Oficiální zpravodajská média

Naši milovaní novináři to zkreslili. Prezident Zeman vysvětlil lidem, jak to ve skutečnosti bylo s "holí na Sobotku"
Prezident Miloš Zeman zakončil druhý den své návštěvy Ústeckého kraje v Žatci. Na náměstí se setkal s občany, aby s nimi podiskutoval nad otázkami, jež je pálí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Silničáři budou v zimě více uklízet
Ke zvýšení počtu v zimě udržovaných kilometrů přistupuje vedení kraje. Radní odsouhlasili nové znění Nařízení Královéhradeckého kraje, kterým se vymezují úseky silnic II. a III. tříd v kraji, na kterých se pro jejich malý dopravní význam nezajišťuje sjízdnost odstraňováním sněhu a náledí v zimním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zoufalý primátor Kladna chce celé město prohlásit za vyloučenou lokalitu. Jsme na hranici sociálního smíru, líčil v rádiu
Primátor Kladna Milan Volf chce celé město prohlásit za vyloučenou lokalitu. Může tak zastavit příval sociálně nepřizpůsobivých osob, který podle něj město ohrožuje? Nejen na to se politika zeptala Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Vyroste na jihu Čech památník „osobám práce se štítícím“?
Ve skandální kauze prasečáku jedou všechny vládní strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlíci odražení vodními děly? To bych nesnesla, řekla Merkelová a „přijímala“. Vypíchané oči obětí islamistů v Paříži? Zcenzurováno. Důvody, proč se bojíme a ustupujeme
Vysvětlení pro obavy Západu a ustupování migrantům hledá italský novinář Giulio Meotti v době před tím, než Německo před dvěma lety otevřelo své hranice jejich nekonečné vlně. Kancléřka Angela Merkelová byla tehdy přesvědčena, že pochodující by mohli být zastaveni pouze pomocí násilí: s vodními děly, obušky a pepřovým sprejem. Fotografie z takového zásahu by nesnesla. Když ale k hrůzným událostem skutečně došlo v divadle Bataclan, kde byly oběti islamistickými teroristy vykastrovány, vykuchány a měly vydloubnuté oči, tak to francouzská vláda cenzurovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Takže nezávislost do pár dnů, řekl premiér Katalánska po projevu krále. A vlétl do toho i Macron, potlesk nesklidil
Po nedělním referendu v Katalánsku, které se španělské bezpečnostní složky pokusily rozehnat brutální silou, se čekalo na vystoupení krále Filipa VI. Po tvrdém postoji vlády, která jakékoliv separatistické aktivity Katalánců odmítla, se čekalo, jaký tón zvolí hlava státu. A výsledek byl tak drsný, že katalánský premiér prakticky obratem vypověděl poslušnost zcela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Janda odhalil nového Putinova pomocníka. Ve straně, které teď všichni tleskají, ale po volbách se prý budou divit
Lídr Pirátů ve Zlínském kraji a expert na obranu Giuseppe Maiello upoutali pozornost analytika Jakuba Jandy z think-tanku Evropské hodnoty. Čím? Giuseppe Maiello se podle serveru Novinky.cz zúčastňuje debat na podporu ruského prezidenta Vladimira Putina. A nehodlá s tím přestat. Věří totiž, že vést dialog je naprosto nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Sobotkova vláda nejspíš zařídí občanům pokutu milion denně
Evropská komise ve středu zažalovala Českou republiku u unijního soudu kvůli neplnění jednoho z pravidel pro volný pohyb pracovníků. O hrozícím postihu přitom vláda věděla již od loňského září. Podle europoslance Jana Zahradila je to další důkaz nekompetentnosti vládní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Thomayerova nemocnice patnáct nových polohovacích lůžek
O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro pečující personál představují nová polohovací lůžka, na jejichž pořízení přispěla Oddělení geriatrie a následné péče Fakultní Thomayerovy nemocnice Nadace ČEZ. Na pořízení 15 lůžek získala nemocnice 350 000 korun v rámci grantového řízení Podpora regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pár dnů před volbami, už ani nefunguje parlament, a ministr podepíše miliardový kšeft s lithiem. Malér, absolutní levá, zuří Patriot Vítek a jmenuje konkrétní osoby
ROZHOVOR Přicházíme o jedno z posledních nerostných bohatství, které máme a ze kterého bychom mohli mít nějaký profit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o memorandu, kdy stát podepsal spolupráci s Australany o budoucí těžbě lithia, Jiří Vítek, předseda strany Patrioti ČR. Uvádí příklad Chile, které za udělení licence chce mít 51procentní podíl a má pak těžbu pod kontrolou. Pochybnosti vzbuzuje i doba, kdy je memorandum podepsáno. „Tady se to přebíjí kauzami, viz Babiše zavřeme a podobně. To je levá, absolutní. Měli to nechat na novou vládu. Vždyť dnes parlament už nefunguje, je v podstatě bezvládí. A ministr si něco podepíše,“ podivuje se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Dnes si připomínáme Světový den zvířat
Dnes je Světový den zvířat. Na svátek sv. Františka z Assisi – patrona zvířat, si jej již více než osm desetiletí připomínají chovatelé a milovníci zvířat v celém světě. Státní veterinární správa už vzhledem k náplni své práce, nemůže být výjimkou. Jedním z hlavních pilířů její činnosti je problematika správných životních podmínek zvířat, zkráceně nazývaná anglickým názvem welfare. Veterinární inspektoři v této oblasti každoročně provedou několik tisíc kontrol podmínek chovů hospodářských i zájmových zvířat. Důležitá je také osvětová činnost v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Svoboda nevěřícně sleduje, co předvádí Sobotkova vláda směrem k EU. A myšlenkový úlet ministra Hermana...
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Německé volby přišly zrovna v období, kdy si připomínáme sedmdesáté deváté výročí Mnichova. Podle Jiřího Svobody bychom ale po tolika letech již měli překonat historické křivdy a navázat normální sousedské vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Další přelom ve zdravotnictví. Pardubický kraj kupuje společnost DIMED
Valná hromada akciové společnost Nemocnice Pardubického kraje na svém posledním jednání schválila koupi stoprocentního podílu společnosti DIMED s.r.o. Důvodem je mimo jiné pozitivní dopad akvizice této společnosti na poskytování zdravotní péče obyvatelům celého regionu. Částku za převod ve výši 30 milionů korun uhradí Nemocnice Pardubického kraje z vlastních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Statistik Fischer chce na Hrad. Ne, nevrátili jsme se v čase o pět let
O funkci českého prezidenta se bude v lednových volbách ucházet bývalý velvyslanec ve Francii a dnes ředitel statisticky výzkumné agentury STEM Pavel Fischer. ČTK to potvrdil člověk z jeho volebního týmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Studenti mohou během tří let získat v Uherském Hradišti souběžně hned dva tituly
Studenti ze Slovácka mohou jásat. Díky dnes podepsané dohodě mezi Obchodní akademií a Vyšší odbornou školou Uherské Hradiště (OA a VOŠ) a brněnskou Vysokou školou Karla Engliše (VŠKE) budou moci během tří let získat hned dva tituly. Díky nevídaně vysoké možnosti uznání kreditů za absolvované předměty může student během standardní délky studia absolvovat jak vyšší odbornou školu, tak bakalářský studijní program na vysoké škole. Takřka v jeden okamžik tak získá jak titul DiS. (diplomovaný specialista), tak titul Bc. (bakalář). Navíc drtivá část studia se bude odehrávat přímo v Uherském Hradišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman: Když přijdou muslimové, budou se ženy kamenovat za městem
Prezident Miloš Zeman se setkal v rámci své návštěvy Ústeckého kraje také se studenty SOŠ energetické a stavební v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Doprava nejlépe ukazuje, do jak hlubokého rozvratu současné vedení Prahu dostalo
Pražský okruh a s ním související problémy v dopravě hlavního města mají být tématem mimořádného jednání zastupitelstva Prahy. To se opět rozhodli iniciovat zastupitelé TOP 09 ve spolupráci s kluby ODS a Nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Stíny minulosti se vrací: Kosovo – Krym – Katalánsko…
Už od neděle váhám, zda připojit či nepřipojit nějakou glosu k snahám Katalánců vyhlásit nezávislost na Španělsku. Jde samozřejmě o problém třeskutý, zřejmě vyústí v občanskou válku, protože tupá neústupnost španělských politiků včetně krále a brutalita represivních složek zřejmě k takovému výsledku směřuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Poslední parní víkend v železničním muzeu ČD v Lužné u Rakovníka
Na tento víkend 7. a 8. října připravilo ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka tradiční akci „Poslední parní víkend“, kterou se stylově rozloučí s letošní parní sezónou. Z pražského hlavního nádraží pojede do Lužné parní vlak a parní jízda je připravena také na trati z Lužné do Kolešovic. Atraktivní program je přichystaný i v samotném areálu muzea, které bude otevřené od 9:30 do 17:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
7. ročník Life Sciences Film Festivalu 16. až 20. října na České zemědělské univerzitě
Za jak dlouho bude normální implantovat si pod kůži čip a stát se kyborgem? Dokážou brouci léčit rakovinu? Jak přesně souvisí migrační vlna se změnou podnebí? Bude nám další miliony let dodávat čistou energii umělá hvězda a jak vypadá každodenní život s humanoidním robotem?“ Na tyto a další otázky odpoví 7. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční 16.–20. října na České zemědělské univerzitě v Praze a 28. 10. v Kampusu Dejvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Moravy: Tu máš, dědku, kopačka do hlavy! mohli si zařvat Rumuni. Pak důchodce obrali, jeden se při útěku zranil... Už toho začíná být moc
Média jsou plná informací o brutálním útoku osmnáctiletých Rumunů v Boskovicích. Mladíci zde málem ubili seniora, jehož následně okradli o lahev piva a peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Automobilka TATRA TRUCKS startuje projekt zpětného odkupu starších vozidel
Společnost TATRA TRUCKS začala nabízet majitelům starších nákladních vozidel Tatra jejich výhodný odkup spojený se zajímavými podmínkami při koupi nového vozu. Tento unikátní projekt kopřivnické automobilky se bude zatím týkat pouze českého a slovenského trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Eduard Šebo: Nemecké voľby – príklad personálnej únavy
Takmer dva roky sa venujem kauze „Merkelová“. Vo svojich článkoch som sa snažil upozorniť, že mediálny obraz kancelárky, ktorý ponúkali a ešte stále ponúkajú svetové i domáce médiá, je absolútne nekritický, podlízavý, bez akejkoľvek racionálnej reflexie jej spôsobu a výsledkov vládnutia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Nestojíme o to, aby všechny naše základní školy byly stejné
Dnes v deset hodin dopoledne starostka Prahy 2 Jana Černochová, spolu s ředitelkou školy Lenkou Bourovou, slavnostně přestřihla pásku u hřiště v ZŠ Botičská. Sportoviště bylo kompletně dokončeno v září. Žáci jej využijí zejména na volejbal, basketbal, kopanou a další míčové hry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Pilip: Potlačení Katalánska? Česká policie také zasahovala proti pohraničním Němcům a ti jí spílali
ROZHOVOR Bude dění v zemi pod Pyrenejemi a okolo Barcelony, jak se také říká Katalánsku, spět k osamostatnění? Zatopila snad, nevědouc, madridská vláda ještě víc pod kotlem? Nebo je to arogance moci a přehlížení národů? Pro ParlamentníListy.cz se krátce vyjádřil odborník na hispánské a latinskoamerické země Ivan Pilip. Podle něj se nacionalismus valí Evropou. Je možné, že zažije ETA svoji reminiscenci? V zápalu horkých hlav bylo ve vesnicích kolem „Barči“ slyšet i to, že pro zdejší chlapy není problém odejít zas do hor, což pro mnohé generace Katalánců není nic neznámého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za odškodnění od Německa: Škodu si nechte, Čechy odškodněte
Výzva vládě České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ hledá třicet mladých odvážlivců do 24hodinového Inovačního maratonu 2017
Vymyslet za 24 hodin vymyslet inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu, jehož 3. ročník proběhne na pražské centrále firmy 9. až 10. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Skutečná tvář Česka – exekustánu (4. díl)
Jaký je rozdíl mezi právním státem a státem v rukou mafie, která pod znakem moci vydírá obyvatele dané země? Česká republika se navenek jeví jako demokratický, právní stát. Avšak jde jen o stát, který je řízen zkorumpovanými figurkami a mafií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Slovenští muži vrací úder
Koncertem Slovenští muži vrací úder se v pražské Lucerně přihlásili o slovo přední slovenští zpěváci a jejich hosté. Volně tak navázali na loňský úspěšný koncert Slovenské divy v Praze a svým ženským protějškům ukázali, že i zpěváci ze Slovenska umí roztleskat Lucernu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek jel rovnat poměry do fabriky. Cizí vedení tam prý utlačuje dělníky, kteří chtějí tři procenta navíc. Je to vyhrocené, víme více
REPORTÁŽ Vyhrožování vyhazovem, vytýkací dopisy a další zastrašování. Tak se prý chovají někteří čeští manažeři ve společnosti Moravia Cans v Bojkovicích na Uherskohradišťsku k odborářům ze své firmy, kteří žádají v rámci kolektivní smlouvy zvýšení mezd o tři procenta v letošním a o pět procent v příštím roce. „Opravdu v souvislosti s bojkovickým případem se člověk musí ptát, jak se v naší společnosti k sobě vlastně chováme. Existuje už více případů, kdy čeští manažeři jsou k vlastním lidem daleko neomalenější než ti zahraniční, to skutečně vybízí k zamyšlení,“ konstatoval poslanec a lídr ČSSD k parlamentním volbám pro Zlínský kraj Antonín Seďa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Polčák se stále čile kamarádí s mužem od Krejčíře. Dokonce ho tahal na jednání starostů
Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) je zřejmě nepoučitelný. I přestože čelil kritice kvůli kontaktu s mužem blízkým uprchlému zločinci Radovanu Krejčířovi a dokonce kvůli němu přišel o post ve vedení hnutí, nyní se se zlínským podnikatelem Michalem Redlem opět domluvil na schůzce, a to přímo na pracovní akci. A kritická slova jsou opět na pořadu dne. Píše o nich server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel Vladimír Renčín, klasik české politické karikatury
Ve věku 75 let dnes odpoledne zemřel po dlouhé nemoci kreslíř, karikaturista a ilustrátor Vladimír Renčín, bylo mu 75 let. Sdělila to jeho dcera Zuzana Renčínová. Rozloučení se podle ní uskuteční v kruhu rodiny a přátel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Náprstkovo muzeum připravilo nový cyklus cestovatelských přednášek
Národní muzeum připravilo pro milovníky cestování nový přednáškový cyklus Cestovatelé a Náprstkovo muzeum. Přednášky kurátorů Náprstkova muzea připomenou známé i méně známé české cestovatele, kteří byli spojeni s muzeem a přispěli k jeho sbírce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek vystoupí na plénu Parlamentního shromáždění Rady Evropy
Ministr Zaorálek vystoupí 9. října 2017 jakožto předseda Výboru ministrů Rady Evropy před zákonodárci z členských států Rady Evropy. Ministr se zúčastní zasedání podzimního pléna Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde bude též odpovídat na dotazy zákonodárců zaměřené na aktivity Výboru ministrů. Česká republika zastává předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy od 19. května do 15. listopadu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy připravuje projekt na odstranění sedimentů z nádrže Letovice
Státní podnik Povodí Moravy odtěží sedimenty z vodní nádrže Letovice. Využije k tomu snížené vodní hladiny v době modernizace hráze vodního díla. Na odstranění sedimentů se domluvil se zástupci okolních obcí. První kroky v podobě průzkumu lokality zahájil již v červnu, aktuálně vodohospodáři zpracovávají studii na odstranění sedimentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Co mohou teď dělat Katalánci? Se samostatností to ještě rozhodně nebude snadné
Britský list Guardian se zabývá reálnými možnostmi, které Katalánci mají ve svém deklarovaném úmyslu vydobýt si na Španělsku nezávislost. Realita prý není tak jednoznačná ani jednoduchá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni uspořádal volby mezi školáky. Všechny rozdrtili Piráti, ČSSD získala necelých 2,5 procenta
Studentské volby do sněmovny vyhráli s náskokem Piráti, kteří získali téměř 25 procent hlasů. Druhé hnutí ANO mělo 11,88 procenta hlasů, třetí TOP 09 dostalo 11,75 procenta a čtvrtá SPD 7,76 procenta. Do sněmovny by středoškoláci poslali ještě Zelené, ODS a hnutí Sportovci. Celkem odevzdalo hlas 40 068 studentů z 281 škol po celé České republice. Volby pořádá nezisková organizace Člověk v tísni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Katalánsko - král Felipe VI. je mimo mísu
"Děti, vraťte se do školy!" – Pamětníci si brzy připomenou tento památný výrok tehdejší ministryně školství Synkové v prvních dnech po 17. listopadu roku 1989. Výrok jednak zcela mimo mísu, jednak symbolicky vyjadřující, jak pokročila degenerace tehdejších mocenských elit. Po tomto výroku již bylo zcela zřejmé, že vývoj je nezvratný. Každému. I těm, co nějakou dobu váhali, na kterou stranu se přidat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci 8. strážní roty dostali medaili a brzy pojedou domů
Operační nasazení 8. strážní roty se blíží ke konci. Na afghánskou základnu Bagram již přiletěla první část 9. strážní roty, která převezme plnění operačního úkolu v provincii Parwan během několika dní. Nová rotace s sebou přivezla také dárkové balíčky, které už tradičně posílá česká veřejnost vojákům nasazeným v zahraničních operacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči mohou nově využít úsek D4 Skalka – křižovatka II/118
Řidiči mohou jezdit po novém úseku dálnice D4 mezi Skalkou a křižovatkou II/118. Pět kilometrů dlouhý úsek, který dnes slavnostně otevřel ministr dopravy Dan Ťok, značně uleví životnímu prostředí i obyvatelům obce Dubenec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Je mi smutno, zoufal si u Tvarůžkové rektor UK. Politici jsou prý jako konští handlíři
Moderátorka Zuzana Tvarůžková ve středečním Interview ČT24 přivítala rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu, který se rozpovídal o situaci v českém vysokém školství. Prý je mu smutno, protože když si o situaci na vysokých školách povídal s politiky, připadal si jako mezi handlíři na koňském trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Mezi Kyjovem, Miloticemi a Ratíškovicemi zmizely výmoly
Praskliny a záplaty na vozovce z Kyjova přes Milotice do Ratíškovic jsou minulostí. Na více než sedmi kilometrech silnice teď projedou řidiči po novém asfaltovém koberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Litomyšlská nemocnice pořádá Den otevřených dveří
Ve čtvrtek 5. října budou v Litomyšlské nemocnici vítání všichni zájemci o zdravý životní styl i ti, kteří se chtějí dozvědět více o svém aktuálním zdravotním stavu. Den otevřených dveří v duchu hesla „Přátelská nemocnice? bude probíhat od 9.00 do 15.00 hodin v areálu nemocnice. Zdravotníci nemocnice provedou návštěvníky vybranými odděleními, kde se dozvědí více o jejich chodu i prevenci v dané oblasti. V nemocničním parku pak budou rozestavěny další infostánky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor na frontové linii Fiala křtil knihu. Babiše chce porazit slušností a klidem
Předseda ODS Petr Fiala se zařadil mezi politiky, kteří se před volbami vytasili s knihou. Fialův počin nese název „Profesor na frontové linii“. Fiala v něm prý na sebe prozrazuje věci, které normálně neříká. Došlo ale i na Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dlouholetý ředitel gymnázia, kandidující za Okamuru: Co dělají ministři se školstvím, to je na hraně zesměšnění profese. A teď ještě ta kriminálně- erotická komedie paní Valachové
Kandidát za SPD Michal Šmucr, jenž se uchází o post v Poslanecké sněmovně v nadcházejících volbách, si v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým na XTV.cz postěžoval na současný stav a zásadní nedostatky českého školství. Šmucr je dlouholetým ředitelem prostějovského gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Mým cílem je vyhrát volby, nikdy jsem to neměl jinak
Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek chce v parlamentních volbách zvítězit. O tom, jak budou lidé za dva týdny hlasovat, se podle něj teprve rozhodne, výsledky jsou stále otevřené. ČSSD se dokázala sjednotit za silným programem jako oddíl, který jde do boje, řekl Zaorálek v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Regionální říjnový humor
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
DPP spustil pilotní projekt, upozorňující na úhradu přirážky za jízdu načerno
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) spustil pilotní projekt aplikační podpory upozorňující cestující na úhradu přirážky za jízdu bez platného jízdního dokladu. Cestujícím bez platného jízdního dokladu, kteří při přepravní kontrole poskytnou telefonní číslo či e-mailovou adresu, bude následně 10. den zaslána informace s upozorněním na přirážku k jízdnému, aby mohli využít možnost úhrady ve snížené výši, tj. 800 Kč (do 15 kalendářních dnů ode dne uložení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravský kraj a Brno se představují na veletrhu v Mnichově
V německém Mnichově začal ve středu 4. října 2017 významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Ve společném stánku zde vystavuje Jihomoravský kraj, město Brno, Moravskoslezský kraj a město Ostrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kardinál Duka píchl do vosího hnízda politické korektnosti
Během tradiční mše u příležitosti svatováclavské poutě ve Staré Boleslavi zaskočil Dominik Duka svým vlasteneckým postojem velké množství aktivistů podporujících nadnárodně otevřený svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas D-dur bude každý víkend Na návštěvě
V sobotu 7. října vezme stanice Českého rozhlasu D-dur své posluchače poprvé Na návštěvu. Jedná se o název nové programové řady, ve které se tvůrci pořadu nechávají pozvat k zajímavé osobnosti domů či jiného blízkého prostředí a společně pak poslouchají hudbu podle výběru hostitele. Pořad se bude vysílat v sobotu a neděli vždy od 8:00 do 12:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Nedobré podmínky pro původní obyvatele v ČR
Zprávy, které se k nám průběžně dostaly za poslední čtyři vlády (Topolánek, Nečas, Rusnok, Sobotka) byly, a v pokračování dále jsou, značně znepokojivé. Ani velké povodně na přelomu století nespláchly tolik ornice, domů, stromů, zvěře, hypoték, profesních nadějí, lidských osudů jako tyto podnikatelské formace (z „vůle lidu“), za kterými stála velkopodnikatelská centra vysávání peněz ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda: Expertní jednání k řešení aktuálních otázek sdílené ekonomiky
V sídle Úřadu vlády ČR se ve čtvrtek 5. října 2017 uskuteční od 13.00 hodin expertní jednání k řešení aktuálních otázek sdílené ekonomiky. Jednání se zúčastní koordinátor digitální agendy Ondřej Malý, zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva financí, Ministerstva dopravy, hlavního města Prahy a statutárního města Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se chce setkat se zástupci vedení Škoda Auto i odborů
Předseda vlády Sobotka se chce setkat se zástupci vedení Škoda Auto i podnikových odborů a projednat s nimi informace o možném přesunu části produkce z ČR do Německa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petice za záchranu Kulturního domu Eden v Praze
Petice pro kulturní dům Eden v pražských Vršovicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Plastičtí chirurgové přinášejí do Čech nové operační zákroky
Nemocnice České Budějovice uspořádala ve spolupráci s CB clinic a Mezinárodní společností estetické plastické chirurgie (ISAPS) dne 3. 10. 2017 v Hluboké nad Vltavou druhý ročník Castle Beauty Conference. Organizátoři kurzu prim. MUDr. Vladimír Mařík a MUDr. Pavel Kurial společně s prof. Dr. Joseph Hunstadem sestavili odborný výukový program zaměřený na modelaci paží, stehen, břicha a hýždí. Prof. Hunstad ze Severní Karolíny je v současnosti jedním z nejznámějších a nejuznávanějších plastických chirurgů v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poručíme větru, dešti. Markéta Šichtařová představuje knihu o tom, jak vývoj technologií zachrání naší svobodu
ROZHOVOR Čtvrtá průmyslová revoluce inspirovala Markétu Šichtařovou a Vladimíra Pikoru k napsání knihy Robot na konci tunelu aneb Zpráva o podivném stavu světa a co s tím. Manželská dvojice ekonomů si v ní odpovídá na otázku, zda lidstvo stojí na prahu ráje, anebo naopak pomalu degeneruje a řítí se vstříc svému konci. Zamýšlí se i nad tím, jestli jsme odsouzeni do role pouhých diváků, anebo můžeme o svém osudu rozhodnout sami. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří Markéta Šichtařová i o tom, co technologický pokrok může znamenat pro svobodu jednotlivce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
AOPK: Evropské peníze pomohou jedinečné horské přírodě na Pradědu
Dnes byl na Pradědu v Jeseníkách představen projekt, který napomůže zdejší jedinečné horské přírodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Pražští taxíkáři bojují jako Madrid
Co mají společného pražští taxikáři a španělská vláda?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Dovoz levné pracovní síly snižuje cenu práce
Komentář na facebookovém profilu k dovozu pracovní síly
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mobilita bude hlavním tématem Noci vědců na ČVUT V Praze
Již počtvrté se České vysoké učení technické v Praze připojí k celorepublikové akci Noc vědců. Ta se uskuteční 6. října v době od 17.00 do 23.00 hodin. V rámci letošního tématu, kterým je mobilita, návštěvníci zažijí na vlastní kůži svět v pohybu a poznají, kam naši společnost posouvá současná věda a technika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
A kdo vás platí? Dorážel Plesl na Džamilu Stehlíkovou, když vykládala, jak brání lidská práva a nese odkaz Havla
Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková by se podle všeho ráda vrátila do vysoké politiky. V nadcházejících sněmovních volbách kandiduje za TOP 09 v Ústeckém kraji. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl si dámu pozval do pořadu Rozstřel a dozvěděl se od ní celou řadu věcí. Třeba to, že prezident Miloš Zeman nehájí ani tak svou zemi jako spíše Rusko, čímž se dopouští vlastizrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
7. ročník Life Sciences Film Festivalu již 16. až 20. října
Za jak dlouho bude normální implantovat si pod kůži čip a stát se kyborgem? Dokážou brouci léčit rakovinu? Jak přesně souvisí migrační vlna se změnou podnebí? Bude nám další miliony let dodávat čistou energii umělá hvězda a jak vypadá každodenní život s humanoidním robotem?“ Na tyto a další otázky odpoví 7. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se uskuteční 16.–20. října na České zemědělské univerzitě v Praze a 28. 10. v Kampusu Dejvice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Ještě vzpomínka na německé volby - Schulz v Karlíně
aneb Jak jsem v Křižíkově ulici konečně pochopil dopady globalizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Fakta a pravdivé výroky nejsou Babišova silná disciplína
Komentář k volební kampani na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas přichází s Folkparádou – posluchačskou hitparádou věnovanou folk & country scéně
Od října vysílají regionální stanice Českého rozhlasu nový hudební pořad Folkparáda, ve kterém se každý týden představí folk & country zpěváci, zpěvačky i kapely z různých regionů České republiky. O tom, kdo z nich se ve vysílání uchytí, rozhodují sami posluchači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Herman je chladnokrevný, věčně se usmívající nečestný člověk
Kandidovat jako předseda Strany práv občanů (SPO) do Poslanecké sněmovny považuje Jan Veleba za logické. Proč ale strana nasadila jako superlídra Františka Ringo Čecha? A jaké jsou její další trumfy? Prozradil nám také, zda strážníci přijali jeho nabídku na uhrazení pokuty za podpis petice pro opětovnou kandidaturu Miloše Zemana během výkonu své služby. Kriticky se obul do Tomia Okamury a řeč přišla i na odkup tábora v Letech. A nejen na to….
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Radniční domy našly nové využití
Ve středu 4. října se slavnostně otevírá Pražské kreativní centrum (PKC). Prostor, kam se mohou soustředit organizace a lidé z kulturních a kreativních odvětví, se nachází v Radničních domech nedaleko Staroměstského náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je kvalita potravin opravdu tak nedosažitelná?
Vzpomínám si, jak jsem na jedné tiskové konferenci strany LEV21 na jaře roku 2012 v Poslanecké sněmovně ukazoval novinářům dva košíky úplně stejných potravin, které byly nakoupeny v jedné drážďanské samoobsluze a v jedné samoobsluze v Ústí nad Labem, tedy městě vzdáleném od Drážďan jen pár desítek kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Můžete při nákupu v e-shopu zboží vždy do 14 dnů vrátit? Kdepak, existuje řada výjimek
Většinou dobře víme, že při nákupu v internetovém obchodě můžeme odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Z každého pravidla však existují výjimky a nejinak je tomu i při odstupování od smlouvy uzavřené na dálku. Lístky na koncert, rodinnou fotoknihu ani záclony ušité na míru už do e-shopu nevrátíte. A jak je to v případě služeb objednaných přes internet?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): Pokrytectví Bruselu a Madridu v přímém přenosu - jsem pro Czexit
Reakce Evropské komise na masakr v Katalánsku v podstatě podpořila silové řešení Madridu. Nějak nám ale evropští úředníci zapomněli na to, že španělská policie použila proti pokojným Kataláncům ZAKÁZANÉ GUMOVÉ PROJEKTILY. To je doslova NEHORÁZNOST!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman se jasně vyjádřil k otázce členství v EU
Prezident Miloš Zeman zavítal v rámci druhého dne návštěvy Ústeckého kraje do Dubí, kde se v době oběda setkal s občany města. V diskuzi přišla řeč na Severní Koreu i Evropskou unii. Podle něj v současné době žádný lepší projekt není, a tak rozhodně není pro to, aby Česko z Unie vystoupilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
MHMP: Pravidelná zkouška sirén
Ve středu 4. října 2017 proběhne na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12.00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 2 minut. Na území hlavního města Prahy budou těsně před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Koruna vůči euru nejsilnější za poslední téměř čtyři roky. Další zisky během října nelze vyloučit
Koruna během dnešního dopoledne vůči euru posiluje hlouběji pod hladinu 26 CZK/EUR a aktuálně se nachází na nejsilnějších hodnotách od 13. listopadu 2013, kdy Česká národní banka (ČNB) spustila tzv. kurzové intervence. Dnes krátce před 11 hod. se euro prodávalo za 25,85 CZK/EUR. Během října je reálné, že koruna může posílit až k úrovni 25,70, případně až k 25,50 CZK/EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Na televizním trhu roste nejvíce Skupina Barrandov
Televizní Skupina Barrandov potvrdila, že i nadále pokračuje ve svém růstu. Po zahájení podzimního programového schématu, které přineslo mnoho zajímavých novinek z vlastní tvorby, dosáhly barrandovské stanice v třetím kvartálu rekordního podílu sledovanosti – 9,6 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Záchrana a obnova železniční výtopny v Kořenově obdržela zvláštní ocenění
Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje Národní památkový ústav letos čtvrtým rokem. V rámci slavnostního předávání cen na státním zámku v Bučovicích získaly zvláštní ocenění generální ředitelky Národního památkového ústavu Železniční společnost Tanvald o.p.s. a architekt Ivan Lejčar za záchranu a obnovu železniční výtopny v Kořenově. Cenu z rukou generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové převzal architekt Ivan Lejčar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Udávejte! vytáhla na českém Facebooku do boje aktivistka Romancová. Ta přispívá „do hrnečku“ Jakubu Jandovi
Ingrid Romancová, někdejší studentka, která zatopila Martinu Konvičkovi, se nyní společně s Jakubem Jandou věnuje odhalování falešných facebookových profilů, pracujících v ruském zájmu a snažících se ovlivnit volby. Lidi přímo vybízí, aby tyto profily udávali a raduje se z každého „sestřeleného“ profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Vliv EET na vznik a zánik živností
Spuštění obou vln elektronické evidence tržeb mělo velký vliv na podnikatelské subjekty spadající do těchto kategorií. Přestože celá řada z nich svoji činnost z tohoto důvodu ukončila, v meziročním srovnání jejich počet nakonec vzrostl. Změna nejvíce postihla živnostníky v kategorii ubytování, stravování a pohostinství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Úřad Královéhradeckého kraje zve na výstavu a přednášku o hospicové péči
Hospicová péče je v poslední době často skloňovanou službou, jejíž poskytování je v České republice z hlediska kapacit nedostatečné. Jak funguje hospicová péče v Královéhradeckém kraji? To se pokusí přiblížit výstava fotografií s tematikou domácí hospicové péče, která nese název „BÝT SPOLU…“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odsuzujeme brutální násilí ozbrojených složek při referendu v Katalánsku
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Všechno jinak: Babiš chodí a říká, že nebude ve vládě. Třeba nebude. Ale pro Kalouska a ODS ještě hůře
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff si povšiml slov šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, jenž nevyloučil, že by po nadcházejících sněmovních volbách zůstal v opozici. Jak Neff konstatuje, myšlenka to není zcela nová. „Nicméně poslední čísla ukazují, že popularita ANO klesá. Nicméně jasně řekl, že z politiky odejít nehodlá,“ dodal Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ukrajina? Už není nic jisté, blíží se zvrat, sděluje pozorovatel. I my Češi jsme prý v historickém bodě
ROZHOVOR Na Ukrajině a v Kyjevě se ještě budou dít věci! Země se dále rozkrádá, zadlužuje, a tak se současný government, ale i vedení EU připravuje na krizové scénáře – kdo je a čím vinen. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s bývalým pozorovatelem ukrajinských voleb na východě země Romanem Blaškem najdete i aktuální, nové „poslání“ opěvovaného i nenáviděného Saakašviliho. Dnes se podle Blaška rozhoduje, zda budeme ve vlivu EU, nebo Spojených států. Po volbách v Německu se země podle něj jednoznačně vyvazuje z transatlantických závazků. Bývalý pozorovatel vysoce hodnotí projev prezidenta Zemana na Valném shromáždění OSN v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Podivná a nelogická obava ze ztráty hlasů při volbě malých stran
V průběhu předvolebních aktivit se setkáváme často s podivnou argumentací (a logikou) některých našich občanů. Mají obavu dát své hlasy ve volbách někomu mediálně neznámému, někomu, kdo údajně „stejně nedostane dost hlasů“. Je to prý zbytečná ztráta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Bojová výzva Babišova rebela voličům, ze které strany nebudou mít radost: Zvolte poslance napříč spektrem, kteří nezradí náš národ a budou nás bránit proti Bruselu a rozvratu masovou migrací...
ROZHOVOR Poslanec a zakladatel protiislamistické Platformy pro zachování evropské kultury Zdeněk Soukup se obrací na voliče s výzvou: „Rozhodujte se nikoliv pro stranu anebo hnutí, ale pro osobnosti, co se postaví Evropské unii, která nás nutí přijímat migranty, a které jsou proti islamizaci.“ Soukup přitom nerozlišuje, z jaké strany nebo hnutí by měli být. ParlamentnímListům.cz sdělil více k celé iniciativě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Děvky, Jana Nagyová. Šéfpirát Bartoš se v kampani nešetřil
Lídr Pirátů Ivan Bartoš byl dalším v pořadí, se kterým MF Dnes strávila den. A to na příbramském náměstí na mítinku před nadcházejícími sněmovními volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Nemodlíte se a nadáváte Trumpovi. Proto přišel masakr v Las Vegas, prohlásil slavný kazatel z USA
Známý americký televizní kazatel Pat Robertson vnímá masakr v Las Vegas, při kterém šílený střelec z okna hotelu kropil dav diváků koncertu střelbou a padesát devět jich přitom zabil, jako boží trest. Trest pro zemi, která pohrdá svými autoritami a neustále útočí na svého zvoleného prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Změna režimu v Česku? Jde o TV NOVA. Vše by mohlo najednou být vzhůru nohama
Novinář Karel Hvížďala se na blogu serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad prodejem TV Nova. Podle něj prodávat Novu znamená prodávat politický vliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Životní prostředí
Pocházím z kraje, který trpí velkým znečištěním a tak jsem se nad ním zamyslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sdružení českých spotřebitelů: Publikace nabízí lepší orientaci v kvalitě piva
Pivo je pro Čechy výjimečnou potravinářskou komoditou. Spotřebitelé sledují mnoho aspektů ve vztahu k tomuto nápoji. Jistě i cenu, ale ve srovnání s jinými potravinami a nápoji daleko pečlivěji i sortiment a kvalitu; a proto se zajímají i o vývoj regulace této komodity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: I ti, kteří Účtenkovku nechtějí hrát, platí výhry ze svých daní
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Po sto letech má pražské hlavní nádraží opravené zastřešení nástupišť
Památkové chráněná střecha nad nástupišti hlavního nádraží v Praze je jako nová. Poprvé po sto letech prošla velkou rekonstrukcí, která zajistila nové prosklení, obnovu poškozených spojů nebo antikorozní nátěr. Oprava dalších částí hlavního nádraží bude v příštích letech pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Legendou desetiletí se stal Karel Gott
V přímém přenosu Českého rozhlasu Dvojka byly včera večer uděleny na slavnostním večeru v Paláci Žofín výroční hudební ceny Legenda Nočního proudu. Cenu Legenda desetiletí získal zpěvák Karel Gott.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
„Ani jí nestáhnul kalhoty. Jistě ji nechtěl znásilnit.“ Rakouský soudce hájí afghánského násilníka
Rakouský deník Die Presse píše o přelíčení s afghánským migrantem, který letos v létě na festivalu Donauinselfest zaútočil na slovenskou studentku. Soud byl nakonec k sexuchtivému násilníkovi poměrně benevolentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dal rozhovor do Taberyho časáku, chválil v něm Zemana. Přečetl si výsledek. A napsal: Respekt ohrožuje demokracii. Čtenáře má za stádo volů
Spisovatel a dramatik David Zábranský neplánovaně vstoupil do politického dění. Po jednom novinovém článku o něj projevil zájem týdeník Respekt a udělal s ním rozhovor. Když ale na jeho webu vyšel, zíral na něj prý spisovatel s otevřenou pusou. Následně se podělil o svou zkušenost s fungováním tohoto plátku, která jej zasáhla tak, že začal mít obavy, že se z těchto ultra demokratů nakonec vyklubou fašisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Do Královéhradeckého kraje míří již třetí ocenění Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro
V krásném prostředí renesančního zámku Bučovice byly v úterý 3. října vyhlášeny výsledky čtvrtého ročníku Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Národní památkový ústav tak ocenil nejlepší počiny památkové péče za rok 2016. Mezi nimi i obec Horní Maršov a občanské sdružení Hradní společnost Aichelburg za záchranu a obnovu renesančního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Horním Maršově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vaše věc: Sanep - hrozby a očekávání českých občanů
Agentura Sanep ve dnech 9. – 16. září zjišťovala, které obavy trápí obyvatele České republiky nejvíce. A co v souvislosti se svými obavami očekávají od příští české vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zaorálek jel rovnat poměry do fabriky. Vedení tam prý utlačuje dělníky, kteří chtějí tři procenta navíc. Je to vyhrocené, víme více
REPORTÁŽ Vyhrožování vyhazovem, vytýkací dopisy a další zastrašování. Tak se prý chovají někteří čeští manažeři ve společnosti Moravia Cans v Bojkovicích na Uherskohradišťsku k odborářům ze své firmy, kteří žádají v rámci kolektivní smlouvy zvýšení mezd o tři procenta v letošním a o pět procent v příštím roce. „Opravdu v souvislosti s bojkovickým případem se člověk musí ptát, jak se v naší společnosti k sobě vlastně chováme. Existuje už více případů, kdy čeští manažeři jsou k vlastním lidem daleko neomalenější než ti zahraniční, to skutečně vybízí k zamyšlení,“ konstatoval poslanec a lídr ČSSD k parlamentním volbám pro Zlínský kraj Antonín Seďa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Neodpovídáte mi na otázku, sekla Drtinová. Ale lídr hnutí za referendum o EU Matějka si řekl své
Hostem pořadu DVtv.cz s moderátorkou Danielou Drtinovou byl František Matějka ze strany Referendum o Evropské unii. Podle jeho slov je mimo jiné představa, že je Evropská unie bezpečná, zcestná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Volební kampaň míří do finiše, strany se představí v ČT a ČRo
Strany a hnutí, které kandidují ve sněmovních volbách, se ode dneška začnou samy představovat voličům v České televizi a v Českém rozhlasu. Volební kampaň tím tradičně míří do cílové rovinky. Volební videa strany obvykle nabízejí také na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Začíná dvoudenní symposium o české zahraniční politice
Českou strategii vůči Rusku, politikou Číny ve středoevropském regionu nebo budoucností vztahu Česka a Německa se budou zabývat politici, analytici a novináři na devátém mezinárodním sympoziu Česká zahraniční politika. Dvoudenní setkání odborníků dnes zahájí ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Amerika se třese před politikem, který vyhrožuje novinářům, neplatí daně a souloží ve vinárně
Americký magazín Newsweek se obává návratu republikánského kongresmana Michaela G. Grimma zpět do politiky. Bývalý kongresman za Staten Island si odseděl sedm měsíců za daňové úniky a má velmi peprnou minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Jižní Morava udává trend pro celé Česko
Jihomoravský kraj a zejména Brno má v poslední době pověst nejprogresivnějšího regionu v Česku. Ročně zde vzniknou desítky nových startupů, z nichž některé brzy překonávají hranice nejen regionu, ale i České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Policejní násilí problém v Katalánsku nevyřeší
Nelze ohýbat principy, tak jak se mně to hodí. Pokud si Katalánci přejí nezávislost, budou ji mít a Španělsko tomu nezabraní. Na druhé straně je pokrytecké chtít svobodu pro Katalánsko, ale ruským regionům ji upírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Vezl uprchlíky z českého bordelu do tábora v Německu. Pak taxikář zjistil, že tam ukradli 2500 euro. Otočil auto a začala jízda hrůzy
Osmačtyřicetiletý taxikář Zdeněk Kubů nyní předstoupil před domažlický soud, aby uvedl, jak se cítil, když vezl migranty po krádeži z folmavského erotického klubu do německého azylového tábora ve Viechtachu. O jeho strachu píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Že lidé chtějí jen to, aby jim stát dal žvanec? Na facku, pane redaktore! naštval se Štěpán Kotrba a srovnal minulý a dnešní režim. Nic pro paní Němcovou
ROZHOVOR Mnozí lidé nejen mimo Prahu nepovažují současný režim za svůj. ParlamentnímListům.cz to řekl politický a mediální analytik Štěpán Kotrba při rozebírání stále existující nostalgie části českého obyvatelstva po bývalém režimu. Na zmíněné nostalgii Kotrba nevidí nic špatného. V interview, které je ve značném kontrastu s včerejším rozhovorem s Miroslavou Němcovou, analyzuje konkrétní situace a ukazatele včetně výše platů, korupce a mnoho dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): O politické korektnosti, politických neziskovkách a zneužívání zákona
V poslední době člověk stále slýchá, jak je to či ono politicky nekorektní, jak je třeba se vyjadřovat politicky korektně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Andrej Babiš je podnikatel a politik. Teď se ještě na vedlejšák stal kolotočářem
Alexander Bellu na Facebooku k účtenkové loterii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Soud zamítl žádost Nečasové o stažení její podobizny z pirátského autobusu
Soud prvního stupně kompletně zamítl žádost Jany Nečasové (dříve Nagyové) o stažení její podobizny z pirátského vězeňského autobusu. Potvrdil tak rozhodnutí odvolacího soudu, který rozhodl, že kritika Jany Nečasové ze strany Pirátů ve formě karikatury je přípustná a přiměřená. Tvrzení Nečasové nejsou podle soudu ničím podložená a proto je nelze akceptovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Výbušná debata u Soukupa: „Okamurovci jsou obchodníci se strachem," útočil Farský. A Fiala si to nenechal líbit. K tomu si přisadil i Faltýnek
Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup odstartoval v úterý večer další velkou politickou debatu, ve které proti sobě zasedli např. první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a místopředseda KSČM pro ideově politickou práci a komunikaci Josef Skála. Soukup vytáhl jeden „starý vtip“ a pak odstartoval debatu, ve které se věnoval mimo jiné i strachu občanů z uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Jírovec: Dům nemá jen horní patra
Je před volbami a politici všech stran se vydávají na lup. Vlámávají se, obrazně řečeno, do českého domu a v něm do bytů a pater podle ideologie, kterou zrovna vyznávají. Nechodí se šperhákem a páčidly. Jejich nástrojem jsou media, skrz která slibují, slibují a slibují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnický: Nového náčelníka generálního štábu již vybírat nebudu
Nového náčelníka generálního štábu již současný ministr obrany Martin Stropnický (ANO) vybírat neplánuje. Za důvod označil blížící se parlamentní i prezidentské volby. Stropnický to řekl v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Kajínek se opět po čase setkal s policisty. Naboural svůj Mercedes
Dvojnásobný vrah omilostněný prezidentem Zemanem Jiří Kajínek se zase jednou setkal s policisty. Boural se svým mercedesem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Pokračujeme v systematické péči o aleje
Liberecký kraj připravuje další projekty na rekonstrukce silničních vegetací podél krajských silnic. Na tyto projekty vyčlení dalších 1,4 mil. Kč. V rámci doposud realizovaných a projekčně připravených úseků na Frýdlantsku je plánováno celkem 832 kusů nových výsadeb. Snahou Libereckého kraje je znovu získat na projekty dotace z Operačního programu životní prostředí (OPŽP). Nově bude zadána analýza stavu silniční vegetace podél silnic ve vlastnictví kraje na Novoborsku. Při přípravě projektů bude kraj nadále spolupracovat s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Andrla (SPR-RSČ): Nepůjdu k volbám, jeden hlas nic nezmění a stejně tam zase budou ti samí...
Na našich setkáních s občany, se setkávám dost často s větou: „Nepůjdu k volbám, můj hlas nic nezmění“ a nebo druhý argument: „Stejně tam budou sedět zase ti samí vyžírkové a nic se zásadního nezmění“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Usnesení o obvinění si aktéři kauzy Čapí hnízdo musí převzít
Usnesení o zahájení trestního stíhání v případu padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo si všichni podezřelí musí osobně převzít. Vyplývá to z trestního řádu, informaci ČTK potvrdil advokát Tomáš Gřivna. Policie rozesílá usnesení v těchto dnech. Na vyzvednutí mají lidé, jichž se obvinění týká, deset dní. Pokud si zásilku nevyzvednou, musí se policie pokusit o doručení znovu. Obvinění by se mohlo týkat předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka. Oba poslance Sněmovna kvůli případu vydala k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Podnikatelé masivně investují, brzdí je nedostatek lidí a odvodová zátěž
Z nejnovějšího šetření Hospodářské komory mezi podnikateli vyplývá, že podnikatelé letos masivně investují do svých zaměstnanců a pořizování a modernizace strojů a technologií. Tento trend by měl v roce 2018 dokonce zesílit, třeba do strojů a technologií očekává největší nárůst investic na 43 procent tuzemských podnikatelů. Za největší bariéry pro podnikání v roce 2018 podnikatelé ale považují nedostatek kvalifikované pracovní síly, administrativní zátěž a vůbec vysokou míru státní regulace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Štech podepsal Memorandum o duálním vzdělávání
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech včera v Ostravě podepsal Memorandum o duálním vzdělávání, jehož cílem je zajistit absolventům škol lepší uplatnitelnost na trhu práce. Memorandum podepsali na konferenci o duálním vzdělávání v Moravskoslezském kraji také zástupci kraje a zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Valentová (TOP 09): ZUŠ podporuje rozvoj individuality našich dětí
Součástí naší vize je podpora základních uměleckých škol, které jsou nezastupitelným a unikátním systémem moderního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist