Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.925x, což odpovídá cca 100.444-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Král (Národní socialisté): Restart strany se zdařil a proto jdeme do voleb
Již před III. sjezdem naší strany, který se uskutečnil 1. dubna 2017 v Teplicích, jsme zaznamenali signály o tom, že by nám vypuštění LEV21 z názvu strany mohlo pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Nařízení vlády chce zlepšit zkoušky pro získání zbrojního průkazu
Vláda se příští týden bude zabývat nařízením, které má zpřesnit podmínky pro získání zkoušky odborné způsobilosti potřebné ke získání zbrojního průkazu. Počet těchto zkoušek v posledních letech roste. Zároveň se zvyšuje počet stížností, které proti zkouškám mají žadatelé i policisté, kteří na zkoušky dohlížejí. Změny ve vládním nařízení slibují, že budou pravidla v Česku sjednocena, budou přehlednější a efektivnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Proč budu volit na podzim KSČM. A Vy?
Bývá tradičně zvykem v české kotlině strašit před volbami komunisty všech barev. Zvláště KSČM je prý nedemokratická, protože má svojí minulost navázanou na KSČ, která zde působila před listopadem 1989. Ano, tehdy jsem to také tak cítil. I já jsem tzv. zvonil klíči v listopadu 1989 a následně i organizoval generální stávku na svém pracovišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Velká evropská zeď - poslední naděje Evropy
Mnoho Evropanů, včetně občanů této země, se zaujetím sleduje vývoj situace v severní Africe a některých zemích Středního východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sazeček (STAN): Nesejděme ze správné cesty
Prosazovaní prozápadní demokracie a decentralizované správy státu patří, pro někoho možná překvapivě, znovu mezi naše hlavní cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
DPP: Ve znamení Křižíka
Přibližně před rokem jsme si připomněli 125. výročí první elektrické dráhy v Čechách, jejímž vynálezcem byl František Křižík. V srpnu téhož roku byla ve stanici metra Křižíkova slavnostně odhalena replika jím zdokonalené obloukové lampy a od letošního roku po dobu deseti let ponese jméno slavného českého vynálezce a technika tramvaj 15T.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nové VIDEO lidovců a Starostů. Tentokrát s Jurečkou a pivem. Vážně
Koalice lidovců a Starostů a nezávislých stojí zatím v průzkumech před branami Poslanecké sněmovny. Potřebuje totiž získat více než 10 procent hlasů, aby ve volbách uspěla. Přízeň voličů se však v současné době pohybuje kolem 8-9 procent. Na podporu tak vzniklo video, v němž se běhá a táhne za jeden provaz. U lidovců a Starostů jde asi o hlavní prvek celé kampaně, jde totiž již o druhý volební klip obdobného ducha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Bojiště Hamburk. Podívejte se, co se děje vedle summitu G20
Betonové cihly, dlažební kostky a nože létaly vzduchem, zranění otírali krev, kolem hořící auta a všude dým. Pokud se včera změnil Hamburk v ohnivé peklo, pak dnes přišel „den zúčtování“. Na první den summitu G20 byli radikálové dobře připravení. Policie reagovala slzným plynem, vodními děly a přivoláváním dalších posil. Po dni plném potyček uspořádali demonstrující happening a zítra se chystají opět do ulic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tohle se o dnešní Itálii nedočtete: Chaos, bída, celá města pod vládou imigrantů. Po Miláně běhá nahý černoch a mlátí kolemjdoucí. Někde už zoufalí lidé berou na politiky hole
ROZHOVOR O Itálii se v posledních týdnech opět stále častěji hovoří v souvislosti s migranty. Zatímco tzv. balkánskou trasu se podařilo uzavřít, na tzv. středomořské trase od přístavů z Libye k Itálii je provoz skoro jak na dálnici a počty přivezených migrantů se denně počítají v tisících. Blogerka Monika Pilloni pečlivě monitoruje dění na moři a disponuje komplexními informacemi včetně toho, které neziskové organizace jsou provozovateli těchto „taxíků“, vydávaných za záchranná plavidla. S ParlamentnímiListy.cz se podělila o své poznatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): Estonské předsednictví
Za Estonského předsednictví se bude projednávat Kodex elektronických komunikací i nová struktura BERECu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Po Bílé hoře nebylo žádné temno. Církve chtějí národu poutavě vysvětlit, že na tuto dobu může být hrdý
České církve se společnými silami chtějí ponořit do studia 17. století. Chtějí se pokusit o společný výklad éry spjaté s povstáním českých stavů, jejich porážkou na Bílé hoře a následným obdobím tzv. temna. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Levičáci jsou horší, než náckové. Jiří X. Doležal nevěřícně zírá, co se odehrává v Hamburku
Německý Hamburk zažil bouřlivé dny. Demonstranti protestovali proti summitu G20, který se ve městě uskutečnil. Zraněny byly desítky policistů. „Levičáci horší nácků,“ zkonstatoval v té souvislosti komentátor Reflexu.cz Jiří X. Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
O Zemanovi a jeho prasátkách. Pro Šafrův web sepsal Jan Jandourek
Komentátor Jan Jandourek se na serveru Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra obul do prezidenta Miloše Zemana. Důvodem byla prezidentova slova ohledně romského tábora v Letech a vepřína v dané lokalitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů
Státní zámek Sychrov zve na výstavu Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Žádné daně nechceme zvyšovat, některé dokonce snížíme
Předseda Hnutí ANO Andrej Babiš na Facebooku k zamýšleným změnám daňového systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Rusko dělá velmi agresivní politiku, kritizovala Langšádlová
K aktuální politické situaci se dnes v pořadu Události, komentáře vyjádřili poslanci Helena Langšádlová (TOP 09) a Ondřej Benešík (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Nový pavilon je velká investice pro další generace
Krajská zdravotní, a. s., slavnostně zahájila v Nemocnici Teplice, o. z., výstavbu pavilonu pro čtyři operační sály a sterilizaci. Poklepání na základní kámen v pavilonu F se zúčastnili zástupci vedení a managementu Krajské zdravotní, a. s., hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, zástupci statutárního města Teplice a zhotovitele - firmy VW Wachal a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna patrně zvýší příspěvek na zaměstnávání postižených
Zaměstnavatelé s více než polovinou pracovníků se zdravotním postižením patrně budou dostávat od státu vyšší podporu. Příspěvek na jejich plat by mohl vzrůst pravděpodobně od října až na 12.000 korun měsíčně z nynějších 9500 korun. V novele zákona o zaměstnanosti by to měla podle stanoviska sociálního výboru schválit Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Mediální mainstream drtí Trumpa po setkání s Putinem. Amerika je prý opět slabší
Zahraniční média reagují na první oficiální setkání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a ruským vůdcem Vladimirem Putinem v rámci summitu G20 v Německu. Tradičně „protitrumpovsky“ naladěné deníky The Washington Post a The Guardian si neberou servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Řádění demonstrantů v Hamburku vrcholí. Koho v minulých dnech nesebrali, ten dnes dorazil znova. Náš reportér vše sleduje zblízka
Srp a kladivo, vlajky levicových hnutí. V Hamburku se sešli zastánci práv homosexuálů, feministky či vyznavači stylu black block. Desítky tisíc lidí se daly do pohybu na demonstraci, kterou finišují protesty proti summitu G20. Někteří z aktivistů předváděli připravené performance. Ukázali také, jak dokážou „zkrotit Donalda Trumpa“. Koupit jste mohli i knihu Kapitál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Moláček, držitel Sorosovy ceny: Trump i Zeman využívají dezinformace, fake news a hoaxy. Novináři jsou ti, kdo proti nim brání správnou stranu
Komentátor Jan Moláček ve svém pátečním komentáři pro Aktuálně.cz učinil reflexi vlastní novinářské práce a zároveň se zamyslel nad povahou komentáře coby žurnalistického útvaru. „Komentáře pro online deník Aktuálně.cz jsem začal psát loni v září; mám za sebou tedy první – v pravém slova smyslu školní – rok,“ uvedl s tím, že je tak nyní „dobrý moment věnovat jeden komentář trochu netradičně vlastní – a obecně novinářské – práci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Kritizovat koalici lidovců se starosty je hodně mimo mísu
Kdybych byl manažerem společnosti, která se rozhodne sloučit s jinou společností a po prvním výzkumu, který nedopadne dobře, vzal zpátečku, asi by se na mě všichni dívali jako na blázna. Podobně by se teď mnozí dívali na KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pozor na akční ceny a slevy, počet klamání spotřebitelů neklesá
Slevové akce v České republice trvají nepřetržitě a u domácího spotřebitele jsou velice populární. Česká obchodní inspekce v 1. čtvrtletí 2017 zjistila, že ke klamání spotřebitele dochází i nadále a počet zjištění neklesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Trump se pokusil ve Varšavě změnit historii varšavského povstání
Ve svém projevu prohlásil: V roce 1944 se sovětská a nacistická armády připravovaly k bitvě ve Varšavě. V takových podmínkách se obyvatelé Varšavy vzbouřili… Více než 150 tisíc Poláků zemřelo během této tuhé bitvy proti agresorovi. Z druhé strany řeky sovětská armáda stála a čekala, dívala se, jak nacisté ničí město, zabíjejí muže, ženy i děti," oznámil Trump při převyprávění polské verze historie první poloviny 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Migrace prý pomáhá proti vymíraní Evropy
Na idnes jsem si přečetl zprávu o tom, že Německo řeší problém vymírání díky migrantům. Tuto argumentaci skutečně německá oficiální místa používají. A v pozadí má strašit tvrzení, že když ubyde obyvatel, tak ubyde i blahobytu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáši Halíkovi přišel do kostela muž s plackou Konvičkova hnutí. Kdo se hlásí k nenávisti, nemá nárok na milosrdenství a stůl Páně, vzkazuje kněz natvrdo
Usnesení vlády, že nepřijmeme ani jednoho uprchlíka, je popřením evangelia, uvedl ve své řeči v rámci děkovné mše svaté v Litomyšli kněz Tomáš Halík. Její přepis nyní přinesl server Christnet.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Nový pavilon je velká investice pro další generace
Krajská zdravotní, a. s., slavnostně zahájila v Nemocnici Teplice, o. z., výstavbu pavilonu pro čtyři operační sály a sterilizaci. Poklepání na základní kámen v pavilonu F se zúčastnili zástupci vedení a managementu Krajské zdravotní, a. s., hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, zástupci statutárního města Teplice a zhotovitele - firmy VW Wachal a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Evropský parlament schválil vytvoření nového rozvojového investičního fondu
Je zřejmé, že pokud chce EU přispět k řešení příčin migrace, musí svou pozornost obrátit na ekonomickou a sociální situaci v těchto zemích a bez výrazné finanční pomoci se to neobejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Léto na zámku Duchcov bude plné barev
Hudba, tanec, výstavy, výtvarné kurzy i modelářský festival zpříjemní návštěvníkům pobyt na duchcovském zámku v průběhu letních prázdninových měsíců. Správa zámku a její partneři pro vás připravují bohatou programovou nabídku. Na své si přijdou malí i velcí. Na zámku potkáte nejen Giacoma Casanovu, ale i armádu cínových vojáčků, prince Parida, klíčovou postavu trójské války, či působivé divadelní kostýmy, připomínající trendy šlechtické oděvní kultury, a mnoho dalších překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Politici a aktivisté chtějí vyměnit staré Evropany za nové, varoval Alexander Tomský. Novinář Palata ho za to posílá k psychiatrovi
Komentátor Luboš Palata se zamyslel nad sloupkem politologa Alexandera Tomského na serveru Novinky.cz. Ten se týkal migrační krize a uzavření přístavů v Itálii kvůli zabránění přívalu uprchlíků z Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Teror jako ekonomický problém
Vypálená prodejna Porsche v Hamburku je stejný akt terorismu, jako útok sebevražedného atentátníka třeba v Londýně či v Paříži. Že jde o teror proti majetku a nikoliv proti životu? To je rozdíl v míře, nikoliv v principu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klimatičtí alarmisté, sluníčkářští pomahači. Jestli se prosadí představy zastánců "divoké" Šumavy, čeká nás obrovský problém se suchem, varuje expert
ROZHOVOR Přes polovinu Národního parku Šumava tvoří holiny a suché stromy. Jak tato oblast může zadržovat vodu? Odborník na lesnictví, autor četných knih Petr Martan z jihočeské Čkyně uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, že jde o strategické území vzhledem k zásobování vodou. Takzvaní ochránci přírody se podle něj pouštějí do aktivit směřujících k vyhlašování dalších chráněných krajinných oblastí, dokonce národních parků, což může blokovat snahy o zadržování vody v krajině. S životně důležitou vodou je třeba zacházet jako s nejcennějším bohatstvím, a to i v případě vodárenských společností, které by podle Martana měly patřit obcím a městům. V další části rozhovoru se rovněž věnuje migrantské krizi, kde nemilosrdně tepe do „klimatických alarmistů a sluníčkářských pomahačů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Záchranáři armádní Letecké záchranné služby Bechyně pomohli turistce v nepřístupném terénu
Jen pár dní po prezentaci schopností vrtulníku W-3A Sokol a osádek Letecké záchranné služby Armády ČR k zásahu v nepřístupném terénu byla tato schopnost využita naostro. Včera se tým vojenských záchranářů podílel na záchraně turistky u obce Dlouhý Bor na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Trestněprávní ochrana finančních zájmů EU
Europoslanci ve druhém čtení podpořili dohodu s členskými státy týkající se ochrany finančních zájmů EU prostřednictvím trestního práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Německu se budou přejmenovávat ulice, pojmenované po rasistech. Místo nich se má dočkat třeba africká královna Nzinga
V Německu nyní řeší pojmenování ulic. Chtějí se zbavit některých jmen po lidech, které považují za symboly rasismu a imperialismu, místo toho zastánci změny přicházejí se jmény novými. Píše to dnešní deník MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump a Putin
Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimír Putin se končně osobně setkali na vrcholné schůzce skupiny G 20 v Hamburku. Novináři, kteří směli nakouknout, spatřili vlídnou atmosféru. Snaha „hlubokého státu“ Trumpa rozdmychat, aby to z toho byla jen hořká výměna vzájemných obvinění, tedy zjevně nevyšla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Altán pro ekovýchovu předán do užívání
Na konci června byl uveden do provozu nový altán pro ekovýchovu v areálu sídla Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kamberský z Lidovek se baví nad prezidentskou volbou. Nejlepší jsou prý ti exoti
Komentátor Petr Kamberský se ve svém textu pro dnešní Lidové noviny zaměřil na nadcházející prezidentské volby. Nevšímal si však Miloše Zemana, Michala Horáčka ani Jiřího Drahoše, tedy favoritů přímé volby. Zaměřil se na méně známá jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Nikdy by mě nenapadlo, že budu nadávat na despocii ze Západu. Markéta Šichtařová si zoufá nad nejnovějším úletem ze Švédska
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad situací, když jde západní civilizace do kopru. A vypomohla si s trochou nadsázky jedním zrušeným hudebním festivalem a šikanou ve školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Trump je ve svěrací kazajce. Kdyby se s Putinem dohodl, udělají z něj doma média maňáska, soudí novinář, který dobře poznal USA
Redaktor MF Dnes Milan Vodička, dlouholetý zpravodaj deníku v USA, se ve svém dnešním komentáři zaměřil na včerejší první setkání americké hlavy státu Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. „Summit s Putinem nemohl přinést nic světoborného. To chce čas. I malou dohodou s Ruskem by si Trump koledoval doma o nařčení ze zrady,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Martinu Komárkovi nabízeli místo u konce kandidátky. Jsem vynervovaný, odmítl
Poslanci Martin Komárek a Bohuslav Chalupa, ministr financí Ivan Pilný. Tři jména představitelů hnutí ANO, o nichž bylo za poslední čtyři roky poměrně hojně slyšet. Nyní už však ve volbách zřejmě příliš nepromluví. Buď na kandidátkách vůbec nebudou, nebo na zadních příčkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nikdy by mě nenapadlo, že budu nadávat na despocii ze Západu. Markéta Šichtařová se zoufá nad nejnovějším úletem ze Švédska
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad situací, když jde západní civilizace do kopru. A vypomohla si s trochou nadsázky jedním zrušeným hudebním festivalem a šikanou ve školách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Je třeba zabránit ztrátám z daňových úniků
Evropský parlament schválil velkou většinou (534 pro) nový právní předpis, na základě kterého budou muset velké nadnárodní podniky zveřejňovat informace o svých daních z příjmu. Zkomplikuje jim to tak obcházení daňových plateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidé panu Babišovi závidí. Je to o české národní povaze, myslí si senátorka ANO
ROZHOVOR „Pro vládu ČR není hlavní otázkou plnění stanovených kvót pro migranty, ale ochrana vnějších hranic schengenského prostoru,“ říká senátorka Zuzana Baudyšová (za ANO) na konto toho, že vláda Česka odmítá přijmout do země další migranty. Podle ní do Evropy čím dál více míří děti bez doprovodu rodičů. „Řešení musíme hledat urychleně, a to na všech úrovních, protože děti jsou velmi ohrožené na životě, když jsou zneužívány k prostituci, k obchodu s orgány a i jinak,“ zdůrazňuje a zastává se krom toho i exministra financí Babiše: „On je zkušený a pracovitý politik se všemi předpoklady plnit další výzvy a zároveň dobře hájit a reprezentovat ČR i v rámci EU. Plísnění pana Babiše je především o závisti...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předvolební odhady od sousedů: Schulz je na ručník, Merkelová už pomalu může chystat oslavy
Do parlamentních voleb v Německu zbývá jen několik málo týdnů a průzkumy veřejného mínění naznačují, že vítězství by CDU v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou nemělo ujít. Naopak SPD a Martinu Schulzovi se úspěch vzdaluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Vepřín v Letech
Zbourat vepřín. Opět před volbami otevírají politici tento problém v domnění, že jim to ve volbách přinese hlasy. Nic neřešící akce by politici měli nahradit konkrétními činy, aby se fašistické a jiné zrůdnosti, které vidíme i dnes, již neopakovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu
Díky odvážné televizi Prima jsme mohli vidět velkého nepřítele Emanuela Goldsteina alias Vladimíra Putina na televizní obrazovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova pronikla se svými dvaceti obory mezi nejlepší světová pracoviště
Dvacet oborů Univerzity Karlovy patří mezi nejlepší světová pracoviště. Vyplynulo to z nejnovějšího vydání žebříčku Global Ranking of Academic Subject, který patří pod jedno z nejprestižnějších mezinárodních srovnání vysokých škol, Academic Ranking of World Universities. Vynikajícího výsledku dosáhla především ve fyzice a ekonomii, které se umístily v první stovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zásadní změny v jaderné energetice: Západní výrobci elektráren krachují, v oboru nejspíš zbydou jen Rusové a Číňané
Jaderné korporace Westinghouse, Areva a Kepco se potýkají s finančními problémy. Podle ruského státního podniku Rosatom je krize jeho západních konkurentů důkazem toho, že rostoucím výzvám ze strany obnovitelných zdrojů čelí odvětví jaderné energetiky jako celek. Rosatom ale na problémech své konkurence podle analytiků vydělává již nyní a plánuje další expanzi. Ohlasy se shodují v tom, že pokud se vliv ruského jaderného kolosu bude dále zvyšovat, jedinými, kteří mu budou schopni konkurovat globálně, budou Číňané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ vstupuje na německý trh ESCO služeb. Kupuje společnost Elevion od DPE Deutsche Private Equity
Elevion je předním poskytovatelem komplexních technických řešení a zavedenou značkou na německém ESCO trhu. Společnost Elevion poskytuje energetické služby velkým průmyslovým a stavebním podnikům, městům a samosprávám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Drsný byznys: Angela Merkelová neví, co má dělat. Je to pro ni zlé
V Hamburku dnes skončil summit G20. Členské země se v něm přihlásily k volnému obchodu a 19 zemí (kromě USA) se zároveň shodlo na nutnosti rychlého naplnění klimatických cílů. Nicméně, jak informovala americká televize CNN, státníci se – co se týče jednání o obchodu a o boji proti změnám klimatu – nacházeli v bezvýchodné situaci. Důvodem byl podle CNN i postoj německé kancléřky Angely Merkelové, podle níž postoj USA ke klíčovým otázkám hrozí tím, že je odsune na druhou kolej. Proběhlá jednání byla podle Merkelové velmi složitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT: Více než 360 milionů na podporu žáků se zdravotním postižením z evropských fondů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dokončilo hodnocení výzvy s názvem Podpora žáků se zdravotním postižením I (Implementace APIV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Kdo si nepřipomíná historii, bude ji muset prožít znovu
Před časem jsem sledoval kampaň dvou kandidátů, kteří postoupili ve francouzských prezidentských volbách do druhého kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Otevřené vyhlídkové vozy „Dakar“ nabídnou jízdy do Lipna nad Vltavou
V neděli 9. července České dráhy poprvé vypraví zvláštní vlaky s otevřeným vyhlídkovým vozem "Dakar". Cestujícím nabídnou možnost prohlédnout si přírodu v okolí železniční tratě Rybník – Lipno nad Vltavou. Vyhlídkové vlaky pojedou každou středu, neděli a ve státní svátky až do 23. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Ochrana hranic místo přeshraniční spolupráce
Rada Karlovarského kraje od posledního zastupitelstva žádným způsobem neupravila svoje programové prohlášení. Přeshraniční spolupráce chybí, ochrana hranic zůstává. Rada tedy uprostřed Evropy upřednostňuje před spoluprací s Bavorskem a Saskem ochranu hranic. Na druhou stranu se podařilo podpořit novou vysokou školu v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČHMÚ se stal vítězem Ceny České rozvojové agentury pro rok 2017
Český hydrometeorologický ústav se stal vítězem Ceny České rozvojové agentury pro rok 2017 (uděluje se za partnerství v rozvojové spolupráci) za realizaci projektu CLIDATA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: „Šanghaj“? Více otazníků než odpovědí
Indie a Pákistán se na počátku června na summitu v Kazachstánu staly novými členy Šanghajské organizace pro spolupráci. Média členských států ŠOS propadla vesměs nadšení, přičemž podle těch ruských euroasijský kontinent dokonce buduje alternativu skupině G8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Čulík a Vít Klusák si povídají o českém rasismu a nenávisti. Raději zvažte, jestli na to klikat
Nejen o novém celovečerním filmu režiséra Víta Klusáka „Svět podle Daliborka“ pohovořil se samotným tvůrcem filmu šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík. Hovořilo se také o nenávisti – Klusák je přesvědčen, že strach plus frustrace se rovná nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Plat a úřad ve Zlíně? Zásadní je, že občané jsou již 9 měsíců bez zastoupení v Senátu
Výzva senátoru Františku Čubovi k odstoupení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Celníci s policisty opět zabránili mezinárodnímu obchodu s marihuanou
?Pracovníci protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc zahájili v říjnu 2016 práci na případu s krycím názvem „KOGO". Prověřovali osoby podezřelé z páchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Marketingový expert se chytá za hlavu nad pokusy ČSSD být moderní. Takto se prý volby opravdu nevyhrávají
K předvolební kampani ČSSD se pro server Aktuálně.cz vyjádřil odborník na politický marketing Karel Komínek. Mimo jiné například uvedl, že se domnívá, že sociální demokraté hledají marně voliče na Instagramu. Ten prý volby nevyhrává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Půlhodinový dokument Obrázky z Podyjí je online
Dokument o národním parku Obrázky z Podyjí je dostupný online. Podívat se na něj můžete na našem kanále na serveru YouTube. Na stejném místě je dostupná i série osmi mikrodokumentů zaměřených na různé fenomény Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Už je to tady zase jako "za komoušů". Jen si to mnozí z nás nestačili uvědomit
V komunismu jsem žil jen prvních deset let svého života. Ještě tak před cca 15 lety by mě nenapadlo, že se k nám tento zhůvěřilý systém obloukem vrátí. Tentokrát ne z Ruska, ale z toho tolik oslavovaného a vzývaného Západu. Někdejší bašty svobody a demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tradiční politici považují lidi za soubor hlupáků, kterým mohou naslibovat cokoliv. Manažer Babiš má výsledky. Režisér Svoboda má jasno, koho si letos lidé vyberou
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Pokud se nestane nic mimořádného, vyhraje podzimní volby hnutí ANO Andreje Babiše. Kde se vzal tento politický fenomén a čeho mohou tradiční politické strany zpětně litovat? Režisér a bývalý předseda KSČM Jiří Svoboda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří o absolutní ztrátě věrohodnosti i rozlišitelnosti, kdy v podstatě všechny tradiční strany začaly usilovat o totéž. A na to Andrej Babiš zareagoval tou nejlogičtější možnou reakcí – poselstvím změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ve Varech vznikal vánoční film o různých podobách lásky. Představí se v Domě ČT
Režisér Vít Karas a herci Jan Vondráček či Vítězslav Jandák dnes spolu s dalšími tvůrci představí nový vánoční film České televize Přání k mání. V Domě České televize v 15:00 prozradí i to, na jakých místech v Karlových Varech snímek vznikal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump se v Německu rozplýval nad Angelou Merkelovou: Je neuvěřitelná a inspirující
Americký prezident Donald Trump prohlásil o německé kancléřce Angele Merkelové, že je neuvěřitelnou a inspirující vůdkyní Německa. Píše o tom server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT: Školský ombudsman řeší stále více podnětů
Školský ombudsman Ladislav Hrzal přijal v první polovině letošního roku další stovky podnětů od pedagogů, žáků i rodičů. Nejčastějšími tématy k řešení byly stížnosti k prověření postupů ve vzdělávání nebo pracovněprávní oblasti a šikana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Komu vadí EU?
V České republice budou letos na podzim parlamentní volby. Reklamní agentury mají žně. Kreativci přebírají otěže myšlení od představitelů politických stran. Představitelům politických stran se tím uvolňuje hlava i ruce tolik potřebné do strkanic a pověstného uštědřování políčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj pomůže opravit zuboženou nemocnici v Koločavě
Spolupráce Pardubického kraje a Zakarpatské oblasti Ukrajiny bude pokračovat podporou dalších projektů i v novém funkčním období krajského zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kaska (TOP 09): Zaříznout Jižní tangentu je od Litvínovic sobecké
Litvínovičtí zařízli Jižní tangentu, doprava mířící od Českého Krumlova a Kaplice tak i nadále bude sjíždět až do samého centra města České Budějovice bez možnosti využít k překonání Vltavy jinou trasu než Mánesovu třídu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Švédsku byli znásilněni i chlapečci ve věku od jednoho roku. Získali jsme oficiální statistiky. Raději se posaďte a zhluboka nadechněte
Švédská Národní rada vydala „předběžné statistické údaje za první pololetí roku 2017“, které se týkají kriminálních činů na jejich území. Čtyřicetistránkový dokument, který můžete nalézt níže, se věnuje rovněž znásilnění. To je dokonce rozděleno do několika podskupin. Hlavní dvě se týkají věku: od 0 do sedmnácti let a samozřejmě od osmnácti výše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Když západní civilizace jde do kopru
Byla – nebyla jedna škola. V té škole vládla šikana. Mladší děti si stěžovaly, že starší mazáci je bijí, berou jim svačiny, a vysmívají se jim, že jsou malé a slabé. A tak se zřizovatel rozhodnul rázně zakročit. Školu zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Nové sýrske Kosovo?
Jedným z charakteristických javov v mesiaci jún bolo opätovné vyhrocovanie situácie v Sýrii: USA a ich spojenci sa svojím bombardovaním sýrskeho územia začali nebezpečne zahrávať s možnosťou väčšej vojny. Vzhľadom na ruskú vojenskú prítomnosť môžu útoky USA a ich spojencov na sýrskom území viesť k ruskej odvete. Rusko už ako následok amerických útokov vypovedalo dohodu o vzájomnom neútočení a vyhlásilo, že všetky lietadlá USA a ich koalície na západ od Eufratu bude považovať za nepriateľské. Napriek tomu, že Slovensko sa na bombardovaní nezúčastňuje priamo, je súčasťou americkej koalície v Sýrii, a tak by malo riziko širšieho konfliktu vnímať veľmi citlivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mladý je každý NGOista, kroutí hlavou Petr Žantovský. Mozky mladých vymyté víc než za normalizace, Klusákova agitka za peníze koncesionářů, trapas mladého novináře s Putinem a čekisty
TÝDEN V MÉDIÍCH Bojovníky za svatou věc protiruské propagandy se v souvislosti s čtyřdílným rozhovorem pod názvem Svět podle Putina zabývá Petr Žantovský v úvodu pravidelného přehledu mediálních zajímavostí. Pozornost věnuje i rozhovoru Václava Klause, v němž bývalý prezident upozornil na to, že současná mládež je manipulována více, než byla ta za normalizace. Naplňuje se i jím před deseti lety vyslovená obava z vlády neziskovek. Mediální analytik se zamýšlí i nad tím, že Česká televize se finančně podílí na natočení snímku, jehož autor klame ji i veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Islámský stát patří do stejného pytle jako stráže SS. Co je na tom složitého?
S rostoucím znepokojením sleduji zprávy z některých západních zemí EU. Oni se jim domů vrací bojovníci Islámského státu a místní politici nevědí co s tím. A k čemu tedy ve svých funkcích jsou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl státním institucím pozemky v Čučicích na Brněnsku
Brněnské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převedlo Státnímu pozemkovému úřadu a státním podnikům Lesy ČR a Povodí Moravy pozemky v k.ú. Čučice o celkové výměře 90 321 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Katastrofální nečerpání eurodotací
Česká republika je skoro nejhorší v čerpání dotací EU. Neschopností úředníků přicházíme o miliardy korun. Přitom se všichni úředníci tváří, že se nic neděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Údajní migranti dělali nepořádek v metru. Jenže jim nedošlo, že jsou v Hongkongu a místní se fakt nebojí bitky. VIDEO, které obletělo svět, znovu na scéně
Násilí, napadení a agresivita ze strany migrantů. To jsou oblasti, které na serveru YouTube snadno nalezne každý. ParlamentníListy.cz byly opakovaně upozorněny na několik měsíců starý záznam, jenž se stal přes noc doslova hitem internetu. Skupina cestujících se dostane do potyčky s údajnými migranty v čínském Hongkongu. Jde vlastně o velice zábavný pohled. Co je však o mnoho zajímavější? Obrovská míra nenávisti, kterou vůči migraci vyjadřují už několik měsíců diskutující, aniž by se tím kdokoli z amerického YouTube.com zabýval. O to paradoxnější je, že YouTube je živen z reklam Googlu, který se opakovaně vůči nenávistným projevům vymezil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Kutílek (Zelení): Pane Chovanče, pane Babiši, pane Bělobrádku, strhněte ten prasečák
Zelení se tradičně zúčastnili piety v Letech a vyzvali vládní koalici ke zrušení vepřína v místě bývalého koncentračního tábora pro Romy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
USA dnešní svět vytvořily, a dnes na něj Trump bude nadávat? Promlouvá bulharský politolog, který se dokázal dostat mezi světovou elitu liberálních levičáků
Web Echo24 přináší ochutnávku rozhovoru s Ivanem Krastevem, politologem původně z Bulharska, aktuálně působícím na Institutu humanitních studií ve Vídni. Krastev je podle serveru „snad jediným člověkem z Evropy mezi Sovětským svazem a železnou oponou, který to v liberálně-progresivních kruzích na Západě po roce 1989 dotáhl mezi elitu“. Podle Krasteva je prezidentství Donalda Trumpa v USA dějinným zvratem. Historickou změnou v menším měřítku, srovnatelnou například i s rokem 1989, je ale podle Krasteva například i brexit. Na Trumpově vítězství je podle Krasteva nejdůležitější, že země, která minimálně v očích ostatních vytvořila dnešní svět, dnes ten samý svět sama zpochybňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Čulík a Vít VIDEO Klusák si povídají o českém rasismu a nenávisti. Raději zvažte, jestli na to klikat
Nejen o novém celovečerním filmu režiséra Víta Klusáka „Svět podle Daliborka“ pohovořil se samotným tvůrcem filmu šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík. Hovořilo se také o nenávisti – Klusák je přesvědčen, že strach plus frustrace se rovná nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Skandální výsledek vyšetřování havárie policejního BMW
Výsledek vyšetřování celé kauzy opět zanechal pro širokou veřejnost velmi nepříjemnou pachuť, že si v našem státě určití lidé mohou dělat co chtějí a jsou naprosto nepostižitelní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Januška: ODS a právní stát
Předpokladem fungování právního státu je právní jistota, zejména jednoznačnost a vymahatelnost práva. Dále úcta k základním občanským právům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus po čtvrtstoletí vzpomínal na rozdělení Československa. Prospělo prý oběma zemím
Rozdělení Československa pomohlo oběma nástupnickým zemím. ČTK to řekl bývalý prezident Václav Klaus, který po schválení slovenské deklarace o svrchovanosti v roce 1992 poslanci tehdejší Slovenské národní rady (SNR) za českou stranu vedl vyjednávání o rozdělení státu. Klaus je přesvědčen, že se podařilo zachovat dobré vztahy mezi Čechy a Slováky a oběma zemím ubyly problémy, s nimiž by se musely potýkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist