Oficiální zpravodajská média

Rusko, to je nebezpečí. Kalouskova slova na Primě přiměla Filipa k reakci
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, předseda lidovců Pavel Bělobrádek a předseda KSČM Vojtěch Filip se zúčastnili předvolební televizní Partie na TV Prima. Kromě účtenkovky se probírala také migrační krize a nechyběly ani známky vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Hulvát, klepna na pavlači. Profesor Knížák sledoval Soukupovu show s Andrejem Babišem a došla mu slova
Profesor Milan Knížák se ve svém komentáři na serveru ParlamentníListy.cz obul do politické diskuse na TV Barrandov, vedené moderátorem Jaromírem Soukupem. „Byla to katastrofa,“ uvedl k dílu odvysílanému ve čtvrtek 28. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Stovky zraněných při referendu v Katalánsku. Policisté prý pálí do hlasujících zakázané gumové projektily. A má být ještě hůř
Ve španělském Katalánsku, a především v hlavním městě regionu Barceloně, mělo v neděli proběhnout referendum o nezávislosti na Španělsku. Centrální vláda země v hlavním městě Madridu však dala dopředu najevo, že referendum nepřipustí, a také se podle toho zachovala. Strážci zákona prý už zranili 337 lidí, kteří si přáli hlasovat o nezávislosti. A to nejhorší ještě může přijít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Poděkujme EU, že nám řekla, že v rumu je škodlivá látka, navrhuje lidovecký europoslanec. Moravec pak rozebíral, zda je Ovčáček příčetný
Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), předseda výboru pro právní záležitosti Pavel Svoboda (KDU-ČSL), poslanec Evropského parlamentu Stanislav Polčák (STAN) se sešli v Žižkovské věži u Václava Moravce. Začali rumem a českým bojem s EU, který v podstatě trvá už deset let. Moravec připomněl slova hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který Evropskou unii přirovnal k nacistické třetí říši. Moderátor tuto myšlenku rozvedl dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vyzýváme občany, aby se udavačské účtenkové loterie neúčastnili
Komentář první místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija a ekonomického experta Jana Skopečka ke spuštění účtenkové loterie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Osamostatníme i Moravu?
Senátor Ivo Valenta na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Registr vozidel
V registru vozidel, který obsahuje informace definované v čl. 47 směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/797 o interoperabilitě železničního systému v Evropské unii je užíván pojem „držitel“ specifikovaný v čl. 2 odst. 21 uvedené směrnice, který má právo drážní vozidlo užívat (provozovat), a jako takový je uveden, spolu s dalšími údaji o vozidle, v příslušném registru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Díky, díky, díky
Díky vám všem, kdo se jakkoliv podílíte na volební kampani. Má to smysl. Jen za posledních deset dnů se zapojilo do reálné kampaně 500 aktivních voličů (koupili si triko a Pirátské listy). Rvěte se za nás ještě čtyři týdny, my se za vás budeme rvát čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Lže Babiš, ne Uhlová. Novinářce přispěchala na pomoc kolegyně
Novinářka Zuzana Vlasatá se na serveru DeníkReferendum.cz zastala reportérky Saši Uhlové, kterou šéf hnutí ANO Andrej Babiš nařkl, že si ve svých reportážích vymyslela nízkou výši mzdy dělníků v jeho vodňanských drůbežárnách. Podle Vlasaté Babiš jako obvykle lže, když vypráví o 23 tisících měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Menšina by měla zůstat menšinou. Jakmile je jich příliš, není to dobré. Bezpečnostní expert z Izraele také odhaluje, s jakou novou taktikou přijdou teroristé
ROZHOVOR Íránské vůdcovství je nebezpečnější než Severní Korea, ač se to mnoha lidem nezdá. Severní Korea má od roku 2006 jaderné zbraně. Stále je nepoužila. Kdyby to udělala, učiní tak přímo a bude zničena. Írán tak přímočaře hrát nebude. To si myslí bezpečnostní expert a bývalý člen izraelských ozbrojených sil David Bohbot. Také hovoří o výsledku voleb v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: České Budějovice mají novou kulturní památku – plavecký stadion
Dne 5. září 2017 byl Ministerstvem kultury prohlášen za kulturní památku Plavecký stadion v Českých Budějovicích včetně sochy Odpočívajícího plavce. Tuto zásadní sportovní stavbu druhé poloviny 20. století navrhl za kulturní památku Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Je to špatné, pane Kalousku. Začínají se od vás odvracet už i Bakalovi novináři
TOP 09 Miroslava Kalouska se propadá. Poslední průzkum před nadcházejícími sněmovními volbami dokonce ukázal, že by se strana nemusela dostat do Poslanecké sněmovny. Shrnuje to server Respekt.cz a svůj komentář připojil i Petr Honzejk na serveru iHNed.cz spadajícím mezi média podnikatele Zdeňka Bakaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Stát musí postihovat projevy nenávisti k muslimům, jsou to trestné činy, prohlásil komunista Dolejš. Proti němu seděl Okamura a neudržel se
V duelu pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz se utkali poslanec KSČM Jiří Dolejš a šéf SPD Tomio Okamura. Ten dorazil do studia později, v průběhu tématu migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek se chová, jako kdyby se pomátl. Je posedlý útoky na Babiše ještě více než Kalousek, kroutí hlavou politolog
POLITOLOGOVÉ Seberou Piráti voliče TOP 09, takže se strana Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga nedostane po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny? Zářijový průzkum CVVM tuto možnost naznačil, i když průzkumy jiných agentur to nepotvrdily. Ale politologové připouštějí, že obě strany, a vedle nich i další, například Zelení, bojují o stejného voliče – městského liberála. „Určitě platí, že TOP 09 a Piráti usilují z velké části o podobný elektorát,“ potvrzuje politolog Petr Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Soudy nástrojem politické moci
Občan, který se obrací na soud, požaduje rozhodnout o konkrétní věci. Nezajímá ho právní názor. Chce vědět, zda uzavřená smlouva je, či není platná, zda pole náleží jemu či sousedovi, zda facka, kterou obdržel, byla po právu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
V Katalánsku je při referendu husto. Do ulic vyrazily policejní síly, lidé brání hlasovací místnosti vlastními těly
Katalánci začali vytvářet fronty u míst, kde mají hlasovat v referendu o nezávislosti. Z barcelonského přístavu vyrazily do města policejní posily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Senát ocenil starosty, kteří jsou ve funkci přes 20 let
Zhruba stovka starostů převzala včera v Senátu pamětní list, kterým je horní komora Parlamentu ocenila za více než dvacetileté vedení jejich obcí. Dalším asi 170 starostům, kteří se včera nemohli do Senátu dostavit, předají ocenění senátoři při návštěvě svých volebních obvodů. Vůbec první podobné ocenění má podle místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka (za STAN) vyjádřit díky za dlouholeté úsilí o zvelebování obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prosekali se sekyrami do školy! „Přiměřený zásah, profesionální,“ chválí se vláda Španělska. Nové informace o masakru, další VIDEA
Na severovýchodě Španělska v Katalánsku dnes probíhalo referendum o nezávislosti. Od rána je jasné, že hlasování provázejí střety občanů s policisty, kteří brání lidem hlasovat, protože referendum odsoudila jak centrální vláda v Madridu, tak španělský ústavní soud. Stále víc se však ukazuje, že policie nejednala s občany Katalánska právě v rukavičkách. Britský server The Guardian tvrdí, že během protestů bylo zraněno na sedm stovek lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Masakr v Katalánsku? Ivo Valenta: Co takhle osamostatnit i Moravu. Byrokraté z Prahy by nám nediktovali blbosti!
Katalánci dnes hlasují v referendu o své nezávislosti. Centrální vláda v Madridu označuje referendum za protiústavní, ale část Katalánců si přece jen řekla, že volit půjde. Čekal je tvrdý střet s policií. Senátor Ivo Valenta si v souvislosti s katalánským referendem položil otázku, co by se dělo, kdyby podobné referendum vyhlásila Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Stařeček pláče u referenda, které skončilo policejním masakrem: Zažil jsem diktátora Franka. Je to pro mě velký den
Televize Sky News věnuje pozornost referendu ve španělském Katalánsku. Přinesla rozhovor s jedněmi z nestarších voličů. Se slzami v očích mluvili o svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Katalánsko: Drsná vyjádření. Výzva z Moskvy. A naprosto příšerná VIDEA
V Katalánsku to dál vře. Ačkoli není jisté, kolik lidí by přišlo k referendu a kolik z nich by hlasovalo pro samostatnost Katalánska, centrální vláda v Madridu se postavila tvrdě proti konání referend. Policie už zranila stovky lidí, kteří se chtěli v referendu vyjádřit. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana opět neváhal a sepsal na toto téma krátkou poznámku. Ne nepodobnou tomu, když EU přirovnával k nacistické třetí říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Hovory od bazénku - O moravanství i Katalánsku
Zdeněk Škromach si k Hovorům od bazénku pozval rektora vysoké školy Zdeňka Koudelku. Oba jsou Moravané a hovořili o moravanství, Katalánsku i Skotsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dana Hatalová: Kolik prostoru má u nás xenofobie mezi politiky? Necháme jí projít?
Také se vám zdá, že někteří politici jsou xenofobní a zmínka o cizích lidech nebo kapitálu z cizích zemí je pro ně jako červený hadr na býka? Pojďme se podívat, kteří to jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Severní tangentu nedáme
Zastupitelé města Hradec Králové budou mít znovu příležitost rozhodovat v kauze investora černých staveb společnosti CTP na výpadovce na Třebechovice pod Orebem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vojenský ústřední archiv: Dokumentace příslušníků SS, strážných v koncentračních táborech
Vojenský ústřední archiv-Vojenský historický archiv zpřístupňuje na svých internetových stránkách nejširší veřejnosti kopie archiválií ze sbírky Wehrpassů (branný průkaz nebo průkaz brance) příslušníků německé armády z období 2. sv. války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zelienková: Máslo. Ale za jakou cenu?
Nadávali mi. Jiní mne chválili, ještě další žádali, ať zařídím, aby máslo zlevnilo. Ta diskuse, která se strhla po mém příspěvku na fb o vysoké ceně másla u nás v Uherském Ostrohu, byla opravdu bouřlivá a dodnes vlastně trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pane ministře, to byla vaše pracovna? Vypadalo to jako v kuchyni, smál se Moravec Chovancovi na celé kolo
Milan Chovanec (ČSSD), ministr vnitra, statutární místopředseda strany, a Jan Ruml, bývalý ministr vnitra, se setkali v nedělních Otázkách Václava Moravce. Řešili spolu mimo jiné i kauzu Čapí hnízdo Andreje Babiše (ANO). Zatímco moderátor Moravec opakovaně poukazoval na výroky prezidenta Zemana a podotkl, že prezident mluví jednou tak a jindy jinak podle toho, jak se mu to hodí, Chovanec kritizoval především ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Odloučené pracoviště ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou ÚZSVM změnilo své sídlo
Od 1. října 2017 najdou občané Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou na novém působišti, a to na adrese Jiráskova 1476. Nové sídlo se nachází v blízkosti rychnovské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
SPO: Úroveň vyspělosti každé společnosti se pozná podle toho, jak se chová k seniorům
Strana Práv Občanů k Mezinárodnímu dni seniorů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
František Dostál: Páni politici, sáhněte si na palici a odložte hlavy na polici
Pak bude možná trochu lépe, ale jako laik si myslím, že již nebude, i když se někomu povede kohosi napálit či ošidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (5)
Citát: Bůh je jedinečný, Bůh sám o sobě je věčný, neplodí a nebyl zplozen a není nikoho, kdo je mu roven (Korán). Žádný nátlak ve věcech víry (Mohamed).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Agentury ochrany přírody a krajiny: Kačeři pomáhali střevli potoční
Proběhla společná akce provozovatelů geocachingu a AOPK ČR, RP Správy CHKO Žďárské vrchy pro podporu místní populace střevle potoční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda projednala Koncepci vodní dopravy, v České republice se zpracovává vůbec poprvé
Vodní doprava bude mít v České republice vůbec poprvé jednotnou koncepci. Dokument Koncepce vodní dopravy pro období 2016 - 2023 v pondělí Ministerstvo dopravy předložilo na jednání vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Do přípravy psovodů Vojenské policie se zapojily i další ozbrojené složky
Již 8. ročník soustředěného kondičního výcviku psovodů a služebních psů uspořádala Vojenská policie ve dnech 18. – 22. září v Náměšti nad Oslavou a jejím okolí. Výcviku se letos zúčastnilo celkem 63 psovodů a 72 psů ze všech ozbrojených sborů České republiky a Slovenska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Musíme se po německých volbách bát hnědnutí Evropy?
Letošní německé parlamentní volby skončily už počtvrté za sebou vítězstvím křesťanských demokratů Angely Merkelové. Co do délky trvání svého úřadování se tak kancléřka Merkelová zařadí po bok takových velikánů jako Kohl a Adenauer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Metanolová kauza je zpět? Policisté vyšetřují hodně podezřelé úmrtí
Znojemskem opět otřásá metanolová kauza. Jihomoravští policisté totiž vyšetřují úmrtí muže, u něhož mají podezření na otravu metanolem. Mluvčí policie Štěpánka Komárová v této souvislosti uvedla, že se nyní čeká na výsledky soudní pitvy, jež mají být v pondělí. O případu informoval server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se setkal s předsedou Národní rady SR
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Národní rady SR Andrej Danko označili vzájemné vztahy obou zemí za nejlepší v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K Mezinárodnímu dni seniorů
Senioři představují silnou voličskou a občanskou skupinu. Jejich problémem je, že se neumí shodnout na společném postupu. Proto je důležité, aby si odpověděli na otázku: Kdo hájí nejlépe jejich zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
MŠMT navštívil komisař Rady Evropy pro lidská práva
Státní tajemník Jindřich Fryč dnes přijal v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy komisaře Rady Evropy pro lidská práva Nilse Muižniekse. Tématem schůzky byly kroky České republiky směrem ke spravedlivému inkluzivnímu vzdělávání v posledních letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Co s drahým máslem?
Senátor Ivo Valenta na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Menšina by měla zůstat menšinou. Jakmile je jich přliš, není to dobré. Bezpečnostní expert z Izraele také odhaluje, s jakou novou taktikou přijdou teroristé
ROZHOVOR Íránské vůdcovství je nebezpečnější než Severní Korea, ač se to mnoha lidem nezdá. Severní Korea má od roku 2006 jaderné zbraně. Stále je nepoužila. Kdyby to udělala, učiní tak přímo a bude zničena. Írán tak přímočaře hrát nebude. To si myslí bezpečnostní expert a bývalý člen izraelských ozbrojených sil David Bohbot. Také hovoří o výsledku voleb v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Informační totalita z Kavčích hor. Absolutní tragédie, v bleděmodrém jako za komunistů, mává rukou Petr Štěpánek. Třeba vítač Šonka při německých volbách...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Socani s koblihářem se drží pod krkem a lidovci jim asistují. Přestože se nenávidí, sedí ve vládě až do trpkého konce a jsou připravení se do ní posadit znovu,“ říká hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který stál u zrodu Alternativy pro Česko. Podle něj vyjde na stejno, jestli bude vládnout Andrej Babiš, nebo Lubomír Zaorálek, protože až v Bruselu nebo v Berlíně zavelí, popadnou kufry a stáhnou ocas. ANO a ČSSD nás prý připravily o míru svobody a podle Štěpánka je běs, že právě ony jsou favority voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Brutalitu španělské policie a útok v Marseille důrazně odsuzujeme
Česká strana národně sociální (ČSNS č 25) a Aliance národních sil (ANS) vyjadřují solidaritu občanům Katalánska, které brutálně decimovala španělská policie v den konání referenda o samostatnosti Katalánska. Policie zasáhla nepřiměřenými prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Eva Hahnová: Antifašismus v praxi
S pojmem antifašismus si málokdo láme hlavu, což se projevuje i v galerii uctívaných antifašistů. Světoznámý Julius Fučík v Česku dnes ke všeobecně uctívaným osobnostem nepatří, jak ukázala i nedávná epizoda kolem Národního muzea a plánu zaplnit místo po jeho bustě bustami starorakouského císařského manželského páru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Helena poprvé v kariéře nabídla fanouškům možnost, aby si s ní zazpívali na jednom jevišti
Zpěvačka Helena Vondráčková se poprvé v kariéře rozhodla, že dá možnost svým fanoušků, aby si s ní zazpívali na jednom jevišti. Stane se tak na jejím koncertě v Olomouci, který proběhne 18. listopadu na Výstavišti Flora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj usiluje o nákup nových železničních vozidel
Krajští radní na svém pondělním jednání schválili návrh dodatku smlouvy o zajištění stabilního financování regionální železniční osobní dopravy mezi Ministerstvem dopravy a kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf KSČM Filip tvrdě odsoudil Alternativu pro Německo
Šéf komunistů Vojtěch Filip usedl na Frekvenci 1 proti moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému a vyložil mu svůj pohled na nadcházející parlamentní volby, varoval před hrozícím absolutním rozvratem, ale dotkl se také nedávných voleb v Německu. Tvrdě kritizoval především protiunijní a protiuprchlickou Alternativu pro Německo (AfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Pehr (KDU-ČSL): Rozhodujme zodpovědně
Tak nám to začalo. Ptáte se co? Přece předvolební kampaň, kdy mnoho stran se nás všechny bude snažit přesvědčit o své pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Místopředseda SPO Šmíd: Školství zažívá rozvrat, jaký nezpůsobila žádná z předchozích vlád
Podobný program jako my nabízí řada politických stran a hnutí, přiznává místopředseda a lídr SPO v Ústeckém kraji Petr Šmíd. A dodává: „Pouze nás však bude volit sám pan prezident. Hodně jsme se poučili. Nenecháme naši zemi likvidovat podle nařízení z Berlína či Bruselu.“ Zajímalo nás také, jak se v Ústeckém kraji zrodila spolupráce SPO s hnutím Severočeši.cz, za které kandiduje současný poslanec zvolený za hnutí ANO Bronislav Schwarz. Řeč přišla ale i na změny v resortu školství. A nejen na to…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Příběh o Pisistratovi aneb Jak se rodila přímá demokracie v Řecku
V Aténách za dob Solóna se zapsal do historie jistý Pisistrates, který zinscenoval podvodný pokus o vraždu proti sobě a v následném chaosu si vynutil, aby mu sněm Atéňanů odhlasoval přidělení osobního strážce, kterého pak použil ihned po smrti Solóna k zmocnění se Akropole. Prohlásil se tyranem. Pak byl vyhnán dočasnou aliancí pobřežní a rovinné šlechty, která se však brzy poté rozpadla a tak Atény upadly ve zmatek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Lidé na Sokolovsku si konečně zaslouží zdravé životní prostředí
Zdravím vás všechny a prosím o chvilku Vašeho času. Asi už víte, že budou volby a já jako lídr kandidátky ANO chci Sokolovsku zajistit dvě zásadně důležité věci: práci a zároveň lepší životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Mimořádné kontroly inspekce práce v oblasti vysílání zaměstnanců z tzv. třetích států do ČR
V rámci mimořádných kontrol se Státní úřad inspekce práce (SÚIP) tentokrát zaměřil na kontroly v oblasti vysílání zaměstnanců z tzv. třetích států do ČR. Celkem inspektoři provedli 48 kontrol a odhalili 97 lidí, kteří zde pracovali nelegálně. V 96 případech se jednalo o cizince ze zemí mimo EU vyslaných z Polska za prací do ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Hokejista se vrátil ze Švédska a je zděšen: Migranti? Vymklo se to z ruky. Do médií se nedostává...
Hokejista Plzně Milan Gulaš se do České republiky vrátil po čtyřech letech prožitých ve Švédsku. Serveru iDnes.cz mimo jiné prozradil, co všechno Švédsko zažívá s migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml., dle knížete „horší než jeho fotr“: Okamura ve volbách mimořádně uspěje. Nechci křičet „Babiš ne“. EU možná ohrozí i český jazyk
ROZHOVOR „Euro by znamenalo ztrátu měny, ztrátu suverenity, pak by zbyl už jen český jazyk, než by nařídili společnou evropskou hatmatilku,“ tvrdí Václav Klaus mladší (ODS) s tím, že s korunou bychom se vzdali svrchovanosti a svobody a podléhali rozhodování Německa, Francie a dalších velkých zemí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz mluvil také o tom, jak při volební kampani rozdává otvíráky na pivo. Jsou prý trvanlivější než koblihy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Tak se k Čechům nechovejte, Zuckerbergu! Máme za sebou nacisty, komunisty, necháme se pro pravdu upálit! Napsala šéfovi Facebooku Klára Samková, zablokovaná na 30 dní
Advokátka a aktivistka Klára Samková si nenechala líbit to, že byl na 30 dní zablokován její profil na sociální síti Facebook. Pro údajně xenofobní vyjádření. Napsala podrobný dopis zakladateli společnosti Facebook Marku Zuckerbergovi, mimořádně mladému a vlivnému miliardáři z USA. V dopise se nejen ohrazuje proti nařčení z rasismu, ale vyčítá Zuckerbergovi, jak se Facebook chová k tisícům českých občanů, kterým též blokuje jejich profily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ander (Zelení): Vyžene nás sucho z domovů?
Udržení vody v krajině i ve městech a obcích je prioritou pro přežití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Alláhu Akbar! Řval... A zabil dva lidi. Na nádraží v Marseille
Agentura Reuters přinesla informace o útoku, k němuž došlo na vlakovém nádraží v Marseille. Útočník nožem pobodal dva lidi. Zabil je. Pak se ho podařilo zneškodnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ohlédnutí Milana Uhdeho v Moravské zemské knihovně v Brně
V cyklu Oči Brna Moravské zemské knihovny v Brně se bude konat ve dnech 2.–31. 10. 2017 výstava věnovaná Milanu Uhdemu s názvem "Milan Uhde. Ohlédnutí."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Teror v Kanadě: Pobodal policistu, pak najel dodávkou do lidí. A u sebe měl vlajku Islámského státu
Policie v kanadském Edmontonu řeší teroristický útok. Muž vjel autem do lidí na chodníku. Teď je pravděpodobný útočník ve vazbě. Podle policie jednal zřejmě sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní: Odsuzujeme násilí v Katalánsku
Svobodné hlasování patří k pilířům demokratické společnosti. Strach z výsledků voleb a znemožnění hlasování je vlastností totality a diktatury. Stává se jí dnes Španělsko?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Otázka identity
Ladislav Jakl na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Aktuální doporučení k cestám do Iráku
Ministerstvo zahraničních věcí varuje občany ČR před cestou do Iráku s ohledem na dlouhodobě nestabilní bezpečnostní situaci, riziko únosu, zranění či usmrcení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Hrajeme si na ještě větší soudruhy, než jsou v Bruselu. Sobotka nás do toho nahnal a teď se populisticky předvádí. Ekonomka Šichtařová vypočítává, jaké všechny relikty totality už jsme oprášili
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za žádné překvapení nepovažuje analytička Markéta Šichtařová výsledek studie OECD, podle níž zeměmi, kde roboti nahradí lidi v práci nejvíc, budou v příštích patnácti letech Česko a Slovensko. Toto nelichotivé prvenství jsme si vysloužili nejen tím, že jsme zemí skladů a montoven, ale i nízkou úrovní mezd. Došlo i na populismus nejhrubšího zrna od premiéra Bohuslava Sobotky, jenž žádá prověřit vysoké ceny másla. Už máme ministerstvo pravdy, máme lidové milice v podobě protikuřáckých hlídek a nyní i kontrolory, kteří chodí kontrolovat, jestli náhodou ti zlí kapitalisti v obchodech neprodávají máslo za tržní cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Do boje s africkým morem prasat se zapojí policie
Vláda vzala na vědomí informaci ministra zemědělství Mariana Jurečky o řešení nákazy afrického moru prasat ve Zlínském kraji. Nově se do odstřelu prasat v zamořené oblasti zapojí Policie ČR, cílem je urychlit likvidaci divokých prasat na tomto území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Matějů (KDU-ČSL): Přínosy EET nejsou nic moc, ale nerušil bych ji, pouze kultivoval
Některé politické strany předesílají, že se po sněmovních volbách budou znovu zabývat projektem elektronické evidence tržeb (EET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vždyť je to směšné, koalice antibabiš nikdy nedá dohromady hlasy
Tak nějak jsem si říkal, že už vypustím do voleb komentáře k této kampani. Ale to pitoreskní divadlo, svalnaté řeči subjektů, které se také vůbec do Sněmovny nemusí dostat, že tedy s Babišem jako nikdy nikdy a do toho účelové výpočty například Práva, že může vzniknout antibabišovská koalice o počtu 102 mandátů ukazují hloubku problémů celé politické i mediální scény, která neumí vstřebat realitu a čeká ji velká kocovina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš spouští slosování účtenek o ceny, opozice vybízí k bojkotu: Nepřispívejte ministrovi na jeho zvrácenou zábavu
Dnešním dnem startuje loterie k elektronické evidenci tržeb. Podle ministerstva financí má účtenkovka motivovat lidi k tomu, aby si brali v obchodech a restauracích účtenky a tím jejich majitele donutili přiznávat všechny tržby. Opozice to však kritizuje a považuje to za udávání. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hudec (Zelení): A co sebevrazi za volantem?
Tentokrát mám na mysli skutečné sebevrahy, nikoliv, jak by mohl sugerovat titulek, hazardéry, kteří si sice rovněž počínají jako sebevrazi, ale úmysl zabít se nemají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Buďme slušní
Letošní parlamentní volby máme doslova za rohem. Politické strany stříhají metr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Cílem NATO je, aby nebyla válka s Ruskem
Generál Petr Pavel je od června 2015 předsedou vojenského výboru NATO. Je to vůbec poprvé, co tuto významnou funkci zastává Čech. Blíží se však den, kdy Pavel z tohoto postu odejde. V červnu 2018 ho nahradí maršál britského vojenského letectva Stuart Peach. Co bude Pavel dělat po odchodu z funkce? Láká ho vstup do politiky? Nejen na tuto otázku odpovídal v nedělním pořadu Horizont ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova boduje v žebříčku QS 2018 Graduate Employability Rankings
Univerzita Karlova dosáhla dalšího výborného hodnocení v žebříčku QS. Po březnovém úspěchu v oblasti hodnocení univerzitních pracovišť byla nyní pozitivně ohodnocena v žebříčku sledujícím zaměstnatelnost univerzitních absolventů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Fiedler: Demokracie a referendum, jen když se hodí?
Aktuální dění ve španělském Katalánsku naznačuje to, o čem se mluví, nově už spíše jen šeptá, na sociálních sítích (osobní účty novodobí cenzoři už blokují opravdu za ledacos). Tak drastické potlačení vůle vyjádřit svůj názor však vyráží dech...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: České firmy se uchází o zakázky pro Nissan
27. a 28. 9. 2017 se konalo dvoudenní dodavatelské fórum, na kterém se čtrnáct českých firem uchází o možnost dodávat do závodu společnosti Nissan v britském Sunderlandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): V Katalánsku mlátí policajti studenty. Déja vu
Kde jsou naši verbální obránci lidských práv a svobod, kde je vyjádření premiéra Sobotky, pana ministra zahraničních věcí Zaorálka a dalších představitelů státu, který ví o co go?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Jsme pobouřeni brutalitou madridské vlády
Prohlášení k nepřijatelnému násilí madridské vlády v Katalánsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Věřím v poslední týden. Lidé dostanou volební lístky a uvidí starosty, které znají. Dá nám to čtyři procenta navíc, řekl PL Farský, lídr STAN
REPORTÁŽ „Věřím v poslední týden. Až lidé dostanou volební lístky a na nich uvidí starosty, které znají. Myslím, že to nám může přihrát ještě čtyři procenta navíc,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz celostátní lídr Starostů a nezávislých Jan Farský, který v neděli doputoval se svými kolegy do Liberce. Zatím se STAN v průzkumech pohybuje mezi čtyřmi až šesti procenty. Do koalice s Babišem jít nechtějí. „STAN je demokratické hnutí, které staví společnost odspoda na úspěšných příbězích jednotlivců a osobností, jež v regionech máme. Andrej Babiš to má úplně naopak. Ten má centrálně řízený stát, respekt k demokratickým institucím nulový. Z tohoto důvodu není přijatelný,“ vysvětlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Cestovatelé a Náprstkovo muzeum
Přednáškový cyklus kurátorů Náprstkova muzea připomene známé i dávno pozapomenuté české cestovatele, kteří jsou více či méně svázáni s Náprstkovým muzeem a přispěli k jeho sbírce. Cyklus vychází z badatelské práce kurátorů a bude doplněn výstavkou předmětů vztahujících se k daným osobnostem a jejich sbírkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Éééé...Odbyry, odby... Jakub Železný se snažil, ale kandidát v jeho pořadu na ČT úplně nezazářil. VIDEO koluje
Po internetu koluje video, ve kterém se moderátor ČT Jakub Železný pokouší vyzpovídat lídra SPD Tomia Okamury v Jihočeském kraji Miloslava Roznera. Raději se podívejte sami, jak to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Erik Tabery: Kdyby TOP 09 vypadla ze sněmovny, byla by to škoda
Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se hned v úvodu nového vydání zastal TOP 09. Ačkoli tato strana prý rozhodně není bez poskvrny, podle Taberyho by byla škoda, kdyby se tato strana nedostala do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká televize: Zdraví jako životní styl. Herbář se vrací již po páté
Byliny, sezónní úroda i tradiční recepty našich prababiček očima známých foodblogerek. Ústředním motivem páté řady Herbáře budou tentokrát biozahrady a lidé v nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Asociace podnikatelů a manažerů: To nejzajímavější z veřejného slyšení v Senátu PČR
V červenci vystoupil Radomil Bábek tvrdě proti EET na veřejném slyšení v Senátu PČR. Kromě odpůrců předmětného zákona a samotné elektronické evidence tržeb, byl na veřejném slyšení zastoupen také tábor horlivých zastánců EET v čele s Alenou Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Svět získá lepší odrůdy pšenice
Výzkum dědičné informace planých předchůdců pšenice, na kterém se podílejí olomoucké pracoviště Ústavu experimentální botaniky AV ČR a maďarský vědec István Molnár, usnadní šlechtění odolnějších odrůd. Pobyt maďarského vědce v České republice podpořil evropský grant Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA). Aktuálně byl vybrán mezi 30 nejzajímavějších, které se 27. září 2017 představují v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rod (TOP 09): Ani já nejsem spokojený s politickou situací u nás
Dlouhá léta se zajímám o politiku a pozorně sleduji naši politickou scénu. A musím přiznat, že i já - jako jeden z těch, kteří fandí našemu polistopadovému demokratickému dění - cítím určité rozčarování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist