Oficiální zpravodajská média

Kozom*di? „Sportovci z Holandska“ stále na tapetě. Nové VIDEO, informace a vyjádření Mirka Topolánka či předního kavárníka
Příběh sedmi útočníků, kteří v centu Prahy totálně zřídili číšníka, se bohužel dál rozvíjí. Ukazuje se, že agresoři řádili v Praze i o den dříve. V jednom z barů si dovolovali na mladou ženu, a když se jí zastal jeden z hostů, napadli ho. O incidentu informovala televize Prima. Policie řeší i tento incident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Rodič není povinen platit za dítě
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senát zareaguje na výzvu studentů: Probere Zemanovy kroky
Kvůli výzvě studentů na obranu demokracie a ústavy se dnes v Senátu sejdou ústavní právníci. Setkání by mělo napovědět, jak by se se horní komora mohla k požadavkům postavit. Signatáři výzvy požadují, aby prezident republiky plnil své ústavní povinnosti, nejmenoval premiérem trestně stíhaného člověka a aby vláda v demisi neprováděla žádné zásadní a personální kroky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zmrdi. Uprchlíci to nebyli. Nemá to s ničím nic společného. Po zadržení „kopajících“ cizinců se Česko baví
Policie zadržela skupinu mužů podezřelých z víkendového brutálního útoku na číšníka v centru Prahy. Na sociálních sítích tato událost silně rezonuje. Sociolog Petr Hampl má za to, že podobných událostí se v Praze odehrávají desítky, ne-li stovky, a politici ostudně nedělají to, co měli dělat už dávno. O slovo se v souvislosti s útokem přihlásili také novinář Pavel Novotný nebo marketingový expert Jakub Horák. Ten nabídl k nahlédnutí jedno vyjádření policie, které možná řadu lidí pěkně rozčílí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dienstbier se rozčiloval v ČT nad SPD v čele Sněmovny. Konečná ho usadila: Byli zvoleni hlasy voličů
ČSSD chce vymést zástupce SPD z vedoucích pozic ve Sněmovně. Důvodem je zájem sociální demokracie na tom, aby ANO ztratilo hlasovací mašinu s okamurovci, a mohlo tak v hlasování obcházet sociální demokracii. V Událostech, komentářích na toto téma diskutovali Radim Fiala (SPD), Jiří Dienstbier (ČSSD) a Kateřina Konečná (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Přímý kop do hlavy. Mají výcvik, cítí se nadřazeně, na tohle nejsme v ČR zvyklí, ví expert nad „sbalenými“ agresory. Co dělat? Střelit do vzduchu
ROZHOVOR Skupina cizinců v sobotu na Staroměstském náměstí brutálně napadla číšníka, který skončil s vážným zraněním v nemocnici. Policie útočníky na základě zveřejněných videozáběrů dopadla v pondělí na Letišti Václava Havla. Stejné záběry z útoku pro ParlamentníListy.cz analyzuje David Bohbot, někdejší člen izraelských speciálních jednotek, rabín a instruktor krav maga. „Jde o osoby, které jsou dobře finančně zabezpečeny, jednající arogantně a agresivně, které mají dobrou fyzickou průpravu a nepochybně prošly bojovým výcvikem,“ uvádí expert, podle kterého je zřejmé, že útočníci byli schopni zaměstnance restaurace „přímým silným kopem do hlavy i usmrtit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pravdu o chemickém útoku v Sýrii se nikdy nedozvíme. Ale věřmě spojencům, navádí arabista Pelikán, bratr ministra
Podle arabisty Petra Pelikána musíme věřit našim spojencům. A to i v případě, kdyby pravdu o chemickém útoku měly Sýrie a Rusko, jež otituloval jako naše nepřátele. Uvedl to v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyhnalík: Reakce na článek Zbyňka Hutara o základním příjmu pro matky
Pokud „odměňujeme“ matky samoživitelky vyššími dávkami od státu, rozhodně to ty, pro které jsou dávky podstatným zdrojem příjmů, nemotivuje k uzavírání manželství a k udržování stabilních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo je vrahem z Toronta? Neměl přátele a těsně před útokem zmínil na Facebooku jednu krvavou záležitost
Kanada má za sebou nejhorší násilný útok ve své historii. Pětadvacetiletý student Alek Minassijan najížděl ve svém minibusu do chodců v ulicích Toronta a usmrtil tak nejméně deset lidí a další desítky zranil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta informačních technologií otvírá laboratoř etického hackování
Novou Laboratoř etického hackování otevírá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci se společností NN Group. Laboratoř nabídne studentům skvělou příležitost vyzkoušet si teoreticky nabyté zkušenosti v praxi. Slavnostní otevření laboratoře proběhne 26. dubna 2018 ve 14 hodin na adrese Thákurova 7, Praha 6 ve 14. patře budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Ruce pryč od Prahy, milí architekti
CAMP – Centrum architektury a městského plánování uspořádalo výstavu „Praha zítra? Nové stavební projekty“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl městu Vizovice pozemky u sirného pramene
Úřad pro zastupování státu ve věch majetkových (ÚZSVM) ve Zlíně převedl na město Vizovice poloviční podíl na sedmi pozemcích o celkové výměře 679 m2, které jsou situovány v Lázeňské ulici a jsou součástí sirného pramene. Sirný pramen byl již v roce 1999 zaregistrován jako významný krajinný prvek s názvem Sirkovice III, minerální sirný pramen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Náměstek ministryně obrany Kuchta bude velvyslancem v Srbsku
Náměstek ministryně obrany pro nakládání s majetkem ministerstva Tomáš Kuchta se v nejbližší době stane velvyslancem v Srbsku. Uvedl to dnes server E15.cz. Ministerstvo obrany na uvolněný post náměstka vypíše výběrové řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom: Čtvrtý blok Rostovské jaderné elektrárny dosáhl stoprocentního výkonu
Poslední ze čtyř bloků Rostovské jaderné elektrárny s reaktory VVER-1000 dosáhl poprvé svého nominálního výkonu. Došlo k tomu 14. dubna 2018 v rámci programu na jeho uvádění do provozu. Elektrárna se nachází na jihu Ruska a staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Intenzivně pracujeme na překonání image kraje s mimořádně znečištěným vzduchem
Moravskoslezský kraj dnes uzavřel s Třineckými železárnami a Ministerstvem životního prostředí dobrovolnou dohodu, která by měla přispět ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Podepsali ji ministr životního prostředí Richard Brabec, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a generální ředitel Třineckých železáren, a.s. Jan Czudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Ředitelem Zemědělské akademie v Hořicích byl jmenován Stanislav Neuman
Rada Královéhradeckého kraje schválila na mimořádném zasedání nového ředitele Zemědělské akademie v Hořicích Stanislava Neumana. Učinila tak po doporučení konkurzní komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Duka setřel během sobotního kázání Zemana za to, že byl u komunistů. A prezident reaguje
Kardinálu Dominiku Dukovi není vůbec nic do toho, jaký program má prezident republiky, řekl dnes televizi Nova prezident Miloš Zeman. Reagoval tak na sobotní Dukovo kázání u příležitosti repatriace kardinála Josefa Berana. Duka v něm upozornil, že Zeman byl v ten den hostem na sjezdu komunistické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Asad musí jít. Hlavně nedopadnout jako ve Vietnamu“... Američané diskutují o Sýrii a Rusku mezitím plánuje odvetu za raketové útoky
Rusko by mohlo v nejbližších dnech poskytnout Sýrii moderní protiletadlový systém S-300. Ministr zahraničí Sergej Lavrov to uvedl při své návštěvě v Pekingu s tím, že finální rozhodnutí ještě nebylo učiněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek v ČT: Válka v Sýrii se pomalu blíží ke konci, státy ale nepomáhají dostatečně, umírají tam i naši kolegové
Největší selhání od druhé světové války, v takové kapitole se bude objevovat válka v Sýrii. Na dárcovské konferenci EU a OSN o tom mluvil vysoký komisař OSN pro uprchlíky. V úterním Interview na ČT24 hovořil ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek o tom, kam až může zajít válečný konflikt a co by bylo třeba udělat, aby se neprohluboval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Nový pro PL: Babiš postupuje podle podobné linie jako byla ve 46. roce a dalších letech. Vyměňuje lidi jako Nosek, který rozdal zbraně milicím
ROZHOVOR „Socialisté se asi zbláznili! Jestli si myslí, že můžou spolupracovat s někým, kdo je lhář, podvodník a fízl, no tak to jsou mimo, jak ta jedle!“ čílí se nad vládními plány hnutí ANO s ČSSD herec Pavel Nový. Sjezd KSČM, který si v sobotu zvolil nové vedení, ale prý nijak výrazně nesledoval. A ani prý nebylo proč. „Komunisté totiž se socialismem a sociálně spravedlivou společností nemají nic společného. Já jsem si kdysi přečetl celý Kapitál. To je taková snůška věcí a nesmyslů a všechny jsou od někoho jiného, jen ne od Marxe!“ tvrdí Nový s tím, že se ale „rudá partaj" naštěstí zbavila stalinisty Josefa Skály. „Ten zůstal stát někde v padesátých letech. To je v podstatě infantil!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krajský předseda Soukromníků kritizuje Čunka za zdravotnictví. Navíc prý od hejtmana dostal odpověď, která obsahuje šokující informace. Víme více
Krajský předseda Strany soukromníků Michal Dvouletý dlouhodobě kritizuje hejtmana Jiřího Čunka kvůli jeho plánovaným změnám v koncepci nemocnic na Zlínsku. Aktuálně na svém profilu na Facebooku ale Dvouletý publikoval zcela zásadní informace. Nová koncepce krajských nemocnic, kterou od Čunka zastupitelé Zlínského kraje požadují, totiž nakonec vůbec nemusí vzniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Péče o seniory v Praze 4 je ohrožena!
Žádost o povolení ke stavbě domu pro seniory Hudečkova podala Praha 4 v roce 2013. Máme rok 2018 a zařízení ani po pěti letech nestojí. Senioři v Praze 4 nemají potřebnou péči, výstavba se stále odkládá a současné zastupitelstvo nekoná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Kýlní den měl velký úspěch
Klaudiánova nemocnice Mladá Boleslav pořádala po loňském úspěchu podruhé preventivní dvoudenní akci pro lidi, kteří se bojí, že mají kýlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Člen ČSSD ohromuje: Hlavní slovo v otravě Skripala měly USA. Ne, nepřepsal jsem se. A Sýrie? K žádnému chemickému útoku nedošlo
ROZHOVOR „Osobně se domnívám, že k žádnému chemickému útoku nedošlo, jsem přesvědčen, že celá věc byla zinscenována Západem, protože západní mocnosti totálně ztrácejí v Sýrii vliv, naopak sílí vliv Ruska či Íránu, proto tahle ‚hra na vojáčky‘,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bloger a člen ČSSD Adam Mikulášek. „Pokud jde o invazi do Iráku v roce 2003, tak právě ona vytvořila podmínky k následnému vzniku tzv. Daeše, tedy Islámského státu. Za vlády Saddáma Husajna, ať byl, jaký chtěl, by se tohle nestalo. Nejvíc zarážející na tom je, že i potom, co se ukázala záminka k invazi do Iráku jako vylhaná, se dál bombarduje bez důkazů, jako by si západní mocipáni nedohlédli na špičku nosu. A ještě ostudnější je postoj některých našich ministrů v této věci,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vojáci dostanou nové boty a přilby. Šlechtová posvětila nákup za miliardu
Ministerstvo obrany pokračuje v nákupech. Šéfka resortu Karla Šlechtová v úterý schválila nákup balistických přileb a polní obuvi v celkové hodnotě přes miliardu korun. “Postupně pokračuji ve schvalování pro armádu důležitých akvizic,” uvedla ministryně, která dlouhodobě odmítá tvrzení některých médií, že zakázky blokuje a nynější obří zakázka její tvrzení podporuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Proč na sociálních programech vydělávají experti a aktivisté
Projev na konferenci Rezervy sociálního systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Dolínek navrhuje zbourat Libeňský most a nemá řešení pro náhradní dopravu
Komentář volebního lídra Zelených v Praze a místostarosty Prahy 7
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Imigranti ze Sýrie a Maroka. Tam je problém, ti se často nepřizpůsobí.“ Nizozemský umělec popisuje situaci s cizinci v jeho zemi. Vedle toho chválí Miloše Zemana
ROZHOVOR „Prezident Zeman je velice chytrý člověk. Měli bychom za něj být rádi,“ říká známý nizozemský hudebník Jeroen Smit s tím, že oceňuje, že se český prezident snaží mít dobré vztahy jak na východ, tak na západ. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o migrantech v Nizozemsku i o tom, jak se podle jeho zkušeností žije podnikatelům v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Schilerová: ÚZSVM převzal za dva roky od státních institucí již 3016 nemovitostí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) převzal do konce března 2018 od státních institucí celkem 3 016 nemovitostí v hodnotě 1,24 miliardy korun. Koncentraci nepotřebných státních nemovitostí na ÚZSVM uzákonila novela zákona o majetku státu účinná od března 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno: Čestné členství pro primářku Oddělení léčebné genetiky
Česká asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO) v letošním roce poprvé udělovala čestné členství v asociaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Nominační zákon zavede kritéria pro fungování státem ovládaných podniků
Piráti předložili vlastní návrh nominačního zákona, který má zajistit jasná kritéria pro přijímání členů do kontrolních a správních rad státem ovládaných podniků a zásadně přispět k jejich transparentnímu fungování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom nabízí žákům na závěr školního roku exkurzi po areálu
Žáci základních a středních škol si mohou zpestřit závěr školního roku návštěvou areálu mosteckého autodromu. „Je pravděpodobné, že řada chlapců či dívek už viděla v doprovodu rodičů, příbuzných či známých některý z našich závodů a akcí. Tentokrát jim však nabízíme i prohlídku míst, kam se běžný divák nemá šanci dostat. Navíc se zasvěceným odborným komentářem,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Země potřebuje „trestně stíhaného premiéra“ a vládu ANO s „extremisty“
Zase tady slyšíme každý den rétoriku o nepřijatelnosti trestně stíhaného premiéra nově okořeněnou potřebou likvidovat SPD ve vedení výborů i Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti designu z fakulty architektury dobyli Milán
Studenti Ústavu designu z Fakulty architektury ČVUT v Praze představili své projekty na prestižním italském Milan Design Week 2018. Jedná se o největší přehlídku designu na světě, která se letos konala v termínu od 17. do 22. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soud zastavil stíhání Babišova poslance Růžičky, žalobkyně podala stížnost
Okresní soud v Chomutově zastavil trestní stíhání poslance Pavla Růžičky z hnutí ANO, který jako radní Postoloprt na Lounsku čelí obžalobě kvůli údajně nevýhodnému prodeji domu z majetku města. Místo toho, aby soud stíhání přerušil pouze po dobu výkonu jeho mandátu, zastavil ho úplně, uvedl dnes server iRozhlas.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se zúčastní oslavy výročí nezávislosti Státu Izrael
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní recepce, pořádané u příležitosti 70. výročí nezávislosti Státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Češi dokáží zákaz kouření v hospodách elegantně obejít
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Nevzpomínám si na souhlas Rady bezpečnosti při intervenci Ruska na Ukrajině
Každý týden (zpravidla v pondělí) se mě Parlamentní listy ptají na můj názor na aktuální politický problém. Dotaz ze 16. dubna - a mou odpověď - považuji za principiálně závažné, takže jsem se rozhodl uveřejnit v samostatném článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Severokorejský Solženicyn: Svědectví z nitra nejkrutějšího totalitního režimu současnosti
V těchto dnech vychází vůbec první soubor protirežimních povídek od žijícího autora, který se podařilo propašovat ze Severní Koreje. Jeho autor, tvořící pod pseudonymem Bandi, přináší místy až satirickou kritiku stranických praktik a obraz zoufalého každodenního boje za špetku lidské důstojnosti. Povídkový soubor Žaloba, který vyšel již ve více než 35 zemích světa a vzbudil velký ohlas v zahraničních médiích, vydává nakladatelství Plus v překladu Davida Petrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Důvěra v českou ekonomiku se zvýšila
„Přestože reálná data hovoří o zpomalování růstu českého průmyslu, podnikatelé zůstávají optimističtí a české ekonomice důvěřují,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
A byli to Rusové! Případ Skripal i nadále v médiích. Nové informace
Britské úřady údajně identifikovaly tým šesti lidí, který pravděpodobně stál za útokem na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Hlavním organizátorem měl být muž vycvičený ještě v sovětské KGB, kterého britské úřady znají pod jménem Gordon. Jde o muže, který vystudoval práva, dobře se vyzná v bojových uměních a dovede pracovat s jedy. Je inteligentní a nemilosrdný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje náčelníka Generálního štábu AČR
Prezident republiky Miloš Zeman odvolá z funkce gen. Josefa Bečváře a současně jmenuje jeho nástupce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Já vím, co je Babiš zač. Milan Chovanec promluvil
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) již seděl ve vládě s Andrejem Babišem (ANO), takže ví, jak se současný trestně stíhaný premiér v demisi chová při jednáních kabinetu. S touto zkušeností dál sociální demokracii důrazně varuje před vstupem do Babišovy koalice. Zdá se však, že je jedním z posledních politiků, který bije na poplach. Podle informací deníku Právo jsou už i poslanci hnutí ANO smířeni s tím, že budou muset ČSSD ustupovat a že spolu budou vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
To bude mít Zeman radost! Vyplouvá, kdo bude v nové vládě Andreje Babiše
Sociální demokraté v čele s předsedou Janem Hamáčkem neustále opakují, že jednání o vládě nelze uspěchat, že zatím není nic pevně dohodnuto a všechno ještě může skončit nezdarem. Přesto se už spekuluje o tom, kdo usedne na ten či onen vládní post a který Babišův ministr se bude muset rozloučit se svou židlí. Úterní deník Právo přináší v této souvislosti informaci, která pravděpodobně nepotěší prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Potřebujeme otočku vpravo
Komentář na facebookovém profilu k účasti prezidenta Zemana na sjezdu KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Starosta Varnsdorfu: Žasnu, jaké konspirační teorie lidé dokáží vymyslet
Co jsme slíbili, to jsme splnili na více než sto procent, pochvaluje si starosta Stanislav Horáček (ANO). Opravdu se podařilo najít radnici řešení letitých problémů s nepřizpůsobivými a obnovit zašlou slávu města? Nejen to zajímalo ParlamentníListy.cz. Svěřil se také se svou vizí Varnsdorfu do budoucna. A řeč přišla i na přímou volbu starostů. V jaké zemi shledává inspiraci pro její zavedení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kverulant: Billboardáři se stížností na ČR u Evropské komise neuspěli
Kverulant.org zjistil, že největší česká billboardová společnost Czech Outdoor s.r.o. podala v roce 2017 k Evropské Komisi stížnost na Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šedlbauer (ZpL): Představenstvo dopravního podniku odmítlo odvolat obviněného Pavla Šulce
V dopravním podniku měst Liberce a Jablonce n. N. proběhl ve čtvrtek 19. dubna zásah policistů z Národní centrály pro boj s organizovaným zločinem. Bylo obviněno devět osob, mezi nimi i ředitel DPMLJ Luboš Wejnar a předseda představenstva Pavel Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štafetový závod a mezinárodní den rozhýbou Kampus Dejvice
Celkem 57 týmů s 228 závodníky ze všech škol a institucí sdružených v Kampusu Dejvice se v úterý 24. dubna utká v závodě Cross Campus 2018. Již 4. ročník oblíbené akce, kterou společně pořádá ČVUT, VŠCHT v Praze, NTK, ÚOCHB, KTF UK a MČ Praha 6, se uskuteční v areálu vysokých škol v Praze 6 – Dejvicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Trump je s Putinem domluven. Úžasně lživá protiruská propaganda, Goebbels stejným způsobem štval proti Židům. Babiš je v těžké situaci. Konzervativní spisovatel hovoří
ROZHOVOR „Ze Sýrie náhradní bojiště velmocí nebude, Trump ji už přenechal Rusku. Trump má jiné plány, je zaměřen na Evropu, chce ji od Ruska a Číny hospodářsky izolovat. Proto vyhlašuje stále nějaké sankce a jako důvod použije, cokoliv se naskytne, třeba pokus o otrávení Skripala. Trump se nechce ve světě moc rozbíhat do mnoha akcí. Výsledkem má být nejspíš izolace Ruska, aby se mohla lépe vést hospodářská válka a ovládnout Američany evropský trh,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiši, nebudeš si dělat, co chceš, zakročuje prý ČSSD
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se nikdy netajil tím, že by nejraději řídil jednobarevnou vládu, která by rozhodovala o všem, za všechno nesla plnou odpovědnost a občané by jí po čtyřech letech vystavili vysvědčení. Podle informací serveru Aktuálně.cz se Babišovi tento sen bortí pod rukama. Boří mu ho jak sociální demokraté, tak komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Loni zahynulo na českých silnicích 44 cyklistů. Problémem začínají být podnapilí
Nejvíce cyklistů zahynulo v Jihočeském kraji, na Vysočině žádný. Čtyřicet procent mrtvých cyklistů byli senioři, 27 procent nehod zaviněných cyklisty bylo s asistencí alkoholu či drog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Je příjemné vidět, že KSČM mladým lidem vadí a protestují proti ní
ROZHOVOR „Je skandální, že prezident nebyl u příjezdu ostatků kardinála Berana a dal přednost sjezdu komunistů,“ tvrdí poslanec ODS Marek Benda. Podle něj tím Miloš Zeman splácí své zvolení v přímé volbě hlavy státu, zároveň však jako první prezident po revoluci vyzývá, aby se komunisté účastnili ve vládě. Marek Benda to pokládá za velmi nebezpečné. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že Andreji Babišovi tak velmi záleží na účasti ve vládě, že se bez něj hnutí ANO ani nehne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD i komunisté chtějí mít slovo při výběru šéfa inspekce. Babišovy změny musíme kontrolovat, tvrdí
Do vládních dohod s hnutím ANO se chystají prosadit podmínky, které jim umožní kontrolovat nebo ovlivňovat výběr šéfa GIBS i policejního prezidenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.4.2018 v 07:36, zobrazit podobné
Houška (KDU-ČSL): Nikdo cizí nás nespasí, musíme si pomoci sami
Vždy říkám, že nestačí jen něco vybudovat, ale důležitější je mít představu, jak vybudované dílo či nabízenou službu udržím v provozu. Týká se to třeba letiště v Jihlavě-Henčově, krajských nemocnic, ale i transformace ústavů sociální péče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Starostové v Karlovarském kraji rozšířili svou působnost o další obec
Po nových volbách v obci Zádub-Závišín (již druhých v tomto volebním období) došlo k uklidnění mezi znepřátelenými tábory a znovuporažená opozice s bývalou starostkou tentokrát nerezignovala na své mandáty a umožnila vítězné koalici (Sousedé 2014 STAN) dovést obec k řádným volbám v říjnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně obrany Karla Šlechtová hovořila s iráckým protějškem nejen o spolupráci
V pondělí 23. dubna ministryně obrany Karla Šlechtová přijala ministra obrany Iráku Erfana Mahmooda Abdalgafoura Al-Heialiho. Tématy jednání byly především bezpečnostní situaci v Iráku a potřeby země v oblasti obrany, bezpečnosti a poválečné rekonstrukce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek: Chléb a hry, tady Babišovi výjimečně věřím
Komentář na facebookovém profilu ke slibu Andreje Babiše nové hokejové haly pro HC Kometa Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Čeká nás intenzivní práce
Skončila doba sjezdová. Sjezd KSČM zvolil přední představitele strany, které teď čeká spousta práce. Nejen oni však vytváří obraz strany. Svůj neodmyslitelný podíl na něm máme všichni členové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Šimo (TOP 09): TOP tým se také na Vysočina těší velkému zájmu mladých lidí
TOP tým sdružuje mladé lidi, kteří podporují politiku a liberálně-konzervativní hodnoty založené na evropské křesťanské morálce, program a hodnoty TOP týmu korespondují s podporou politiky a hodnot TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Německu začne soud s Vietnamcem žijícím v Česku. Kvůli únosu
V Berlíně dnes začne soud se 47letým Vietnamcem obžalovaným z podílu na loňském únosu vietnamského podnikatele a bývalého komunistického funkcionáře Trinh Xuan Thanha. Kriminální čin, do něhož byla podle obžaloby zapojena i vietnamská ambasáda v Berlíně, výrazně zhoršil vztahy mezi oběma zeměmi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš a ministři navštíví Moravskoslezský kraj. Zavítají do OKD
Premiér Andrej Babiš (ANO) a členové vlády v demisi dnes přijedou na dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Zahájí ji ve dvou průmyslových podnicích, o kterých se v poslední době hodně hovoří: v karvinské černouhelné firmě OKD a hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
NPÚ: Také Karlštejn má své neduhy, zbaví se jich díky zahájené obnově
V pondělí 23. dubna byl na hradě Karlštejn zahájen projekt obnovy této významné památky. Cílem Integrovaného regionálního operačního programu Hrad Karlštejn – klenot české země je především obnova zchátralých částí této středověké památky, ale též vybudování moderního návštěvnického centra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bourání Libeňského mostu: Drahoš věští dobré časy pražské paroplavbě. Kalousek vyhrožuje, že se bude přivazovat, pokud...
Bude Libeňský most v Praze zbourán, či nebude? O jeho budoucnosti rozhodnou pražští zastupitelé. Odstranění mostu s kubistickými stavebními prvky dnes podpořili pražští radní z ANO a ČSSD proti hlasům Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Proti jeho zbourání se staví Praha 7 a občanská sdružení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa
Čtyři Rumuny obviněné z převaděčství vydá Česko do Německa. Uvedla to dnes televize Prima. Rumunské posádky dvou kamionů byly zadrženy v únoru na Tachovsku a Plzeňsku při převozu 35 migrantů z východní Evropy. Vozy mířily právě do Německa a tamní policisté také dali českým kolegům tip, který vedl k zadržení podezřelých kamionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODS: Kandidátní listina pro komunální volby v Liberci je schválena
Dne 23. 4. 2018, na společném volebním sněmu místního sdružení ODS Liberec a ODS Vratislavice nad Nisou, byla schválena kandidátní listina pro komunální volby 2018 v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Až na to skočí právníci, dopadne to hodně špatně. Politika sportu na hraně zákona?
Konec kšeftování se šeky, konec upřednostňování atraktivních sportů typu hokej a fotbal. Toho se Ústí nad Labem může dočkat, pokud na podzim hodí voliči dostatek hlasů koalici TOP 09 a PRO Zdraví a sport. „Dnešní stav je katastrofální. Budeme upozorňovat na totálně nezdravé jevy ve sportu, i když nebude naším hlavním tématem,“ zaznělo z úst lídra hnutí PRO Zdeňka Kubce. Vyjádřil se i šéf Topky. Radnice ani po opakované výzvě na výroky někdejšího předsedy sportovní komise nereagovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci ÚZSVM v Ústí nad Labem našli nový domov pro čtyři psy
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem získal kvůli týrání devítiměsíčního německého ovčáka Lukase, dvouletého křížence německého ovčáka Dustyho, ročního křížence pudla Bena a osmiletou fenu německého ovčáka Buffy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Úvaha o tom, co se pravděpodobně stane
Z novin, televize a ostatních médií slyšíme, že už pro jednu stokorunu jsou jedinci ochotni i kohokoliv z lidí zabít. I příbuzných. Se zvyšující se částkou toto množství jedinců samozřejmě razantně stoupá. Jde-li o miliony, potom je pokušení už obrovské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Svoboda slova
Patří mezi základní pilíře demokracie. Je to hodnota, která je ukazatelem její kvality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí zvýšit důchody matkám o 500 korun za každé narozené dítě
Lidovci chtějí zvýšit důchody ženám v závislosti na počtu dětí, které mají. Navrhují také dřívější odchod do důchodu v závislosti na počtu vychovaných dětí. Ženy jsou nyní sice za vychované děti při odchodu do důchodu zvýhodněné, u později narozených se ale rozdíly postupně snižují. Příslušný návrh zákona chtějí lidovci předložit v prvním pololetí, budou pro něj hledat podporu u ostatních stran ve Sněmovně, řekli dnes novinářům představitelé KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Škoda Transportation: Chomutov a Jirkov kompletně obnoví vozový park trolejbusů
Dopravní podnik Chomutova a Jirkova v těchto dnech začíná provozovat patnáct nových trolejbusů ze Škody Electric. Dosud provozoval šestnáct starších vozů, které ty nové nahradí. Plzeňská firma na sever Čech dodá celkem deset osmnáctimetrových kloubových trolejbusů typu Škoda 27 Tr a pět dvanáctimetrových trolejbusů typu Škoda 26 Tr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha uspořádala seminář k bytové politice
Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Komunistická Kuba vyvážela teroristy do celého světa
Pardon, „bojovníky za svobodu.“ Je pokrytectví, když se USA vyčítá vývoz demokracie a taktně se mlčí o tom, že Kubánci dělali to samé. Přitom jejich vývoz socialistické revoluce znamenal smrt milionů lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Janáčkův máj: Jarní koncert rozezní svatostánek
Janáčkova konzervatoř z Ostravy a společnost Janáčkův máj pořádají ve středu 25. dubna Jarní koncert. V nejstarším ostravském kostele sv. Václava zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha i skladatelů z následujících století. Na koncertu zapěje sbor Datio a představí se sóloví hráči – studenti Janáčkovy konzervatoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pomoc v Sýrii je pro organizaci Člověk v tísni zatím největší akcí
Skoro 11 000 syrských dětí navštěvuje některou ze 24 škol, které na syrském území podporuje česká humanitární organizace Člověk v tísni. Měsíčně také pomáhá přibližně 200 000 ohrožených lidí, kteří to v zemi zasažené roky se vlekoucím občanským konfliktem nutně potřebují. Jak dnes řekl ČTK v Bruselu šéf humanitárních programů Člověka v tísni Tomáš Kocián, Sýrie je zatím největší operací této české organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Drahošovy duchaplné perly
Jakkoli byl dříve pan Prof. Ing. Jiří Drahoš, PhD. kýmsi, tedy přesněji předsedou Akademie věd ČR, byla to persona, která zas až tak veřejnosti nebyla známa a pokud ano, pak jen zcela příležitostně. Ve veřejném životě a politice zvlášť byl outsaidrem, i když o sobě tvrdí, že politikem byl, protože prý už s titulu svého postavení s nimi občas mluvil. Měl však své místo, svou funkci, pracoval tam, kde mohl uplatnit svou kvalifikaci a odbornost. Nicméně, jakkoli se o něm vědělo do jisté doby málo, dnes se toho o něm již ví mnohem více a pohříchu to není vždy zrovna všechno jen to pozitivní. Buďme však upřímní, kdo jsme naprosto perfektní, každý máme nějakou tu chybičku, ovšem zase ne každý se dere za vidinou slávy, moci, peněz jako právě pan Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát nemá likvidovat soukromý trh
Komentář na facebookovém profilu k nové dopravní aplikaci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: O osudu Libeňského mostu rozhodne čtvrteční zastupitelstvo
Rada města dnes vzala na vědomí veškeré dokumenty vztahující se k rekonstrukci Libeňského mostu a souhlasila s doporučením technické rady pro dopravu pro oblast mostních konstrukcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ne naším jménem: Na Pražském hradě se uskuteční happening u příležitosti 70 let od palestinské Nakby
Kreativní happening se koná ve středu 25. dubna 2018 od 17:30 na Hradčanském náměstí v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš se sešel se zástupci Rekonstrukce státu. Nic jim neslíbil, ale rád si je prý poslechl
Zástupci Rekonstrukce státu, s níž dříve premiér v demisi Andrej Babiš bojoval proti korupci, jej nyní kritizují za některé kroky jeho vlády. „Babiš dominuje, je to riziko pro demokracii,“ poznamenává iniciativa v rámci takzvaných mantinelů demokracie. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Já chci svatbu! Uvedl homosexuální umělec
Herec Jan Cina se v pořadu Výzva serveru Seznam Zprávy rozhovořil mimo jiné o své homosexualitě. Podle svých slov chce s přítelem vstoupit do manželství, neboť registrované partnerství se mu zdá málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Česká republika je v EU “jednookým mezi slepými”
Česká republika je v EU “jednookým mezi slepými”, co se dluhu týče. Rozhodně by neměla usnout na vavřínech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká krajina: V rezervaci u zubrů a divokých koní se objevil vlk. Zachytila ho fotopast
VIDEO Po velkých kopytnících se v bývalém vojenském prostoru Milovice objevily také velké šelmy. Záběry vlka našli vědci při vyhodnocování záznamů z fotopastí, které se nacházejí na pastvině zubrů a divokých koní nedaleko Benátek nad Jizerou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš vystoupí na konferenci o aktuální zemědělské politice
Předseda vlády ČR Andrej Babiš vystoupí ve čtvrtek 26. dubna 2018 na konferenci Aktuální zemědělská politika EU v novém rozpočtovém období po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Odměna pro Merkelovou je jistá
Za jeden nejhorší den v dějinách Evropy bude pokládán den, kdy německá kancléřka Angela Merkelová pronesla „Wir schaffen das“. Bylo to 31. srpna roku 2015 a výrokem „My to zvládneme“ se Merkelová zapsala do těch nejčernějších evropských dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Budou Praze chybět školky a domy pro seniory? Návrh Metropolitního plánu nedostatečně chrání veřejnou vybavenost
Návrh Metropolitního plánu, který minulý týden zveřejnil Institut plánování a rozvoje hlavního města[i], nepočítá s důslednou ochranou veřejné vybavenosti. Neobsahuje nástroje, jak přimět developery, aby při komerční výstavbě zajistili potřebné zázemí pro obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Zbourat celý libeňský most není řešení
Starostové a nezávislí hlasovali proti návrhu ČSSD a ANO zbourat celý libeňský most. Není totiž jasné, jak dlouho by trvala stavba nového mostu, ani kdy a jak bude obnovena doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kolem zatýkání útočníku na letišti v Praze vyplouvají nové zprávy. Toto se tam prý dělo podle očitých svědků
Jak probíhalo zatýkání cizinců, kteří o víkendu brutálně napadli číšníka v centru Prahy a den před tím ještě dalšího člověka v jiném podniku? Podle očitého svědka serveru iROZHLAS.cz bylo zatýkání na letišti poněkud zdlouhavé. Svědek mimo jiné také uvedl, že nic nenasvědčovalo tomu, že by policie měla vlastní informace o pohybu cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ať udělám cokoliv, budu za to kritizován. Dejte mi šanci! Andrej Babiš apeluje na své kritiky
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) pohovořil pro server Novinky.cz o obnovení rozhovorů o koaliční vládě s ČSSD. Jak Babiš tvrdí, nabídka pro sociální demokraty je atraktivní. Nakonec totiž babišovci kývli i na puštění resortu vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD) nabádal na konferenci EU k navýšení rozpočtů na obranu
Milan Štěch zastupoval Senát na konferenci předsedů parlamentů zemí EU v estonském Tallinnu. Zúčastnilo se bezmála pět desítek šéfů parlamentních komor a také zástupci parlamentů kandidátských zemí, jako je Albánie nebo Makedonie. Hlavními tématy byla budoucnost EU a také evropská bezpečnost a obrana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Aréna Jaromíra Soukupa o všem, co vás zajímá
Dívejte se na Arénu Jaromíra Soukupa dnes ve 21.25 v televizi Barrandov. A nenechte si ujít nejlepší diskusní debatu s publikem v Česku. Do Arény dnes dorazí nekompromisní šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, kterého doplní bývalá ministryně a jedna z nejvýraznějších tváří ČSSD Kateřina Valachová, Jan Skopeček za ODS a zástupce ANO 2011. Sledujte Arénu Jaromíra Soukupa dnes večer ve 21.25 v TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Libanonec, u kterého se podle policie ubodala česká dívka, byl zproštěn obžaloby ve věci tvrdých drog
Podnikatel libanonského původu Ahmad Hassan Ibrahim byl dnes (24. dubna) soudkyní obvodního soudu pro Prahu 9 zproštěn obžaloby ve věci související s nedovoleným nakládáním a distribucí návykových látek. Stalo se tak na žádost státního zástupce s odůvodněním z nedostatku přímých a nepřímých důkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Nový informační systém pro obyvatele v okolí Temelína
Nový informační systém spouští Jaderná elektrárna Temelína pro obyvatele ve svém okolí. Registrovaní uživatelé dostanou prostřednictvím sms zprávy nebo krátkého mailu od elektrárny informaci například o zkouškách sirén nebo plánovaných cvičeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
O neprůstřelné vesty strakonické firmy Moira má zájem FBI
O neprůstřelné vesty, které vyvíjí a vyrábí strakonická textilní firma Moira, má zájem americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Vesty firmy, jež dělá funkční prádlo, vyzkoušela i kolumbijská protidrogová jednotka Gaulla, objedná si je. Trička dodá Moira pro český Útvar rychlého nasazení (URNA). ČTK to dnes řekla výkonná ředitelka firmy Marcela Vlčková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Chceme propagovat Prahu jako hospodářské centrum regionu
Zástupci hlavního města Prahy, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Hospodářské komory ČR se sešli na semináři, pořádaném k problematice Pražských voucherů. Účastníkům byly představeny některé projekty, které by hlavní město s pomocí obou jmenovaných institucí rádo prezentovalo i za hranicemi České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Kardinál Duka - útok na rodinu a předání petice
V rámci převezení ostatků kardinála Berana do Prahy vystoupil kardinál Duka se zásadním projevem, ve kterém popsal útoky na rodinu a další témata. Po projevu v katedrále byla kardinálu Dukovi předána petice na jeho podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Je dobře, že jsme se vyhnuli fašizujícím prvkům
Z PROFILŮ Dnes již bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, že se komunisté vydali na cestu, která tuto stranu odliší od jiných podobných stran. Jde prý o zcela unikátní cestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Letenky, jízdenky, vstupenky – jak je nakupovat online?
Už dávno nemusíte pro jízdenky vyrážet s předstihem na nádraží nebo nervózně přešlapovat ve frontě na koncert s obavou, zda se vůbec „vejdete“. Online nákup jízdenek, letenek či třeba vstupenek dokáže ušetřit spoustu času a energie, nicméně skrývá také určitá úskalí. Víte, čím se tady vaše práva liší od nákupu běžného zboží v e-shopech? A proč je lepší vyhnout se přeprodejcům na sociálních sítích?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Historik Jaroslav Šebek pro PL: Drahoš by byl lepší prezident než Zeman. Překvapilo mě, že Duka nemlčel
ROZHOVOR I když si historik Jaroslav Šebek z Historického ústavu Akademie věd ČR myslí, že lepším prezidentem by byl Jiří Drahoš, současnou hlavu státu Miloše Zemana pochválil za jeho výroky na sjezdu komunistů. Ale mrzí ho, že se prezident nezúčastnil bohoslužby na počest kardinála Josefa Berana. „Ukazuje se, že i transfer ostatků může nakonec vyvolat velice silnou politickou reakci, která byla v podobě vystoupení kardinála Duky na sobotní bohoslužbě. Kardinál Beran sem přichází v době, která je zmatená, a on svým jasným postojem, který dával jak v době nacismu, tak v době komunismu, byl velkým příkladem,“ prohlásil Jaroslav Šebek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V přeshraničním projektu spolupracují čeští a slovenští lesníci
Oživení horských luk a sledování významných lučních a lesních biotopů je cílem společného československého projektu, na kterém se ve Strážovských vrších v Bílých Karpatech podílí státní podniky Lesy České republiky a Lesy Slovenskej republiky. Na projekt realizovaný v letech 2018 a 2019 za více než 775 tisíc EUR přispívá Evropská unie bezmála 659 tisíci EUR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Moravský národ a Moravané existují
Součástí Ústavy České republiky je Listina základních práv a svobod a předsednictvo České národní rady ji vyhlásilo součástí ústavního pořádku České republiky (viz Ústava České republiky ze dne 16. prosince 1992). Zde, v Článku 3, odst. 2, je uvedeno: „Každý má právo svobodně rozhodovat o své národnosti. Zakazuje se jakékoli ovlivňování tohoto rozhodování a všechny způsoby nátlaku směřující k odnárodňování.“ Bohužel v praxi tomu tak není!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Česká společnost je stále rozdělena
M. Zeman chtěl z řady důvodů, z jeho hlediska dobrých důvodů, navštívit sjezd KSČM. Prakticky v tom samém čase, v sobotu, probíhala ve Svatovítské katedrále, za účasti celé řady ústavních činitelů a prakticky celé české pravice, slavnostní mše na počest kardinála a bývalého arcibiskupa pražského, Josefa Berana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Varovný hlas z Brabcova ministerstva: Stav lesů je ekologická katastrofa
Za bezprecedentní ekologickou katastrofu označil současný stav lesů náměstek ministerstva životního prostředí (MŽP) Vladimír Dolejský na dnešním semináři o kůrovcové kalamitě ve Sněmovně. Podle něj se o zhoršování situace vědělo dlouhodobě. Kriticky se k lesům vyjádřil také emeritní děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně Vladimír Simanov, podle něhož je současný stav nejhorší, jaký lesníci pamatují. Podle vedení státního podniku Lesy ČR jsou na vině zejména extrémní výkyvy počasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Čunek ve své funkci v představenstvu VaK nedodržuje smlouvu, měl by být odvolán
Koalice pro otevřený Vsetín (KOV) navrhla na pondělním jednání vsetínského zastupitelstva odvolání Jiřího Čunka z funkce člena představenstva firmy Vodovody a kanalizace Vsetín (VaK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS v Brně bude kandidovat se Svobodnými, lídrem bude Vaňková
ODS bude v Brně v podzimních komunálních volbách kandidovat spolu se Stranou svobodných občanů a spolkem Brno autem. Novinářům to dnes řekla jednička společné kandidátky Markéta Vaňková (ODS), čtyřicetiletá advokátka a krajská zastupitelka. Podle ní dnešním dnem začala kampaň. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Řepka už zase kvete
Komentář k negativním vlivům pěstování řepky olejky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Důvěra v ekonomiku je mírně vyšší
Celková důvěra v ekonomiku je v dubnu mírně vyšší. Dosáhla hodnoty 100,1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Radikální imámy jsme v Somálsku zavírali, ale ve Švédsku mají pré. A papež? Je to vlastně levicový politik...“ bývalá muslimka promlouvá
Americký think-tank Gatestone Institute publikoval rozhovor se švédskou aktivistkou somálského původu Monou Walterovou, která do své nové země přišla zkraje 90. let minulého století jako muslimka, ale konvertovala ke křesťanství a kritizuje islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
OKD jsem pojal jako osobní výzvu a funguje, pochvaloval si Babiš
Společnost OKD nyní na Karvinsku těží okolo šesti milionů tun uhlí ročně, postupně tento objem klesne na čtyři, pak na dva miliony tun. Utlumování dolů se bude platit z rezerv, které nyní firma vytváří. Částka potřebná na útlum se odhaduje na 4,9 miliardy korun podle cen platných na začátku roku 2017. Loňský, zatím neauditovaný, zisk firmy převyšuje tři miliardy korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Škola v Horním Jiřetíně se zbavila uhlí, na střeše má solární panely
Vítejte v budoucnosti - tento vzkaz dnes zdravil žáky a žákyně jiřetínské školy. Jiřetínští spolu s Greenpeace a mnoha dárci z celé republiky totiž zvládli “Výzvu pro Jiřetín” a vybrali peníze na fotovoltaické panely, které byly dnes slavnostně odhaleny a předány škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD chce přepsat výsledek voleb
Komentář na informace o přerozdělení funkcí v Poslanecké sněmovně na úkor SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Zájem o preventivní vyšetření znamének byl rekordní, čtyřem klientům byl diagnostikován melanom
V rámci Evropského dne melanomu 23. dubna 2018 navštívil Dermatovenerologické oddělení FN Brno rekordní počet zájemců o preventivní vyšetření znamének.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozesmátý Jiří Dienstbier v ČT jel takové „bomby“, že je vhodné se podrobně podívat...
V pořadu Události komentáře se včera večer utkali senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) a poslanec Radim Fiala (SPD). Tématem diskuse mělo být aktuální vyjednávání ČSSD o možné vládě a s tím související žádost sociálních demokratů o přerozdělení klíčových postů ve Sněmovně, právě na úkor SPD. Účastnící debaty se tvrdě pohádali na téma extremismu SPD, padlo přirovnání k Hitlerovi. Přisadila si i Konečná z KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Havel! Václav Havel! FOTO a VIDEO, kde byl zmíněn. Obé vyrazí dech
Praha dnes a denně zažívá teror. Dopravní teror. Přitom by stačilo relativně málo k tomu, aby se všem lidem, kteří se denně pohybují po Praze, ulevilo. Stačilo by povolat na pomoc prvního českého prezidenta Václava Havla. Nevěříte? Pražská zastupitelka za ODS a její kolega Alexander Bellu se vás o tom pokusí přesvědčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Mezinárodní konference o městské dopravě se právě koná v Praze
Přes sto odborníků na dopravu včetně zástupců 40 velkých evropských měst si vzájemně předává zkušenosti a novinky v oblasti městské nízkoemisní dopravy a multimodality. Vedle toho budou také diskutovat budoucí trendy a problematiku městské mobility. Konference se koná od 23. do 25. dubna ve Staroměstské a Novoměstské radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šéf Asociace nezávislých médií dává návod na boj s cenzury e-mailů
Předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný dává občanům, které postihla cenzura jejich mailových schránek, návod, jak se proti tomu zákonnými prostředky bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Na očkování proti klíšťové encefalitidě je ideální doba
Proti klíšťovému zánětu mozku neboli encefalitidě je možné se chránit očkováním. Právě jaro je ideální dobou, kdy se nechat očkovat. Podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny využilo v roce 2017 tuto možnost celkem 22 786 klientů. Pojišťovna poskytuje na preventivní očkování dětí až 1 500 Kč, zatímco dospělým přispívá tisícikorunou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Většina řidičů v omezeních nehazarduje, hrstku pirátů silnic musíme umravňovat
Na bezpečnost ve zúženích na modernizované dálnici D1 dohlíží už třetím rokem úsekové měření rychlosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Někoho „vomejou“? Přišel průzkum příštích voleb. Kdo nerad Babiše a Okamuru, ať nenahlíží
Agentura Phoenix research připravila pro deník Blesk první pohled směrem k blížícím se podzimním volbám. V nich bude Babišovo hnutí obhajovat řadu klíčových postů. Od primátora hlavního města až po Ostravu. Zohlednili respondenti fakt, že doposud nemáme vládu? Nevypadá to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist