Oficiální zpravodajská média

Už ho máme. Jedenáct hodin starý záznam, letící kolem světa: Houf migrantů se snažil zablokovat Polku v autě. Nechutně a v přesile
Násilnosti, jichž se migranti dopouští, popisujeme pravidelně. Málokdy je ale situace natolik absurdní, jako na videu, které se na Twitteru objevilo teprve před pár hodinami. Je na něm autentický záznam, kdy se skupina maskovaných migrantů snaží zablokovat auto s polskou řidičkou. Ta zjevně vyděšená místo brzdy šlape na plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Bárta: Kolaps našeho světa může přijít velmi rychle
Egyptolog Miroslav Bárta v rozhovoru pro SecurityMagazín.cz uvedl, že kolaps civilizace přichází rychle, ale cesta k němu je dlouhá. Řekl mimo jiné také to, že pokud je společnost vyprázdněná, bez společné ideje, málokdo za ni bude bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Umřel Zeman. Bohužel major,“ napsal známý umělec. A už dostal do čenichu. Na mrtvého Vladimíra Brabce si přisadili i další
Vladimír Brabec, představitel majora Zemana v komunistickém propagandistickém seriálu, opustil tento svět. Zemřel v požehnaném věku 83 let. Mnohé Čechy, Moravany a Slezany jeho skon rozesmutnil. Režisérka a reportérka Monika Le Fay si však na sociální síti Facebook položila otázku, zda se v případě Brabce dá říci, že tento svět opustil dobrý člověk, když se propůjčil k natáčení režimního propagandistického seriálu. Tuto otázku si navíc nepoložila sama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Tomio, jsi lhář! Na*raný Zdechovský žene Okamuru k soudu a za jízdy v autě natočil toto VIDEO
Předseda SPD Tomio Okamura nechal na stránkách svého hnutí zveřejnit prohlášení, že čeští europoslanci hlasovali pro potrestání České republiky za to, že tato země odmítá přistoupit na systém přerozdělování uprchlíků podle kvót. Okamura není zdaleka jediným politikem, který tuto lež pronesl, ale europoslanec Tomáš Zdechovský se rozhodl zareagovat právě na Okamuru a jednou provždy toto tvrzení smést ze stolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli…
Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Imámův mls a spousta bizarních obrázků. Respektování různorodosti podle Lidlu spustilo lavinu recese
Obchodní řetězec Lidl vzbudil rozruch, když odstranil kříže z obrazů kostelů na jogurtech. Prý kvůli náboženské korektnosti, aby se nedotkl cítění některých zákazníků v Evropě. Ukázalo se však, že se mnoha zákazníků dotkl právě tím, že kříže odstranil. Jedna skupina naštvaných občanů Lidlu nemůže přijít na jméno, ale druhá si z obchodního řetězce tropí žerty. Přidal se i český ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nevědoucí A. Merkelová
Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila, že bere vážně situaci v Polsku. Není prý možné držet jazyk za zuby, neboť jde o základy unijní spolupráce. V podstatě tak reagovala na změny v polském soudnictví a kroky proti Polsku ze strany Evropské komise. Vláda ve Varšavě usiluje o reformu soudnictví a více než čtvrt století od pádu komunismu a jeho „debolševizaci“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Policejní prezident ocenil tři policisty
Čestnou medaili a dvě medaile za statečnost si z rukou genmjr. Tomáše Tuhého převzali pražští policisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš chce nacpat všechna ministerstva na jedno místo. Zřídit ,,ministerskou čtvrť"
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy. V něm nastínil, co bude pro jeho hnutí vůbec nejdůležitější. Na prvním místě chce prý zajistit bezpečnost českých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Ample Strike jako zácvik na naši budoucí roli v Rusku
Naposledy bombardovaly americké bombardéry, zařazené v evropských silách NATO, Evropu před více než 18 lety. Odskákaly si to tehdy naši předváleční a krátce i pováleční bratři Jugoslávci, hlavně pak občané Bělehradu, Noviho Sadu a řady dalších srbských měst, a to za svou neschopnost uznat, že s jejich velkou Jugoslávii je konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Firma z Jeseníku jásá nad migrační krizí. Do center udala šest tisíc obytných modulů
Firma Touax loni díky boomu staveb provizorních ubytoven pro uprchlíky vyrobila rekordních 6 200 standardizovaných modulů. Z nich se montují například obytné komplexy či zařízení pro školky a stavby. Produkce v roce 2016 meziročně vzrostla o polovinu, řekl ČTK Jan Petr z Touaxu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babiši, jsi hlava příšery. Odpůrci šéfa ANO půjdou křičet před sněmovnu
Šéf hnutí ANO na programové konferenci hnutí ANO představil předvolební plány. Chce zvýšit důchody, snížit daně, přidat platy učitelům nebo zrušit některá ministerstva. A především se v tom nenechá omezit ostatními politickými stranami, které ho údajně chtějí zničit. Tak to alespoň vidí Babiš. Zdá se ale, že se jen tak nedají umlčet ani Babišovi odpůrci. Chystají demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Strany chtějí zjednodušit a zrychlit čerpání evropských dotací
Politické strany ve svých programech před říjnovými sněmovními volbami navrhují zjednodušit a zrychlit čerpání evropských dotací. Vyplývá to z jejich vyjádření na dotaz ČTK. Podle některých musí žadatel často vyplňovat i to, co Brusel nepožaduje. Některé strany chtějí narovnat podmínky pro čerpání dotací na rozvoj venkova. V současné době jsou podle nich zvýhodněny velké firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Od Pavla Šafra: Babišovy výklady netřeba poslouchat. Stejně pořád lže
Redaktor Jakub Černý se na serveru Forum24.cz věnoval šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle jeho slov jej usvědčila Česká televize z toho, že vše, co tvrdil o Čapím hnízdě, bylo naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Večer s českou diplomacií navštívilo 1700 zájemců
V pátek 1. září 2017 se na Ministerstvu zahraničních věcí poprvé uskutečnil Večer s českou diplomacií, v jehož rámci mohla veřejnost navštívit prostory a zahradu Černínského paláce a zúčastnit se diskusních panelů na zahraničně politická témata s ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem a vedoucími českých zastupitelských úřadů v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Slušnost není slabost
Slušnost není slabost - tato slova jsem si zvolil v letošní kampani pro volby do Poslanecké sněmovny bez velkého váhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Merkelová: Islám patří k Německu
Zůstane Angela Merkelová kancléřkou až do roku 2021 a bude tento post zastávat celkem šestnáct let? Němci mají ještě několik dnů na to, aby tuto otázku zvážili a 21. září na ni odpověděli u volebních uren. Voliči, kteří váhají, se mohli v neděli večer podívat na televizní debatu Merkelové a jejího hlavního protikandidáta, sociálního demokrata Martina Schulze. Před televizními kamerami došlo i na islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tetřevy z beskydské odchovny Lesů ČR vypustili lesníci do přírody
Pět odchovaných tetřevů hlušců lesníci poprvé vypustili v Beskydech do volné přírody, a to v posledním srpnovém týdnu. Podnik Lesy ČR otevřel odchovnu v obci Krásná na Frýdecko-Místecku před dvěma lety. Usiluje tak o zachování tamější dosud živořící populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Když lesníci pláčí a bio-sluníčkáři se radují
120 000 kubíků dřeva padlo ve vichřici při bouři dne 19. srpna 2017 v lesích Národního parku Šumava v oblasti Stožecka. Ve skutečnosti začíná nová etapa velkoplošného usychání lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Chtěl se svézt po okruhu, nyní si ho vychutnal jako pilot safety caru
Jednadvacetiletý David Buršík z Hradce Králové se stal o tomto víkendu výjimečným. Jen málo Čechů, natož v jeho věku, se totiž může pochlubit, že usedli za volant vozu safety car při automobilových závodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení vyrazí proti Babišovi se Selským rozumem
Zelení v rámci své předvolební kampaně navštíví 82 měst po celé České republice. Na cestu vyrazí v “zeleném karavanu”, který symbolizuje tři pilíře zeleného programu - čistou přírodu, moderní stát a jistoty a bezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Probuďte už Babiše z toho snění
Jan Skopeček na Facebooku k volebnímu programu ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Národní divadlo zahajuje 135. divadelní sezonu s RAIFFEISENBANK jako generálním partnerem
Do nové sezony vstoupí Národní divadlo s novým generálním partnerem, kterým se stala společnost Raiffeisenbank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
4 555 premiérových pořadů. ČT art slaví čtvrté narozeniny ve společnosti velkých hvězd
Již čtyři roky nabízí Česká televize díky kanálu ČT art divákům každý večer pořady věnující se českému i světovému umění. Za tu dobu Art odvysílal 4 555 premiérových pořadů - z toho 305 koncertů, 162 divadelních představení a 563 nových českých dokumentů. A letošní podzim v tradici pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Proč jsem nepodpořila nový zákon o finanční kontrole
Nový zákon měl nahradit dosud platný právní předpis o finanční kontrole ve veřejné správě. Jeho ambicí bylo zjednodušení, unifikace systému řízení a kontroly veřejných financí tak, aby tento systém byl efektivní a snižoval byrokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman potřebuje v Poslanecké sněmovně spojence, burcuje lídr kandidátky SPO Sládeček
Co vedlo kroky Karla Sládečka (SPO) do politiky a čeho v ní chce dosáhnout? Proč opustil hnutí Ostravak, jež spoluzakládal, a přešel k SPO, kde nyní působí jako předseda krajské organizace? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Bilancuje také nad úspěchy a neúspěchy strany. Jak se z nich poučili a čím dnes lákají voliče?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Tuto zvůli finanční správy zaplatíme my, daňoví poplatníci
Martin Plíšek na Facebooku k zajišťovacím příkazům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dětskou pohotovost v Novém Bydžově se podařilo díky změnám i nadále zachovat
Od 1. září 2017 dochází ke změně ordinační doby dětské lékařské pohotovosti v nemocnici Nový Bydžov. Nově bude dětská pohotovost provozována o sobotách, nedělích a svátcích ve zkráceném režimu od 8 do 12 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Holá katastrofa, to tu ještě nebylo. Tak mluvil v rádiu Zaorálek o Babišovi
Hostem pořadu Luboše Xavera Veselého Pressklub na Frekvenci 1 byl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Pohřbívání svobody s noblesou
Recenze nejnovější knihy Benjamina Kurase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Výzva k modlitbám za oběti hurikánu Harvey
Spolu s biskupy z České biskupské konference vyzýváme věřící, aby se připojili k modlitbám za oběti hurikánu Harvey v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vědci z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Národního muzea objevili nový minerál
Na haldách historických dolů na Kaňku v kutnohorském rudním revíru byly Richardem Pažoutem z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze nalezeny úlomky křemenné žiloviny s neznámým minerálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Pomáhat na místě, kudy proudí uprchlíci, podle mě dává smysl
Jan Hamáček přijal předsedu vlády Jordánského království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Čunek je jako Sládek. Je tu Sorosovo. V Plzni se málem porval duhový pochod s odpůrci, my máme i FOTO
REPORTÁŽ Několik set proti několika desítkám. Tak dopadlo skóre první plzeňské Gay Pride, proti které protestovala skupinka aktivistů, mezi kterými nechyběli ani zástupci krajní pravice. Od fyzického kontaktu chybělo v jedné chvíli jen velmi málo a policisté svými těly zabránili přímým potyčkám. To ve chvíli, kdy se protestující snažili nelegálně zabránit předem avizovanému pochodu. Protest byl zaměřen hlavně proti vyznavačům pedofilie, kteří se údajně měli akce zúčastnit. Tak to alespoň tvrdili organizátoři v e-mailu rozeslaném redakcím, ve kterém se dožadovali zveřejnění akce, neboť informace o plzeňské Gay a LB Pride byla v mnohých médiích publikována a komentována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Jsem naprosto konsternován
Jsem naprosto konsternován informací o společnosti LIDL působící v ČR, která umazává kříže na řeckých kostelích u fotografií spojených s řeckými výrobky, aby to náhodou "někoho" nepopouzelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany podepsalo smlouvu na pořízení Modulárního bojového kompletu
Ve čtvrtek 31. srpna byla podepsána Ministerstvem obrany ČR, zastoupeným náměstkem pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Danielem Koštovalem, smlouva s firmou PRAMACOM-HT, spol. s r.o. na pořízení Modulárního bojového kompletu (MBK) a Výcvikového setu MBK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní odmítli koalici s ANO 2011 a KSČM
Svobodní po zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR rozhodně neuzavřou povolební koalici s hnutím ANO 2011 a se stranou KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Program hnutí ANO popírá 4 roky ve vládě
Program hnutí ANO nepřekvapil. Stejně jako Andrej Babiš říká odpoledne něco jiného než tvrdil ještě dopoledne, tak i program ANO popírá to, co v uplynulých 4 letech dělali jeho ministři ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře získalo pozemky na Ústecku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem prostřednictvím svých odloučených pracovišť Česká Lípa, Louny a Teplice převedl státnímu podniku Povodí Ohře čtyři pozemky o celkové výměře 1 073 m2. Převedené pozemky leží v katastrálních územích Jezvé, Lubenec, Dolní Ročov a Duchcov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Zajímalo by mě, proč právě Babiš tolik očekával tu revoluci
Lubomír Zaorálek na Facebooku k dnešnímu vystoupení Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
V sobotu 9. září do Národního technického muzea zdarma
Při příležitosti „Dnů evropského dědictví“ a „Dožínek na Letné“ Národní technické muzeum otevírá 9. září 2017 tři objekty bezplatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MF navrhuje omezit výdaje z privatizačního fondu, peníze nestačí
Ministerstvo financí chce omezit výdaje z tzv. Fondu privatizace. Příjmy fondu, které jsou z 80 procent tvořeny dividendami společnosti ČEZ, totiž nestačí pokrýt závazky fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš: Teď nebo nikdy. Ten jediný program, který potřebujete
Ani se mi nechce věřit, že to v říjnu budou už čtyři roky, co hnutí ANO tak nečekaně uspělo ve volbách. Pamatujete si ještě, co ta zkratka znamená? Já ano. Akce nespokojených občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový úřad: Otevření nově restaurované Malé jídelny na zámku v Litomyšli
Návštěvníci Státního zámku Litomyšl budou mít od soboty 9. 9. 2017 po sedmi letech opět šanci nahlédnout do dlouho nepřístupné tzv. Malé jídelny. Pokoj se bude otevřen u příležitosti aranžérské výstavy Květiny na zámku v Litomyšli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Semtex v kravíně není trestný čin, řekl soudce. A zbrojař odešel od soudu volný
Zbrojař Martin Rudolf může být spokojen. Čelil obžalobě z nedovoleného ozbrojování. V budově bývalého kravína desítky kilogramů semtexu, bez povolení. Soud však dospěl k závěru, že se zbrojař nedopustil trestného činu, jen je „nepořádník". Serveru iRozhlas.cz Rudolf sdělil, že je sice s verdiktem soudu spokojen, ale označení „nepořádník" se ho dotklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Dopis řeckému velvyslanci v kauze umazaných křížů
V reakci na společenskou nevoli, kterou vzbudil reklamní leták na produkty prodejen LIDL s vyretušovanými kříži z kopulí ortodoxních chrámů, píše kardinál Duka řeckému velvyslanci v ČR na vyjádření podpory otevřený dopis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Rodinná politika potřebuje jasný směr a spolupráci politiků i občanů
Odborníci, politici a občané budou společně hledat cesty z krize české rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka udeřil z Primy na Babiše a jeho lidi: Jsou ochotni zničit všechno, jen aby si uchovali nějaké vyhlídky na moc
Po letní přestávce se na televizní obrazovky FTV Prima vrátil pořad Partie. Tentokrát s jediným hostem. Téměř hodinu času dostal předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) a takto ho využil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Já jsem váš šéf, nastoupil Macron na generály. A i jinak se prý chová v podstatě jako diktátor
Filozof Matěj Široký působící ve Francii se v textu pro server Česká pozice pokusil nahlédnout pod pokličku vládnutí tamního nového prezidenta Emmanuela Macrona. Podívejte se raději sami, k jakým závěrům dospěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Tramvaj metro dráha, jak se to rýmuje
Před lety předstoupil tehdejší primátor Bém před pražské zastupitele s velkolepým plánem: pokračování metra A nepovede z Dejvické přímo na letiště, jak se do té doby předpokládalo, ale vezme to velkou odbočkou na jih do Motola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Jde o všechno. Poslední pokus, jak vzít zemi kmotrům a jejich kámošům, prezentoval Babiš program ANO
Hnutí ANO nechce za současných podmínek a situace v eurozóně přijímat euro. Zaměstnancům chce zrušit nynější tzv. superhrubou mzdu a nahradit ji dvěma sazbami daně z příjmů 19 a 23,35 procenta z hrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Historici umění z Univerzity Palackého rozšiřují spolupráci s vědci Akademie věd České republiky
Jiří Lach, děkan Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (FF UP) a Tomáš Winter, ředitel Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky (ÚDU AV ČR) podepsali ve čtvrtek 31. srpna Dohodu o spolupráci při uskutečňování doktorského studijního programu Teorie a dějiny výtvarných umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Nebudeme točit zmrzliny, ani čepovat pivo, řekl Zaorálek. Místo toho se tedy Marksová vymáchala ve vodě
REPORTÁŽ Na libereckých pivních slavnostech se v sobotu odpoledne objevila i ministryně práce a sociálních věcí a lídryně kandidátky ČSSD v Libereckém kraji Michaela Marksová. Ještě předtím absolvovala část plavby na kánoi po řece Nise jako protest místních aktivistů žijících na hranici mezi Českem, Polskem a Německem proti rozšiřování těžby hnědouhelného polského dolu Turów, kdy se místní obávají, že kvůli tomu přijdou o spodní vody. „Je to velký problém, řešili jsme ho i na vládě,“ prozradila ParlamentnímListům.cz Marksová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Němka si šla ráno zaběhat, skončila znásilněná s rozkopaným obličejem. Pachatel: Jižanský typ, tmavé vlasy...
Už je to poněkud obehraná písnička, ale německá média hlásí další případ znásilnění, které mají s největší pravděpodobností na svědomí migranti. Obětí sexuálního zneužití se stala padesátiletá žena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vybili jsme stáda. Západ nechce, abychom vyráběli potraviny! Víte, kam jdou dotace? Odsunutý poslanec šokuje slovy o zemědělství
ROZHOVOR Jsme největším exportérem ornice do Německa, říká s černým humorem v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz poslanec Pavel Šrámek (ANO). Rozebírá, jak si státy EU drží „své“ zemědělce a jak jsme se unáhleně a pod tlakem dotací zbavili suverenity ve výrobě potravin a v zemědělství. Za rebela v hnutí Andreje Babiše se nepovažuje, ale neoslovuje jej „šéfem“, jako jiní. S jeho umístěním na kandidátce v hnutí zahýbali bez jeho vědomí, a snad i proto se pustil do kampaně se sloganem „Číslo 6 žije“. Zemědělství, výroba potravin, dotace a mléko do škol – to jsou témata, kterým se dlouhodobě věnuje dlouholetý farmář ze severního Plzeňska Pavel Šrámek, který, jak uvádí, kdyby nebyl zvolen, nebude zhrzen a nebude snít o nějakém „comebacku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: České firmy konzultovaly s velvyslanci své zahraničně obchodní záměry
Ve čtvrtek se v Černínském paláci sešli vedoucí zastupitelských úřadů s významnými českými exportéry. Během konzultací měly firmy možnost prodiskutovat s velvyslanci své podnikatelské záměry a možnosti podpory ze strany Ministerstva zahraničních věcí ČR v konkrétních teritoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
MŽP: V pondělí startují novinky v programu NZÚ, za kombinaci s kotlíkovými dotacemi bonus až 40 tisíc
Až 40ti tisícový bonus za kombinaci s kotlíkovou dotací a širší nabídku v oblasti solárních systémů nabídne od 4. září program Nová zelená úsporám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Mimořádná opatření kvůli africkému moru prasat platí i po ukončení stavu nebezpečí
Přestože ve Zlínském kraji skončil stav nebezpečí v souvislosti s africkým morem prasat (AMP), všechna opatření vydaná Zlínským krajem i Státní veterinární správou zůstávají v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jste ničemná země. KLDR zase experimentuje s bombami a z Trumpova Twitteru přišla mrazivá odpověď
Americký prezident Donald Trump označil dnešní severokorejský jaderný test za velmi nepřátelský a nebezpečný vůči Spojeným státům. Na svém Twitteru okomentoval situaci několika statusy. Uvedl také to, že KLDR je ničemná země a ztrapňuje Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Byla to fake news, čílí se web nad zprávou o britské holčičce umístěné u muslimů. Přečtěte si, jak ji dokázal vyvrátit
Server deníku Daily Mail spolu s dalšími britskými médii přinesl příběh pětileté holčičky, která byla nucena pobývat u dvou pěstounských muslimských rodin ve východní části Londýna ve čtvrti Tower Hamlets. Holčička byla údajně nucena učit se arabsky a nejíst vepřové maso. Podle The Telegraph (v češtině na serveru Forum24.cz Pavla Šafra) se však ukázalo, že prvotní informace britských médií se nezakládaly na pravdě. Nebo aspoň ne zcela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Děti nemají stranické legitimace, ohromila Valachová Moravce. A pak zazněl vtip o učiteli a levném mobilu
Zítra koaliční rada rozhodne o tom, zda dojde k navýšení platů ve školství. O problematice v resortu hovořili exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, senátor Jiří Růžička (za TOP 09) a náměstek ministra školství Petr Pavlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Euro nás poškodí. Markéta Šichtařová předkládá věcné argumenty místo blekotání o držení kroku a první lize. A navrch jeden zrůdný bruselský vynález...
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Úsilí končícího premiéra Bohuslava Sobotky získat pro českého ministra financí pozorovatelský status při jednáních resortních kolegů zemí eurozóny nedává žádný smysl. Ekonomka Markéta Šichtařová navíc upozorňuje, že společná evropská měna vůbec není zárukou nějaké ekonomické vzpruhy. Vyjmenovává přehršel důvodů, čím by nás přijetí eura poškodilo, zatímco od zastánců ze strany politiků je slyšet jen vágní blekotání. Došlo i na zrůdnost vymyšlenou EU, která se nazývá společná zemědělská politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Vyoral: Hazard a udavačství podporované státem - účtenková loterie nás bude stát 80 milionů ročně
Vašnostové nahoře se pokrytecky vymezují proti hazardu, zakazují herní automaty... a pak přijdou s ideou za 80 milionů ročně - hazardně-udavačskou srandou podporovanou státem. Seznamte se s účtenkovou loterií!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Stovku lidem vezmete, padesát vrátíte a ještě chcete, aby vám za to byli vděční. Moravec se vrátil z prázdnin a přivítal Kuberu a Marksovou
Moderátor Václav Moravec v neděli v poledne přivítal v Žižkovské věži ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD) a senátora Jaroslava Kuberu (ODS). Ten i tentokrát dokázal, že pro rázná slova nejde daleko. Ministryně Marksová mu ovšem před kamerami zdatně sekundovala, když divákům popisovala některé rodinné nápady lidovců. KDU-ČSL si prý přeje, abychom rodinu přiblížili rodině boží, protože jen ta je dokonalá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Žádné náboženské symboly, vysvětloval Lidl mazání křížů. A teď se podívejte na tento obrázek s mešitou
Kříž na obrázku nenecháme, to by mohlo urazit náboženské cítění. Ale silueta mešity je naprosto v pořádku. Tak by se dala shrnout politika nadnárodního řetězce supermarketů Lidl. Poté, co byl celý víkend rozebírán zásah do fotografie na obalech a letácích, na které byl kostelu preventivně umazán kříž, nám do redakce přišel léták z nizozemského Lidlu z tohoto týdne, který nám ukázal, jak to s náboženskou neutralitou společnosti je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trump se se Zemanem sejde, má k naší zemi blízko, ujišťuje Kmoníček. Rumuni si prý setkání v podstatě koupili
Velvyslanec České republiky v USA Hynek Kmoníček si v pořadu Interview Plus povídal s Michaelem Rozsypalem. Prozradil mu, jak to doopravdy bude se setkáním prezidentů Miloše Zemana a Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Už měsíce kolovalo kuloáry, že Babiše obviní, i s datem. A minulo se to jen o pár dní. Intriky z toho čouhají jak sláma z bot, říká zkušená exministryně Benešová
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Čapí hnízdo je hra, že stíhaná osoba přeci nemůže být premiérem. A tu hru hrají zejména pseudomoralisté všeho druhu, o kterých vím své. Čouhají z toho jednoznačně politické intriky jak sláma z bot!“ říká někdejší nejvyšší státní zástupkyně a poslankyně za ČSSD Marie Benešová. Jedním dechem dodává, že však lidé nejsou hloupí a pomyslný hrneček pomalu přetéká. O tom, že má být Andrej Babiš obviněn, prý slýchala už od začátku léta a ze zpráv šlo tušit, že jde o zoufalé snahy mnoha tradičních a zavedených sil zvrátit narůstající preference hnutí ANO, jež mnohým nedávaly spát. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že za vše bude ČSSD vystaven konečný účet a ten bude drahý. Nepomohou údajně ani plamenné a dlouhé projevy Lubomíra Zaorálka od Šumavy k Tatrám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka ke kauze Lidl: Zatím mažou kříže z fotografií, brzy je možná budou i strhávat
Kardinál Dominik Duka se nezdržel kritiky, která se snesla na obchodní řetězec Lidl. Ten na některých obalech retušoval kříže z řeckých kostelů. Podle Duky jde o bezprecedentní a nekulturní akt. Píše o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Juniorská univerzita UK se znovu otevírá
Univerzita Karlova spustila registraci do třetího ročníku své Juniorské univerzity. Zájemci z řad středoškolských studentů se během třech měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si historické univerzitní budovy a získat podrobné informace o studiu na nejstarší české univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Dobrá zpráva
Andrej Babiš se chlubí tím, že „jeho lidé klekli“ na ošklivou a zlou firmu. Ve skutečnosti podle soudu Finanční úřad nezákonně firmu zlikvidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Podnikatelé jsou darebáci a příživníci? Ale kdepak...
Volební lídr ČSSD, Lubomír Zaorálek se kriticky vyjádřil o podnikatelích, kteří neplatí zaměstnancům podle něj dostatečně vysoké mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Počet stížností na předváděcí akce klesá
Ve 2. čtvrtletí 2017 pokračovala Česká obchodní inspekce v kontrolách předváděcích prodejních akcí. Vedle odhalování nekalých praktik, včetně agresivních, byla věnována zvýšená pozornost plnění oznamovací povinnosti, která souvisí s konáním organizovaných akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Z lesů v Ralsku uklidily VLS přes dvacet tun odpadu
Pravidelný úklid pro VLS jako správce lesa generuje značné náklady. Za aktuální odvoz materiálu Vojenské lesy a statky zaplatily přes 60 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOP 09 nabízí voličům vzdělané a mladé osobnosti s vizí
Vzdělání jako klíč k demokratické a svobodné společnosti v Evropské unii. Krédo TOP 09 v Plzeňském kraji naplňuje strana také nabídkou kandidátů pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. Ze všech kandidátek TOP 09 v zemi má plzeňská nejnižší věkový průměr (45 let) a všichni její kandidáti mají vysokoškolské vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Merkelová sní o své TV-show
Upozorňujeme na sobotní rozhovor Angely Merkelové pro deník Rheinische Post, ve kterém mimo jiné mluví o tom, že jejím tajným přáním je vedle profese kancléřky mít vlastní TV-show.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČD: Rychlíky Děčín-Praha pojedou od pondělí na pražské hlavní nádraží
V souvislosti s dokončením opravy zastřešení kolejiště pražského hlavního nádraží a s probíhající rekonstrukcí Negrelliho viaduktu dochází od pondělí 4. září k několika změnám v jízdních řádech vlaků na území hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ANO představí kompletní program pro sněmovní volby
Hnutí ANO dnes představí svůj kompletní program pro říjnové volby do sněmovny. Formace, kterou průzkumy favorizují jako vítěze voleb, zatím zveřejnila pouze své záměry v daňové oblasti, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR: SIS a SIRENE v České republice působí již deset let
Před deseti lety učinila Česká republika zásadní kroky, jejichž vyvrcholením byl vstup do schengenského prostoru a zrušení kontrol na jeho vnitřních hranicích. V souvislosti s tímto krokem jsme se připojili ke společné evropské pátrací databázi – Schengenskému informačnímu systému (SIS). Souběžně svou činnost zahájila česká centrála SIRENE. Za tuto dobu již můžeme hodnotit, co tyto změny v rámci mezinárodní policejní spolupráce přinesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Kde vzít na platy učitelů?
Je už folklórním zvykem, že se před volbami všichni předhánějí v tom, kdo přidá více peněz učitelům. Jeden slibuje kantorům 45 000 korun, druhý zase jinou sumu na míle vzdálenou od dnešní reality. Státní rozpočet ale není nafukovací a nikdo už neříká, kde se peníze mají vzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Největší vlna migrantů teprve přijde. Bude výrazně hůř, varují experti
Počty migrantů, kteří směřují do Evropy, se sice v posledních měsících snižují, ale podle zevrubné analýzy Österreichische Militärische Zeitschrift (ÖMZ) jde jen o „ticho před bouří“. Mnoho faktorů nasvědčuje tomu, že velké migrační vlny Evropu teprve čekají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Vyšší prosperitu umožní pružnější vzdělávací systém
Nezaměstnanost v Jihočeském kraji je na polovině rekordně nízkého celostátního průměru. Přestože TOP 09 v kraji dlouhodobě usiluje o vyšší prestiž technického vzdělávání, snaha zaměstnavatelů naplno využít možnosti rozjeté ekonomiky naráží na nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Lepší flexibilitu celého školství chtějí nyní zástupci TOP 09 nastavit ve sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Boj ČSSD proti levné práci? Demagogie, zrada, lež
Pan Zaorálek, jak čtu, bojuje proti levné práci. Hezké. Ale na jednu věc zapomíná: že to byli právě sociální demokraté spolu s pravicí, kteří se přičinili o to, aby se Česko stalo právě zemí levné práce, levné pracovní síly, trvale nízkých mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Evropská komise navrhla další aktualizaci seznamu invazních druhů, které ohrožují evropskou přírodu
Od roku 2015 platí v rámci EU nová legislativa, která zamezuje zavlékání a šíření invazních nepůvodních druhů ve státech evropské osmadvacítky. Uplatňuje se a je promítnuta do tzv. seznamu invazních nepůvodních druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Lidl retušuje kříže, EU nepřeje k Vánocům. Místo křižovatek všude kruhové objezdy
Je to nenápadné, plíživé, ale pokračuje to. Politická korektnost protíná naší společnost v posledních letech jako rakovina a pár hodin starý retušovací výstřelek společnosti Lidl, budiž toho dokladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ostrý víkend KLDR. Nejprve ohlásila vodíkovou bombu, pak vyzkoušela zatím nejsilnější atomovku
Napětí na Korejském poloostrově stále nepolevuje. Spíš naopak. Agentura Reuters s odvoláním na zdroje z Japonska uvedla, že komunistická KLDR pravděpodobně uskutečnila další test jaderné bomby. Nasvědčuje tomu zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy stupnice, které postihlo sever země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Skončí to triumfem udavačů. Neuvěřitelné absurdity dohledu nad financováním kampaní, v kostce a neodolatelném podání Jaroslava Kubery
ROZHOVOR Nic se nezmění. Naopak, situace se zhorší právě díky udavačství. Negativní kampaň se dnes už tak dostala do povědomí, že ta pozitivní se skoro nedá dělat. Tohle je prognóza místopředsedy senátu Jaroslava Kubery, jenž v horní komoře parlamentu uspořádal seminář o prvních zkušenostech s fungováním Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jestli pošlou Babiše před volbami do vazby, bude to už úplná Ukrajina. Jak se to dělá tam, líčí Jarosla Bašta, který v Kyjevě velvyslancoval
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro PrvníZprávy.cz zamýšlí nad situaci v Česku. Stačí nám prý jeden jediný krok, aby se naše demokracie proměnila v z demokracie v postdemokracii ukrajinského typu. Krok spojený s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Macron z nás bude dělat zlé podlidi, co můžou za všechno. Na Západě se jim to vymklo z rukou, my to odneseme a ještě to budou vydávat za pokrok. Černý scénář Ilony Švihlíkové
ROZHOVOR Emmanuel Macron se snaží odlákat pozornost k „těm zlým Východoevropanům“. Jeho jednání je ukázkou, že západním „elitám“ se závod ke dnu, neboli závod konkurenceschopnosti, trošku vymknul z rukou. „Ještě se znovu z východní Evropy udělá ta skupina ‚podlidí‘, co za všechno může,“ říká ekonomka Ilona Švihlíková k otázce levné pracovní síly z východu. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz okomentovala také přístup politických stran k oceňování práce u nás a zmínila jednu výstrahu pro všechny: „Jen bych varovala před snahou (svého času to prosazoval i Schröder) zvyšovat mzdy tím, že snížím odvody. To je cesta do pekel.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist