macrona
Bývalá poslankyně za ČSSD Jana Volfová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k partnerce vítěze prvního kola prezidentských voleb ve Francii Emmanuela Macrona, která je o 24 let starší než on. Macron se totiž velmi často stává kvůli věkovému rozdílu terčem posměchu. Své řekl i europoslanec Jan Zahradil (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok v podezření, že jde na ruku billboardové lobby proti zájmům České republiky
V současné době projednává Sněmovna pozměňovací návrh poslance Petra Bendla k zákonu o pozemních komunikacích. V něm jde o sjednocení pravidel povolování staveb na území obce. Doposud platná právní úprava totiž úplně nesmyslně rozděluje území obcí na dva povolovací režimy, a to jenom a pouze podle toho, kdo vlastní ostatní budovy v těsném okolí. I pouhý fakt, že si někdo koupí dům od svého souseda tak může způsobit významné zesložitění povolovacího režimu, napříkladu výměny oken u obytného domu. To v praxi vede k tomu, že obce jsou na svých územích významně brzděny při povolování staveb mimo jiné i na základě eurodotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Jako by už neplatilo, že řemeslo má zlaté dno
Moravskoslezský kraj se rozhodl finančně podpořit studium vybraných řemeslných a technických oborů, jejichž absolventi v regionu chybí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vyjedou do pěti minut. Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému pomohou i hasičům
V pracovní dny jich je po celé jižní Moravě připraveno dvacet i s řidiči. O sobotách, nedělích a ve svátky potom deset. A na vyzvání dispečera nejpozději do pěti minut startují motor a vyráží. Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému (IDS) už nebudou do budoucna vyjíždět jen proto, aby nahradily výpadek ve veřejné dopravě. K situacím, které vyžadují evakuaci obyvatel, je budou moci přivolat i hasiči. Ti také podle dohody Jihomoravského kraje, koordinátora IDS společnosti KORDIS JMK a Hasičského záchranného sboru nově využijí i informační panely na zastávkách nebo kontaktování cestujících přes aplikaci Poseidon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Bělobrádek čunkovatí?
Lidovci mohou v nadcházejících sněmovních volbách společně se Starosty směřovat ke svému historickému úspěchu, kdy je v jejich silách získat třeba i 15 % hlasů všech voličů a stát se tak klidně i druhou nejsilnější formací ve volbách. Zřejmě druhou po hnutí ANO, které se zdá být nedostižným vítězem. Zdá se však, že lidovci se rozhodli, že si cestu k úspěchu sami poněkud zkomplikují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vždyť je to zrádce. Emánek. Docent Jan Eichler zásadně promlouvá k volbám ve Francii
ROZHOVOR Emmanuel Macron do druhého kola prezidentských voleb ve Francii nepatří a výhra Le Penové by koncem světa nebyla, řekl ParlamentnímListům.cz expert na Francii Jan Eichler z Ústavu mezinárodních vztahů. Docent Eichler rovněž očekává, že na Macrona vyplují věci z jeho soukromého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Prý jsme na tom s chudobou tak dobře jako severské země. Čísla neříkají všechno
Takže prý se máme skvěle, jsme na tom tak dobře jako severské země, lepší než my už je jenom Island. Taky vám takové titulky přijdou podezřelé? Tak se jim podíváme na zoubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: A máme tady nový název pro bordel
Úterní glosy Miroslava Macka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Prohlášení k incidentu monitorovací mise OBSE na Donbasu
Náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek se dne 4. dubna 2017 setkal s egyptským guvernérem provincie Rudého moře admirálem Ahmadem Abdallahem, s guvernérem Jižní Sinaje generálem Khaledem Fawdou, s egyptským velvyslancem Abderahmanem Salaheldinem a podnikateli v oblasti cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Muž obžalovaný z výtržnictví popřel, že házel vejce na prezidenta
Důchodce Jindřich Frühauf, který čelí obžalobě z výtržnictví při projevu prezidenta Miloše Zemana, popřel, že k pódiu se státníkem hodil dvě vajíčka. Své stíhání označil při dnešní výpovědi u soudu za hysterickou mašinérii několika úředníků. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Poselství francouzské propasti
Dřív by to vydalo na skandál. Teď je to skoro pravidlem. Etablované partaje ztrácejí glanc. Fiaskem právě skončily i ve Francii. Marine Le Penová, jejich nejhlasitější sok, prvé kolo málem vyhrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Korytář: Průběh a výsledky zakázky vykazují znaky manipulace
V lednu poslal Liberecký kraj nad rámec platných smluv autobusovým dopravcům 17 milionů na pokrytí mezd řidičů, stanovených v loňském vládním nařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Ruské zemědělství sankce pozvedly
Poté, co v roce 2014 Západ proti Moskvě zavedl sankce, ta odpověděla kontraopatřeními, mnozí v Rusku v tom uviděli možnost pro rozvoj místních společností a perspektivy pro nahrazení importu a Rusko dnes zažívá zemědělský boom , píše na stránkách „Financial Times“ Neal Buckly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Když ona by ta Le Penová mohla vyhrát... Zásadní informace z vystrašených světových médií
7. května Francouzi a Francouzky vyrazí ke druhému kolu prezidentských voleb. Všeobecně se soudí, že se většina demokraticky smýšlejících voličů spojí proti nacionalistce Marine Le Penové a na post prezidenta zvolí středolevého kandidáta Emmanuela Macrona. Britský tisk však doporučuje Le Penovou zatím neodepisovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přibrzděte. Blížíte se ke zkáze, varuje Severní Korea
Válka slov mezi KLDR a Západem pokračuje. Zejména vládnoucí komunistický režim Severní Koreje tvrdými vyjádřeními nešetří. Kdyby mohla slova zabíjet, patrně by už na mapě místo Spojených států zbyl jen hluboký kráter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ukrajina vypnula na Donbasu elektřinu
Ukrajinská energetická společnost Ukrenergo toho má dost, do separatistických oblastí nepoteče elektřina. Rebelové prý neplatí a na energii zadarmo už nemají nárok. Z Luhansku hned přišla odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Oldřich Botlík: Někteří lidé při debatě o maturitě sní o návratu do dob, kdy ji skládal jen každý desátý
EDUin ve spolupráci s iniciativou Maturitní data – odtajněno publikuje první díl seriálu, který objasňuje, jaké informace je možné vyčíst z anonymizovaných dat jednotných zkoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Mladí zelení: Přijďte na protest proti homofobnímu a transfobnímu útlaku v Čečensku
Mladí zelení pořádají ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 19:00 hod PROTEST PROTI HOMOFOBNÍMU A TRANSFOBNÍMU ÚTLAKU V ČEČENSKU. Akce se uskuteční u Ruské ambasády, adresa: náměstí Pod Kaštany 19/1, 170 00 Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Süddeutsche Zeitung: Německo a ČR brzdí reformy kolem emisí aut
Německo, ale i další země včetně Česka brzdí podle listu Süddeutsche Zeitung evropské reformy, které mají zabránit opakování skandálu s emisemi naftových aut. Se schválením plánů Evropské komise, které počítají s přísnějšími kontrolami i tresty, se tak nedá v nejbližší době počítat. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prasárna proti mně, vmetl Andrej Babiš Sobotkovi s Kalouskem. A řekl, že změnil názor na...
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nejprve tvrdil, že do voleb do Poslanecké sněmovny půjde z posledního místa kandidátky, čímž otestuje důvěru lidí. Nyní však otočil a v rozhovoru pro Novinky.cz připustil, že zřejmě bude lídrem středočeské kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Byzantský katolický patriarchát: Satanizace českého národa začíná v mateřských školách
Dopis ministryni školství, mládeže a tělovýchovy Kateřině Valachové:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jarní Flora s thajskou účastí přivábila i přes zmrzlý čtvrtek na šedesát tisíc návštěvníků
Sněžení a teploty kolem nuly. Poněkud macešsky se zachovala příroda k 38. ročníku jarní etapy mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017, který se konal na stejnojmenném výstavišti od 20. do 23. dubna. Naštěstí po opravdu ošklivém čtvrtku přišly přece jen o poznání vlídnější víkendové dny, a tak nejproslulejší výstavnická akce svého druhu v České republice nesoucí tentokrát motto Tajemná tvář světa nakonec přilákala do areálu v olomouckých Smetanových sadech kolem 60 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Setkání na Labi... Když hitlerovské Německo mlelo z posledního
Je to již 72 let, co v dubnu 1945 hitlerovské Německo mlelo z posledního. Německý sen o světové nadvládě vyvolené rasy se hroutil. Protihitlerovská koalice postupovala vítězně Německem. Porážka Německa se přiblížila každým dnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Studie vlivu tvrdého hazardu na kriminalitu je lživý blábol. Došli k tomu akademici
Naprosto nerelevantní a fakta zkreslující studii nechal vytvořit Nadační fond proti korupci spolu se sdružením Naši politici. Studii s názvem “Studie vlivu tvrdého hazardu na kriminalitu nyní” totiž posoudili akademici Vysoké školy Karla Engliše v Brně a nesrovnalostí v ní našli více než dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Köcher: Trump čelí nebezpečí, které vůbec není zmiňováno
ROZHOVOR Prohlášení, že Spojeným státům americkým „došla strategická trpělivost“ s KLDR má být zřejmě hrozba, ale její konkrétní význam bychom mohli znát jen tehdy, kdyby bylo také řečeno, co to ta „strategická trpělivost“ je. Mně se to jeví jen jako umně formulovaná fráze, která má zastřít, že Spojené státy žádnou strategii pro imunizaci – neřkuli likvidaci – severokorejského režimu nemají. To si myslí bývalý československý špion Karel Köcher. Pro ParlamentníListy.cz se opět rozpovídal o současných problémech v mezinárodních vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Riziko na trzích budiž zapomenuto
Nervozitu z konce minulého týdne před prezidentskými volbami ve Francii vystřídala na finančních trzích mohutná euforie. Akciové trhy zamířily vzhůru, výrazné zisky si připsalo i euro a rizikové přirážky u dluhopisů Francie a zemí na předlužené periférii rychle poklesly. Trhy si udělaly z voleb rychlý závěr o nejpravděpodobnějším vítězi a příliš už neřeší, co vše se může stát ve druhém kole nebo po parlamentních volbách, které Francii čekají začátkem června. Jednak je to daleko, jednak trhy spoléhají na kontinuitu s možným příjemným překvapením v podobě tolik žádoucích reforem. Zda vůbec nějaké přijdou, je otázkou, na kterou se v nejbližších měsících nedá vůbec odpovědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pomůžeme cizincům prostřednictvím jazykových kurzů
Na jižní Moravě legálně žije na 44 tisíc cizinců. Více než polovinu tvoří občané Evropské unie, kteří zde žijí, studují, pracují a přispívají k rozvoji našeho regionu. Jejich poptávka po studiu českého jazyka se rok od roku zvyšuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Syřan: Dělali jsme mírovou revoluci, ale Asad nás zplynoval. Vy nám skoro vůbec nepomáháte
Pan Kassem Eid je muž, který se stal jednou z obětí chemických zbraní použitých v Sýrii v roce 2013. Bojoval totiž na straně rebelů vzdorujících prezidentovi Bašáru Asadovi. To, co zažil, je příšerné. Teď tento bojovník poskytl rozhovor internetové televizi DVTV.cz a jasně v něm řekl, co si myslí o Asadovi, o OSN, o Spojených státech a Evropské unii. Mnoha lidem se to možná nebude líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Kampaň pro druhé kola začíná. Le Penová překvapila tímto nečekaným krokem
Ve Franci již naplno zuří kampaň před druhým kolem prezidentských voleb, které se budou konat 7. května. Marine Le Penová se ostře pustila do Macrona a dočasně odstoupila z čela Národní fronty a hodlá se profilovat jako nadstranický kandidát, který dokáže sjednotit celou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum Ipsos: Společenská odpovědnost firem ovlivňuje lidi při jejich doporučování a rozhodování
Podle aktuálního výzkumu agentury Ipsos se stále více Čechů zajímá o aktivity firem z hlediska CSR – společenské odpovědnosti. 35% populace si spontánně vybaví konkrétní společensky odpovědnou firmu, před rokem to bylo jenom 24%. Odpovědnou firmu jsou pak lidé 2-3x ochotnější doporučit svému okolí, než firmu, kterou vnímají jako společensky neodpovědnou. A od pozitivního doporučení ke konkrétnímu vlivu na rozhodnutí o nákupu produktu či služby je už jenom krůček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nemůžeme se divit, že odchází pracovat třeba do supermarketu
Zhruba sto tisíc pracovníků v sociálních službách by se od července mělo dočkat zvýšení platu nebo mzdy. Ministryně Michaela Marksová navrhuje vládě další zvýšení v této dlouhodobě podfinancované oblasti. Přilepší si nejen lidé přímo pečující o potřebné, ale také pracovníci zajišťující provozní, technické nebo administrativní práce. Nízké platy vedou k odlivu kvalifikovaných sil z tohoto sektoru, což ohrožuje celý systém péče o seniory a zdravotně handicapované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Musí přijít nějaký český Macron, který vysvětlí lidem, že mají mít rádi EU, píše se v Bakalových novinách
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se ve svém dnešním sloupku zaměřil na francouzské volby. Situaci v zemi galského kohouta porovnal s Českem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Tak to je síla: Al-Káida se ozvala k válce v Sýrii, už nevyhrožuje jen nám
Současný vůdce Al-Káidy Ajmán Zavahrí se opět ozývá. Žádá ozbrojenou syrskou opozici, aby se připravila na partyzánskou válku, dlouhou partyzánskou válku. Jeho slova přinesla arabská televize Al-Džazíra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj upozorňuje na uzavírku Královopolského tunelu v Brně
Upozorňujeme řidiče, že z důvodu jarního čistění a provedení údržby technologických zařízení bude uzavřen Královopolský tunel v Brně v těchto termínech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Mareš: Bahno investigativní žurnalistiky
Odkrývání korupčních aktivit i nečestného jednání politiků v sobě nese odvahu ušpinit se od bahna české politiky. Pravda se obvykle skrývá za nánosem bahna, které má zamaskovat veškeré nečestné jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Homola (SPR-RSČ): Podporujeme našeho kandidáta na prezidenta
Místní organizace SPR-RSČ Křižanov podporuje předsedu Republikánu a zahajuje sběr podpisů petice ke kandidatuře pro volbu prezidenta ČR 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Věřící lidé. Podívejte, jak volili ve Francii, a to jak katolíci, tak muslimové
„Lekce, která zůstala utajena! Navzdory výsledkům, v nichž do 2. kola francouzských prezidentských voleb postupují velmi těsně Emmanuel Macron a Marine Le Penová, oba mezi 24 a 22 procenty, pod prahem pozornosti zůstala podstatná informace. Kdo z voličů byl jakého vyznání? Nikdo se na to dosud neptal,“ uvádí svou glosu publicista Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
To je katastrofa, hnízdo sršňů! Donald J. Trump si zase po čase otevřel pusu, jak byste to asi nečekali
Donald Trump pozval konzervativní média na exkluzivní brífink. Informuje o tom prezidentovi nakloněný server Breitbart.com. Co s nimi řešil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): V našem regionu máme dostatek silných a důvěryhodných osobností
Oblastní sdružení ODS v kraji nominovala své kandidáty do PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Já ti to ohlídám, za 20 tisíc. Policista, který teď pracuje v bance, prý dodával informace zločincům
Bývalý policista Jindřich Lát má problém. Jak zjistila MF Dnes, je obviněn z toho, že podezřelým za peníze sliboval dohled nad jejich případy. Kromě něj policie stíhá ještě další tři lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Josef Červinka: Ztrouchnivělý občanský soudní řád nelze napravovat protiústavními záplatami
Občanský soudní řád byl za hluboké totality tehdejší poslaneckou sněmovnou schválen v r. 1963, nabyl právní účinnosti dnem 1.4.1964 a publikován ve sbírce zákonů pod číslem 99/1963 Sb. Od této doby byl mnohočetně novelizován k datu 8.8.2016 jak zákonnými dodatky, tak nálezy Ústavního soudu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hlaváč (TOP 09): Jak můžeme ještě změnit územní plán?
Určitě jste si všimli, že se v poslední době mluví často o novém územním plánu, jehož tvorba se již chýlí ke konci a během následujícího měsíce by se mělo uskutečnit veřejné projednávání územního plánu, na kterém lze podávat připomínky a námitky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stálo čas a úsilí vybudovat si renomé u zahraničních agentur, říká o desátém ročníku Čarodějáles ředitel festivalu Pavel Řehoř
„Festival Čarodějáles je pořádaný v tradičním termínu ‚pálení čarodějnic‘ v krásném přírodním areálu brněnského říčního koupaliště Riviéra. Orientujeme se spíše na kvalitu než kvantitu, mezinárodní line-up je složen z legend i nejčerstvější krve, doplněný o méně frekventované, ale o to zajímavější a kvalitnější položky z tuzemska,“ zve na festival jeho ředitel Pavel Řehoř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senát zve na konferenci Péče o zdraví zaměstnanců
Z plánu akcí v Senátu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zavřeli je v osm ráno, dusili je, má to řešit Chovanec i Sobotka? Nový vývoj kolem smrti Mrázka
Stále neobjasněná vražda údajného šéfa podsvětí Františka Mrázka stále vzbuzuje emoce, i 11 let poté. Nyní se pod nebývalý tlak Generální inspekce bezpečnostních sborů dostala skupina vyšetřovatelů speciálního policejního týmu Tempus. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Je vůbec zdravý? Druhý nejvyšší muž Česka zaútočil na Radima Jančuru
ANKETA Hromy a blesky dštili sociální demokraté v anketě ParlamentníchListů.cz na adresu podnikatele Radima Jančury, který se velice nelichotivě vyjádřil o sponzorování ČSSD. Servítky si nebral například předseda senátu Milan Štěch, dle ústavního pořádku nejvyšší ústavní činitel České republiky po prezidentovi: „Osobně bych se nedivil, kdyby se zjistilo, že pan Jančura je zdravotně po té duševní stránce na tom špatně. Také by bylo dobře, kdyby zveřejnil, kde získal startovací prostředky na podle mého názoru podivné podnikání. Samozřejmě spojením s panem Babišem dělá všechno pro to, aby likvidoval konkurenci, zejména na Českých drahách.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Vláda počítá se změnami financování škol i profesní podporou učitelů
Při přípravě státního rozpočtu a střednědobého výhledu bude zohledněn nárůst výdajů na školství. Vláda to dnes uložila Ministerstvu financí v souvislosti s doprovodným usnesením Poslanecké sněmovny z prosince loňského roku, které podporuje postupné navyšování financí na regionálního školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Lidovci versus samoživitelky
Když před časem Jiří Čunek v souvislosti se zálohovaným výživným pro samoživitelky prohlásil, že pokud se žena špatně rozhodla, s kým mít dítě, musí nést následky, mohli se lidovci vymlouvat na exces svého kontroverzního straníka. Jenže o pár dní později sám předseda Pavel Bělobrádek doporučil těmto matkám, které opustil partner a jsou tak ohroženy chudobou, aby si našly jiného chlapa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Šinágl: Volba generálního ředitele České televize bude další zkouškou naší společnosti. Zkratky vedou do pekla a strach je horší než hlad
Výzva generálnímu řediteli České televize Petru Dvořákovi k odstoupení z funkce a vzdání se kandidatury:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Exšéfové Vojenského zpravodajství odmítli zneužití tajné služby
Kauza údajného zneužití Vojenského zpravodajství (VZ) je vymyšlená a vyfabulovaná. Novinářům to řekl bývalý šéf VZ Ondrej Páleník, který dnes kvůli kauze vypovídal před Obvodním soudem pro Prahu 1. Před ním obžalobu odmítl také jeho nástupce ve funkci Milan Kovanda. Kauza vedla v roce 2013 k pádu vlády premiéra Petra Nečase (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Je nutné důsledně usilovat o dostupnost energie pro všechny odběratele
Bezpečné dodávky energií musí zajistit vyvážený energetický mix, ve kterém budou zastoupeny jak tradiční, tak alternativní zdroje. Shodli se na tom účastníci již čtvrté předvolební diskuze na téma „Energetika: Kudy kam – příležitosti i hrozby pro tuzemské energetické firmy“, kterou pořádala Hospodářská komora ČR. Setkání za účasti zástupců politických stran, zástupců energetického byznysu (například Skupina ČEZ, innogy či Vršanská uhelná) a konečných odběratelů přineslo i další důležité výsledky. V budoucnu bude podle diskutujících klíčové rozhodnutí o dostavbě jaderných zdrojů, zajištění technického školství a předvídatelnost politických rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Krasořečnit o spravedlnosti neumím
Poznámky k vystoupení na Husitské teologické fakultě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa zrušila pásma okolo posledního ohniska ptačí chřipky
Státní veterinární správa (SVS) zrušila uzavřená pásma okolo ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky v Poseči na Karlovarsku. Jednalo se o poslední uzavřené zóny vytyčené okolo ohniska ptačí chřipky na území České republiky. V současné době tak již v souvislosti s ptačí chřipkou žádná mimořádná veterinární opatření na území ČR netrvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Zajatec Islámského státu pojede v prvomájovém průvodu
Blok proti islamizaci po loňském stavění Pevnosti Evropa chystá na letošní 1. Máj nové překvapení. V průvodu, ve kterém se podařilo sjednotit řadu vlasteneckých sil, tentokrát pojede v kleci i "zajatec islámského státu"! BPI tak chce jasně ukázat, jaké zlo plodí islámská nauka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe už se kvůli malé podpoře Bruselu rozhněval i na Bohuslava Sobotku
Politolog Jiří Pehe se v komentáři pro Český rozhlas pustil do všech politiků, kteří připouštějí, že by Česká republika nemusela být součástí tzv. tvrdého jádra EU. Schytal to především ministr financí Andrej Babiš (ANO), ale svou porci kritiky dostal také premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Geert Wilders po čase promluvil na veřejnosti a hned je z toho skandál: Korán je horší než Mein Kampf. Islamistických fanatiků není pár, ale statisíce, jen u nás v Holandsku
Po několika týdnech mlčení vyslal Geert Wilders do světa další ze svých „videoposelství“. Tradičně kritizuje islám i politické elity, které mu dle jeho názoru umožnily získat takové postavení. Zmiňuje také čísla z jednoho univerzitního průzkumu, která příliš nenasvědčují mírumilovnosti islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Muslimové znesvětí i vaše země...“ Tuto knihu nemáte číst. Knihkupci ji prý záměrně nedávají do svých výloh…
REPORTÁŽ Historik Petr Bahník v pondělí, na svátek sv. Jiří, patrona rytířů, představil své knihy Český rytíř – Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob pohanských a Český rytíř – Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob křesťanských, které vyšly v nakladatelství Olympia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Vymyslel se nový úřad na přidělování státních bytů, ale i od toho se upustilo
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2017 k Vládnímu návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rozalio: Budeme odškodňovat, nebo čekat další roky na nápravu?
Ochrnutý na půlku obličeje. Taková je realita pro dvouletého Honzíka z Jihomoravského kraje. Jeho postižení je následkem povinného očkování, což uznali i odborníci. Stát ale dává od napáchané škody ruce pryč a chlapce odmítá odškodnit. Aby se s takovým jednáním už další rodiče v Česku nemuseli smiřovat, míří tento týden do sněmovny návrh poslance Jana Farského (STAN, za TOP09) na zavedení odškodnění po očkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hrady Točník a Sovinec zvou na pozorování netopýrů
Novou atrakci nabízí od dubna díky spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů hrady Točník a Sovinec. Návštěvníci zde mohou v přímém přenosu sledovat, co se děje v letní kolonii netopýrů velkých a vrápenců malých, kteří ve zdejších, jinak nepřístupných, hradních prostorách každoročně odchovávají svá mláďata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
My komunisté máme budoucnost, ujistila poslankyně Tvarůžkovou. A spustila kanonádu na Brusel
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 komunistku Soňu Markovou, která se usadila do křesla a spustila kanonádu na Brusel. V úvodu si rýpla do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné VIDEO premiéra Sobotky. Besedoval s výkvětem pražské kavárny, vysvětloval, jak bojuje se žumpou a pak ho ustřihli uprostřed věty
Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nedávno vyrazil na zajímavou návštěvu, které se překvapivě nedostala žádná mediální pozornost. Kromě sociálních sítí organizátorů nebyla nikde ani čárka, dokonce ani na Twitteru samotného Sobotky. ParlamentníListy.cz se na celou věc podívaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Souhlasím, že historii nemají interpretovat politici
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 24. dubna 2017 dopis Barseghu Pilavchyanovi, duchovnímu pastýři arménské komunity v České republice, v souvislosti se 102. výročím tragických událostí v Arménii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Včera v poledne se v Izraeli zastavil na dvě minuty čas
Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce: V Kopřivnici „má řemeslo zlaté dno“
Celkem 14 profesí v technických oborech se představí na už jedenáctém ročníku přehlídky s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Akce proběhne ve dnech 26. 4. (9.00 – 16.00 hod.) a 27. 4. 2017 (9.00 - 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici (ul. Husova 1302). Na pořádání přehlídky se podílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Novém Jičíně a Kopřivnici, VOŠ, SOŠ, SOU Kopřivnice, Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín, město Kopřivnice a zaměstnavatelé z celého okresu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Rothschildův schovanec obsadí Elysejský palác. Aleluja!
Myslím, že naše lobby odvedla dobrou práci – na francouzském trůnu usedne jí nominovaný favorit, Emmanuel Macron, bývalý bankéř od Rothschildů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miliarda dolarů pro hladovějící Jemen
Zástupci téměř 50 zemí dnes na dárcovské konferenci v Ženevě oznámili, že zvýší finanční podporu hladem sužovaného Jemenu. Dohromady dárcovské země Jemenu slíbily téměř 1,1 miliardy dolarů (zhruba 27 miliard korun), oznámil generální tajemník OSN António Guterres. Podle něj je jemenská „hladová krize“ největší na světě. Česká republika se zavázala přispět milionem dolarů, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ještě, že nás koupil pan Babiš. Odboroví předáci z drůbežáren Agrofertu se rázně ohradili proti útokům Středuly
REPORTÁŽ „Za Babiše se máme líp, rostou odměny, dostáváme různé benefity a s vedením firem se dá mluvit i o delší dovolené,“ říkají odboráři z potravinářských závodů firmy Vodňanská drůbež a.s. Nicméně odborářští šéfové se shodují s mnoha ekonomickými experty na tom, že vyvíjet tlak k tomu, aby se mzdy v Česku postupně zvyšovaly, je stále nezbytně nutné. Vicepremiér Andrej Babiš před časem své firmy převedl do svěřeneckých fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
V Sýrii jde opravdu o hodně. Mimo jiné o dva plynovody. Akademik Janoušek vysvětluje, proč tamní brutální válka ještě dlouho neskončí
„Očekával jsem postup Marine Le Penové do druhého kola, ale očekával jsem rovněž, že získá podstatně více hlasů, než získala, a že postoupí z prvního místa. Jako kdyby Francouzi neměli zkušenosti z první ruky s radikálním islámem a islamizací své země, jako kdyby ve Francii nebyly teroristické útoky prakticky již na denním pořádku!“ míní politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). Zamýšlí se i nad děním v Turecku a v Sýrii. „Asad by musel být blázen, kdyby se uchýlil k použití chemických zbraní ve chvíli, kdy vítězí a jeho celková pozice se zlepšuje a kdy samotné Spojené státy přestávají trvat na jeho odchodu,“ říká s tím, že podstata konfliktu v Sýrii spočívá v plynovodech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Protikorupční kverulant: Opět jsme zaslali dopis ministrům
Kverulant.org v roce 2012 prosadil významný zákon proti billboardům mimo města. Nyní je jeho cílem dosáhnout podobného úspěchu i ve městech a i to se již začíná dařit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jaroslava Lukšová: Úsměv je prostě úsměv a nepotřebuje žádný překlad. Co je Linie radosti?
Spolek Linie radosti, který provozuje Denní stacionář pro osoby s mentálním, fyzickým a kombinovaným postižením, je velmi mladou organizací, která sice působí na území Statutárního města Frýdek-Místek, ale je otevřena všem lidem s handicapem z širokého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková nadabovala a nazpívala chobotnici v pohádce Příšerky pod hladinou
V jubilejním roce dostala legenda českého popu Helena Vondráčková dabingovou roli ve španělské animované pohádce Příšerky pod hladinou, která vstoupí do českých kin 18. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Syndikát novinářů se začal zajímat o Ovčáčkův Twitter. Mě neumlčíte, i když byste rádi, vzkazuje mluvčí
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si postěžoval, že čelí útokům jako americký prezident Donald Trump. „Chtějí mě umlčet,“ tvrdí. Na svém Twitteru se pak ohradil proti antikampani ze strany Syndikátu novinářů ČR. O případu informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra