Oficiální zpravodajská média

Matějka (SPO): Ateisté, co s námi bude?
Zdá se, že jsme minoritou ve vlastní zemi. Věřící jsou preferováni mediálně, církve daňově a ještě jim stát a kraje přispívají z našich peněz stamiliony navíc, i když díky tzv. restitucím získali 134 miliard Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vy podporujete kriminálníky, uhodil Středula, až Moravcovi spadla čelist
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj u Václava Moravce v Žižkovské věži debatovali o české ekonomice. Jak dlouho ještě potrvá zdejší růst? Zaměstnavatelé si stěžují, že v České republice chybějí lidé. Zaměstnavatelé tvrdí, že je potřeba přivést ekonomické migranty. Odbory jsou rázně proti. Středula navíc vyslovil vážné obvinění vůči zaměstnavatelům i vůči Ministerstvu financí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Mlčení o pronásledování křesťanů
Křesťané jsou v současnosti nejpronásledovanější skupinou věřících, řekl v maďarské televizi „M1“ zástupce státního tajemníka ministerstva lidských zdrojů Azbej Tristan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Chovanec před volbami: Dnes jde o charakter země. Mně před rokem 1989 pohraničník mířil na hlavu, znovu to nechci
Ministr vnitra Milan Chovanec poskytl během horké části volební kampaně rozhovor serveru Forum24.cz. Tématem byly například volby v České republice a také rozhodnutí Ústavního soudu o tom, že Babiš nebyl neoprávněně veden v seznamech StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zelení vypadli z parlamentu. A je zde výsměch
K výsledkům rakouských parlamentních voleb se vyjádřil europoslanec Jan Zahradil (ODS). Zaujalo jej zejména to, že v parlamentu nezasednou Zelení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Bezedné sklepy Zdeňka Bakaly. Profesor přináší odhalení o lithiu a korupci
POLITIKA Z NADHLEDU JIŘÍHO SVOBODY Jestliže byli čeští politici schopni kvůli OKD, kde šlo o řádově menší částky, provádět tak neuvěřitelné věci, které nyní vyplouvají na povrch, nelze se příliš divit tomu, že pro tak zajímavou věc, jako je těžba lithia, udělají prakticky cokoliv. Režisér a veterán české politiky Jiří Svoboda připomíná i trochu zapomenutý pokus ministra Jana Mládka, předchůdce Jiřího Havlíčka, podmínky pro stát ještě zhoršit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Rakousko: Sociální demokracie v háji. Protiimigrační postoje zvítězily
Rakouské parlamentní volby podle odhadu vyhrála lidová strana Sebastiana Kurze těsně před Svobodnými. Třetí jsou sociální demokraté kancléře Kerna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Rakousko a V4 mají mnohé zájmy společné
Přistoupení Rakouska k Visegrádské skupině, které navrhl šéf FPÖ Heinz-Christian Strache, se dostalo podpory z Česka. Opoziční politik a europoslanec Jan Zahradil se v interview pro APA vyslovil pro rozšíření čtyř visegrádských států (Česka, Polska, Maďarska a Slovenska) o Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Musím se vyjádřit k prohlášení režiséra Stracha
Obvykle se nechci vyjadřovat k politice. Když mám pocit, že se neuvádí důležité údaje jako v příspěvku, který považuji za volební propagaci lídra kandidátky KDU-ČSL v mém městě, tak jako právník musím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Je to tunel ČSSD, my s tím nemáme nic společného, zařval Babiš do kamery. A pak křičel dál. Jenže Okamura se překřičet nenechal a bylo to zcela nezapomenutelné
V nedělní Partii FTV Prima se utkali předseda ANO Andrej Babiš, předseda SPD Tomio Okamura a předseda Starostů a nezávislých Jan Farský. Pánové předvedli řež. Okamura s Babišem se překřikovali, skákali si do řeči a nemohli si přijít na jméno. Babiš označil Okamuru za mužskou podobu Jany Bobošíkové a Okamura mu hned úder vrátil. Farský pánům doporučoval, aby se nehádali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení korespondenční volby v ČR
V Austrálii se na dálku volí již od roku 1877. V Evropské unii mohou občané volit s využitím poštovních služeb ve 24 zemích, a to včetně všech našich sousedů. V Německu je tato možnost dostupná už od roku 1957 a v Rakousku korespondenční hlasy významně ovlivnily výsledky posledních prezidentských voleb. Tak proč to stále nejde i u nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova jako první vysoká škola v ČR žádá o institucionální akreditaci
Jednou z nejdůležitějších novinek, které přinesla loňská rozsáhlá novela českého zákona o vysokých školách, je změna v oblasti akreditací. Tato novinka si vyžádala maximální dlouhodobé úsilí a součinnost velkého množství členů akademické obce Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Agentury ochrany přírody a krajiny: Skauti pomáhali přírodě v Blanském lese
105 skautů ze střediska Walden v Českých Budějovicích pomáhalo v sobotu 7. října přírodě v chráněné krajinné oblasti Blanský les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Bělobrádek zpackal hodnocení vědy. Neschopnost nebo arogance moci?
Ve čtvrtek 7.9.2017 jsem se ve Sněmovně ostře ohradil proti absurdní odpovědi místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka na svou interpelaci ohledně hodnocení výsledků výzkumných organizací za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Generálmajor Blaško (SPO): Proti organizátorům migrace je třeba postupovat nemilosrdně
Kdo byl nejhorším ministrem obrany ČR? Jak pozvednout úroveň naší armády a zajistit bezpečnost země? Odkud nám hrozí nebezpečí a proč je přesvědčen, že nejen někteří světoví, ale i naši politici stojí o konfrontaci s Ruskem? Nejen o tom jsme si povídali s generálmajorem v záloze a lídrem středočeské kandidátky Strany Práv Občanů Hynkem Blaškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
S ČSSD do pekla, „řádný hospodář“ Babiš s účetními triky. Markéta Šichtařová za vás přečetla ekonomické vize všech, kteří se mohou dostat do sněmovny
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Program ČSSD považuje Markéta Šichtařová za bezkonkurenčně nejnebezpečnější program po ekonomické stránce ze všech programů stran a hnutí, které mají šanci se dostat do sněmovny. Směle v tomto ohledu konkuruje i komunistům. Analytička by se podepsala pod ekonomický program Svobodných, spokojena je i s ekonomickými návrhy ODS. U lidovců a TOP 09 jí vadí zapálenost pro přijetí eura. Za ekonomicky dost rozporuplný považuje program Pirátů, Program SPD - Tomio Okamura vypadá v některých jednotlivostech na první pohled lákavě, ale není to filozoficky jednotný a propracovaný celek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci se kvůli lithiu sejdou v provizoriu. Do dění chtějí výrazně zasáhnout lidovci
V provizorních podmínkách se sejde v pondělí odpoledne sněmovna na mimořádné schůzi k těžbě lithia v Česku. Protože tradiční jednací sál prochází opravou, sejdou se poslanci v jiné sněmovní budově. Ostrý spor zejména mezi hnutím ANO a ČSSD ohledně lithia vyvolalo krátce před parlamentními volbami memorandum, které podepsal s australskou firmou European Metals Holdings (EMH) ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Švédští vědci přišli se senzačním objevem: Islám do Skandinávie patří, už staří Vikingové k němu měli blízko
Server Aktuálně.cz s odvoláním na další zahraniční zdroje informuje o tom, že švédští vědci přinesli nové důkazy o tom, že udatní severští vikingové a muslimové k sobě měli kdysi dávno mnohem blíž, než by se mohlo na první pohled zdát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Zpráva o stavu lesního hospodářství
Plocha lesních pozemků v Česku trvale roste. Mírně vzrostla i plocha obnovených lesních porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Proč volit Starosty a nezávislé?
Starostové jsou ti, kteří se denně setkávají s problémy svých spoluobčanů. Hledají řešení a způsob, jak věci řešit a vyřešit. Starostové nepřemýšlejí od voleb k volbám. Ve své obci chtějí dál žít, chtějí ji předat v lepším stavu, než ji přijali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Ty šmejde jeden, tu máš. Svobodným na Letné muž rozmlátil stánek, pak se mu postavil předseda
Server iDNES.cz informoval, že Strana svobodných občanů ukončila předčasně sobotní kampaň na Letné v Praze. Důvodem byl agresivní muž, který ničil jejich stánek. Na Facebooku Svobodní zveřejnili video, na němž je mimo jiné i vidět, jak muž nadává vedle stojící dobrovolnici. Do potyčky se zapojil i předseda strany Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Telička se utopil ve vlastní ctnosti
Na páteční tiskové konferenci nám pan europoslanec Telička vysvětlil, proč se rozešel s Andrejem Babišem. Otázkou je, jestli mu máme věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Jak mohou skončit letošní možná poslední volby v ČR?
Volby se zdají být věcí „tam těch“ a za můj práh se nedostanou. To si říká řada lidí této země, ale i jiných zemí, kde už i přeskakují volby, jako ve Švédsku. A co u nás?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Jak vidím bezpečnostní situaci v Evropě
Bezpečnostní situace v Evropě je dnes jedním z hlavních témat parlamentních voleb v České republice i jinde v Evropě. Je to mrzuté, ale je nutné to vzít jako reálný fakt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Chovanec: Tahleta země je úžasná, je tady spousta úžasných lidí
Moderátor Luboš Xaver Veselý v nedělním Pressklubu na Frekvenci 1 uvítal úřadujícího šéfa ČSSD a ministra vnitra Milana Chovance. Ten hned na úvod prozradil, že spor o lithium mezi ČSSD a hnutím ANO mu připomíná bouři ve sklenici vody. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš prý lithium využívá jako podpásovku. Přitom dobře věděl, že se o průzkumu zásob lithia mluví celé měsíce. Vůbec nejde o blesk z čistého nebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina oslavil Banderu
Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ukrajinskému zločinci a vrahovi Stepanu Banderovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
"Ministerstvo pacientů" zřizuje Pacientskou radu a samostatné Oddělení podpory práv pacientů
Na Ministerstvu zdravotnictví budou poprvé v historii oficiálně zastoupeni lidé, v jejichž zájmu úřad pracuje – pacienti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek gratuloval Kurzovi, věří v pokračování výborných vztahů
Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) pogratuloval dosavadnímu ministrovi zahraničí Rakouska, lidovci Sebastianovi Kurzovi, k vítězství v dnešních předčasných parlamentních volbách. Věří v pokračování výborných vztahů mezi oběma zeměmi. „Společně jsme zahájili renesanci česko-rakouských vztahů. Věřím, že ve výborných sousedských vztazích budeme pokračovat,“ sdělil ČTK Zaorálek, kterého jako lídra sociální demokracie čekají parlamentní volby v Česku za týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Řešíme okrádání turistů a nepoctivé směnárny
Je nutné konečně přijmout jasná opatření, která turisty ochrání před podvodníky, kteří zneužívají skuliny v předpisech a důvěru cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Zbabělý ksindl prohrál, lid stojí proti islámu. Volte Okamuru. Vystoupení Martina Konvičky, které naštvalo kavárnu
Co kdysi říkali „blázni“ někde na internetu, o tom dnes podle Martina Konvičky mluví autority. Známý odpůrce islámu má pocit, že konečně vyhrál, a nejen on. „V roce 2013 jsme ještě jako IVČRN říkali, že islamizace nebo islámská expanze se stane hlavním politickým tématem na příštích deset, patnáct let a všechno ostatní bude nepodstatné,“ uvedl Konvička na setkání v kavárně Liberál s tím, že teď prý došlo na jeho slova. Svým příznivcům se svěřil i s tím, koho bude volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Guvernér Rusnok dostal mezinárodní cenu. Za hladké skončení intervencí
Guvernér České národní Banky Jiří Rusnok se dočkal mezinárodního ocenění za to, jak hladce dokázal ukončit několik let běžící režim umělého oslabování koruny. Informovala o tom Česká národní banka a zprávu převzala např. ČTK. Ocenění si Rusnok převzal osobně ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Praha hostila setkání aliančních odborníků na zdravotnictví
Ve dnech 9. až 13. října se v Praze setkali odborníci států NATO a dalších partnerských států, zabývajících se vědeckým výzkumem v oblasti zdravotnictví, ale také například v psychologii či sociologii se zaměřením na vojenskou problematiku. Jednání se zúčastnilo více jak 70 zástupců z 30 států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Volební kampaň míří do finiše, část stran chystá mítinky
Volební kampaň stran kandidujících do Poslanecké sněmovny míří do finiše. Podle expertů byla méně výrazná v porovnání s minulými volbami a mnoho překvapení nenabídla. Střídmější byla i s ohledem na finanční omezení dané zákonem. Více než na billboardy se strany soustředily na kontaktní kampaň, sociální sítě a internetová média. Závěrečné mítinky uchystala jen část stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, občas vzrušená, ale vždy korektní a profesionální
Ministr vnitra ocenil konstruktivní spolupráci resortních odborů při rozvoji bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nové dotační výzvy MŽP: O DČOV byl obrovský zájem, ministerstvo dá dvojnásobný objem peněz
Oblíbené dotace na domovní čistírny odpadních vod se vrací. Po úspěchu předchozí výzvy uvolňuje Ministerstvo životního prostředí na zlepšení čištění splaškových vod pomocí domácích čistíren dvojnásobnou částku, celkem 200 milionů korun z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Cínovec se zplundruje, lithium vyveze za pár šupů, region nebude mít nic. Dopadne to jako se zlodějskými uhlobarony. Do debaty o českém pokladu zaznívá hlas přímo z Ústecka
ROZHOVOR Zplundruje se okolí Cínovce, lithium se vyveze za pár šupů, zbohatne pár vyvolených a region z toho zchudne. I tak to může dopadnout, pokud se nepoučíme z uhlí... Na druhou stranu teď máme šanci napravit zkázu, kterou nešetrná těžba způsobuje třeba v Jižní Americe. Nejsme přece žádní tmáři, říká Petr Globočník, který je lídrem Strany zelených na Ústecku. Uhlobarony považuje za zloděje a bez okolků šije kvůli lithiu i do současného vedení kraje, které prý pořádně zaspalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TA ČR hostila workshop k výročí 100 dní České technologické nanodružice VZLUSAT-1 ve vesmíru
30. září 2017 to bylo přesně 100 dní první České technologické nanodružice VZLUSAT-1 ve vesmíru. Uvedení družice do provozu, takzvaný commissioning, bylo ukončeno 2. srpna 2017. Od té doby přešla družice do standardního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Volby budou i naším hlasováním o míru
Jestliže se v úvahách o budoucnosti míhá v našich hlavách i obava z možnosti vypuknutí budoucí války, která bude – jestliže ji svět dopustí - nejpravděpodobněji nukleární a tedy všezničující, měli bychom svou ostražitost uvést do pohotovosti právě v těchto předvolebních dnech, kdy se rozhodujeme, kterou z nabídky našich 31 stran přijmeme, a které odmítneme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství otestovalo privátní značky řetězců
Špagety pod privátní značkou stejného řetězce vyrobené pro rakouský trh z kvalitní tvrdé pšenice a pro český trh z obyčejné, německý kečup s vyšším obsahem rajčat než maďarský nebo dvě pomerančové limonády, z nichž jedna místo cukru obsahuje umělá sladidla a pomerančovou šťávu v ní nahrazuje jablečná. Takové jsou výsledky testu kvality privátních výrobků z pěti evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman a Drahoš odvolí v Praze, Horáček v Roudnici
Prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš plánují sledovat sčítání hlasů do sněmovny společně se svými volebními týmy. Současný prezident Miloš Zeman bude na výsledky čekat v Lánech. ČTK to sdělili mluvčí uchazečů o prezidentský post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Jak se vyvíjela životní úroveň Čechů v uplynulých třiadvaceti letech?
Vývoj výše průměrného měsíčního příjmu českých domácností, růst průměrných mezd zaměstnanců, procentní nárůst příjmů domácností seniorů, změny ve struktuře spotřeby, údaje o tvorbě úspor a úvěrů domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Lithium musí zůstat v Čechách
Pokud se má lithium v Česku těžit, tak musí být zajištěno několik podmínek. Zejména peníze z těžby musí zůstávat v Čechách, a především v regionech, kde těžba probíhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Omlouváme se Ukrajině za prezidenta Zemana
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s výroky prezidenta Miloše Zemana ohledně anexe Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Již dvacáté kolokvium českých, moravských a slovenských bibliografů proběhlo v Moravské zemské knihovně
Při jeho slavnostním zahájení předala JUDr. Kateřina Kalistová, náměstkyně pro řízení sekce živého umění, ocenění za celoživotní přínos a práci v oblasti česko-slovenské spolupráce na poli knihovnictví a bibliografie doc. Jaromíru Kubíčkovi a doc. Miloši Kovačkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
MZV: Náměstek Dürr slavnostně otevřel honorární konzulát v Bălţi a jednal s moldavskými partnery
Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr navštívil 12. října 2017 Moldavsko, kde se zúčastnil slavnostního otevření nového českého honorárního konzulátu ve druhém největším moldavském městě Bălţi. Tamtéž se zúčastnil i slavnostního předání daru českého Hasičského záchranného sboru moldavským kolegům v rámci české rozvojové spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Bezák (ČSNS): České politické elity selhaly, a proto volme strany a hnutí, které nevládly
Za týden budou už finišovat parlamentní volby. Je na Vás občanech - voličích, komu dáte hlas. Vězte, že Váš hlas má velkou cenu. 8 milionů hlasů je třeba k tomu, aby nastaly potřebné změny v naší společnosti a politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kdo přinese nějaké prasácké video s Trumpem, které ho sestřelí, dostane milion dolarů. Pornomagnát Flint rozjíždí akci
Server Novinky.cz napsal, že vydavatel pornografie Larry Flynt nabízí až deset milionů dolarů (dvě stě osmnáct milionů korun) za informace, které by mohly vést k zahájení procesu impeachmentu, ústavní žaloby, jež by amerického prezidenta Donalda Trumpa zbavila úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vencálek (Zelení): Škola zítřka? Otevřená, bez bariér, s doceněným učitelem
České děti se nerady učí. Chybí jim dovednosti, nemají zájem o vědu a jejich výsledky do velké míry určuje zázemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: V Účtenkovce se bude soutěžit o Nový Ford Focus
Ministerstvo financí dokončilo výběrové řízení na dodavatele osobního automobilu, o který se bude soutěžit v prvním slosování Účtenkovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nic vracet nebudu, vzkázal Bakala přes advokáta. Nebetyčná drzost, odepsal server
Na webu VašeVěc se objevil komentář k aktuálnímu dění ohledně žaloby podané současným vedením OKD na miliardáře Zdeňka Bakalu. Podle vyjádření Jana Kalvody, který je právním zástupcem Bakaly, nehodlá bývalý spolumajitel OKD Zdeněk Bakala na základě žaloby žádné peníze vracet. Má jít o dvacet čtyři a půl miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bešík (Realisté): Realisté a zdravotnictví
Je zřejmé, že v naší společnosti v současné době rezonují hlavně bezpečnostní témata (zvláště pak ilegální migrace nebo terorismus). Vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě i v Evropě je to celkem pochopitelné, i pro Realisty je téma bezpečnosti nesmírně důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Akademie věd na návštěvě nejbohatšího ústavu
Ústav organické chemie a biochemie v pražských Dejvicích má v rámci Akademie věd zvláštní postavení. A to nejen pro svoji velikost, úspěchy v mezioborovém výzkumu a okolnost, že od svých prvopočátků v polovině 40. let jedenáctkrát změnil své jméno – byl mimo jiné Ústavem technologie lučebnin organických a výbušných, Ústavem organické technologie či Ústředním ústavem chemickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Předseda Pirátů Bartoš: Nejsme jen strana pro IT magory
Serveru Echo24.cz poskytl rozhovor adept na vstup do sněmovny, lídr Pirátů Ivan Bartoš. Podle něj jeho stranu média řadí mezi progresivní městské voliče i stoupence Tomia Okamury. Bartoš vysvětluje, že oni sami se považují za klasicky liberální stranu, která chce svobodu a otevřenost a je proti regulaci a progresivismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Trh s mlékem a vepřovým masem se po krizi vzpamatoval
Situace na trhu s mlékem, vepřovým i hovězím masem se po krizi v předchozích letech stabilizovala. Ceny těchto komodit pomalu rostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští celníci zajistili padělky na tržnici Sapa
Více než tři tisíce kusů padělaného textilního zboží, kožené galanterie, brýlí, parfémů a obuvi, zajistili pražští celníci v úterý 26. září, během kontrolní akce v tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Sociální demokracie má realistický a předvídatelný politický program
Sociální demokraté za všech tří vlád dokázali, že umí vyvést zemi z krize po předchozích pravicových vládách a že umí řešit problémy spoluobčanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Expert na těžbu z Vysoké školy báňské: Vysvětlím vám, proč se státní podnik do těžby lithia nehrne. Slova o "krádeži století" jsou hodně předčasná
ROZHOVOR „Nemůžeme zatím říkat jako někteří politici, že se jedná o krádež století, jelikož samotná těžba lithia nic neřeší, je ztrátová a ekonomicky nezajímavá a stát by ji musel dotovat,“ konstatuje přední český odborník na těžbu surovin Vladimír Slivka z Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, který má i rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ve svém oboru a je také stálým členem komise Světového hornického kongresu. Svoje vyjádření pak ostravský expert ještě dál upřesňuje: „Nejprve by se musely vybudovat provozy na zpracování lithia, vyřešit problémy s dopravou horniny, postavit fabriky na výrobu baterií nebo dalších koncových výrobků. Teprve potom by se stala celá záležitost atraktivní a vyplatila by se.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček o australské firmě z Panenských ostrovů, se kterou podepsal memorandum: Velvyslanectví je prověřilo a řeklo nám, že jsou důvěryhodní
V rozhovoru pro Bakalovy noviny rozebíral ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček nejen memorandum o budoucí těžbě lithia, které podepsal s australskými těžaři. Přednostní právo těžit české lithium v Krušných horách má podle ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka společnost Geomet hlavně proto, že má řadu udělených povolení k průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Bilaterální spolupráce zaměstnanců českých a norských ženských věznic
V návaznosti na úspěšnou bilaterální spolupráci v rámci projektu PDP5 –„Zvýšení efektivity přípravy vězněných žen před propuštěním z věznice Opava“, v jejímž rámci se čeští a norští zaměstnanci ženských věznic zúčastnili v březnu a dubnu 2017 studijních cest, zorganizovala VS ČR další dvě cesty do ČR a Norska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Kompetence státních zástupců
Rozhodnout o vazbě má v současnosti soudce, ale musí o ni požádat žalobce. Takový logický nesmysl vyplodili naši zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Šanghaji a provinciích Fujian a Če-ťiang jednal CzechInvest o potenciálních investicích
Ve dnech 17. až 21. září 2017 uspořádali zástupci agentury CzechInvest v Číně tři investiční semináře se zaměřením na lákání investorů s vysokou přidanou hodnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Europoslanec KSČM: Máme na lithium zkušené geology i horníky. A smlouva s Diag Human taky původně vypadala nevinně. Senátoři předvedli, jak jsou odtržení od života
„Senát nezklamal. Testimonium paupertatis senátu máme hned ve dvou bodech. Jde o nekorektní a hloupý komentář k vystoupení Miloše Zemana a pocit senátorů, že vše vědí lépe než ostatní a nechtějí se nechat nějakou kauzou lithium rušit ze své důležité práce. Jenom tím ukázali, jak jsou odtrženi od života,“ tvrdí ke kauze lithium a k usnesení senátu komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM). A má za to, že ti, kteří v případu lithia hovoří o loupeži za bílého dne, případně o „modelu a la OKD“, trochu přehánějí. „Přesto vzhledem k právní nejistotě, která vzniká z možných zvláštních výkladů smluv o ochraně investic uzavřených ČR s různými zeměmi světa, může být takováto nezávazná smlouva – Memorandum o porozumění – zneužita,“ říká Kohlíček kromě jiného v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Metodická příručka k rozdělování a spojování podniků z pohledu pravidel podpory de minimis
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství vypracoval „Metodickou příručku k rozdělování a spojování podniků z pohledu pravidel podpory de minimis a zaznamenávání údajů do centrálního registru podpor malého rozsahu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Nejsem povýšený, jsem jeden z vás, vzkazuje lidem Macron. Novinářům ale nadbíhat odmítá
Server Novinky.cz napsal, že francouzský prezident Emmanuel Macron se v rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel bránil obvinění, že je povýšený a že je prezidentem bohatých. V obsáhlém článku, který Der Spiegel nazval Macronovým výrokem Nejsem arogantní, říkám a dělám, co chci, Macron také řekl, že se odmítá bratříčkovat s médii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Překvapivé souvislosti Havlíčkova podpisu memoranda na lithium. Možná se nám prý díky tomu rodí nová koalice
Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se na serveru Prvnizpravy.cz vyjádřil k diskusi o memorandu o budoucí těžbě lithia v Krušných horách. Dokument podepsal sociálnědemokratický ministr Jiří Havlíček necelé tři týdny před volbami do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Expert na těžbu z Vysoké školy báňské: Pokud nenecháme Australany těžit, hrozí reálně arbitráž. Už jednou se přesně toto stalo
ROZHOVOR „Nemůžeme zatím říkat jako někteří politici, že se jedná o krádež století, jelikož samotná těžba lithia nic neřeší, je ztrátová a ekonomicky nezajímavá a stát by ji musel dotovat,“ konstatuje přední český odborník na těžbu surovin Vladimír Slivka z Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, který má i rozsáhlé mezinárodní zkušenosti ve svém oboru a je také stálým členem komise Světového hornického kongresu. Svoje vyjádření pak ostravský expert ještě dál upřesňuje: „Nejprve by se musely vybudovat provozy na zpracování lithia, vyřešit problémy s dopravou horniny, postavit fabriky na výrobu baterií nebo dalších koncových výrobků. Teprve potom by se stala celá záležitost atraktivní a vyplatila by se.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš není čert, a rozhodně ne agent Moskvy. Toto o něm napsali ve významných amerických novinách
Nad osudem České republiky po předpokládaném vítězství hnutí ANO Andreje Babiše v parlamentních volbách se zamýšlí list Chicago Tribune v komentáři Emily Tamkinové, redaktorky amerického časopisu Foreign Policy. Babiš podle ní není takový strašák, za jakého je často vydáván. "I kritici připouštějí, že Babiš je podnikatel, nikoliv ideolog," píše se v komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Nechodíme k volbám, neposlouchají nás?
Teď ruku na srdce, měli jste někdy pocit, ze politika není pro vás? Pocit, že politika je tu pro ty starší? Já si myslím, že přesně tenhle pocit někdy měla většina z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Noví členové předsednictva Technologické agentury ČR
12. října 2017 skončilo druhé funkční období v předsednictvu Technologické agentury ČR (TA ČR) RNDr. Martinu Bunčekovi, Ph.D. (místopředseda TA ČR), Ing. Miroslavu Janečkovi, CSc. a doc. Dr. Ing. Vladimíru Kebovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezidenti V4 řešili západní Balkán. Hlavně Bosna se prý stává za saúdské peníze základnou teroristů
Prezidenti středoevropských zemí z takzvané visegrádské čtyřky (V4) na jednání v maďarském Szekszárdu podpořili integraci zemí západního Balkánu do Evropské unie a vyslovili se pro urychlení tohoto procesu. Podle českého prezidenta Miloše Zemana, který se dvoudenní schůzky s kolegy z Maďarska, Polska a Slovenska zúčastnil, se hlavy států rovněž shodly, že hlavně v Bosně je riziko šíření radikálního islámu. Prezidenti na summitu hovořili také o ekologii, dvojí kvalitě potravin v zemích EU či digitalizaci a s ní spojenými problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ze Svatováclavské poutě vykázali protibabišovského stánkaře. A toto jsme následně zažili s radnicí, kde velí exministr obrany Picek
Schovat auto s přeškrtlým portrétem Andreje Babiše a neprodávat antibabišovské suvenýry. To nutili pořadatelé Svatováclavské poutě ve Staré Boleslavi stánkaře Oskara Fukse. V prvním vyhověl, v druhém ne, takže má prý příští rok utrum. Starosta Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi a bývalý ministr obrany Vlastimil Picek slíbil, že vše nechá prověřit. A nakonec reagovali i pořadatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Půlnoční rozhovor s Okamurovou debutantkou Hyťhovou: O paparazzi z ČT, Okamurově domečku a skutečné demokracii pro obyčejné lidi
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Na ČT se naši poslanci v takové míře měli pohybovat celé čtyři roky,“ říká jednička ústecké kandidátky hnutí Svoboda a přímá demoracie (SPD), krajská zastupitelka Tereza Hyťhová, která také o ČT uvedla: „Přístup se mění tři měsíce před volbami, a to z jednoho důvodu.“ Hyťhová popisuje atmosféru předvolební televizní debaty, které se účastnila, a přidává vzkaz těm, kdo se smáli výkonu jejího kolegy Miloslava Roznera z jižních Čech. V rozhovoru vysvětlila, jak to SPD myslí s návratem ke kořenům antické, židovské a křesťanské kultury: „Vánoce, Velikonoce, státní svátky, je to také naše písmo, památky, demokracie a láska k bližnímu, kterou Evropané přejmenovali na lidská práva.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Martan (SPO): Boj se suchem a bio-sluníčkáři souvisí
Kandidáti ve volbách do PS prý využívají strachu lidí k získávání voličů - např. o vodu. Mají to však podloženo: dle veřejných map sucha byla Šumava a Jižní Morava v září 2017 nejsuššími regiony v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalá ministerská náměstkyně žaluje stát kvůli svému odvolání
Bývalá náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Taie Kolaříková podala žalobu na stát kvůli svému odvolání z funkce. Tvrdí, že ji ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) odvolal v rozporu se služebním zákonem. Zároveň podala stížnost kvůli tomu, že nyní má coby řadová referentka na ministerstvu o polovinu menší plat, než jaký měla jako náměstkyně. Uvedla to dnes večer Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Peklo. Ksichty. Mamlasové. Režisér se podíval, kdo vlastně kandiduje
Režisér David Martinek se na svém facebookovém profilu rozhovořil o nadcházejících sněmovních volbách. „Volby v banana republic jsou za pět dní,“ zmínil úvodem s tím, že se na volebních lístcích snažil najít někoho, kdo je slušný člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Noc divadel 2017 již popáté zapojí divadla z celé republiky
Jubilejní ročník Noci divadel s podtitulem „Forever Young“ proběhne 18. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Proč volit Starosty
Jan Farský na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Sexuální výchova v předvolebním čase
Sexuální výchova je téma, které čas od času rozvíří hladinu veřejného mínění. Někdy vzplanou silné emoce z řad konzervativců i liberálů, vášnivě se mohou přít tradicionalisté s pokrokáři, polínko pod kotel obligátně přikládají zejména náboženští fundamentalisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jenisová (KDU-ČSL): Lékaři v obcích nejsou, chce to změnu
Poskytování zdravotní péče v České republice je na vysoké úrovni, solidární systém veřejného zdravotního pojištění umožňuje každému stejný rozsah hrazených služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Richter (ANO): Odměňování pracovníků ve školství
Školství má jednu velkou nevýhodu, každý si tímto systémem prošel a tak si myslí, že do této problematiky vidí a je kompetentní fundovaně o ní hovořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal nepotřebnou administrativní budovu v Jaroměři v hodnotě téměř 5,7 milionu korun
Náchodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových převzalo od Generálního finančního ředitelství majetek v katastrálním území Jaroměř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Hrdina moderní doby
Nevím jak vám, ale mně osobně se zdá, že poslední dobou se nám v seriálové i filmové produkci hlavně romantického ražení objevuje stále ten samý synteticky vymodelovaný do zelena obarvený hrdina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ruští trolové dokáží v USA ovlivnit cokoliv. Web britské levice přináší děsivá odhalení
Britský levicový deník The Guardian přinesl text o tom, jak Rusové ovlivňovali přes sociální sítě Američany. Zvláště před prezidentskými volbami z roku 2016, jenže zdaleka nejen tehdy. Prý v tom pokračují dodnes. Zneužívají k tomu třeba spory kolem amerického fotbalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr školství přijal zástupce Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech se dnes sešel s Tomášem Vokáčem z organizace Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, která přináší do ČR úspěšný program pro mladé lidi uznávající výsledky neformálního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Slouží e-Government sobě nebo i občanovi?
V souvislosti s diskusí ohledně rušení poštovní sítě v důsledku její „liberalizace“ bývá argumentováno mimo jiné tím, že služby, které dnes Česká pošta občanovi poskytuje, lze zajišťovat jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jindřich Šídlo politikům: Jestli vás to nebaví, tak nekandidujte. Ale nestěžujte si
Na vlnách Českého rozhlasu zpovídala Barbora Tachecí novinářského matadora Jindřicha Šídla, který jako novinář referuje už o osmých volbách. Na jedné straně prý politiky obdivuje, protože nasazení v předvolební kampani považuje za obrovské, a diví se jim, že to vydrží. Ale když jsou politici zvolení, neměli by si podle Šídla stěžovat, litovat se a tvrdit, že do politiky nechtěli. Tak neměli kandidovat, podotýká Šídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Kastrace společnosti aneb Jak ze svobodných lidí nadělat tažná hovada
Ztělesněním svobody může být třeba býk. Má chuť do života, je plný energie, je to bojovník ochotný rvát se s každým a kdykoli, má sexuální apetýt, dere se vždy dopředu a je nesnadné jej ovládat. Není radno si s býkem zahrávat, mohli byste přijít k úrazu. Přesto je snadné dosáhnout toho, aby se býk zklidnil a byl ovladatelný. Uříznou se mu koule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Rakušané volí. Předseda lidovců Kurz se k urně probíjel mezi novináři
Rakušané si od rána volí novou vládu. Nedělní volby budou v mnoha věcech přelomovým momentem. Zaprvé proto, že pravděpodobně přivodí pád velké koalice lidovců a sociálních demokratů, kteří společně v zemi vládli po desítky let. Tyto volby s sebou nesou ještě jednu novinku. Novým rakouským kancléřem se může stát člověk, kterému bylo v roce 2016 teprve třicet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): ČSSD zakrývá pochodem svou neschopnost využít ekonomický růst
ČSSD, která tu poslední čtyři roky měla premiéra a vládla, dnes pořádá opoziční pochod za vyšší mzdy. Hloupější snahu zakrýt neschopnost využít poslední čtyři roky slušného ekonomického růstu ve vládě k pozitivním změnám, bychom jen těžko hledali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist