Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2020
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.815x, což odpovídá cca 199.061-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ti mladší a vzdělanější, co nečtou Blesk, nevolí Zemana. Jan Ruml natočil VIDEO s Piráty, kteří ho pak vykopli
Posedlost České pirátské strany transparentností obnáší mimo jiné i to, že strana dává veřejnosti nahlédnout do útrob svého fungování. Díky tomu se může každý seznámit s tím, jak probíhalo „grilování“ senátního kandidáta Jana Rumla. Už samotný žánr je pozoruhodný a progresivní pirátští aktivisté spolu s veteránem politického středu jej navíc naplnili fascinujícím obsahem. Dodejme, že Rumlova kandidatura byla po natočené debatě raději stažena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zemanova pomsta za novičok? S nejmenováním generálů to bylo úplně jinak
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval u příležitosti konce druhé světové války – Dne vítězství několik nových generálů. Generálské hodnosti se však nedočkali všichni možní uchazeči, které navrhovala vláda. Mezi odmítnutými byl šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka. Už je jasné, proč Zeman právě tohoto muže nejmenoval. Nemůže za to kauza novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Je mi líto těch, kteří jen vytvářejí problémy. Miloš Zeman na ambasádě Ruska rozesmál a rozjásal všechny
Vztahy mezi Českou republikou a Ruskem mají z minulosti bolavá místa. A měli bychom je řešit, aby nezatěžovala naši potřebnou spolupráci do budoucna. To řekl prezident Miloš Zeman na slavnosti k výročí ukončení druhé světové války na ruském velvyslanectví v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: No řekněte, není ten Putin geniální?
Jen jsem se mrknul na minutku na zahájení slavnostní přehlídky na Rudé náměstí, právě když ke svému místu směřoval Vladimír Putin. A kdo se to za ním přičinlivě dere? Hlavní našeptávač Trumpa premiér Izraele Netanjahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To není pravda, dezinformace! Žádné migranty nepřijímáme, čílí se Babiš a Metnar kvůli smlouvě, kterou odmítlo Maďarsko
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Lubomír Metnar vystoupili na tiskové konferenci po jednání vlády. Vyjádřili se především k interpretacím smlouvy o euro-africkém dialogu, která byla ministrem vnitra podepsána v Marakéši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tvrdík: Jsem smutný z toho, co se děje v CEFC
Reprezentant čínské investiční skupiny CEFC v České republice Jaroslav Tvrdík poskytl rozhovor serveru seznamzpravy.cz. Je prý smutný z toho, co se děje v čínské investiční skupině CEFC. Je však také rád, že se čínské podnikání v Česku podařilo zachránit a bude se dál rozvíjet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura prý přežije. Babiš ho odvolat nedá
Koaliční dohoda mezi hnutím ANO a ČSSD se chýlí k podpisu. Jediná změna, která ještě může podle všeho nastat, je u sociálních demokratů – výměna resortu zemědělství za ministerstvo obrany. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Idiot! Vysmál se Jan Rejžek Foldynovi. A Jiří Mádl...
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se odmítá omlouvat za incident kolem příjezdu Nočních vlků, při kterém se střetl s protiruskými aktivisty. Přečetl si to Jan Rejžek a napsal o „idiotovi roku“. A Jiří Mádl se začal posmívat vybavení motorkářské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žák (Svobodní): Presumpce viny všech chovatelů zvířat je nepřijatelná
Zastupitelstvo města Litoměřice schválilo kontroverzní novelu vyhlášky omezující pohyb psů ve městě a určuje max. délku vodítka při venčení psa, a to na 1,5 metru. Novinka má údajně zvýšit bezpečnost chodců a cyklistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Základní nepodmíněný příjem - konec finské utopie
V posledním dubnovém týdnu média informovala o ukončení finského experimentování s tzv. základním nepodmíněným příjmem. Finská vláda vzápětí oznámila, že experiment neskončil, nýbrž pouze nebude prodloužen nad rámec schváleného horizontu let 2017–2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Apel na papeže neuspěl. Kardinál Duka bude pokračovat ve funkci
Kardinál Dominik Duka bude dál řídit pražské arcibiskupství. Rozhodl o tom papež František, který nepřijal rezignaci, kterou Duka podal v souvislosti s dovršením věku 75 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Putin na Rudém náměstí: Zachránili jsme svět před Hitlerem. Dochází k pokusům tuto pravdu překroutit, ale my to nedovolíme
Rusko si připomíná konec druhé světové války. 73. výročí ukončení bojů bylo tradičně oslaveno na Rudém náměstí velkou vojenskou přehlídkou, které přihlížel i ruský prezident Vladimir Putin. Ten mimo jiné prohlásil, že Sovětský svaz zachránil Evropu a svět před hrůzami fašismu, ale dnes bohužel dochází k pokusům překroutit tuto pravdu. Putin však něco takového nechce dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hubert (KSČM): Vlci, bankrotáři a válka s Ruskem
Další jízda Nočních vlků na připomínku porážky fašismu se neobešla bez vyjádření politiků. Jiří Dolejš měl také potřebu jejich aktivitu okomentovat. Myslím si, že poněkud nešťastně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vais (TOP 09): Co pro mě znamená být Evropan?
Znamená to pro mě být členem společenství, které sdílí hodnoty liberální demokracie a naději, že na světě existuje nějaká soudržnost, o kterou má smysl se snažit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek u soudu: Nákup letounů CASA považuji za mimořádně výhodný
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se u soudu zastal exministryně obrany Vlasty Parkanové, která čelí obžalobě za nákup letounů CASA. Státní zástupce političce vyčítá, že nenechala předem zpracovat posudek k ceně letadel. Podle Kalouska k tomu však při nákupu vojenského materiálu neměla ani zákonnou povinnost, ani možnost. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátní výbor si kvůli Novičoku pozval tajné služby i ministryni
Senátní bezpečnostní výbor se bude za týden zabývat zprávou tajných služeb ohledně jedu Novičok, kterou dostal prezident Miloš Zeman. I když hlava státu už zjištění ze zprávy interpretovala, výbor se celou záležitostí bude zabývat na uzavřeném jednání. Kromě zástupců Vojenského zpravodajství a Bezpečnostní informační služby na něj pozval také ministryni obrany Karlu Šlechtovou (ANO). Zveřejnil to dnes na webu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Gothajské salámy – každý druhý v nezávislém testu propadl
Gothajský salám má stále cejch dělnické svačiny a laciné uzeniny. Prodává se u nás již od dob první republiky a v obchodech lze najít i takové, které se obalem hlásí k historickým recepturám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: To není v prdeli, to je v lidech
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Islamizace Francie: Tvrdá fakta a zlá realita
V roce 2016 činila muslimská populace Francie přibližně 6,5 milionů, což představuje zhruba 10 procent celkové populace 66 milionů. Ačkoli francouzské právo zakazuje shromažďování oficiálních statistik o rase nebo náboženství svých občanů, tak think-tank Gatestone Institute v New Yorku s pomocí několika studií, jež se pokoušely vypočítat počet lidí ve Francii, kteří pocházejí ze zemí s muslimskou většinou, provedl odhad o tamním počtu muslimského obyvatelstva. Následně zpracoval chronologický přehled některých hlavních událostí spojených se vzestupem islámu ve Francii v roce 2016. Pro českou verzi text přeložili Helena Kolínská a Libor Popovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Půjčovny svatebních šatů na severu Čech opakovaně porušují zákon
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na půjčovny šatů v tomto regionu. Provedla 8 kontrol a v 7 případech zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Dne 8. května je Dnem vítězství a bohužel i připomínkou křehké svobody
Dne 8. května si připomínáme Den vítězství. V dobách minulého režimu jsme celé roky jako konec II. světové války slavili den 9. května. Bylo to kvůli tomu, že tak to bylo zvykem v Sovětském svazu a tento den jsme přijali do kalendáře podle jeho vzoru. Proč dnes slavíme už o den dříve?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09 slaví Den EU. Adamová, Niedermayer a Ženíšek k tomu natočili neuvěřitelné VIDEO s papírovými hvězdami
Na začátku května si nepřipomínáme jen konec druhé světové války v Evropě. Připomínáme si také den EU, který je jedním ze symbolů tohoto společenství. Českým občanům to připomněli politici TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, Marek Ženíšek a europoslanec Luděk Niedermayer. Spolu s dalšími devíti kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Gazdík zuřil v rádiu na Babiše: Tohle je snad možné někde v Asii kolem Uralu, ale v evropské demokracii?
Moderátor Jan Moláček ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu přivítal předsedu hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka. Ten se nadechl a dvacet minut zasazoval ránu za ranou trestně stíhanému premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Nešetřil ani ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Ve Sněmovně vznikla koalice proti zveřejňování smluv ČEZu
Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny dnes doporučil zamítnout návrh Pirátů na zveřejňování smluv ČEZu, a to hlasy všech poslanců kromě Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bakalovci obvolávali sociální demokraty: Co říkáte na toho Foldynu? Hlavně Marksová se vyřádila
Členové ČSSD se vyjadřují k zatím poslední kauze svého kolegy a místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny. Je prý svůj. Podle europoslance Miroslava Pocheho se snaží vystupovat jako český „Donald Trump“. Od jiných svých kolegů se však Foldyna dočkal mnohem tvrdších slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Naše priority
Jednou z programových priorit hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury je přijetí kvalitního zákona o prokázání původu majetku, a to i zpětně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Čeští podnikatelé stárnou
Podnikatelů u nás přibývá. Je to díky rostoucímu zájmu seniorů o vlastní živnost. Naopak počet mladých podnikatelů klesá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kriminalisté požár v Hostivaři vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti
V souvislosti se včerejším případem požáru haly a skladových prostor v pražské Hostivaři vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MŽP: Vyživuje půdu, zmenšuje skládky. Kompost má smysl i svůj mezinárodní týden
Kompost je důležitým hnojivem, které se vyrábí z biologicky rozložitelných odpadů. Jeho prostřednictvím je možné dodat do půdy významné množství organické hmoty a živin za současného zlepšení retenčních schopností půdy. První týden v květnu patří už tradičně Mezinárodnímu týdnu propagace kompostu (International Compost Awareness Week - ICAW).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Nakonec jde o Izrael
Rozhodnutí prezidenta Trumpa k atomové dohodě s Íránem je předmětem spousty komentářů a spekulací. Rád bych si všiml jednoho z požadavků Trumpa vůči Íránu: přestat vyhrožovat zničením Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC zavádí centralizovaný systém řízení rizik
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zavádí na základě rozhodnutí managementu centralizovaný systém řízení rizik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaus zřejmě uspěje. Sněmovna asi schválí zrušení garance míst pro dvouleté v MŠ
Sněmovna pravděpodobně schválí zrušení povinnosti mateřských škol od roku 2020 zajistit místa pro všechny dvouleté děti. Mělo by dále záležet na jejich rozhodnutí, zda přijmou děti mladší tří let. Naopak povinnost předškolního vzdělávání pro pětileté asi v zákonu zůstane. Přijetí novely školského zákona, kterou připravili poslanci ODS, dnes s úpravami poslancům doporučil školský výbor. Plénum bude o podobě předlohy hlasovat zřejmě v květnu, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS zrušil výběr vítěze tendru na mýtné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze tendru na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta od roku 2020. Úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě. ÚOHS dospěl k závěru, že zadavatel porušil zákon o zadávání veřejných zakázek. Rozhodnutí zatím není pravomocné, poznamenává ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Lidí, kteří si nechají vyšetřit mateřská znaménka, přibylo za tři roky o 107 %
Zhoubný melanom je nejagresivnějším typem rakoviny kůže a nezřídka bývá smrtelný. Pokud se ho ovšem podaří odhalit včas, má nemocný mnohem větší šanci na vyléčení. VZP se proto dlouhodobě snaží vést své klienty k prevenci a přispívá jim na vyšetření kožních znamének.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čermák (Piráti): Zmanipulovatelné ankety – náhoda nebo záměr?
Každý rok se snaží vedení města najít největší problémy, které trápí občany Karlových Varů. Pro jejich zjištění slouží i internetová anketa, která je hojně propagována samotným magistrátem. Jak se ukázalo, je velmi jednoduché anketu „nabourat“ a ovlivnit hlasování podle svého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozpočtový výbor doporučil schválit vládní změny v důchodech
Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně, aby bez připomínek schválila vládní návrh změn v důchodech. Vládní návrh počítá hlavně s tím, že se pevná část důchodů zvýší o procentní bod na deset procent a lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: USA odstupují od jaderné dohody s Íránem, co čekat dále?
O čtyři dny dříve, než bylo původně plánováno, došlo k rozuzlení zásadní mezinárodně-bezpečnostní otázky posledních měsíců. Americký prezident Trump včera večer oznámil, že USA s okamžitou platností odstupují od „nejhorší dohody všech dob“ – íránské jaderné smlouvy z roku 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pokorný (Svobodní): Jak je to s tím „žlutým svinstvem“?
Přestože má řepka olejka i potravinářské využití, pěstuje se v dnešní době převážně jako biopalivo – jejichž výroba se jak v České republice, tak v Evropské unii poslední desetiletí mohutně podporuje. A jak už to bývá, u nás se to trochu přehnalo…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ano, je to debil. Krnáčová bouchla dveřmi rozhovorem, na který mnoho lidí bude zírat
Lidé tady nejsou zvyklí pracovat a musí se k tomu nutit. To si myslí pražská primátorka Adriana Krnáčová. Proto by se jí lidé neměli ptát, proč se rekonstrukce náplavky zdržela o tři měsíce, ale jak se jí povedlo, že jsou to jenom tři měsíce skluzu. Toto a mnoho dalších perel upustila v rozhovoru s někdejším kolegou z hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Račok: Špatný projekt multikulturalismu
Komentovat to nebudu, je to otřesné, bolestivé, tragické. Nekompletní seznam obětí extrémně špatného „projektu“ multikulturalismu. Všechny případy mají jedno společné. Islám. Nezabíjela střelná zbraň, bomba, nůž, sekera, letadlo či automobil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nejen Foldyna. Oslavy konce války nakopl i Tomio Okamura, kterému se vysmáli: Co hulí?
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém facebookovém profilu opřel do poslance a lídra SPD Tomia Okamury. Vadila mu totiž Okamurova slova o tom, že Američané neosvobodili Plzeň a chovali se odporně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Důstojné bydlení?
Komentář na facebookovém profilu k problematice sociálního bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Do ulic Prahy vytáhli odpůrci Babiše a KSČM. Když potkali zastánce Ruska, začali jim nadávat a mlátit do aut
Zhruba pět stovek lidí dnes přišlo na Václavské náměstí demonstrovat proti podpoře kabinetu od KSČM a premiérovi v demisi Andreji Babišovi, kterého žádali, aby odstoupil a umožnil demokratickou vládu. Celou akci narušili zastánci Ruska, kteří těsně před zahájením plánovaného pochodu Prahou přijeli v několika autech s ruskými nápisy a vlajkami ruského prezidenta Putina či Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Foldyno, ty potetovaný magore, ty nejsi žádný vlastenec. Ti plivali krev na gestapu a StB, ne v tělocvičně, sepsul poslance bratr Janka Kroupy
Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna odmítl jakoukoli omluvu, ke které jej předseda ČSSD Jan Hamáček vybídl za jeho chování na akci ruského nacionalistického motorkářského klubu Noční vlci, kde se hádal a postrkoval s lidmi, kteří proti příjezdu ruských motorkářů protestovali. „Za co se mám omlouvat, že jsem vlastenec?“ reagoval Foldyna, který svými argumenty pěkně rozpálil syna bývalého politika Daniela Kroupy a bratra novináře Janka Kroupy Mikuláše Kroupu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tripartita projednala financování školství, změny horního zákona i otázku karenční doby
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se ve středu 9. května 2018 sešli na 142. jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Mezi zásadní body programu patřilo financování školství nebo připravované změny horního zákona. Hovořilo se však také o rozvoji mýtného systému, karenční době nebo o Národním programu reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hlas lidu o ČSSD: To jsou socani, každej měsíc u lizu dobrej. Už aby ta skvadra šla od válu. Svazák Hamáček. My tu dobře známe Milánka Chovance
Lidi fandí Babišovi a posílají ČSSD do „věčných lovišť“. Ptali jsme se o svátečním dni na Plzeňsku, které si již prošlo oslavami osvobození, a tak lidé vyrazili spíše do přírody nebo na prohlídky historických sídel. Tušili jsme, že dojde i na bývalého hejtmana, exministra a současného poslance za ČSSD Milana Chovance. Ale byla to nálož podstatně větší, než jsme si vůbec i při bujné fantazii představovali. A k nové vládě? Sociální demokracii jde jen o posty a podle toho také skončí. Andrej Babiš se s ní mazlit, podle hlasu lidu, určitě nebude…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Evropská komise chce představit program ke sladění práce a rodiny. Zaměstnavatelé se děsí už teď
Čeští zaměstnavatelé se obávají dopadů balíčku opatření Evropské komise ke sladění práce a rodiny. Místo více dovolené pro rodiče a flexibilní práce by podle nich měl balíček zavádět finančně dostupné služby pro rodiny, řekli jejich zástupci během návštěvy výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci v Praze. Europoslanci chtějí balíček schválit do konce volebního období v roce 2019, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Češi nejlépe hodnotí revoluci 1989 a Masaryka, nejhůř okupaci z roku 1968
Z historických událostí od vzniku Československa do současnosti Češi nejlépe hodnotí revoluci v roce 1989 a takzvanou první republiku. S odstupem následují 90. léta minulého století a vznik a činnost Charty 77. Nejhůře Češi vnímají obsazení země vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 a Protektorát Čechy a Morava. Vyplývá to z výsledků průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). O průzkumu informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora pomohla prosadit poslanecký návrh na zvýšení limitů pro výdajové paušály
Hospodářská komora pomohla dostat do druhého čtení v Poslanecké sněmovně návrh občanských demokratů zvýšit živnostníkům limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů. Návrh z pera občanských demokratů dnes projednává Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 a LES představily lídry pro komunální volby
Spolupráci v letošních komunálních volbách dnes oficiálně oznámili zástupci TOP 09 a Liberálně ekologické strany (LES).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Historie jako učitelka života…
Probírám svůj archiv. Něco z něho musím vytřídit. Vyhodit. Už se do krabic nevejde. Zajímají snad někoho události staré desítky let? Možná jejich současníky. Anebo se mýlím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Brutální Štěpán Kotrba: Co chce ten americkej slouha Hamáček s Foldynou řešit? Zato Lukáš Jelínek předsedu hájil
Zatěžkávací zkouška pro sociální demokracii, nakolik dokáže unést tak výrazný názorový rozptyl dvou čelních představitelů. Tak hodnotí politický analytik Lukáš Jelínek střet předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který vyzývá místopředsedu Jaroslava Foldynu, aby se omluvil za incident, jehož byl v souvislosti s příjezdem Nočních vlků účastníkem. Štěpán Kotrba je zvědav, zda si druhý ze jmenovaných zachová pevné nervy a vydrží stát za svým názorem. Foldynou následně natočené video považuje Jelínek za ukázku originálního politického marketingu, ale obává se, že sociální demokracii tím voliče spíše odradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Exministr Herman: Konec války se připomíná osmého. Ne jako v Sovětském svaze
Konec války se připomíná osmého května, nikoliv devátého. Podle bývalého ministra kultury Daniela Hermana je dodržování tohoto data zároveň důležitou připomínkou svobody. Posun na devátého byl podle něj záležitostí minulého režimu, vynucenou vzorem Sovětského svazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Čtvrtý ročník soutěže Objevte zámecké knihovny byl zahájen
Národní muzeum vyhlásilo začátkem května 2018 již 4. ročník soutěže Objevte zámecké knihovny, kdy zábavnou a zároveň poučnou formou seznamuje návštěvníky zámeckých objektů NPÚ a jiných zřizovatelů s historickými okolnostmi vzniku a vývoje zámeckých knihoven a jejich příslušností ke Knihovně Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TSK Praha: Úplná noční uzávěra tunelu Mrázovka
Technická správa komunikací hlavního města Prahy upozorňuje na úplnou noční uzávěru tunelu Mrázovka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump zdražuje ropu i benzín
Cena ropy je po včerejším Trumpově odstoupení od dohody s Íránem na maximu do roku 2014. Cena pohonných hmot v ČR včera vystoupala nejvýše od léta 2015. Za poslední měsíc zdražil benzín i nafta o zhruba korunu na litr a nelze vyloučit růst o další tři koruny na litr ještě před prázdninami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení: Všichni evropští zelení by byli raději, kdyby Velká Británie v EU zůstala
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu Dni Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Novým generálem se stal ředitel HZS Pardubického kraje
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v úterý 8. května 2018 u příležitosti státního svátku Dne vítězství do generálské hodnosti ředitele HZS Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Konec křižovatky smrti
Když za mnou v roce 2014 přišel starosta Markvartic Josef Nedvěd s žádostí, aby se již konečně něco udělalo s křižovatkou Kasárna, jenom posílil mé dlouhodobé přesvědčení, že bychom již opravdu měli nalézt a vymoci realizaci řešení, které by dalším škodám a především zbytečným ztrátám lidských životů zabránilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS v prvním stupni zrušil zadávací řízení na mýtný systém
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal prvostupňové rozhodnutí ve věci zadávacího řízení Ministerstva dopravy na „systém elektronického mýtného“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hanáček (KDU-ČSL): Díky, Ameriko! Po třiasedmdesáté…
V neděli 6. května uplynulo 73 let ode dne, kdy čtvrtá obrněná divize Třetí americké armády generála George S. Pattona osvobodila naše město Strakonice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na nákup obrněnců za 53 miliard najme Šlechtová advokátní kancelář
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (ANO) plánuje najmout k přípravě zadávací dokumentace pro zakázku na nákup bojových vozidel za 53 miliard korun advokátní kancelář. Tendr chce vyhlásit do konce příštího roku. Novinářům to dnes řekla při příchodu na jednání vlády v demisi ve Strakově akademii, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR podporuje rozvoj architektury a výstavby
Tvorba veřejného prostranství, podpora výstavby v obci, revitalizace brownfieldů, bezbariérová výstavba, případně otázka novely stavebního zákona a problematika památkové péče - to je jen krátký výčet aktivit, kterým se Svaz měst a obcí ČR v rámci architektury věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Svoboda slova zachráněna
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí soudu, že provozovatelé sociálních sítí nesmí mazat komentáře jen proto, že by mohly teoreticky odporovat pravidlům zakazujícím nenávistné projevy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa: První složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí dorazily do schránek poplatníků
Finanční správa v těchto dnech zahájila rozesílku celkem cca 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Eurodotace budou dalším nástrojem diktátu Bruselu
Představitelé Evropské komise předložili návrh čerpání dotací pro členské státy EU na roky 2021 – 2027, v rámci kterého vymezují nový nástroj – právní stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Děkan Miroslav Ševčík: Zrušte sankce proti Rusku. Rusů se nedotkly. Havlova hloupost, že jsme odešli. Čekají nás problémy
ROZHOVOR Evropská unie sešla ze své původní cesty. Je přeregulovaná a plná sociálního inženýrství. Ke stáru si to uvědomuje i Miloš Zeman. Eurozóna je špatný politický projekt a je těžké z ní vystoupit. Francie je již patnáct let v neustálém deficitu, v Evropě může selhat bankovní sektor. Zastánci EU, jako je Tomáš Prouza, se dlouhodobě mýlí. Nafukuje se bublina, pro chudší a střední třídu Čechů je těžké sehnat vlastní bydlení. Naši výrobci mohou najít nové příležitosti v Číně, Indii, nebo v Rusku. Když jsme v devadesátých letech z ruského trhu odešli na základě Havlových tvrzení, hned naše místa zabrali Němci a Francouzi. To vše v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje Miroslav Ševčík, ekonom a děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DSZ: V doplňovacích senátních volbách podporujeme Karla Nedbálka
Prohlášení DSZ o podpoře kandidáta Karla Nedbálka v doplňovacích senátních volbách na Zlínsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politika je kvalitnější, čím více se občané vyjadřují, rozhodují, hlasují? To je nebezpečný omyl
Komentář na facebookovém profilu k zákonu o obecném referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koaliční smlouva není zárukou úspěšné spolupráce. Naopak, upozorňuje starosta Prahy 11
Třikrát starostou a vždy za jiný politický subjekt. Nyní by rád mandát v barvách ANO obhájil a navržen je i na kandidátku na magistrát. Jak hodnotí končící primátorku Adrianu Krnáčovou? Napjaté vztahy a hádky na radnici loni vyústily v rozpad koalice. Podařilo se novému vedení zlepšit renomé městské části a prosadit všech „11 bodů pro Prahu 11“, které si vytyčilo za své priority? A jaké vztahy panují v zastupitelstvu nyní? Nejen o tom si ParlamentníListy.cz povídaly s Petrem Jiravou (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hamáček je nula, zaznělo od známého politika ČSSD
Vlivný středočeský politik a kolega někdejšího hejtmana Davida Ratha Marek Semerád se na svém facebookovém profilu opřel do současné situace v sociální demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Svobodu slova dnes nejvíc pošlapávají mainstreamová média
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě o zhoršení svobody tisku v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jak správně souložit? Švédové natočili migrantům VIDEO
Přibližně devět milionů korun investovala švédská vláda do instruktážních videí, která jsou určena pro migranty ze třetích zemí. Mimo jiné se z nich dozvědí něco více o ženských genitáliích a seznámí se s novými sexuálním pozicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Skeptikův pohled na dnešek
„Ja som optimista,“ říkával a snad i dál říká herec Milan Lasica. „To tvůj otec je skeptik, ty to jistě budeš mít po něm,“ povídá mi nedávno na výstavě v Kyšicích u Plzně tatínkův spolužák pan Cígler, i zamyslil jsem se nad tím. Skutečně jsem pesimist,a nebo aspoň skeptik?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se zúčastní zahájení knižního veletrhu Svět knihy
Ministr kultury Ilja Šmíd se na pražském výstavišti v Holešovicích 10. května 2018 v 11 hodin zúčastní slavnostního zahájení 24. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Stropnický: Dostávám sprosté maily, vyhrožují mé rodině. SPD je nepřijatelná. Všechno jsem si vyžral, rád odcházím
Ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický již zcela otevřeně říká, že jakmile se vyřeší podivná situace kolem současného demisiovaného mandátu prvního Babišova kabinetu, odejde z politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Požadavek na odvolání zástupců SPD ze sněmovních orgánů je nesmysl
Vojtěch Filip po jednání s hnutím ANO a ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Zeman hledá pravdu o novičoku. Velezrada? Bláboly
ROZHOVOR „Nejlepší by bylo, kdyby sociální demokracie byla ve vládě s hnutím ANO a kdyby tam nebyl Andrej Babiš,“ říká bývalý předseda vlády Jiří Paroubek. V rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz promluvil nejen o vyjednávání o vládě a o sociální demokracii, ale například i o kauze novičok. A v této věci se zastal prezidenta Zemana. „Pokud někdo hledá pravdu a pokud ji objeví a řekne jí, no tak to není důvod k tomu, aby se mluvilo o velezradě,“ říká Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jste posraní z neziskovek! Já jsem vlastenec, křičí Foldyna na drsném VIDEU. Po Nočních vlcích se strhlo peklo
VIDEO Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se slovně i fyzicky střetl s protiruským aktivistou, který protestoval proti příjezdu ruského motorkářského gangu Noční vlci. Zatímco aktivistu Uhlíře odvedli těžkooděnci, Foldynu možná čeká politická dohra celé eskapády, sepsul ho totiž předseda Hamáček a Foldynu si zve na kobereček. Foldyna ale přešel do protiútoku! Létaly vulgarismy, Foldyna naložil českým médiím, Antifě, i dalším. Přišla i první výzva, aby byl Foldyna demokratickými politiky odsouzen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Prezident Trump brání Izrael proti íránské a syrské hrozbě
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přesvědčivě dokázal, že Irán nedodržuje dohodu o jaderném odzbrojení. Mossad odvedl skvělou práci, když se zmocnil důležitých dokumentů, které to potvrzují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Myšlenky mají důsledky a na nápad českého krále můžeme být právem hrdí
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu Dni Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: České start-upy míří na největší start-upovou akci v USA
Aplikace na posílení bezpečnosti webových stránek a na propojení cestujících, systém pro automatické zpracování faktur nebo speciální vizualizace pro účely velkých show či živých televizních přenosů. To jsou produkty start-upů, které prošly hodnotitelskou komisí projektu CzechDemo a které se 10. května 2018 představí na prestižní konferenci TechDay New York.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Expert na vojenskou historii propral maršála Koněva. Celá řada sovětských velitelů by si podle něj pomník zasloužila více
Politici a vojáci si včera připomněli konec války v Evropě na pražském Vítkově. Dnes jej vojenskou přehlídkou na Rudém náměstí v Moskvě oslavili i Rusové. O tom, jaké datum je to správné a proč u nás po 73 let staré události pořád vzbuzuje tento den tolik emocí, hovořil v pořadu Interview na ČT24 vojenský historik, ředitel odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Eduard Stehlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Deklaraci o nelegálních migrantech jsme nepodepsali. Myslíte, že jsem zešílel?
Komentář na facebookovém profilu k dezinformacím, že jsme snad podepsali nějakou "dohodu o přijímání uprchlíků"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Maraton se na podporu šance pro lidi s trestní minulostí běžel už potřetí
Nedělního maratonu a 2RUNu, nejtěžších závodů letošního ročníku Běhu se žlutou stužkou, se zúčastnilo celkem 35 běžců včetně bývalých vězňů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Opilec Juncker a evropské panstvo totálně překroutili Marxe. Ten opravdu nepropagoval povaleče, pedofily a nadnárodní magnáty. Analytik Koller důkladně rozebral, jak tuto perverzní sprosťárnu provedli
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Evropská unie měla o víkendu slávu při výročí Karla Marxe. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se nechal vidět v Trevíru při odhalování sochy a odmítl, aby byl myslitel spojován s průšvihy jeho následovníků ve dvacátém století. Analytik Martin Koller k tomu pro ParlamentníListy.cz sepsal zamyšlení, proč byly Marxovy oslavy v podání bruselských potentátů tak srdečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Malý, nebo velký krok k míru?
Po zimních olympijských hrách v Republice Korea přišla politická obleva. Poprvé od roztržení poloostrova cizími zájmy se předák KLDR vypravil jižně od třicáté osmé rovnoběžky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji probíhají konkurzy na ředitele středních škol
Na čtyřicet ředitelů středních škol a školských zařízení v Pardubickém kraji podstupuje v těchto dnech konkurzy, které v souladu se školským zákonem vypsal Pardubický kraj po šesti letech od jmenování stávajících ředitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): V hnutí ANO panuje "dvojí metr"
Řadový člen je jen při podezření na nelegální činnost byl vyloučen, předseda ne!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hasiči DPP pomohli uhasit rozsáhlý požár haly v Hostivaři
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oceňuje úsilí, které vynaložili hasiči DPP při likvidaci požáru v ulici U Továren v Hostivaři. Celkem se na uhašení velkého požáru haly podílelo 23 hasičů DPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: „Případ novičok“ zatemnil některým lidem mozek
Když začátkem března letošního roku došlo v anglickém Salisbury k údajné otravě bývalého dvojitého agenta a zrádce Sergeje Skripala a jeho dcery, Velká Británie měla prakticky hned jasno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A teď nastane tanec. Může to skončit i válkou. Matematik Kechlibar tuší velký průšvih mezi Trumpem a EU
45. prezident USA Donald Trump oznámil světu, že odstoupí od jaderné dohody s Íránem, kterou dojednal jeho předchůdce Barack Obama. Matematik Marian Kechlibar si položil otázku, co to bude znamenat pro svět. Prý nastane tanec, který notně ovlivní i EU. A bohužel může dojít i k válce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Středočeský železniční den v Mladé Boleslavi nabídne zvláštní jízdy moderními i historickými vlaky ČD
Na tuto sobotu 12. května připravily České dráhy atraktivní akci pro všechny příznivce světa na kolejích. Centrem Středočeského železničního dne se stane hlavní nádraží v Mladé Boleslavi, kde se sjedou jak historická, tak nejmodernější vozidla Českých drah a během dne budou vyrážet do blízkého okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): V úsilí o bezpečnější silnice nejen v Evropské unii nemůžeme polevit
V polovině dubna se v New Yorku konalo zasedání Valného shromáždění OSN, jehož tématem byla i otázka bezpečnosti silničního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda nařídila zvýšit bezpečnost hraček pro děti a zabývala se přípravou sčítání lidu v roce 2021
Vláda Andreje Babiše schválila na jednání ve středu 9. května 2018 návrh nařízení, kterým se mění technické požadavky na hračky. Změna se týká zpřísnění limitů na obsah fenolu, bisfenolu A a olova. Části jednání vlády se zúčastnila také evropská komisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů Věra Jourová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy podá rozklad proti rozhodnutí ÚOHS rušící mýtný tendr, samotná soutěž ještě nekončí
Ministerstvo dopravy trvá na tom, že mýtný tendr neměl žádná závažná pochybení způsobená zadavatelem, kvůli kterým by bylo nutné celé zadávací řízení zrušit, vrátit se o dva roky zpátky a ohrozit výběr mýtného po roce 2019. Proti prvoinstančnímu rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže proto ministerstvo podá rozklad k předsedovi úřadu, který může přehodnotit vydané rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HK ČR: Na stole jsou tři varianty zrušení karenční doby. Žádná z nich ale nezabrání fiktivní nemocnosti
Hospodářská komora po své analýze tří variant možného zrušení karenční doby, které dnes odpoledne opět projedná tripartita, bude i nadále prosazovat, aby tento institut, který se zavedl, aby snížil fiktivní nemocnost zaměstnanců, byl nadále zachován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas nabídne na veletrhu Svět knihy 2018 osobnosti i bohatý doprovodný program
Novou a moderní expozicí se v letošním roce prezentují Český rozhlas a vydavatelství Radioservis na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2018. Návštěvníci ji mohou navštívit od 10. do 13. května v levém křídle Průmyslového paláce na výstavišti v Praze - Holešovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman: Politizujících generálů bylo v dějinách několik, nikdo z nich nedopadl dobře
Projev prezidenta republiky při jmenování nových generálů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Účetnictví k prezidentské kampani nedodali Hilšer a Kulhánek
Účetnictví k prezidentské volební kampani nedodali včas kandidáti Marek Hilšer a Vratislav Kulhánek. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí již dříve oznámil, že účetnictví odevzdalo v zákonném termínu do konce dubna jen sedm z devíti kandidátů. Hilšer i Kulhánek uvedli, že účetnictví úřadu odešlou. Za nesplnění některé ze zákonných povinností hrozí kandidátům pokuta až 100 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oficiální návštěva prezidenta republiky v Polské republice
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou uskuteční ve dnech 9. – 11. května 2018 oficiální návštěvu Polské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Místo vlády volby
V Itálii se nakonec nepodařilo sestavit funkční politickou vládu a na výběr zbývají dvě možnosti. Prezident Sergio Matarela chce nabídnout dočasnou „neutrální“ udržovací vládu do prosince, aby vytvořil více času na dohodu politických stran. Jenže Hnutí pěti hvězd a Lize severu s kombinovanou nadpoloviční většinou mandátů v parlamentu už se další vyjednávání zajídá a chtějí rychlé předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoz i dovoz meziročně opět klesl
Podle předběžných údajů skončila v březnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 18,7 mld. Kč, který byl meziročně o 6,0 mld. Kč nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Nejmenování generálů? Nic nového
Prezident Miloš Zeman v květnu 2018 nevyhověl návrhu vlády na jmenování některých příslušníků armády a ozbrojených sborů do generálské hodnosti. Nejde o nic nového.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svět zadržuje dech. Válka se blíží? Ukázalo se, kdo vládne v USA, zní
V úterý večer, okamžitě poté, co Donald Trump odstoupil od íránské jaderné dohody, spustil Izrael sérii raketových útoků proti pozemním cílům v Sýrii. Stojí svět na pokraji nového konfliktu? V okolí Damašku létaly izraelské střely. Cena ropy už se šplhá nahoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A je to tady. Trump opět nepotěšil Macrona, Merkelovou a Mayovou
Donald Trump včera oznámil, že Spojené státy odstupují od jaderné dohody s Íránem, která byla uzavřena jeho předchůdcem v Bílém domě Barackem Obamou. Většina amerických i zahraničních politiků rozhodnutí amerického prezidenta kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Medaile pro příslušníky 16. úkolového uskupení v Kábulu
Na základně na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu se uskutečnil slavnostní nástup 16. úkolového uskupení AČR. Zástupce velitele základny americký plukovník William E. Courtemanche na něm předal českým vojákům Medaili NATO Non-Article 5 za službu v misi Resolute Support. Příslušníci dále od zástupkyně velvyslance České republiky v Afghánistánu Nory Jurkovičové převzali pamětní medaili 16. úkolového uskupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Pro vodu - současná brněnská výtvarná tvorba
Obrazy pro vodu – cyklus figurativních olejomaleb na plátně s tématem vody a dění okolo ní – představí v Galerii MZK brněnský malíř Lumír Seifert. Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 10. května v 18 hod. a potrvá až do 30. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Myslel jsem si, že u nás není monarchie
Komentář na facebookovém profilu k nejmenování plukovníka Koudelky generálem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně
Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně. V hnutí ANO zůstane. Jedenašedesátiletý bývalý velvyslanec v Itálii nebo ve Vatikánu by se rád vrátil do diplomacie. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). Server Aktuálně.cz minulý týden s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že Stropnický bude velvyslancem v Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Projevy začínám kritikou, protože to je dobré zahájení - jako v šachách, agresivní
Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti státního svátku Ruské federace - Dne vítězství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Číšníka, kterého si podali "sportovci z Holandska", propustili z nemocnice. Dva dny byl v umělém spánku
Petatřicetiletý číšník Miroslav, kterého v centru Prahy napadla skupina mužů z Nizozemska a způsobila mu těžká zranění, opustil po téměř třech týdnech Všeobecnou fakultní nemocnici. Server iDNES.cz o tom informoval jeho zmocněnec Jiří Brych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Zámek Krásný Dvůr hledá dobrovolníky či studenty na praxi
Staňte se dobrovolníkem na zámku v Krásném Dvoře. Hledáme nadšence do historie, památek či přírody, které své nadšení umí předávat dál. Hledáme dobrovolníky, kteří rádi pracují s dětmi, věnují se jejich rozvoji a těší je radost v dětských očích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šárka Albrechtová: Narazí-li žena na chlapa, který si ji váží leda jako služky, může odejít
„Módní“ základní příjem by Zbyněk Hutar přisoudil matkám. Ty úspěšnější by měly dostávat víc, což ale nemohu přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Robert Fico: Protiruské běsnění se šíří jako rakovina. Země může být malá, ale suverénní! Útok USA na Sýrii porušil právo
Strana Smer-SD se nebude podle svého předsedy Roberta Fica účastnit protiruského běsnění. Fico to řekl v úterý na bratislavském Slavíně při příležitosti Dne vítězství nad fašismem. Toto šílenství se podle něj šíří jako rakovina po celém světě bez nějakých vážnějších důkazů. Píše to server ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní galerie: Generální ředitel Jiří Fajt a odborná porota k aktuální diskuzi o logu NGP
Vizuální identitu nelze v žádném případě redukovat pouze na logo, jak se ovšem s nepochopením mnohdy děje. Vizuální identita je sofistikovaný vrstevnatý systém vizuální komunikace, jakkoliv je logo její podstatnou součástí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist