Oficiální zpravodajská média

Emma Smetana ryla do Josefa Skály kvůli roku 68 a Tibetu. Ten ji takto odpálil
Emma Smetana přivítala v internetové televizi DVTV místopředsedu ÚV KSČM Josefa Skálu, který má na starosti ideově politickou práci a komunikaci. Bavili se spolu mimo jiné o tom, kdo zabil víc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Stropnický ministrem zahraničí? Probohaživého, jen to ne
V minulých dnech jsem halas kolem budování nové Babišovy vlády, jež se má skládat z členů ANO a být doplněna odborníky, sledoval s klidem. Na rozdíl od většiny našich politiků a novinářů jsem se totiž nedomníval, že by nám, občanům republiky, hrozila čímsi osudovým, resp. že by snad měla být o tolik horší, než je dosavadní vláda Sobotkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Finanční správa zkvalitňuje současnou praxi vydávání zajišťovacích příkazů
Na základě provedené hloubkové analýzy dosavadní praxe a s ohledem na vývoj aktuální judikatury správních soudů připravila Finanční správa metodický pokyn, který sjednocuje, zpřesňuje a zkvalitňuje současnou praxi vydávání zajišťovacích příkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Rozhodl jsem se, že Babiše důvěrou Poslanecké sněmovny svazovat nebudu
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci po setkání s předsedou hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Junek: Povolební vtipy válcují internet, místy jsou hodně drsné! Třeba tyhle...
TÝDENNÍ GLOSÁŘ PETRA JUNKA Že jsme národ Švejků, potvrzují vtipy, které kolují po internetu. A jak už to u ostrovtipu bývá, berou si na mušku každého. Nejvíce odpadlíky anebo ty, kteří mění své názory ze dne na den. A samozřejmě ty, kteří jsou nejvíce vidět. V současnosti jsou to vítěz voleb Andrej Babiš a Tomio Okamura, pozadu nezůstává ani odstupující Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Výstava Uzamčený svět
Naprosto ojedinělou výstavu s názvem Uzamčený svět pořádá v těchto dnech Teplická vazební věznice ve spolupráci s Českou televizí v budově jihlavského okresního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Švédsko nemá byty. A hádejte proč
Švédsko čelí hluboké krizi na trhu s bydlením a v těchto dnech se v zemi rozhořela bouřlivá diskuze, ve které je z problémů obviňována vláda. Jako důvod uvádí místní samosprávy poskytování většiny volných ubytovacích kapacit uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Diváci se vrhli na Emmu Smetanu za VIDEO s Alešem Brichtou, které už zase smazali, ale zde ho najdete. Už to dolehlo i na Drtinovou
Rozhovor moderátorky DVTV Emmy Smetany a rockera Aleše Brichty, jenž se odehrál v sobotu 21. října, již na stránkách DVTV nenajdete. Dopátrat se k němu nemůžete ani na internetu, neboť prozatím byl vždy po pár dnech stažen s odkazem na autorská práva. V čem je ten rozhovor tak zajímavý?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V ČSSD mě zařízli, a vím, jak to tam je. Okamuru jsem poznala. „Pane , Vy jste idiot,“ to bude hrozba pro Babiše, podělila se zkušená advokátka
ROZHOVOR „ČSSD doplatila na svou naivní a hloupou personální politiku, neboť až na výjimky všichni chytří a schopní byli odejiti. Sama jsem kdysi měla zkušenost z ČSSD, kde schopnosti byly důvodem, aby se člověka zbavili. Proč? Protože by je mohl přeskočit. Zůstala dejme tomu třetí čtvrtá liga. A tu postavili proti prvoligovému hráči. Jak to mohlo dopadnout? Takto promrhat důvěru lidí – nevídané,“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Nedělám si iluze, že v jiných stranách je to jinak. Příliš se kalkuluje s vlastními egy. Proti Babišovi jako dospělému muži tak stáli teenageři s naivní rétorikou. A nehovořím o věku,“ dodala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Zajišťovací příkaz – mimořádný prostředek, nebo standardní nástroj při výběru daní?
Problematika využívání institutu zajišťovacího příkazu je dlouhodobě diskutována na úrovni Komory daňových poradců ČR a státní správy. Od počátku Komora upozorňuje na to, že rozsáhlé používání zajišťovacích příkazů je problematické a ochrana daňových subjektů proti chybným zajišťovacím příkazům je nedostatečná. Proto je nutné proces vydávání a kontroly zajišťovacích příkazů upravit tak, aby nedocházelo k ohrožení samotné existence daňových subjektů v případech, kdy se následně ukáže, že daň bylo možné zajistit jiným vhodnějším způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
A teď to půjde po zlém a bude to lítat? Babiš prý vymlátí ODS, ČSSD a KDU to, bez čeho nepřežijí. A oni „dostanou rozum“
Šéf ANO Andrej Babiš se rozhodl zaútočit na mocenské pozice KDU-ČSL, ČSSD a ODS. Jak píší Lidové noviny, strany mohou přijít o své lidi v klíčových úřadech a firmách. Tak se chce Babiš vypořádat s neochotou stran jít s ním do koalice. I proto je ve hře menšinová vláda, která Babišovy odpůrce podle tisku děsí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Topolánek se v ČT strašně vysmál dnešní tiskovce Zemana s Babišem
V pořadu 90 České televize promluvil do duše politikům expremiér Mirek Topolánek. Andrej Babiš (ANO) by si měl uvědomit, že volby nevyhrál tak drtivě, aby mohl sestavovat menšinovou vládu, a bude muset hledat kompromis. Možná bude muset přenechat post premiéra ODS. Pravicové strany TOP 09, STAN, KDU-ČSL a již zmíněná ODS by měly „skousnout“, že poruší některé předvolení sliby. Zavzpomínal také na dohadování s Jiřím Paroubkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
„Bílí, běžte pryč!“ Jedna žena neposlechla a umělci se za to omluvili
V kanadském Halifaxu došlo ke zvláštní situaci. Pořadatelé zdejšího hudebního festivalu se omluvili za „zjevně rasistické chování“ ženy bílé pleti, která odmítla uvolnit místo u pódia lidem s jinou barvou pleti. Informoval o tom server kanadského deníku National Post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná hanebnost Hermana a Sobotkova prasárna. Za tohle půjdou do pyžama. Stropnický, kníže, Okamura či Doubrava se nám vyjádřili k odkupu vepřína v Letech
ANKETA Sobotkova vláda v srpnu schválila odkoupení vepřína v Letech u Písku za 450 milionů korun, což odtajnila po volbách dne 23. října. Euro.cz informovalo (Pavel Páral), že účetní hodnota pozemků a staveb vepřína je vykazována ve výši 122 milionů korun a hodnota celé společnosti AGPI, která vepřín prodává, nepřesahuje ani 100 milionů korun; výroba vepřového v šesti vepřínech tvoří 46 procent tržeb firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš chce přidat důchodcům „pětikilo“. Okamura souhlasí, ale...
Vítěz voleb Andrej Babiš (ANO) přišel nyní s nápadem možného jednorázového navýšení penzí. A politici se shodují, že by s návrhem skutečně mohl uspět. Vítá jej totiž jak lídr SPD Tomio Okamura, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová i Jan Bartošek z KDU-ČSL. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Prase? Muslimský profesor se stal obětí akce, která jede po celém světě
Obvinění vlivného amerického producenta Harveyho Weinsteina z obtěžování desítek hollywoodských hereček stálo na začátku kampaně #MeToo, v rámci které se oběti sexuálních „predátorů“ svěřují veřejně se svými traumaty. Nyní kampaň dostihla i vlivného muslimského profesora z Oxfordu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Orkán Herwart navýšil počet hasičských výjezdů o téměř 4600 %
Orkán Herwart zaměstnal hasiče napříč republikou. Počet výjezdů k technickým událostem byl o 4589 % vyšší, než je dlouhodobý průměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Šance pro levici…
KSČM a ČSSD, které si po dlouhá léta zcela neoprávněně uzurpovaly atributy levicových stran v české politice ve volbách propadly. Navíc přijímaly spokojeně tuto „levicovou“ roli od lidí, kterým velmi záleželo na tom, aby levice byla v českém parlamentním životě reprezentována opravdu jen formálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Nemizící billboardy
V pořadu Nedej se plus na ČT2 jsem se vyjádřil k zákazu billboardů u silnic 1. třídy. Můj názor zůstává neměnný; reklamy jsou ze své podstaty určené k zaujetí a odvedení pozornosti a stát má právo zasáhnout do svobody podnikání v případě, že taková činnost ohrožuje životy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman ocenil ParlamentníListy.cz, řádí u Jana Čulíka
Daniel Veselý se na Britských listech šéfredaktora Jana Čulíka rozohnil nad tím, že prezident Miloš Zeman vyznamenal mimo jiné také občany, kteří se vyjadřují i pro server ParlamentníListy.cz. Prezident tak prý nepřímo vyznamenal i server ParlamentníListy.cz, což je podle Veselého nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Švagr vaši zabíjačku neochutná…
Senátor Ivo Valenta na Facebooku k novele veterinárního zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman se dobře baví na učet snobské pražské kavárny, napsala známá kritička Spáčilová
Kulturní kritička Mirka Spáčilová se v textu pro server iDnes.cz vrátila k oslavě státního svátku na Hradě. Uvažovala, co všechno chtěl asi Zeman veřejnosti vzkázat, když vyznamenal toho, koho vyznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD smetla plán Miroslava Kalouska. Nechce blokovat sněmovnu
ČSSD odmítá blokování ustavující schůze sněmovny. Novinářům to po večerní povolební schůzce se zástupci ODS řekl úřadující šéf strany Milan Chovanec. Zda sociální demokraté podpoří do čela sněmovny Radka Vondráčka (ANO), nebo Petra Fialu (ODS), se rozhodnou na pátečním jednání užšího vedení strany. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Disident František "Čuňas" Stárek besedoval. Lidé si vyslechli, komu ve skutečnosti patří Krym i historky z „totáče“
REPORTÁŽ Vlastnit v „totáči“ množící (dnes kopírovací) zařízení, to byl tehdy těžký průšvih – skoro jako dnešní nelegální ozbrojení těžkou zbraní. To mj. uvedl na besedě pro studenty jednoho z plzeňských gymnázií dlouholetý disident, zpracovatel a sběratel samizdatu, František „Čuňas“ Stárek. Věnoval se nejen padesátým, šedesátým a sedmdesátým letům. Pohovořil také o situaci krymských Tatarů, kde poprvé vzniklo slovo „samizdat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Děkuji za preferenční hlasy, ale chci dokončit mandát hejtmanky
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Jermanová na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Řekněte voličům, s kým a za jakých podmínek vláda Zemana a Babiše vzniká
Předseda ODS Petr Fiala na Facebooku k rozhodnutí prezidenta Zemana nepožadovat po vládě Andreje Babiše důvěru Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Uznávaný vědec a profesor, který dostal vyznamenání od Zemana, promluvil. Kritici prezidenta budou zuřit
VIDEO UVNITŘ Vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana si vážím víc, než podobných ocenění ze zahraničí. Říká to vědec v oblasti informatiky a kybernetiky Vladimír Mařík, který byl jedním z 39 laureátů nejvyšších státních vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Českých voleb se zúčastnila i celá řada vězňů. Jak volili?
Odsouzení a obvinění v českých věznicích tradičně projevili o volby do sněmovny menší zájem než lidé na svobodě. Zatímco průměrná celorepubliková účast letos činila 60,84 procenta voličů, za mřížemi odvolilo 35,72 procenta vězňů. Před čtyřmi lety tam byla účast 36,3 procenta. Vyplývá to ze statistik, které dnes ČTK poskytla Vězeňská služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Rozhodl jsem se, že Babiše důvěrou Poslenacké sněmovny svazovat nebudu
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci po setkání s předsedou hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Po částečné rekonstrukci se pro veřejnost otevřou reprezentační prostory Pražského hradu
V pátek 3. a v sobotu 4. listopadu 2017 budou v době od 9.00 do 17.00 hodin mimořádně pro veřejnost otevřeny reprezentační prostory Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úderná tiskovka: Babiš dostal pověření jmenovat vláda a u toho vyplísnil Topolánka. Zeman vedle si zase podal Kalouska
Prezident Miloš Zeman dnes Andreji Babišovi v Lánech předal pověření k sestavení vlády. Na společné tiskové konferenci pánové oznámili, co přijde na politické scéně dál. Oba se obuli do předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a Andrej Babiš si na závěr rýpl do ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Důchodci, když jste se prali o máslo, zaujali jste mládež. A ta vám složila písničku, zde je VIDEO
Ačkoli americká funk-rocková skupina Red Hot Chili Peppers vznikla už v roce 1983, její písničky dodnes baví miliony lidí po celém světě. Fanoušci se však mnohdy stejně dobře baví i nad parodiemi na slavné songy. Internetem teď letí parodie na slavný hit Californication. Tři mladíci z Ústeckého kraje si vzali na paškál Čechy, kteří se v obchodech perou o máslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeská hejtmanka Pokorná Jermanová se vzdá poslaneckého mandátu
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) dnes oznámila, že se vzdává poslaneckého mandátu, který získala v nedávných sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad zahájil další řízení kvůli mýtnému tendru
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil druhé správní řízení s ministerstvem dopravy kvůli několikamiliardovému tendru na provoz elektronického mýtného systému po roce 2019. Reaguje tak na návrh společnosti Kapsch, která mýtné provozuje. Firma si stěžuje na zadávací podmínky, řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus ml. a Marek Benda mají podle ODS stanout v čele výborů. Kterých?
Poslanec Václav Klaus mladší by měl podle výsledku dnešního jednání klubu ODS vést ve Sněmovně školský výbor, Jana Černochová bezpečnostní nebo obrany, Marek Benda ústavněprávní a Miroslava Němcová volební výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Čulík se směje Čechům za výsledky voleb: „Přijde manžel domů. Vyhodili mě z práce, nemáme na jídlo. Rozmlátím byt!“
Jan Čulík a Bohumil Kartous si na serveru Britské listy povídali o sněmovních volbách. Podívejte se sami, jak to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Cigarety na půdě
?Bystrost ostravských celníků pomohla odhalit rafinovaný úkryt, ve kterém čekalo na nové majitele téměř 73 000 kusů neznačených cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Podpis Dodatkového protokolu o genetickém testování pro zdravotní účely
Dodatkový protokol o genetickém testování pro zdravotní účely sjednaný k Úmluvě na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti v souvislosti s aplikací biologie a medicíny podepsal dne 24. 10. 2017 při příležitosti Konference k 20. výročí Úmluvy velvyslanec a stálý představitel ČR při Radě Evropy, Emil Ruffer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
David Rath: Budování ráje podle A.Babiše
Přistihl jsem se, že mluvím a píši o některých věcech jen proto, že nechci, aby k nim v budoucnu došlo. To byl vlastně hlavní motiv mého románu – Řád, který právě vychází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Prozápadní politické strany by měly podpořit v boji o Hrad Drahoše
Hnutí Starostové a nezávislí vyzývá programově blízké strany, aby nestavěly vlastního kandidáta do prezidentské volby a podpořili občanského kandidáta prof. Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Vyšel stý díl seriálu o astronomii
„Seriál „Na čem pracujeme“ je určený veřejnosti. Srozumitelnou formou píšeme o našem vědeckém výzkumu, o fyzice Slunce, vzdálených hvězdách, planetkách, meteorech, galaxiích nebo meziplanetární hmotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Řídit firmu jako prase: Nový útok na Andreje Babiše
Server Respekt.cz přinesl informaci o tom, že nejlepším českým dokumentem se staly Hranice práce Apoleny Rychlíkové. Vyhlásila jej porota mezinárodního festivalu Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Motorkáři jsou v tom často nevinně, říká fyzioterapeutka Klára Moravcová pro FAEI.cz
Jen za loňský rok naučila chodit s protézami dolních končetin 20 pacientů. Byli mezi nimi lidé, kteří utrpěli ztrátu končetiny následkem civilizačních chorob, i ti po úrazech, včetně významné skupiny motorkářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Řezanka: Alternativa v negližé aneb Okresní přebor SPD
Při pohledu na některé poslance chodí někteří lidé k volbám především proto, aby se pokusili vyměnit je za aspoň trochu přijatelnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti klesla na 2,7 procenta
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za září 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kubásek (ANO): Životní prostředí pomohou nově zlepšit také výhodné půjčky z EU fondů
Rezort životního prostředí nabízí zcela nový typ finanční podpory. Jde o výhodné půjčky dotované z EU fondů. Ministerstvo životního prostředí poskytuje tuto alternativní formu podpory ke standardním dotacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Ruská reprezentace zahrnující pracovníky Rosatomu získala první místo v soutěži WorldSkills
V soutěži WorldSkills Competition 2017, která porovnává profesionalitu, s jakou mladí zvládají svůj obor, získal největší počet bodů ruský tým, do kterého patří i představitelé ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. 44. ročník této soutěže se konal v Abu Dhabi ve dnech 15. - 19. října 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Krach nám nehrozí, spekulace v médiích nás poškozují
Některá média přinesla v posledních dnech spekulace o tom, že Zeleným údajně hrozí po volebním neúspěchu finanční krach. Strana zelených tyto dohady zásadně odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dramatik: Špína, jak se chováme k Zemanovi. Týráme nemocného člověka. A strašíme Ruskem a fašismem
Spisovatel David Zábranský se v rozhovoru s Pavlem Štruncem pro server Info.cz zastal prezidenta Miloše Zemana. Podle něj výpady vůči hlavě státu již dávno překročily hranici slušnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Proč? Protože jste lhali, lež vás živí a nic než lhát neumíte…
„Tradiční“ politické strany „analyzují“ volební výprask prostřednictvím politologů, filozofů, vlastních ústředních výborů a konferencí, vyjadřují se i „osobnosti“, tragikomické postavičky „kulturní fronty“ apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Otevřený dopis Kataláncům
Nový europoslanec za Svobodné Jiří Payne se v roce 1992 aktivně účastnil vyjednávání o rozdělení Československa. Rád by své zkušenosti z pokojného dělení této země nabídl dál, proto vzniklo 15 bodů, které Payne odeslal představitelům katalánské autonomní vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Smart Business Festival 2017
25. října 2017 skončil dvoudenní Smart Business Festival 2017, jehož hlavním mottem bylo „Lid versus roboti?“ a nosným tématem dopad pokročilé digitalizace a robotizace na českou ekonomiku a společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Dědek Zeman je zpět! Neumírá, vyděsila se kavárna a bojí se, že Drahoš je slabý. Známe nový vývoj kolem voleb prezidenta, pro „Miloše“ dobrý
Dar z nebes pro Miloše Zemana, nebo nebezpečí z odpovědnosti za povolební zmatek. Tak komentátoři a politologové mluví o tom, co aktuální situace v Poslanecké sněmovně znamená pro současného prezidenta. Podle nich může hlava státu z vyjednávání těžit, ale zrovna tak mu může uškodit, a jeho vítězství tedy není tak jisté. Mezitím se i mezi členy „pražské kavárny“ šíří skepse k Zemanovu protikandidátu Jiřímu Drahošovi. A Zemanovi začínají věřit sázkové kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Živě: Zeman pověří Babiše jednáním o sestavení vlády. ANO trvá na Vondráčkovi v čele sněmovny
Povolební vyjednávání stran sledujeme on-line.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:36, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Cesta k Babišistánu otevřena
Babiš dnes poveze k Zemanovi jména lidí, kteří by mohli zasednout v jeho vládě. Smutné je, že po víkendu je téměř jisté, že první až třetí pokus pro sestavování vlády bude mít hnutí ANO. Třetí pokus mohl mít Fiala (ODS), pokud by se stal předsedou Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Umělý robot má v Saúdské Arábii lepší postavení než skutečná žena
Islámská Saúdská Arábie udělila před několika dny občanství robotce Sophii, která má lepší postavení než skutečné ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Izrael vs Írán - Bibi znovu přestřelil. Kam až?
Obecně platí, že blízkovýchodní prezidenti, králové a ostatní diktátoři, kteří v poslední době mají pocit, že USA už jsou v rámci regionu jaksi „out“, míří do Moskvy, zatímco emisaři Kremlu pravidelně obrážejí blízkovýchodní metropole. Jejich aktuálním tématem je snaha utvořit jakýs takýs nový řád na Blízkém východě po válce v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
CzechInvest představil ve Stuttgartu možnosti investic do automobilového průmyslu v Česku
Transformace automobilového průmyslu směrem k digitalizaci a elektromobilitě byla hlavním tématem jednodenního fóra Zulieferertag Automobil, které se uskutečnilo 25. října 2017 ve Stuttgartu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jakou perspektivu má menšinová vláda?
Chtělo by se obrazně říci, že má perspektivu do švestek. Po týdnu od voleb nemohl A. Babiš očekávat, že se mu podaří sestavit vládu. To v situaci, která připomíná Sněhurku a osm (ne sedm) trpaslíků, musel očekávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČOI: Inspektoři odhalili 5 porušení zákazu prodeje 28. října
Česká obchodní inspekce ve státní svátek 28. října provedla celkem 89 kontrol obchodů v souvislosti se zákonem č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Porušení zákazu prodeje inspektoři tentokrát zjistili v pěti případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Papající partička z České televize a Českého rozhlasu. A sněmovní paňáca Kalousek... Promlouvá historik z regionu
ROZHOVOR Zestátnění České televize a Českého rozhlasu – ohraná odrhovačka. Papající partička tyjící ze státního rozpočtu a upřednostňující kamarády a kamarády svých kamarádů. Tak hodnotí média veřejné služby regionální historik, geolog Martin Lang z Muzea středních Brd ve Strašicích na Rokycansku. Rozebírá výsledky voleb a podivuje se – sám to pravicový člověk – jak se předseda ODS spokojeně plácá po plecích, i když výsledky má strana, již do nezáviděníhodné situace dostal Nečasův diletantismus, prachbídné. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zmiňujeme i o oranžové barvě, která, zdá se, přináší smůlu. Alespoň když ne ukrajinské revoluci, tak českým sociálním demokratům, kteří si pravděpodobně opět ochutnají reálný život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Tentokrát měli sexuchtiví migranti smůlu. Obě německé ženy se ubránily
Německá policie pátrá po dvou pachatelích, kteří se pokusili znásilnit německé ženy. Oba trestné činy se udály o tomto víkendu a v obou případech se napadené oběti nakonec ubránily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Ivo Čermák: Kletba českých premiérů. Podlehne i Andrej Babiš?
Asi málokteré povolání je v České republice tak rizikové jako funkce předsedy vlády. Ač je premiérské křeslo vrcholem kariéry politika, bývá také často zkázou jeho spokojeného rodinného života, či dokonce začátkem konce jeho morální bezúhonnosti; někdy i s kriminálním podtextem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jména. OKD. Chovancova skrytá akce, kterou mu zase ,,sežerou". Šéf MF Dnes Plesl poodkryl dění v ČSSD
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se na svém facebookovém profilu rozepsal o situaci v ČSSD. Podle svých slov na straně obdivuje to, že i po volbách pokračuje v politice, která ji přivedla k sedmi procentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Studie proveditelnosti brněnského železničního uzlu hodnotí všechny navržené varianty jako přínosné
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes představila výsledky Studie proveditelnosti železničního uzlu Brno (ŽUB), která mimo jiné řeší i polohu nového hlavního nádraží jako stěžejní části přestavby celého uzlu. Každá navržená varianta ŽUB dosahuje různé přínosnosti, přesto jakékoliv z navržených řešení projektu je prokazatelně prospěšné. Přínosy pocítí zejména cestující, a to zkrácením cestovních dob, zvýšením nabídky železničních spojů a výrazným zvýšením komfortu cestování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ve skutečnosti žádnou "antisystémovou stranou" nejsme, poučil Okamura moderátora ČT. Snaží se prý být státotvorní, na rozdíl od jiných
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš představí zítra první obrysy menšinové vlády prezidentovi Miloši Zemanovi. Ten jej pověří vyjednáváním o sestavení nové vlády. V pořadu Události, komentáře ČT24 o tom diskutovali šéf SPD Tomio Okamura a volební lídr STAN Jan Farský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Nabídněme pomoc
Téměř celý rok žila republika volbami, jako kdyby nic jiného nebylo k řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Pokorná Jermanová: Peněz na kotlíkové dotace je stále dostatek
Začátkem měsíce října začal úřad Středočeského kraje přijímat žádosti v takzvané „2. Výzvě na kotlíkové dotace“. V celém programu je připraveno 502,23 milionu korun, které nejsou dosud zcela vyčerpány. V tuto chvíli stále zbývá více než 90 milionů korun, o něž mohou občané kraje na výměnu svých starých kotlů za nové požádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor: Kdo nesouhlasí, je za xenofoba, fašistu, ruského švába či nepřítele Evropy. Neuznat výsledky voleb je pubertální. ČT a rozhlas jsou mi lhostejné
ROZHOVOR „Každá strana, která chce uspět, musí být populistická,“ uvádí v úvodu rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný filozof, politolog, profesor Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Každý, kdo nesouhlasí, je establishmentem a mainstreamovými médii onálepkován za xenofoba, fašistu, ruského švába či nepřítele Evropy. V EU neexistuje morální autorita, v počtu souzených vrcholných politiků citelně pokulháváme za „baštami demokracie“, jako jsou Francie nebo Itálie. Nebereme si příklad z Finska, Irska, které se z chudoby a rozvratu pozvedly k nebývalé prosperitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Do výzkumu a vývoje vloni nejvíc investovaly podniky
Pokles se projevil i v podílu výdajů na výzkum a vývoj na hrubém domácím produktu. V letech 2013 až 2015 se tento ukazatel pohyboval nad 1,9 %. Minulý rok se snížil na 1,68 %. Příčinou byl nižší přísun peněz z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: K 1. listopadu 2017 vznikne 15 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2017 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. K 1. listopadu 2017 převede dalších 15 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 421 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dlouhodobý problém. Otevřeně se o tom mluvilo už po krajských volbách. A to ještě slušně... Poslanec ČSSD z jihu Čech sjíždí vedení. Jde o Babiše
ROZHOVOR „Pokud bychom šli do koalice s ANO, tak by to podle mne byla už labutí píseň ČSSD,“ říká jihočeský poslanec za ČSSD Ondřej Veselý s tím, že se obává, že v následujících volbách by pak strana už skončila mimo Parlament. Pro ParlamentníListy.cz také řekl, že jihočeský krajský výkonný výbor ČSSD chce, aby byl celostátní sjezd strany svolaný už na únor. Prozradil také, v čem vidí velkou šikovnost Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SFŽP: Podzemní vodu ohrožují staré vrty, na jejich likvidaci půjde 20 milionů korun
Možnost lépe chránit cenné zdroje podzemní vody mají nyní obce a kraje a další žadatelé, v jejichž katastru se nachází staré a nevyužívané hydrogeologické vrty. Peníze na jejich sanaci poskytne Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím dotací z rozpočtu Státního fondu životního prostředí ČR. Vyhradilo na ně celkově 20 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanecký klub ODS schválil nominace na předsedy výborů
Občanští demokraté budou jako druhá nejsilnější strana usilovat o 4 předsedy sněmovních výborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Slova, že justice je slepá, nacházejí svá opodstatnění
Karol Hrádela na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanecký klub TOP 09 má nové vedení
Poslanecký klub TOP 09 se poprvé od voleb do sněmovny sešel a zvolil si své vedení. V jeho čele stane předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který uspěl jako lídr strany ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek tady vytváří sci-fi, ale on neurčuje společenský diskurz, řekl v ČT Pirát Bartoš
Moderátorka Zuzana Tvarůžková v úterním Interview ČT24 přivítala předsedu Pirátů Ivana Bartoše. Ten před kamerami předestřel pohled Pirátů na povolební situaci v České republice. Zdůraznil, že Piráti nepatří ani do tábora Andreje Babiše (ANO), ani do tábora Miroslava Kalouska (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic je na zimní údržbu připraveno
Postupně klesající podzimní teploty jsou pro silničáře důrazným upozorněním, že údržbářům pomalu začíná každoroční shon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: 500…
Dnes je to pět set let, co ve Wittenbergu začalo vystoupením Martina Luthera proti odpustkům německé reformační hnutí. Bylo to sice více než století po Husovi a dalších významných českých reformátorech o Johnu Wycliffovi ani nemluvě, ale tehdejší rozvoj knihtisku umožnil udělat z Luthera něco jako bloggera desetiletí. Říká se, že byl autorem více než poloviny knih, které v té době Evropané četli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Žižka: Bída rektorského stavu
Letošní předávání státních vyznamenání u příležitosti výročí založení Československé republiky bylo velmi elegantním aktem. Byly vybrány osobnosti, proti nimž lze jen stěží něco namítat a celý akt byl výborně zorganizován včetně důstojného, inteligentního projevu prezidenta. (Neobjevil se dokonce ani žádný opomenutý příbuzný Hermana.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: 34. ročník Prix Bohemia Radio začíná přijímat přihlášky
Nadcházející 34. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby spustí zítřejším dnem web Prixbohemiaradio.cz, jenž je do konce letošního roku určen především autorům původní rozhlasové tvorby. Ti mohou na tomto webu začít přihlašovat svá díla v kategoriích Drama, Dokument a v mezinárodní soutěžní sekci Reportáž od 1. listopadu do 31. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Posolda (KSČM): Zamyšlení nad volebním výpraskem levice
Příčiny výprasku jsou z hlediska politické praxe (vláda a parlament) a rétoriky reprezentantů u KSČM a ČSSD různé, jedno ale mají obě strany společné. Voliči začali vnímat tyto strany jako instituce pro zajištění buržoazního života svých funkcionářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky odhadují škody v lesích okolo 120 tisíc kubíků dříví
Nedělní větrná kalamita způsobila v šesti lokalitách ve správě Vojenských lesů a statků ČR podle prvotních odhadů škody okolo 120 tisíc kubíků dříví. Stejně jako při srpnové větrné smršti jsou nejvíce poškozeny lesní pozemky okolo vojenských újezdů Libavá na Olomoucku a Boletice na Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Akce Jana Kellera se zvrtla v debatu o uprchlících: Brusel chce vytvořit svou legislativu na přerozdělování. Nechci šířit paniku...
REPORTÁŽ Střední vrstva v zemích Evropské unie už 30 posledních let chudne na úkor malé, nejbohatší části obyvatelstva a rozdíl mezi nimi už narostl do stejného rozdílu jako před I. světovou válkou. Přitom neúměrné zchudnutí středních vrstev bylo jednou z hlavních příčin rozmachu nacismu v předválečném, později hitlerovském Německu. Evropská unie se otřásá v základech a její stěžejní model – budování sociálně-tržního státu – přestal fungovat už v polovině 90. let minulého století kvůli globalizaci. Nekompromisní analýzou současných poměrů v Evropě zahájil europoslanec, sociolog a publicista Jan Keller debatu v ostravském Knihcentru, kam přijel prezentovat svoji novou knížku „Evropské rozpory ve světle migrace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Smrt Mrázka, vyšetřování skupiny kolem Babiše... V té pozici, ve které jsem byl, se dozvíte spoustu věcí. Topolánek vypustil ohromující slova
Někdejší předseda vlády a šéf ODS se v internetové televizi vyjádřil k povolebnímu vyjednávání a chování Andreje Babiše. Vítěz voleb má prý na stole asi 30 variant koalic, ale ve skutečnosti o koalici nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
První tři jména do Babišovy vlády? Exkluzivně a pouze na PL
Prezident Miloš Zeman v úterý v Lánech podle očekávání pověřil předsedu hnutí ANO a jasného vítěze sněmovních voleb Andreje Babiše jednáním o sestavení vlády. Je to neformální krok, který není zakotven v Ústavě, měl by ale vést k pozdějšímu jmenování Babiše premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ prodává elektrárnu Varna
Společnost ČEZ se dohodla na podmínkách prodeje své bulharské černouhelné elektrárny Varna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová promluvila o Praze: Deficitem tochto města je...
Adriana Krnáčová vede město od roku 2014. V Českém rozhlase si postěžovala, že nebylo připraveno právě mnoho projektů, do kterých by mohla jako primátorka investovat, když přišla na radnici. Byla by ráda, aby se v budoucnu víc rozvíjely trochu odstrčené části města – Praha 8 a Praha 9. To ale není jediné, o co by se primátorka ještě ráda zasadila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Tramvaj T3 Coupé získala ocenění na letošním 19. ročníku Designbloku
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers zvítězil díky unikátnímu projektu návrhu tramvaje T3 Coupé v kategorii „Speciální cena za mimořádný počin mimo kategorie“ na letošním 19. ročníku Designbloku, mezinárodním festivalu designu a módy. Ceny Designbloku v 11 kategoriích byly předávány v pražském Divadle Na zábradlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vítězící Babiš, bodující Bartoš, státvotvorný Filip, směšný Fiala a magor Kalousek
Kvalita lídra se pozná podle toho, jak umí reagovat na situaci a jak ji zvládá i tehdy, kdy mu nehraje zcela do karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Tři tisícovky projektů získají dotace z evropských fondů
Více než 3000 českých projektů získalo doporučení k obdržení evropské dotace, konkrétně z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). K udělení finanční podpory je doporučilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky, které žádosti o podporu hodnotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Obrana obdržela nabídky Američanů a Italů na nákup vojenských vrtulníků. Jde prý až o 15 miliard
Ministerstvo obrany obdrželo nabídky na nákup 12 vojenských víceúčelových vrtulníků od americké a italské vlády. Úřad je nyní posoudí a vyhodnotí. Rozhodnutí o vítězi bude již na nové vládě. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Podrobnosti o došlých nabídkách úřad nezveřejnil. Podle dřívějších odhadů by měla být cena kontraktu mezi deseti a patnácti miliardami korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Úderná tiskovka: Babiš dostal pověření jednat o sestavení vlády a u toho vyplísnil Topolánka. Zeman vedle si zase podal Kalouska
Prezident Miloš Zeman dnes Andreji Babišovi v Lánech předal pověření k sestavení vlády. Na společné tiskové konferenci pánové oznámili, co přijde na politické scéně dál. Oba se obuli do předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a Andrej Babiš si na závěr rýpl do ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nepodpoříme Babišovu menšinovou vládu, zopakoval za Piráty Bartoš
Piráti nepodpoří menšinovou vládu, kterou chce sestavit předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš. Novinářům to dnes před jednáním se zástupci ANO řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Na dnešní schůzce chce s ANO mluvit i o složení mediálních rad, má obavy, aby se je ANO nepokusilo ovládnout. Babiš se jednání s Piráty neúčastní, má ve stejnou dobu schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zachování Králova domu neboli bývalé školní družiny v Praze-Modřanech
My, níže podepsaní občané a voliči žádáme členy Zastupitelstva Městské části Praha 12, abyste zvrátili rozhodnutí menšinové rady Městské části Praha 12 zbourat jeden z nejstarších domů ve starých Modřanech – tzv. Králův dům neboli bývalou školní družinu K dolům č. p. 216, která se měla proměnit v kulturně komunitní centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek povede sněmovní klub TOP 09
Předsedou klubu TOP 09 ve sněmovně bude končící šéf strany Miroslav Kalousek. Místopředsedy sedmičlenného klubu dnes zvolili Markétu Pekarovou Adamovou a Františka Váchu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Zúčastnit se aukce může každý, necílí jen na bohaté
Plzeňský Hospic svatého Lazara uspořádá nevšední benefiční aukci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Policejní stát?
V předcházející úvaze jsem se obracel na pracovníky vysokých škol, zda je jim lhostejné, že naše soudy neuznávají základní důkaz matematiky, důkaz sporem, který je v právní vědě nazýván důkaz opaku (z opaku, opakem).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Značková restaurace BUDVARKA získala prestižní mezinárodní ocenění za vysokou kvalitu designu
Koncept značkových restaurací BUDVARKA získal prestižní mezinárodní ocenění Red Dot za vysokou kvalitu designu. Autorem designu je české IO Studio vedené architektem a designérem Lukou Križkem. První BUDVARKA byla otevřena letos v březnu a nyní již fungují tři. Další čtyři restaurace této sítě se připravují. Do dvou let by BUDVARKY měly fungovat ve všech krajských městech i v dalších vhodných lokalitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT: Dva miliony pro zdravotnictví a sociální služby Zlínského kraje
Zástupci oblasti sociální a zdravotní z celého Zlínského kraje si mohou žádat o finanční pomoc na realizaci projektů. Nadace SYNOT totiž vyhlásila další kolo zdravotního a sociálního grantu. V něm budou mezi úspěšné žadatele rozděleny dva miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vzkaz občanů novému parlamentu: Demokracie volbami nekončí, ale začíná
Respektujeme výsledek voleb jako vyjádření většiny voličů v naší zemi a považujeme vás za legitimní zástupce našeho obyvatelstva, a to i přesto, jakými metodami mnoho z vás dosáhlo svého zvolení. Bylo to legitimní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Jak získat zpět vstupné, když pořadatel zruší koncert?
Představte si situaci, že se půl roku těšíte na koncert svého oblíbeného zpěváka nebo skupiny, ale pořadatel akci na poslední chvíli zruší. Co v takové chvíli dělat a jaké jsou vaše nároky? Může vám pořadatel místo vrácení peněz nabídnout poukaz na jiné vstupenky z jeho nabídky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kocumová (ZpL): Amatérismus a tajnosti primátora Batthyányho
Vyjádření zastupitelky Zuzany Kocumové k chování libereckého primátora na říjnovém zasedání zastupitelstva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
I díky ÚZSVM bude ve Stříteži nad Bečvou vybudována bezpečná cyklostezka
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) vyčlenila ze svého fondu v okrese Vsetín celkem 224 pozemků jako majetek pro ně trvale nepotřebný. Tento je postupně přebírán do příslušnosti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor Putna besedoval na Klinice. Prozradil, co ho dříve „sralo“. Terčem byl Duka i PL, my jsme tam však pronikli
REPORTÁŽ Proč se Duka fašizuje a proč není sám. Přednášku s takovým názvem měl profesor Martin C. Putna na sguaterské Klinice v Praze, které hrozí násilné vyklizení policií. Kromě kardinála Dominika Duky si vzal na mušku i prezidenta Zemana a Putinometní listy, jak přezdívá Parlamentní listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek je zase naštvaný a sype silná slova. Kvůli muži, který mnohé ví a promluvil
Návrat někdejšího vlivného zákulisního hráče na scénu? Podnikatel, bývalý lobbista a autor řady kampaní, Andrej Surňak, který měl blízko ke Stanislavu Grossovi, začal veřejně glosovat politické dění. Nejdříve začal bez obalu komentovat politiku na Twitteru, o několik dní později na blogu s exkluzivní internetovou adresou ceskarepublika.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Herbrych (KDU-ČSL): Národ je to, co nám dává pocit sounáležitosti v jakémkoliv odvětví
Koncem října si připomínáme výročí vzniku naší republiky. Náš stát se zrodil po těžké válce, dodnes najdeme i v malých vesnicích Vysočiny pomníky padlých. Naši dědové a pradědové cítili na novou zemi hrdost, byli rádi, že jsme si udrželi vlastní jazyk a kulturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Západobalkánské zápisky - Zanikne Bosna a Hercegovina? Vznikne stát Kosovo?
Rozpad Sovětského svazu a Jugoslávie vytvořil téměř 20 nových států, z nichž většina nemá žádnou tradici státnosti nebo praxi v samosprávě. Během let sledujeme, jak se jejich vlády potýkají s nedostatkem zkušeností a jak fungují slabé občanské instituce. Sužuje je omezená ekonomika, zejména etnické konflikty a nevyjasněné hranice země. Hlavní je, že toto vše ohrožuje stabilitu celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad práce: “Akademie řemesel“ sklidila v Rokycanech úspěch
Celkem 451 žáků 8. a 9. tříd 11 základních škol z Rokycanska dorazilo na 12. ročník „Akademie řemesel 2017“. Akci pořádá tradičně ÚP ČR, konkrétně Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Rokycanech. Roli partnerů letos přijaly mimo jiné Město Rokycany a Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Organizátoři se v rámci letošní prezentace středních škol a zaměstnavatelů zaměřili na oblast zdravotnictví. Cílem bylo podpořit studium zdravotnických a příbuzných oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek bude přemlouvat Okamuru i Piráty, aby do toho Babišovi se Zemanem hodili vidle
Končící předseda TOP 09 na tiskové konferenci ve Sněmovně předestřel plán, jak zastavit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Chce pány donutit, aby šli s barvou ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Inovace hýbou světem
Inovace jsou dnes hybatelem světa. Kreativitu, odhodlanost a vůli objevovat něco nového nesmí stát brzdit nadbytečnou byrokracií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
V srdci New Yorku došlo k teroristickému útoku. Na ulici leží mrtví
Agentura Reuters přinesla informaci o mrtvých lidech na Manhattanu. Několik lidí zaplatilo cenu nejvyšší, když nestihli utéct řidiči dodávky, který se svým vozem vjel mezi cyklisty a nakonec naboural autobus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš: Hledám experta na průmysl a obchod, školství a obranu
Andrej Babiš na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích padají větve i stromy poškozené vichřicí, nevstupujte tam
Větve i nalomené stromy padají od nedělní vichřice v lesích. Na nebezpečí důrazně upozorňujeme a doporučujeme všem, aby dnes ani v následujících dnech nevstupovali do lesních porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf Trumpovy prezidentské kampaně je obžalován. Zatajil peníze od Janukovyče
Americká mainstreamová média s neskrývaným zadostiučiněním informují o obvinění bývalého šéfa Trumpovy prezidentské kampaně Paula Manaforta, který měl údajně udržovat kontakty s Ruskem, z daňových úniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist