Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.271x, což odpovídá cca 118.498-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babišův sponzor v problémech? Přišlo se na všechno. A podrobně, protože jedna žena si nedávala pozor
Sabina Slonková na serveru Neovlivní.cz tvrdí, že sponzor a donedávna i člen hnutí ANO v Brně David Rusňák vězí v mnohem větším problému, než by se mohlo na první pohled zdát. Policie si na Rusňáka posvítila kvůli tomu, že měl mít nelegálně přístup do živých policejních spisů. Podle všeho nešlo o jedno či dvě nahlédnutí do policejního spisu, ale celkem o 12 takových případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza růžového tanku v Brně pokračuje. Vyjádřilo se ruské velvyslanectví
Případ natírání růžového tanku v Brně nazeleno půjde asi do správního řízení, tedy zřejmě k přestupkové komisi Brno-střed. ČTK to řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie se případem nicméně ještě stále zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Říkejte mi Babiš, ne pane poslanče. Šéf ANO přijel agitovat do Kutné Hory
Předseda Hnutí ANO Andrej Babiš přijel po svém odvolání z funkce ministra financí do Kutné Hory, kde kandiduje na pozici lídra. Rozmlouval se studenty i seniory, čímž zahájil svou předvolební kampaň.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:36, zobrazit podobné
Razie po útoku v Manchesteru: Došlo k „významným zatčením“ a zabaveny byly „velmi důležité předměty“
Osm lidí již zadrželi britští policisté v souvislosti s atentátem před koncertní halou v Manchesteru. Píší o tom zahraniční média s tím, že nalezeny byly i další výbušniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kauza dluhopisy jsou nesmysl. Kalousek to udělal pro své sponzory, kteří emitovali bez daně, rozohnil se Babiš
Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že jej porazila korupční hydra. „Protože to, že odcházím, je kvůli mocenskému paktu Sobotka – Kalousek, který tady loupí,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Ryzí propaganda svědčící o brutální nevyváženosti.“ Jan Schneider se zhrozil nad nejnovějším pořadem v ČT
Analytik Jan Schneider v textu pro server Česká pozice rozcupoval pořad České televize o šíření ruské propagandy v Česku. Pořad s názvem „Co dokáže lež“ byl odvysílán 23. května. Dozvíme se v něm, že některé portály šíří propagandu, a jiné se zkrátka snaží psát takové zprávy, které přitáhnou čtenáře, a tím i větší peníze z reklamy. Podle Schneridera byl ale právě dokument České televize natolik jednostranný, že i veřejnoprávní televize vlastně šířila propagandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lžete, lžete! Ministryně Valachová se skoro rozbrečela při jednání
Jednání sněmovních a senátních výborů bývá většinou klidné. Platí to i v případech, kdy se jedná o školství. Ale čas od času přece jen vyvřou na povrch emoce. Senátoři se o tom přesvědčili při jednání výboru pro školství, na kterém odcházející ministryně Valachová jen stěží zadržovala slzy, a osoby přítomné na jednání obviňovala ze lhaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Adam (KSČM): Brněnská „smíření“
Město Brno vždy patřilo k nejvýznamnějším centrům nejen politického, ale zejména kulturního dění. Činy současné radniční koalice jsou plivancem na všechno dobré, co tato tradice přinesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Potlačují informace. Vraždy dívek. Schulz? Končí, takhle to s ním reálně bylo. Petr Bystroň se nakonec i rozesmál
ROZHOVOR Znásilnění a vražda studentky? Událost lokálního významu. Na konkrétních příkladech vysvětluje svůj náhled na atmosféru v Německu předseda bavorské AfD Petr Bystroň. Reagoval na otázku, proč zmizel „efekt Schulz“, jak se podařilo Angele Merkelové „hrát znovu první housle“ a co je důvodem klesajících preferencí a štěpení AfD. K tandemu Emmanuel Macron a německá kancléřka uvádí: „Vypadá to na další absolutně bezohledné utužování unifikace Evropské unie. Ti dva budou EU tlačit stále dál k evropskému superstátu, zavedou eurobondy, společné sociální pojištění a evropské daně.“ Na úvahy o stanovení termínu přijetí eura v Česku a jeho důležitosti jako stabilizačního prvku reagoval takto: „Hahaha! No určitě. A Berlínská zeď chránila pracující lid v NDR před kapitalistickými agresory, že?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka vidí dva kandidáty ČSSD na prezidenta. Štěcha a Zaorálka
Kandidátem ČSSD v prezidentských volbách by mohli být ministr zahraniční Lubomír Zaorálek nebo předseda Senátu Milan Štěch. Serveru iDnes.cz to řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Oba jsou podle něj výrazné osobnosti. Strana by mohla kandidáta vybrat v létě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Evropa je příliš měkká. Nedaří se vyhošťovat ani tam, kde je pro to pádný důvod... Expert v ČT hovořil o hrozbě terorismu
Hostem Interview ČT24 moderátorky Zuzany Tvarůžkové byl bezpečnostní analytik Otakar Foltýn. Hovořilo se nejen o útoku v Manchesteru, při němž zemřelo 22 lidí, ale i o Islámském státu jako takovém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Stará otázka – k čemu je NATO?
Americký prezident Donald Trump přijel do Evropy prověřit platební schopnost spojenců v zastaralé Severoatlantické alianci a popovídat si v této souvislosti o teroru. Když zaplatíte, teror nebude. Nebo třeba bude, ale dražší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ministerstvo sportu je nezbytné!
Senátor Ivo Valenta k jednání senátního Podvýboru pro sport
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Helman: Výchova muslimů v Americe
Edward Said doporučoval číst americkou literaturu na pozadí historie kolonizace, odporu a nacionalismu. Národní příběh Spojených států, jak ho od konce 18. století zaznamenávala přistěhovalecká literatura, narazil na „odpor“ postkoloniálních spisovatelů. Jejich „kontra-vyprávění“ vyrostla z půdy zavlažené migračními vlnami, které odplavily ideály evropských osadníků ztělesněné Plymouthskou skálou Otců poutníků a Sochou svobody. (Na zašlou mytologii „zchudlých, odvržených mas“ a renesanci anglo-protestantské „bílé“ Ameriky na úkor protěžovaných „vzorových menšin“ naopak vsadil svérázný konzervativec Donald Trump.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
SPÚ vyhrál odvolací soud v kauze „Bečvářův velkostatek – ing. Činčera“
Státní pozemkový úřad (SPÚ) dnes vyhrál odvolací soud v zásadní kauze tzv. Bečvářova velkostatku, v níž jde o finančně velmi lukrativní pozemky na katastrech Hl. m. Prahy a ve středních Čechách. Tento konkrétní soudní spor se týkal pozemků ve Strašnicích. Odvolací Městský soud v Praze dal za pravdu argumentům SPÚ a potvrdil tak předchozí rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Pružina: Úvaha nad (zatím) posledním atentátem v Evropě
Nu a máme to tu zas. Atentát, teror, mrtví.... A okamžitě se roztáčí známé kolečko : „Svět je zděšen" ! „ Nedáme se zastrašit „ „Budeme bránit naše hodnoty /?/" a tak dále a tak podobně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Vejsada: Do takové vlády už nechci, řekl Babiš po svém konci v čele ministerstva financí studentům Národohospodářské fakulty
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vystoupil ihned po svém konci v čele ministerstva financí na tiskové konferenci pořádané na půdě Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Se studenty Ekonomické žurnalistiky diskutoval na různá témata, od vzpomínek na svá studentská léta, až po svou připravovanou vizi. Hlavním tématem byl ale jeho odchod z křesla ministra financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ivo Rittig vyzván ke kandidatuře na prezidenta. Jako jediný prý zastaví Babiše
Provozovatel facebookové skupiny Rádio Jerevan a marketingový expert Petr Viktorýn se domnívá, že by příštím prezidentem republiky měl být lobbista Ivo Rittig. Proč? Protože je to snad jediný vlivný člověk, který se nebojí Andreje Babiše, takže by ho mohl jako prezident trochu „krotit“, pokud bude z Babiše premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Postavme plot z ostnatého drátu na hranicích s Německem“... Merkelová schytala úder od sousední země
Zatímco Německo je dál pyšné na své otevřené hranice, vlivná Dánská lidová strana navrhuje, aby na společné hranici mezi oběma zeměmi vyrostl plot z ostnatého drátu. Představitele této strany inspirovala k jejich návrhu nedávná návštěva Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Je to provokace a ponížení, pustil se Filip do Bělobrádka kvůli sudetským Němcům
Za provokaci a ponížení českých obětí druhé světové války považuje plán vicepremiéra a předsedy lidovců Pavla Bělobrádka navštívit blížící se sudetoněmecký sjezd v Augšpurku předseda komunistů Vojtěch Filip. Další politici už tak kritičtí nejsou, alespoň ne podle reakcí, které uveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rozloží se na prvočinitele?
Mám na mysli sociální demokracii. Když jsem na podzim roku 2011 odcházel z ČSSD, měl jsem k tomu vážné důvody. Přesto, že jsem nic špatného neudělal (kromě toho,že jsem s ČSSD zvítězil ve volbách ne tolik, jak jsem předpokládal), byl jsem po odchodu z funkce předsedy strany úmyslně upozaďován a vlastně mi nebylo umožňováno, abych v rámci programu, za který jsem byl zvolen, mohl pracovat pro své voliče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Gauner. Vyjde to najevo, naříkal na Babiše jeho veliký nepřítel. Ale ukázalo se, že také nemá čistý štít
Zemědělec Bohumír Rada nemůže přijít na jméno budovateli Agrofertu a dnes již bývalému ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Když pro něj Rada hledá nějaké označení, říká mu „gauner“. A to není zdaleka jediné nelichotivé označení, které na adresu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše používá. Sám o sobě prý šéf ANO tvrdí, že v této zemi ovládá všechno, včetně prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
MHMP: Advokát Pecák, který žaloval Prahu kvůli zónám placeného stání, s Ústavní stížností neuspěl
Minulý týden Ústavní soud zveřejnil usnesení, kterým rozhodl, že se nebude zabývat tzv. Ústavní stížností podanou advokátem Pecákem proti usnesením Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Soud mi dal za pravdu, spojovat parcelu v Čakovicích s Karlem Březinou smím
Soud mi dal za pravdu ve sporu se společností Property Trust, která mě žalovala za to, že jsem na výboru pro územní rozvoj uvedl, že změny 2901 a 2852 podle mého názoru souvisejí s aktivitami Karla Březiny v kauze úplatného soudce Havlína. Městský soud v Praze dnes žalobu společnosti Property Trust v plném rozsahu zamítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svědectví: Havel zvažoval milost pro Kajínka
Když Jiří Kajínek opouštěl brány rýnovické věznice, prozradil novinářům, že milost pro něj zvažoval už prezident Havel, prý mu ji přímo sliboval. Nakonec ji ale neudělil. Nechal to na Václavu Klausovi. Ani ten ale Kajínkovi nedal milost, tak to udělal až třetí prezident Miloš Zeman. Světlo do této kauzy vnáší čtvrteční MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chlípný migrant lovil „bobříky“. Ten čtrnáctý se mu ale stal osudným
Soud ve Vídni včera poslal na dva roky nepodmíněně do vězení afghánského migranta, který několik měsíců obtěžoval ženy a dívky. Celkem ho vyšetřovatelé usvědčili z ohmatávání čtrnácti žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslanci proberou působnost zpravodajců v kybernetické obraně
Poslanci by dnes mohli posunout do závěrečného schvalování novelu o Vojenském zpravodajství, která upravuje kybernetickou obranu. Na programu jsou ale zejména pravidelné interpelace na členy vlády a mezinárodní smlouvy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Ještě větší pitomec, než jsme čekali
Když prohlásil nový ministr financí, že starobní důchodci by měli konečně začít pracovat, pochopil jsem, že nám vládnou psychiatricky nemocní lidé a je třeba se zvednout a začít konat. Volby jsou již v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zisk Lesů ČR za první čtvrtletí 2017 činí 1,72 miliardy korun
Státní podnik Lesy České republiky vykázal v prvním čtvrtletí letošního roku zisk ve výši 1,72 miliard korun. Loni ve stejném období to bylo 1,59 miliard korun. Za loňský rok činí auditovaný hospodářský výsledek podniku před zdaněním 4,98 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Novela služebního zákona ke stabilizaci policie nepovede
Novela služebního zákona ke stabilizaci policie nepovede, řešením je stabilizační příspěvek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka: Kandidátem ČSSD na Hrad by mohli být Zaorálek nebo Štěch
Kandidátem ČSSD v prezidentských volbách by mohli být ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nebo předseda senátu Milan Štěch. Serveru iDNES.cz to řekl předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Oba jsou podle něj výrazné osobnosti. Strana by mohla kandidáta vybrat v létě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nejstarší středoevropská rozhledna se po obnově otevírá veřejnosti
V úterý 23. května byla slavnostně završena obnova Novogotického templu v parku zámku Krásný Dvůr. Jedná se o vůbec první novogotickou architekturu na českém území a zároveň nejstarší rozhlednu ve střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Budete dědit? Tak si dejte velký pozor. V Máte slovo se dozvíte proč
V rámci dědického řízení můžete přijít i o vlastní majetek. Kdy je bezpečné dědictví přijmout a kdy odmítnout? Jaká závěť je neplatná? Na co si dát pozor, aby se dědické řízení nevleklo? Na tyto a mnohé další otázky uslyšíte odpovědi dnes v pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Šmíd: Jste dospělí? Plaťte cash, jinak budete otroky
Mamíííí! Kup mi zmrzlinu! Ne Péťo! Před hodinou jsi měl hranolky! Kdybys jedl všechno, na co máš chuť, budeš za chvíli vypadat jako ten tvůj kamarád Joe z New Yorku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Švédská novinářka ve varu: Teroristé kašlou na plyšové medvídky a zapálené svíčky! To předstírání, že Evropa není ve válce...
Švédská novinářka a politoložka Judith Bergmanová ve svém komentáři jízlivě odpovídá na reakce politiků po teroristickém útoku v Manchesteru. Obviňuje je ze strachu a prosazování appeasementu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babišův rozpočet není fér vůči dětem! ČSSD bývalého ministra financí nešetří
Ještě to není ani dvacet čtyři hodin od okamžiku, kdy ministr financí Andrej Babiš (ČSSD) opustil svůj post, a ČSSD už se snaží rozdrtit jeho návrh rozpočtu. Podle končící ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) je to rozpočet, který poškozuje učitele i děti. Podle předsedy vlády Bohuslava Sobotky je na tomto návrhu rozpočtu velmi patrné, jak byl šit horkou jehlou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Rozlišujme mezi islámem a islamisty
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda o spolupráci v oblasti partnerství a rozvoje mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Islámskou republikou Afghánistán
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Trička s Hitlerem, Heydrichem či s Putinem. Problém knihkupectví Naše vojsko nekončí
Obrázek říšského protektora Reinharda Heydricha na tričku či na hrnku, vůdce Adolf Hitler rovněž na tričku nebo plakát s K. H. Frankem zaměstnává nyní kriminalisty. Ti se totiž musí zabývat hned 25 podněty, které se kontroverzní nabídky knihkupectví Naše vojsko týkají. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rozpočet byl konzultován v koalici, odmítá ministerstvo kritiku ČSSD
Ministerstvo financí odmítlo dnešní kritiku ČSSD ohledně návrhu rozpočtu na příští rok, podle ministerstva ČSSD jen mate veřejnost. Všechny priority zmíněné sociálními demokraty návrh obsahuje, uvedlo ministerstvo financí (MF) v tiskové zprávě. Proti kritice ČSSD se ohradil i bývalý ministr financí Andrej Babiš (ANO), který návrh rozpočtu připravil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Haas: Proč soudíme Orbána a nikoli ty, kteří nás chtějí zničit?
Ale (a teď nehovořím jen o naší zemi, ale o celé Evropě) již jsme terorismus odsoudili mnohokrát, nenechali jsme se zlomit. Stejné výzvy k návratu do normálního života jsme slyšeli během let mnohokrát. Stále jezdíme prostředky hromadné dopravy, od městských autobusů a tramvají až po vlaky a letadla. Stále chodíme nakupovat, chodíme do kaváren a restaurací a chodíme do divadel a na koncerty, chodíme do kostelů a synagog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mosteckou rally zahájí tradičně slavnostní start na 1. náměstí
V pátek 2. června v 17:00 hodin se mostecké 1. náměstí stane svědkem slavnostního startu závodu The Most RALLY #2, který se jede o mistrovské body už jako součást Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR. Akce tak naváže na tradici předchozích dvou ročníků soutěže. Každého jezdce, spolujezdce a jejich techniku od nejmodernějších speciálů kategorie WRC a R5 až po historické vozy představí na startu moderátor a DJ Lukáš Budai.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Podle našeho soudu je NATO agresivní pakt
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - reakce na projev ministra Hermana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní setkání představitelů NATO
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve čtvrtek 25. května 2017 v Bruselu setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Slávku, kdy si hodíš mašli? Už je čas…
Kdo si přečetl výsledky průzkumu agentury Median a nepatřil ke stoupencům ČSSD, musel vypuknout ve smích. Ten výsledek nemá chybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VLS: "Čtyřiadvacaterák z Libavé" má premiéru na Natura Viva
Veřejná premiéra této výjimečné trofeje byla původně plánována na až červnovou chovatelskou výstavu divize Vojenských lesů a statků Lipník nad Bečvou, která je součástí největší lesnické akce pro veřejnost na Moravě ARMÁDA, LESNICTVÍ A MYSLIVOST NA LIBAVÉ. Nakonec jsme však vyslyšeli žádost pořadatelů výstavy NATURA VIVA v Lysé nad Labem a "Čtyřiadvacaterák z Libavé" bude středobodem podnikové expozice na této akci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Okleštěk: Rodič vrtulník aneb Medvědí služba sobě i dětem
Již od roku 2014 zajíždí do zlínského kraje na pozvání Tomáše Pajonka lektor rodičovské komunikace Zdeněk Okleštěk z Liberce. Svými přednáškami na různá témata komunikace s dětmi pomáhá rodičům, učitelům, vychovatelům i vedoucím dětských kolektivů lépe rozumět dětem i sobě, komunikovat s nadhledem a mít z výchovy i společného prožívání s dětmi větší radost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátní podvýbor vyzval premiéra, aby nepřijal demisi ministryně Valachové
Senátní podvýbor pro sport vyzývá premiéra Bohuslava Sobotku, aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové, jejíž setrvání ve funkci považuje z hlediska řešení dalšího financování českého sportu za přínosné. Jednání podvýboru se zúčastnila ministryně školství, která informovala senátory o aktuální situaci v souvislosti s vyšetřováním korupce při rozdělování sportovních dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátoři vyzvali premiéra, aby nepřijal demisi Valachové
Senátní podvýbor pro sport dnes vyzval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby nepřijal demisi ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Ministryně se rozhodla rezignovat ke konci května v souvislosti s kauzou dotací ve sportu. Podle senátorů by ale měla zůstat kvůli řešení dalšího financování českého sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: I obce se musí bránit nedůvodným kontrolám
Slovácký senátor Ivo Valenta o pomoci místním samosprávám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ERÚ: Když superregulátor, tak v Ostravě, požaduje Vitásková
Již před několika lety přišla vláda s plánem na vytvoření jednoho národního regulačního úřadu (tzv. superregulátora), který by sdružoval aktuálně existující regulační úřady pro různá odvětví, včetně Energetického regulačního úřadu (ERÚ), a případně by zahrnul i regulaci vody a železnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Úředníci se obávají přechodu na Národní elektronický nástroj
Od dubna platí, že všechny organizační složky státu a centrální zadavatelé musí s dodavateli zakázek komunikovat výhradně elektronicky a nesmí již přijímat žádné listinné nabídky. Už za měsíc by navíc měli k zadávání veřejných zakázek malého rozsahu začít povinně používat Národní elektronický nástroj (NEN). Úředníci a odborníci ale upozorňují, že nový systém je příliš pomalý, složitý a stát nestihl vyřešit mnoho jeho nedostatků. Sporné otázky i výhody elektronizace ve veřejných zakázkách dnes řešili odborníci se zadavateli na konferenci společnosti Otidea v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Odpověď ministra obrany Martina Stropnického je plná rozporů
Interpelace ministra obrany Martina Stropnického k otázce přidružení 4. brigády rychlého nasazení Armády České republiky k vedení 10. obrněné divize německého Bundeswehru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor při výběru dovolené
Chystáte se na dovolenou? Někdo už má svůj zájezd dávno vybraný, jiný čeká na správný čas a lepší cenu, řada z nás vyrazí na chatu nebo si vše zařídí na vlastní pěst. Ti, kteří spoléhají na cestovní kanceláře a agentury, sice zaplatí o něco víc, právo jim ale poskytne větší ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nadační fond Toník hledá další děti, které potřebují pomoc
Správní rada Nadačního fondu Toník vyhlásila letní soutěž, v rámci které se obrací na veřejnost s cílem najít další děti, které potřebují pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Trumpovo americké pokrytectví
Dvěstemiliardový zbrojní kontrakt se Saudsku Arábií je pro prezidenta Trumpa víc než životy pár amerických „boys“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Schůze tripartity a společné jednání se zástupci krajských tripartit
V pondělí 29. května 2017 proběhne od 10.00 hodin v Lichtenštejnském paláci 137. zasedání Plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR, kterého se kromě předsedy vlády Bohuslava Sobotky zúčastní také další členové vlády, zástupci zaměstnavatelských svazů a představitelé odborových organizací. Od 14.00 bude probíhat společné jednání Rady hospodářské a sociální dohody České republiky se zástupci krajských hospodářských a sociálních rad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vzhůru za novým flekem? Poslanec Úsvitu přechází k Robejškovým Realistům
VÍME PRVNÍ Ještě předtím, než se Realisté Petra Robejška budou poprvé ucházet ve volbách o přízeň voličů, budou mít zastoupení v Poslanecké sněmovně. Postará se o to čtyřicetiletý Martin Lank, který byl v roce 2013 zvolen jako nestraník za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, ale nyní se chystá přestoupit do nedávno vzniklého politického subjektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství vodních cest: Přístav Petrov nabídne unikátní člun pro vozíčkáře
V sobotu 27. května představitelé Ředitelství vodních cest, Parlamentu České republiky, obce Petrov a Baťova kanálu o.p.s v přístavu Petrov uvedou do provozu unikátní stacionární jeřáb na vytahování až desetitunových plavidel na souš. Jedná se o jediné zařízení svého druhu na celém Baťově kanále. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Mgr. Václav Krása poté pokřtí unikátní motorový člun HENDY vybavený nájezdovou plošinou, která umožní vjezd až dvou vozíčkářů na palubu. Další bariéra pro zdravotně postižené je tak překonána a celá rodina včetně těžce zdravotně postižených může užívat pohody na klidné vodě Baťova kanálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak zdražující nemovitosti ovlivní politiku ČNB?
Česká národní banka se čím dál častěji zabývá vývojem na trhu nemovitostí. Je to logické. Poslední globální finanční krize ukázala, že nerovnováhy na realitním trhu dokáží nastartovat velké problémy, zvlášť pokud lidé nerozvážně naskočí do rozjetého vlaku a výrazně se zadluží na vrcholu realitní bubliny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Strkání hlavy do písku je pro budoucnost velice nebezpečné
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Má vlast cestami proměn a klobouky rozzářily Vyšehrad
Slavnostní zahájení výstavy Má vlast cestami proměn se letos neslo ve znamení klobouků. Téměř dva tisíce účastníků přivítaly devátý se vší grácií 9. ročník výstavy s jeho devadesáti sedmi proměnami. Letos poprvé má výstava třináct partnerských krajů. Vystavují obce, města, spolky a soukromí majitelé z celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kam směřuje politika evropských politiků - teror a mrtví
Evropa za poslední rok zažila opět sérii teroristických útoků, které spáchali muslimové, inklinující k IS a umírali u nich naši lidé a co je nejbolestivější, že v posledním ataku v manchesteru umíraly děti po koncertě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svaz pacientů ČR žádá stažení návrhu zákona o univerzitních nemocnicích
Prohlášení­ Svazu pacientů ČR ke schvalovanému zákonu o univerzitních nemocnicí­ch
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump bere pouze Čínu a Rusko, my jsme jen kořist. Ostuda Kajínek? Vždyť masoví vrazi Bush a Blair jsou na svobodě
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Prostě byznys. Základní pravidlo, kterým se řídí americký prezident Donald J. Trump ve vztahu k zahraničí. Předvedl to v Saúdské Arábii a předvede to i na summitu NATO, odhaduje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též odhaduje, že budeme nuceni přijmout měnu euro a komentuje i údajnou mezinárodní ostudu, kterou prý máme kvůli Jiřímu Kajínkovi: „Pokud jsou na svobodě masoví vrazi typu George Bushe nebo Tonyho Blaira, tak přece nemůžeme mít ostudu z jednoho Kajínka, ne?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jistě, že v TV paní Jourová musí mluvit jinak. Po konci pořadu ČT jsme se pídili, jak je to s 45 tisíci pro migranty a rozhodováním v Bruselu
ROZHOVOR Proti možné žalobě k Evropskému soudu na Českou republiku a další země, které nepřijímají uprchlíky, nehlasovala Věra Jourová na kolegiu komisařů proto, že Evropská komise prakticky jen bere na vědomí předjednané závěry. Bývalý eurokomisař Pavel Telička upozorňuje, že šance něco ovlivnit je v jednání mezi zasedáními. Europoslanec Tomáš Zdechovský je přesvědčen, že už se kvóty měly dávno odpískat, a za naprostý nesmysl pak považuje sjednocení sociálních dávek, protože v Česku bychom 45 tisíc korun migrantům vyplácet rozhodně nemohli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Trump na summitu NATO? Připravujeme se, jako kdyby přijelo dítě. Ničemu nerozumí a nevydrží poslouchat, sdělil diplomatický zdroj
Prezident Miloš Zeman se sice dnes uvidí s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Šance na to, že by však spolu promluvili, je mizivá. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Při veřejných zasedáních ve věci stížnosti na Davida Ratha budou mít přednost akreditovaní novináři
Při veřejných zasedáních ve věci stížnosti pro porušení zákona, kterou v neprospěch obviněného bývalého hejtmana Davida Ratha podal ministr spravedlnosti, budou mít u vstupu do jednací síně přednost akreditovaní novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Média: Tajná láska Jiřího Kajínka odhalena. A co udělal po propuštění? Šel na zmrzlinu
Jak si užívá Kajínek na svobodě? Baští zmrzlinu a poctivě rozvíjí svůj vztah s paní Magdou. Česko možná zažije romantickou lovestory, ve které sehraje hlavní roli dvojnásobný vrah. Přišli si dva milenci na své už ve věznici? A jak si užívají po propuštění?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Britská vláda měla dost času a prostředků, aby Manchestru zabránila
Glosy z mého facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad se ve sporu o tzv. statek bratří Mašínů neodvolá
Státní pozemkový úřad se po prostudování rozsudku Okresního soudu v Kolíně ve věci „Zdena Mašínová – statek bratří Mašínů“ rozhodl proti verdiktu neodvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Co jsme ještě nevyprodali
Touha po rychlém zbohatnutí u nás vedla k mnoha neuváženým krokům. Co můžeme prodat, prodáváme. K výprodeji dnes zbývá ještě i zemědělská půda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD na sešupu o 4 procenta, toť účet za vládní krizi. Už je kolem toho veselo, strhla se mela
ČSSD se propadá. Vládní krize s jejími preferencemi zamávala. Sice propadlo i hnutí ANO, ale ne tak výrazně. Vzestup naopak zaznamenaly de facto všechny ostatní strany, píše podle průzkumu Medianu server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Ministr Pilný by měl dát jasně najevo, že daňoví poplatníci nejsou nepřítelem státu
Nejprve bych rád pogratuloval novému ministrovi financí panu Ivanu Pilnému ke jmenování do čela vůbec jednoho z nejdůležitějších resortů ve vládě ČR a vyjádřil naději, že zbytek volebního období využije aktivně ve prospěch daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mají dokumenty na Babiše, zavání to podvodem, sliboval v České televizi Martin Fendrych
Co bude dál s českou vládou? Opravdu se situace před volbami zklidní, když šéf hnutí ANO Andrej Babiš odešel z kabinetu? Ve středečních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali Bohumil Pečinka z časopisu Reflex, Martin Fendrych z Aktualne.cz, Miroslav Korecký z MF Dnes a politolog Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Nehorázné pohrdání lidmi a nebývale sprostá manipulace s nimi
Téměř nikdy nepotkáme člověka, kterého by do svého „průzkumu“ zařadila jakákoliv agentura pro průzkum veřejného mínění. Tu a tam se však ozve někdo, komu taková agentura telefonovala. Otázkou je, jak se k telefonnímu číslu vůbec taková agentura dostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Výbor by měl dát doporučení plénu ke stíhání Borky a Novotného
Sněmovní mandátový a imunitní výbor by měl dnes doporučit plénu, zda má vydat Jaroslava Borku (KSČM) a Josefa Novotného (za ČSSD) k trestnímu stíhání, nebo ne. Policie chce oba poslance obvinit v případu machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šarapatka: (Kalouskova) minuta ticha za oběti islámského teroru v Manchesteru
Na úterní ( 23.5.) schůzi Poslanecké sněmovny inicioval Miroslav Kalousek (předseda TOP 09) minutu ticha za oběti manchesterského teroristického útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historický motorový vůz Singrovka zamíří na Kyselské slavnosti
„Mattoni Expres“ je název zvláštního vlaku, který pojede v sobotu 27. května z Karlových Varů do Vojkovic nad Ohří a do obce Kyselka po vlečce firmy Mattoni, po níž běžně osobní vlaky nejezdí. Spoj zajistí historický motorový vůz Singrovka M 240.0100. V cílové stanici, kde se konají tradiční Kyselské slavnosti, je připravený bohatý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Za dobu konání Otevřené radnice jsem zaznamenala hodně dotazů či požadavků
Otevřená radnice se postupně stává zavedeným projektem, který využívají občané k tomu, aby osobně s primátorkou Adrianou Krnáčovou probrali nejrůznější dotazy či pohovořili o tom, co je trápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vytáhl na světlo podivnost z případu Kajínka. A tvrdě se pustil do instituce Ištvana
O milosti pro dvojnásobného nájemného vraha Jiřího Kajínka, o vládní krizi i o premiérovi Bohuslavu Sobotkovi pohovořil v pravidelném pořadu Týden s prezidentem TV Barrandov prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Nejvíce získáš, když …
Konec prvního květnového týdne jsem strávil společně s dalšími více než dvaceti kolegyněmi a kolegy z krajského zastupitelstva na bývalé Podkarpatské Rusi nyní oficiálně na Zakarpatské oblasti Ukrajiny, zkráceně Zakarpatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti záměru vedení Ústeckého kraje odvolat ředitele galerií a muzeí
Odborná veřejnost je vážně znepokojena respektive šokována záměrem vedení Ústeckého kraje neodůvodněně odvolat pět ředitelů galerií a muzeí nacházejících se ve zprávě daného kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Imigrace a terorismus. Donald Trump zmínil nové úkoly pro NATO
Americký prezident Donald Trump se domnívá, že Severoatlantická aliance se bude muset soustředit na terorismus a imigraci. Stejně tak se bude muset zaměřovat i na hrozby z Ruska a ohrožení na východních a jižních hranicích bloku. Řekl to v Bruselu před šéfy států a vlád NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Neberu škudlení na dětech, vypálila v rádiu do Babiše na rozloučenou Valachová
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) má před sebou již jen šest dní v čele resortu. Své k aféře, jež jí zlomila vaz, řekla nyní Českému rozhlasu v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Platy pracovníků v sociálních službách jsou ostudné
Ministerstvu práce a sociálních věcí se dlouhodobě nedaří zajistit odpovídající platy pracovníků v sociálních službách. Vede to k masivnímu odchodu zaměstnanců v tomto oboru, kde už teď je kritický nedostatek personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Podezření na únik informací ze spisu o žalobě státu na nevýhodnou privatizace OKD
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - interpelace premiéra Sobotky kvůli jeho uniklé korespondenci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Narozené děti v prachatické nemocnici bude hlídat pět nových monitorů dechu
Nadace Křižovatka předala darem pět monitorů dechu na novorozenecké oddělení Nemocnice Prachatice, a.s., kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Útočník z Manchesteru přes Prahu neletěl, uvedl ministr vnitra Chovanec
Útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) neletěl před útokem přes Prahu. Na Twitteru to dnes oznámil český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr to uvedl na základě poznatků, které dnes tuzemské bezpečnostní složky získaly od zahraničních partnerů. Podle Chovance není pravdivá informace, kterou přinesl německý list Der Tagesspiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Soud mi dal za pravdu, spojovat parcelu v Čakovicích s Karlem Březinou smím
Soud mi dal za pravdu ve sporu se společností Property Trust, která mě žalovala za to, že jsem na výboru pro územní rozvoj uvedl, že změny 2901 a 2852 podle mého názoru souvisejí s aktivitami Karla Březiny v kauze úplatného soudce Havlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje na vyhlášení kritického stupně ohrožení ve Velké Británii
Po zasedání krizového štábu dne 23. 5. 2017 vyhlásila premiérka Theresa Mayová nejvyšší stupeň ohrožení, tj. kritický. To znamená, že nebezpečí teroristického útoku je nejen vysoce pravděpodobné, ale může být i bezprostřední. Britské policii se zatím nepodařilo zjistit, zda útočník jednal sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní složky o letu útočníka Abediho přes Prahu nevědí
Bezpečnostní složky státu nemají podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) informaci o tom, že by útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) letěl ze Sýrie přes Prahu. „Prověřujeme ji,“ napsal Chovanec na Twitteru. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotko, čti. Lídr jihočeské vzpoury říká, co teď bude dál
ROZHOVOR „Myslím, že to bylo nešťastné. Toto rozhodnutí mělo zůstat na voličích,“ říká k vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z jihočeské kandidátky ČSSD starosta Jindřichova Hradce a jednička na krajské kandidátce Stanislav Mrvka. O tom, že by mohla na jihu Čech vzniknout nová strana, pokud by se Zimola na kandidátku nevrátil, jak se z některých zdrojů proslýchá, prý nic neví. „Přečetl jsem si o tom v novinách, vůbec nic o tom nevím,“ sdělil Mrvka. Pro ParlamentníListy.cz tipl i výsledek ČSSD v parlamentních volbách. „Já bych to viděl tak někde kolem patnácti procent,“ odhaduje starosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šok: Terorista z Manchesteru byl v Praze
Německý deník Der Tagesspiegel informuje o tom, že muž, který se odpálil v Manchesteru, dvaadvacetiletý Salman Abedi jen několik dnů před spácháním hrůzného činu cestoval z Libye přes Prahu do Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel Matějka: Volby, nebo defenestrace?
Paní Marii Le Pén nesaháme nikdo z nás ani po kotníky. A to ani zázemím, financemi ani popularitou, ničím!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Neuvěřitelný pořad na ČT. Janda, Stropnický
Tak se dívám na ČT 2. Boj s dezinformacemi. Je to jen začátek, ale zatím žádný argument. Spíš něco jako ZLODĚJ (manipulující ČT) volá CHYŤTE ZLODĚJE. Ale třeba se konečně objeví nějaké argumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČT: Víla Amálka opět s původním hlasem Jiřího Hrzána. Potěší i Japonce
Legendární večerníček Říkání o víle Amálce se po dvaačtyřiceti letech dočká původních barev i zvuků. Všech třináct dílů totiž prošlo v laboratořích České televize nejen kompletní digitalizací obrazu, ale, díky unikátnímu scanneru, i vyčištěním originální zvukové stopy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
HZS: Generální ředitel HZS ČR ocenil účastníky kurzu OPCW
Ve středu 24. května 2017 proběhlo v Institutu ochrany obyvatelstva závěrečné cvičení kurzu OPCW (Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons - Organizace pro zákaz chemických zbraní).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Islám je tolerantní a muslimové jsou přínosem pro naši zemi.“ Takto promluvil vlivný spojenec Merkelové a přišel výprask
Krev obětí teroristického útoku v Manchesteru stačila sotva uschnout a německý ministr financí Wolfgang Schäuble bez rozpaků chválí islám a libuje si, jak mohou muslimové celou zemi obohatit. Diskuze pod článkem v deníku Die Welt však nasvědčuje, že vlivný politik z vládnoucí CDU mezi obyčejnými Němci příliš pochopení nenašel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane premiére, budete důsledný a škrtnete z kandidátky i sebe?
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - interpelace premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Sbírka Společně proti Crohnovi vynesla přes čtvrt milionu
Na konci dubna se uskutečnila finanční sbírka zaměstnanců Ministerstva obrany (MO), Armády České republiky, státních podniků a příspěvkových organizací MO nazvaná Společně proti Crohnovi. Celkem se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Systém čerpání Evropských fondů permanentně nefunguje
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - interpelace premiéra Sobotky k čerpání prostředků z Evropských fondů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Je faktickým šéfem ČSSD Sobotka, nebo Kalousek?
Přiznám se, že nestačím zírat, jak v současné vládní krizi, kterou zavinila výhradně ČSSD, šlape tandem Sobotka-Kalousek. Dokonce si z Bohuslava Sobotky dělají legraci i komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skupina ÚJV: 110. výročí založení Výzkumného a zkušebního ústavu Plzeň
Na slavnostním setkání v Plzni si dnes Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. (VZÚ Plzeň) připomíná už 110 let od svého založení. Od kanónů, přes motorová vozidla až po jadernou energetiku. Moderní technologie pro 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Je dobře, že se Syřané mlátí mezi sebou
Poradce izraelských premiérů Dan Schueftan správně podotknul, že v Sýrii to není souboj dobra se zlem, protože všechny válčící strany chtějí zabíjet Izraelce. Asad navíc ukrýval nacistického válečného zločince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Nás samozřejmě zajímalo, jak tuto otázku řeší spojenci
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu zákona o Vojenském zpravodajství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mezinárodní Policejní mistrovství České republiky v jezdectví
Přijďte se podívat v pátek i v sobotu do Brna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zakopávání mrtvých zvířat a plastů na poli. Návoz odpadu na cizí pozemky... Mrazivé svědectví o tom, co prý prováděl sedlák Rada, který na Václaváku tepal Babiše
Náměstek ministra dopravy Milan Feranec, který v minulosti působil ve společnosti Agrofert Holding a v roce 2011 nastoupil jako finanční ředitel do AGRO Jevišovice, podal ParlamentnímListům.cz vlastní svědectví o tom, jak to bylo s převzetím této společnosti Agrofertem a jaké osobní zkušenosti má s původním vlastníkem Agra Bohumírem Radou. Ten se mediálně zviditelnil jako bojovník proti Andreji Babišovi, kterého obvinil, že firmu převzal násilně. Dokonce proti němu vystupoval i na nedávné demonstraci na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj podporuje sportování mládeže
Zdravý pohyb po celý rok, péče o mladé talenty a jejich příprava na sportovní reprezentaci. Takový je cíl dotačního programu zaměřeného na výchovu talentovaných dětí s názvem Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skalický (TOP 09): Zákon neurčuje pravidla pro nakládání s daty
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu zákona o Vojenském zpravodajství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v pořadu „Týden s prezidentem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit): Pomocí internetu může být ochromena průmyslová infrastruktura
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu zákona o Vojenském zpravodajství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Stropnický i Hášová zůstávají, návrh opozice v Praze neprošel
Pražská opozice se dnes pokusila odvolat Matěje Stropnického (Zelení/Trojkoalice) z funkce předsedy zastupitelského výboru pro dopravu a Moniku Krobovou Hášovou (bez politické příslušnosti) z funkce členky komise rady pro legislativu. První návrh podala TOP 09 a druhý Piráti, ani jeden zastupitelé neschválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): nejlepší obranou je útok - tvrdý, rychlý a nekompromisní
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu zákona o Vojenském zpravodajství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Otázku migrace nelze řešit na evropském kontinentu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda o spolupráci v oblasti partnerství a rozvoje mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Islámskou republikou Afghánistán
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Zatímco…
Zatímco pan prezident DJT dokazuje, jaké obchody lze dělat na dálku z obklíčeného Bílého domu, jeho dcera Ivanka se snaží přesvědčit svět, jak jednoduché je získat 100 miliónů USD od Arabů do společného fondu a Světové banky, který má podporovat ženy v rozvojových zemích a zvyšovat jejich podíl na hospodářském životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Oteplení probudilo kůrovce, začalo jarní rojení
Rojení lýkožrouta smrkového, tedy kůrovce, letos začalo s takřka měsíčním zpožděním. Tento lesní škůdce se běžně rojí kolem 20. dubna, počasí mu ale nepřálo. Minulý týden se oteplilo a jarní rojení začalo. Lesy ČR investují do obranných opatření 172 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Pokud bude v Afghánistánu klid, bude klid i u nás
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda o spolupráci v oblasti partnerství a rozvoje mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Islámskou republikou Afghánistán
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Velký strach. Zeman prý poplival Sobotku. Babišovo odvolání má tuto dohru. Promlouvají Kalousek, Brabec, Gazdík či Okamura
ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman na Pražském hradě po odvolání Andreje Babiše z postu ministra financí řekl: „Byl to člověk, jenž vykonal v čele ministerstva práci, kterou nedokázal nikdo předtím.“ Babiše pochválil za rozpočtový přebytek, výběr daní či omezení daňových úniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Afghánistán je poměrně velkou oblastí našeho zájmu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 k návrhu vyslovení souhlasu s ratifikací Dohoda o spolupráci v oblasti partnerství a rozvoje mezi Evropskou unií a jejími členskými státy na jedné straně a Islámskou republikou Afghánistán
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Finance budou chtít v řízení proti bývalým šéfům MUS 8,6 miliardy
Ministerstvo financí se připojilo do trestního řízení proti bývalým manažerům Mostecké uhelné (MUS), jejichž případ bude řešit pražský městský soud. Jako náhradu škodu, která vznikla při privatizaci a následném údajném tunelování společnosti, bude ministerstvo prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových požadovat 8,608 miliardy korun. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Informaci převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Zastavme chov koní na jatka
Stop! Nechceme z koní salám!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Eko-kom: Ocenění za třídění odpadu převzaly obce Moravskoslezského kraje
Dnes byli v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Moravskoslezského kraje v třídění odpadů za rok 2016. Ve 13. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI byly vyhodnoceny celkem tři kategorie podle velikosti obcí a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Zajištění bezpečnosti komunikace Křižanovice – Hradiště
Na 25. 5. 2017 je naplánováno předání staveniště zhotoviteli akce stabilizace skalního svahu nad dočasně uzavřenou silnicí III. třídy Křižanovice - Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Díky NATO máme krásných 70 let míru v Evropě, zaznělo v ČT
Brusel se chystá na summit NATO, na kterém vystoupí také americký prezident Donald Trump. Děkan NATO Defense College v Římě František Mičánek České televizi oznámil, že v jednom směru souhlasí s Trumpem. NATO lze z určitého úhlu pohledu považovat za zastaralé. Posléze vysvětlil, jak to přesně myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Nechci, aby se interpelace změnily v komunistickou propagandu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - reakce na projev poslance Filipa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Sobotko, udělals chybu. Já zpět do politiky? Víte, má žena Petra...
ROZHOVOR Sociální demokracie potřebuje nové lidi a moderní programová témata, která by přilákala voliče. Takovými tématy by mohly být například sňatky lidí stejného pohlaví anebo boj proti jaderné energetice. V případě, že by se oslovit voliče podařilo, ČSSD by opět mohla dosáhnout třiceti procent. Sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek. Pokud se ale silný lídr v řádách ČSSD nenajde, může podle něj strana následovat osudu polské sociální demokracie a dokonce z parlamentu vypadnout úplně. Jinou možnost než jít do konfliktu s Babišem podle Paroubka sociální demokracie neměla. Premiér Bohuslav Sobotka se během tohoto období ale dopustil chyb. Taktickou chybou ze strany ČSSD podle Jiřího Paroubka bylo i jmenování silného politika ANO Ivana Pilného do čela rezortu financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Aliance může být funkční, jen když bude disponovat i účinnými silami následného sledu
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - odpověď na reakci poslance Filipa k otázce přidružení 4. brigády rychlého nasazení Armády České republiky k vedení 10. obrněné divize německého Bundeswehru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bez řečí: O co ve skutečnosti šlo Donaldu Trumpovi, když nadával na Írán
Prezident Spojených států Donald Trump spatřuje v Íránu hlavní hrozbu v celém regionu Blízkého východu. Podle experta taková prohlášení ovšem činí jen s tím úmyslem, aby získal peníze od Saúdské Arábie a zaměřil se na obnovu Ameriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyjadřováním soustrasti a minutami ticha teror neskončí!
Nelze stále jen čekat na výbuch nebo jiná teroristická zvěrstva, jež provádí islámští fanatici ve jménu Alláha a středověkého proroka Mohameda. Ochrání nás pouze systémová řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kapsch zvažuje nabídnout státu na výběr mýta satelitní systém
Správce mýtného systému v ČR, společnost Kapsch, zvažuje v připravovaném tendru na mýto nabídnout státu satelitní systém. Podle firmy, která mýto spravuje prostřednictvím mikrovlnných mýtných bran, znevýhodňuje totiž požadavek Ministerstva dopravy na rozšíření zpoplatněné sítě o 900 kilometrů silnic první třídy mikrovlnnou technologii. ČTK to dnes sdělil obchodní ředitel Kapsch ČR Karel Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Motivem podpisu dopisu o záměru je posílení systému kolektivní obrany NATO
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - odpověď na interpelaci poslance Filipa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Horké chvilky ve sněmovně: Komunisté kvůli Hermanovi bouchali do lavic
Slovní přestřelka mezi ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a poslanci KSČM nastala při dnešních písemných interpelacích. V jednu chvíli se v jednacím sále dokonce ozvalo bušení do lavice. Stalo se tak poté, co Herman označil za hanbu české politiky přítomnost komunistů v parlamentu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): V Iráku a Sýrii stojí proti sobě dva státy paktu NATO
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. 5. 2017 - reakce na odpověď ministra obrany Martina Stropnického k otázce přidružení 4. brigády rychlého nasazení Armády České republiky k vedení 10. obrněné divize německého Bundeswehru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý: Budou další útoky. I u nás, je to jen otázka času. Je třeba začít deportace
ROZHOVOR „Manchesterem útoky nekončí a my jako Evropa proti tomu ve skutečnosti nic neděláme. Ve slovních vyjádřeních ano, ale prakticky velmi málo,“ tvrdí bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Jiří Šedivý a upozorňuje, že neděláme téměř nic. Zároveň však dodává, že provést absolutní opatření nelze. Museli bychom totiž žít v policejních státech, kde budeme neustále sledováni, a takový život by byl velmi složitý a nepříjemný, uvádí dnešní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra