Oficiální zpravodajská média

VIDEO Babiš uprostřed „výtlemu“: Za minulého režimu jsme měli zahrádky, vyráběli jsme, zavařovali, dělali jsme paštiku... Mám strašný život
Andrej Babiš navštívil studio televize Šlágr. Rozhovor s ním vedl samotný majitel televize Karel Peterka, který hned na úvod vyjádřil obavy, že bývalý ministr financí přichází kontrola z finančního úřadu. Vzhledem k tomu, že šlo o zábavný pořad, zabral jeho podstatnou část hlasitý smích všech zúčastněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zoufalci z TOP 09! Neštítíte se ničeho! Kolem strany Kalouska přituhuje
TOP 09 rozčílila svou negativní kampaní i své příznivce. A nejen je. Proti negativním inzerátům, které se v předvolební kampani objevily, se vyjádřil i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Návod, jak se zbavit nepohodlné Okamurovy SPD. Publicista Pavel Chrastina upozorňuje, jak lze pomocí pidistran ovlivnit volby
Dlouholetý publicista Pavel Chrastina upozorňuje na situaci, do které chtěli „ti velcí“ vmanévrovat Okamurovu nepohodlnou SPD. Jenže zapomněli na to, že český volič se probral z dvacetileté mrákoty, není hloupý a dnes už to dokáže politickým dinosaurům jednoduše spočítat na základě všech jejich minulých skutků. Přestává brát vážně plytká volební hesla, chce radikálnější změnu a také si více uvědomuje, že je to právě stará politická struktura, která ohrožuje jeho budoucnost nejvážněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Synot rozšiřuje své působení v Makedonii
Skupina SYNOT rozšiřuje své aktivity na Balkáně. Nově majetkově vstupuje do společnosti The Slots, která je jedním z největších provozovatelů výherní hrací techniky v Makedonii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Slavný režisér: Svinstvo, jak zbohatli. Křiklouni se bojí lidu, proto ty nálepky stran. Čapí hnízdo, směšné. A paní Němcová...
ROZHOVOR „Antibabišovské kampani čouhá sláma z bot… Věřím, že čeští voliči to vidí… A ti, kteří házejí na svého politického protivníka kýble špíny, sklízejí opačný efekt, než doufali,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jen pár dní před volbami známý režisér Jiří Adamec. Promluvil například i o předvolebním zápase o hlasy voličů. „Už jsme si přece všichni zvykli, že v tomto případě platí snad nejvíce, že účel světí prostředky… Proto vulgarity, lži, osočování čteme, vidíme a slyšíme denně ze všech stran,“ říká Jiří Adamec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Euro šíří finanční problémy jednotlivých států do všech evropských zemí, je neštěstím EU. Slova uznávaného profesora Rejnuše jdou proti Sobotkovu volání po jeho brzkém přijetí
Týden poté, co na sněmu Svazu průmyslu a dopravy prohlásil premiér Bohuslav Sobotka, že Česká republika musí co nejdříve, jakmile to bude možné, přijmout euro, zaznělo naprosto protichůdné vyjádření z úst experta. Profesor Oldřich Rejnuš, který se zabývá soudobým vývojem světového finančního systému s ohledem na vznik novodobých jak ekonomických, tak i společenských rizik, konstatoval na konferenci Vyšehradské fórum, že euro je na pokraji kolapsu a šíří problémy z jedné členské země Evropské unie do všech ostatních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Gratulujeme k volebnímu výsledku Svobodné straně Rakouska
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Infografika o volební účasti
Podívejte se, kolik voličů dorazilo do volebních místností při minulých volbách do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Výrazná podpora Andreji Babišovi. Dokonce padlo: Za Čapí hnízdo mu buďme vděční!
Známý pražský developer Radim Passer v minulosti podpořil mnoho politických stran – od ČSSD přes ODS až po TOP 09. Teď sází na Andreje Babiše, a to i navzdory tomu, že jde o trestně stíhaného politika. Za firmu Čapí hnízdo, kvůli které je stíhán, prý budeme Babišovi jednou i děkovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TV Barrandov: Volební lídři v Duelu Jaromíra Soukupa speciál oslovili 576 tisíc diváků
Poslední Duel Jaromíra Soukupa speciál opět převálcoval Předvolební debaty České televize a dosáhl prozatím nejlepšího výsledku od začátku vysílání. Pozvání přijalo osm volebních lídrů, kteří byli pod palbou otázek generálního ředitele TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Prokázali jste státnickou prozíravost, poděkoval Josef Skála poslancům, kteří podpořili KSČM ve věci lithia
Místopředseda KSČM Josef Skála děkuje poslancům a poslankyním, kteří přispěli k přijetí usnesení zavazujícího ministra Havlíčka vypovědět referendum o lithiu. Právě Skála byl hlavním iniciátorem akce, která vedla k mimořádné schůzi Sněmovny čtyři dny před volbami, která ministru Havlíčkovi jasně řekla, že s jeho krokem nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci vrací úder a podává trestní oznámení na Českou televizi
V pondělí v odpoledních hodinách podal Radek Nováček, místopředseda Bloku proti islamizaci - Obrana domova trestní oznámení na ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Blahopřeji svému příteli za odvahu říkat pravdu! Netanjahu pochválil Zemana za jeho slova ve Štrasburku. A přidaly se stovky Izraelců
Prezident Zeman dostal významnou pochvalu za své vystoupení v Radě Evropy. Na svém facebookovém profilu ji vyslovil Benjamin Netanjahu, premiér Státu Izrael. „Děkuji svému příteli Miloši Zemanovi,“ napsal lídr židovského státu s odkazem na řeč hlavy státu týkající se Blízkého východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Docent Hlaváček: Část čtenářů PL potřebuje utvrdit v klišé, že se někde stále rozhoduje „o nás bez nás“, třeba v Bruselu. Je to pohodlné. Dívejte se na ČT, to je skutečně svobodná platforma
ROZHOVOR Češi a Češky, běžte k volbám a nevolte komouše a fašounky, nevyřeší to, co vás trápí, ale budou se vám brzy plést do toho, co se týká vaší nezcizitelné svobody. Tak apeluje pár dní před volbami docent českých dějin Univerzity Karlovy Petr Hlaváček na ty, kteří mohou svými hlasy rozhodnout o tom, jak to bude v naší zemi v příštích čtyřech letech vypadat. Historik a filozof považuje za komické hovořit o hnutí ANO jako o protestu proti establishmentu, když v jeho čele stojí někdejší komunista a pozdější privatizační kejklíř Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Zaorálek prozradil, jak sám sebe potrestá, když prohraje volby
Moderátorka Rádia Impuls Zuzana Bubílková před volbami zpovídala volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Ten mimo jiné prozradil, co se bude dít, pokud prohraje volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakultu stavební nově povede profesor Jiří Máda
Novým děkanem Fakulty stavební ČVUT v Praze bude prof. Ing. Jiří Máca, CSc. Akademický senát ho do čela fakulty zvolil dnes většinou hlasů hned v prvním kole tajného hlasování. Po jmenování do funkce rektorem ČVUT nahradí od 1. února 2018 dosavadní děkanku fakulty prof. Ing. Alenu Kohoutkovou, CSc., které závěrem ledna končí druhé funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
V Rakousku vyšla výbušná kniha. Odhalila mimo jiné jisté zájmy z USA, aby se uprchlíci dostali do Evropy
V Rakousku před několika dny vyšla dlouho očekávaná kniha „Flucht – Wie der Staat die Kontrolle verlor“, kde se její tři autoři zamýšlejí nad dopady migrační krize na dění v Rakousku i celé Evropě. Jak již napovídá samotný název, „prouprchličtí politici“ svoji úlohu dle autorů příliš nezvládli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO plné sprostých slov: Naštvaný občan nahrál prohlášení, koho rozhodně nebude volit
Rozezlený občan poslal jasný vzkaz všem lidem, kteří volí komunisty. Ve videu kolujícím po internetu poslal „do prd*le“ všechny ty, kteří volí šéfa KSČM Vojtěcha Filipa a jeho stranické kolegy. „Posr*ný, zkur*ený, zpíč*ný, komouše“, nebere si servítky občan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Rodina je pro nás na prvním místě
Náš volební program má přes dvě stovky konkrétních bodů. Ale všechny lze nakonec popsat jednou větou: to vše děláme pro rodinu a pro naše děti, aby se jim u nás dobře žilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
FOTO „Babiš zabil...“ Drsná kampaň na severu
REPORTÁŽ Lidé jsou mnohem angažovanější a řeší detaily, říká o předvolební kampani severočeský poslanec Jaroslav Foldyna. Chválí za to média, která informují stylem, jenž poutá pozornost. Lídr ČSSD pro Ústecký kraj se tak vyjádřil pro ParlamentníListy.cz během návštěvy Loun. Pochvalu si ovšem nevysloužili romští „nepraví“ pěstouni nebo hnutí ANO, které je prý zabijákem pomoci pro děti samoživitelek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
,,Hovado!" Ivánku, Ivánku... Další zajímavosti o lídrovi Pirátů Bartošovi
Na předsedu Pirátů Ivana Bartoše vypadla ze skříně nepěkná minulost. A dva dny před volbami důkazy o spojení s levicovými militanty, označovanými v USA za teroristy, očividně těžko rozdýchává. Na dotazy o podivných položkách jeho životopisu odepisuje vzkazy jako „jste hovado“ nebo „z takových jako jste vy se mi zvedá kufr“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Češi chtějí referendum a nechtějí euro
Společnost Datamar se ve svém průzkumu zpracovaném pro deník Právo českých občanů dotazovala, jaký je jejich názor na uzákonění lidového hlasování, jaký je jejich názor na zavedení eura či například na výši a existenci minimální mzdy. Datamar se zajímal také o názor českých občanů týkající se možného příchodu cizinců do ČR za prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO Ivana Bartoše s levičáckou Antifou? „Hrdej!“ „Nestydím se“
Česká pirátská strana je raketou letošní předvolební kampaně. Strana zadredovaného předsedy Ivana Bartoše byla vnímána spíše na okraji politického spektra, v posledních týdnech se však ukazuje jako čím dál reálnější, že se dostane do Poslanecké sněmovny. To pochopitelně vyvolává zájem, co jsou ti Piráti vlastně zač, a občas se objeví skutečně mimořádné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Německý deník se informoval, co si myslí migranti o ženách. Není to nic povzbudivého
Německý deník Augsburger Allgemeine zjišťoval, jak se uprchlíci ze zemí třetího světa dívají na ženy. Pro aktivisty bojující za ženská práva to nejsou příliš příznivé zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Nový Majdan? Odejdi, Porošenko, žádal v Kyjevě dav svolaný Saakašvilim a „Julčou“
V Kyjevě je stále veselo. Naposledy v úterý tam svolal přímo před parlament demonstraci Michail Saakašvili, bývalý prezident Gruzie, později na Ukrajině gubernátor v Oděse a nyní vyzyvatel kyjevské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš: Neodejdu. To chcete loutkového premiéra? Celý život žiju v krizi. Kalousek provedl podvod
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se nedomnívá, že by jej obvinění mělo v nadcházejících sněmovních volbách nějak ovlivnit. Jak uvedl v rozhovoru pro MF Dnes, stíhaní byli i italský premiér Berlusconi nebo francouzský prezident Chirac.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Jen počkej, ty babo Drtinová! Ringo Čech řekl, jak se pomstí moderátorce. A také to, jakou má ona přezdívku
František Ringo Čech, superlídr SPO, se v pořadu XTV.cz Luboše Xavera Veselého vyjádřil mimo jiné ke svému podpisu Anticharty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Nabídka ČD Ski v Česku a na Slovensku v zimní sezóně 2018
Už na třináctou lyžařskou sezónu se připravují České dráhy ve spolupráci se sedmi partnerskými skiareály v Čechách a na Moravě a se čtyřmi lyžařskými resorty na Slovensku. Každou zimu využije nabídku ČD Ski přes tři tisíce lyžařů. Nabídka na slevy skipasů bude platit od 13. ledna až do 2. dubna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Policie odložila případ úmrtí Miloslava Ransdorfa. Zde je důvod
Pražská policie odložila prošetřování okolností úmrtí europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) s tím, že nezjistila nic protiprávního. Na dotaz ČTK to dnes uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Ransdorf náhle zemřel loni v lednu ve věku 62 let. O prošetření smrti usilovala politikova rodina, která skon dávala do souvislosti s Ransdorfovým zadržením ve Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Asociace cestovních kanceláří: Prodej lyžařských zájezdů stoupá
Po úspěšné letní sezoně hlásí cestovní kanceláře velký zájem i o pobyty na horách. Stále více lidí si už předem vybírá svou lyžařskou dovolenou, a tak není divu, že nabídka cestovních kanceláří a agentur je i pro toto období opravdu pestrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Hrozí, že dojde k volebním podvodům, varuje server
Server Info.cz přinesl zprávu o tom, že se ztratily tisíce nevyplněných voličských průkazů. Pokud je někdo vyplní a zneužije, může volit hned několikrát, v různých volebních místnostech. Dopustí se tak fakticky volebního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Spiknul se proti Babišovi i bruselský OLAF?
Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) prý již odeslal na české ministerstvo financí závěrečnou zprávu o kauze Čapí hnízdo. Veřejnosti to včera prásknul bývalý premiér Mirek Topolánek. „Do voleb to kluci určitě nepřeloží, že? Nebo jo?,“ napsal na svém twitterovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek si v DVTV stoupl před kameru a naznačil lidem, jak se rozhodovat ve volbách
Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v pořadu Apel internetové DVTV lidem naznačil, koho by mohli volit. Je přesvědčen, že je třeba dát hlas těm stranám, které Českou republiku udrží v Evropské unii a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ANO asi bude k vytvoření vlády potřebovat dva partnery
Hnutí ANO, které je považováno za jasného favorita na vítězství v nadcházejících sněmovních volbách, si bude moci vybírat, s kým uzavře povolební vládní koalici. S ohledem na dosavadní trendy voličské podpory bude asi muset být znovu tříčlenná. I když hnutí Andreje Babiše patrně nezíská tolik hlasů, aby jednoznačně zabránilo antibabišovské koalici, její vznik příliš reálný není. Vyplývá to z dosavadních vyjádření politiků o povolební spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Aby na vás neklekli populisté a komunisté
Volby bez přehánění rozhodnou o dalším směřování naší země. Rozhodnou o tom, zda nám povládnou populisti a oligarchové a zda se po 28 letech vrátí komunisti do vlády. Není to předvolební strašení, je to bohužel smutná realita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Tři důvody slepoty Zemanových kritiků za projev v Radě Evropy
Je do určité míry pochopitelné, že Zemanův projev v Radě Evropy k připojení Krymu k Rusku, vzbudil zájem nejen politiků, ale i světových médií. Zvláště, jsou-li řečena od úřadujícího politika země, která je členem EU a NATO. Nic to nemění fakt, že zahraniční politiku státu určuje vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Signatáři Charty 77 a další aktivisté vyzvali k podpoře demokratických stran
Čeští aktivisté, mezi nimi několik signatářů Charty 77, dnes vyzvali občany, aby volili demokratické strany a odmítli ty kandidáty, kteří volají po zboření politického systému. Varovali před populistickými a extremistickými stranami, kritizovali také KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Aktivisté z Kliniky ignorují rozhodnutí soudu. Veřejně oznámili, že se nevystěhují
Aktivisté zůstanou v Klinice v pražské Jeseniově ulici i přes rozhodnutí soudu, že ji musí opustit. Oznámili to na tiskové konferenci. Dnes jim vypršela exekuční lhůta pro odchod, kterou stanovil soud, a ve čtvrtek mají dům předat majiteli, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). SŽDC dává přednost nesilovému řešení situace a opětovně vyzvala aktivisty k vyklizení domu, sdělila ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka prověří domovy pro osoby se zdravotním postižením
Ombudsmanka zahájila sérii systematických návštěv domovů pro osoby se zdravotním postižením. Zaměří se v nich na podmínky v zařízení s ohledem na potřeby klientů, na respektování důstojnosti, soukromí a autonomie vůle klientů, na volnost pohybu, na zajištění školní docházky a pracovního uplatnění, na možnost realizovat soukromý život aj. Návštěvy zařízení budou probíhat v letošní i příštím roce a zahrnou celou republiku. Na tento typ zařízení se ombudsman zaměřil naposledy v roce 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura si chtěl u Úsvitu vydělat 46 milionů! Zkoumali jsme tři roky starý dokument
KAUZA ParlamentníListy.cz získaly dokumenty, ze kterých vyplývá, že Tomio Okamura, dnešní lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, zamýšlel od svého dřívějšího politického hnutí, Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury, získat 46 milionů korun. Straně chtěl totiž dodávat „služby mediálního poradenství“ za necelý milion korun měsíčně, a to až do konce čtyřletého volebního období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Na kandidátce Sportovců prý neoprávněně figuruje nejméně 7 lidí
Okresní státní zastupitelství v Kroměříži prověřuje k dnešnímu dni sedm trestních oznámení souvisejících s volbami do Sněmovny. Týkají se podezření z neoprávněného zapsání kandidátů na kandidátkách hnutí Sportovci. Případy pocházejí ze Zlínského kraje i dalších regionů České republiky, řekl dnes ČTK kroměřížský žalobce Roman Kafka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kulhánek má poslaneckou podporu pro kandidaturu na prezidenta
Mezi účastníky lednových prezidentských voleb se zařadí i bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek. K dispozici má 23 podpisů poslanců. Na tiskové konferenci to řekl miliardář a předseda obnovené ODA Pavel Sehnal, který Kulhánkovi kandidaturu platí. Kulhánek podle něj už minulý týden kandidaturu oznámil na ministerstvu vnitra. K dispozici má také 35 000 podpisů voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Kupujete byt od developera? Dobře si vše prověřte
Mnozí mají stále v živé paměti kauzu společnosti H-System, která v 90. letech připravila své klienty o stovky milionů korun. V současné době zase doznívá rozčarování lidí, kterým společnost Ekospol před časem zrušila výhodné rezervační smlouvy. Pokud nechcete něco podobného zažít na vlastní kůži, nevěřte slepě slibům o snovém bydlení, ale dobře si prověřte vybraného developera. Co všechno byste si měli ověřit před koupí bytu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman vykládal ve spalovně, jaké knihy má nejraději
Prezident Miloš Zeman se setkal dnes se zaměstnanci ZEVO Plzeň – spalovna Chotíkov. Mimo jiné pohovořil o svých oblíbených knihách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Výzva učitelů: Jsme unaveni z neustálých změn a reforem
Výzva učitelů v regionálním školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Kdo chce z EU, je vlastizrádce. Bojím se, že nás poženou vidlema. A ta Okamurova bandička...
Kdo usiluje o vystoupení Česka z EU, je vlastizrádce. Takto nečekaně ostře vypálil v rozhovoru pro Aktuálně.cz lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Také zděšeně promluvil o praktikách Finanční správy a vyjádřil obavy, že pokud úředníci budou takto bezhlavě likvidovat firmy, lidé jednou na celou politickou reprezentaci vezmou vidle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Ještěže jsme republika...
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Nezávislé průzkumy nám předpovídají volební úspěch, a to se někomu nelíbí
Průzkum týdeníku 5plus2 dává ROZUMNÝM 8,1 % hlasů, nikoliv pouze volební potenciál ! A nezávislé průzkumy a naše dobrá čísla se nelíbí. A proto přichází zoufalé útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Český projekt získal Ekologického Oskara a míří do celosvětového finále
Projekt Český ostrovní dům se zabývá soběstačnými budovami, které se obejdou bez inženýrských sítí a energii si ukládají do baterií. Projekt získal tzv. Ekologického Oskara v rámci E.ON Energy Globe Awards a pokračuje do světového finále tohoto největšího ekologického ocenění. První dva České ostrovní domy by měly být hotovy do konce příštího roku a po půlročním zkušebním provozu se otevřou veřejnosti. V rámci přípravy technologií již byla postavena testovací kopie technické místnosti obou budov. Trend baterií postupně přetéká i do oblasti architektury a blíží se podobný revoluční scénář, jaký přináší elektromobilita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Političtí vězni v Evropské unii? Katalánsko povstalo
Napětí mezi katalánskými příznivci nezávislosti a španělskou vládou se stále zhoršuje. Španělské úřady zatkly dva katalánské vůdce a v Barceloně vyšlo na jejich podporu dle některých odhadů až 200 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Od září výběry mýta zrychlují na novou úroveň, padají denní i týdenní rekordy
Hospodářská konjunktura a vynikající účinnost českého mikrovlnného mýta 99,58 procent táhne výběry mýta v Česku k novým rekordům. Každý pracovní den teď kamiony zaplatí do rozpočtu SFDI kolem 40 milionů korun! Týdenní výběry stoupají až k 220milionové hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Andrla (SPR-RSČ): Desatero voliče a tři důvody, proč jít k volbám
Na internetu jsem objevil velmi hezký článek o tom, proč by občané ČR měli jít k volbám. Některé fráze a sestavení vět jsem poupravil, někde doplnil o nové. Doporučuji opravdu přečíst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace cestovních kanceláří: Thajsko zakazuje kouření na plážích
Jedna z celosvětově nejpopulárnějších turistických destinací zavádí od 1. listopadu zákaz kouření na vybraných plážích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti zahájilo přípravy výstavby justičního areálu v Ústí nad Labem
Ministerstvo spravedlnosti startuje s dlouho očekávaným a odkládaným projektem justičního areálu v Ústí nad Labem. Ministerstvo dnes vyhlásilo zadávací řízení na zhotovitele projektové dokumentace nového justičního areálu. Ten v příštích letech poskytne soudcům lepší pracovní podmínky a technické zázemí, navíc vyřeší akutní kapacitní problémy. Jednotná adresa více institucí bude výhodná také pro účastníky řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Proč kandiduji za Sociální demokracii
Už jen tři dny zbývají do sněmovních voleb, už jen tři dny zbývají do chvíle, kdy spousta z nás do volební urny vloží lístek, který rozhodne o tom, jak bude vypadat politická mapa v České republice v následujících čtyřech letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Úvodní soustředění k 31. ročníku Turnaje mladých fyziků se koná již v pátek
Ukázka fyzikálního souboje, přednášky k úkolům pro školní rok 2017/18 i osobní zkušenosti, to vše čeká 20. října od 9:30 do 16:45 hodin pedagogy i studenty středních škol, kteří se rozhodli zúčastnit mezinárodní soutěže Turnaj mladých fyziků (International Young Physicists' Tournament).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Z lithia se stal předvolební bič na ČSSD
Koalice ANO 2011, KSČM a SPD vesele pokračuje. A.Babiš, komunista a bývalý evidovaný agent STB se činí a kope kolem sebe. Ano, ČSSD je jediná politická strana, která jej dokáže zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vyhrocená show Soukupa: Nesnášíme Kalouska! křičeli lidé. Řev a konflikt Okamury se Šlechtovou
Lidé nadávali Miroslavu Kalouskovi, zatímco ten se pár metrů od nich usmíval a mával jim. I tuto scénu přinesl úterní předvolební speciál pořadu Duel Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Kromě toho tam Miroslav Kalousek strašil Ukrajinou, vytočená Karla Šlechtová řekla vedle ní sedícímu Tomiu Okamurovi, že jeho strana je fašistická, a odehrály se mnohé další zajímavé momenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Justice podle naší právní vědy
Všichni občané mohou sledovat přetahovanou mezi soudci, státními žalobci a obhájci. Podívání k popukání i k zaplakání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Podpora projektu Jedu vodu není zbytečná
Bilance letošního léta ukazuje, že podpora projektu Jedu vodu není zbytečná. Nejvíce pomohly Lesy České republiky a Jihočeská centrála cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODA): Důchodci nejsou rukojmí politiků
Strany nejčastěji mluví o důchodcích zejména v předvolebním období. Mezitím tu a tam prosadí celkem bezvýznamné valorizace o několik stokorun. Z makroekonomického hlediska vypadají další miliardy do systému pompézně, v kapsách lidí jako nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
DPP spustil unikátní online bezpečnostní informační systém pro cestující prostřednictvím wifi
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v úterý 17. října 2017 zahájil pilotní provoz jedinečného online bezpečnostního informačního systému ve vybraných šesti stanicích metra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Jen vy můžete změnit současný stav
Volby se letos staly v mnoha případech demonstrací síly, podrazů a vulgarit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Vzduch, který dýcháme pomůže měřit nově vypuštěná družice
Lidská činnost na Zemi ovlivňuje naše základní zdroje včetně vzduchu, který dýcháme. Podle Evropské agentury pro životní prostředí (EEA), téměř 500 000 předčasných úmrtí v Evropě každý rok lze připsat znečištění ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Celorepubliková oslava 100. výročí vzniku České republiky, resp. Československa
16. října 2017 odstartoval unikátní projekt ke 100. výročí vzniku České republiky, resp. Československa. S předstihem jednoho roku vybíráme finanční prostředky pomocí kampaně na největším českém crowdfundigovém portálu HITHIT. Vybrané prostředky kompletně investujeme do velmi netradiční oslavy (happeningu), kterou chceme připomenout největší svátek, který se kdy v našich zemích historicky slavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zdá se, že dredař ukáže samurajovi záda, ale koho tu máme sakra volit? Petr Junek přeje šťastnou ruku u volební urny
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Je to strašné, teď před volbami. Zapnete internet a vyskočí na vás Babiš, otevřete noviny a vyskočí na vás Babiš, zapnete televizi a zase je tam. Člověk aby se dnes bál otevřít třeba i svazky spolupracovníků StB, aby tam nebyl Babiš. PR týmy politiků jedou pár dní před volbami na plné pecky!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Českomoravská drůbežářská unie: Cena vajec roste, pozor na ta z dovozu
V Česku se loni vyprodukovalo přes dvě miliardy vajec, většina ve velkochovech. Ze zahraničí jich do Česka dorazilo dalších 835 milionů. Celková spotřeba v Česku loni činila 2,767 miliardy vajec a podle odhadů letos stoupne na 2,840 miliard. Se zvyšující se spotřebou jde ruku v ruce i růst ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Pardubice chystají podnikatelský inkubátor
V Pardubicích vzniká podnikatelský inkubátor, který má vytvořit zázemí pro firmy zaměřující se na komercializaci výzkumu, vývoje a inovací. Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) bude poskytovat pomoc i prostor začínajícím podnikatelům, ale také unikátním projektům s národním i mezinárodním přesahem. Jeho vznik iniciovala Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje, na provozu se budou společně podílet město Pardubice a Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Tyhle volby jsou ztracené, ale za 25 let to může být lepší, rozpovídal se na veřejnosti Horáček. A pak začal couvat
REPORTÁŽE „Je to strašně daleko, vy se toho nedožijete!“ Nutnost kritického myšlení a nahrazení vzdělání vzdělaností zdůrazňoval na besedě v Ostravě kandidát na prezidenta Michal Horáček. Řeč byla také o Václavu Havlovi. „Jeho roli nelze úplně opakovat, protože jeho příběh byl jiný, ale lze pokračovat v prosazování ideálů. Upřednostňovat, co je důstojné a spravedlivé, před vším ostatním. A to vůbec není jen tak. To já bych chtěl,“ uvedl kandidát na prezidenta. S aktuálními pravomocemi hlavy státu je Horáček spokojen a pokládá je za obrovské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Požár na skládce Celio stál přes osm milionů, podáváme trestní oznámení
Náklady na zdolání požáru, který vypukl 28. 8. 2017 v areálu skládky Celio, se vyšplhaly na 8 310 400 Kč. Takto vysokou částku však nehradí provozovatel skládky, ale daňoví poplatníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jak je to skutečně s těžbou lithia? Kdo promarnil šanci? A kdy? Může rozhodnutí vlády něco změnit?
Hostem Rozhovoru s... regionalnitelevize.cz byl poradce předsedy Českého báňského úřadu František Ševčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
TV Brno 1 zahájila vysílání
Dnes, ve středu 18. 10. v 18 hodin zahájila vysílání nová regionální televize TV BRNO 1. Stanici provozuje společnost Brno TV, s.r.o., jejímž majoritním vlastníkem je Our Media a.s., další podíly drží fyzické osoby Jan Dudek, Přemysl Svora a Jan Holoubek. Licenci společnost obdržela 26. září 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Silničáři jsou na zimu připraveni, plán údržby je schválen
Krajští silničáři jsou připraveni na příchod zimy a s ním spojené údržby komunikací. Radní na včerejším jednání schválili plán zimní údržby silnic ve vlastnictví kraje na nastávající zimní sezónu. Prostřednictvím společnosti Silnice LK a.s. bude sjízdnost zajišťována na 2007 km silnic II. a III. třídy. Dalších 69 km silnic v majetku kraje zůstane neudržovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum: Nejkrásnější zámky, hrady a zahrady v Sasku
V Národním technickém muzeu je zpřístupněna putovní výstava, která prezentuje významná panská sídla v Sasku. Jejím záměrem je podpořit rozvoj saské a české kulturní spolupráce. Výstava vznikla ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Staatliche Schlösser, Burgen und Gärten Sachsen gGmbH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice si poprvé připomněla Světový den úrazu
Klaudiánova nemocnice si letos poprvé připomněla 17. října Světový den úrazu. V rámci tohoto dne se konal preventivní den, kdy se lidé mohli dozvědět více o první pomoci, o úrazech nebo o pomůckách, které lze zakoupit v Prodejně zdravotních potřeb Klaudiánovy nemocnice. Nemocnice tuto akci pořádala ve spolupráci s mladoboleslavským Českým červeným křížem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Mojmít Grygar: Příběh o levici – Katarze. Revoluce jako očista, nebo prokletí? (6)
V řecké tragédie vrcholí krizi – hrdina umírá. Protože se ve svých úvahách o příběhu levice držím Aristotelova dělení, měl bych končit zánikem levice, její smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Radní schválili poloviční pokutu pro černé pasažéry, musí si ale koupit roční kupon
Praha se rozhodla motivovat černé pasažéry, aby se z nich stali platící cestující. Pokud je chytne po 23. říjnu revizor, mohou mít pokutu jen za 400 korun. Podmínkou ale je, že si předtím koupí roční kupon za 3 650 korun. Změnu včera schválili pražští radní. Opatření připravil Magistrát společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a organizací ROPID v rámci kampaně Nejedeš načerno? Dopravní podnik zároveň spustil testovací verzi aplikace, která černým pasažérům připomene, že mají pokutu zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Drakiáda ČSSD: Marksová prozradila své plány do dalšího volebního období. Bývalý skokan na lyžích Ploc vzpomínal na děsivý pád na můstku
REPORTÁŽ Nádherný podzimní den si v úterý vybrali sociální demokraté k uspořádání předvolební drakiády v Liberci. Připravili atrakce pro děti i dospělé. Mezi tu hlavní patřilo pouštění papírových draků. Opékaly se také buřty. Přišla i jednička jejich kandidátky do parlamentních voleb, současná ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová či poslanec Pavel Ploc. Rozebírala se různá politická témata, zvláště pak den předtím probíhající schůze Poslanecké sněmovny věnující se kauze lithium, ale třeba také nedělní pochod Prahou za vyšší mzdy, který ČSSD uspořádala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Slyšel jsem, co se stane se Sobotkou, prozrazuje matador mezi komentátory Nováček
Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček se ve středečním Interview ČT24 vyjádřil k nadcházejícím volbám. Varoval před tím, co se může stát, pokud budeme chtít řídit stát jako firmu. Českou demokracii lze podle jeho názoru jistě zefektivnit, ale v každém případě bychom si měli zachovat zastupitelskou parlamentní demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Držet věrně stráž
Už jen dva dny zbývají do voleb do parlamentu České republiky. A je fakt, že napětí v naší společnosti stoupá, což dává za pravdu těm, kteří míní, že tyto volby jsou opravdu důležité v tom, co se s námi v dalším období stane. Tzv. systémové strany, tedy ty velké plné mozkových mrzáků, kteří nám už čtvrt století předvedli, co "umí"... křičí a hulákají, neboť hluk je jejich styl, aby shromáždily pod svůj prapor síly tupohlavů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Jak se dozvědět o kandidátech, když je televize tají?
V demokratických zemích se publicita věnuje všem stranám, které zaplatily kauci a podaly kandidátky ve volebních krajích. V České republice od letoška rozhoduje o tom kdo bude a kdo nebude zvolen pár tajtrlíků z různých televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
EU je jen bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, zahřmělo z Institutu Václava Klause
Spolupracovník Václava Klause Jiří Weigl se v textu pro Institut Václava Klause vyjádřil k nedělním parlamentním volbám v Rakousku. To, že v této zemi zvítězily strany zdrženlivé ve vztahu k Bruselu, by prý mělo i být českým voličům možným vodítkem v našich nadcházejících volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení na pomoc dětem s handicapy: Esa klasické hudby zahrají pro Motýlek
Tři sta stojí vstupenka na jedinečný koncert, kdy díla starých mistrů zazní v podání věhlasného houslisty Václava Hudečka a talentovaného klavíristy Lukáše Klánského. Oba umějí svým mistrovstvím okouzlit diváky bez rozdílu věku. Přidejte se i vy a staňte se publikem benefičního koncertu pro Motýlek dne 2. 11. 2017. Třemi sty tak zajistíte jednu specializovanou terapii jednomu dítěti s handicapem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman vystoupil na dalším náměstí: Říkali nám, že tématem migrace se již nikdo nezabývá...
V rámci návštěvy Plzeňského kraje se prezident Miloš Zeman setkal s občany obce Břasy, která zvítězila v soutěži Vesnice roku Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat
V jedné z posledních předvolebních debat se spolu utkali Andrej Babiš (ANO), Miroslav Kalousek (TOP 09), Lubomír Zaorálek (ČSSD) či Jan Farský z hnutí STAN. Pozval je Blesk.cz a mezi pány to občas pěkně jiskřilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„S českým národem se hraje špinavá hra.“ Ministr Brabec pro PL rozkrývá, co vše se dělo kolem memoranda o lithiu
ROZHOVOR Sociální demokracie nás chtěla do lithia namočit, ale nepovedlo se jí to. ParlamentnímListům.cz to řekl ministr životního prostředí a vicepremiér Richard Brabec. Ministři za hnutí ANO se podle něho budou zasazovat, aby se vláda na dalším jednání zabývala usnesením Sněmovny o zrušení memoranda. V celé kauze se prý dělo mnoho podivných věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Vítová (ČSNS): Proč musíme okamžitě stopnout migraci
Migrace je spoluorganizována a spolufinancována přímo vedením EU v rámci realizaci uzavřených smluvních dokumentů jako jsou Lisabonská smlouva, Agenda 21 či Euro-Med.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Radní odsouhlasili další finanční podporu z Operačního programu Praha – pól růstu ČR
Radní hlavního města Prahy odsouhlasili další z řady projektů, které podpoří v rámci multifondového Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Tentokrát jde o projekty z oblasti „Udržitelná mobilita a energetické úspory“ a „Podpora sociálního začleňování a boj proti chudobě“. Schválením projektů se bude zabývat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém nejbližším zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ČKAIT: Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu
Ve dnech 25. a 26. 10. 2017 se uskuteční v budově Staré radnice v Havlíčkově Brodě již 3. ročník dvoudenní konference, který je věnován tématu Památkář, projektant a investor ve vzájemném dialogu. Záštitu na pořádání letošní konference přijalo Ministerstvo kultury ČR a Národní památkových ústav. Generálním partnerem konference je Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (dále ČKAIT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ODS má nové plány. Tohle všechno chce zjednodušit
Odstranění stavebních uzávěr, zjednodušení stavebního zákona a zlepšení územního plánování může podle občanských demokratů pomoci s výstavbou nových bytů v Praze. ODS chce také bránit regulaci hypoték, aby se nové byty v Praze nestaly dostupnými pouze pro nejbohatší, kteří si je kupují jako investici, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: Krátké vyjádření k situaci na Klinice
Očekávali jsme, že paní Mgr. Ing. Tereza Virtová bude nejdříve informovat o svých plánech SŽDC, vlastníka objektu. S politováním jsme však zjistili, že své rozhodnutí sdělila pouze médiím, a to i přes to, že jsme reagovali na její žádost o schůzku. Navržený termín dnešní schůzky na 9:00 neakceptovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Nádraží Praha-Bubny se promění. Vznikne tam Památník ticha
Na nádraží Praha Bubny vznikne Památník ticha jako vzpomínka na bezmála padesát tisíc lidí, kteří z tohoto místa nastoupili do transportů do koncentračních táborů. Ke vzniku památníku velmi výrazně přispěla dohoda Prahy s vlastníkem pozemků a nádražní budovy, kterým je Správa železniční dopravní cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Magdalena Vlková: Prodejem byla dovršena křivda, kterou na obyvatelích Písnice spáchal ČEZ
Výzva písnických voličů pro vrcholné vládní politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s předsedou Evropské komise Junckerem a zúčastní se Evropské rady
Předseda vlády Bohuslav Sobotka odlétá dnes 18. října 2017 do Bruselu, kde bude večer jednat s premiéry zemí Visegrádské skupiny a předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem. Ve čtvrtek 19. října a v pátek 20. října se zúčastní jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vzdělání dětí a zdraví občanů na prvním místě
Hnutí SPD bude bránit a prosazovat kvalitní a dostupné vzdělání a zdravotní péči pro naše občany. Státní nebo krajské zdravotnictví nesmí být předmětem vytváření zisku. Tyto veřejné služby občané platí ze svých daní a musí jim dobře sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: 500 nebezpečných slov o tom, zda bude ČSSD následovat osudu ODS
Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní koncepcí vlády Bohuslava Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vlárská dráha oslaví 130. výročí parními a historickými jízdami
Vlárská dráha, tedy trať Brno – Veselí nad Moravou – Vlárský průsmyk – Trenčianská Teplá, oslaví v sobotu 21. října 130 let své existence. V rámci oslav vypraví České dráhy z Brna parní vlak tažený lokomotivou nazývanou Šlechtična. Na vybraných pravidelných vlacích pak budou během dne nasazené historické motorové vozy a lokomotivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ODA: Vratislav Kulhánek splnil zákonné podmínky pro kandidaturu na prezidenta
Kandidát na prezidenta České republiky za Občanskou demokratickou alianci Vratislav Kulhánek jako první z uchazečů splnil zákonnou povinnost a předal na Ministerstvu vnitra podpisový arch s 20 jmény poslanců napříč politickým spektrem, kteří mu svým podpisem vyjádřili podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Soudit na zakázku, to je demokracie? Z takové demokracie je mi na zvracení
Další kniha trilogie Aleny Vitáskové „Solární baroni II - Příprava mé vraždy“ právě vyšla. Letos v červnu byl vydán první díl Solárních baronů I - Organizovaný zločin. Třetí díl „Solární baroni III - Vrazi v taláru“ vyjde v příštím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Operační řešení litiázy bude přenášeno na konferenci urologů v Plzni
Ve dnech 18. až 20. října se v plzeňském Parkhotelu Plzeň koná již 63. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP. Na programu bude i přímý přenos z operačního řešení litiázy, které se uskuteční v Nemocnici České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Drsné odhalení: Václav Moravec vydírá Babiše
Moderátor Václav Moravec vydírá Andreje Babiše. Ve svém pravidelném komentáři Final Word to píše politický analytik a komentátor Erik Best. Ten upozorňuje na podle něho nestandardní praktiky v souvislosti se závěrečnou předvolební debatou. ČT nemá na pořádání poslední diskuse žádný monopol, píše Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Proč se někdo zlobí na Poláky
K článku „Opožděná tlustá čára“ pana Lukáše Skraba v LN 17.10.2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Úpravna vody Káraný uvedla do provozu další část nové filtrace
Zdroj pitné vody Káraný, který částečně zásobuje pitnou vodou i Prahu, uvedl do provozu další část zrekonstruované pískové filtrace. Rekonstrukce proběhla v rámci projektu „Komplexní opatření na zdroji pitné vody Káraný“ realizovaného s podporou EU - Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je zvýšení kvality pitné vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Školství je v Pardubickém kraji naštěstí zajištěné
Na pravidelné poradě ředitelů středních škol, konzervatoře, základních škol speciálních a dalších školských zařízení Pardubického kraje v kongresovém centru Jezerka na Seči se tento týden hovořilo především o plánované reformě financování regionálního školství. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický pak seznámil přítomné ředitele s přípravou rozpočtu Pardubického kraje a s možnostmi investic do školských zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Pátek nešťastný je den aneb Česká volba
V pátek 13. října r. 1307 zabušili královi služebníci na templářské dveře po celé Francii. A bylo jim otevřeno. A proč se taky bát? Přišli přece bratři – křesťané, přišli vlastní. Nezvaní hosté sice ten den přinutili více než 5000 templářských rytířů vyměnit svobodu za vězení, ale kdo by věřil, že nejde o nedorozumění. I templáři věřili, že se vše vysvětlí. Leč nic se nevysvětlilo. Ti, kteří téměř 200 let hájili zájmy evropského křesťanstva na Blízkém východě, byli postupně obviňováni z vykonstruovaných zločinů, mučeni, odsuzováni, upalováni. A jejich řád - Řád Chudých rytířů Krista a Šalamounova chrámu - byl zrušen a jeho majetek zabaven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Návštěvníky k zubrům u Benátek dovedou nové ukazatele
Turisté, kteří se přijedou podívat na stádo zubrů v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou, už nemusí bloudit. Od parkoviště, které se nachází u motokrosu na benáteckém předměstí Kbel, je až k rezervaci dovedou nové ukazatele. V minulých dnech je nechala instalovat Správa městských lesů Benátky nad Jizerou, která v rezervaci zajišťuje chovatelský dohled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
FAEI: Přítomnost členů rodiny je u pacientů v Léčebných lázních Jáchymov důležitá
Nejsme rehabilitační zařízení prvního kontaktu. Člověk, který přijíždí do našich lázní, by měl být alespoň částečně soběstačný, vysvětluje v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz) primář jáchymovského léčebného domu Radium Palace MUDr. Jindřich Maršík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman: Praha si své bohatství nezaslouží
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes svou návštěvu Plzeňského kraje, kde stráví tři dny. Úvodem se setkal se členy Zastupitelstva Plzeňského kraje za účasti zaměstnanců Krajského úřadu a představitelů organizací zřízených krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: E-faktura pomůže snížit administrativní zátěž a zrychlí komunikaci
Ministerstvo financí ČR i Finanční správa potvrzují, že uznávání elektronických faktur jako dokladů rovnocenných tradičním papírovým fakturám nestojí v cestě žádné legislativní a ani faktické omezení z daňového nebo účetního pohledu. Svaz průmyslu a dopravy ČR dlouhodobě podporuje, aby se elektronická fakturace využívala více. Umožňuje snížit administrativní zátěž podnikatelů a chybovost. Například ve veřejné sféře ale není akceptace e-faktur stále dořešena. Ve spolupráci s Ministerstvem financí a Generálním finančním ředitelstvím zveřejňuje Svaz podrobnější informativní zprávu, která firmám práci s e-fakturou víc přiblíží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Křesťanský filozof: Křesťané by neměli volit lidovce. Znám řadu uvážlivých křesťanů, kteří zvolí Okamuru a vidí zločinné elity a nekončící příval migrantů, co mají dobyvačnost v krvi…
ROZHOVOR „Pokládám jeho diskvalifikaci Okamury za nesprávnou a ukvapenou. Znám řadu uvážlivých křesťanů, kteří budou Okamuru volit. Nikoli proto, že by podlehli jeho fobiózním agitkám, ale protože je jediný, kdo zastává rozumný názor k migračnímu šílenství EU a má reálnou šanci se dostat do parlamentu,“ říká křesťanský filozof Jiří Fuchs k tomu, že biskup Holub prohlásil, že Okamura je pro křesťany nevolitelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Wall Street oslavil zahájení 19. sjezdu komunistické strany Číny
Nebýt toho drahého másla, tak jsme si hezčí ekonomické počasí na právě končící babí léto nemohli přát. Důkazy o tom, že se daří, totiž přicházejí ž ze světa každý den - včera například americký akciový index Dow Jones překonal v průběhu seance magickou hranici 23 tisíc bodů (byť nakonec uzavřel pod ní). Jakoby tím Wall Street chtěla poslat pozdrav do Číny, kde právě začal 19. sjezd komunistické strany Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Strach mám z nezodpovědných politiků
Komentář ministra vitra na facebookovém profilu k výrokům čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Život žen a mužů v Evropě
Česká republika zaujímá v rámci EU přední pozici v podílu lidí žijících v párech. Tuzemská míra zaměstnanosti mužů patří v Unii k nejvyšším. Nejen toto srovnání nabízí nová digitální publikace Eurostatu nazvaná Život žen a mužů v Evropě – statistický obraz. V českém jazyce dnes vychází na webu Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Recepty pro Prahu a střední Čechy - dostupné bydlení a peníze na dálnice
ODS dnes představila svůj plán pro zlepšení života v Praze a Středočeském kraji. Na tiskové konferenci v sídle občanských demokratů poblíž náměstí Republiky tak učinil předseda ODS Petr Fiala a lídři za Prahu a Středočeský kraj Jana Černochová a Jan Skopeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Od září výběry mýta zrychlují na novou úroveň, padají denní i týdenní rekordy
Hospodářská konjunktura táhne výběry mýta v Česku k novým rekordům. Každý pracovní den teď kamiony zaplatí do rozpočtu SFDI kolem 40 milionů korun! Týdenní výběry stoupají až k 220milionové hranici. „V září jsme kamionů a autobusů vybrali 895 930 765 korun mýtného, což je o čtyři procenta více než před rokem,“ říká Jan Rýdl, vedoucí komunikace mýtného provozovatele ŘSD ČR. Zatímco zářijové výsledky ovlivnil ještě svátek připadající na všední den, říjen se sobotním svátkem může atakovat rekord za takřka jedenáct let fungování mýta v tuzemsku. Za 129 měsíců stát získal z mýtného už 85,3 miliardy korun při aktuálně patnáctiprocentních provozních nákladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Radši se jdu prát než s lumpy tancovat. Ty průzkumy jsou poněkud divné, řekl PL Schwarzenberg
ROZHOVOR Zárukou, že TOP 09 nepůjde po volbách do vládní koalice s hnutím ANO Andreje Babiše, je Miroslav Kalousek a já, ujistil čestný předseda a pražský lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Raději další čtyři roky v opozici,“ prohlásil bývalý ministr zahraničních věcí a předseda sněmovního zahraničního výboru Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Španělští kohouti
Uběhlo něco málo přes dva týdny od referenda v Katalánsku, nastal čas pokusu o zhodnocení jeho výsledků. Proč až teď? Protože horké hlavy v zemi koridy postupem času vychladly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Policie ČR postupuje při nákupu vozů Hyundai v souladu s uzavřenou smlouvou
Dne 4. 4. 2017 byla uzavřena se společností Hyundai Motor Czech, s. r. o. rámcová smlouva na osobní automobily v policejním provedení. Jelikož se jedná o rámcovou smlouvu, odebírání vozidel probíhá podle potřeb a možností Policie ČR bez stanovení minimálního odebraného množství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Vlaky Českých drah na lyže do Tater a do Švýcarska
České dráhy nabízejí pohodlný a rychlý způsob dopravy na zimní dovolenou do Vysokých Tater a do Alp. Do slovenských velehor je možné jet lyžovat z Prahy přes Olomouc, Ostravu a Žilinu do Popradu vlakem SuperCity Pendolino a také dvěma nočními spoji, EuroNight Bohemia a Slovakia, s lůžkovými a lehátkovými vozy. Do švýcarského Curychu jede přímý noční spoj z Prahy přes České Budějovice a Linec. Jízdenky z Prahy do Curychu stojí s rezervací do lůžkového vozu od 958 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ceny klasické hudby Classic Prague Awards 2017 znají první nominované a prvního vítěze
V České republice se v kultuře historicky uděluje celá řada různých cen a ocenění, ale klasická hudba žádné takové ocenění nemá. A právě té se již druhým rokem věnuje Classic Prague Awards. Umělci se v této soutěži celkově oceňují v deseti kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Pilný: Ministerstvo přispěje malým obcím na investice do vodního hospodářství
Ministerstvo financí poskytne Ministerstvu zemědělství 500 milionů korun na posílení investičních programů v oblasti vodního hospodářství v malých obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Robejšek: Bojujeme o přežití. Náš nepřítel nemá zábrany. Takže i my máme povoleno vše
ROZHOVOR Evropa je ve válce, bojujeme o přežití naší civilizace. Náš nepřítel nemá žádné zábrany, proto není žádný způsob obrany zakázán. V interview pro ParlamentníListy.cz to říká politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek, aktuálně též mentor a kandidát politické strany Realisté. Státy Visegrádské čtyřky jsou podle něho aktuálně nejsilnější baštou obrany Západu. Většina Evropy prý není schopna se bránit barbarům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Trombik (kandidát SPD): Krátká pohádka o Němcích a budoucnosti Evropy
EU navazuje na Třetí říši i když hranice již není třeba odstraňovat za pomoci Wehrmachtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist