Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.596x, což odpovídá cca 83.277-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lhář, nebo popleta? Drahoš má vážný problém
Jeden z favoritů prezidentských voleb Jiří Drahoš v Pressklubu Xavera Veselého na Frekvenci 1 řekl, že už si s ostatními osmi protikandidáty Miloše Zemana řekli, že jsou ochotni a připraveni podpořit kohokoliv z nich, kdo se dostane proti němu. ParlamentníListy.cz zjistily, že se toto tvrzení nezakládá úplně na pravdě. „Podpořím Miloše Zemana. Možná, že pan Drahoš vůbec nevnímá, že má někdo jiný názor než on,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Petr Hannig. Jiří Hynek zase uvedl. „Nikdy jsem takovouto dohodu neudělal a neudělám.“ Vratislav Kulhánek na Radiožurnálu sdělil, že by podpořil jen některé Zemanovy protikandidáty a v jedné variantě Miloše Zemana. Horáček a Topolánek by podpořili Zemanova protikandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se vyjádřil pro The Financial Times. Nahlédněte
Bezpečnostní experti od USA po Německo varují před rostoucím ohrožením voleb ze strany ruských dezinformačních kampaní a v České republice se obávají, že tamní prezidentské volby se koncem týdne mohou stát dalším cílem. Napsal to dnes v komentáři list The Financial Times. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SANEP: Prezidentská volba 1. kolo
Favoritem prvního kola přímé prezidentské volby nadále zůstává stávající hlava státu Miloš Zeman. Do druhého kola mohou postoupit vedle Jiřího Drahoše i Mirek Topolánek, Pavel Fischer nebo Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišovi se vše zhroutilo. A je zde další akce proti němu, uvádí tisk
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery se ve svém komentáři zaměřil na podvod na Čapím hnízdě. Podle jeho slov se šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi zhroutila dosavadní strategie, kdy není obětí manipulace, kampaně ani policejní zvůle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Co to melete, pane senátore? Doubrava varoval před autobusy migrantů, vnitro to popírá
Senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) v rozhovoru pro server ParlamentníListy.cz popsal, jak se údajně dostávají uprchlíci do Česka. V Mnichově prý nastoupí do autobusu, který dojede do Česka, tady uprchlíci vystoupí a rozptýlí se, kdo ví kam. Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám varovalo, že senátor neříká pravdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jandák: Národ není blbý! Drahoš by z ČR udělal část Německa. Lidi se zase bojí říct, že volí Zemana. Havel byl nemocný, cekl někdo? Miloš je Čech jak poleno, vyhraje
ROZHOVOR „Opět tady nastal strach. Že by někdo veřejně řekl, že bude volit Zemana? Málokdo si to dovolí. Ale pak mu to tam hodí,“ říká herec a bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák. Pár dní před prvním kolem prezidentských voleb prozradil, proč si myslí, že vyhraje Miloš Zeman, i jak vidí ostatní kandidáty na budoucího prezidenta. Zmínil také, co napsal českému prezidentovi izraelský premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Rychetský: Vyhoďte Ovčáčka. Litoval jsem, že jsem nekandidoval
Uzrál čas k omezení poslanecké imunity na výroky a skutky z doby mandátu, řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru pro server iRozhlas.cz. V ostatních případech je pro vydání poslanců ke stíhání. V případě výroků za hranicí zákona daných na Twitter by podle Rychetského bylo na místě poslance vydat, protože nespadají do výkonu mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Dějí se opravdu hrozné věci…
Profesor Přibáň nás z Cardiffu varuje v Salonu Práva před „chcípáním demokracie“ a „ústavním převratem“. Novinář Šimečka z Bratislavy nás rovnou straší v OVM rovnou „kontrarevolucí sametové revoluce v roce 1989“. Jsem dalek toho, abych nějak komentoval autory těchto rčení, protože to jednak není důstojné a v politice a v médiích dělá skoro každý. Navíc má každý právo na svůj názor. Doporučuji se spíše zamyslet nad tím, co se u nás doopravdy děje, že to vzbuzuje takové silné názory. Jaké sdělení, jakou informaci to v Česku vysíláme, že to vzbuzuje takovou drsnou odezvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: K otázkám vymývače mozků
K otázkám Václava Moravce, vysílaným dne 7. 1. 2018 na ČT 24
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Útoky proti prezidentu Zemanovi gradují, proti mně taky nezaostávají
Komentář premiéra Babiše na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pelikán mluvil v ČT o programovém prohlášení vlády. A Farský nadskakoval: Premiérovi hrozí deset let vězení
Podstatná témata dne a jejich hlavní aktéři odpovídají na otázky diváků živě v Hyde Parku na ČT24. Dnes s Robertem Pelikánem, ministrem spravedlnosti, na téma „Babišova vláda požádá sněmovnu o důvěru“. „Znamená to začít jednat o jiné eventualitě,“ vyjádřil se hned v úvodu Pelikán k tomu, jaký by byl další scénář v případě, že by vláda nezískala důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KIDSOK: Jaroslav Tomík - Rozhodnutí Rady Olomouckého kraje respektuji
Vyjádření Jaroslava Tomíka k dnešnímu rozhodnutí Rady Olomouckého kraje odvolat jej z funkce ředitele Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nemůžeme vítat ty, kteří propagují násilí ve jménu víry
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu požadavek německé kancléřky Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik Koller projel část země a z toho, co viděl, si něco uvědomil o Topolánkovi. Z Drahošovy skříně pak vytáhl další kostlivce, o kterých se nemluví
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Stejně jako minulý týden se analytik Martin Koller ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz zaměřil na téma prezidentských voleb a zhodnocení pouze těch kandidátů na hlavu státu, kteří prý v souboji o Hrad mají šanci. Jednoprocentní zájemce považuje Koller za ztrátu voličského hlasu. Sleduje tedy předně Miloše Zemana, Jiřího Drahoše a Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Hamáček jde do toho. Chce se stát předsedou ČSSD
Místopředseda ČSSD a bývalý předseda Sněmovny Jan Hamáček bude kandidovat na šéfa strany. Nominaci přijal na dnešním jednání sociálních demokratů v domovské Mladé Boleslavi, oznámil na twitteru. Uvedl, že strana bojuje o přežití a on ji chce znovu postavit na nohy. Sociální demokraté budou volit nové vedení na mimořádném sjezdu v únoru po neúspěchu v loňských sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Mádl: Chci zakazovat weby placené z Ruska. Chci trestat šíření lži, nenávisti a výhrůžek. Braňme ČT!
Režiséra a herce Jiřího Mádla v loňském roce velmi zasáhla smrt hereckého titána Jana Třísky, se kterým měl točit film. Rád by ho začal točit v roce 2018, i když s jiným hercem. V roce 2018 by podle režiséra také nebylo od věci více kontrolovat internet. Tato síť už podle jeho slov není svobodným demokratickým prostorem, ale naopak místem, kde demokracie mnohdy trpí. V rozhovoru pro Deník.cz Mádl zdůraznil, že by bylo dobré zakázat weby šířící lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vztah Václava Havla k ženám: Odhaleny zajímavosti
Imaginární příběh – rozhovor spolužáka Václava Havla, jenž byl režisérem, s občankou Janou, jež chce z prvního českého prezidenta „strhnout samolepku“, přinesl Český rozhlas. Zároveň také popsal život Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Než půjdete k volbám: Zásadní vyjádření Magdy Vášáryové
Slovenská politička a herečka Magda Vášáryová se krátce před prezidentskými volbami opětovně vyjádřila k tomu, koho podpoří. Své více než rok staré rozhodnutí nezměnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Scéna v USA: V TV ustřihli hlavního poradce Trumpa. Začíná to být vážné
Spojené státy žijí nedávno vydanou knihou Michaela Wolffa „Fire and Fury“, která se staví velmi nelichotivě k Donaldu Trumpovi. Autorovi „dodával“ informace ze zákulisí také bývalý hlavní stratég Steve Bannon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Herman: Pokud s Halíkem nesouhlasíte, obraťte se přímo na něj. Jak ho znám, rád se vám bude věnovat
Bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k otázce čtenáře. Tomu se nelíbilo, že kněz Tomáš Halík na serveru ParlamentníListy.cz uvedl, že kdo dá hlas prezidentu Miloši Zemanovi v nadcházejících prezidentských volbách, proviní se proti České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Volte Zemana, ten naši zemi neprodá! Hlásá plukovník – veterán a vytahuje, co naši politici říkají v cizině
ROZHOVOR „Ostatní kandidáti mě ve svých předvolebních projevech nepřesvědčili o tom, že se za minulost České a Československé republiky nestydí,“ uvedl předseda Svazu vojenských veteránů plk. v. v. ing. Jiří Pešta. Právě svaz, jehož je předsedou, se přidal ke spolkům sdruženým do Vlasteneckého fóra, které v jednom z prohlášení vyzývá, aby lidé volili takového kandidáta, který se za svou minulost nestydí, nebude se před nikým hrbit a ani Českou republiku nikomu neprodá. Předseda Svazu vojenských veteránů se domnívá, že i letos je vedena proti opětovnému zvolení prezidenta Miloše Zemana kampaň, i když ne tak ostře jako v roce 2013. Upozorňuje i na přístup médií: „V současné době usiluje o opětovné zvolení současný prezident České republiky. V některých médiích není tato skutečnost vůbec zohledňována a prezident České republiky je v předvolebních komentářích představován jako občan. To je přece neúcta k té funkci prezidenta České republiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Expert čeká „bratrovražedný boj“ o Hrad: Drahoš může vypadnout, optika Prahy, voliči Zemana mlčící v průzkumech. Rozhodnou ti, kteří minule trestali Schwarzenberga
POLITOLOGOVÉ Rozhodnuto v prvním kole? „Méně pravděpodobné,“ říká známý politolog Jan Kubáček, který vysvětluje, co všechno může hrát roli v bitvě o Hrad. „Bude velmi důležité sledovat, jaké vzkazy padnou od Andreje Babiše nebo jestli se objeví nějaký apel ze strany SPD Tomia Okamury, případně levicových stran,“ říká Kubáček, který také připomíná, jak potrestali voliči Karla Schwarzenberga za jeho výrok o Edvardu Benešovi, a upozorňuje, že poslední slovo bude mít středový a konzervativní volič. Jisté je pouze to, že po prvním kole začne „bratrovražedný boj“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mirka Topolánka jsme se při rozhovoru zeptali na dost nepříjemné věci z minulosti. A takto reagoval…
ROZHOVOR „Pokud nebude EU chránit schengenskou hranici, a to za každou cenu, tak musíme uzavřít hranici vlastní… Rozesmálo mě, když německá administrativa prohlašuje, že bude muset chránit hranice s Českem. Je to zcela naopak. Česko musí chránit hranice s Německem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Mirek Topolánek, který vysvětloval, proč podepsal Lisabonskou smlouvu, která zakotvuje společnou imigrační politiku EU, a zda máme setrvat v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Buďte v klidu, koblihy budou, tedy dočasně…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Zkrocení zdrojů budoucnosti
Na Mostecku přečerpávací elektrárny a ráj vodních sportů, v Ústí nad Labem moderní centrum pro výzkum chemického využití hnědého uhlí, u Cínovce závod na zpracování lithiové rudy a hned vedle gigatovárna společnosti Tesla na výrobu baterií. I tak divoké vize Ústeckého kraje nabídl loňský 7. ročník konference Energetické fórum, který pořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Most v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Láska Zemana a Babiše? Vše prý může být brzy jinak
Reportér MF Dnes Petr Kolář se v dnešním vydání zamyslel nad vztahem prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. „Prezident s premiérem k sobě teď mají tak blízko, že se to dá popsat pubertálním vzorcem Babiš Zeman = VSL, tedy ‚velká světová láska‘,“ poznamenal Kolář. Jak však dodal, láska může skončit Zemanovým zvolením prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Práce
Čtyři sta padesát nebezpečných slov o poznatcích z předvolebního hemžení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vítač, eurofanatik, nebo vlastenec? Naprosto klíčová volba prezidenta ČR
Vnímat v dnešní době hlavu našeho státu tak, že to má být pouhý kladeč věnců, by byla trestuhodná chyba. Jde v neposlední řadě o vrchního velitele naší armády. A to může být zcela zásadní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vysvětlete mi to, vyzval Tomáš Klus občany – voliče Miloše Zemana. Oni mu začali psát a takto to dopadlo
Zpěvák Tomáš Klus před nějakým časem vyzval své spoluobčany k debatě. K debatě o tom, proč někteří lidé volí současného prezidenta Miloše Zemana. Lidé mu na jeho otázku odpověděli i prostřednictvím serveru ParlamentníListy.cz. Klus si poté posteskl nad tím, kolika urážek se mu od některých příznivců Miloše Zemana dostalo. Přesto za projevené názory poděkoval a ocenil, že se našli lidé, kteří se nebránili oboustranně přínosné diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Já tady nevidím souvis, opozice nemá jinou tému, pravil Babiš do kamer
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr dopravy Dan Ťok předstoupili před novináře, aby se vyjádřili k nové verzi programového prohlášení vlády. Babiš při té příležitosti poznamenal, že poslanci ve sněmovně se dnes asi nudí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Referendum a obchvat České Lípy
Debata se se senátorem Voseckým, architektem Pavljukem a zastupiteli Vlčkem, Procházkovou a Ježákem se uskuteční ve dnech 17. a 24.1.2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD Děčín: V prezidentské volbě podporujeme Miloše Zemana
Okresní konference ČSSD okresu Děčín
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Zemanova lůza? Ještě uvidíte. Splašky Mitrofanova. A pane Moravče, Vy se podívejte sem
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ani výzva ‚Zvolme Miloše Zemana v prvním kole!‘ nepřitáhne k volebním urnám tolik voličů jako ubohost jeho soupeřů, sprosťárny politických komentátorů a výkřiky hysterických politických samouků.“ O jistém paradoxu hovoří v dnešním Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil, který komentuje také výzvy k zastavení „lůzy“, která chce Zemanovi dát hlas. „Až si někdo bude zase stěžovat, že Miloš Zeman rozděluje ‚národ‘, ať si vzpomene na ty, kdo jedny považují za lůzu a druhé, zdá se, za vtělení boží prozřetelnosti.“ V souvislosti se vznikem nové platformy Zachraňme ČSSD Zbořil podotkl: „Neobávají se zakladatelé ‚platformy‘, že až budou z nejhoršího venku, že se jich ‚stranické kádry‘ opět zbaví?“ Po zhlédnutí nedělních Otázek Václava Moravce pak doporučil pustit si film Hrdinní zabíječi upírů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Exministr vnitra Milan Chovanec bude na Hrad volit Zemana
Exministr vnitra a statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec bude volit v prezidentské volbě Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanec Telička se obul do Babiše. Kvůli OLAF
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (nestraník) považuje za nevhodné, když premiér Andrej Babiš (ANO) zpochybňuje autoritu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). Podle něj to poškozuje demokracii na národní i evropské úrovni. Spolu s dalšími Babišovými výroky o evropských otázkách to také nepomáhá vylepšovat českou pozici v Evropské unii, řekl dnes novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vláda schválila Programové prohlášení
Vládní kabinet premiéra Andreje Babiše schválil v pondělí 8. ledna 2018 na svém mimořádném jednání ve Strakově akademii Programové prohlášení vlády. Finální verze reflektuje také požadavky sociálních partnerů, Rekonstrukce státu, Svazu měst a obcí a zástupců seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidové milice, Pohotovostní pluk. Kam až se dá s takovým životopisem dostat. Získali jsme informace o ministrovi vnitra
KOMENTÁŘ V Komunistické straně Československa ani Lidových milicích jsem nebyl, tvrdil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Josef Pavlík z hnutí ANO. "Jestli se ta škola jmenovala Pohotovostní pluk, si s odstupem času přesně nepamatuji,“ nevzpomíná si Lubomír Metnar, ministr vnitra nové vlády, která si zakrátko řekne o podporu Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„A tady stop, tohle je velmi podstatný bod!“ Ekonomka Šichtařová je ohromena, za co Facebook potrestal jejího muže. A to zaznělo v soukromé zprávě
Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že se svět asi zbláznil. Pokud jste někdy během svého života vyslovili slovo „porno“, tak jste podle sociální sítě Facebook zřejmě závadní. Ochránci facebookové čistoty vám zablokují účet a máte po srandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zahájí výstavu V základech státnosti
Prezident republiky Miloš Zeman s kardinálem Dukou zahájí v úterý 9. ledna 2018 na Pražském hradě výstavu V základech státnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Plán obchodní činnosti
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace v souladu s §23 odst. 2 a 3 zákona č 266/1994 Sb. o drahách v platném znění zveřejnila na svých internetových stránkách Plán obchodní činnosti SŽDC s. o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 2. Skeptikové a těšitelé
Snad nejčastěji skloňovaným slovem dneška je slovo „médium“, častěji v plurálu „média“. Ne ta duchařská, spiritistická, nýbrž ve smyslu hromadné sdělovací prostředky. Ačkoli duchařiny – tedy virtuálních, nereálných, prostě vymyšlených nesmyslů – je v nich až tak dost. Ale to jen na okraj. Knihou pro tento týden může stěží být kniha o něčem jiném, než jsou média. Protože ona to jsou, a z nich zejména televize, kdo se odvažuje nejvíce ovlivnit, jak se veřejnost dívá na svět. A to se pochopitelně graduje v okamžicích, jako je tento: jen několik desítek hodin před přímou volbou prezidenta naší země. Kniha pro dnešek je tedy o médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Kdo? For prezident!
Tak tento týden to vypukne. První kolo druhé přímé volby hlavy tohoto státu. Už po druhé, v historie naší mladé – 25 let – České republiky, si občané přímým hlasováním zvolí hlavu státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Proč to vlastně tajíte? Od Okamury se dělá jasno
Vyšetřovací zpráva unijního kontrolního úřadu OLAF týkající se kauzy Čapího hnízda českého premiéra Andreje Babiše v současnosti hýbe médii i politikou. Zejména pak v souvislosti s tím, že se ji zatím Ministerstvo financí spadající pod gesci ANO nerozhodlo zveřejnit. V souvislosti s tím ParlamentníListy.cz rozeslaly sérii dotazů poslancům z mandátového a imunitního výboru, kteří měli šanci na půdě Poslanecké sněmovny do zprávy nahlédnout. Přečtěte si, co nám k tomu napsali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Firma Čapí hnízdo používala neúplné a nepravdivé informace, píše OLAF
Při žádosti o dotaci pro farmu Čapí hnízdo byly podány nepravdivé a neúplné informace. Uvádí to zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování Čapího hnízda, ze které dnes citují na svém webu Hospodářské noviny. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Průmysl nabírá ještě na otáčkách, ale pozor na varovné signály
Komentář k listopadovému vývoji tuzemské průmyslové produkce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Jeronýma Tejce jsem oslovil s ohledem na jeho schopnosti a zkušenosti
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán jmenoval dne 5. 1. 2018 Jeronýma Tejce svým náměstkem. Jeho hlavním úkolem bude komunikace se členy obou komor Parlamentu i dalšími subjekty zúčastněnými na legislativním procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mimořádná schůze k programovému prohlášení vlády
Dnes, v pondělí 8. ledna 2018, se od 13.00 hodin uskuteční ve Strakově akademii mimořádná schůze vlády k programovému prohlášení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Už za pár let nám nebude mít kdo upéct chleba
Slovácký senátor varuje na facebookovém profilu před důsledky stagnace učňovského školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
AMSP: Debakl korporace ve sporu s malými firmami
Nejvyšší soud na sklonku minulého roku ukončil další díl zneužívání dominantního postavení Hyundai vůči svým bývalým dealerům a zamítl dovolání druhého největšího automobilového importéra, čímž potvrdil oprávněnost předcházejících rozhodnutí soudů nižších instancí, které daly za pravdu postiženým dealerům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průmyslu se v listopadu dařilo
Průmyslová produkce v listopadu meziročně vzrostla reálně o 8,5 %. Po očištění o sezónní vlivy vzrostla v porovnání s předchozím měsícem o 3,7 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 3,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Český průmysl se musí zaměřit na nová odvětví, stavebnictví na výstavbu bytů
„Problémem české průmyslové výroby je silné zaměření na automobilový průmysl, který tvoří čtvrtinu všech tržeb. V případě, že se tomuto odvětví přestane dařit, bude to mít vážné následky pro celou ekonomiku,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
No vida: Miloš Zeman a Jaromír Soukup se prodrali do zahraničí! Mohou za to uprchlíci
Miloš Zeman se dostal na titulní stránky britských médií. Deník Express si povšiml výroku českého prezidenta na adresu uprchlíků a islámu, který pronesl v rozhovoru s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek zvažuje, že podpoří Miloše Zemana
Legraci si na svém twitterovém profilu dělá bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Jen pár dní před nadcházejícími prezidentskými volbami přemýšlí nad tím, že by podpořil prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ prodlužuje otevírací dobu na zákaznických centrech po celé republice
Otevírací doba se prodlouží v úterý a ve čtvrtek o hodinu, v těch nejfrekventovanějších zákaznických centrech ve velkých městech i o dvě hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přebytek bilance zahraničního obchodu meziročně vzrostl
Podle předběžných údajů skončila v listopadu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 11,7 mld. Kč, který byl meziročně o 3,4 mld. Kč vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: Na Česko udeří Vzteklina. Kryštof Hádek v boji s vraždícím virem
V okolí šumavské vesnice Bučina se náhle objevují zvířata nakažená vzteklinou. Přijíždí Kryštof Hádek jako virolog Pavel Rogl, aby zmapoval situaci, dohlédl na vakcinaci a nalezl příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. První díl šestidílného kriminálního thrilleru Vzteklina uvede ČT1 ve středu 10. ledna ve 20.00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ještě 5 procent. Miloš Zeman je vysoko a možná směřuje k totální ,,bombě", jakou si přejí jeho fanoušci
Příznivci prezidenta Miloše Zemana burcují na sociálních sítích své spoluobčany, aby hlava státu byla zvolena hned v prvním kole. Výzvu skupiny ZEMAN ZNOVU 2018 osobně zaštítila první dáma Ivana Zemanová. A příznivci musí vskutku zabojovat, existují totiž i průzkumy, že by jejich oblíbený prezident nemusel být v druhém kole zvolen a mohl by jej porazit bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff vážně promluvil o Zemanovi: Těm řečem já nevěřím
ROZHOVOR „Dlouhodobě si myslím, že to nemůže dopadnout jinak než předčasnými parlamentními volbami,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Ondřej Neff, šéfredaktor serveru Neviditelný pes, k povolební situaci. Dokonce se domnívá, že by mohly být už letos. „Vezměte si, že by pořád vládla vláda bez důvěry. To by bylo dlouhodobě neudržitelné,“ uvádí. „Paradoxní na tom je, že nevím nějakou nejlepší nebo nejhorší variantu. Nejlepší varianta je dohoda, stabilní vláda, která pracuje ve prospěch země. Ale dohoda za dané situace je těžko představitelná,“ konstatuje. Vyjadřuje se i k prezidentské volbě, favoritem je dle něj současný prezident, jako ostatně každý prezident kandidující do druhého období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fischer: Co se týče eutanazie, jsem tvrdá konzerva. O voliče SPD je třeba bojovat, ne je nálepkovat
Rozhovor Aktuálně.cz s prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:36, zobrazit podobné
„Proč to proboha nikdo nevidí?“ Topolánek si přečetl, co sepsal Rath ke kauze Čapí hnízdo
Ke zprávě OLAF ke kauze Čapí hnízdo Andreje Babiše se nedávno vyjádřil bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad klíčovou rolí státních zástupců. Především srovnává přístup vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové ve své kauze a kauze Čapí hnízdo. Rathovu analýzu považuje za brilantní jeden z kandidátů na prezidentský post, Mirek Topolánek. „To podstatné je popsáno exaktně,“ píše na svém Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Česká televize si nechala zpracovat průzkum. Podle něho by Drahoš porazil Zemana
Současný prezident Miloš Zeman by v případném druhém kole prezidentské volby prohrál s vědcem Jiřím Drahošem. Zemana by volilo 44 procent lidí, Drahoš by dostal 48,5 procenta hlasů. Nerozhodnutých je 7,5 procenta Čechů. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar TNS a Medianu pro Českou televizi (ČT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice zahájila opravu úrazové ambulance
V pátek 5. ledna byla v Klaudiánově nemocnici oficiálně zahájena oprava prostor úrazové ambulance (pravá část budovy H). Ta je od 29. prosince dočasně přesunuta do nových prostor centrálního příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V roce 2017 přišlo do ZOO Jihlava 316.654 návštěvníků
To je historicky druhý nejlepší výsledek, který za rekordním rokem 2016 zaostal pouze o 5 %. Zoo Jihlava tak skvěle obhájila svoji pozici nejnavštěvovanějšího turistického cíle na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poprvé za 98letou historii uvede činohra NDM Ibsenova Peera Gynta
Dramatická báseň Peer Gynt, jež patří celosvětově k nejhranějším a nejznámějším dílům Henrika Ibsena, je souborem činohry za celou 98letou historii NDM nastudována poprvé! V titulní roli se představí Ivan Dejmal, režie se ujal Pavel Khek, který již v roce 2015 nastudoval v NDM se souborem činohry inscenaci Doktor Faustus. Autorkou původní hudby k inscenaci Peer Gynt je Vladivojna La Chia – ostravská skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas přivítá v pátek 12. ledna v debatě osm prezidentských kandidátů
Osm prezidentských kandidátů se v pátek 12. ledna potká ve společné debatě, kterou bude živě přenášet stanice Český rozhlas Radiožurnál a Plus. Debata začíná od 12:30 a skončí přesně jednu minutu před otevřením volebních místností, tedy v 13:59.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Čapí hnízdo pštrosí politika nezachrání
Zveřejněná zjištění zprávy OLAF ohledně Čapího hnízda nejsou žádným překvapením. O podezřeních z dotačního podvodu a netransparentního postupu se u nás mluví dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Jičínský: Východní orientace? To je nespravedlivá kritika Zemana. Rusko má být náš spojenec, ne ten zkorumpovaný režim na Ukrajině
ROZHOVOR Největší šance na zvolení prezidentem dává politik a právník profesor Zdeněk Jičínský dosavadní hlavě státu Miloši Zemanovi. „Myslím, že převážná část voličů, ale je těžké to odhadovat, bude spíš podporovat Miloše Zemana. Podle mne většina voličů KSČM, a dokonce i sociální demokracie, i když nevím, kolik jich po minulých volbách zůstalo, bude dávat přednost Miloši Zemanovi před ostatními kandidáty,“ je přesvědčen profesor Jičínský. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připouští, že jako prezident, který jmenuje vládu, vede jednání o ustavení kabinetu, a má tak velkou publicistu, má značnou výhodu ve srovnání s jinými kandidáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Zimolova a Foldynova platforma je snad jedinou nadějí pro ČSSD
Uprostřed mrákotného umírání po říjnovém výprasku snad konečně se ozval hlas, který dává ČSSD šanci se alespoň trochu zmátořit a sehrát úlohu středně veliké strany na našem politickém kolbišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor bude dál jednat o stíhání Babiše kvůli Čapímu hnízdu
Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání policejní žádosti o vydání premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu dotace pro farmu Čapí hnízdo. Zatím není jasné, zda členové výboru už na této schůzi doporučí plénu, zda mají oba poslance ke stíhání vydat, nebo ne, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Poprvé v historii bude použita jedna úřední obálka pro souběh více druhů voleb
12. a 13. ledna se ve volebním obvodu č. 39 společně koná druhé kolo doplňovacích senátních voleb a první kolo volby prezidenta. Pro okrskové volební komise v obvodu Trutnov může být tato situace v některých ohledech složitější, protože je poprvé v historii použita jedna úřední obálka pro více druhů voleb. Proto je třeba pečlivě dbát pokynů Ministerstva vnitra, krajského úřadu a Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Rok 2018 ve znamení investic a voleb
V minulém roce jsme si na zasedání zastupitelstva úspěšně schválili rozpočet pro letošní rok, a to přímo rekordní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Mírný růst stavební produkce pokračoval
Stavební produkce v listopadu 2017 reálně meziročně vzrostla o 1,9 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 4,7 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 51,0 %. Bylo zahájeno meziročně o 3,1 % bytů méně. Dokončeno bylo o 4,6 % bytů více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Bilance obchodování na energetickém trhu v roce 2017 meziročně vzrostla o 11 procent na 4 miliardy korun
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v roce 2017 uzavřeno 6875 kontraktů na dodávku 6,108 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 3,986 miliardy korun. Ve finančním vyjádření vzrostla bilance o 11,4 procenta, objem zobchodovaných energií přesáhl už počtvrté hranici 6 milionů MWh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování miliardového krácení daní
Kriminalisté sekce finanční kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří pracují metodou Daňová Kobra, navrhli v těchto dnech obžalovat 18 osob z miliardového krácení daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Žaloba na ČR ohledně uprchlických kvót je skutečností – suverenita tím slábne
To, že je suverenita Česká republiky čím dál tím více slabší je faktem. Důkazem toho je žaloba Evropské komise proti ČR, Maďarsku a Polsku kvůli kvótám podaná minulý čtvrtek k Soudnímu dvoru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nové informace: Pane Drahoši, pozor. Možná budete v...
Favoritem prvního kola přímé prezidentské volby i nadále zůstává stávající hlava státu Miloš Zeman. Kdo s ním však podstoupí do druhého kola prezidentské volby, není podle průzkumu SANEP až tak jasné. Šanci podle něj má Jiří Drahoš, ale i Mirek Topolánek, Pavel Fischer nebo Michal Horáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Novým primátorem Karviné je Jan Wolf (ČSSD)
Novým primátorem Karviné byl dnes na mimořádném zasedání zastupitelstva zvolen dosavadní první náměstek Jan Wolf (ČSSD). Ve funkci vystřídal dlouholetého primátora Tomáše Hanzela (ČSSD), který se na podzim stal poslancem a na svou funkci rezignoval. Hanzel o odchodu z funkce hovořil dlouhodobě a říkal, že obě funkce jsou náročné a není možné je skloubit. Pro Wolfa hlasovalo všech 37 přítomných zastupitelů. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice ČSSD a KSČM 26 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vašek (SPR-RSČ): To jste si zvolili a to si vyžerete
Kdo se trošku zajímá o historii, jistě zaznamenal termín „fašismus“, pravděpodobně ve spojení s B. Mussolinim v Itálii. Zřejmě také zaznamenal, že fašistická ideologie vedla Itálii k neuvěřitelnému ekonomickému rozmachu, postupně se z Itálie, i v době velké hospodářské krize 30. let minulého století byla Itálie téměř touto krizí nezasažena. Jak k takovému rozmachu vůbec mohlo dojít?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Afričtí migranti dostali v Izraeli opožděný dárek k Vánocům. I když... jak se to vezme
Čím dál více států se začíná uchylovat k „uplácení“ migrantů, kteří nemají nárok na udělení azylu a přesto se nehodlají dobrovolně vrátit do své rodné země. Zdaleka nejštědřejší je v tomto ohledu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Naše práce je služba, a ne boj o moc a peníze
Přeji nám všem mnoho dobrého v roce 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Nad letošními hlavolamy
Rok 2018 je tu. Otestuje nás nadoraz. Prověří nás už seriálem kulatých výročí. „Pravdoláska“ si na ně brousí zuby. Necháme si naplivat do tváří zamlada? Nebo tu rukavici zvedneme? A dáme křídla právě tomu, co se tu mrzačí k nepoznání už skoro třicet let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Honzárek (TOP 09): Park Budoucnost čeká svižný nádech
Havlíčkobrodská radnice začne tento rok obnovovat stoletý park Budoucnost. První etapa za 19,5 miliónu korun se bude týkat centrální části za bývalou základní školou Rubešova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Krajské muzeum Cheb omezilo otevírací dobu
?Upozorňujeme návštěvníky chebského muzea, že až do 28. února bude z důvodu provádění konzervačních a technických prací v expozičních prostorách omezena provozní doba. Otevřeno je pouze o sobotách a nedělích. I v tomto období však budou nadále probíhat některé akce pro veřejnost a zůstane otevřená také badatelna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Drahoš představil tým expertů. Radit by mu mohla Drábová, Kolář nebo Grygar
Kandidátovi na prezidenta Jiřímu Drahošovi by na Hradě radili předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, někdejší velvyslanec Petr Kolář nebo astronom Jiří Grygar. Drahoš to řekl na dnešní tiskové konferenci. Celkem novinářům přestavil 13 expertů. Nahradit by na Pražském hradě podle něj měli Martina Nejedlého, často kritizovaného šéfa poradců současného prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj doporučuje pro Železniční uzel Brno variantu „Řeka“
Řešení Železničního uzlu Brno ve variantě A – tedy „Řeka“ – taková je preference, kterou Rada Jihomoravského kraj doporučuje krajskému zastupitelstvu ke schválení. Upřednostněny jsou přitom její varianty řešení Aa a Ac, které využívají trasy severojižního kolejového diametru pro chrlickou trať.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Po vydání zajišťovacího příkazu by firmu mohl řídit správce, uvedla Schillerová
Po vydání zajišťovacího příkazu by firmu mohl kontrolovat zajišťovací, respektive nucený správce. Na jednání skupiny expertů, v níž byli například ombudsmanka Anna Šabatová či předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, to dnes řekla ministryně financí Alena Schillerová. Skupina doporučila, aby možnost zavedení institutu správce byla podrobně posouzena. Správce by byl alternativou k zajišťovací exekuci, která může fungování těchto firem ohrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Členové jihočeské ODS podpoří Petra Fialu na post předsedy strany
Jihočeská ODS podpoří na celostátním kongresu strany místo předsedy Petra Fialu. Současný první muž občanských demokratů získal na jihu Čech stoprocentní podporu. Rozhodli o tom dnes členové ODS na regionálním sněmu v Českých Budějovicích. Jihočeští občanští demokraté dnes rovněž volili svého předsedu, kterým se opět stal někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Vyšší bilanci obchodu podpořil vývoz chemických látek
Zahraniční obchod v listopadu vykázal přebytek 11,7 mld. Kč (v národním pojetí). Oproti listopadu minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu vyšší o 3,4 mld. Kč. Trh v mediánu odhadoval přebytek ve výši 5,3 mld. Kč. Vývoz v národním pojetí rostl 2,6 % r/r a dovoz 1,4 % r/r. V obou případech jde o pokles meziročního tempa růstu oproti říjnu. Přesto se jedná nejvyšší listopadový přebytek obchodu v historii měření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Stát musí kontrolovat, jak se využívají příspěvky na bydlení
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v rámci své nové agendy lidských práv navštívil vyloučené lokality v Ústeckém kraji. Ve dnech 5. – 7. ledna podnikl cestu do více jak deseti míst, ve kterých pracuje Agentura pro sociální začleňování, aby se v terénu seznámil se způsoby řešení problematiky sociálního vyloučení. K části jeho programu se připojila eurokomisařka Věra Jourová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jazzman Kratochvíl pro PL: Budu volit kohokoliv z protizemanovského tábora. A ve druhém kole, bude-li, kandidáta s největší šancí porazit Zemana
ROZHOVOR Nastalé situaci i úhybným manévrům Andreje Babiše rozumím jako přirozené snaze premiéra co nejvíce oddálit zveřejnění zprávy, mezitím rozmělňovat všechny pádné argumenty policie a pokusit se překrýt jeho obrovský problém jinými událostmi. Takhle to vidí jazzman, podnikatel a cestovatel Martin Kratochvíl. Současné Česko by prý dokázal vyjádřit hodně kakofonní free jazz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Zižka: Jediný vážný protikandidát M. Zemana - česká média
Nezajímavá a nudná prezidentská kampaň, kterou část veřejnosti ani nevnímá, nepřinesla větších překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Před sto lety se narodil generál Sedláček. Připomeňte si jeho udatný život i jeho slova k národu
Před sto lety se narodil armádní generál Tomáš Sedláček, slavný vojenský hrdina, válečný veterán a protinacistický odbojář. Za svou odbojovou činnost byl mučen a vězněn komunisty a po roce 1989 rehabilitován. Do konce života bojoval za vlastenecké hodnoty. Zemřel v roce 2012, ve věku 94 let. Velení české armády si jeho památku připomnělo už v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nové informace ke kauze z 90. let: Anděl smrti a sedm mrtvých
Server První zprávy.cz ani po několika měsících nepustil ze zřetele kauzu Masokombinátu Písek, která se táhne od počátku 90. let minulého století. Prý i kvůli počínání údajné podnikatelsko-policejní mafie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Středoškoláci si mohou vyzkoušet práci radiologického fyzika
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze připravila 17. ledna 2018 pro středoškoláky zajímavou akci s názvem Den lékařským fyzikem. Co to vlastně obnáší pracovat jako radiologický fyzik nebo technik v nemocnici a jaké mají absolventi uplatnění? To vše čeká na středoškolské studenty v rámci nabitého programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Praktických zkušeností mám víc než všichni ostatní kandidáti dohromady, říká prezidentský kandidát Kulhánek
ROZHOVOR „Věk není výhodou, ani handicapem. Zkušenosti však zajisté ano. Dovolím si tvrdit, že těch praktických mám víc než všichni ostatní dohromady. Včetně posledního zástupce Prognostického ústavu na Hradě. Žil jsem celý život mezi běžnými lidmi a z jejich zkušeností a příběhů jsem načerpal něco, čemu se může poněkud vznešeně říkat moudrost,“ řekl ParlamentnímListům.cz prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Události poslední doby nabízejí i scénář, který nás vrací o 28 let zpět
Před rokem vzdala Praha 6 hold poslednímu československému a prvnímu českému prezidentu Václavu Havlovi projektem „Pocta VH“ k 80. výročí jeho narození a 5. výročí úmrtí, do nějž se na téměř tři měsíce zapojila většina kulturních institucí na území městské části. Posledním projektem byla výtvarná soutěž na Lavičku Ferdinanda Vaňka, Havlova slavného literárního alter ega?.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Doba boje o záchranu ODS je už za námi
Komentář předsedy ODS ke královéhradeckému regionálnímu sněmu strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Zajišťovací příkaz má v daňovém řádu opodstatnění
Ministryně financí diskutovala s odborníky o podnětech na změny institutu zajišťovacího příkazu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jsou skuteční uprchlíci, o které bychom se měli postarat, apeloval v ČT Telička, který dostal v Bruselu na starost lidská práva
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička dnes se Zuzanou Tvarůžkovou debatoval v Interview ČT24 nejen o tom, jak hodnotí zprávu OLAF, ale také o tom, co říká na žalobu Evropské komise na Česko kvůli kvótám. „Naše vyjednávací pozice je slabší,“ řekl v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Mráz přichází z Hradu?
V České republice budou v nejbližších dnech volby. A to volby hlavy státu, která vždy měla mezi Čechy obzvláštní, historicky podmíněnou roli. Původní císařsko-královská autorita Františka Josefa I. se přetavila v uctívaného Prezidenta Osvoboditele, jenž se stal „republikánským monarchou". De facto doživotním prezidentem státu, o nějž se výjimečnou propagandistickou aktivitou zasloužil. Takže není dvakrát divu, že i komunistické Československo – přes veškeré politické přemety – unikátně nezrušilo funkci prezidenta. Byť se ji „slušelo" pojit s předsedáním KSČ...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Náhubek
Padesát milionů Eur. To je maximální výše pokuty, kterou mohou v Německu dostat velké sociální sítě, pokud bezodkladně po upozornění nesmažou tzv. nelegální příspěvky. Samozřejmě se jedná o likvidační sumu, takže mazat a blokovat se bude ostošest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Potvrdí koruna politickou nezávislost?
Potvrdí koruna politickou nezávislost a bude ignorovat hlasování o důvěře i prezidentské volby?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Ten, který mluví naší řečí, ten, kterému rozumíme...
Blíží se prezidentské volby i 100.výročí naší novodobé státnosti. Moudří rádcové se opět houfují a knížecí rady nám „prostým“ dávají. My jejich moudra příliš neposloucháme, naopak ke svému prezidentovi s nadějí vzhlížíme. K tomu, který přišel z podhradí, mluví naší řečí, někdy ostrým slovem, či holí pohrozí, ale rozumíme mu. Miloš Zeman žije s námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Už je jasné, kdy se Babišovi právníci vyjádří ke zprávě OLAF
Právníci premiéra Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka se seznámí se zprávou Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k Čapímu hnízdu v úterý. Babiš po dnešním jednání vlády novinářům řekl, že sám zprávu číst nebude, ale až ji prostudují jeho právní zástupci, rád se dostaví na jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru, který má poslancům doporučit, zda dvojici lídrů ANO vydat k trestnímu stíhání. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V úřadu prezidenta by měl sedět idealista. Já jsem idealista, prohlásil Hilšer v rozhlase
Moderátor Jan Pokorný vedl v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu rozhovor s dalším prezidentským kandidátem. Tentokrát přišel na řadu Marek Hilšer. Ten hned na úvod poznamenal, že by chtěl být Marťanem na Hradě, lépe řečeno svědomím české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM bude prodávat v dražbě dvě lukrativní nemovitosti v blízkosti Prahy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) organizuje k prodeji zajímavého nemovitého majetku v atraktivních lokalitách blízko Prahy a dálnice D1 „Dražební den“. Ten se uskuteční 24. ledna 2018 v budově ÚZSVM v Benešově v Poštovní čp. 2079.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté Prahy 10 se bouří proti vedení. Máme i dokumenty. Hovoří se také o finančních snahách TOPkařů
Když je problém, mlčíme. Tak se sociální demokraté chovají řadu let nejen k médiím, ale také ke kritikům. Výjimku představují snad jedině volby. Ale co v případě, že se proti rozhodnutí partaje staví vlastní straníci? Ano. I v tu chvíli vedení mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Podle české internetové populace by volby vyhrál Drahoš
U české internetové populace vítězí aktuálně v prezidentském klání bývalý šéf Akademie věd České republiky Jiří Drahoš. Vyplývá to z volebního modelu online hry Prezident 21, podle kterého by Drahoše za prezidenta zvolilo přes 44 % lidí používajících internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FN Hradec Králové otevřela pro nejmenší svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka
Fakultní nemocnice Hradec Králové otevřela začátkem ledna pro děti svých zaměstnanců dětskou skupinu Fanynka. Kapacita zařízení určeného pro děti ve věku od 12 měsíců do čtyř let je 12 míst. Do skupiny je nyní přihlášených celkem 22 dětí, pět dětí chodí do zařízení denně, ostatní děti přicházejí pouze na kratší dobu dvakrát či třikrát týdně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pozor na podomní prodejce plynu. Mohou vás připravit o tisíce korun!
Stále častěji a usilovněji obcházejí byty podomní prodejci plynu. Přicházejí nečekaně bez ohlášení, nabízejí levnější tarify a slibují výrazné úspory v účtech. Výsledkem však bývají nesolidní podmínky, řada poplatků, finančních sankcí a stížnosti zákazníků na jejich nekalé praktiky. Situace je v poslední době téměř alarmující a některá města ji začala řešit úplným zákazem podomního prodeje pod vysokou pokutou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pokuta pro ministerstvo obrany ve výši 700 tisíc platí, rozhodl úřad
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 700 000 korun pro ministerstvo obrany. Je za smlouvu na technickou podporu provozu Štábního informačního systému Armády České republiky bez otevřené soutěže. Úřad to dnes uvedl na svém webu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejtransparentnější je Horáček, nejméně průhledný Zeman, ukázala analýza
Nejtransparentnější kampaň má podle hodnocení organizace Transparency International (TIC) z devíti prezidentských kandidátů textař a podnikatel Michal Horáček, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pražská společnost S.O.S. – Dekorace zvítězila v mezinárodních anketách o nejlepší výzdobu vánočních trhů
Výzdoba vánočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze od společnosti S.O.S. – Dekorace získala první místo v anketě amerického časopisu Travel U.S. News & World Report v kategorii Nejlepší destinace pro vánoční dovolenou, která byla vyhlášena za rok 2017. Dalším významným oceněním bylo vítězství v anketě TOP 15 nejlepších vánočních trhů, kterou uspořádal prestižní deník The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Průmyslu bude velmi solidně dařit i v nejbližších měsících
Komentář k průmyslové produkci – listopad 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova Nnemocnice zahájila opravu úrazové ambulance
V pátek 5. ledna byla v Klaudiánově nemocnici oficiálně zahájena oprava prostor úrazové ambulance (pravá část budovy H). Ta je od 29. prosince dočasně přesunuta do nových prostor centrálního příjmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V lednu 2018 vzniklo 12 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. V lednu 2018 převedla dalších 12 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 440 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): V pátek a v sobotu půjde o hodně
Komentář předsedy TOP 09 na facebookovém profilu k volbě prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vymaní se ČSSD z objetí kmotrů?
V článku, který jsem zveřejnil před časem, jsem uvedl sedm důvodů tragické ztráty volební podpory veřejnosti, kterou ČSSD zažila v posledních letech. Z ohledů a ze slušnosti jsem však nenapsal, ještě mimořádně důležitý faktor, který limitoval celý příběh ČSSD v posledních 7,5 letech. Je to obrovský vliv organizovaných lobbistických skupin na politiku ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nabídky podané v lesnických tendrech hodnotí Lesy ČR
Státní podnik Lesy České republiky hodnotí 564 nabídek. Jde o provádění komplexních, pěstebních a těžebních prací v lese včetně prodeje dříví, a to od letošního března. Nabídky podalo do 5. ledna 38 firem. Ty se uchází o 109 zakázek. V tendrech za 3,9 miliard korun se soutěží o bezmála 8,7 milionů metrů krychlových dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Kraj nesouhlasí s dokumentací ke stavbě logistického centra u Zdib
Rada Středočeského kraje v pondělí 8. ledna projednala v rámci řízení EIA přepracovanou a doplněnou dokumentaci společnosti GOODMAN ZDIBY LOGISTICS CENTRE k záměru stavby hal logistického centra u Zdib. Na základě doporučení Výboru pro životní prostředí a zemědělství schválila usnesení, v němž Středočeský kraj s přepracovanou dokumentací k uvedenému záměru nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Praha vypíše tendr na podobu nových lávek v Troji
Praha vypíše do konce února architektonickou soutěž na podobu nových lávek z Císařského ostrova do Troje. ČTK to dnes řekli náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) a ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Ondřej Boháč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Česko nemá prý zaměstnance – švédský trik, nebo lakota firem?
Noviny a média obecně jsou plná článků o nedostatku pracovních sil. Zda ale jde o placenou kampaň, nebo reakci Evropské unie na nesnesitelně nízkou kupní sílu Čechů, nikdo neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Tříkrálová sbírka pro Centrum sociálních služeb Praha
Praha pořádá sbírku ošacení, hygienických potřeb a trvanlivých potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra