Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.803x, což odpovídá cca 94.078-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nevkusné divadlo! Expremiér Paroubek se rozčílil na Zemana
Ke včerejší „frašce“ na Pražském hradě se vyjádřil i expremiér Jiří Paroubek. Podle něj bylo včerejší setkání prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky nevkusným divadlem. „Je nutné říci, že tento nevkus byl dílem prezidenta republiky. A to je vážné,“ podotkl Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Novinář Kroupa vynesl pozoruhodné informace k tajným nahrávkám Babiše. A prozradil, co se může ještě objevit
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš považuje zveřejněné nahrávky, na kterých mluví s redaktorem MF Dnes Markem Přibilem o připravovaných článcích o politických rivalech ve svých bývalých médiích, za zmanipulované. Podle něj to byla provokace ze strany zmíněného novináře. Babiš to dnes řekl novinářům, mimo jiné ale také poprvé potvrdil, že se s Přibilem skutečně setkal. Jeho slova de facto potvrzuje investigativní novinář Janek Kroupa, jenž uvedl, že za nahrávkami stojí sám Přibil. Svůj postup měl koordinovat s člověkem blízkým lobbistovi Ivo Rittigovi. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Co vyplulo na povrch po velkém zatýkání: Velmi pěkný kšeft Karla Březiny u ministryně Valachové
Server Českého rozhlasu se blíže podíval na práci Karla Březiny pražského zastupitele a poradce ministryně školství v oblasti sportu, o něhož se teď zajímá policie. Právě kvůli rozdělování dotací pro sport. Při bližším zkoumání toho, co Březina vlastně dělal, vyšly najevo zajímavé věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek k vládní krizi: Krysy z Cibulkových seznamů vylezly z děr a kážou nám o morálce
Expremiér Mirek Topolánek se rozhodl, že jako matador české politické scény a dnes už politický důchodce udělí pár rad prezidentu Miloši Zemanovi, předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ANO) a vicepremiérovi Andreji Babišovi (ANO). Co Topolánek radí mužům, kteří jsou dnes ve při? Hned na úvod říká, že ho mrazí z toho, co se dnes v Česku děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka si u Českého rozhlasu připomněl Květnové povstání
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 5. května 2017 zúčastnil pietního aktu u příležitosti 72. výročí Květnového povstání českého lidu a konce druhé světové války. Před budovou Českého rozhlasu položil věnec k pamětní desce a zdůraznil důležitost boje proti totalitnímu režimu a osobní statečnost těch, kteří se do povstání zapojili. Zároveň připomněl památku tisíců padlých, které si boje vyžádaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení podpory biopaliv
Petice zrušení povinného přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Sobotkův dnešní krok zabránil destabilizaci vlády
Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek chápe dnešní krok premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který stáhl návrh na podání demise vlády. Předseda vlády udělal jedinou možnou věc, aby nedošlo k destabilizaci kabinetu jako celku, napsal Bělobrádek ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Právník: Zeman by měl Babiše odvolat, hned jak se vrátí z Číny
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se rozhodl předložit návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na to reagoval slovy, že prezident bude postupovat uvážlivě, nemluvě o tom, že ho čeká cesta do Libereckého kraje, ale pak také do Číny. Až se jednoho dne Zeman sejde s Babišem, zeptá se ho, prý, zda chce být mučedníkem. Ústavní právník Marek Antoš k tomu ovšem dodává, že Zeman nemá zdaleka tolik času, kolik si sám asi představuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš odpálil nálož: ČSSD loupí a chce mě zlikvidovat. Za mým sledováním stojí Chovanec. Udělali na mě provokaci, dneska už to vím
Ministr financí a šéf hnutí ANO se v Plzni obsáhleji vyjádřil k návrhu na své odvolání. Sobotka podle jeho názoru vypadá jak komik, který spustil šaškárnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš, kterého chce Sobotka odvolat: Nebudu odcházet, počkáme, co prezident. Sobotka je směšný
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechá rozhodnutí o svém případném odvolání na prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
CzechTrade pomáhá firmám vystavovat i na mimoevropských veletrzích
Agentura na podporu exportu CzechTrade dlouhodobě podporuje české firmy v získávání nových obchodních příležitostí a kontaktů v rámci projektu NOVUMM. Účast na zahraničních veletrzích, kterou jim agentura pomáhá zprostředkovat, může podnikům usnadnit vstup na zahraniční trhy. Projekt proto podporuje jejich účast na veletrzích v Evropě i mimo ni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátoři kritizují Zemana za znevažování Ústavy, případně zasáhnou
Třetina senátorů kritizuje prezidenta Miloše Zemana za znevažování Ústavy během nynější vládní krize. V prohlášení zaslaném dnes ČTK sdělili, že jsou připraveni konat. Ze zákona může Senát navrhnout ústavní žalobu na prezidenta. Prohlášení podepsalo 27 senátorů. K přijetí návrhu žaloby na prezidenta je třeba souhlas třípětinové většiny senátorů přítomných na dané schůzi. Celkem je senátorů 81.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Valachová: Sekce sportu bude fungovat i po odvolání náměstkyně
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) provedla opatření, aby zajistila fungování sekce sportu spadající pod obviněnou náměstkyni Simonu Kratochvílovou. ČTK to dnes sdělila ministryně. Kratochvílová dnes byla zproštěna výkonu služby a skončila ve vazbě. Valachová také oznámila, že předala policii výsledky interních auditů a kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Nahrávka Babiše, Sobotkův chybný krok, zatýkání na ministerstvu školství v okolí Březiny. Vše ve stejný den. Žádný důkaz nemám, ale...
ROZHOVOR „Měli jsme mnoho signálů, že je dlouhodobě cílem Babiše zničit. Skutečně ho zadupat do země.“ Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poukazuje nejen na strategii – když zničíme Babiše, zničíme ANO – ale vypočítává i souhry podezřelých náhod. A že prý působí „jako kloni“ a pějí ódy na předsedu? Podle Brabce jsou lidé v ANO hlavně naštvaní, protože úspěšná vláda nemůže dokončit volební období. Brabec pokládá i tyto otázky: „My se tu pinožíme a řešíme nějaké anonymní nahrávky, které někdo vytáhl, klidně je mohl manipulovat, vytrhnout z kontextu, sestříhat. A my to budeme hrát jako největší problém této země? Ve chvíli, kdy se tu v minulosti odklonily desítky nebo stovky miliard korun?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Kdo všechno křísí TOP…
Kdo by se najednou objevil v České republice a neznal by souvislosti, mohl by si myslet, že premiér Sobotka odstupuje kvůli neudržitelným poměrům v ČSSD. Krátce po jeho slovech totiž zasahovala policie a v jejím hledáčku jsou mimo jiné politici sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Prohlášení k současné ústavní situaci
Třetina senátorů dnes vydala prohlášení ke stávající vládní krizi. Připojili se k němu také místopředsedové Senátu Miluše Horská a Jiří Šesták.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Místopředseda Evropského parlamentu Telička toho má dost. Chce osobně mluvit s Babišem
Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO se vyjádřil k aktuální vládní krizi. Schytal to od něj jak předseda vlády Bohuslav Sobotka, tak prezident Miloš Zeman. Tentokrát však Telička nešetřil ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sám Telička sice není členem hnutí, ale působí v pozici poradce pro zahraniční politiku. Zůstane v této pozici i po tom, co se obul do Babiše?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Shenzhen v Praze
Nikde na Planetě probíhala urbanizace země, co se týče měřítka a rychlosti, podobně jako u ústí Perlové řeky do Jihočínského moře, těsně hraničícího s Hongkongem v blízkosti bývalého hraničního přechodu železniční tratě Hongkong – Kanton. Devět měst – Guangzhou, Foshan, Zhaoqing, Shenzhen, Dongguan, Huizhou, Jiangmen, Zhongshan and Zhuhai vytvoří k roku 2030 ultra – megapoli. Přibližně 110 kilometrů jihovýchodně od Kantonu, hlavního města jihočínské provincie Guangdong, se rozkládá město Shenzhen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump volá Putina
Americký prezident Donald Trump se nenechává odradit od pokusů nastavit rozumnější vztahy s Ruskem. Není divu, že neokonzervativci zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Zeman Babiše podle Sobotkova návrhu neodvolá. Máme obsáhlé zdůvodnění Hradu
Premiér Sobotka má s odvoláním ministra Babiše k 9. květnu smůlu. Prezident se celou věcí bude zabývat až po návratu z Číny, tedy nejdříve 18. května. ParlamentnímListům.cz Zemanovo rozhodnutí tlumočil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Ministr Babiš tak zůstane ve funkci ještě minimálně dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Je velice příhodný čas ukázat politiku i z té veselejší stránky…
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka žádnou demisi nepodá, tuší Erik Best. Jinak ho prý prezident zašlape do země
Americký novinář Erik Best má za to, že předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zůstane premiérem. Kdyby se rozhodl jinak, tvrdě na to doplatí a prezident Miloš Zeman s vicepremiérem Andreje Babišem (ANO) opanují situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: „Po čuňách a brečet až doma!“
Reakce slováckého senátora Ivo Valenty na současnou vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Portele (ANO): Co na to říci ?
Politická kultura a její dopady na voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zpět k výbušnému souboji Le Penové a Macrona. Toto jste u nás asi neviděli
Dvě vize Francie. Dva kandidáti: Marine Le Penová a Emmanuel Macron proti sobě stanuli 3. května večer k dosud neviděnému a neslyšenému televizním duelu, jenž připomínal boxerský zápas. Ostrá výměna, v níž hrubé argumenty byly jako zbraně tnoucí do živého. Padala silná slova, ozývaly se osobní útoky. Pro redakci Parlamentních listů diskusi sledoval Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Demise předsedy vlády znamená pád celé vlády
Při demisi Petra Nečase jsme s ministrem Blažkem prověřovali možnost individuální demise pouze premiéra. Všichni neformálně oslovení ústavní odborníci se na tomto jednoznačné shodli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vyjížďky historickými vlaky i pohled do železniční historie
Tuto sobotu 6. května si přijdou v Olomouci na své obdivovatelé starých drážních strojů. Do hanácké metropole a po okolí se mohou svézt historickými parními a motorovými vlaky. České dráhy také zpřístupní expozici olomouckého ČD Muzea. V tzv. deponii historických kolejových vozidel jsou k vidění jedinečné exponáty železniční historie z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Vystaveny budou například nákladní lokomotivy Sergej nebo Kremák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
V Praze se sešli zastánci Marine Le Penové. Takto zareagovali francouzští turisté
REPORTÁŽ Dnes se od 17:00 na pražském Malostranském náměstí konala akce na podporu kandidátky na francouzskou prezidentku Marine Le Penové, kterou organizoval Blok proti islamizaci (BPI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Není možné mít jednu ústavu, které rozumí všichni, a jednu ústavu, kterou by pochopil i Zeman, rozprávěl v rádiu Tabery
K současné politické situaci, kdy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) po včerejší frašce na Hradě se rozhodl, že nepodá demisi vlády, neboť si není jist, jak ji prezident Miloš Zeman přijme, ale požádal pouze odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO), se vyjádřili mnozí hosté speciálu Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bývalý redaktor MfD: S Babišem jsem se sešel, nic jsem nenahrával
Na facebookovém profilu bývalého redaktora Mladé fronty Dnes (MfD) Marka Přibila se dnes objevilo vyjádření, podle něhož se s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), kterého vnímal jako šéfa, sešel třikrát. Zdůraznil ale, že nikdy nikoho nenahrával a popřel také, že by pracoval pro ministra vnitra za ČSSD Milana Chovance, jak to naznačuje Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Fotbal nesmí být paralyzován. Chce to krizového manažera!
Slovácký senátor Ivo Valenta si myslí, že zásah státních zástupců ve fotbalovém prostřední nesmí ochromit malý a venkovský fotbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na opatření proti žluté zimnici v Kolumbii
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky upozorňuje české občany cestující do Kolumbie na existenci nového nařízení Ministerstva zdravotnictví Kolumbie v souvislosti s očkováním proti žluté zimnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MoonChild: Lékařské univerzitě hrozí ztráta akreditace - kvůli nedostatku černochů
Americké Missourské univerzitě hrozí ztráta akreditace na příští rok, jelikož má příliš mnoho bílých studentů a učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOHS pozastavil tendr na modernizaci letiště v Budějovicích
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil tendr Jihočeského kraje na modernizaci letiště v Českých Budějovicích. Má pochybnosti o zákonném postupu kraje, řekl dnes ČTK předseda úřadu Petr Rafaj. Postup kraje prošetřuje i policie. Podle informací ČTK se úřad případem zabývá na základě podnětu společnosti Hochtief, která podala nejnižší cenu, z tendru za více než 400 milionů korun ale byla vyřazena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček jednal o dořešení sanace lagun Ostramo
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček dnes v Ostravě jednal s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem a primátorem statutárního města Ostrava Tomášem Macurou. Hlavním tématem jejich setkání bylo dokončení sanace lagun Ostramo. Hovořili i o přípravě strategické průmyslové zóny Nad Barborou a nových rozvojových ploch v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud zůstane Ministerstvo financí hnutí ANO, tak si umíme všichni představit... Redaktorka ČT vypěnila při rozhovoru se Zaorálkem
Hostem Světlany Witowské v pořadu Interview ČT24 byl dnes ministr zahraničních věcí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Téma bylo jasné – dnešní zpětvzetí demise premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Oč v severokorejské „krizi" vlastně jde
Tzv. severokorejská krize je typickým washingtonským výtvorem. Severní Korea byla ve válce naposledy v letech 1950–1953 a za 64 roků své existence nikoho nenapadla. Vůbec postrádá vojenskou sílu k napadení kterékoli země, včetně Jižní Koreje a Japonska, které chrání vojenská moc USA. A navíc: Čína by Severní Koreji nikdy nedovolila jakoukoli válku rozpoutat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sobotka změnil názor
Je to poněkud překvapivé, co dnes sdělil veřejnosti premiér Sobotka. Je to v zásadě správné politické rozhodnutí odvolat z vlády vicepremiéra a ministra financí a současně předsedu druhé nejsilnější koaliční strany Babiše. Není to rozhodnutí příliš překvapivé, protože, zdá se, jakoby Babišovy kauzy eskalovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: E-shop není půjčovna – kdy se zboží vrátit nedá?
Mnozí spotřebitelé rádi nakupují na internetu a spoléhají přitom na to, že zboží mohou jednoduše vrátit nebo dokonce vůbec nevyzvednout. Ovšem vrátit zboží v některých případech nelze a hrát mrtvého brouka může způsobit další problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Stažení Stropnického. Podpora v prezidentské kampani výměnou za jmenování premiérem? Zkušený politik má jasno, o co jde Zemanovi s Babišem
ANKETA Vesměs odsouzení se dočkal v anketě ParlamentníchListů.cz prezident Zeman kvůli svému chování vůči premiérovi při jejich čtvrtečním setkání na Pražském hradě. "Prezident zinscenoval odpornou komedii," řekl například předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ale i Sobotka sklízí kritiku. "Celá situace byla nanejvýš trapná. Premiéra Sobotku však nijak nelituji, do této situace se téměř po čtyřech letech dostal sám. V této politické hře, kterou bohužel musíme sledovat, nejsou podle mě kladné postavy. Jsou buď špatné, nebo ještě horší," uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ZP MV: Za rok přibylo přes 2000 nových onemocnění astmatem
O více než 2100 se zvýšil za jediný rok počet klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR), trpících astmatem. „Zatímco v roce 2015 jsme evidovali celkem 62 706 nemocných s astmatem, o rok později to bylo už 64 807 nemocných,“ uvedla tisková mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ANO by mohlo být ve vládě i po Babišově odvolání, míní Faltýnek
Ministři za ANO by měli zůstat ve vládě i v případě, že by prezident Miloš Zeman odvolal ministra financí a předsedu hnutí Andreje Babiše, míní první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. O takové dohodě mluvila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), jenž dnes Babišovo odvolání navrhl, ale hnutí viní z porušení koaliční smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Kroky mrtvého muže
Trumpův „výprodej", jak se opouštění jak předvolebních slibů nového prezidenta, tak i voličů, kteří jeho slibům uvěřili, na Západě říká, vypovídá o politické praxi v USA víc, než hory analytických komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Cirkus a absurdní divadlo. Mimořádné volby jsou jediným řešením. Lídr ODS Fiala udeřil
Mimořádné volby jsou podle předsedy ODS Petra Fialy jediným řešením. Vláda ve stávající koalici po tom, co předvedl premiér, nemůže fungovat, doplnil během tiskové konference s tím, že odvolání Andreje Babiše z pozice ministra financí je podle něj správným krokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
AČCKA: Bulharsko loni navštívilo o 38 % více českých turistů, Česko s Polskem shodně vykázaly nejvyšší přírůstky
O nejvyšší meziroční nárůst návštěvnosti v Bulharsku se v loňské letní sezoně postarali čeští turisté, celkem jich navštívilo zemi 209 773 (Ministry of Tourism, Republic of Bulgaria).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Přijetí předsedy vlády prezidentem republiky
Záznam přijetí předsedy vlády Bohuslava Sobotky prezidentem republiky Milošem Zemanem dne 4. května 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje nové generály
Jmenování generálů Armády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VLS: Na Třech trubkách vznikne rozsáhlý návštěvnický areál Domu přírody Brd
Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozici věnovanou vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě. To vše by měl nabídnout areál Domu přírody Brd, který bude vybudován na loveckém zámečku Tři trubky v CHKO Brdy. Vyplývá to z Interpretačních plánů, které společně připravily Vojenské lesy a statky ČR (VLS) a Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Útok na Zemana z nečekané strany: Senilní stařec, zjevně na tom není dobře. Vážně chce s takovým chováním jít do kampaně?
K vývoji současné vládní krize se před kamerami České televize vyjádřil také předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Na Hradě zřejmě z jeho slov nebudou mít radost, protože přirovnal chování Miloše Zemana k chování „senilních starců, kteří už na tom nejsou fyzicky, ani duševně právě nejlépe“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Předmajdanovskou frašku prezident rázně uťal
„Zítra podám do rukou prezidenta demisi…, tak tedy ne, až ve čtvrtek…, do konce týdne…, do půli května.., do…?“ Do nekonečna to nejde, ale chaos politické krize bruselského sovětčíka Sobotky měl dát prostor partě jeho profipučistů k totální kanonádě proti Hradu, dokonce i prostřednictvím pseudokauzy cílící do zad úspěšného ministra financí Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Jako Jakeš na Červeném Hrádku. Internet se baví Babišovou československou jízdou u Witowské
Andrej Babiš prožil ve čtvrtek několik hodin v médiích. V rozhlase, v televizi i pro internetová média znovu a znovu opakoval, že se nedopustil žádného podvodu, jak to naznačuje premiér Bohuslav Sobotka. Stejně tak důrazně odmítl, že by úkoloval noviny, které před pár lety koupil. Pokud to někdo tvrdí, „tak proti němu vede permanentní kampaň“. Na sociálních sítích se začaly objevovat vtipy na účet Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Soud poslal do vazby náměstkyni Kratochvílovou kvůli dotacím na sport. O Peltovi zatím nerozhodl
Obvodní soud pro Prahu 1 poslal do vazby náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou, která je obviněna v souvislosti s dotačními programy ministerstva školství pro sport. O dalším obviněném, předsedovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi, zatím nerozhodl. Kratochvílová se podle informací serveru Seznam.cz s Peltou domlouvala na přípravě dotačních programů. Rozdělování dotací pak podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých. Ministerstvo v pátek Kratochvílovou kvůli vyšetřování zprostilo výkonu všech funkcí. Policisté obvinili i bývalého šéfa odboru sportu na ministerstvu školství Zdeňka Břízu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:36, zobrazit podobné
Paroubek: Nová kvalita vztahů Rusko – Turecko
Na právě skončených jednáních v Soči se prezidenti Ruska Putin a Turecka Erdogan shodli na tom, že skončilo problémové období v jejich vztazích, které začalo v listopadu 2015 po sestřelení ruského letounu operujícího v Sýrii nad údajným tureckým územím. Nyní, zdá se, je tato epizoda ve vzájemných vztazích zcela zapomenuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Dnes se „kalí ocel“ na jihu Evropy
Pro svět bývalé Jugoslávie se stalo nebývalé: Albánec Talat Džaferi se stal šéfem makedonského Sobranja – parlamentu. Stalo se tak po krvavých bitkách v prostorách chodeb a mezi lavicemi poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek pro PL: Babiš musí odejít, protože dělá daňové úniky a pošlapává základní principy nezávislosti a svobody médií. Trapný Hrad...
Ministr zahraničí a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se nám vyjádřil ke včerejší schůzce prezidenta a premiéra na Hradě i k vládní krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš, kterého chce Sobotka odvolat: Nebudu odcházet, počkáme co prezident. Sobatka je směšný
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechá rozhodnutí o svém případném odvolání na prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tak je to zase úplně jinak: Demisi podávat nebudu, navrhuji odvolat Babiše, ohlásil Sobotka
Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka se v pátek ráno znovu vyjádřil k vládní krizi. S kolegy z ČSSD si dohodl další postup. Co tedy nachystal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Odstoupím. Neodstoupím. Odvolám Babiše. Hrad se směje Sobotkovi. Toto všechno odpálil Ovčáček
Pražský hrad už nebere premiéra Sobotku vážně. Ohledně návrhu na odvolání Andreje Babiše z vlády si prý počkají, zda si šéf ČSSD „svůj nejnovější přemet zase nerozmyslí“. Na Twitteru to napsal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: „Krvavé“ ruce utajených radních?
Dne 3. května 2017 se na serveru iDNES/Budějovce a jižní Čechy objevil neuvěřitelný nadpis „Radní schválili sebrat čestné občanství Stalinovi, Gottwaldovi ho nechali“. Zbavit oba „soudruhy“ čestného občanství navrhnul opoziční zastupitel Ivo Moravec již v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhodit premiéra bez vlády? Legenda ústavního práva profesor Pavlíček dělá jasno
ROZHOVOR Uznávaný odborník na ústavní právo profesor Václav Pavlíček nesouhlasí s tím, že by mohla být přijata jen demise premiéra, ale ne celé vlády. „Tady se dostávám do rozporu s panem prezidentem, ale nemohu říci nic jiného, než co říkám stále. Vláda je založena na tom, že ministři musí mít pro setrvání ve své funkci důvěru premiéra. Ten podle Ústavy navrhuje prezidentovi jak jmenování členů vlády, tak jejich odvolání. Bez daného premiéra nemůže ta vláda fungovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Pavlíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Auto*Mat: Do práce na kole vyjelo po celé republice 12 800 účastníků soutěže
Sedmý ročník soutěže Do práce na kole přilákal rekordní počet účastníků. Do kampaně za používání bezmotorových forem dopravy se zapojilo 12 800 lidí z 1980 firem, tedy o 18,5 % víc než loni. Vzrostl také zájem zaměstnavatelů, kteří se snaží podporovat své zaměstnance v šetrném dojíždění. Projekt do práce na kole pořádá spolek Auto*Mat ve spolupráci s 33 městy po celé republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor MF DNES po úniku nahrávky s Babišem: Vinen je ten horlivý redaktor, pan ministr ho spíš krotil. Odmítáme to
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se omluvil za to, jak koordinoval spolupracovník deníku Marek Přibil dva své články s Andreje Babišem. Odhalily to sestříhané nahrávky, které kolují po internetu. Novináři se sice s politiky běžně scházejí, ale nikdy se nesmí dít to, co předvedl pan Přibil. Zůstává tu ovšem několik otazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura o novinářské žumpě. Jenom lžou, překrucují a sprostě nadávají. A Sobotka je podrazák, dodělal si všechny kšefty a teď se předvádí s demisí
ROZHOVOR „Vzhledem k tomu slovníku, co používá, se asi jedná o jednoho z mnoha lidí z novinářské žumpy,“ říká poslanec Tomio Okamura na adresu bulvárního novináře Pavla Novotného, kterého podle vlastních slov ani nezná. Novotný se do poslance „pustil“ v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Uvedl například, že Okamura je levej až na půdu nebo že je merketér a lhář. Okamura se v rozhovoru vyjádřil i k úternímu rozhodnutí Bohuslava Sobotky. „Demise vlády je podle mého názoru součást volební kampaně,“ míní Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rozbitá hlava kladivem, zahrabané tělo v lese, bodnutí do zad... Jeden soud, tři vraždy, všechno imigranti
Německo je považováno za příkladnou multikulturní zemi, což s sebou ovšem čas od času přináší temnou stránku věci. Deník Bild píše o třech závažných trestných činech, které mají na svědomí právě migranti. V poslední době je řešil soud v Lipsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Pražská kavárna je množina idiotů, ulevil si Ringo Čech. A pak brutálně sejmul pátera Halíka a jeho sponzora Sekyru
ROZHOVOR „Prezidentský post pro Halíka je mimo naši galaxii,“ říká pro ParlamentníListy.cz František Ringo Čech. Promluvil nejen právě o Tomáši Halíkovi a jeho velkém podporovateli Luďkovi Sekyrovi, ale vyjádřil se i k „pražské“ kavárně“. „Jsou to kecalové, kteří nemají nic na práci, vysedávají… je to množina idiotů,“ nebere si servítky František Ringo Čech. Svůj názor řekl i na prohlášení Halíka, podle kterého se dá věřit veřejnoprávním médiím. A například Primu a některá internetová média označil za ideologicky cinknutá. „Televize jsou cinknuté všechny. Halík si chce pravděpodobně udržet jednu z televizí, aby ho vysílala. Čili ji jako pochválil,“ míní František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štyler (HPP 11): ANO a TOP 09 odmítají řešit problémy obyvatel Prahy 11
Tisková zpráva z mimořádného zastupitelstva MČ Praha 11, svolaného podle zákona o hl. m. Praze více než jednou třetinou zastupitelů, všech zastupitelů za Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11) a jednoho nezávislého zastupitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ANO chce o podmínkách koaliční vlády jednat až po demisi
Politici vládního hnutí ANO jsou připraveni jednat o pokračování vlády nynější koalice a jejím personálním složení až poté, co premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka podá demisi kabinetu. Shodlo se na tom večer předsednictvo hnutí, řekl novinářům místopředseda ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
DIAMO: Veřejná beseda o nové koncepci likvidace odvalů
V úterý 9. května od 14 hodin proběhne v jednacím sále Úřadu práce na náměstí TGM v Příbrami již druhá veřejná beseda, přesněji veřejné projednání záměru pod názvem "Nová koncepce likvidace odvalů po těžbě uranu na Příbramsku". Pořadatelem setkání je státní podnik DIAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Množství odpadu, které letos dobrovolníci vysbírali, dokazuje smysl akce
Čtvrtý ročník akce zaměřené na úklid odpadu v okolí řek a potoků s názvem „My pro vodu – voda pro nás“, kterou uspořádalo Povodí Moravy, oslovil celkem 1960 dobrovolníků. Na úsecích v celkové délce 216 km pomohli vysbírat 35 tun nepořádku – o deset tun méně než loni. Nižší množství odpadu, které z okolí řek posbírali, dokazuje pozitivní přínos akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová musí postrádat náměstkyni a kamarádku. Situace je vážná, říká po vazbě na Kratochvílovou
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) provedla opatření, aby zajistila fungování sekce sportu spadající pod obviněnou náměstkyni Simonu Kratochvílovou. Kratochvílová byla v pátek zproštěna výkonu služby a skončila ve vazbě. Valachová také oznámila, že předala policii výsledky interních auditů a kontrol. Kratochvílová je kamarádka ministryně, sdílely dokonce spolu byt a znají se již z minulé práce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:36, zobrazit podobné
Jana Černochová vzpomíná: Tehdy byl tehdejší premiér Zeman mnohem přísnější
ROZHOVOR „Co se týče Andreje Babiše, od Čapího hnízda přes nákup dluhopisů a ovlivňování novinářů byl mnohokrát přichycen při lžích, takže se mu nedá věřit už vůbec nic a logicky nemůže déle setrvat ve vládě,“ konstatuje poslankyně Jana Černochová (ODS) k současné vládní krizi. Svůj názor pak ještě dále rozvádí: „Vzpomeňme si, z jakých důvodů v minulosti docházelo k rozpadům vlády nebo odchodům jednotlivých ministrů z vlády. Dnešní optikou je až neuvěřitelné, co všechno do dneška ministrovi financí prošlo, a to nejen u veřejnosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT k zahájení trestního stíhání několika osob
Státní tajemník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč přijal dle služebního zákona personální opatření v souvislosti se zahájením trestního stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Další nelichotivý superlativ - jedna z nejtrapnějších vlád. Šéf soukromníků se vysmál Sobotkovu veletoči s demisí
Předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer se vyjádřil k politické situaci, která se v posledních dnech mění de facto z hodiny na hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: To není vtip. Studenti napadli starého profesora
Když na konci ledna studentští radikálové na univerzitě v Berkeley násilím zabránili Milo Yiannopoulovi, aby zde proslovil přednášku, bralo se to většinou jako místní folklor. Berkeley je vyhlášená jako centrum levicového radikalismu a Milo Yiannopoulovis je redaktorem pro-trumpovského serveru Breitbart.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Navrhujeme svolání mimořádné schůze sněmovny
Navrhujeme svolání mimořádné schůze sněmovny, která by se zabývala obsahem nahrávek Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Peníze na vyšší mzdy řidičů požadujeme každý rok
Hejtmani se na jednání Rady Asociace krajů v Dříteči na Pardubicku shodli, že 420 milionů korun, které vláda slíbila jako kompenzace na zvýšení mezd řidičů autobusů, budou požadovat i v dalších letech. Peníze by se měly rozdělit podle počtu objednaných kilometrů. Představitelé krajů předpokládají, že dodatky ke smlouvám a návrh na rozdělení slíbených peněz by měli poslat premiérovi do 12. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Jadrný: Nenechte se mýlit médii. Skutečná pravda o Marine Le Penové
Co skutečně prosazuje kandidátka francouzské Národní fronty? Pokud bude zvolena prezidentkou republiky, čekají zemi galského kohouta velké změny. V bezpečnostní, zahraniční i hospodářské politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Roman Budský: Jízdu motorovým vozidlem mladí nejednou považují za adrenalinovou zábavu
V roce 2016 zemřelo v ČR vinou řidičů ve věku do 24 let celkově 79 osob. Mladí šoféři tak byli příčinou každého sedmého úmrtí následkem nehody. Liberecký kraj sází na prevenci – pozval žáky a studenty škol na sugestivní multimediální představení The Action New Generation. Mohli tak nanečisto prožít atmosféru panující na místě tragické dopravní nehody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Přímá demokracie a švýcarská lidová hlasování
Abychom řádně pochopili systém přímé demokracie, který již řadu let reprezentativně funguje ve Švýcarsku a na který jsou Švýcaři po právu hrdi, je potřeba se s ním postupně seznámit. Po 100 let vylaďování následují švýcarská lidová hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ladislav Balcar: Černobyl 02 na obzoru
Od nejstrašnější technologické katastrofy lidstva, při níž došlo k výbuchu reaktoru na Černobylské jaderné elektrárně, uplynulo 31 let. Následovala po havárii v roce 1979 na jaderné elektrárně na Three Mile Island v USA. Poté v roce 2011 došlo k havárii na japonská jaderné elektrárně ve Fukušimě jako důsledek zemětřesení a tsunami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Průmyslová
Na komunikaci Průmyslová v Praze 15 pokračuje obnova vodovodních řadů, kterou v jednotlivých úsecích komunikace doprovázejí dopravní omezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Čí je to prezident?
Deseti milionů obyčejných lidí, nebo horních deseti tisíc zbohatlíků? Anebo jednoho, který zbohatl za velmi podivných okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Sympozium k prevenci a léčbě závislosti na metamfetaminu
Česko-německé sympozium k prevenci a léčbě závislosti na metamfetaminu ve spolupráci s Úřadem federálního protidrogového koordinátora Německa se uskuteční 9. května 2017 v 13 hodin v Parkhotelu Praha, Veletržní 20, Praha 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nesrovnalosti v majetkovém přiznání Babiše už se řešit nebudou. Úřad případ odložil
Městský úřad v Černošicích odložil vyšetřování nesrovnalostí v majetkovém přiznání vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Skutek, jehož prošetření žádal sněmovní mandátový a imunitní výbor, je promlčený. ČTK to dnes řekla tajemnice úřadu Bohumila Budková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad odložil vyšetřování nesrovnalostí v Babišově majetkovém přiznání. Skutek je promlčený, tvrdí
Podnět k zahájení přestupkového řízení podal sněmovní mandátový a imunitní výbor.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:36, zobrazit podobné
Pelta a náměstkyně Valachové do vazby. Soud rozhodl
Šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová skončili ve vazbě. Důvodem jsou dotační programy ministerstva školství pro sport. Informaci přinesl zpravodajský server České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Záchranka potřebuje specialistu na lidské zdroje. Vybere a zaplatí ho kraj
Vedení Jihomoravského kraje se již půl roku intenzivně zabývá situací mezi vedením Zdravotnické záchranné služby JMK a jejími odbory. Na základě závěrů a doporučení z mediace tohoto dlouhodobého sporu kraj navrhuje zřídit v této příspěvkové organizaci institut manažera lidských zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Jediným řešením jsou předčasné volby
Ministr financí Babiš a premiér Sobotka prohlubují v naší zemi krizi a způsobují chaos
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Že koaliční lídři nechali vše na Zemanovi? Ministr Jurečka popisuje, co se dělo poté, co Sobotka překvapivě vyhlásil demisi
ROZHOVOR „Je opravdu zvláštní, že Finanční správa zatím zkontrolovala za čtyři roky jen 43 procent firem, které nakupovaly vlastní dluhopisy, když při revizích byly u více než třetiny z nich zjištěné chyby právě při těchto transakcích,“ konstatuje ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který se v rozhovoru s ParlamentníListy.cz zamýšlí nad vládní krizí. Dále pak uvádí, že k tomu, aby byly zkontrolovány všechny firmy, které nakupovaly dluhopisy, a to včetně Agrofertu, vyzval jak vedení Finančního úřadu, tak i ministra Babiše. „Je to opravdu zarážející, když za zpoždění v termínu ohledně podání kontrolního hlášení či chyby v Elektronické evidenci tržeb jsou stanoveny poměrně vysoké pokuty a ve zmíněných případech s dluhopisy je ten přístup kontrolních orgánů úplně jiný,“ dodal ještě ministr Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: Chovanec vyhrožoval našim ministrům. S novinářem jsem mluvil zdrženlivě, příkazy jsem nedával
Vicepremiér obvinil ministra vnitra z vyhrožování.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:36, zobrazit podobné
ČSÚ: Pražské zasedání expertů na životní prostředí přineslo významné výsledky
Dnes v Českém statistickém úřadu končí mezinárodní zasedání expertní skupiny OSN pro statistiku životního prostředí. Zúčastnilo se ho 36 expertů z 13 mezinárodních organizací a 17 zemí světa. V průběhu třídenního summitu projednali řadu aktuálních témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Příští středu bude ve sněmovně veselo. Hamáček svolal schůzi k Babišovým skandálům
Ve středu 10. května proběhne mimořádná schůze poslanecké sněmovny, kde budou poslanci řešit nahrávky, na kterých je slyšet na jedné straně Andrej Babiš a na straně druhé dnes již bývalý spolupracovník MF Dnes Marek Přibil. Pořádání mimořádné schůze požadovala ODS a podpořila ji TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Legalizací konopí získáme miliardy do zdravotnictví a tisíce pracovních míst
Piráti navrhli konkrétní podobu reformy, která by legalizovala, zregulovala a zdanila konopí. Legalizace by přinesla každý rok 3,2 miliard korun, které by šly na zlepšení českého zdravotnictví. Konopí by vyráběli a prodávali koncesovaní podnikatelé, ale povolené by bylo i omezené domácí pěstování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Babišova garda u jednoho pultíku: Chtějí nás zašlapat do země. Ale my jsme slušní lidé
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek prozradil, že hnutí preferuje, aby současná vláda dokončila v původním složení svůj mandát. To se ale podle všeho nestane, protože Sobotka už nechal na Hrad doručit žádost o Babišovo sesazení. Podle Faltýnka tím byla porušena koaliční smlouva. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec si postěžoval, že se je ČSSD pokouší zadupat do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Čistýma ruka se chráníme navzájem
Mytí rukou. To je jedna ze základních lidských činností, kterou každý člověk provádí mnohokrát denně po celý život. Ovšem ne vždy správně a důkladně, což může být příčinou přenosu řady infekčních onemocnění. Proto každoročně na tuto problematiku upozorňuje kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO) a na 5. května je vyhlášen Den hygieny rukou. Znovu se k němu připojila i Nemocnice Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svinstvo. Žumpa. K popukání. Prezidentovi se to vymklo z rukou. Šašek a blb Sobotka, prase Zeman a lhář Babiš. Toto nám teď řekli Zaorálek, Gazdík, kníže či Okamura...
ANKETA Předseda vlády zažil ve čtvrtek na Hradě něco, co už možná nikdy nezažije. Prezident Miloš Zeman napřed mával na premiéra holí, pak pronesl pár vět a nakonec se k Sobotkovi demonstrativně otočil zády a odpochodoval. Komentátoři celou věc označují za frašku. Co o incidentu soudí čeští politici? A další překvapení přinesl Sobotka, když oznámil, že demisi nepodá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Byl by hezký silvestr, kdyby to nebylo tak vážné
Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Tak nějak zní hláška krále ze starší české pohádky. Myslím, že docela věrně odráží současné dění v české politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nepěkné věci o Robertu Šlachtovi: Dneska dělá pana Čistýho, ale dřív měl rád prachy, pičus. Takto na něj vzpomíná kontroverzní albánský podnikatel
Píčus, co měl dřív rád prachy, tak vykreslují bývalého elitního detektiva Roberta Šlachtu odposlechy, kterých se podle serveru Info.cz. zmocnila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Šlachtu tak v nich popisuje jeho přítel a informátor Albin Arifovič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Není už pět minut po dvanácté?
Kdyby šílenost současnosti nekulminovala, dalo by se snad od cyniků slyšet, že veškerá politika a její představitelé, a to nejen v naší zemi, je pouze pro srandu králíkům. Není nutné již rozebírat události a rozhodování nejvyšších úředníků země, nad kterými už i běžný občan přestal kroutit hlavou. Dokonce se politika vytratila i z hospod, kde vždy byla probírána, už za starého Rakouska. Je sice skutečností, že začíná mistrovství světa v hokeji, co je naším národem stavěno na roveň někdy bitvě u Domažlic, jindy zase na Bílé Hoře. Záleží vždy na výsledku a dojmu z něho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setká s předsedou vlády Moldavské republiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se setká v úterý 9. května 2017 ve Strakově akademii s premiérem Moldavské republiky Pavlem Filipem. Společně budou jednat o bilaterální spolupráci a prohloubení politických i hospodářských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Poštovní známka připomíná olympioničku Věru Čáslavskou
Příležitostná poštovní známka z cyklu Osobnosti připomíná významnou českou sportovkyni Věru Čáslavskou. Dne 3. května ji začala prodávat Česká pošta. Známku v nominální hodnotě 16 Kč, obálku dne vydání (FDC) a příležitostné razítko vytvořil výtvarník Zdeněk Netopil. FDC vyryl Bohumil Šneider. Široká veřejnost si v den vydání připomíná nedožité 75. narozeniny Věry Čáslavské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Řádí snad na Úřadu vlády nějaká duševní nemoc?
Vládní politici z nás dělají hlupáky. Nastal čas jim ukázat, že hlupáci nejsme!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TV Barrandov: Týden s prezidentem dosáhl nadprůměrné sledovanosti
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských soukromých televizních stanic TV Barrandov slaví další úspěch. Speciální díl pořadu TÝDEN s prezidentem, patřící do její vlastní tvorby, se zařadil mezi nejsledovanější publicistické formáty dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Rýč (SPR-RSČ): Milovice díry nikdy více, nebo jen jednu velkou?
Hlavně že bude bazén? Proč? Vždyť se občané Milovic na Nymbursku mohou koupat i v dírách na hlavním tahu města a to na ulici Armádní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB ve starých dobrých kolejích
Od prvního měnově politického zasedání bankovní rady po opuštění kurzového režimu se v podstatě nic moc neočekávalo a ČNB v tomto směru ani nezklamala. Na programu byla nová prognóza, která lehce vylepšila výhled české ekonomiky pro letošní rok a stejně jako všechny ostatní za poslední dva roky předpokládá rychlý nárůst tržních úrokových sazeb. Je ovšem zřejmé, že ke zvyšování sazeb ČNB prozatím nic nenutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK: Na zabezpečení stád před velkými šelmami je možné získat dotaci
V posledních týdnech přibývá případů napadení domácích zvířat, zejména ovcí, velkými šelmami, pravděpodobně vlkem. Poslední se odehrál v noci ze středy na čtvrtek v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Stavbu ohradníků či nákup pasteveckých psů, kteří stáda ochrání, je možné hradit z Operačního programu Životní prostředí [1].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO 2011): Kdyby to nebylo k pláči, člověk by se válel smíchy na zemi
Místo aby vláda, ministři pracovali ve prospěch občanů a země, sedí do noci na předsednictvech svých stran, mají nervy s problematikou, kterou ani nechtěli, ani si ji nevymysleli, předstupují před kamery a jsou médii nuceni k různým vyjádřením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek: Sobotka napravil svou chybu. Pokud prezident Babiše neodvolá, budeme mu připomínat. Velmi hlasitě
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se postavil na stranu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a v České televizi přislíbil, že bude tolerovat i menšinovou vládu ČSSD, která dovládne až do řádných voleb. To vše udělá jen a pouze proto, aby byla zachována parlamentní demokracie a aby nepřešla moc do rukou prezidenta republiky Miloše Zemana. A pak dostal slovo hradní mluvčí Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotkovo vrtění psem. Koordinovaná akce s demisí a komprem na Babiše. Bůh buď milostiv této zemi. Hned dva uznávaní novináři bijí na poplach
Poslední bitva premiéra Sobotky, do které nasadil opravdu všechny zbraně. Včetně takových, u kterých se člověku tají dech a dostává strach. Hned dva uznávaní čeští novináři se v pátek ráno nezávisle na sobě shodli, že demise premiéra Sobotky v kombinaci s kompromitujícími nahrávkami ministra financí Andreje Babiše ukazuje skutečně drsnou koordinovanou kampaň, která vyvolává otázky, co všechno je v naší politice ještě možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Putovní výstava proměn opomíjených míst odstartuje na Vyšehradě
Národní putovní výstava „Má Vlast cestami proměn“ přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v našich sídlech a krajině. Slavnostní zahájení 9. ročníku výstavy se odehraje 20. května 2017 na pražském Vyšehradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fraška u sousedů. Ze scény na Hradě žasnou v Německu i na Slovensku
Zahraniční tisk komentuje výstup, v němž prezident Miloš Zeman mával holí na premiéra Bohuslava Sobotku. Na Slovensku mají za to, že se v sídle českých králů a prezidentů odehrála fraška, Němci mají za to, že Zeman v místech, kudy kráčela historie, Sobotku ponížil. Zahraniční reakce shrnuje ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Liberecký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 9. – 11. května 2017 Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sociální demokracie hledá nové možnosti
Po oznámení premiéra Sobotky v úterý, že podá demisi, se rozpoutaly mediální spekulace. Budou předčasné volby? Bude pokračovat dosavadní vláda bez Babiše? S Babišem a bez Sobotky? Bude to vláda bez Sobotky a Babiše? To všechno a ještě další varianty jsou ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec: Historický dětský vláček v Dětském koutku se dočkal rekonstrukce
S radostí oznamujeme, že oblíbený a jediný dětský vláček v Liberci vyrobený roku 1971 v dílně T. J. Tatra Smíchov prošel kompletní rekonstrukcí. Vláček, kterému neřekne nikdo jinak než „Mašinka“, byl znovu zprovozněn a opět může přinášet radost dětským návštěvníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Sobotkovo gesto se mění v blamáž
Původní demise premiéra, která mohla být vnímána jako velké gesto Bohumila Sobotky, se proměnou v zatímní nedemisi mění v blamáž. Sobotka svůj postoj vysvětlil tím, že neví, zda prezident pojme demisi jako demisi celé vlády či jen demisi premiéra. To, že jsou možná obě pojetí, však jako právník vědět měl a mohl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Chceme zmírnit negativní dopady rozpadů rodin na děti
V pátek 12. května proběhne v Senátu Parlamentu České republiky odborný seminář Rozpad rodin – největší překážky v úspěšném řešení krizové situace. Akce probíhá pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horské, europoslance Tomáše Zdechovského a poslance Víta Kaňkovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas drží silnou pozici ve vrcholném orgánu EBU
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral potřetí obhájil pozici člena stěžejního orgánu Evropské vysílací unie (EBU). V nadcházejících dvou letech se pak nově ujme funkce místopředsedy Rozhlasového výboru EBU, ve kterém zasedají špičky veřejnoprávních rozhlasových vysílatelů včetně britské BBC. Nové personální složení potvrdili pro období 2017 – 2019 delegáti Rozhlasového shromáždění EBU, které se konalo v Plzni ve dnech 3. až 4. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VLS se správou CHKO a arcibiskupskými lesy zvou dobrovolníky na akci UKLIĎ BRDY 2017
Celkem na osm tras do nejmladší české chráněné oblasti vyrazí v sobotu 13. května dobrovolníci na velký jarní úklid Brd. Akci pořádají společně Vojenské lesy a statky ČR, správa CHKO Brdy a Arcibiskupstvím pražským. Trasy, na které dobrovolníci vyrazí sbírat odpadky, jsou dlouhé od 6 do 20 kilometrů a kopírují nej-frekventovanější turistické trasy v unikátní přírodní lokalitě, jejíž hlavní část se veřejnosti otevřela v loňském roce po desetiletích, kdy sloužila jako výcvikový prostor armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Holí na Sobotku. Ten si to nenechal líbit a ještě večer svolával věrné do bitvy
Předseda vlády zažil ve čtvrtek na Hradě něco, co už možná nikdy nezažije. A čeští občané viděli něco, co už možná neuvidí. Prezident Miloš Zeman napřed mával na premiéra holí, pak pronesl pár vět a nakonec se k Sobotkovi demonstrativně otočil zády a odpochodoval. „Tady vidíte, jak vypadá česká politická kultura i v nejvyšších patrech politiky,“ okomentoval to premiér před novináři. Deníky volí mnohdy mnohem barvitější popisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Bushova válka v Iráku se vrátí. Tentokrát v Sýrii. Náznaků je více než dost
Je třetí světová válka na spadnutí, ptá se na svém blogu na serveru iDnes.cz Karel Wágner. Všímá si například toho, že vinu za chemický útok, jenž se odehrál začátkem dubna v Chán Šajchúnu, přisoudili Francouzi syrské armádě. „A jak to tak vypadá, z tohoto hodnocení se začíná pomalu, ale jistě klubat záminka pro formování koalice k invazi do Sýrie, do které ně­kteří poli­tici hodlají zapojit vojska Spojených států, Francie a Velké Británie,“ popsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Neumějí-li si Slované sami vládnout, proč to nepřenechají jiným?
Česká vláda „vydrží“ v průměru dva roky. Následně se bratři Slované mezi sebou natolik rozhádají, že už spolu nedokážou dovládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních, souvisejících s Pražským maratonem
V neděli 7. května se v Praze uskuteční 23. ročník Pražského maratonu - Volkswagen Maraton Praha 2016. Tuto významnou mezinárodní sportovní akci budou doprovázet dopravní opatření týkající se jak individuální automobilové dopravy, tak některých povrchových linek městské hromadné dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Podchody jsou bolavým místem mnoha veřejných prostranství
Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR Praha) zpracoval seznam 38 pražských podchodů, z nichž 5 doporučil k přednostní revitalizaci. Dočkat by se mohly důkladného úklidu, nového osvětlení, výmalby či uměleckých instalací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Sekty a podnikatelské projekty nemohou dělat politiku a je nutné rozpustit je!
Jinde to jde, tak proč ne v ČR? Rozhodneme my!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Česko si připomene začátek květnového povstání i osvobození Plzně
Česká republika si dnes připomene začátek květnového povstání českého lidu. Pietní akce se budou konat především v Praze na místech, kde před 72 lety povstání začalo. Tedy zejména u budovy Českého rozhlasu, o který povstalci sváděli tvrdé boje s německými jednotkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ke zvířátkům, k žábám a ke kytkám. K tomu se vyjadřovat můžete, ale... Šlechtová se u Jílkové ostře pustila do ekologického aktivisty
V pořadu Máte slovo Michaely Jílkové se do sebe tentokrát obuli ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová za hnutí ANO a šéf Strany zelených Matěj Stropnický, kterému sekundoval člen ekologického sdružení Zelený kruh Daniel Vondrouš. V jednu chvíli už to ministryně nevydržela a se smíchem zástupce spolku odbyla. „Vy jste se snad všichni zbláznili,“ kroutila hlavou ministryně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Exministr vnitra: Le Penová není žádná fašistka, je až přehnaně opatrná a liberální. Trump otáčí, ale ještě bych ho nepohřbíval. Média se chovají jako tisková agentura al-Káidy
ROZHOVOR Slovenský exministr vnitra a bývalý místopředseda Křesťanskodemokratického hnutí Vladimír Palko říká, že Le Penová není žádná fašistka, v něčem je až příliš liberální. Západní média přebírají informace od islamistů a chovají se jako „Al-Káida News“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra