Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.295x, což odpovídá cca 119.750-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Když se setkali Trump a Merkelová a pak vidíte některé záběry, Angela byla zděšená... Expert odhaduje další vývoj kolem USA a přidává pojem „černá labuť“
REPORTÁŽ Je Donald Trump nevypočitatelný a nebezpečný? Význam Evropy slábne a starý kontinent „končí“. Zájem Ameriky se obrací do indicko-pacifické oblasti. To zaznělo na veřejné besedě s PhDr. Pavlem Hlaváčkem z Katedry politologie a mezinárodních vztahů Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Přítomní se seznámili s pojmem „černá labuť“ a při příležitosti ročního působení nového amerického prezidenta byli obeznámeni s tím, proč si Američané obrazně řečeno sypou popel na hlavu a jak daleko jsou jejich elity vzdálené od reality a běžných obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček se Zimolou získali podporu pro jednání s Babišem, chtějí pět křesel ve vládě
Na cestě k vládě ale leží spousta překážek, sociální demokraté a ANO mají rozdílné názory na řadu programových priorit.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:36, zobrazit podobné
ČSSZ: Fyzický útok na zaměstnankyni okresní správy v Rakovníku řeší policie
Ve středu 14. března napadl klient zaměstnankyni oddělení nemocenského pojištění Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) Rakovník, prudce ji udeřil do hlavy. Na místo byla přivolána Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD chce pět ministrů, o konkrétních resortech zatím nediskutuje
Vedení ČSSD zatím nediskutovalo o tom, o jaká ministerstva by se měla strana ucházet při jednáních o vládě s hnutím ANO. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček novinářům po dnešním zasedání předsednictva ČSSD řekl, že by za důstojné považoval obsazení pěti resortů. Usilovat by podle něj strana měla o ministerstva blízká svému programu, ale také o ta, kde má hnutí ANO střet zájmů. Jeho slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slovenský novinář Eugen Korda bez obalu: Babiš je obluda, která przní český jazyk
Slovenský novinář Eugen Korda si v krátkém videu na DVTV Apel stěžoval na to, že slovenští a čeští novináři musí celé roky trpět sprosté urážky politiků, jednou je říká slovenský premiér, jindy zase český prezident. „Slyšíme je i od mnoha jiných volených zástupců občanů. A my? Mlčíme,“ zahájil své sdělení českým občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská kaviareň: To, co se dnes děje, je bod odrazu
Na dnešní shromáždění „Praha - Za slušné Slovensko, za slušné Česko“ na Václavském náměstí v 17 hodin se chystá přes 4000 lidí a další rychle přibývají
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiše svrhne ulice, Havel s nimi zůstane, tvrdí známý publicista
Publicista Karel Steigerwald srovnal protikomunistické protesty občanů z roku 1989 s letošními demonstracemi proti prezidentovi Miloši Zemanovi, premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a proti komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi. Dospěl k názoru, že Andreje Babiše čeká pád. Zato myšlenky prvního českého prezidenta Václava Havla zůstanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek zaútočil na Zemana: Ty už nemáš žádnou budoucnost!
Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek znovu usadil proti generálnímu řediteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi a způsobem sobě vlastním okomentoval celou řadu témat. O studentech, kteří i proti němu uspořádali výstražnou stávku, se vyjádřil jako o chudáčcích. A Miroslav Kalousek (TOP 09) se neudržel. Zlobil se zřejmě až tolik, že se dopustil i pravopisné chyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Němeček (ODA): Když dotace škodí
Šest tisíc toastových chlebů za hodinu bude brzy chrlit nová linka pekárny Penam, která spadá do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. A to díky 100milionové dotaci, kterou firma obdrží z fondů Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dostali jsme se do bodu, odkud není bezbolestného návratu, varuje Markéta Šichtařová
Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že česká ekonomika se přehřívá. Nejhorší prý je, že se už nedá zabránit pádu, který nás bude bolet. Ekonomka také ukázala na viníka problémů, které nás čekají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Archeologové objevili v Hradci Králové pozůstatky pevnostní pekárny
Archeologickým průzkumem, který provádí Muzeum východních Čech v Hradci Králové, byla na počátku roku 2018 odkryta střední část kavalíru č. XXXIII – souvisle dochované základy ze smíšeného řádkového lícovaného zdiva a nízké zbytky cihelného zdiva nadzemních částí. Jedinečná část pevnostního objektu se nachází přímo pod plánovaným parkovacím domem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Česká města lákají investory na prestižním realitním veletrhu
Dnešním dnem vrcholí veletrh MIPIM, největší evropská přehlídka nemovitostí a investičních příležitostí, jejíž 29. ročník probíhá ve Festivalovém paláci francouzského Cannes od úterý 13. března. V konkurenci desítek evropských metropolí a regionů o pozornost zahraničních investorů usilovala také tři největší česká města Praha, Brno a Ostrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO se postará o energetiku nejvýše položených lázní v Česku
ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO, se bude starat o energetické hospodářství v lázních Karlova Studánka, které se nacházejí ve výšce 800 metrů nad mořem na úpatí Pradědu na Bruntálsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec Foldyna k jednáním o vládě: Babiš je pořád trestně stíhaný, takže...
V pražském Lidovém domě se dnes odpoledne sešlo užší vedení sociální demokracie. Předseda strany Jan Hamáček bude ostatní lídry ČSSD informovat o postupu vyjednávání o vládě s hnutím ANO. Členové předsednictva před schůzkou novinářům řekli, že se především chtějí o vyjednáváních o kabinetu dozvědět víc, než vědí dosud z médií. Hnutí ANO ve středu informovalo, že až do 10. dubna bude o spolupráci jednat jen se sociálními demokraty. Jejich menšinový kabinet by měla podporovat KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šlechtová navrhne vládě navýšení počtu vojáků na misi v Africe
Zhruba čtyři desítky vojáků se vrátily z mírové mise EU v africkém Mali. V národním památníku na Vítkově z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové vojáci převzali medaile. Armáda do budoucna plánuje počty vojáků v Mali zdvojnásobit. Pokud návrh projde vládou, mohlo by v Mali finálně působit až 120 příslušníků českých ozbrojených sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Předseda vlády podpořil petici za urychlení dostavby obchvatu České Lípy
Přivítal jsem zde již třetího premiéra, který prohlásil, že je tato dopravní stavba prioritou. U dvou předchozích vždy ze slibů sešlo a garantovaná pomoc se nekonala. Proto jsem se rozhodl požádat Andreje Babiše o podepsání petice za urychlení dostavby západního obchvatu České Lípy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přejeme Vladimíru Putinovi skvělý volební úspěch. Svět jej potřebuje
Vladimír Putin dokonale ovládá jemné předivo diplomacie, strategické předvídavosti, kterou doprovází rozhodnými, ale přesnými kroky. To není tlučhuba jako Trump, to není zmatená May, která vyhlašuje předčasné volby, aby získala více procent, aby je následně prohrála, to není do sebe zamilovaný Macron, který miluje šířit prsti nápadů, které ovšem těžko zrealizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Uvědomělost mladých? Nenechte se vysmát!
Čtvrtek 15. března 2018 se vyznačoval dvěma událostmi. První, že byla na území České republiky uskutečněna tzv. Stávka za demokracii a obranu ústavy, kterou původně v podobě výzvy sepsali „uvědomělí“ studenti pražské DAMU a prostřednictvím Facebooku se rozšířila mezi studenty škol po celé republice. Několik hodin před zahájením akce byla potvrzena účast více než 300 škol. Akce se ne zcela náhodou, koná den poté, co do ulic vyšli demonstranti vyjádřit svůj nesouhlas s chováním prezidenta Miloše Zemana a jiných politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 15. díl. Lži za války a v míru
Nejčastějším slovem dneška je slovo lež. Jsme obklopeni lží, kterou jedni nazývají „fake news“, druzí prostě „propaganda“. Lež je metoda moci. Ostatně vždy byla, nebuďme naivnější, než je nutno. Lhát se ovšem musí umět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výkonný výbor KSČM doporučil podpořit vznik vlády a tolerovat ji
Většina výkonného výboru KSČM dnes doporučila pokračovat v jednání s hnutím ANO, podpořit vznik případné nové vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, ať už bude složena pouze ze zástupců ANO, nebo i s účastí ČSSD, a pak ji tolerovat, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výbor KSČM doporučil podpořit vznik vlády a tolerovat ji. Diskuse byla bouřlivá, řekl Filip
O roztržce mezi KSČM a ANO ohledně odvolání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro dohled nad GIBS výbor nejednal.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Paroubek: Mýty kolem české ekonomiky
Podle médií se guvernér ČNB na setkání s podnikateli vyjádřil k českému hospodářství, tak jak to dělá ekonomický mainstream. Česká ekonomika prý roste poměrně robustně, ale zejména nad své možnosti a je nad svým potenciálem. A do jisté míry se přehřívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Občanská demokratická aliance (ODA): Když dotace škodí
Šest tisíc toastových chlebů za hodinu bude brzy chrlit nová linka pekárny Penam, která spadá do holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. A to díky 100milionové dotaci, kterou firma obdrží z fondů Evropské unie. Dotace pokryje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta se sešel s představiteli věznic
V budově Vazební věznice Liberec se setkal hejtman Martin Půta s řediteli věznic na území Libereckého kraje. Cílem diskuze bylo představit současný stav fungování jednotlivých institucí a předložit návrhy na zlepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Režisérka Nvotová: Slovensko je prohnilé, tamní politika má brutální kořeny korupce
Na letošním udílení Českých lvů sklízela úspěchy režisérka Tereza Nvotová, která měla nominaci na Českého lva například za dokument o kontroverzním slovenském expremiérovi Vladimíru Mečiarovi, nebo za film Špína, který je o sexuálním násilí. V rozhovoru pro přílohu Lidových novin Pátek se rozpovídala o tom, zda věří, že film může pomoci něco v politice a společnosti změnit, nebo také o vraždě novináře Jána Kuciaka a kampani #MeToo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Probudí se Rusko?
Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Neshodla se ani vláda
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu postoj vlády Andreje Babiše k návrhu novely protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senát se chce na dubnové schůzi zabývat politickou situací včetně výzvy studentů
Senát se pravděpodobně bude na dubnové schůzi zabývat politickou situací v ČR včetně dnešní výzvy studentů, aby důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí. Klub Starostů chce kvůli tomu připravit návrh usnesení horní komory. Vyplynulo to z reakcí představitelů senátorských frakcí na dotazy ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Shromáždění delegátů České komory autorizovaných inženýrů a techniků v roce 2018 se blíží
Dne 24. 3. 2018 se v hotelu Pyramida v Praze uskuteční Shromáždění delegátů ČKAIT (účast 200 delegátů), které je každoročním vyvrcholením práce Komory za předchozí rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Že se v ČT pořád mluví o Kalouskovi? Tito politici jsou prý na tapetě mnohem častěji
Prezident Miloš Zeman ve svém čtvrtečním vystoupení na TV Barrandov označil veřejnoprávní Českou televizi za televizi Miroslava Kalouska. Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský přišel s grafem, který ukazuje, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nebo ostatně i Miloš Zeman jsou v ČT zmiňováni mnohem častěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický na zasedání Rady pro zahraniční věci v Bruselu
Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický bude ČR zastupovat na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které proběhne 19. března 2018 v Bruselu. Mezi hlavní body agendy patří Ukrajina, konflikt v Sýrii, vývoj na Korejském poloostrově a role Iránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kandidát na pražského primátora chce zakázat reklamu na pohřební služby i kolem nemocnic
Za neetické a necitlivé pokládají poslanci KDU-ČSL reklamy na pohřební služby v blízkosti nemocnic, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky zaslal gratulaci nepálské prezidentce
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 16. března 2018 gratulační telegram Bidye Devi Bhandari, prezidentce Federativní demokratické republiky Nepál, v souvislosti s jejím opětovným zvolením do funkce prezidentky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar navštívil dvě požární zbrojnice v Libereckém kraji
Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil v doprovodu ředitele HZS Libereckého kraje plk. Luďka Prudila dvě požární zbrojnice, a to požární zbrojnici před plánovanou revitalizací v obci Rynoltice a požární zbrojnici, která prošla kompletní revitalizací v loňském roce v městysu Zdislava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor MF Dnes Plesl ke Slovensku: Fico to do zdi nenapálil. Vybral to bravurně. Kiska je úplně minusovej
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se rozepsal na svém facebookovém profilu k aktuálním tématům. Povšiml si například studentských demonstrací i situace na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Češi si 15. březen 1939 částečně zavinili sami
Okupace českých zemí nacisty byla hroznou událostí. Byl to jeden z nejhorších dnů v naší historii. O tom není sporu. Nicméně je třeba si zamést před vlastním prahem a chyb ze strany Čechů bylo dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
S.O.S. Dekorace jako jediná v Česku vyrábí výzdobu pomocí sedmiosé frézy
V české firmě S.O.S. Dekorace slouží k výrobě výzdoby unikátní sedmiosá fréza, která posouvá hranice toho, co je v oblasti dekorací možné. Hlavní událostí pro firmu jsou nyní blížící se Velikonoce, protože bude zajišťovat i výzdobu několika náměstí v centru Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Americký novinář Best si v souvislosti s vraždou Kuciaka vzpomněl na případ starý 11 let. Tehdy se říkalo...
Americký novinář Erik Best přidal další úhel pohledu na vraždu novináře Jána Kuciaka. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Samostatná faktura je špatně vymahatelná
Samostatná faktura bez právního podkladu, tj. smlouvy nebo objednávky nebo dalších důkazů, je po právní stránce špatně vymahatelná. Dlužníkovi je zapotřebí zaslat upomínku a předžalobní výzvu a nezapomenout na promlčecí lhůtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal o efektivitě protidrogové politiky
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pátek 16. března 2018 adiktologická centra v Praze a v Mníšku pod Brdy. V doprovodu národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila se zajímal o služby Kontaktního centra, Gambling ambulance i centra pro poskytování substituční léčby. Navštívil také terapeutickou komunitu a doléčovací centrum pro matky s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za dostavbu západního obchvatu na Českolipsku
Petice za urychlení přípravy a dostavby silnic I. třídy 1/9 Západní obchvat České Lípy – Nový Bor – Libchava
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šedivý o atentátu na Skripala: Stojí za tím Rusko, tvrdí
O tom, zda má NATO důkazy, že Rusko stojí za atentátem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, diskutoval v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Zároveň také hovořil o tom, zda Česko odsuzuje útok stejně ostře jako Francie, Německo či USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Celoevropská kontrolní akce na e-shopy zjistila 779 nevyhovujících potravin
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se zúčastnila koordinovaného kontrolního program EU se zaměřením na potraviny nabízené prostřednictvím internetu (CCP_eFOOD). Jednalo se o první akci koordinovanou na úrovni Evropské komise v oblasti potravin a jejím cílem bylo prověřit, zda e-shopy nenabízí potraviny, které jsou v rozporu s právními předpisy EU. Dalším cílem bylo zintenzívnit aktivitu členských států v oblasti dohledu nad e-commerce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman i Babiš nejsou pro mladé lidi sexy, tvrdí exposlanec Komárek
Exposlanec za hnutí ANO Martin Komárek se na svém webu KomarkovyNoviny.cz zamyslel nad tím, proč došlo k demonstracím proti prezidentu Miloši Zemanovi i za svobodu slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Se začínající sezónou farmářských trhů zahájí veterinární správa jejich kontroly
Již několik let spolu se začátkem jara začíná po celé České republice také sezóna farmářských trhů. Státní veterinární správa (SVS) tento způsob prodeje, který umožňuje nabízet produkty od lokálních výrobců, podporuje. Jelikož však venkovní způsob prodeje potravin s sebou nese zvýšená rizika, jsou prodejci pod dlouhodobým dohledem veterinárních inspektorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Za předčasné volby na Slovensku se demonstruje nejen v Bratislavě, ale i v Praze a v Brně
Stovky lidí se dnes vpodvečer sešly v horní části pražského Václavského náměstí. Se slovenskými vlajkami a transparenty demonstrují za předčasné volby na Slovensku. Policie odklání dopravu. Demonstrace byla původně svolána proti vládě Roberta Fica, který ve čtvrtek podal demisi. Nyní je tématem vyhlášení předčasných voleb. Zhruba 500 lidí se dnes ze stejného důvodu sešlo i v Brně. Na Slovensku však opět demonstrují tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Národní program reforem je obecný a vyhýbá se klíčovým opatřením
Piráti zaslali Úřadu vlády ČR připomínky k dokumentu Národní program reforem. Materiál vypracoval Úřad vlády pro Evropskou komisi a zabývá se v něm problémy ekonomiky, zdravotnictví, vzdělávání i inovací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Nechtějte nás rozesmát. Jsme zhnusené.“ Máme dopis jeptišek, který asi Tomáše Halíka ani lidovce nepotěší
Sestry trapistky přišly do Sýrie v roce 2005. Tato komunita několika sester pochází z italského kláštera ve Valsereně. Časem získaly pozemek severně od libanonských hranic v tzv. Údolí křesťanů v malé vesnici Azeir na půl cestě mezi městy Tartús a Homs, kde vybudovaly malý klášter a pomáhají obětem války. Ve svém dopise reagují na nařčení, že syrská armáda Bašára Asada masakruje civilisty, a hájí Asadův režim jako v současnosti jedinou možnou alternativu obrany před islamisty. Islamisté se maskují jako demokratická opozice a oficiální syrská vláda hájí křesťany i další syrské občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš slíbil 36 milionů korun na platy v protidrogové prevenci
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v rozpočtu najde 36 milionů korun na zvýšení platů v protidrogové prevenci. Babiš to dnes řekl po návštěvě středisek služeb pro závislé v Praze. Podle asociace nevládních organizací, které se péči o drogově závislé věnují, chybí ale dalších 30 milionů korun na navýšení počtu zaměstnanců a 20 až 30 milionů na dobudování sítě služeb ve všech regionech. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: Elektrotechnická fakulta vyhlásila soutěž, zaměřenou na výzkum Parkinsonovy choroby
Až do 20. května mohou studenti všech středních a vysokých škol v České republice a na Slovensku zaslat svá řešení do nové soutěže BiosignalChallenge 2018. Tu pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze, Neurologická klinika 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a společnosti HUMUSOFT a MathWorks. Účastníci soutěže budou detekovat Parkinsonovu chorobu pomocí řečových promluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jana Kotoučková: Už neplatí tvrzení týmu PRAHA SOBĚ, že Adam Scheinherr „zachránil jediný most s kubistickými prvky na světě – Libeňský most“
Ve čtvrtek 21. ledna 2016 Ministerstvo kultury zahájilo řízení, zda Libeňský most prohlásí za kulturní památku. Podnět dal A.Scheinherr z iniciativy Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a mluvčí ministerstva jeho iniciativu vyhodnotila jako důvodnou. Stalo se tak v období starostování Mgr. Jana Čižinského, člena KDU-ČSL a za ministrování Daniela Hermana také z KDU-ČSL. Pravděpodobně se tak stalo i za podpory radní pro kulturu Hany Třeštíkové, jejíž maminka Helena Třeštíková byla lednovou ministryní kultury v roce 2007 za KDU-ČSL jako nestraník. Zachování mostu žádaly i další organizace a spolky, k nimž se připojil i výbor ICOMOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Češka: Proč moudře investovat, když jde hloupě utrácet
Pokud by náš stát vedli skuteční hospodáři, využily by se peníze, na investice, rozvoj či umořování dluhů. Copak voliči neslyší, že rétorika hlav těchto stran mění tón jako mutující hoch v pubertě?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj inicioval vznik pracovní skupiny ke zpracování studie proveditelnosti severojižního kolejového diametru
Dnes se v brněnském sídle krajského úřadu uskutečnilo jednání zástupců Jihomoravského kraje a statutárního města Brna k přípravě podkladů pro zpracování studie proveditelnosti severojižního kolejového diametru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Nějak se nám to celkově nedaří
Komentář na facebookovém profilu k výši výdajů na obranu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
První jednání s Pákistánem o předávání odsouzených bylo úspěšné
Ve dnech v polovině března se v Islámábádu uskutečnilo jednání expertů Ministerstva spravedlnosti České republiky s pákistánskou stranou, jehož cílem bylo sondážní jednání k možnosti uzavřít smlouvu mezi Českou republikou a Pákistánskou Islámskou republikou o předávání odsouzených osob. Obě strany mají v tuto chvíli zájem na tom, aby byla smlouva uzavřena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Březen 1939 - totální selhání česko-slovenské armády
Žádný článek, věnovaný výročí německé okupace českých zemí, nevěnuje pozornost naprostému selhání česko-slovenské armády 14. 3. 1939 a okolnostem konce republiky. Je líčen čistě jako německé bezpráví. Níže uvedené okolnosti však naznačují, že Češi v rozhodujících okamžicích selhávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Mašírujem proti Zemanovi, za svobodu slova
Proč jdou proti Zemanovi? Proč se zastávají televize?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Hazardovat se životy lidí a provozem metra nebudeme
Představitelé Domu bytové kultury (DBK Praha, a.s.) obviňují město Prahu ze zlovolnosti, protože uzavřelo a chce odstranit stavbu zastřešení jižního výstupu ze stanice metra Budějovická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Benešova vila v Sezimově Ústí nabídne návštěvníkům pravidelné prohlídky
Doposud si mohli návštěvníci prohlédnout tuto významnou budovu jen v několika málo dnech v roce. To se ovšem změní již v dubnu tohoto roku díky memorandu, jehož podpisem se Národní muzeum zavázalo pomáhat Úřadu vlády v pravidelném zpřístupnění objektu jeho návštěvníkům, a to včetně vzdělávacích programů a komentovaných prohlídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jak jsou Češi spokojeni s demokracií? Nejvíc za celé roky, ukázal průzkum
Centrum pro výzkum veřejného mínění chtělo zjistit, jak jsou lidé spokojení s fungováním demokracie v České republice. Ukázalo se, že asi 60 procent dotázaných je s úrovní demokracie v naší zemi spokojeno. 36 procent lidí spokojeno není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Okrádání turistů bude kvůli malichernosti vlády pokračovat
Vláda nesouhlasí s naším návrhem efektivní obrany proti podvodným směnárnám, které prokazatelně okrádají turisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Příměstský tábor autodromu zve v létě nejen malé závodníky
Ani letošní letní prázdniny na mosteckém autodromu nevybočí z tradice. Pro děti ve věku od 6 do 15 let jsou připraveny dva týdenní turnusy příměstského tábora, v areálu i mimo něj na ně čeká spousta zábavy. Rodiče mohou své potomky přihlásit v termínu od 9. do 13. července nebo od 6. do 10. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poprvé zveřejněno. Našli jsme poslance, kteří ve Sněmovně za 130 dnů neřekli na mikrofon ani slovo
Je to zvláštní. Většina poslanců na dotaz, proč mají nízkou účast na hlasování, často mluví o tom, že jejich práce je jinde. Třeba na výborech. Nebo podvýborech. Nebo taky na komisích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zadržený Rus Nikulin nemá nárok na český azyl, potvrdil soud
Rus Jevgenij Nikulin, o jehož vydání usilují USA i Rusko, nemá nárok na humanitární azyl v ČR. Dnes to potvrdil pražský městský soud, který přímo v pankrácké věznici zamítl mužovu žalobu na nezákonnost rozhodnutí českého ministerstva vnitra, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Když se ve francouzských školách vyučuje dějepis, muslimské děti mohou odejít na chodbu a neposlouchat.“ Kulturoložka popsala dění v muslimském světě i přímo v Evropě
REPORTÁŽ „Mnoho současných komentátorů říká, že situace, kterou prochází současný muslimský svět, je srovnatelná s třicetiletou válkou v Evropě, kdy mocenské entity zneužily dvou znesvářených křesťanských táborů – katolického a protestanského – a šikovným manipulováním, různými zákulisními hrami způsobily boje trvající třicet let, které zpustošily Evropu. Totéž dle nich dnes zažívá muslimský svět v podobě sunnitsko-šíitské války,“ konstatovala na přednášce v Liberci kulturoložka a hebraistka Terezie Dubinová a zmínila i názor, že tato válka potrvá ještě dlouho a příštích deset let se dá očekávat velký chaos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vedení Seniorů ČR jednalo s hejtmany
Zástupci vedení Senioři ČR, z.s. děkují za setkání s hejtmany v rámci 10. Zasedání Rady asociace krajů, které probíhá ve dnech 15. a 16. března 2018 v Teplicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odvolací soud znovu zprostil viny bývalého primátora Českých Budějovic Thomu
Odvolací pražský vrchní soud dnes znovu osvobodil bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, který čelil obžalobě ze zneužití pravomoci. Vyhověl mužovu odvolání a změnil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, jenž mu uložil pětiletý trest, stejně dlouhý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí a povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu. Zprošťující rozsudek je pravomocný, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Snaha premiéra bez důvěry o odvolání ředitele GIBS je skandální
Snaha předsedy vlády bez důvěry Andreje Babiše o změnu ve funkci ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů je skandální a jeho dnešní chování na jednání výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny to jen potvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka Šabatová: Dámská kupé muže nediskriminují
Dámské oddíly ve vlacích nemohou výrazněji omezit přístup mužů k využívání vlakové dopravy, takže se nejedná o diskriminaci. Představují pouze šest vyhrazených míst v celém vlaku a využívají se jen v některých spojích. Podle ombudsmanky navíc dámská kupé sledují legitimní cíl zvýšit pocit bezpečí cestujících žen, tedy i zvýšit zájem žen o cestování vlakem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Data, která už státní správa má, by neměla být znovu zadávána
Piráti odmítají omezení přístupu k informacím o střetu zájmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Místopředsedou se stane Jaroslav Sixta
Novým místopředsedou Českého statistického úřadu bude Jaroslav Sixta, dosavadní ředitel sekce makroekonomických statistik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Symfonický orchestr Českého rozhlasu s Alexandrem Liebreichem
Výročím přední kulturní instituce, která byla slavnostně otevřena před 130 lety jako Nové německé divadlo a dnes figuruje v tuzemském hudebním životě pod názvem Státní opera Praha, je zčásti inspirován další program rozhlasových symfoniků. Jejich příští šéfdirigent Alexander Liebreich uvede skladby někdejšího hudebního ředitele jmenovaného divadla Alexandra Zemlinského i Leoše Janáčka, jehož hudebně dramatická díla ve slavné novorenesanční budově rovněž zněla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Herečka Kolářová: Mám podobné pocity jako v letech 1988 a 1989. Umělci jsou citlivým měřítkem, že se něco děje. Čekají nás daleko masivnější protesty
Česká herečka Daniela Kolářová se v rozhovoru v pořadu Výzva na webu Seznam Zprávy svěřila s tím, že ji děsí narůstající absence hodnot, která má svého původce ve volebních programech stran, kde neexistuje morální rejstřík. Jasným ukazatelem, že přituhuje, je podle ní to, že se začínají bouřit umělci. „Mám stažený žaludek a pocity jako v roce 1988 a 1989,“ vyjádřila své obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Průzkumy ztratí magickou moc
Konzervativní strana zcela souhlasí s návrhem čtrnácti senátorů na jednokolovou volbu do Senátu podle tzv. australského systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kvůli referendům vzniká mezi sociálními demokraty rozkol
Sněmovní strany KSČM a SPD jsou zajedno v tom, že opouštění EU nebo NATO by se mělo řešit formou obecného referenda. Právě to podle dnešních Lidových novin ale vyvolalo rozkol uvnitř sociální demokracie, ve které s nimi souhlasí například první místopředseda Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Americký zločin v My Lai
Lidice 1942, francouzský Oradour 1944 a tisíce dalších postihl stejný osud za druhé světové války, byly vypálené a vyvražděné. Za německou mstou, zvěrstvem zůstaly tisíce obětí, včetně žen a dětí. Před 50 lety obdobný osud postihl i vietnamskou vesnici My Lai.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jedna zbytečná stávka
Více než 140 středních a vysokých škol se přihlásilo ke čtvrteční stávce. Nic proti tomu, když si chlapci a děvčata chtějí zastávkovat, ale měly by pro to být důvody pochopitelné, pravdivé a oprávněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nikdo nepochybuje, že Putin vyhraje, řekl exvelvyslanec Kolář. Podle něj se řeší jen volební účast
Hostem pořadu Interview ČT24 byl bývalý velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář. Hovořilo se především o nadcházejících ruskch prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Islám nepatří do Německa,“ zaznělo z nejvyšších vládních kruhů v Německu. A spustil se poprask
Šéf bavorské CSU Horst Seehofer se stal terčem kritiky svých kolegů v Bundestagu za svá kritická slova, která pronesl o islámu. Veřejně prohlásil, že islám nepatří do Německa, což současný politický a mediální mainstream v Německu neodpouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. varuje: Po školách už to běhá. Já nechci ty lidi jmenovat, ale známe ty aktivisty, kteří chodí a už tvrdí: tohle je dezinformační web, tohle ne...
Potřebujeme dnes na školách předmět typu mediální výchova? V internetovém pořadu televize Prima Názory bez cenzury o tom debatovali poslanec Václav Klaus mladší a učitel mediální výchovy Michal Kaderka. Klaus hned na úvod poznamenal, že mu mediální výchova připomíná politické školení mužstva z dob komunistů. Třeba když o něm něco napíše Respekt Zdeňka Bakaly, prý si umí dopředu představit, jak ten text asi bude vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Británie má spoustu problémů a obviňování Moskvy slouží k odvedení pozornosti, říká ruský velvyslanec v Londýně
Velkou Británií nadále otřásá otrava dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. Agent žil v Británii. Premiérka ostrovního království Theresa Mayová viní z otravy dvojitého agenta Rusko. Ruský velvyslanec v Londýně Alexander Jakovenko k tomu pro ruskou agenturu Tass poznamenal, že Británie má v souvislosti se svým odchodem z EU spoustu problémů, a ukazováním prstem na Rusko jen odvádí pozornost od těchto problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V deseti katastrálních územích na Hořicku lidé nesmějí vstupovat do porostů, na lesní cesty mohou
Kvůli vyvráceným stromům, které se po zimních vichřicích nyní těží a odvážejí, a jejichž kořenový systém se samovolně vrací po odříznutí kmene do půdy, je do konce dubna zakázáno vstupovat do lesních porostů mimo cesty v deseti katastrálních územích na Hořicku v Královéhradeckém kraji. Hrozí tam vážné nebezpečí úrazu. Proto vydal 12. března Městský úřad Hořice veřejnou vyhlášku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny v průmyslu se poprvé od roku 2016 vrací do deflace, ČNB ale měnovou politiku dále zpřísňovat nebude
Ceny průmyslových výrobců v únoru poprvé od roku 2016zabředly do deflačního pásma. V meziročním srovnání byly totiž v souhrnunižší než loni v únoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Studentský protest bez podpory politických stran? Brněnská TOP 09 se přiznala, že v tom měla prsty. Když na to upozornil bloger, začal kravál
Bloger František Matějka se pobavil nad včerejšími protesty proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Co Matějku tolik pobavilo? Ujišťování, že jde o občanský protest, když se nakonec ukázalo, že se ho účastnili i členové TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Státem nařizované bonzáctví
Bruselští soudruzi opět rozšiřují bonzácké praktiky po celé Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jen u nás: Významná skupina lidí se zastala kardinála Duky
Skupina významných historiků a expertů na 2. světovou válku vydala prohlášení na obranu arcibiskupa Dominika Duky. Toho před časem napadla skupina údajných věřících v otevřeném dopise papeži. Stížnost byla halasně popularizována některými médii, kterým nevadilo, že se tito stěžovatelé až na výjimky báli uvést svá jména. Hlavě katolické církve se v ní vyčítala údajná fašizace a podpora nacionalismu a krajní pravice v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Válka televizí pokračuje: Jaromír Soukup rozehrál další bitvu s ČT
Už několik týdnů dochází ke střetům mezi veřejnoprávní Českou televizí a generálním ředitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem, který na ČT nenechává nit suchou. Válka mezi oběma televizemi teď postoupila do dalšího dějství. Soukup povolal právníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení příjmů vlastní domácnosti je výrazně lepší než v minulosti
V datech z průzkumů STEM bylo od roku 2014 patrné zlepšování pohledu českých občanů na finanční situaci domácnosti. Aktuální průzkum potvrzuje výsledky z roku 2016. Dále se však zlepšuje hodnocení hospodaření vlastní domácnosti, podíl pozitivních odpovědí je aktuálně na historickém maximu v dlouhodobé časové řadě od roku 1990. Mírně nadpoloviční většina (53 %) občanů tedy uvádí, že vycházejí s příjmem domácnosti bez větších obtíží, přičemž nejčastější odpovědí je „vycházíme spíše snadno“ (41 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jak na GDPR? Základní školení je na internetu k dispozici zdarma
Podle průzkumu společnosti O2 uveřejněného počátkem března není téměř polovina českých firem připravena na zpřísnění povinnosti ochrany osobních údajů (GDPR) svých zákazníků. Nová pravidla přitom začnou platit již v pátek 25. května, takže čas se začíná povážlivě krátit. Řada firem přitom ani neví, co přesně GDPR řeší a co musí pro splnění povinností v oblasti ochrany osobních údajů udělat. Základní informace přitom mohou získat na internetu zdarma, navíc srozumitelnou a přátelskou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Když něco organizují studenti DAMU, zůstaňte v klidu
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Městským částem rozdělí Praha z rezervy o 228,9 milionu víc
Rada hlavního města Prahy na mimořádném jednání 15. března 2018 odsouhlasila posílení objemu prostředků na dotace městským částem z původní schválené výše 500 milionu na 728 850 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: S pomocí může rodina dobře fungovat, i když není ideální
Na Společné cestě pro rodiny se v Žamberku setkaly tři desítky odborníků ze sociálních, zdravotnických i vzdělávacích organizací z města a širokého regionu i zástupci Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Auta táhnou český průmysl nahoru
Průmyslu, jako nejsilnějšímu a největšímu odvětví české ekonomiky, se dařilo i v úvodu letošního roku. Ostatně to samo o sobě není až takovým překvapením, protože pozitivní výsledek naznačovaly jak průzkumy důvěry mezi firmami, tak i indexy nákupních manažerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Skupina Albatros Media pokračuje v expanzi. Koupila nakladatelství Vyšehrad
Společnost Albatros Media a. s. dnes oznámila, že pokračuje ve své intenzivní akviziční expanzi a ve čtvrtek 15. března koupila 100% obchodní podíl v Nakladatelství Vyšehrad spol. s r.o. Albatros Media novou akvizicí opět posiluje svou suverénní pozici největší české nakladatelské skupiny. Součástí transakce je také dohoda o dalším využívání značky Vyšehrad. Albatros Media bude i nadále pokračovat ve vydávání stávajícího portfolia nakladatelství pod značkou Vyšehrad, a to v ČR i na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Pražská kavárna v akci
Přichází opět osmičkový rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců klesly
Ceny zemědělských a průmyslových výrobců v únoru meziměsíčně klesly. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku byly ceny zemědělských výrobců vyšší, ovšem ceny průmyslových výrobců se snížily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum se po 70 letech dočkalo expozice Zemědělství
V Národním zemědělském muzeu na Letné je od čtvrtka 15. března otevřena nová expozice Zemědělství. K vidění je ruchadlo bratranců Veverkových i plemenný býk César.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vlaďka Antošová: Cui bono neboli Komu to prospěje?
Zač vlastně vyšli studenti před školy? Vědí to vůbec oni? Obávám se, že ne! Obávám se, že jen posloužili organizátorům z řad opozice, Sorosových neziskovek, zmatených „umělců“ a jiných, jako užiteční idioti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví adiktologická centra
V pátek 16. března 2018 navštíví předseda vlády Andrej Babiš centra, která se zaměřují na adiktologické služby. Spolu s národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem zavítají např. do Kontaktního centra a do ambulance specializující se na pomoc lidem závislým na hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bakalo, tvé zahazování e-mailů má konkrétní oběť! Ozval se tištěný časopis. Škody jdou prý do desítek tisíc
Šifra je tištěný časopis s tak trochu alternativním obsahem. Často píše o různých záhadách a kromě toho se zabývá i duševním rozvojem i spiritualitou. Časopis se jako takový dostal na seznam organizace Konspiratori.sk, která na Slovensku vytvořila seznam údajně dezinformačních webů nikoliv nepodobný tomu, který doma v České republice vytvořil Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Budeme si starosty volit přímo? Mohl by nastat chaos, varuje Feri z TOP 09
Páteční MF Dnes píše, že už to nemusí trvat dlouho a budeme si starosty a primátory vybírat přímo. Stejně jako prezidenta. Pro přímou volbu starostů chtějí zvednout ruku poslanci ANO, zákonodárci hnutí SPD Tomia Okamury, Piráti a komunisté. Přou se ovšem o tom, jak bude přímá volba přesně vypadat. Petr Gazdík z hnutí STAN varuje, že přímá volba může rozložit komunální politiku v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na opravy nádražních budov půjde letos více než miliarda korun
S postupem projektových prací a objemem vyčleněných finančních prostředků aktualizovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) střednědobý plán oprav nádražních budov, který poprvé představila v srpnu loňského roku. Na opravy a zahájené rekonstrukce nádražních budov bylo dosud vynaloženo přes 800 milionů korun, v letošním roce půjde na tyto účely více než jedna miliarda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Během hlasování se jasně projevila klika poslanců ANO
Výbor pro životní prostředí odmítl pozměňovací návrhy Pirátů na zlepšení kvality ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německá média prolomila jedno zásadní tabu, které se týká muslimských migrantů
Ještě před dvěma či třemi lety bylo pro německá média označování některých přistěhovaleckých čtvrtí s vyšším podílem muslimského obyvatelstva za „no-go zónu“ něco nepředstavitelného. Nyní se však tento pohled mění a otevřeně se o problematických čtvrtích začíná hovořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): I v hlavním městě lze pořídit unikátní záběry přírody
Mezinárodní odborná porota soutěže o nejlepší fotografii přírody Czech Nature Photo vybrala z téměř 1 800 snímků nominace do celkem osmi základních kategorií. Poprvé byla vyhlášena kategorie Příroda v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Tragédie 15. března stále varuje
V dějinách národů a států jsou události, které na dlouhou dobu poznamenají jejich vývoj a i po desetiletích vyvolávají velmi silné pocity. 15. březen 1939, počátek okupace českých zemí německou armádou, počátek doby, která přinesla mnoho nepředstavitelného zla bezesporu k takovým dějinným událostem, které jsou spojeny s bolestnými prožitky našich předků, patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš navštíví v Praze služby pro drogově závislé
Premiér vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) navštíví spolu s národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem v Praze služby pro drogově závislé. Prohlédne si kontaktní centrum pro drogově závislé na Smíchově, ambulanci pro závislé na hazardu v Žitné ulici, terénní program u sanitky poblíž Národního muzea a nové centrum pro prevenci závislostí dětí a mladistvých na Lhotce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soud bude v pankrácké věznici řešit žádost Nikulina o azyl
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici žalobu Rusa Jevgenije Nikulina na české ministerstvo vnitra. Údajný hacker, o jehož vydání usilují USA a Rusko, se snaží zvrátit rozhodnutí o neudělení azylu. Vnitro žádost zamítlo jako zjevně nedůvodnou, muž se podle úřadu pouze snaží vyhnout hrozící extradici k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
To, co vám vykládal generální ředitel ČT Petr Dvořák z obrazovky, je trochu jinak. Promluvil Erik Best
Česká televize má jednoznačně politické preference, což je chyba. Politický analytik Erik Best pro ParlamentníListy.cz po svém nedávném vystoupení ve veřejnoprávní televizi dodává další závažná sdělení. ČT prý sice formálně naplňuje zákon, ale reálně má zpravodajství zabarvené a tendenční. Ukazuje to na konkrétních příkladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Pokračujeme v modernizaci D1 a s dalšími velkými opravami, řidiče prosím o trpělivost
Na nejvytíženější české dálnici mezi Prahou a Brnem začínají po zimní přestávce stavební práce. Opravovat se bude také Pražský okruh, most na dálnici D2, vozovka na několika úsecích plzeňské D5, ústecká D8 a hradecká D11 v blízkosti metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ať žije demokracie, ať žije svoboda slova, ať žije přímo zvolený prezident
Demokratické volby a svoboda slova je naše nezcizitelné právo. Buďme rádi, že to tak je, a obojí si chraňme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmani žádají příslib, že obdrží peníze na opravy silnic II. a III. tříd, s vládou chtějí proto uzavřít memorandum
Obnova silnic a kolejových vozidel patří k hlavním prioritám všech krajů. V roce 2015 schválila Vláda ČR modernizaci železničních kolejových vozidel s příspěvkem z Operačního programu Doprava (OPD). Ministerstvo dopravy, které bylo pověřeno realizací záměru, původně vyčlenilo na pořízení nových vlaků finanční prostředky ve výši 17,85 miliardy korun, doposud nezajistilo ani polovinu z tohoto objemu financí. Krajům rovněž i nadále chybí prostředky ve výši minimálně 4 miliard korun. Rada Asociace krajů ČR proto Vládě ČR předloží memorandum, které by regionům garantovalo víceleté financování na opravy silnic II. a III. tříd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Ruska v Česku pro PL: Skripal? To nemá cenu komentovat. USA odposlouchávají vše. Hlavní jsou obchodní vztahy. Maršál Koněv zachránil Prahu před zničením
ROZHOVOR Že Rusko v Británii zabilo bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala? „Je to provokativní kampaň, nemá smysl to komentovat,“ sdělil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz velvyslanec Ruské federace v Česku Alexandr Vladimirovič Zmejevskij. Vyjádřil se rovněž k palčivé kauze kolem pomníku maršála Koněva v Praze nebo blížících se ruských prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora třese aktivisty: Proč vedle tibetské vlajky nepověsíte i vlajku Katalánska? Není to móda? Nebo ať udělá Čína cokoliv, musí to být přeci fujky-fujky?
Před pár dny opět vlály na mnoha českých úřadech tibetské vlajky. Češi chtěli dát najevo solidaritu s Tibeťany, kteří touží po větší míře svobody. Tu jim čínské úřady často upírají. Používají k tomu mnohdy nelidské metody. Ekonom Vladimír Pikora k tomu v komentáři pro Reflex.cz poznamenává, že zastávat se Tibeťanů je jistě správné. Jenže bychom měli měřit všem stejným metrem, což se podle Pikory ve světě neděje. Měřit stejným metrem prý totiž není pro aktivisty dost sexy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ Ruský velvyslanec v ČR: Proč české orgány pustily k Nikulinovi agenty FBI, aby ho zpracovávali? Chtějí ho psychicky zlomit
„Nám není jasné, proč byli agenti FBI připuštěni k ruskému občanovi, proč jim bylo dovoleno ho ‚zpracovávat‘. Vždyť nešlo o nic jiného než o pokus zastrašit Jevgenije Nikulina, zlomit ho psychicky, přinutit ho přijmout jakákoli obvinění,“ říká o kauze ruského hackera, drženého v české vazbě, ruský velvyslanec v Praze Alexandr Zmejevskij. PL zároveň oslovily dotčené instituce o reakci. Celý rozhovor s velvyslancem přinesou PL v pátek v poledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová ve svém dalším funkčním období chce zlepšit životní podmínky v Německu, na pomoc si povolala své největší kritiky
Ve středu složila Angela Merkelová přísahu a stala se počtvrté německou kancléřkou. Po půl roce se tak Němci dočkali nové vlády. Hlasovala pro ni spíše pohodlná většina Spolkového sněmu a s velkou pravděpodobností mezi částí poslanců panoval i sentiment, jelikož kancléřce začalo zřejmě poslední období, kdy je šéfkou vlády, napsaly Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V části Jizerských hor najdeme oblast tmavé oblohy. Více řeknou na Euroregion Tour
Také letos se v Eurocentru v Jablonci nad Nisou koná veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour. Kromě tipů na výlety se 16. a 17. března návštěvníci dozvědí o dnes už výjimečné oblasti tmavé oblohy v Jizerských horách. Její zachování podporují i Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Novinářská rána umělcům z Rudolfina: Ať mluví raději o počasí než o politice. Mizerné intelektuální výkony, styděl jsem se
Redaktor Lidových novin Přemysl Houda se ještě jednou vrátil k předávání Český lvů minulou sobotu. Ač prý souhlasil s řadou vět, které zaznívaly v Rudolfinu, za umělce se také styděl. Proč? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Českou republiku Velká Británie zatím s žádostí o vyhoštění ruských diplomatů nekontaktovala
Českou republiku Velká Británie na diplomatické úrovni zatím s žádostí o vyhoštění ruských diplomatů z ČR nekontaktovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra