Oficiální zpravodajská média

VIDEO Rusko v srdci. Nás neponížíte! Rusové se vzbouřili proti trestu na olympiádě
Poprvé od olympijských her v Los Angeles se oficiálně neúčastní letošního sportovního svátku číslo jedna Rusko. Tentokrát však nikoli z rozhodnutí svých politiků, ale Mezinárodního olympijského výboru. Jak však uvádějí média, ruští fanoušci jsou vidět a slyšet snad ještě více než na předchozích olympiádách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pověste si už konečně ve Vatikánu nad oltář Lenina! Kláře Samkové po udání na „hnědnutí“ církve pod Dukou došla trpělivost
Skupina českých katolíků vyzvala dopisem papeže Františka, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi kardinálu Dominiku Dukovi a jmenoval někoho nového. Kardinál Duka letos oslaví 75. narozeniny, a dosáhne tak věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové. Tato iniciativa, žalující na pražského primase, ovšem jiné rozčílila. Například advokátku Kláru Samkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Voličům Miloše Zemana nehraju, ať odejdou, vyzval prý z pódia český umělec. A my máme svědectví, jak tito lidé o prezidentovi hovoří mezi sebou v šatnách
ROZHOVOR „Jeden ‚sebepřerostlý veleumělec‘ si stoupl v divadle před lidi a řekl, že nehraje pro voliče Zemana. Ať prý jeho voliči odejdou z divadla... Toho umělce sice jmenovat nebudu, ovšem zdá se mi, že tohle už bylo na svěrací kazajku...,“ líčí situaci z divadelních šaten těsně před volbou prezidenta herec Michal Gulyáš. Směšné mu prý přišlo, když hned jakmile Zeman vyhrál, už bylo odevšud slyšet, jak jsme rozdělená země. „Už to hlásal nějaký analytik, seděli tam asi tři s nafouklými tvářemi, celí rudí a vypadali jako naprdlí kohouti...,“ sděluje své postřehy. A debaty prezidentských kandidátů? „Sedm makových panenek a jeden profláknutý solární baron. Na to se nedalo koukat, to se nedalo poslouchat!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Karel Slezák pomstěn? Probíhá akce. S dlouhou řadou jmen osobností
K úmrtí novináře Karla Slezáka se vyjádřila v kondolenčním prohlášení řada osobností. Slezák zemřel jen několik dní poté, co došlo k incidentu mezi ním a novináři ve volebním štábu Miloše Zemana v Top Hotelu Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Beztrestný život novináře Janka Kroupy
Bouře kolem Českého rozhlasu nekončí, spor mezi ředitelem René Zavoralem a investigativním reportérem Jankem Kroupou budou projednávat příslušné výbory Sněmovny a Senátu. Analytik a někdejší člen Rady ČRo Štěpán Kotrba v textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz, nabízí svůj expertní náhled na celou věc a pouští se i do mírně ožehavého vymezení pojmu „investigativní novinář“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek u Witowské: Nikdo z politiků nepochybuje, že žádost o vydání Babiše byl politický čin. Chtěli ovlivnit volby
Světlana Witowská dnes v Interview ČT24 diskutovala se senátorem a hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem. Na stole byly otázky o zákonu o střetu zájmů nebo přetřásané téma účasti Andreje Babiše ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skupina českých katolíků píše papeži, ať neprodlouží Dukovi mandát
Skupina českých katolíků napsala dopis papeži Františkovi, ve kterém ho vyzývají, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi kardinálu Dominiku Dukovi. Ten koncem dubna oslaví 75. narozeniny, a dosáhne tak věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VZP: Otázka týdne - Od kolika let může dítě chodit k praktickému lékaři pro dospělé místo k dětskému?
Po přestěhování máme problém s místní dětskou doktorkou, naopak praktický lékař je tu báječný. Dětem je 13 a 16 let, tak mě napadlo, jestli by se alespoň starší dcera nemohla už přeregistrovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odsoudili jste mě špatně! Máme DOKUMENT, kterým se Marek Dalík chce dostat z vězení
Lobbista Marek Dalík načal ve znojemském vězení za údajnou korupci při nákupu transportérů Pandur už druhý rok za mřížemi. Stále tvrdí, že je nevinen, a podruhé se pokouší dostat na svobodu. Podal proto dovolání k Nejvyššímu soudu a poukazuje v něm na údajné chyby soudu, který jej poslal podruhé nepodmíněně za mříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Do prdele, do hajzlu! Syn diplomata Petra Koláře, který radil Drahošovi, se popral. Zde je VIDEO
Jako by Praze nestačily problémy s Autonomním sociálním centrem Klinika, které aktivisté v rozporu se zákonem okupují řadu měsíců, na Praze 6 vyvstaly problémy se squattery na usedlosti Šatovka. Ti odmítají objekt, který jim nepatří, opustit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se s nimi rozhodl vyjednávat, ale v jednu chvíli neudržel nervy na uzdě a pustil se do potyčky s jedním z kameramanů, kteří dění kolem Šatovky natáčeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Chovanec by byl rád, kdyby ČSSD využila možnost rozhodnout o koalici s ANO v květnu, Babiš řekl, že by počkal
Asi málokdo by čekal, že po debaklu socialních demokratů v podzimních volbách bude právě jejich mimořádný sjezd hrát tak důležitou roli, že na něj bude čekat celá politická scéna. Už tuto neděli bude ČSSD na mimořádném sjezdu jednat nejen o své budoucnosti a volit nové vedení, do jisté míry má ve svých rukou i politickou budoucnost naší republiky, konkrétně sestavení nové vlády, informovaly Lidové noviny (LN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Stupidní a hulvátské vyjádření k obecnému zákonu o referendu!
Méně inteligentní lidé jsou hlupáci, blbci a debilové říká známá novinářka Petra Procházková ve svém komentáři na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
K zblití! Po pořadu Václava Moravce nastalo peklo, kvůli Okamurovi a sudeťákům
V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 se utkali předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten z SPD a bývalý ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Nechyběla mimo jiné také diskuze o Krymu. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zemanova lůza? Je to jinak. A vědí to i v cizině, předkládá profesor článek o českém národě
ROZHOVOR Normální voliči se vrátili k běžnému životu a jen frustrovaní permanentní kazatelé pravdy a lásky neustále pláčí, že se jim zhroutil svět. Podle světově uznávaného a předního evropského filozofa, profesora Ivo Budila, nerozhodli „frustrovaní a primitivní“ voliči. S tím venkovem je to totiž zcela jinak: Lidé tam žijí rozvážněji a netřeští z kdejaké módní vlny, vysvětluje profesor Budil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A upozorňuje, že přesně tak zhodnotil naše venkovany i jeden magazín v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pověste si už konečně ve Vatikánu na oltář Lenina! Kláře Samkové po udání na „hnědnutí“ církve pod Dukou došla trpělivost
Skupina českých katolíků vyzvala dopisem papeže Františka, aby neprodlužoval mandát současnému pražskému arcibiskupovi kardinálu Dominiku Dukovi a jmenoval někoho nového. Kardinál Duka letos oslaví 75. narozeniny, a dosáhne tak věku, kdy musejí podat demisi všichni katoličtí biskupové. Tato iniciativa, žalující na pražského primase, ovšem jiné rozčílila. Například advokátku Kláru Samkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Jako by Romové byli opice, které je třeba vodit za ručičku a utírat jim zadek.“ Martin Koller se s tématem koncentráku v Letech nemaže, nepotěší ani SPD
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA O pokrytectví a rovněž o syndromu viny se rozepsal bezpečnostní analytik Martin Koller v souvislosti s kauzou tábora v Letech, o které se v poslední době opět začalo mluvit. Zasadil ji navíc do kontextu moderních vizí politické korektnosti. V současnosti podle Kollera není přehnané hovořit o vzorovém produktu ideologického podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti budou hlasovat pro odvolání místopředsedy Sněmovny Okamury
Poslanecký klub Pirátské strany se jednohlasně shodl na tom, že se vysloví pro návrh na odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš možná ustoupí starostům. Je připraven k další diskusi
Starostové se možná dočkají zmírnění povinnosti předkládat majetkové přiznání. Premiér Andrej Babiš (ANO) je ochoten změny i přes negativní stanovisko vlády ještě probrat ve Sněmovně. Uvedl to dnes po setkání se zástupci Svazu měst a obcí a Sdružení místních samospráv. Informaci přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozpočet policie se má kvůli platům za volby zvýšit o 20,8 milionu
Letošní rozpočet policie se pravděpodobně zvýší o 20,8 milionu korun. Navýšení se týká platů pro policisty, kteří v minulých týdnech zajišťovali bezpečnost při druhé přímé volbě českého prezidenta a dohlíželi také na doplňovací senátní volby na Truntovsku. Vyplývá to z podkladů pro jednání vlády, která bude o přesunu peněz do rozpočtu Ministerstva vnitra rozhodovat ve středu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj nevyvěsí tibetskou vlajku, odmítli to zastupitelé
Plzeňský kraj letos opět nevyvěsí 10. března na své budově tibetskou vlajku. Rozhodli o tom dnes po delší debatě krajští zastupitelé. Vlajka Tibetu vlála na krajském úřadě v letech 2006 až 2008, když byla u moci ODS. Následující vedení kraje z ČSSD a KSČM ji nevyvěšovalo. Naopak podporovalo blízké kontakty s Čínou a uzavřelo partnerství s čínským regionem, zástupci kraje do Číny několikrát jeli, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To je něco: Z obrazovky ČT se linuly výrazy... No, bojíme se to napsat. Podívejte se sami na VIDEO
Sociálními sítěmi se v současné době šíří ukázka ze seriálu veřejnoprávní České televize Dabing Street. Komediální seriál Petra Zelenky, který se mimo jiné proslavil filmem Samotáři, je mezi diváky velmi oblíbený, nevadí jim často ani velmi vulgární dialogy. Děj se odehrává v dabingovém studiu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nebyl to nacistický koncentrační lágr. Stanislav Křeček se vyjádřil ke kauze Lety
Zástupce veřejného ochránce práv Stanislav Křeček se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze tábora v Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Nepracující spoluobčané by neměli disponovat volebním právem
Komentář na facebookovém profilu k článku Pavla Kohouta na serveru ceskapozice.lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Karel Marx a Karel Schwarzenberg
450 nebezpečných slov o konfliktu, kterému se už nedokážeme vyhnout. Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s bezpečnostní strategií EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
My také chceme sesadit Okamuru z předsednictva sněmovny. Piráti se přidali k Bloku a ČSSD
Poslanecký klub Pirátů se dnes podle serveru Denik.cz jednomyslně shodl na tom, že budou hlasovat pro odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Důvodem jsou jeho výroky o protektorátním koncentračním táboru v Letech u Písku. Pro odvolání Okamury, které navrhli lidovci, se vyslovili i TOP 09, hnutí STAN a někteří zástupci ODS a ČSSD. Proti je KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Člověk v tísni vyzkoumal: Lidé v zemích V4 se bojí migrantů a přitom v nich skoro žádní nejsou
I přestože počet azylantů v zemích V4 není vysoký, mezi obyvateli těchto zemí panují obavy z migrace. „Imigrace z jiných členských států vzbuzuje u téměř 40 procent obyvatel V4 spíše negativní emoce,“ konstatuje podle serveru Aktuálně.cz zpráva Člověka v tísni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zásadní rozsudek pro finanční správu: Soud jasně řekl, že si nemůže dělat, co se jí zlíbí
Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal firmy Vyrtych, které finanční správa nepřiznala nárok na odpočet daně kvůli údajnému zapojení do podvodného řetězce. Podle soudu jde o zásadní rozsudek pro daňovou oblast. A především pro Finanční správu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis premiéru Babišovi
Na městském okruhu se chystá razit zbytečný tunel Ťok, škoda v řádu miliardy, a silnice bude úzká, v chybné oficiální variantě. Existuje lepší řešení, možnost úspory miliardy a širší silnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti otevřou parlament lidem
Přiblížit a vysvětlit celý proces přijímání zákonů Sněmovnou chtějí Piráti prostřednictvím nového projektu s názvem Občanská sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ spouští ekologický produkt pro elektromobilisty. Zelenou elektřinu
Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Studentům v Jeseníku zaplatíme modernizaci zastaralých laboratoří
Kraj zaplatí gymnazistům špičkové vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad má vysokoškolákům co nabídnout
Během několika měsíců, kdy Státní pozemkový úřad (SPÚ) začal uzavírat smlouvy o realizacích odborných praxí studentů vysokých škol, se na úřad obrátilo přibližně 20 zájemců o stáž či zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká rada dětí a mládeže: Naše pochybení bylo v nepřesném odhadu dotačních nákladů
Vyjádření předsedy České rady dětí a mládeže Aleše Sedláčka ke stanovisku MŠMT ohledně kontrolních závěrů NKÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Vlna přepisování historie blízké i vzdálené se žene světem, neminula ani CR!
Informace bez kontextu jsou pouhé "sněžení", říká TOP editor Rokytka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Rusku zase spadlo letadlo. Od roku 1990 se to stává více než jednou ročně
V Rusku se zřítilo další letadlo a opět se objevují diskuze o bezpečnosti ruského letového provozu. Situace velkých ruských dopravců se údajně zlepšuje, ale menší ruské letecké společnosti mají v oblasti bezpečnosti stále značné rezervy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kaucký (ČSSD): Taxikáři si nesmějí brát Pražany jako rukojmí
Klub zastupitelů hl. m. Prahy za ČSSD chápe důvody, ale ostře odmítá formu pokračujících protestů taxikářů, kteří blokují veřejné komunikace a klíčové dopravní tepny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Teroristé po boku NATO vraždí v Sýrii. Exkluzivní svědectví, mrazivé a podrobné
ROZHOVOR Známý kurdský lékař a aktivista Yekta Uzunoglu, který právě ve Švýcarsku organizuje humanitární dodávky léků do válkou postiženého Afrínu, pro čtenáře ParlamentníchListů.cz exkluzivně vysvětluje pozadí turecké invaze do této severosyrské oblasti obývané převážně Kurdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dublin IV? EU a silné země nás přinutí k čemukoliv, bylo jasně řečeno
Hodně se mluví o tzv. Dublinu IV, který zahrnuje nové pojetí azylové politiky Evropské unie. Publicista Roman Lenský se v textu na serveru Neviditelný pes rozhodl shrnout, co všechno s sebou Dublin IV nese. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak moc se má koruna bát tržních výprodejů?
České koruně se obrat nálady na globálních trzích vůbec nelíbí a oslabila v závěru týdne k 25,40 EUR/CZK. A není se čemu divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Největší neštěstí za 100 let! varuje show Nory Fridrichové před odchodem ČR z EU
O Czexitu se obšírně hovořilo v pořadu 168 hodin České televize. K možnosti Čechů hlasovat v referendu i o zahraničně-politických otázkách se přiklání mnozí politici. Hovoří o tom již ANO, Piráti, SPD a komunisti. Ekonomové však Czexit označují za ekonomickou sebevraždu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Tvrdá lekce Moravcovy demagogie snad SPD poučí
Příznivci SPD museli při sledování včerejších OVM hanbou klopit oči. Šéf Bezpečnostního výboru PSPČR Radek Koten přišel do pořadu, v němž se měl formálně utkat s politickým kmotrem Milanem Chovancem, totálně nepřipraven, bez znalostí a tím pádem bez možnosti vzdorovat demagogickým výpadům hlavně Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A zase Diag Human. Zahučíme do toho za 20 miliard?
Noční můra v podobě společnosti Diag Human se vrací. Ta totiž podala na Česko další arbitrážní žalobu za zmařenou zakázku s krevní plazmou, za kterou stát před lety zaplatil 327 milionů. Teď chce společnost Diag Human v investiční arbitráži na státu vysoudit ještě zhruba miliardu dolarů, dnes o tom informovaly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se snaží naštvat Američany a pomoci Rusku, píše Respekt. Jde o vážnou záležitost
Redaktor týdeníku Respekt Ondřej Kundra se v nejnovějším vydání časopisu zabývá skutečností, že prezident Miloš Zeman lobbuje za vězněného ruského hackera Jevgenije Nikulina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Mediální lynč proti hnutí nabírá na obrátkách
Po chvilkovém oddechu díky prezidentským volbám, kdy se čekalo, zda Jiří Drahoš vystřídá na hradě Miloše Zemana, se opět rozpoutala mediální válka proti hnutí a jeho představitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek je velmi inteligentní. Skvělý znalec, byl poradce Havla. Když vystoupíme z EU, čeká nás bída. Rudohnědý sliz, naříká umělec
ROZHOVOR Bývalá vládní koalice by se měla obětovat a stvořit vládu s Babišem. „Bylo by mi to milejší než nevláda tohoto typu, i když se stíhaným Andrejem to bude mezinárodní ostuda, ale pořád méně nebezpečné než vláda opřená o vládu komunistů a SPD,“ varuje zpěvák a glosátor Marcel Černý, alias Quido MC. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že se obává přijetí zákona o referendu, zestátnění České televize a také hybridní války Ruska proti Západu, která relativizuje naše hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Ambice předsedy Výboru pro bezpečnost jsou zatím bez chuti a bez zápachu
Nedá mi to, abych nevyjádřil, po zhlédnutí dnešního pořadu V. Moravce, rozčarování a úžas nad většinou značně plytkou diskusí a některými vyjádřeními současného předsedy Výboru pro bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hans Ledwinka - duchovní otec „tatrovácké koncepce automobilu"
Duchovní otec tzv. „tatrovácké koncepce automobilu" se narodil právě před 140 lety. Hans Ledwinka je podepsán pod celou řadou patentů a vzorových konstrukčních řešení. Z jeho původní koncepce podvozku těží značka TATRA dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Stav ovzduší na území Prahy se zlepšuje
Praha bude pokračovat v opatřeních ke zlepšení kvality ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Pachová stopa - ještě větší problém než jsme všichni mysleli
Spolek Šalamoun již dlouhou řadu let upozorňuje na problematiku metody tzv. pachové identifikace jako důkazu v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Náhoda či záměr v objektivním zpravodajství České televize?
Informování veřejnoprávní ČT a jejích spřátelených medií se v konkrétním zpravodajství o tzv. incidentu dne 27.1. 2018 v pražském TOPhotelu, kde údajně „útočníci (prezidentova ochranka) napadli novináře ve volebním štábu M. Zemana“, se výrazně rozchází se skutečností, která se reálně stala, a to ve všech čtyřech hlavních bodech!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Primitivní nenávist příznivců Drahoše. ČSSD se rozpadne. Babiš nás před kvótami z Bruselu neochrání a migranty přijme. Exministr Bašta varuje před tím, co přijde
ROZHOVOR „Umělecká fronta a média v duchu svých totalitních tradic přehnaly protizemanovskou kampaň, takže donutily statisíce jeho příznivců jít k volbám ve druhém kole. To asi byl ten nejdůležitější moment. Česká rezistence vůči mediální manipulaci je mimořádně vysoká,“ říká exministr Jaroslav Bašta, podle něhož Babiš v odporu k přerozdělování imigrantů a Dublinu IV neobstojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spisovatel Zábranský, kterému nadávají do fašistů: Společnost je rozdělená. Ale úplně jinak, než se říká
Spisovatel David Zábranský se zamyslel nad tím, jak je to doopravdy s rozdělením. V textu pro časopis Argument.cz dospěl k závěru, že toto rozdělení společnosti běží po trochu jiných liniích, než se tradičně říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Referendum může zcela rozbít náš ústavní systém, neumožňuje totiž kompromis, varuje ústavní právník
Ústavní právník Jan Kysela se obává obecného referenda, podle něj by mohlo mít fatální následky pro ústavní systém. Předchází mu prý velmi nevyvážená kampaň, kde lidé pak hlasují na základě svých emocí, ne argumentů. „Ústavním systémem otřásla už přímá volba prezidenta,“ varoval v DVTV právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nechtějte vědět, co o nás píšou Němci. Že jsme darebáci a vyloučí nás z EU, říká Čech, který v Německu hostil příznivce Zemana i Drahoše. Všichni pili, ale...
„Jedni pili na žal, druzí slavili vítězství,“ komentuje český podnikatel Václav Řehák, který na německé straně Šumavy provozuje Penzion Šumaváček, průběh prezidentských voleb mezi českými hosty svého podniku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz však světoběžník, který se denně pohybuje v Česku i Německu, popisuje i závažnější dopady našich prezidentských voleb. „Jsme darebáci, až zločinci. Nechceme brát nelegální migranty. Odmítáme páchat společnou evropskou sebevraždu. Nicméně to nepíší takto, ale obalují to opět od solidarity, povinností a dobré vůle. Volby v České republice proběhly a okamžitě jsme se posunuli do části Evropy, s kterou budou potíže dalších 5 let,“ vybírá z německého tisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ke změně zákona o střetu zájmů je příležitost vrátit se teď ve Sněmovně
Předseda vlády Andrej Babiš jednal ve Strakově akademii se zástupci samospráv. Společně diskutovali o možné změně zákona o střetu zájmů, kterou hejtmani, starostové a další radní požadují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jak na prezidenta, kterého nejde potrestat? Politici chtějí opravit zákon o financování voleb
Poslanci budou diskutovat, jak změnit zákon o dohledu nad hospodařením stran a volebních kampaní.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Několik otázek pro kandidáty na předsedu ČSSD
Nový předseda ČSSD to nebude mít vůbec jednoduché. Sociální demokracie má mnoho politických konkurentů. Ale hlavně neustále vede zničující vnitrostranický boj o moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zděšení novináři: Šli jsme po Úřadu vlády a potkali tam Okamuru! Jenže to bylo trochu jinak...
Premiér v demisi Andrej Babiš v pondělí jednal s Tomiem Okamurou na Úřadu vlády. Schůzka byla neoficiální. Podle serveru Novinky.cz se týkala programových bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT: Na Fakultě informačních technologií se sejdou odborníci na PostgreSQL
Workshopy a přednášky z oblasti open-source databáze PostgreSQL nabídne dvoudenní konference Prague PostgreSQL Developers Day 2018 (P2D2), která se uskuteční ve dnech 14. a 15. února 2018 na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Akce je významná zejména pro vývojáře, kteří systém PostgreSQL využívají v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Protesty taxikářů jim lepší pověst nepřinesou
Komentář na facebookovém profilu k přístupu taxikářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Právník z univerzity varuje: Referendum může zcela rozbít náš ústavní systém
Ústavní právník Jan Kysela se obává obecného referenda, podle něj by mohlo mít fatální následky pro ústavní systém. Předchází mu prý velmi nevyvážená kampaň, kde lidé pak hlasují spíše na základě svých emocí než argumentů. „Ústavním systémem otřásla už přímá volba prezidenta,“ varoval v DVTV právník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Proti křečkovi! Zlínští poslali petici za dostavbu dvojice dálnic do Senátu
O víkendu 10 a 11. února se ve dvojici obchodních center v jihomoravském Zlíně sbírali podpisy. Důvodem je petiční iniciativa, která má apelovat na zákonodárce ve věci dostavby dvojice dálnic na Zlínsku. Stavba stojí již delší dobu. Brzdí ji odpor ekologických aktivistů, kteří u jednotlivých soudů opakovaně a s úspěchem žádají o vystavení předběžných opatření. Důvodem je ochrana živočišných druhů, které se na území, kterým mají inkriminované úseky dálniční komunikace procházet, nacházejí. Jedním z nich je i křeček polní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radovan Holub: Mauricius náš vzor
Mnoho lidí dnes svým způsobem odmítá globalizaci. Na jedné straně chtějí lidé v Evropě thajské restaurace, ale imigranti z Thajska jim vadí. Antiglobalizaci a nové národovectví umějí využít určité politické síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátorka Vítková: Dopravní obslužnost Boskovicka i Blanenska patří k nejhorším
Ve čtvrtek 15. února 2018 předá senátorka Jaromíra Vítková předsedovi Senátu Milanovi Štěchovi podpisové archy Petice na podporu přípravy a realizace dálnice D43 (Brno – Moravská Třebová) a Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. Petici podepsalo více než 16 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Taxikáři se sjíždějí na Strahov k dalšímu plánovanému protestu
Ke strahovskému stadionu se dnes ke 14:00 sjely desítky řidičů taxi k dalšímu protestu proti službám typu Uber. Další vozy stále přijíždějí. Tentokrát se kolona zřejmě vydá k ruzyňskému letišti, i když přesnou trasu a podobu protestu organizátoři teprve sdělí. Řidiči protestovali už minulý týden ve čtvrtek a v pátek, když se jízd centrem Prahy zúčastnily vždy stovky řidičů, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Strana soukromníků České republiky: Únorová výzva
21 stavovských a občanských organizací občanům České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bisnode: Dun & Bradstreet zvýšila rating Francie
Dun & Bradstreet (D&B - NYSE:DNB), vedoucí globální poskytovatel ekonomických informací, a strategický partner poradenské společnosti Bisnode, zvýšila rating Francii v kategorii nízkého rizika návratnosti investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Upoutávka: Bartoš (Piráti): U nás se pracuje zadarmo, zlatokopové a kariéristi k nám nechodí
Jsou předčasné volby blíže než kdykoliv předtím? Přáli by si Piráti předčasné volby? Jak jinak může Andrej Babiš vyvíjet tlak na potenciální koaliční partnery?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Washington ohrožuje USA i svět
Když prohlížím zprávy ze světa, nenacházím v nich jakékoli povědomí o dvou nejzlověstnějších jevech, které se v USA v poslední době objevily. Prvním je spiknutí amerických bezpečnostních agentur, amerického ministerstva spravedlnosti a amerického tisku i TV médií, vedeného s cílem svrhnout demokraticky zvoleného prezidenta Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Desná získala 520 tisíc korun na rekonstrukci hasičské zbrojnice
Desná u Litomyšle připravuje opravu místní komunikace i rekonstrukci hasičské zbrojnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČMKBK v roce 2017: Průměrně 28 kontraktů denně
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 6875 kontraktů, tedy v průměru 28 kontraktů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Menasseho kleště na evropské národy
Evropa je v současnosti velmi zřetelně rozdělena na zastánce a propagátory silou protlačovaného evropského sjednocování (my radši mluvíme o unifikaci) a na odpůrce tohoto – sice s komunismem nic společného bezprostředně nemajícího, ale téměř komunisticky koncipovaného – konstruktivismu lidské společnosti a la these. Těch prvních je sice méně, ale jsou daleko více slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Laudát: Na venkově chybí vzdělaní lidé. A to se teď projevilo
ROZHOVOR Obecné referendum, jak je například zavedené v některých amerických státech, je podle exposlance za TOP 09 Františka Laudáta nástrojem bohatých lidí, kteří mají na rozdíl od obyčejných lidí peníze, objednají si analýzy, objednají si marketingové nástroje a vnutí společnosti svoje zájmy. „Ono to vypadá na pohled hezky, ale s výjimkou Švýcarska referenda nikde ve světě nefungují, spíš rozeštvávají společnost. Jestli si s tímhle někdo zahrává, ordinuje České republice těžký úpadek a těžkou krizi,“ varuje František Laudát. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vrací i k prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Muzeum jižního Plzeňska pořádá výstavu Lidová architektura Plzeňského kraje
Ve čtvrtek 15. 2. 2018 v 17 h bude vernisáží zahájena výstava Lidová architektura Plzeňského kraje, a to v kapli sv. Ondřeje na zámku Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT nově ustanovilo oddělení kontrol dotací sportu a mládeže
Reakce MŠMT na kontrolní závěry NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): V4 Budapešť
V těchto dnech skončilo další kolo jednání zástupců hospodářských výborů národních parlamentů Visegrádské skupiny v Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svaz lyžařů ČR: Projekt LYŽUJ LESY se v úterý představí dětem v Jablonci
Historicky první ročník projektu na podporu zájmu dětí o běžecké lyžování - LYŽUJ LESY - je ve své polovině. V úterý se pojede už třetí obratnostní závod čtyřdílného seriálu určeného pro žáky základních škol, tentokrát v Jablonci nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČT podle vysílací rady porušila zákon, když odvysílala seriál zlehčující čistky v Rusku
Česká televize porušila podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zákon odvysíláním ruského seriálu Zapomenutí vůdci zlehčujícího stalinistické čistky. Rada vyzvala ČT k nápravě a v otevřené výzvě žádají televizi o napravení pochybení i více než dvě stovky osobností. Vyjádření televize ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tradiční Valentýnské odběry v Orlickoústecké nemocnici
„Kdo miluje, daruje krev“ je název tradiční náborové akce nových dárců krve v Orlickoústecké nemocnici. V pátek 16. 2. se koná již 12. ročník, všichni zájemci jsou srdečně zváni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna použil ostrý výraz. A zastal se pána, kterého dobře znáte
Historik i kritik Martin C. Putna se vyjádřil k obsazení usedlosti Šatovka v Praze squattery. Z jeho tweetu je patrné, že těm, co obsadili dům, svým způsobem fandí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Plzeň přemisťuje ambulance Centrálního příjmu Lochotín
Dnes začíná druhá část 1. etapy přestavby Centrálního příjmu. Z tohoto důvodu došlo k výraznému prostorovému omezení centrálního příjmu díky přesunu „netraumatických“ ambulancí Centrálního příjmu Lochotín, tzn. ambulance Centrálního příjmu 1. interní, neurologické a psychiatrické kliniky z původních prostor do lokalit náhradních, dočasných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Úspěch Agrostroje pod Stokláskovým vedením není limitován hranicemi
EY Podnikatelem roku 2017 Kraje Vysočina se stal Lubomír Stoklásek, generální ředitel a majitel společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Už nemám strach, že Český národ zhyne. Postupně nám totiž přibývá těch, kteří pracují na národním obrození!!!
Lidé, o kterých budu hovořit, nenaleznete v tradičních politických stranách, sněmovně, senátu a dalších politických zašívárnách. Tito lidé pracují jak se říká za oponou a nejsou spojitelní s mainstreamem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TSB: Počet obětí lednových dopravních nehod po třech letech vzrostl
Při lednových nehodách zemřelo 40 lidí, dalších 138 bylo zraněno těžce a 1 723 lehce. Zemřelo 14 chodců (z toho jedno dítě), jen jeden z nich vlastní vinou. Na náledí či sněhu byla pravděpodobnost usmrcení 2x nižší než za sucha. Ve třech krajích bylo mrtvých méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Zápisník jednoho mostu
První místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu ke kauze Libeňský most
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Lyžujte bez zbytečné chemie
Chcete být při lyžování maximálně šetrní k přírodě i ke svému zdraví? Věnujte pozornost lyžařským voskům a parafinům, impregnačním prostředkům, kvalitnímu spodnímu prádlu a vhodné ochraně proti slunci, radí naši kolegové z dánské spotřebitelské organizace Forbrugerradet Tank.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Zákaz střídání času, a co takhle zákaz blbostí z Bruselu, pane europoslanče?
Starostlivý a upracovaný europoslanec Svoboda, předseda EU výboru pro nevímco, v bruselském parlamentním mraveništi prosadil spolu s dalšími stejně „osvícenými“ europoslanci projednávání zákazu střídání času.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nebuďme poslední!
Komentář na facebookovém profilu k zákazu zahalování obličeje na veřejnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Úspěšná prezentace na veletrzích v Německu
Stoleté výročí založení Československa slaví CzechTourism i ve své veletržní expozici. Ta se po rekordně navštíveném veletrhu ve Stuttgartu podruhé německým turistům představila také na veletrhu v Drážďanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kondolenční prohlášení k úmrtí Karla Slezáka
Jak víme z médií, 27. ledna 2018, po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M. Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události. Novináři ze Seznam TV se snažili dostat do soukromých prostor, kam neměli přístup, právě ve chvíli, kdy tam jeden z hostů, pan M. Rokytka, měl zdravotní potíže. Novináři nejen že nezavolali záchranku, ale ještě ve snaze ulovit bulvární snímky překročili meze nejen soukromého prostoru, ale především profesionální etiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Jaké bude další zahraniční směřování České republiky?
Dluh USA narůstá a nedávno prolomená hranice jeho zadlužení, čítající astronomickou výši 20 bilionů USD, nebude konečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se sejde se starosty kvůli majetkovým přiznáním
Starostové a hejtmani se dnes pokusí přesvědčit premiéra Andreje Babiše (ANO), aby podpořil zmírnění povinnosti místních představitelů zveřejňovat majetek. Prosazují to Svaz měst a obcí, Sdružení místních samospráv i Asociace krajů. Proti se postavilo ministerstvo spravedlnosti. Prosadilo odmítnutí poslaneckých návrhů na zmírnění i ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
SZIF začíná vydávat rozhodnutí na produkci bílkovinných plodin a konzumních brambor
Platební agentura Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydává rozhodnutí na dvě dotace v rámci Dobrovolných podpor vázaných na produkci. Jedná se o bílkovinné plodiny a konzumní brambory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Valentýnky, žádná Amerika, ale skvělá propagace dopravce
Vybrané autobusy a trolejbusy českobudějovického Dopravního podniku povezou na Den svatého Valentýna vzkazy zamilovaných. Není to žádné kopírování cizích vzorů, ale pěkná akce pro lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SFŽP: Pasivním domem roku 2017 prorůstá javor
Přehlídka Pasivní dům má svého vítěze pro rok 2017. Stal se jím rodinný dům Acer Campestre v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Transparentnost po vzoru Pirátů
Mnozí z vás jistě někdy slovo, které je uvedeno v názvu článku, slyšeli. Slovo transparentní znamená průhledný a v naší zemi se toto slovo čím dál častěji skloňuje ve vztahu boje proti korupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Cena ropy Brent v pátek na okamžik spadla pod 62 dolarů za barel. Zakončila tak nejhorší týden trhu s ropou za více než dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Příjezd koní do Podyjí se opozdil
Příjezd exmoorských poníků se o několik měsíců opozdil. Mohou za to obtíže při shánění vhodných zvířat. Do připravených ohrad u Mašovic a Havraníků by divocí koně mohli dorazit ale už v druhé půli března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Satiru je třeba stále oživovat, říká ředitel divadelního souboru ekonomů Štědroň. Teď chystá hru o tom, jak armáda obnoví demokracii
ROZHOVOR Viděl jsem na toto téma skvělý americký film Byl jsem při tom s Peterem Sellersem a Shirley MacLainovou a zatím si netroufám tomuto vynikajícímu filmu konkurovat. To říká ohledně námětu nedávných prezidentských voleb šéf divadelního souboru Comica Economica docent Bohumír Štědroň, jenž jinak jako vysokoškolský pedagog přednáší komerční a politický marketing, ale i prognostiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Tučné mořské ryby z volné přírody mohou obsahovat těžké kovy
Ryby mohou obsahovat těžké kovy ze znečištěných vod, odkud pocházejí. Platí to i pro rybí tuk, který považujeme za pomoc našemu zdraví a imunitě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Cisco: Chytrá města, propojená vozidla a nové způsoby ochrany před hackery způsobí nárůst cloudu
V roce 2021 dosáhne objem cloudového provozu v datových centrech 19,5 zettabytů, Česká republika je na éru cloudu připravena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubice: Začaly Valentýnské odběry krve
Na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice se v průběhu dnešního dopoledne uskutečnila první část Valentýnských odběrů krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Táborský: Koruna pod vlivem světových turbulencí
Koruna, stejně jako všechny měny regionu, minulý týden mírně oslabila v souvislosti s nervozitou na trhu až k současným úrovním EUR/CZK 25,35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radek Vondráček: Koalici s KSČM a SPD vylučujeme, czexit by byl zdrcující
Do jaké míry jsou reálné předčasné volby? Jaká koalice je možná a která vůbec nepřipadá v úvahu? Za jakých podmínek ANO podpoří vznik zákona o referendu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ERÚ: Růst výroby elektřiny, nižší spotřeba plynu ve IV. čtvrtletí
Energetický regulační úřad dnes zveřejnil statistiky elektroenergetiky a plynárenství za poslední čtvrtletí loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Celní úřad pro Ústecký kraj: Nelegální přepravy topných olejů z Německa jsou stále v kurzu
Téměř tři tisíce litrů topného oleje, lidově nazývaného „červená nafta“, zajistili během jednoho dne při silničních kontrolách ústečtí celníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka zahajuje systematickou ochranu lidí se zdravotním postižením
Veřejná ochránkyně práv se od 1. ledna 2018 komplexně zabývá naplňováním práv lidí se zdravotním postižením. Prioritními oblastmi monitorování budou vzdělání, práce, přístupnost, svéprávnost a sociální zabezpečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Jedná se o historicky nejvyšší nárůst příspěvků na stipendia
MŠMT navýší příspěvek na stipendia doktorandů o 50 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jak rozeznat závodní produkční vozy? V Mostě se představí koncem dubna
Nejrozšířenějšími kategoriemi závodů s automobily vycházejícími ze sériové produkce jsou v současné době GT3, GT4 a TCR. Poskytují příležitost pro profesionály i amatérské závodníky. Všechny tři tyto kategorie uvidí fanoušci na mosteckém autodromu při premiérové The Most Show featuring ADAC GT Masters o víkendu 27. až 29. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marušiak (TOP 09): Naši "spasitelé" nalézají témata, kterým sami nemusí věřit
Měli jsme tu Sládka, Klause, Bártu (VV) a máme Klause jun. a Okamuru. Na ose bohaté historie našeho národa zanedbatelné figury. Je v celku přirozené, že část svobodné společnosti se čas od času přichýlí k tomu či onomu věrozvěstovi-spasiteli a vsadí své sympatie na jeho "osobnost", jinakost, excentrizmus - na novátorství a maskovaný populizmus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Taxikáři budou v Praze třetím dnem pokračovat v protestech
Po víkendové přestávce budou dnes třetím dnem v Praze pokračovat protesty řidičů taxi proti z jejich pohledu nelegálním praktikám alternativních přepravních služeb, jako je například Uber. Ve čtvrtek a v pátek taxikáři stovkami vozidel zpomalovali několik hodin dopravu v centru Prahy, dopravní situaci však zásadně nezhoršili. Na Strahově se dnes sejdou ve 14:00, podle místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolíny Venclové nejspíš zamíří k pražskému letišti. O formě protestů se organizátoři teprve dohodnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud zamítl návrh Krajského soudu v Plzni na zrušení části loterijního zákona
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jan Filip) zamítlo návrh Krajského soudu v Plzni na vyslovení neústavnosti § 41b odst. 2 a 4 a § 41c písm. g) zákona České národní rady č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, ve znění účinném do 31. prosince 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf svazu obcí v rozhlase. Vysvětlil, proč je pro starosty problém se "svléknout donaha"
Předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl zavítal do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Moderátorce Marii Bastlové vysvětloval, proč se starostům mnoha měst nelíbí, že by se na internetu měli svlékat prakticky donaha. Alespoň pokud jde o jejich majetek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hrkal (ANO): Zavedení bezplatné MHD je správný krok vůči občanům
Město v současné době dotuje MHD částkou ve výši 14 milionů korun. Na jízdném se přitom ročně vybere necelých 7 milionu. Budou mít Chebané MHD zdarma?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šabatová si posvítí na dodržování práv postižených
Veřejná ochránkyně práv od 1. ledna sleduje také dodržování práv postižených lidí. Zaměří se především na vzdělávání, práci, na přístup postižených lidí do budov či na sociální ochranu. Ombudsmanka Anna Šabatová to dnes řekla na tiskové konferenci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Budu vést méně řečí a odvádět více práce
Novým starostou Znojma je Jan Grois. Zastupitelé zvolili i nového místostarostu a předsedu finančního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan David: Budoucnost sociální demokracie?
Politická strana stejně jako každý jiný organismus či stroj má své zdroje a energetické výdaje, svoje nemoci, parazity, otravy…, časem je třeba vyměnit opotřebované orgány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Marketingový expert, žijící v Kataru: Česká republika se nám nějak porouchala. Naději vidí v Pirátech
Marketingový expert Martin Jaroš žije v Kataru, ale situaci v České republice dlouhodobě sleduje a na sociálních sítích ji také komentuje. Tentokrát se od komentářů posunul k rozhovoru a jeden poskytl serveru Forum24.cz Pavla Šafra. Konstatoval v něm mimo jiné, že se nám ta naše Česká republika nějak porouchala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Florbalisté darují krevní plazmu
Nemocnice Pelhřimov se dlouhodobě snaží sehnat dostatek dárců krve a krevní plazmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist