Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.657x, což odpovídá cca 190.817-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jiří Drahoš přišel na debatu do TV Noe: Chtěl bych lidem říkat, my to zvládneme. Ne je strašit jako Zeman
Miloš Zeman ukázal, že se nezdráhá zúčastnit se debat prezidentských kandidátů, i když před kamerami sedí sám, bez protikandidáta. Také Jiří Drahoš se ale dokáže sám ukázat před kamerami. Dokázal to, když se postavil před kamery TV Noe, která se orientuje na křesťanské diváky a křesťanské hodnoty. Drahoš mimo jiné zopakoval, že půjde jen do dvou televizních debat s Milošem Zeman, protože větší počet debat by považoval za plané tlachání s Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový průzkum: Zeman poráží Drahoše
Druhé kolo prezidentských voleb by těsně vyhrál současný prezident Miloš Zeman před svým soupeřem Jiřím Drahošem. Uvedl to dnes server Blesk.cz na základě průzkumu agentury Phoenix Research. Šance obou kandidátů jsou ale podle ředitele agentury Jana Kubáčka stále vyrovnané, protože Zemanův náskok je v rámci statistické chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Budete hradit Špidlův důchod? Penzijní fond Evropského parlamentu se hroutí
Německý deník Bild přinesl závažnou informaci o stavu penzijního fondu Evropského parlamentu, který se údajně ocitl na pokraji bankrotu. Pokud k němu skutečně dojde, odnesou to daňoví poplatníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tady vede Zeman! Další průzkum z novin. A pokud jde o prezidentovu „sprostotu“, vyslovil se lid jasně
Deník Blesk přinesl ve svém dnešním vydání výsledky průzkumu agentury SANEP. A i tento průzkum ukazuje velmi těsné rozdíly mezi Jiřím Drahošem a prezidentem Milošem Zemanem. Ten v tomto průzkumu vyhrává o necelé jedno procento.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezidentský speciál Jaromíra Soukupa dnes večer na TV Barrandov
Televizní Skupina Barrandov přinese svým divákům exkluzivní díl Duelu Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál. Pod palbou otázek generálního ředitele televize Barrandov Jaromíra Soukupa bude současný prezident a obhájce postu Miloš Zeman. Sledujte Duel Jaromíra Soukupa – prezidentský speciál dnes večer na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Kdo chce zemi okupovanou nepřátelskými imigranty z vražedné civilizace, volí „Chamberalaina“ Drahoše. Kdo chce opak, volí hulváta a opilce „Churchilla“ Zemana
ROZHOVOR „Kdo chce nastolit totalitu „liberální demokracie“ ovládanou bruselským diktátem a okupovanou neintegrovatelnými migranty z nepřátelské a vražedné civilizace, bude volit kulantního a nikoho neurážejícího Drahoše. Kdo se chce dál bezpečně poplácávat nedokonalou demokracií, která je však dnes už svobodnější, než většina západních zemí (jak zjišťuje každý, kdo žije částečně v obou), bude volit hulváta Zemana. Bude to v menší míře podobná volba jako mezi kulantním a střízlivým Chamberlainem a obhroublým opilcem Churchillem,“ říká spisovatel Benjamin Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: České a rakouské toaletní papíry – dvojí kvalita i na záchodě
Toaletní papír používá každý a očekává od něj zhruba to samé. Jeho spotřeba roste, na každého Čecha připadá asi 8,5 kg toaletního papíru za rok. Časopis dTest nechal v laboratoři otestovat celkem 19 balení třívrstvých neparfémovaných vzorků. Dva výrobky pro srovnání koupil na rakouském trhu. Dobrou zprávou je, že žádná z testovaných rolí v testu nepropadla, rozdíly mezi nimi však najdete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Branislav Fabry: Jiří Drahoš ako „český Kiska“?
Koncom minulého týždňa sa v Českej republike uskutočnilo prvé kolo prezidentských volieb a podľa očakávania v nich zvíťazil súčasný prezident M. Zeman so ziskom 38,56 % hlasov. Prekvapením však bol jeho nízky náskok voči druhému v poradí, J. Drahošovi, nováčikovi v politickej súťaži, ktorý dostal 26,6 % hlasov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Zákonodárci a právo
Sněmovna má za sebou rušné dny jednání o důvěře vládě Andreje Babiše a o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Všem bylo vše předem jasné: kdo nevěří na zázraky, neměl pochyby o tom, že vláda důvěru nedostane a páni poslanci budou vydáni. Kdyby se o těchto záležitostech jednalo bez rozpravy, výsledek by byl stejný jako po mnoha hodinách mlácení prázdné slámy, jež jsme mohli sledovat v přímém přenosu. Poslanci si to mohou dovolit: neodpovídají voličům za efektivitu využití svého času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanovi přeju, aby lidé rychle zapomněli, že vůbec existoval, říká krajan z Německa
ROZHOVOR Současný prezident si nezasluhuje ani špetku úcty. Jiří Drahoš pro mě aktuálně představuje určitou naději. Tak uvažuje Stanislav Degrell, předseda Německo-českého sdružení v Kostnici, kde byl roku 1415 upálen Jan Hus. Velmi dlouze se rozpovídal i o zlobě a totalitním myšlení v české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Habal: Kdo z prezidentských kandidátů trvale hájí naše zájmy
Doufám, že patříme k té většině společnosti, které není lhostejný další vývoj našeho státu. Položme si otázku, kdo z prezidentských kandidátů trvale hájí naše zájmy a kdo to v minulém období již prokázal. Lze předpokládat, že i v budoucnosti bude postupovat stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení KSČM chybí sebereflexe, povzdechl si hejtman Bubeníček
Vedení KSČM se v minulosti zahledělo do sebe, a to včetně poslanců, a ztratilo kontakt s realitou, bilancuje Oldřich Bubeníček (KSČM) nad důvody oslabení KSČM ve volbách. Naopak pochvalně hovoří o spolupráci uvnitř krajské koalice, ale i s opozicí a je přesvědčen, že do konce volebního období splní všechny sliby z programového prohlášení. Prozradil nám také, proč odmítá kandidovat do nejvyšší politiky. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vladmír Franta: Předvolební kalkulačka
aneb Až uslyšíte gong, můžete otevřít oči, nebudete si nic pamatovat!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ta „pražská plivárna“! Zeman není vlastizrádce jako jiní, říká Alena Vitásková. A naznačuje, jak se postaví k České republice
ROZHOVOR Miloš Zeman je jediný, kdo se staví na stranu obyčejných lidí. ParlamentnímListům.cz to řekla exšéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Zavzpomínala na svá první setkání se současnou hlavou státu a odsoudila „ubohé a nenávistné“ útoky, které na Zemana směřují i ze strany veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Jen blbec nemění své názory
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor Pirk přes PL vysílá Miloši Zemanovi radu
ROZHOVOR Přijďte k volbám, apeluje na voliče uznávaný kardiochirurg profesor Jan Pirk. Netají se tím, že podporuje profesora Jiřího Drahoše, protože ho osobně zná. „Snaží se nevyvolávat rozpory, všechno vyřešit smírem, nepolarizovat společnost, což mu možná dalo nálepku, že je bezvýrazný, ale on má prostě jiné chování než Miloš Zeman. Někomu se líbí to a někomu ono. Jen generální tajemníci ÚV KSČ se líbili všem,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přednosta Kardiocentra pražského IKEMu profesor Jan Pirk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trochu bordel? Noviny pátraly po pozadí peněz na Zemanovu kampaň
Odkud bere spolek Přátelé Miloše Zemana peníze? To nikdo nechce prozradit. Spolek je přitom jedním z hlavních sponzorů prezidentovy kampaně. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SÚKL: Informace o odcizení léčivých přípravků v Dánsku
SÚKL upozorňuje na odcizení léčivých přípravků, ke kterému došlo při přepravě v Dánsku v noci ze dne 10. 1. 2018 na 11. 1. 2018. Dánská regulační autorita informovala SÚKL o krádeži 11 947 balení níže uvedeného léčivého přípravku při přepravě v Dánsku. Odcizená balení jsou v dánské jazykové verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanovo sólo na Nově: Tohle vše vyhodnotil Demagog.cz za nepravdivý výrok
Prezident Miloš Zeman podle analýzy serveru Demagog.cz v nedělní diskusi na televizi Nova mluvil pravdu v 11 ze 32 faktických výroků, které během pořadu řekl. V devíti případech naopak tvůrci projektu ohodnotili jeho prohlášení jako nepravdivá, mimo jiné v okamžiku, kdy mluvil o svém postoji k euru. V deseti případech hodnotí projekt výroky jako zavádějící a dva výroky nebylo možné ověřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Babiš plánuje další čistky. Změny mají omezit Odbor protidrogové politiky
Piráti odsuzují plánovaný přesun Odboru protidrogové politiky z Úřadu vlády ČR pod Ministerstvo zdravotnictví ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Volte Zemana, burcují předáci bojovníků za svobodu, seniorů a válečných veteránů
Prezidentovi Miloši Zemanovi se dostalo podpory od tzv. Vlasteneckého fóra, které reprezentuje např. předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Členové Vlasteneckého fóra podpořili Miloše Zemana s tím, že celá léta pracoval ve prospěch České republiky a prošel „mnoha zkouškami ohněm“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Babiš plánuje další čistky na Úřadu vlády. Změny mají omezit Odbor protidrogové politiky
Piráti odsuzují plánovaný přesun Odboru protidrogové politiky z Úřadu vlády ČR pod Ministerstvo zdravotnictví ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum: Kdo jsou voliči, kteří dali v 1. kole palec nahoru Zemanovi i Drahošovi?
Téměř 15 % voličů účastnících se prvního kola prezidentské volby řeklo, že by dalo svůj hlas jak Jiřímu Drahošovi, tak Miloši Zemanovi. Vyplývá to z terénního průzkumu, který si v průběhu prvního volebního víkendu nechali zpracovat autoři hry Prezident 21 společností STEM/MARK. Kdo jsou ti, kteří sympatizují s oběma kandidáty blížícího se prezidentského duelu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): Diletant na Hrad?
Včerejší Zemanova one man show v hlavním vysílacím čase na nejsledovanější televizi u nás symbolizovala mnohé o schopnostech pretendentů prezidentského postu. Na jedné straně sebejistý a vtipem/bonmoty hýřící současný prezident a proti němu… NIKDO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Myslete si, že jsem kráva, ale tohle Drahoš pokazil. Zemanova show na Nově ovládla dění, věc pokračuje
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil včera první televizní debaty. Bez Jiřího Drahoše, který diskusi na TV Nova odmítl. Ještě dnes se Zeman zúčastní diskuse sám, na TV Barrandov. Až zítra se pak s Drahošem utká na Primě a ve čtvrtek v České televizi. Reakce na včerejší duel Zemana s moderátorem Reyem Korantengem plní sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Německá velká koalice má zelenou… co na to řekne ECB?
Angela Merkelová a Martin Schultz dostali včera zelenou k jednání o velké koalici. To by trhy bezesporu měly uvítat, protože neúspěch v nedělním sjezdu socialistů (SPD) by znamenal s vysokou pravděpodobností konec Angely Merkelové a předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chystal se vážný útok na Miloše Zemana. Bylo mu zabráněno
„Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše. Volte Zemana,“ tento inzerát otiskly v minulém týdnu mimo jiné regionální Deníky. Co s inzeráty na hraně, následně rozebíral pořad Newsroom ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Politici TOP 09 přijímají výzvy, vyrazili do ghetta
Na sociálních sítích proběhla výzva, ať se politici přijedou podívat do ústeckých Předlic, městské části označované za ghetto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dokument Květná zahrada rukama zahradníků bude mít premiéru v Kroměříži
Koncem roku 2017 byl dokončen filmový dokument věnovaný zahradnickému řemeslu v Květné zahradě, který s pomocí státních prostředků financoval Národní památkový ústav. Dokument je dílem Studia Velehrad, které se v minulosti podílelo na vzniku videonahrávek o Květné zahradě ve znakovém jazyce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jsme pro ně jen ta lůza
„když, ale povstaneme, zachvátí je hrůza!“. Je to, jak v té známé české písničce. Dnes jsem si tu písničku připomněl, když vidím tu paniku, jak v médiích, tak i v té „Pražské kavárně “.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Pane Drahoši, politika není o přeříznutém prknu a prvním Tibeťanovi
Kdo uráží lidi s pohybovým handicapem, je lidský odpad. Měnící se vyjádření pana Drahoše na problematiku uprchlíků, ukazuje na jeho povahu. ČT otevřeně podporuje kandidaturu Drahoše. Proč si pan Drahoš vyžádal otázky pouze od Primy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Aktualizace analytických přehledů financování infrastruktury
Evropská komise aktualizovala většinu návodných dokumentů pro posouzení přítomnosti veřejné podpory a jejího správného ošetření u veřejného financování infrastrukturních projektů ve vybraných odvětvích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL Moravskoslezského kraje: Podpora Jiřímu Drahošovi
Členové Krajského výboru KDU-ČSL Moravskoslezského kraje podporují v 2. kole prezidentských voleb Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zemana čeká druhá z televizních předvolebních debat bez Drahoše
Prezidenta Miloše Zemana dnes čeká druhá z televizních debat před závěrečným kolem volby hlavy státu, kterou si určil. Jeho soupeř, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, za ním do televize Barrandov nepřijde. V podvečer se sejde s voliči v pražské Lucerně spolu s dalšími kandidáty z prvního kola – Michalem Horáčkem, Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem. Ti mu opakovaně vyjádřili podporu. Zeman s Drahošem se před kamerami utkají až v úterý v debatě televize Prima a poté ve čtvrtek v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ta to schytává. Eva Drahošová na tapetě kvůli větě „ČT nám fandí“, ale i kvůli vážnější věci
Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu zaměřil na manželku prezidentského kandidáta Evu Drahošovou. A nebyl sám. Po internetu mimo jiné koluje její výrok narážející na zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Biskup Vokál: Pastýřská výzva k druhému kolu prezidentských voleb
Pastýřská výzva biskupa Jana Vokála k druhému kolu prezidentských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak nejen „agent Kremlu“, ale i euroskeptik. To napsali v Británii o Zemanovi
Miloš Zeman je považován některými zahraničními médii nejenom za „agenta Kremlu“, ale dokonce za euroskeptika. Přestože sám sebe označuje za eurofederalistu, konkrétně by přivítal společnou evropskou armádu a souhlasí s přijetím eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš nechá na rozhodnutí svého hnutí, zda bude znovu kandidátem na premiéra
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce nechat na rozhodnutí svého uskupení, zda zůstane kandidátem na premiéra. Řekl to dnes novinářům na závěr návštěvy Bulharska. O strategii ANO pro druhý pokus o sestavení vlády bude dnes večer jednat výbor hnutí. Zástupci ANO ale v minulosti uváděli, že nadále považují Babiše za jediného kandidáta na premiéra, a on sám v neděli na Facebooku napsal totéž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na akci Milana Syručka, na které vystoupili Bašta, Polreich a Schneider, padla hodně výbušná slova ke svazkům StB
REPORTÁŽ Máme bezvýhradně věřit archivům? Nebo se na ně dívat s opatrností a znalostí kontextu, protože tajnými službami vyráběné dokumenty mohou být „toxické“ i dnes. A to by se v politickém boji setsakra mohlo někomu hodit. Diskuse o novinkách a zajímavostech z archivů, kterou uspořádala Nadace železné opony a dlouholetý novinář a spisovatel literatury faktu Milan Syruček, se dostala od ruské „burzy“ s umně vyhotovenými diplomy až k „podělané“ radě města Havlíčkova Brodu. Řeč byla i o prezidentském kandidátu Jiřím Drahošovi. Jak se řečníci shodli, buďme obezřetní v tom, co prohlašují historici a někteří „rádoby badatelé“. Zazněla i kritika na adresu ÚSTR, který prý svá díla považuje téměř za svatá…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Severní energetická: Šachta je rájem pro zvířata
Před polem a loukou dali přednost šachtě. Intenzivní zemědělská činnost jim nesvědčí, na hluk rypadel, pásových dopravníků nebo aut si ale zvykli. A šachta zase na ně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Drahoš a Horáček politovali chudé a naštvané občany
Jiří Drahoš promluvil v Ostravě o průměrné mzdě, která se pohybuje kolem 29 tisíc korun, ale také o dluzích a exekucích, které trápí nemalou část populace. Za tyto dluhy mohou prý nejen občané, ale také stát, který měl podle pana profesora víc hlídat společnosti, které lidem půjčují peníze. Michal Horáček Jiřího Drahoše v Ostravě podpořil a ke dluhům si řekl své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská ČSSD plná mrtvých duší. Multifunkční Hodek a neznámý exposlanec Adámek v područí Pocheho. Praze 10 hrozí vlivový zánik
Vinou totálního propadu v uplynulých parlamentních volbách chybí ČSSD nejen hlasy voličů, aby mohla vést při povolebním vyjednávání důstojnější roli, ale hlavně peníze od státu za odevzdané, respektive neodevzdané hlasy. Dluhy jsou velké a perspektiva zlepšení v nedohlednu. Před únorovým sjezdem, kde by si ČSSD měla zvolit nové vedení, začíná být navzdory chmurné budoucnosti velmi živo. Mocenský boj je podle našich informací v plném proudu. To platí především o hlavním městě. Navzdory velmi špatným metropolitním výsledkům v uplynulých volbách se o Praze opět začíná mluvit. A nejde o příjemná témata. Mrtvé duše mezi členy, zdá se, že jen v Praze jich může být více jak polovina, získávání podpory pro jednotlivé ne zrovna úspěšné kandidáty do vedení ČSSD, zkrátka tvrdý mocenský boj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Další vlna kotlíkových dotací nabízí nové možnosti
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě Dotačního programu na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Ratingová agentura ocenila nízké zadlužení České republiky
Agentura Standard & Poor‘s ve svém nejnovějším hodnocení potvrdila rating České republiky se stabilním výhledem na úrovni AA- pro dlouhodobé závazky v zahraničních měnách a AA pro dlouhodobé závazky v domácí měně. Navázala tak na ostatní mezinárodní ratingové agentury, které v loňském roce potvrdily rating České republiky či vylepšily jeho výhled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Moravské zemské muzeum vzpomíná na Vlastu Fialovou
Vlasta Fialová, divadelní a filmová herečka osudově spjatá s Brnem, se narodila před 90 lety 20. ledna 1928 a před 20 lety 13. ledna 1998 náhle, uprostřed práce brněnské jeviště navždy opustila. Její osobnost, herecké umění i soukromý život připomíná od 19. ledna výstava v Dietrichsteinském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): V politice máme hájit občany, ne sebe
Komentář na facebookovém profilu k průběhu jednání Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora zjišťuje, jakým problémům budou podnikatelé letos čelit
Jak vidí svou situaci v roce 2018 v oblasti cen, zakázek, zaměstnanců, mezd a nákupu nových strojů a technologii podnikatelé? A nakolik by mohla dlouhodobá vláda bez vyslovené důvěry ovlivnit tuzemské hospodářství? Tyto otázky zodpoví nový Komorový barometr Hospodářské komory. Šetření bude probíhat tři týdny napříč všemi regiony, obory a velikostmi firem – od živnostníků přes malé a střední firmy až po velké koncerny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hejtmani ČSSD neovládají malou politickou násobilku
Naštěstí ale jen někteří. Mezi těmi, kdo mají s malou politickou násobilkou velké potíže, vévodí kandidát na místopředsedu ČSSD, hejtman Netolický. Ten se již po několik týdnů vymezuje proti současné hlavě státu, kterou ovšem v předchozích pěti letech bezvýhradně podporoval. A to tak, že při výjezdech M. Zemana do Pardubického kraje působil jako jeho snaživý pobočník nebo chcete-li spíše „přidržtaška“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Věřitelé budou jednat o aktualizovaném reorganizačním plánu zadlužené Nemocnice sv. Alžběty
Věřitelé zadlužené nemocnice sv. Alžběty, jedné z nejvýznamnějších pražských léčeben dlouhodobě nemocných, budou 23. ledna jednat o aktualizovaném reorganizačním plánu, který koncem loňského roku předložily společnosti Laiten Group a Medireco. Navržený postup reorganizace podpořil ve vyjádření zaslaném Městskému soudu v Praze vlastník objektu, Konvent sester alžbětinek v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSA uzavřely partnerství s ERV Evropskou pojišťovnou
Zákazníci Českých aerolinií mohou od prosince 2017 těžit z nového partnerství ČSA a ERV Evropské. Kdokoli si může zároveň s letenkou zakoupit na webu ČSA také cestovní pojištění nebo pojištění storna. ERV Evropská a její sesterské společnosti ze skupiny ERV zvítězily v tendru vypsaném pro 11 evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zeman na Nově
Debaty prezidentských kandidátů začaly bez Jiřího Drahoše, a taky bez hádek a okřikování. Miloš Zeman je znovu ve formě a vedle něj zasvítil i moderátor TV Nova Ray Koranteng. Asi nejsem sám, kdo by ho rád viděl v podobné roli častěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Od úterý 23. ledna platí zákaz návštěv
Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od úterý 23. ledna 2018 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz potrvá až do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nejsme bílý kůň, který je potřeba k sestavení vlády
Komentář na facebookovém profilu k možnosti koaliční vlády s ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Neprojdou?
Republika hnědne. Fašismus nemusí odstartovat jen muž s knírkem. Nebezpečné jsou i falešné brýle. Mohly by nás přijít draho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vláda nemaká, ale spí
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu výsledky práce vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Účetní a finanční výkazy Ministerstva pro místní rozvoj za rok 2016 vykazují chyby v řádu miliard korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) za rok 2016. Zaměřil se také na údaje, které MMR v roce 2016 předkládalo pro hodnocení plnění státního rozpočtu. Z těchto údajů se následně sestavuje finanční výkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pomoc rodičům dětí s poruchou autistického spektra přináší česká verze Simple Steps
Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky se rozhodla v návaznosti na rozšíření preventivních prohlídek u dětí v raném věku o včasný záchyt výskytu autismu podniknout další krok ke zlepšení péče o svoje klienty. Pojišťovna finančně přispěla ke vzniku české jazykové mutace projektu Simple Steps, ve kterých spatřuje první pomoc pro rodiny, jejichž dítě prošlo včasným záchytem s pozitivním výsledkem, tj. s podezřením na autismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Turistický portál Východní Čechy získal v Brně 1. cenu
Na závěr prvního dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu GO®IONTOUR byla na brněnském výstavišti slavnostně předána ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu 2017/2018. V jedenáctém ročníku prestižní ankety hodnotila odborná porota elektronické projekty v oblasti cestovního ruchu, propagační kampaně, turistické produkty či lázeňské a wellness balíčky. Pardubický kraj si odvezl prvenství v kategorii nejlepší elektronický projekt, cenu převzal radní pro cestovní ruch René Živný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Jiří Lábus, jistě. Ale Drahoše teď podpořily už i takové celebrity, na které zůstanete hledět
Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše podporuje stále více známých osobností veřejného života – po prvním kole prezidentské volby je sociální síť zaplavena podporujícími videi. Že profesorovi vyslovil nově podporu třeba herec Jiří Lábus, nikoho neudiví. Za protikandidáta Miloše Zemana se však začaly stavět i sportovní osobnosti a dokonce i Česká Miss.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): K volbám půjdu, ale Zemana volit nebudu
Rád bych se také vyjádřil k prezidentské volbě. Nemyslím si, že je to zásadní otázka pro tuto zemi a je to navíc volba každého z nás. Pro mnohé z nás je to volba mezi dvěma zly. Volba mezi jedním poznaným a druhým pravděpodobným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Velmi dobré, překvapivé. Zemanova show na Nově prý byla zásadní. Mrkání i to, za co mu už stihli vynadat? Takto...
„Velmi dobré. Přišel kultivovaně oblečený, kultivovaně argumentující, důstojný a de facto pokorný politik,“ tak hodnotí nedělní vystoupení prezidenta Miloše Zemana na televizi Nova politolog Jan Kubáček. Rozhovor Miloše Zemana s moderátorem Reyem Korantengem sledovalo v neděli večer 1 a půl milionu diváků. Jan Kubáček pro ParlamentníListy.cz promluvil o tom, co všechno se v debatě Miloši Zemanovi povedlo a sdělil také, že od Jiřího Drahoše bylo podle něj chybou, že nepřišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Rozhodnou o prezidentovi televizní duely?
Před druhým kolem prezidentské volby se konečně voliči dočkají televizního duelu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. Dříve byl prezident Zeman kritizován nejen jeho současným protikandidátem Drahošem, že se bojí názorových střetů na televizní obrazovce. Nyní právě tento akademik, ztělesňující neúspěšné kandidáty Horáčka a Topolánka, couvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Křetínský, Janeček a Krušné hory
Zájem o využití možností Krušných hor je s současné době především v lokalitě Moldava – Cínovec. Střetávají se tu však zájmy investorů, obyčejných občanů, obcí a „ekologických aktivistů“. Zvítězí tetřívek nebo lidské životy a zdraví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vedení hnutí ANO rozhodlo: Babiš je jediný kandidát na premiéra!
Předseda ANO Andrej Babiš je jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. V kandidátské pozici ho dnes večer jednomyslně potvrdil výbor hnutí. Po jednání stranického vedení to novinářům řekla místopředsedkyně hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová. Možnost, že by se premiérem stal jiný představitel hnutí, připustil minulý týden Babiš. Ostatní strany jej v čele vlády odmítají kvůli jeho trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Neúčasti v debatě se Zemanem na Nově nelituji. Předpokládám, že to byla nuda, odhaduje Drahoš
„Neúčasti v debatě s prezidentem Zemanem na Nově nelituji. Předpokládám, že to byla nuda. Nemám žádný pocit z toho, že bych o něco přišel,“ říká Jiří Drahoš v exkluzivním rozhovoru pro Seznam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman se bouřil naproti prázdné Drahošově židli: Jsou jako jezinky. Máme prý přijmout 2600 imigrantů. Pak pět, deset, padesát tisíc. Je nutné to zastavit hned na začátku!
V pondělí večer došlo na druhou televizní debatu prezidentských kandidátů. Prezident Miloš Zeman zavítal na TV Barrandov. A stejně jako do TV Nova přijel i na TV Barrandov sám. Bez Jiřího Drahoše. I zde Drahoš účast dopředu odmítl. Nabídnutý prostor téměř dvou hodin vysílacího času Zeman opět využil naplno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Akce Antizeman není otázkou důvěry k Drahošovi, spíše otázkou nedůvěry k Zemanovi, přiznává autor písně „Ruský šváb“
ROZHOVOR Lidé se prý na něj občas dívají, jako by pošlapával královský majestát. Přitom politická satira je v české společnosti tradiční i z dob mnohem větší nesvobody, míní protizemanovec, kantor a hudebník s přezdívkou Quido Czerny, který stvořil Fanouška prezidenta. Od „usvědčeného lháře“ Zemana, který má podle něj panickou hrůzu z intelektuálů, čeká v televizi nechutné divadlo a také se zamýšlí: „Role politika není v tom, aby se všem zavděčil.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále „zvláštní youtuber“ vysvětluje, proč akce Antizeman vůbec není otázkou důvěry k Jiřímu Drahošovi. Proč se z něj stane kotva?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tak a dost! Mediální radní vytáhl na světlo nejhorší útoky Drahošova tábora na Zemana. A vypořádal se i s Mádlem, „přisátým na sedmimiliardový cecík ČT“
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Mediální bojiště představuje podle místopředsedy Rady Českého rozhlasu druhé kolo prezidentské volby. Výhodnější pozici vytvořili pro Jiřího Drahoše jeho médiusové, kteří hned po skončení kola prvního pustili do světa sdělení, že teprve teď se rozjedou provokace, podpásovky či dezinformace proti „našemu kandidátovi“. To má geniální logiku v tom, že jakákoli následná negativní zpráva vůči profesorovi může být okamžitě smetena s odkazem na výše uvedené. Přesto co se týče podpásovek, má tábor akademika jasně navrch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Náchodě postupně zvelebuje převzatou budovu v centru
Péče o převzaté objekty, kterým dřívější správci nevěnovali odpovídající pozornost, přináší pracovníkům Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) často i nečekané komplikace. Hovořit o tom mohou i zaměstnanci odloučeného pracoviště v Náchodě. Takové zkušenosti mají například s domem v Krámské ulici v centru města, který přešel do příslušnosti hospodaření úřadu od Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem v únoru loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrozí průser. Kdyby byl Zeman můj strýc, zakázal bych mu kontakt se svými dětmi, říká Slávek Boura
ROZHOVOR „Pan profesor Drahoš zvítězí. Země i lidé potřebují změnu,“ říká moderátor a skladatel Slávek Boura. Promluvil o prezidentu Zemanovi a prozradil také, jakou postavu z animovaného seriálu Příběhy rodiny Smolíkových mu připomíná kněz Halík. Vyjádřil se i k Andreji Babišovi. „Pan Babiš nebude premiérem. Stát není firma, i když si to přeje,“ říká Slávek Boura a dodává, že ani charisma vůdčíka s desítkami miliard a snahou vytěsnit jakoukoli konkurenci nepomáhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Kvóty jsou neefektivní, nefungují a rozdělují Evropu
Ano, je to tak. Přiznejme si to, kvóty prostě nefungují. Tento týden jsme se věnovali právě tomuto problému, který skutečně považujeme za prioritu a věnujeme tomu zvýšenou pozornost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chystá se sjednocení neziskovek. Mohou být dost radikální, prozradil Tomáš Halík, když mluvil o Zemanovi
Kněz Tomáš Halík poskytl rozhovor dnešním Lidovým novinám. V minulosti sám přemýšlel o tom, že by kandidoval na Hrad, nyní se již k prezidentským volbám jen vyjadřuje. A výrazně brojí proti Miloši Zemanovi. Vyjádřil se také k tomu, že vzniká síť neziskových organizací, které chtějí mít v čele státu člověka, za něhož by se lidé nemuseli stydět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK v roce 2017: Na energetickém trhu si znovu zajistily dodávky elektřiny a plynu stovky měst a obcí
Energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) dlouhodobě využívá k nákupu elektřiny a plynu už více než 600 měst, obcí či samostatných městských částí. Podle loni zveřejněných informací si tím města a obce zajistily dodávky energií ve srovnání s jinými formami veřejných zakázek za příznivější ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Je velký, podstatný rozdíl mezi demokracií a demodemokracií
„VLÁDA LIDU, PROSTŘEDNICTVÍM LIDU A PRO LID!!!" A. Lincoln (1864) ...podle některých je respekt a úcta k tomuto základu demokracie pouze opovrženíhodným populismem... Pokud sedí v jednacím sále parlamentu, pak si spletli místnost i židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
No jo, Zeman neumírá, směje se Zdeněk Zbořil příznivcům Drahoše. A těm ostrým říká: Co vypouštíte z pusy, se vám vrátí
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Možná bylo pro diváky TV Nova překvapením, že Miloš Zeman neumírá, že hovoří souvisle, bez poznámek a konzistentně,“ glosuje včerejší vystoupení prezidenta na Nově doktor Zdeněk Zbořil. Politolog se vyjadřuje k situaci kolem plánovaných televizních duelů a k odmítnutí Václava Moravce moderovat debatu na ČT poznamenal: „Pana Moravce mnoho lidí nepovažuje za tak vzdělaného a schopného, aby frekvence jeho vystoupení na obrazovce byla tak četná jako vystupování Miroslava Kalouska.“ Zbořil také zmiňuje, že heslo „Stop imigrantům a Drahošovi“ nebude k vítězství ve volbách Zemanovi stačit. A koho budeme mít na Hradě? „To si nedovolím tvrdit ani přes masivní a právě proto kontraproduktivní běsnění antizemanovských aktivistů,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanovi už migrace nepomůže, teď musí ukázat, že je státník. S Drahošem prohrává 43:47, uvádí průzkum
Podle exkluzivního průzkumu agentury STEM/MARK pro MF Dnes má bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš slušné šance porazit prezidenta Miloše Zemana. Dnešní vydání MF Dnes uvádí, že pro Drahoše je v současné době pevně rozhodnuto hlasovat 47 procent voličů. Pro Zemana pak o 4 procenta méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Šrámek se zúčastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci v Bruselu
Náměstek ministra pro řízení sekce multilaterální a bezpečnostní Ivo Šrámek povede dne 22. ledna 2018 delegaci České republiky na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sto let Československa připomene čtveřice brněnských muzeí
Příběhy vojáků a vznik nových států včetně toho našeho, prohlubování moravsko-slovenských vztahů, průmyslový rozmach, prvorepublikové symboly i umění. To vše bude obsahem výstavního cyklu Republika 100, který důstojně oslaví sto let od vzniku samostatného Československa. Na společném projektu se podílejí čtyři muzejní instituce: Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska. V plánu mají celkem 11 výstav, vědeckou konferenci, seminář pro pedagogy i společný katalog. Vše se chystá v průběhu celého roku, některé z výstav přesáhnou i do roku dalšího. Společně chystají také veřejnou rekonstrukci událostí, které se dne 29. října 1918 odehrály v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO vyzvalo členy, voliče a sympatizanty, aby volili prezidentem Miloše Zemana
Hnutí ANO vyzvalo dnes své členy, voliče a sympatizanty, aby ve druhém kole prezidentských voleb dali svůj hlas Miloši Zemanovi. Shodl se na tom výbor hnutí. Vedení ANO považuje nynější hlavu státu za zkušeného politika a ztotožňuje se s jeho postoji. Novinářům to po jednání stranického výboru řekl šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výjimky pro neziskovky
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu výjimku z evropského nařízení GDPR o ochraně osobních údajů pro neziskové organizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FJFI: Řídit jaderný reaktor, měřit radioaktivitu nebo zjistit, jak se fyztika prolíná do medicíny? To vše čeká na zájemce o studium
Dne 30. ledna od 9.00 do 15.00 hodin otevírá své brány Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (dále jen FJFI ČVUT) pro všechny zájemce o studium, jejich rodiče a pedagogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Brožura radí indonéským farmářům, jak chránit farmy před divokými zvířaty, a přitom je nechat žít
Nezisková organizace The Kukang rescue program, se kterou Zoo Liberec dlouhodobě spolupracuje na ochraně outloňů váhavých v Indonésii, vydala brožuru, která radí indonéským farmářům, jak chránit farmy před divokými zvířaty, a přitom je nechat žít. Jedná se o důležitý nástroj k ochraně ohrožených druhů zvířat. Ta se kvůli stále většímu úbytku přirozeného prostředí dostávají do častějšího kontaktu a konfliktu s lidmi, převážně pak se zemědělci na jejich farmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pět osob je obviněno z dotačního podvodu
Policisté expozitury České Budějovice z Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v pondělí 8. ledna 2018 zadrželi pět osob, které podezírali z podvodného vylákání dotace Regionálního operačního programu Jihozápad na projekt Relaxační a regenerační centrum Hluboká nad Vltavou. Podle závěrů kriminalistů se z celkové požadované dotace 141 milionů korun podařilo osobám neoprávněně vylákat 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Zásadní byl vznik inovačního centra, výsledky už jsou vidět
Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje, prof. Ing. Iva Vondráka, CSc. vyhlásila vítěze a držitele titulu EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje. Stali se jimi Bohumír Blachut a Erich Stavař, majitelé rodinné firmy ISOTRA a.s., která patří mezi přední výrobce stínicí techniky v České republice i ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Drahoš dnes ukončil kontaktní kampaň, přesvědčovat nerozhodnuté voliče budou dále jeho bývalí protikandidáti
Finalista prezidentských voleb Jiří Drahoš dnes v pražské Lucerně ukončil kontaktní část kampaně. Nyní se soustředí na televizní debaty či rozhovory s médii. V přesvědčování nerozhodnutých voličů budou v příštích dnech za něj pokračovat jeho bývalí protikandidáti Michal Horáček, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Na jeho podporu uspořádají v českých městech koncerty. Trojice bývalých konkurentů ho podpořila i dnes v kině pražské Lucerny na setkání s jeho podporovateli, podporu mu vyslovila také autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NDM: Šťastni ve třech – rozverná komedie plná skvělých ostravských herců
Po více než šedesáti letech se na repertoár souboru činohry NDM vrací jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších francouzských komediografů 19. století Eugene Labiche. Jeho bláznivý vaudeville Šťastni ve třech uvádí soubor činohry v režii Janusze Klimszy. V rozverné francouzské komedii, plné nečekaných situací a překvapení, se můžete těšit na Vladimíra Poláka, Ladu Bělaškovou, Roberta Fintu, Petra Housku, Petru Lorencovou, Davida Viktoru, Izabelu Firlovou a Miroslavu Georgievovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Porodnici v Kroměříži jsme nikdy nechtěli zrušit
Porodnici v kroměřížské nemocnici Zlínský kraj rušit nechce. „Chceme se s pojišťovnami dohodnout tak, aby všechny porodnice v našem kraji fungovaly jako dosud,“ řekl zlínský hejtman Jiří Čunek. Vedení kroměřížské radnice možnost, že by porodnice ve městě byla uzavřena, rázně odmítlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Martin Komárek k prezidentské volbě: Oba dva čilí důchodci jsou na startovní čáře a je to 50 na 50
Jaké jsou šance Miloše Zemana obhájit svůj prezidentský post? A má šanci Andrej Babiš sestavit většinovou vládu navzdory riziku jeho vydání policii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTrade podpoří české potravináře na veletrhu cukrovinek a snacků
Agentura pro podporu českého exportu CzechTrade bude příští týden prezentovat desítku českých potravinářských výrobců na veletrhu ISM v Kolíně nad Rýnem. Ten patří k nejdůležitějším světovým akcím v oboru sladkostí, cukrárenských výrobků a snacků. Každoročně tento veletrh navštěvuje 40 tisíc lidí ze 70 zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Česká televize pochybila dokumentem o komunistickém zločinci Berijovi
Velká televizní rada neboli Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) právem vyplísnila Českou televizi za ruský dokumentární film o šéfovi sovětské politické policie NKVD Lavrentiji Berijovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se představí na veletrhu ITF Slovakiatour 2018. Opět je jeho partnerem
Moravskoslezský kraj se i letos zúčastní veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour Bratislava jako jeho partnerský region. Veletrh se koná od 25. do 28. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dramatický zvrat během deseti dnů. U sázkových kanceláří roste Zeman a padá Drahoš. Jak lidé sázejí, tak také volí
Po prvním kole nešlo přehlédnout euforii v táboře prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, který s podporou poražených uchazečů v zádech se už viděl úřadovat na Pražském hradě. Tomuto dojmu podpořenému mainstreamovými médii podlehli i sázkaři a na jeho vítězství ve druhém kole neváhali obětovat ani statisícové sumy. Sázkové kanceláře na to musely zareagovat změnou kurzů, což ještě umocnilo dojem, že už je Jiří Drahoš takřka jistým vítězem. Víkend ale přinesl hodně nečekaný zvrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba převezme dvacet nových eskortních vozidel
Vězeňská služba ČR slavnostně převezme dvě desítky nových eskortních vozidel, která jsou speciálně upravena pro tyto účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Co přinesl první televizní duel
Čím je doba složitější a případně i konfliktnější, tím více je zapotřebí (z individuálního i společenského hlediska) používat rozum opřený o nashromážděné zkušenosti a vzdělání. Současně s tím a v přímé vazbě na to je nutné rozlišovat to, co má okamžité a většinou i dvouznačné efekty, od toho, co je dlouhodobým a jednoznačně působícím faktorem vývoje společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní podporují petici proti regulaci zbraní ze strany EU
Otevřený dopis organizátorům „Petice proti regulaci zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Doporučoval bych čtenářům PL, aby si tohle o Zemanovi vyhledali...
ROZHOVOR „Miloš Zeman dnes mluví jinak, než když konal,“ říká místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a srovnává chování prezidenta v době, kdy působil jako premiér. Podle Benešíka nedokáže Zeman přiznat chybu a lže. Tanečky kolem Andreje Babiše a sestavování vlády mu u jeho příznivců prý zásadně neuškodí. „Určitě mu nepomohou, ale nejde o něco zásadního. Jeho příznivci jsou naprosto zaťatí, Miloš je pro ně nadneseně bůh a jsou mu schopni odpustit věci, které neodpustí třeba ani vlastnímu manželovi,“ uvedl Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Dva dny jsem byl z toho špatnej!“ Herec Vyskočil se účastnil debaty, kde narazil na senátorku, která opravdu nemá ráda Zemana
Herec Ivan Vyskočil v internetové televizi XTV prozradil moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému, že ho zaskočila míra zloby, která se ve společnosti zdvíhá před druhým kolem přímé volby prezidenta proti Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Historické město roku – Žatec obhájil své prvenství v Ústeckém kraji
Titul Historické město roku se uděluje jako ocenění za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, který je nástrojem k obnově kulturních památek nacházejících se v nejcennějších částech našich historických měst, prohlášených za městské památkové rezervace a zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Shutdown trhy nezajímá. Očekává se rychlá dohoda
„Donald Trump je pod těžkou palbou. Na domácí půdě je kritizován za nezvládnutí situace kolem navýšení dluhového stropu. Na zahraniční scéně je zas obviňován ze zvyšování nerovnosti mezi bohatými a chudými. Mediální humbuk však trhy nerozkolísal,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Češka: ANO, ANO? ANO!
ANO – bude líp, jen zapomněli uvést kdy a jak nás nalákat, ANO? – makají a proč?, ANO! – o to jim jde!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lidé začali sázet hlavně na Zemana. Někdo vsadil na jeho vítězství přes dva miliony
Kurzy na vítězství v prezidentských volbách se od minulého týdne vyrovnaly, bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš u bookmakerů ztratil, prezident Miloš Zeman naopak získal. Vyrovnané jsou také sázky. Páteční rekordní sázku u Tipsportu za 645.000 korun na Drahoše dnes překonal klient Fortuny, který vsadil 2,2 milionu na vítězství Zemana. Celkové sázky jsou proti posledním volbám v roce 2013 už téměř čtyřnásobné. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří, které dnes ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Kdo chce zemi okupovanou nepřátelskými imigranty z vražedné civilizace, volí „Chamberlaina“ Drahoše. Kdo chce opak, volí hulváta a opilce „Churchilla“ Zemana
ROZHOVOR „Kdo chce nastolit totalitu „liberální demokracie“ ovládanou bruselským diktátem a okupovanou neintegrovatelnými migranty z nepřátelské a vražedné civilizace, bude volit kulantního a nikoho neurážejícího Drahoše. Kdo se chce dál bezpečně poplácávat nedokonalou demokracií, která je však dnes už svobodnější než většina západních zemí (jak zjišťuje každý, kdo žije částečně v obou), bude volit hulváta Zemana. Bude to v menší míře podobná volba jako mezi kulantním a střízlivým Chamberlainem a obhroublým opilcem Churchillem,“ říká spisovatel Benjamin Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Studenti gymnázia darovali dětem výtvarné potřeby
Studenti strakonického gymnázia podpořili Nemocnici Strakonice. Dětem hospitalizovaným na dětském oddělení nakoupili výtvarné potřeby v hodnotě 4,5 tisíce korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Loučková Kotasová (ANO): Projekty na obnovu a zachování stromořadí budou pokračovat i letos
Liberecký kraj v roce 2017 podpořil a provedl práce na rekultivaci významných alejí. Hlavním cílem bylo především zachovat jejich provozní bezpečnost, a to s důrazem na historickou, estetickou a funkční roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Postfaktika
Nedávno jsem zase narazil na zmínku o tom, že žijeme v době postfaktické. Cože to znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Soutěž Czech Nature Photo má letos kategorii Pražská příroda
Czech Nature Photo je soutěž nejlepších snímků přírody určená jak fotografům profesionálům, tak pokročilým amatérům. Zájemci se mohou do ní přihlašovat až do 18. února, vyhlášení výsledků a předání cen je plánováno na 19. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonomická fakulta v Ostravě zve na Den otevřených dveří
Pravidelně vždy na počátku roku pořádá Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Den otevřených dveří. Ten letošní se uskuteční na Sokolské třídě 33 v sobotu 27. ledna od 9.30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Řekli, že jsem nesbíral podpisy a že nejsem registrovanej.“ Fanouška Drahoše nechali stát za dveřmi a on se svěřil PL
Lidé z Prahy měli dnes jednu z mála příležitostí promluvit si mezi prvním a druhým kolem prezidentských voleb s Jiřím Drahošem. Kino Lucerna nabídlo své prostory pro setkání Drahoše s jeho příznivci. V pondělí odpoledne však mnozí zjistili, že se nedostanou dovnitř, přestože venku mrzli drahnou dobu a přáli si spatřit možného příštího prezidenta České republiky. Jeden ze zklamaných fanoušků serveru ParlamentníListy.cz popsal své pocity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Stropničtí frajírci nebo frajeři...
Ve Tvaru č. 1 a v Salonu Práva z 11. ledna jsem četl dva články Matěje Stropnického. Bezvadné články.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Pořád si můžeme vybrat
Demagogie proti EU je často založena na údajích, kolik peněz do EU přispíváme a kolik dostáváme zpět. Uvedené účetnictví zcela opomíjí příjmy a úspory, které přináší podnikatelům i spotřebitelům každý realizovaný obchod na jednotném trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Za unikátním mozkem levice
Dva roky je to právě dnes. Když Míla Ransdorf zemřel, nebylo mu ani třiašedesát. Kdo všechno se na tom podepsal, je veřejným tajemstvím. Část mediálních hyen do něj kope i po smrti. Smečka prodejných týpků si léčí mindráky. Mílovi nesahají ani po tkaničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav A. Hošek: Podle čeho volí prezidenta amatérský politik
Považuji se za amatérského politika, který už déle než půl století aktivně sleduje politické dění, samostudiem se vzdělával a některých kritických obdobích se aktivně zapojil do politického dění, či dokonce funkcí až po tu ústavní. Proto si dovoluji veřejně sdělit myšlenkový postup svého výběru hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ten Radiožurnál je jak za Husáka. V pátek jsem se dozvěděl, že Drahoš navštívil mléčnou farmu a zašel mezi krávy. Doktor Macek glosuje
Miroslav Macek nadále věnuje pozornost veřejnému dění. Tentokrát si vzal na paškál prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, holding Agrofert, toho času odložený ve svěřeneckém fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ale také politickou korektnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Dva dny jsem byl z toho špatnej!“ Herec Vyskočil se účastnil debaty, kde narazil na senátorku, která opravdu nemá rád Zemana
Herec Ivan Vyskočil v internetové televizi XTV prozradil moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému, že ho zaskočila míra zloby, která se ve společnosti zdvíhá před druhým kolem přímé volby prezidenta proti Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: S nejvyšším vědecko-pedagogickým titulem se pojí velká zodpovědnost
Ve Velké aule pražského Karolina dnes převzalo jmenovací dekret z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy 52 nových profesorek a profesorů. Profesory jmenuje prezident na návrh vědeckých a uměleckých rad vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Čeká nás krutý mráz z Berlína a Paříže. Potřebujeme tvrdého Zemana a ne kývače Drahoše…
Zatímco havlisté líčí svět Evropské unie jako ráj, ve skutečnosti z Berlína a Paříže se chystá nejen na střední Evropu, ale na celou Evropu krutý mráz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s bulharským premiérem Borisovem
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pondělí 22. ledna 2018 Bulharskou republiku. V Sofii se setkal s premiérem Bojkem Borisovem a prezidentem Rumenem Radevem. Tématem jednání byla vzájemná bilaterální spolupráce a především aktuální evropské otázky spojené s bulharským předsednictvím v Radě Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
STEM: Jaký je stav a příčina občanské (ne)angažovanosti v zemích V4
Na základě zjištění mezinárodního průzkumu veřejného mínění v Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku se ukazuje, že politická mentalita a vnímání reality je ve všech visegrádských zemích velmi podobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist