Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.606x, což odpovídá cca 83.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Páchali jste zločiny! Nikdy vám nezapomeneme, utřel prezident Srbska Západ
„Zabíjeli jste nás kvůli své zločinecké politice. Nadešel čas, abyste nám také něco dali,“ řekl v projevu na připomínce 19 let od bombardování ze strany NATO srbský prezident Aleksandar Vučić. Odmítl opět, že by Srbsko kdy do Severoatlantické aliance vstoupilo. „To by bylo příliš soli na palčivou srbskou ránu,“ řekl na shromáždění před několika tísíci lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Co chystá Rusko v odvetě za vypovídání diplomatů? Ministerská tiskovka naznačila mnohé
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová se dnes vyjádřila k ruské politice a k plánovanému mezinárodnímu summitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Slovenský exministr vnitra promluvil o pozadí pádu a potupě Roberta Fica, vraždě novináře Kuciaka, policejním vyšetřování, mafii, Kiskovi a Sorosovi...
ROZHOVOR „Fico už nikdy nebude tím, čím byl. Jeho odchod z funkce premiéra byl přece potupný, ulice ho vyhnala. To se naposledy stalo komunistům před třiceti lety. Zůstává předsedou strany Smer, určitý vliv mu zůstal, ale jeho strana zřejmě nastoupila na dlouhou cestu postupného úpadku,“ říká bývalý slovenský ministr vnitra a bývalý místopředseda Křesťanskodemokratického hnutí Vladimír Palko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dobytku! Někdo tě seřeže. Jsou zde zlé vzkazy pro Matěje Hollana, který to balí v politice
Brněnský politik Matěj Hollan se zřejmě znovu stane aktivistou. Po sérii průšvihů jeho hnutí Žít Brno nejspíš končí, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NKÚ: Mezinárodní účetní standardy 2016 vycházejí v češtině
Nejvyšší kontrolní úřad pokřtil Příručku mezinárodních účetních standardů pro veřejný sektor ve verzi z roku 2016. Jde o překlad mezinárodních účetních standardů IPSAS. Díky tomuto překladu se čeština stala teprve čtvrtým jazykem, do kterého bylo toto vydání přeloženo. Příručka byla představena odborné veřejnosti na konferenci Mezinárodní standardy IPSAS v prostředí České republiky, kterou NKÚ uspořádal v sídle České národní banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Je to jasné. Britové předložili spojencům tolik důkazů jako nikdy
Server deníku Financial Times přináší nové informace k otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala. Británie prý sáhla k velmi ojedinělému kroku, kterým se snaží své spojence přesvědčit, že za útokem na bývalého ruského zpravodajce Sergeje Skripala je Rusko. Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty britský krok přivítal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Před padesáti lety byl zvolen prezidentem Ludvík Svoboda
Generál Ludvík Svoboda, kterého před 50 lety, 30. března 1968, zvolilo Národní shromáždění prezidentem tehdejšího Československa, stál v čele země do roku 1975, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mě tam nedotlačíte. Nula, nula, nula. Co by bylo, kdyby bylo... Hynek Kmoníček si „povodil“ redaktora rozhlasu, když hájil Zemana
Hostem Michaela Rozsypala v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu byl velvyslanec Česka v USA Hynek Kmoníček. Mimo jiné hovořil o návštěvě předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Že ČT nadržovala TOP 09? Marek Wollner vrací úder
Dramaturg a reportér pořadu Reportéři ČT Marek Wollner kroutí hlavou nad tím, kdo se to snaží dostat do Rady Českého rozhlasu. Členem Rady by se rád stal Jan Křeček, muž, který sepsal studii, podle které Česká televize údajně nadržovala TOP 09. Wollner o Křečkovi napsal pár řádek. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Výbor pro obranu jednal o zahraničních misích. Dorazil i Kalousek, takže bylo veselo
Sněmovní výbor pro obranu vzal na vědomí záměr ministryně obrany Karly Šlechtové navýšit počty vojáků v zahraničních misích. Vše bude nejprve schvalovat vláda. Jednání se zúčastnil i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, který trval na tom, že vláda nejprve musí mít důvěru. To odmítla řada jeho kolegů včetně náměstka ministryně Jakuba Landovského s tím, že mezinárodní závazky naší země nemohou záviset na tom, zda kabinet má nebo nemá důvěru Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
168 hodin? To je ten největší bulvár v zemi. Někdy si připadám, jako bychom se vrátili do komunismu, promluvil manžel Heleny Vondráčkové
Hostem Luboše Xavera Veselého v pořadu na serveru XTV.cz byl manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal. Ten se mimo jiné velmi kriticky vyjádřil k České televizi. „Pořad 168 hodin je nejhorší bulvár v České republice,“ míní Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Věž mosteckého autodromu se zahalila do barev Cupry
Vyobrazení nových vozů Seat Leon Cupra a Cupra TCR vévodí nyní startovní věži mosteckého autodromu. Nový image dominanty velkého závodního okruhu je vyjádřením partnerství divize společnosti Porsche Česká republika a společnosti AUTODROM MOST. Ve speciálu Cupra TCR se domácím divákům zanedlouho představí v ostré premiéře s novým vozem trojnásobný vítěz evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Radim Hreha: Kdy začnou veřejnoprávní média kontrolovat skuteční zástupci veřejnosti?
Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha reaguje na to, jak šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner komentuje na sociálních sítích ambici Jana Křečka, který působí na katedře mediálních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, stát se členem Rady Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Brusel chce posílit rozpočet “nic nevydělávajícím” ražebným ECB
Jak doplnit bruselskou kasu po odchodu Velké Británie tak, aby se nemuselo moc škrtat na výdajích? Do zvyšování vlastních příspěvků se nikomu až na Berlín moc nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na podporu infrastruktury pro alternativní paliva dalších 50 milionů
Do roku 2021 budou mít řidiči v České republice k dispozici až dvě desítky nových plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG) pro vozidla osobní i nákladní dopravy. Jejich vybudování podpoří Ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava (OPD) na ně může putovat až 50 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna upraví náhrady po úrazu či nemoci lidem bez práce
Některým lidem po pracovním úrazu nebo s nemocí z povolání, kteří jsou v evidenci nezaměstnaných, už zřejmě nebude klesat s růstem minimální mzdy náhrada výdělku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Potřebujeme řešit dostupné bydlení
Ministr Pelikán pokračuje v návštěvě vyloučených lokalit Moravskoslezského kraje. Hlavními tématy je jsou život ve vyloučených lokalitách, byznys se sociálním bydlením, nezaměstnanost, zadlužení, problémy se vzděláváním a kriminalita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stefan Tomašević: Patroni dialogu anebo násilí nad srbským národem na Kosovu a Metochii
Komentář konzula srbské ambasády v Praze Stefana Tomaševiće po útoku speciálních složek tzv. kosovské policie na vysoké srbské představitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Penzijní závazky dosáhly 10,9 biliónu korun
Český statistický úřad poprvé publikuje údaj o penzijních nárocích domácností. Na konci roku 2015 dosáhly 10,9 biliónu korun. Jejich výše odpovídá 237% podílu na hrubém domácím produktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Strážníci dohlédnou o Velikonocích i na hřbitovy
Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, potvrdil zvýšený dohled ze strany městské policie pro období velikonočních svátků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Odjel jako premiér, vrátil se jako vazal
Byl to neveselý pohled na otřeseného Andreje Babiše, když mrtvým hlasem, provázeným vyhaslým pohledem, oznamoval novinářům a tím i veřejnosti účast České republiky při mezinárodním, ostudném honu na čarodějnice. Bez ambicí na vlastní názor budeme tedy pokorně „vyhošťovat“, fakticky však bezdůvodně vyhánět ruské diplomaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ani zloděje, co ukradl autorádio, takhle neodsoudíte. Naši sluhové nadšeně tleskají. Tereza Spencerová k „věci Skripal“ a rozkladu EU
„Je legrační, že bez důkazů se v našich právních státech nedá odsoudit ani zloděj, který ukradne autorádio, ale zato se dá ‚svět‘ posunout hlouběji do krize a blíže k válce,“ uvádí k diplomatickému poprasku, který vznikl kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala, editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje i projevu předsedy Sněmovny reprezentantů USA v našem Parlamentu. „Neuvěřitelná byla ta teze o stovce let, kdy prý spolu bojujeme za mír a svobodu. A co roky 38 až 89? Je to tu zas. Jsme jako oni,“ napadlo mě. „Jen to v podstatě dokládá globální platnost teze profesora Koukolíka, že se ‚tam nahoru‘ dostávají hlavně deprivanti, jimž pak v konkrétním případě místní slouhovští deprivanti nadšeně tleskají,“ sdělila k projevu Paula Ryana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Stropnický připomněl: I pan prezident nejprve nařčení ohledně novičoku ostře odmítl. Není to banální
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na dnešní tiskové konferenci v Moskvě prohlásila, že významné místo ve výzkumu otravných látek v České republice mají nervově paralytické látky typu novičok. Uvedla to v souvislosti s kauzou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného v Británii armádním jedem. Podle ministra zahraničních věcí v demisi Martina Stropnického (ANO) nelze tyto výroky považovat za banální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zimola v ČT: Dáváme ANO týden. Ať si rozmyslí, zda trvají na Babišovi ve vládě
Jednání o vládě mezi hnutím ANO a ČSSD se zaseklo na personálních otázkách. Předseda sociálních demokratů řekl, že účast trestné stíhaného premiéra v kabinetu je pořád zásadní problém. ČSSD proto chce obsadit resort vnitra, nebo financí. Dohromady požaduje pět vládních křesel, ANO nabízí čtyři. Na co přesně si po posledním jednání vzalo hnutí ANO týden na rozmyšlenou a na čem se domluvilo se sociální demokracií v programových věcech? Nejen na to v pořadu Interview na ČT24 odpovídal první místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Jelen Standa byl převezen do obory v Lánech
Jelen Standa byl dnes úspěšně a bez komplikací převezen z Návštěvnického centra Kvilda do obůrky v Lánech, poté co na začátku tohoto týdne shodil paroží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Posílené policejní hlídky se zaměří i na krádeže a vandalismus
V rámci svátečních bezpečnostních opatření se nejen na pražských hřbitovech, ale i v jejich okolí, budou pohybovat posílené policejní hlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Svědectví pozůstalých dokazují aroganci ruských papalášů
Velmi důsledně jsem si prošel ruské weby a sami Rusově viní své představitele z naprostého cynismu a pohrdání příbuzných obětí kemerovského požáru. Lidí dlouhé hodiny nedostaly žádné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09: Větší ochrana zvířat z nás dělá civilizovanou zemi
Přísnější tresty za týrání zvířat, efektivnější boj proti těmto činům a lepší právní postavení zvířat žádá petice, kterou dnes společně zveřejnili předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně neziskové organizace Home4Pets, z.s. Petra Vojtíšková a advokát Robert Plicka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé nejsou ovce. Německý filozof zpochybnil vývody, kterak Trump před volbami ošálil miliony lidí
Dlouhé měsíce Donaldu Trumpovi vyčítali jeho odpůrci, že v prezidentských volbách uspěl jen díky spolupráci s Ruskem. Nyní zase tvrdí, že zvítězil za přispění britské společnosti Cambridge Analytica, která získala podvodným způsobem data facebookových uživatelů. Německý filozof Philipp Hübl tvrdí, že podobná tvrzení jsou přehnaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec a bývalý skokan Janda je zděšen a píše olympijskému výboru: Máte řešit úplně jiné věci, než je hymna
Bývalý skokan na lyžích, olympionik a nyní moravskoslezský poslanec za ODS Jakub Janda dnes v souvislosti s myšlenkou upravit českou hymnu ostře kritizoval předsedu Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřího Kejvala. Podle Jandy se to míjí s posláním olympijského výboru. Poslanec napsal Kejvalovi otevřený dopis. Uvedl v něm, že otevírání diskusí o symbolech českého státu určitě nepatří mezi poslání ČOV. Janda chce, aby takové aktivity skončily. ČTK o poslancově stanovisku informoval jeho asistent Vladimír Maryška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bude se konat konec kmotrů v ČSSD?
Oba zvolení vedoucí činitelé ČSSD v těchto dnech dokončují jednání s hnutím ANO o ustavení nové vlády. Sociální demokracie je ve složité situaci. Potřebuje jít do vlády, aby byla vidět a aby měla v budoucnu reálnou možnost se dostat z dnešních 5 až 7 procent volebních preferencí výše. Pokud zůstane v opozici, tak s ohledem na převažující personální vybavení poslaneckého klubu, který je složen z 80 procent z lidí, které si přál neschopný předseda ČSSD Sobotka, nemá šanci se ze dna dostat. A naopak se časem může ukázat, že to dno je ještě hlouběji, někde mezi 3 až 4 procenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Desítky těžkooděnců, slzný plyn, granáty. Albánci v Kosovu začali řádit, západní média i politici o tom mlčí
Okupace. Teroristé převlečeni do uniforem. Brutální provokace. Nejtěžší kriminální čin. Takto ostrá slova volí v posledních dnech nejvyšší představitelé srbského státu včetně prezidenta Vučiće. V pondělí totiž na severu Kosova došlo k bezprecedentnímu zásahu tzv. kosovské policie proti srbským politikům. Ozvala se i srbská ambasáda v Praze. Média ale šokující incident většinou přešla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Zimní opatření pro bezdomovce o víkendu končí
Zimní opatření, která měla pomoci přečkat nejnepříjemnější období pro lidi bez přístřeší, budou po čtyřech měsících ukončena. Dvě noclehárny v Michli a jedna na Vackově ukončí svůj provoz o víkendu. Poslední noc v nich stráví klienti ze soboty na neděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Rozdíly mezi úrokovými sazbami na vkladech a úvěrech jsou propastné
„Mezi úrokovými sazbami u vkladů a úvěrů je propastný rozdíl. Zatímco úrokové sazby z nových vkladů nepokryjí ani míru inflace, úvěrové produkty ji hravě překonávají. U kreditních karet se běžně setkáváme se sazbami převyšujícími 20 %,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Hutar: Do polské Jelení Hory za filmem a diskusí o migraci
Nevypravíte-li se na odvrácenou stranu Měsíce, navštivte odvrácenou stranu Krkonoš. Vrcholky uvidíte zrcadlově obráceně. Poláci mají Čechy rádi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nová bezplatná aplikace o památkách se bude hodit
Nový mobilní průvodce provede zájemce po turistických a zároveň památkově chráněných zajímavostech, kterými se kraj může pyšnit. Aplikace je dostupná na krajských stránkách a to bez nutnosti instalace. Jejím autorem je zaměstnanec krajského úřadu Radim Fojtík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To je rána: Piráti poslali do háje Jiřího Drahoše i Marka Hilšera
Piráti uspořádali senátorské primárky ve straně, aby si ujasnili, kdo by mohl v nadcházejících volbách získat podporu členů Pirátů. Podle informací serveru iDnes.cz v těchto vnitrostranických primárkách totálně pohořel akademik Drahoš. Nijak zvlášť nezazářil ani lékař Marek Hilšer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy zrušil stavební povolení na část D11 u Hradce Králové
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (za ANO) v úterý zrušil stavební povolení na úsek dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Předměřicemi. Stavební povolení, které bylo nepravomocně vydané 1. června 2017, napadlo rozkladem hnutí Děti Země a také jej napadly dvě majitelky některých dotčených pozemků v trase dálnice. Ministr povolení zrušil poté, co Ředitelství silnic a dálnic vzalo zpět svou žádost o vydání stavebního povolení. Vyplývá to z dokumentu na úřední desce ministerstva. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Vedení se dohodlo s odbory na nové kolektivní smlouvě
Po bezmála pěti měsících dospěla jednání o nové kolektivní smlouvě v Nemocnici Pardubického kraje ke zdárnému konci. Vedení společnosti při dalším kole kolektivního vyjednání během úterního odpoledne dospělo ke shodě i se zástupci třinácté odborové organizace ohledně dalšího navýšení mzdových tarifů o 5 procent pro nezdravotnické pracovníky od 1. července 2018, čímž se otevřela cesta k podpisu dokumentu, k němuž dojde během několika dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Českobudějovický exprimátor Thoma opět zproštěn viny
Odvolací pražský vrchní soud v pátek 16. 3. 2018 znovu osvobodil bývalého českobudějovického primátora Juraje Thomu. Stalo se tak po několikaletém soudním „ping – pongu“ (více zde).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Milovickou rezervaci navštívili ministři životního prostředí a zemědělství
Rezervaci velkých kopytníků včera odpoledne navštívili ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr zemědělství Jiří Milek za doprovodu náměstka hejtmanky Středočeského kraje Miloše Petery a starosty Milovic Milana Poura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Příprava na válku? Asi vás to bude šokovat... Karel Köcher o akci Skripal a vyhánění ruských diplomatů
ROZHOVOR Když jsem působil v CIA, tak jsme na to identifikování rozvědčíků v ambasádách zemí sovětského bloku měli dokonce manuál. Ale k tomu, jak ta vyhoštění vnímám: vnímám je jako cílenou snahu výrazně omezit zpravodajské možnosti ruské Služby vnější rozvědky. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se jeden z nejúspěšnějších zpravodajců sovětského bloku Karel Köcher vyjadřuje k nejžhavějšímu tématu uplynulých dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Promlouvá rodina dívky, kterou znásilnili migranti a tento týden byli... propuštěni
Rakouská média i veřejnost i nadále žijí kontroverzním rozsudkem, v rámci kterého byli osvobozeni dva migranti obžalovaní ze znásilnění patnáctileté dívky. Rozsudek je sice zatím nepravomocný, ale stejně budí neuvěřitelné emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pozor na cenzuru, ať neskončíme jako v Číně, Turecku a Rusku. Varování od bývalého manažera Google
Bývalý vysoký manažer společnosti Google ostře kritizuje cenzurní snahy vlád v oblasti sociálních sítí a internetu vůbec. Svoboda projevu je podle jeho názoru vážně ohrožena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dávali to dětem do pokladničky. Nová fakta v kauze údajně zkorumpovaného soudce
Soudce pražského vrchního soudu Ivan Elischer byl obviněn z přijímání úplatků a ovlivňování trestních řízení ve prospěch obžalovaných. Ministr spravedlnosti zprostil Elischera funkce. Čtvrteční MF Dnes se podívala na Elischerův případ podrobněji. Toto zjistila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení a Piráti pro Prahu 13: Bude skutečně náš domov pro seniory pro občany Prahy 13?
Stavba domu pro seniory byla zahájena v únoru loňského roku a její dokončení je plánováno na září 2018 před volbami. S ohledem na demografický trend, který i relativně mladé Praze 13 předvídá do roku 2030 zdvojnásobení seniorské populace, aktivní řešení této potřeby samozřejmě vítáme. Konkrétní podobu projektu však provází hned hned několik nevýhod a rizik, na které od počátku upozorňujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Asociace dobrovolných záchranářů: Za měsíc začne SOS 2018 EXTREME
Jubilejní 10. ročník metodického cvičení záchranářských družstev, které pořádá Asociace dobrovolných záchranářů ČR, patří k těm nejnáročnějším a současně nejrespektovanějším soutěžím. V oblasti Brd se uskuteční ve dnech 27. 4. – 29. 4. 2018. Maximální možný počet týmů 18. Letos byla kapacita naplněna v rekordním čase 72 hodin od vyhlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Teď není čas na měření pindíků a Babiš to nechápe. V ČSSD se prý společné vládě pomalu přestává věřit
Redaktor MF Dnes Petr Kolář se ve svém středečním komentáři pro MF Dnes zamyslel nad současným vyjednáváním o vládě. Podle jeho slov počínání Andreje Babiše (ANO) štve čím dál víc socialistů. „Shození společné vlády je blízko. Bez ohledu na jednání lídrů,“ poznamenal Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: I letos získají obce kolem Temelína milióny korun
Celkem 25 miliónů korun získá letos od společnosti ČEZ třiatřicet obcí v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Energetici tak i v dalším roce budou pokračovat v podpoře vylepšování prostředí v obcích a spolkového života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: V Mimoni budeme společně připravovat velký obchvat
Ve středu 28. března navštívil hejtman Libereckého kraje Martin Půta město Mimoň. Celodenní výlet začal již tradičně na místní radnici, kde jej přivítal starosta města František Kaiser. Ten jej provázel po dobu trvání celého programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad vlády se potřetí připojí ke kampani Česko svítí modře na podporu osob s autismem
V noci z pondělí 2. dubna na úterý 3. dubna 2018 se Strakova akademie zbarví do modra. Úřad vlády ČR se připojí k pátému ročníku celorepublikové osvětové kampaně Česko svítí modře, kterou pořádá platforma Naděje pro Autismus. Letošním mottem je „Navzdory osudu“ a projekt svou záštitou podpořil i předseda vlády Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Kraj významně podporuje prestižní sportovní akce
I v tomto roce půjde z krajského rozpočtu významná finanční podpora na nejrůznější sportovní události. Kraj tak chce podpořit kromě vrcholových sportovců a amatérů také akce, které ke sportu a pohybu motivují děti i dospělé. V tomto roce kraj poskytne 41 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přehlídka technických dovedností na festivalu pro děti a mládež
V budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnilo krajské kolo 2. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež. Celkem 48 žáků a studentů základních a středních škol se snažilo představit a obhájit své projekty v kategorii Junior a Středoškolák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Eko-kom: Putovní výstava Brána recyklace míří na krajský úřad v Liberci
Putovní výstava Brána recyklace, která od roku 2009 navštívila s mimořádným zájmem již několik desítek míst, se představí také na Krajském úřadě Libereckého kraje. Ve vestibulu bude slavnostně zahájena ve středu 4. dubna v 15:30 hodin krajským radním pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova Jiřím Löffelmannem, zástupci krajského úřadu a rovněž společnosti EKO-KOM, která výstavu pořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: V soutěži Přeměna odpadů na zdroje můžete vyhrát třeba studijní cestu do Etiopie
Druhý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu. Má za cíl motivovat podnikatele, živnostníky, města a obce, žáky a studenty všech stupňů škol i organizace volnočasových aktivit, aby kreativně využili materiály a výrobky, které ukončily svoji životnost. Aby tyto již odložené věci/odpady nápaditě přeměnili na druhotné suroviny nebo na nové výrobky/předměty určené k novému použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nový šéf exekutorů: Odměny nejsou příliš vysoké. Vyjadřují náročnost povolání
Exekutoři mají nového šéfa. Jak by chtěl řešit problém se stovkami tisíc lidí v dluzích? Jak mohou exekutoři pomoci v boji proti zadluženosti domácností, a jsou odměny exekutorů pořád příliš vysokě? Na to ve Dvaceti minutách Radiožurnálu odpovídal nový prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Potřební nepřátelé
Na samý začátek musím říci, že Ruskou federaci nepovažuji za demokratický stát a Vladimíra Putina za nějakého lidumila. Právě naopak. Jde o politika schopného (a nejspíš i všehoschopného), který bezohledně kráčí za svými cíli. K nim náleží obnova největší státnosti světa, která se mnoho let zmítala v neuvěřitelných zmatcích a zločinnosti. Ba na pokraji rozpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Výplod chorých mozků, útok na svobodu. Novináři chtějí sledovat a udávat lidi, kteří je budou kritizovat na internetu
Za výplod chorých mozků označuje mediální expert Jiří Mikeš nový projekt Syndikátu novinářů, který má monitorovat diskusní fóra nebo sociální sítě, zdali na nich někdo neuráží novináře. Pokud by autoři příspěvků překročili hranici snesitelné kritiky, profesní sdružení žurnalistů by na něj podalo trestní oznámení. Podle advokáta a experta na mediální právo Aleše Rozehnala by měl boj proti nenávistným projevům na internetu probíhat na jiné než právní úrovni. Zároveň varuje před tím, že by restrikce původců nenávistných projevů mohla zvýšit jejich radikalizaci a zahnat je do ghetta, což může vyústit v sociální otřesy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí komunikace Libušská
Od úterý 3. dubna 2018 bude uzavřena Libušská ulice v úseku Kunratická spojka – Rohanovská v Praze 12. Důvodem je rekonstrukce komunikace a výstavba okružní křižovatky Libušská x Kunratická spojka. Dopravní opatření v souvislosti s touto stavbou se budou týkat jak automobilové dopravy, tak autobusových linek Pražské integrované dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): I přes volební úspěch máme vyrovnané hospodaření
Výdaje na poslanecké a senátní volby kryjeme přebytkem z předchozích let
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Medaili MŠMT získalo čtyřicet vynikajících pedagogů
Medaile MŠMT, nejvyšší ocenění v oblasti školství, byla ve Valdštejnském paláci udělena 40 vynikajícím pedagožkám a pedagogům. Ve dvou případech převzali z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy Medaili za oceněné jejich blízcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
David Rath: ,,Strejda" Babiš a nahá oběť
Z jednání - nejednání o nové vládě je čím dál tím parnější, že je úplně jedno, zda v ní bude sedět někdo za ČSSD nebo půjde čistě o anonisty. Babišovi lidé to budou tak jako tak. Sociální demokracie vlastně přestává existovat. Její šance na záchranu byly zhruba dvě. Buď donutit Andreje Babiše, aby ve vládě nebyl a socialisté obsadili alespoň tři klíčové pozice - finance, vnitro a spravedlnost. Nebo se měli stát tvrdou opozicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad vlády pokračuje v seminářích pro studenty středních škol
Ve druhém pololetí školního roku 2017/2018 bude pokračovat tradiční cyklus seminářů pro střední školy a gymnázia, který pořádá Úřad vlády ČR. Na setkáních v Hrzánském paláci v Praze se studenti mohou dozvědět například to, jak funguje vláda, jak zasedá a jaké jsou její pravomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Belgie zavřela mešitu
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu uzavření mešity v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Informace pro klienty SIPO
S ohledem na situaci týkající se společnosti One Energy & One Mobile, a.s., která dle sdělení operátora trhu OTE, a.s., pozbyla oprávnění dodávat plyn a elektřinu zákazníkům, přistoupila Česká pošta k ukončení předepisování plateb této společnosti v rámci služby SIPO počínaje měsícem dubnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Největší sportovní akce se daří pořádat nejen v Praze
Na podporu významných sportovních akcí MŠMT letos rozdělilo 173 milionů Kč. Ve spolupráci s regiony bude zároveň ještě v tomto roce připravena druhá výzva. Dotace jsou určeny na zajištění financování nejvýznamnějších mezinárodních sportovních akcí na území České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Kosovo - Srbové sjednoťte se, my vás zavřeme
Tak nějak zní prohlášení člena kosovské vlády Palje Ljekaje, který pohrozil členům srbského politického hnutí v Kosovu Srbské chartě, že budou zatčeni za porušování ústavy Kosova. K prohlášení navíc dodal, že všechna vládní rozhodnutí jsou v souladu s míněním tzv. Kvinty (tj. země USA, Velká Británie, Francie, Itálie a Německo).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Projekt videokonference v justici ocenili odborníci z IT
Ministerstvo spravedlnosti získalo od České asociace manažerů informačních technologií čestnou cenu za projekt Zavedení videokonferencí v resortu justice. Toto komunikační zařízení umožňuje vyslýchat svědky a další účastníky soudního jednání napříč evropskými soudy a institucemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kancelář ombudsmana bude svítit modře
Na Velikonoční pondělí večer se budova Kanceláře veřejného ochránce práv na Údolní 39 v Brně rozsvítí modře. Na tento den totiž připadá Světový den povědomí o autismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Muzeum MHD zahájí svou 26. sezonu. DPP vypraví i Velikonoční tramvaj
Již v tento pátek 30. března 2018 se letos premiérově otevřou veřejnosti brány Muzea MHD ve Střešovicích. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dále pro své příznivce připravil na tento den hned několik speciálních jízd muzejními vozy. Od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí se mohou také Pražané a návštěvníci hlavního města Prahy svézt na lince č. 1 tzv. Velikonoční tramvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu klesly
„Ceny zahraničního obchodu klesly i meziročně. Výrazně se snížily hlavně indexy cen dovozu, a to kvůli posílení české koruny k euru a zejména k americkému dolaru. Koruna v lednu k dolaru meziročně posílila o více než 20 %,“ uvádí Vladimír Klimeš z odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Psal to držitel Sorosovy ceny! Dohra článku, který popisuje údajné zákulisí ČSSD
O exhejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi (ČSSD) píše dnešní MF Dnes. Hovoří o něm jako o vyjednávači o nové vládě. „S bezpečnostní firmou za zády,“ podotýká MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: České firmy se mohou zapojit do obnovy Iráku
O spolupráci při obnově iráckého hospodářství jednal ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s ministrem průmyslu a nerostných surovin Iráku Mohammedem Shyaa Al-Sudanim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jak dopadly investice, které podepsal Zeman s čínským prezidentem? Zde je přehled
Když čínský prezident Si Ťin-pching pobýval na návštěvě v Praze, český prezident Miloš Zeman neskrýval spokojenost. Pochvaloval si, že se podařilo podepsat celou řadu ekonomických dohod, které by v budoucnu mohly udělat z Česka jednu z důležitých zastávek na tzv. Nové hedvábné stezce – na pevninské obchodní trase z Číny do západní Evropy. Čtvrteční Lidové noviny se podívaly na to, co z oněch 17 obchodních dohod po dvou letech zbylo. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí zrušit druhé kolo voleb do Senátu
Konference na téma změny volebního systému do Senátu, které se zúčastnili renomovaní ústavní právníci a politologové, se konala v prostorách poslaneckého klubu Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Vyvlastnění pozemků ve veřejném zájmu se musíme přestat bát
V hotelu Jezerka na Seči se uskutečnil již šestý ročník kongresu místní samosprávy Forum Municipal 2018. Autorkou projektu, který oslovuje stovky starostů z celé České republiky, je advokátka a dlouholetá komunální politička Jana Zwyrtek Hamplová, která starostům přibližuje právní prostředí, ve kterém se při výkonu své funkce pohybují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha vdechne nový život Bubnům. Stavět se může do čtyř let
Vedení města si nechá zpracovat studii, která povede k revitalizaci dlouho zanedbávaného brownfieldu Bubny – Zátory. Územní studie poslouží jako recept, jak z lokality postupně vytvořit plnohodnotnou městskou čtvrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Motivovaní zaměstnanci mají o čtyřicet procent menší fluktuaci i nemocnost, říká poradce Petr Sedláček
„Osoba přímého nadřízeného je nejdůležitějším faktorem pro motivaci zaměstnanců. Dobrý šéf je bonus, který lidí opravdu ocení,“ říká Petr Sedláček, zakladatel poradenské společnosti Nespire v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz). Pro úspěch manažerů u „jejich lidí“ je důležité, aby především zůstali člověkem. Pokud to nedokážou, u podřízených neuspějí a navíc škodí sobě i své rodině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Dodavatel poslední instance - zachránce při krachu vašeho dodavatele energií
Dodavatel elektřiny nebo plynu může z různých důvodů ukončit činnost tak jako každý jiný podnikatel. Pokud v takovém případě nestihnete plynule přejít k novému dodavateli, stává se jím automaticky takzvaný dodavatel poslední instance určený Energetickým regulačním úřadem. Bude vám dodávat elektřinu nebo plyn za ceny stanovené úřadem nejvýše po dobu šesti měsíců. Během této doby musíte uzavřít novou smlouvu o dodávkách energií, jinak se z vás může stát černý odběratel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zvláštní řízení soudní
Prováděcí opatření z dílny ministerstva spravedlnosti poněkud postrádáme poté, co Soudní dvůr EU rozhodl o neomezené působnosti výkonu notářské profese v členských zemí Evropské unie. Podle Soudního dvora EU omezením notářské profese jen na české občany porušila Česká republika princip svobody usazování plynoucí z unijních smluv a podmínka české národnosti u notářů je podle něj diskriminační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Prodejme ČT v dražbě, facebook také není veřejnoprávní
UPOZORNĚNÍ: Článek není vhodný pro umělce žijící z veřejných peněz, samozvané ochránce ústavnosti z řad městských intelektuálů nebo pro příznivce multikulturalismu. Se ztrátou lajků své facebookové politické stránky jsem smířený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sexuální močení na Donalda Trumpa a Rusko? Objevily se informace, které by měly zajímat Moskvu
Sergej Skripal je aktuálně nejčastěji citovaným agentem ve všech světových médiích. V posledních hodinách se však propírá v médiích i další agent. Je jím Christopher Steele, který je veřejnosti známý sbíráním kompromitujících materiálů na Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Hospodaření strany skončilo v roce 2017 třetí rok po sobě v přebytku
ODS dnes odevzdala svou výroční finanční zprávu Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, ve které informuje o svém hospodaření za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: ČNB poodkryje karty, nicméně zůstane u slov
Hlavní tuzemskou událostí tohoto zkráceného týdne bude nepochybně dnešní zasedání bankovní rady ČNB. Sice se od něj nečeká žádná změna měnové politiky, nicméně mohlo by opět trochu odkrýt, jak to do budoucna myslí centrální banka s růstem úrokových sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Čím více africké a arabské imigrace, tím méně Velikonoc
V dnešní hektické době, a to nejen na poli politickém, se děje tolik závažných událostí, že je obyčejný občan ani nestíhá pořádně vnímat a vyvozovat si z nich možné důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soukup to opět rozbalil proti ČT. Tentokrát to bylo i dramatické
Středeční vysílání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se věnovalo opětovně veřejnoprávní České televizi. Minulý díl pořadu o ČT způsobil velké bouře. „Ale budu v tom pokračovat, protože chci žít v lepší zemi,“ podotkl Soukup úvodem pořadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hloupí Češi a Slováci... Zásadní vyjádření k vraždě Jána Kuciaka
Přestože se jejich názory rozcházejí, slovenským politikům se kvůli nim asi nebude dobře spát. Bývalý ředitel slovenského Úřadu boje proti korupci Jozef Šátek a italský investigativní novinář Antonio Papaleo poodhalují svoje úvahy o vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Šátek podrobně zanalyzoval, co mohlo vraždě předcházet a jak se odehrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Diskriminační změny v DPH
Tak to se podívejme, to jsou mi ale dárečky. Vláda v demisi rozdává bonbónky v podobě nižšího DPH na vybrané služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: „Pozitivní“ výsledek liberální demokracie po 29 letech
Velkou částí veřejnosti, tedy především tu rozumnou, vyspělou a střídmě uvažující, obrazně řečeno „vytočilo“ krátké video se třemi dvanáctiletými dívenkami, ...velmi až živelně protestujícími na podiu na náměstí (zřejmě na Praze 7), které se obávají toho, že nás zpět Babiš se Zemanem „vrhnou do komunismu“, ale také protesty proti osobě prezidenta Zemana, proti Babišovi, Okamurovi a nějaké to další dětské bla,bla,bla, které sice v podstatě nic neříkalo, zato bylo pronášeno se zápalem, s nefalšovaným dětským nadšením. Zda si dívenky byly vědomy, co říkají, zda vědí co je komunismus, ze kterého mají obavy, že nás tam Babiš se Zemanem prý chtějí znovu uvrhnout, a který de facto vůbec nikde na světě (tedy ani v SSSR) neexistoval, o tom můžeme zdárně a vážně pochybovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodaření ODS loni skončilo přebytkem 26,8 milionu korun
ODS loni hospodařila s přebytkem 26,8 milionu korun před zdaněním. Výdaje strany činily zhruba 170 milionů korun, asi polovinu z nich zaplatili občanští demokraté za volby. Tyto náklady uhradili z darů a státního příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: O velikonočních prázdninách začne sezóna na turistických linkách
Osobní lodě DÚK zahájí sezónu již na Zelený čtvrtek mimořádnou plavbou z Ústí nad Labem do Bad Schandau a zpět. Den na to začne pravidelný víkendově sváteční provoz na všech turistických linkách Dopravy Ústeckého kraje, tedy na železničních linkách T1 až T6 a na lodních linkách 901 a 902. Překvapení v podobě zvláštní jízdy parního vlaku čeká v pátek 30. března 2018 na cestující linky T4 z Lovosic do Mostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Strýček (ANO): Podaná ruka poškozeným trestnou činností
Tento týden jsem na jednání ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny prosadil pozměňovací návrh, který má za cíl zlepšit uspokojení majetkových nároků osob poškozených trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický přijal velvyslance zemí Východního partnerství
Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický přijal 28. března 2018 v Černínském paláci velvyslance zemí Východního partnerství. Hlavními tématy jejich jednání byly vztahy těchto zemí s EU a ČR a také významné oblasti spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny zahraničního obchodu klesají. Může za to silná koruna
„Představa, že čeští exportéři mohou přenášet náklady spojené s posilováním koruny vůči cizím měnám na své odběratele, se ukazuje jako milná. Pro zachování konkurenceschopnosti dochází ke snižování vývozních cen,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na vítání jara a do muzea
Jízdy parních vlaků zpestří velikonoční svátky na Bezdružické lokálce. Historický vlak se v neděli 1. dubna šestkrát projede mezi Kokašicemi a Bezdružicemi, kde bude připravený program přímo na nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO „Zpovykaní Pražáci volí ODS.“ Víme, co se chystá proti primátorce Krnáčové
ParlamentníListy.cz jako první získaly informace o tom, jak povede pražská ODS svou kampaň proti současné primátorce z hnutí ANO Adrianě Krnáčové v komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Čáslav otevře brány návštěvníkům na Velký pátek
Muzeum zemědělské techniky Čáslav zahájí sezonu 2018 výstavou fotografií 100 let ve sbírkách Národního zemědělského muzea, která se koná u příležitosti stého výročí založení muzea. Návštěvníci se v dubnu mohou těšit také na čtvrtý ročník Dne bezpečnosti a první víkend v červnu na oblíbenou akci Pradědečkův traktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Do Senátu budou kandidovat v Praze Michálek, Tylová a Wagenknecht
Pražští Piráti uzavřeli své primární volby a do senátních voleb vyšlou Libora Michálka (Praha 2 a 3), Lukáše Wagenknechta (Praha 8) a Evu Tylovou (Praha 12).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Arnika: Odpůrci mělnické spalovny předali premiéru Babišovi petici
Odpůrci mělnické spalovny předali premiéru Andreji Babišovi petici. Podepsalo ji téměř 3000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SYNOT podpoří osvětu v oblasti autismu! Zapojí se do akce “Česko svítí modře“
V noci z 2. na 3. dubna se uskutečnil další ročník osvětové kampaně s názvem "Česko svítí modře“. Motto letošní akce nese název „Navzdory osudu“. Kampaň je výrazem porozumění a podpory lidem, kteří trpí autismem. Zapojí se do ní také některé objekty ve vlastnictví skupiny SYNOT ve Zlínském kraji, které budou modře nasvíceny. Právě modrá barva totiž symbolizuje komunikaci a sebevyjádření – tedy oblasti, které jsou pro pochopení a začlenění osob s autismem nejzávažnější bariérou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaképak cavyky! Vražda Skripala je vražda, přes to nejede vlak. Britové mají důkazy. Co jsem slyšel, mi stačilo, sdělil PL Karel Schwarzenberg
ROZHOVOR. Bývalý ministr zahraničních věcí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na rozdíl od řady opozičních poslanců nekritizuje prezidenta Miloše Zemana za to, že dal za úkol Bezpečnostní a informační službě pátrat potom, jestli byly v bývalém Československu a později v České republice vyráběny chemické látky blízké použité látce při otravě agenta Sergeje Skripala a jeho dcery ve Velké Británii. „Když jsme byli osočeni, že jed pocházel od nás, je opravdu prostě dobré to přezkoumat,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyslovujeme politování pozůstalým obětí terorismu v jihofrancouzském Trébes!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Cesta do pekel
Když jsem na konci května 2010 uviděl volební výsledky po skončení voleb do sněmovny, pochopil jsem, že i přes vítězství sociální demokracie, kterou jsem tehdy vedl, mnoho dobrých možností není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Představitelé ANO a ČSSD budou pokračovat v jednáních o vládě
Čelní představitelé hnutí ANO a ČSSD budou dnes pokračovat v jednání o možném vytvoření koaliční menšinové vlády podporované KSČM. Po úterním schůzce obou stran zůstává sedm nevyřešených programových otázek, největší rozpor mezi oběma subjekty panuje v názoru na daňovou politiku, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Problematika Středočeského kraje je jasná - doprava
Ve středu 28. března 2018 navštívila vláda Andreje Babiše Středočeský kraj. Během své třetí návštěvy regionů se zaměřila především na problémy s dopravní infrastrukturou. Zabývala se také plány na postavení nové spalovny odpadů v Horních Počaplech, převodem zámku v Přerově nad Labem či nedostatkem míst ve školních jídelnách v Českém Brodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To si dělají p*del. Jak koule. Jsem zhnusený! Lavina odporu vůči „nové hymně České republiky“ se šíří politikou i uměním
Předseda Českého olympijského výboru ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vysvětloval, proč potřebujeme předělat hymnu. V prvé řadě prý potřebujeme bojovnější hymnu, aby sportovce více motivovala k výkonu. A pak bychom také potřebovali delší hymnu. Ta naše je prý moc krátká a sportovci si ji neužijí. Skladatel Miloš Bok hymnu upravil. Snažil se zřejmě, aby zněla majestátněji, jenže narazil. Když novou verzi české hymny slyšel Janek Ledecký, neudržel se. Padlo slovo pr*el.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny pohonných hmot v ČR se odrazily ode dna a začaly růst
Komentář k cenám pohonných hmot
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Němeček (ODA): Dnes uplynulo 426 let od narození Jana Amose Komenského.
Již 400 let se díky životu a práci tohoto pedagoga, teologa, kněze a filozofa datuje snaha o zavedení moderního školství v celé Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT pošle handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů
V rámci programu Sportování bez bariér pošle Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů korun. Peníze jim rozdělí přes čtyři podprogramy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká inspekce životního prostředí: Ve výkrmně jatečných prasat nelegálně odebírali a nekontrolovaně vypouštěli
Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Olomouci uložili pokutu 350 tisíc korun společnosti VEPASPOL Olomouc, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Podle expertů není změna systému voleb do Senátu nutná
Změna systému voleb do Senátu z dvoukolového na jednokolový není podle expertů nutná. Výhodnější by ale byl australský systém se stanovením pořadí kandidátů. Účast by zvýšilo propojení senátních voleb s krajskými nebo komunálními. Vyplynulo to z vyjádření odborníků z univerzit na dnešním semináři k úpravám volebního systému do Senátu, který ve Sněmovně uspořádala Česká pirátská strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Maleček (SOL): Práce na vyhotovení územní studie pokračují
V loňském roce zadal Jihomoravský kraj v rámci veřejné zakázky zpracování „Územní studie nadřazené dálniční a silniční sítě v jádrovém území OB3 metropolitní rozvojové oblasti Brno“ architektonické kanceláři knesl kynčl architekti s.r.o. z Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme ministra zahraničí Stropnického. Proberou zřejmě i kauzu Skripal
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme ministra zahraničí Martina Stropnického (ANO). Řešit by podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka měli aktuální témata. Diskutovat tak pravděpodobně budou i o vyhoštění tří ruských diplomatů z České republiky, píč ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Zeman je vážený státník. Novičok? Složení je známé. Takto to s tím bylo v ČSSR. A narovinu, i dnes u nás...
ROZHOVOR Složení použité látky při útoku na dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru je obecně známé. Může je tedy vyrobit každá trochu slušně vybavená laboratoř, pokud má k dispozici chemické vzorce a primární látky. To tvrdí bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec. Podle něj se nedá určit, odkud látka pocházela, a upozornil na nebezpečí podobných obvinění směrem k Rusku, jež nejsou podložená důkazy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také ptal, proč Česká republika deklaruje soudržnost s Evropskou unií podporou kroků Velké Británie, která se z Unie oficiálně chystá vystoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra