Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.850x, což odpovídá cca 148.709-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ale tohle je jinak! První ohlasy na show Miloše Zemana na TV Nova. Jakub Janda se ozval. Ale za uši dostal i Drahoš
Zemanova debata v hlavním vysílacím čase na TV Nova vzbudila rozruch na mnoha frontách. O něj se především postaral jeho výrok, že by „nikdy nepodepsal Dublin IV“. To mnozí považují za zcela nepravdivé tvrzení, neboť prezident takový dokument ani nepodepisuje. Vlna kritiky se snesla i na neúčast Zemanova protikandidáta v debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš se vyjádřil k církevním restitucím. Podívejte se na jeho odpověď sami
Magazín Christnet.eu přinesl rozhovor s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem. Prezidentský kandidát mimo jiné prozradil, jak hodnotí roli církví v české společnosti. Zkritizoval prezidenta Zemana za to, že rozděluje společnost, a nakonec přidal pár slov i k finančnímu vyrovnání státu s církvemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Postoj neslušného člověka a vlastizrádce
Morální profil manželů Drahošových dokresluje i aktuální požadavek paní Drahošové, aby televizní duel jejího manžela s Milošem Zemanem probíhal vestoje, což při všeobecně známé polyfunkční neuropatii Zemanových nohou, je požadavek vysoce amorální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
P.C.Roberts: Russiagate vybouchla přímo do tváří jejich strůjců – FBI, DOJ a Hillary
Takže je to tak, jak jsem vám vždy říkal. Russiagate (obvinění Ruska z ovlivnění amerických prezidentských voleb), se prokázalo být spiknutím FBI, DOJ (Department of Justice čili Ministerstvo spravedlnosti USA), a kampaně Hillary Clintonové, které bylo vedeno s cílem zrušit Trumpovo zvolení prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Babiš vyjebává s lidmi. Je načase vyjebat s ním!“ Na Václaváku se demonstrovalo. Drzá Klára, Bára Štěpánová, Knížák burcoval z telefonu
REPORTÁŽ Zhruba 150 lidí se v neděli odpoledne sešlo na Václavské náměstí v Praze k demonstraci za odstoupení premiéra Andreje Babiše, či ukončení působení ministryně financí Aleny Schillerové a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (všichni ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Schulz vypustil další ostrý výrok: Žádná horní hranice pro příjem uprchlíků!
Jestli se bude německá sociální demokracie (SPD) podílet na vládě, země nebude mít žádnou horní hranici pro příjem uprchlíků, prohlásil dnes na sjezdu SPD v západoněmeckém Bonnu předseda strany Martin Schulz. „O migraci i jiných tématech chci dále jednat s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Chci prosadit více ze sociálnědemokratických priorit,“ prohlásil na sjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Bývalé nádraží Bubeneč bude sloužit veřejnosti
Po třech letech se Straně zelených podařilo prosadit odkup opuštěné a prázdné budovy nádraží Bubeneč od Českých drah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Chceme otevřít cestu k volbě na internetu
Komentář na facebookovém profilu k zavedení korespondenční volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Co ještě chcete? Vy nekandidujete! Zeman vyřídil Drahoše, s úsměvem utíral Korantenga a kvůli nepříteli hodil „ksicht“
Prezidentský duel původně chtěla odvysílat TV Nova, kandidát Jiří Drahoš debatu odmítl. I proto proti moderátorovi Reyi Korantengovi usedl sám prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Žádná dluhová amnestie, ale systém poctivého splácení
Vláda na svém zasedání schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona a do dalších kol legislativního procesu poslala také návrh zákona o znalcích, znaleckých kancelářích a znaleckých ústavech a návrh zákona o soudních tlumočnících a soudních překladatelích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD potřebuje demokratizaci, odkmotrování a nové lidi, radí Paroubek
Bývalý předseda a člen ČSSD Jiří Paroubek, který usiluje o opětovný vstup do této strany, radí sociální demokracii, aby se kromě jiných bodů zaměřila na demokratizaci a také „odkmotrování“. Nový stranický program a nové postupy by měli také reprezentovat noví lidé, a ne ti, kteří nevratně ztratili důvěru veřejnosti. Paroubek to prohlásil na dnešní konferenci Nové vize sociální demokracie. Do zaplněného kongresového sálu pražského hotelu Ambassador Zlatá Husa si ho přišla vyslechnout asi stovka zájemců a příznivců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Lepší ČSSD je možná
Nemá cenu se stále dokola zabývat otázkou, proč volby dopadly jednociferným výsledkem. Určitě se najde mnoho generálů, kteří by mnohé udělali jinak. Musíme si však uvědomit, že i politická strana má své chyby. A je nejvyšší čas se z nich poučit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Koalice plná překvapení
Minule byla paní primátorka Krnáčová překvapená, že její radní Plamínková (STAN) odeslala na Ministerstvo životního prostředí dopis, který málem zablokoval výstavbu Pražského okruhu. Teď je překvapená, že náměstek Dolínek (ČSSD) nechal vypsat výběrové řízení na úklid za 16 mld.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Místo jasných názorů bude Drahoš v debatách stahovat králíka, neudržel se Ovčáček
Druhé kolo prezidentské volby – Zeman a Drahoš – se pomalu blíží a všichni jsou velmi zvědaví, jak dopadnou jejich televizní duely. Jasné názory nečekejte, Drahoš nabízí stahování králíka, cvičení a zpěv, rýpl si na svém twitterovém účtu do Jiřího Drahoše mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který tak narážel na nedávnou činnost finalisty v rámci předvolební kampaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Koho a co chtějí Drahošovi poradci ještě zneužít; i děti se hodí?
Nemám rád, když se děti zúčastňují reklamy; když se vystaví jen hezká tvářička k dětskému zboží a nebo se projeví dle svého naturelu viz. jako v jedné nejúspěšnější reklamě při řezání stromku „…..já nemusím, já už ho vidím!“, budiž, to ještě beru, ale když děti dostávají dospělácké úkoly a nebo se vyjadřují k věcem mimo dětské chápání, je to neomluvitelné zneužívání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dělnickou stranu sociální spravedlnosti povede dál Tomáš Vandas
Staronovým předsedou pravicově radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se stal Tomáš Vandas. Strana o tom rozhodla dnes na svém mimořádném sjezdu po neúspěchu v loňských sněmovních volbách. Jeho protikandidáta na tento post Jiřího Froňka delegáti sjezdu nakonec zvolili do funkce místopředsedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: ČR vloni poslala do EU stejnou částku, kterou pak následně z EU obdržela
Komentář na facebookovém profilu k dotacím z Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Kdo skončí na popravišti?
Společností cloumají emoce. Jedna z těch vedlejších se týká výběru moderátorů předvolebních prezidentských besed.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pithart: Zeman chlastá. To se ani nevyneslo ven, protože to byla hanba
Jestli post hlavy státu Miloš Zeman obhájí, je zatím otázka. Podle bývalého premiéra a předsedy senátu Petra Pitharta rozhodně není důstojným představitelem prezidenta České republiky. „Já jsem před jeho volbou varoval. Soustředil jsem se na to, protože všichni si myslí, že hlavní motiv v politice je touha po moci, ale je tady ještě jeden skoro silnější motiv, a to je pomsta,“ rozmluvil se v rozhovoru na serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Drahoš se rychle řítí dolů, Zeman letí vzhůru a teprve začíná. Konec keců, zde je přesný graf
Ještě ve středu 17. ledna byl Jiří Drahoš totálním favoritem volby prezidenta. Jeho pozice se však za posledních několik dní tak brutálně zhoršila, že je nyní jen krok od toho, aby začal tahat za kratší konec. Alespoň podle modelu KdoVyhrajeVolby.cz, který již od začátku kampaně pro volbu prezidenta sleduje pravděpodobnost šancí jednotlivých kandidátů na úspěch ve válce o Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SÚJB: Národní hodnotící zpráva pro účely Topical Peer-Review „Řízené stárnutí“
Směrnice Rady 2014/87/Euratom z 8. července 2014, kterou se mění směrnice 2009/71/Euratom, kterou se stanoví rámec Společenství pro jadernou bezpečnost jaderných zařízení, ukládá členským státům povinnost provést každých šest let vlastní i partnerské hodnocení určité vybrané tematické oblasti týkající se jaderné bezpečnosti příslušných jaderných zařízení na jejich území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Moravská galerie v Brně představí 169 talentovaných grafických designérů z celého světa
Tento týden zasedala v Moravské galerii v Brně odborná porota, která vybírala díla pro Mezinárodní přehlídku bienále grafického designu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Situace v Česku připomíná politickou poušť, zaznělo u Moravce
Po jedné hodině odpoledne se v Žižkovské věži sešli politolog Lukáš Macek a filozof Václav Bělohradský. Před očima moderátora Václava Moravce hodnotili stav české společnosti. Sociální demokraty jejich rozhovor pravděpodobně nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za zveřejňování informací ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5
My, občané MČ Prahy 5, požadujeme plnohodnotné informace ze zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5, a to zveřejněné co nejjednodušším a uživatelsky „přátelským“ způsobem na oficiálních webových stránkách MČ Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce: Kontrolní akce Čokoláda mířila na nelegální zaměstnávání cizinců
Na podzim proběhla na Prachaticku společná bezpečnostní a kontrolní akce policistů z Odboru cizinecké policie Jihočeského kraje a Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu zaměřená na nelegální zaměstnávání osob s cizí státní příslušností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rasismus české společnosti mě šokoval, říká Čech, který pomáhá uprchlíkům. Došlo i na Okamuru
Vedoucí českých dobrovolníků, kteří pomáhají řešit uprchlickou krizi, Milan Votypka v rozhovoru pro server Seznam Zprávy.cz prozradil, že ho šokovala míra primitivního rasismu a fašizace společnosti, která se vyjevila v souvislosti s uprchlickou krizí. Právě tato vlna rasismu ho prý přiměla, aby odjel pomáhat uprchlíkům. Jedním dechem však dodal, že není žádný vítač.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Galerie EfEf a Nadační fond „N“ Fakultní nemocnice Motol zve na aukci fotografik Mirka Fořta
V úterý 30. ledna proběhne v restauraci SUTERÉN aukce šestnácti fotografik Mirka Fořta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Temná vize země za „Drahoše prezidenta“ podle děkana Ševčíka: Znehodnocené úspory lidí, orientace na západní přeregulované trhy, mocenský diktát Bruselu, vítání a kývání...
ROZHOVOR „Profesor Drahoš nerozumí ekonomice, ani hospodářské politice, přijímal by migranty, v Bruselu všechno odkýval a přijetím eura znehodnotil úspory českých občanů,“ říká v interview pro ParlamentníListy.cz děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslav Ševčík. Současný prezident Zeman má naopak podle docenta Ševčíka zkušenosti a pokračoval by v obhajobě českých národních zájmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Českých prezidentských voleb si všimli až v Austrálii. Toto o nás píšou
Server australského listu The Sunday Morning Herald informuje své čtenáře o probíhajících prezidentských volbách v České republice. Prý se bojíme uprchlíků, ačkoli u nás takřka žádní nejsou, a tento strach notně ovlivňuje nadcházející druhé kolo prezidentské volby v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Politika hlásaná z kazatelny
Každý bez rozdílu máme vlastní rozum, své ideály a věříme tomu, pro co se sami rozhodneme. Je to jedna ze základních vlastností člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Třeba bude Zeman v televizních debatách v nevýhodě, říká Drahoš
Cesty do regionů zatím dopadly podle kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše nad očekávání, podle něj mají smysl. Televizní debaty Drahoš nepřeceňuje, řekl prezidentský kandidát novinářům na reprezentačním plese města Uherské Hradiště. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Předsedou Zelených je biolog a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek
Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva protikandidáty, radního Prahy 7 Františka Voseckého a horolezce a učitele Jana Šlechtu. Ve straně je od roku 2003. Povoláním je biolog a vysokoškolský pedagog, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: I Vy můžete ovlivnit nové programy EU – zapojte se
Vyjádřete prosím svůj názor na využívání prostředků EU v oblasti investic, výzkumu a inovací, malých a středních podniků a jednotného trhu. Máte možnost zapojit se do veřejné konzultace, a to v období od 10. ledna do 8. března 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Náměstkyně Prudíková podpořila za MŠMT nadané děti
Náměstkyně pro řízení sekce legislativy a mezinárodních vztahů Dana Prudíková podpořila oceněné nadané děti a dětské kolektivy, které zvítězily v soutěži Zlatý oříšek 2017. Svou podporu jim vyjádřila nejen na dnešní tiskové konferenci, ale již na Nový rok při slavnostním televizním finále soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO „Jsem raději s vámi, než bych bezcílně čtyřikrát debatoval s ním,“ vysmíval se Drahoš z Brna Zemanovi
Několik stovek lidí ve zcela zaplněném brněnském kulturním sále Semilasso dnes podpořilo Jiřího Drahoše, který je vyzyvatelem Miloše Zemana v prezidentské volbě. Mnoho zájemců se do sálu nedostalo. Na pódiu se sešel poprvé po prvním kole s neúspěšnými kandidáty Michalem Horáčkem, Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem, kteří mu vyjádřili podporu už bezprostředně po sečtení hlasů. „Jdu do boje a vyzývám vás všechny, musíme to dát. Běžte k volbám a volte kohokoliv, jen ne Miloše Zemana,“ řekl Drahoš na závěr hodiny strávené v Semilasse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Náměstkyně ministra zdravotnictví podpořila vznik kanceláře Ústavu pro zdravotní gramotnost
Dobrou zprávu máme pro občany, kteří se chtějí více dozvědět o svém zdraví a předejít tak i závažnému onemocnění. Ústav pro zdravotní gramotnost ve spolupráci s Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně otevřel ve středu 17. ledna 2018 v Lékařském domě v Praze 2 novou poradenskou kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO 2011 má na Vysočině nové vedení
Novou krajskou předsedkyní hnutí ANO 2011 je Monika Oborná z Třebíčska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Průzkum pro Českou televizi: Šance Zemana a Drahoše na zvolení jsou vyrovnané
Šance prezidenta Miloše Zemana (SPO) a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše na zvolení hlavou státu jsou podle průzkumu vyrovnané. Každého z nich chce podle šetření společností Median a Kantar TNS pro ČT volit kolem 45 procent lidí. Výsledky průzkumu, podle něhož chce prezidentské finále rozhodnout podobně jako před týdnem kolem 62 procent voličů, byly dnes zveřejněny v pořadu Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor na návštěvě ve VS ČR
Delegace Hasičského záchranného sboru ČR v čele s ředitelem Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy Romanem Hlinovským navštívila dnes generální ředitelství Vězeňské služby ČR, kde se setkala s generálním ředitelem VS ČR Petrem Dohnalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zdechovský má být udavač? To jistě nemyslíte vážně Andreji Babiši
Ministerského předsedu Andreje Babiše a jeho kolegu z hnutí ANO Jaroslava Faltýnka vydala Poslanecká sněmovna k trestnímu stíhání ohledně známé kauzy Čapí hnízdo. Chápu, že se mu to nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vidíte? Opět táhne Drahoš druhým tahem… Reklamní expert ještě před televizním střetem Zemana a Drahoše odkrývá taktiku, výhody, slabiny, šance
ROZHOVOR „Doba velkého taktizování, ve kterém zatím vyhrává Miloš Zeman.“ Tak situaci mezi prezidentskými kandidáty před zahájení jejich první televizí přenášené diskuze vidí marketingový expert a prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace Pavel Brabec. Zeman má podle Brabce výhodu, protože je ve svých krocích „špatně předvídatelný". Zeman podle Brabce nastoluje agendu, na kterou Drahoš musí reagovat a musí „dotahovat témata“. Drahošovi podle Brabce chybí zdravá agresivita. Jedinou šanci, kterou Drahoš proti Zemanovi v blížících se debatách má, je vnutit mu svůj styl komunikace a mít štěstí na probíraná témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Středočeši zabránili vyjmutí Čapího hnízda. Obavy zůstávají
Poté, co starosta Roztok Jan Jakob odhalil možný úhybný manévr a inicioval mimořádné zasedání Výboru regionální rady Regionálního operačního programu Střední Čechy, je rozhodnuto. Čapí hnízdo nadále zůstává v projektech financovaných EU. Jan Jakob ale i nyní vnímá snahy o zametení kauzy pod koberec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Proboha, co tam ten chlap dělal?!“ Černochová v Partii pálila do Stropnického. Šlechtová vedle pak prozradila, co vše se dosud na obraně dělo
V nedělní Partii televize Prima se řešilo téma obrany České republiky a stav české armády. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o ryze mužské téma, ale chyba lávky. Velmi ostrou slovní bitvu nad českou bezpečností svedly ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová a předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová z ODS, která se tématu obrany dlouhodobě věnuje. Nezůstalo ale jen u obrany. Na přetřes přišel také premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Gratulace novému předsedovi strany Zelených
Petr Štěpánek je předsedou Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výročí roku 2018 v aktivitách Národního divadla
Letošní rok se ponese ve znamení oslav kulatých výročí. V lednu jsme si připomněli 130 let od otevření Státní opery. V květnu se budeme soustředit na 150. výročí položení základního kamene. K tomu se tematicky váže 200 let od nalezení druhého z Rukopisů. Na podzim se staneme součástí oslav 100. výročí naší republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Bory šumí
Druhou nejvýznamnější architektonickou dominantou Plzně po gotické katedrále svatého Bartoloměje je věznice na Borech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Předsedou se stal Petr Štěpánek. První místopředsedkyně je Magdalena Davis
Novým předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek. Zvolen byl na sjezdu strany v České Třebové a vystřídá ve vedení strany Matěje Stropnického, který rezignoval po říjnových volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Medaile Akademie věd ČR převzali tři významní vědci
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová ocenila ve čtvrtek 18. ledna 2018 tři renomované vědce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Novotný (TOP 09): Prostě ho zavřeme
Vedení hlavního města Prahy uzavřelo do odvolání Libeňský most pro automobily i tramvaje. Část mostu je v havarijním stavu, nutná oprava nějakou dobu potrvá, zatím je most uzavřen na neurčito.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německo a Francie se starají o cizí daně místo svých. Markéta Šichtařová odhaluje, co je v pozadí, a přidává šokující zjištění
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za trefnou považuje Markéta Šichtařová úvahu francouzského ekonoma Thomase Pikettyho o tom, že východní země Evropské unie včetně Česka jsou ve skutečnosti už dávno čistými plátci. Sama k tomu dodává, že naši ekonomiku by zpomalovalo i to, pokud bychom byli ve vztahu k EU rozpočtově neutrální. Analytička je také přesvědčena, že v pozadí nápadů na harmonizaci daní a dalších věcí v rámci EU stojí záměr rozprostřít nesplatitelné dluhy jihoevropských zemí po celé Evropské unii tím, že se z ní stane federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Zveřejněno stanovisko WP29 ke zpracování údajů na pracovišti
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách stanovisko 2/2017 ke zpracování osobních údajů na pracovišti, další dokument Pracovní skupiny WP29.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Starostka Velké Polomi byla vyhlášena Komunálním politikem roku 2017
V sídle Poslanecké sněmovny byla vyhlášena vítězkou soutěže Komunální politik pro rok 2017 starostka Velké Polomi, dloholetá členka hnutí STAN Ludmila Bubeníková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MMR přijalo téměř 100 žádostí o dotaci z oblasti cestovního ruchu
V těchto dnech byla ukončena možnost podávat žádosti o dotace na projekty v oblasti cestovního ruchu. Ministerstvo pro místní rozvoj eviduje v podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu 96 podaných žádostí v celkové výši 101 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví ČR k situaci v očkování hexavakcínou
Ministerstvo zdravotnictví má zájem na tom, aby na trhu byla více než jedna očkovací látka. V současnosti však bohužel nemá v celém procesu dostatečně silnou roli na to, aby jej mohlo zásadním způsobem usměrnit. Posílení úlohy ministerstva je nyní diskutováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Chci jednat především o budoucnosti Společné zemědělské politiky
Více než 1500 vystavovatelů se účastní 83. mezinárodního veletrhu potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche, který v pátek začal v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
RVVI znovu zasedala společně se členy Mezinárodní rady
V prostorách Akademie věd České republiky proběhlo v pátek 15. prosince 331. zasedání vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace (dále RVVI), kterého se účastnili také členové jejího expertního mezinárodního poradního orgánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení podpořili Drahoše, odmítli prohlubování spolupráce s Čínou a vyzvali k omezení plastů
Druhým dnem dnes pokračoval sjezd Strany zelených v České Třebové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský jednal o Dublinu IV a má následující informace
ROZHOVOR „Tato podoba je nepřijatelná. Především mi tam vadí široká definice rodiny, to slučování, permanentní kvóty, pokuty pro ty, kteří nepřijímají. Což si tam prosadili především socialisté, Zelení a komunisté. Pro takovýto návrh nikdy hlasovat nebudu a vždycky budu vystupovat systematicky proti tomu,“ říká o Dublinu IV europoslanec Tomáš Zdechovský. V prezidentské volbě se přiklání k Jiřímu Drahošovi. „Miloš Zeman je zkušený politik. Mně se ale poslední dobou zdá, že odchází fyzicky. To je hlavní důvod, proč řada lidí v současné chvíli zvažuje volbu pana Drahoše. Preferuji ho i z řady dalších důvodů. Znám ho jako šéfa Akademie věd, vím, jak byl při jednáních poměrně tvrdý a nekompromisní vyjednávač,“ prozrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Holub, Petr Král, Branislav Saxa: Množství peněz určuje ekonomika, nikoli centrální banka
V souvislosti s kurzovým závazkem, který ČNB ukončila v dubnu 2017, se opakovaně objevovala a stále objevují vyjádření na téma masivního „tištění“ peněz centrální bankou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Mezinárodní IT konference za účasti Úřadu pro ochranu osobních údajů
Praha hostila v polovině ledna mezinárodní IT konferenci itSMF Czech Republic na téma informační bezpečnost. Úřad na ní zastoupila Miroslava Matoušová, vrchní rada pro vládní agendy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš: Vzteklá mise "Sestřelte Babiše za každou cenu" vstoupila do další fáze
Komentář na facebookovém profilu k událostem tohoto týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Mls: Zeman byl pro mě kdysi ikonou. Dnes však zrazuje moje hodnoty
Bezprostředně po prvním kole volby Prezidenta republiky jsem na sociálních sítích radostně sdílel s přáteli svůj hlas pro Jiřího Drahoše. Odezva byla skvělá, mezi souhlasnými reakcemi byli jak přátelé ze sociální demokracie tak i mimo ni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se nyní více zaměřuje na rodinnou politiku
V tomto volebním období se krajská samospráva zavázala klást větší důraz na rodinnou politiku. A aby nezůstalo jen u slov, kraj se v loňském roce připojil k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů a vytvořil takzvanou Platformu rodinné politiky. Jejím výstupem by do roku 2019 měla být krajská koncepce rodinné politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemana volil starý a nevzdělaný venkov? Já jsem vysokoškolsky vzdělaný, Pražák a volič Zemana. A takových znám víc, odhaluje vysokoškolský pedagog
„Profesor Drahoš celou dobu po kterou je na veřejnosti známý, mluví tak, aby od sebe potenciální voliče odehnal. Dokonce ho nemusí ani značná část voličů dalších nezemanovských kandidátů. Tak jak chce, probůh, uspět ze všech krajů právě v Moravskoslezském kraji, kde Zeman měl většinou přes padesát procent hlasů?“ podivuje se nad konáním prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše politický analytik a pedagog Václav Janoušek (SPO). To, že Miloš Zeman chce jít až do čtyř televizních debat s Drahošem, chválí. „Prezident Zeman je vynikající debatér a diskusi s profesorem Drahošem vidím jako diskusi kobry s králíkem. Nemyslím, že by Zeman vybouchl,“ říká jednoznačně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Pokuty za kartel v distribuci stavebních strojů byly výrazně sníženy díky leniency a narovnání
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže odhalil a zakázal plnění kartelové dohody v oblasti distribuce stavebních strojů značky Volvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Ujišťuji občany, že se nemají čeho bát, muniční sklady hlídá Vojenská policie
Ministryně obrany si prohlédla muniční sklad v Týništi i centrum v Těchoníně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pan Miloš Zeman jako prezident byl a dosud je dobrým prezidentem
Otevřený dopis paní Evě Drahošové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
POKOS, projekt Ministerstva obrany ČR, letos odstartoval v Karlovarském kraji
Odbor komunikace Ministerstva obrany navštívil tento týden společně s vojáky 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce základní školy ve Žluticích a v Nejdku na Karlovarsku. S sebou přivezli projekt POKOS, tedy přípravu občanů k obraně státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš je politickým kandidátem TOP 09 a STAN, vypálila u Moravce Pokorná-Jermanová. A pokračovala...
Místopředsedkyně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová, předseda ODS Petr Fiala a statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec před kamerami České televize debatovali o politické situaci v České republice. Dáma se hned na úvod kriticky vyjádřila k Jiřímu Drahošovi. Je to prý politický kandidát TOP 09 a STAN, což se v Česku údajně zastírá, zastala se prezidenta Miloše Zemana. Milan Chovanec se také zastal prezidenta. Zato když se ke slovu dostal Petr Fiala, nenechal na Zemanovi nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Strana zelených volí Drahoše, zaznělo na sjezdu
Strana Zelených na svém sjezdu dnes podpořila v druhém kole prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše. Vyzvala též své členy a příznivce, aby se aktivně zapojili do kampaně. ČTK to řekl Matouš Vencálek, člen předsednictva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní park České Švýcarsko: Nová pravidla pro lezce v NPR Kaňon Labe
Dne 4. ledna 2018 nabyla účinnosti nová pravidla pro lezení v Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Nesmíme připustit, aby Praha určovala politické poměry v celé zemi
Čtyři sta padesát nebezpečných slov ke sporu mezi metropolí a venkovem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Dürr ocenil ruské obránce lidských práv
Dne 18. ledna 2018 přijal náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr Žannu Němcovovou, zakladatelku Nadace Borise Němcova. Hlavním tématem rozhovoru byly aktuální případy porušování lidských práv v Rusku a aktivity nadace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Michal Kobza: ČSSD by měla v prezidentské volbě stát na straně svých voličů
Výsledek prvního kola prezidentské volby odhalil bídu současné vrcholné reprezentace sociální demokracie v celé své nahotě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: V registru smluv byl zveřejněn již jeden milion smluv
Dne 12. ledna 2018 bylo v registru smluv dosaženo hranice jednoho milionu zveřejněných smluv, které publikovalo celkem 7 842 subjektů. Jedná se o všechny přijaté a publikované smlouvy včetně následně zneplatněných smluv. Miliontou smlouvu zveřejnila Nemocnice Znojmo, příspěvková organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Rozvoj vodní dopravy je ve veřejném zájmu
Převažujícím veřejným zájmem je další rozvoj vodní dopravy, kvůli kterému je nutné postavit plavební stupeň Děčín. Rozhodla o tom ve středu vláda s tím, že ochranu evropsky významných lokalit vyřeší kompenzační opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pochody za práva žen se proměnily v masové protesty proti Trumpovi. Statisíce lidí vyšly po celém světě do ulic
45. prezident USA Donald Trump dál rozděluje americkou společnost. Ani po roce v úřadě nedokázal přesvědčit své odpůrce, že bude dobrým prezidentem. Když se v roce 2017 ujímal úřadu, ve Washingtonu, v New Yorku a dalších amerických městech probíhaly protestní akce. Agentura Reuters hlásí, že u příležitosti prvního výročí Trumpova úřadování došlo k protestům ve 250 městech po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Havrda (Svobodní): eRecepty jenom pro zlost
Od 1. ledna 2018 mají podle platného zákona používat všichni lékaři eRecept. Je k tomu potřeba kvalitní PC technika, laserová tiskárna, elektronický podpis, většinou i najmutí IT firmy pro zavedení systému eReceptu a spousta trpělivosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Putinův nepřítel č. 1 exkluzivně pro PL: Zeman vypadá jako ruský agent, ale nejde mi do hlavy, jak to můžete po okupaci dopustit!
EXKLUZIVNĚ Malý počet oligarchů, většina zoufalých lidí a totálně mafiánská společnost. To je dnešní Rusko. V Česku po okupaci nechápu, jak někdo může tyto vlivy přijímat. Tak se vyjadřuje pro ParlamentníListy.cz americko - britský finančník Bill Browder, jehož kniha Rudý zákon vyšla i česky. V ní se například rozepisuje o divoké privatizaci po rozpadu Sovětského svazu, zločinech Putinova režimu a umučení svého právníka Sergeje Magnitského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Při požáru v pražském hotelu zemřeli dva lidé, hasiči zachránili 34 osob a dva hasiči se zranili
V sobotu 20. ledna 2018 v 18:03 hodin vyjely jednotky pražských profesionálních hasičů k nahlášenému požáru klimatizace v přízemí 5 patrového hotelu v ulici Náplavní v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta o souboji Ruska a USA: Máme se na co těšit
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta v komentáři pro server První zprávy.cz naznačuje, že války v Sýrii a na Ukrajině představují spojené nádoby. Protože Rusové uspěli v Sýrii, kde USA podle bývalého diplomata zaznamenaly porážku, budou to chtít Rusům někde vrátit. Třeba právě na Ukrajině. Co všechno se tam může odehrát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík: Drahoš je zastáncem setrvání v EU a NATO. Neslyšel jsem od něho ani náznak příklonu k politice Merkelové
ROZHOVOR Předseda STAN Petr Gazdík se netají svojí podporou Jiřího Drahoše v prezidentských volbách. „Do kampaně se hodí všechno,“ říká k osočování kandidáta a tvrdí, že Drahoš by byl lepším prezidentem pro budoucí časy. Zároveň kritizuje slabiny v zákoně o financování kampaní a ptá se, kdo dělá kampaň Zeman znovu. A co televizní debaty, když Miloš Zeman nedělá kampaň?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kateřina Konečná: Zeman má navrch nad Drahošem. Ovšem nepodceňujme mediální sílu pražské kavárny, která lidem vymývá mozky
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Já odmítám tuhle eurohujerskou hru na to, že kdo není v tvrdém jádru Evropské unie, je odsouzen být bez vlivu, na druhé koleji, jako to říkají lidé odezírající ze rtů německých politiků, kteří se snaží vydírat stylem - když nás nebudete poslouchat, budete se mít špatně,“ konstatuje europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). K současným snahám ohledně vytvoření nové české vlády a sestavování možných koalic s hnutím ANO pak ještě uvádí: „Já si myslím, že pokud jde o politické veletoče a kličky, pak není větších kaskadérů, než lidí u ČSSD a KDU-ČSL. Jen nechme korouhvičky, ať se točí po větru.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vácha (TOP 09): Nezvolení Ondráčka je dobrá zpráva pro demokracii
29 let poté, co si připomínáme výročí Palachova týdne, měl být předsedou stálé komise pro kontrolu GIBS zvolen komunista Zdeněk Ondráčka, který právě před 29 lety zasahoval proti občanům uctívajícím Palachovu památku. Poslanci ho však nakonec ve třetím kole volby nezvolili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tragický sobotní požár v pražském hotelu nepřežili čtyři lidé
Požár, k němuž došlo v hotelu v centru Prahy, si vyžádal už čtyři oběti. Jsou jimi jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka, kteří svým zraněním podlehli přímo na místě ještě před příjezdem záchranářů. „Další dvě ženy podlehly těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze,“ řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Michal Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vaigel (ČSSD): Kam kráčí centrum Zlína
Město Zlín je velmi mladým a moderním městem. Centrum Zlína, reprezentované náměstím Míru, radnicí a zámkem je přirozeným, centrálním veřejným prostorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist