Oficiální zpravodajská média

Bakalovský bloger: Ester Ledecká patří do pražské kavárny. Bez ní bychom jeli domů bez zlaté medaile
Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Nebýt této mladé dámy, tak si Česká republika neodveze ze zimních her v Koreji jedinou zlatou medaili. Publicista Bohumil Sláma připomíná, že Ledecká vlastně vzešla z tzv. pražské kavárny, kterou tolik opovrhuje prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ester Ledecká není stádní, úředníkům se nelíbí. Přestaňte volat po větší podpoře sportu, akorát by se ty peníze rozkradly, vzkazuje Markéta Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová je proslulá svými nekompromisnímu názory, se kterými tentokrát zamířila do oblasti sportu. Rozčílilo ji totiž, že o ní někteří říkají, že je populistka. „Ja vám ukážu, co je populismus, sáhnu vám na Ledeckou. Stát by na sport neměl dát ani korunu,“ rozjela se ekonomka na svém blogu na iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslancům by se nemělo tolik přidávat. Babišův návrh má podporu u SPD i Pirátů
Záměr jednobarevné vlády Andreje Babiše (ANO) v demisi na zpomalení růstu platů vrcholných politiků by mohl mít ve Sněmovně šanci na schválení. Zbrzdění navyšování platů nachází podporu například u Pirátů a u hnutí Svoboda a přímá demokracie. Hlasy jejich poslanců by spolu s hlasy poslanců ANO k přijetí normy v dolní parlamentní komoře stačily. Jakub Michálek dal za Piráty najevo, že jsou ochotni tuto snahu podpořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Desítky lidí si v Praze připomněly oběti komunistického režimu
Několik desítek lidí si dnes odpoledne na Staroměstském náměstí v Praze připomnělo oběti komunistického režimu. Shromáždění do centra Prahy svolala platforma Bez komunistů.cz. Uspořádala ho v předvečer 70. výročí převzetí moci komunisty v tehdejším Československu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech
O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hodně. Málokdo ale ví, kdy přesně byl tábor otevřen, jak fungoval a tak podobně, zkrátka, řada lidí nemá o tomto táboře základní informace. Na internetu se šíří text, který tato fakta shrnuje. Jak to tedy s táborem bylo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Co jednou z huby vypustíš…
Od představitelů kulturní sféry by člověk očekával, že se budou vyjadřovat kulturně. Od pracovníků mediální sféry navíc zasvěceně, znajíce přitom význam použitých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Republikáni plánují investovat do výstavby, kultury a dopravy
Chceme vrátit Brnu jeho význam, krásu a pohodu bydlení i oživit turistiku a kulturní život města a jeho obyvatel. Investovat pro lidi, protože si jich vážíme a to Brňanů i návštěvníků města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech
Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve Skautském institutu v Praze veřejnou diskuzi k budoucí možné podobě a roli Památníku Lety u Písku nazvanou Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech u Písku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Kateřina Valachová poslouchala Miloše Zemana a koulela očima. Pak nám vyprávěla o etice ČSSD
HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka si do pořadu Horké téma pozval k rozhovoru bývalou ministryni školství Kateřinu Vlachovou. Ta na kameru popsala, jak se teď, pod novým předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem a jeho zástupcem Jiřím Zimolou, promění ČSSD. Došlo i na debatu o sestavování vlády. Prozradila navíc, že když slyšela na sjezdu ČSSD v Hradci Královíé mluvit prezidenta Miloše Zemana, tak v jednu chvíli koulela očima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nenechme si ukrást Jednotu! Ubrání družstevníci tradiční obchody?
Nad Jednotou Vsetín stále visí Damoklův meč. Družstevníci se i nadále brání snaze společnosti COOP JEDNOTA OBCHODNÍ o převzetí kontroly nad tradičním maloobchodním družstvem. Vzájemné osočování a placené inzeráty v novinách teď vystřídala spíše právní bitva o budoucnost Jednoty. Bez ohledu na aktuální spory však Jednota Vsetín vykročila ke změnám, které mají vést ke stabilizaci družstva a jejímu dalšímu rozvoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Prosba o zmírnění dopadu exekucí
Otevřený dopis pro pana prezidenta Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Ředitel ŘSD se mě nezbaví, dokud obchvat Znojma nebude hotový
Tento týden proběhl první letošní kontrolní den na stavbě znojemského obchvatu, kde se aktuálně pracuje na úseku od kasárenské po únanovskou křižovatku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Drahoš přednášel gymnazistům: Nespokojenost je hybná síla pro budoucnost. Proč bych měl své příznivce přesvědčovat, aby nebyli zklamáni?
Reportáž ze setkání neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se studenty pražského Gymnázia Jana Nerudy přinesl server Info.cz. Drahoš mimo jiné uvedl i to, že nikdy nelitoval toho, že do prezidentské volby šel. Pohovořil také o nepřátelství obou táborů příznivců – drahošovců a zemanovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Velký rachot…
Je to necelých čtyřicet let, co veřejný prostor ČSSR ovládl složitý pojem „Soubor opatření ke zdokonalování soustavy plánovitého řízení národního hospodářství“, zkráceně zvaný „Soubor opatření“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Trojice europoslankyň vyvracela studentům mýty, které se šíří o EU. Za čtrnáct let jsme se prý nenaučili, jak se v ní chovat
REPORTÁŽ Chcete euro? „Jakmile euro nebude pro lidi přijatelné, je to z mého pohledu riskantní věc.“ Chcete czexit? „Nejvíc googlovaný pojem po zveřejnění výsledků referenda o brexitu bylo: Co je to Evropská unie?“ To si opravdu Evropská komise myslí, že teroristé páchají trestné činy s legálně drženými zbraněmi? „Některé části směrnice jsou dobré, některé mizerné.“ Tři europoslankyně z různých frakcí Evropského parlamentu – Olga Sehnalová, Michaela Šojdrová a Kateřina Konečná – diskutovaly se studenty na semináři „Fakta vs. mýty o EU“ v Olomouci. Středoškoláci chtěli vědět i to, zda v Bruselu někomu vadí, že náš prezident jezdí do Ruska a do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09: Výzva občanům. Nezapomínejte na únor 1948
TOP 09 vyzývá všechny občany, kteří cítí zodpovědnost za budoucnost, aby si tento víkend připomněli události roku 1948 na veřejných akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hrají si na ochránce lidských práv, přitom šíří antisemitismus. Práva dnes mají teroristé a vrazi, ale Židé ne. Spisovatel Vondruška místo ideologie řadí historická fakta
ROZHOVOR Ve dvou na sebe navazujících rozhovorech bude o tomto víkendu hovořit spisovatel a historik Vlastimil Vondruška o tom, co si prožil židovský národ a jak hanebně se vůči němu chovali nejen křesťané, ale později i ateisté a muslimové. Udivuje ho, že v dnešní době, kdy se různé národy omlouvají za genocidu kdekomu, se nikdo neomluvil Židům. Naopak ti, co si hrají na ochránce lidských práv, šíří antisemitismus. Za nesmírnou ostudu považuje, že Hnutí za bojkot, stažení investic a sankce proti Izraeli bylo nominováno na Nobelovu cenu míru. Nemíní vést polemiku prostřednictvím ideologie, proto řadí historická fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dienstbier hrozí Hamáčkovi: Jestli příliš ustoupíte Babišovi, bude vás to stát křeslo
Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) se domnívá, že příliš velké ústupky hnutí ANO Andreje Babiše by mohly stát nového předsedu ČSSD Jana Hamáčka křeslo šéfa strany. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených
TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohodlných serverů a také monopolním pořadem Newsroom ČT24, v němž si Česká televize vyřizuje účty s každým, kdo se jí nelíbí, se jako cenzurními zásahy zabývá Petr Žantovský v přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. Varuje před zužováním internetového prostoru i komunikace mezi lidmi přes internet. Přitom si klade otázku, kdo je ten, kdo stále všechno posuzuje, kde je úřad nějakého vrchního cenzora nebo analytika, který rozhoduje o tom, co se smí, nebo nesmí mailem dopravovat nebo komunikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura je někdy na přes hubu. Kdyby hloupost nadnášela… No fuj paní Merkel, že se nestydíte vydírat a vyhrožovat za problémy, které jste způsobili! Poslanec KSČM hovoří
ROZHOVOR „Už nyní je Evropská unie jinou, než když jsme tam vstupovali, a referendum je jediné oprávněné řešení omezení suverenity členských států. Na Lisabonu se zbaběle podepsal jak prezident Klaus, tak premiér Topolánek, a to bez referenda, a nenávratně nám tak vzali část pravomocí a ubrali sílu hlasu v EU. Nový pokus pana Junckera je jen pokusem vytvořit základ úřednické federace, ulehčující si práci,“ říká místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Ptákem roku se stal sýček obecný. Přijďte se na něj podívat do zookoutku
Od ptáka roku 2017, jímž Česká společnost ornitologická loni vyhlásila datla černého, přebírá pomyslnou korunu pro rok 2018 vzácný a ohrožený sýček obecný. Na jednu z našich nejmenších soviček se můžete přijít kdykoli podívat do našeho zookoutku v Malé Chuchli, v němž bydlí dokonce pár těchto drobných nočních tvorů – Sisina a Fanda, které odchoval člověk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Proč by nám stát měl brát další čtyři procenta z vydělaných peněz?
Komentář první místopředsedkyně ODS na facebookovém profilu k chystaným změnám daňového systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Únorový výlet
Neočekávám, že se místní, euro-unijní a podobná média zmíní o tom, že 23. února se v Ruské federaci připomíná Den obránců vlasti, do roku 2002 znán jako Den Rudé armády. Také den chlapů. Je to státní svátek. Proto blahopřeji všem, kteří plní své povinnosti, dodržují přísahu a jsou věrni své zemi, zdraví a radost. Tu musely mít tento den v roce 1918 oddíly Ruské gardy, když zvítězily nad vojsky císařského Německa u Narvy a Pskovu. Na skutečnosti nemění nic propaganda, zmiňující se o mýtu, ani přepisovatelé historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Idea československé státnosti
Existovala před 100 lety smysluplná alternativa k vytvoření Československa? Nebylo snad založení naší první republiky historickým omylem? I takové otázky zazněly na semináři nazvaném Idea československé státnosti: Historické konflikty, podstata založení Československa a jeho mezinárodní odkaz v hlavní budově Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Protiústavní proces...
Ústavní soud svým nálezem ze dne 13. 2. 2018 a III. ÚS 1920/17 prohlásil, že moje loňské zatčení bylo protiústavní. Byl jsem odsouzen v kauze, která nese analogické prvky kauzy, kde jsem byl od 13. 9. 1997 do 31. 7. 2007, to jest 13 let, šikanován justicí v kauze, která se zapsala do novodobých dějin české justice jako "Ostuda Uzunoglu” (výraz nebožtíka Pavla Dostala).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Co dál se zdravotnickými prostředky?
Medicína je podnikání. V některých oblastech, jako je estetická chirurgie to nikoho nepřekvapí a živí Kenové a Barbíny jsou toho živým příkladem. Jenže medicína má také velmi silný sociální rámec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Novela má omezit mandát šéfů úřadů, náměstků a ředitelů sekcí
Jmenování některých státních úředníků pouze na dobu pěti let by se podle připravovaného návrhu novely služebního zákona mělo nově týkat míst vedoucího služebního úřadu, náměstka pro řízení sekce nebo ředitele sekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Se studenty a veřejností o Evropské unii
Ve zcela zaplněném Divadle na cucky v Olomouci včera poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová diskutovala se svými kolegyněmi Kateřinou Konečnou a Michaelou Šojdrovou o tom, jak funguje Evropská unie, jak pracuje Evropský parlament a svých aktivitách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Novorozeným dětem pomůže nová lampa
Klaudiánova nemocnice díky firmě Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav pořídila novou fototerapeutickou lampu na novorozenecké oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Žádné změny ve vyplácení výsluhových náležitostí se nepřipravují
V poslední době začaly mezi vojáky kolovat informace, že se od roku 2020 bude měnit systém vyplácení výsluhových náležitostí. Údajně by se výsluhy měly snížit nebo vyplácet jen po dobu pěti let u mužstva, poddůstojníků a praporčíků a deseti let u důstojníků. Podobná tvrzení nejsou pravdivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Po Velikonocích proběhne opět velký jarní úklid
Dnem „D“, kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek, zejména v přírodě, je výhodné brzy na jaře, kdy jsou odpadky dobře vidět. Organizátoři ovšem vybízejí ke včasné registraci akce na www.UklidmeCesko.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš osobně poblahopřál generálu Bočkovi k 95. narozeninám
Předseda vlády Andrej Babiš osobně poblahopřál v Národním technickém muzeu generálmajorovi Emilu Bočkovi k 95. narozeninám a poděkoval mu za jeho odvážné činy v bojích ve druhé světové válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj plánuje údržbu a rozvoj majetku i po roce 2020
Pardubický kraj je zřejmě největším správcem realit na tomto území. Do jeho majetku patří přes tři tisíce kilometrů silnic II. a III. třídy, budovy nemocnic akutní péče a dalších zdravotnických zařízení, 380 budov škol, devět zařízení sociálních služeb, budovy kulturních institucí i samotného krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Naše podmínky pro podporu vlády platí
Aktuální vyjádření předsedy STAN Petra Gazdíka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rudý Klement, osudy válečných nevěst i nevyjasněná smrt Jana Masaryka. ČT připomíná Únor 1948
Letos Česká televize připomene hned několik zásadních historických milníků. Prvním z nich je Únor 1948, kdy se před sedmdesáti lety během jednoho týdne rozhodlo o více než čtyřicetileté budoucnosti Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Historik Blažek: Únor 1948 se s dneškem nedá srovnat. Tehdy komunisté mučili, unášeli a zavírali
Historik Petr Blažek v rozhovoru pro server Forum24.cz popsal, co se dělo v únoru 1948, když komunisté na čtyřicet let uchvátili moc, kterou nehodlali pustit z ruky. Aby si ji udrželi, byli i naši komunisté ochotni zabíjet své spoluobčany skrze mašinérii vykonstruovaných soudních procesů. Ale jak to všechno začalo? A hrozí něco podobného i dnes?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ty islamofobe, nadávají s oblibou čeští intelektuálové. Petr Hampl jim připomíná krvavou historii této nálepky a hovoří o nacismu
To, že Česká republika je svobodnou a demokratickou zemí, je podle sociologa Petra Hampla jen báchorka, která stále více ztrácí na přesvědčivosti. Podívejte se sami, jak k tomuto názoru Hampl dospěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: V čítárně u zoofila
Sedím v klubové místnosti jednoho pražského tenisového oddílu. Vnuk má individuální trénink, on říká individuálku. Čekám na něj, čta. „Svár obviňovačů a omlouvačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Prostě jen dobrý byznys a pochybné vzory
Svět celebrit vládne. Prostředků a možností, jak vytvořit celebritu, je v dnešní době nepřeberné množství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Josef Mrázek: Mzdy a platy a financování veřejného zdravotnictví, důchodů a dávek
Tímto článkem chci upozornit, že nízká cena práce, která vznikla tím, že nebyl nijak kompenzován zánik benefitů poskytovaných za komunistů místo části mzdy, má za následek nejen špatné mzdy a platy, ale také nízké důchody, dávky v mateřství a potíže veřejného zdravotnictví. Uvádím také, jak se to dá napravit. Začínám od financování zdravotnictví jako příkladu, že místo hledání, jak zvyšovat spoluúčast v rozporu s Ústavou ČR, měly být už dávno zachyceny nevyplácené části mzdy, které unikají do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Musíme sami určovat, na co evropské peníze použijeme
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 23. února zúčastnil neformální Evropské rady v Bruselu. Společně s dalšími evropskými lídry řešil způsob volby nového předsedy Evropské komise či snížení počtu europoslanců po brexitu. Na okraj bruselského summitu se český premiér setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Slušný novinář tomu říká pravda, zhodnotila Šafrova redaktorka Hovorková produkci ČT. Stížnosti fanoušků prezidenta na mainstream jsou prý lživé
Komentátorka serveru Forum24.cz Johana Hovorková se rozepsala o tom, jak prezident Miloš Zeman kritizuje veřejnoprávní Českou televizi. Nova, Prima i Barrandov jsou pro Babiše se Zemanem v pořádku, konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Děkuji všem za podporu
Komentář na facebookovém profilu ke své rezignaci na post hejtmanky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Unie přidá na migraci, my dostaneme o to méně. Toto k tomu sepsal Luboš Palata
O tom, že Česká republika dostane méně peněz v rámci každoročních dotací z Evropské unie, píše v dnešním vydání MF Dnes zvláštní zpravodaj z Bruselu Luboš Palata. „Unie přidá jiným na migraci,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa pro Plzeňský kraj provedla v roce 2017 téměř 732 000 preventivních vyšetření
Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj (KVSP) v loňském roce řešila mezi závažnými nákazami mj. výskyt ptačí chřipky, tularemii u uhynulého zajíce a atypickou klusavku u ovcí. V oblasti dobrých životních podmínek a pohody zvířat provedli úřední veterinární lékaři cca 400 plánovaných a neplánovaných kontrol. V oblasti hygieny potravin se KVSP v rámci mimořádných akcí zaměřila na kontroly kebabů a také dozor v souvislosti s tzv. fipronilovou kauzou. Důsledné kontroly KVSP přinesly meziroční nárůst výběru pokut v Plzeňském kraji takřka na trojnásobek – na více než 1 milion Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj podpořil putovní výstavu UJEP Rok 1918 na Ústecku
V atriu Filosofické fakulty UJEP se 28. února od 15 hodin uskuteční vernisáž výstavy ke stoletému výročí založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Halík účtuje s Dukou: Narozeninová party Vratislava Mynáře, ovčáčkovský páter Badal. A také Zeman, Klaus a Ringo Čech...
Kněz Tomáš Halík se na názorové straně dnešního vydání MF Dnes zamyslel nad současným stavem katolické církve. Rozepsal se i o dopisu, v němž katoličtí aktivisté brojí proti kardinálu Dominikovi Duka a žádají v něm papeže, aby mu neprodlužoval mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Skupina senátorů napadla u Ústavního soudu konkurenci exekutorů, věřitelé by si prý neměli vybírát k vymáhání pohledávek exekutora dle libosti
Skupině senátorů se nelíbí, že si věřitelé mohou vybrat k vymáhání pohledávky kteréhokoli exekutora. Napadli u Ústavního soudu ustanovení exekučního řádu, které tento stav určuje. ČTK to dnes za skupinu členů horní komory sdělil Miroslav Nenutil (ČSSD). Pokud by soud návrhu na zrušení části zákona vyhověl, měla by se podle senátorů zavést místní příslušnost exekutorů. Dlužníkům by se tím mohly snížit náklady na vymáhání jejich dluhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Puchalský: Hájíme zájmy Přerovanů proti Dětem Země
Historický exkurs do začátků plánu na stavbu D1 kolem Přerova. Výčet dopisů, memorand, slibů i „prošvihnutých termínů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Někdejší poradce Zemana Šlouf bude mít dnes pohřeb ve Strašnicích
Ve strašnickém krematoriu se dnes rodina a přátelé rozloučí s někdejším vlivným členem sociální demokracie Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana zemřel před týdnem po dlouhé těžké nemoci ve věku 69 let. Prezident se pohřbu nezúčastní, mluvčí Hradu Jiří Ovčáček informoval, že pošle květiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Krokodýlí slzy západních politiku nad Sýrií
V posledních dnech se někteří vrcholní politici Západu pohoršují nad útoky syrské armády, nebo jak oni módně říkají, syrského režimu B. Asáda, na civilisty ve městě Ghúta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek pohovořil v rádiu o své zkušenosti se státními zástupci. Co předvádějí kolem Čapího hnízda ho proto vůbec nepřekvapuje
Luboš Xaver Veselý přivítal v sobotním Pressklubu na Frekvenci 1 senátora a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Ten se na rozhlasových vlnách důrazně zastal premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Podal svůj pohled na trestní stíhání Andreje Babiše. Čunek má za to, že v první řadě nejde o farmu Čapí hnízdo, ale o zcela něco jiného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Když je šerif bit
Proč Babiš neodstoupí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): 57 nových sociálních bytů bude k dispozici do konce roku
Kompletní přestavbou šesti bytových domů v majetku města vznikne bezmála šest desítek nových sociálních bytů pro rodiny s nízkými příjmy a osoby v bytové nouzi. Jedná se o další projekt zařazený do Integrovaného plánu rozvoje území Liberec – Jablonec nad Nisou (IPRÚ), jehož nositelem je město Liberec. Výstavbu bude město tedy financovat pomocí dotací z fondů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vtipná kaše u Pavla Šafra. Okamura s Roznerem komentují hokej
Čeští hokejisté v souboji o olympijský bronz prožili krušné chvíle. Především ve druhé třetině zápas připomínal pověstné vystoupení sedláků u Chlumce. Situace na ledě nebyla v jistých okamžicích ani trochu povzbudivá. A tak se server Pavla Šafra Forum24.cz bavil mimo televizní obrazovku. Zrodilo se video, ve které poslanci SPD Tomio Okamura a Miloslav Rozner komentovali hokejové utkání Česka s Koreou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pohřeb Miroslava Šloufa. Dorazil Nejedlý, přivezl kytici. Za sebe, ne za prezidenta
Političtí souputníci, rodina a přátelé se dnes před polednem ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze rozloučili s lobbistou a někdejším vlivným členem sociální demokracie Miroslavem Šloufem. Bývalý poradce Miloše Zemana zemřel před týdnem po dlouhé těžké nemoci ve věku 69 let. Dlouholetí sociální demokraté, kteří přišli, postrádali na pietním rozloučení představitele nynějšího vedení strany. Hrad zastupoval na pohřbu poradce prezidenta Martin Nejedlý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vydírání přes peníze EU?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu výzvu kancléřky Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Praha přivítá úspěšné české olympioniky tradičně na Staroměstském náměstí
Staroměstské náměstí se stane jako již tradičně dějištěm přivítání a oslav úspěšných českých sportovců. Slavnostní akce s bohatým doprovodným programem začne v pondělí 26. února v 15.00 hodin, slavnostní příjezd olympioniků se očekává kolem 17. hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Začíná se rýsovat nové vedení ČSSD. Uspět může i mladá hvězda mezi hejtmany
Sjezd ČSSD minulý týden vybral do čela předsedu Jana Hamáčka a jako jeho prvního místopředsedu Jiřího Zimolu. Zbylí místopředsedové pak budou voleni na sjezdu 7. dubna. A do čela strany mají podle serveru Novinky.cz našlápnuto i politici s rozdílnými názory na účast ve vládě či na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf české diplomacie se zúčastní schůzky ministrů zahraničních věcí zemí Visegrádské skupiny a Střední Asie
Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se zúčastní setkání zemí Visegrádské čtyřky se zeměmi Střední Asie, které se bude konat 27. února 2018 v Budapešti. Hlavními tématy budou migrace, ekonomická spolupráce a nová strategie EU pro Střední Asii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Liberálové jsou zděšeni z Macrona kvůli imigrantům. Nejsou všichni teroristé, křičí z jeho vlastní strany
Francouzský prezident Emmanuel Macron naštval své spolustraníky z vládní strany En Marche!. Důvodem je návrh nové francouzské imigrační normy. Na prezidenta se totiž sype kritika, že předkládaný dokument je až příliš přísný, vláda to však odmítá. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených
TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohodlných serverů a také monopolním pořadem Newsroom ČT24, v němž si Česká televize vyřizuje účty s každým, kdo se jí nelíbí, se jako cenzurními zásahy zabývá Petr Žantovský v přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. Varuje před zužováním internetového prostoru i komunikace mezi lidmi přes internet. Přitom si klade otázku, kdo je ten, kdo stále všechno posuzuje, kde je úřad nějakého vrchního cenzora nebo analytika, který rozhoduje o tom, co se smí, nebo nesmí mailem dopravovat nebo komunikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Dotační programy podpoří rodiny, seniory i dobrovolníky
?Kraj vyhlašuje programy pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na podporu rodiny, aktivní činnosti seniorů a dobrovolnictví. Žádat o dotace mohou spolky i neziskové organizace. Podávání žádostí je přitom jednodušší, protože žadatelé se zaregistrují v elektronickém systému a listinné podklady mohou doručit následně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Kolekce šperků pro Archeopark Pavlov je nominována na Czech Grand Design
Archeopark Pavlov se může pochlubit rozšířenou nabídkou suvenýrů, a ne ledajakou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Žádné slušné jednání nemůže začínat výhrůžkou
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření kancléřky Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Britský poslanec se omluvil Corbynovi za tweet o stycích s StB
Britský konzervativní poslanec Ben Bradley, který v příspěvku na sociální síti Twitter obvinil šéfa labouristů Jeremyho Corbyna z vědomé spolupráce s agentem československé Státní bezpečnosti (StB), se za svůj výrok omluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Muzeum Karlovy Vary: Nová expozice přivítala desetitisícího návštěvníka
?Muzeum Karlovy Vary deset měsíců po otevření nové stálé expozice, která přibližuje dějiny města a regionu zážitkovou formou, přivítalo desetitisícího návštěvníka. Stalo se tak ve středu 21. února, kdy si vstupenku zakoupila rodina Škardových z Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V Bruselu je dnes více rudého extremismu než v KSČM, říká Martin Konvička. Gauneři, mafiáni, vyděrači. Buď bude pokojný rozchod, nebo válka, vše ostatní jsou jen kecy
ROZHOVOR „Hitlerovo Německo řešilo své ekonomické potíže válkami, současná Evropská unie je chce vyřešit občanskou válkou a zničením úplně všeho, co bylo Evropanům po staletí svaté,“ varuje aktivista Martin Konvička. Vyhrožování a tresty pro státy, které odmítají podílet se na přerozdělování migrantů, označuje za přístup gaunera, mafiána, případně okupační mocnosti. V rozhovoru současně řekl, že podřizovat se vydírání, abychom náhodou nezchudli, je postoj otroka a bezprávného tvora, nikoliv hrdého občana. Kurz současné Evropské unie podle něj začal omezováním státní suverenity, pokračuje omezováním svobody a skončí ožebračením většiny občanů a ovládnutím země agresivním islámem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Badatel: Babiš nejspíš skutečně věří, že před rokem 1989 nedělal nic špatného
Letos si připomínáme sedmdesát let od chvíle, kdy komunisté v naší zemi uchvátili moc. Tu si po dalších více než čtyřicet let podrželi, protože nemalá část společnosti se rozhodla spojit s komunistickou stranou svůj společenský vzestup a kariéru. K takto uvažujícím lidem patřil i dnešní premiér v demisi Andrej Babiš. Historik Radek Schovánek má za to, že dnešní český premiér věří, že před rokem 1989 nedělal nic špatného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - konečně svědci (6. část)
V projednávání obžaloby proti Shahramu Abdullahovi Zadehovi (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaným u Krajského soudu v Brně vznikla po provedení hlavního líčení dne 5.prosince 2017 (nepočítám 2 hodiny z 6.prosince 2017 za účelem odročení) velmi dlouhá přestávka. Pokračování nařídil soud až na dny 21.-23.února 2018. K „folkloru“ tohoto řízení patří neočekávané odročování, které postihlo i tento blok jednání: až na konci prvního dne oznámil předseda senátu, že další jednání odročuje na pozítří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Andrej Babiš nás chce vrátit zpět
Komentář na facebookovém profilu k personálním změnám na ministerstvech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo
REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v Praze uspořádala Nadace Železné opony. Hovořilo se hlavně o případu Rokytka a Slezák, který Česku „zajistil“ další mezinárodní ostudu. Zazněly i stížnosti na pořady veřejnoprávní televize, na „matadora“ Moravce. Podle příspěvků na semináři musí v ČT Miroslav Kalousek hovořit jak Stalin úplně ke všemu. Mladé novinářské pirani prý nemají žádný smysl pro cit. Podle předsedy Syndikátu novinářů Adama Černého, který se neopomněl otřít o ParlamentniListy.cz, jsou na vině události v TOP hotelu Praha pořadatelé a s poskytnutím pomoci je to u novinářů prý sporné...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Ústí nad Orlicí dohledal údaje o vlastníkovi, narozeném v roce 1858
Na odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí se obrátila zemědělská společnost se žádostí o zjištění neznámého – nedostatečně identifikovaného vlastníka čtyř pozemků, které leží v katastrálním území a obci Sopotnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Novinář BBC tvrdí, že se stal v Československu terčem komplotu
Zahraniční zpravodaj britské stanice BBC John Simpson tvrdí, že se v komunistickém Československu stal terčem milostného komplotu, aby mohl být zatčen v Maďarsku a donucen „podepsat nějaká prohlášení“. Simpson to řekl rozhlasové stanici BBC Radio 4. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Historik klidní vášně: Nechte už té hysterie kolem ruského zasahování do voleb
Historik Jan Rychlík vyzval na svém blogu na serveru Aktuálně.cz k tomu, aby došlo ke skoncování s hysterií kolem ruského zasahování do voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Veterán ČSSD: Co to dnes mají lidé za úroveň? Třicet let po sametu tu vládne nenávist a vulgarita. Dnes zvolí každého, kdo chce vyhánět cikány. Sobotka je slušný chlap
ROZHOVOR „Téměř třicet let po sametu jsme na tom tak, že morálka, mravnost, spravedlnost, poctivost, upřímnost nehrají žádnou roli. Tady hrají roli nabubřelost, okázalost, vulgarita,“ podivuje se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý senátor za Jablonecko František Vízek. „Čím si získal voliče Okamura? Nenávistnou kampaní. V České republice je to bohužel tak, že když se objeví nějaká Janáčková nebo Čunek, kteří jdou do volební kampaně s nějakým heslem typu, že je třeba cikány vystěhovat, tak mají jistotu zvolení. I kdyby byli kdokoliv. Nechápu, že Češi ve druhé dekádě jednadvacátého století mají takovéto hodnoty, že tihle lidé vyhrávají,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policejní prezidium přijalo srbskou delegaci
Policejní prezidenti České a Srbské republiky debatovali nejen na aktuální policejní témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Návrh SPD o odpovědnosti úředníků za majetek vláda asi odmítne
K zákonnému posílení odpovědnosti zástupců státu za svěřený majetek, jak je navrhli poslanci hnutí SPD Tomia Okamury, se vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi postaví možná záporně. Zaujetí nesouhlasného postoje doporučují kabinetu podle podkladů pro jeho úterní schůzi vládní legislativci. Předloha uvádí, že zástupci státu by museli majetek České republiky spravovat s péčí řádného hospodáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Od Slováků se můžeme v mnohém inspirovat
První zahraniční služební cesta ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové logicky vedla k našim nejbližším sousedům na Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky obdržel gratulace z 61 zemí
Prezident republiky Miloš Zeman po znovuzvolení v přímé volbě obdržel dosud více než devět desítek zahraničních gratulací, celkem z 61 zemí z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rok 1918 připomene rekonstrukce návratu Masaryka a další akce
Odhalováním pomníků legionářům nebo připomínkami bojů si letos Československá obec legionářská (ČsOL) připomene 100. výročí od konce první světové války a založení Československa. V plánu je také třeba rekonstrukce návratu prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka do vlasti. ČTK to řekli tajemník Československé obce legionářské Milan Mojžíš a tajemník projektu Legie 100 Jiří Charfreitag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na jarní Floru Olomouc se slevou Vlak
Jarní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc se koná od 26. do 29. dubna. Na největší a nejstarší květinovou výstavu u nás se můžete svézt vlakem na výhodnou jízdenku Vlak Flora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš potřebuje sehnat aspoň někoho důvěryhodného, kdo pro něj jednou zvedne ruku. Pak bude na čtyři roky vymalováno, obává se komentátor Pečinka
Komentátor Bohumil Pečinka se na serveru Reflex.cz rozepsal o prvních vyjednáváních o vládě mezi někdejšími koaličními partnery z hnutí ANO a sociální demokracií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident NKÚ jednal s velvyslanci zemí EU o spolupráci kontrolních institucí
Při každoročním setkání prezidenta NKÚ s velvyslanci zemí Evropské unie a představiteli Ministerstva zahraničních věcí a zástupcem Evropské komise představil prezident NKÚ hostům aktivity úřadu na mezinárodním poli. Řeč byla hlavně o úspěchu NKÚ na posledním kongresu EUROSAI, který se konal v Turecku v květnu roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Daně musí být hlavně jednoduché a přehledné
Komentář na facebokovém profilu k návrhům ministerstva financí na změny daňového systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Nunes prezidentem, McGovern ředitelem CIA? Proč
R. McGovern, někdejší vysoký činitel CIA, při mnoha a mnoha příležitostech prokázal, že je osobou s vysokou morální integritou a člověkem čestným a inteligentním. S radostí by jej na čele tohoto úřadu přivítali všichni analytikové tohoto úřadu, kterým jde jejich současné zneužívání pro cíle politické hodně proti srsti. S ním na čele CIA bychom získali poctivou zpravodajskou agenturu, což je to, co v tuto chvíli tak postrádáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist