Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.465x, což odpovídá cca 180.799-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

,,Babiš to pořád nepochopil." Z ČSSD se šíří ošklivý scénář, jak dopadne jednání s ANO
ČSSD a ANO se stále snaží domluvit vládní koalici. Po pondělní nabídce od premiéra v demisi a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše sociální demokraté mlčí a snaží se přesvědčit členskou základnu strany o tom, aby jednání dopadla. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Německo žije tímto útokem arabsky hovořících útočníků na židy
V úterý večer napadla v berlínské čtvrti Prenzlauer Berg trojice útočníků dva mladíky, protože měli na hlavě jarmulky, což jsou tradiční židovské pokrývky hlavy. Jedním z napadených byl Izraelec, který celý incident natočil, informovala agentura DPA. Útočník na své oběti křičel arabsky „žid“. Útok kancléřka Angela Merkelová (CDU) důrazně odsoudila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Komisi pro GIBS povede poslanec ANO. Zaslouží to větší 'demošku' než Ondráček, zlobí se piráti
Ke zvolení bylo nutných 88 hlasů. Mašek jich dostal 105, Majerová Zahradníková 37 a Ferjenčík 30.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti GIBS povede Mašek z ANO
Sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) povede nominant hnutí ANO Jiří Mašek (ANO). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před Zuzanou Majerovou Zahradníkovou (ODS) a Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti). Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Útok USA, Francie a Británie pomohl jen Bašárovi
Už jsem to jednou viděla a cítila. V Egyptě po svržení Mubaraka. Po dekády shrbení lidé v ulicích se vám, člověku ze Západu, najednou začali dívat do očí s do té doby neznámým sebevědomím. A uvědoměním si jakési rovnosti, ne-li rovnou nadřazenosti. Svrhli jsme vám vašeho diktátora. Co s tím teď asi tak uděláte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Exekuce, odtah karavanu za statisíce, tahanice v chráněné oblasti na Kokořínsku: „Někdo si tu dělá, co chce,“ stěžuje si včelař, co odmítl poslechnout úřady
KAUZA, BOJ S ÚŘADY Pavlovi Kotálovi se jeho koníček chovat včely prodražil. Včelstva chtěl chovat na Kokořínsku. Aby měl pro svou zálibu zázemí, přivezl si na pozemek v chráněné krajinné oblasti obytný přívěs. Jenže ruka úředníkova zasáhla, spor vygradoval a skončil exekucí. Kotál nechápe, proč, když jiní na Kokořínsku vesele staví, on nemůže mít na pozemku ani přívěs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Čínské ekonomice se daří. Hrozba obchodních válek na tom nic nemění
„Přestože Čína bojuje s vysokým zadlužením své ekonomiky, tamní hospodářství si dokázalo udržet vysoké tempo růstu. Tato zpráva podpoří světovou poptávku, což pomůže k dalšímu rozvoji mezinárodních ekonomických vztahů. Hrozba obchodních válek mezi Čínou a USA se do dat zatím nepromítla,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura do Senátu? Oznámil, jak to vypadá s kandidaturou
Lidovecký politik, bratr Tomia Okamury Hayato se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, že možná bude kandidovat do Senátu ve volebním obvodě Praha 8. Jeho kandidatura je prý stále otevřená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Svoboda: Jak by mohli záchranáři přežít chemický útok?
Možná jsme si to ještě tak úplně neuvědomili, ale ve vysílání mainstreamových televizních kanálů jsme měli v poslední době zcela mimořádnou příležitost na vlastní oči spatřit zázrak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pověření sestavovat vládu bych se nebránil, já bych takový úkol nepochybně splnil, je si jistý Fiala
Předseda ODS Petr Fiala se v rozhovoru pro server iDNES.cz vyjádřil, že podle něj dva pokusy k sestavení vlády musejí pro hnutí ANO stačit. Sám by se prý pověření sestavovat vládu vůbec nebránil. „Já bych nepochybně takový úkol splnil,“ říká sebejistě Fiala, podle kterého bez vynechání extremistů demokratickou vládu bez ANO sestavit nejde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Drahomír Jurajda: Nový duševní ubožák na naší politické scéně
Aniž by pan Hilšer odsloužil alespoň jedno volební období jako zastupitel v obecním nebo městském úřadu, chce rázem kandidovat přímo do Senátu, kde by měl prosazovat jakési své „nové myšlení“ a nový politický styl a pobíral vysoký senátorský plat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Adept na pražského primátora Nacher strhnul lavinu. Pouze PL získaly materiály, jimiž chtějí kandidáti ANO oslovit členy hnutí
Náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, radní Karel Grabein Procházka, Libor Hadrava a konečně poslanec Patrik Nacher. To je čtyřlístek, který se už za několik dnů bude ucházet o přízeň členské základny ANO v Praze. Ta má ve svých rukách konečné rozhodnutí, kdo bude stát v čele a po podzimních volbách možná získá primátorský řetěz. ParlamentníListy.cz mají k dispozici všechny dopisy členům, které byly výše zmíněnou čtveřicí rozeslány. Podotkněme, že první dopis odeslal Patrik Nacher, postupně se přidali Eva Kislingerová a Libor Hadrava. V pozdních nočních hodinách v úterý přispěchal s textem také Karel Grabein Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rychetského soud zrušil částečně zákaz kouření. A v ČT nastoupil Jaroslav Kubera
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský před kamerami České televize popsal, jak se soud vyrovnal s návrhem části senátorů v čele s Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivem Valentou na zrušení absolutního zákazu kouření v restauracích. Značnou část návrhu Ústavní soud ČR smetl ze stolu, vyhověl jen v dílčích věcech. Kubera byl přesto spokojen. Ústavní soud prý zrušil „ty největší zrůdnosti“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Na Kavčích horách poprvé zasedla Divácká rada České televize
V pondělí 16. ledna poprvé oficiálně zasedala Divácká rada, nový poradní orgán České televize. Zástupci významných českých institucí, sdružení a spolků přijali stanovy a diskutovali o aktuálních tlacích na média veřejné služby i programových plánech na další období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Prognóza MMF o České republice je zavádějící
„Podle Mezinárodního měnového fondu je světová ekonomika rozjetá na plné obrátky a letošní rok bude jedním z nejlepších za celou dekádu. Při prezentaci těchto dat se však zapomíná na skutečnost, že současný ekonomický růst je financován na dluh a svět stojí nad propastí obchodních válek, říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotní útok proti Sýrii má drtivý dopad na mezinárodní a vnitrostátní právo, napsal pro PL geopolitický analytik
„Uplynulý víkend se nesl ve znamení útoku armád USA, Francie a Anglie proti Arabské republice Sýrie. Operace začala ve čtyři hodiny ráno. Proti území Sýrie bylo vypáleno 103 raket, které mířily na čtyři letiště a dvě města, kde se měly údajně nacházet chemické zbraně. Útoky byly provedeny uprostřed noci, tedy v době, kdy lidé spí a jsou nejzranitelnější,"uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozšíření zákazu reklamy na pohřební služby u zdravotnických zařízení vláda nepodpořila
Vláda dnes nepodpořila předlohu KDU-ČSL o rozšíření zákazu reklamy pohřebních služeb na přístupové cesty k areálům zdravotnických a sociálních zařízení. O nesouhlasném stanovisku kabinetu informoval ČTK tiskový odbor Strakovy akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
George Soros ovlivňuje přímo EU. Takto! zaznělo od Viktora Orbána
George Soros je považován za jednoho z nejmocnějších zákulisních hráčů současné světové politické scény. Maďarské úřady přišly před několika dny s odhalením, které se týká jeho působení právě v Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: „Byla jsem součástí systému…“
Gábino díky za ta slova. Českým olympijským výborem (ČOV) budovaný systém sportu, se po slovech Gabriely Koukalové otřásl, cituji její slova: " Byla jsem mladá holka, která byla součástí systému, bála jsem se dávat najevo názor!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ať je Bašár Asad zbaven nejvyššího vyznamenání Francie, žádá Macron
Západ dal syrskému prezidentu Bašáru Asadovi opět najevo, že je skutečně v „nemilosti“. Emmanuel Macron jej chce zbavit Řádu čestné legie, který je nejvyšším francouzským státním vyznamenáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Masivní těžba dřeva v Bělověžském pralese byla nezákonná
Evropský soudní dvůr včera rozhodl, že zvýšená těžba dřeva v Bělověžském pralese byla v rozporu s právem EU. Znamená to, že těžební práce nesmějí pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Dusno u Soukupa: Udženija vykřikla na KSČM, když šlo o kradení. „USA lynčují Sýrii“ a hádka o referendum o EU, kde ohromila SPD. Moderátor znectil Babiše
Do Arény Jaromíra Soukupa se včera večer dostavilo hned šest politiků parlamentních stran. Debaty se zúčastnila bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, předseda Pirátů Ivan Bartoš, poslanec Leo Luzar (KSČM), poslanec Jiří Kobza (SPD) a také poslanec za STAN Petr Pávek. Řešilo se odvolání ředitele GIBS, průtahy kolem sestavování vlády i aktuální napětí v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Zlé přivítání Emmanuela Macrona. Raději brzdil, pokud jde o Sýrii. Ale o rozdělení migrantů mluvil jasně
Francouzský prezident Emmanuel Macron vystoupil v Evropském parlamentu a byl to projev, který se zařadí k jeho nejráznějším. Zúčtoval v něm se všemi nepřáteli demokracie, zejména s nacionalismem, a ujistil všechny, že on se nemíní zakecat a další utužení evropské integrace prostě dotáhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Je vidět, že se blíží komunální volby
Z 23. zasedání Zastupitelstva města Uherské Hradiště
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dva směry útoku na Trumpa: moskevský Ritz a „ruská stopa“ vedoucí přes Prahu
ANALÝZA Do mediálních skandálů amerického prezidenta Donalda Trumpa by se mohla vrátit údajná „ruská stopa“ jeho osobního právníka Michaela Cohena. Ta má vést přes Prahu. Pro Trumpa je klíčové, aby se Cohenova slova o tom, že v Praze nikdy nebyl, nevyvrátila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nový způsob podání léčebného konopí? Opět ve Fakultní nemocnici u sv. Anny
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA) byla v květnu 2015 prvním státním zdravotnickým zařízením, které začalo předepisovat léčebné konopí. 18.4.2016 informovala o novém podání léčebného konopí, a to ve formě kapslí, se kterým přišel lékař Centra pro léčbu bolesti svatoanenské nemocnice, MUDr. Radovan Hřib. Po 2 letech přichází svatoanenská nemocnice s další možností používání lékařského konopí – vaporizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Odsun brněnského nádraží může přinést kolaps nákladní dopravy
Plánovaný odsun brněnského nádraží z centra by ohrozil nákladní dopravu a mohl v budoucnu způsobit kolaps v celém železničním uzlu, upozorňuje pirátský poslanec Ondřej Polanský, který už problém řešil s kolegy z podvýboru pro dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FOTO Mně můj šátek nezakážete, bouří se v Rakousku pětileté holčičky z mateřské školy
Rakouská vláda připravuje návrh zákona, podle kterého by bylo na školní půdě zakázáno muslimským dívkám nosit pokrývku hlavy. Část muslimské komunity se začíná bouřit prostřednictvím kampaně na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Profesorka-soupeřka Jiřího Drahoše, která s ním má své zkušenosti: Dobře ho znám. Mám nad ním navrch ve vědě i v politice
ROZHOVOR Profesorku Evu Sykovou čeká za půl roku při obhajobě senátorského mandátu za volební obvod Prahy 4 nejtěžší možný soupeř, profesor Jiří Drahoš, který se zapsal do povědomí veřejnosti tím, jak do poslední chvíle sahal po funkci prezidenta. Před deseti lety s ním prohrála ve volbě o post předsedy Akademie věd České republiky, později ji odvolal z vedení Ústavu experimentální medicíny Akademie věd České republiky. Strach ze souboje s ním však rozhodně nemá. Na své straně vidí nejen více odvedené vědecké práce, která prokazatelně pomohla nemocným lidem, ale i více práce v politice a také znalosti problémů svého volebního obvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vykopnout Okamuru a jeho lidi odevšad. Odkopnut ČSSD a jít s Okamurou. Dvě možnosti, co udělá Babiš, přičemž s ČSSD to prý jde do...
„Jak ukázaly poslední události, je pro ČSSD a ANO vládní spojení výhodné, a i nezbytné,“ píše ve svém komentáři v MF Dnes Petr Kolář. Obě strany na sebe podle jeho slov tak trochu zbyly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Odneste starý dalekohled do zoo a pomozte zachránit kriticky ohrožené pěvce v Indonésii
Jedenáct českých a čtyři slovenské zoo se zapojily do kampaně EAZA Silent Forest na ochranu zpěvných ptáků v Indonésii. Pomoci můžete i vy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): K novele volebního zákona
Na programu jednání Sněmovny je tento týden i několik změn volebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Agrese Západu proti Sýrii
Burcujícím faktem je, že 14. dubna 2018 Spojené státy americké s podporou dvou svých spojenců z NATO Francie a Velké Británie žel provedly raketový úder na objekty ozbrojených sil a civilní infrastruktury Syrské arabské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští Zelení budou volit čelo kandidátky
Ve čtvrtek 19. dubna večer se bude konat Krajská konference Strany zelených Praha. Na programu je volba pražské kandidátní listiny za Zelené. Rozhodne se tak, kdo bude za Zelené na předních místech kandidátky, a to jak pro případ potenciální předvolební koalice, tak i pro variantu případné samostatné kandidátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kryptoměny, ekologie a finance spojí II. Mezinárodní finančně-ekonomické fórum Pražské obchodní jednání 2018
Budoucnost kryptoměny a ekologický projekt Čistá Volha – to jsou dvě hlavní témata II. Mezinárodního finančně-bankovního fóra zemí SNS a Evropy Pražské obchodní setkání 2018, které proběhne 26. - 27. dubna v Praze. Dorazí významní představitelé finančního sektoru zemí SNS jako například předseda dozorčí rady Eurasijské rozvojové banky Andrej Beljaninov a ředitel společnosti Crypto Zeus Sergej Litvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman jednal s manažery čínské státní firmy CITIC Group, řešily se její investiční plány na českém území
Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jednal se zástupci čínské státní firmy CITIC Group. Schůzky se účastnili i předseda představenstva holdingu Čchang Čen-ming a další šéfové nejvýznamnějších firem holdingu, informovala ČTK. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že se jednalo o investičních plánech společnosti CITIC Group v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj a město s nejlepším programem oslav 100. výročí republiky
Jihomoravský kraj získal díky připravovanému festivalu RE:publika první místo v prestižní anketě TTG Travel Awards za nejlepší program oslav 100. výročí republiky. Ten začíná na brněnském výstavišti 26. května a bude trvat tři týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vondrák (ANO): Naše školství je v nelichotivém stavu
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek v ČT po schůzce s prezidentem: Předčasné volby jsou krajním řešením a selháním politiků
Nekončící hledání nové vládní sestavy je v další fázi. Prezident se schází s předsedy stran, ale v účasti ve vládě podporuje jen některé z nich. O tom, jak takové jednání s prezidentem probíhá a jak by podle KDU-ČSL měla ideální varianta složení vlády vypadat, hovořil ve středečním Interview na ČT24 předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
JCCR: Travelfest a Travelcon sklidily úspěch mezi laiky i odborníky
Slova chvály a uznání z řad široké laické i odborné veřejnosti udělala symbolickou tečku za letošním druhým ročníkem nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018. Ten spolu s konferencí Travelcon 2018 pořádala od čtvrtka 12. do soboty 14. dubna v pavilonech Z a T2 na českobudějovickém výstavišti Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izrael podpořil raketový útok v Sýrii
Americký prezident Donald Trump získal významného spojence v tažení proti zlu v Sýrii a je jím Židovský stát. Není divu. Občanská válka v této zemi má mnoho podob a není to souboj dobra se zlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Českému rozhlasu bude 95 let, oslavy vyvrcholí koncertem v Riegrových sadech
Český rozhlas oslaví 18. května 95 let, které uplynou od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání. Půlkulaté jubileum doprovodí speciální výstava, Den otevřených dveří a narozeninový koncert, který se uskuteční v sobotu 19. května v Riegrových sadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Již 27. česko-německé poradenské dny k důchodům se uskuteční v dubnu v Drážďanech
Lidem, kteří pracovali nebo pracují v České republice a v Německu, poradí odborníci z České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Deutsche Rentenversicherung (DRV) v úterý 24. a ve středu 25. dubna 2018 v informačním a poradenském místě DRV v Drážďanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Tato EU se nepodvedla
„Před patnácti lety, 16. dubna, tehdejší prezident Václav Klaus a premiér Vladimír Špidla podepsali v Aténách smlouvu o přistoupení České republiky k Evropské unii a 13. a 14. června 2003 přišlo v prvním a posledním referendu přes 55 procent oprávněných voličů, kteří zařazení Česka do struktur Evropské unie jednoznačně podpořili. Pro se tehdy vyjádřilo 77,33 procenta,“ píše ČT 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Drtivá většina lidí je z GDPR vystrašená, znechucená a otrávená
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VFN Praha: Boj s aterosklerózou zahajte už v raném věku. Začít můžete ale kdykoli
Ateroskleróza je onemocnění postihující každého z nás. Liší se stupněm cévního postižení a rychlostí, kterou probíhá. Komplikace pokročilé aterosklerózy (infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda) jsou stále hlavní příčinou úmrtí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Jedna lež za druhou a inteligentní lidé Západu ze sebe dělají idioty.“ Otrava Skripala a útok v Sýrii pohledem spisovatele Olšera, který mnohé zvedne ze židlí
ROZHOVOR „Všechno je podle jasných scénářů USA a Západu, v němž vynikají zejména Britové. Napřed otrava Skripala a jeho dcery, kteří už měli být z jedu „novičok“ dávno mrtví. Novičok je jen fantasmagorie Britů, kteří tvrdí, že otrávený otec a jeho dcera přežili jen kvůli genialitě britských lékařů. Jedna nestoudná lež za druhou a inteligentní lidé Západu ze sebe dělají idioty,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer. Tomahawkový útok v Sýrii je podle něj snahou vyprovokovat Rusko a Putina, aby také zasáhl. „Pak by stačilo pár dalších lží a podvodů a byla by jaderná apokalypsa,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Máme šanci ukázat, že sliby chceme změnit ve skutky
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Syřané oslavují víkendový raketový útok jako syrské vítězství. V ulicích jsou nové plakáty s Asadem... Tereza Spencerová má žhavé informace ze Sýrie
Analytička Tereza Spencerová tvrdí, že útok Spojených států, Velké Británie a Francie v Sýrii ve skutečnosti pomohl tamnímu prezidentovi Bašáru Asadovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Komisi pro GIBS povede poslanec ANO. Zaslouží to větší "demošku" než Ondráček, zlobí se piráti
Ke zvolení bylo nutných 88 hlasů. Mašek jich dostal 105, Majerová Zahradníková 37 a Ferjenčík 30.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): K sankcím si může každý stát vytvořit svá pravidla
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soud zrušil záměr společnosti AGPI na převod vepřína v Letech
Českobudějovický soud zrušil rozhodnutí valné hromady společnosti AGPI z loňského července o záměru na převod vepřína v Letech na Písecku na stát, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: V Loučni se už popáté diskutovalo o čisté mobilitě
Ministerstvo životního prostředí uspořádalo pátý ročník konference čisté mobility v Loučni, která se již tradičně zaměřila na plnění Národního akčního plánu čisté mobility, finanční podporu ze strany jednotlivých resortů a představení nových trendů. Konference se zúčastnilo téměř 150 odborníků ze státní správy, oblasti automotive, energetických společností a odborných asociací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miliardář a předseda ODA Sehnal chce spustit vlnu podpory nevidomým sportovcům
Předseda ODA, miliardář Pavel Sehnal chce rozjet akci, která by vedla k finanční podpoře organizací poskytujících podporu nevidomým sportovcům. Dárci by se ale před samotným darem museli sportovně motivovat. Pavel Sehnal kvůli tomu uběhl na běžkách tisíc kilometrů. Další akce plánuje na kole. Inspirovat k podpoře chce i v dalších částech České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Stejný režim pro nestejné subjekty je jednoznačně špatně
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace cestovních kanceláří: Květnové svátky lákají Čechy k dovolené
Stále častěji a raději využívají Češi ke svému volnu květnové svátky. Ty letošní nabízí hned dva prodloužené víkendy, které lákají nejen na eurovíkendy, ale také na delší pobyty ve vzdálenějších místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČ): Směrnice poskytuje členským státům určitý prostor ke stanovení vlastních pravidel
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chovancova rada neobstála! Soud poslal Bendu za zabití opilého a zfetovaného řidiče dodávky na 12,5 roku do basy
Petr Benda (37) loni v Chomutově zabil 13 výstřely Roma Radka Š. (34), který najížděl do aut a do lidí. Krajský soud v Ústí nad Labem dnes nad obžalovaným vynesl verdikt: 12,5 roku ve vězení s ostrahou mezi těžkými recidivisty a sprostými vrahy. Navíc musí pozůstalým, žijícím ze sociálních dávek a nemocenské, zaplatit 2,5 milionu korun jako újmu. Benda se na místě odvolal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Ojedinělou metodou již bylo operováno deset pacientů
První neanatomická i první anatomická plicní resekce non-intubační metodou hrudní chirurgie (Non-intubated thoracic surgery – NITS) byla provedena v prosinci 2016 na Chirurgické klinice LF MU a FN Brno ve spolupráci s Klinikou anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Brno. Tento krok lze vnímat jako vstup do nové éry české hrudní chirurgie. Od této doby bylo metodou NITS ve Fakultní nemocnici Brno úspěšně operováno již deset pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): U GDPR je problém v implementaci, kterou připravila vláda
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec zahájí v sobotu již 99. sezónu
Zahájení nové sezóny v nejstarší zoo v Čechách je opět spojeno s oslavou mezinárodního Dne Země. Ten byl založen především jako ekologicky zaměřený svátek, během kterého se organizace po celém světě snaží upozornit na dopady ničení životního prostředí a na krásu přírody kolem nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Politik se vyjádřil ke Gabriele Koukalové, která poslala kalhotky Jágrovi. A nebyl sám
Biatlonistka Gabriela Koukalová se rozhodla dál rozviřovat společenské vody. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV popisovala, co ji vedlo k napsání knihy, ve které hovořila o svém zdraví, o rodině, ale i o poměrech v českém biatlonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Česká televize odvysílala falešné obrazové zpravodajství
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Útok na ČT kvůli Sýrii: Lžete a nachytali jste se! Je kolem toho dusno
Manipulace s diváky České televize, které jsme byli svědky po sobotním útoku na Sýrii, má další dohru. Někteří si veřejnoprávního vysílatele, který se „nachytal“ a k událostem v Sýrii přiřadil záběry natočené v roce 2015 na Ukrajině, náležitě vychutnali, jiní ale ČT bránili a hodil se jim jakýkoliv argument.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tančící Andrej Babiš. VIDEO, které vám dosud chybělo
Babišova vláda pokračovala v náštěvě regionů i tento týden, kdy se ministři s premiérem podívali do Karlovarského kraje. Krom oficiálních výstupů a jednání vzniklo i jedno video, které na svém twitterovém účtu zveřejnila mluvčí vlády Bára Peterová s dovětkem: „Pozor, na tomto videu tančí Andrej Babiš“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Daňová Kobra si došlápla na personální agentury
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), kteří pracují metodou Daňové Kobry, provedli na začátku letošního roku rozsáhlou operaci, při které zadrželi několik podezřelých osob. Následně v březnu 2018 obvinili deset mužů a jednu ženu ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s předpokládanou škodou cca 57 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Útoky USA na Sýrii nic nevyřeší
Dva výbory Sněmovny, branný a zahraniční, dnes na společném jednání vyzvaly vládu, aby se více zasazovala o mírové řešení v Sýrii. Kabinet by podle nich měl také mezinárodnímu společenství nabídnout kapacity české armády pro vyšetřování chemických útoků spáchaných v Sýrii. Novinářům to dnes řekli předsedové obou výborů, Jana Černochová (ODS) a Lubomír Zaorálek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický kvůli zdraví nepoletí do Vatikánu pro ostatky kardinála Berana
Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) kvůli zdravotním problémům nepovede českou delegaci, která z Vatikánu přiveze ostatky kardinála Josefa Berana. Dnes to oznámilo ministerstvo zahraničí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SŽDC: Stanice Bohumín získá moderní zabezpečovací zařízení, o které přišla kvůli požáru
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájila budování moderního zabezpečovacího zařízení ve stanici Bohumín. Práce potrvají do příštího roku, díky nim skončí v tomto důležitém železničním uzlu provizorní řízení provozu, které zde bylo zavedeno po ničivém požáru před dvěma lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skandál kolem Babiše a ČSSD? Do hry vstoupil Pavel Novotný. Internet se baví, Michal Hašek vysvětluje
FOTO Utajené noční jednání o vládě v pražské restauraci? Takové teorie se začaly nad ránem šířit po sociálních sítích na základě údajného svědectví. Sešel se prý Babiš, Hašek, Tejc a Marie Benešová. Vysvětlení, proč se právě tito lidé setkali u jednoho stolu, je mnohem prozaičtější, Hašek i Benešová totiž měli v úterý narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Boj o vnitro je zatím neuzavřen
Zdá se, že tím hlavním rozporným bodem v jednání mezi sociální demokracií a hnutím ANO při vytváření nové vlády, je ministerstvo vnitra. Proč se brání hnutí ANO tak silně nominantovi ČSSD na toto ministerstvo? Zdá se to být nepochopitelné....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klekla na nás Albrightová! Nejsme nevolníci USA! Debata sněmovny nad Sýrií dopadla tak, že pravdoláska zděšeně kouká. Nahlédněte
Úterní odpoledne v Poslanecké sněmovně se neslo ve znamení debaty o víkendovém zásahu západních velmocí v Sýrii a postoji české vlády. Ten výrazně rozkolísal zejména premiér Andrej Babiš, který během víkendu a po něm předložil několik značně rozporuplných stanovisek. A poslanci mu za to dali co proto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Magistrát podpoří Letecký den ke 100. výročí založení letiště Praha-Kbely
Rada hlavního města Prahy odsouhlasila poskytnutí účelové neinvestiční dotace ve výši 2 miliony korun spolku Jagello 2000 za účelem přípravy, organizace a realizace akce "Letecký den 24. základny dopravního letectva ke 100. výročí založení letiště Praha-Kbely". Poskytnutí dotace musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Reforma školství? Ano, ale promyšlená, připravená a koncepční
Krajská reforma školství organizačně nefunguje. Několik týdnů před jejím plánovaným projednáváním na krajském zastupitelstvu doposud neobdržely její plánovanou podobu ani dotčená města, ani příslušné výbory ani zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Klener: Příliv cizinců přinesl tuberkulózu, zrušení očkování spalničky. Lidé jsou nepoučitelní, nechali se zfanatizovat Hitlerem, naletěli Babišovi...
ROZHOVOR Odstoupení šéfa hnutí ANO z pozice premiéra by podle bývalého ministra zdravotnictví a sociálních věcí, uznávaného hematologa profesora Pavla Klenera mnohé vyřešilo, protože řada parlamentních stran by byla ochotna do vlády jít, kdyby premiérem nebyl Andrej Babiš, který je trestně stíhán, ale jiný představitel z hnutí ANO. „Babiš si může spočítat, že kdyby v tom ustoupil, uvolnil by si celou proceduru, která je dosud blokována,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Pavel Klener.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ten dopadl! Dobytek Babiš, vlastizrádce Zeman, napsal Mirek Topolánek. A přišla odveta
ANKETA „S dobytkem, který umí jen sprostě urážet a ponižovat, se nedá sedět u jednoho stolu, natožpak vládnout,“ komentoval na Twitteru bývalý premiér Mirek Topolánek Babišův výrok o tom, že voliči ODS jsou ti, kdo podváděli s daněmi. O prezidentu Miloši Zemanovi, který přijme tento týden čínské manažery CITIC Group, uvedl: „Další partička čínských komunistů potřebuje otevřít dveře Kremlu, použije k tomu osvědčenou spojku. To není vlastizrada?“ ParlamentníListy.cz se otázaly politiků v anketě, co si myslí o těchto výrocích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Začalo veřejné projednávání možného zpřístupnění Modrého sloupu
Dlouho očekávané veřejné projednávání posouzení vlivů na životní prostředí více než tří desítek záměrů směřujících ke zpřístupnění jádrového území tetřeva hlušce na Šumavě, právě začalo. K zajištění tohoto posouzení se zavázala Správa NP Šumava s jediným cílem – více otevřít Šumavu návštěvníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): V současné době naše školství produkuje kusy
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Nesouhlasím s tím, že by kraje neměly právo ovlivňovat střední školství na svém území
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Nové financování usvědčuje stávající systém z obrovského pokrytectví
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Kočkopes nemůže nikdy fungovat
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 ke školskému zákonu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Média spekulují, že schůzka Trumpa a Kima by se mohla uskutečnit v Praze
Pomalu a jistě se blíží historické politické jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, které je plánováno na květen či červen. Zatím ale není zcela jasné, kde přesně by se mělo uskutečnit. Mezi devíti vybranými místy je město Praha, uvedla agentura Bloomberg ve zprávě odvolávající se na nejmenovanou osobu blízkou rozhovorům Trumpa s japonským premiérem Šinzó Abem na Floridě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Foldyna, Skála, Lenka Procházková a další se bouřili na Václaváku kvůli bombardování Sýrie: Zločin nelze trestat zločinem. ČT ukazuje fake news, manipuluje!
REPORTÁŽ Na Václavském náměstí se ve středu sešlo asi 250 demonstrantů, aby odsoudili nedávný útok našich západních spojenců v Sýrii. Jeden z nejplamennějších projevů pronesl místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který burácel na celé náměstí. Svá velmi tvrdá slova namířil i proti České televizi. Nemlčela ani spisovatelka Lenka Procházková, která pálila do ministra zahraničí Martina Stropnického. Prý je to Maršálek, který žene novináře – mopslíky do útoku proti pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Přijímáme něco pokorně z Bruselu a ani neuděláme vyhodnocení dopadů
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Jako eurorealista bych se asi proměnil v euroskeptika
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: GDPR by mělo posílit právo zacházet se svými osobními údaji
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdržovací taktika, předčasné volby i konec Andreje Babiše. Zkušený expert odhaduje, co vše se může stát
POLITOLOGOVÉ „Pokud Andrej Babiš bude protahovat jednání, nálada veřejnosti se může změnit,“ vysvětlil politolog Petr Sokol s tím, že bychom byli svědky dohadů stran, kdo předčasné volby zavinil. Tedy zda Andrej Babiš, který nebyl schopen sestavit vládu, nebo ostatní, protože s ním nechtěli spolupracovat. Sokol zároveň připustil nepotvrzenou teorii, že vše může být prodlužovací taktika pro volby na jaře příštího roku. Ale je to riskantní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Velká naděje kolem kuřáren, zaznělo po dnešním verdiktu Ústavního soudu k protikuřáckému zákonu
Kouřit v restauraci bude dále zakázáno, rozhodl Ústavní soud. A v protikuřáckém zákoně udělal jen menší změny. Tolik diskutovaná legislativa tedy podle usnesení není protiústavní, jak se domnívalo na dvacet senátorů. Organizátoři však budou moci prodávat alkohol a tabákové výrobky na většině akcí, které nejsou pořádány pouze pro děti. Za sporné považoval Ústavní soud také zákaz pití alkoholu pro všechny, kteří doma vykonávají nějakou činnost, ať už žehlení či sekání trávy, proto do zákonu zasáhl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení ČSSZ se zabývalo otázkou LPS a budoucím vývojem agend
V pondělí 16. a úterý 17. dubna 2018 se konalo celorepublikové setkání vedení ústředí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a všech okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ). Program setkání se zaměřil na aktuální vývoj v lékařské posudkové službě a výkonnost ČSSZ a OSSZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Zrušení části zákona o kouření a alkoholu
Skupina senátorů vedená moravským senátorem Ivo Valentou a zastoupená moravským advokátem Zdeňkem Koudelkou navrhla zrušit některé části zákona regulující kouření a požívání alkoholických nápojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení
Podnět k podání návrhu na zahájení kárného řízení o odpovědnosti soudce JUDr.Jiřího Lněničky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Fascinuje mě, jak se originál směrnice GDPR liší od materiálu, který bychom měli schvalovat
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Modrá rybka: Dnes jsem jako poslanec
V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se uskuteční dne 23. 4. 2018 3. ročník Dětské konference "Dnes jsem jako poslanec"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál z ANO v rádiu promluvil o sestavování vlády. Odvolával se na Zemana
Moderátorka Marie Bastlová ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala brněnského primátora Petra Vokřála z hnutí ANO. Dozvěděla se od něj, že jako politik rozhodně není podporovatelem spolupráce s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Vokřál také prozradil, jak by to mohlo být dál se sestavováním vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Jakákoliv změna přináší vždycky největší problémy těm drobným
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf lidovců Bělobrádek prozradil, že se Zemanem mluvili o předčasných volbách
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a prezident Miloš Zeman se shodují v tom, že předčasné volby nejsou řešením aktuální politické krize. Bělobrádek to řekl novinářům po dnešní schůzce s prezidentem. Dodal, že Zeman nepočítá s tím, že do prázdnin by v České republice nebyla vláda s důvěrou. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Zmatky vznikly opravdu ostudným selháním vlády
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Už je Babiš v kotli
Od jara 2013 jde od vítězství k výhře. Teď si najednou neví rady. Stojí Babiš před svým Waterloo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Socialistická Venezuela se mění v brutální diktaturu, říkají Češi, kteří odtamtud prchají
Do České republiky se vracejí krajané z Venezuely. Ministerstvo vnitra, které přesídlování zajišťuje, je podle zjištění ČTK v kontaktu s několika rodinami, jež se chtějí vrátit. Přibližně 30 lidí už je v České republice. Češi opouštějí Venezuelu kvůli špatné ekonomické situaci země i politickému útlaku, řekli ČTK zástupci tamní krajanské komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal velvyslance USA
Prezident republiky přijal ve středu velvyslance Spojených států amerických v České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tomáš Beránek: Sakrabónie a Czechia. Poznámka k článku Zbyňka Hutara
Zazní-li výraz Czechia v italské nebo portugalské konverzaci, vyvolá u posluchačů jisté pejorativní asociace. V hindštině dokonce označuje zadní část lidského těla pojmenovanou tím nejexpresívnějším způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Propagujte oslavy Harley-Davidson. Akce pro všechny fanoušky
Nejoriginálnější propagační místa budou oceněna Soutěž o 50 vstupenek pro 2 osoby na oslavy 115. výročí založení H-D Nejlepší výlep získá All Inclusive Pack včetně kreditky se 100 euro na jídlo a pití
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): GDPR přinese v praxi víc škody než užitku
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
První klubová je generálním partnerem ankety o nejabsurdnější výluku z pojištění
Server www.BankovniPoplatky.com odstartoval 1. 4. 2018 hlasování v Anketě o nejabsurdnější výluku z pojištění. Od 18. 4. 2018 má anketa také svého generálního partnera, kterým se stala PRVNÍ KLUBOVÁ pojišťovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Směrnice poskytuje členským státům určitý prostor ke stanovení vlastních pravidel
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Vzpomínka
Bylo to někdy v létě roku 1983. Celá Praha, tehdy podstatně jiná, než jak jí známe dnes, byla na nohou. Pohyboval se po ní totiž velkolepý americký filmový štáb. Vypadalo to, jako by se kus Hollywoodu přestěhoval do srdce Evropy. Američané zde natáčeli filmovou adaptaci dramatu Petera Shafera Amadeus. Režii měl bývalý československý, nyní americký režisér, Miloš Forman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman přijal na Hradě amerického velvyslance Kinga. Debatovali o aktuální situaci
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě přijal amerického velvyslance Stephena Kinga. Zeman ani velvyslanec k jednání neposkytli komentář. Tématem setkání měly být aktuální události ve světě i česko-americké vztahy, řekl před schůzkou mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Zákon je bohužel v tom stavu, že nejsme schopni ho dnes přijmout
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Rozhodnutí EU jít cestou nařízení bylo velmi nešťastné
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Válka s přistěhovaleckými gangy v Německu. Policie nezvládá
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute se ve svém včerejším článku věnuje problémům německé policie s početnými přistěhovaleckými klany, jejichž kriminální aktivity se vymkly kontrole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Den bezpečnosti v Čáslavi – simulátor převrácení vozidla, vystoupení psovodů i pravidla první pomoci
Ve čtvrtek 26. dubna od 9 do 13 hodin proběhne v čáslavském muzeu zemědělské techniky už čtvrtý ročník Dne bezpečnosti, který je určen žákům základních škol i široké veřejnosti. Akční program s praktickými ukázkami má za cíl prohloubit povědomí dětí o činnosti jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému a připomenout zásady poskytování první pomoci při ohrožení života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Náš hlas musí být v EU víc slyšet, máme na to i kvalitní adepty
Vláda chce podpořit zapojení Čechů v evropských institucích, rozhodla také o zajištění peněz na kompenzaci škod zemědělcům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Zákon o GDPR transponuje i trestně právní směrnici
Projev na 12. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2018 k zákonu o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Urážkou voličů ODS by se měla zabývat policie
Andrej Babiš podle předsedy Strany soukromníků České republiky podněcuje k nenávisti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman mě zlobí. Petra Janů o prezidentovi, Babišovi a o tom, jak se na ní „vyřádil bolševik“
Hostem moderátorky Barbory Tachecí v pořadu Osobnosti Plus na Českém rozhlasu byla zpěvačka Petra Janů. Mimo jiné se rozhovořila i o politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Názorové kotrmelce hnutí ANO je špatný signál pro občany
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Propad registrací aut v Evropě
Výhledy pro českou ekonomiku na letošní rok mají jedno společné, a sice předpokládají zpomalení růstu z loňských 4,6 % na 3-4 %. Posledním příkladem je i poslední prognóza Mezinárodního měnového fondu zveřejněná včera, která předpokládá, že české hospodářství letos poroste tempem 3,5 % a v roce následujícím už jen tříprocentním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Klíšťata nabírají síly, stoupl ale i zájem o očkování. Za pět let více než sedmkrát
Aktivita nebezpečných parazitů bude koncem týdne už na 8. stupni z 10
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zastupitelé schválili zakoupení budovy Winternitzových mlýnů pro Východočeskou galerii
Z přítomných 39 zastupitelů bylo 33 pro, pět se zdrželo a jeden byl proti. Po krátké diskuzi tak krajští zastupitelé schválili odkup budovy Winternitzových automatických mlýnů pro budoucí sídlo Východočeské galerie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Měli bychom věřit dvojitým, trojitým, nebo „jednojitým“ agentům?
Pozorný čtenář možná hned po přečtení nadpisu namítne, a nejspíš právem, že je to špatně položená otázka. My, „normální občané“, totiž agenty tajných služeb neúkolujeme a oni nám neskládají účty. Nemáme jim tedy co důvěřovat nebo nedůvěřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Upřímnou soustrast k úmrtí válečné veteránky Anděly Haidy
Prezident republiky Miloš Zeman dopisem vyjádřil upřímnou soustrast nad úmrtím nejstarší české válečné veteránky Anděly Haidy, který zaslal její neteři Haně Raabové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MZV varuje před pouličními nepokoji v arménské metropoli
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, vzhledem k pouličním nepokojům souvisejícím s vnitropolitickou situací, občanům ČR pohybovat se v centru hlavního města Jerevanu s obezřetností a vyvarovat se účasti na demonstracích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Bič na bezdomovce
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu situaci s bezdomovci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny zahraničního obchodu pokračovaly v poklesu
Dovozní a vývozní ceny se v únoru meziměsíčně i meziročně snížily, hlavně kvůli posílení koruny vůči euru a dolaru. „Ceny vývozu meziročně klesly o 4,7 %. Zásadní vliv na to mělo snížení cen strojů a dopravních prostředků. Ceny, za které se k nám dováží zboží, se snížily o 6,5 %,“ sdělil Vladimír Klimeš z odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman Babišovi vyprášil kožich za Sýrii a Rusko. Premiér odcházel rozrušený, šíří se informace. A nejen to
Mezi premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem už není nebe bez mraků. Podle serveru Neovlivní.cz mezi nimi dokonce doutná nový spor, když například Zeman Babišovi během nedělní schůzky velmi ostře vyčetl, že jej vláda obchází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Byla zahájena soutěž Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018. Ceremoniál proběhne v Zrcadlové kapli
Dne 16. dubna se v Národní knihovně České republiky v Klementinu konala tisková konference k zahájení soutěže Stříbrný Lukostřelec – ČR pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny výrobců mírně rostly
„Zemědělci zvýšili své ceny o 0,4 %. Meziměsíčně zdražili hlavně ovoce, drůbež a skot. Naopak ceny mléka, vajec nebo jatečných prasat v březnu klesly,“ uvedl Jiří Šulc z odboru statistiky cen ČSÚ. Ceny průmyslových výrobců se zvýšily o 0,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci prchají z Evropy, prý je to tu špatné. A platí za to pašerákům
V posledních třech letech přišli ze Sýrie do Německa, nyní ztratili iluze a vracejí se. Řeč je o některých běžencích, kteří po čekání a mimo jiné i kvůli závislosti na státní pomoci odcházejí jinam. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist