Oficiální zpravodajská média

„Škoda, že prezident už postrádá sílu jim nakopat zadky. Bulvární supi z ČT! Výroky těžce nemocného muže nekomentuji.“ Po incidentu Zemana s kameramanem se ozvali mediální experti i bývalý šéf veřejnoprávní televize
"Už výroky těžce nemocného člověka je neslušné komentovat," konstatoval pro ParlamentníListy.cz Karel Hvíždala. Šlo o reakci na aférku rozvířenou Českou televizí, kdy Zeman nabádal své okolí, ať vyžene kameramana ČT, nebo ho zabije. "Zpravodajci ČT jsou jako bulvární supi. Škoda, že prezident už postrádá sílu jim nakopat zadky," myslí si Jana Dědečková. "Česká televize se dlouhodobě chová velmi voyersky. Hrají si na reportéry ze západních filmů. Nastrkávají mikrofon, vnucují se, vykřikují, strkají vám kameru pomalu až pod nos. Je to velmi bulvární přístup k výkonu profese. Myslím, že to České televizi jako veřejnoprávnímu médiu nesvědčí," domnívá se Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Je lithium české zlato, zeptala se moderátorka ČT Witowská. Ekonom Mejstřík odpověděl
Moderátorka Světlana Witowská ve středečním Interview ČT24 uvítala ekonoma Michala Mejstříka. Zeptala se ho, zda je lithium novým českým národním pokladem. A ekonom odpověděl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Krátké, ale neveselé poznámky z letošního Rhodosu
Třetí rok po sobě jsem byl účastníkem Rhodoského fóra, které se jmenuje Dialog civilizací. V něčem je dobré a cenné, v něčem téměř nepřežitelné. (Patři k tomu i vlídné říjnové počasí, které letos nebylo.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Náavrh na zařazení nového bodu – Stanovisko Senátu k projevu prezidenta republiky na Parlamentním shromáždění Rady Evropy dne 10. října 2017
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 Návrh zařadit nový bod za bod č. 23, a sice proto, že je šance, že by se projednávání mohl zúčastnit i předseda vlády, kterého se to velmi zásadně týká. Pokud by bod 23 byl vyřazen, navrhoval bych tento bod na jeho místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Volby 2017 - NATO povinně! – Jak Varšavskou smlouvu za totáče
I letos budou volby v ČR o tom jediném, o čem je vždy i velká světová politika: O zájmech velmocí, o ekonomice a o penězích. I letos půjde o to, zda se nám podaří přestřihnout pupeční šňůru cizích zájmů, tedy ukončit výhradní a od Listopadu čím dál více „povinnou“ geopolitickou orientace na USA a Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SFŽP: Sociálně únosná cena pro vodné a stočné na rok 2018 dle podmínek OPŽP 2007–2013
Státní fond životního prostředí ČR zveřejňuje přehled sociálně únosné ceny pro vodné a stočné, stanovené pro jednotlivá krajská území (NUTS 3) dle pravidel OPŽP 2007–2013, platnou pro kalendářní rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Právníci se v vyjádřili k memorandu o lithiu. Zavazuje nás k něčemu?
Ostrá diskuse kolem českých zásob lithia neutichá. Sociální demokracie a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se přou o to, zda je memorandum o těžbě lithia opravdu tak rizikové, jak tvrdí Babiš a spolu s ním také SPD Tomia Okamury. V České televizi se k memorandu vyjádřili právní experti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Duel Jaromíra Soukupa speciál dosahuje vyššího průměrného podílu sledovanosti než Předvolební debaty z produkce ČT
Jedna z nejúspěšnějších tuzemských televizních stanic TV Barrandov slaví další úspěch. Předvolební speciál Duel Jaromíra Soukupa, který patří do její vlastní tvorby, válcuje Předvolební debaty České televize. Svědčí o tom průměrný podíl sledovanosti, který je v případě barrandovských politických debat téměř jednou tak velký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Někdo svolává lidi na pohřeb Miloše Zemana. ,,Hoďte ho do škarpy", stojí na pozvánce. A Miroslav Kalousek...
Na Facebooku je možné svolat prakticky cokoliv. Nejnovějším výkřikem kreativity je dílko odpůrců prezidenta Miloše Zemana, kteří chtějí hlavu státu pohřbívat. Má to být státní pohřeb, jak se na hlavu státu sluší, a konat se má 12.prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda: 11. října 2017 - Schůze vlády ČR, předpokládaná tisková konference ve 13.00 hod.
Ve středu 11. října 2017 od 10.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční poslední schůze vlády ČR před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Na programu budou mimo jiné tyto body:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hádka kolem Zemana a Krymu vrcholí: Jakub Janda, Laudát... Foldyna se směje, Hašek a Ovčáček dodali nová fakta, dusno bylo v ČT
Prezident Miloš Zeman včera zkritizoval na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy sankce proti Rusku, zavedené po anexi Krymu. Zeman v projevu také označil ruskou anexi Krymu za "fait accompli", tedy hotovou záležitost. Ukrajině poradil, aby se dohodla s Moskvou na kompenzaci. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
BPI: V právním oddělení ČT je zaměstnána JUDr. Polednová-Brožová?
Česká televize podala trestní oznámení na naši stranu, Blok proti islamizaci – Obrana domova. Obsah trestního oznámení nám není znám, nemůžeme se tedy k němu nijak vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
„Lži. Demagogie. Trefil kozla!“ Špičky ČSSD střílely do Babiše kvůli „dezinformacím“ v kauze lithium. Pak vystoupil jejich vlastní senátor
Senát ve středu večer zažil nebývalý ruch. Členové horní komory debatovali o možné těžbě lithia v Krušných horách. Zaznívala ostrá slova jako krádež za bílého dne, lži, dezinformace, demagogie. Poslanecká sněmovna bude o lithiu mimořádně jednat jen čtyři dny před volbami, v pondělí 16. října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Junek: Z člověka policajta uděláš, z policajta člověka už ne!
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Spisovatel Petr Junek si ve své aktuální sérii pravidelných glos pro ParlamentníListy.cz bere na paškál tři čerstvé případy, ve kterých se buď angažuje, nebo by se angažovat mohla policie. Jeden se týká i prezidenta Miloše Zemana a právě u něj je podle Junka dobře, že je policie ve věci laxní. Zemana totiž, podle spisovatele, brát vážně nelze. Respektive vážně jej prý bere už jen prezident Ruské federace Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09 je odpovědná strana, která myslí také na ženy
TOP 09 nenabízí jen reformu vzdělávání nebo efektivní a úsporný stát, ale v programu má také návrhy cílené na ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Valenta a Černochová tvrdě vypráskali senátory ČSSD. S jejich přičiněním prý znovu nedošlo na ústavní novelu, která vás má ochránit před odzbrojením z Bruselu
Mnohé politiky nadzvedlo ze židle středeční rozhodnutí Senátu nezabývat se ústavním návrhem, který má v české Ústavě zakotvit právo na držení zbraní v reakci na omezující směrnici EU. Pro ParlamentníListy.cz to okomentovala poslankyně ODS Jana Černochová či senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: Ministr Havlíček podepsal memorandum, kterým vláda podpoří rozvoj automobilového průmyslu v ČR
Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice, které připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, podepsali ve středu 11. října 2017 ve Strakově akademii, sídle Úřadu vlády ČR, ministr Jiří Havlíček a prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar za účasti předsedy vlády Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MO: Pražský komorní orchestr zahraje pro české válečné veterány v této sezoně čtyři koncerty
V rámci letošní sezony Pražského komorního orchestru se čeští váleční veteráni mohou těšit na čtyři koncerty. Odehrají se díky spolupráci Ministerstva obrany ČR a společnosti LOM PRAHA TRADE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka se opět zastal Havlíčka kvůli memorandu o lithiu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil dnes před senátory útok na ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD) kvůli memorandu o lithiu s australskými těžaři za nekorektní. Dává jej do souvislosti s nadcházejícími volbami. Útok má odvést pozornost od problémů, které má předseda hnutí ANO Andrej Babiš, řekl ministerský předseda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Poplach v pražské kavárně: Konvičkova slezina v Kavárně Liberál vyvolala odpor na Facebooku. My hosty nekádrujeme, brání se majitel
V liberální pražské Kavárně Liberál si o víkendu (14. října) pořádají soirée konvičkovci. A člen pražských Zelených, který by rád po volbách do Sněmovny, bije na poplach. Jedná se prý o sraz rasistů, co by pro muslimy nejraději stavěli koncentráky. Den před chystaným srazem odmítačů islámu připravuje vzdoroakci. Zjistili jsme více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Máslo je nezdravé? Lépe snesete, že je pro vás drahé
Dočetl jsem se, že konzumace másla už zase není zdravá. Přiznám určitou zmatenost z takových zpráv. Nevím na čem jsem. Jaké souvislosti má takové tvrzení? Možná to je jednoduché.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda zamítla návrh ANO na zrušení memoranda o těžbě lithia
Vláda dnes zamítla návrh hnutí ANO zrušit memorandum o těžbě lithia, které uzavřel ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) s australskou těžařskou firmou. Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek novinářům řekl, že pro zamítnutí dohody hlasovali pouze zástupci ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Můj děda i táta tu fárali. Proč má teď dolovat Australan... Takto se bouří na Cínovci, kde sedí na zásobách lithia. Zazněl i varovný hlas o zdravotních rizicích magnetickým zpracováním rudy
REPORTÁŽ Máme očekávat mrtvé ryby a ochuzenou státní kasu, nebo starousedlíci s havířskými předky zas jenom přehánějí? Podívali jsme se do míst, kde před čtvrt stoletím skončila těžba lithia – tehdy byla nerentabilní, dnes se na stejném místě hraje o miliardy. Lidé na Cínovci v pohraničí Ústeckého kraje, kde leží největší evropské ložisko stříbřitě lesklého kovu, nejsou dogmaticky proti těžbě. Něco jim ale vadí, choutky zbohatlíků nevyjímaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Víte, že to vede k Bakalovi?“ Andrej Babiš vypustil výbušné argumenty ke kauze lithium. A přidal dopis adresovaný Havlíčkovi
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že majetková struktura společnosti European Metals Holdings, která teoreticky může těžit lithium v Česku, vede ke Zdeňku Bakalovi. Rozhodl se proto ministrovi průmyslu Jiřímu Havlíčkovi napsat dopis s několika otázkami a žádá, aby mu na tyto otázky ministr urychleně odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa vydala informaci o daňových povinnostech subjektů poskytujících ubytování prostřednictvím internetových platforem
Finanční správa vydala Informaci k daňovému posouzení povinností poskytovatelů ubytovacích služeb prostřednictvím internetových platforem, jako je například Airbnb a další. Jejím cílem je seznámit subjekty účastnící se transakcí, v rámci kterých jsou poskytovány ubytovací služby prostřednictvím internetových platforem, s jejich daňovými povinnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Prosadit se na indickém trhu pomůže vývozcům Český podnikatelský inkubátor
Praha, 11. října 2017 – Překonat první překážky při vstupu na indický trh a vytvořit odborné a provozní zázemí pomáhá od letošního roku tuzemským exportérům Český podnikatelský inkubátor v Bengalúru. Nový projekt agentury CzechTrade a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) dokáže firmám poskytnout podporu i informace, které významně sníží jejich náklady na orientaci na specifickém trhu jižní Asie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Rozhodnutí EU - Zákaz bránit nelegální migraci!
Vcelku bez povšimnutí hlavních médií proběhla jen na některých serverech nenápadná zpráva o zákazu „vyhoštění osob“ na vnější hranici EU ze strany Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Telička končí v hnutí ANO, neshodl se s Babišem na zahraniční politice
Telička měl neshody s Babišem už dříve, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:36, zobrazit podobné
Kapsch zvítězil se svým mýtem v otevřeném výběrovém řízení v Bulharsku
Kapsch právě nyní zvítězil se svým mýtem v otevřeném výběrovém řízení v Bulharsku; u nás v podobném, ale utajovaném tendru přibývají jen spekulace a hrozí, že dojde k dalšímu zpoždění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MSp: Koncepce probace a mediace v ČR - více alternativních trestů, ochrana společnosti i kvalitní pracovníci
Vláda na svém jednání schválila Koncepci rozvoje probace a mediace do roku 2025. Materiál upravuje směřování probace a mediace v ČR a definuje čtyři okruhy jejího dalšího rozvoje. Zaměřuje se na prevenci kriminální činnosti, cílí na ochranu obětí trestných činů a zajištění bezpečnosti ve společnosti a navrhuje kroky pro efektivní fungování Probační a mediační služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
I lidovci mají své výkonné supermany: Bělobrádek s Jurečkou mají dohromady devatenáct funkcí
ParlamentníListy.cz v minulosti opakovaně upozorňovaly na souběh řady funkcí u českých politiků. Za ANO jsme takto objevili málo známého zastupitele z Prahy 10 Jaroslava Štěpánka, u nenápadných Zelených pak blízkého spolupracovníka Matěje Stropnického Martina Čáslavku. U obou platil společný faktor – se dvěma rukama a nohama sedí hned na několika křeslech, kde berou pro běžné občany nepředstavitelné peníze. V úvodu bychom proto obě tyto kauzy připomenuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kroměřížská výzva: Stanovisko k projevu prezidenta ČR na Parlamentním shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku
V reakci na projev Miloše Zemana ve Štrasburku Kroměřížská výzva připomíná, že podle čl. 63 Ústavy České republiky prezident „zastupuje stát navenek“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Porošenkovi se nelíbí návrh na výměnu Krymu za ropu a plyn
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes ve Štrasburku důrazně odsoudil návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na uznání krymské anexe výměnou za ruskou ropu a plyn a varoval před ústupky vůči Moskvě. Aniž Zemana jmenoval, v projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PSRE) řekl, že "rozhodně odmítá" tvrzení o anexi Krymu jako "hotové věci" a představy o tom, že lze krizi vyřešit výměnou území za peníze nebo suroviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Je namístě, aby se Senát vyjádřil k projevu prezidenta v Radě Evropy
Projev na 10. schůzi Senátu dne 10. října 2017 k programu schůze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Návrhy a doporučení výboru nejsou pro stát právně závazné
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k Opčnímu protokolu k úmluvě Organizace spojených národů o právech osob se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Arnika: Žebříčky znečišťovatelů vedou severočeské elektrárny a Spolana
Neratovická chemička Spolana už třetím rokem dominuje žebříčkům největších českých znečišťovatelů společně se severočeskými elektrárnami v Počeradech a Prunéřově. Skokanem roku za uplynulý rok se pak stala továrna na polymerbeton ACO Industries v Přibyslavi v kraji Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Dámy volí Horáčka, univerzitní mládež Drahoše. Ale Zeman stejně kraluje. Zde je rozbor šancí kandidátů
Zeman, Drahoš, Horáček. Takový je podle průzkumů hlavní okruh favoritů do lednových prezidentských voleb. Analytik Jan Hermann se pokusi analyzovat strukturu jejich voličských základen a zjistit, kdo je u koho populární.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zaorálek PL sdělil, co si myslí o výbušném vystoupení Zemana na téma Krym
Názor prezidenta Zemana na Krym a protiruské sankce není v souladu s tím, co Česko v zahraničí prosazuje. ParlamentnímListům.cz to řekl Lubomír Zaorálek, ministr zahraničních věcí a volební lídr ČSSD. Podle něj musí sakce proti Rusku platit dál a ke změnám hranic států nemůžeme mlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Czechinvest: Veletrh dotačních příležitostí v Hradci Králové přilákal přes 80 účastníků
Ve středu 4. října 2017 se prostorách Královéhradeckého kraje uskutečnil Veletrh dotačních příležitostí. Akce přilákala více než 80 podnikatelů, živnostníků, firem, příspěvkových organizací či zástupců municipalit. Zdarma si zde mohli prokonzultovat své podnikatelské záměry, případně nasbírat informace o nejrůznějších podporách podnikání. Akci pořádala Královéhradecká pobočka CzechInvestu ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a Eurocentrem Hradec Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SPO: Kampaň Strany Práv Občanů jde do finiše po celé republice
Po oznámení agentury STEM, že superlídr Strany Práv Občanů František Ringo Čech je čtvrtým nejoblíbenějším lídrem politické strany, nám některé agentury jako např. SANEP a Phoenix ve svým aktuálních volebních průzkumech dávají slušnou šanci proniknout do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš vyhrál další průzkum. Kalousek a junior Stropnický mu leží u kotníků
Nejsympatičtějším volebním lídrem je podle agentury Phoenix research Andrej Babiš. Druhou pozici reprezentuje Tomio Okamura. Třetí příčku obsadil Ivan Bartoš z Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zničení ČSSD, nástup Okamury a peníze ČEZu. Z hádky šéfa MF Dnes se Sobotkovým přítelem se vyvalily zlé věci
Sociální sítě nabízejí možnosti neobyčejně zajímavých setkání a střetnutí. K poutavé přestřelce došlo na Facebooku mezi šéfredaktorem MF DNES Jaroslavem Pleslem a advokátem Radkem Pokorným, považovaným za šedou eminenci předsedy vlády Bohuslava Sobotky. Plesl vyjádřil názor, že právě impotence sociálních demokratů pod Sobotkovým vedením je základem úspěchu Tomia Okamury. Pokorný jeho argumenty vyřídil jedním slovem „nesmysl“ a pak začal rozpitvávat Pleslovu osobu a funkci. Šéfredaktor se nedal, a na veřejnost tak vyplynulo mnohé z pozoruhodných zakázek advokáta Pokorného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
CzechInvest a Českomoravská záruční a rozvojová banka zahajují spolupráci
Zaměří se na podporu rozvoje malých a středních podniků a start-upů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Vyžeňte ho, nebo ho zabiju, řekl Zeman na adresu pracovníka ČT
Prezident Miloš Zeman se ve Štrasburku velmi rozčílil. Důvodem byla přítomnost kameramana České televize. Newsroom ČT24 pak přinesl video, jak Zeman hrozil kameramanovi fyzickou likvidací, server Novinky.cz si poté incidentu všiml také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD: Počet evidovaných dětských skupin se přehoupl přes 400
Dětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života. Velký zájem o tuto službu dokládá i narůstající počet dětských skupin zapsaných v evidenci Ministerstva práce a sociálních věcí, které zaregistrovalo dětskou skupinu číslo 401.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FN Brno: Prezentace nového přístroje na drcení močových kamenů
Urologická klinika Fakultní nemocnice Brno disponuje zcela novým přístrojem na nitrotělní drcení močových kamenů – tzv. litotryptor. Tento přístroj splňuje všechny moderní parametry a patří mezi nejlepší na světě. Fakultní nemocnice Brno tento přístroj obměnila již potřetí, naposledy se tak stalo před 12 lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Reportér PL byl přítomen na akci Člověka v tísni a Havlova Fóra 2000 hned po výrocích Zemana na téma Krym. To bylo něco, čtěte
Ke slovům Miloše Zemana k Ukrajině a Krymu se v diskusním pořadu „Krym – tři roky poté“, který v rámci Fóra 2000 uspořádala v pražském Mánesu nezisková organizace Člověk v tísni, nebývale ostře vyjádřil ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis. Servítky si pak již vůbec nebral poslanec ukrajinského parlamentu a představitel Krymských Tatarů Refat Čubarov, který dokonce hovořil o „vypuchlé staré konzervě“ a vzpomínal na proevropského a světově uznávaného Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Předposlední říjnový víkend bude v Praze patřit vodákům
Již tento víkend startuje Rokytka Grande a Rio Botičo 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Proč se lidé bojí islámu?
Všeobecně si myslím, že český národ rozhodně nepatří mezi xenofobní. Máme v sobě zakořeněný smysl pro solidaritu, pro poskytnutí pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Mezinárodní veletrh v Brně zahájil prezident Zeman
Prezident Zeman zahájil Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, který je tradiční akcí, jež ukazuje momentální technickou úroveň českého průmyslu a samozřejmě dává jistou představu také o úrovni průmyslu v jiných zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jela domů z párty. Afghánec ji znásilnil, škrtil a utopil. A ukázalo se: Ještě doma znásilnil chlapce. A jako nebohý uprchlík v Řecku jiného
Před krajským soudem v německém Freiburgu proběhlo páté přelíčení s mladým afghánským násilníkem Husseinem K., který loni na podzim brutálně znásilnil a zavraždil německou studentku medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Světové ohlasy: Pane Zemane, děkujeme, ale my Ukrajině nic nezaplatíme, přišlo z Moskvy. No a je toho spousta i odjinud
Úterní projev prezidenta Miloše Zemana před Radou Evropy, při kterém varoval před evropskou válkou kvůli Krymu a doporučoval vše urovnat hospodářskými kompenzacemi Ruska Ukrajině, vyvolal značný rozruch. Ukrajinská delegace opustila sál, tamní politici začali mluvit o českém prezidentovi jako o darebákovi a opilcovi a přidali se i čeští odpůrci prezidenta. Například ukrajinista z ÚSTR David Svoboda začal prezidenta srovnávat s Hitlerem. Světová média byla přece jen zdrženlivější, i když i je projev českého prezidenta zaujal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Máme kvalitní mladé tvůrce, které je třeba podporovat
Ve čtvrtek 12. 10. v 19 hodin se Daniel Herman na pražském náměstí Míru zúčastní slavnostního zahájení festivalu Signal, který finančně podpořilo také Ministerstvo kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Vítek: Las Vegas s otazníky
Přikývni, našeptávají titulky. Hned? No ovšem... jako v případě zavraždění Johna Kennedyho a masakru jedenácté září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš, ANO, Agrofert? Vlastimil Tlustý ví o nečekaném scénáři, jak to celé dopadne
ROZHOVOR Celé to může skončit rozpadem ANO na dvě části, čímž Babiš bude vyřazen ze hry, odhaduje nejnovější vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo někdejší politický matador Vlastimil Tlustý. Už pro to prý existují indicie. Obecně podle něj bude pro Babiše velmi těžké odejít z politiky, protože nebude mít jak. Nakonec možná jeden z nejbohatších Čechů bude muset pustit k vodě i Agrofert, který vybudoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Lumpárna! Bude to drahé, řekl docent ke kauze lithium. A předložil fakta, o kterých se nemluví
„Kauza Diag Human je proti tomu jen nevinná dětská hra. Jde totiž o arbitráž. Ta nás patrně čeká a tak jak tak to nebude levné. Pochopitelně celá kauza bude využita i v předvolebním boji, ale to je opravdu druhotné,“ tvrdí ke kauze lithium vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. Prý jej hodně překvapuje, že se zatím mezi poslanci a senátory nehovoří o obsahu a formě příslušných usnesení jak v Senátu, tak i v Poslanecké sněmovně, protože usnesení politiků by rozhodně mělo minimalizovat v případě lithia škody a rizika. „Podle mého názoru je to drzá loupež. Ovšem s OKD, což byla nechutná lumpárna, se to nedá srovnat. Už pokud jde o rozsah prostředků,“ říká k tomu kromě jiného Valenčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Veletrh EDUCA představí školy a nabídne práci
Už jedenáctý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec 2017 se uskuteční ve dnech 12. – 14. října 2017 v liberecké Home Credit Aréně. Partnerem akce je i Liberecký kraj, který je zřizovatelem velké části škol prezentovaných na veletrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman je ostuda. Putin ukradl Krym, Západ měl rozmístit strategické prostředky do baltských států, zalitoval v ČT Saša Vondra
Prezident Miloš Zeman dnes zkritizoval na půdě Parlamentního shromáždění Rady Evropy sankce proti Rusku, zavedené po anexi Krymu. A kritika jeho slov na sebe nenechala dlouho čekat. V Událostech, komentářích ČT24 k tématu pohovořili exministři zahraničí Alexandr Vondra a Jan Kavan (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Katalánsko vyhlásilo nezávislost s odkladem. Chce ještě jednat s Madridem
Katalánský premiér Carles Puigdemont dnes předešel obavám z vyhrocení sporu s Madridem a místo přímého vyhlášení nezávislosti si vzal čas na jednání s centrální vládou. Vůdce separatistů sice požádal poslance o mandát k vydání deklarace nezávislosti, chce však mít nejprve několik týdnů čas pro vyjednávání. Madrid i Evropská unie Puigdemonta před jeho dnešním projevem v katalánském parlamentu varovaly, aby neučinil nevratná rozhodnutí. Katalánská opozice označila proslov za marné volání o podporu za hranicemi regionu. Parlament v Barceloně, před nímž se shromáždilo několik tisícovek stoupenců nezávislosti, hlídala místní policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Pokřivený názor
Nechápu, jak může někdo vrahy ocenit jako hrdiny před celým národem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Nový fenomén - transparentní korupce
Peníze v igelitkách na parkovištích jsou asi pryč. Dneska je „in“ být transparentní. Hnutí ANO to dotáhlo k dokonalosti a přišlo s novým fenoménem - „transparentní korupce“. A ta je možná více nebezpečná, chce totiž být legitimní praktikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Vzít život nepřísluší druhému člověku
Včerejšek byl Světovým dnem proti trestu smrti. Debata o přijatelnosti trestu smrti je stará déle než demokracie. Je to téma, na který má názor každý, i když možná na přímý dotaz krčí rameny. Tato dvě slova mají totiž velkou moc asociace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný přirovnal Babiše ke Kramnému a Daně Stodolové. Zato Jiří Adamec za ANO stojí a herec říká: Hlavně to lithium! A jiné umělecké špeky
„Andrej Babiš jako vítěz voleb? Pohromou by spíše bylo, pokud by u moci zůstali ti, kteří prodali se ztrátou desítek miliard korun OKD panu Bakalovi a dnes, jedenáct dní před volbami, prodávají ložiska lithia australské společnosti a nepočkají na rozhodnutí nové sněmovny!“ „Větší pohromou nežli Babiš by byli už jenom Kramný a Dana Stodolová!“ řekli v malé anketce ParlamentníchListů.cz na téma možného vítězství hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny režisér Jiří Svoboda a novinář Pavel Novotný. I jiné osobnosti veřejného života se ale rozpovídaly o tom, kdo by měl, anebo neměl být premiérem. Někteří z nich dokonce vzpomenuli i na blížící se volby prezidentské...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Balaštíková (ANO): Vybíjíme si baterky
...a to ty nejlepší, totiž lithiové. Máme u nás asi 3% světových zásob, což je poměrně dost, ale dostat je ze země bude stát nejméně deset miliard korun. Bude to dobrá investice a čím později ji uděláme, tím víc nám vynese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT vyhlašuje další výzvu na rozšíření kapacit MŠ a ZŠ
Praha, 11. října 2017 - MŠMT vyhlašuje již pátou výzvu v rámci programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019. Cílem výzvy je podpořit rozvoj kapacit základních škol s 1. stupněm a také školy, které jsou umístěny v jedné budově s mateřskou školou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Chce Německo už i Jamajku?
Je to o Jamajce, ale také o jamajce, praktikách EU a Merkelové. Alegorie o některých současných událostech. Je to o jamajce, a také o Jamajce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
MZ: Ladislav Dušek jmenován staronovým ředitelem ÚZIS ČR
S účinností od 1. listopadu 2017 dnes Vláda ČR jmenovala ředitelem Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) České republiky doc. RNDr. Ladislava Duška, Ph.D. Stalo se tak na návrh ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Koucký: Tady jsou tři předem jasní vítězové voleb. Ale pravicová strana mezi nimi není
Parlamentní volby jsou zpravidla označovány za svátek demokracie. Voliči znovu rozdají karty a dají jasný vzkaz, kudy a s kým jít dál. Volby jsou tak vlastně vysvědčením pro vládu i opozici. Jestliže se vládní koalici podaří přesvědčit voliče, že právě jejich politika je ta pravá, pokračuje i v dalších letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy: Šachový vlak se na kolejích objeví už po sedmé
V pátek 13. října v 10 hodin vyjíždí z Prahy hlavního nádraží Šachový vlak 2017. Letos jeho trasa vede z české metropole do Olomouce, Trenčína, Bratislavy a přes Lednici zpět do Prahy, kam přijede 17. října. Přihlášeno je 84 hráčů ze 17 zemí. Všechny partie devítikolového turnaje v rapid šachu se odehrají ve vlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Rumová tresť a kombajn debility
Systém, kdy úředník EK touží po tom, aby vše v celé EU bylo stejné, je nejen nesmyslný, ale i strašně časově a finančně náročný. A co víc, vede k likvidaci tradic a kulturních specifik jednotlivých zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
S islámem mají problém, žádné burky v ulicích, bojí se do Evropy kvůli teroristům... Český cestovatel prozradil, co mu řekli běžní Američané
ROZHOVOR „Vždycky jsem si myslel, že jsou to právě Spojené státy, které stojí za každým nesmyslným zákonem či nařízením a že my v Evropě slepě tyto zákony adoptujeme. Teprve když jsem Ameriku procestoval, jsem zjistil, jak se věci vlastně doopravdy mají,“ vypráví pro ParlamentníListy.cz Radim Doležílek, vedoucí simulačního oddělení ve firmě Adaptive Automation Ltd. se sídlem ve Velké Británii. V USA pobýval delší čas, hodně cestoval a hovořil s „běžnými“ Američany. Ti sledují terorismus v Evropě s obavami, ptají se, zda je bezpečné přijet třeba do Prahy. K náboženství a rasám jsou tolerantní, jen s islámem mají prý problém. Na ulici aby muslimku v burce pohledal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Kam s nimi
Nepatrně pozměněný titulek legendárního fejetonu Jana Nerudy však vystihuje i současný problém Evropy způsobený invazí statisíců až miliónů v naprosté většině nám nepřátelských jedinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitel BIS zaštítil kybersoutěž studentů
Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka převzal osobní záštitu nad druhým ročníkem Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti. V těchto dnech vrcholí první kolo, do kterého se přihlásilo více než 2 000 studentů z téměř 90 středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka (ČSSD): Jsme první vládou, která přijala strategii ochrany zájmů států při těžbě strategických nerostných surovin
Vláda ČR na svém dnešním jednání schválila zprávu Ministerstva průmyslu a obchodu o nutnosti zajištění ekonomických zájmů států v oblasti využití kritických superstrategických surovin EU. Materiál, který vládě předložil ministr Jiří Havlíček, obsahuje konkrétní kroky, jak v oblasti těžby těchto surovin hájit ekonomické zájmy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Novela zákona o zdravotnických prostředcích
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k novele zákona o zdravotnických prostředcích a o změně zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, ve znění zákona č. 183/2017 Sb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Někdo na nás neustále pouští sra*ky, rozčílil se Faltýnek u Veselovského. Proč jste se nechal zaměstnat tunelářem Bakalou, ptal se
Internetová televize DVTV přináší rozhovory s lídry jednotlivých subjektů kandidujících ve volbách. Za hnutí ANO nepřišel šéf hnutí ANO Andrej Babiš, ale jeho první zástupce Jaroslav Faltýnek a ten se pořádně rozpálil. Prozradil moderátorovi Martinovi Veselovskému, jak se pozná, že je seriózní novinář. Důkazem prý může být to, že Veselovský odešel z ČT. Vedle toho Faltýnek řekl, že na hnutí ANO někdo vypouští „sračky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Předvolební lithiová bouře
Ministerstvo průmyslu dojednalo s australskou společností European Metals Holdings (EMH) memorandum o možné budoucí těžbě lithia v Krušných horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Chvojka: K jednání Evropské rady
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k pozicích vlády a programu jednání Evropské rady, která se koná ve dnech 19. - 20. října 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL představila tzv. Desatero pro krajinu
„KDU-ČSL je stranou, která se chová zodpovědně i ke krajině, k vodě a k půdě. Vše, co jsme dostali od svých předků, musíme našim potomkům dokázat předat ve stejné nebo lepší kondici, než v jaké jsme je přebírali. Jsme přesvědčeni, že je to možné. Musíme si uvědomit, že voda se stává skutečně strategickou surovinou, není to jenom lithium. "
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Guvernér ČNB Rusnok: Zpráva o výkonu dohledu nad finančním trhem za rok 2016
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 ke Zprávě o výkonu dohledu nad finančním trhem v roce 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR podepsaly Memorandum o finanční stabilizaci českého zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví a Asociace krajů ČR ve společném memorandu uvádí, že jsou si vědomi nezbytnosti stabilizace počtu pracovníků ve zdravotnictví, které úzce souvisí s výší platů a mezd v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa odhalila výrobnu falšovaného medu
Státní veterinární správa (SVS) odhalila v Jihomoravském kraji ve spolupráci s městskou policií výrobnu falšovaného medu v prostorách zahradního domku zahrádkářské kolonie v Sokolnicích u Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda chystá zakázky za 420 milionů Kč, informaci dostala vláda
Ministerstvo obrany chystá zakázky pro armádu za více než 420 milionů korun. Týkají se nákupu munice pro tank T-72M4CZ, servisu techniky elektronického boje a smluv na technickou pomoc pro českou armádu. Informaci o tom dnes dostala vláda, sdělil ČTK Jakub Fajnor z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Doporučení k vyjádření Senátu Parlamentu České republiky
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k budoucnosti financí EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Dürr jednal s makedonským ministrem zahraničních věcí Dimitrovem
Na okraj ministerského zasedání Visegrádské skupiny se zeměmi západního Balkánu pořádaném v Budapešti 11. října 2017 se náměstek pro evropské záležitosti Jakub Dürr sešel na pracovní snídani s makedonským ministrem zahraničních věcí Nikolou Dimitrovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Europoslanec Telička dal prý definitivní sbohem Babišovi
Místopředseda Evropského parlamentu (EP) Pavel Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, za které byl do EP zvolen. Dnes to napsal server E15.cz s odvoláním na předsedu ANO Andreje Babiše. Telička měl už dříve neshody s Babišem, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami do Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Soudruh StBák Babiš má všechno v rukou. Euro nás zbaví úplně všeho. V rozhlasové debatě si notovali Sládek s Cibulkou
Předseda Občané 2011 Ludvík Adámek, Miroslav Sládek za republikány, předseda hnutí Volte pravý blok Petr Cibulka, Vladimír Havel Šedivý z Unie H.A.V.E.L. a předseda hnutí Sportovci Vlastimil Sehnal se sešli k předvolební debatě v Českém rozhlase. Pánové Sládek a Cibulka neváhali používat velmi provokativní výroky. Cibulka ze všeho vinil ruské tajné služby. I z vysokých cen másla v Česku. Sládek konstatoval, že za vysoké ceny másla může šéf hnutí ANO Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Návrh zákona o změnách v antidiskriminačním zákoně
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 ke změnám v antidiskriminačním zákoně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sto milionů migrantů z Afriky do Evropy během příštích pěti let. Hrozí nám obludné krveprolití. Viktor Orbán promluvil a toto nám řekli kníže, Filip, Keller či Okamura
ANKETA Novinky.cz informovaly, že maďarský premiér Viktor Orbán varoval, že do roku 2020 zamíří do Evropy 60 milionů migrantů. „To, čeho jsme byli svědky doposud, bylo pouze zahřívací kolo,“ dodal. Důsledkem chybné imigrační politiky Bruselu je dle něj zhoršení bezpečnosti, teroristické útoky a změna kulturní identity některých států EU. Kvóty na imigranty označil za znásilňování států, které je nechtějí. Kvóty jsou dle něj „Sorosův plán“, který naplňují bruselští byrokraté, kteří „Sorosovi zobou z ruky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra pomůže dalším státům při řešení migrační krize
Na návrh Ministerstva vnitra vláda dnes, 11. října 2017, schválila uvolnění dalších peněz na pomoc jiným státům při řešení migrační krize. Ministerstvo tak v rámci programu na pomoc uprchlíkům uvolní dalších 47 milionů korun. Peníze půjdou do Iráku a na společný česko-italský projekt v Pobřeží slonoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti upozornili Radu pro rozhlasové a televizní vysílání na pravomoc, kterou neví, že má
Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání dle Pirátů nezná zákony, podle kterých Rada funguje. Předseda Rady Ivan Krejčí médiím sdělil, že Rada řeší pouze odvysílaný obsah. Zákon jí přitom umožňuje uložit předběžné opatření a řešit i obsah, který teprve bude vysílán. Piráti tedy zopakovali výzvu Radě, aby Nova poskytla více vysílacího času ostatním stranám nebo rozšířila počet účastníků plánovaného duelu Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Hajda: Jsou dva druhy zemědělců. Ti kteří produkují a ti, kteří by chtěli jen dotaci
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k budoucnosti financí EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Budoucnost financí EU
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k budoucnosti financí EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro předsedu vlády na jednání Evropské rady
Vláda v úvodu jednání ve středu 11. října 2017 schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na Evropskou radu, která se uskuteční příští čtvrtek a pátek (19. a 20. října) v Bruselu. Lídři EU budou diskutovat o migraci, digitální Evropě, bezpečnosti a obraně a vnějších vztazích. Ještě před zasedáním Evropské rady premiér Sobotka a další předsedové vlád zemí Visegrádské skupiny povečeří s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Pan ministr se projevil jako dobrý politik a já jako špatný politik
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Jak snížit administrativu? Dát větší důvěru voleným zástupcům
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
MPSV: 823 milionů korun na růst platů a mezd v sociálních službách míří ke krajům
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyhověla žádosti Asociace krajů ČR, která požadovala dofinancování sektoru sociálních služeb v kontextu čtyřprocentního navyšování platů před koncem roku 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak poskytne ze svého rozpočtu sociálním službám 823 milionů korun na platy a mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: V ČR domy a byty zdražují nejvýrazněji v celé EU
Ceny nemovitostí v ČR rostly i ve druhém čtvrtletí letošního roku nejrychlejším meziročním tempem v celé EU. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Eurostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Žalobci v justici
Republika se stává dirigistickým (totalitním) státem. Občané s právnickým vzděláním ovládli jak moc zákonodárnou, tak také soudní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Carbol: může vzniknout chaos a bohužel i korupční prostředí při přidělování dotací
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Martínek: Jsme bohužel v situaci, kdy nemůžeme podat pozměňovací návrh
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Novela je potřebná, ale ne v této podobě
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10. 2017 k k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Západobalkánské zápisky - Dopis do Bruselu
Je nasnadě, že události kolem katalánské nezávislosti hnuly scénou obklopující Kosovo. Okamžitě se rozpoutala diskuze o tom, do jaké míry lze srovnávat nezávislost Kosova a Katalánska. Podívejme se na toto prizmatem čelných srbských představitelů a médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Skupina SYNOT poskytne zázemí rožnovské kultuře. Současné vedení města nechalo spolky na holičkách
Skupina SYNOT byla nucena ukončit spolupráci s městem Rožnov pod Radhoštěm v oblasti pronájmu poloviny Společenského domu. Místním spolkům a kulturním organizacím však bude nadále pomáhat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kovanda (Cyrrus): V ČR domy a byty zdražují nejvýrazněji v celé EU, dokonce se vzdalujeme ostatním
Ceny nemovitostí v ČR rostly i ve druhém čtvrtletí letošního roku nejrychlejším meziročním tempem v celé EU. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Eurostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Přístup ministerstva financí mi přijde velmi neprofesionální
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lithium a Hermanův nářek. Poslední tiskovka po poslední Sobotkově vládě. Stála za to
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) předstoupili před novináře po posledním jednání vlády před nadcházejícími volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Velice se zkomplikuje poskytování dotací
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Senátoři ODS odmítají opakované vyřazení tzv. zbraňového zákona z programu jednání Senátu
Senátoři ODS zásadně odmítli způsob, jakým se Senát postavil k projednání návrhu novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR, která by měla do ústavního pořádku zakotvit právo na legální držbu zbraní za účelem zajištění bezpečnosti a která byla již podruhé vyřazena z pořadu jednání senátního pléna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Helena Válková: Sdílenou ekonomiku je nutné usadit do zákonů
Sdílená ekonomika představuje fenomén, který se rozvinul v posledních letech zejména v návaznosti na rozvoj moderních technologií. Jedná se o ekonomický model, který je založený na sdílení, výměně, půjčování, nájmu či obdobném poskytování určitých statků. Koncept sdílení statků pochopitelně existoval již mnohem dříve. Hlavní rozdíl ovšem spočívá v tom, že současná sdílená ekonomika nefunguje na principu osobní známosti, jako tomu bylo dříve, nýbrž na rychlém propojení nabídky s poptávkou prostřednictvím moderních informačních technologií, a v naprosté většině případů je provozována za účelem dosažení zisku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Nová metodika usnadní podání do centrálního registru oznámení
Ministerstvo spravedlnosti vytvořilo novou metodiku, která usnadní veřejným funkcionářům vkládání do centrálního registru oznámení. Ministerstvo tak reagovalo na četné požadavky veřejných funkcionářů, kteří se dotazovali na způsob podávání oznámení, délku lhůt pro plnění oznamovací povinnosti nebo rozsah oznamovaných skutečností v jednotlivých typech oznámení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Martínek: Který právník jakým způsobem na základě jakých fakt podpořil to, co on tady ve svém projevu říkal.
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Národ, vlast a rodina. A takhle je to doopravdy s uprchlíky. Kardinál Duka vám předává toto poselství k volbám
ROZHOVOR Arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrátil ke svému kázání ve Staré Boleslavi a rozvedl myšlenku národní identity, „rozmarů“ menšin a vrátil se i k uprchlické krizi. Zmínil i témata, která by měla být důležitá při rozhodování voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Vytěžení Cínovce se nedožijeme ani my, ani naše vnoučata, hovoří o lithiu člen Svobodných
Člen Republikového výboru Svobodných a kandidát v Jihomoravském kraji Pavel Mises sepsal pro server ParlamentníListy.cz svůj „střízlivý pohled na těžbu lithia z Cínovce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Kantor: Úmluva o práci na moři je v souladu se zákony ČR
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k souhlasu s ratifikací Úmluva Mezinárodní organizace práce o práci na moři, přijatá v roce 2006.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalý novinář si stěžuje na Český rozhlas. Jde o Babišovy tajně pořízené nahrávky
Český rozhlas obdržel stížnost posluchače, kterému vadilo zveřejnění tajně pořízeného záznamu rozhovoru Andreje Babiše. Poslanec Martin Komárek se prý ve své stížnosti na Rozhlas neobrací jako politik, ale jako „bývalý komentátor, který ctí pravidla slušné žurnalistiky a jako občan, který má smysl pro fair play.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Cieńciała: Pokračuje série zákonů a transpozice legislativy EU do našeho právního legislativního prostředí
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k Zákonu o platebním styku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Nejlepší investicí je investice do rodiny
KDU-ČSL splnila jeden ze svých zásadních slibů: v peněženkách pracujících rodičů zůstane jen letos 5,5 miliardy korun. V prorodinných opatřeních KDU-ČSL pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Miloš Vystrčil: Prosím, aby o zbraňové novele bylo hlasováno z hlediska jejího vyřazení samostatně
Vážený pane předsedající, vážené kolegyně a kolegové, vystupuji s návrhem, abychom o návrhu Organizačního výboru, kterým je vyřadit podle materiálu, který máme k dispozici, z programu jednání bod 31, což je senátní tisk č. 165 – Návrh ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, ve znění ústavního zákona č. 300/2000 Sb., veřejnosti známý jako zbraňový zákon, hlasovali zvlášť, a to z toho důvodu, že senátorský klub ODS vyřazení tohoto bodu z programu pléna nepodporuje. A důvodů, proč to nepodporujeme, je několik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Žádné manželství! V Rumunsku se na podzim chystá referendum o rodině
Spolu s protinožci by měli na letošní podzim rozhodovat o definici manželství také Rumuni. Na rozdíl od Austrálie se zde však neřeší to, zda manželství zpřístupnit či nezpřístupnit párům stejného pohlaví, nýbrž zda jim ho zakázat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI kontrolovala délku jízdy na pouti
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje kontrolovala provozovatele atrakcí na tradiční pouti ve Strakonicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Štěch: První hlasování prvního dne schůze senátu 11. 10. 2017
Dovolím si učinit poznámku. Už se nepředkládají nové návrhy, akorát se odůvodňuje, proč ano, proč ne. Myslím si, že už je to drobet za hranou. Tak. Ještě se někdo hlásí? Nikdo se nehlásí, takže budeme nyní hlasovat. A prosil bych vás, abyste s trpělivostí jistě vám vlastní sledovali, co budu navrhovat a případně mě upozornili, kdybych něco opomněl, nebo jsem hlasování navrhl nesprávně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Proč zrovna ČR se zabývá úmluvou o práci na moři?
Projev na 10. schůzi Senátu 11. 10 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládá Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Úmluva Mezinárodní organizace práce o práci na moři, přijatá v roce 2006
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sportovci nic neprovedli, přitom jsou trestáni a vystaveni existenčním problémům
Senátor Ivo Valenta k problémům sportovců s dotacemi z MŠMT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
dTEST: Pojištění na blbost, nebo pojištění pro blbce?
Pojišťovny již standardně nabízí mezi svými produkty také pojištění občanské odpovědnosti, lidově řečeno pojistku na blbost. Jde o pojištění, které by mělo krýt veškeré škody, jež způsobíte v běžném životě. Některé pojišťovny si ale zřejmě pletou pojem „pojištění na blbost“ s pojmem „pojištění pro blbce“. Vzhledem ke svéráznému výkladu pojistných podmínek a četným výlukám se může stát, že ačkoliv pravidelně platíte pojistné, plnění od pojišťovny se nikdy nedočkáte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zvrat v kauze Dědic, která otřásla ČSSD v Zaorálkově kraji. V Brazílii zatkli muže, u nějž případ začal
Ten případ doslova knokautoval tradiční politické strany v Ostravě úderem do nejcitlivějších míst. Od vyšetřování městských zakázek postoupila policie k možnému praní peněz přes kontroverzní marketingové zakázky. Případu se říká podle jednoho z klíčových aktérů, podnikatele Martina Dědice, kauza Dědic. Detektivové protikorupční policie se ale začali nejprve zajímat o jiného místního byznysmena, o Oldřicha Lahodu. Muže s napojením na sociální demokracii, který se točil kolem herního byznysu a obchodoval s drahými kameny. Z finále vyšetřování na rozdíl od Dědice ovšem vypadl. Lahodu teď počátkem října zatkla brazilská policie kvůli podezření z finančních machinací, včetně praní peněz. Lahoda v Brazílii často pobýval, jak zmiňují dobře informovaní ostravští zákulisní hráči, také kvůli tomu, že pro něj byla půda v České republice horká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Počet evidovaných dětských skupin se přehoupl přes 400
Dětské skupiny jsou stále oblíbenější službou péče o předškolní děti. S ohledem na pozitivní vývoj na trhu práce přibývá firemních dětských skupin, které rodiče využívají jako vítaný benefit při slaďování rodinného a profesního života. Velký zájem o tuto službu dokládá i narůstající počet dětských skupin zapsaných v evidenci Ministerstva práce a sociálních věcí, které zaregistrovalo dětskou skupinu číslo 401.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lídryně liberecké kandidátky SPO Sejkorová: EU pozbývá schopnosti plnit své základní funkce
Děti jsou vtahovány do problémů Evropské unie. Děje se tak prostřednictvím některých učitelů a neziskových organizací, povzdechla si lídryně a spoluzakladatelka SPO v Libereckém kraji Martina Sejkorová. V rozhovoru, který poskytla naší redakci, jsme si povídali nejen o poměrech českého školství, ale také o spolupráci SPO s SPD či o zastoupení žen v politice. Prozradila nám, kde shledává největší nedostatky ve fungování státu a jaké řešení Strana Práv Občanů nabízí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Výbušný Kalousek: Okamura prý podporoval TOP 09. SPD táhne ruská propaganda. A srovnání Babiše s...
Miroslav Kalousek chce sestavovat „koalici pro demokracii“ a doufá, že se do parlamentu nedostane SPD Tomio Okamury. U té by prý Kalouska velmi překvapilo, kdyby nebyla podporovaná z Ruska. Novináři mu pak ale připomněli, že ve volbách 2010 Okamura podporoval jeho TOP 09...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci Zb. Fialy a vykroužkování
Ano, k volbám je třeba chodit, protože voliči pravice jsou vesměs disciplinovanější. Lze tedy, pokud jsem naštvaný na nějakou politickou stranu, nevolit ty na čelných místech kandidátky, ale kroužkovat, a to ty, kteří jsou na tzv. nevolitelných místech. Je to však řešení? Přinese to opravdu zlepšení? O tom se dá s úspěchem pochybovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Homosexuál ubodal dítě. Maminka se ve 40 dozví, že je lesba, a odejde. Čunek natřel Hermana za gay adopce
KDU- ČSL nabízí široké spektrum názorů. Aktuálně se střetl ministr kultury Daniel Herman a zlínský hejtman Jiří Čunek nad tématem adopce děti homosexuálními páry. Čunek, který je v rodinných otázkách známým konzervativcem, se rázně distancoval od postoje svého spolustraníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Šlechtová se v ČT rozjela: Tohle všechno nám Evropská unie nařizuje!
Moderátorka ČT Daniela Písařovicová zpovídala před kamerami deset lídrů politických stran. Chtěla od nich slyšet, zda jsou dotace Evropské unie přínosné, nebo spíše škodlivé. Ptala se však také na bytovou situaci v Česku. A hned v úvodu debaty padla narážka na lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ignorovat, nečíst, nekomentovat. Profesorka Dvořáková napsala varovná slova k anonymní skupině Šuman
Politoložka Vladimíra Dvořáková se na blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad současnou dobou. Podle ní jde o dobu „postfaktickou“, jež je dobou zamindrákovaných lhářů. „Aneb jak volit a zachovat si vlastní důstojnost,“ podotkla ke svému komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Jsou věci, které v té novele toho zákona nejsou
Projev na 10. schůzi Senátu dne 11. 10. 2017 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: V posledních týdnech se v některých médiích objevila řada nepřesných a zavádějících informací ke Správě pražských hřbitovů, na které bychom rádi reagovali
„Před nějakou dobou se mezi novináři objevil jakýsi interní dokument, který měl údajně původní audit znehodnotit. Nikomu z radních, a tím pádem ani mně, ale nikdo takový dokument nepředal. Když jsem se o tento dokument zajímal, bylo mi řečeno, že se jedná pouze o interní podkladový materiál,“ uvedl radní Daniel Hodek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sašo, to tam chceš poslat Jakuba Jandu? Výsměch TV projevu Vondry
Publicista Tomáš Haas se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke včerejšímu vystoupení Alexandra Vondry (ODS) v České televizi. Vondra v pořadu Události, komentáře ČT24 hodnotil slova prezidenta Miloše Zemana vyřčená k anexi Krymu. A nejen k tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist