Oficiální zpravodajská média

Prezident Zeman: Děkuji Ester Ledecké za mimořádně skvělou reprezentaci České republiky
Komentář na facebookovém profilu k vítězství Ester Ledecké v superobřím slalomu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka si koupil byt ve Vyškově a plánoval pomoct tamní ČSSD. Ale narazil. Oni ho nechtějí
Už tuto neděli si budou sociální demokraté volit nové vedení. Menší města, která se už připravují na komunální volby, tak s napětím na výsledky čekají. Například i ve Vyškově, v bývalé baště ČSSD, kde strana získala v posledních komunálních volbách jednatřicet procent voličů. Loni v parlamentních volbách to však bylo pouze osm a půl procenta. Bývalý premiér Sobotka by proto politickou kariéru rád restartoval právě zde, jenže ve Vyškově o jeho služby nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu
Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpském lyžování Ester Ledecká odmítala v dějišti her poskytovat novinářům rozhovory, které jsou podle jeho názoru i pro ni velmi přínosné. Za svá slova byl od některých fanoušků mladé sportovkyně velmi kritizován. Podle některých je její hlavní cíl soustředit se na vítězství. A možná měli pravdu, Ledecká totiž překvapila celý lyžařský svět a vyhrála olympijské zlato v super-G. „Tím, že Ester Ledecká vyhrála olympijskou super-G na lyžích, se nic nemění,“ trvá na svém Bureš a znovu tak dráždí fanoušky sportovkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Brně protestovali odpůrci zákona o zbraních. Do ulic vyšli i prvorepublikoví četníci a vojáci v historických uniformách
Happeningem proti novele zákona o zbraních protestovali dnes jeho odpůrci v podchodu pod brněnským nádražím. Na místě byli prvorepublikoví četníci nebo vojáci v různých historických uniformách. Také jejich činnost prý novela zákona omezí, řekl ČTK iniciátor petice Bohumil Straka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Exposlanec Martin Komárek porovnal problémy Andreje Babiše s těžkostmi Billa Clintona
Někdejší poslanec hnutí ANO Martin Komárek se způsobem sobě vlastním vyjádřil k různým obviněním, která míří na premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Raději se podívejte sami. Komárek na několika řádcích mimo jiné srovnal Andreje Babiše s americkým prezidentem Billem Clintonem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis premiéru Babišovi
Dopis, který hodnotí státní soudní praktiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pehe si přeložil Zemanovy výroky takto: Mnoho z pisklounů jsou evidentně frigidní klimakterické staré panny, které jen piští
Český politolog Jiří Pehe se tentokrát ve svém blogu na Aktuálně.cz zaměřil na prezidenta Miloše Zemana, který v TV Barrandov reagoval na dopis několika desítek křesťanů papeži Františkovi, v němž ho žádají, aby neprodlužoval setrvání Dominika Duky v jeho církevní funkci. Jsou to podle něj prý „pisklouni“, kteří jen piští. „To jsou ty pištící osobnosti z ‚dolních deseti miliónů‘, které prezident vzývá, když potřebuje hlasy. Teď už je nepotřebuje, takže ať laskavě přestanou pištět,“ přeložil si po svém Zemanova slova Pehe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Redaktor Českého rozhlasu naháněl ve Sněmovně Okamuru. Ten ho obvinil z účelové kampaně. A věc má tuto dohru
Redaktor z veřejnoprávního Českého rozhlasu Ondřej Golis, který mimo jiné pátral i po autorech dezinformací v nedávných prezidentských volbách, teď předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru rozpálil pořádně do běla, když se ho snažil zastihnout v Poslanecké sněmovně s otázkou ohledně jeho výzvy na zavedení dne k uctění obětí holokaustu, který ale již patnáct let existuje. Okamura, jenž se podle redaktora k vyjádření příliš neměl, si poté stěžoval na to, že Český rozhlas vede proti hnutí SPD intenzivní kampaň, která má za cíl zabránit přímé i nepřímé účasti SPD na sestavování vlády. „Nechutný zážitek ze Sněmovny,“ napsal hned v úvodu svého komentáře na facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To už je hodně silné kafe! Šafr se bouří kvůli útokům na protidukovské aktivisty
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se vyjádřil ke kauze katolických aktivistů, kteří v dopise žádají papeže Františka, aby neprodlužoval mandát českého arcibiskupa Dominika Duky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Státní zástupci - moc z řetězu utržená
Úvaha nad nebezpečnou činností státních zástupců. V právním demokratickém státě je moc zákonodárná, soudní a výkonná na sobě nezávislá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Czexit?!
Aktuálně se u nás rozehrála taková hra: Uměle si vyrob a zastřel svého nepřítele. Tím nepřítelem se pro část společnosti stal Czexit. Tohle není text ani na podporu Czexitu, ani proti němu. Tohle je o uvádění mýtů na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik Kotrba: Je jen jediný způsob, jak ČSSD zachránit!
Mediální analytik Štěpán Kotrba, jenž má v současné době pozastavené členství v ČSSD, se právě k této straně vyjádřil na stránkách MF Dnes. Cílem sociální demokracie má být podle jeho slov socialismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zákulisní rozbuška Svatopluk Němeček. Prý může ovlivnit volbu šéfa ČSSD
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) může paradoxně ovlivnit sjezd ČSSD. A to kvůli odvolání šéfa ostravské fakultní nemocnice Svatopluka Němečka. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Odejděte! To je jediná naděje
Hamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Havlisté prolezli jako rakovina celou společností. Banda sluníčkářů obsadí cizí budovu a „elity“ včetně Babiše jim jdou na ruku. Toto se stane i vám... Soused Kliniky hovoří
ROZHOVOR Stanislav Jánský má trvalé bydliště na Praze 3 již 16 let a bydlí jednu minutu chůze od takzvaného sociálního centra Klinika, které provozují lidé navázaní na levicově extremistické, autonomistické, anarchistické a squatterské hnutí. „Klinika bude odrazem naší společnosti. Buď se nám podaří vzít si zemi zpátky od nikým nevolené „občanské společnost“ a pak by měla Klinika rychlé řešení. Nebo nás naopak „občanská společnost“ stáhne do chaosu západní Evropy. Pak bude mít každý občan nějakou Kliniku vedle svého bydliště. Buď ve formě agresivních imigrantů, nebo nějakých poblázněných anarchistů,“ říká Jánský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sjezd velkých očekávání
ČSSD v neděli zahajuje a končí svůj jednodenní sjezd, který má řešit mnoho problémů, které se v této straně nastřádaly za posledních sedm let. A zejména pak v posledních dvou letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČZU: Rebranding projektu iZUN.eu
U příležitosti 10 let fungování projektu iZUN.eu, jenž je hlavním projektem ČZU MEDIA z.s., bylo přistoupeno ke změně corporate identity (CI) výše zmíněné studentské organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Současná situace vyžaduje zvýšené investice do obrany
Ministryně obrany Karla Šlechtová se zúčastnila zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu. Jedním z hlavních témat bylo sdílení břemene, tedy dostatečné a mezi státy vyvážené vynakládání prostředků na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Černé na bílém. Máme dokumentaci ke skandálu údajné spolupráce Corbyna s StB. A co s tím má společného Babiš?
Jak rychle vypukl skandál ohledně údajné spolupráce britských labouristů Jeremyho Corbyna s československou Státní bezpečností, tak rychle dostává zcela jiné rozměry. To, že stávající šéf britské Labouristické strany Jeremy Corbyn v 80. letech bývalého století vědomě spolupracoval s československou Státní bezpečností (StB) a dostával za to peníze, řekl bývalý příslušník StB Ján Sarkocy, který ve Velké Británii působil pod krytím jako diplomat s krycím jménem Dymič.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Zajímavé čtení, ty závěry Nejvyššího kontrolního úřadu
Toto by se chtělo říci, kdyby to však nebylo spíše k pláči. Už jen ten fakt, že podle médií velmi pracovitá vláda projednává dne 14. 2. 2018 zprávu NKÚ ze dne 30. 11. 2015, je k vyvození osobní zodpovědnosti! Ale je vlastně zcela logické, proč nebyl zájem tuto zprávu projednávat. V prvé řadě by totiž museli zodpovědnost vyvodit sami ministři a premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Exposlanec Martin Komárek porovnal problémy Andreje Babiše z těžkostmi Billa Clintona
Někdejší poslanec hnutí ANO Martin Komárek se způsobem sobě vlastním vyjádřil k různým obviněním, která míří na premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Raději se podívejte sami. Komárek na několika řádcích mimo jiné srovnal Andreje Babiše s americkým prezidentem Billem Clintonem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice na podporu kardinála Dominika Duky
My, občané České republiky, vyjadřujeme svou podporu a stavíme se za prodloužení mandátu kardinálu Dominiku Dukovi, arcibiskupu pražskému, primasi českému!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zásadní slova ústavního právníka k výroku slovenského soudu o Babišovi a jeho údajné spolupráci s StB. Je tu jedna velká pochybnost
ROZHOVOR „Pro mě to nemá žádný význam. Navíc první, co budeme na sjezdu řešit, není, jestli půjdeme do vlády, ale jakého budeme mít předsedu,“ říká v rozhovoru pro PL.cz ústavní právník a také delegát sjezdu ČSSD Zdeněk Koudelka o výroku slovenského soudu ohledně Andreje Babiše. Podle něj je pochybné, že se vůbec slovenský Ústavní soud zabýval ústavní stížností Ústavu paměti národa. „Platí totiž, že státní orgány při výkonu státní moci ústavní stížnost podávat nemohou. Takže rozhodnutí Ústavního soudu opravdu vstoupí do dějin. Jindy by jinou ústavní stížnost stoprocentně odmítl,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Podporujeme kardinála Duku
Prohlášení Platformy evropské civilizace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg praštil do stolu a podává trestní oznámení
Bývalý předseda TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se pro server Aktuálně.cz rozmluvil o táboru v Letech. Podle jeho slov z něj šla strašlivá tíseň. Rozhodl se tedy podat trestní oznámení na poslance Miroslava Roznera (SPD), jenž koncentrační tábor nazval neexistujícím pseudokoncentrákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Koalice se stranou ANO pro záchranu demokracie
V současné povolební konstelaci nemáme, coby sociální demokraté, žádnou dobrou variantu. Pouze jednu špatnou a další ještě horší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Laciné nálepkování – goebbelsovská metoda
Mravokárci z tak zvaných demokratických stran náramně často v poslední době používají k očernění svých názorových odpůrců pojem „extrémisté“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mladé lidi budou školit o demokracii Wollner z ČT a Bakalovi redaktoři?! Petr Žantovský vysílá zásadní výzvu ministerstvu...
TÝDEN V MÉDIÍCH V probíhajícím sporu o Český rozhlas se nehraje o svobodu slova, ale o vliv na zpravodajství jako v České televizi. Petr Žantovský v tom vidí analogii se situací z období televizní krize, kdy politici kapitulovali a předali Kavčí hory do rukou tamních redaktorů. Mediálního analytika rovněž zaujalo, že se rozjíždí program, v jehož rámci bude šéfreportér ČT Marek Wolner a lidé z Bakalovy party jezdit po Česku a školit studenty o demokracii. Moc by ho zajímalo, jestli na to bývalá ministryně školství Kateřina Valachová vypsala výběrové řízení a jak k tomu došlo, že zvítězily zrovna Evropské hodnoty nově vedené pornohercem Jakubem Jandou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pár hodin před volebním rychlosjezdem ČSSD. Jak jsou rozdané karty?
Analýzu před nedělním půldenním sjezdem ČSSD přináší MF Dnes. Jak uvádí, do taktiky před volbou nového předsedy významně promlouvá vyjednávání o vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: O cvičení v nové tělocvičně na porodnici je velký zájem
Novinka pro nastávající maminky v porodnici Pardubické nemocnice se hned od začátku „chytla“. O těhotenské cvičení v nově vybudované tělocvičně přímo v budově porodnicko-gynekologické kliniky je mezi ženami značný zájem. Po třech týdnech provozu se ukazuje velkou poptávku mezi budoucími rodičkami, proto se zanedlouho nabídka cvičebních lekcí rozšíří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanova přímluva za Duku svědčí podle historika o propojení moci
Zamýšlená výzva prezidenta Miloše Zemana papeži Františkovi, aby prodloužil mandát kardinálu Dominiku Dukovi, je potvrzením propojení kardinála na politickou moc. ČTK to řekl církevní historik Jaroslav Šebek. Svědčí o tom podle něj nejen kontakty Duky se současným prezidentem, ale i s jeho předchůdcem Václavem Klausem. Pražský arcibiskup kardinál Duka nestojí nad politickou mocí, ale je s ní velice úzce provázán, řekl Šebek ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Hnutí pro Prahu 11 - k smíchu, nebo pláči?
K zastupitelům z řad Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) mám mnoho výhrad, jedno se jim ale musí nechat: člověk se s nimi nenudí. Škála emocí, které vzbuzují, je totiž skutečně pestrá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
O funkci předsedy ČSSD se před sjezdem přihlásil osmý uchazeč
O funkci předsedy sociální demokracie se krátce před nedělním sjezdem, který bude vybírat nové vedení po špatném výsledku v podzimních sněmovních volbách, přihlásil osmý uchazeč. Straníkům dnes oznámil úmysl kandidovat Jiří Sokol ze Slatiňan. V dopisu pro členy sociální demokracie, který má ČTK k dispozici, Sokol píše, že mezi ostatními kandidáty nevidí nikoho, kdo by byl schopen zabránit dalšímu propadu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Tmavá čokoláda může obsahovat kadmium
Tmavá neboli hořká čokoláda je nejen oblíbená, ale i považována za zdravou. Testy dánské spotřebitelské organizace Forbrugerradet Tank odhalily, že může obsahovat nežádoucí kadmium, minerální oleje i karcinogenní a mutagenní polyaromatické uhlovodíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Okamura by asi neměl číst
Možná budoucí prezident se rozepsal o velmi ožehavém tématu. Vždycky jsem byla toho názoru, že je zvrhlé odsuzovat lidi jen za názor nebo výroky - a to jakékoliv. Dneska se to děje. I text či vyslovený názor může být trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pozdrav STEMu delegátům sjezdu ČSSD
Upozorňoval jsem v posledních měsících následujících po volbách několikrát, že seriózní a obvykle dosti přesné agentury pro výzkum veřejného mínění, budou přicházet s jinými čísly, charakterizujícími volební preference sociální demokracie, nežli jsou čísla neumětelské agentury CVVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Členem vlády může být obviněný
Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obviněný člověk nesmí vykonávat ústavní funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura: Každá, i malá regulace ze strany EU, je pro nás nepřijatelná
Komentář na facebookovém profilu k novele zákona omezující legální držení zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Modernizace Náchodské nemocnice začne již letos na jaře
Obrovské problémy s tendrem na modernizaci Náchodské nemocnice, které způsobila předchozí garnitura Krajských politiků, jsme vyřešili za méně než rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Na Plzeňsku byly zadrženy dva kamiony plné migrantů. Řidiče bude stíhat policie
Celkem 35 cizinců včetně 11 děti, které v pátek večer zadrželi policisté v kamionech při nelegálním převozu přes Českou republiku na Plzeňsku, bude převezeno do zařízení pro zajištění cizinců. Zadržení řidiči kamionů a jejich spolujezdci jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michal Kobza: Část ČSSD na straně pravdy a lásky
Nemuseli jsme dlouho čekat a někteří vlivní funkcionáři ČSSD oblečeni do luxusních měšťanských kostýmů sundali opět škrabošky. Po katastrofálním propadáku strany, při kterém ČSSD obdržela pouze 7,27 %, se někteří lidé z řad ČSSD přiklonili k nesmyslné podpoře pravdoláskářů. Smrtící dělová rána směrem k voličům byla vyslána od Bohuslava Sobotky a hejtmana pardubického kraje Martina Netolického, kteří veřejně podpořili Jiřího Drahoše na prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V každém z nás je kus sportovce: Letiště Praha se zapojilo do podpory českých sportovců v Jižní Koreji
Cesta za zlatou medailí začíná mnohdy na letišti. Proto se také Letiště Václava Havla Praha připojilo k podpoře českých sportovců v Jižní Koreji a vytvořilo sérií tří virálních videí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se pokusí ČSSD přesvědčit, aby šla do vlády s Babišem. Zatlačí i na "okamurizaci" strany
Prezident Zeman promluví k členům ČSSD na mimořádném sjezdu strany, který se uskuteční v neděli v královéhradeckém kulturním domě Střelnice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.2.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Dolejš: Okamura by se měl za své výroky o romském holokaustu omluvit. Ne se vymlouvat. Jinak...
Komunisté poprvé po takřka 29 letech podrží vládu – vládu Andreje Babiše (ANO). Místopředseda KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru pro deník Právo konstatoval, že komunisté již odmítají stát v koutě. Jedním dechem však odmítl, že by komunisté vstupovali do vlády. Zdá se mu nepředstavitelné, že by strana, která chce překonat kapitalismus, vládla v jistém okamžiku s druhým nejbohatším kapitalistou České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česká republika se úspěšně prezentovala na veletrhu v Tel Avivu
Významný dvoudenní veletrh cestovního ruchu pro oblast středomoří - International Mediterranean Tourism Market (IMTM) přivítal ve dnech 6. – 7. 2. 2018 na 25 500 návštěvníků. Veletržní expozice České republiky pod záštitou agentury CzechTourism patřila mezi největší lákadla, a to nejenom co do velikosti výstavní plochy, ale i pestrosti nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jestli ČR nesplní cíl NATO, bude to ostudné, prohlásila Šlechtová na bezpečnostní konferenci v Mnichově
Ministryně obrany Karla Šlechtová by byla ráda, kdyby Česko naplnilo dvouprocentní cíl obranných výdajů, který si dala Severoatlantická aliance; pokud by tomu tak nebylo, bylo by to podle ní celkem ostudné. Její resort, který přebrala po Martinu Stropnickém, musí prý začít plánovat lépe než dosud, uvedla Šlechtová pro ČTK na mnichovské bezpečnostní konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Kam směřuje náš sport
Český sport není v dobré kondici a zatím se mu na lepší časy neblýská. V souvislosti s nedostatkem finančních prostředků a zvyšujícím se počtem byrokratických klacků pod nohama v klubech a oddílech, přestal sport fungovat úplně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsmana ČEZ ve východních Čechách oslovilo více než 800 zákazníků, vyhověl 99 z nich
Ombudsman Skupiny ČEZ, který před více než osmi lety jako první v energetickém sektoru České republice začal sloužit zákazníkům, se dosud zabýval podněty více než 6 tisíc klientů. Jen ve východních Čechách to bylo 836 podnětů zákazníků. Nejvíce podnětů dlouhodobě směřuje do oblastí smluvních záležitostí a měření odebrané elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kotková (TOP 09): Budoucnost je v projektové výuce
Nezáleží na tom, jak to nazveme - projektová výuka, aktivní učení, moderní vzdělávání. Styl výuky, o kterém učitelé i děti tvrdí, že je zábavný, poučný. Způsob výuky, který hlásal už i nám známý Jan Amos Komenský. Škola hrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Dočekal: Kus ze-mě keramičky Jany Mikyskové
K nejstarším řemeslným dovednostem člověka patří keramika. Má historií započatou v pravěku. K její užitkové formě pak esprit keramiků a sochařů přidal formu uměleckou. Rozvíjené spolu s technickými možnostmi a posilované proudem tvůrčího umu svých původců, jdou obě formy dějinami. Svědčíce o potřebě a oblibě u člověka přítomnosti, žijí dosud. Snad s dobrou vyhlídkou do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Zveřejněna vodítka WP29 k transparentnosti
Další neoficiální překlad materiálu Pracovní skupiny WP29 zveřejnil na svých webových stránkách Úřad pro ochranu osobních údajů. Tentokrát se jedná o praktický návod a vysvětlení nové povinnosti transparentního zpracování osobních údajů podle GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Češi a reklama 2018
Výzkum slaví již čtvrtstoletí od první vlny šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Maršíček (KSČM): Opatření k posílení vnitřní bezpečnosti
Policie ČR vedle personální nedostatečnosti nedisponuje potřebným materiálně-technickým vybavením pro efektivní boj proti novým bezpečnostním hrozbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Makrlík: Babiš mě rozhodně neplatí. Ale musím se ho stejně zastat. Ve svých letech se ničeho nebojím
Soud o to, zda Babiš byl či nebyl agentem ,nebo jiným spolupracovníkem Státní bezpečnosti socialistického státu, zcela opomíjí skutkovou podstatu kauzy spočívající v tom, jaké informace podával Babiš oficiálním státním orgánům, bez ohledu na jeho postavení v bezpečnostní struktuře státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Únor 2018: Za svobodu a demokracii! Proč? Protože je ztrácíme
Neumím si představit, že bychom bez povšimnutí minuli tragické výročí sedmdesáti let od násilného ovládnutí země komunisty. Každou totalitu považuji za odpornou, a svoboda a demokracie pro mne nejsou prázdné pojmy. Nepochybuji, že tak to má většina lidí u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Alois Rašín – diletant ministrem financí
Na nové stokoruně v limitované emisi se má skvět portrét prvního československého ministra financí Aloise Rašína. Čím se Alois Rašín, který zemřel 18. 2. 1923, tedy před 95 lety, vlastně zasloužil o stát, že má být jeho podobizna opět na bankovkách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: CzechYourTalent lovil talenty ve Velké Británii
Projekt asociace ABSL a CzechInvestu cílí na mladé lidi s dobrou jazykovou výbavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Presumpce viny se v naší politice přestává nosit
Nějak se nám to v té politické kultuře obrací. Namísto presumpce viny stále více zaznívá presumpce neviny. Otázkou je, proč asi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Rozhlasoví lovci zvonů si v Třeboni připsali ojedinělý úlovek
Už 10 let vysílá Český rozhlas České Budějovice pořad Hlasy jihočeských zvonů. Nyní náš rozhlasový tým zaznamenal dva unikátní zvony. Nacházejí se věži kaple Schwarzenberské hrobky v Třeboni. Zvony budou ohlašovat poledne celý příští týden na jihočeské frekvenci 106,4 FM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Klasické předváděčky na ústupu, šmejdi se přesouvají na internet
Výsledky kontrol provedených v roce 2017 potvrdily, že klasické předváděcí akce jsou na ústupu. K porušení zákona došlo u 29 % všech kontrolovaných předváděcích akcí v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: ÚVVH konečně ustaven
Demokracie je v nebezpečí. Protože každý jeden volič v ČR má stejný hlas, hlas stejné váhy. A to není, jak nedávno zcela pregnantně zdůvodnila pí P. Procházková, možné. Proto, podle neoficiálních informací z utajených zdrojů ministerstva, byl konečně ustaven Úřad pro validitu voličského hlasu (zkráceně ÚVVH).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Do českých regionů míří stále více zahraničních turistů
V roce 2017 dosáhl podíl mimopražských regionů na celkových příjezdech do hromadných ubytovacích zařízení necelých 36 procent. Návštěvnost rostla téměř ve všech krajích rychleji než v hlavním městě. V devíti krajích jsme se u procentuálního nárůstu dočkali dokonce dvouciferného čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD by se měla účastnit vlády s hnutím ANO, říká bývalý poslanec Jičínský
Doyen sociální demokracie Zdeněk Jičínský se den před sjezdem strany rozhovořil pro Lidové noviny. Podle jeho slov by sociální demokraté měli přijmout politické reálie a jít s hnutím ANO do vlády. Řekl také to, že není účelné trvat na presumpci viny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Britská média komentují aféru Corbyn, líčí "šokující" podrobnosti
Aféra kontaktů vůdce britských labouristů Jeremyho Corbyna s československou tajnou policií má i dnes prominentní místo na stránkách britského tisku. Deník The Sun označil tvrzení „bývalého sovětského špiona“ Jána Sarkocyho o Corbynových vazbách na StB za šokující, deník The Daily Telegraph otiskl informace o skandálu na první straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Kosovo je Srbsko
Před deseti lety, 17. února 2008, došlo v rozporu s mezinárodním právem k jednostrannému vyhlášení samostatnosti Kosova. Vyhlášení samostatnosti Kosova bylo porušením rezoluce č. 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999. Stalo se tak proti vůli srbského státu. Následně byly desetitisíce Srbů vyhnáno ze svých domovů. I dnes jsou Srbové v Kosovu vražděni, vyháněni. EU i NATO opět jen mlčí...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Blansko připravuje den otevřených dveří v ambulanci klinické logopedie
Ambulance klinické logopedie 1 zve všechny zájemce na den otevřených dveří. Proběhne ve čtvrtek 8. března. Logopedky nabízejí i orientační vyšetření dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): STAN by měli požadovat předložení čistého lustračního osvědčení
Konzervativní strana vyzývá hnutí STAN k přehodnocení rozhodnutí jednat o podmínkách podpory vlády ANO 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
GAČR pořádá semináře pro pracovníky grantových oddělení
Grantová agentura ČR zve do Prahy, Brna a Plzně na seminář pro uchazeče k soutěžím s počátkem řešení v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stropnický prozradil, koho by si přál za partnera v německé vládě
Český ministr zahraničí Martin Stropnický by si přál, aby na postu šéfa německé diplomacie zůstal Sigmar Gabriel. K Česku má podle něj dobrý vztah. Stropnický to dnes řekl ČTK a České televizi na mnichovské bezpečnostní konferenci. Setrvání Gabriela v úřadu ale pozorovatelé za příliš pravděpodobné nepovažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude
HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma přivítal někdejšího ministra financí za ODS Vlastimila Tlustého. A ten se před kamerou pořádně rozjel. Prezidenta Miloše Zemana obvinil, že jedná protiústavně, premiér v demisi Andrej Babiš se podle jeho názoru změnil v krotkou kočku a ČSSD prý platí za to, že zradila své voliče. Vedle této diagnózy české politické scény si Tlustý neodpustil ani šťouchanec do novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle je Sobotkův polibek smrti, poukazuje Jaroslav Plesl
Už zítra se koná očekávaný mimořádný sjezd sociálních demokratů, který se uskuteční v Hradci Králové. Expremiér a bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se ho prý nezúčastní a odmítá také podpořit konkrétního kandidáta na předsedu strany. „Chovanec svou práci dělal dobře, ať rozhodne úsudek delegátů,“ uvedl v rozhovoru pro Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Ministr Brabec by měl hájit životní prostředí, nikoliv velký průmysl
Reakce předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dany Balcarové na výroky ministra Richarda Brabce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Klavír značky Förster ozdobí foyer Národního technického muzea
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Ostrava získalo z odúmrtě klavír pocházející z dílny věhlasného saského výrobce hudebních nástrojů Friedricha Augusta Förstera. Nástroj byl vyroben v první polovině 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum pořádá veřejnou diskuzi Petra Pitharta a Jána Čarnogurského: Čtvrtstoletí od rozdělení
Národní muzeum volně navazuje na debatu Václava Klause a Vladimíra Mečiara z prosince roku 2017 a při příležitosti výročí 25 let od rozdělení Československa připravilo jedinečnou diskuzi Petra Pitharta a Jána Čarnogurského. Ti stáli v letech 1991–1992 v čele dvou národních vlád společné federace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): 10 otázek a odpovědí k Lesnímu koupališti
O dalším osudu Lesního koupaliště se tak bude rozhodovat až po volbách na podzim. Pevně věřím, již bez účasti pana Batthyányho a spol..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Obrana koupí speciálním silám nové útočné pušky
Ministerstvo obrany plánuje koupit vojákům ze speciálních sil nové útočné pušky AR-15. Nahradí stejný typ pušek, které dosud specialisté používají v zahraničních operacích. Na dotaz ČTK to sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení Ministerstva obrany. Celkem by měli dostat 350 kusů nových zbraní za asi 64 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Centrum města omezením dopravy pouze umrtvíte
Pokud si někteří politici myslí, že když v menším městě zkomplikují v centru dopravu nebo dokonce vytvoří jen pěší zóny, tak tam budou lidi radostně korzovat a nakupovat v roztomilých krámcích, pletou se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu meziměsíčně vzrostly
V prosinci 2017 se vývozní a dovozní ceny meziměsíčně zvýšily o 0,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 2,8 %, dovozní ceny o 4,2 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 101,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Politka, hospoda, politikaření, večírky, „pátá kolona“ USA v Praze... Vše, co chcete vědět o Janu Hamáčkovi, možném šéfovi ČSSD. Nejen od zdrojů ze strany
Současný místopředseda ČSSD a kandidát na nejvyšší stranickou funkci Jan Hamáček je stranickými kolegy často přirovnáván k současnému předsedovi německé SPD a bývalému předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi. Pro nedokončené vzdělání, sklony k opilství, ale hlavně kvůli fanatickému „eurohujertví“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
OECD hodnotila životní prostředí ČR. Vystoupení české delegace na oponentním jednání v Paříži bylo úspěšné
Ve středu dne 14. února 2018 se uskutečnilo v sídle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj v Paříži v historii členství České republiky v této významné organizaci, sdružující 35 hospodářsky nejvyspělejších států světa, v pořadí již třetí hodnocení politiky, stavu a vývoje životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Honusek (STAN): Národ tobě
„Národ sobě II“, tak nazvala Jana Bendová svůj článeček v časopisu Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SVS: V Brně se konal Česko-Slovenský seminář zaměřený na zdravotní problematiku včel
V aule Veterinární a farmaceutické univerzity Brno se minulý týden uskutečnil 5. Česko – Slovenský seminář zaměřený na zdravotní problematiku včel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Mírové rozdělení Československa patří k unikátním událostem v moderních dějinách
Předmluva Jiřího Weigla k publikaci Institutu Václava Klause č. 40: Rozdělení státu - 25 let České a Slovenské republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Duka je podezírán, že se podbízí mocným, přesto dopis papeži nepodpořím, oznámil disident Kroupa a přidal důvody
Někdejší předseda ODA, filozof a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze, která v současné době hýbe katolickou církví v Česku. Katoličtí aktivisté totiž dopisem žádají papeže Františka, aby neprodlužoval mandát kardinálu Dominiku Dukovi. Za Duku se pak jiní katolíci postavili, mimo jiné orodovat u papeže chce i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Politika, hospoda, politikaření, večírky, „pátá kolona“ USA v Praze... Vše, co chcete vědět o Janu Hamáčkovi, možném šéfovi ČSSD. Nejen od zdrojů ze strany
Současný místopředseda ČSSD a kandidát na nejvyšší stranickou funkci Jan Hamáček je stranickými kolegy často přirovnáván k současnému předsedovi německé SPD a bývalému předsedovi Evropského parlamentu Martinu Schulzovi. Pro nedokončené vzdělání, sklony k opilství, ale hlavně kvůli fanatickému „eurohujertví“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist