Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.687x, což odpovídá cca 192.382-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mazaní uprchlíci přišli na to, jak se dají vydělat peníze. Bohužel je to nezákonné
Migranti z Blízkého východu a Afriky jsou často obviňováni z laxního přístupu k práci a integraci vůbec. Jak ale dokazuje magazín Spiegel, někteří z nich jsou velmi podnikaví a schopni vydělat si sami na svoji obživu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza Skripal: Vy čeští „novináři“! Naštvaný vojenský expert se ozval k zásadnímu odhalení na téma Česko a Novičok
Německý chemik a toxikolog Ralf Trapp řekl serveru seznamzprávy.cz, že českoslovenští chemici kdysi pracovali s látkami typu Novičok, které otrávily i bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se podivuje nad tím, proč se mnozí Češi tolik rozčilovali, když něco podobného zaznělo z Ruska, ale když toto tvrzení zazní z Německa, je to v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Průsel“? Babiš na špagátu. Něco se s ním děje. Zásadní pohled na premiéra i na Zemana
„Babiš je teď dost nervózní, protože jako byznysmen je zvyklý na to, že se věci dotahují a je uvyklý i na jiná jednání partnerů než ve světě politiky. Začínají mu proto ujíždět nervy, používá slovenských výrazů, což značí, že je i dosti vyčerpaný,“ říká na konto premiéra Andreje Babiše v demisi mediální analytik Jiří Mikeš. Skoro to vypadá, jako by ho teď chtěl prezident Zeman nějak usměrňovat. „To by ale dělat neměl. Babiš má totiž větší zkušenosti v jednáních z byznysu a dělání dohod a dealů nežli Zeman. Měl by mu proto říct: „Andreji, zůstaň, jaký ,a jdi do toho tvrdě!“ Podobně smýšlí i politolog Lukáš Jelínek. „To, že je Babiš nervóznější než kdy jindy, jde často poznat z jeho nálad anebo výrazů ve tváři. A určitě jej zaskakují i některá stanoviska prezidenta Zemana – ať už jde o lehkou kritiku toho, že Babiš vyjednává pomalu...“ tvrdí Jelínek. Přesto Zeman prý Babiše bude podporovat i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČR by měla získat výjimku k výrobě „tuzemáku" tradičním postupem
Výjimku pro ČR a Slovensko, které k výrobě alkoholického nápoje "tuzemák" chtějí dál používat tradiční rumový éter, by dnes měl potvrdit příslušný orgán Evropské komise, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soukromníci půjdou do komunálních voleb spolu s ODS
Občanská demokratická strana a Strana soukromníků podepsaly dohodu o rámcové spolupráci mezi stranami, týkající se blížících se komunálních voleb a rovněž i příštích voleb do Senátu. V některých volebních regionech tak půjdou kandidáti do voleb na společných kandidátkách. O spolupráci v Poslanecké sněmovně informoval předseda ODS Petr Fiala spolu s předsedou Soukromníků Petrem Bajerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miloš Svoboda: Řeč těla Martina Stropnického
V předvolební prezidentské kampani jsem se zájmem sledoval, jak v některých diskusních pořadech odborníci hodnotí přesvědčivost projevů kandidátů při jejich veřejných vystoupeních z pohledu „řeči těla“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z exkluzivního výzkumu pro PL: Největší šance na předsedu KSČM mají Skála a Konečná. Téměř každého pátého Čecha zajímá dění týkající se komunistů
K debaklu v loňských sněmovních volbách dovedly komunisty podle europoslankyně KSČM Kateřiny Konečné, která bude za týden v Nymburku kandidovat na nejvyšší stranický post, statičnost, formalismus a rutinérství. KSČM musí podle ní mít znovu vize a jít za jejich prosazováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Babiš je dobytek. Zeman vlastizrádce. Fujtajbl. Ty kydy...
Někdejší premiér Mirek Topolánek nadále sleduje politické dění. Prorokuje, že to nemusí dlouho trvat a prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš skončí v teplácích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek se zabreptal. Ale pak rozjel kanonádu: Zeman? Ostuda! A Babiš...
Poslanecká sněmovna znovu jedná a členové jednotlivých stran předstupují před novináři, aby se vyjádřili k aktuálním tématům. Nejinak tomu bylo i u předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska, který před kamerami tvrdě zkritizoval trestně stíhaného premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) i prezidenta Miloše Zemana. Tomu vynadal za to, že se zapojuje do obchodů mezi Čínou a Ruskem, což je něco, co mu česká Ústava rozhodně neukládá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
My jsme podporovali Schwarzenberga a Drahoše! Havlovu uličku jsme zařídili! Divadlo, kde Ježíš bude znásilňovat muslimku, promluvilo. Je veselo
Hra, v níž Ježíš znásilňuje muslimku, jež má být uvedena v rámci květnového festivalu Divadelní svět Brno, zvedla ze židle mimo jiné náměstka brněnského primátora Petra Hladíka (KDU-ČSL). O představení nazvaném Naše násilí a vaše násilí promluvil nyní mimo jiné v DVTV.cz ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. ND Brno festival pořádá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Silové řešení proti vůli občanů není na pořadu dne
Zapojení obcí do výběru lokality pro hlubinné úložiště jaderného odpadu je pro stát prioritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NTM: Železniční depozitář v Chomutově slavnostně zahájil letní sezónu
Hosté se seznámili se současnými novinkami v depozitáři a měli možnost si prohlédnout všech 94 vystavených kolejových vozidel, které do depozitáře lákají množství návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vašku, ti hlupáci trčí z cizí řiti! Peklo kolem Klause mladšího a Sýrie, Kalousek našel tvrdé slovo
Předseda ODS Petr Fiala jasně podpořil zásah Spojených států, Velké Británie a Francie v Sýrii. A nastala mela, ozvali se dva bývalý členové ODS Miroslav Macek a Petr Štěpánek. Ránu svému předsedovi zasadil také poslanec ODS Václav Klaus mladší. O slovo se přihlásil i předseda poslaneckého klubu konkurenční TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pokorná Jermanová (ANO): Hodnotící kritéria pro poskytnutí dotací byla výrazně změněna
Rada Středočeského kraje v pondělí 16. dubna projednala a doporučila Zastupitelstvu schválit poskytnutí dotací ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS, Středočeského Humanitárního fondu, Středočeského Fondu kultury a obnovy památek a Středočeského fondu sportu, volného času a primární prevence. Na tyto fondy bylo pro letošní rok z krajského rozpočtu určeno celkem 120 milionů z krajského rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ta připosranost! Těžkej Pokondr se vyjádřil k české politice
Hudební duo Těžkej Pokondr zná v Česku téměř každý, tvoří ho Miloš Pokorný a Roman Ondráček. Pánové poskytli rozhovor serveru Neovlivní.cz a nebrali si při něm servítky. Ohlédli se za rokem 2017 a mluvili o české „připosranosti“ z Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fiala a Bartoš budou se Zemanem řešit sestavování vlády a Babiše
Předseda ODS Petr Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš se dnes odpoledne postupně setkají s prezidentem Milošem Zemanem. Obě jednání na Hradě se budou týkat sestavování vlády. Bartoš se chce s prezidentem bavit o tom, zda nepověří sestavením vlády někoho jiného než premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jarní slavnost v kulisách rozkvetlého parku – Zámecká pouť Rudolfa Chotka na Kačině
Koncert, akrobacii, kouzelníka, projížďky na koních i ukázky tanců a tvorby účesů z doby empíru, to vše mohou návštěvníci zažít na již tradiční akci Národního zemědělského muzea na zámku Kačina. Letošní Zámecká pouť Rudolfa Chotka proběhne v neděli 22. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Omnipol: Zlovolná kampaň je očividně organizována za účelem diskreditace
Reakce společnosti na některé mediální výstupy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Robosoutěž ČVUT zahajuje ročník 2018 soubojem základních škol. Finále se pro velký zájem koná ve dvou dnech
V jarní části Robosoutěže, která právě vstupuje do svého 10. ročníku, se už tradičně utkají žáci z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Fúze nemocnic? Proč ne, ale nesmí na to doplatit okresní nemocnice
Senátor Ivo Valenta komentuje seminář ke koncepce nemocnic ve Zlínském kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Alea si jde na finGOOD pro 2 miliony korun. Ve dvou dřívějších kampaních získala již přes 3 miliony
Dva miliony korun, tolik chce získat český výrobce sportovního vybavení Alea na platformě finGOOD, která zprostředkovává úvěry od investorů z řad veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman ve středu přijme amerického velvyslance
Prezident Miloš Zeman se ve středu setká na Pražském hradě s americkým velvyslancem Stephenem Kingem. Informaci Aktuálně.cz potvrdil ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Tématem setkání budou aktuální události ve světě i česko-americké vztahy, dodal mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Sick days jsou cestou ke snížení nákladů ve zdravotnictví
Rezignace Michala Murína, nominace Mikuláše Ferjenčíka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS, zákon o státní službě, zrušení karenční doby a pirátská nominace Miloslavy Pošvářové do dozorčí rady SFDI - to byla témata dnešní tiskové konference Pirátů, ke kterým vystoupil předseda Pirátů Ivan Bartoš, 1. místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová a poslanec Ondřej Polanský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka nekritizovala metodickou příručku MPSV
Veřejná ochránkyně práv nevyslovila žádnou kritiku na adresu metodické příručky MPSV pro kurátory pro děti a mládež, jak nepravdivě uvedl v titulku zprávy 9. dubna server idnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Praha, metropole světové matematiky
Oxford, Cambridge, Princeton... To jsou prestižní světová pracoviště, kam se excelentní vědci z matematických oborů jen hrnou. Nyní se však v jejich hledáčku začala objevovat i Praha. Tak současnou situaci popsal vedení Akademie věd ČR ředitel Matematického ústavu Jiří Rákosník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Navazujeme na úspěšnou spolupráci se Soukromníky
Předseda ODS Petr Fiala a předseda Strany soukromníků Petr Bajer dnes v Poslanecké sněmovně podepsali rámcovou smlouvu pro spolupráci v komunálních a senátních volbách, které proběhnou v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Banky budou muset poskytovat správcům daně víc údajů
Banky, spořitelní a úvěrová družstva nebo platební společnosti budou muset poskytovat úřadům více údajů, které vyplývají ze zákona proti praní špinavých peněz. Advokáti, notáři, daňoví poradci nebo auditoři budou muset poskytovat tyto údaje jen pro mezinárodní spolupráci při správě daní. Změny přinese novela daňového řádu, kterou dnes doporučil jednomyslně schválit senátní hospodářský výbor. Senát o předloze rozhodne příští týden, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česko-rakouské vztahy mají v posledních letech velmi pozitivní dynamiku
Premiér Babiš jednal se zemským hejtmanem Horního Rakouska Thomasem Stelzerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP se zapojil do charitativní dražby moderátora Leoše Mareše
Průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) se stále výrazněji zapojuje do charitativních a CSR projektů. Naposledy se přihlásil jako první dražitel do aukce, kterou vyhlásil populární moderátor Leoš Mareš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Občanská výzva za vybudování Kaple Panny Marie Pomocné ve Znojmě
My, níže podepsaní občané, žádáme starostu, radní a zastupitele města Znojma, aby umožnili znovuvybudování Kaple Panny Marie Pomocné na Mariánském náměstí ve Znojmě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Co přinese stejná kvalita potravin České republice?
Připravovaná směrnice EU, kterou musí nejdříve členské státy odsouhlasit, což bude trvat nejméně dalších jeden a půl roku, zakazuje prodávat v členských zemích stejný výrobek v rozdílné kvalitě a složení. Česko jásá, že se dobrá věc podařila, ale jaké budou následky pro ČR?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Příchod lékařů z Ukrajiny bez potřebných zkoušek skončí
Projekt, který umožňoval příchod lékařů, lékárníků a stomatologů z Ukrajiny, skončí, pro zdravotní sestry bude pokračovat. Po jednání s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) to řekli zástupci stavovských komor, kteří projekt kritizovali, a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jirásek (SPO): Politický hospic nastává, kdo přežije?
Svět se asi zbláznil. Politici nám předvádějí politické harakiri v přímém přenosu na televizních obrazovkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zelený senátor: S Rusy máme zlé zkušenosti, ale neidealizuji si ani USA
ROZHOVOR „Od podzimních voleb je jasné, že pan Babiš chce vládnout více méně sám a hledá k tomu cesty,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Petr Orel (SZ). Vyjadřuje i obavy se současného zostření mezinárodní situace. „Situaci v Sýrii považuji za katastrofální, nevidím v této otázce zatím světlo na konci tunelu. Co se týká použití chemických zbraní, tak dle mého soudu chybí úplně přesvědčivé důkazy, zda je za jejich použitím vládní režim. Dle mého přesvědčení už snad vůbec nejde o lidi žijící v místě konfliktu, ale jde o mocenské zájmy. Jsem obecně velmi opatrný, co se týká vztahu k velmocem,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je to jinak. Dokonce mám informaci, která vůbec nepotěší Babiše. Okamura rázně ke zprávám, že SPD se rozpadá
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie se spolu se svým prvním místopředsedou Radimem Fialou postavili před kamery České televize a odsoudili víkendový zásah našich spojenců v Sýrii. To byl však teprve začátek. Ránu dostala i Babišova média, údajně „hysterický“ Kalousek i sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Vzpomínka na pana režiséra Herze
S přibývajícími nekrology k úmrtí režiséra Juraje Herze bych rád také přispěl se svou troškou do mlýna. S panem režisérem jsme sice nebyli celoživotními kamarády, ale měl jsem tu vzácnou možnost s ním občas trávit společné chvíle v posledních letech jeho života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Soud v Liberci řeší úplatkářskou kauzu bývalého radního za ČSSD
Soud v Liberci se dnes začal zabývat korupční kauzou bývalého radního kraje za ČSSD Zdeňka Bursy. Podle obžaloby si řekl o úplatek téměř milion korun, za úplatkářství mu hrozí pět až 12 let vězení. Bursa před soudem ani předtím na policii nevypovídal, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
STAN: Vládní nominant na šéfa GIBS si svou pozici bude muset obhájit
Před několika hodinami šéf GIBS řekl, že rezignuje na svůj post. Starostové požadují, aby nový nominant vlády byl přijatelný pro celé politické spektrum a nezavdávalo se tak spekulacím, že se jedná o účelově dosazeného člověka, který vládě nebude stát v cestě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Aktivita premiéra Babiše měla jasný cíl - odstranění pana Murína z funkce
Vyjádření předsedy Pirátů Ivana Bartoše k dnešnímu oznámení o rezignaci šéfa GIBS Michala Murína
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
České APOGEO Group roste tři roky obrat průměrně o 18 %
Růstu tržeb v průměru o 18 % dosáhla za poslední tři roky česká poradenská skupina APOGEO. V roce 2017 převýšily 100 milionů korun. Podle většinového vlastníka APOGEO Group Josefa Jaroše stoupá obrat rovnoměrně ve všech oblastech poskytovaných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Miloš Forman – režisér, který proslavil Českou republiku
Svět opustil génius kinematografie, který točil filmy hlavně o důstojnosti a svobodě jedince proti systému. Svoboda jedince byla pro pana Formana nedotknutelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Vtrhli sem nějací lidé. Křičeli a začali polévat pacienty vodou.“ Trochu jiný text o Sýrii. A reakce z „kavárny“, jakou jste nečekali
Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová, které se dlouhodobě věnují konfliktu v Sýrii, vyčinily 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi za to, že svými rozhodnutími Syřanům rozhodně nepomáhá. Alespoň ne všem Syřanům, nýbrž jen těm vybraným. Pár slov přidal i občanský aktivista Jakub Pitron.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jeroným Tejc ministrem vnitra? I to je prý možné
Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil k jednacímu stolu s ČSSD. A znovu je na stole otázka, kdo bude ministrem vnitra. Ve hře je i jméno dlouholetého poslance sociální demokracie a experta právě na vnitro Jeronýma Tejce, který ČSSD opustil po volebním debaklu v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Vztahy mezi zemědělci a supermarkety bude řešit evropská legislativa
Návrh nové směrnice, která se zaměřuje na boj proti neférovým obchodním praktikám velkých hráčů ve vztahu k malým zemědělcům a dodavatelům, představil eurokomisař Phil Hogan v Evropském parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Stropnický a angažovaná kulturní fronta
Jednou z otázek, nad kterou se mnozí moji známí pozastavují, je: Jak je možné, že (po staru) "umělecká fronta", tedy (po novu) "umělecké celebrity" se tak trapným způsobem angažují v politice, že ztrácejí schopnost produkovat kvalitní uměleckou produkci a dokonce ohrožují vnímání svého celoživotního odkazu ze strany většinové veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): Strach v DemoŽumpě
Příznivci DemoŽumpy, kteří argumentačně nezvládají komunikaci ohledně aktu agrese USA, VB a F vůči Sýrii, nechávají blokovat nebo dokonce rušit facebookové profily. Tomu se v jejich pojetí říká demokracie v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Díky podpoře IROP ubude lidí v ústavní péči
Čtrnáct projektů v celkové částce 438 milionů bylo předloženo do výzvy Deinstitucionalizace sociálních služeb za účelem sociálního začleňování. Jde tak o dvojnásobné překročení připravené částky, která pro tuto výzvu činila 200 milionů korun. Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, tak pokračuje v dlouhodobé podpoře projektů sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner bude dnes jednat s ArcelorMittal Ostrava o prodeji hutí
Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner (za ANO) bude dnes odpoledne v Praze jednat kvůli možnému prodeji ostravských hutí s generálním ředitelem společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) Ášokem Patilem a dalšími členy vedení firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komory odmítají lékaře z Ukrajiny bez zkoušek, jdou za premiérem
Stavovské komory se brání proti přijímání lékařů, zubařů a lékárníků z Ukrajiny bez patřičných zkoušek. Vadí jim výjimka, kterou může ministerstvo zdravotnictví udělit, a žádají pozastavení zdravotnické části projektu přijímání kvalifikovaných pracovníků, který spustilo ministerstvo průmyslu a obchodu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý zastupitel Prahy 1 Skála byl obžalován v korupční kauze, píše deník
Státní zástupce obžaloval v kauze korupce při správě městského majetku v Praze 1 bývalého zastupitele a bývalého předsedu finančního výboru městské části Martina Skálu (dříve ODS) a další tři lidi a dvě firmy. Píšou to dnešní Lidové noviny (LN). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Kostelka: Útok USA nebyl nutný. Bude-li to jako dosud, katastrofa je nevyhnutelná
ROZHOVOR Exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku generál Miroslav Kostelka se zamýšlí nad důvody, které vedly k úderu Spojených států amerických, Velké Británie a Francie proti konkrétním cílům v Sýrii jako odvetu za chemický útok syrské armády ve městě Dumá. „Rozhodně si nemyslím, že by situace vyžadovala útok, který odporuje Chartě OSN. Naštěstí jak útočící strana, tak i strana ruská měly dostatek odpovědnosti k tomu, aby nebyl vyvolán větší konflikt, který by opravdu mohl přerůst v celosvětový,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Prezident nám sdělil, že podporuje vládu bez účasti SPD
Prezident Miloš Zeman na dnešním setkání s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a místopředsedou strany Jakubem Michálkem uvedl, že upřednostní vládní spolupráci Andreje Babiše s ČSSD, namísto původně avizované varianty s SPD Tomia Okamury. Piráti tuto variantu kvitují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Pana Miloše Formana si hluboce vážím nejen já a celý český národ, ale i celý svět
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 17. dubna 2018 kondolenční telegram Martině Formanové, vdově po režisérovi Miloši Formanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Za to vám podpora od komunistů nestojí! Oni vás podpoří i tak
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k návrhu poslanců Vojtěcha Filipa, Pavla Kováčika, Miloslavy Vostré, Stanislava Grospiče a Květy Matušovské na vydání zákona o zrušení zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jsme za kašpary v Česku i zahraničí, soptil ve sněmovně Kalousek. Potom se hlasovalo...
To, že premiér v demisi Andrej Babiš několikrát změnil své vyjádření týkající se sobotního útoku Spojených států, Velké Británie a Francie v Sýrii, nezůstalo bez odezvy. Situaci v Sýrii řešili v úterý odpoledne poslanci a vláda jim má sdělit své jasné stanovisko. Server Novinky.cz informoval, že tento bod prosadili na program někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodne o penězích na mzdy učitelů v neveřejných školách
Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) ve středu navrhne vládě navýšit letošní rozpočet pro soukromé a církevní školy o 131 milionů korun. Jde o částku, kterou resort potřebuje na dorovnání příjmů učitelů neveřejných škol, jejichž mzdy rostou pomaleji než platy na veřejných školách. Ministr požaduje uvolnění peněz z vládní rozpočtové rezervy. Vyplývá to z předkládací zprávy materiálu, kterou má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Nejde jenom o samotnou elektrárnu, ale i další ekonomické aktivity v Íránu
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k návrhu poslanců Vojtěcha Filipa, Pavla Kováčika, Miloslavy Vostré, Stanislava Grospiče a Květy Matušovské na vydání zákona o zrušení zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skleněné přilby pro nejlepší hasiče
Již devátým rokem přebírají nejlepší profesionální hasiči skleněné přilby jako ocenění jejich práce z rukou ministra vnitra a generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip nepotěší Andreje Babiše. Pro PL promluvil o veletočích kolem Sýrie a spucoval problémového ministra
ROZHOVOR Zatím se zdá, že budou pokračovat jednání o budoucí vládě hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM. Jak se komunisté k možné podpoře Babišova kabinetu staví? S čím mají problém? Tyto otázky v interview s ParlamentnímiListy.cz zodpovídá předseda komunistů a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Prozradil též některé detaily z jednání s prezidentem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Klaus mladší v rádiu: Já měl minulý týden fakt strach, že ti šílenci rozpoutají jadernou válku. A v ODS nejsem zdaleka jediný
Mateřské školky možná nebudou muset povinně přijímat dvouleté děti. Občanští demokraté totiž v prvním čtení prosadili svůj návrh na změnu školského zákona, který povinnost zavedl. Poslanec za ODS Václav Klaus mladší ve Dvaceti minutách Radiožurnálu hovořil o tom, proč by tak malé děti neměly mateřskou školku navštěvovat, nebo o tom, co je špatného na pěstounské péči. Prozradil také, co si myslí o kritice, kterou sklidil za svá vyjádření k sobotnímu útoku USA, Británie a Francie v Sýrii, který odsoudil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
„Proti světovým četníkům a šerifům”. Chystá se akce, o níž se z televize nedozvíte
Prahu čeká další demonstrace. Tentokrát ovšem nepůjde o protest primárně zaměřený proti Andreji Babišovi a už vůbec ne proti prezidentu Zemanovi. Víc než desítka občanských iniciativ včetně některých politický stran bude demonstrovat proti válce. Akce byla svolána v reakci na raketový úder v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Cestování s kolem usnadní nové cyklovlaky, České dráhy letos přepravují kola v téměř 7 000 spojích
Počet spojů Českých drah s rozšířenou přepravou jízdních kol se letos zvýšil o 150 vlaků na téměř 7 000 spojů denně. V 6 208 vlacích je možné přepravit jízdní kolo formou spoluzavazadla, v 782 spojích je nabízena služba úschova během přepravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS a Soukromníci budou spolupracovat i v podzimních volbách
Občanští demokraté budou v podzimních komunálních a senátních volbách spolupracovat se Soukromníky stejně jako v loňském hlasování o složení Sněmovny. Dnes předsedové obou uskupení podepsali v Praze rámcovou dohodu o spolupráci v komunálních a senátních volbách. Dohoda je vyústěním spolupráce na úrovni Parlamentu, dodal šéf Soukromníků Petr Bajer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Změna při vyplňování u transakcí se spojenými osobami
Pro zdaňovací období započatá v roce 2017 dochází ke změnám při vyplňování Samostatné přílohy k položce 12 I. oddílu přiznání k dani z příjmů právnických osob (dále jen „Příloha k TP“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Majorka Cyprisová pro PL: Současný počet vrtulníků je k plnění stanovených úkolů dostačující
Potřebuje naše armáda nové vrtulníky? Kolik jich má aktuálně bojeschopných a je to dostatečné množství? S těmito otázkami jsme se obrátili na zástupce Armády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): V Sýrii je konflikt, ve kterém se válčí v zastoupení, nazývá se to proxy válka
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Západ způsobil rozvrat. Chaotické semeniště nenávisti a násilí vytvořené USA. Mladý Klaus si to u vedení ODS asi vypije. Exposlanec ODS nejen o Sýrii a Rusku
ROZHOVOR „Američané sice do Iráku vtrhli, ale žádné zbraně hromadného ničení nenašli. Tato dobrodružná mise prezidenta Bushe mladšího je stála životy jejich vojáků i ohromné finanční prostředky. Irák destabilizovala, vytvořila z něho nepřehledné chaotické semeniště nenávisti a násilí. To stejné byly francouzské letecké údery v Libyi. Západ svou hloupou politikou rozvrátil Střední Východ i severní Afriku a důsledky již několik posledních let pociťujeme,“ říká Ivo Strejček, bývalý europoslanec ODS a člen Správní rady Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Jednou mluví Babiš pro "evropské" publikum, pak zas pro to domácí
Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra v demisi Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní památkový úřad: Architektura ve službách první republiky
V letošním roce si naše společnost připomíná 100 let od založení Československé republiky. Tato významná událost se promítla do všech oborů lidské činnosti, architekturu nevyjímaje. Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Liberci v rámci oslav vzniku republiky připravilo regionální mutaci výstavy „Architektura ve službách první republiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI zjistila v Ústí nad Orlicí více než polovinu porušení zákonů
Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj a Česká inspekce životního prostředí inspektorátu Hradec Králové uskutečnily společnou kontrolní akci v Ústí nad Orlicí. Inspektoři se zaměřili na obchodní síť a služby a provedli celkem 18 kontrol. Porušení právních předpisů zaznamenali v 10 provozovnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vojtěch Straka: Pane arcibiskupe Duko, kardinál Beran by z Vás neměl radost
Otevřený dopis kardinálovi Dominiku Dukovi, arcibiskupu pražskému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bude se i za to bombardovat? Mučení a zabíjení. Kdo cekne, jde do vězení. Informace z části Sýrie, kterou obsadilo Turecko
Média celého západního světa se intenzivně zaobírají údajným plynovým útokem v syrské Dúmě. Halasně rozebírají počet trestných amerických raket, které Syřané sestřelili. „Na reálnou válku, kterou vede Erdoganovo Turecko proti svým sousedům, svět jako by zapomněl,“ připomíná překladatelka a publicistka Jana Maříková. „Stejně jako na okupovaný Afrín, kde Turci nadále páchají válečné zločiny. A nikdo nevyhrožuje, že zabíjet lidi je nepřípustné, že bude následovat odvetný úder – někteří mrtví pro západní svět neexistují, přitom jinde si je musí vyrábět nebo vymýšlet, aby byla záminka k útoku. Jak jsem četla na Facebooku právě ve spojení s Tureckem – být členem NATO znamená být chráněn před ‚humanitárním bombardováním‘, i když provádíte etnické čištění ve velkém.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Není nejvyšší čas Občanskou demokratickou stranu přejmenovat?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci vyrazí na cvičení: V Německu budou spolupracovat s Američany
Česká armáda vyšle na další cvičení stovky vojáků. Až 250 vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení se bude na podzim připravovat v Německu s tamními kolegy na účast v alianční předsunuté misi v Pobaltí. Do dalšího cvičení v Německu se v říjnu zapojí společně s Američany české speciální síly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Vzácná Hamiltonova plátna se vrací na lovecký zámek Ohrada
Hodovní sál loveckého zámku Ohrada bude mít po téměř osmdesáti letech zpět svou původní výzdobu. Jsou jí obrazy štvanic, vzácná plátna vídeňského malíře Johanna Georga de Hamiltona. Díky spolupráci Národního památkového ústavu a Národního zemědělského muzea se obrazy vrací zpět alespoň prostřednictvím kopií zasazených v původních rámech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Praha zaplatí za projekt na obnovu lávky v Troji 6,3 milionů korun
Pražský magistrát zaplatí za projektovou dokumentaci pro obnovu Trojské lávky zhruba 6,3 milionu korun. Zakázku od města získá sdružení společností Novák-Bomart, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česko dostalo od Evropské komise pětiletou výjimku na používání rumového éteru v tuzemáku
Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje „tuzemák“ dalších pět let používat tradiční rumový éter. Plyne to z diplomatických informací ČTK. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna, kdy končí stávající přechodné období zavedené v roce 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Výroční zpráva ÚZSVM za rok 2017: Rekordní nárůst příjmů i uhájené desítky miliard
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na webových stránkách výroční zprávu o své činnosti v roce 2017. ÚZSVM v roce 2017 zaznamenal druhé nejvyšší příjmy od svého vzniku, zároveň státu uhájil desítky miliard v právních jednáních a navrhl desítky dislokačních projektů šetřících miliony daňovým poplatníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Jak bezpečně platit na internetu
Dobírka stále patří mezi nejpoužívanější způsoby plateb při nakupování na internetu, existuje ale řada dalších online platebních metod. Ty umožňují zpravidla rychlejší a pohodlnější placení, díky čemuž lze nakupovat online bez zbytečného čekání. Jaké možnosti placení můžete na internetu využít? Které jsou více a které méně bezpečné a na co je dobré si dávat pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kam se ztratili ti naši vášniví obdivovatelé Donalda Trumpa?
Komentář na facebookovém profilu k reakcím na útok na Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Sýrie zaměstnává ropný trh, ale ne na dlouho
Na první pohled neintuitivní uvolnění napětí přinesl na ropný trh víkendový úder proti Sýrii, který byl reakcí Spojených států, Francie a Velké Británie na údajný chemický útok ve městě Dúma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Šéf GIBS Murín podlehl mocenskému tlaku ze strany Andreje Babiše
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Michala Murína skončit v čele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MPSV: Do soutěže na nový důchodový systém se nikdo nepřihlásil
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zrušilo výběrové řízení na nový systém výpočtu a výplaty důchodů. Důvodem je, že v zákonné lhůtě nebyla podána žádná nabídka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Murín končí v čele GIBS
Podle serveru Atuálně.cz šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů skončí za pár dní ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rusko včera, dnes a zítra. Reportér Parlamentních listů bude vyprávět o svém putování největší zemí světa
Rodiště Lenina, popraviště carské rodiny, Haškova Bugulma, Jágrův Omsk, shromaždiště sibiřských šamanů, rodiště šéfa Sedmi statečných. Všemi těmito místy projel za svého cestování novinář Jan Rychetský a nyní bude v Ruském středisku vědy a kultury v Praze vyprávět o svých zážitcích. Na konci loňského roku také vyšla kniha Špionem Běločechů v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Číslo 10,7 miliard za nové mýto, které tolik okouzlilo ministra dopravy Ťoka, nemusí být číslem posledním
Kam půjdou vybrané peníze z českého mýta a kolik bude vítěze stát slibované využití státního majetku v podobě současného mýtného systému?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Angelo, takhle s Ruskem nejednat! Na hlavu Merkelové se sypou vážná slova. Přímo v Německu
Zpravodajská agentura Reuters si všímá nejednotného postoje německých politiků v otázce přitvrzení vztahu k Rusku. Mnoho politiků naléhá na kancléřku Merkelovou, aby ustoupila od svých nekompromisních postojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: ANO svou šanci promarnilo, KSČM tak právě činí, SPD ji raději nedostane
Absolutní marasmus, absence jakéhokoli náznaku morálky. Lži, pomluvy, tupé slouhovství a předklon směrem na Západ. Naprosté pohrdání voliči, elitářství, tajnůstkářská kabinetní politika. Standartním, „tradičním“ „hodnotám“ české politiky se na parlamentním hnojišti daří, jako obvykle. A přihnojuje pilně celé politické spektrum jen s jedinou výjimkou. O to čestnější – SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Byli to povstalci. Ne, byl to Asad. Anebo Britové? Zuří válka na poli propagandy
Válka v Sýrii se nachází ve své poslední fázi, ale mediální přestřelky pokračují i po útoku spojenců na zařízení Asadovy vlády, kde se údajně nacházejí chemické zbraně. Naopak syrský prezident přichází s důkazy o tom, že za vším stojí povstalci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vždyť Klausovu privatizaci vyhráli zloději! A ti, co se měli dobře už za bolševika. Zkušený expert o Česku, hlavně o bídě: Romové, bezdomovci a důchodci
ROZHOVOR Diktát konzumu je největším zdrojem bezdomovectví. Do zadlužení zpravidla nepadají lidé, co by neměli na základní živobytí, ale nemají na existenci, kterou vyžaduje jejich představa o úspěchu a o statusu. Sociolog Libor Prudký na příkladu Romů ukazuje na důsledky reprodukce sociálního a kulturního kapitálu, s níž může pomoci především vzdělávání dospělých. Chudobou jsou významně ohroženi mladí lidé při odchodu z dětských domovů, mimo jejichž zdi neumí vůbec fungovat. Stát ve snaze pomáhat těm nejslabším chybuje podle odborníka nejvíce svým ochranitelským přístupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Šéf výzkumnické agentury varuje Babiše: Image alfa samce klesá, a spolupráce s SPD taky na popularitě nepřidala
Vyjednávání o vládě má turbulentní vývoj. Hnutí ANO ustoupilo od jednání s SPD a KSČM a vrací se k rozhovorům s ČSSD. Někteří poslanci hnutí by totiž vládu opírající se o SPD nepodpořili. Podle ředitele STEM/MARK námluvy s Okamurou přispívají k poklesu popularity Babiše. „Image alfa samce a úspěšného podnikatele trošku klesá, ale důvěra je pořád vysoká a elektorát ANO je velký,“ přibližuje pro iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Zdravotní pojištění a metodika stanovení bolestného
V tomto případě stanovení pojistného podle zákona č. 592/1992 Sb. a zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a zejména stanovení hodnot bolestného podle vyhlášky 353/2017 Sb. včetně metodiky Nejvyššího soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra prezentovalo své projekty na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě
Ve dnech 9. a 10. dubna 2018 proběhl v Hradci Králové již 21. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě věnované zejména elektronizaci veřejné správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bartoš po schůzce s prezidentem: Zeman preferuje vládu bez extremistů, nepolitický premiér je nepravděpodobný
Předseda Pirátů Ivan Bartoš se po schůzce s Milošem Zemanem nechal slyšet, že prezident preferuje vládu bez extremistů a považuje za nepravděpodobnou až nemožnou variantu, že by mu byl z iniciativy Sněmovny navržen nepolitický premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Tuzemák o své „rumové aroma“ v následujících pěti letech nepřijde
Ministerstvu zemědělství se dnes v Bruselu podařilo po složitých vyjednáváních prodloužit o pět let stávající výjimku používání „rumového aroma“ do tradičního alkoholického nápoje typu Tuzemák pro výrobce lihovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna zamítla návrh TOP 09 na změny ve jmenování žalobců
Sněmovna zamítla už v dnešním úvodním kole návrh TOP 09 na zpřesnění pravidel pro jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců. Předlohu, která měla také pevně zakotvit funkční období těchto žalobců, označili kritici za nahodilou a nevhodnou. Podle předkladatelů z TOP 09 bylo hlavním cílem návrhu posílení nezávislosti státních zástupců vůči možným politickým vlivům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec SPD: ČSSD je nedůvěryhodná a marginální partaj, ideově vyprázdněná, nedrží sliby. Divím se, proč o ně Babiš tolik stojí
ROZHOVOR „ČSSD je rozhádaná a ideově vyprázdněná, nemá žádný pozitivní program pro lidi,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil nejen ke snaze o obnovené jednání mezi hnutím ANO a ČSSD, ale svůj názor řekl i na úder na Sýrii ze strany Spojených států, Británie a Francie. „Nejsem přítelem těchto zbrklých akcí. Doufám, že Rusko zachová chladnou hlavu a nenechá se vyprovokovat k vojenským odvetným akcím,“ říká poslanec Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Praha v grantech na životní prostředí rozdělí 45,6 milionu korun. Hlavně na ekologickou výchovu
Praha v grantech na podporu zlepšení stavu životního prostředí rozdělí 45,6 milionu korun. Nejvíce peněz půjde na ekologickou výchovu a vzdělávací programy pro školy, celkem 24,4 milionu korun. Další projekty jsou zaměřené na výzkum pražské fauny a flóry nebo výsadbu zeleně. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Opravdu potřebují veřejné subjekty a neziskovky únikovou cestu z GDPR?
Hospodářská komora se vyhrazuje proti záměru lidovců a pirátů, aby neziskové organizace a veřejné subjekty nemusely platit pokuty za nedodržování ochrany osobních údajů ukládané nařízením GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek: To Milošovi nemůžete udělat! Zamítněme ten návrh zákona
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k návrhu poslanců Vojtěcha Filipa, Pavla Kováčika, Miloslavy Vostré, Stanislava Grospiče a Květy Matušovské na vydání zákona o zrušení zákazu dodávek pro jadernou elektrárnu Búšehr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Lidé sebevraždě ruského novináře právem nevěří
V Rusku zemřel investigativní novinář Maxim Borodin, který se zabýval ruskými žoldnéři v Sýrii a tamní masovou korupcí. Policie tvrdí, že šlo o sebevraždu, avšak žurnalistovi kolegové ani jeho rodina si myslí, že lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Téměř 12 milionů pro obce na nové hasičské automobily či požární zbrojnice
Krajští zastupitelé na svém úterním zasedání schválili poskytnutí finančních prostředků v rámci dotačního titulu na pořízení nových dopravních automobilů a rekonstrukci či stavbu požárních zbrojnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Co je to za firmu, která zřejmě bude novým majitelem Zentivy?
Komentář k firmě Advent International, která podle dnešních informací vede exkluzivní jednání o koupi Zentivy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik, pozvaný Tvarůžkovou: Rusko zdržovalo vstup expertů do Dúmy, aby jim chyběly důkazy. Asad zavraždil nesrovnatelně víc lidí, než IS
Experti z organizace pro zákaz chemických zbraní po několika dnech čekání vyjeli do syrské Dúmy. Do místa, kde civilisty zasáhl údajný chemický útok, který se stal důvodem pro zásah koalice USA, Francie a Velké Británie proti syrským strategickým cílům. Svět je rozdělen, jedni obviňují druhé z rozpoutání války. Co vše se odehrálo v posledním období v Sýrii, rozebíral v pořadu Interview na ČT24 bezpečnostní analytik Otakar Foltýn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Do prčic, proč jste to neudělali? Vy mlčte. Sledovali jsme velmi výživnou debatu o zdravotnictví ve Zlíně: S Čunkem, Valentou, Gazdíkem, Gajdůškovou...
REPORTÁŽ „Neřídili jste to! Pět let jste se bavili o praní prádla!“ „Do prčic, proč jste to neudělali!“ Velmi ostrá debata souvisela s představením nové koncepce řízení krajských nemocnic. Zlínský hejtman Jiří Čunek vysvětloval, že i když je jednou z možností fúze a vytvoření snad největší nefakultní nemocnice v republice, neznamená to v žádném případě omezení péče nebo rušení zdravotnických zařízení. Senátor Ivo Valenta upozornil na riziko používání „zisků“ jedné nemocnice na řešení problémů jiné. „Přece už Tomáš Baťa učil své spolupracovníky nejen vydělávat, ale zároveň také šetřit, protože sami byli motivováni k výsledkům, z nichž měli prospěch. A tento princip by měl být zachován i v případě fúze krajských nemocnic,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Kdo chemické zbraně, chlor, sarin, novičok, použil, vždy ty pochybnosti budou
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Statistika&My získala bronz v soutěži Zlatý středník
Časopis Českého statistického úřadu Statistika&My získal třetí místo ve Zlatém středníku. V této soutěži firemních médií bodoval už sedmým rokem v řadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Takové, s prominutím, dobroserství může vést k velice vážným událostem
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): ČR je v situaci, kdy fakticky neexistuje vlastní bezpečnostní a zahraniční politika
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Situace je dnes mnohem dramatičtější než za studené války. Zkušený novinář Syruček připomíná věci, které děsí
ROZHOVOR Ta tam je doba, kdy mezi hlavními mocnostmi byla několikrát jištěná a každou čtvrthodinu kontrolovaná „horká“ telefonní linka. I když Václav Havel sliboval nejen rozpuštění Varšavské smlouvy, ale i NATO, historie je jiná. Doba se stává mnohem nepřehlednější. Začíná doba opětovných závodů ve zbrojení, a není to jen nejnovějšími událostmi. Novinářský nestor, bývalý zpravodaj Mladé fronty v Rusku Milan Syruček, komentuje pro ParlamentníListy.cz nejnovější události na Středním a Blízkém východě. Vypočítává rovněž vojenskou sílu Ruské federace, příčiny zastaralých systémů a nejaktuálnější preference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SPD hovoří o "vnitrostranickém Majdanu" v ANO. A žádá konec ministrů, kteří podpořili akci v Sýrii
Hnutí ANO nakonec dalo při vyjednávání o vládě přednost sociální demokracii, což kritizuje hnutí SPD, které prý považuje politické názorové kotrmelce hnutí ANO za špatný signál pro občany České republiky. Zároveň na svých stránkách také uvedlo, že požaduje, aby v příští vládě neseděli ministři Martin Stropnický a Karla Šlechtová, kteří podpořili útok spojenců na Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Když to pan Trump řekl, že to udělá, no tak asi to bylo nevyhnutelné
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Šavrda: Hrdinové mladého Československa - Čeněk Haužvic
Z trosek habsburské monarchie se rodí společný stát dvou bratrských národů. Poprvé ve své historii mohou Češi a Slováci žít bez bariér a v pospolitosti. Ke slovu se dostává demokracie, svoboda a právní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek: Jaké je stanovisko české vlády? To ze sobotního dopoledne, anebo to z nedělního?
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Cestující si wi-fi v pražském metru oblíbili. Počet uživatelů narůstá
Už půl roku funguje v šesti stanicích metra pilotní projekt unikátního online bezpečnostního informačního wi-fi systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Tragická situace v Sýrii trvá již osmý rok
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny dne 17. 4. 2018 k bodu Pozice vlády České republiky k událostem v Sýrii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala po návštěvě u Zemana: To, co jsem tam slyšel, není dobrá zpráva
Prezident Miloš Zeman považuje za pravděpodobné, že se ANO s ČSSD domluví na vládní spolupráci. Po dnešní schůzce s hlavou státu na Pražském hradě to řekl předseda ODS Petr Fiala. Zeman trvá na tom, že vládu má i nadále domlouvat šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš. Za hranici, dokdy by měl situaci vyřešit, Zeman pokládá průběh června, dodal Fiala. Se Zemanem na Hradě jedná také šéf Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Přehrada Slezská Harta je v dobrém technickém stavu i po 20 letech od uvedení do provozu
V průběhu prosince 2017 až února 2018 probíhala manipulace s hladinou v nádrži Slezská Harta, která se způsobem vymyká běžnému provozování přehrady podle platného manipulačního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Slaného: Není důležité se rychle dostat na vrchol, ale udržet se tam
Bohužel i našemu městu se politikaření nevyhnulo a někteří zastupitelé se inspirovali vysokou politikou. Mrzí mě, když místo výměny názorů přecházejí někteří do roviny urážek a vyhrožování, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Martin Hrabánek (ODS). Mandát se mu v roce 2014 obhájit nepodařilo, přesto před dvěma roky opět usedl do křesla starosty a na vedení radnice by se rád podílel i další čtyři roky. Jaká je jeho vize města? Vyjádřil se i k řadě citlivých témat včetně problémů se sociálně slabými občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Péče kojeneckých ústavů je drahá a dětem škodí
Měsíční pobyt dítěte v kojeneckém ústavu stojí veřejné zdroje 55 tisíc korun. Preventivní pomoc rodině, která se potýká s problémy a hrozí jí odebrání dítěte, vyjde za měsíc na 7 tisíc korun za dítě. Stát přitom do prevence investuje jen 8% z celkového objemu peněz určených na ohrožené děti. Vyplývá to z nové Analýzy financování systému péče o ohrožené děti v ČR, kterou vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Forman není možná tak známý, jak si Češi představují, řekl v rozhlase Erik Best
Svět vzpomíná na velkého českého oscarového režiséra Miloše Formana. Velikán českého i světového filmu v sobotu opustil tento svět. Bylo mu 86 let. Americký novinář žijící v Česku Erik Best však v rozhovoru pro Český rozhlas prohlásil, že Miloš Forman nebyl zas tak slavným filmařem, jak se říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na významné sportovní akce dá MŠMT přes 30 milionů
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pošle na významné sportovní akce v České republice více než 30 milionů korun. Průběžná investiční výzva byla vyhlášena v rámci programu Hlavní směry rozvoje sportovní infrastruktury ČR 2017-2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor na malé půjčky. Mohou vás dostat do dluhové pasti
Malé půjčky neboli mikropůjčky jsou velkým lákadlem pro spoustu lidí. Stačí, když na konci měsíce před výplatou nevyjdete s úsporami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izraelci na rozdíl od Arabů dokázali zúrodnit pouště
Obyvatelé Židovského státu přeměnili království písku v úrodnou zem. To byl fantastický úspěch. Je to argument k vyvrácení Araby mohutně šířené lži, že prý se Izrael protiprávně zmocnil arabské půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dítě v pohybu se ZP 211. Nový prázdninový příspěvek
ZP 211 podporuje aktivní život plný pohybu a sportování. Proto přichází s novým prázdninovým příspěvkem pro děti do 18 let na letní sportovně-pohybový pobyt ve výši 500 Kč. Je to již třetí pětistovka v roce, kterou může dítě pojištěné u ZP MV ČR letos čerpat z fondu prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha se stane nekuřáckým letištěm
Letiště Václava Havla Praha se od 1. května 2018 stane nekuřáckým letištěm. Od tohoto data nebude možné kouřit ve všech interiérových prostorech a zároveň bude ukončen provoz dosavadních kuřáckých koutků v tranzitním prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vysočinští lidovci řešili, kudy má KDU-ČSL jít dál a co má upřednostnit
Na sedmdesát členů a příznivců KDU-ČSL z celé Vysočiny se v sobotu 14. dubna sešlo v orlovně v Kamenici u Jihlavy, aby se zamýšleli nad budoucím programem své strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Do Brd přišlo jaro
Když na jaře roztaje sníh, les rozkvete jarními druhy bylin, které využívají krátké období světla před olistěním stromů (zejména našich brdských smrčin). Tomuto jevu říkáme jarní aspekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ohňostroj na rozloučenou
Raketový úder na Sýrii byl nejspíš plichtou v souboji mezi těmi, kdo by vtáhli USA do nějaké další pozemní války, a prezidentem Donaldem Trumpem, který by naopak ze Sýrie co nejdříve zmizel. Jinou věcí je, že čeští občané mohou jen přihlížet, jak je jejich vláda stále ochotnější někoho bombardovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Linek (Soukromníci): Jára Cimrman hadr. Jak se (ne)sestavuje vláda
Jakkoliv se snažit okomentovat dění na tuzemské politické scéně, zejména divadlo při sestavování vlády premiérem v demisi, nese s sebou riziko, že než bude článek dopsán, bude situace diametrálně odlišná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Civilní obyvatelstvo nesmí být rukojmím situace v Sýrii
Tvrdě odsuzujeme opakované užití chemických zbraní Asadovým režimem proti vlastnímu obyvatelstvu. Použití chemických zbraní proti civilistům je válečným zločinem a pachatelé musí být postaveni před Mezinárodní trestní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): 16. dubna se Česká republika stala členem Evropské unie
16. dubna 2003 byla v Aténách za účasti prezidenta Václava Klause a premiéra Vladimíra Špidly podepsána smlouva o přistoupení ČR do Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na sever Čech míří letos na opravy nádražních budov 42 milionů korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje v letošním roce přibližně 42 milionů korun na realizaci a přípravu oprav vybraných nádražních budov v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS spolupracuje se Sdružením pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě
Společnost TATRA TRUCKS z Kopřivnice patří k nejvýznamnějším průmyslovým podnikům v regionu i k největším zaměstnavatelům. Je si vědoma i své společenské odpovědnosti, proto podporuje několik projektů a organizací, které napomáhají rozvoji kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo půjde na vnitro? Do věci vstoupil Miloš Zeman a potopil muže z ČSSD. O tomto se zatím nepsalo
Europoslanec za ČSSD Miroslav Poche, označovaný za pražského kmotra sociální demokracie, se podle důvěryhodných zdrojů ParlamentníchListů.cz tlačí na post ministra vnitra v nové Babišově vládě. Jenže v Pocheho cestě na vnitro stojí velká překážka. Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist