Oficiální zpravodajská média

Rekordní průzkumy z Polska. Juncker bude asi zuřit
Ačkoli je polská vláda častým terčem nevybíravých útoků ze strany Evropské unie, na její oblibě u voličů to není vůbec vidět. Popularita jednobarevné vlády Právo a spravedlnost naopak dosahuje rekordní úrovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Komunisti po roce 1945 přijímali do svých řad bývalé příslušníky gestapa, udeřil Schwarzenberg ve Sněmovně. A rozčílený Filip okamžitě přiběhl k pultu
Ve Sněmovně se rozběhla debata o obsazení postu předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Komunisté navrhli, aby se předsedou komise stal poslanec Zdeněk Ondráček, který stál v roce 1989 s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě. Na půdě Sněmovny kvůli tomu nastala mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Nová ministryně financí čelila v ČT tvrdému střetu s ekonomickým expertem ODS. Šlo o EET
Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) a ekonomický expert ODS Jan Skopeček se rozhovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 o změnách EET po zásahu Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus ml., Robejšek, Mach a Payne u jednoho stolu. A bylo dusno: Není v zájmu Čechů okamžitý Czexit. Pokud se ale z Karlína stane no-go zóna...
Poslanec ODS Václav Klaus mladší se spolu se zakladatelem Realistů a dalšími hosty zúčastnil diskuse o tom, zda má naše členství v EU nějakou alternativu. Řečníci se shodli na tom, že je lepší budovat svazek volně spolupracujících evropských států. Aby své argumenty podepřeli, přidali navrch dlouhý výčet slabin EU, ale nejen EU, nýbrž rovnou celé západní společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovní vyšetřovací komise k OKD je obsazena. Jsou v ní Klaus ml., Zaorálek a další
Okolnosti privatizace těžební společnosti OKD budou ve sněmovní vyšetřovací komisi prověřovat mj. Josef Hájek (ANO), Václav Klaus mladší (ODS), Leo Luzar (KSČM) a Lubomír Zaorálek (ČSSD). Sněmovna obsadila komisi členy dnes podle nominací jednotlivých poslaneckých klubů. Ještě bude muset zvolit předsedu, bez něhož komise nemůže zahájit činnost. Volba by se mohla uskutečnit v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Bohatým beru, na chudý seru, recitoval Topolánek z tvorby svého syna. A pak to u Soukupa rozbalil ještě více
Do pořadu Duel Jaromíra Soukupa dorazil expremiér za ODS a kandidát na prezidenta Mirek Topolánek. V publiku na něj čekal početný dav fanoušků. A kandidát na prezidenta se jim odvděčil po svém. Prozradil mimo jiné, co si opravdu myslí o Jiřím Drahošovi a Michalu Horáčkovi. Nezapomněl ani na německou kancléřku Angelu Merkelovou a prezidenta Miloše Zemana. V jednu chvíli Soukup přišel se svou pověstnou tabulí „hodných a zlých politiků“. A takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Někteří prezidentští kandidáti vůbec netuší, kam kandidují, obává se prezident Zeman. Promluvil o nadlidech z parlamentu a prozradil, čím jej přesvědčil Andrej Babiš
Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu jmenoval vládu Andreje Babiše, co přesně od ní očekává? Jaký postoj má k uprchlickým kvotám a jaké by byly jeho první kroky, pokud by obhájil post prezidenta České republiky? Nejen to prozradil v pořadu generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa TÝDEN s prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Naprosté zoufalství. Občané budou tedy díky této zrůdnosti z Bruselu, kterou zavádí vláda, připraveni nejen o svá práva, ale i o své majetky. Vědec varuje
ROZHOVOR „Občané budou tedy díky této zrůdnosti z Bruselu, kterou chce ministerstvo implementovat, připraveni nejen o svá práva, ale i o své majetky. Dalším důsledkem bude dopad na bezpečnostní situaci. Občané našeho státu neodevzdali své zbraně ani v době nacistické okupace. Nepochybně to neudělají ani teď a řada zbraní se přesune mimo legální sféru,“ říká vědecký pracovník v oboru přírodních věd Tomáš Vaněk, který se dlouhodobě zabývá otázkou držení zbraní. Ostře kritizuje, že senát neodsouhlasil novelu ústavy zaručující právo držet zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
V debatě prezidentských kandidátů došlo na téma sňatků homosexuálů. A Hannig se neudržel
V debatě kandidátů přímé volby prezidenta České republiky se ve vysílání rádia Proglas sešli všichni kandidáti kromě Miloše Zemana, který se omluvil s tím, že jeho názor k otázce předvolebních diskusí je neměnný. Prezidentští kandidáti hovořili nejen o tom, jak by podle nich mohl nový prezident přispět k rozvoji země, ale i o tom, kde vidí v české společnosti největší mezery. „Jsme pracovití, tvořiví, umíme improvizovat a stejně nám chybí sebedůvěra,“ shodují se Horáček a Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o elektronické evidenci tržeb
Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení zákona o evidenci tržeb. Norma, kterou ještě v minulém volebním období zpochybnilo 41 opozičních poslanců, upravuje elektronickou evidenci tržeb (EET), ale také třeba účtenkovou loterii, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Koncese Nemocnice Na Františku nesmí ohrozit rozsah služeb
Výbor pro zdravotnictví a bydlení se na svém posledním zasedání 7.12. 2017 zabýval budoucností Nemocnice Na Františku v souvislosti s probíhajícím koncesním řízením na výběr strategického partnera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Krampol ve varu: Důchodům přidají 40 korun na měsíc. Urážka! Za to si v centru Prahy nekoupí ani zapečenou bramboru. A uprchlíci...
ROZHOVOR „Co je mi platný, když roste ekonomika, ale já budu nemocný a nebudu si moci koupit lék?“ táže se herec Jiří Krampol. Podle něj by se měla nová vláda Andreje Babiše umět postarat o ty, kteří to potřebují nejvíc. „To znamená o děti, o nemocné děti, o staré lidi, měl by pomoci lidem, které vystěhovali z bytu za to, že neplatili činži. Jenže oni ji neplatili třeba proto, aby měli na léky a na jídlo. Je to strašné!“ čílí se herec, který by nezazlíval Babišově kabinetu, kdyby se opíral o hlasy komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský Sputnik usvědčen z brutální lži
Je třeba poděkovat webu Echo24.cz, který na tuto skutečnost upozornil. Bylo to typické ruské fake news. Z bezvýznamné akce několika desítek lidí na podporu Koněvovy sochy udělal ruský server stotisícovou demonstraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Jiří Kajínek jako host televizního pořadu PL. Promluví otevřeně o svém případu. A to není rozhodně vše
Hostem posledního dílu pořadu Horké téma v letošním roce byl Jiří Kajínek, který před sedmi měsíci na základě prezidentské milosti opustil po téměř čtvrt století brány vězení. Kromě otázek na jeho případ jsme též zabrousili do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se ozývá z Bruselu. Visegrád dál drží proti kvótám spolu, sdělil PL
Visegrádská čtyřka drží na bruselském summitu ohledně odmítání migrantů pohromadě. ParlamentnímListům.cz to přímo z Bruselu potvrdil premiér Andrej Babiš. Ten se v pátek druhým dnem účastní setkání evropských lídrů. Jde o první zahraniční cestu Babiše v roli předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Ústavní soud zrušil „náběh“ třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb
Plénum Ústavního soudu částečně vyhovělo návrhu skupiny 41 poslanců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pět ústavních soudců prosazovalo zrušení celého zákona o EET
Pět ústavních soudců prosazovalo zrušení celého zákona o evidenci tržeb. V elektronické evidenci tržeb (EET) vidí protiústavní zásah do podnikatelského prostředí. Zůstali ale v menšině, soud po hlasování v plénu provedl jen několik změn, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha. Líbají se, pijí kakao. A jsou svoji
Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře. V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch. Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura vyhrožoval serveru právníky, ale médium ho předběhlo. Podává žalobu
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se čím dál více dostává do konfliktů s médii. Jeho častným terčem kritiky se stala nejen veřejnoprávní televize. Nyní ale možná narazí, protože jedno z médií na Okamurově „black listu“ se rozhodlo bránit žalobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodl: Zruší se jen část zákona o EET, ne celý
Ústavní soud s odloženou platností škrtl několik paragrafů zákona o elektronické evidenci tržeb. S návrhem na zrušení celé normy o EET pravicoví poslanci neuspěli. ÚS zasáhl také do úpravy identifikačních údajů na účtence. Pravici vadilo, že se tam u fyzických podnikajících osob objevuje i rodné číslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Šichtařová vypěnila: Co kdyby Češi vyhrožovali Německu, že bude vyraženo z EU, pokud nepřestane prudit s těmi kvótami...
Ekonomka Markéta Šichtařová, která je známá svými nekompromisními názory, se pustila do předsedy německé sociální demokracie a bývalého předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze kvůli tomu, že uráží suverénní evropské státy a kvůli jeho vyjádření ohledně federalizace Evropy. „Je to jen vyučený knihkupec, který nebyl schopen dokončit pro chabé studijní výsledky ani gymnázium," říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Kočkopes kolem přímé volby prezidenta ČR
Nepřímá volba prezidenta České republiky se „téměř“ proměnila ve volbu přímou, ale bohužel v téhle tematice panuje jakási nesrovnalost, když se hromadně a zbrkle schvaluje legislativa, která vůbec nevytváří právní stát, ale jen výhody pro tzv. vyvolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ještě než Marine Le Penová dorazí do Prahy... Znalec Francie sepsal text, který se jí týká
Publicista, analytik a znalec Francie Josef Brož sepsal před příjezdem šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Penové do Prahy text, v němž připomíná vše podstatné, co se kolem této političky odehrálo a odehrává. Po neúspěšných prezidentských volbách a ztrátě popularity tato politička znovu šplhá nahoru. Stokrát pohřbívaná, stokrát oživlá. Le Penová vstává z popela jako bájný Fénix, domnívá se Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura přivítá v Praze Le Penovou, Wilderse a další radikální politiky. Čekají se demonstrace
Do Prahy dnes dorazí zástupci evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF), která má v sobotu v české metropoli konferenci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sněmovna dnes rozhodne o osudu komunisty Zdeňka Ondráčka. Dojde i na OKD
Sněmovnu dnes čeká další kolo debaty o státním rozpočtu. V jeho druhém čtení budou mít poslanci možnost přednést své návrhy na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Měli by také volit předsedy sněmovních komisí a vybrat členy nově zřízené vyšetřovací komise k privatizaci těžební firmy OKD. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Libor Balga: Prostitutky v politice
Každým dnem slýchám tu zprava, tu zleva, tu z kavárny něco o ohrožení demokracie, jako kdyby nějaký český Mussolini pochodoval na Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vnímám jako chybu, že Česko dosud fiskální pakt neratifikovalo
Druhý den jednání Evropské rady patřil eurosummitu a jednání ve formátu 27 členských států o brexitu. Evropští státníci se věnovali budoucnosti hospodářské a měnové unie. Na odpoledním zasedání se pak lídři EU27 shodli na dostatečném pokroku ve vyjednávání o brexitu a posunuli tak proces do další fáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Dnešní rozhodnuté Ústavního soudu k EET vítáme
Piráti vítají dnešní rozhodnutí Ústavního soudu ČR, který zrušil řadu ustanovení zákona o EET, jež Piráti velmi kritizovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Z pohledu dotační politiky jsem přesvědčená, že se nic nestalo. Nová ministryně Dostálova promluvila v ČT. Došlo i na kauzu Čapí hnízdo
Hostem Interview ČT24 byla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která se vyjádřila k aktuálním otázkám, jež hýbou politickou scénou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Petice: Nesouhlasíme s odvoláním starosty Jalovce a místostarostky Lickové
My občané (i bývalý občané) Chebu, nesouhlasíme s odvoláním Mgr. Antonína Jalovce z funkce starosty a RNDr. Gabrielu Lickovou, Ph.D. z funkce místostarostky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora k dnešnímu nálezu Ústavního soudu týkajícího se EET
Podnikatelé, kteří zatajují tržby, a tedy neplatí daně ani sociální a zdravotní pojištění, jsou výrazně zvýhodněni vůči těm, kdo jsou řádnými plátci daní a pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy
REPORTÁŽ „Nikdy jsem nebyl v KSČ, a proto jsem nezastával do roku 1989 žádné vedoucí funkce na svém vědeckém pracovišti, kde to bylo podmínkou. Vynahradil jsem si to po změně režimu, když jsem se vypracoval na post místopředsedy a později předsedy Akademie věd. Z té doby mám i bohaté zkušeností při jednání s politiky, se kterými jsem byl nucen často debatovat, ale také se s nimi hádat. V roce 2009 jsem totiž musel bojovat o přežití české vědy, když nám chtělo ministerstvo v průběhu dvou let o polovinu snížit rozpočet, což byl návrh téměř likvidační. Z té doby vím, jak s nimi jednat – tvrdě, ale férově a někteří politici se dají dokonce po čase i přesvědčit,“ prohlásil v úvodu své debaty v luxusním ostravském hotelu Park Inn prezidentský kandidát Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Padl zásadní verdikt Ústavního soudu k EET a znovu čeří vodu. Ozvali se Soukromníci a další. Nejvíce do toho ovšem řízl Kubera
Ústavní soud dnes rozhodl o stížnosti, kterou podala skupina 41 poslanců z řad ODS a TOP 09 proti elektronické evidenci tržeb z dílny šéfa ANO Andreje Babiše. Elektronická evidence tržeb jako taková sice podle rozhodnutí soudu protiústavní není, problematické ale mají být některé její části. Ústavní soud tak například z působnosti EET vyjmul bezhotovostní platby platební kartou a rovněž zrušil náběh třetí a čtvrté vlny EET, ke kterým mělo dojít v průběhu příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Komunista Ondráček pohořel. Zato Miloslav Rozner z SPD může slavit
Poslanec SPD Tomia Okamury Miloslav Rozner může slavit. Stal se předsedou komise pro kontrolu Národního bezpečnostního úřadu. Zato komunistovi Zdeňku Ondráčkovi zbyly jen oči pro pláč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanovisko Ministerstva financí k rozhodnutí Ústavního soudu
Ministerstvo financí vítá, že Ústavní soud potvrdil, že zákon o evidenci tržeb není protiústavní, jak tvrdili stěžovatelé, ale že je legitimním nástrojem ke kontrole daňových povinností a správě daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Ondráček nemůže být předseda, stál s obuškem v ruce v ´89 proti demonstrantům
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k návrhu na volbu předsedů stálých komisí PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Vyhazov z EU
Pan vyučený knihkupec, který nebyl schopen dokončit pro chabé studijní výsledky ani gymnázium, jinak také bývalý šéf Europarlamentu, toho času předseda německé SPD známý i pod jménem Martin Schulz, uráží suverénní evropské státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
David Rath: Bude z vašeho vnuka Babiš?
Jaká asi čeká budoucnost vaši dceru, syna nebo vnoučata? Mají nějakou šanci dosáhnout úspěchů jako pan Babiš nebo dokonce Soros či bohatí Rockefellerové nebo příslušníci rodiny Saudů (až na ty aktuálně zavřené svými šikovnějšími příbuznými)?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Takto chaoticky sestavenou menšinovou vládu podpořit nemůžeme
Glosa Alexandry Udženije ke jmenování nové Vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Hezký dárek, začíná eroze EET
Ústavní soud zrušil některé paragrafy zákona o evidenci tržeb. Týkají se například bezhotovostních plateb či identifikačních údajů na účtence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se ozývá z Bruselu. Visegrád dál drží proti kvótám spolu, sdělil PL
Visegrádská čtyřka drží na bruselském summitu ohledně odmítání migrantů pohromadě. ParlamentnímListům.cz to přímo z Bruselu potvrdil premiér Andrej Babiš. Ten se v pátek druhým dnem účastní setkání evropských lídrů. Jde o první zahraniční cestu Babiše v roli předsedy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Cvrk: Otevřený dopis panu Miloši Zemanovi
Jsem ovšem hluboce přesvědčen o tom, že tak krásná a tradicemi, kulturou, duchovní a intelektuální kvalitou bohatá země jako je Česká republika si nezaslouží prezidenta, který hájí její zájmy v hlubokém nesouladu s nejvyššími duchovními komoditami, které nám Universum poskytuje: respektem, pokorou, důvěrou, úctou, sounáležitostí, pravdou, přátelstvím a láskou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Usnesení sněmu zohlednilo budoucí jednání s premiérem Andrejem Babišem
Součástí jedenapadesátého Akademického sněmu bylo i usnesení, které vyjadřuje plnou podporu předsedkyni Akademie věd ČR pro její jednání s designovaným předsedou vlády Andrejem Babišem o situaci v české vědě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSD: Budeme prosazovat více peněz pro oblast sociálních služeb a dopravy
Poslanecká sněmovna se dnes bude ve druhém čtení zabývat návrhem státního rozpočtu na rok 2018. Sociální demokracie připravila několik pozměňovacích návrhů, které předloží. Především se jedná o navýšení financí do oblasti sociálních služeb a dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Živě: Poslanci zpívali koledy. Horáček přišel do sněmovny, aby viděl volbu komunisty Ondráčka
Ve čtvrtek pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Její průběh sledujeme v on-line reportáži.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:36, zobrazit podobné
Asociace regionálních značek: Sympatie k označení „BIO“ jsou na dně. Lid si žádá „české“ potraviny
Jak by dopadly volby, kdyby v nich kandidovala různá označení pro potraviny? S přehledem by zvítězily „české“ potraviny s 37 % hlasů. Naopak označení kvality „BIO“ by zcela propadlo a zůstalo s 2 % poslední. Ukazují to výsledky unikátního spotřebitelského průzkumu Asociace regionálních značek (ARZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Lídři EU se v noci pořádně pohádali kvůli uprchlíkům. Ozval se i Babiš
V Bruselu se sešli lídři členských států EU, aby se pokusili najít řešení migrační krize. Ukázalo se však, že rozpory, které mezi politiky vypluly na povrch už před dvěma lety, stále přetrvávají. Podle agentury Reuters se do sebe evropští politici pořádně obuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kalouskův politik během placeného jednání chrápal. Neprobrali ho ani lidé okolo. FOTO pouze na PL
Je vidět, že práce opozičního zastupitele musí být náročná. A to natolik, že se z ní leckdy i usne. ParlamentníListy.cz jako jediné médium dlouhodobě sledují práci některých zastupitelů, kteří při výkonu svých početných funkcí spí. Nejinak tomu bude i dnes. Redakci se podařilo získat snímek, který během čtvrtečního jednání pražského zastupitelstva zachycuje zástupce TOP 09 na magistrátu Jiřího Nouzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Drahoš může být spokojen. Má na účtu skoro 30 milionů. A jak je na tom Zeman?
Za měsíc touto dobou už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb a budeme se blížit ke kolu druhému. O tom, kdo do něj postoupí, rozhodne mimo jiné i nasazení jednotlivých kandidátů ve volební kampani. Kampaň se ovšem nedá dělat bez peněz. Páteční MF Dnes si proto posvítila na transparentní účty jednotlivých prezidentských kandidátů. Co zjistila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Patočka znovu na odstřel: Dělal poradce přímo Sobotkovi. Co mu radil?
Šéfredaktor Deníku Referendum a bývalý sociální demokrat Jakub Patočka má další problém. Páteční Lidové noviny přinášejí informace o tom, že Patočka pracoval přímo i pro bývalého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Dělal mu poradce v celé řadě oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč má Babišova vláda padnout?
Pět důvodů pro pád Babišovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Krampol ve varu: Důchodcům přidají 40 korun na měsíc. Urážka! Za to si v centru Prahy nekoupí ani zapečenou bramboru. A uprchlíci...
ROZHOVOR „Co je mi platný, když roste ekonomika, ale já budu nemocný a nebudu si moci koupit lék?“ táže se herec Jiří Krampol. Podle něj by se měla nová vláda Andreje Babiše umět postarat o ty, kteří to potřebují nejvíc. „To znamená o děti, o nemocné děti, o staré lidi, měl by pomoci lidem, které vystěhovali z bytu za to, že neplatili činži. Jenže oni ji neplatili třeba proto, aby měli na léky a na jídlo. Je to strašné!“ čílí se herec, který by nezazlíval Babišově kabinetu, kdyby se opíral o hlasy komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MHMP: Lékařské pohotovosti stojí Prahu přes 22 milionů Kč
Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace v celkové výši 22,5 milionu Kč na zajištění lékařské pohotovostní služby (LPS) na území metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): "Nebát se a nekrást" není totéž jako "Všetci kradnú"
Komentář na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Na Vítkově vojáci obdrží medaile za misi v zahraničí. Na misích máme přes 400 vojáků
Na pražském Vítkově dnes v poledne obdrží čeští vojáci medaile za mise v zahraničí. Zpět do České republiky se ze zahraničního působení vrátili příslušníci zahraničních operací v Afghánistánu, Bosně a Hercegovině a v Egyptě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy ČR získaly pozemky u Hřivic na Lounsku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Lounech převedl státnímu podniku Lesy ČR celkem 18 lesních pozemků ležících v katastrálním území Hřivice. Lesní pozemky měly celkovou výměru 531 743 m2 a účetní hodnotu 30 309 351 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Dušek (Svobodní): Senát venkovu nepřeje, není schopný ani kompromisu
Nedávno projednával senát návrhy na možnost změn tzv. Protikuřáckého zákona. Ty vznikly na základě petice občanů a navrhl je senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Praha patří k ekonomicky nejrozvinutějším regionům EU
Ekonomická situace se za posledních dvacet let zlepšila ve všech krajích. Ukazují to nejnovější data ČSÚ. Praha je v rámci EU šestým hospodářsky nejrozvinutějším regionem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Další průzkum: Miloš Zeman jasně první. A pokud přijde méně voličů...
Prezident Miloš Zeman by měl vyhrát v prezidentských volbách. Přeje si to alespoň třetina Čechů v průzkumu agentury Phoenix Research. Ten přinesl server Blesk.cz. Na druhém místě skončil Jiří Drahoš, bývalý šéf Akademie věd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenští policisté se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata
Příslušníci Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Ve středu 13. prosince zavítali do Domova Matky Vojtěchy v Prachaticích, kde zdejším seniorům představili služební techniku, výstroj, výzbroj a vzájemně si vyměnili spousty vřelých slov. Mysleli také na to nejdůležitější – na zdraví, které seniorům přivezli v podobě čerstvého ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL ke stažení hlasování o Pavlíkovi: Je to zbabělost a kádrování
Ani strany, které se kriticky vyjadřují o době před rokem 1989 (ODS, STAN), nepodpořily lidovce 12. 12. v jejich návrhu hlasovat o důvěře náměstkovi hejtmana Josefa Pavlíka (ANO), který zatajil své angažmá v KSČ a Lidových milicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Šéfem celosvětové konzervativní aliance ACRE opět zvolen Jan Zahradil
Do čela třetí nejsilnější evropské strany byl v pátek opět zvolen Jan Zahradil z ODS. Zahradil vede Alianci konzervativců a reformistů v Evropě (ACRE) již od roku 2010.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Skauti přivezou ČD railjetem do Česka Betlémské světlo
Každoroční cesta Betlémského světla z Vídně do Brna se uskuteční tuto sobotu 16. prosince. Symbol Vánoc přivezou členové Junáku vlakem railjet 370 Joseph Haydn. V neděli 17. prosince pak budou skauti světlo rozvážet za pomoci Českých drah do všech koutů republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Opravdu SPD nechápe, nebo zase jen straší?
Jako čerstvý člen a dokonce místopředseda výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (dále si dovolím používat zkratku VEZ), jsem se dodnes pořádně nevzpamatoval z vystoupení pana poslance Volného z SPD (toto jméno si prosím pamatujme, protože o něm ještě uslyšíme) na posledním VEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Novým ředitelem Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM se od 1. ledna 2018 stane Tomáš Urban
Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Tomáš Urban tak ve funkci vystřídá dlouholetého ředitele Marka Riedera, který od letošního podzimu vede Český hydrometeorologický ústav. Nového ředitele uvede do funkce ministr Richard Brabec 2. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Úspěšná knižní série o jihlavských domech má pokračování
Jihlavská radnice vydává dvě nové knihy archiváře Ladislava Vilímka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bubny, techno, výprask Okamurovi, letáky s hákovými kříži a maskované obličeje. Před pražským hotelem, kde bydlí Wilders a Le Penová, řádili krajní levičáci
Prahou prošli levicoví odpůrci Tomia Okamury (SPD) a dalších protiimigrantsky naladěných politiků z jiných zemí EU, kteří zavítali do Prahy. Někteří z nich bydlí v hotelu InterContinental v Praze a levicoví aktivisté jim před hotel přišli říct, co si o nich myslí. Vzali si s sebou bubny, možná proto, aby zahráli radikálním politikům na nervy, a celou řadu transparentů. Akci dokreslil plamenný projev na adresu Tomia Okamury, který si prý udělal z politiky byznys.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Příznivci EU se děsí referenda
To by podle ANO nemělo postihnout otázku setrvání v EU, ale nemusí to být konečný postoj. A SPD se nejen realisticky dívá na Putina, ale také na zařazení obecného referenda do našich ústavních zákonů, které mělo a stále má ve svém politickém programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
První Double degree v oblasti fyziky a techniky termojaderné fúze v ČR získal Miloš Vlainić na ČVUT
Srb Miloš Vlainić se stal prvním absolventem doktorského studia v nové oblasti fyziky a techniky termojaderné fúze, obor Jaderné inženýrství, a zároveň prvním absolventem, jehož studium proběhlo v rámci Double degree smlouvy podepsané ČVUT s Univerzitou v Gentu a s Ústavem fyziky plazmatu AV ČR v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Hasiči vytáhli trosky lávky z Vltavy
V sobotu 2. prosince 2017 se zřítila pěší lávka u zámku Troja v Praze. Část trosek dopadla do řeky a část na tamní cyklostezku. Na základě žádosti primátorky hl. m. Prahy a vyšetřovatele Policie ČR byl do Prahy na čtvrtek 14. prosince 2017 povolán Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru ČR, aby torza lávky vytáhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nechci brát peníze ženám, na kterých je pácháno domácí násilí. Janda v rádiu vysvětloval svůj návrh sebrat peníze jistým neziskovkám
Rozhovor s poslancem ODS Jakubem Jandou přinesl Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Ten v posledních dnech rozčílil neziskové organizace kvůli tomu, že chtěl přesunout peníze z jejich kapitoly do sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Andrej Babiš by měl kvůli EET zvážit setrvání ve funkci premiéra
Páteční nález Ústavního soudu ve věci elektronické evidence tržeb je velkou porážkou někdejšího ministra financí a dnešního premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek povede komisi pro BIS, Sobotka jednu z delegací
Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Výsledky tajné volby oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Drahoš „fór“ prezident
Do voleb hlavy státu, tedy prezidenta republiky už mnoho nezbývá a někteří kandidáti hodně přitvrzují a ve své předvolební kampani občas používají metody, které, alespoň z pohledu slušného člověka, už předem vylučují takového kandidáta od možného úspěchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní: Zrušte EET úplně
Vyjádření Svobodných k rozhodnutí Ústavního soudu ohledně EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš: Vláda urychleně připraví novelu zákona o EET
Vláda Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s dnešním výrokem Ústavního soudu, který zrušil některé části zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), urychleně připraví novelu předpisu. Babiš to dnes řekl novinářům na tiskové konferenci po skončení unijního summitu v Bruselu. Klíčové podle něj je, že Ústavní soud současně řekl, že zákon není protiústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Je mi to žinantní, ale vy nedržíte slovo, pojďme se tedy znovu sejít
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k oznámení výsledku voleb do komisí PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Patron mosteckého okruhu David Coulthard navštíví Českou republiku
Pilot formule 1 a vicemistr světa z roku 2001 David Coulthard navštíví začátkem příštího roku Českou republiku. Nebude to zdaleka poprvé. David má například úzké vazby k mosteckému autodromu, od roku 1999 je patronem tamního velkého závodního okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Centrální banky mají pětinu zlata, které kdy bylo vytěženo. Česko se zlata zbavuje
Centrální banky stále zůstávají největšími držiteli zlata na světě. Celkem mají ve svých trezorech pětinu veškerého zlata, které kdy bylo vytěženo – 33 604,1 tuny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Rád bych rozklíčoval, kam a komu jdou peníze v rámci takzvaného neziskového sektoru
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Ty ženy, to jsou tak smutné příběhy; nedávejme ty peníze na sport
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
V roce 2018 vezme CzechInvest české start-upy na akce do Tokia a New Yorku
Z projektu CzechDemo jim uhradí náklady z 50 až 100 procent. Zájemci se mohou hlásit od 15. ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli přesuny v rozpočtu za téměř 100 miliard korun
Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100 miliard korun. Představuje to asi sedm procent celkových výdajů rozpočtu. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý. Dnes poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 a lobbistické jednání s kmotry? Ano. Máme exkluzivní informace o schůzce v centru Prahy, která nesměla prasknout
Praha 10. Městská část naší metropole, kde se nedá zaparkovat a která je dlouhé roky spojena s řadou politických osobností. Dávno zapomenutým Milanem Richterem (ODS) počínaje, někdejší starostkou Radmilou Kleslovou (ANO) konče. Také současná hlava radnice se možná zapíše do historie. Čím? Na to postupně odpovíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Miloši Zemanovi se nedá upřít, že je skvělým prognostikem
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Naplnění aliančního závazku vydávat na obranu prostředky ve výši 2 % HDP je v nedohlednu
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ČEPRO pokračuje v boji proti šikanozní insolvenci a útokům organizovaného zločinu
Proti společnosti ČEPRO je již od roku 2011 vedeno uměle vykonstruované insolvenční řízení. Insolvenční návrh podal JUDr. Vladimír Bartoš, advokát vyškrtnutý z ČAK. Za společností ČEPRO uplatňuje neexistující pohledávku. Přestože se jedná o typický příklad šikanozní insolvence, z důvodu opakovaných obstrukcí a procesních pochybení soudů nebylo řízení dosud ukončeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Má sněmovna sloužit kampani jednoho z prezidentských kandidátů? Já myslím, že ne
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k návrhu na volbu předsedů stálých komisí PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Ferenc: Šlehni si Prozac a ulovíš rybu (na Vánoce)
Když budeme pořádně užívat antidepresiva a občas jich ještě pár přihodíme do odpadu, budou nám ryby skákat na udici raz dva. Podle Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích jsou pstruzi žijící pod čističkami odpadních vod bezstarostní a lehkovážní, takže se snáze stávají kořistí dravců. Poněvadž mají v těle antidepresiva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Zastavení 3. a 4. vlny EET považujeme za velký úspěch
Ústavní soud dnes rozhodl o zastavení náběhu 3. a 4. vlny EET. Zrušil také povinnost uvádět rodné číslo podnikatele na vydané účtence a povinnost evidovat bezhotovostní platby. Ústavní soud konstatoval, že ukončení rozpravy při schvalování zákona bylo v rozporu s jednacím řádem Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Volební čísla pro prezidentské kandidáty jsou konečně rozdána
Prezident Miloš Zeman bude o znovuzvolení v lednových volbách usilovat s číslem sedm. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, který je podle průzkumů nejvážnějším konkurentem, získal číslo devět. Textař a podnikatel Michal Horáček, který stejně jako Zeman a Drahoš kandiduje na základě občanské nominace, obdržel dvojku. Čísla dnes všem devíti zaregistrovaným kandidátům vylosovala Státní volební komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Je to více než čtvrt století, za co je chtějí kárat mravokárci tálibánského střihu
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k návrhu na volbu předsedů stálých komisí PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kontrola jízdenek. Cože? Tu máš pěstí! Policie v Německu dál pátrá po útočnících z vlaku
Vlaková obsluha na trati ve spolkové zemi Hesensko se stala terčem agresivného útoku od tři mladých migrantů. Rozdivočelí mladíci nakonec napadli i samotného strojvůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): KSČM nejen že není reformovaná, ale vypadá to, že není ani reformovatelná
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k návrhu na volbu předsedů stálých komisí PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura veřejně vypálil: Třináct milionů odebrat z projektů na pomoc romským dětem. Je to diskriminační vůči neromským dětem!
Místopředseda sněmovny u řečnického pultíku v dolní komoře parlamentu opět spustil kanonádu. Zaútočil na české vojáky na zahraničních misích, zkritizoval poskytování zahraniční pomoci a ránu od něj dostali i neziskové organizace. Ty prý jen parazitují na systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Úřad práce neprovádí cílený nábor pro zahraniční zaměstnavatele
Úřad práce ČR se ohrazuje proti tvrzení Asociace malých a středních a podniků a živnostníků ČR, podle kterého provádí jeho Krajská pobočka v Liberci cílený nábor uchazečů o zaměstnání v Německu. Hlavním posláním Úřadu práce ČR je zprostředkování zaměstnání. V tomto ohledu koná úřad maximum a jeho prioritou je obsadit co nejvíce volných pracovních míst uchazeči z evidence
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR v roce 2017 opět úspěšně realizoval svůj sponzorský program v hodnotě 5 500 000 Kč
Celkem 56 subjektů z oblasti charity, školství, kultury a zdravotnictví z celé České republiky získalo v průběhu roku 2017 celkem 5 500 000 korun na svoji činnost a realizaci svých projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Navrhli jsme přesunutí finančních prostředků na posílení obrany ČR
Chceme také několik milionů korun přesunout ze zahraniční rozvojové spolupráce do rezervy na mimořádné výdaje integrovaného záchranného systému a na dávky osobám se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
STAN: Absurdity v režii ANO. Místo školek financuje motorkářskou oslavu
Poslanecký klub STAN udělal domácí úkol za všechny strany a bude navrhovat navýšení platů učitelů o 16 miliard korun. Kromě toho navrhuje vyšší podporu na opravy obecních silnic nebo navýšení dotací na rozšíření kapacit mateřských školek. A opětovně vyzve komunisty, aby nominovali jiného kandidáta na předsedu komise pro kontrolu GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Navrhněte, kdo by měl získat Cenu ředitele Správy KRNAP
Správa KRNAP chce již osmým udílením Ceny ředitele Správy Krkonošského národního parku vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svou prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
První den Evropské rady jednali lídři EU o migraci, evropské obraně a vzdělávání
První zahraniční cestu na Evropskou radu v Bruselu premiér Andrej Babiš zahájil jednáním s dalšími lídry V4 o společném projektu na ochranu libyjských hranic. Následně se setkal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a odpoledne vystoupil na jednání Evropské rady k tématům prohlubování evropské obrany a vzdělávání. Na pracovní večeři pak český premiér zdůraznil priority, které bude česká vláda prosazovat v budoucí podobě evropské migrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Letiště Praha splnilo pětiletý cíl z oblasti ochrany klimatu a vlivu na životní prostředí
Letišti Praha se v tomto roce podařilo splnit cíl, který si stanovilo v roce 2012, a to postupně snižovat svoji uhlíkovou stopu se záměrem dosáhnout 9% pokles oproti roku 2009. Za jasně měřitelné výsledky a za snahy zapojit partnery letiště do společného úsilí omezit množství skleníkových plynu z jejich provozu, bylo Letiště Praha oceněno certifikátem 3. úrovně inciativy Airport Carbon Accreditation.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Vyhradili jsme prostředky na sanaci nehodových míst, zlepšení stavu mostů a protihluková opatření
Ze sedmimiliardového rozpočtu Jihomoravského kraje poputuje téměř třetina na dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB výrazně vylepšuje prognózu, ale dál mává holubičími křídly
Evropská centrální banka sice na měnové politice nic nemění, představila ovšem zajímavou novou prognózu. Ta vidí svět v daleko růžovějších barvách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Každý jsme dostali nějaký úkol, popsal Brabec fungování nové vlády. A žádná čistka, kterou se straší, se prý nechystá
Nová vláda má za sebou první den v úřadu. Nově se zabydluje devět ministrů ze čtrnácti, pro pět z nich je prostředí známější, protože posty zastávali už v předchozí vládě. Některým ale přibyly povinnosti. Místopředseda kabinetu Richard Brabec by tak k šéfování resortu životního prostředí měl nově také zastřešovat ekonomické ministry. Jak se chystá na další funkční období v resortu, prozradil ve čtvrtečním pořadu Události, komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Prezidentští kandidáti dostanou volební čísla
Devítka prezidentských kandidátů dnes dostane volební čísla, s nimiž se budou v lednových volbách ucházet o hlasy voličů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Zástupci ministerstva financí nám opět lhali
Postřehy z revoluční ulice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Schneider (TOP 09): Stejně jako Masaryk věřím v evropskou jednotu
Jsem student práv z Příbrami, vždy jsem se zajímal o dění ve společnosti, a proto mě znepokojil poslední vývoj politické situace v naší zemi. Rozhodl jsem se, že nechci jen příhližet a čekat v letargii na to, až “bude líp.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Publicitě všech prezidentských kandidátů na internetu nejvíce pomohly PL, uvádí analýza
Ve druhém listopadovém týdnu měl největší mediální publicitu bývalý expremiér za ODS Mirek Topolánek. Píše o tom server MediaGuru.cz. Na téma Mirka Topolánka vyšlo více než 1 550 příspěvků, 715 tiskových a internetových titulků a 18 titulních stran celostátních novin. Mirek Topolánek pak ostatní kandidáty předstihl i v televizním zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Historická tramvaj s Betlémským světlem vyjede třetí adventní neděli
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypraví v neděli 17. prosince 2017 odpoledne historickou tramvaj, ve které bude již tradičně možné připálit si z lucerničky Betlémské světlo a obdržet pamětní kartičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): V době ekonomického růstu nevidíme důvod pro státní rozpočet s deficitem
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Zveřejněn návrh akreditačních a certifikačních kritérií
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil ve středu návrh kritérií pro akreditaci subjektů pro vydávání osvědčení a návrh kritérií pro vydávání osvědčení. Úřad nyní od odborné veřejnosti očekává podněty a připomínky pro projednávání agendy v rámci pracovní skupiny WP29.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Na co peníze šly letos? Zapojení žen do snižování dopadů klimatické změny apod.
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Erdogan v pasti
Každá aféra udeří na tureckou ekonomiku smrtelnou ranou, a ty mohou nejen Erdogana, ale s ním i celé Turecko, položit Máme si přát, aby Erdoganův Alláh v marasmu, do kterého se sám dostal, ho neopustil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Bývalí členové vlády zamířili do sněmovních výborů a komisí
Sněmovna dnes uskutečnila některé změny ve složení výborů a komisí. Zamířili do nich i členové bývalé vlády za ČSSD a KDU-ČSL. Například někdejší premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zasedne v sociálním výboru a ve výboru pro životní prostředí. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) bude působit v kontrolním a v petičním výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka pomohla pěstounce, která pečuje o dvě osoby se zdravotním postižením
Žena pečuje o dvě osoby se zdravotním postižením a o další dvě děti v pěstounské péči. Společně s osobami se zdravotním postižením zakoupila ze tří obdržených dávek automobil, který měl rodině usnadnit život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Doporučení a rady České obchodní inspekce před Vánoci
Vánoce jsou pro obchodníky a spotřebitele jedním z nejdůležitějších období roku. Prodejci v hojné míře nabízí produkty a služby, které musí mít zákonné náležitosti. Spotřebitel by pak měl odpovědně zvážit výběr a nákup zboží, za které se rozhodl zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Bude v Koreji válka?
Kdekdo se bojí, že na Dálném východě hrozí vypuknutí jaderného požáru, který už by nešel zastavit a bylo by jedno, jak je kdo daleko. Ale jsou dost silné signály i snahy tento vývoj zastavit. Těžiště děje však příliš snadno přeskakuje z reality na scénu amerického propagandistického divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Vysokoškolské koleje jsou takovou popelkou, do které příliš mnoho peněz neproudí
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Korejští blogeři představili Moravu deseti milionům svých followerů
Patnáct korejských blogerů se utkalo o nejzajímavější prezentaci České republiky na sociálních sítích. Společnou kampaň zorganizovalo zahraniční zastoupení CzechTourism v Soulu ve spolupráci s CK Naeil Tour, korejskou pobočkou fotografického gigantu Olympus, a leteckou společností Qatar Airways.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výstava v Nové budově Národního muzea připomíná vztah T. G. Masaryka ke Svaté zemi
Od 14. prosince 2017 do 13. ledna 2018 mají návštěvníci Nové budovy Národního muzea možnost zhlédnout výstavu Masaryk a Svatá země. Ta na patnácti panelech představuje nejen dosud mnohdy neznámé dobové fotografie z návštěvy, kterou první československý prezident vykonal na jaře roku 1927 do Svaté země, tehdy ještě pod mandátní britskou správou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Pozměňovací návrh má napravit zásadní nedostatek navrhovaného rozpočtu
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Oběť kampaně MeToo: Americký zákonodárce obviněný z osahávání nezletilé se zastřelil
Zákonodárce Spojených států Dan Johnson zastupující stát Kentucky spáchal sebevraždu. Podle informací deníku The Guardian neunesl obvinění ze sexuálního obtěžování v kampani MeToo. Jedna z žen politika obvinila, že ji jako sedmnáctiletou líbal a osahával. Mělo k tomu dojít v roce 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Je potřeba srovnat církevní a soukromé školy se státními
Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli přesuny v rozpočtu téměř za 100 miliard korun
Poslanci v dnešním druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny téměř za 100 miliard korun. Představuje to asi sedm procent celkových výdajů rozpočtu. Přidávat chtějí například na sociální služby, školy, platy učitelů nebo na opravy silnic. Některé návrhy se překrývají. O přesunech peněz i o celém rozpočtu rozhodnou poslanci ve třetím čtení příští úterý. Dnes poslanci předložili pět desítek pozměňovacích návrhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Odmítnuté rozklady byly přezkoumány, škoda nevznikla
Lidové noviny v článku „Antimonopolní úřad dostal lekci od soudu“ (LN, 12. 12. 2017, s. 4) tendenčním a v některých ohledech nepravdivým způsobem informovaly o postupu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v případech rozkladů podaných přes datové schránky, které nebyly podepsány zaručeným elektronickým podpisem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom bude spolupracovat s Jordánskem v oblasti malých reaktorů
Společnost Rusatom Overseas (součást struktury ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) podepsala dne 13. prosince 2017 memorandum o porozumění v oblasti reaktorů malého výkonu s organizací Jordan Atomic Energy Commission (JAEC), která má na starosti rozvoj jaderné energetiky a jaderných technologií v Jordánsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist