Oficiální zpravodajská média

Urážka Miloše Zemana! vystoupila psychiatrička proti Sobotkovi kvůli „rozpadu osobnosti“ prezidenta
Jako jednoznačnou urážku prezidenta Miloše Zemana hodnotí slova premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) přední pražská psychiatrička. Jde o Sobotkovu reakci na Zemanův výrok, že se premiér chová jako svině. Sobotka zareagoval tím, že hlava státu trpí rozpadem osobnosti. Psychiatrička se Zemana zastala na stránkách deníku Aha!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
SPIN: Několik vět 2017
Prohlášení Politické platformy Spravedlnost & Inovace k trvalé politické krizi v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Škodíte, jako komunisti, neslo se Evropským parlamentem. Schytala to Jourová, nakonec se ozval Polčák
Německá europoslankyně Beatrix von Storch (Alternativa pro Německo) se na půdě Evropského parlamentu důrazně zastala tradiční rodiny. Vyprovokovala tím k reakci českého europoslance Stanislava Polčáka (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09 zachraňuje ohrožený druh – živnostníky
Expedice nEUhneme vedená předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem – řečeno s nadsázkou – narazila na Vysočině na ohrožený druh, kterým se stávají živnostníci a podnikatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Cena ministra potřetí: zaměstnanci resortu spravedlnosti převzali diplomy a čestná uznání
Ve slavnostních prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice předal ministr spravedlnosti Robert Pelikán ocenění pracovníkům Probační a mediační služby a Vězeňské služby. Ceny se udělovaly v mnoha kategoriích, novinkou pro letošní rok pak byla kategorie vychovatel roku. Potlesku se dostalo jak jednotlivcům, tak i několika pracovním kolektivům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pane Kocábe, mají z vás srandu. Prý na vás mr... Marvanová, Dyk či herec Mádl představili petici a už je veselo
Politická platforma Spravedlnost a inovace (SPIN) zveřejnila manifest Několik vět 2017, v němž kritizuje současné poměry v Česku a vyzývá ke společenským a politickým změnám. Mimo jiné požaduje zařazení Česka do jádra Evropské unie, zrušení pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny, podporu vzdělávání nebo zamezení toho, aby média byla v rukou politiků. Manifest, ke kterému se připojily čtyři desítky signatářů, svým názvem odkazuje na petici z roku 1989, kterým proti poměrům v tehdejším Československu protestovali disidenti i představitelé oficiální kultury a vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bude nová revoluce? „Bezpečnostní expert“ Kocáb, Marvanová, Kalvoda a herec Mádl se chystají do akce
Několik vět přichází opět na scénu. Petice, která byla sepsána v červnu roku 1989, čili půl roku před Sametovou revolucí, získává novou podobu a v době výročí jejího podpisu by se mělo objevit její nové znění. Stojí za ním politická platforma s názvem Spravedlnost & Inovace, zkráceně SPIN, kolem advokátů Jana Kalvody, Hany Marvanové a hudebníka Michaela Kocába. Informuje o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé si připomenou památku Horákové a dalších obětí komunismu
Lidé si dnes na několika místech v Praze připomenou památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety. Pietní shromáždění se uskuteční u pomníku obětí režimu na Újezdu a v pankrácké vazební věznici. Večer se pak v Museu Kampa a na přilehlé náplavce uskuteční happening, kde příchozí budou moci zapálit za oběti komunismu svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Vlastimil Podracký: Svět podle Putina
Televize Prima pořadem Svět podle Putina dokázala, že žijeme ve svobodné společnosti a nejsme zatím ovládnuti cenzurou, i když jsem slyšel mnoho hlasů proti vysílání tohoto pořadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovna opět schválila zpřísnění podmínek pobytu cizinců v ČR
Sněmovna znovu schválila novelu, která zpřísní podmínky pobytu cizinců v Česku a omezí ekonomickou migraci. Rozhodla tak dnes přes nesouhlas senátu a ochránců lidských práv, jimž vadilo mimo jiné zrušení dozoru státních zástupců nad zadržovacími zařízeními pro migranty, který navrhla vláda. Normu, kterou prosadilo 113 ze 145 přítomných poslanců, nyní posoudí prezident. V případě přijetí budou některá opatření asi napadena senátory u Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Bože, ta je ale blbá.“ Merkelová mluvila o terorismu a těžce to schytala od českého ekonoma
Ekonom Pavel Kohout zaraegoval na německou kancléřku Angelu Merkelovou, která pronesla v rozhovoru pro německý časopis Brigitte.V něm nešetřila optimismem v tom smyslu, že i když v současné době sužují Evropu teroristické útoky, ona věří, že terorismus časem také pomine.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Výbušné dokumenty, předložené zástupcům ČR: Smiřte se s migrací a uznejte a odhlasujte, že je prospěšná. Ohrožení lidí? Omyl
Do redakce ParlamentníchListů.cz se dostala část dokumentu, která byla předložena poslancům České republiky na Parlamentním shromáždění Rady Evropy. A netýká se ničeho jiného než migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Desítky vagónů posílí odjezd na letní prázdniny, ČD vypraví i posilový rychlík Praha – Bohumín
Desítky posilových vozů, které dohromady nabídnou několik tisíc míst k sezení, zařadí České dráhy do svých spojů. Spoje budou posilovat především v pátek a v sobotu, více vozů ale pojede i před nadcházejícími svátečními dny a v neděli na konci prvního prázdninového týdne. Posilovat se bude hlavně tam, kde bude velký zájem o rezervace míst. České dráhy v sobotu ráno vypraví i posilový rychlík z Prahy do Olomouce, Ostravy a Bohumína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO „Samozřejmě, že to o Trumpovi a Rusku není pravda.“ Zaměstnanec CNN šokuje na tajné nahrávce
Dlouhé měsíce se vedou v amerických i světových mainstreamových médiích dohady, jestli skutečně Rusko ovlivnilo výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech. Investigativec James O'Keefe natočil tajnou nahrávku, podle které minimálně v případě CNN jde pouze o cílenou snahu Trumpa poškodit a získat vyšší sledovanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
„NATO se dále na východ rozšiřovat nebude,“ padlo 10. února 1990 mezi 4. a 6. hodinou. Prestižní Spiegel má ve svém archivu bombu
Po dlouhých letech opět vzplála debata o tom, dostal-li Sovětský svaz v roce 1990 záruku, že nedojde k rozšírení NATO na východ. Do dnešního dne toto téma dovádí mnohé tehdejší i dnešní politiky k nepříčetnosti. Jak to tehdy tedy bylo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miliony, miliony migrantů, vyhrožuje nám hlavoun EU. A navrhuje... Ano, platit
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani tvrdí, že EU musí urychleně řešit migrační krizi, Pokud ji nebude řešit, hrozí prý, že starý kontinent zaplaví miliony migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nechte mě domluvit. Havel sloužil lidu! Babiš jako Hitler a Stalin. Daniela Drtinová to měla s Bárou Štěpánovou těžké
Herečka a předsedkyně výkonného výboru Spolku za zachování demokracie Bára Štěpánová se v poslední době velmi vymezuje proti exministru financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentu Miloši Zemanovi. Proč tak činí, zdůvodnila mimo jiné v pořadu DVTV.cz s moderátorkou Danielou Drtinovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
To bude velké! Informace o prvním setkání Trump–Putin. Ten druhý si prý mne ruce
Prezident Spojených států Donald Trump by podle všeho rád uspořádal okázalé setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Oba politici se potkají na summitu zemí G20 v německém Hamburku. Trump však nechce, aby se jednalo jen o jakési neformální setkání, ale o velkou schůzku dvou státníků s diplomatickými přípravami. které k tomu patří. Zkrátka, velké setkání s velkou parádou. Informuje o tom agentura AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš ponížil Moravce tím, že místo k němu šel mluvit do jiné TV. Dobře prý udělal. A ještě to pořádně rozjel
Moderátor České televize Václav Moravec dostal v neděli od exministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše košem, kvůli nemoci v rodině. Ta však Babišovi již nezabránila se zúčastnit pořadu V politike slovenské televize TA3. V pořadu Otázky Václava Moravce jste tak Babiše vidět nemohli, u našich slovenských kolegů ano. Pořad na TA3 byl odvysílán v neděli v 11 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO „Melete hovna! Velký hovno platíte!" Brutální hádka Babiše s občanem, jakou jste ještě neviděli
Andrej Babiš (ANO) za posledních pár dní navštívil mnoho českých měst a hovořil s mnoha českými občany. Ne vždy se však od nich dočkal vřelého přivítání a milých slov. Po internetu koluje video, které dokládá, že na adresu Babiše občas padají velmi silná slova a šéf hnutí ANO stejně silným výrazivem oplácí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Čeští restaurátoři představili na mezinárodním festivalu v Bologni digitalizovaný snímek Place de la Concorde
V italské Bologni byl při zahájení Mezinárodního filmového festivalu Il Cinema Ritrovato uveden ve světové premiéře snímek Place de la Concorde pořízený chronofotografickou kamerou Étienna-Julese Mareye mezi lety 1888 a 1897.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda na vysvědčení v klíčových předmětech propadla
Dnes jsme zakončili hodnocení vlády, která se tři a půl roku tvářila jako úspěšná. Minulé měsíce potvrdily, že všechno byla jen marketingová bublina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Balkánská „stabilokracie“
Ve Washingtonu panují obavy z ruského humanitárního centra v jihosrbském městě Niši, které se zde nachází již pět let a je určeno pro humanitární účely na Balkánu, jako jsou například přírodní katastrofy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Dolínek: Karel Březina, to je obrovský dříč. Nedostudoval jsem pět vysokých škol, protože...
Volební lídr v Praze i místopředseda ČSSD Petr Dolínek poskytl dnešní MF Dnes rozhovor o poměrech ve straně – nejen v souvislosti s Jiřím Zimolou, jenž skončil na postu jihočeského hejtmana, ale i s Jiřím Paroubkem, jenž se neúspěšně pokouší o návrat. Sám Dolínek o sobě říká, že není bafuňář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Strefují se do Zemana, sami jsou však nazí…
Je až symptomatické, kolik lidí si při rozebírání příčin krize naší společnosti vystačí s jedním dvěma politiky. Většinou jako symbol „zla“ poslouží Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Oprava trati zastaví na devět dní provoz metra linky C v úseku Florenc – Pražského povstání
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší od soboty 1. července do neděle 9. července 2017 kvůli opravě trati provoz metra na lince C, a to v úseku Florenc – Pražského povstání. V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava XC. Cestujícím budou v průběhu výluky k dispozici informátoři DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
„Takový pěkný pár“ z Afghánistánu vyřešil rodinnou hádku po svém. Žena je ráda, že přežila
Před několika dny se afghánský migrant pokusil ve Vídni znásilnit mladou ženu. Nyní má potíže se zákonem další migrant z Afghánistánu. Tentokrát jde o obvinění z pokusu o vraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Díky projektu MPSV může obědvat už 10 tisíc dětí
Pomoc dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit obědy ve školních jídelnách, pokračuje již třetím rokem. Do aktuální výzvy „Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi“ Operačního programu potravinová a materiální pomoc, kterou MPSV vyhlásilo na jaře, se přihlásilo osm krajů. Ve školním roce 2017/2018 bude mít bezplatné stravování zajištěno téměř deset tisíc dětí z nemajetných rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Začátek prázdnin přinese několik omezení v tramvajové dopravě
V sobotu 1. července 2017 začne v provozu tramvají několik výluk, které v několika lokalitách Prahy ovlivní aktuální linkové vedení Pražské integrované dopravy. Jedná se o akce vyvolané nejen opravami a rekonstrukcemi tramvajových tratí, ale i kvůli opravám vodovodního řadu či obnově rozvodného tepelného zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jestli to takhle půjde dál, bude to hrůza tady žít, varuje kardinál Duka
V rozhovoru pro server Echo24.cz se kardinál Dominik Duka rozpovídal o Tomáši Halíkovi, papeži Františkovi, migrační krizi a hrozbě terorismu. Pokud bude tato hrozba narůstat, tak si prý Duka neumí představit, jaké to bude žít v České republice tak za deset let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila zpřísnění podmínek pro pobyt cizinců v Česku. Týkají se i ekonomické migrace
Senát ani ochránci lidských práv s novelou nesouhlasí. Rozhodnutí je na prezidentovi.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:36, zobrazit podobné
Ze Senátu se vrátil do Sněmovny upravený kariérní řád. A ministr Štech hned nastoupil
Do Poslanecké sněmovny se dnes vrací Senátem upravený kariérní řád pro učitele. V ranním vysílání ČT24 se k němu vyjádřil současný ministr školství Stanislav Štech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice proti záměru umístění reklamních poutačů na chodníky Krnova
Město by mělo být spíše místem, kde se snoubí historie, s krásnou architekturou, a úsilím vedení města by mělo být jej zkrášlovat, nikoliv přelepovat reklamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Věřím, že desetiprocentní hranici překonáme
Lidovci a Starostové dnes v Českých Budějovicích představili kandidátku pro Jihočeský kraj a podepsali spolu koaliční smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SÚJB: Účast českého týmu na mezinárodním cvičení leteckých monitorovacích skupin
Ve dnech 26. až 30. června se český tým složený ze specialistů Státního ústavu radiační ochrany, v.v.i. a Armády české republiky (jmenovitě příslušníky 314. Centra výstrahy zbraní hromadného ničení a 24. Základny dopravního letectva) účastní mezinárodního porovnání leteckých skupin „Airborne Radiometrics Exercise 2017“ ve Švýcarsku spolu s týmy ze Švýcarska, Německa a Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Průběh rekonstrukce vodní nádrže Opatovice
Na vodním díle Opatovice pokračují stavební práce, konkrétně se jedná o odlom skály pro nové konstrukce bezpečnostního přelivu, přemostění skluzu a skluzu samotného. Následně bude na těchto stavebních objektech probíhat betonáž, která začne nejdříve v druhé polovině července 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR a TC AV ČR nabízejí služby koučinku pro příjemce programu GAMA
Předseda Technologické agentury ČR (TA ČR) Petr Očko a ředitel Technologického centra AV ČR (TC AV ČR) Karel Klusáček dnes podepsali memorandum o spolupráci v oblasti nabídky koučinku projektům financovaným z programu GAMA, podprogramu 2, Seal of Excellence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Expozice České republiky zazářila na veletrhu v Pekingu
Hned tři ocenění si přivezli zástupci agentury CzechTourism z jednoho z největších a nejvýznamnějších asijských veletrhů Beijing International Tourism Expo (BITE), který proběhl ve dnech 16. - 18. června v čínském Pekingu. Cenu za nejoblíbenější stánek „Most Popular Booth Award“ doplnila cena pro nejzajímavější expozici „Most Outstanding Booth Award“ a cena za nejlepší národní tým „Best Team Award“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Izrael je ve vědě pro Českou republiku inspirací, ale i my máme co nabídnout
O možnostech dalšího rozvoje vzájemné spolupráce ve vědní oblasti jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 26. června se svým izraelským rezortním kolegou Ofirem Akunisem, který byl v České republice na dvoudenní oficiální návštěvě. Vzájemná spolupráce se v současné době soustřeďuje především na vyspělé technologické obory a přírodní vědy, potenciál obě strany vidí i v oblasti humanitních věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení LEX: Pro nás, držitele legálních zbraní, je to hlasování o důvěře
Otevřený dopis poslancům České republiky od držitelů legálních zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Pondělíček (LEV21): Bitva u Zborova, 2. 7. 1917
Bitva u Zborova byla v době naší první republiky symbolem. Stala se symbolem bojových tradic Československé armády, která se rodila v bojích První světové války. Navazovala na husitské tradice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Uprchlické kvóty a páchání dobra
Zástupci Evropské komise oznámili úmysl zahájit řízení proti ČR, Polsku a Maďarsku za nedodržení závazku přijmout migranty z azylových táborů v Řecku a Itálii, kteří měli být rozděleni do jednotlivých členských států EU dle tzv. kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Mlýny melou čím dál rychleji
Nedávno slavila za přítomnosti televizních kamer plastické sedmdesátiny (osmdesátiny?, devadesátiny?) přední česká pěvkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tichý: Je kritika SPD vlastizradou?
Výsledek voleb má vždy dopad pro tento stát a jeho obyvatele. A zejména v současné situaci budou výsledky voleb nedozírné. Nyní jde víc než jindy o vědomosti, znalosti, informace a individuální schopnost každého člověka přemýšlet o nabytých informacích a vyhodnotit si je. Nejde o "fanouškovské" city!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mince ČNB k 100. výročí bitvy u Zborova
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci k 100. výročí bitvy u Zborova, symbolu úspěchů československých zahraničních legií během první světové války. Mince v nominální hodnotě 500 korun bude v prodeji od 28. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Lusková (Realisté): Děti jako oběti experimentu inkluze
Je konec školního roku, česká společnost má za sebou jeden rok experimentu s dětmi, experimentu inkluzivního vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Ptám se, komu to prospívá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman uhranul: Přesuňte sídlo EU do Prahy
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. A při tiskové konferenci byl prezentován i zajímavý nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Protikuřácký zákon? Klasická ukázka nedomyšlenosti zákonů
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Hrozba ze strany Ruska sílí. Buďme připraveni
Předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel varuje, že ruská hrozba sílí na všech frontách a Severoatlantická aliance na to musí být připravena. Slova generála Pavla přinesl server Politico.eu. Došlo i na Turecko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nehorázné, to tedy ne. Šéfové zvažují skřípnout lidi v německé Škodě Mladá Boleslav, padají silná slova
Během setkání představenstva automobilky Škoda Auto s odboráři padl ze strany managementu firmy návrh na zmrazení mezd zaměstnanců automobilky na tři roky. Informoval o tom týdeník Škodovkářský odborář. ParlamentnímListům.cz informaci následně potvrdil předseda škodovkářských odborů KOVO. Návrh na zmrazení platů je zajímavý v kontextu silných hospodářských výsledků firmy a nízké nezaměstnanosti, která tlačí na růst mezd, a to zejména v poptávaných dělnických profesích. V automobilce koncernu Volkswagen (VW), jemuž mladoboleslavská Škodovka patří, se přitom nedávno právě kvůli vyšším platům stávkovalo. A to jsou Slováci nejlépe placenými zaměstnanci VW v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Do Štrasburku poletím i za své. Rebelka Zelienková se brání svému odvolání z delegace do Rady Evropy
O svém odvolání a neshodách ve sněmovně ale v Radě Evropy poslankyně mluvit nehodlá. "Špinavé prádlo se má prát doma," dodala Zelienková.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:36, zobrazit podobné
SPO: Nečas lídrem ve Zlínském kraji
Bývalý náměstek hejtmana pro zdravotnictví Lubomír Nečas se stal lídrem kandidátky Strany Práv Občanů ve Zlínském kraji pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Cestovní pojištění chrání na cestách
S blížícím se koncem školního roku odstartuje hlavní sezona dovolených a s nimi i časté cesty do zahraničí, ať již k moři či do hor. Při plánování prázdninového rozpočtu doporučuje Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nepodceňovat uzavření cestovního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Potvrzeno. Na kandidátce ANO nebude poslanec Čihák. Jeho kolega Fichtner se propadl až na jedenáctou pozici
Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit z okolí magistrátu hlavního města Prahy, na příští volební období může zapomenout poslanec ANO Pavel Čihák. O tom jsme jako první informovali již na začátku června. Sešup z volitelné pozice ovšem ke všeobecnému překvapení zažil i Matěj Fichtner, současný poslanec hnutí a místopředseda mandátového a imunitního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Ifo na historickém maximu
Ani silnější euro, které zhoršilo postavení německých firem na světovém trhu, nijak neovlivnilo extrémně pozitivní naladění německých firem, a tak se tolik sledovaný index Ifo vypjal k novému historickému rekordu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Boj s komunismem u nás neskončil
Dnes si připomínáme 67 let od justiční vraždy Milady Horákové. Doba těchto brutálních politických procesů je už naštěstí pryč. Komunismus ale nezmizel a nebezpečí nesvobody a totality je stále přítomno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
SŽDC: Projekt přeshraniční spolupráce pomáhá s přípravou plánované vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan
Cestování vlakem mezi Prahou a Drážďany za 52 minut. Tak by měl v roce 2035 vypadat jeden z konkrétních výsledků projektu, jehož zahajovací konference se konala 22. června v Ústí nad Labem za účasti partnerů z Česka a Saska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Evropská energetická politika a její vliv na energetické trhy
Minulý týden Praha hostila Mezinárodní finančně-bankovní fórum zemí SNS a Evropy, které se konalo pod záštitou prezidenta Miloše Zemana. Ráda jsem přijala pozvání a přednesla projev, který připojuji níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti proti horku ve městech aneb nenechme se upéct
Českou republiku už zase sužuje vlna veder. Piráti ji vnímají jako problém, který se dá aspoň zčásti řešit. Naší základní tezí je „Strom je klimatizační jednotka“. Proto chceme zlepšit systém ochrany zeleně ve městecha a prosadit vznik území divoké přírody, která budou otevřena lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vodní záchranná služba ČČK převzala novou techniku
Ve středu 21. června 2017 na pražské Smíchovské náplavce převzala Vodní záchranná služba ČČK nové záchranné prostředky pro zajištění vodních ploch před nadcházející letní sezónou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Haushalter (ANO): Pozvánka pro představitele hnutí na golfový turnaj
Na 11.7. byl s ohledem na diáře hlavních hostů stanoven termín golfového turnaje a setkání s podporovateli hnutí na Golfu v Hodkovičkách. Na setkání budou pozváni dlouhodobí podporovatelé hnutí a budeme tak mít příležitost získat pro naši KO finanční podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Málem i ten Putin! Ještě jednou k Václavu Moravcovi, který chytil kopanec od Andreje Babiše
Bude zajímavé sledovat, jestli si Česká televize bude počínat stejně i v případě jiných hostů, kteří se jí několik dnů dopředu omluví z vysílání, jako v případě Andreje Babiše. Tedy tak, že dotyčný bude předmětem stalkingu a moderátor na úvod pořadu řekne, co všechno a kde dělal od té doby, co omluvil svou nepřítomnost ve veřejnoprávní televizi. Moderátor Václav Moravec i Česká televize si s chutí pořádně kopnou do nepohodlných politiků, takže časem budou v OVM, které ničím neobohacují a jsou jen takovou pěnou dní, možná jen hosté z pražské kavárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Rozhodnutí sociálních demokratů Pardubického kraje si velmi vážím
Lídrem kandidátky do podzimních voleb bude v Pardubickém kraji ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka. V korespondenčním hlasování mu vyjádřilo podporu 65 % členů sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Středočeské bučiny Ve Studeném bez zásahu člověka
Samovolnému přírodnímu vývoji bez zásahu člověka je od 22. června ponecháno 32,76 hektarů lesa Ve Studeném na Benešovsku ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu zahrádkářské osady Ořechovka
My, níže uvedení občané České republiky, protestujeme formou podepsání této petice proti návrhu, který by změnil zahrádkářskou osadu Ořechovka v Kolíně na čtvrť s rodinnými domy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová: Nejvíc odvahy jsem potřebovala, když jsem skákala do bazénu ze třímetrového prkna
Německá kancléřka Angela Merkelová o svém soukromí téměř nehovoří. V pondělním živě vysílaném rozhovoru pro časopis Brigitte však udělala výjimku. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Roubíčková (TOP 09): Digitální gramotnost na školách je třeba urychlit
Kvalitní a zajímavá výuka informatiky od prvních školních let je nezbytnou podmínkou toho, aby Česká republika v budoucnu nebyla jen lacinou montovnou Evropy, ale aby obhájila status ekonomicky vyspělé konkurenceschopné společnosti, říká dvojka moravskoslezské krajské kandidátky TOP 09 pro sněmovní volby a vysokoškolská pedagožka Michaela Roubíčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC rozšiřuje spolupráci s rakouskými výzkumníky
Společné využívání metod, technologií i vybavení, díky kterému se zvýší odborné znalosti, kvalita služeb či vývoj nových aplikací. To vše přinese spolupráce vědců z Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) s rakouskými výzkumníky v rámci programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zabít pět vetřelců za jednoho zavražděného Čecha, ošklivý nacionalista, hrdinství předků a česká krev. Daniel Landa na Vyšehradě pokřtil knihu exministra Bašty
REPORTÁŽ Historik, archeolog, exministr a diplomat Jaroslav Bašta představil v pondělí na Starém purkrabství na Vyšehradě svůj historický román Zapomenuté vítězství. Knihu mu „pokřtil“ zpěvák, textař a skladatel Daniel Landa, který na Vyšehradě bydlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Toto krátké, ale o to brutálnější video z Německa obletělo celou Evropu. Nyní začal soud
Včera začal v Berlíně proces s přistěhovalcem, který loni v říjnu srazil ženu ze schodů. Obžalovaný se sice své oběti omluvil, ale tvrdí, že si na samotné spáchání trestného činu nepamatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal pozemky po neexistujícím státním podniku v Lázních Bohdaneč
Pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Pardubicích po důkladném prošetření veškerých nabývacích titulů převzali do příslušnosti hospodařit ÚZSVM spoluvlastnický podíl v rozsahu 1/5 dvou pozemků v katastrálním území Lázně Bohdaneč dohledaný pomocí Mapy majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Stávka zvedla mzdy
Až ostré zastavení práce v provozech se žádaným SUV přimělo vedení bratislavského Volkswagenu k velkorysejšímu přístupu k požadavkům odborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Má parlamentní demokracie v České republice budoucnost?
Často se hovoří o tom, že mizí souboj pravice a levice. Ani to není přesné. Levice dominuje, protože se pravice ztrácí. Ale ta se ztrácí hlavně proto, že není poptávka po pravicových postojích a politikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zárukou bezpečnosti země a jejích občanů musí být národní suverenita
Pokud si chceme zachovat svobodu, demokracii, bezpečí občanů a kulturní hodnoty, které jsme zdědili po našich předcích, musíme zůstat suverénním státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Chystá se velký zvrat? USA, přestáváte být lídrem světa. Angelo, vezmi to ruky, žádají mnozí. Merkelová se spojí proti Trumpovi s Číňany
Za pár dní v německém Hamburku proběhne setkání lídrů zemí G20. Server britského deníku The Guardian tvrdí, že při tomto setkání dojde k velkému střetu německé kancléřky Angely Merkelové a prezidenta USA Donalda Trumpa. Tvrdá srážka těchto politiků už je v podstatě nevyhnutelná, tvrdí server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Poslední premiéra operní sezony: Orfeus v podsvětí v Hudebním divadle Karlín
Poslední premiéra stávající operní sezóny Národního divadla bude opereta Orfeus v podsvětí francouzského skladatele Jacquese Offenbacha, jejíž uvedení je na programu 6. července 2017 v Hudebním divadle Karlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Odborářská kudla do zad! Dohody neplatí?
O tom, že zákonodárný sbor by měl přicházet se zákonnými normami co nejjednoduššími, které nebudou omezovat člověka, se může zanedlouho člověku jenom zdát. Stačí, když se poslanci ztotožní s nebezpečnými poznámkami odborářů, které jdou – poprvé v historii hnutí na ochranu práv a zájmů zaměstnanců – právě proti zaměstnaným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Unie učinila významný krok pro ochranu průmyslu před nekalou konkurencí z Číny
Evropský parlament udělal minulé úterý velmi důležitý krok pro ochranu evropského průmyslu před dumpingový dovozem z Číny. Výbor pro mezinárodní obchod v EP totiž podpořil návrh opatření na ochranu evropského trhu proti dovozu zboží s dumpingovými či nepřiměřeně dotovanými cenami. To je podstatné, a v některých případech možná až existenčně důležité, pro některá citlivá odvětví v evropském, a také českém hospodářství, jako jsou například ocelářský nebo keramický průmysl. Tyto sektory totiž čelí přílivu velmi levné produkce z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zfackování nového ministra a pravda o Katce Valachové. Učitel, který odešel ze školství, rázně vystoupil
ROZHOVOR Učitelé a zaměstnanci škol se topí a volají o pomoc, zatímco ve vyšších patrech školské hierarchie mezi ministerskými úředníky se ještě tančí jako na Titaniku, když šel ke dnu. „Plivat učitelům do obličeje je možná pro nového pana ministra přirozená forma diskuse. Jeho chování zcela odpovídá jeho komunistické kariéře,“ tvrdí bývalý pedagog na základní škole a nynější podnikatel v informačních technologiích inženýr Daniel Rovný. A ani Katka Valachová podle něj nic dobrého českému školství nepřinesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Muž, který kdysi pozval Topolánka na orgie, se vrací. Možná jej čeká velký comeback
Když v listopadu 2011 Silvio Berlusconi odstoupil z premiérské funkce, těžko by někdo čekal, že se ještě může vrátit zpáty na politické výsluní. Úspěch v nedělních volbách jeho strany Forza Italia však může doyena italské politiky katapultovat hodně vysoko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Učitelé si zaslouží podporu své profese
Shrnutí ke kariérnímu řádu, o kterém dnes budou jednat poslanci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: SPD - je čas na větší spravedlnost
Němečtí sociální demokraté (SPD) na mimořádném sjezdu strany v Dortmundu v neděli jednomyslně schválili svůj volební program. Dokument nese název „Je čas na větší spravedlnost, zajištění budoucnosti, posílení Evropy“. Podle generálního tajemníka SPD Hubertuse Heila mají sociální demokrat ten nejlepší program pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Michek: Historie varuje
Rčení "Historia magistra vitae aneb dějiny jsou učitelkou života", vždy platilo, platí to i dnes a platit to bude i v budoucnu. Historická paměť evropských národů varuje před bagatelizováním nebezpečí islamizace Evropy. Bohužel čelní představitelé Evropské unie si toto nebezpečí nepřipouštějí a důsledky své špatné politiky se prostřednictvím povinných kvót na přerozdělení ekonomických imigrantů pokoušejí přenést do dalších zemí střední a východní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek to bere zpět do ČSSD přes Cerhenice. Zdejší buňka schválila jeho přijetí Praze navzdory
Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku v pondělí schválili přijetí bývalého předsedy ČSSD a někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Učinili tak přesto, že se proti jeho návratu postavilo vedení pražské ČSSD. Přihlášku a usnesení místní organizace Cerheničtí pošlou pražským orgánům, které by měly záležitost znovu projednat, řekl předseda ČSSD na Kolínsku a cerhenický starosta Marek Semerád. Pondělní schůze ČSSD v Cerhenicích se podle Semeráda zúčastnilo téměř 50 z 89 členů, přítomen byl i Paroubek. Pro přijetí zvedli ruku skoro všichni, proti byl pouze jeden hlasující a jeden se zdržel. "Přijali jsme pana Paroubka za člena a zahájili jsme proces jeho vstupu," uvedl Semerád.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:36, zobrazit podobné
Toxický Visegrád zkrachoval. Macron nebude s odpadlíky z Východu ztrácet čas, děsí se komentátor
Analytik Daniel Klimeš v textu pro server Aktuálně.cz konstatuje, že česká politika v EU totálně zkrachovala. Vylámali jsme si zuby na Emanuelu Macronovi. Na tom samém Macronovi, kterého tolik českých politiků přivítalo. Podle Klimeše to ovšem bylo velmi krátkozraké jásání nad výsledkem francouzských prezidentských voleb, protože Macron dával jasně najevo, že bude tvrdě hájit francouzské zájmy, byť je halí do evropského hávu. A Česko doplácí na svou pověst věčného brblala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková oslavila na hradě Karlštejně své 70. narozeniny! Dostala loutku i Diamantovou desku
Na vyprodaném nádvoří hradu Karlštejn oslavila zpěvačka Helena Vondráčková své 70. narozeniny. Přímo v den jubilea jí tam přišla popřát tisícovka fanoušků, mezi kterými byla i řada známých osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Já už nemám slov. Helena Langšádlová spráskla ve studiu ČT ruce nad Zemanem
Po roce od britského referenda o vystoupení z EU začala tvrdá vyjednávání o tom, jak bude Brexit vypadat. Britská premiérka Theresa Mayová už netrvá na tvrdém Brexitu, ale špičky EU stejně nejsou nadšené. Proč? V pondělních Událostech, komentářích ČT o tom diskutovali místopředsedové sněmovního výboru pro evropské záležitosti Igor Jakubčík (ČSSD) a Helena Langšádlová (TOP 09), expertka ODS pro evropské záležitosti Adéla Kadlecová a politolog Alexander Tomský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Děti se loučily s věkem bezstarostnosti
Opět stylově pojala jablonecká mateřská škola Slunečnice v pátek 23. června loučení s letošními předškoláky. Areál školky se přenesl do doby, kdy ani rodiče dětí z mateřinky nebyli ještě na světě, do časů 60. až 80. let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Politici nemají odvahu jít proti většinovému názoru společnosti
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička přivítal v úterý 20. června na půdě Evropského parlamentu učitele českých středních škol. Během krátkého setkání s nimi diskutoval nejen o Evropské unii a postavení České republiky v rámci ní, ale také o problematice českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Dlouhá léta si jich nikdo nevšímal, ale jsou nesmírně potřební
Vláda schválila 500 mil. na vyšší platy nepedagogů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hanba! Ať táhne k čertu! Lidovecké lehké děvy. Nechci být sprostý, ale... Bělobrádek řekl, že bychom měli přijmout aspoň nějaké uprchlíky, a toto nám pak řekli Babiš, Keller, Gazdík či Okamura
ANKETA Novinky.cz informovaly, že vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek v pátek řekl, že KDU-ČSL by chtěla, aby vláda přijala jiný postoj k migračním kvótám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09 neprosadila debatu o potlačení demonstrací v Rusku
Opoziční TOP 09 neuspěla s návrhem, aby sněmovna debatovala o potlačení opozičních demonstrací, které se konaly před dvěma týdny v Rusku. Většina poslanců při dnešním projednávání návrhu programu sněmovní schůze zařazení nového bodu nepodpořila. Proti původnímu plánu nebude dolní komora jednat o vládní předloze, která by stanovila podmínky pro činnost soukromých bezpečnostních agentur, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Adam Mikulášek: Antizemanovský hyenizmus už překračuje všechny meze
V poslední době se objevilo tolik hnusných článků ohledně prezidentova zdraví, napřed, že by měl jít do invalidního důchodu, včera už dokonce, že „učurává“..., zkrátka naši „obránci demokracie“ jdou přes mrtvoly!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Přijel jsem do Japonska v hrozně důležité době, oznámil v Tokiu Sobotka. A podpořil EU
Premiér Bohuslav Sobotka dnes při setkání se svým japonským protějškem Šinzóem Abem v Tokiu podpořil rychlé uzavření dohody mezi Evropskou unií a Japonskem o strategickém partnerství a dohody o volném obchodu mezi oběma stranami. S Abem diskutoval také o rozšíření hospodářských vztahů Japonska a České republiky. Podle Sobotky se nyní dojednává mimo jiné memorandum mezi Japonskem a ČR v oblasti obranného průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Japonsku s premiérem Abem o spolupráci
Na úvod své čtyřdenní návštěvy Japonska jednal předseda vlády Bohuslav Sobotka v úterý 27. června 2017 s premiérem Japonska Šinzó Abem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pirátská strana už nyní realizuje, co ostatní politici dosud jen slibovali
Založit firmu za jediný den – Piráti přichází s reálnou vizí, kdy budou mít občané možnost založit obchodní společnost z domova za den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Většina migrantů na Slovensku být nechce
Slovensko v rámci přesídlení přijalo 149 křesťanů z Iráku, více než polovina z nich se ovšem rozhodla vrátit z důvodu stesku po domově a kulturních rozdílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Prosím, aby Sněmovna napravila hanbu, kterou způsobila vláda svým mlčením
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policisté se zaměří na hazard, alkohol, drogy u dětí v období letních prázdnin
První náměstek policejního prezidenta brig. gen. Martin Vondrášek společně s republikovou koordinátorkou prevence kriminality pplk. Zuzanou Pidrmanovou, ředitelem odboru dohledu Generálního ředitelství cel plk. Petrem Müllerem a s národním protidrogovým koordinátorem Mgr. Jindřichem Vobořilem, Pg. Dip. dnes tiskovou konferencí zahájil preventivní akci zaměřenou na zákaz prodeje a podávání alkoholu, cigaret, nelegálních drog a dodržování zákazu hazardního hraní dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Prezident Macron, premiér Sobotka, zase pocit studu
Konkrétně z vystupování premiéra Sobotky – reprezentanta naší země při schůzce s prezidentem Macronem v Bruselu na setkání skupiny V4. Míra patolízalství ve vztahu k posledním vyjádřením prezidenta Macrona byla neuvěřitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Přehazují si horký písnický brambor a obyvatelé je nezajímají
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Policejní exprezident šokován děním v Oděse: Všichni monitorováni, odstřelovači a drony nad hlavami, extremista podával zprávy na Západ...
Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný v rozhovoru pro komunistické Halo noviny vyložil svůj pohled na dění na Ukrajině a vyčinil českým politikům, kteří podle jeho názoru zrazují v Bruselu svůj národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pane Kocábe, mají z vás srandu. Prý na vás mr... Menzel, Dyk či herec Mádl představili petici a už je veselo
Politická platforma Spravedlnost a inovace (SPIN) zveřejnila manifest Několik vět 2017, v němž kritizuje současné poměry v Česku a vyzývá ke společenským a politickým změnám. Mimo jiné požaduje zařazení Česka do jádra Evropské unie, zrušení pětiprocentní hranice pro vstup do Sněmovny, podporu vzdělávání nebo zamezení toho, aby média byla v rukou politiků. Manifest, ke kterému se připojily čtyři desítky signatářů, svým názvem odkazuje na petici z roku 1989, kterým proti poměrům v tehdejším Československu protestovali disidenti i představitelé oficiální kultury a vědy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mimořádné kontroly ČOI na brněnských ohňostrojích Ignis Brunensis 2017
V závěru května a především pak v měsíci červnu se každým rokem v Brně koná mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS. Pro návštěvníky dvacátého ročníku je připraveno mimo ohňostrojů také bohaté občerstvení. ČOI uskutečnila dne 14. června 2017 na této akci mimořádnou kontrolu zaměřenou na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Ze čtrnácti kontrolovaných restaurací a stánků nevyhovělo pět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Já teď opravuji plot a stavím bazén a jsem smutný, že zákon ještě neplatí
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Senátor Homolka zvyšuje příplatek za třídnictví z 1 000 až 1 500 na 3 000, to je moc
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Snažili jsme se udělat to nejlíp, ale dopadlo to jako vždycky
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Říkat, že když dnes něco schválíme, že to dopadne jako vždycky, to je rezignace
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP: Obec Dolní Věstonice opět nenaplnila podmínky programu sanace a likvidace povodňových škod
Zatím poslední, už pátá žádost obce Dolní Věstonice o dotaci na řešení povodňových škod z roku 2014, opět nesplňuje podmínky programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér Hřebejk znovu promluvil o „rudých a hnědých sviních“, které dostaly Zemana na Hrad
Režisér Jan Hřebejk v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls vysvětloval, jak vlastně myslel svůj výrok o rudých a hnědých prasatech, která dostala Zemana na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
CNN přiznala chybu a padly tři významné hlavy. Donald Trump chce další
Server britského deníku The Guardian informuje o tom, že CNN opouštějí tři pracovníci, protože publikovali zprávu, která podle všeho neobsahovala dostatečně podložené informace, resp. nesplňovala standardy CNN. Prezident Donald Trump nad osudem tří novinářů zajásal. Položil si však také otázku, co udělají další média, která z pohledu současného šéfa Bílého domu šíří lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní analytik varuje před možným děním v Evropě: Útoky na muslimské čtvrti, prakticky pogromy. A policie nezasáhne...
ROZHOVOR „Stále více lidí je frustrováno tím, jak tady přibývá imigrantů vytvářejících paralelní společnost. Tzv. umírnění islamisté jen zvyšují politické požadavky, ti tzv. radikální páchají násilné útoky, establisment jen ustupuje a tvrdí, že se máme semknout a nedopustit oslabení našich hodnot,“ všímá si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní analytik Lukáš Visingr. Pak se podle něj mohou najít „horké hlavy“, které si řeknou „oko za oko“. „Čekám, že se budou utvářet skupiny, které si budou osobovat právo zasahovat tam, kde veřejné instituce selhávají. Poté vypuknou útoky na muslimské ulice a čtvrti, prakticky pogromy,“ obává se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bebarová Rujbrová (KSČM): Nepokládám za šťastné, abychom si zde přeměřovali, kdo ho má většího
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pobytu cizinců na území České republiky, zamítnutý Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
GA ČR: Lepší poznání mezibuněčné komunikace může pomoci léčit dosud neléčitelná rakovinová onemocnění
V roce 2014 byl jedním z laureátů ceny předsedy GA ČR Mgr. Vítězslav Bryja, Ph.D. z Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ocenění získal za projekt Dynamika proteinů interagujících s Dishevelled a jejich význam pro Wnt signálování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Musíme bojovat proti terorismu, populismu a xenofobii, hřímal v Radě Evropy Zaorálek
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzval v Radě Evropy k boji proti terorismu, rasismu, xenofobii a populismu. Šéf české diplomacie dnes hovořil na plenárním zasedání Parlamentního shromáždění Rady Evropy v roli předsedy Výboru ministrů, hlavního rozhodujícího orgánu Rady Evropy. Organizace sdružující 47 zemí včetně Ruska nebo Turecka dohlíží na dodržování lidských práv a demokratických principů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Cílem novely je zjednodušit a zrychlit stavební povolení
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: My jsme stanovili lhůty pro přezkumná řízení, což to právě prodlužovalo
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu, vrácený Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Jako my nepoučujeme Senát, tak, prosím pěkně, nepoučujte Poslaneckou sněmovnu
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pobytu cizinců na území České republiky, zamítnutý Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotkův nový pan Evropa udeřil na Macrona: To byla nefér jobovka!
Proti Světlaně Witowské v úterním Interview ČT24 usedl nový tajemník pro Evropské záležitosti ve vládě Bohuslava Sobotky Aleš Chmelař, který diváky veřejnoprávní televize přesvědčoval o tom, že většina členských států EU náš postoj k migračním kvótám chápe. Česká republika prý zase chápe stesk Francie nad tím, že naše nízké mzdy vytvářejí jakési nerovné postavení mezi Francií a Českem v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pan senátor sám sebe pasoval do role hrdiny
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pobytu cizinců na území České republiky, zamítnutý Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SSHR: Cvičení Nákaza 2017
Ve dnech 19.6.2017 – 22. 6. 2017 na území vojenského újezdu Boletice, proběhlo cvičení Nákaza 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Režisér Hřebejk znovu promluvil o „rudých a hnědých sviních“, které dostaly Zeman na Hrad
Režisér Jan Hřebejk v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls vysvětloval, jak vlastně myslel svůj výrok o rudých a hnědých prasatech, která dostala Zemana na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
My víme, jak se chová Zeman, je pro nás čitelnější. Drahoše ani Horáčka neznám! Předseda seniorů promluvil
ROZHOVOR „Zatím máme s Babišem spolupráci dobrou. Co jsem po něm chtěl jako zástupce Rady seniorů, tak splnil. Jak se ale bude chovat jako potenciální premiér, tak to je otázkou,“ říká předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes. Prý vůbec nerozumí jednání premiéra Bohuslava Sobotky od chvíle, kdy chtěl podat na Pražském hradě demisi vlády. „Babiš nebyl nijak odsouzený, byl jen v ´podezření´, přesto ČSSD v rámci koalice porušila dohody... Osobně těmto hrátkám nerozumím,“ říká k tomu. Na konto Miloše Zemana podotýká, že je přímo voleným prezidentem, který dostal mandát od více než dvou miliónů 700 tisíc lidí, což ale nikdy nedostala žádná z politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SVS: V České republice byl poprvé potvrzen výskyt afrického moru prasat
V České republice byl potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat (AMP) v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázalo nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. Zdroj nákazy a další okolnosti jsou aktuálně předmětem šetření Státní veterinární správy (SVS). Nákazou mohou onemocnět všechny věkové kategorie prasete domácího i divokého. Není však přenosná na člověka ani další živočišné druhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Česko si nevede dobře. Někdo v Bruselu nám to možná omlátí o hlavu, varoval Telička
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu usedl proti moderátorovi Janu Moláčkovi český europoslanec zvolený za hnutí ANO Andreje Babiše, místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Česká republika podle jeho názoru prosazuje krátkozraké politické postoje a neuvědomuje si, že vyjednávací pozice naší země v EU je čím dál slabší. On nám asi nikdo nic nebude chtít mlátit o hlavu, i když někteří možná ANO, varoval Telička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zásadní pro bezpečnou jízdu je i v horkém počasí perfektně připravený vůz
Tropické teploty v letních měsících dokážou člověku znepříjemnit řadu běžných činností. Výjimkou je pochopitelně pobyt na koupališti, u bazénu, vodní nádrže či moře, který je ale ve většině případů vyhrazený době dovolených nebo pracovního volna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Tento návrh zákona vznikl neférovým legislativním procesem
Projev na 59. schůzi Poslanecké sněmovny dne 27. 6. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon o pobytu cizinců na území České republiky, zamítnutý Senátem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Žebrácká klientela
65 milionů utratí český stát za nejchudší! Nikoli za chudé, nýbrž za nejchudší!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ve vysílání Radiožurnálu a Rádia Junior startuje letní hra pro děti
Radiožurnál, Rádio Junior a skauti připravili na letošní první prázdninový měsíc originální výpravnou hru pro děti. Cílem je nevšední zábava bez digitálních technologií a potřeby internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Čo to tu mátě?“ Petr Mach na veřejnosti odhalil nepříjemný zážitek s Babišem. Z doby, kdy ještě nebyl v politice
REPORTÁŽ „Ani tento s prominutím zparchantělý bezzubý návrh v parlamentu neprojednali! Ze slibů není nic!“ Stále ještě europoslanec Petr Mach se rozjel na ostravské debatě, mj. když reagoval na doporučení vyhlásit generální stávku, pokud nebude přijat zákon o referendu. Místní obyvatelé Svobodné nešetřili a pálili jednu ostrou otázku za druhou. Na debatě se představil také lídr z Moravskoslezského kraje Radomír Klein, který právě dostal zakázku na tisk Babišových vizí a tak přišel i s návrhem, který by podpořil jeho byznys. V souvislosti s bývalým vicepremiérem Petr Mach ocitoval i zprávu sms, kterou mu Babiš napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist