Oficiální zpravodajská média

VIDEO „Je vůbec možné, aby tohle poslouchali učitelé a učitelky z televize?!“ Před kameru PL přišli Valachová a Klaus mladší a strhla se hrozivá hádka
HORKÉ TÉMA Václav Klaus mladší považuje resort školství po čtyřech letech vlády ČSSD za budovu s vymlácenými okny. Prohlásil to v pořadu Horké téma v TV ParlamentníListy.cz. Klaus toho řekl ještě mnohem víc, třeba o multikulturní výchově a lásce k EU a nic z toho by se sociálním demokratům asi nelíbilo. Jenže Klaus nebyl v pořadu sám. Proti němu seděla exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), která byla vůči Klausovi stejně tvrdá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Byl jsem zděšen! Šéf potravinářské inspekce na Frekvenci 1 prozradil, co zažil
Luboš Xaver Veselý si do sobotního Pressklubu na Frekvenci 1 pozval ústředního ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martina Klanicu. Ten se vyjádřil k cenám másla a ke kvalitě některých bister. Když měl vysvětlit, proč se na západě prodávají mnohdy kvalitnější potraviny než u nás, nabídl relativně jednoduchou odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kvůli korunovým dluhopisům daňová správa dala už 25 trestních oznámení
Bohuslav Sobotka na Facebooku k firemním korunovým dluhopisům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Byl jsem znásilněn ostřím nože,“ přiznal politik. Švédsko je zděšeno
Ve Švédsku začíná přituhovat. Země se horko těžko vypořádává s více než 200 000 migranty a jejich častými zločiny, a nyní se navíc množí útoky proti politikům. Jeden z nich nyní přiznal, že byl znásilněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek a Feri si dělali legraci z Heleny Vondráčkové. Její manžel sahá po žalobě
Manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal zuří. Na 15. září byl naplánován koncert jeho ženy, ale byl zrušen. Na billboardech se objevil nápis, že koncert byl zrušen pro nezájem. Michal s tímto tvrzením zásadně nesouhlasí. A už vůbec se mu nelíbí, že informaci o „zrušení pro nezájem“ šířili po sociálních sítích politici TOP 09 Miroslav Kalousek a Dominik Feri. Žádá po nich omluvu. Kalousek už zareagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nedbálek (BPI): Tomáš Garrigue Masaryk a Blok proti islamizaci
Vzpomínkový akt proběhl v den výročí úmrtí T. G. Masaryka, a to 14. 9. 2017. Součástí vzpomínkového aktu byl reprodukovaný hudební doprovod (Ach synku, synku) a čestná historická vojenská stráž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vojenská zdravotní pojišťovna: Otevíráme nová kontaktní místa
Více než dvacítka nových kontaktních míst Vojenské zdravotní pojišťovny se otevře během několika měsíců po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Nesouhlasíme s paušálním zákazem těžby
Členové republikového výboru SVOL na svém čtvrtečním zasedání v Brně podrobili ostré kritice postup Ministerstva zemědělství při řešení kalamitního přemnožení podkorního hmyzu a žádají, aby nejvyšší orgán státní správy lesů zrušil návrh opatření obecné povahy spočívající v zákazu mýtních úmyslných těžeb smrku a borovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mariánský sloup bude stát na Staroměstském náměstí, Želivský musí pryč
Je to takové čecháčkovské pokrytectví, jestliže Lidl schová na fotkách řeckých chrámů kříže nebo při vymezování se vůči islámu, tak se ohánějí křesťanstvím, ale Mariánský sloup či církevní restituce jim vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
„Jako umíněná ženská v přechodu!“ Režisér Adamec nekompromisně zúčtoval s Merkelovou, která potvrdila svá slova ze začátku migrační krize
ROZHOVOR Známý filmový a televizní režisér Jiří Adamec ParlamentnímListům.cz přiznal, že sledoval průběh jednání Poslanecké sněmovny k vydávání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. „Nechápu, že tolika dospělým lidem nedochází, že páchají zločin proti politice jako nástroji komunikace společnosti. Stačilo přece mlčet a hlasovat... Ano, opozice se hodně snažila představitele ANO pokálet, ale vítězem v téhle nesmyslné hře byl, a ve volbách bude, pan Babiš,“ říká k tomu. A na rozdíl od jiných si nemyslí, že by Babiš poslancům v ten den vykládal nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Putina. Za vším hledej Putina
Tak jsem se zapojil, čistě jen tak ze sportu a pro prokrvení organismu, do debaty o czexitu na fejsu hnutí Referendum o EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sjednotit dávky pro uprchlíky v celé EU? Generálmajor se neudržel a udeřil na Němce: Nevnucujte nám ten svůj bordel!
Krajský zastupitel za Stranu práv občanů Hynek Blaško si poslechl projev předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera a neudržel se. „Nesmíme se podvolit!“ napsal nekompromisně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
„Pan Karel Novotný je jako ovád: otravný a k ničemu!“ Kamberský z novin vynadal náměstkovi, který psal nepěkně o Romech
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský se ve svém dnešním sloupku zamyslel nad slovy náměstka ministra průmyslu a obchodu Karla Novotného k Romům, kteří jsou podle jeho slov otravní a k ničemu. „Pan Karel Novotný je jako ovád: otravný a k ničemu. Zamořuje veřejný prostor svými jedovatými výpady proti etnické menšině,“ sdělil rázně. A pustil se i do dalších, tentokrát vládních činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Takto na akci ČSSD zpražili „dotěrného“ tazatele: No-go zóny jsou největší mýtus. Kriminalitu v Londýně páchá primárně Východoevropan. Rakousko je nejbezpečnější za posledních 10 let
REPORTÁŽ Rakousko je pyšné na své šestnáctileté voliče. Největší brajgl a kriminalitu v Anglii, zvláště v Londýně, dělají Poláci a Východoevropané. Tak jaképak no-go zóny! Za inkluzi může exministr školství, nynější předseda ODS Fiala. Babiš je hloupý. Kriminalita cizinců v Rakousku? Je tam za posledních deset let prý nejbezpečněji, protože statistiky nejsou relevantní – započítávají i lyžařské nehody Němců. To vše zaznělo na diskusi o populismu, kterou uspořádala Masarykova demokratická akademie - sociálnědemokratický think-tank - ve spolupráci s nadací Friedrich-Ebert Stiftung. A došlo i na spiklenecké teorie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česká republika posiluje své propagační aktivity v Indii
Ve čtvrtek proběhla za účasti ředitelky ČCCR – CzechTourism Moniky Palatkové, COO VFS Global Vinay Malhotra a velvyslance ČR v Indii, J. E. Milana Hovorky, slavnostní inaugurace zahraniční kanceláře CzechTourism v Mumbai. Pobočka operovaná společností VFS Global funguje již od letošního února a byla otevřena v rámci akčního plánu agentury CzechTourism na posílení propagace České republiky v Indii, která patří mezi hlavní strategické trhy v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
„Lehce děsivý“ název. Koná se „doslova za humny střední Evropy“. U komunistů si ťukají na čelo, jak o ruském cvičení Západ 2017 referují v ČT
Redaktorka Monika Hoření se na serveru HaloNoviny.cz zamyslela nad tím, jak členské státy NATO bedlivě sledují rusko–běloruské vojenské cvičení, které právě probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický jásal nad koncem debaty o Mariánském sloupu. Možná předčasně
Sochař Petr Váňa bude na replice Mariánského sloupu pracovat dál. Důvodem je pro něj to, že myšlenku obnovení Mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí podporuje mnoho lidí. Váňa to sdělil ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Spisovatel se rozjel: Zatímco se Zemanem jsem se cítil bezmála jako Ježíš, s Babišem se ve mně probouzí monstrum
Spisovatel David Zábranský se ve svém komentáři v MF Dnes rozhovořil o tom, jak mu šéf hnutí ANO Andrej Babiš zkazil povznesený život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): AVIA zůstane v Čechách
Výroba nových vozů AVIA se vrací definitivně do České republiky, konkrétně nově do Přelouče do Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zakázané geneticky upravené potraviny na českém trhu, vyšší ceny... Kateřina Konečná vytahuje na světlo, co prý stále nebylo řečeno ke smlouvě CETA
ROZHOVOR Máslo za 70 korun? „Rozumím lidem, že se bojí. Je před Vánocemi a ženy řeší, z čeho budou péct,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná. Zároveň ale poukazuje na daleko horší průšvih, který je medializován o poznání méně. Jde o smlouvu CETA, která prošla českým parlamentem. „Doufám, že v Belgii se najdou odvážní poslanci, kteří ji nepřijmou a tím pádem spadne pod stůl. Pokud to tak nebude, poneseme si ji následující desetiletí v kvalitě potravin i v cenách potravin,“ varuje. Konečná v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentuje příslib, že na testování dvojí kvality potravin uvolní EU milion eur z letošního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kmeny nepůvodních druhů stromů se pod rukama řezbářů mění v sochy zvířat z Českého Švýcarska
V areálu správy NP České Švýcarsko v Krásné Lípě probíhá od pondělí 11. září dřevosochařské sympozium, jehož tématem je Návrat divočiny do Českého Švýcarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: To musí být sen
V pražské škole, kam chodí vnučka, opravují jídelnu. Na oběd se děti vydávají do vzdálené učňovské školy. Ve škole, kam chodí vnuk, opravují tělocvičnu a bazén. Tělocvik se tudíž nekoná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Pokutomanie děsivých rozměrů
Vládní politici doslova propadli „pokutománii“. Dalším důkazem je to, že od července začala platit nová pravidla při ukládání trestů za přestupky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Česko jako obětní beránek
Pan Macron se patrně rád líbí, jak dává tušit jeho výdaj 30 000 eur za make-up. Když se jeho metrosexuálních choutek domákla francouzská veřejnost, cítila se mírně pohoršená. Bylo tedy nutno image řádně vyspravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí omezit dotace pro největší zemědělce a naopak podpořit ty menší
Vláda v pondělí hlasovala o postoji České republiky k otázce budoucí společné zemědělské politiky EU po roce 2020. Česko se jako jedna z mála zemí EU vyjádřilo, že nechce zastropovat přímé platby na zemědělskou plochu pro velké zemědělské podniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ústavní soud odmítl stížnost společnosti ekolo.cz s. r. o.
III. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Josef Fiala) odmítl jak zjevně neopodstatněnou ústavní stížnost společnosti ekolo.cz s. r. o. proti rozsudku Nejvyššího správního soudu a Městského soudu v Praze, neboť těmito rozhodnutími nebylo zasaženo do jejích ústavně zaručených práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Verdikt nedůstojný Ústavního soudu České republiky, soudce morálně selhal
Ústavní soudce Jan Filip se dopustil justičního skandálu tím, že potvrdil verdikt, týkající se platnosti pokuty za zveřejnění fotky zloděje. Podle tohoto soudce pachatel trestního činu má právo na anonymitu, přestože veřejně kradl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Nová pravidla zjednoduší a zrychlí vracení vnitrostátních jízdenek
V pátek 15. září začaly platit nové Smluvní přepravní podmínky Českých drah, které zjednoduší a zpřehlední pravidla při uplatnění práva z přepravní smlouvy. Se změnami ve vracení vnitrostátních jízdenek se cestující setkají jak v případě jízdenek z e-shopu, tak u dokladů zakoupených u pokladní přepážky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Povinná čertovina
Jakmile v českých, moravských a slezských zemích prohlásíme něco za povinné, je jasno. Úspěch zaručen. Parafrází Vlasty Buriana: Nevím sice přesně co to je, ale rozhodně s tím nesouhlasím a uráží mě to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ideální kandidát na prezidenta by byl expremiér, uvedl komentátor. Pak se ale rychle zarazil
Ideálním kandidátem na prezidenta by byl podle komentátora Miroslava Koreckého nějaký ctihodný a důstojný expremiér. Uvedl to alespoň v dnešním komentáři MF Dnes s otázkou „kde brát a nekrást“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Oddělení nukleární medicíny v ON Trutnov prochází částečnou rekonstrukcí kvůli udržení stávajícího provozu
V srpnu začaly stavební práce na oddělení nukleární medicíny v areálu ON Trutnov a.s. Týkají se úpravy stávajícího prostoru přípravy radiofarmak, které dlouhodobě neodpovídají současným legislativním požadavkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Nazývejme věci pravými jmény
Jedenáct procent lidí na světě trpí hladem a hrozí jim hladomor. Pomůže to řešit CETA? Mnohdy se politici v EU řídí pokyny, příkazy, vyhrožováním a zájmy těch, které nikdo nevolil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kam se Sobotkou po volbách? V ČSSD prý plánují, že z něho udělají...
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se před několika měsíci rozhodl, že nechce být již dále předsedou strany ani volebním lídrem. Jediné, co mu tak zůstalo, je post jedničky na kandidátce ČSSD v Jihomoravském kraji. Jak píše dnešní MF Dnes, spolustraníci nyní přemýšlejí, kde by se mohl Sobotka po volbách objevit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fakulta informačních technologií ČVUT hostí Prague Open 2017
Do Prahy se sjede světová i česká špička v rychloskládání Rubikovy kostky. Mezinárodní soutěž Prague Open 2017 proběhne na nejmladší technické fakultě v Praze o víkendu od 30. září do 1. října 2017. Skládat se bude rukama, nohama i poslepu. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mladičký pan Chmelař sděluje, že má Juncker vůli se s námi bavit. Petr Žantovský popisuje, nad jakým vystoupením v ČT se velmi zhrozil
TÝDEN V MÉDIÍCH Petra Žantovského v tomto týdnu udivilo, jak domácí mainstreamová média přistoupila k projevu o stavu Evropské unie. Přitom předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v něm kromě neskutečně sebevražedného argumentu nepřednesl nic, o čem by se vůbec dalo diskutovat. Úplně pak užasl nad tím, když si státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař v České televizi liboval, že šéf EK projevil vůli jednat se státy střední Evropy. Proto doporučuje klást si otázku, co jsme byli v EU dosud, na co jsme měli právo a zda jsme nebyli jen kolonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Honzárek (TOP 09): Památkám stále ještě mnoho dlužíme
V České republice jsme po předcích zdědili nesmírně hodnotné historické bohatství v podobě čtyřiceti tisíc nemovitých památek různého stáří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vlček našel práci u Sobotky jako jeho parlamentní tajemník. Když se noviny ptaly, co konkrétně dělá, bylo ticho
Že jste dlouho neslyšeli o někdejším šéfovi Poslanecké sněmovny Miloslavu Vlčkovi (ČSSD)? Dnešní MF Dnes píše, kde je mu konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Začínají Dny NATO, diváky čekají desítky dynamických ukázek
Více než 60 dynamických ukázek, přes 80 letadel a dvě stovky kusů pozemní techniky vojáků, záchranářů či policie bude k vidění na dvoudenních Dnech NATO a Dnech vzdušných sil Armády ČR, které dnes začínají na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy. Představí se na nich jednotky ze 17 zemí, poprvé mezi nimi budou současně tři mimoevropské státy – USA, Kanada a Saúdská Arábie. Speciální partnerskou zemí je Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé si mohou prohlédnout sídlo britské ambasády v Praze
Lidé si dnes mohou prohlédnout Thunovský palác na pražské Malé Straně, v němž sídlí britské velvyslanectví. Otevřeny budou prostory velvyslanectví, rezidence současné velvyslankyně Jan Thompsonové i zahrada upravená v anglickém stylu, v níž budou stánky s britskými delikatesami a přehlídka britských škol působících v Praze. Den otevřených dveří se koná od 10:00 do 16:00, vstup je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Společná tisková konference Nejvyššího soudu a Ministerstva spravedlnosti
Nejvyšší soud a Ministerstvo spravedlnosti ČR si Vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci, která se bude konat ve středu 20. 9. 2017 v 10.30 hodin v sídle Nejvyššího soudu, v Brně, na Burešově ul. č. 20.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při rozpadu elektrické sítě pomůže Temelín
Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik ostrovních oblastí umí elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit blackoutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Náchodsko je krásná oblast
Komentář Tomáše Zdechovského z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Znojemsku bouralo auto s člověkem, který má policejní ochranu. Prý šlo o Zaorálka
U Lechovic na Znojemsku dnes večer havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby chráněné policií. ČTK to řekl jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle serveru Novinky.cz se při nehodě lehce zranil ministr zahraničních věcí a lídr ČSSD ve sněmovních volbách Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ekonomický expert ČSSD: Důchodový systém není třeba zásadně měnit. Poslankyně TOP 09 Adamová se nestačila divit
Expertní důchodová komise skončila, bez toho, aniž by navrhla zásadní změnu penzí. Nedokázala se totiž na ničem shodnout. Shodnout se nedokázali ani v pořadu Události, komentáře ČT24 ekonomický expert ČSSD Michal Pícl a členka sněmovního výboru pro sociální politiku Markéta Adamová (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): Čím hrozí komercionalizace náhradní rodinné péče
Péče o ohrožené děti je roztříštěná a nesystémová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lidovci přijímají migranty, přiletělo k Zdechovskému. Ten odpověděl...
Z PROFILŮ Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) usedl k počítači a odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se mimo jiné k informaci, že KDU-ČSL potají přijímá migranty a přiděluje jim obecní byty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mezinárodní žebříček vysokých škol Times Higher Education - Univerzita Karlova obhájila dobré umístění
Podle nejnovějšího vydání Times Higher Education World University Rankings se Univerzita Karlova stejně jako vloni umístila v tomto mezinárodním žebříčku vysokých škol nejlépe ze všech českých VŠ, a to v páté stovce. Udržení této pozice lze vzhledem k dlouhodobému nedostatečnému financování vysokých škol v České republice považovat za úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Policie odmítá kontrolu filtrů v autech. Žádáme nápravu
Automobily, které jezdí s poškozeným nebo vymontovaným filtrem pevných částic, nejvíce zamořují ovzduší a mají tak negativní dopad na zdraví obyvatel města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vodní cesta Dunaj-Odra-Labe je špatné řešení
O vodní cestě Dunaj-Odra-Labe se toho napsalo již dost. Možná měla smysl před desítkami let, ale nyní již postrádá perspektivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Vlci budí emoce. Je potřeba o životě těchto šelem mluvit
Návrat vlků, kteří do naší krajiny postupně přicházejí zejména z oblasti německé Lužice, mnohdy vyvolává emoce, zejména u chovatelů hospodářských zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Jsou české děti pro naší vládu důležité?
Tímto příspěvkem reaguji na nahrávku pana Zaspala z Facebooku, kterou sdílím. V ní autor tvrdí, že je strašné, když samoživitelka má po zaplacení bytu a poplatků pouze 1200 až 1300 Kč na obživu pro ni a pro její dítě měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gregora (TOP 09): Vládní sliby, chyby. Se zvýšením platů si musí nemocnice poradit samy
Desítka zdravotních sester a osm lékařů chybí v jihočeských nemocnicích, na Karlovarsku je to ale rovnou 140 sester a na Ústecku 40 doktorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Šok na autogramiádě Andreje Babiše. Neznámý muž na něho vytáhl pistoli
REPORTÁŽ Pistoli vytáhl během setkání s občany v Jindřichově Hradci na Andreje Babiše neznámý mladík. Naštěstí šlo jen o vodní pistoli a Babiš tak dostal zásah pouze vodou, což mu ale v deštivém počasí příliš neublížilo. „Lekli jsme se, ale nakonec jsem se tomu zasmáli,“ řekl jeden z jihočeských kandidátů do Senátu za ANO Roman Kubíček. Andrej Babiš s lidmi nejen v Jindřichově Hradci, ale pak i v Táboře podiskutoval například o dálnici nebo i o zdravotnictví. Pro ParlamentníListy.cz se bývalý ministr financí vyjádřil k bouračce ministra Zaorálka i k šéfce kontrolního výboru Evropského parlamentu. „Ta paní nesnáší Českou republiku, nesnáší mě,“ řekl o Ingeborg Grässleové Babiš a označil ji za pokrytce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dosáhneme vojenské rovnováhy s USA, slíbil svým lidem Kim Čong-un
Agentura Reuters přinesla vyjádření severokorejského komunistického vůdce Kim Čong-una. Ten prozradil, proč je teď KLDR tolik vojensky aktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Generál Pavel skončí ve vysoké funkci NATO. Nahradí ho britský maršál Peach
Novým předsedou Vojenského výboru NATO byl zvolen maršál britského vojenského letectva Stuart Peach. Informoval o tom dnes úřad britské vlády. Jednašedesátiletý Peach ve funkci příští rok nahradí bývalého náčelníka generálního štábu Armády České republiky Petra Pavla. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji mají památky i tradice své místo
Na setkání se zástupci organizací a institucí v kultuře v Pardubickém kraji převzalo ocenění Město Jablonné nad Orlicí za vítězství v krajském kole Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2016 a slavnostně byly uděleny krajské tituly v oblasti tradiční lidové kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krejza (ODS): Juncker je prachsprostý vyděrač. Kakao za euro je monkey business
Předseda evropské komise Jean Claude Juncker regulérně vydírá Českou republiku. Dokazuje to jeho poslední výrok před europoslanci o stejném složení potravin pro „východní“ EU s doporučením přijetí Eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Na jihu USA to znovu vře: V St. Louis vzduchem létaly cihly a gumové projektily
V St. Louis na jihu Spojených států bylo v jednu chvíli pořádně horko. Od soudu odešel osvobozen bývalý policista bílé pleti, jenž čelil obvinění, že zabil svého spoluobčana tmavé pleti. Mnoha lidem v St. Louis se to ani trochu nelíbilo a vzduchem začaly létat cihly. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MZV: Opakované testy balistických raket jednoznačné porušují mezinárodní závazky KLDR
Dne 15. 9. 2017 provedla Korejská lidově demokratická republika (KLDR) svůj již druhý raketový test přes japonský ostrov Hokkaidó. Česká republika vyjadřuje v souvislosti s touto hrozbou plnou podporu Japonsku a jeho obyvatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Koncepce přezbrojení pozemních sil počítá se 117 miliardami, ohlásil Stropnický
Vláda by měla v pondělí projednat dlouhodobý koncepční materiál přezbrojení pozemních sil české armády, který už schválila bezpečnostní rada státu. Koncepce počítá se 117 miliardami korun do roku 2025 až 2026. Novinářům to dnes na Dnech NATO v Mošnově na Novojičínsku řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV: Výsledkem švýcarsko-české spolupráce jsou zrekonstruované domovy pro seniory
Rekonstrukce několika domovů pro seniory, nákup vybavení nebo zkvalitnění a rozšíření poskytovaných sociálních služeb, to vše se podařilo díky Programu švýcarsko-české spolupráce. Ministerstvo práce a sociálních věcí postupně rozdělilo mezi 10 projektů zhruba 300 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Babinec (NÁR. SOC): Gottwaldovi soudruzi
Možná si řeknete, že jako lékař kritizuji kde co. Ale bez kritiky nelze nastolit nápravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Štech: Absolventům středních odborných škol chybějí vědomosti a dovednosti
Reakce ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha na výroční zprávu OECD o stavu a rozvoji vzdělávání v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství: Žáci MŠ a ZŠ mohou vyhrát užitečné ceny
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásilo soutěže s názvem „NAMALUJ SVOJI UČITELKU NEBO UČITELE“ a „JAK POMOHLY PENÍZE Z EU NAŠÍ ŠKOLE“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Luboš Olejár: Vystavování e-receptů lékaři musí být dobrovolné
Stanovisko Svazu pacientů ČR k povinným e-Receptům od 1.1.2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Grafický kabinet ve Schwarzenberském paláci představuje dosud neznámou grafiku Václava Hollara
Sbírka grafiky a kresby Národní galerie v Praze, která uchovává jednu ze tří největších a nejvýznamnějších sbírek grafiky a kresby Václava Hollara na světe (vedle British Musea v Londýně a Thomas Fisher Rare Book Library v Torontu), nyní získala velmi výjimečný přírůstek: Hollarův doposud zcela neznámý grafický list.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tecl (ODS): Vládní populistická politika zvyšuje náklady krajů
A už je to tady. Kvůli populistickému předvolebnímu rozpočtu Sobotkovy a Babišovy vlády jsme na krajském zastupitelstvu museli zvednou příspěvek na dorovnání platů zaměstnanců Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Dopis do Fatimy
Díky vítězství Neposkvrněného srdce Panny Marie můžeme žít ve svobodě, ale nemůže nás nechat klidnými nehumánní a protináboženský boj, který míří ke zničení základní buňky života společnosti a naši církve, to je rodina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští vědci a jejich vynálezy
Popularizační výstavy, které Akademie věd ČR pořádá pod hlavičkou projektu Otevřená věda, mají své nezastupitelné místo i tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Zatímco Stropnický na Dnech NATO předkládal novinářům pozitivní zprávy o armádě, o kus dál promluvil dost odlišně zkušený bojový pilot: V případě náhlého útoku...
REPORTÁŽ „Když srovnám, co do kvantity, bojovou sílu našeho letectva před rokem 1989 a nyní, tak bohužel musím konstatovat, že teď je to hodně slabé. Měli jsme dříve daleko více leteckých pluků po celé republice,“ konstatoval na jednom z mediálních výstupů na Dnech NATO velmi zkušený československý pilot bojových stíhaček Oskar Roš. „Také moc nerozumím současné realitě, kdy velení NATO tvrdí, že je obranným seskupením, ale zasahovalo v bývalé Jugoslávii. Na druhé straně bych zas očekával, že nyní pomůže Evropě při problémech s uprchlickou krizí a nic se neděje,“ pokračoval ještě major Roš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
O hlasy voličů bude bojovat trenérka tance u tyče. A tím to nekončí
Seznam více než 7500 poslaneckých kandidátů na volebním webu nabízí mimo jiné výběr profesí, kterým se lze v Česku věnovat. Patří mezi ně nejen běžná povolání, ale také palič, dudák, organolog, koučka nebo trenérka tance u tyče. Někteří z adeptů na členy dolní parlamentní komory se rozhodli voliče zaujmout osobitým vyplněním kolonky „povolání“, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jestli mě něco naplňuje optimismem, je to podpora armády v očích veřejnosti, říká Stropnický
Tisíce lidí dnes zamířily na Dny NATO a Vzdušných sil Armády ČR na letiště do Mošnova nedaleko Ostravy. U letiště to zkomplikovalo dopravu a tvořily se tam kolony. Podle operátora speciální policejní linky Michala Tichého ale kolony nebyly tak dlouhé jako v minulých letech, neboť na letiště zřejmě kvůli špatnému počasí vyrazilo méně lidí. I tak jich ale byly desetitisíce, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Prožijte Den s Armádou ČR na Letenské pláni v Praze
Sobota 23. září bude patřit milovníkům vojenské techniky. Přijďte si od 9 do 15 hodin užít Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ČR do parku na Letenské pláni v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Pomoc je projev solidarity s lidmi, kteří na nás nezapomněli a my nezapomněli na ně
Ministr vnitra předal 5 milionů Kč krajanům v Texasu postiženým hurikánem Harvey.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad práce nabídne na Veletrhu práce rady i pomoc
Ve čtvrtek 21. 9. 2017 proběhne v Domě kultury v Mladé Boleslavi (Dukelská 1093) mezi 9.00 – 16.00 hodinou Veletrh práce. Více než dvacítka firem nabídne zájemcům volná místa v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, v elektrotechnice, dopravě, ve výrobě, službách, finančnictví a v administrativě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT rozdala krajské kultuře tři miliony
Dům kultury v Uherském Hradišti se v pátek večer zaplnil osobnostmi kulturního života z Valašska a Slovácka. Nadace SYNOT totiž rozdělila darovací smlouvy v celkové hodnotě tři miliony korun, a to prostřednictvím kulturního grantu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Co by měla nová vláda ČR udělat pro Středočeský kraj
Blíží se parlamentní volby, volby mimořádného významu, možná nejvýznamnější v polistopadových dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Mediální "péče" o Zemanovo zdraví a její výsledek
Tak jsem z mnoha stran našeho mediálního mainstreamu slyšel, jak hrozného morálního přestupku se dopustil Zaorálek, když na pozvání jedné z odborových organizací navštívil (vážně narušil) zkoušku souboru v Národním divadle. Asi se to nedělá a osobně to považuji spíše za jedno z mnoha předvedení Zaorálkova mimoňství a neumětelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petice proti zpoplatňování zdravotní péče a zvyšování spoluúčasti pacientů
My, občané České republiky, jsme znepokojeni záměrem zpoplatnit zdravotní péči a zvyšovat spoluúčast pacientů, který vyhlásili političtí představitelé ANO, ODS , TOP 09 a některých dalších stran a hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Mezinárodní cvičení pracovníků českých a slovenských laboratoří
Ve dnech 11. – 14. září 2017 proběhl v Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdaneč (dále „Institut“) mezinárodní setkání a cvičení pracovníků chemických laboratoří HZS ČR a kontrolných chemických laboratórií civilnej ochrany Slovenkej republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Byznys s utrpením lidí je hyenismus největšího kalibru
Pátkem 15. 9. 2017 se otevírá k podpoře petice proti záměrům zpoplatnění zdravotní péče a navyšování spoluúčasti pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Členem vlády s trestně stíhaným člověkem v čele bych nebyl, říká důrazně Bělobrádek
KDU-ČSL by trestně stíhaného člověka do vlády neposlala. Uvedl to v rozhovoru pro Deník.cz šéf lidovců Pavel Bělobrádek. Mimo jiné také pohovořil o předvolební kampani i o prioritách strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad stahuje návrhy novel fakturační vyhlášky a licenční vyhlášky
Energetický regulační úřad stahuje z legislativního procesu návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 70/2016 Sb., o vyúčtování dodávek a souvisejících služeb v energetických odvětvích (tzv. fakturační vyhláška), a návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 8/2016 Sb., o podrobnostech udělování licencí pro podnikání v energetických odvětvích (tzv. licenční vyhláška).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Češi mají jasno, co se vládě nejvíce povedlo: Odmítnutí kvót na přerozdělování migrantů
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) končí. Český rozhlas se tak ve svém průzkumu zeptal lidí, jak její éru hodnotí. A výsledek? Zlepšila se podle nich například dostupnost pracovních míst, zhoršila se kultura tuzemské politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Do Sněmovny by se mohli po volbách vrátit někteří bývalí poslanci
Do Sněmovny by se mohli po říjnových volbách vrátit někteří bývalí poslanci, kteří pro nynější období do dolní komory nekandidovali nebo se do ní nedostali. Na stranických listinách se však najdou i lidé, kteří působili v někdejším československém Federálním shromáždění či v České národní radě, a to i za minulého socialistického režimu. Vyplývá to ze zjištění ČTK z volebního webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Karlštejnský poklad je možné zhlédnout tento víkend zdarma
U příležitosti Dnů evropského dědictví je o víkendu 17.–18. září vstup na karlštejnskou výstavu zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Michek: Evropský soud byl zpolitizován
V minulých dnech Evropský soud rozhodl, že stížnost Maďarska a Slovenska proti povinnému (nucenému) přerozdělování, většinou ekonomických migrantů z Řecka a z Itálie na jejich území, je bezpředmětná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Bojí se, aby neměli doma bordel, ale druhým ho vnucují
V souvislosti se „Zprávou o stavu Unie“, přednesenou p. Junckerem a prohlášením MV SRN, kterým vyzývá ostatní členské země ke sjednocení sociálních dávek pro migranty, kdy, podle něj je německý systém sociálních dávek nejlepší v Evropě a snad i na světě, mě vytanula vzpomínka na dobu, kdy jsem velel 4. brigádě rychlého nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist