Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vyhrožování a nahrazení Andreje Babiše. Na ČT u Moravce padly těžko uvěřitelné informace
Václav Moravec přivítal tuto neděli v žižkovské věži hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO), předsedu ČSSD Jana Hamáčka a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Debatovali o vládních vyjednáváních. Bělobrádek varoval před koncem první České republiky. Moravec hned v úvodu pořadu šlápl vedle a svým přeřekem ze srdce rozesmál Pokornou Jermanovou. Moravec poté prozradil, že prezident Miloš Zeman má záložní vládní plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Německá armáda je úplně v troskách. A ono je to vlastně dobře, píše Marian Kechlibar
Matematik Marian Kechlibar zhodnotil stav německé armády a dospěl k závěru, že Bundeswehr je úplně v troskách. Současná německá armáda je podle Kechlibara důkazem, že v něčem jsou na tom Češi přece jen líp než Němci. Jako Čech s určitými znalostmi z historie z toho má Kechlibar radost. Dokud bude německá armáda relativně slabá, nebudou mít Němci chuť rozpoutat další válku. Má to však i stinnou stránku. Jako spojenecká armáda nebude německá armáda moc platná, bude-li třeba pomoci napadenému státu NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Krajně pravicové strany se sejdou 1. května v Nice, mezi nimi i SPD
Svátek práce v jihofrancouzském městě Nice společně oslaví francouzská krajně pravicová strana Národní fronta (FN) a její evropští partneři. Scházejí se ve jménu obrany „identity“ a „svrchovanosti národů“, napsala agentura AFP. Zastoupení by podle francouzské agentury mělo mít také české hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), jehož předseda Tomio Okamura svou účast na setkání dnes ČTK potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kandidáta na pražského primátora zatím nemají TOP 09, ČSSD a ODS
Většina politických stran v pražském zastupitelstvu už ohlásila jméno svého kandidáta na primátora do podzimních komunálních voleb. Lídra zatím nemají ČSSD, ODS a TOP 09, zjistila ČTK. Naposledy jedničku kandidátky zvolilo v primárkách hnutí ANO, za které již nebude kandidovat současná primátorka Adriana Krnáčová. V čele kandidátky ji nahradí zastupitel a poslanec Patrik Nacher (nestr. za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Celý svět viděl, co Rusko dokáže. Shrnutí Putinova působení v Sýrii
Server britského deníku Daily Star zhodnotil působení ruských sil v Sýrii. Právě na tomto bojišti se prý ukazuje, jak velkou silou Rusko disponuje. Západ tady vidí v akci především vzdušnou sílu Ruské federace, která není malá. Putin s její pomocí v zásadě vymazal syrskou opozici vůči prezidentovi Bašáru Asadovi z mapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Saša Vondra přečetl Havlovi dopis a on ho podepsal,“ byla odhalena pravda o válce v Iráku
Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli europoslanec Jan Zahradil (ODS), komunistická europoslankyně Kateřina Konečná a bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL), toho času poradce premiéra Andreje Babiše pro zahraniční politiku. Debatovali spolu mimo jiné o situaci v Sýrii. Cyril Svoboda připomněl, jakou roli sehráli Alexandr Vondra (ODS) a exprezident Václav Havel v zapojení České republiky do konfliktu v Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vondráček se Štěchem mluvili na Primě o budoucí vládě. "Babiš je dominantní, špatně se s ním dojednává," tvrdil předseda Senátu
Hosty Partie na TV Prima byli předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). A hlavním tématem bylo samozřejmě vládní vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Podnikatel a odpůrce komunistů se rozhodl vstoupit do politiky. Blíží se to tu Ukrajině a Bělorusku, vysvětluje u Pavla Šafra
Podnikatel Libor Uhlík, který mimo jiné pořádal před rokem 1989 festival, kde hrála Hudba Praha nebo Psí vojáci, se nyní rozhodl jít do politiky. V podzimních volbách chce kandidovat do Senátu ve svém obvodu Litoměřicko – Slánsko. Rozhovor poskytl serveru Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pavel: Rusko se snaží ukázat jako životaschopnější než Západ
Ruská federace se snaží přesvědčit světové společenství o tom, že její model je životaschopnější a efektivnější než liberální demokracie západního typu. Myslí si to náčelník Vojenského výboru NATO, český generál Petr Pavel. Moskva k tomu podle něj využívá nejrůznější postupy, které jí v moderním světě umožňují ovlivňovat velmi silně bezpečnostní prostředí bez výrazného použití konvenčních vojenských prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Současná ČSSD je politická šmíra
Širší vedení ČSSD zakázalo sociální demokracii spolupráci s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Aprobovalo tak rozhodnutí nedávného sjezdu soc. dem. o tom, že případná vláda ČSSD s hnutím ANO 2011 se o hlasy SPD opírat nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Blbost vítězí, napsal Milan Knížák. Určitě naštve spoustu lidí
Bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se na svém webu MilanKnizak.com rozepsal o architektuře v Praze. Konkrétně zmínil mimo jiné Janákův Libeňský most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci ANO navrhují zmírnění podmínek pro oddlužení
Některé podmínky pro oddlužení dlužníků by se mohly zmírnit. Například při pětileté variantě oddlužení by dlužník nemusel splatit povinně alespoň 30 procent svých dluhů, mohlo by to být méně, ale soud by musel uznat, že se dlužník o splacení dluhů snažil. S tímto návrhem přišli ve Sněmovně poslanci vládního hnutí ANO Taťána Malá a Patrik Nacher. Návrh chtějí vložit do vládní novely insolvenčního zákona, kterou předložila vláda s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO). Novela prošla ve Sněmovně prvním čtením a mají se jí nyní zabývat sněmovní výbory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Společně s VHÚ chystáme další rozšíření leteckého muzea
Jubilejní 50. sezónu Leteckého muzea Kbely, jedné z hlavních muzejních institucí Vojenského historického ústavu Praha, v sobotu 28. dubna zahájila ministryně obrany Karla Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Zklamal jsi, šejku Čižinský
Česko čte dětem. Je to známá akce, která má povzbudit zájem dětských čtenář o četbu. Rodiče čtou z různých knížek pohádky, dobrodružné příběhy nebo různé bajky dětem a předpokládají, že v nich vypěstují lásku k literatuře, která přivede děti k samostatné četbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Cenu Artis Bohemiae Amicis převzal švýcarský dirigent a fagotista Stephan Baumgartner
Kromě propagace české hudby na mezinárodním poli významně podporoval český posrpnový exil ve Švýcarsku. V jeho Galerii am Hinterberg v Curychu koncertovali například Talichovo kvarteto či Svatopluk Karásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavlíček (STAN): Podpoříme zachování prodejen potravin v nejmenších obcích
Starostové pro jižní Moravu podpoří provoz prodejen potravin a smíšeného zboží v nejmenších obcích. Samosprávy, které samy provozují prodejnu nebo přispívají na její provoz, budou moci požádat o krajskou dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Víc lidí zemře po pádu kokosu z palmy než kvůli terorismu, uvedl politik TOP 09
ROZHOVOR „Účast na sjezdu KSČM je stejně tak strašná jako jmenovat premiéra s estébáckou minulostí. Myslím, že v ČR je dnes možné skoro vše,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot. Pro ParlamentníListy.cz promluvil například o Miloši Zemanovi, o demonstracích a prozradil také, co podle něj může přinést případná vláda ANO a ČSSD za podpory komunistů. „Možné je cokoli, Andrej Babiš mění názory ze dne na den. Proč by nemohla být chvíli jeho oblíbencem panda, pak zase děda Mráz nebo Santa Claus?“ říká Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Kandidátkou na brněnskou primátorku je Markéta Vaňková
Sněm brněnských občanských demokratů v pondělí večer schválil kandidátku pro podzimní komunální volby i spolupráci s dalšími stranami. ODS půjde do voleb společně se Stranou svobodných občanů a spolkem Brno autem. Lídrem kandidátky se stala drtivou většinou hlasů delegátů sněmu stávající krajská zastupitelka Markéta Vaňková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Celní správa bude moct dotahovat daňové kauzy do konce
Ministerstvo financí pokračuje v naplňování dlouhodobé koncepce rozvoje Celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ROP má v květnu rozhodnout o vrácení dotace na stavbu Čapího hnízda
Středočeský dotační úřad (ROP) by měl mít do konce dubna k dispozici analýzu, jak dál postupovat v kauze Čapí hnízdo a případném vymáhání padesátimilionové dotace na tuto stavbu. V půlce května by pak měl výbor na veřejném jednání rozhodnout, jaké kroky budou následovat. V Otázkách Václava Moravce to dnes uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
6 důvodů, proč EET nemůže fungovat ani s houfem úředníků a donašečů (hráčů účtenkové loterie)
V Česku lze negativní efekt EET odvodit porovnáním výběru DPH mezi obory činností. Růst u oborů postižených elektronickou evidencí je poloviční než součet ekonomického růstu a inflace. Dokonce třetinový než u oborů činností nepostižených balkánským experimentem EET (zdroj dat: Finanční správa). Roční ztrátu vlivem 1. a 2. vlny lze pak u DPH vyčíslit na 6 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stát ve čtvrtletí vybral na DPH i firemních daních více
Finanční úřady vybraly v prvním čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) zhruba 93 miliard Kč, což je meziroční růst o 13 procent. Na dani z příjmu právnických osob stát vybral 39 miliard korun, meziročně o jedno procento více. Vyplývá to z dat zveřejněných finanční správou na internetu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Není pravda, že v Bruselu vymýšlejí kraviny, uvedl publicista
Publicista Jaroslav Erik Frič se v textu pro server časopisu Přítomnost zamýšlí nad tím, jak je možné, že situaci v České republice v poslední době nejlépe popisují cizinci. Je to prý možná i tím, že se do Parlamentu dostali lidé, kteří patří spíše zpátky do školních lavic než na půdu Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Je to horší, než se zdá. Petr Hampl po útoku „sportovců z Nizozemska“ vážně o bezpečnosti v Česku
ROZHOVOR Měli bychom skoncovat s evropským humanismem posledních desetiletí. Je mrtev. „Zemřel ve chvíli, kdy byl umožněn vznik islámských komunit v evropských městech,“ varuje sociolog Petr Hampl, který ostře kritizuje policii za nulovou reakci při napadení číšníka v Praze. Podle něj policie doufala, že se pachatelům podaří odletět do zahraničí, a státní zástupce nyní nejspíš čeká na uklidnění veřejného mínění, aby je mohl nechat v tichosti propustit s nějakým napomenutím. Tvrdí, že podobné útoky ničí pověst zcela bezpečné země a nikdo ze současné vlády ani opozice není schopen se něčím tak složitým zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Technologická agentura ČR: Vyhodnocení výsledků Programu GAMA, PP2 - Seal of Excellence
Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 3. veřejné soutěže ve výzkumu a experimentálním vývoji Programu GAMA, PP2 - Seal of Excellence, vyhlášené dne 7. 3. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Budu důrazně požadovat prošetření i nápravu
Vyjádření MŠMT k jednotným přijímacím zkouškám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda projedná dotace krajům s podmínkou odstraňování billboardů
Vláda v pondělí projedná návrh Ministerstva dopravy na rozdělení dotací krajům na opravy krajských silnic. Návrh počítá s podmínkou pro udělení dotací – odstraňováním nelegálních billboardů kolem silnic 1. třídy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SÚJB: Vláda schválila výroční zprávu SÚJB za rok 2017
Vláda ČR zveřejnila dokumenty o monitorování radiační situace na území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Moravec vylovil z klobouku zcela nové jméno do vlády. Toto ještě nepadlo
Nějaký čas se spekulovalo o tom, že novým ministrem zahraničí bude vlivný sociální demokrat a europoslanec Miroslav Poche. Moderátor Václav Moravec však v neděli přišel s novým adeptem na post šéfa české diplomacie. Ministrem zahraničí by se teoreticky mohl stát syn slavného herce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Byt v centru Prahy za 1500 korun? I to je možné. Řešilo to Ministerstvo financí, bydlel tam totiž šéf Finanční správy
Ministryně financí v demisi Alena Schillerová se vzdala svého služebního bytu Finanční správy. Píše to server iDnes.cz. Téma služebních bytů se začalo řešit poté, co se zjistilo, kolik za byt platí šéf Finanční správy Martin Janeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: I když nejsem na jednání Rady, jsem v práci
Reakce na výrok Martina Kupky - z facebookového profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: V soutěži Můj první milion se letos sešlo 55 nápadů
Soutěžili studenti vysokých i středních škol a veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krása: Stát nemá mít právo rozhodovat proti vůli rodičů
Komentář na facebookovém profilu k případu britského nemocného batolete.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Uspoříme až 60 procent energie oproti původním lampám
Město Valašské Meziříčí investuje do výměny stožárů s lampami veřejného osvětlení. Podporuje zavádění nových technologií na úsporu elektrické energie. Na moderní LED svítidla přechází město postupně od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Legendární Máňa je k vidění u hasičů ve Zbirohu
„Jestli Máňa letos nevyhraje první cenu, tak já skáču ze skály“ říká v jedné z nejslavnějších českých komedií, Jak dostat tatínka do polepšovny, Luděk Sobota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Celní správa: Karlovarští celníci zajistili textil i cigarety
Karlovarští celníci v dubnu opět kontrolovali tržnici Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž na Chebsku, ale také další provozovny v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Ne vládě podporované extremisty
Poslanec Jan Bartošek zaslal dopis účastníkům demonstrace proti vládě podporované komunisty na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VŠCHT: APSIDA - Nový prostor pro studenty
Na VŠCHT Praha byly slavnostně otevřeny nové prostory pro volný čas studentů a zaměstnanců - po Respíriu a dvoru U Komína v budově B se dočkala i budova A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bašta varuje: Provokace představují pokus o vyvolání ozbrojeného konfliktu
Politik a diplomat Jaroslav Bašta se ve svém komentáři pro server PrvníZprávy.cz rozepsal o provokacích a dezinformacích v době postfaktické. Jak uvedl, on sám vyrůstal v době, kdy doznívala druhá světová válka a v kinech se většinou promítaly válečné filmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Lze vůbec hodnotit míru svobody?
V týdnu jsme se dozvěděli, že podle zprávy Reportérů bez hranic (RSF) jsme se pohoršili spolu s dalšími třemi státy (Slovensko, Malta a Srbsko) na žebříčku míry svobody médií. Přemýšlel jsem, jak lze vůbec tuto míru svobody měřit a tím i srovnávat mezi jednotlivými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Volební preference v Plzni, Liberci a v Ústí nad Labem
Před několika dny jsme na stránkách Vaší věci zveřejnili výsledky průzkumu agentury Phoenix Research, zpracovaného pro Blesk a věnovaného vývoji volebních preferencí ve třech největších českých městech: v Praze, Brně a Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Koleta (ANO): Individuální dotace? Někdo svoji práci vykonává špatně
Slovo „dotace“ rozhodně nepatří k mým oblíbeným slovům. Dotace se bohužel staly koloritem současnosti. Názory na jejich význam a prospěšnost se často velmi liší. Výběr projektů, které se následně podpoří, probíhá v souladu s podmínkami vyhlášeného dotačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): Opět pnutí v německé levici
Minulý víkend proběhla v Berlíně »porada« asi 150 členů německé strany Levice (Die Linke) z celé Spolkové republiky. Jejich společnou platformou je nespokojenost s vedením frakce Levice ve Spolkovém sněmu, tedy se Sahrou Wagenknechtovou a Dietmarem Bartschem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová využívá státní byt, kde je nájem nižší, než je obvyklé
Ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) nadále využívá byt, který jí pronajala Nemocnice Na Homolce v době, kdy tam byla náměstkyní. Za byt o velikosti zhruba 37 metrů čtverečních v Praze 5 platí 4336 korun měsíčně, což je podle realitního makléře zhruba o polovinu nižší nájem, než je v místě obvyklé. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT), která má nájemní smlouvu Němcové k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Macron měl úspěch u Trumpa, v EU to prý ale nejspíš dostane sežrat...
Bruselský server Politico publikoval text šéfa Euroasia Group Mujtaba Rahmana k setkání Donalda Trumpa a Emmanuela Macrona. Podle jeho názoru francouzský prezident zaznamenal úspěch na mezinárodní scéně, což mu pomůže u jeho voličů, ale stěží posílí jeho postavení v rámci Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odpůrce komunismu Šinágl: Komunisté nikdy nedokázali oslovit rozumné lidi. Ta myšlenka za sebou nechala více zločinů než nacismus
ROZHOVOR „Komunisté jsou nezměnitelní ve své přirozenosti. Nikdy rozumné lidi ničím nedokázali oslovit. Stále jsou zajatci vlastní minulosti. Pokud z jejich řad se kdokoliv pokusí něco změnit, je instinktivně odstaven a umlčen,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz antikomunistický aktivista a publicista Jan Šinágl. Naopak hnutí ANO a zejména Andreji Babišovi fandí: „Kolik znáte miliardářů, kteří vstoupili do politiky, místo aby si užívali svého bohatství? Kde mají sídla svých firem? Kde platí daně? Kolik mají nadací? Doporučuji každému navštívit sídlo Agrofertu na Chodově. Spousty děkovných dopisů, všude vstřícnost a ochota jako kdysi u firmy Baťa...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidoveckou kandidátkou do Senátu na Třebíčsku je Marie Dudíková
Kandidátkou KDU-ČSL na senátorku pro obvod č. 53 (Třebíčsko) je Mgr. Marie Dudíková, která celý život pracuje v transfuzní službě. Působila jako laborantka a manažerka pro dárcovství krve, nejdéle na pozici vedoucí Odběrového střediska v Třebíči (detašovaném pracovišti FN Brno). V Třebíči, kde žije, je aktivní i v sociální komisi a redakční radě farního časopisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mašek (ANO): Pokud nebude věc v režimu tajné, nevidím důvod cokoli zatajovat
Podle § 57 zákona o Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) vykonává tento kontrolní orgán zřízený Poslaneckou sněmovnou kontrolu činnosti inspekce, včetně kontroly oprávněnosti použití odposlechů a sledování osob a věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Maturita dříve a dnes
Zpravodajství České televize stále úspěšněji konkuruje bulvárním kanálům. Zatím ještě postrádá zprávy ze života tzv. VIP „osobností“, ale to, co jsme se dozvěděli 28. 4. považuji vskutku za zprávu století. Ministr školství v demisi musí řešit problém, s nímž se v celé zemi potýkají jedenáctiletí uchazeči o gymnaziální studium. Teto záležitost vzrušuje nejen tyto děti, ale hlavně jejich rodiče, zainteresované pedagogy a všechny televizní diváky, zatím ještě nikoliv v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Skupiny ČEZ shromáždili 328 kg věcí na charitu
Své šatníky, botníky ale i kuchyňské linky či „obývákové skleníky“ provětrali v minulých dnech zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve čtvrtek 26. dubna, přičemž se podařilo shromáždit 328 kg šatstva, obuvi, módních doplňků a také potřeby pro domácnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Topolánek řádí. Pozor, jsou v tom sprostá slova. Jde i o Jaromíra Soukupa
„Dane sorry!“ začíná svůj emotivní tweet Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Moravskoslezském kraji vznikají nové MO SPOZ
V Havířově byla za účasti mé a kolegů místopředsedů, pana Tomáše Miczky a Ing. Davida Dudzika, ustavena nová místní organizace Strany Práv Občanů ZEMANOVCI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Před branou vězení
V těchto dnech se připravuje k nástupu výkonu trestu nebo hledá cestu k jeho oddálení sedm z původních deseti obžalovaných v trestním řízení soudním, veřejnosti známém jako „kauza Vitásková“,vedeném v 1.stupni u Krajského soudu v Brně senátem Aleše Novotného a pravomocně ukončeném rozsudkem senátu předsedy Ivo Lajdy Vrchního soudu v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prokrindapána, pane Špidlo. Markéta Šichtařová spráskla ruce
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nikdo kromě Vladimíra Špidly nemůže mít pocit, že naše setrvávání bez eura je důvodem k rozpoutání války. Tak reaguje Markéta Šichtařová na aktuální výrok expremiéra o nezbytnosti přijetí společné evropské měny. Zcela odmítá i další tvrzení bývalého eurokomisaře, že kratší pracovní doba vede k větší produktivitě práce. To je asi jako tvrdit, že čím méně budu jíst, tím budu přejedenější, protože produktivitu práce neovlivňuje to, jak dlouho pracujeme, ale nakolik jsme vybaveni při práci technologiemi. Analytička také vysvětluje, proč by svým ratolestem nedoporučila sledovat na dětském kanálu České televize seriál o finanční gramotnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman blahopřál paraguayskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal blahopřejný telegram Mariu Abdo Benítezovi, prezidentovi Paraguayské republiky, v souvislosti s jeho zvolením do funkce prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Taková zvůle a pokusy na dětech jsou opravdu nechutné
Komentář na facebookovém profilu k přijímacím zkouškám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: 13 seminářů pro správnou realizaci projektů z evropských fondů
Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Auditním orgánem Ministerstva financí organizuje cyklus seminářů Dotace EU a audity. Série 13 akcí se uskuteční v průběhu května a června ve všech krajských městech. Účastníci budou seznámeni s příklady dobré praxe za účelem prevence pochybení v projektech příjemců evropských dotací. Cílem seminářů je podpořit správnou realizaci projektů z evropských fondů. Účast na seminářích je bezplatná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Od nového ředitele očekávám maximální součinnost s ministerstvem
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s účinností od 1. května 2018 jmenoval Františka Nováka novým ředitelem Nemocnice Na Bulovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Politik TOP 09 k sestavování vlády: Sociální demokraté by se měli poučit z minulosti. Sami moc dobře vědí, čeho jsou komunisté schopni
ROZHOVOR „Myslím, že v ČR je dnes možné skoro vše,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot. Pro ParlamentníListy.cz promluvil například o Miloši Zemanovi, o demonstracích a prozradil také, co podle něj může přinést případná vláda ANO a ČSSD za podpory komunistů. „Andrej Babiš mění názory ze dne na den. Proč by nemohla být chvíli jeho oblíbencem panda, pak zase děda Mráz nebo Santa Claus?“ říká Josef Knot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ester Ledecká a smraďoši. Andrej Babiš znovu zaplavil internet
Po uplynulém týdnu opět nechybí facebookové hlášení premiéra v demisi Andreje Babiše, ve kterém pravidelně svým příznivcům přináší detaily o tom, na čem „maká“ a jaké má výsledky. Tentokrát se podělil o informace, kam by měly putovat další investice v Moravskoslezském kraji, a samozřejmě nezapomněl opět zmínit i svou oblíbenkyni, zlatou olympioničku Ester Ledeckou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prokrindapána, pane Špidlo. Markéta Šichtařová spráskla ruce
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Nikdo kromě Vladimíra Špidly nemůže mít pocit, že naše setrvávání bez eura je důvodem k rozpoutání války. Tak reaguje Markéta Šichtařová na aktuální výrok expremiéra o nezbytnosti přijetí společné evropské měny. Zcela odmítá i další tvrzení bývalého eurokomisaře, že kratší pracovní doba vede k větší produktivitě práce. To je asi jako tvrdit, že čím méně budu jíst, tím budu přejedenější, protože produktivitu práce neovlivňuje to, jak dlouho pracujeme, ale nakolik jsme vybaveni při práci technologiemi. Analytička také vysvětluje, proč by svým ratolestem nedoporučila sledovat na dětském kanálu České televize seriál o finanční gramotnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman mu pochválil knížku. A instituce, kterou řídil Drahoš, potom...
Badatel a historik Michal Macháček vydal koncem minulého roku obsáhlou publikaci o posledním komunistickém prezidentovi Gustávu Husákovi. Informace v ní obsažené čerpal z řady archivů včetně těch soukromých, devět let objevoval a pročítával stovky a tisíce spisů a svazků. V rozhovoru pro Echo24.cz odhaluje autor knihy například to, co měl Husák společného s prezidentem Milošem Zemanem, který mu mimo jiné jeho dílo pochválil, kvůli čemuž prý pak jinde ostrouhal. „Několik dní poté mi Akademie věd neschválila vědecký projekt na výzkum období normalizace,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Omezení dopadne jen na ty slušné, kteří pravidla dodržovat chtějí
Komentář na facebookovém profilu k probíhající technoparty v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 22.díl. Teorie masového šílenství (Příspěvky k psychologii politiky)
Dnešní zastavení u (ne)povinné literatury nás zavede ke knize, jejíž jasnozřivost možná lépe než kdo kdy dříve dokážeme ocenit my a dnes. Knize, která (sice na pozadí někdejších historických kulis, ale, jak se ukazuje, se stálou platností) detekuje sociopsychologické determinanty situace, kdy se „duše davu“ zmocní zručný manipulátor, co mu v tomto činění napomáhá objektivně a jakou vinu na tom nese mlčení či ochota zúčastněných, tedy nás samých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Zeman, ten se nebojí ničeho. Ostatní jo. Ostuda EU. Silná slova experta z Izraele
HORKÉ TÉMA Moderátor pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka tentokrát před kamerami přivítal speciálního hosta. Do studia přišel bývalý příslušník izraelských ozbrojených sil, bezpečnostní expert a rabín David Bohbot. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že Izrael je dnes mnohem bezpečnější zemí než některé státy v západní Evropě. Bohbot také velmi ocenil vztah českého prezidenta Miloše Zemana k Izraeli. Zeman se podle jeho názoru nebojí ničeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vezmou do ruky nůž. Děti kradou. Paní Šabatová, o tom nelze mlčet, odhalil policejní šéf pravdu o „drsném severu“
ROZHOVOR O polovinu více případů nebezpečného vyhrožování smrtí nebo jinou těžkou újmou. O čtvrtinu více trestných činů kvůli narkomanům, hlavně za volantem. Hrozba sociálních nepokojů v severních Čechách, kde mimo jiné loni zesílilo řádění dětských pachatelů, není zažehnána. Toto vše vyplývá ze slov šéfa Policie ČR v Mostě Jiřího Volprechta, podle kterého chybí politická vůle účinně řešit komplikace vyloučených lokalit: Ty se dále nafukují a rozsévají, přibývá znesvářených stran. Strážců zákona přitom meziročně ubylo. S problematikou etnických menšin pomohou přes léto tři specialisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: V tělových mlécích byly nalezeny endokrinní disruptory
Test tělových mlék dánské spotřebitelské organizace Forbrugerradet Tank v mnoha výrobcích odhalil škodlivé endokrinní disruptory i alergizující konzervanty. Přesto je možné si z nabídky obchodů vybrat i takové výrobky, které vaše zdraví nepoznamenají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Můžeme utratit spoustu peněz a výsledek bude tristní
Komentář na facebookovém profilu k navýšení 2%HDP na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ty umaštěnej... V brněnské politice před volbami přituhuje
Zastupitel města Brna Martin Freund (Žít Brno) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že co je v politice, chytil příšernou úchylku. Na jeho status pak zareagoval někdejší politik a glosátor Petr Paulczynski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Pokračujeme v programové podpoře vlády ANO a ČSSD
Tiskové prohlášení klubu KSČM před 13. zastupitelstvem Středočeského kraje představené na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Zvýšené nebezpečí vzniku požáru na území hl. m. Prahy
ČHMÚ vydal dnes výstrahu týkající se nebezpečí požárů a silného větru. Pro území hlavního města Prahy platí výstraha týkající se nebezpečí požárů od dnešních 10.00 hodin do odvolání, výstraha před silným větrem v pondělí 30. dubna od 9.00 do 16.00 hodin. Na základě výstrahy nastala pro území hlavního města Prahy doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru s platností do odvolání, kdy je na rizikových místech zakázáno rozdělávání ohňů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tendr starosty Prahy 6 Koláře za 800 milionů, který přihraje rekonstrukci a provoz domova důchodců soukromníkovi, se nelíbí opozici. Vypsala petici
KAUZA Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) sám na sebe podal trestní oznámení kvůli dřívějšímu vyplacení nájemníka z objektu břevnovské polikliniky. Dle svých slov chce, aby policie prošetřila, zda ve věci došlo ke spáchání trestného činu. Předloni to byl ale právě starosta Kolář, pod jehož gescí proběhla změna v pojetí projektu na revitalizaci domova pro seniory na Vítězném náměstí. A ta se na Praze 6 nelíbí opozici, která proti jeho záměru dokonce vypsala petici. ParlamentníListy.cz pátraly, kde se skrývá pravda. Je tendr za 800 milionů korun na rekonstrukci a následný provoz domova důchodců skutečně problematický, anebo je za tím jen politický tlak z důvodu blížících se voleb?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Učitel kritických mužských studií kárá: Muži představují problém, měli by se stydět. "Praví chlapi" se povyšují nad gaye a uprchlíky
Hostem pořadu DVtv.cz Martina Veselovského byl zakladatel iniciativy Genderman a učitel kritických mužských studií na Univerzitě Karlově Tomáš Pavlas. Mimo jiné uvedl fakt, že muži v Česku představují problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Žádná potravina vám nezajistí spalování tuků v těle
Bylo by báječné zbavit se přebytečných tuků v těle jen zvýšenou konzumací konkrétních potravin. Existují takové, které odbourávání tuků podporují? Neexistují, odpovídá rakouské Sdružení pro informovanost spotřebitelů VKI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): EU schválila přísnější ochranu včel
Neonikotinoidy mají prokazatelně negativní vliv na zdraví včelstev, už od roku 2013 proto platí v EU jejich částečný zákaz. Ten ale umožňoval žádat o řadu výjimek, což se také ve velkém dělo. Dnes však země evropské osmadvacítky zakázaly neonikotinoidy úplně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Destrukce českého školství už ohrožuje základy demokracie
Destrukce našeho školství zahájená ministryní Buzkovou a akcelerovaná za ministryně Valachové už hrozí nejen ztrátou konkurence České republiky. Podrývá i samotné základy demokracie u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Most: Petr Fulín bral v sobotním závodě páté místo
V dramatickém sobotním závodě cestovních vozů ADAC TCR Germany, který je o tomto víkendu součástí The Most Show featuring ADAC GT MASTERS na mosteckém autodromu, dojel domácí jezdec Petr Fulín ve voze Cupra Leon TCR na pátém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle se nepíše: Stovky tureckých imámů se pohybují po Německu a kontroluje je Erdogan. Německá vláda o tom ví a nic nedělá
Publicista Marian Kechlibar se rozepsal o situaci v Turecku a v Německu. Jeho text následně přinesl server NeviditelnyPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Že by se Korejci smířili? A bez nás? Bez „hodnot“?!
Západní mainstream je poněkud zaskočený, ten náš je toho příkladem. Setkání prezidentů obou Korejí a veřejně vyslovená vůle k ukončení nepřátelství bez washingtonských not je v dnešním světě „hodnot“ a „našeho způsobu života“ nebývalým jevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Náklady na informační technologie (ICT) na MPSV
Vzhledem k množícím se spekulacím a často zavádějícím mediálním výrokům zveřejňujeme skutečné náklady na informační technologie (ICT) resortu MPSV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rasisté nedávají přes držku cizákům, ale kosmopolitům s rozhledem. Právník a filozof o tom sepsal obsáhlé pojednání
Právník a advokát Michal Palik se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o tom, proč nakonec přes držku nedostane „cizák“, ale „kosmopolita“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dienstbier je chudák, dalším stupněm budou Bohnice, obává se poslanec SPD. Musíme se mít na pozoru před netolerantní, nenávistnou islámskou ideologií
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Případ napadeného číšníka ‚typicky evropskými Holanďany‘ je třeba řádně vyšetřit a viníky tvrdě dle zákona potrestat s tím, že by měli být pro Českou republiku dále již nežádoucí. Není třeba házet všechny cizince do jednoho pytle, ale na pozoru musíme být hlavně před těmi, kteří jsou vyznavači netolerantní, nenávistné, velice násilné a ženami opovrhující islámské ideologie,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Radek Rozvoral, člen předsednictva SPD. Vyjadřuje se ostře i k silným výrokům senátora Jiřího Dienstbiera vůči SPD, k vyjednávání o vládě, událostem v Sýrii i vztahům mezi Ruskem a Západem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Primitivní nekvalifikované výšplechty kapitalismu nakloněných médií. Marxe vyhlásili za největšího myslitele tisíciletí, vy malí všeználkové. Hovoří Miroslav Grebeníček
ROZHOVOR „Co se týče Miloše Zemana politika a rádobyhistorika, jsem k němu dost kritický. Jeho historické reminiscence bývají často politicky účelové, vypočítané na efekt a stojí leckdy i na nepevné půdě. Jeho volání po pokání KSČM jako politické strany za minulost její předchůdkyně, tedy KSČ, je vlamováním se do dávno otevřených dveří. V tom má Zeman zpoždění dobrých 29 let!“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz někdejší dlouholetý předseda KSČM a poslanec Miroslav Grebeníček. Zaujalo jej prý hodnocení herce Pavla Nového a exmluvčího Tomáše Cikrta na konto díla Karla Marxe. „Dovolím si jen na adresu všech, kdo plují na laciné vlně antikomunismu, citovat z Karla Havlíčka: Chceš-li dodělat se vezdejšího chleba, bývej hloupým, kde je toho třeba!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist