Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Německý chemik o novičoku: Jsem si jistý, že...
Německá agentura DPA kvůli bojovému jedu novičok vyzpovídala chemika a toxikologa Ralfa Trappa. Ten v souvislosti s jedem poukázal na materiály z Československa a Íránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Diletantství české vlády. Novičok se v ČR zkoumal a neexistuje jediný důvod, proč by nebylo možné ho tu vyrobit, říká obchodník se zbraněmi a dodává šokující fakta o imigraci směřující sem z Afriky
ROZHOVOR „V Kamenné u Milína funguje pro tuto oblast další špičkové civilní středisko. Novičok, stejně jako ostatní nervově-paralytické látky, se zde samozřejmě zkoumal a neexistuje jediný důvod, proč bychom jej nebyli schopni vyrobit. Totéž samozřejmě platí o dalších zemích, a v tomto ohledu zvlášť o Britech,“ říká Petr Markvart, jenž se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe a který se zabývá obchodem se zbraněmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě: Malý křeček polní stojí za příčinou velkých problémů
Petice za dostavbu dálnice D49 Hulín-Fryšták-Vizovice-hranice ČR/SR a dálnice D55 Otrokovice-Staré Město-Břeclav byla předána senátorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: A co omluva Rusku? Bude…?
To se ví, že nebude. Omluvy jsou schopní jen čestní a spravedliví. Takových aby na českém, anglickém či americkém politickém nebíčku jeden marně hledal. Britská kachna o autorství Ruska na zpackaném atentátu, co měl spíše odvést pozornost od stále patrnějšího „zamlouvání“ Brexitu, však bude mít tentokrát vážnější dohru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ŽIVĚ Tisková konference velvyslanectví Ruské federace v ČR
Ruské velvyslanectví svolalo česká média k tiskové konferenci velvyslance Ruska v Praze Alexandra Zmejevského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vymeteme okamurovce odevšad, žádá ČSSD Babiše. Okamura: Hrabete se do koryt! Padlo též: Prosaďte zákaz SPD
Poslanci SPD Tomio Okamury by mohli v případě společného vládnutí ČSSD a ANO ostrouhat. ČSSD by totiž podle všeho chtěla nahradit poslance Okamurova hnutí na pozici předsedů bezpečnostního výboru a komisí pro kontrolu NBÚ a pro kontrolu úřadu pro kybernetickou bezpečnost. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Na získání slevy v dopravě postačí důchodcům a seniorům předložení občanského průkazu
Důchodcům a seniorům se pro získání slevy ve veřejné dopravě bude stačit prokázat občanským průkazem, případně jiným dokladem totožnosti. Studenti budou muset doložit průkazy o studiu. Ministerstvo dopravy se na tom dnes dohodlo se zástupci veřejných dopravců, sdělil ČTK mluvčí ministerstva Zdeněk Neusar. Slevy jízdného v prostředcích veřejné dopravy ve výši 75 procent, které budou platit pro seniory starší 65 let a studenty, schválila minulý týden vláda. Slevy začnou platit letos od 10. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Požadavek ČSSD na odvolání poslanců SPD z vedení výborů je nehoráznost
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
O Soukupovi, ČT a umělcích. Tak málo by stačilo, aby tady byl klid! Jenže... Odborník hovoří
ROZHOVOR „Soukup šel do rizika, ale jeho strategie řekněme řízené neprofesionality a jistého buranství v obleku magnáta nese ovoce,“ komentuje pořady Jaromíra Soukupa na Barrandově firemní sociolog Vojtěch Bednář. Využil podle něj volného prostoru na mediálním trhu, kde prostě chyběl protinázor, oblékl si image blízký lidem, okopíroval ustálené mediální formáty a uspěl. „Mimochodem mediální rada pro něj není autorita, ale cíl, protože je ztělesněním toho, co kritizuje,“ podotýká Bednář. V rozhovoru se věnuje mainstreamovým médiím a vrací se i k aprílovému textu o zákazu pomlázky na idnes.cz: „V prostředí, kdy image Evropské unie vypadá jako byrokratické monstrum, které se snaží omezovat, regulovat a krást svobody lidem, je i satira o zabavování tatarů příliš pravděpodobná.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: S čerty nejsou žerty
Poslední dobou se stalo dobrým zvykem v médiích využívat nejrůznější neformální vyjádření a prohlášení, které pak – pokud jsou sdělována „velkými kluky“ světové ekonomiky či politiky – mohou otřást finančními trhy. To se také stalo v posledních dnech. Začátkem tohoto týdne padly burzovní indexy na burze v New Yorku na svá letošní minima. A co to způsobilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: 70 milionů dolarů za zkoušky chemických zbraní
Biologická laboratoř, v blízkosti které žil dvojitý agent Sergei Skripal a jeho dcera, testovala v posledních letech britského předchůdce "Novičoku" - jedovatou látku VX. Shodou okolností byly prováděny pokusy na morčatech. Stejná morčata dříve choval i Skripal a to do doby, než bývalého plukovníka GRU otrávili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zpravodajské služby pracují tímto způsobem... Elitní právník vstupuje do kauzy Skripal. Zkušený názor nabízí i k vraždě slovenského novináře
ROZHOVOR „Myslím si, že je tady snaha rozpoutat kromě války ekonomické, která již probíhá, válku studenou,“ říká známý advokát Miroslav Kříženecký k tomu, co se děje v souvislosti s otravou bývalého agenta Skripala. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o vraždě slovenského novináře i o vyjednávání o nové české vládě. „Dohadují se jako hokynáři,“ říká advokát. Prozradil také, co si myslí ohledně případné žaloby na prezidenta pro údajnou velezradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Trh práce je přehřátý
„Se začátkem sezónních prací bude klesat nezaměstnanost. Zatímco volných pracovních míst bude přibývat, zaměstnanců bude akutní nedostatek. Šanci dostanou skupiny obyvatel, které dříve nemohly najít uplatnění na trhu práce. Ve firmách se tak můžeme začít setkávat s důchodci či dlouhodobě nezaměstnanými,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Novičok v kuchyni nevyrobíte, říká český expert v NATO
Ředitel vyškovského Centra ochrany proti zbraním hromadného ničení NATO Vratislav Osvald se domnívá, že bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji nemohl otrávit amatér. „Toxický Novičok v kuchyni nevyrobíte,“ uvedl pro server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rekordman mezi migranty už další „záseky“ nepřidá. Posvítila si na něj vídeňská policie
Ženy ve Vídni si opět mohou trochu oddychnout. Policii se konečně podařilo dopadnout migranta z Indie, který stačil za pouhý měsíc obtěžovat až patnáct obyvatelek Vídně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trump šokoval okolí: Odejdeme ze Sýrie, války nás stály 7 bilionů. Odpověď: Ne, ne
Mezi Donaldem Trumpem a armádou se možná schyluje ke konfliktu. Zatímco prezident vyjádřil přání, aby američtí vojáci odešli ze Sýrie, tak „čtyřhvězdičkový“ generál a velitel hlavního amerického velení Joseph L. Votel se staví ostře proti. Jeho názor navíc sdílí i ministr obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Už zase útočí na naše děti
Školský protest se přinejmenším na Sokolovsku zvrhl ve sprosté a nemístné urážení mladých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga ocenil paralympioniky
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes přijal české sportovce, kteří závodili na XII. zimních paralympijských hrách 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Zeman dorazil na Slovensko, na čtvrtek plánuje schůzku s Kiskou a Pellegrinim
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne přiletěl na Slovensko, kde se ve čtvrtek ve Vysokých Tatrách sejde se svým slovenským kolegou Andrejem Kiskou a s novým slovenským premiérem Peterem Pellegrinim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dušica Zimová: A kdyby Franta nebo Pepík skočili z okna...?
Tak prý v otázce našeho vyhoštění ruských diplomatů jde především o podporu VB a dalších zemí, protože jsou to naši spojenci. Nejde prý o trest za otravu novináře a jeho dcery, protože v případu zatím existuje spousta nejasností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava vydala povolení na stavbu čistírny odpadních vod v další obci
Správa Národního parku Šumava povolila výstavbu čistírny odpadních vod v obci Borová Lada. Správní řízení, které více než rok a půl napadá zapsaný spolek Aktiv proti korupci, který s výstavbou čistírny v zázemí developerského projektu společnosti Borová Lada project s.r.o nesouhlasí, však stále není u konce. Spolek podal odvolání proti rozhodnutí Správy parku, o kterém bude nyní rozhodovat Ministerstvo životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V lednu a únoru o azyl v ČR požádalo 262 cizinců
Za první dva měsíce letošního roku požádalo o azyl v Česku 262 cizinců, což bylo o 27 víc než před rokem. Nejčastěji chtěli azyl občané Ukrajiny, a to v 76 případech. Následovali občané Gruzie, Vietnamu a Ruska. Vyplývá to z informací, které zveřejnil odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Na křečka! Petice za dostavbu dvojice dálnic na Moravě předána senátorům. Doprovodili ji plyšoví hlodavci
ZE SENÁTU Petice za dostavbu dvojice úseků dálnic D49 a D55 na Moravě byla předána senátorům. Dokončení komunikací brání řadu let odpor ze strany ekologických aktivistů. Jejich argumentem je existence ohrožených živočišných druhů na území, kterým by měla dálniční komunikace procházet. Podle iniciátorů petice se ale některé zmiňované druhy na daném území vůbec nevyskytují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Žaloudík: Všechny novinky nemusí být dostatečně přínosné
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zimola: Je možné, že už v sobotu jednání s ANO odpískáme
Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě předsedu ČSSD Jana Hamáčka a statutárního místopředsedu této strany Jiřího Zimolu. Pánové ho informovali o pokračujícím vyjednávání o vládě mezi nimi a trestně stíhaným premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Když se sociální demokraté s prezidentem rozloučili, předstoupili před novináře a poslali hnutí ANO a Babišovi ostrý vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Havel, Uhl, Kocáb... Češi, víte vůbec, že vás chtějí zlikvidovat? Klára Samková znovu otřásla Poslaneckou sněmovnou
UVNITŘ CELÝ PROJEV Advokátka Klára Samková ve středu pronesla projev na konferenci v Poslanecké sněmovně, kde se v roce 2016 mezinárodně proslavila svým projevem na téma nebezpečí islámu, při kterém demonstrativně odešel turecký velvyslanec. Tentokrát se její vystoupení týkalo tématu integrace romské komunity a opět vyvolalo rozruch. Samková uvedla, že miliardy sypané do Romů prostřednictvím sociálního systému ve skutečnosti vedou ke genocidě národa. A podle advokátky je to předobraz toho, jak pod vlivem moderních sociálních inženýrů dopadneme i my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na křečka patří motyka! Již nesmí blokovat výstavbu dálnic ve Zlínském kraji
Již 15 let blokují ekologičtí aktivisté výstavbu dvou důležitých dálnic ve Zlínském kraji. Důvodem je údajný výskyt zvláště chráněných druhů zvířat, mimo jiné např. křečka polního. Navazující soudní obstrukce, které aktivisté pořád dokola iniciují, pak prozatím zastavili veškeré stavební práce. Změnit to má i nová petice, pod kterou se podepsalo přibližně 15 tisíc lidí a kterou ve středu 4. dubna 2018 předal v Senátu její iniciátor Libor Lukáš, předseda sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Takhle to prý dopadne v Itálii. Politický establishment by se měl mít na pozoru
Profesor z univerzity v Chicagu Luigi Zingales tvrdí, že představitelé Hnutí pěti hvězd a Ligy severu mohou vážně otřást současným evropským establishmentem. Předpovídá také, že právě tyto dva subjekty vytvoří budoucí koaliční vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Celé metro bude pokryto mobilním signálem nejpozději v roce 2022
Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy dnes odsouhlasila smlouvu s konsorciem mobilních operátorů na pokrytí pražského metra mobilním signálem. Smlouva je na 20 let a operátoři Praze zaplatí částku 120 milionů korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zákon o hromadných žalobách může být hotov začátkem příštího roku
Ministerstvo spravedlnosti připraví předlohu, která by v Česku umožnila podávání hromadných žalob. Novinářům to po dnešním jednání kabinetu v demisi, kde byl schválen věcný návrh předpisu, řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Zákon by chtěl předložit nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku, prosadit pak do příštích voleb. Zákon, který by lidem umožnil uplatnit stejné nebo podobné nároky v jediném soudním řízení, slíbil kabinet Andreje Babiše (ANO) ve svém programovém prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice hl. m. Prahy: Počty respiračních onemocnění včetně chřipky dále klesají
V Praze se nadále snižují počty nemocných akutními respiračními infekcemi (ARI). Potvrzují se tak predikce Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP) o tom, že tak zvaná chřipková epidemie v Praze skončila. Aktuální data z uplynulého 13. kalendářního týdne roku 2018, tj. období od 26. do 1. dubna, to dále potvrzují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Velvyslanec Ruska v ČR před novináři vytáhl české noviny a řekl: Tady se píše, že umíte vyvinout bojové plyny
Ruská ambasáda v České republice uspořádala tiskovou konferenci, na které se chce vyjádřit k aktuálním otázkám česko-ruských vztahů. Ty byly v minulých dnech zatíženy hned několika spornými momenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezaměstnanost zůstala v únoru na 2,4 procenta
Český statistický úřad dnes vydává tři Rychlé informace – o únorové nezaměstnanosti a o deficitu a dluhu vládních institucí ve čtvrtém čtvrtletí 2017 a rovněž za celý loňský rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: V Brně se asi někteří zbláznili
Komentář na facebookovém profilu ke kontroverznímu představení Naše násilí, vaše násilí v divadle Husa na provázku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MZV: Stávky některých dopravních společností ve Francii pokračují
Ve Francii i nadále pokračují stávky zaměstnanců železničních drah SNCF, pařížských příměstských vlaků RER a letecké společnosti Air France
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Barrandovské Naše zprávy mají novou moderátorku!
Hlavní zpravodajská relace na televizi Barrandov – Naše zprávy – má novou moderátorku. Vedle zkušených moderátorů v čele s Reném Hniličkou, Mirkem Vaňurou či Petrem Převrátilem ve zpravodajském studiu usedla šarmantní Eva Borská. V moderátorském křesle nahradila Petru Květovou Pšeničnou, která odešla na mateřskou dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dopadne to špatně. Referendum někdo zfixluje, šíří se strach v ČSSD
Část ČSSD se obává možného útoku hackerů na elektronické referendum, jímž chce strana rozhodnout o vládnutí s hnutí ANO. Píše o tom dnešní MF Dnes. Své pak k tomu uvedl i místopředseda strany Jiří Zimola (ČSSD) na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lucie Bartoš: Právo na práci? Bylo nebylo... Silnější si pečou ty slabší jako ryby na rožni
Pamětníci komunistického režimu jistě nezapomněli na doby, kdy práce byla POVINNOST. Dnešní demokratická společnost učinila z práce PRÁVO. Svobodnou volbu člověka. Může být tedy dobrovolně nezaměstnaný, chce-li. Být příživníkem dnes není trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Další vítězství ve sporu s RENCAR. DPP může výhodněji pronajmout reklamní plochy na tramvajích
Vrchní soud v Praze zamítl další nedůvodné předběžné opatření společnosti RENCAR. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) proto může poskytnout reklamní plochy na 60 tramvajích 15T ForCity vítězovi poptávkového řízení, kterým je společnost BigBoard. DPP tak pokračuje v úsilí o zvýšení výnosů z pronájmů reklamních ploch na svém majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dělá si z nás Babiš kozy? Šíří se erotický vtip i Kalousek se přidal
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se rozhodl podnikat v dalším odvětví. Tedy spíše fond Hartenberg, jenž patří do jeho svěřenského fondu. Fond totiž kupuje většinový podíl největšího středoevropského internetového prodejce spodního prádla Astratex. A na to konto se již začaly šířit komentáře i vtípky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Sjezd ČSSD - díl třetí. Závěrečný?
Už jsem si myslel, že je marné čekat, že se politika ČSSD změní. Že bude vůle nejen "psát programy" ale též prosadit je v realitu. Tandem Jan Hamáček - Jiří Zimola však vystoupil ze stínu. Začal poctivou přípravou v expertních týmech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Naše tradiční pomlázka? Nejen bouře kolem EU, ale také Marek Eben...
Letošní pikantní časový souběh velikonočních svátků s 1. dubnem, což je tradiční den aprílových vtipů a recesí, způsobil zcela nečekané peripetie. V hlavní roli jsou obránci českých velikonočních tradic z SPD, kteří se nachytali na „apríla“, kterého připravila redakce MF DNES. A do debaty o českých velikonočních zvycích pak vstoupil dokonce i nejpopulárnější český moderátor Marek Eben.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izraelská armáda odvedla v Gaze skvělou práci
Palestinští extrémisté se pokusili nezákonně vniknout na izraelské území a vojáci Židovského státu jim v tom zabránili. Za použití síly jsou plně zodpovědní muslimští radikálové, kteří vyprovokovali násilnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Acorus: Domácí násilí - možnosti a limity naší práce
Centrum ACORUS na pomoc obětem domácího násilí a Neziskovka roku 2017 pořádá další v řadě mezioborových setkání pro odborníky. Seminář se uskuteční za podpory Magistrátu hl. m. Prahy v prostorách Staroměstské radnice na Praze 1 ve čtvrtek 5. dubna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Argumentů, proč nevstupovat do eurozóny, je celá řada
Komentář na facebookovém profilu k návrhu premiéra Babiše, aby po přijetí eura Česko nemuselo ručit za řecké dluhy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Omluvte se Rusku. Za tohle ještě zaplatíme... V Británii začínají po zprávě vědců znít vážné hlasy
Po úterním oznámení britských vědců, že nejsou schopni prokázat, že Novičok, kterým měl být v Salisbury otráven bývalý ruský agent Sergej Skripal, pochází z Ruska, se množí komentáře, že dosavadní kategorický přístup britské vlády i jejích spojenců z NATO a EU, že vina Ruska je nepochybná, už se nedá udržet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nečas (SPO): V senátu bych navázal především na svou dosavadní veřejnou a profesní činnost
Senát je v naší společnosti a v politickém životě České republiky vnímán veřejností spíše jako instituce nadbytečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Řež všech stran na Barrandově: ČSSD nám už leze na nervy, zaznělo od ANO. Přijdou migranti, varoval Soukup a Zdeněk Ondráček vytáhl Dublin IV
„Ten pohled je zoufalý. Máme tu od října stranu, která vyhrála volby s třiceti procenty, a vládne, jako by těch procent měla sto. Ta minulá vláda – ANO, ČSSD, KDU-ČSL – měla po volbách 103 hlasů a mohla pokračovat. Jediný, kdo tuto situaci šest měsíců blokuje, je Andrej Babiš,“ uvedl v Aréně Jaromíra Soukupa poslanec STAN Jan Farský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Naštvaní občané vykoupali Babiše za nový návrh. A předseda vlády zakročil
Vláda zvažuje uvalení drastických daní na starší auta. Tak takové oznámení, které během pár dní stačilo vyděsit nespočet řidičů motorových vozidel na českých silnicích, uveřejnil server Auto.cz. Netrvalo dlouho a lidé se s dotazem, zda o takovém nesmyslu vláda skutečně uvažuje, ihned obraceli na premiéra v demisi Andreje Babiše. Zprávou byli šokováni i někteří politici, mezi něž se zařadil například i Václav Klaus mladší. „Vláda je fakt mimo. A další případ, jak tahle nová levice útočí na chudý lidi,“ rozčílil se na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Uřídí ministr zdravotnictví svoji vlajkovou loď centrálních nákupů?
Nedávno byl zveřejněn nález NKÚ týkající se kontrol hospodaření tří velkých nemocnic a zřizovatelských činností samotného ministerstva zdravotnictví v letech 2014 - 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Exekustán chystá ještě krutější insolvence ke ždímání občanů
Nový návrh zákona o insolvenci počítá se 7 lety života za 7 tisíc korun měsíčně na bydlení a stravu a ostatní výdaje. Počet exekucí a sebevražd v ČR roste a tržby obchodníků a počet klientů bank naopak klesá. Oběť tak pracuje a nemá ani na jídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Americký generál zkritizoval české dálnice. Chce to vylepšit, v případě hrozby konfliktu s Ruskem je prý spojenci budou potřebovat
Česká republika by měla z obranných důvodů vylepšit svou dopravní infrastrukturu. Spojenci by ji potřebovali využívat v případě hrozby konfliktu s Ruskem. Na veřejné debatě v CEVRO Institutu to řekl bývalý velitel pozemních sil NATO v Evropě Frederick Hodges. Alianční země by podle něj měly mít možnost započítávat podobné investice do dvou procent HDP, které by měly v NATO vydávat na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nový poplatek pro všechny druhy placeného ubytování
Ministerstvo financí dnes předložilo do vnějšího připomínkového řízení novelu zákona o místních poplatcích, která reaguje na dynamický rozvoj sdílené ekonomiky a nastavuje rovná pravidla pro trh s krátkodobým ubytováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hrad: Oficiální návštěva prezidenta republiky ve Slovenské republice
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční ve dnech 4. – 6. dubna 2018 oficiální návštěvu Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: 17 mrtvých v Gaze - prohrál Izrael, USA i Saúdové
Izraelská palba do protestujících Palestinců kromě neozbrojených lidí současně „zabila“ také mnohé z tradičních koalic a vazalských vztahů na Blízkém východě, čímž znovu o trochu překreslila politické mapy regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skripal, Nikulin... Proč někteří v Česku naslouchají ruským příběhům? Honzejk v tom má jasno
Události spojené s děním kolem kauzy otráveného agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii nebo vydání ruského hackera Nikulina do USA nás podle komentátora Petra Honzejka vracejí k základním otázkám. Ve svém komentáři na serveru iHNed.cz se proto pokusil najít odpovědi na základní otázky, a to, proč to vše Rusko dělá a proč u toho tak lže?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kraje dostanou miliony na opravu silnic pod podmínkou, že odstraní nelegální billboardy
Kraje dostanou peníze ze čtyřmiliardové dotace na opravy silnic nižších tříd, pokud budou odstraňovat nelegální billboardy ze svých pozemků. Uvedlo to dnes ministerstvo dopravy. Nejvíce peněz z mimořádné státní dotace na opravy krajských silnic druhých a třetích tříd mají dostat Středočeský kraj (678 milionů korun), Jihočeský kraj (428 milionů korun) a Plzeňský kraj (362 milionů korun). Předsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová považuje takovou podmínku za nepřijatelnou. Návrh budou ještě schvalovat vláda a výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: „Hodinového vnuka“ chtějí další města a obce
O unikátní projekt Moravskoslezského kraje Hodinový vnuk, v němž studenti krajských středních škol pravidelně navštěvují klienty domovů pro seniory, pomáhají jim, povídají si s nimi a chodí na procházky, mají zájem další obce a města. Mezigenerační program zaštítil moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Základem úspěchu ve volbách byly dary a pomoc příznivců
Pirátská strana zveřejnila výroční zprávu o svém hospodaření za rok 2017. Třetí nejsilnější parlamentní strana uzavřela rok s přebytkem 50 milionů korun. Ten vznikl jak státním příspěvkem na úhradu volebních nákladů za parlamentní volby, tak i významnou pomocí dárců a příznivců Pirátů. Právě díky těmto podporovatelům byla pirátská kampaň úspěšná, aniž by se strana kvůli volbám zadlužila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Jak rekonstruovat nájemní byt
Byt v nájmu nelze rekonstruovat tak jednoduše, jak si mnozí nájemci nebo pronajímatelé myslí. Vždy je třeba postupovat v souladu s nájemní smlouvou a zákonem. Rekonstrukce nebo oprava nájemního bytu bez souhlasu druhé smluvní strany má svá omezení. Ani s úhradou nákladů na rekonstrukci to nebývá jednoznačné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Řešení děr ve volebních zákonech předloží strany do konce roku
Dnes se v Poslanecké sněmovně konal seminář Ne kampani bez limitu, jehož předmětem bylo zhodnocení zákonů týkajících se volebních kampaní. Zúčastněné strany se na něm dohodly, že do konce roku 2018 navrhnou řešení nejpalčivějších problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český červený kříž získá od Pardubického kraje 100 tisíc na podporu dárcovství krve
Pardubický kraj dlouhodobě podporuje propagaci bezpříspěvkového dárcovství krve. Proto krajští radní na svém středečním jednání schválili dotaci každému ze čtyř oblastních spolků Českého červeného kříže v celkové hodnotě 100 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zadlužení ČR opět klesá
Podruhé za sebou skončily veřejné rozpočty ČR v přebytku. Za loňský rok dokonce tento přebytek dosáhl 1,6 % HDP a přispěl tak k dalšímu poklesu veřejného dluhu země. ČR se tak opět nepochybně zařadí mezi nejlépe hospodařící země EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Ženy mají nejen menší platy, ale také malé důchody
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k Akčnímu plánu EU Boj proti rozdílům v odměňování žen a mužů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Papež František převzal velikonoční dar od Pilsner Urquell
Originální velikonoční dar dnes na audienci na náměstí Sv. Petra ve Vatikánu osobně předali papeži Františkovi zástupci Plzeňského Prazdroje, technický ředitel Diarmaid de Búrca a starší obchodní sládek Václav Berka. Kromě tradiční zásilky piva Pilsner Urquell letos dostal i symbolický dar – měděné velikonoční vejce. Pilsner Urquell tak navazuje na tradici zasílání plzeňského ležáku papeži, která má své kořeny na přelomu 19. a 20. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Když se někam přidávají kvóty, je ohrožena nějaká svoboda
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k Akčnímu plánu EU Boj proti rozdílům v odměňování žen a mužů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nezaměstnanost v EU nejníže za posledních devět let, Česko zůstává nejlepší
Nezaměstnanost v Evropské unii spadla na 7,1 % - nejnižší úroveň od září 2008. Česko zůstává nadále na evropské špici s nezaměstnaností na 2,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom rozšířil služby, motocyklistům nabízí tlumiče a tlumicí vložky do výfuku
Servis mosteckého autodromu rozšířil své služby. Motocyklisté, kteří se chtějí svézt na okruhu, si vyberou z nabídky tlumičů a tlumicích vložek do výfuku. Takzvanou tlumivku, jejímž účelem je snížení hlučnosti a dodržení hlukového limitu, si mohou na místě zakoupit a také nechat namontovat. „Nabízené typy a ceny vložek zájemci najdou na webových stránkách autodromu. Upozorňujeme, že jejich počet je omezený. Doporučujeme proto předem si vložku, případně i montáž objednat,“ uvedl sportovní manažer společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kauza Skripal: Na scéně se objevuje tajemný muž a tajné bankovní konto
Britský deník Daily Mail přináší nové skutečnosti k případu jedem novičok otráveného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. V případu se objevuje její snoubenec, který údajně spolupracuje s ruskou tajnou službou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda: Benešova vila přivítá v pátek první návštěvníky v tomto roce
Vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí se v pátek 6. dubna 2018 poprvé v letošním roce otevře návštěvníkům. Zájemci si ji nově prohlédnou každý víkend až do konce října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nákup helikoptér za miliardy? Požadavky stanovené vojáky nesplnil žádný vrtulník, uvedl náměstek pro vyzbrojování
ROZHOVOR „Pořízení 12 nových vrtulníků je požadavkem armády. S poptávkou po vrtulnících přišli před několika lety vojáci a generální štáb požadavek nákupu a potřeby zdůvodnil a předložil ministerstvu. Cílem je nahradit ruské stroje, které nejsou kompatibilní s NATO a je zde riziko komplikovaných dodávek náhradních dílů. Nákup se samozřejmě s vojáky detailně probíral a probírá, právě oni jsou autorem specifikace, co mají nové vrtulníky splňovat,“ zní z Ministerstva obrany ohledně nákupu nových vrtulníků. Otázky ParlamentníchListů.cz mířily na náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniela Koštovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pozor: VIDEO velvyslance Ruska sledovali také Mitrofanov, Šídlo a Schmarcz
Tiskovou konferenci z ruské ambasády v České republice sledoval i komentátor Práva Alexandr Mitrofanov. Velvyslanec Alexander Zmejevskij se na konferenci vyjádřil k aktuálním otázkám česko-ruských vztahů, jež zasáhly v posledních dnech některé sporné momenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Hospodaření vládních institucí - saldo v přebytku, meziroční pokles zadlužení
„Hospodaření vládních institucí, což jsou ústřední a místní vládní instituce a také zdravotní pojišťovny, loni skončilo přebytkem 80,6 miliardy korun, což je 1,59 % HDP. Za vysokým přebytkem stojí zejména silný růst příjmů z daní, důchodových daní, daní z výroby a dovozu a ze sociálních příspěvků. Na straně výdajové nejvíce rostly investice a výdaje na náhrady zaměstnancům. Vysoký přebytek hospodaření v roce 2017 byl způsoben také jistou střídmostí ve výdajích. Na finančním účtu je vidět kumulace vysokých zůstatků na běžných účtech vládních institucí,“ dodává Václav Rybáček, ředitel odboru vládních a finančních účtů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Posouzení účinnosti a bezpečnosti léku může záležet i na demografických faktorech
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jak to bylo s utajeným sjezdem KSČ v srpnu 1968, který měli rozprášit Sověti, a možnou pomocí Západu? Mluvili jsme s autory studie k publikaci muže, kterého chtěla zavraždit StB
ROZHOVOR O utajeném sjezdu československých komunistů v srpnu 1969 v pražských Vysočanech, který se odehrál pod hlavněmi tanků vojsk Varšavské smlouvy, ParlamentníListy.cz hovořily s dvojicí historiků, Milanem Bártou z Ústavu pro studium totalitních režimů a Lukášem Cvrčkem z projektu Czech Archives. Bárta a Cvrček jsou společně autory odborné studie k publikaci reformního komunisty a diplomata Jiřího Pelikána Tanky proti sjezdu, která vyšla v prvním řádném českém vydání teprve letos. Pelikán v publikaci čtenáři předkládá dokumenty mimořádného Vysočanského sjezdu KSČ, které vykreslují obrázek sjezdu coby symbolu odporu proti srpnové okupaci hájícího české zájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Znásilnění v Praze: Cizinec vylákal ženu na pokoj. Přišlo pět kamarádů, prý šlo i o Afričany
Hned šestice mladých násilníků ze zahraničí měla znásilnit turistku v hostelu v Praze. Jak píše server Blesk.cz, k incidentu mělo dojít na Velikonoční pondělí poté, co se žena seznámila s jedním z cizinců v baru v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamurovo hnutí jsou neonacisti. A proč o vládě s Babišem vyjednává i Hašek? Dienstbier se rozčiloval v rádiu
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Ten se na rozhlasových vlnách netajil tím, že nesouhlasí s tím, aby ČSSD vstupovala do vlády Andreje Babiše (ANO), když tu existuje reálná možnost, že se ANO nakonec spolehne na pomoc SPD Tomia Okamury. Toto hnutí považuje Dienstbier za extremistické, resp. neonacistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Budou moci cyklisté na Slovácku koštnout víno bez obav z pokuty? Senátor Valenta navrhuje zmírnit nulovou toleranci alkoholu při jízdě na kole
Senátor za Slovácko Ivo Valenta navrhuje zmírnění nulové tolerance alkoholu u cyklistů. Podle novely, kterou plánuje předložit ke schválení senátorům a následně poslat i do sněmovny, by alkohol u cyklistů měl být tolerován až do výše 0,5 promile. Hranice je to podle Valenty zhruba stejná jako v ostatních zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Někteří senátoři se opřeli do Zemana. A Ondřej Neff již tuší, co nyní přijde
Publicista Ondřej Neff stále sleduje a komentuje dění kolem sebe. Chladným ho nenechává například přestřelka kolem údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina. Na této přestřelce se podle Neffa projevuje zrádcovské jednání prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda by se měla věnovat vyrovnávání platů mužů a žen, soudí senátoři
Vláda by měla podle Senátu činit kroky k vyrovnávání platových rozdílů mezi muži a ženami. Jde zejména podle dnešního usnesení horní komory o podporu opatření ke sladění rodinného a pracovního života, například částečných úvazků, pružných pracovních podmínek a výstavby dostatečného počtu kapacit předškolních zařízení pro děti. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Brno získá špičkové trolejbusy ze Škodovky
Jednu z největších letošních dodávek v rámci českého trhu začala v těchto dnech plnit Škoda Electric. Firma předává dopravnímu podniku v Brně první tři z celkem deseti nových trolejbusů za více než 120 milionů korun. Tato vozidla budou mít pro dopravce jednu velkou přednost – díky bateriím dokáží obsluhovat i trasy, kde není trolejové vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Rozhodně není cílem to, aby všichni brali stejně
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k Akčnímu plánu EU Boj proti rozdílům v odměňování žen a mužů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Kolář vypustil tyto informace: Pokyn k likvidaci Skripala vzešel zřejmě přímo od Putina. A Zeman? Naši spojenci ho mají za exota
Někdejší český diplomat v Rusku a ve Spojených státech Petr Kolář se domnívá, že povel k likvidaci bývalého ruského agenta Sergeje Skripala mohl vzejít přímo od ruského prezidenta Vladimira Putina. Řekl to v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz. A řekl toho ještě mnohem víc. Obul se také do českého prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kapsch oficiálně vyzývá ministra dopravy, aby zastavil další veřejné útoky na společnost
Kapsch poslal ministru dopravy předžalobní výzvu s požadavkem, aby se okamžitě zdržel dalšího poškozování dobrého jména společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních v souvislosti s konáním pražského půlmaratonu
V sobotu 7. dubna se v Praze koná jubilejní, již 20., ročník Sportisimo 1/2Maratonu. Tento běh, jehož trasa je stejná jako v minulém roce, budou doprovázet dopravní opatření. A to jak na trase závodu, tak i na některých přiléhajících komunikacích. Akce ovlivní i provoz městské hromadné dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Reforma financování regionálního školství se nebude odkládat
S 11 miliardami navíc na realizaci reformy financování regionálního školství může Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy od 1. ledna 2019 počítat. Reforma financování, která zajistí spravedlivější rozdělení peněz do základních a středních škol i mateřských školek, se nebude o rok odkládat, jak předpokládalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čeští politici by v kauze novičok měli postupovat jednotně, žádá Senát
Česká politická reprezentace by podle Senátu měla vystupovat jednotně ve věci útoku jedem novičok ve Velké Británii, ze kterého je obviňováno Rusko. Senát se na tom dnes shodl v usnesení, ve kterém ocenil postoj lídrů unijních zemí v celé věci. Stanovisko připravil senátní evropský výbor. Podle jeho předsedy Václava Hampla (za KDU-ČSL) je to zároveň reakce na postoj Hradu a prezidenta Miloše Zemana. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pavel Padrnos: Po zimě opět na kolo! Pět tipů, než vyrazíte
S dubnem se příroda probouzí čím dál více k životu, a to přirozeně svádí k výletu či dlouhé vyjížďce na kole. Profesionální jezdec Pavel Padrnos z cyklistické stáje TopForex - Lapierre se tak nyní podělí o několik důležitých doporučení pro okamžiky, kdy po zimě ze sklepa opět vytáhnete svůj „stroj“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zisk z cestovního ruchu vzrostl na 272 miliard
Česká ekonomika profituje z pozitivního vývoje cestovního ruchu. V roce 2016 tvořil tento obor 3 % hrubého domácího produktu. Pracovalo v něm 231 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Naštvaný, hodně naštvaný Okamura sedl a natočil VIDEO o ČSSD
Mezi trestně stíhaným premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a sociálními demokraty probíhají vyjednávání o budoucí koalici. Jeden z požadavků ČSSD rozpálil do běla místopředsedu Sněmovny Tomia Okamuru. Postavil se před kamery a vyřkl následující slova...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mimořádná obludnost. Kdo druhému jámu kopá. Idiot Babiš, mělo ho trknout, že Kalousek... Okamura, Filip a Keller o tom, že se neprokázalo, že novičok byl z Ruska
ANKETA Jak informoval Independent, britští vědci z vládních vojenských laboratoří v Porton Down po svém výzkumu nezjistili nic o původu novičoku, kterým měl být otráven agent Sergej Skripal – nepotvrdili tedy verzi, že novičok byl z Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: ČR je vydána napospas tomu, jestli se proti nám dodavatelé farmak spojí nebo nespojí
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: První rozhlasová hra, vysílaná po 70 letech živě, vychází jako audiokniha
Vydavatelství Radioservis a Český rozhlas Dvojka představují záznam z unikátního živého vysílání rozhlasové hry od Sira Artura Conana Doyla: Sherlock Holmes ve státních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mobilní signál v celém pražském metru bude do roku 2022
Pokrytí celého pražského metra včetně tunelů mobilním signálem bude v provozu do roku 2022. Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) dnes schválila smlouvu s konsorciem operátorů. Smlouva bude uzavřena na 20 let a za prvních deset let operátoři vyplatí dopravnímu podniku 120 milionů korun. ČTK o tom dnes informovalo vedení metropole a představitelé dozorčí rady DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Poškození klienti mají mít možnost podat hromadnou žalobu
Vláda Andreje Babiše odsouhlasila na jednání ve středu 4. dubna 2018 záměr ministra spravedlnosti připravit zcela nový zákon, který umožní lidem i firmám poškozeným nekalým či protiprávním jednáním společně podat na viníka hromadnou žalobu. Návrh zákona by mělo ministerstvo vládě předložit do 31. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Výsledky české ekonomiky se neustále vylepšují
Nikoliv o 5,1 % nebo následně o 5,2 %, ale o 5,5 % rostla česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku. Tak se dá zjednodušeně zhodnotit nová várka zpřesňujících údajů, které včera vydal statistický úřad, když přehodnotil růst investic a vládní spotřeby nahoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Deficit a dluh vládních institucí ve 4. čtvrtletí 2017
Saldo hospodaření v přebytku, míra zadlužení poklesla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Léky a zdravotnické technologie budou k dispozici dříve
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Nesouhlasíme s preferencí dobrovolné spolupráce na úrovni EU
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Dienstbier se znovu hlásí o slovo. Podává tento pozměňující návrh
Ministerstvo vnitra by nemuselo připravovat změnu hranic senátních volebních obvodů při změně počtu jejich obyvatel nad zákonem stanovený limit. S tímto pozměňovacím návrhem chce na dnešní schůzi Senátu přijít senátor ČSSD Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Žaloudík: Požadujeme vyjasnit pravidla rozhodování
Projev na 13. schůzi Senátu 4. dubna 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o hodnocení zdravotnických technologií a o změně směrnice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Systém úpravy senátních volebních obvodů je nevhodný. Odmítáme také jakékoliv změny Ústavy
Senátorský klub ODS považuje za nevhodný dosavadní systém pravidelné úpravy velikosti senátních volebních obvodů, které se počtem obyvatel odchýlí o více než 15 % od průměrného počtu obyvatel na jeden obvod. Při příležitosti projednání novely volebního zákona, která má změnit hranice sedmi volebních obvodů, u kterých došlo k tzv. rozhodnému poklesu či nárůstu obyvatel a dalších deseti touto změnou dotčených, to uvedl předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Britům nezbývá než říct „sorry, Rusko“. I historky o vesmírných ještěrech jsou lepší než ta se Skripalem
Poslanec slovenské Národní rady Ľuboš Blaha má za to, že britské premiérce Therese Mayové nezbývá nic jiného, než se Rusku omluvit za to, že ho spojila s otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Jak k tomuto názoru Blaha dospěl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta opět bojuje za vinařské cyklostezky. Znovu předkládá zákon o toleranci alkoholu u cyklistů
Slovácký senátor Ivo Valenta opět zahajuje boj za vinařské cyklostezky. V Senátu totiž znovu předkládá zákon o toleranci alkoholu u cyklistů. Navrhuje, aby stejně jako např. v Rakousku nebo na Slovensku si mohli cyklisté na cyklostezkách a silnicích III. třídy dopřát sklenku vína nebo sklenici piva. Obdobný návrh zákona již v roce 2016 schválil Senát a poslal do Poslanecké sněmovny. Poslanci však do voleb v roce 2017 zákon neprojednali a tak byl jeho legislativní proces ukončen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Omluví se česká vláda Rusku kvůli jedu novičok, ptal se čtenář PL. A přišla zajímavá reakce od Ondráčka
Z PROFILŮ Komunista Zdeněk Ondráček, který nedávno rezignoval na post předsedy sněmovní komise pro kontrolu GIBS, odpovídal na svém profilu ParlamentníchListů.cz na otázky čtenářů ohledně aktuálního tématu, kterým byl pokus o zabití dvojitého agenta Sergeje Skripala nervovým plynem zvaným novičok na území Velké Británie. Britští experti totiž neprokázali, že by tato látka byla z Ruska. Německý chemik Ralf Trapp navíc pro tiskovou agenturu DPS uvedl, že tato nervová látka může pocházet pouze ze státní laboratoře, a ukázal na bývalé Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hranice senátních obvodů se kvůli rozdílům v počtu obyvatel měnit nebudou
Hranice senátních volebních obvodů se už zřejmě nebudou měnit kvůli rozdílům v počtu jejich obyvatel. Senát dnes tuto změnu prosadil do novely volebního zákona, kterou nyní dostane k opětovnému posouzení Sněmovna. Na rozdíl od běžných norem ale dolní komora nemůže Senát přehlasovat. Horní komora také v doprovodném usnesení vyzvala vládu, aby předložila novou úpravu, která by přinesla větší územní stálost senátních obvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Čtyři priority pro komunální volby
V komunálních volbách se zaměříme na veřejnou správu, infrastrukturu, kvalitní veřejné služby a pestrý život ve městech a obcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Pražský půlmaraton poběží také devět vězňů
Se žlutou stužkou si pražský půlmaraton zaběhne devět vězňů a dalších 64 běžců, podporujících druhou šanci pro lidi s trestní minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Nekonečně hamižný pánbůh
Po nástupu imperialismu, r. 1990 a dál, zhruba po čtvrt století zůstávaly ceny zemědělských pozemků v Čechách na stejné úrovni. Od doby, kdy výrobci zákonů dali vlastně nadnárodnímu italskému molochu pod poetickým názvem katolická církev pozemky v hodnotě asi sto miliard jen tak, vzrostla cena těchto pozemků nejméně čtyřikrát. Takže se katolické církvi, mávnutím proutku, zvýšila hodnota pozemků na nejméně pět set miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Rozsudek musí vyhlásit veřejně i Nejvyšší soud
V praxi Nejvyššího soudu docházelo k tomu, že nevyhlašoval rozsudky. Činilo tak Občanskoprávní kolegium, když Trestní kolegium rozsudky vyhlašuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
JCCR: Zůstanou jižní Čechy oblíbenou turistickou destinací? Musí být vidět v online světě
Jižní Čechy jsou jedním z nejatraktivnějších turistických regionů. Mají-li si takovou pozici udržet, musí reagovat na nové trendy v cestovním ruchu – online marketing prostřednictvím sociálních sítí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Konference ke 100. výročí vzniku ČSR
Konference ke 100. výročí vzniku ČSR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist