Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.952x, což odpovídá cca 101.853-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

FN Brno zakoupila veselé zástěrky pro zdravotnické pracovníky
Fakultní nemocnice Brno se rozhodla realizovat projekt s názvem „ Veselé zástěrky“. V rámci tohoto projektu zakoupila celkem 41 veselých zástěrek, které budou sloužit zdravotnickému personálu při poskytování zdravotní péče dětským i dospělým pacientům. Dalších zhruba 95 dětských zástěrek bude nemocnici věnováno prostřednictvím sponzorů oslovených paní Marií Zelenou, kteří se tak budou podílet na jejich financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice proti novostavbě, bezpráví a novele stavebního zákona
Úředníci s investory nás záměrně v řízeních obchází, tři roky bojů, petice a čas s právníky měly však pozitivní účinek a novostavba byla zamítnuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Úspěšný projekt „No More Ransom“ je nově v češtině
Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování, která má ve své gesci potírání kybernetické kriminality, se nově zapojila do projektu, který si klade za cíl pomoci obětem ransomwaru získat zpět jejich zašifrovaná data bez nutnosti platit výkupné zločincům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Česko zaplatí EU stamilionovou pokutu. Jde o krávy a možná i o Babiše
Ministr zemědělství Marian Jurečka se sotva vyvlékl z podezření, že chtěl firmám z holdingu Agrofert (které donedávna vlastnil jeho bývalý vládní kolega, předseda hnutí ANO Andrej Babiš, než byl přinucen je převést do svěřenského fondu) pomáhat k problematickým oceněním kvality, a je tu možná další zemědělský skandál, který navíc může stát české daňové poplatníky stovky milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mimořádné promítání Kinobusu DPP, věnované legendě – tramvaji T3
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zve Pražany a návštěvníky města na mimořádné promítání v rámci letošní tour Kinobusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stále stejně nechutné policejní metody
Česká policie ve spolupráci s Radiožurnálem (tedy ČRo) přistoupila jako obvykle v podobných případech ke zveřejnění údajných odposlechů telefonátů pánů Jansty a Boháče. A současně Radiožurnál oznámil Janstovo obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hana Lukešová: A už je to venku. Velmi známý český novinář je antisemita
Dovolím si jen krátce reagovat na tento výrok pana Marka Švehly. Situace židovského národa během třicátých a čtyřicátých let nelze srovnávat s dnešní tzv. „migrační krizí“. Židé skutečně v meziválečné době a v éře druhé světové války čelili smrtelnému nebezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jadernou elektráru Temelín ovládly děti
Energetici z jihočeské jaderné elektrárny se soustředí na děti vlastních zaměstnanců. Jde podle nich o netradiční podporu v kombinaci s technickým vzděláváním. Po popularizačních akcích nyní ve stínu chladicích věží probíhá netradiční příměstský tábor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Bulvární novinář z kauzy Petra Kramného je trestně stíhán
Bývalý „novinář“ z deníku Blesk E. B. je trestně stíhán. Důvodem jeho trestního stíhání je porušení listovního tajemství podle § 183 odst.1 tr. zákoníku, kterého se měl dopustit tím, že zveřejnil a zpřístupnil bez souhlasu Petra Kramného obsah jeho osobních dopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Otevřený dopis premiéru Sobotkovi
Jmenování člena Rady ERÚ považuji za plivnutí do tváře slušným občanům. O "skandálním jmenování člena Rady ERÚ" informuji prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tmavší pleť, africký vzhled, asi nebyl odtud... Opatrní Němci promluvili, neboť jde o znásilnění
V německém Rosenhaimu se horečnatě pátrá po pachateli znásilnění jednadvacetileté ženy, ke kterému došlo před několika málo dny. Už nyní je podle popisu jasné, že nešlo o rodilého Němce. Obdobný případ řeší také v bavorském Gaimersheimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
České Vrbné se stává novým centrem vodních sportů na Vltavě
Úsek řeky mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou je doslova prošpikován atraktivními turistickými cíly a službami
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MZV: Češka, napadená teroristou v Egyptě, je ve stavu klinické smrti
Egyptské lékařské konzilium dnes po provedených vyšetřeních muselo konstatovat, že stav Češky, která se stala 14. července obětí teroristy v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Podle výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Maliki prohlásil, že Irák potřebuje Rusko – ne USA
Nouri al-Maliki, původně loutka, kterou Washington posadil do vedení Iráku poté, co jej zničil, prohlásil včera v Moskvě: „Přivítali bychom v naší zemi silnou ruskou přítomnost, a to jak ve smyslu politickém, tak vojenském.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen
Za své nahé tělo se stydí více než dvě třetiny žen, komplexem ze svého těla pak trpí nadpoloviční většina žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Operací kýly v písecké nemocnici přibývá
Do Nemocnice Písek, a. s., přichází stále více pacientů s kýlou. Důvodem je fakt, že zde už osmým rokem funguje Centrum pro řešení kýly, které poskytuje vynikající péči v této oblasti. V Centru využívají nejmodernější poznatky tohoto oboru, novinky a přístrojové vybavení k zákrokům, šitým pacientům na míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Velká rekonstrukce skončila, „nový“ Grandhotel Tatra vítá první návštěvníky
Náročná rekonstrukce původního hotelu Tatra skončila. Podle plánovaného termínu se dnes už Grandhotel Tatra ve Velkých Karlovicích dočkal nového kabátu a stal se novým přírůstkem do rodiny ubytovacích zařízení v Beskydech. Navíc přinesl práci pěti desítkám zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zakažte Zemanovi cesty
Úřad pro sledování politiky nedoporučuje Zemanovi, aby pokračoval ve spanilých jízdách do krajů, neboť by se to mohlo brát za volební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Kdy bude dálnice D3 v úseku od Nažidel po hranice?
Médii proběhla informace, že Českobudějovický krajský úřad musel zrušit územní rozhodnutí pro výstavbu D3 v úseku Nažidla – Dolní Dvořiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Lidé poslali půl milionu Pohlednic Online
Česká pošta dnes ve 12:49 zaregistrovala odeslanou Pohlednici Online s pořadovým číslem 500 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci a STAN připravují po rozchodu rychlý restart kampaní
Po čtvrt roce příprav na společnou kandidaturu v říjnových sněmovních volbách se dnes daly týmy hnutí STAN a KDU-ČSL do intenzivní práce na podobě samostatných kandidátek a kampaní. Úterní rozhodnutí Starostů a nezávislých nevyhovět žádosti lidovců, aby místo koaliční spolupráce přijali pouze místa na kandidátních listinách KDU-ČSL, podle politologů zkomplikuje oběma stranám přípravu volební kampaně. Samostatně se hodlají STAN a KDU-ČSL prezentovat už od příštího týdne, společné billboardy měly zaplacené do konce července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Dvě miliardy z OPŽP míří na efektivnější třídění
Do stovek obcí a měst přibudou nové nádoby na tříděný a bio odpad. Radnice a společnosti je budou moci pořídit z dotací, které aktuálně uvolnilo Ministerstvo životního prostředí z Operačního programu Životní prostředí. Více než dvě miliardy korun posílá zejména na efektivnější nakládání s odpady, vybudování či modernizaci sběrných dvorů, třídicích linek, podpořeny budou bioplynové stanice a nově i zpracovatelé nebezpečného odpadu. Vše s jedním cílem – snížit množství směsného odpadu na našich skládkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Pokud vláda řekne A, je důležité, aby řekla i B a peníze na vyšší platy poslala
Zdravotničtí pracovníci v Jihomoravském kraji dostanou přidáno. O peníze požádá kraj ministerstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
„Chcete premiéry po celý rok, musíte si připlatit!“ Brutální roztržka mezi programovým šéfem ČT a publicistou. A do toho silně vstoupil i exředitel veřejnoprávní televize
Drsnou polemiku o letním programovém schématu České televize odstartoval na sociálních sítích publicista a scénárista Luděk Staněk, podle něhož by bylo férové neplatit o prázdninách koncesionářské poplatky, když ČT jen cynicky a bezskrupulózně vymetá archiv a vysílá komoušské seriály. Stávající praxi se jal vehementně hájit programový ředitel České televize Milan Fridrich, který argumentoval nedostatkem peněz, ale i oblíbeností těchto pořadů. Mediální analytik Radim Hreha k tomu pro ParlamentníListy.cz ironicky poznamenal, že od ČT jde o ideologickou diverzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
"Volte Drahoše. Já ho nevolím, já to tu mám v rámci brigády". Humorný moment kampaně, není jediný
Akce před prezidentskými volbami, většinou spojené se sběrem podpisů, jsou v plném proudu. Nejvíce je vidět Michala Horáčka a Jiřího Drahoše, nyní se hojně mluví i o senátorovi Jaroslavu Kuberovi (ODS), jenž oznámil, že má příslušný počet senátorů, již ho opravňují k možné kandidatuře. Tu však prozatím zvažuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Čtyři promarněné roky pro českou kulturu
Komentář ODS k hodnocení ministra kultury Daniela Hermana premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Konec nákupů „na sekeru“?
Zákon definuje spotřebitelský úvěr jako odloženou platbu. Spadají pod tuto definici i nákupy tzv. „na sekeru“? Oblíbená praxe, kdy obchodník počká svému zákazníkovi s platbou do výplaty nebo až mu přijde důchod, může být v ohrožení. Úvěry smí totiž poskytovat jen licencované společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura: Útočí na mě proimigrační fašisté. Strhané plakáty, lži o mně a teď i rozbité sklo od auta, zde je foto
„Stop fašismu, fašizujícím tendencím, stop fašizujícímu násilí, které tu předvádí sluníčkáři podporovaní mainstreamovými novináři a politickými stranami,“ volá Tomio Okamura. Předseda hnutí Svobody a přímé demokracie tvrdí, že už začali k dosažení svých cílů využívat násilné metody a přidal pro příklad i fotografie. Podporovateli SPD někdo rozbil čelní sklo a světlo kvůli nálepce na kapotě, kde je Okamurův obličej a nápis Ne islámu, ne teroristům. Rád by prosadil úplný zákaz propagace islámu v České republice, protože islám má prý hodně společného s nacismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše věc: V Uruguayi konopí dostanete v lékárnách
Revoluce v omamných látkách pokračuje v Uruguayi. Od 20. července t.r. lze konopí koupit ve všech lékárnách v zemi. Prodej je pod kontrolou státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A proto fandím Trumpovi! zpražil Kubera Danielu Drtinovou. A dal jasné slovo ke kandidatuře na Hrad
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) v internetové televizi DVTV.cz usedl proti Daniele Drtinové a spustil svůj tradiční koncert. Promluvil o dvou typech magorů, kteří dokážou zblbnout celou planetu. Pár slov padlo také k evropským sankcím proti Rusku, které jsme prý vyhlásili jen na oko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Smazat. Když nesmažete, flastr. Facebook nabírá „mazače“ a klaní se neziskovkám, ve kterých se schovala jedna odpudivá osoba
Německo a s ním i celá Evropa se chystá na další velkou bitvu s projevy nenávisti na sociálních sítích. Příslušná legislativa je v Německu schválena už od června a zavádí pro provozovatele sociálních sítí, kteří nebudou dodržovat nastavená pravidla, tak tvrdé finanční tresty, že firmy nabírají nové pracovníky, aby požadovaný nápor mazání „hejtů“ vůbec zvládly. Čas mají do října, než nová úprava vstoupí v účinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Katolický historik: Odpadlík Halík nemá s křesťanstvím nic společného, má islámskou sektu. Imigranti chtějí ovládnout Evropu, máme právo na obranu jako za křížových výprav
ROZHOVOR „Toho pána nepovažuji za legitimního katolického kněze, ale za odpadlíka, jenž celebruje neplatnou mši. Jeho komunitu u sv. Salvátora bych nazval HPIRS, to jest ‚Halíkova pohansko-islámská relativistická sekta‘, která s katolickou církví již nemá nic společného,“ říká katolický historik Radomír Malý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Hasiči se mohou radovat z nových automobilů
Starostům čtrnácti obcí z regionu byly dnes před Krajským úřadem Karlovarského kraje slavnostně předány dopravní automobily pro jednotky sborů dobrovolných hasičů. Jejich nákup byl financován z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z prostředků Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové na to společně měli, tvrdí experti po rozpadu koalice
Rozpad koalice Starostů a nezávislých (STAN) a KDU-ČSL krátce před volbami přinese problémy oběma subjektům, shodli se dnes odborníci oslovení ČTK. Podle Lubomíra Kopečka spojenectví skončilo hlavně kvůli obavě lidovců z toho, že společně se Starosty nedosáhnou na desetiprocentní podporu voličů nutnou pro zisk poslaneckých mandátů. Kamil Švec vidí problém v tom, že koalice zanedbala propagaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Bylo poctivé to zkusit
"Kdybychom to nezkusili, tak bych si to vyčítal více než to, že ta koalice nedopadla," řekl Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Vydejte se na výlety s jízdenkou EgroNet a průvodcem
?Kdo pro svá prázdninová dobrodružství stále ještě hledá inspiraci, ten by měl využít příručního průvodce regionem na pomezí Bavorska, Česka, Saska a Durynska. Aktuální vydání s názvem „Jednodenní trasy v čtyřzemí“ obsahuje patnáct návrhů na výlety. Pro cestování můžete využít zvýhodněnou jízdenku EgroNet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bude se zdražovat! Z jižních Čech přichází velmi nepříjemná zpráva
„Úroda je letos extrémně špatná, nejhorší za posledních několik let,“ tak si stěžují nejen ovocnáři, ale i provozovatelé palíren nebo moštáren. Zákazníci tak musí počítat s tím, že si připlatí. Dražší ovoce bude v mnoha případech znamenat dražší pálenku a například i mošt. Ovocnářům navíc komplikuje život to, že nemají dostatek brigádníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zpráva o případech, v nichž nebylo dosaženo nápravy
Podle ustanovení § 24 odst. 1 písm. b) zákona č. 349/1999 Sb., o veřejném ochránci práv, ve znění pozdějších předpisů, informuji Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky o případech, v nichž se mi nepodařilo dosáhnout dostatečných opatření k nápravě ani cestou vyrozumění nadřízeného úřadu či vlády nebo informováním veřejnosti o zjištěních ze šetření podle § 20 zákona o veřejném ochránci práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: V první fázi zkrátíme cestu z Prahy do Mnichova na čtyři a čtvrt hodiny
První bavorsko-český železniční summit ve Furth im Waldu řešil zlepšení propojení mezi Prahou a Mnichovem, především zvýšení rychlosti vlaků a kapacity železničních spojení. Ministr dopravy Dan Ťok na závěr summitu podepsal se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem společnou deklaraci o zlepšení přeshraniční železniční infrastruktury, která má za cíl zkrátit do roku 2030 cestu mezi Prahou a Mnichovem pod čtyři hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
František Táborský: Dnes je poslední den před začátkem mediální karantény ČNB
Dnes je poslední den před začátkem mediální karantény ČNB v souvislosti s měnověpolitickým zasedáním bankovní rady. Zasedání proběhne příští týden ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Stále je čas na nápravu. Doufám, že rozum v této poslední fázi převáží. To vzkázal eurokomisař kvůli uprchlíkům nejen do Česka
Instituce Evropské unie dnes daly najevo východním členům EU, že nemají pochopení pro neochotu přijímat uprchlíky. Evropská komise posunula do druhé fáze řízení vůči České republice a dalším zemím kvůli neplnění stanovených kvót na přerozdělování uprchlíků a generální advokát Soudního dvora EU navrhl zamítnout žaloby Slovenska a Maďarska na systém kvót. Chorvatsku pak tentýž soud vzkázal, že mělo v migrační krizi let 2015 a 2016 samo rozhodovat o mezinárodní ochraně příchozích a neposílat migranty dál do Slovinska a Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Další řádné jednání se uskuteční po vládních prázdninách
Další řádné jednání vlády se uskuteční po vládních prázdninách, 21. srpna 2017 od 10 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor vypustil hodně temnou předpověd pro Starosty
Peripetie kolem společné kandidatury a následného krachu vyjednávání mezi KDU- ČSL a hnutím Starostové a nezávislí se dostaly na novou úroveň poté, co STAN odmítl jakoukoliv formu společných kandidátek s tím, že by to byl začátek jeho konce. Komentátor Petr Honzejk si naopak myslí, že začátkem konce je to, co Starostové provedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Zápisky ze Západního Balkánu (dříve Jugoslávie)
Srbský dělník v automobilce Fiat v Kragujevaci (dříve Zastava) se vzbouřil a již od 27. června stávkuje. Pracuje za 320 eur měsíčně. Koncern Fiat-Chrysler se postavil proti neústupně, ale dělníci také. Problém začala řešit nová vláda a prezident, který má hlavu plnou Kosova. Začalo se dělníkům vyhrožovat tím, jestli to Fiat-Chrysler v Srbsku zabalí, stávkující budou mít na svědomí ještě větší zaostávání země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
SNK Evropští demokraté podpoří kandidátky STAN
Prohlášení k podpoře hnutí STAN v letošních volbách do Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Burkiny jsou kvalitní a vkusné plavky, vy kreténi, co chčijete do vody. Čunek je vagina. Jsem vítač a mé dcery spíš znásilní blbý čtenář PL, než uprchlík. Škoda, že už se nesmí upalovat
ROZHOVOR „Dobře vím, že burkiny jsou velmi kvalitní, drahé a vkusné plavky a je trapné se nad jejich nošením pozastavovat. To může jen lopata, co se do inteligentní Prahy přijede vycachtat. Je to trapné a každý druhý Čech na té plovárně smrdí třikrát víc, než ta nebohá muslimka s děckem, a každý druhý Čech se na rozdíl od té kultivované ženy někdy vychcal na veřejné plovárně,“ říká ke kauze muslimky koupající se v burkinách v akvaparku v Čestlicích podnikatel, bulvárník a profesionální hráč pokeru Pavel Novotný. Mimo to také svým způsobem reaguje na slova hejtmana Jiřího Čunka vůči Prague Pride či na silnou migrační vlnu, která zasáhla Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Naše dotace festivalu není ve srovnání s jinými kraji nijak obrovská
Už od zítřka Liberec a vesecký areál ožije 25. ročníkem hudební přehlídky Benátská! Třídenní festival se koná i za podpory Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta nad jeho konáním opět převzal záštitu a v loňském roce byl zařazen na seznam významných akcí s nadregionálním přesahem, které jsou a budou během pěti let podpořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Polsko se mění v putinovské Rusko, zaznělo na rozhlasových vlnách
Moderátorka Karolína Koubová přivítala ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu polskou překladatelku žijící v Česku Hanu Marciniakovou. Zeptala se jí, co se to dnes v Polsku vlastně děje. V zemí prý už v podstatě nefunguje veřejné školství, veřejná doprava, ani veřejné zdravotnictví. Podle překladatelky se navíc celá země stále více podobá putinovskému Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Odborníci zhodnotili zpackanou spolupráci Gazdíka s Bělobrádkem: Jedna chyba za druhou
Rozpad koalice Starostů a nezávislých (STAN) a KDU-ČSL krátce před volbami přinese problémy oběma subjektům, shodli se dnes odborníci oslovení ČTK. Podle Lubomíra Kopečka spojenectví skončilo hlavně kvůli obavě lidovců z toho, že společně se Starosty nedosáhnou na desetiprocentní podporu voličů nutnou pro zisk poslaneckých mandátů. Kamil Švec vidí problém v tom, že koalice zanedbala propagaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Hrozí obchodní válka s USA?
Nové ruské sankce amerického Kongresu ohrožují klíčové evropské spojence. Je to chyba, nebo záměr? Evropská komise zvažuje protihru, hlásí Financial Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Když má člověk oporu ve svém šéfovi, tak se velmi dobře pracuje
Bilanční schůzka předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky a ministra kultury Daniela Hermana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Tři obce ve Zlínském kraji si vysloužily Odpadového Oskara 2017
Vsetín - Brusné, Štítná nad Vláří – Popov a Vsetín jsou obce, které ve Zlínském kraji vyprodukovaly ve svých kategoriích (1) nejméně směsného komunálního odpadu (na osobu a rok) a vydobyly si tím titul Odpadový Oskar 2017 Zlínského kraje. Druhá jmenovaná obec přitom dosáhla i na celorepublikový triumf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Vtip metody EPC spočívá v tom, že se projekt sám zaplatí
Městské objekty budou díky metodě EPC méně energeticky náročné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Zeman: O tom, jak Macron klame tělem
Zvolení Emmanuela Macron na post francouzského prezidenta a jeho první dny v úřadu vyvolávají velké množství oslavných komentářů o znovuvzkříšení silné Francie. Účast prezidenta Trumpa na oslavách státního svátku u příležitosti dobytí Bastily to údajně jen potvrzuje. Jsme svědky vystřídání německé nadvlády v čele Evropské unie jakýmsi německo-francouzským motorem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Gaza na Sinaji - zmizí historická Palestina z map?
„Projekt Velká Gaza“ ožívá, přinejmenším v politickém zákulisí, odkud se pomalu klube na veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo chce blokovat první nelegální web s nabídkou hazardu
Ministerstvo financí zařadilo kvůli porušování zákona o hazardu první web na seznam nepovolených sázkových her. Zablokovány budou internetové stránky 1xbet.com, za kterými stojí firma 1X Corp NV se sídlem na karibském ostrově Curaçao.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Budoucnost má jen země, ve které se daří především lidem
„Dobře zaplacená slušná práce, vzdělání pro každého a zajištěný život ve stáří jsou témata, ze kterých budu vycházet v kampani před říjnovými volbami,“ řekl volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na setkání se členy sociální demokracie na Ostravsku. Zahájil tak sérii setkání, během nichž postupně objede straníky ve všech krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření během Ford Challenge Prague 2017
V sobotu 29. července 2017 se v Praze uskuteční mezinárodní triatlonové závody Ford Chalenge Prague 2017. Tuto významnou sportovní akci budou v některých částech města doprovázet dopravní opatření, a to jednak jeho cyklistické a jednak běžecké části závodů, a také umístění zázemí akce, depa a prostoru pro vyhlášení vítězů. Týkat se budou vybraných komunikací Prahy 1, Prahy 2, Prahy 5, Prahy 16 a městské části Praha – Zbraslav. Dopravní opatření ovlivní jak individuální automobilovou, tak městskou hromadnou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Česká mincovna: Vrací se krásná tradice, mince do kolébky zažívá boom
Když se narodí miminko, babičky, dědečkové, tetičky, ale i kamarádky novopečených maminek si často lámou hlavu, co mu darovat k oslavě jeho příchodu na svět. Mince do kolébky se v posledních letech staly trendy dárkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sommerová se rozzlobila, že nepřijímáme uprchlíky. Pak ale přišla tato slova: Když vidím Německo, Francii, Belgii, žena tam nemůže v klidu vyjít na ulici. Jsou tam ti mladí nezařazení muži...
Režisérka Olga Sommerová v internetové televizi DVTV.cz řekla moderátorce Daniele Drtinové, že liberální demokracie v Česku může být ohrožena. Má za to, že velkým nebezpečím pro tuto zemi je šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kterého považuje za autokrata. Proto se rozhodla proti němu vytáhnout v barvách TOP 09. A to i přesto, že s předsedou strany Miroslavem Kalouskem v lecčems nesouhlasí. Došlo i na uprchlíky, kterým prý máme pomáhat, ale nedopustit, abychom dopadli jako v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
To si Němci těžko dokážou představit... Ministr Jurečka se jasně vyjádřil k ošizeným potravinám pro Čechy i k nuceným kvótám na uprchlíky
ROZHOVOR „Němci si těžko dovedou představit naše potíže s nekvalitními potravinami, jelikož se s tím v praxi nesetkávají,“ říká ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. K tomu pak ještě dodává: „My, nověji přijatí členové Evropské unie, musíme těm starším členům evropské patnáctky umět přiblížit naše problémy a stanoviska, protože oni je prostě nechápou. Snažíme se jim také vysvětlit, že solidarita vůči uprchlíkům se nemůže nikomu vnucovat. Těžko budeme tady uprchlíky násilím zdržovat, když oni chtějí především do zemí se štědřejším sociálním systémem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Česká vláda opakovaně upozorňuje na nefunkčnost systému kvót
Komentář předsedy vlády k vydání odůvodněného stanoviska Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Německý islamista se u soudu rozplakal. Nepomohlo mu to. Dostal pět a půl roku
Známý německý islámský radikál Sven Lau dostal u Vrchního zemského soudu v Düsseldorfu pět a půl roku vězení za podporu zahraniční islamistické teroristické organizace. V soudní síni se dokonce rozplakal, ale strážce spravedlnosti tím neobměkčil, píše server německého deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Rozhodnutí hnutí STAN litujeme, ale respektujeme ho
Výsledek jednání hnutí STAN podle nás znamená zbytečně tříštění sil demokratických stran a přibližuje nás hrozbě monopolu jedné strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Toto vše napovídali imigranti v Calais lidskoprávním aktivistům: Policajti na nás používají slzák, i když spíme. Ničí nám deky, boty, potraviny...
Mezinárodní lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) se dostala do křížku s francouzskou policií. Obviňuje ji z nedůstojného zacházení s uprchlíky v oblasti kolem přístavu Calais.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Evropská komise posunula dál řízení vůči ČR a dalším zemím kvůli neplnění kvót
Evropská komise dnes do další fáze posunula řízení proti České republice, Maďarsku a Polsku kvůli tomu, že tyto země nedodržují své povinnosti v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl podle stanovených kvót. Novinářům to řekl eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos. Komise dnes do Prahy, Varšavy a Budapešti zaslala takzvaná odůvodněná stanoviska a dala zemím měsíc na reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Chceme co nejvíce pomoci s prezentací tradičních řemesel
Mohlo by se zdát, že centrem lidové kultury jsou třeba jižní Čechy nebo Jižní Morava, ale právě Pardubický kraj má v této oblasti silné zastoupení. Na reprezentativním seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva organizace UNESCO jsou zapsány Vesnické masopustní obchůzky a masky z Hlinecka. Na národním seznamu má náš kraj tři statky z celkových šestnácti: jmenované masopustní obchůzky, východočeské loutkářství a vodění jidáše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Dlouhé umírání české oběti teroristů
V Egyptě umírá žena, kterou smrtelně zranil islámský terorista. Dlouhá a bolestivá cesta do záhrobí. Jak se nyní zachováme my, čeští pštrosi. Jaká bude naše reakce? Dosud se naši spoluobčané mohli tvářit, že se jich to vlastně netýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Historický dům v Liliové ulici se po obnově představí v plné kráse
V pátek 28. července můžete nahlédnout do historického domu v Liliové ulici 219/5, který bude od letošního podzimu sloužit jako pracoviště Národního památkového ústavu. Otevřeno bude od 14 do 19 hodin, poslední komentovaná prohlídka začíná v 18 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Ne Riegrově náměstí mají kamery jednoznačné opodstatnění
Modernizaci a rozšíření kamerového systému připravují hradečtí městští strážníci. Nově budou moci lépe sledovat prostor před vlakovým nádražím na Riegrově náměstí a ve Sladkovského ulici k terminálu hromadné dopravy, kde je velký pohyb lidí a dochází zde k častému porušování veřejného pořádku. Předpokládané náklady na nákup a instalaci nových kamer na Riegrově náměstí jsou jeden milion korun, konečná cena vzejde ze soutěže, s jejímž vypsáním dnes souhlasili městští radní. V provozu by kamery měly být nejpozději do konce tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Koncept občanského vzdělávání předložíme v září
Dnes se v Lichtenštejnském paláci v Praze uskutečnila veřejná konzultace k základnímu rámci občanského vzdělávání. Účastnilo se jí na 80 odborníků z řad veřejné správy, školství a vzdělávacích institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Koalice by nahrála hnutí ANO, což by byla obrovská tragédie
Rozchod lidovců se starosty pomůže podle předsedy Soukromníků pravici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Začaly cvakat prdelky
V krátké době se podruhé ukázaly vyjednávací a strategické schopnosti našeho vedení. V Jihomoravském kraji jsme nevýznamnou opozicí a v celostátní politice jsme pohřbili třetí sílu drive než stačila říci bůů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální informace k výskytu afrického moru prasat
K včerejšímu dni eviduje SVS ve Zlínském kraji celkem 99 nahlášených uhynulých divokých prasat. Vyšetřeno na africký mor prasat bylo dosud 95 vzorků, čtyři nálezy čekají na vyšetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Umělecké profesní organizace kladou otázky kandidujícím stranám
Dlouhodobě neřešené problémy v oblasti kultury, a zejména neuspokojivá situace na poli živého umění, přispěla k zformování Platformy uměleckých profesních organizací. Jejími členy jsou Asociace nezávislých divadel ČR, Herecká asociace, Vize tance a Taneční sdružení ČR. S Platformou spolupracuje také Asociace profesionálních divadel a České středisko Mezinárodního divadelního ústavu, nevládní organizace při UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Novej Havel! Hovna z EU. Profesoři masturbují, žena v burce. Čtyřmi miliony jste přispěli na film politika Žít Brno
V Brně se chystá skutečně neobvyklá kulturní událost. Někdejší student dokumentaristiky Robin Kvapil sice bral plat jako uvolněný zastupitel městské části Brno-střed, ovšem vedle své práce si našel čas i na svůj původní obor. A tak ve volném čase natočil film, který má ukázat zrod a úspěch hnutí Žít Brno, jehož je představitelem. A co je ještě lepší, na svůj volnočasový sebepropagační biják dostal čtyřmilionovou státní dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Češka pobodaná v Egyptě, bohužel, skoro zemřela. Oběť Islámského státu? Bylo řečeno následující
Šestatřicetiletá Češka, jež byla pobodána při útoku na pláži v egyptské Hurghadě, leží v káhirské nemocnici ve stavu klinické smrti. Lékaři uvedli, že není naděje na zlepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): V kampani se opíráme především o dobrovolné dárce
Kampaň České pirátské strany pro volby do Poslanecké sněmovny PČR je v plném proudu. „Nejsme jako tradiční strany, které využívají k financování státních zdrojů. Nejsme ani podnikatelský projekt, abychom vynaložené prostředky vnímali jako investici,“ říká předseda Pirátů Ivan Bartoš. Piráti se spoléhají především na dobrovolnictví, nadšení a transparentní veřejné financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jiráskův Hronov nabídne to nejlepší z amatérského divadla
Letošní 87. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov proběhne ve dnech 4. – 12. 8. 2017. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie či divadlo hudební. Pořadatelé očekávají příjezd tisícovky přímých účastníků včetně seminaristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Drahoš si povídal s podřízeným a vydali to knižně: Já jsem Václava Havla původně nechtěl, ale pak mi došlo, že je nejlepší
Redaktor Lidových novin Petr Zídek si přečetl knihu rozhovorů s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem a pochopil z ní prý, proč je bývalý předseda Akademie věd dnes považován za hlavního favorita prezidentské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Lobotka: Kupujte dolary na léto
Na tiskovce po jediném prázdninovém zasedání Mario Draghi pouštěl holubici za holubicí a také přiznal, že s eurem – na rozdíl od všech, co se chystají do dolarových destinací – spokojený zcela není („přecenění eura jsme si všimli“). Euro navzdory tomu posílilo a k dolaru se dostalo až na dohled 1,17, což je sice nejvýše od ledna 2015, pro ECB to však nijak pozitivní zpráva není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic ukončilo opravu úseku dálnice D11
Ředitelství silnic a dálnic ukončilo o víkendu opravu dálnice D11 v km 26,8 až 18,2 ve směru na Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Smrdíte, vlezeme k vám na kontrolu? Jen tak dál, řekl náš Ústavní soud a už to má ohlas
K rozhodnutí Ústavního soudu, který ponechal úředníkům pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích, se vyjádřil na svém facebookovém profilu právník Tomáš Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dvacet funkcí, člen ČSSD, vládne nad Prahou, a dokončil prý jenom základní školu. Neuvěřitelný příběh radního, který s námi odmítá mluvit
ParlamentníListy.cz byly před časem osloveny několika členy sociální demokracie s tím, abychom se podívali na údajně nízkou kvalifikaci jejich magistrátního a stranického kolegy Daniela Hodka. Tento téměř neznámý a celkově nenápadný socialista prý má tolik funkcí, že by jimi mohl tapetovat zdi, a přitom nemá ani maturitu. Ačkoli jsme Hodkovi poskytli dvanáct dnů na reakce a odpovědi, ty bohužel nepřišly. Proto vycházejme z ostatních skutečností, které se nám získat podařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
To je nářku: Donald Trump po čase vystoupil před lidmi. A nešetřil se
Donald Trump tento týden po delší době vystoupil se svým projevem před veřejností. Stalo se tak na setkání skautů v rámci prestižní akce „National Scout Jamboree“ a jeho projev neušel bdělému zraku mainstreamových médií. Kritika přichází z deníků USA Today, The Washington Post, ale i ze CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Celníci vymáhají nedoplatky v rámci dělené správy
Téměř 187 milionů korun vybrali od začátku roku pracovníci odboru Správy příjmů a vymáhání Celního úřadu pro Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Po letech bývá vše nějak rozdílné
Nedávno jsme si připomněli 25. výročí rozpad federace se Slovenskem. Nu což, prezident Havel nebyl na Slovensku žádaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Duchková (KDU-ČSL): Praha 2 vědomě podpořila spekulaci s obecními byty
Zastupitelstvo MČ Praha 2 rozhodlo na svém jednání dne 20. února 2017 o změně pravidel prodeje obecních bytů ve smyslu vyhrazení si předkupního práva u privatizovaných bytů. Radniční koalice ODS OSB TOP09 ovšem „protlačila“ ještě těsně před schválením této úpravy pravidel odprodej tří bytových jednotek s neaktuálními, značně podhodnocenými znaleckými posudky bez tohoto protispekulačního opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za zkrácení reklamy v televizi
Žádáme zkrácení reklamních bloků mezi televizními pořady
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj přispěje také na opravy významných památek
Kromě zámků na Loiře mohou lákat i zámky na Orlici, třeba novým hudebním festivalem, který získal dotaci Pardubického kraje. Radní kromě toho schválili také podporu dalších akcí a příspěvků na obnovu památek. Některé musí ještě projít zastupitelstvem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
STEM: Důvěra veřejnosti v českou policii trvale roste
České policii důvěřuje dvoutřetinová většina veřejnosti (65 %), což je v dlouhodobé časové řadě STEM od roku 1993 historické maximum. Necelé dvě pětiny občanů (37 %) věří v nezaujatost soudů. Mírně vyšší podíl lidí (41 %) si myslí, že soudy odvádějí dobrou práci. Téměř polovina veřejnosti (46 %) důvěřuje schopnostem orgánů činných v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Opět se potvrdilo, že stokrát opakovaná lež je pravdou
Komentář předsedy hnutí ANO k informaci, zveřejněné v médiích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize: Kašlali jste na názory normálních lidí! Německá média pod útokem důležité studie
Podle nejnovější německé studie, kterou vypracovala nadace Otto Brenner Stiftung z Frankfurtu, informovala německá média o uprchlické krizi jednostranně a nekriticky. Píše o tom server ČasopisArgument.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robejšek (Realisté): Velmi si vážíme rostoucí důvěry
Realisté podle posledního průzkumu zvýšili potenciál přes 7 procent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Dvojí metr České národní banky
Porovnání výsledků kontrol ČNB v Metropolitním spořitelním družstvu (MSD) a Záložně CREDITAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se chce během léta setkat se všemi členy koaliční vlády, aby s nimi probral dosavadní práci jejich resortů, splněné závazky z programového prohlášení vlády i úkoly, které se již do konce volebního období dokončit nepodaří. Premiér chce na bilančních schůzkách s ministry také definovat neodkladné priority, kterými by se v jednotlivých oblastech měla zabývat nová vláda, která vznikne z říjnových voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Výstava Jiřího Votruby představí lásku i svody v globálním světě
Od 1. do 30. září ožije videogalerie v budově Nové scény Národního divadla výstavou známého malíře, grafika a ilustrátora Jiřího Votruby s názvem „Male/Female“. Autor se v ní dotýká svého oblíbeného tématu krásy, lásky, svodů i lidské jedinečnosti v globalizovaném světě. Komorní výstavu tvoří barevné prostorové figury ze série Globální Portrét, z nichž některé představí výstava vůbec poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Důsledně hájíme zájmy České republiky a českých občanů
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: O blahodárnosti krátkých naučení v každodenním životě
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drsný propad Emmanuela Macrona: Naštval důchodce, odbory, pravici... Vlastně všechny. Situace je vážná, čtěte
Pýcha předchází pád. Stačil sotva měsíc a prezident Emmanuel Macron společně se svým premiérem Édouardem Philippem zaznamenali historický pád. Ve výzkumu veřejného mínění agentury Ifop-Fiducial za měsíc červenec se propadli oba o 10, respektive 8 procentních bodů, referuje spolupracovník ParlamentníchListů.cz Josef Brož. Prezident Macron z 64 na 54, premiér Philippe z 64 na 56 procent. Výzkum, uskutečněný na reprezentativním vzorku 1947 respondentů ve dnech 17.–22. července, zveřejnil uplynulý víkend Journal du dimanche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Proboha: Hlavní tvář Pussy Riot řekla, co si opravdu myslí o USA, Trumpovi a Putinovi. Odvysílá to ČT?
Naděžda Tolokonnikovová se společně s dalšími dvěma členkami punkové skupiny Pussy Riot dostala v roce 2012 do vězení, ze kterého i na nátlak mezinárodního společenství nakonec vyšla po necelých dvou letech. Přesto se v rozhovoru pro International Business Times vyjadřuje ke „svému vězniteli“ Vladimiru Putinovi velmi překvapivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka se sejde s Hermanem k bilanci v Klementinu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes pokračuje v bilancování práce členů svého kabinetu setkáním s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). Místem jejich setkání bude sídlo Národní knihovny v pražském Klementinu, navštíví také depozitáře instituce v Hostivaři. Mluvit budou o tom, zda se podařilo splnit úkoly, jež si Sobotkova vláda v kultuře stanovila i krocích, kterými by se v oblasti kultury měla zabývat nová vláda. Premiér se chce během sejít se všemi členy vlády, aby s nimi vyhodnotil plnění programového prohlášení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Politizující špičky justice a dění v Polsku
Politické a legislativní spory kolem polské justice vzbudily velký zájem českých médií a nejen jich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vydejte se tuto sobotu do Náprstkova muzea a poznejte krásy indonéské kultury
Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 29. července od 12.00 do 18.00 hodin koná další festival z cyklu Barevné nádvoří, který je přenese na největší souostroví světa do vzdálené Indonésie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Svědectví o Dalíkovi: Působí zlomeně. Takto se choval ve vězení. A je zde linka na Slovensko
Pět let natvrdo, ještě o rok více, než původně. To je výsledek úterního soudu s Markem Dalíkem v kauze uplácení kolem státní zakázky na nákup obrněnců Pandur. Dalík, v té době poradce premiéra Mirka Topolánka už jednou dostal nepodmíněně čtyři roky, jenže Nejvyšší soud rozsudek zrušil, neboť podle něj Vrchní soud původně použil špatný zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Fotka Okamury s Jarkem Nohavicou: Příběh pokračuje. Zase silná slova. A další FOTO, které mnohé zaujme
„Je to sympaťák,“ uvedl zpěvák Jaromír Nohavica o předsedovi strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi. Fotografie obou mužů ze supermarketu se šíří internetem a je předmětem mnoha diskuzí. Někteří zpěváka za jeho postoj odsuzují, jiní chválí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Armáda letos počítá s nákupem nových čtyřnohých kolegů
Na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou slouží celkem sedm psů, kteří jsou zařazeni do kategorie hlídkový obranný pes a jsou předurčeni ke střežení objektů v doprovodu psovoda. Nejvíce se osvědčilo plemeno německého a belgického ovčáka. Dochází také ke křížení zmiňovaných plemen. Letos armáda počítá s nákupem nových čtyřnohých kolegů. Každý totiž může sloužit osm let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Lidovci na jistotu, Starostové na hazard?
Když minulý týden Lidovci sdělili svým aliančním partnerům, se kterými o pár týdnů před tím uzavřeli pro sněmovní volby koaliční smlouvu, že vypovídají spolupráci, zdálo se, že STAN využije jejich rozumné nabídky ke vstupu na lidovecké kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Pět žadatelů si na vznik projektů rozdělí 200 tisíc korun od HSRM
Mezi pětici žadatelů rozdělila Hospodářská a sociální rada Mostecka dvě stě tisíc korun. Jde o zbylou část půlmilionové sumy, kterou regionální tripartita pro letošní rok uvolnila ze svého Fondu podpory projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Český svaz chovatelů: Falešný pocit vítězství
Po jednání Senátu Parlamentu České republiky, na kterém byla v nezměněném znění schválena novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, a s ní od roku 2019 zákaz chovu kožešinových (masožravých) zvířat, se v médiích objevily titulky oslavující vítězství, vyhranou bitvu a vyhrané tažení proti tyranům. Tady byla nějaká bitva? My jsme ve válce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: ČSSD po volbách ovládne Chovanec, půjde s Babišem. Zaorálka vyženou jak kozla do pouště
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se rozpovídal o tom, co nás čeká po volbách. Zmínil koalici proti vítěznému hnutí ANO Andreje Babiše, protože v ODS i v ČSSD se najdou lidé, kteří baží po moci. U sociálních demokratů je to prý třeba Milan Chovanec, který podle knížete ve vhodnou chvíli, obrazně řečeno, „vrazí Zaorálkovi kudlu do zad“ a dohodne se s Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Dotace na opravy silnic za půldruhé miliardy schváleny. Jihomoravský kraj uspěl se všemi
Stoprocentní úspěšnost. Takový je výsledek snahy Jihomoravského kraje maximálně využít zdroje z Evropské unie na opravy silnic. Do první výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) registroval kraj celkem 23 projektů za půldruhé miliardy korun. A na všechny dotaci skutečně dostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Co je a není volný trh
Nedávno se mi stala zvláštní věc. Podpořil jsem vydání knihy pomocí fundraisingové kampaně. Ne, to ještě není ono, ale pojďme popořadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Štech jednal se Sdružením místních samospráv ČR a Svazem měst a obcí ČR
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech se v tomto týdnu setkal se zástupci Sdružení místních samospráv ČR a se zástupci Svazu měst a obcí ČR. Hlavními tématy jednání byla například situace v regionálním školství, podpora mládežnického sportu a čerpání z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pomocí tzv. šablon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Braňme svobodné a demokratické obce
Zrušení obecních zastupitelstev a zavedení samovlády přímo voleného starosty, to je nový nápad hnutí ANO a Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda STAN Gazdík: Kdybychom to nezkusili, vyčítal bych si to mnohem víc
Předseda STAN Petr Gazdík se rozhodl v dnešním pořadu Události, komentáře ČT24 hovořit o tom, proč se hnutí rozhodlo kandidovat samostatně, nikoliv společně s KDU-ČSL. „Česká politická scéna potřebuje silný středový subjekt,“ sdělil Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Černý (KSČM): Poločas rozpadu
Jedno staré pořekadlo hovoří o tom, že pýcha předchází pád. Sobotka je s prací vlády nesmírně spokojen a chlubí se tím, že je třetím kabinetem, který v České republice přežil celé volební období. Jenže takovéto tvrzení je poněkud upravené, nechceme-li říct, nepravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Ministru financí jsme předložili návrh rozpočtu včetně požadavků v oblasti mládeže
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech se setkal se zástupci České rady dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Podpořme mladé vědce místo posilování byrokracie
Minulý týden vláda s velkou pompou schválila akční plán restrukturalizace tří krajů se zátěží průmyslové a těžební minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist