Oficiální zpravodajská média

Kdybyste věděli, kdo je můj táta, držíte hubu! Drsné VIDEO z Prahy. Opilý a naštvaný mladík se předvedl policistům
O pořádný rozruch se postaral arogantní mladík, kterého v neděli nad ránem v centru Prahy zadržela hlídka městské policie. Devatenáctiletý hoch rozbíjel pouliční osvětlení, na přivolané strážníky pak křičel, chrlil urážky a vyhrožoval jim svým mocným tatínkem. Incident měl dohru na služebně státní policie. Zlatá mládež v plné parádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Kluci ušatý z EU chystají cenzuru. Už brzy
Analytička Tereza Spencerová tvrdí, že EU chystá bič na evropské občany. Bič v podobě cenzury. Může se nám prý stát, že budeme moct zveřejňovat jen názory, které budou cenzorům milé. Ale bude to prý mít jednu výhodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Demonstrace za dostupnější bydlení: „Byty pro lidi, ne pro zisk. Prázdné domy lidem!“
Téměř 200 lidí se zúčastnilo demonstrace s názvem Za dostupné bydlení a důstojnou mzdu, kterou organizovaly Socialistická Solidarita, Alternativa zdola a iniciativa za dostupné bydlení Bydlet-žít. Průvod za skandování hesel „prázdné domy lidem“, „byty pro lidi, ne pro zisk“ či „stop Airbnb“ přešel z Jungmannova náměstí na Malé náměstí, kde demonstrace skončila, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babišův žlutý sajrajt poletuje Českem, nadává František Laudát na řepku
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát bije na poplach. Trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) prý vysouší Česko. Pokud se počasí neumoudří, čekají nás prý zlé časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Je to vážné: Hrozí masivní válka? Veliký spojenec USA vypustil bombu
Zpráva, která zasáhla snad všechna světová média. Vyjadřuje se k ní úplně každý. Izraelský premiér Netanjahu obvinil v mimořádném televizním projevu Írán ze lží o jaderném programu. Když podobnou věc udělal naposledy, byla z toho válka v Iráku. Hrozí nám vojenský konflikt i nyní? Blízkovýchodní situace je velmi napjatá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Proletáři všech zemí, vyližte si... KSČM má na své akci nezvané hosty. Redaktorka ČT v problémech, zuřící Marta Semelová
Politické strany, anarchisté i příznivci krajní pravice dnes pořádají prvomájová shromáždění. Občanští demokraté se sejdou tradičně na pražském Petříně, komunisté na holešovickém Výstavišti a sociální demokraté na Střeleckém ostrově. Odborový svaz Kovo si Svátek práce připomene v Brně, homosexuálové z iniciativy Jsme fér chtějí 1. máj oslavit jako svátek lásky a zamilovaných. Na pražském Malostranském náměstí vytvoří rekordně velký dort na podporu možnosti manželství i pro gaye a lesby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na Andreje Babiše: Dějí se neuvěřitelné věci
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce dohnat pirátského poslance Mikuláše Peksu před disciplinární řízení. Rozhodovat o tom bude v příštích dnech sněmovní mandátový a imunitní výbor. Píše o tom server Novinky.cz. A Peksa i další Piráti se k tomu již vyjádřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Vít Klíma: Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti…
Arabista Petr Pelikán otevřel zajímavé téma, zda bychom měli spojencům věřit i tehdy, pokud víme, že nám lžou, nebo máme o jejich tvrzení vážné pochyby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Oni se nemyjí. Jdete po nich na záchod a... nevíte. Na Svátek práce mluví odborář o příhodách s cizinci-pracovníky u nás
"Z naší pozice zaměstnanci moc dobře nenesou ten exodus z jiných zemí. Problém je jazyková bariéra i zdravotní záležitosti. Lidé mi říkají - oni se nemyjí. Jdeme na toaletu a nevíme, aby to špatně nedopadlo. V některých zemích - jako je i Ukrajina - nefunguje očkování na tuberkulózu a žloutenku," konstatuje v rozhovoru pro PL.cz předseda Asociace samostatných odborů v Libereckém kraji Milan Šubrt. Je podle něj i obava, co bude až dojde k ekonomickému zlomu a tito lidé přijdou o práci. "Co budou dělat? Bude se nám zvyšovat kriminalita? Podle nás by je v takovém případě měl zaměstnavatel automaticky vrátit do té země, odkud je přivezl," myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dienstbier je směšný. Když měl vládní koryto, Babiše podporoval, připomněl právník Koudelka. A naštval „polyhistora a spisovatele“
Právník Zdeněk Koudelka se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k senátorovi za ČSSD Jiřímu Dienstbierovi. Podle jeho slov je směšný. A následně se rovněž na blogu Aktuálně.cz dočkal odpovědi od psychologa, jenž se mimo jiné také označuje jako polyhistor, Bohumila Slámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Hloupá EU se z chyb nepoučí
Všichni gramotní lidé na celém světě už dlouho vědí, že přidávání biologické složky do automobilových paliv je fatální omyl. Nejen ekonomický, ale i ekologický, Zákon o povinném přidávání těchto složek do motorového benzínu a nafty byl v Evropské unii prosazen nekompetentním rozhodnutím naprosto nevzdělaných politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bill Gates vystrašil svět: Hrozí prý smrt milionů kvůli nemoci, kterou ještě neznáme
Dlouhá léta býval Bill Gates nejbohatším mužem planety. Miliony dolarů dával na charitu. A teď svět varoval: Během pár let se na planetě může stát něco, za co životem zaplatí až 30 milionů lidí. A nebude to válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šrámek (Svobodní): EU jede zase pecky – Istanbulská úmluva a Dublin IV
„Ďábel skryt je v detailu“. Pokud sledujete situaci v domácí i zahraniční politice, nejspíš se shodneme, že je značně nepřehledná. Máme kolem sebe samé levé a pravé agenty, lítají tu kolem nás „novičoky“ s až neuvěřitelnými „zmrtvýchvstáními“, „humanitárně se bombarduje“, protože …
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Hannig: Cizinci si myslí, že k nám mohou přijet pokálet hotel. Jen ať se rozkřikne, že nejsme ovečky ke stažení z kůže
ROZHOVOR „O ničem jiném se už tři čtyři měsíce nemluví, nežli o ‚skládání‘ vlády a úplně se ztratila agenda toho, co se děje v Evropě kvůli migrantům. Jen si třeba vezměte, jak to vypadá ve Švédsku, ty no-go zóny, jaké tam jsou problémy s migranty!“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz umělec, hudebník a bývalý prezidentský kandidát Petr Hannig. Ve druhém kole prezidentských voleb podpořil Miloše Zemana, o němž kupříkladu říká: „Pan prezident má stále stejný styl, a proto jsem ho také podpořil. Mně se zdá být naprosto konsenzuální a nejsem nijak výrazně kritický vůči jeho činnosti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
STAN na Vysočině se chystá na podzimní volby
Politické hnutí Starostové a nezávislí v Kraji Vysočina se chystá na podzimní volby. Kromě voleb do zastupitelstev obcí se bude aktivně účastnit i senátních voleb v senátním obvodu Třebíč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Uherském Hradišti výrazně snížil počet nemovitostí nedostatečně identifikovaných vlastníků
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Uherském Hradišti výrazně snížilo počet nemovitostí, zapsaných v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky. Za uplynulého půl roku pracovníci úřadu vyřešili více než tisíc položek tohoto majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Klub krajských zastupitelů ODS Středočeského kraje: Dejme více peněz do školství
Kvalita škol a vzdělávání je důležitá pro rozvoj Středočeského kraje. Bohužel jsou školy po předešlých letech vlády sociální demokracie dramaticky podfinancované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Věštba Svatoplukova a naše železo
Číst Staré pověsti české, natož je uplatňovat v soudobém životě na území nevyhlášené federace, kterou tvoří Čechy, Morava a Slezsko se skutečně nedoporučuje. V tom nejlepším případě by si člověk vysloužil přezíravou reakci. Ale může být i jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lidé si odplivávali. „Parchante, rudý balonek si neber,“ řekl děda vnoučkovi. A lídr KSČM vystřihl drsný projev o Babišovi a USA
REPORTÁŽ Pliváním nebo pohrdlivým zpěvem Internacionály reagovali kolemjdoucí lidé na komunistický mítink u příležitosti 1. máje v Plzni. Našli se i ti, kteří razantně odmítli pro své děti červené balónky. Posměch, pískání tu pořadatelé zažili prakticky poprvé za mnoho předchozích let. Nikdo z přítomných slavících Svátek práce si však nedal vzít slavnostní náladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Njaba Kunda: Toto není vulgarismus, ale vesnice v Africe. ČT tam zajela za mladými muži, kteří chtějí k nám
Marek Wollner v pořadu Reportéři ČT divákům prozradil, že dnes už do Evropy nemíří ani tak uprchlíci pronásledovaní válkou, ale spíše ekonomičtí migranti, kteří sní o lepším životě. Do Evropy přicházejí např. z africké Gambie. V následné reportáži se pak zájemci mohli dozvědět, jak se v této zemi ležící na břehu Atlantiku žije a proč z ní tolik mladých lidí utíká. Svůj podíl na tom prý má i Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bugr na akci KSČM: Už víme více. Ozval se nám svědek
ROZHOVOR „Oni si nadělají do bot. A je to jejich problém.“ Že si sami jen udělali ostudu, když demonstranti přinesli na komunistickou oslavu transparent se srpem, kladivem a hákovým křížem, si myslí vysokoškolský pedagog, publicista, docent Radim Valenčík. Není si ale jist, zda trestní oznámení, o kterém na místě hovořila Marta Semelová, je nejvhodnější řešení: „Spíš je potřeba tohle odsoudit jako projev nevkusu, neznalosti, ignorace faktu.“ Na samotné oslavě bylo podle Valenčíka cítit znepokojení a obavy členů strany: „Domnívám se, že KSČM trpí ideovou sterilitou a to ji ohrožuje nejvíc.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MŠMT k přijímání žáků do 1. ročníku osmiletých gymnázií
Sdělení MŠMT k přijímání žáků do 1. ročníku osmiletých gymnázií v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Produkce masa se mírně zvýšila, ceny jatečných prasat byly nízké
V 1. čtvrtletí 2018 bylo vyrobeno 108 735 tun masa, z toho hovězího 17 410 tun, vepřového 51 978 tun a drůbežího 39 271 tun. Ceny zemědělských výrobců jatečného skotu se meziročně zvýšily o 3,3 %, naopak ceny jatečných prasat byly oproti stejnému období loňského roku výrazně nižší a jatečná kuřata se prodávala o 2,9 % levněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Mapa republiky má nyní dokonalý tvar
Kvalifikovaný odhad založený na výsledcích měření Mapy republiky za posledních 19 let říká, že sníh na tomto sněhovém poli roztaje s největší pravděpodobností v půlce června. Letošní maximum bylo 7,5 m.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): Činy některých funkcionářů ČSSD, KDU-ČSL a Pirátů...
Funkcionáři ČSSD, KDU-ČSL a Pirátů mě asi nepřestanou nikdy překvapovat. Mají oni vůbec nějakou páteř? Hádám, že ne. Ale pojďme si to projít popořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babišovi všechno klape. Nepohodlní policisté končí, pohodlní slaví, píší u Pavla Šafra
Komentátor Vilém Besser se na serveru Forum24.cz šéfredaktora Pavla Šafra rozepsal o tom, že Babišův plán vychází dobře. „Nepohodlní policisté končí, ti prověření slaví,“ píše se v komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Výbor pro dopravu schválil celoevropské řešení pro boj se stáčením
Europoslanci z Výboru pro dopravu (TRAN) jednoznačnou většinou přijali zprávu o boji proti stáčení kilometrů, která vyzývá Evropskou komisi k přijetí celoevropského řešení problematiky. To by mělo být ve formě využití z Belgie známého systému car-pass a také speciálního nástroje umístěného v automobilu, který by přetáčení znemožnil. Pokud budou opatření přijata, zvýší se tak nejen ochrana nakupujících, ale i bezpečnost na silnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ANO bude jednat o stavu a postupu vyjednávání o vládě s ČSSD
Širší vedení ANO dnes v podvečer projedná stav a postup při vyjednávání o vládě s ČSSD a podporou KSČM. Zatímco v otázce programového prohlášení tohoto případné kabinetu prý vážné rozpory nejsou, předmětem sporu jsou podmínky v koaliční smlouvě. ANO do smlouvy odmítá vtělit požadavky ČSSD, aby premiér Andrej Babiš (ANO) rezignoval v případě svého odsouzení nebo demise ministrů sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Petr Hampl k prvnímu máji: Zase uslyšíme pitomé nápady levičáků, že zachráníme svět vyhláškou. Přitom si jen někdo namastí kapsy
Tak jako každoročně i letos můžeme 1. května na Svátek práce čekat odborářské a jiné průvody, debaty, výkřiky a požadavky, říká sociolog Petr Hampl. „Z levé strany politického spektra opět uslyšíme naprosto pitomé nápady založené na představě, že svět lze vylepšit vyhláškou o lepším světě,“ uvedl sociolog, který se proto na svém webu rozhodl sepsat ke Svátku práce jednu podstatnou ekonomickou poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš: Je stále aktuálnější si připomínat, co pro nás členství v EU znamená
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu České republiky do Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Společně jsme silnější, ať si kdo chce čím chce straší
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu České republiky do Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MPSV: Letos poprvé zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace
Poprvé v letošním roce zasedala Rada vlády pro seniory a stárnutí populace. Mezi hlavní body zasedání patřily informace o práci na navazujícím strategickém materiálu politiky stárnutí na období 2018 až 2022 či souhrnná zpráva o plnění Národního akčního plánu Alzheimer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Místopředsedům ANO se nelíbí podmínky ČSSD pro vládní účast
Místopředsedové ANO nejsou příliš nakloněni podmínkám ČSSD ohledně premiéra a předsedy hnutí Andreje Babiše a SPD Tomia Okamury, jimiž sociální demokraté podmiňují svou účast ve vládě s ANO a s podporou KSČM. Podle informací ČTK to vyplynulo z jejich vyjádření pro novináře při příchodu na dnešní jednání předsednictva a republikového výboru hnutí, které má Babiš informovat o svých rozhovorech s předsedy ČSSD a KSČM Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Krajské zdravotnictví aneb kdo se v tom má vyznat?
Zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje vneslo do oblasti krajské zdravotní péče ještě větší zmatek. Už se v tom nevyzná podle všeho ani vedení kraje v čele s panem hejtmanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MF: Rozpočtová strategie sektoru veřejných institucí České republiky na roky 2019 až 2020
Zákon č. 23/2017 Sb., o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, zcela změnil způsob, jakým se stanovují výdajové rámce pro státní rozpočet a státní fondy v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Předáci evropské národovské pravice se sešli v Nice, dorazil i Okamura
Předáci evropských krajně pravicových stran se sešli ve francouzském Nice u příležitosti Svátku práce na pozvání vůdkyně nacionalistické Národní fronty Marine Le Penové. Akce organizované oficiálně Hnutím pro Evropu národů a svobody (MENL) se účastnili také zástupci SPD v čele s Tomiem Okamurou, informovala ČTK. Nedorazil nicméně celoevropsky známý nizozemský nacionalista Geert Wilders ani představitel euroskeptické a protiimigrační Ligy Matteo Salvini, a to kvůli vyjednávání o případném vzniku nové vládní koalice v Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŽP: Začíná rysí rok. „Šumavskou“ populaci rysů společně systematicky sledují 3 státy
1. května startuje rysí rok. Během něj je možné smysluplně vyhodnocovat výskyt rysů jako celku. Největší českou populaci rysů hostí Šumava a její okolí. Většina těchto rysů migruje mezi Českou republikou, Bavorskem i Rakouskem. Tyto tři státy se proto spojily a podepsaly dohodu o dlouhodobé spolupráci na monitoringu těchto šelem, který je součástí projektu 3Lynx.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra k výsledkům výběrového řízení na generálního ředitele České pošty
Výběrové řízení na nového generálního ředitele státního podniku Česká pošta vyhrál Roman Knap, dosavadní generální ředitel firmy SAP Česká republika a SAP Slovensko. V následujících dnech proběhne mezi vítězným kandidátem a Ministerstvem vnitra jednání o dalším postupu včetně konkrétního termínu nástupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MMR: Od začátku roku bylo schváleno k proplacení z evropských fondů téměř 10 miliard Kč
V pondělí 30. dubna jednali v prostorách Úřadu vlády ministři a další partneři na zasedání Rady pro Evropské investiční a strukturální fondy (ESIF). Na programu zasedání byly informace o čerpání v současném programovém období i příprava následujícího programového období, které začne po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hojda (KSČM): Superstrategické suroviny pro Českou republiku
Vláda na svém jednání začátkem dubna t.r. projednávala mimo jiné zprávu ministra průmyslu a obchodu k situaci v oblasti ingerence ČR u superstrategických surovin. Úkol byl uložen ministru průmyslu a obchodu v souvislosti s jednáním Vlády ČR v červnu r. 2017 o surovinové politice ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
První máj, jaký v ČT neuvidíte: Devadesátiminutová exhibice doktora Sládka nebo spílání neziskovkám
REPORTÁŽ Miroslav Sládek rozjel „one man“ show na náměstí Míru. Na Kampě se zase zhusta nadávalo na neziskovky. ParlamentníListy.cz mapovaly letošní oslavy prvního máje i z pohledu méně exponovaných akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kristian Kodet pro PL: Trumpa celý svět nenávidí, ale já si myslím, že je skvělý. Amerika vzkvétá
REPORTÁŽ Známý malíř Kristian Kodet, jehož obraz visí i v Bílém domě, otevřel na 1. máje v Táboře galerii a antik. Při té příležitosti pro ParlamentníListy.cz prozradil nejen, jak se jeden z jeho obrazů dostal před lety do Bílého domu, ale také, co říká na současného prezidenta USA, Donalda Trumpa. Vyjádřil se i k odvetnému útoku ze strany Ameriky a spojenců na Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
České odbory chtějí konec levné práce a kratší pracovní dobu
Odbory v České republice chtějí vytvářet tlak na konec levné práce, protože uplynulých téměř 30 let stačilo na to, aby měli podnikatelé polštář, dostatečné zisky a mohli investovat. Na dnešních společných česko-slovenských oslavách 1. máje v Žilině na severu Slovenska to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 1: Jsem pro nekompromisní imigrační pravidla
Proti spojení TOP 09 a STAN nemám výhrady, s výjimkou Prahy 1, svěřil se v rozhovoru pro ParlamnetníListy.cz starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Proč? S čím jde do boje o obhajobu mandátu? A jak hodnotí své dosavadní působení ve funkci? Vyjádřil se také ke kontroverzní vyhlášce o plošném zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti či k omezení cyklistiky na území městské části. Řeč přišla i na kauzu Nemocnice Na Františku a na řadu dalších témat včetně řešení všedních problémů občanů v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Když jsem studoval, byl pro mě vstup ČR do EU sen. Dnes je to realita
Komentář na facebookovém profilu k výročí vstupu České republiky do Evropské unie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Nejvyšší podíl seniorů mají Hradec Králové a Písek
Počet obyvatel České republiky v průběhu loňska poprvé v historii přesáhl hranici 10,6 miliónu. Během posledních tří let vzrostl celkem o 71,8 tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hamáček: ČSSD bojuje za zájmy pracujících 140 let
Pražští sociální demokraté dnes na Střeleckém ostrově uspořádali pro své příznivce a další návštěvníky prvomájový program. U piva a klobásy si lidé mohli poslechnout hudební interprety a slova zástupců vedení pražské i celorepublikové ČSSD. Pro děti připravili olympiádu a skákací hrad, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura ke Svátku práce: Učte děti pracovat, Soros a Bakala sice vydělali i bez práce, ale povaleči nás neuživí
Česko dnes slaví nejen svátek zamilovaných, 1. máj, na tento den připadá zároveň i Svátek práce, tedy mezinárodní dělnický svátek, který se v tento den slaví už od roku 1890. A právě k této příležitosti se rozhodl šéf SPD Tomio Okamura připojit pár příhodných slov. „Přeji nám všem, abychom měli šanci dělat práci, která nás baví a kterou můžeme milovat,“ napsal v komentáři na svém profilu ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODS v Praze slavila 1. máj: Připomněla sté narozeniny republiky a cupovala Krnáčovou
ODS letos spojila svou tradiční prvomájovou akci na Petříně s připomínkou stoletého výročí existence Československa. Kromě zábavy a vědomostních soutěží ale nabídla také svůj rámcový program pro podzimní komunální volby v hlavním městě. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ANO slavilo 1. máj v Praze na Ladronce, Babiš nedorazil
Hnutí ANO dnes slavilo 1. máj v Praze u usedlosti Ladronka. Na hry a občerstvení přilákalo desítky svých příznivců. ČTK uvedla, že předseda ANO a premiér Andrej Babiš nedorazil, na rozdíl od zhruba desetičlenné skupinky svých odpůrců, kteří se omezili na tichý protest s transparenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO První máj, ran přes hubu čas: Tady se to zvrhlo. Přijeli lidé od Kotleby
REPORTÁŽ Dělnická strana sociální spravedlnosti, Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby a Blok proti islamizaci se rozhodly společně oslavit 1. máj. V Plzni. Ve dvě hodiny odpoledne chtěli Plzeňanům předvést, jak slavit Svátek práce v národním duchu. Chtěli mluvit o Romech, České televizi i uprchlících. Jenže místo oslav bylo na náměstí Republiky pěkně dusno. Stoupence krajní pravice totiž přijel pozdravit aktivista Jan Cemper s kolegy. A nastala mela...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Velká výročí a Svátek práce
Minulý týden jsem na setkání Českomoravské konfederace odborových svazů hovořil o přirozeném spojenectví mezi odbory a sociální demokracií, které nás provází od 19. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Výroční zpráva 2017
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydává Výroční zprávu 2017, v níž shrnuje svou činnost v uplynulém roce v oblastech svých kompetencí, tedy hospodářské soutěže, významné tržní síly, veřejných zakázek a koncesí a veřejné podpory. Informace jsou doplněny kapitolami o mezinárodní spolupráci, personální agendě, informační činnosti a agendou pro rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Ekonomická poznámka ke svátku práce
Tak jako každoročně, i letos můžeme čekat odborářské a jiné průvody, debaty, výkřiky a požadavky. Z levé strany politického spektra opět uslyšíme naprosto pitomé nápady založené na představě, že svět lze vylepšit vyhláškou o lepším světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly na Matějské pouti
Česká obchodní inspekce Středočeského kraje a Hlavního města Prahy každoročně monitoruje činnost provozovatelů atrakcí na Matějské pouti. Celkem bylo kontrolováno 40 atrakcí od 11 provozovatelů. Inspektoři nezjistili závažnější porušení právních předpisů, které mají v dozorové kompetenci, pouze drobné provozní závady, ty byly následně odstraněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ať žije Demolínek. Nechte mosty stát. Zprovozněte Žižkov, dělali si dnes studenti srandu z Petra Dolínka
Představitelé Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického a Vysoké školy chemicko-technologické v Karolinu zahájili šestý ročník Studentského majálesu. Tomu předcházel průvod desítek studentů v maskách, který prošel centrem Prahy. Při průvodu studenti vykřikovali například hesla „Nechte mosty stát“ nebo „Ať žije Demolínek“. Právě tak je v posledních dnech totiž kritiky nazýván náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), kvůli jeho počínání v souvislosti s Libeňským mostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Brčková (Svobodní): Poslanci, senátoři, ministři, regulujte!
Otevřený dopis předsedkyně Svobodných v Plzeňském kraji všem regulátorům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Filipojakubská noc 2018 v hasičských statistikách
Filipojakubská noc či také Valpuržina noc byla staročeským lidovým svátkem spojovaným s upálením čarodějnic, přeskakováním vater a metáním zapálených košťat do vzduchu. Jak se dnes tato již spíše společenská a zábavná akce spojená s rozděláváním ohňů, projevila v hasičských statistikách, přiblíží následující řádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
To je sranda: Valachová hlasovala pro návrh Klause mladšího. Nepořádek ve Sněmovně?
OKNO DO SNĚMOVNY ParlamentníListy.cz se vracejí k začátku dubna, kdy se v Poslanecké sněmovně hlasovalo o novele školského zákona z pera poslance ODS Václava Klause mladšího. Při hlasování o návrhu pro zamítnutí Klausovy novely překvapili především poslanci sociální demokracie stejně jako bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Ta kvůli závadě na hlasovacím zařízení hlasovala stejně jako Václav Klaus mladší. Prakticky tak podpořila zrušení některých prvků, které do školství sama jako někdejší šéfka resortu zavedla. „Děkuji, že jste mi to poprvé ulehčili. Bylo to krásné,“ pochvaloval si na projednávání novely školského zákona Václav Klaus junior.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zelení: Trváme na zásadním navýšení minimální mzdy a na lepších podmínkách pro pracující
Komentář na facebookovém profilu k Novinářské ceně, kterou od veřejnosti získala Saša Uhlová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice proti zastavění louky Na Hupech
My, níže podepsaní občané hlavního města Prahy, nesouhlasíme se změnou územního plánu, týkající se louky „Na Hupech“, číslo parcely 1829/1,2,3,4 v k.ú. Modřany, v současné době zařazené v katastru nemovitost jako „zemědělský půdní fond“ a vedené v územním plánu jako plocha pro sport a rekreaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zlikviduje EU lokálky?
Vždyť je to přece pořád jako přes kopírák. Úředníci v Evropské unii se zřejmě nudí a tak vymyslí nové úžasné celoevropské zdokonalující pravidlo s cílem šířit dobro a zbavit občany členských zemí starostí či vlastní zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Suché a teplé jaro bez srážek způsobuje rychlý úbytek vody v povodí Odry
Rekordně teplé a na srážky chudé letošní jaro se intenzivně projevuje na průtocích v řekách. Poznat je to hlavně na řekách tekoucích z Beskyd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Zemské peklo to na pohled
Až začne hořet náš les, a potom prudké lijáky spláchnou i půdu, nezbyde, než českou hymnu zkrátit. Zemský ráj musí pryč. Začne zemské peklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Proti dvojí kvalitě potravin je nezbytný společný postup všech států
Jednotná metodika testování dvojí kvality potravin i jednoznačný legislativní nástroj proti této nekalé praktice na úrovni Evropské unie (EU) byla předmětem Evropského fóra ke dvojí kvalitě potravin v Sofii v Bulharsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhli změnu v odvodu DPH u služeb advokátů
Advokátům se v případech, kdy je klientům ustanovují soudy, možná změní u dlouhých řízení termín pro odvod daně z přidané hodnoty (DPH). Skupina poslanců ODS, ČSSD a ANO navrhla v novele daňového zákona, aby se za okamžik zdanitelného plnění považoval den úhrady odměny, jako tomu bylo v minulosti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Udržitelný rozvoj
Když se hovoří o udržitelném rozvoji, máme zpravidla na mysli takový typ rozvoje, který nezatíží budoucí generace nad rámec již existujících problémů. Spíše naopak se počítá s tím, že udržitelný rozvoj obce, kraje, státu by měl vést k postupnému zlepšování životních podmínek v dotčeném území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prioritou činnosti ÚP ČR v oblasti podpory zaměstnanosti je kvalitní zprostředkovatelská práce
Ještě lepší zmapování situace na trhu práce v regionech, vyšší informovanost a spolupráce se zaměstnavateli, účinnější kariérové i profesní poradenství a přesnější zacílení nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti (APZ). Takový je výsledek proaktivní komunikace, kterou Úřad práce ČR uplatňuje v praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Miroslav Sládek demonstroval proti ČT. Už abys chcípnul, ty hajzle, řekli mu
Miroslav Sládek se na prvního máje opět pokusil oživit svou zkomírající politickou kariéru. Demonstraci nazval Protest proti lžím České televize, proti veřejnoprávnímu médiu však na pražském Náměstí Míru demonstroval skoro sám. Nízká účast se podepsala i na politikově náladě, vůči novinářům byl nekompromisní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rada ESIF projednala stav čerpání evropských fondů
V pondělí 30. dubna 2018 se na Úřadu vlády uskutečnilo druhé jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) pod vedením premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Novodobá byrokracie a „nová třída“
První květen často vede k polemice nad myšlenkami týkající se socialismu a vztahu k části společnosti, která se rozhodně nepovažuje za bohaté. Všimněme si ale, že v současnosti diskurz věnovaný této problematice nepotřebuje ani První máj, neboť problém natolik zesílil, že medializace o tomto problému se stává každodenní realitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Mějme se rádi a čest každé dobré práci
Komentář na facebookovém profilu ke Svátku práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čarodějnický odběr krve na Transfuzním a tkáňovém oddělení FN Brno přitáhl 153 dárců
Na Transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice Brno se v pondělí 30. dubna 2018 u příležitosti filipojakubské noci uskutečnil tzv. čarodějnický odběr krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti z Prahy 12: Sbíráme podpisy pod petici za záchranu louky u Modřanské rokle
Pirátští zastupitelé městské části Praha 12 Lukáš Findeis a Eva Tylová o víkendu začali se sběrem podpisů pod petici proti změně územního plánu, která by umožnila zastavení louky „Na Hupech“ pod Modřanskou roklí. Během několika hodin sehnali stovky podpisů. Ve sběru budou spolu s dalšími příznivci Pirátů pokračovat i další dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zfetovaný muž zaháněl neonacisty zpěvem
Poslední dubnové dny se plzeňští policisté rozhodně nenudili. O jejich činnosti píše server Krimi-Plzen.cz. Je tak patrné, že například vyjížděli k muži, který se po dávce „perníku“ snažil zpěvem zahánět neonacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Argument výrobců o chuťových preferencích nesmí obhajovat dvojí kvalitu
Olga Sehnalová se v pondělí 30. dubna v bulharské metropoli Sofii zúčastnila mezinárodní konference na téma dvojí kvality výrobků, uspořádalo stávající bulharské předsednictví Rady EU a veřejná ochránkyně práv Bulharska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Obnova areálu kostela sv. Petra a Pavla a Soběnicích
Areál byl ještě v roce 2008 v havarijním stavu a Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem podalo podnět k návrhu opatření vedoucí k nápravě stávajícího stavu. Areál kostela sv. Petra a Pavla v Soběnicích byl zařazen mezi nejohroženější nemovité kulturní památky a jeho plánovaná rekonstrukce, včetně návratu „do života“, byla nezbytná...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Trump vs. „zbytek“ velmocí
Nový americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo při nedávné návštěvě v saúdskoarabském Rijádu, označil Írán za zemi, která destabilizuje celý Blízký východ. Podobné sdělení bylo jistě velmi uvítáno v mocenských kruzích Saúdské Arábie, která je v této oblasti hlavním soupeřem Íránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přítel Putin aneb Bez Ruska je Evropa slaboučká…
To, co dnes prožíváme je střet mezi zkostnatělým a překonaným mainstreamem a bojem proti establishmentu v a rebelií, která má nejrůznější podobu. V naprosto ojedinělém radikálním směru se do čela jedné větve této rebelie postavil patrně nejmocnější muž Evropské unie, muž mnohdy a mnohde proklínaný a málokdy oslavovaný, předseda Evropské komise Jean Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Hoffman: Obyčejní členové ČSSD do vlády s ANO chtějí. Berlusconi byl obviněn pořád, a stejně ho lidé volili
Publicista, novinář a rozhlasový komentátor Ivan Hoffman se na vlnách Českého rozhlasu Dvojka věnuje nekonečnému příběhu sestavování vlády. Jak se k „zásnubám“ ČSSD a ANO staví řadoví členové sociální demokracie? Je osoba Andreje Babiše nepřekonatelnou překážkou? Rozhovor moderovala Zita Senková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Lid československý jest bohužel politicky primitivní,“ citoval Kundra z Respektu. Langšádlové se to líbilo. A začala diskuse
Ke knize z přelomu milénia s názvem Mnichovský komplex: jeho příčiny a důsledky se na svém facebooku vrátil novinář Respektu Ondřej Kundra. Cituje z pera autora knihy a jednoho z prvních chartistů, Jana Tesaře, a kritizuje politickou vyspělost českého národa. Ze všech stran se za to na něj valí kritika. Přidal se i bývalý velvyslanec v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Že byl soudce v KSČ? Nevadí, potvrdil Rychetského soud
Ústavní soud stvrdil skutečnost, že soudci z KSČ nevadí. Píší o tom Lidovky.cz. Soud musel stanovisko k této otázce zaujmout poté, co řešil možnou podjatost bývalých členů KSČ v rámci stížnosti, jež se vztahuje ke kauze knižního vydání projevů Adolfa Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kdo útočí na politické strany, útočí na demokracii
Komentář na facebookovém profilu k roli politických stran ve společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj s novým programem podpory sociálních služeb
V letošním roce Pardubický kraj podpoří sociální služby ze svého rozpočtu nejen na samotný provoz, ale také na obnovu hmotného či nehmotného majetku. Na tuto podporu vypsal novou výzvu v rámci programu materiálního zabezpečení sociálních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Advokát Milan Hulík: Šlachta šéfem policie? Ištvan nejvyšším státním zástupcem? Dneska už si dokážu představit všechno
ROZHOVOR Andrej Babiš se podle advokáta a publicisty Milana Hulíka netají tím, že chce ze státu vytvořit svoji rodinnou firmu, že chce stát ovládnout. „Ale nevěřím tomu, že někdo by jen díky svému postavení nemohl být odsouzen. Nakonec jednání pana Babiše a jeho obrana ukazuje, že z toho má obavu on sám,“ upozornil předlistopadový obhájce disidentů v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: IV. Fórum vězeňské reformy v Kazachstánu
V Almatě se uskutečnilo IV. Fórum vězeňské reformy a setkání evropských bojovníků za lidská práva s údajnými politickými vězni v Republice Kazachstán. Uvedené Fórum organizovalo Ministerstvo zahraničních věcí Republiky Kazachstán. Uskutečnilo se v objektu Ministerstva vnitra a následně v prostorách vyšetřovací vazby v Almatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Výprask si sociální demokracie nadělila sama, míní místopředseda strany Foldyna
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se rozhovořil v pořadu Interview ČT24 o tom, jak on sám vnímá vládní vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 984 milionů korun, v plusu byla i osobní doprava
Bezmála miliardový zisk vykázala v loňském roce Skupina České dráhy. V černých číslech skončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) nákladní i osobní doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Investice BMW znamená pro kraj stovky pracovních míst
Prohlášení o strategické spolupráci s BMW AG dnes projednala vláda. Týká se výstavby vývojového a testovacího centra mnichovské automobilky, které má vzniknout na Sokolovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TSL: Lipenské kempy se každoročně zvelebují investicemi za desítky miliónů
Desítky milionů korun před letní sezonou investovali majitelé či pronajímatelé kempů na Lipensku do svých provozů. Ti co přijedou se mohou těšit na nové restaurace, pergoly či místa pro posezení. Ale také nové chatky či sociální zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Náčelníkem generálního štábu od dnešního dne Opata
Novým náčelníkem generálního štábu se od dnešního dne stal Aleš Opata. Ve funkci vystřídal Josefa Bečváře, který v ní působil tři roky. Slavnostní předání funkce je v plánu na středeční dopoledne na pražský Vítkov. Opata dosud na generálním štábu působil jako zástupce náčelníka generálního štábu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist