Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.955x, což odpovídá cca 102.009-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pozor na vaše peníze! Nová směrnice Bruselu vám šmátrá do peněženky. Přímo vám
Velké nadnárodní firmy mají další způsob jak z občanů „vytěžit“ co nejvíce peněz. Dala jim jej EU spolu s možností ukrást nám bankovní tajemství. Náš národní Parlament tomu jen tiše přihlížel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Nebezpečný občan Babiš
Zamyšlení JUDr. Miroslava Polreicha na nedávným děním kolem premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Špunt demokratické vlády je obviněný premiér
Starostové se všemi demokratickými stranami jednali o cestě ven z aktuální vládní krize. Výsledkem jednání byla shoda, že demokratické vládě brání obviněný premiér Andrej Babiš, který přesto trvá na své pozici a odmítá o tom jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Češi jsou prý ustrašení a primitivní a Zeman je pohroma. Andrej Babiš se neudržel a takto na PL setřel novináře ze Slovenska
ANKETA Šéfredaktor slovenského týdeníku Týždeň Štefan Hríb v komentáři na Echo24 napsal, že svobodné volby rozhodly, Babiš a Zeman „budou kazit nejen Česko, ale i střední Evropu“. O vítězství Zemana mimo jiné rozhodla „plebejskost mimopražského Česka“. Mýtus o prozápadním a refomním Česku je dle něj v troskách. „Česko je – a to dlouhodobě – spíš ustrašené, sobecké a uzavřené do sebe. A je i překvapivě primitivní,“ napsal. Trojice Zeman, Babiš, Okamura je dle něj pro ČR stejnou pohromou, jako pro SR byli Mečiar, Slota a Fico. Zemanovo vítězství se dle něj zrodilo na šíření lží a strachu. K Hríbovi se pro ParlamenntíListy.cz vyjádřil premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Kvarteto hornistů a estonský dirigent Joost se SOČR
Díla severských autorů Arvo Pärta a Jeana Sibelia připraví s rozhlasovými symfoniky současný umělecký ředitel Tallinnské filharmonie Risto Joost. Zkraje večera si vychutnáme velmi atraktivní vystoupení čtyř vynikajících mladých sólistů, Kateřiny Javůrkové a jejích zahraničních kolegů, laureátů soutěže ARD Mnichov z roku 2016, kteří se na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina setkají k provedení Schumannova Koncertního kusu pro čtyři lesní rohy. To vše v pondělí 5. února ve Dvořákově síni Rudolfina a v přímém přenosu na stanici ČRo Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí odmítlo poskytnout plné znění vyšetřovacího spisu, Piráti podali rozklad
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek obdržel odpověď na písemnou interpelaci zaslanou ministryni Aleně Schillerové. Poslanec Pirátů žádal kopie písemností, které Ministerstvo financí ČR obdrželo od orgánů EU v kauze Čapí hnízdo a zajímalo ho, z jakých prostředků bude hrazena částka pokrývající dotaci farmě Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun. Ministerstvo odmítlo dokumenty zveřejnit a nárok na náhradu škodu dosud neuplatnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal: Zemana něčím dopují, aby ho udrželi naživu
Těsně po prezidentském vítězství Miloše Zemana publicista Jiří X. Doležal napsal, že nenávist zvítězila nad slušností. O pár dní později přidal úvahu o tom, čím asi prezidenta Zemana jeho spolupracovníci dopují, aby ho udrželi naživu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman opět na koni
Miloš Zeman obhájil pozici prezidenta republiky. Celkem podle očekávání. Vítězství však bylo těsnější, než by se očekávalo, s ohledem na jeho dobrý výkon v průběhu pětiletého mandátu. 51,3% voličů, kteří jej volili, je méně, než by se dalo čekat u obhajujícího prezidenta. Do volebního výsledku se však promítly některé chyby, které v průběhu funkčního období prezident udělal. Byly to chyby, ale i pseudochyby, které byly pouhými mediálními konstrukcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co teď bude s Drahošem? Toto nám řekli Kalousek, Bělobrádek, Gazdík či Okamura
ANKETA Neúspěšný kandidát na prezidenta republiky Jiří Drahoš pro iHNed.cz řekl, že neodejde z veřejného života a z politiky. Kde by mělo být podle českých politiků jeho místo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Seriozní vědkyně Angela se nezdá. Merkelová před vybranými novináři zesměšňovala britskou premiérku kvůli brexitu
Premiér Andrej Babiš (ANO) po návratu z jednání z Davosu před novináři sršel energií, popisoval, s kým vším mluvil a jak hájil zájmy České republiky. U všech jednání však nebyl. ČTK přinesla informace o setkání německé kancléřky Angely Merkelové s novináři, kde prý zněly výbuchy smíchu. Terčem vtipů měla být britská premiérka Theresa Mayová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Odstaví ČT Václava Moravce? Obeznámení experti upozorňují na vazby, které mohou hvězdu VIP havlistů podržet
Neúčast Václava Moravce v předvolební debatě i v povolebním studiu může být předzvěstí toho, že nejvyšší vedení České televize usoudilo, že se váhy mocenského boje přiklánějí na stranu prezidenta Zemana a premiéra Babiše, a tak pokračování v dosavadní politice ve prospěch pražské kavárny vyhodnotilo jako neúčelné. Podle bývalého poslance ANO Zdeňka Soukupa, který působil dlouhá léta ve zpravodajství ČT, se ukázalo, že ani Václav Moravec není nenahraditelný. To mediální analytik Radim Hreha je přesvědčen, že moderátor v České televizi vydrží, dokud bude jejím generálním ředitelem Petr Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Blb a primitivní ubožák. Na zvracení. Dezinformace a zloba. Novinář a Drahošův příznivec se opřel do Čechů a do Zemana a toto mu vzkázali Babiš, Keller či Schwarzenberg
ANKETA Šéfredaktor slovenského týdeníku Týždeň Štefan Hríb v komentáři na Echo24.cz napsal, že svobodné volby rozhodly, Babiš a Zeman „budou kazit nejen Česko, ale i střední Evropu“. O vítězství Zemana mimo jiné rozhodla „plebejskost mimopražského Česka“. Mýtus o prozápadním a reformním Česku je podle něj v troskách. „Česko je – a to dlouhodobě – spíš ustrašené, sobecké a uzavřené do sebe. A je i překvapivě primitivní,“ napsal. Trojice Zeman, Babiš, Okamura je podle něj pro ČR stejnou pohromou, jakou pro SR byli Mečiar, Slota a Fico. Zemanovo vítězství se podle něj zrodilo na šíření lží a strachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Barta ( OČR): ČR nejen zaspala, ale stále hluboce spí
Úpadek Českého státu lze sledovat z mnoha zorných úhlů. Nikdo nehledá příčinu, snahou je řešení důsledků. Každý lékař vám ale řekne, že takový způsob k uzdravení nevede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta stavební otevřela vlastní galerii
Univerzitní galerie, kterou Fakulta stavební ČVUT zřídila v centrálním prostoru budovy, před zasedacími místnostmi děkanátu, zahájila svoji činnost v lednu výstavou Matějková/Sedláček/Ševčík. Trojice hodnotitelů fakultní fotografické soutěže „Tvýma očima“ tak zde poprvé představuje i vlastní tvorbu. Galerie chce dále svoje prostory nabízet pro výstavy na témata z oblasti výtvarného umění, umělecké fotografie, užitého umění a architektury, a to ve vazbě na zaměření fakulty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík se obává nové totality. Máme pevné zásady, trestně stíhaná osoba být ve vládě nesmí, říká
To, že ano nechce ustoupit od svého požadavku, aby Andrej Babiš byl nadále členem vlády, začíná být, jak se dalo očekávat, pro většinu poslaneckých stran velkým problémem, přes který nejede vlak. Hlavní důvod, proč jim jeho účast ve vládě vadí, je jeho trestní stíhání spojené s kauzou Čapí hnízdo. „K pevným zásadám patří to, že ve vládě nesmí figurovat trestně stíhaná osoba,“ uvedl předseda STAN Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vondráček vyrazil do Bruselu. Ujišťoval tam, jak jsme proevropští
Trvající proevropské směřování České republiky zdůrazňoval dnes při svých bruselských jednáních šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Jeho návštěva v Evropské komisi, která vyvrcholila schůzkou s jejím předsedou Jeanem-Claudem Junckerem, přišla pouhý den poté, co v Bruselu v zásadě obdobné kolečko seznamovacích jednání absolvoval Andrej Babiš, český premiér v demisi a Vondráčkův stranický kolega v hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Lepší dárky si spotřebitelé nemohli přát
Lepší dárky ke Dni bez palmového oleje si spotřebitelé nemohli přát – zákaz palmového oleje v pohonných hmotách a vylepšený´ „Bič na palmový olej“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Významné vítězství proruských sil, straší komentátor po Zemanově obhajobě. Posílí prý populisty po celé Evropě
Zájem o Českou republiku a jejího staronového prezidenta Miloše Zemana po prezidentských volbách stále neutichá. Analytik Alexander Brotman tvrdí, že výsledek prezidentských voleb v ČR je důležitý i v celoevropském kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sprostý, arogantní opilec likviduje vše, co jsme od roku 1989 vybudovali. Je v tom Rusko. Z lidí se stávají hyeny, zoufá si zpěvák Banga
O prezidentské volby byl rekordní zájem a národ postihlo doslova „volební šílenství“. Z vítězství se proto polovina národa raduje a polovina zuří. Pro zpěváka Radka Bangu prý nebylo Zemanovo vítězství žádným překvapením, i přestože doufal v určitou změnu. „Ta však nepřišla. Pozoruji už několik let, že tato země udělala několik kroků zpět, nutno však říci, že je to země rozdělená na dvě zcela odlišné poloviny,“ rozepsal se na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zemana jsem podporoval, ale do vlády nám snad moc mluvit nebude, doufá Faltýnek
Výsledky prezidentských voleb dnes vyšly ve Sbírce zákonů a od středy je bude možné napadnout u Nejvyššího správního soudu. Co bude vítězství Miloše Zemana znamenat pro podobu další vlády Andreje Babiše a kdo zaplatí dotaci pro farmu Čapí hnízdo, na to odpovídal v pořadu Interview na ČT24 místopředseda strany ANO Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Stop vyvolávání nenávisti ve společnosti
Když sleduji diskuse na sociálních sítích, čtu články na internetu, tak začínám mít obavu, aby se neustálé vyvolávání zášti a nenávisti nezvrhlo v něco horšího. Zastavme tento kolotoč, dokud je čas!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: K povolebnímu dění - Drahoš, Feri, Zeman
Zaznamenal jsem některé zajímavé dozvuky voleb prezidenta, které – pokud si uvědomíme jejich smysl – dávají dohromady mozaiku dění v nejbližších dnech a týdnech. Současně vypovídají i o tom, jak se probouzí, vyvíjí a dozrává veřejné vědomí a sebevědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Vytlačí Ameriku ze Sýrie její (stále ještě) spojenec z NATO?
Koho by kdy napadlo, že Moskva, Damašek a Teherán nechají zrovna na Turecku, aby určovalo osud Spojených států v Sýrii?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Změny zákona o požární ochraně, provedené novelou stavebního zákona
1. 1. 2018 vešel v účinnost zákon č. 225/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony. Uvedená novela stavebního zákona obsahuje 315 pozměňovacích bodů a dále mění 44 zákonů, přičemž jedním z nich je i zákon č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o požární ochraně“). V následujících odstavcích jsou popsány nejvýznamnější změny zákona o požární ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanovi gratuloval Michail Gorbačov: Hned od začátku jsem se domníval, že znovu získáš podporu lidí
Někdejší sovětský prezident Michail Gorbačov dnes pogratuloval Miloši Zemanovi k jeho znovuzvolení prezidentem. Vyjádřil naději, že se budou spolu dál podílet na naplňování spolupráce evropských zemí a budování a spravování přátelských vztahů s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ParlamentníListy.cz se distancují od Milana Rokytky. S naší redakcí nemá a neměl nic společného. Proti těmto lžím se budeme bránit právní cestou
ParlamentníListy.cz se důrazně ohrazují proti lživým tvrzením některých médií, že pro nás aktér sobotního sporu v pražském Top Hotelu Milan Rokytka pracuje či pracoval. Není to pravda. ParlamentníListy.cz budou tato nařčení řešit právní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Zasloužíme si lepší správu hlavního města
Komentář první místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu ke komplikacím v dopravě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Podnikatel se ozval: Volil jsem Jiřího Drahoše. Ale ta ukřivděnost je trapná
Podnikatel Radomil Bábek se zamyslel nad prezidentskými volbami. Sám patřil mezi ty voliče, kteří volili profesora Jiřího Drahoše. Především proto, aby z Hradu zmizel Miloš Zeman. Jenže Miloš Zeman vyhrál a je třeba to respektovat. Těm, kteří dnes nadávají, nebo si stěžují, poslal podnikatel jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava slaví 170. výročí
Městská nemocnice v Ostravě slaví 170 let od otevření prvního městského špitálu a zároveň 120 let od postavení a otevření nemocniční budovy na Fifejdách. Zatímco ostravský špitál měl v roce 1848 pouhých 24 lůžek, dnes moderní nemocniční komplex disponuje 682 lůžky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Doma se to už nějak vyřeší…
Ministerstvo financí vyjmulo projekt farmy Čapí hnízdo z evropských dotací. Co to znamená?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Předsjezdové omyly v ČSSD
"Je těžké sednout na koně tak, že ho držíme, za ocas, koukáme mu pod něj a chceme dohnat ztrátu na dostizích." (Můj vlastní citát inspirovaný současnou situací v ČSSD, ale má širší platnost.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnicím, specialistům i dalším lékařům zaplatí VZP lépe než jiné pojišťovny
Do začínajícího dohodovacího řízení vstupuje VZP jako nejsilnější pojišťovna na trhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Hororový příběh od zlínského soudu IX
Po přestávce, vynucené onemocněním pí. obžalované Jarmily Novotné, pokračovalo dne 29.ledna 2018 u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, před senátem předsedy Radomíra Koudely, dokazování v trestní věci proti manželům Novotným & spol., obžalovaným kvůli únosu a vydírání poškozeného Pavla Buráně. Bledost paní obžalované svědčilo o tom, že návrat k soudu uspěchala. Řídíc se zásadou, že svoboda je správně pochopená nutnost, vyšla zřejmě vstříc zájmu předsedy senátu o rychlé ukončení řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Divadelní pedagog vystoupil proti Zemanovi: Náš ústav bude bojovat proti populistickým a extremistickým tlakům
Vedoucí Katedry výchovné dramatiky na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze Radek Marušák se vyjádřil k prezidentské volbě. Plně respektuje fakt, že Miloš Zeman byl zvolen hlavou tohoto státu. Odmítl ovšem přistupovat na to, že prezident šíří ve společnosti strach, manipuluje s ní, zastává extremistické postoje a slušnost vydává za slabost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Eva Drahošová: Manžel to dělal dobře. Známí, kteří mají chalupy na venkově, nám říkali, že je to marné. Jiří je holt vědec
Manželka neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva si myslí, že její manžel si vedl v kampani dobře. Následně uvedla, že Drahoš se v současné době z politiky nestáhne. Rozhovor poskytla Hospodářským novinám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jste hnůj a póvl! odrazil Ovčáček řeči, že Zeman onemocněl
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se dnes zastal hlavy státu. Objevují se totiž spekulace, že prezident Miloš Zeman onemocněl, a proto je na zámku v Lánech. Mimo jiné to uvedl také novinář Jaroslav Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Půl milionu voličů Zemana umře a nahradí je mladí. Příště to dopadne dobře, těší se Pehe
Server Respekt.cz přinesl rozhovor s politologem Jiřím Pehem. Ten se mimo jiné domnívá, že prezident Miloš Zeman si nyní může premiéra Andreje Babiše (ANO) vodit jako loutku. Pohovořil také o rozdělené společnosti a dopadech prezidentské volby na domácí politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Jak se pan Drahoš (ne)stal prezidentem dolních deseti milionů
Mylně jsem předpokládal, že k vítězství Zemana nad Drahošem bude stačit získat 2 500 000 hlasů v druhém kole prezidentských voleb při účasti 5 000 000 voličů. Při zvýšené účasti 5 554 596 voličů v druhém kole těchto voleb při kvoru 2 777 298 hlasů musel k vítězství získat dalších 122 708 hlasů 1 hlas. Zeman dokázal přitáhnout dalších 76 092 hlasů více, celkem 2 853 390 hlasů. Jiří Drahoš získal 2 701 206 hlasů. K překonání laťky by musel získat navíc 76 092 hlasů 1 hlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nahatý volič Jiřího Drahoše natočil VIDEO: Zeman je zločinec! Konec demokracie. Budou tu koncentráky
Na serveru YouTube se objevilo video polonahého občana, pod videem podepsaného jako Rostislav Adam, jenž se vyjádřil k vítězství prezidenta Miloše Zemana ve volbách. Podle něj došlo k demokratickému odhlasování konce českého státu. „Demokracie v Česku s přítomností fašisty Zemana na Hradě a fašistických stran ANO, SPD a KSČM v parlamentu defintivně končí,“ myslí si též Adam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Stát musí podporovat podnikatele při otevírání nových trhů
V úterý 30. ledna 2018 se premiér Andrej Babiš zúčastnil tradičního setkání s účastníky podnikatelských misí. Toto pravidelné setkání, které se letos konalo na Ministerstvu zahraničních věcí, pořádá Svaz průmyslu a dopravy České republiky. Na letošní rok navíc připadá 25. výročí těchto misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SŽDC podepsala s městem Havířov smlouvu o spolupráci, místní nádraží čeká zásadní proměna
Výpravní budovu vlakového nádraží v Havířově čeká kompletní rekonstrukce. Na její nové podobě bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) spolupracovat s městem. Stavba v bruselském stylu bude sloužit nejen k odbavování cestujících, ale také ke sportovním a volnočasovým aktivitám nebo jako služebna městské policie. Dnes tyto plány stvrdily obě strany podepsáním memoranda o spolupráci při rekonstrukci budovy a také přednádražního prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Klaus junior se ve sněmovně dal do díla. Pro začátek navrhuje zrušit povinnou školku
Občanští demokraté navrhli zrušit povinnou mateřskou školu pro pětileté děti. Ze školského zákona chtějí novelou vyřadit také povinnost školek přijímat už dvouleté děti, která by podle platné normy nastala za dva roky. Předlohu nejprve posoudí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Město zachrání část historického mostu ve Svinarech
Již rok je most přes řeku Orlici ve Svinarech na východním okraji Hradce Králové uzavřený pro automobily i MHD. Královéhradecký kraj, který most vlastní, jej chce letos zbourat a začít se stavbou nového. Hradecké zastupitelstvo dnes rozhodlo o zachování fragmentů jeho původní unikátní konstrukce, které by mohly v budoucnu tvořit například část stezky pro pěší a cyklisty a symbolicky připomínat jeho více než staletou existenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Sluneční světlo a stíny vybraných zlínských fasád
Několik měsíců jsem pozoroval, jak se vyvíjejí světla a stíny na fasádách zlínských baťovských domků. Místní lípy však zaujímají tvůrčí postoj v kompozici se slunečním svitem, což dokládají stíny zeleně na fasádách vybraných domků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman podává nejlepší výkony, když je pod tlakem. A teď to předvedl znovu, říká sociolog Herzmann. O Drahoše teď prý bude bitka v pražských senátních obvodech
ROZHOVOR Ukázalo se, že proti Miloši Zemanovi existuje vhodnější kandidát, než byl Karel Schwarzenberg. „Je třeba přiznat, že potenciál ho porazit, tu byl. Hlasy Zemanovy opozice si polepšily o sedm set tisíc,“ vysvětluje analytik a sociolog Jan Herzmann. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že o Jiřího Drahoše bude před volbami ze stran různých subjektů velký zájem. Podle jeho názoru by například senátní volby v Praze s přehledem vyhrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Pobočka vojenské SŠ v Sokolově se otevře už v září
Ministryně obrany Karla Šlechtová přijala osobní garance hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové za úspěšné otevření pobočky střední vojenské školy v Sokolově už v roce 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga předal jmenovací dekrety novým rektorům
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes předal jmenovací dekrety dvanácti novým rektorům a rektorkám veřejných vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Mladé Boleslavi předal nebezpečnou smečku psů do péče útulku
Celkem 24 psů, jejichž chování bylo nebezpečné v rámci smečky i vůči ošetřujícím osobám a ostatním psům, a s nimi i dalších šest štěňat, převedlo bezúplatně odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Mladé Boleslavi psímu útulku Velas, a. s., v Lysé nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nový kastelán zámku Kozel je odborník na Bali a svobodné zednáře
Od letošního ledna získal státní zámek Kozel nového kastelána. Stal se jím jednatřicetiletý Jan Polívka, absolvent bakalářského studia v oboru Religionistika na Masarykově univerzitě v Brně, tajemník Klubu přátel zámku Kozel či člen České společnosti pro religionistiku a odborné Společnosti Ignáce Borna, jedné ze sekcí Společnosti Národního muzea, která vedle přednáškové činnosti usiluje o zvýšení prestiže Národního muzea na veřejnosti. Jan Polívka nahradil dlouholetého kastelána Karla Bobka, který odešel do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Rekonstrukce Václavského náměstí získala stavební povolení
Po dlouhých třinácti letech od architektonické soutěže může konečně začít rekonstrukce dolní části Václavského náměstí. Projekt totiž získal stavební povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Expert Horák, který vytáhl Piráty do sněmovny a pak pohořel s Topolánkem, promluvil o Zemanově kampani. Některé tahy prý byly mistrovské
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal marketingový expert Jakub Horák, který se podílel jak na volebním úspěchu Pirátů, tak ale také na volebním debaklu prezidentského kandidáta Mirka Topolánka. Proč prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman? Horák to vidí následovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti nesouhlasí s navyšováním parkovacích kapacit na Václavském náměstí
Po dlouhé pauze se hlavní město odhodlalo k neustále oddalované rekonstrukci dolní části Václavského náměstí. Magistrát ve své tiskové zprávě uvedl, že z ní zmizí automobily. Podle našich informací z Václavského náměstí sice ubude 54 parkovacích míst, ale dalších asi 260 parkovacích míst přibude v nových podzemních garážích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Splácet? Ani náhodou!
Čerstvá koaliční dohoda v Německu počítá s tím, že předpokládané rozpočtové přebytky z větší části utratí, zbytek rozdá v nižších daních. A to mají dvakrát vyšší míru zadluženosti než ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
"Boxera ze Zemanova štábu" Slezáka vyloučili z řad novinářů. Poškodil prý jejich zájmy
Karel Slezák již není členem Syndikátu novinářů České republiky. Z tohoto uskupení byl vyloučen za své boxerské představení ve volebním štábu prezidenta Miloše Zemana v Top Hotelu Praha. Informuje o tom Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova založí centrum zkoumající Rusko. Pojmenuje ho po zavražděném Němcovovi
Na pražské Univerzitě Karlově vznikne akademické centrum nesoucí jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Uvedl to dnes server HlídacíPes.org. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zavedení tramvajové tratě na Kladně
Zavedení trolejbusů je levnější, ale provoz nákladnější
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Prezident nemá napadat neziskový sektor
Opakované útoky prezidenta Zemana z poslední doby proti neziskovkám jsou bohužel další ukázkou jeho působení v úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Concertino Praga 2018 vyhráli sourozenci Bubregovi z Rakouska
Mezinárodní odborná porota určila vítěze 52. ročníku tradiční rozhlasové soutěže Concertino Praga. Absolutním vítězem a držitelem ceny Heleny Karáskové se stalo Duo Bubreg z Rakouska. Český rozhlas, který soutěž od roku 1966 organizuje, vydá absolutnímu vítězi profilové CD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Oldřich Pružina: Jak dlouho vám to ještě, hoši, vydrží…
…než prázdný vagón ve stanici vám nezastaví...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČT zaplatila 820 000 korun za výzkumy ke sněmovním volbám. Potřebovala to prý pro své pořady
ParlamentníListy.cz získaly od jednoho ze zaměstnanců veřejnoprávní ČT desítky smluv, které ukazují, jak štědrá náruč je na Kavčích horách rozevřena. Týká se to alespoň oblasti rozličných sociologických měření. V tomto ohledu dominují především miliony, které natekly do Kantar TNS CZ s.r.o. a jimž se budeme věnovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šafr, Balšínek, Slonková... Hráli si na sedmou velmoc, zničili skutečnou politiku a teď se diví. Petr Štěpánek promlouvá o nepolíbeném Drahošovi a Zemanovi za zenitem
ROZHOVOR Volební lístky Miloše Zemana i Jiřího Drahoše roztrhal a do urny vhodil prázdnou obálku. „Ze dvou finalistů jsem si nevybral a demonstroval jsem tak svoji nespokojenost,“ říká hudebník a spisovatel Petr Štěpánek, který byl zakládajícím členem Alternativy pro Česko i ODS. Prozradil svoji zvědavost nad tím, jak bude pokračovat vztah prezidenta s Andrejem Babišem ve vykalkulovaném manželství, z něhož čerpali výhody oba dva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Bimbo kráčí dál
Bimbo, kterak se odjakživa familiárně přezdívá Miloši Zemanovi, triumfoval. Psi štěkají, ale jeho hradní karavana kráčí po víkendu dál. Má před sebou, přinejmenším teoreticky, dalších pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Toulcův dvůr: Mezinárodní den mokřadů a blat
Svátek budou mít 2. února všechny močály, bažiny, slatě, rašeliniště, blata a další tyto významné plochy, včetně toho v hostivařském Toulcově dvoře. Již 47 se 2. února připomínají tyto velmi vzácné biotopy. Nenahraditelné části ekosystému, které mizí před očima a to nejen v rozrůstající se Praze, ale na celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Stav krajských silnic a mostů se daří dál zlepšovat. Letos bude investována miliarda
Stamilionové investice do silniční infrastruktury se pozitivně projevily v nejnovějším hodnocení stavu vozovek silnic a mostů v majetku Libereckého kraje, které bylo zpracováno k 31. prosinci 2017. Vloni se podařilo celoplošně opravit více než 83 kilometrů silnic II. a III. tříd. Průměrná známka se tak zlepšila na 3,22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš vyčinil svému ministrovi. Kvůli lithiu
Premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš kritizuje ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera (za ANO) za to, že nekonzultoval s vládou svá jednání o úpravě memoranda k těžbě lithia. Hüner ve čtvrtek po schůzce s těžaři informoval, že Česko uzavře s australskou firmou European Metals Holdings (EMH) do jednoho týdne dodatek k dohodě, kterou s nimi uzavřel loni na podzim jeho předchůdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Kraj nemá pro svinarský most využití, městu jej nabízí zdarma
Zastupitelé královéhradeckého kraje na pondělním zasedání neschválili návrh, aby kraj most plukovníka Šrámka v hradecké městské části Svinary zachoval. Národní památkový ústav tuto stavbu neprohlásil na kulturní památku, pouze jej doporučil zachovat jako příklad mostního stavitelství z počátku 20. století. Vedení kraje učinilo řadu opatření, aby v případě zájmu, byl most připraven k dalšímu využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor, když hledáte ubytování na českých horách
Chystáte-li se zimní dovolenou strávit na českých sjezdovkách, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří, abyste si vybrali kompletní zájezd s dopravou, ubytováním a dalšími službami. Pokud si dovolenou „sestavíte“ sami, nechrání vás zákon tak dobře jako v případě zájezdu, který je pojištěný, a případné škody řeší jeho poskytovatel. Můžete ale ušetřit. Na co si dávat pozor a jaká jsou vaše práva?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Roberte Pelikáne, okamžitě odstupte z funkce
Výzva ministru spravedlnosti k odstoupení z funkce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Dolních deset milionů rozhodlo a elity vřískají. Gratuluji, pane prezidente
Vlastenci se nenechali obalamutit probruselskou kampaní hlavního proudu a i přes obrovskou masáž zvolili prezidentem republiky člověka, který hájí především zájmy České republiky a českých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Projekt Praha bez bariér pokračuje, podpoří ho i kampaň
Magistrát hl. města Prahy společně se svými městskými organizacemi, zejména Dopravním podnikem hl. m. Prahy, a.s., Technickou správou komunikací hl. m. Prahy, a.s., a Institutem plánováním a rozvoje hl. m. Prahy, v předchozích letech realizoval řadu aktivit v rámci projektu Praha bezbariérová. Projekt nadále pokračuje i v letošním roce a navíc bude podpořen kampaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Agentura Scope Ratings potvrdila ČR vysoký rating
Mezinárodní ratingová agentura Scope Ratings potvrdila vysoké hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky. Rating pro dlouhodobé závazky v domácí i v zahraničních měnách ponechala na úrovni AA se stabilním výhledem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Agrese Západu proti Rusku zabila i myšlenku olympismu
Mírové olympijské klání, jakési moratorium na vojenské konflikty, bohulibá myšlenka starořeckého olympismu, je minulostí. Komerční mumraj, který se dnes samolibě prezentuje jako olympiáda, postupně zcela potlačil bývalý svátek fair play, posledními hrami, kde se dala myšlenka přátelství mezi národy vystopovat, byly ty v Londýně a Soči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš po schůzce s Junckerem: Debata o migraci se potáhne
Debata o reformě evropského azylového systému je dlouhodobá, dnešní schůzka premiéra Andreje Babiše s předsedou Evropské komise (EK) Jeanem-Claudem Junckerem v Bruselu proto nepřinesla konkrétní řešení problému kvót na uprchlíky. Babiš večer po sérii jednání nejen s Junckerem, ale i s dalšími členy komise novinářům řekl, že diskuse o reformě evropského azylového systému může skončit i později než v první polovině letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Aplikace pro srovnání publikačního výkonu
Experti z think-tanku IDEA CERGE-EI při Národohospodářském ústavu AV ČR vyvinuli webovou aplikaci pro srovnání publikačního výkonu. Okruh jejích uživatelů je rozmanitý – od akademiků přes vlády až po zájemce o doktorské studium. Oborové srovnání vědeckého výzkumu zemí na základě rozsahu a významu publikací je v takto uživatelsky flexibilní podobě unikátní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Peníze na farmu Čapí hnízdo se musí jednoznačně vymáhat po příjemci dotace, říká Michalík ze Starostů
Farma Čapí hnízdo už není projektem, na který půjdou evropské peníze. Ministerstvo financí to nechce a tak ho ze skupiny Evropou podporovaných projektů vyjmulo. Investovaných padesát miliónů tak jde s konečnou platností na vrub zdejšího státního rozpočtu. „Regionální operační systém ROP by měl peníze vymáhat po příjemci dotací,“ řekl v Událostech, komentářích v ČT člen předsednictva STAN a krajský zastupitel Věslav Michalík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): „Nekončím, jedeme dál“
„Tentokrát to nevyšlo, ale co není, bude“ vzkaz Jiřího Drahoše svým příznivcům poté, co bylo jasné, že jeho stěhování na Hrad se odkládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Dublin IV
Zásadní změnou azylové politiky Evropské unie pod názvem Dublin IV je přerozdělovací mechanismus žadatelů o azyl, kdy Evropská unie určí, kolik žadatelů o azyl musí členské státy přijmout ze států, které jsou zatíženy uprchlickou vlnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vše spolu vždy nějak souvisí
Samozřejmě že máme prezidenta. Ovšem těch řečí okolo!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V únoru 2018 vznikne 18 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. únoru 2018 převede dalších 18 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 458 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice žádá o institucionální akreditaci
Univerzita Pardubice podává na Národní akreditační úřad pro vysoké školství (NAÚ) žádost o institucionální akreditaci. Je mezi prvními vysokými školami v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie řeší úmrtí v nemocnici milionáře. Budou se pozůstalí soudit? Nebylo by to poprvé. Odškodné za medicínské pochybení už není jako almužna
Loňského sedmnáctého listopadu se rodina a pozůstalí rozloučili v šumperském krematoriu se dvaačtyřicetiletým Martinem Bargelem z Loučné nad Desnou. Martin Bargel se na podzim podrobil standardnímu operačnímu zákroku v šumperské nemocnici. Jenže při běžné operaci došlo k závažným komplikacím a Bargel krátce po zákroku zemřel. Nemocnice, která patří někdejšímu spoluvlastníkovi zdravotnické sítě Agel Martinu Polachovi, se k případu nechce vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 20:35, zobrazit podobné
AMSP: Rodinné podnikání dostává zelenou
Česká republika má šanci stát se jedenáctou zemí v Evropské unii, která ukotví rodinné podnikání v právním řádu. Na návrh Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) na tom začala pracovat vláda, která v nejbližších dnech předloží legislativní návrh do připomínkového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Trh práce má strukturální problémy, vláda ale přehlíží potřeby zaměstnavatelů a nemá koncepci
Vláda na své zítřejší schůzi projedná mimo jiné Aktualizaci Strategie politiky zaměstnanosti do roku 2020. Hospodářská komora vládě vytýká, že aktualizuje staré strategie, ve kterých přehlíží potřeby zaměstnavatelů, tudíž nebude možné řešit ani strukturální problémy trhu práce. Apeluje na vládu, aby se tímto koncepčním dokumentem nezdržovala a zahájila práce na novém, do jehož tvorby zapojí i zaměstnavatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Českým drahám loni přibyly více než tři miliony cestujících
Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Evropa jede dál na plný plyn, loni rostla nejrychleji za posledních deset let
HDP v eurozóně na konci roku vzrostlo o 0,6 % mezikvartálně a meziroční dynamika se tak udržela na vysokých 2,7 %. Navíc byl třetí kvartál revidován vzhůru na 2,8 % a za celý rok 2017 tak ekonomika eurozóny překvapila růstem o 2,5 % - to je nejsilnější výsledek za posledních deset let. Ten navíc znovu překonává již tak optimistickou prosincovou prognózu ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Maso se bude dál zdražovat. Máslo bylo drahé kvůli exportu
„Živočišná produkce českého zemědělství je ve stavu, kdy lze očekávat navyšování cen masa. Zdražování je způsobeno tlakem na vyšší kvalitu, růstem vstupních nákladů i celkovou situací na evropském trhu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy - díl 7. Evropanská tyranie
Už mnoho měsíců – a bylo to i jedním z témat letošní prezidentské volby - se vede místy odbornější, většinou však laická debata o přijetí nebo nepřijetí Eura a vstupu do tzv. „rychlejší“ Evropy, rozuměj do klubu domněle vyvolených, kteří rozhodují o těch ostatních, pomalejších. Jednak jde na první pohled o iluzi, mizerně zakrývající skutečnost, že tento klub má být jen skupinou zemí odkývávajících velmocenská rozhodnutí Německa, možná občas i Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér představí výsledky bezpečnostního projektu na letišti
Výsledky projektu k zajištění zvýšení bezpečnosti na Letišti Václava Havla dnes představí premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO) a ministr vnitra Lubomír Metnar. Pořízení nových bezpečnostních systémů schválila vláda před dvěma lety. Venkovní prostory letiště nyní například hlídají brány s kamerami, které snímají registrační značky aut. Policisté také trénují zásahy v prostorech letiště na speciální střelnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dušek (Svobodní): Proč zůstal Miloš Zeman opět neporažen
Během prvního funkčního období současného prezidenta eskalovala mezi populací touha jej v prezidentském úřadě nahradit. Z tohoto pohledu je za námi promarněných pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj posiluje investiční činnost o téměř 420 milionů korun
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila přerozdělení finančních prostředků, které kraj získal zvýšeným výběrem sdílených daní v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česko je primitivní, přilétlo ze Slovenska. Do národa si kopl i Jaromír Štětina
Server Echo24 přinesl komentář šéfredaktora slovenského týdeníku Týždeň Štefana Hríba s pohledem na české prezidentské volby. A svůj názor sdělil také europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Umělec, který podal na Jiřího Drahoše trestní oznámení: Ty řeči o Rusku byly šířením poplašné zprávy!
ROZHOVOR „Nejsme ještě úplně zvyklí na přímou volbu, takže to bylo jako Sparta proti Slavii,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novoborský výtvarník a aktivista Pavel Danys. „Sparta má trochu větší tradici, a tak vyhrála,“ uvádí s tím, že pro Zemana rozhodla zkušenost v politice. Na Drahoše Danys podal koncem minulého roku trestní oznámení. „Zarazilo mě, že několikrát prohlásil, že naše volby jsou ovlivňovány zahraničními rozvědkami, hlavně z Ruska. Já jsem to podal s tím, že mám podezření na šíření poplašné zprávy. Vyzval jsem ho, aby mi sdělil jako kandidát na prezidenta něco konkrétního. Neodpověděl mi. Sám se těmito výroky poškodil,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zelení: Praha je cizincům otevřená, navzdory nenávistným politikům
Praha je metropolí všech – to je hlavní motiv aktualizované koncepce pro integraci cizinců, kterou schválilo zastupitelstvo hl. města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nejlepší odhad výsledků prezidentských voleb měla agentura Phoenix politologa Kubáčka. MF DNES i ČT vydaly, že zvítězí Drahoš
Jak už si všimly Lidové noviny, tak i ParlamentníListy.cz zabrousily do nedávno skončeného klání o post hlavu státu. Naše redakce se tentokrát nesoustředila na směsici názorů, ale na takzvaně tvrdá čísla agentur. Jak se ukázalo, většina z nich se ve svém odhadu zmýlila a vítězství přisoudila akademikovi Drahošovi. Výjimku tvoří snad jen Phoenix research Jana Kubáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Stovky pražských učitelů vyjedou do zahraničí
Rada hl. m. Prahy schválila na návrh radní Ireny Ropkové zapojení do vzdělávacího programu Evropské unie ERASMUS s projektem „Zahraniční inspirace pro pedagogy pražských škol“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Globální výprodeje dluhopisů pokračují
Výprodeje na globálních dluhopisových trzích pokračují a výnosy míří raketově vzhůru. Výnos desetiletého amerického dluhopisu se tak vyšplhal nad 2,7 % - nejvyšší úrovně za poslední čtyři roky. A to začíná trochu kazit náladu akciovým investorům. Akcie přitom zažily nejlepší start do nového roku od konce osmdesátých let. Optimismus se však začíná zdát řadě investorů přehnaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Elektřina zdražuje. A bude hůř, tvrdí energetický expert
Cena elektrické energie stoupá, letos si domácnosti připlatí stovky korun navíc. Na zdražování si budeme muset zvyknout i v příštích letech. „Pro příští roky očekávám spíše další růst burzovních cen elektřiny,“ řekl v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) Jiří Gavor, výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií a jednatel konzultační společnosti ENA zaměřené na poradenskou činnost v energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Stát musí zaplatit exšéfovi Tatry statisícové odškodné
Stát musí zaplatit bývalému generálnímu řediteli automobilky Tatra Ronaldu Adamsovi odškodné 315.000 Kč plus úroky z prodlení jako náhradu za neoprávněné zadržení a trestní stíhání. Rozhodl o tom odvolací Krajský soud v Brně, když potvrdil dřívější rozsudek městského soudu. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Rada schválila Memorandum k Nemocnici Na Františku
Městská rada dnes schválila Memorandum o spolupráci mezi hl. m. Prahou a Prahou 1 týkající se dalšího provozu a fungování Nemocnice Na Františku. Za hlavní město podepíše memorandum primátorka Adriana Krnáčová. Rada současně žádá starostu Městské části Praha 1 o projednání a podpis memoranda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda: Rozhovory s ministry budou nově probíhat přímo ve vstupní aule
Úřad vlády zavádí nová pravidla pro rozhovory s ministryněmi a ministry před jednáním vlády. Ti budou poskytovat své komentáře přímo ve vestibulu hlavního vchodu. Jak pro média, tak pro členy kabinetu bude znamenat tato změna především větší komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kam odchází miliony z SPD? Už zase utrácí za poradenství. Mluvčí: Šlo to na průzkumy a náš úspěch ukázal, že byly přesné
Na volebním účtu strany Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura se koncem ledna objevila dvojice odchozích plateb v celkové výši přesahující 7 milionů korun. Podle specifikace na účtu má jít o platby za analytické činnosti a mediální zastoupení a poradenství v oblasti PR. Jen o den předtím přitom na volebním účtu SPD přistálo celkem 8 milionů korun ze zvláštního účtu strany určeného na státní příspěvky a sponzorské dary.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tady Zeman dostal 94 procent. Lidé vzkazují: Pořád podceňujete ten venkov, kde lidé pracují rukama. Co ty chytrý budou dělat? Co budou za těma počítačema přehazovat za peníze?
Zdravím své bývalé kolegy z prasečáku, napsal krátce po prezidentských volbách Andrej Babiš na sociální síti Facebook. Pozdrav patřil obyvatelům obce Lišany. Na Žatecku. Miloš Zeman zde získal 94 procent hlasů. Hnutí ANO tu jasně zvítězilo ve sněmovních volbách. Server Lidovky.cz Lišany přibližuje čtenářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Ty správné hodnoty a hloupí Češi...“ Erik Best odhalil, proč Miloš Zeman zase vyhrál
Co můžeme nyní od prezidenta Miloše Zemana očekávat? Jakých zásadních chyb vedoucích k prohře se dopustil Jiří Drahoš? Přinášíme povolební hodnocení politického analytika a pozorovatele zákulisí české politiky Erika Besta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Společnost Škoda Vagonka má nového ředitele
Novým generálním ředitelem společnosti Škoda Vagonka se stal Martin Bednarz (42). Ten působil na celé řadě manažerských pozic významných strojírenských firem. Na postu generálního ředitele společnosti Škoda Vagonka vystřídá Michala Kurtince, který završil v Ostravě své tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V Bruselu jsme hovořili o rozpočtu, migraci, brexitu i fondech
Předseda vlády Andrej Babiš absolvoval v pondělí 29. ledna 2018 v Bruselu sérii bilaterálních jednání s vrcholovými představiteli Evropské komise. Kromě schůzky s předsedou Evropské komise Jean-Claude Junckerem a jejím místopředsedou Fransem Timmermansem se premiér setkal i s hlavním vyjednavačem pro brexit Michelem Barnierem a českou eurokomisařkou Věrou Jourovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jsme národ Přemka Podlahy. Můžeme být Švédskem střední Evropy, říká 27letý kandidát do vedení ČSSD
"Představte si, že se vám restartoval počítač a vy teď potřebujete operační systém, který do něj dáte," vkládá Radim Hejduk do sjezdu strany naděje.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:36, zobrazit podobné
ČPZP přispívá maminkám a miminkům až 3000 korun
Pokud zvažujete změnu zdravotní pojišťovny, máte do konce března čas vybrat si tu pravou. Pro nastávající maminky i ty, které už mají miminko doma, je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) díky nadstandardním příspěvkům vhodnou volbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Firmou Drahošova poradce proteklo na devět milionů korun. Peníze dostával i za tajemné zkratky „PROP.MAT.VYB.ZAJ.“
Před prvním kolem prezidentské volby byl Jakub Kleindienst hlavní manažer Drahošovy kampaně. Některá média si jej postupem času začala všímat a světlo světa spatřily detaily z jeho předešlé kariéry. Kleindienst prodal byt Stanislavu Grossovi, který jej nakonec stál křeslo předsedy vlády, Kleindienstovo jméno je spojeno s firmou ML Compet, která manipulovala veřejné zakázky. Jiří Drahoš se tohoto člověka sice letmo zbavil, ale jak ParlamentníListy.cz zjistily, láska k penězům setrvala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje soudce obecných soudů
Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje soudce obecných soudů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka radí stavebním úřadům, jak chránit hodnotné stavby
Ombudsmanka vydala „návod“, jak by měly stavební úřady posuzovat případy, kdy stavební úpravy změní vzhled stavby. Kvůli nejednotnému postupu úřadů dochází podle ombudsmanky v některých případech k necitlivým a nevratným zásahům do architektonických hodnot staveb, které sice nejsou památkově chráněné, ale spoluutvářejí vzhled obcí a měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Změňme protikuřácký zákon
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu ekonomické důsledky protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová pošle 100 milionů do 43 projektů demolic budov
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle 100 milionů korun z dotací na demolice chátrajících budov v sociálně vyloučených lokalitách. Rozdělí je mezi 43 žádostí, které mu přišly do 25. ledna. ČTK to dnes sdělil Vilém Frček z odboru komunikace ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Výroba masa klesla, nákup i cena mléka vzrostly
Ve 4. čtvrtletí 2017 bylo na jatkách vyrobeno 114 124 tun masa. Produkce hovězího masa meziročně klesla o 4,0 %, vepřového o 0,6 %, kdežto produkce drůbežího masa se zvýšila o 2,0 %. Nákup mléka od producentů vzrostl na 709 929 tis. litrů, tj. o 10,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti radí ministryni jak zvládnout Airbnb a vyřešit drahé bydlení
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se v pondělí setkal s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Tématem jejich rozhovoru byl stavební zákon. Současná podoba zákona je příčinou komplikací při nové výstavbě, příčinou šroubování cen nových bytů a také snižování dostupnosti nájemního bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výsledky prezidentských voleb byly vyhlášeny ve Sbírce zákonů
Výsledky letošních prezidentských voleb byly dnes ráno vyhlášeny ve Sbírce zákonů. Mají podobu sdělení Státní volební komise o tom, že volby vyhrál Miloš Zeman nad Jiřím Drahošem až ve druhém kole. Výsledky bude možné od středy napadnout u Nejvyššího správního soudu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš v zahraničním médiu tvrdě tepal Okamuru a rozněžňoval se nad Evropskou unií
Andrej Babiš poskytl rozhovor internetovému serveru Politico. Profiluje se v něm jako obhájce Evropské unie a tvrdě kritizuje Tomia Okamuru a SPD, která přitom byla považována některými politology za téměř jistého koaličního partnera hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Máme zprávu o stavu zřícené Trojské lávky: Choďte, jezděte, je to v klidu, napsali znalci. A prásk...
„Kontinuálním ani periodickým sledováním nosné konstrukce nebyla dosud zjištěna natolik významná indikace, která by si vynutila výluku provozu lávky či jiná významná opatření. Lávku je nadále možné využívat ve stávajícím režimu.“ Zprávu s tímto shrnutím předložila společnost Pontex, která monitorovala stav vytížení známé pražské lávky, směřující z parku Stromovka k Zoologické zahradě v Troji, která se zřítila s lidmi počátkem prosince. Poslední zpráva vznikla v létě roku 2016, poslední měření probíhalo na sklonku roku a výsledky měly být známy v půlce prosince. Jenže mezitím most spadl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický přivítá účastníky podnikatelských misí
Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se 30. ledna 2018 setká s účastníky podnikatelských misí, které v minulém roce organizoval Svaz průmyslu a dopravy ČR jako doprovod vládních činitelů při jejich zahraničních pracovních cestách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na ČVUT se uskuteční Veletrh pražských veřejných vysokých škol
Ve čtvrtek 1. února 2018 se na ČVUT v Praze v prostorách Fakulty stavební (Thákurova 7, Praha 6) bude konat již třetí ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol. Zájemcům o studium z řad středoškolských studentů se tu formou vizuálně jednotných expozic a přednášek představí fakulty a studijní obory z celkem osmi univerzit – Akademie výtvarných umění v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze, České zemědělské univerzity v Praze, Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické v Praze, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A co teď Zeman chystá a co udělá? Šíří se hodně brutální text
Ekonom a bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý si myslí, že právě začíná znovuzrození ČSSD. „Znovuzvolení Miloše Zemana je prvním krokem následujícího velmi pravděpodobného, spíše však jistého vývoje událostí,“ popsal na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jakob (TOP 09): Dávejte si pozor, nechrání vás imunita. Zaznělo od hejtmanky
Krajské zastupitelstvo Středočeského kraje převolilo členy výboru, který rozhoduje o dalších osudech Čapího hnízda v projektech evropského financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V Bořím lese pyrotechnici stále nacházejí nevybuchlou munici i granáty
Boří les v Lednicko-valtickém areálu v Jihomoravském kraji už čtvrtým rokem prohledávají pyrotechnici. Zatím vyčistili sto hektarů a našli 3041 kusů munice. Nyní působí na dalších 105,54 hektarech. Zakázky zadává státní podnik Lesy ČR. Dosud zaplatil osm milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Už nám sem další neposílejte.“ Stále více německých měst má stran migrantů jasno
V průběhu několika málo měsíců přišlo do Německa přibližně milion uprchlíků a migrantů. Nyní se ukazuje, že některá větší i menší města nejsou schopna takové množství lidí s odlišnými náboženskými i kulturními zvyklostmi integrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žádné rozdělené Česko! 54 procent lidí je spokojeno, že vyhrál Zeman. Vadí to jen 37 procentům
Exkluzivní průzkum k výsledkům prezidentských voleb přinesly Lidové noviny. Ty mimo jiné uvádějí, že znovuzvolený prezident zvládl u lidí vyvolat emoce. Jeho protikandidát Jiří Drahoš pak neměl štěpné téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Západ nás ponižuje čím dál víc
Západní země, které se mylně samy považují za vyspělé, ponižují naši republiku, že je to prý národ xenofobních rasistů, ale ať si laskavě uvědomí, že za problémy u nás, v Evropské unii, Velké Británii a v „západním“ světě může právě západ, jehož obětí je zadlužená a okleštěná Česká republika, dříve vyspělé, suverénní a soběstačné Československo!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Družstvo CBA chce, aby stát řešil otázku stravenek. Poukazuje na systém provizí
Prodejní Družstvo CBA vítá snahu ministerstva financí omezit všechny výjimky z placení daní a otevřít tak znovu i otázku stravenek a dalších benefitů. Podle předsedy družstva Romana Mazáka slouží stravenky v současnosti jako alternativní platidlo a celý systém jejich používání funguje na bázi provizí, které zavánějí až lichvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist