Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Karel Schwarzenberg rozhlásil do světa, jak je z vás nešťastný
Zpravodajská agentura Bloomberg se ve své analýze zaobírá tím, jak výsledky německých parlamentních voleb reflektují rozdíly mezi západní částí Evropy a zeměmi bývalého východního bloku. Státy bývalé železné opony se podle Bloombergu po svém vstupu do Evropské unie začaly chovat jako „nepřizpůsobiví na zadním dvorku Angely Merkelové“. A v textu došlo i na to, co si o této situaci myslí bývalý poradce Václava Havla a neúspěšný kandidát na prezidenta, kníže ze Schwarzenbergu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Přijede teta Brady?
Prezidentský kandidát Horáček nabádá písničkáře Jarka Nohavicu, aby nepřebíral státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Katastrofa TOP 09? Kalousek to nevzdává, zato přišla nečekaná slova od vám známého...
Občanský aktivista Tomasz Peszynski se na svém facebookovém profilu pozastavil nad posledním průzkumem, který ukazuje, že do Poslanecké sněmovny by prošlo sedm stran, ale TOP 09 nikoliv. K výsledku strany se již vyjádřil na serveru Novinky.cz sám předseda strany Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Německo se netřese
Prý Německem profičel fičák. Jako Irma prý poboural všechny nuzné německé chaloupky. Píší to nejen naše hloupé servery, ale i chytré zahraniční listy. Je to blbost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): AfD žádní naši kamarádi to nejsou
Jan Zahradil na Facebooku k výsledku voleb v Německu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
„Mimořádně skandální. Vzkaz, že si můžou dělat, co chtějí!“ Soud rozhodl, že mladý Afghánec českou zdravotní sestru neznásilnil, jen se asi „nechtěně dotkl jejích prsou“, a už hřmí nejen od Hradu
Server Novinky.cz informuje o tom, že Afghánec Sabawoon Davizi neznásilnil zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce. Verdikt okomentoval mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček. A nebyl sám...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Komise pro třetí odboj ocenila 11 protikomunistických odbojářů
Jedenáctka účastníků odboje nebo odporu proti komunistickému režimu obdržela za svou činnost pamětní dekrety a odznaky od etické komise pro třetí odboj. Oceněni dnes byli za aktivní členství v odbojových skupinách, pomoc pronásledovaným, šíření protikomunistických letáků nebo ničením symbolů totalitní moci, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Styďte se, že nechcete migranty? Cyril Höschl říká: Ne, ne. A cituje výzkum
Psychiatr Cyril Höschl se v pořadu na Českém rozhlase Dvojka rozhovořil o výzkumu vědců, který popsal, co se děje v mozku a jaká centra se zapojují, vidí-li člověk uprchlíka na přeplněném člunu ve Středozemním moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Na Kalouska ukazovali prostředníček, šéf TOP 09 vyplazoval jazyk. Pak se klaněl v továrně
Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek se představil na mítinku na jižní Moravě. Doprovázeli jej tam i reportéři MF Dnes, kteří z celého dne vytvořili reportáž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nesplavné úseky vodních cest chceme odstranit
Vodní doprava bude mít v České republice vůbec poprvé jednotnou koncepci. Dokument Koncepce vodní dopravy pro období 2016 - 2023 v pondělí Ministerstvo dopravy předložilo na jednání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Stanice TV Barrandov uctí památku Jana Třísky mimořádnou změnou programu
K uctění památky legendárního českého herce Jana Třísky (80), který dnes ráno podlehl následkům pádu do Vltavy, zařadí televizní Skupina Barrandov mimořádně do středečního vysílání epizodu ze seriálu Stopy života, ve které ztvárnil herec jednu z posledních velkých rolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Co ještě patří Čechům, kteří v ČR žijí?
Chlubit se cizím peřím jde hlavně našim politikům a vládě. Hrdě prohlašují „naše“ firmy, banky, sportovci atd. Kde je ale pravda? České peníze inkasují banky patřící zahraničnímu kapitálu, firmy patří zahraničním vlastníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Pavel Krtek byl znovu zvolen do řídícího výboru CER
Pavel Krtek, předseda představenstva národního dopravce Českých drah, byl znovu zvolen valným shromážděním do řídícího výboru CER – Společenství evropských železnic a infrastrukturních společností. Znovuzvolení Pavla Krtka do řídícího výboru této největší evropské železniční instituce potvrzuje významné postavení Českých drah na mezinárodní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NDM: Divadlo Antonína Dvořáka slaví 110 let – velkolepě!
Městské divadlo Ostrava (dnešní Divadlo Antonína Dvořáka) bylo slavnostně otevřeno před 110 lety dne 28. září. Toto výročí bude připomenuto v rámci jedinečného představení – 28. září v 18.30 hodin na jevišti Divadla Antonína Dvořáka. Komponovaný večer s názvem 110 LET DIVADLA ANTONÍNA DVOŘÁKA VE 110 MINUTÁCH slibuje skutečně mimořádný divadelní zážitek! Historii divadla bude mapovat také výstava v opuštěných výlohách v centru města. A jaké by to byly narozeniny bez dárků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek totálně za hranou, říkal ve Sněmovně lidem nepravdu přímo do očí. Hrozba terorismu se zvyšuje a EU bere občanům zbraně. Takto se můžeme bránit. Vědec hovoří
ROZHOVOR Vědecký pracovník v oboru přírodních věd a kandidát do Poslanecké sněmovny za ODS ve Středočeském kraji Tomáš Vaněk říká, že poslanec Kalousek říkal ve Sněmovně lidem nepravdu přímo do očí, když tvrdil, že směrnice EU není odzbrojovací. „Směrnice totiž obsahuje hned pět nezávislých paragrafů zakazujících zbraně,“ vysvětluje Vaněk a informuje, co se bude dít dál a jak se lze proti směrnici Bruselu bránit. Též osvětluje, proč kandiduje do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (3)
Žijeme v době častých volebních kampaní. Dnes probíhající volby v SRN dokáží, že migrace, politická korektnost, on-line akce, role oběti a provokace s pomocí lámání tabu, abych jmenoval ty hlavní, by měli brát na vědomí i v české kotlině, aby překvapení bylo snesitelnějším. Žijeme totiž v době, kdy si mnozí z nás více stěžují na nedostatek peněz než na nedostatek rozumu, a kdy jen málokdo si dovede představit možný konec jednání blázna, který není bláznem. Takto jsem v podstatě a v nedávném příspěvku označil prezidenta Trumpa. Použil jsem srovnání symbolu nejvyšší karty v Kabale. Srovnání lze provést i s Harlekýnem z Commedia dell'arte. Přeloženo do češtiny to znamená komedie profesionálních herců. Není pochyb, že prezident Trump je jedním z takových herců. Dokázal to v době své vlastní TV show a dokazuje to denně extravagantní rétorikou na Twitter, TV stylem s gestikulací a vybranými adresáty svých projevů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kopal (SPD): Zdivočelí lidovci na válečné stezce
střet idejí, rány pod pás, lidovci, SPD, Bratrstvo Havlovy pracky, Tomio Okamura
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Komodity zaznamenávají v tomto roce zajímavý vývoj cen
V předchozích letech docházelo spíše k poklesu cen komodit. Nyní, zejména u průmyslových kovů, dochází až na výjimky k významnému vzestupu jejich cen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Režisér: Putin zničil Rusko? Ne, Rusko zničilo Putina. Na začátku byl prozápadní, ale když viděl tu situaci u nás...
Server Literarky.cz přinesl překlad rozhovoru s velkým ruským filmovým režisérem Andrejem Končalovskim. Ten původně promluvil s týdeníkem Der Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ne islámu, ne teroristům. Víc je bezpečnost našich občanů
Hnutí SPD požaduje zásadní kroky k zajištění bezpečnosti naší země a jejich občanů. Především odmítáme vnuceně přijímat nelegální imigranty a odmítáme islamizaci naší země pod záminkou multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimismus podnikatelům ani spotřebitelům nechybí
Zatímco německou politickou scénu čeká několikaměsíční vyjednávání o nové vládní koalici, tamní ekonomice se i nadále vede velmi dobře. Na tvrdá data za třetí kvartál je sice zatím ještě brzy, nicméně průzkumy mezi podnikateli naznačují, že německé hospodářství neztrácí na tempu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Vždyť AfD oslavuje Wehrmacht a chce rušit Benešovy dekrety.“ Tomáš Haas si našel čas na odpověď, která mnohé zarazí
Politolog Tomáš Haas se vyjádřil na svém facebookovém profilu ke slovům předáka Alternativy pro Německo Alexandera Gaulanda, jenž v minulých dnech uvedl, že by Německo mělo být pyšné na úspěchy svých vojáků za války. A nejen k těmto slovům Haas promluvil, své řekl také k samotné straně a k Benešovým dekretům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zacharov (SPO): České „socialistické“ zdravotnictví
Na socialismus se vzpomíná dost často, z různých důvodů a za různých okolností. Přesto že v každodenním životě běžného občana ze socialismu už nic nezbylo, ani cena másla, zůstává jedna oblast, která možná v něčem je dnes socialističtější než za dob piva za dvě koruny. Je to české zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 37 - Vlajky vzhůru
Před sto deseti lety, přesně 9. října 1907 se v německém Bielefeldu narodil jistý Horst Wessel. Dnešním lidem zejména mladších generací to jméno mnoho neřekne. Dokonce ani ve spojení Horst-Wessel-Lied.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Velké zadky v ANO 2011
Není to tak dávno, co se agrofertská média plnila prohlášeními představitelů „nového“ myšlení v politice. Míním tím kolegy za ANO 2011 s jejich hrdými prohlášeními o tom, jak prosadí nový systém práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Migrační krize není krize, ale výzva, prohlásil na slavné Sorboně prezident Macron
Francouzský prezident Emmanuel Macron promluvil na akademické půdě. Na slavné Sorboně mluvil o budoucnosti Evropské unie. Někteří by prý podle prezidenta řekli „už zase“. Ano, už zase, Macron prý hodlá o EU hovořit pravidelně. Hodlá hovořit o evropské suverenitě, evropské bezpečnosti, evropské akceschopnosti a uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: O nezávislosti a ropě, realitě a utopii
Koncem 19. století významný muslimský duchovní šajch Ubajdulláh Nahrí utvořil Kurdskou ligu, alianci dvou stovek kurdských kmenů, a na hranicích osmanské a perské říše rozdmýchal revoltu. Stihl ještě napsat o pomoc britské vládě i ruskému carovi, ale jeho povstání dokázalo jen sjednotit obecně znepřátelené Turky a Peršany, kteří rukou společnou kurdskou rebelii potlačili. Kmenoví spojenci šajcha opustili; uznávali sice jeho náboženskou autoritu, jeho nacionalistické vize nikoli. A je tu Déja vu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Středoškoláci si budou moci opět vyzkoušet volby. Před čtyřmi roky vyhrála TOP 09
Studenti gymnázií, středních odborných škol a učilišť ve věku od 15 let si mohou opět nanečisto vyzkoušet volby, tentokrát sněmovní. Takzvané studentské volby se uskuteční 3. a 4. října, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Chovanec po schůzce se Zemanem promluvil: Panu prezidentovi jsem řekl...
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dnes na Pražském hradě zopakoval prezidentu Miloši Zemanovi, že nemá informace k vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, kvůli níž sněmovna vydala k trestnímu stíhání předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Chovanec to po schůzce řekl novinářům. Na Hrad s Chovancem přišli také policejní prezident Tomáš Tuhý a ředitel finanční policie Petr Lysák. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Fakulta sociálních věd UK bude volit nového děkana
Dne 25. září 2017 skončila lhůta na podávání návrhů kandidatur na pozici děkanky/děkana Fakulty sociálních věd UK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Praha tratí desítky milionů ročně na pronájmech restaurací. Chceme je přesoutěžit
Rada hlavního města Prahy na svém úterním jednání schválila novou nájemní smlouvu na restauraci v Rytířské ulici. Za pronájem restaurace, kterou Praha dříve pronajímala za 500 000 Kč ročně, bude nový provozovatel platit desetinásobek - 5,4 milionu Kč ročně. V cenách za metr čtvereční za rok došlo k nárůstů z 3800 Kč na 41 600 Kč za rok (nejnižší nabídka ve výběrovém řízení byla 21 000 Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lukša: Výhra pro Merkelovou, prohra pro Evropu
Křesťanskodemokratická unie Angely Merkelové slaví. Vyhrála volby do Bundestagu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bilanční schůzka se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Chmelařem
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se sejde 28. září 2017 k bilanci se státním tajemníkem pro evropské záležitosti Alešem Chmelařem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Aktivisté známkovali strany z pohledu gayů a leseb. Jedničku dostali Zelení, pětku lidovci
Koalice pro manželství vystavila předvolební vysvědčení 11 stranám, které se chtějí po říjnových volbách dostat do sněmovny. Hodnotila to, jak se stranické programy, krajští volební lídři i kandidující na dalších místech stavějí k manželství i pro gaye a lesby a k takzvanému přiosvojení dětí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Tunisan dostal podmínku za týrání manželky, nebyla muslimka
Dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou 3,5 roku dostal dnes u Okresního soudu v Ostravě Tunisan za několikaleté týrání a ponižování české manželky. Vadilo mu například, že není muslimka, nevaří tradiční arabská jídla, nosí krátké sukně či legíny. Zakazoval jí i kontakt s přáteli. Muž u soudu dnes vše přiznal. Uvedl, že se k manželce chce ale vrátit. Žena ČTK řekla, že je ochotna mu dát ještě šanci, pokud se změní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Před soudem stojí představitel islámských teroristů v Německu. Hrozí mu deset let
ČTK přinesla informace o tom, že před soudem v Německu stanul kazatel abú Valá – Iráčan, jenž přišel do Německa v roce 2000 jako uprchlík. Pozornost úřadů upoutal jako duchovní, který verboval bojovníky do tzv. Islámského státu. V jeho okolí se dokonce pohyboval Anis Amri, atentátník z vánočních trhů v Berlíně z roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Když je v bytě více nájemců
Pokud je ve smlouvě na straně nájemce uvedeno více osob, jedná se o společný nájem bytu. Společní nájemci mají stejná práva a povinnosti, někdy však může jednat jeden i za ostatní, zatímco v jiných případech je potřeba souhlas každého z nich. Jak se řeší situace, kdy se nemůžou ohledně nájmu na něčem dohodnout? A jak se rozhoduje o tom, kdo z rozvádějících se manželů zůstane dál nájemcem bytu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Kdo velí v Bílém domě
Všechno, co americký prezident Donald Trump prohlásil ve své první řeči v OSN, sdělovací prostředky propraly; po tom, co neřekl, ani pes neštěkl. Pochopitelně….ale aspoň jedno nepovšimnutí bylo pozoruhodné a jeho možné důvody rovněž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SMART Office & Companies: Registr skutečných majitelů nemusí splnit očekávání
Praní špinavých peněz a financování terorismu se snaží zákonodárci zcela pochopitelně zabránit neustálým zpřísňováním právních norem. Gangstery a džihádisty ale přitom vlastně házejí do jednoho pytle se slušnými občany, kteří získali majetek poctivě. Ti teď kvůli tomu přemýšlejí, jak se chránit i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zděšený Petr Honzejk od Bakaly: Tomio Okamura získá ve volbách hodně!
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se dnes na serveru iHNed.cz rozepsal o šéfovi hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi. Nazval jej hnědým koněm voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Miniprůzkum – otázka, co Němci říkají výsledku
Ptal jsem se v jednom hotelu v Drážďanech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Máslo nad zlato
Při nákupu běžných základních potravin zjišťujeme jejich neustále narůstající cenu. Největší skok jsem ovšem zaznamenal u másla. Průměrná cena 250 gramů másla minulý týden v Česku dosáhla téměř 58 Kč, a to je nehoráznost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Klienti pro nás nejsou jen čísla, známe jejich příběhy
Individuální přístup ke klientům není jen obehranou písničkou, ale nedílnou součástí každodenní práce v České průmyslové zdravotní pojišťovně (ČPZP). Ač nemůžeme změnit karty osudu, můžeme svým přístupem naše klienty podpořit a pomoci jim zvládat každodenní realitu. Tak jako se snažíme pomáhat paní Nešporové z Výšovic u Prostějova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Nesouhlas s pokračující ignorací potřeb obyvatel oblasti Dívčích Hradů a Brabence
Nesouhlas s umístěním staveb v ulici Lučištníků a Kutvirtova a pokračující ignorací potřeb stávajících obyvatel oblasti Dívčích Hradů a Brabence
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): SPD se plní bahnem
Zcela nechtěně jsme byli seznámeni s kandidáty za SPD s pár členy o to více dloholetými čekateli na členství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: V nové ambulanci se rodiče naučí správně pečovat o malé atopiky
Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice od 5. října rozšíří svoji nabídku. Nově nabízí takzvanou Ambulanci školy atopie, která bude fungovat vždy ve čtvrtek od 15 hodin v ambulantních prostorách oddělení (vchod z ulice Boženy Němcové). Tato ambulance je určena pro pacienty, kteří již byli vyšetřeni v dětské kožní ambulanci a byla jim Škola atopie doporučena. Mladá Boleslav je třetím místem v Česku, kde se mohou rodiče vzdělávat v rámci tohoto projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Společnost AZP oslavila 25. narozeniny a představila svou novou tvář
Výrobce nerezové sanitární techniky AZP po 25 letech na českém trhu vstupuje do nové éry. Společnost prošla modernizací, optimalizovala výrobní procesy, zavedla nový informační systém, zrekonstruovala své sídlo, provedla rebranding značky a připravuje nové webové stránky. Významný milník v historii symbolicky vyjádřila ve čtvrtek 21. září 2017 dvojnásobnou oslavou svých 25. narozenin a padesátin majitele Jaroslava Salavy v hotelu Courtyard by Marriott Brno. Účastníci akce si zároveň mohli prohlédnout nově zrekonstruované prostory firmy a seznámit se s novou tváří AZP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé odmítli jednat o dostavbě vnitřního okruhu
Pražští zastupitelé dnes na mimořádném zasedání odmítli jednat o dostavbě silničního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Zastupitelé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) neschválili program, na který opozice navrhla jediný materiál – dostavbu okruhu. Jednání bylo následně ukončeno. Mimořádné zasedání si vyžádali zástupci opoziční TOP 09, ODS a nezávislí. Koalice se neshodne na trase. Zatímco ANO a ČSSD chtějí variantu s několika tunely nazývanou pracovně Vlasta, trojkoalice chce povrchovou variantu označovanou jako duál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jak mnichované porcovali Československo
Události staré téměř 80let mizí v naší paměti. Máme jiné, možná ještě větší obavy. V té době z Německa šel strach. Přišel Mnichov a smutné září 1938. Mnichovský diktát přinesl našim otcům, dědům zoufalství, slzy i beznaděj. Statisíce z nich opustilo své domovy v obavách o svůj život. V pohraničí se zněla střelba, hořely četnické stanice, přes rok zde řádily sudetoněmecké bojůvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Škoda Electric dodá nové elektrobusy do Českých Budějovic
Jedenáct nových elektrobusů ze Škody Electric přispěje k modernizaci dopravy v Českých Budějovicích. Jihočeská metropole získá flotilu moderních ekologických vozidel, jejichž provoz se pozitivně promítne i do ochrany životního prostředí ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Hrozí vám srdeční selhání? Zkontrolujte své zdraví na Dni srdce VFN v Praze
Kardiovaskulární onemocnění jsou vrozené či získané choroby, které mohou zanechat dlouhodobé trvalé následky nebo rovnou usmrtit. Každý den v Praze náhlou smrtí umírá 10–15 lidí. 26. září mezi 11. a 17. hodinou proto bude na Karlově náměstí před Fakultní poliklinikou připravený edukativní stan, kde budou moci zájemci podstoupit preventivní vyšetření rizikových faktorů pro vznik infarktu myokardu. Svůj zdravotní stav budou následně mít možnost konzultovat s odborníky z Komplexního kardiovaskulárního centra VFN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Projev, který otřásl Německem: Cenzura novin, islám, mlčení o všem. Od muže, jehož Merkelová nemůže umlčet
Na fungování německých veřejnoprávních médií se v krátké době snáší další ostrá kritika. Tentokrát přímo z těch nejvyšší míst v oblasti médií. Velmi politicky nekorektně promluvil šéf největšího evropského vydavatelství novin Axel Springer Mathias Döpfner. Řeč pronesl v těsně předvolební době, značně zarezonovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Profesor Jex byl jmenován čestným členem The Optical Society
Jako poctu české vědě může být vnímáno zvolení profesora Igora Jexe z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI ČVUT) mezi tzv. Fellow of the Society (čestný člen) v mezinárodní organizaci The Optical Society (OSA). Ta je přední profesionální mezinárodní organizací pro vědce, inženýry, studenty a vedoucí pracovníky, kteří přinášejí nové objevy, vytvářejí aplikace v reálném životě a urychlují úspěchy v oblasti nauky o světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Vražda průmyslu
Česká republika potřebuje zásadní obměnu dlouhodobých strategií, a zřejmě i stratégů. Typická je snaha zabetonovat budoucnost jaderné energetiky, ať to stojí, co to stojí. Dokonce narůstá podpora zvráceným úvahám, že stát by měl jádro převzít do svého vlastnictví, když akcionáři ČEZ dostavbu Dukovan a Temelína odmítají, protože nedává ekonomický smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Reakce na zprávu o plnění programového prohlášení vlády
Hospodářská komora ČR nerozporuje fakt, že se současné vládě podařilo dosáhnout řadu svých (a především odborových) programových priorit, a to s významným přispěním mimořádného hospodářského růstu. Dosažené „úspěchy“ měly ale často negativní dopad na podnikatelskou sféru, navíc toto výjimečné období nebylo využito pro realizaci zásadních strukturálních reforem ani k dosažení minimálně vyrovnaných rozpočtů (s jedinou výjimkou) v posledních čtyřech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Důchodci neměli na nájem. Matky s dětmi utíkaly z nemocnice, kvůli poplatkům, promluvila narovinu letitá šéfka nemocnice
ROZHOVOR Politický lobbismus ve zdravotnictví. O tom ví své bývalá dlouholetá úspěšná ředitelka plzeňské Fakultní nemocnice Jaroslava Kunová, která je na prvním místě na kandidátce Realistů v Plzeňském kraji. Zdravotní pojišťovny místo přetahování pacientů by podle ní měly lépe pracovat s daty, které kupí, ale neumějí dostatečně využít. A léčba starších lidí? Zaměřit se na tři hlavní problémy, aby nedocházelo ke kontraindikacím léků. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zmiňuje i o „hromadění“ léků v případě mimořádných událostí. Plzeňský kraj vydal za studii bezmála milion, a přitom jim exředitelka mohla poradit zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová, AfD... Mě už všechny ty kydy nudí, poslouchal celý den řeči o Německu a dodal zcela jiné informace
Marketingový expert Martin Jaroš, jenž žije dlouhodobě v Kataru, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k německým volbám. Podle svých slov přečetl mnoho komentářů a všechny jsou úplně mimo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Cibulka oslovil před volbami národ: Probíhá tu zcela očividná sovětizace. V celé EU. Každý Čech by měl mít doma samopal a umět s ním zacházet
Moderátor Daniel Takáč v pondělních Událostech, komentářích ČT zpovídal předsedu strany Volte Pravý Blok Petra Cibulku. Takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Za pět zasedání ročně bere milion. Pracuji precizně, mám obrovské profesní zkušenosti, říká zastupitelka
ROZHOVOR Pražská zastupitelka Monika Krobová Hášová vystoupila ze zastupitelského klubu ČSSD na magistrátu, kde působila jako nezávislá. Nově oznámila kandidaturu do Poslanecké sněmovny za ODA miliardáře Pavla Sehnala na třetím místě pražské kandidátky. ParlamentníListy.cz ji při té příležitosti důkladně vyzpovídaly a došlo i na nepříjemné otázky. Třeba, proč zastupitelka, která působí v dozorčí radě Pražské energetiky (PRE), bere za jedno zasedání představenstva firmy více než 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Volební desatero strany Rozumní
Strana ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU - peníze našim občanům, dětem, důchodsům a zdravotně postiženým ... má pro letošní parlamentní volby ucelený program pro všechny generace i pro veškeré profesní skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Ve financování samospráv je třeba udělat systém, nikoliv dávat předvolební dárky
Pouhých šedesát procent nákladů dostávají města a obce na přenesenou působnost. Tedy na služby, které veřejnosti poskytují jako tzv. prodloužená ruka státu. U krajů je situace podobná. Svaz měst a obcí ČR a Asociace krajů ČR se shodují, že ve financování samospráv je třeba udělat systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Pro udržení kvality MHD musíme investovat do vozového parku
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) podepsal smlouvy s vítězem výběrových řízení na nové autobusy, a to se společností SOR Libchavy. Do pěti let by tak měl od českého dodavatele obdržet 150 nízkopodlažních kloubových autobusů a 50 standardních (částečně nízkopodlažních) autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ERÚ vydal cenová rozhodnutí stanovující podporu POZE
ERÚ zveřejnil cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 3/2017 ze dne 26. září 2017, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Milujeme Čechy, ujišťoval v rozhlase britský ministr zahraničí. A to byl teprve začátek
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl britský ministr zahraničí Boris Johnson. Jiří Hošek se ho zeptal, jak to bude dál s rozvodem Velké Británie a Evropské unie. Toto se dozvěděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ Prodej spouští bezplatnou zákaznickou linku 800 810 820
Po bezplatné kontaktní lince společnosti ČEZ Distribuce, která je určena pro nepřetržité hlášení poruch a řešení dalších distribučních požadavků, přichází s voláním zdarma také ČEZ Prodej. Obsluha zákaznické linky poskytuje informace a vyřizuje požadavky týkající se produktů a služeb ČEZ každý den od 7 do 20 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jak hodnotí současnou politickou scénu a předvolební boj pedagog, politický matador a dlouholetý člen KSČ a KSČM?
Jak hodnotí kauzu Čapí hnízdo? Co říká na skutečnost, že na bývalé špičky KSČ bylo podáno trestní oznámení za zodpovědnost za smrt mnoha osob na hranicích komunistického státu? Jak hodnotí současné školství? Co říká na inkluzi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Jediná tisícina promile rtuti ve vlasech může způsobit poškození mozku
Do pátku hostí Ženeva mezinárodní zasedání k omezení úniků rtuti v důsledku lidské činnosti. Zástupci států, mezivládních i nevládních organizací z celého světa jednají na první konferenci stran Minamatské úmluvy o snižování znečištění rtutí a ochraně lidského zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Východočeské muzeum pokračuje v opravách hradební zdi
Opevnění Zámku Pardubice je svým rozsahem a zachováním jediným dokladem přechodové fáze fortifikace mezi gotikou a renesancí v celé střední Evropě. Už od dob svého vzniku vyžadovalo kontinuální péči. V současnosti ji potřebují především omítky hradební zdi, jejichž obnova začala před rokem. Letos se díky spolupráci Východočeského muzea v Pardubicích, města Pardubice a Pardubického kraje podařilo zahájit další etapu opravy hradeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Západ Německa je slepý a rozcapený. Mají bobky, proti AfD je štvanice. Mám tady problém, svědčí hrdá krajanka z ex-NDR
ROZHOVOR „Nechápu, kdo Merkelovou volil, kdo mohl hodit hlas pro stranu, která dostala Německo do katastrofálního stavu. Jasně je na tom znát, jak je Západ slepý,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Bohumila Kamenzová, která podniká v Německu. Všímá si rozhádanosti AfD i ataků vůči ní. „Strana je označována jako fašistická. Mediální kampaň proti ní je úplně šílená, je to štvanice. Žijeme v demokracii, lidé je volili, tak nevím vůbec, proč se rozčilují. To pak není demokracie. Když média a ostatní politici osočují tuto stranu tímto způsobem, je to velice nedemokratické. Mají z nich bobky,“ vypozorovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Výstavbě rozhledny v Troji by mělo být definitivně zabráněno
Rada hl. m. Prahy schválila odkup pozemku parc. č. 1304/1 u ulice K Pazderkám z rukou investora do vlastnictví hl. m. Prahy. Odkupem dojde k zabránění výstavby tolik kritizovaného a kontroverzního centra s velkou rozhlednou. Občané a radnice vedená starostou Romanem Petrusem si tak budou moci konečně oddychnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Bývalý pornoherec, britský udavač a radní z Teplic lidem vysvětlují, co je správné a co není. Publicista se neudržel a pustil se i do Hate Free
Organizace Hate Free neboli „nenávist zdarma“, jak to překládá pan Miloš Zbránek, se nám prý snaží najít nějaký mravní maják. Mravní maják, který by nechápavým Čechům vysvětlil, že tropit si žerty z muslimů rozhodně není v pořádku, ale zapálení synagogy už v pořádku je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy, kraj a samospráva uzavřou memorandum o zklidnění dopravy v oblasti Dolní Berounky
Společné memorandum ve středu 27. září od 14.30 hodin v Praze podepíšou ministr dopravy Dan Ťok, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a za Svazek obcí Dolní Berounka černošický starosta Filip Kořínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pokračování dálnic D6 do Karlových Varů a D35 na Olomouc se mohou začít stavět do konce roku
Největší šanci na zahájení stavebních prací ještě do konce letošního roku má pokračování karlovarské dálnice D6 a dálnice D35, která spojí Hradec Králové a Olomouc. Další stavby jako je dostavba D1 u Přerova, pokračování jihočeské D3, hradecké dálnice D11 nebo napojení D56 na D48 a obchvat Frýdku-Místku budou pravděpodobně zahájeny začátkem a v průběhu příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bouma (NÁR. SOC): Opět napadený záchranář
Kam až to chtějí naši politici nechat zajít? Jak dlouho to chtějí přehlížet?! To se čeká až nějaký opilec, narkoman či nějaký labilní jedinecm chtějící si pozvednout své egom někoho zabije?! Téměř každý týden se v naší zemi stane případ, kdy právě členové posádky záchranné služby jsou napadeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zásady bezpečné jízdy za mlhy? Vidět, být viděn a nikam nespěchat!
Pravděpodobnost usmrcení při kolizi za mlhy je 2x vyšší než u průměrné nehody. Jaká rychlost je bezpečná? Kdy použít, a kdy naopak nepoužít zadní světla do mlhy? Zákon o silničním provozu nastavuje pravidla pro používání zadních mlhovek velmi podivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Klub TOP 09 a nezávislých na Městském okruhu trvá
Prohlášení klubu zastupitelů za TOP 09 a nezávislých
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad Vlády České republiky zlepšuje svou ochranu proti DDoS útokům
Služba ČDT-ANTIDDOS zajišťuje ochranu Úřadu Vlády České republiky před případnými DDoS (Distributed Denial of Service) útoky. Rozhodlo o tom otevřené řízení vypsané úřadem, ve kterém se svou nabídkou uspěla ČD - Telematika. Služba ČDT-ANTIDDOS byla nasazena v měsíci srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: V pořádku! Tak zní verdikt veterinární správy k další množírně psů
Obránci zvířat dnes uveřejnili záběry z další české množírny, která se nachází v obci Podolanka (okres Praha–východ). Na záběrech jsou psi různých společenských plemen (maltézský psík, shitzu. trpasličí pinč, bišonek a trpasličí pudl). K dispozici mají výběh plný bahna a exkrementů. Veterinární správa při kontrole nezjistila porušení zákona, ale z protokolu vyplývá, že na místě nebyli poprvé. Ani při předchozí kontrole nebylo prokázáno porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. V době kontroly bylo v místě více než 40 psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vyžraní Sudeťáci úpící pod českým terorem. Tajný dokument Henleina... Jak jsme došli k Mnichovu 38. Zajímavá fakta
Za rok budeme slavit osmdesáté výročí mnichovské dohody čili mnichovského diktátu, který napomohl změně Československé republiky v německou kolonii, uvádí v textu pro ParlamentníListy.cz analytik Martin Koller. Nicméně ostudné datum se blíží a určitě si poslechneme řadu mouder, především v ČT, zaměřených na falšování historie a ponižování českého národa. Jako obvykle zajistí česká média europolitické školení o radostném soužití Čechů s Němci a potřebě odstranění křivd, kterých se zlí Češi dopouštěli na hodných Němcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Madam Merkel viditelně a po zásluze ztrácí podporu části zneklidněné německé veřejnosti
...o naší roli v EU, o naší budoucí roli, pokud jde o posílení naší národní suverenity a autority, nerozhodují výsledky voleb u našich sousedů, o tom si rozhodujeme my sami!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Středeční večer na Šumavě s Petrem Krejčím
Středeční večer na Šumavě, tentokrát s Petrem Krejčím, začíná 27. 9. v 17 hodin v Informačním centru Správy NP Šumava na Kvildě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Máslo bude. A klesne, zjistili jsme. Též něco o EET
Cena másla by po Vánocích měla klesnout. Za její navyšování mohou podle předsedy Západočeského konzumního družstva Sušice Romana Bruzla i spekulanti v obchodě, kteří záměrně omezovali dodávky. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si pochvaluje EET, která přece jen srovnává podnikatelské prostředí. K problematice zákazů a sankcí například vůči Rusku uvádí, že politika by se do obchodu neměla plést…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Evropo, třes se! Merkelová dostala mandát k páchání dalšího "dobra"
Neomezený příliv uprchlíků do Německa a jejich následná distribuce po celé Evropě pod zvyšujícími se pohrůžkami dostala opět zelenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovci před volbami slibují vybudovat 30 000 obecních bytů
Lidovci slibují během čtyř let vybudovat v obcích 30 000 bytů pro mladé rodiny. Půjčku 45 miliard korun od Evropské investiční banky by spláceli nájemníci, obce by pak měly možnost po letech zvážit, zda byty nájemníkům prodají za zbytkovou cenu. S plánem dnes novináře seznámil místopředseda lidovců Jan Bartošek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ekolamp: Mnohé e-shopy se stávají černými pasažéry systému likvidace elektroodpadu
On-line prodejci elektrotechniky mimoevropských výrobců by měli mít ze zákona stejné povinnosti jako evropští výrobci. Některé, především internetové obchody, prodávající například asijskou elektroniku, totiž nepřispívají do systému zpětného odběru vyřazené elektrotechniky. Tato nekalá praxe obchodně znevýhodňuje firmy, dodržující zákonné povinnosti. Zneužívání systému on-line obchodníky představuje asi 5 až 10 procent všech prodejů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČS): Českou kulturu opustila další velká osobnost, paní Květa Fialová
Českou kulturu opustila mimořádná osobnost československého a českého filmu a divadla, paní Květa Fialová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Náchodská nemocnice projde hloubkovou kontrolou
Oblastní nemocnice Náchod a.s. vykázala v pololetí neuspokojivé hospodářské výsledky, což bylo jedním z hlavních důvodů výměny předsedy představenstva nemocnice. Nové vedení nemocnice při analýze aktuálního stavu ekonomiky organizace narazilo na několik nesrovnalostí, které vyvolaly následné kroky. Nemocnice již prochází interním i externím auditem a zároveň se připravují ekonomická opatření, která budou hospodaření v příštích měsících znovu stabilizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jehličková (TOP 09): Důstojné a zasloužené penze zaručí jen jejich reforma
TOP 09 je dnes jedinou politickou stranou, která chce znovu otevřít diskusi o důchodové reformě a hledat k ní politický konsenzus. Znovu to potvrdila předvolební diskuse kandidátů do sněmovních voleb v plzeňském klubu Totem. Za TOP 09 zde promluvila městská zastupitelka a zástupkyně ředitele školy Ilona Jehličková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
NDM: První etapa rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona se blíží
V současné době vrcholí přípravy na zahájení 1. etapy rekonstrukce areálu Divadla Jiřího Myrona. Národní divadlo moravskoslezské dělá vše pro to, aby na začátku příští, tedy 100. sezóny zářila nejen uliční fasáda, ale aby si diváci mohli také zajít do nové kavárny, nového předprodeje či do nového komorního divadla na ulici Čs. legií 12. V areálu budovy divadla mají vzniknout také nové zkušebny či divadlu bolestně chybějící ubytovací kapacity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Kabátník: Dnešní pohled na let MA 370 z roku 2014
"Nemůže-li pravda býti projevena bez pohoršení, lépe je přijmouti pohoršení, nežli pustiti pravdu." - Mistr Jan Hus
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tvrdý trest pro Českou republiku! Dnes oficiálně končí uprchlické kvóty, ale pro nás to možná nekončí
Lidskoprávní organizace Amnesty International včera zveřejnila aktuální čísla k uprchlickým kvótám. Většina ze členských států Evropské unie nesplnila své závazky. Přitom právě dnes, aspoň tedy prozatím, uprchlické kvóty končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Klimatická lekce podle Ivana Hoffmana
Pointa úterního (19. 9. 2017) článku Klimatická lekce z rubriky Den Ivana Hoffmana deníku Deník je celkem prostá. Hoffman v něm naznačuje, jistě v nadsázce, že ničivějších hurikánů přibývá v reakci na rozhodnutí USA odstoupit od Pařížské dohody o klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Husák, jediný správný názor. Teď to budeme mít s Německem těžké. Český tisk se nebývale osmělil
K povolebnímu vývoji v Německu se vyjádřili i dva komentátoři – Zbyněk Petráček v Lidových novinách a šéf hnutí Realisté, politolog Petr Robejšek v MF Dnes. Lidové noviny pak také varují před tím, že vznikající „Jamajka koalice“ v Německu je špatnou zprávou pro Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Exministr: Vy to všechno poznáte, varovali mě v Německu po roce 89. Věci veřejné? To bylo tenkrát takhle. EU pro nás chystá hru
ROZHOVOR Pánbu zaplať za to, že starý režim zanikl a že máme fakticky svobodu, je to o něčem jiném než před listopadem 89, říká a bude prý říkat vždycky bývalý ministr školství za Věci veřejné, psycholog Josef Dobeš. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje a srovnává politickou situaci po volbách v Německu a před volbami u nás. „Očekávám, že naše volby budou o něčem jiném – o slabých soupeřích Andreje Babiše,“ prohlásil bývalý místopředseda Věcí veřejných Josef Dobeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zvyšujeme prostředky na vzdělávání, platy zaměstnanců ve školství rostou
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se 25. září 2017 sešel s ministrem školství Stanislavem Štechem k bilanční schůzce. Společně probírali splněné priority vlády v oblasti školství, ale i úkoly, které se nepodařilo prosadit a vizi pro příští vládu. Jde o třináctou bilanční schůzku premiéra Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme Chovance, bavit se mají o kauze Čapí hnízdo
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě setká s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Bavit by se spolu měli o kauze Čapí hnízdo, o které nedávno Zeman mluvil s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, jehož Sněmovna vydala k trestnímu stíhání, i s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Prezident tvrdí, že je jeho přirozenou povinností vyslechnout obě strany sporu. Chovanec již Zemanovi vzkázal, že nemá informace z vyšetřování živých kauz. Počítá spíš s tím, že se budou bavit o fungování policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Platforma uměleckých profesních organizací: Kultura volí 2017
Předvolební iniciativa nově vzniklé Platformy uměleckých profesních organizací má konkrétní výstupy. Anketa deseti otázek na téma „kultura“, zodpovězených třinácti stranami kandidujícími v nadcházejících volbách, byla přehledně graficky zpracována do formy plakátu, v němž lze porovnávat názory a postoje jednotlivých stran ke konkrétním otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Německo: "Můj otec byl král! Vlastnil kakaové plantáže. A ta žena byla prostitutka," hájil se migrant u soudu za znásilnění
V Bonnu začal soud s ghanským migrantem, který zkraje dubna brutálně znásilnil třiadvacetiletou ženu. Hned první den u soudu na sebe obžalovaný upoutal značnou pozornost. Jeho chování šokovalo soudce i všechny přítomné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Marek (TOP 09): Na školách intenzivně pokračují stavební práce
Přestože valná většina stavebních prací skončila na mladoboleslavských školách spolu s letními prázdninami, někde ještě úpravy pokračují. Jde zejména o velké investice a rekonstrukce budov, které však nijak nezasahují do výuky ani chodu škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. říjnu 2017 vznikne 22 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. říjnu 2017 převede dalších 22 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 406 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Pedagog se odvázal: EU s migrační krizí nic nedělala, nedělá a asi dělat nebude. Ani s teroristickými útoky. Kromě prohlášení, jak jsou evropští politici znovu a znovu šokováni!
„Angela Merkelová by nemohla řídit ani cirkus. Považuji ji za mimořádně špatnou kancléřku a političku. Nicméně, volba mezi Angelou Merkelovou a Martinem Schulzem je jako volba mezi leprou a morem. Nevyberete si,“ soudí politický analytik a pedagog Václav Janoušek (SPO), který je spokojen s tím, jak se prezident Miloš Zeman prezentoval v OSN: „Prezident Zeman mluvil tak, jak jsem od něj očekával – jasně, srozumitelně a bez politické korektnosti, co se týče hrozby islámského terorismu. Nezklamal mě a jsem odhodlaný jej znovu volit prezidentem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odporně nenávistné tendence elitářského europoslance Teličky
Kam až je schopná dojít politická korektnost v podání elitářských a eurohujerských globalistů, kteří se neštítí zaprodat Evropu islámským nájezdníkům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zájemci o kotlíkové dotace mohou žádat od 30. října. Díky elektronické formě nehrozí tlačenice
Téměř 300 milionů korun rozdělí Jihočeský kraj mezi zájemce o ekologičtější vytápění v rámci druhého kola tzv. kotlíkových dotací. Zahájení příjmu žádostí je plánováno na 30. října a bude probíhat elektronickou formou. Až 120 tisíc korun tak mohou získat žadatelé na výměnu kotlů, které se nacházejí v nemovitostech na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ekonomka Markéta Šichtařová o chudobě a svobodě: Svět se prý pomátl
Ekonomka Markéta Šichtařová poskytla rozhovor časopisu Marie Claire. Vysvětlila v něm mimo jiné, proč jsou Češi v porovnání se Západem tak chudí. Sdělila také, proč se jí zdá, že se svět divně pomátl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Republikánská chuť rušit Obamacare stále klesá
Pouze do následující soboty mají republikáni možnost odstranit Obamacare a nahradit ji návrhem vlastní reformy. Prvního října už vyprší možnost zrušit Obamacare většinou hlasů v Senátu. Hlasování o zrušení Obamacare je v plánu tento týden, ale mezi republikány sílí proti tomuto zrušení odpor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Čech dostal za násilnosti v Hamburku během G20 podmíněný trest
Podmíněný trest 18 měsíců odnětí svobody dnes u soudu v Hamburku dostal devětadvacetiletý Čech za to, že během červencového summitu zemí G20 v tomto severoněmeckém městě házel kameny a láhve na policisty. Informují o tom německá média. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Seniorské hrátky už získaly pevné místo mezi kulturními událostmi kraje
Téměř 1 500 návštěvníků. Taková je konečná bilance II. ročníku Seniorských hrátek. Akce už získala své pevné místo mezi významnými událostmi v regionálním dění. Jenom do Kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích přišlo v úterý 26. září strávit příjemné odpoledne přes 500 lidí. Právě zde totiž dospěly letošní Seniorské hrátky do svého finále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslava Janderová: Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku
Umění to mělo v historii s vládnoucími elitami vždycky těžké. Díla, která se odchylovala od oficiální linie, bývala zakazována, a nezřídka i ničena. Bohužel podobné snahy vidíme i dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Junek: Pro Babiše jste jen zdrojem příjmů. Vždyť on sdírá Ukrajince z kůže za pár korun. Přijde vám to ještě vtipné, voliči ANO?
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Spisovatel a glosátor Petr Junek se ve své trojici pravidelných glos pro ParlamentníListy.cz zabývá reportážním snímkem dokumentujícím podnikání bývalého ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše, smyšleným článkem o státním vyznamenání pro mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka a státní „schizofrenií“ týkající se jen několik měsíců trvajícího protikuřáckého zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Věřte Nevěřte
Měsíc před volbami do Poslanecké sněmovny jakoby v Česku panoval klid. V podstatě jen Česká televize produkuje dosti sterilní předvolební debaty, ve kterých strany hlásají své programové záměry a sliby pro nové volební období. Je to ale jen populistická hra na „Věřte Nevěřte“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Spekulace: Stojí za financováním protibabišovského a protizemanovského webu Pavla Šafra uprchlý podnikatel?
Pan Libor Sponer spekuluje o tom, že server Pavla Šafra Forum24.cz nemusí sloužit jen k obhajobě demokracie nebo kritice Andreje Babiše (ANO), ke které Šafr sahá velmi často. Podle Sponera může tento server sloužit také k obhajobě uprchlého podnikatele Františka Savova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zlínský lídr SPO Nečas: Zeman jako prezident nemá rovnocenného konkurenta
Mnohdy se nám stává, že nám náš program vykrádají populistické strany a pak ho prosazují až agresivním způsobem, který nám není vlastní, konstatuje lídr SPO ve Zlínském kraji Lubomír Nečas. Jako osobní lékař prezidenta zhodnotil jeho aktuální zdravotní stav a prozradil nám, jak nahlíží na Zemanovy postoje k tabáku a alkoholu. Zamýšlí se ale také nad řadou praktických problémů ve zdravotnictví a jejich řešením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Vršovická
Upozorňujeme na pokračující práce na obnově vodovodních řadů na komunikaci Vršovická v úseku ulic Kodaňská – Moskevská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Série neúspěšných tendrů končí, soudy budou využívat domácí vězení častěji
Osm let snah o zavedení náramků do praxe dnes končí. Dopoledne byla podepsána smlouva s vítězným dodavatelem systému, společností SuperCom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Jan Tříska a Divadlo za branou
Dne 1. června 1990 se v Praze znovuzrodilo Divadlo za branou a jeho duchovní otec Otomar Krejča mu přidal k názvu římskou dvojku. Obnovoval se také kolektiv divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Před rokem lesníci objevili základy, dnes je na místě opět kaple
Kapli svaté Anny v lesích mezi Pavlovou Hutí a Zadními Milíři na Tachovsku v Plzeňském kraji letos obnovil státní podnik Lesy ČR. Náklady dosáhly 542 tisíc korun bez DPH. V sobotu 30. září v 11 hodin kapli veřejně požehná tachovský vikář římskokatolické farnosti Václav Vojtíšek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist