Oficiální zpravodajská média

Udženija (ODS): Kalousek opět „uhnul“ a neudržel své nervy na uzdě
Před týdnem pan Kalousek zaútočil na předsedu Petra Fialu na základě vymyšleného titulku, dnes TOP 09 pokračuje nehorázným rádoby vtipným útokem v podobě zaplaceného inzerátu na úvodní straně pražského deníku Metro, který jde za veškeré hranice slušné a korektní volební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Účelové argumentace
Nestačím se divit, co někteří lidé jsou schopni udělat pro manipulaci s veřejným míněním, zejména když jsou na to školeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Merkelová a Juncker už vyhrožují Sebastianovi Kurzovi
V Bruselu, Berlíně a zřejmě i Paříži nastává zděšení. Ten mladý kluk chce vytvořit koalici s xenofóbní a protiemigrační politickou stranou. A tak Mutti Merkel v dopise připomíná, co by snad měl kurva měl Sebastian vědět, že rakouská FPÖ je cosi tak nebezpečného jako Alternativa pro Německo a když ona se s Alternativou nebaví, nemůže se ani Sebastián bavit se Svobodnými.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO, které může zásadně ovlivnit kampaň. Šéf Pirátů Bartoš tam stojí v hodně zvláštní společnosti
Voliči rozhodnou v pátek a sobotu, koho do Sněmovny pošlou, už nyní je však bráno za hotovou věc, že pětiprocentní hranici poprvé překročí i Piráti. Zároveň s tím na povrch vyplouvají různé informace a materiály, například snímky pirátského šéfa Ivana Bartoše z demonstrací levicových extremistů vítajících migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Děvky se lekly. Štěpán Kotrba a jeho prognóza voleb, doprovozená výkladem
Analytik Štěpán Kotrba přinesl svůj odhad volebních výsledků související s výsledkem hlasování Poslanecké sněmovny v kauze lithium.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Průser je úplně jinde. Po schůzi s lithiem se objevily další informace
Lidové noviny přinesly dnes soubor otázek a odpovědí ke kauze lithium. Včera totiž Sněmovna požádala vládu, aby zrušila platnost memoranda o lithiu, které podepsal s australskou společností ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Velkou debatu v ČT provázely soustavné roztržky Okamury a Hermana. „Nebát se a nekrást,“ vykřikl Schwarzenberg, když šlo o bezpečnost země
O stavu demokracie hovořila desítka lídrů politických stran a hnutí v předvolební debatě ČT24. Moderátorkou večera byla Daniela Písařovicová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Šíří TOP 09 dezinformace? Podívejte se, jaký inzerát si dnes nechala otisknout
Producent a komentátor Jakub Horák, jenž se rozhodl v předvolební kampani pomoct Pirátům, se zlobí na TOP 09. Strana Miroslava Kalouska se prý neštítí takřka ničeho. Šíří prý dokonce fake news o tom, jak mohou dopadnout volby a jakou roli budou v nové sněmovně hrát Piráti. Horák navíc není jediným rozzlobeným. Rozčílila se i politička ODS Alexandra Udženija. Pořádně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek hodil granát do Babišovy kampaně
Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek možná velmi rázně zasáhl do předvolební kampaně. Na svém Twitteru totiž zveřejnil neobyčejně výbušné tvrzení týkající se kauzy Čapí hnízdo. Ta již skoro dva roky pronásleduje favorita voleb, předsedu ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Finanční správa likvidovala nevinné lidi, budu požadovat konec Martina Janečka a Aleny Schillerové
Aktuální informace z reportáží Seznam.cz a informace, které vycházejí najevo a lze si je ověřit z veřejných zdrojů v insolvenčním rejstříku, vrhají ještě větší stín na události, kdy Finanční správa ČR bez důkazů likvidovala nevinné podnikatele a celé jejich rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejné lékárny budou ve středu za své požadavky stávkovat
Veřejné lékárny se připojují k protestu praktických lékařů a plně podporují výzvu České lékárnické komory a ve středu 18.10.2017 na půl hodiny zavřou své provozy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Parlamentné listy byly smazány ze seznamu konspiračních webů
Slovenská verze ParlamentníchListů.cz, kterou taktéž provozuje společnost OUR Media, byla smazána ze stránek www.konspiratori.sk. Tento web dlouhodobě upozorňuje na údajná porušování obsahových pravidel a snaží se ukazovat zejména na takzvané fake news.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Tchajwanský mezinárodní žebříček vysokých škol: Univerzita Karlova v první dvoustovce světových univerzit
Univerzita Karlova obhájila loňské umístění v dalším mezinárodním žebříčku vysokých škol. Podle nejnovějšího vydání Tchajwanského rankingu se stejně jako vloni umístila nejlépe ze všech českých vysokých škol, a to na konci druhé stovky univerzit. Nejlépe z českých vysokých škol se umístila i v širších oborových skupinách či jednotlivých hodnocených oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Telička chystá velkou akci k odstranění prezidenta Zemana: Táhne nás na východ
Pavel Telička toho má dost. Serveru iHNed.cz oznámil, že už má dost toho, jak nás prezident Miloš Zeman táhne na východ. Rozhodl se proto prezidentu Zemanovi postavit. A nejen proti němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Čínská velvyslankyně navštívila Národní park Šumava
Ve dnech 14. a 15. října navštívila Šumavu mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice Její Excelence Ma Keqing za doprovodu svého manžela a atašé Wang Qian. Součástí její dvoudenní návštěvy byla i exkurze na některá místa Národního parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Dnes byl za účasti ministra dopravy Dana Ťoka slavnostně otevřen obchvat Třince
Řidiči mohou ode dneška využívat obchvat Třince. Jedenáct kilometrů dlouhý úsek Nebory – Oldřichovice – Bystřice je součástí silnice I/11 a výrazně uleví obyvatelům města Třinec a obce Vendryně. Stavba také významným způsobem pomůže velkým firmám sídlícím v regionu. Obchvat je zároveň významnou trasou propojující Českou republiku se Slovenskem a Polskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Letouny CASA byly skvělý nákup. U soudu s Parkanovou na tom trval exnáměstek Barták
Martin Barták, bývalý náměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu, u úterního soudu hájil nákup letounů CASA pro českou armádu. Podle jeho slov se koupil správný produkt za odpovídající cenu. Poněkolikáté také prohlásil, že on sám se na výběru letadel nijak nepodílel. V případu figuruje Barták jako svědek, obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě majetku čelí jeho někdejší nadřízená Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Rodiče dětem nejčastěji dávají jména Jan a Eliška
Mezi dětmi narozenými v lednu bylo nejvíce Janů a Elišek. Rodiče dali svým potomkům 496 různých chlapeckých a 593 dívčích jmen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Za zneužití zajišťovacích příkazů může i Zaorálek. Nechápu jeho náhlé procitnutí
Reakce předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury na vyjádření Lubomíra Zaorálka k zajišťovacím příkazům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Přiznání
Chcete slyšet, koho a hlavně proč Šichtařová bude v těchto volbách volit? Pokud ano, tak vám to řeknu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Mámo, nevol Babiše, napsal syn a poslal to do novin
Viktor Němec se rozhodl napsat dopis své mamince. Věděl sice, že se jí tenhle dopis nebude líbit, ale prý to musel udělat. Hovoří v něm o šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi a o cenzuře, která Českou republikou pomalu, ale jistě prostupuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka bude k memorandu o lithiu žádat doporučení právníků
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si nechá poradit od právníků, jak postupovat s memorandem o lithiu, k jehož zrušení v pondělí večer vyzvala kabinet Sněmovna. Mluvčí vlády Martin Ayrer dnes ČTK sdělil, že Sobotka počká, až bude usnesení doručeno na Úřad vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Rakouské memento
Výsledky rakouských voleb potvrdily to, co je zjevné dlouhou dobu – obyvatelé evropských zemí jsou nespokojeni s tím, kam směřuje a jakou budoucnost jim chystá bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, který v posledních dvou dekádách ovládl evropskou politiku na bruselské i národních úrovních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nestálost ministra Hermana
Prahu zaplavily plakátky KDU-ČSL. Je na nich pražský lídr Daniel Herman a starosta Prahy 7 Čižinský. Hesla hlásají „Stálí v názorech“, „Odvážný v činech“, a „Zodpovědně.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Herman vysvětlil, jak mu víra v Boha pomáhá v politice
Lidovecký ministr kultury Daniel Herman poskytl předvolební rozhovor křesťanskému magazínu Christnet. Prozradil v něm např., že se obrací s prosbou o radu k Bohu, když má učinit nějaká důležitá rozhodnutí. Důležitých rozhodnutí se v politice dělá hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Příběhy s otevřeným koncem. Díl 39 – Volby, které (ne)byly
Před osmi lety – a zdá se to při pohledu do zpětného zrcátka skoro jak půlstoletí – se měly odehrát volby do Poslanecké sněmovny. Konkrétně v pátek 9. a sobotu 10. října 2009. Mělo se jednat o předčasné volby, které by zkrátily páté volební období Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Schnur: „Politický střed“ je kapitulace demokracie před mamonem
Volba menšího zla a mýtus tzv. ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle. Prožíváme babylonské zmatení pojmů, ale i politických vizitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Sabina Slonková na poslední chvíli vrhla předvolební bombu na Andreje Babiše
Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na serveru Seznam Zprávy přineslo příběh mladé rodiny, kterou měly zničit zajišťovací příkazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Propad registrací aut v EU
Současný úspěch české ekonomiky je spojený především s průmyslem, který se už na HDP podílí téměř třetinou. Je to nesrovnatelně více, než v ostatních – zvláště pak západních zemích – EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Předpovědi výsledků voleb jsou stejně nepřesné, jako předpověď počasí
Nenechme se ovlivnit průzkumy preferencí jednotlivých stran. Ke změně je nezbytná vysoká účast voličů. Hádky o Memorandu o lithiu, odpovědnost vlády a jejího předsedy. Jedna z posledních možností něco změnit i pro budoucnost našich dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
A teď Czexit... Brusel se prý potí hrůzou. O konci Česka v EU píše i cizí tisk, který se ptal v Praze
Britské deníky Daily Mail a Express se zevrubně věnují politické situaci v České republice několik dní před volbami. Označují Andreje Babiše za českého Donalda Trumpa a zmiňují sílící pozici euroskeptiků v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Zemanův postoj aneb Komu patří Krym?
To, že prezident Zeman někdy zastává postoje poněkud nevšední, je všeobecně známo. Ovšem místo povrchního odsuzování je spíše důležitější se zamyslet nad tím, co říká a nikoli jak to říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Havlíček, Dolejš a Kolovratník se sešli po devíti hodinách ve sněmovně ještě ve studiu ČT. Téma? Opět lithium
Sněmovna požádala vládu, aby zrušila platnost memoranda o lithiu, které podepsal s australskými těžaři krátce před volbami ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Ten byl spolu s poslanci Jiřím Dolejšem (KSČM) a Martinem Kolovratníkem (ANO) hostem pořadu Události, komentáře ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Je třeba se zeptat, proč právě teď a v čím zájmu
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Schůze čtyři dny před volbami nemůže přinést rozumný závěr
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Borka (KSČM): Bohužel bohužel jenom o lithium
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nohavová (KSČM): není to náhodou tak, že zloděj křičí - chyťte zloděje?
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Zelenou dalším projektům dala Hradecko-pardubická aglomerace
Hradecko-pardubická aglomerace poskytne další dotace z Evropské unie na významné východočeské projekty. Podporu na jednání Řídícího výboru ITI získaly projekty základních škol, nových cyklostezek, revitalizace památek nebo také výzkumné aktivity Univerzity Pardubice a první projekty z podnikatelského sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis děkanovi Fakulty veterinárního lékařství: Vraťte nám naši školu
Vraťte nám školu, kde se studenti bojí u zkoušek vyhození kvůli nevědomosti, a ne z nedostatečné loajality k vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ať Brusel přestane kecat do našich záležitostí, napsal v debatě se čtenáři senátor Doubrava. A pokud jde o zlodějnu jménem lithium...
Z PROFILŮ senátor Jaroslav Doubrava odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Padaly dotazy ohledně Romů v Janově, pravomocech senátu nebo průšvihu s lithiem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Podporujeme požadavky Sdružení praktických lékařů
Prohlášení Strany soukromníků České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Důchodová reforma v pěti bodech
KDU-ČSL dnes představila svůj návrh důchodové reformy. První návrh strana představila již v roce 2011; nyní ho aktualizovala a představila jeho hlavní teze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Lékaři protestují. Tak si přečtěte, co jim z obrazovky ČT vzkázal Tomáš Cikrt
V úterním Interview na ČT byl hostem moderátorky Světlany Witowské šéfredaktor zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Rozebíralo se především to, že sedm tisíc doktorů ve středu zavře své ordinace. Pokud nová vláda neodloží elektronické recepty, přijdou podle sdružení praktických lékařů ještě větší protesty. Na podporu protestu zavřou na půl hodiny i některé lékárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
IDEA pro volby 2017: Důchody ve volebních programech
Politické strany ve volebních programech opomíjejí problémy pracujících důchodců i tíživou situaci vdov a vdovců. Návrhům valorizací se věnují jen obecně a až na výjimky z nich nelze dovodit žádné konkrétní změny. Do volebních programů se nově dostalo téma služeb pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Do vlády s ANO bez Babiše? Nikoli, a to nejen kvůli Čapímu hnízdu
Médii proběhla zpráva, že Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek z Hnutí ANO převzali od Policie ČR obvinění z dotačního podvodu v kauze „Čapí hnízdo“. Opět jsme při této příležitosti z úst předsedy hnutí slyšeli, že jde o „kampaň a pseudokauzu“, jejímž cílem je poškození jeho osoby před blížícími se volbami. Ohraná deska...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Prostějovská firma, která zaměstnávala načerno, dostala téměř dvoumilionovou dotaci. Žádný problém, tvrdí ministerstvo
KAUZA Prostějovská firma Vít Spáčil, prádelny a čistírny s.r.o., kterou šetřil inspektorát práce kvůli nelegálnímu zaměstnávání, obdržela eurodotaci na snižování energetické náročnosti ve výši 1,7 milionu korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu na tom problém nevidí a nerespektování zákoníku práce podle něj s udělením dotace nesouvisí. Případ Věry J., kterou kvůli údajné práci načerno u této firmy vyškrtl úřad práce z rejstříku nezaměstnaných, skončil až na stole ombudsmanky Šabatové. Kvůli dalšímu člověku, který ve firmě pracoval bez smlouvy, pak společnost dostala padesátitisícovou pokutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura se střetl s reportérem Parlamentních listů. Šlo o bratra a peníze z Ruska. Hned se přitočil štáb s kamerou a začal manipulovat...
REPORTÁŽ Pánové, končíme! Volali rozzlobení občané, kteří se sešli na Hradčanském náměstí v Praze před Pražským hradem, aby dali prezidentovi Miloši Zemanovi a předsedovi ANO Andreji Babišovi najevo, že už toho bylo dost a že už by v této zemi neměli vládnout, neboť už patří do koše. Na pomoc si vzali obří vlajku Evropské unie. Socha T. G. Masaryka si vyslechla opakované provolávání hanby Masarykovu nástupci v úřadě, Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ander (Zelení): Rodinná, nikoli Dětská nemocnice
Investice do rodinných pokojů a veškerého vybavení nezbytného proto, aby nemocnice mohly běžně přijímat spolu s dětmi i jejich rodiče, musí být jednou z priorit pro české zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Spolupráce českých a moldavských hasičů funguje již 5 let
Ve čtvrtek 12. října 2017 byla ukončena druhá etapa spolupráce mezi českými a moldavskými hasiči. V Kišiněvě slavnostně předal nakoupené vybavení moldavské straně generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Reakce na předvolební dotazník Rekonstrukce státu
Na kandidáty ČSSD se v minulém týdnu obrátila organizace Rekonstrukce státu s dotazníkem, který má zjistit postoje k návrhům v oblasti boje proti korupci a posílení transparentnosti veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Jára Cimrman se už potřetí objevil na poštovní známce
Česká pošta představila v úterý 17. října 2017 už třetí poštovní známku s Járou Cimrmanem. Po předchozích dvou unikátních „kruhových“ známkách si všichni zájemci mohou zakoupit známkový sešitek nazvaný Půlstoletí s Cimrmanem, obsahující 8 ks známek označených písmenem A, tedy v nominální hodnotě 16 Kč (celý sešitek stojí 128 Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Výsledek rakouských voleb ekonomickou situaci v EU, ani v ČR nijak zásadněji neovlivní
Komentář k dopadu výsledku rakouských voleb - na ekonomiku ČR, eurozóny i EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vystrašený Jiří Pehe promluvil do světa o tom, co v Česku bude po volbách. Nahlédněte
Politolog Jiří Pehe má strach, jak bude Česko vypadat po volbách. Se svými obavami se svěřil serveru Politico.eu. Odborník varuje, že se pravděpodobný příští premiér chystá odvrátit od Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Neuhnula. Ostatní přestali, Kalouskova poslankyně, jež před lety urazila důchodce, stále vyplácí z eráru svého syna. Toto nám k tomu řekla
Rodinní příslušníci coby zaměstnanci poslanců se v médiích probírali mnohokrát. Fenomén, který též často kritizuje veřejnost, stále úplně nevymizel. Patrně nejviditelnějším příkladem je poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková, která už několik let takto z veřejných peněz platí svého syna Roberta. A to až do konce volebního období, jak ukazuje web sněmovny. Hájí se tím, že mu platí pouze tisícovku měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Devadesát procent nemocných osteoporózou jsou ženy
Osteoporóza, neboli řídnutí kostí, postihuje především ženy. Z říjnové analýzy Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR, ZP 211) vyplynulo, že ze všech nemocných je 89,6 % žen. Na léčení této nemoci pojišťovna ročně vydá téměř 200 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: „Bitva na Bílé hoře“ bude s pokutou
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila mimořádnou kontrolu na akci „Bitva na Bílé hoře“, kde se mimo rekonstrukce slavné bitvy prodávalo i občerstvení. A právě na dodržování zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let se ČOI zaměřila a objevila, že ze třech kontrolovaných obchodníků jeden nedodržel zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Svobodní a KDU-ČSL proti zastavení přijímání muslimů, ANO a Piráti podpora homosexualismu
Zajímavé výsledky odpovědí na otázky kladené jednotlivým politickým stranám si může každý nerozhodnutý volič (a nejenom on) zkontrolovat ve volební kalkulačce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Finanční správa postupuje nezávisle
Ministerstvo financí se znovu ohrazuje proti snaze reportérů Seznam Zpráv S.S. a J.K. o diskreditaci postupů rezortu v rámci série "reportáží" zaměřených na problematiku zajišťovacích příkazů a souvisejícímu vyjádření ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se na uvedené reportáže odkazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Data dálkového průzkumu Země Evropské kosmické agentury jsou volně k využití
Na České zemědělské univerzitě v Praze se v pátek a sobotu 13. a 14. října 2017 konal hackathon EOvation Agriculture. Dvacítka studentů, začínajících podnikatelů a dalších nadšenců ve čtyřech týmech měla za úkol vytvořit aplikace, které by pomohly řešit dopady klimatických změn na zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Monika Hášová: Jakub Michálek začíná zákeřně lhát
Musím důrazně dementovat tvrzení Jakuba Michálka z Pirátské strany, kdy ve svém rozhovoru dne 6. 10. 2017 pro ParlamentníListy.cz uvedl lež, a to, že kontrolní výbor zastupitelstva hl. m. Prahy schválil usnesení, kterým jsem se měla dopustit porušení etického kodexu. Žádné takové usnesení schváleno nebylo a své příjmy jsem uvedla po souhlasu Pražské energetiky a.s. a projednání v dozorčí radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Studentský “Projekt Osvětim” je vystaven v Komunitním centru Prádelna
V měsíci listopadu mohou návštěvníci Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici shlédnout výstavu unikátního projektu studentů Smíchovské střední průmyslové školy v Praze 5, jejíž zahájení proběhlo v pondělí 16. října. Součástí vernisáže byla také ukázka virtuální reality z dílny studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa v případě firmy KM Plus nepochybila
Finanční správa pro svůj postup v případě firmy KM Plus měla prokazatelné důvody, které veřejnosti ráda sdělí, pokud bude ze strany daňového subjektu řádně zbavena mlčenlivosti. Oprávněnost postupu Finanční správy dokazují i dva rozsudky krajského soudu, které potvrdily důvody pro vydání zajišťovacího příkazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mladá sporťačka ČT promluvila k volbám. Přidal se Robert Záruba
Sportovní komentátoři České televize se vyjádřili k nadcházejícím volbám. Záruba si rýpl do politiků, kteří zneužívají téma uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Mou prioritou je česká rodina, která žije, podniká nebo pracuje ve svobodné České republice, říká adeptka ODS do Sněmovny
ROZHOVOR „Chci, aby naše země nežila pouze v pocitu bezpečí, ale aby skutečně bezpečná byla. Nechci, aby naši zemi pohltily zájmy cizích mocností. Prožila jsem celé dospívání v komunismu. Když teď vidím, co nám vnucují z Bruselu, bojím se, že o naši svobodu zase přijdeme. Místo cenzury shora dnes nastupuje autocenzura, opět se začíná vracet zásada „držet ústa a krok“. Já chci, aby moje děti vyrůstaly ve svobodě, ne ve strachu jako moji rodiče,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zuzana Majerová, kandidátka za ODS v Olomouckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Valašské Meziříčí je valašským lídrem v oblasti Smart City. Co to městu a jeho obyvatelům přináší a do budoucna přinese?
Hostem Rozhovoru s... regionalnitelevize.cz je tentokrát starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů ke kontrole EET
Úřad pro ochranu osobních údajů vydává následující tiskovou informaci v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb (EET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Matějíček (ODA): Mladí do politiky - ano či ne?
Tento článek pojednává o tom, proč se mladý člověk rozhodne jít do politiky a jaké vnitřní přesvědčení ho k tomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Miliardáři se přou: Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že nejde o charitu
Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům dalšího miliardáře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v časopisu Forbes, že Kellner si udělal školu, ze které pro sebe čerpá dobré absolventy. Babiš magazínu řekl, že takovou činnost nepokládá za charitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nová publikace Dávky pomoci v hmotné nouzi
Ombudsmanka vydala publikaci, která uceleně a podrobně zpracovává problematiku dávek pomoci v hmotné nouzi. Shrnuje a zobecňuje v ní zásadní stanoviska, která veřejný ochránce práv formuloval od roku 2007 za dobu účinnosti zákona o pomoci v hmotné nouzi. Vychází přitom z více než 3 500 vyřízených podnětů týkajících se dávek pomoci v hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zrůdnost. Proud migrantů bude pokračovat. Zhovadilost od Jourové. Dienstbierovi se podařilo tímhle dokonale naštvat lidi a tuto věc občané politikům spočítají... Akademik hovoří
ROZHOVOR Vědecký pracovník Akademie věd ČR v oboru přírodních věd a kandidát do Poslanecké sněmovny za ODS ve Středočeském kraji Tomáš Vaněk ostře kritizuje, že většina senátorů se odmítla zabývat novelou Ústavy, která občanům zaručuje právo držet zbraň pro sebeobranu. Lidé by podle něj měli bedlivě sledovat, kdo hlasoval pro různé nesmysly, a podle toho také volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Guvernér ČNB Rusnok oceněn za hladké ukončení kurzového závazku
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok získal ocenění Guvernér centrální banky pro střední a východní Evropu pro rok 2017. Cenu mu udělil magazín GlobalMarkets, oficiální časopis výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Janderová (ODS): V Košicích se bojuje za Prahu
Ústav paměti národa v Bratislavě obhájil před slovenským ústavním soudem svůj názor na spolupráci Andreje Babiše s komunistickou tajnou policií a nedovolil relativizovat svazky Státní bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba veřejnosti představí metodu mediace coby způsob smírného řešení sporů
Probační a mediační služba chystá při příležitosti mezinárodního Dne řešení konfliktů (Conflict Resolution Day) sérii akcí s názvem Dny mediace, na kterých veřejnosti představí mediaci jako způsob smírného řešení sporů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Placek: I nenápadní kandidáti do sněmovny můžou sehrát velkou roli
Zatímco zpravodajství českých médií o blížících se sněmovních volbách plní informace o kontroverzních volebních lídrech, desítky zajímavých osobností na kandidátkách zůstávají bez povšimnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Vedení Prahy 6 není transparentní
Mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 6, které vyvolalo 19 opozičních zastupitelů ze Strany zelených, ODS, ČSSD a KSČM, skončilo dne 16. října 2016 dříve, než začalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický je můj milenec, oznámil prý populární herec
Předseda Zelených má údajně milence. Tvrdí to alespoň server Blesk.cz, který se odvolává na slova herce z dobře známého seriálu Ordinace v Růžové zahradě Daniela Krejčíka. Krejčík přesvědčuje veřejnost, že on a Stropnický jsou milenci. Matěji Stropnickému by prý tato informace mohla pomoct ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To je lež, paní Slonková. Těsně před volbami jde do akce i Agrofert
Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka se ohradil proti pořadu Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na serveru Seznam Zprávy. Vysílání přineslo příběh mladé rodiny, kterou měly zničit zajišťovací příkazy. Oba reportéři přitom poukazovali na nitky k Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Spory u soudů trvají léta
Zákonodárce by měl soudům nařídit, jaký je logický postup při řešení soudních sporů. Občan má nárok na včasné a spravedlivé rozhodování soudů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Lithium? Příležitost pro PPP projekty
Pan ministr průmyslu a obchodu by měl být pochválen. V situaci, kdy horní zákon jde na ruku těžebním společnostem, prosadil do memoranda větu o kapitálovém zapojení českého státu do těžby lithia. Pokud by další povolovací procesy k těžbě probíhaly dle platné (špatné) legislativy, český stát by o své nerostné bohatství přišel. Pan Havlíček neotevřel korupčně cestu European Metals Holding. Otevřel dveře českému státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: Nedodělaná aplikace PID info je bez klíčových dat
Představení nedodělané aplikace PID info (beta verze) týden před volbami je spíše kampaň, než reálná snaha zlepšit služby občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Jděte k volbám a volte uvážlivě
Nevím, jestli máte stejný pocit jako já. Ta letošní volební kampaň je taková nějaká nedomrlá a vyčpělá. Naše novinové schránky sice plní letáky a materiály různých volebních stran a seskupení, z bilbordů na nás civí různé „hlavy“, vyhlašující tu válku nízkým mzdám, tu podporu rodin, ale jinak…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Matěj Stropnický je můj milenec, oznámil populární herec
Předseda Zelených má údajně milence. Tvrdí to alespoň server Blesk.cz, který se odvolává na slova herce z dobře známého seriálu Ordinace v Růžové zahradě Daniela Krejčíře. Krejčíř přesvědčuje veřejnost, že on a Stropnický jsou milenci. Matěji Stropnickému by prý tato informace mohla pomoct ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Občané, pozor! Marta Kubišová, Magda Vášáryová, Martin C. Putna a jiné elity vám radí, jak volit! Vše na VIDEU
Volby do Poslanecké sněmovny jsou tu již za tři dny. A sociální sítě i internet se tak hemží videi či doporučeními, jak volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Šidáková (TOP 09): Jsem člověk, který miluje svobodu
Kandidátka do poslanecké sněmovny za TOP 09 v Královéhradeckém kraji s číslem 15, MUDr. Silvie Šidáková, se narodila v Chrudimi, vystudovala medicínu v Praze a žije v Trutnově. To je ta kratší verze. Podívejme se na tu delší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Výbor Evropského parlamentu schválil zprávu o vysílání pracovníků
Výbor pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu dnes přijal kontroverzní zprávu o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, kterou předložila francouzská europoslankyně Elisabeth Morin-Chartier, jako zpravodajka z frakce lidovců, ve spolupráci se svojí holandskou kolegyní Agnes Jongerius z frakce socialistů a demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tenhleten utřinos! Bubák! Ondřej Neff natvrdo: Šeredná překvapení, to hrozí po volbách. Já volím takto
ROZHOVOR „Kalkul, který jednou přijde do učebnic scestné strategické koncepce,“ rozebírá situaci před volbami známý spisovatel, publicista Ondřej Neff, který předpokládá, že případná koalice ANO, KSČM a SPD by polarizovala společnost, „jak jsme to nezažili od devětaosmdesátého roku“ a znamenala by politickou sebevraždu Andreje Babiše. V souvislosti s rozložením sil na politické scéně už teď hovoří o předčasných volbách. Zamýšlí se také nad hlasováním v Rakousku a ve Francii: „Vyhrál z mého pohledu taky kluk, který dával pozor ve škole, měl samé jedničky, má hezkou ženu, zvolili ho prezidentem republiky a je nástupcem de Gaulla a Napoleona. Tenhleten utřinos! Proč? Protože je to mediální figura.“ Zhodnotil také přístup politiků k migrační krizi a v závěru řekl, komu dá svůj hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politická schizofrenie
Nejen ODS a ANO 2011 jsou politickými soupeři ČSSD. Je to i TOP 09, SPD či KSČM. Ale také Lidovci, kteří se dnes ke společnému vládnutí nehlásí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Paní poslankyně Černochová by si měla nejdříve ověřit skutečnost a až potom radit
Reakce ministra Stropnického komentář Jany Černochové k nehodě na akci Den s armádou 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Jedinečnou výstavou šlechtických portrétů vrcholí Rok renesanční šlechty
Výstava Podoby a příběhy. Portréty renesanční šlechty, kterou Národní památkový ústav pořádá ve Šternberském paláci ve spolupráci s Národní galerií v Praze, nabídne návštěvníkům rozsáhlou kolekci renesančních portrétů a osobních předmětů nejvyšší české a moravské šlechty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Přibil si šourek k Rudému náměstí, uřízl si kus ucha. Pak utekl z Ruska před Putinem a teď v Paříži podpálil banku
Ruský umělec Pjotr Pavlenskij na sebe upět upozornil. Tentokrát podpálil budovu francouzské centrální banky na Place de la Bastille. Informoval o tom server wave.rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
SÚJB: Bilaterální jednání jaderných dozorů České republiky a Spolkové republiky Německo
Ve dnech 9. – 10. října 2017 se v Litoměřicích uskutečnilo 21. bilaterální jednání zástupců českého a německého státního dozoru nad jadernou bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Robejškův prezidentský kandidát má vystaráno. Kandidaturu mu podepsali poslanci pěti stran
Šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek se stal oficiálním kandidátem na post hlavy státu. Hynek na tiskové konferenci strany Realisté oznámil, že získal podpisy dvaceti poslanců, což je počet, který pro podání kandidatury stačí a nahrazuje podpisy 50 tisíc občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průšvih Okamury? Něco mu možná uteklo. Drsné ohlasy na rozhovor s ním. A další věci. Česká média vystoupila proti šéfovi SPD
Tři dny před sněmovními volbami vyplouvají některé záležitosti na předsedu SPD Tomia Okamuru, jehož hnutí v předvolebních průzkumech stoupá a opanovává druhé či třetí místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Rozklad EU? Po volbách v Rakousku se vyjádřil Orbán a jeho ministr. Mají radost. Ale Juncker...
Zahraniční média a politici odlišně reagují na výsledek parlamentních voleb v Rakousku. Zatímco Viktor Orbán a jeho vláda neskrývají nadšení. Liberální politici a novináři jsou zděšeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán zahájil provoz unikátní „otevřené“ věznice: odsouzené připraví na návrat na svobodu
V Jiřicích na Nymbursku byla dnes slavnostně otevřena první tzv. otevřená věznice v Česku. Specializované zařízení bude připravovat odsouzené s delším trestem na zodpovědný návrat do společnosti. Podmínky ve věznici se budou blížit těm na svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Stále lze jednat poctivě
Za několik málo dní máme zase volby. Po delší době jsou opět prakticky v normální, nezkrácené lhůtě. Skoro se dere na jazyk, všechno tedy bylo v pořádku. Skutečně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Přehrada Letovice přilákala stovky návštěvníků
Netradiční možnost nahlédnout do zázemí přehrady Letovice využilo v sobotu 14. října přes 300 lidí. Pracovníci státního podniku Povodí Moravy zpřístupnili veřejnosti prostory vodního díla a podali odborný výklad o historii, technických parametrech a plánované rekonstrukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Jak řešit reklamovaný úsek cesty z Frýdku-Místku do Dobré
Lépe zkontrolovat firmy, zda při opravách silnic rekonstruují cesty přesně podle projektu. To je důvod, proč vedení Moravskoslezského kraje nechalo měřit na vozovkách asfaltové vrstvy. První měření ukázalo, že zhotovitel při opravě vozovky z Frýdku-Místku do Dobré použil méně materiálu, než měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Lithium? Zaorálek vytáhl na Babiše jinou věc, o které prý dobře ví a lidem to ublíží
Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se v rozhovoru pro MF Dnes vymezil proti vládě, v níž by po volbách působil i lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Podle Zaorálkových slov by vláda s Babišem byla směšná, kvůli Babišovým policejním obviněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - konečně svědci! (2. část)
Výslech dlouhovlasé svědkyně Mileny Pfeifer, jemuž jsem věnoval předchozí článek, po dvou dnech přerušilo náhlé onemocnění obžalovaného Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ), v jehož nepřítomnosti nebylo možné pokračovat. V následujícím týdnu ale pro změnu ohlásila neschopnost paní svědkyně. Nebylo to překvapení, protože předzvěstí byly bolesti, které ji viditelně trápily zejména v druhém dnu výslechu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Venkovské prodejny podporujeme v rámci dotačního programu
Sbližování Střední školy obchodu, řemesel a služeb v Žamberku a zaměstnavatelů v regionu pokračuje. Společnost Konzum, která v regionu provozuje síť venkovských prodejen, vybavila ve spolupráci se školou učebnu pro obory prodavač a obchodník. Náklady činily 350 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Pražští celníci zajistili padělky na tržnici Sapa
Více než tři tisíce kusů padělaného textilního zboží, kožené galanterie, brýlí, parfémů a obuvi, zajistili pražští celníci během kontrolní akce v tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši. Falzifikáty byly označeny logy renomovaných světových módních výrobců, např. Adidas, Nike, Michael Kors, Puma, Gucci, Dior, Dolce Gabbana, Chanel a další. V případě, že by se toto padělané zboží podařilo prodat, škoda majitelům ochranných známek by byla více než 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zemek (ČSSD): Reálný zisk z těžby a úpravy lithia je zhruba půl miliardy ročně
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Co se stane, když Geomet koupí někdo jiný?
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Chtěl bych znovu konstatovat, že memorandum není právně závazné
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Komárek (ANO): Ministr, který pár dní před volbami uzavírá biliónovou smlouvu, je buď blbej nebo navedenej
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Položili jsme 16 otázek a odpověď zatím nebyla žádná
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Padesát milionů na zeleň do měst a obcí
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR dnes spouští dotační výzvu s alokací 50 milionů korun na obnovu a zakládání zeleně v obcích a městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek besedoval: Ringo Čech, toho jsem poznal... Romové nelžou, řekli mi, když mě odsoudili
REPORTÁŽ „V prezidentských volbách dám samozřejmě svůj hlas Miloši Zemanovi, protože ten jako jediný dodržel slovo a dal mi milost. Přitom Václav Havel znal můj spis, tvrdil, že mi věří, ale neudělal to. Václav Klaus si prostudoval materiály o mém případu a sliboval také, že s tím něco provede. Nakonec ale řekl, že neměl odvahu mne propustit. Víc asi není k tomu už co dodat,“ konstatoval nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek, který přijel do ostravského Knihcentra na besedu s autogramiádou své knížky – Můj život bez mříží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Tato bolševická vláda je tou největší pijavicí na pracujících, vzkazuje kandidát soukromníků Jan Baránek. Když potká mladého člena KSČM, který je na to hrdý, dělá se mu mdlo
ROZHOVOR Bolševická vláda obviňuje zaměstnavatele z vykořisťování, ale pohled na náklady za zaměstnance odhaluje, že největší pijavicí je nabubřelá státní správa, říká podnikatel Jan Baránek. A kritizuje, že současná vláda hází klacky pod nohy živnostníkům a malým a středním podnikatelům. „Pro fungující demokratický stát je však silná střední třída životně důležitá, protože nás podrží i v časech, kdy nadnárodní společnosti budou ve velkém propouštět a budovy plné úředníků budou naprosto k ničemu,“ varuje Jan Baránek, který kandiduje za Stranu soukromníků na kandidátce ODS v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Dominik Feri hraje a zpívá na cestu k urně: Volby jsou důležitý, doraž i ty. Když uhájíme svobodu, budeš moct dál kalit
Dominik Feri kandiduje za TOP 09 v Praze. Doba, po kterou může oslovovat voliče, se povážlivě krátí, tak se rozhodl vytáhnout těžký kalibr. Nazpíval zvláštní „song“ o volbách. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Tomášek (Soukromníci): Konec legrace. Jde o naše peníze a naše doktory
Jako dítě jsem vždy nechápal, co všechno si tak obrovské zvíře, jako kůň, nechá líbit od mého táty - cholerika. Jak je možné, že při své síle se nechá honit pod sedkem, dřít v zápřahu při orbě a nechává se nakopat vždy, když šlápne na sazenici brambory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa likviduje konkurenty Agrofertu, tvrdí svědek
Ministerstvo financí podle webu Info.cz ovlivňuje chod svých podřízených organizací. Náměstkyně Alena Schillerová, kterou exministr a lídr ANO Andrej Babiš navrhoval do čela resortu jako svoji nástupkyni, se aktivně účastní porad vedení finanční správy a zajímá se o živé kauzy. To vše vyplývá ze zjištění webu Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Jak Respekt vrtí psem aneb cenzura novináře Spurného
...je to hra, na kterou jsme přistoupili, která není v pořádku, která vlastně i tu atmosféru před volbami do velké míry znejisťuje, protože voliči už nemají ponětí, co je pravda, co je hra a jak to je. Mám obavu z toho, že tyto anonymní zdroje se jaksi stávají samozřejmostí našeho politického nebo našeho mediálního života. Toto je problém, protože to ovlivňuje volby sekundárně, ve druhé bázi. Toto ovlivňuje volby tím, že lidé nevědí, z jakých informací si mají skutečně vybírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Na mediálním trhu musí být rovné podmínky
Bez svobodných a pluralitních médií není svoboda ani demokracie. I na mediálním trhu musí platit rovné podmínky. A právě to dnes neplatí a hrozí monopol internetových gigantů typu Google nebo Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veterán politických debat Ota Černý rozebral odcházející sněmovnu. Budete koukat, koho by si z ní rád přivedl do Debaty
„Nejednotná koalice, nejednotná opozice! Byla víc občanům lhostejná, než minulé. Věcná jednání přehlušily hádky a laciné epizody. Vlastně to byl od začátku do konce volební boj,“ soudí o končící Poslanecké sněmovně v rozhovoru pro ParlamentníchListy.cz novinář a známý moderátor Ota Černý, jehož si mnoho Čechoslováků pamatuje z diskusního pořadu ČT Co týden dal. Podle něj se politika dneška výrazně změnila od devadesátých let. „Nastoupily intriky, osobní války a objevila se i čirá nenávist. Ta především ve vládní koalici,“ tvrdí. A proto by jej prý už dnes nebavilo mít vlastní televizní debatu a zvát si do ní současné politické elity...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jak se stát milionářem díky sociálnímu systému. Své otřesné zkušenosti nám popsal starosta Sokolova Picka
Spekulativně skupovat levné byty, cíleně je pronajímat lidem v sociální tísni, a proměnit tak sociální dávky v garantovaný příjem z nájmů. Tak jednoduše lze popsat výnosný byznys, který v současnosti „kvete“ především v severozápadních Čechách. Zatímco obchodníci s chudobou bohatnou, sociálně vyloučené lokality se rozšiřují a sociální napětí roste. Přesně takový příběh se nyní odehrává například v Sokolově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Plamínková sabotuje vnější okruh
Představitelé klubu TOP 09 a nezávislých v zastupitelstvu hlavního města Prahy dlouhodobě naléhají na rychlé dobudování vnějšího pražského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR objekt pro chov vyder
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Havlíčkově Brodě převzal od Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky budovu včetně pozemku v Pavlově u Ledče nad Sázavou, která slouží jako objekt pro pozorování a chov vyder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Profesorka z Makedonie odhalila praktiky, jakými už 27 let bojuje EU o vliv na Balkáně. Ale současné sankce proti Rusku prý velmi pomohly...
Na Balkáně narůstá soupeření mezi Ruskem a Evropskou unií. Jde o moc politickou i ekonomickou. Vesměs slabé, mnohdy zkorumpované vlády se potýkají s vnitřními problémy, které jsou ještě komplikovány obavami z terorismu a dalších migrantských vln. Přesto Balkán na něčem vydělává. Zcela jistě je to i na obchodním embargu s Ruskem, kdy mnohé státy, včetně Slovenska, obchodují právě přes Srbsko. Ve svém příspěvku na mezinárodní novinářské konferenci Rusko a Evropa s tím seznámila přítomné profesorka Fakulty ekonomických studií Mezinárodní slavistické univerzity v Makedonii, prof. Šekerinka Ivanovská, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Na kandidátce SPD jsme našli dva, kterým se to možná líbit nebude
Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) by se podle průzkumů volebních preferencí mohla v letošních volbách dostat do Poslanecké sněmovny. Průzkum agentury Median populistické a protievropsky naladěné straně Tomia Okamury přisuzuje zisk 6,5 procenta hlasů. Okamurovu stranu k úspěchu žene populismus a strach z migrační krize. Předvolební hesla SPD pak slibují boj za „slušné lidi“. V posledním měsíci se ale vynořily pikantní informace ohledně dvojice Okamurových kandidátů, které vrhají pochybnosti zejména na autentičnost jednoho bodu programu SPD, a sice boji proti lichvě a zadlužování. ParlamentníListy.cz si na ně posvítily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Mýty a fakta k znepoplatnění dálnice D6
Reakce na informace uvedené v rubrice „Názory, ohlasy“ Karlovarského deníku (17. 10. 2017) a k článku v Parlamentních listech (16. 10. 2017) k znepoplatnění dálnice D6
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Kdybych nebyla v politice, vstoupila bych do aktivní zálohy
Představa vlády Andreje Babiše a Vojtěcha Filipa v mixu s panem Okamurou je noční můra, míní v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně Jana Černochová. Prozradila, proč neočekává oteplení vztahů mezi Ruskem a Západem a z jakého důvodu shledává velkou hrozbu v působení některých mezinárodních organizací a EU. Ohlédli jsme se také za jejím dosavadním působením v politice, zhodnotila krizi, kterou si ODS prošla, a ostře odsoudila jednání policistů vůči řidiči automobilu na plzeňské křižovatce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Plesl: Příští týden touhle dobou očekávám demonstrace za záchranu demokracie. Ještěže je v USA Trump
Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes, kterou před pár lety koupil šéf hnutí ANO Andrej Babiš, se svým tradičním způsobem vyjádřil k nadcházejícím sněmovním volbám. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Nejškodlivější návyková látka na světě? Alkohol
Britská The Independent Scientific Committee on Drugs vyhodnotila celkovou škodlivost 20 nejčastěji zneužívaných návykových látek. Projekt byl financován organizací The Centre for Crime and Justice Studies.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V listopadu se začnou stavět nové úseky dálnice D6
V polovině listopadu může začít výstavba tří nových úseků dálnice D6 v délce 14,6 kilometrů. Konkrétně se jedná o stavbu úseku od Nového Strašecí do Řevničova, včetně samotného obchvatu města. Dalším připravovaným úsekem je obchvat Lubence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zahradil smutně: Včerejší Sněmovna byla vítězstvím Babiše. Ani komunisti z toho nevyvařili tolik. A v ČT jeho člověk nejlíp. Ach jo
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu svěřil s „uměleckým dojmem“ z lithia ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce v akci HAD provedla 187 kontrol
Česká obchodní inspekce uskutečnila v rámci celostátní kontrolně-preventivní akce HAD (Hazard, alkohol a děti) 187 mimořádných kontrol zaměřených na hraní hazardních her a požívání alkoholu osobami mladšími 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Minule označoval svoji oběť za prostitutku. Teď se Afričan před soudem krotil, ale...
Před soudem v německém Bonnu pokračovalo další kolo soudního přelíčení s ghanským migrantem, který letos v dubnu pod pohrůžkou zabití mačetou znásilnil mladou ženu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD sletěla pod 10 procent, a to ještě před lithiem. Potvrzen skok Okamury. Babiš v pohodě, zato pásmo, ve kterém visí Kalousek...
Preference hnutí ANO Andreje Babiše posilují. Kdo však zaznamenává ještě větší raketový vzestup, je hnutí SPD Tomia Okamury. Rostou také Piráti pod vedením Ivana Bartoše. Ukázal to volební model STEM pro TV Nova. Průzkum vznikl těsně přes mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny o lithiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Hájek (ANO): Jenom na ložisku Cínovec bychom mohli přijít až o 9,5 miliardy
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Lumpárna je to, co tady projednáváme
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Hodně jsme slyšeli o populismu, málo se věnovali základu
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Havlová (Úsvit): Když není memorandum závazné, anulováním nic nezkazíme
Projev na 61. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. října 2017 k Posouzení podpisu MPO pod memorandem s australskými těžaři k těžbě lithia na svrchovaném území ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zloprcek! Když kníže, Okamura či Herman odjeli z ČT, začala drsná salva slov
„Chovanec mne pozitivně překvapil, Herman působí trochu jako inkvizitor,“ řekl ohledně pondělí večerní debaty na ČT24 mediální analytik Jiří Mikeš. Zatímco Milana Chovance pochválil, například pro Petra Fialu měl spíše kritická slova. „Fiala je svým způsobem podle mého názoru tragédie pro ODS. Není to lídr formátu Klause,“ vysvětlil mediální analytik a řekl také, kdo podle něj vyhrál ve slovní přestřelce mezi Hermanem a Okamurou, kdy Okamura nazval ministra kultury lhářem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Termín ukončení financování NPŽP v letošním roce se blíží
Pokud chcete proplatit finanční prostředky z Národního programu Životní prostředí ještě v letošním roce, máte čas do konce listopadu. Žádosti o uvolnění finančních prostředků podávejte průběžně a bez zbytečných odkladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Část lékařů a lékáren bude ve středu stávkovat, chtějí víc peněz
Asi dvě třetiny praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů nechají ve středu své ordinace zavřené. ČTK to řekl za Koalici soukromých lékařů Petr Šonka. Mimo provoz budou dopoledne na půl hodiny také některé lékárny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist