Oficiální zpravodajská média

Cena ministra spravedlnosti: zaměstnanci resortu počtvrté převzali diplomy
Tři desítky zaměstnanců Vězeňské a Probační a mediační služby ocenil ministr spravedlnosti Robert Pelikán v průběhu slavnostního večera v Brožíkově síni Staroměstské radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kdy umře Zeman? Než Kalousek usnul po návratu z ČT, ještě něco stihl provést. Nahlédněte
Miroslav Kalousek naznačil, že předvídá brzkou smrt Miloše Zemana. Po návratu z vysílání České televize usedl ke svému účtu na Twitteru, kde vyjádřil naději, že brzy budeme „mít prezidenta, který bude náš, a ne Rusů“. Myšlenku dovršil slovy: „My se toho dožijeme, on už ne.“ Pokud jde o pořad Události komentáře, i tam spílal prezidentovi. Prezident se podle něj zesměšnil před celým světem. Veterán české politiky takto završil den, kdy mu Sněmovna „zamázla“ bod s názvem „Novičok“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To mě jako můžou zmlátit? VIDEO surového zákroku policie má další dohru
Městská policie ukázala, že umí na občana pořádně „zakleknout“. Svědčí o tom video kolující po internetu. Na něm policisté klečí na muži na Václavském náměstí, zatímco se jeho zoufalá těhotná partnerka snaží strážce zákona přimět, aby jejího partnera nechali na pokoji. Když video viděl marketingový expert Jakub Horák, neudržel se a k zákroku „měšťáků“ sepsal pár řádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Komunista Luzar se v ČT střetl s Kalouskem: Novičok? Ve Sněmovně by se odehrála jen politická deklarace útočící na prezidenta
Ještě v úterý dopoledne to vypadalo, že hlavním bodem dnešního jednání Sněmovny bude kauza novičok, konkrétně výroky prezidenta Miloše Zemana o výrobě a skladování této jedovaté látky v Česku. Ale nestalo se tak, jelikož komunisté navrhli tento bod vyřadit. Přidali se k nim i členové hnutí ANO, SPD a jediný člen ČSSD Jaroslav Foldyna. Podle opozice se tak ukázala skutečná koalice – tedy bez sociální demokracie. V duelu k tomuto tématu se v pořadu Události, komentáře proti sobě postavili Miroslav Kalousek (TOP 09) a Leo Luzar (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Naštvaný poslanec: 30 tisíc za to mám! To je nějaká zlodějna? Ať si to jde dělat někdo jiný
Z PROFILŮ Poslanec hnutí SPD Tomia Okamury Lubomír Volný usedl k počítači a odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné vyložil svůj vztah k EU a konstatoval, že žijeme „v politicky zkorumpované době“. Tato slova použil v souvislosti se Zdeňkem Bakalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Vzpomínky na Večerníček
Aniž bych na tom měl zásluhu, narodil jsem se 16. dubna 1964, a má generace má věk Večerníčku. Tento nekonečný „seriál“ vzbuzuje nostalgii, ačkoli samozřejmě ne v každém, a snad zaslouží ještě jednu subjektivní vzpomínku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka dostal v Maďarsku vysoké státní vyznamenání
Maďarský prezident János Áder dnes udělil kardinálovi Dominiku Dukovi vysoké státní vyznamenání Střední kříž s hvězdou řádu za zásluhy Maďarska. Významné ocenění arcibiskupovi pražskému a primasi českému osobně předal v budově maďarského parlamentu v Budapešti, informoval server listu Magyar Idők, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Proč mají komunisti takovou podporu? Mladý lidovec ličí překvapení studentů. Němcová má pravdu
ROZHOVOR „Jak vojenská, tak civilní zpravodajská služba informovala, že Česko se na výrobě látky, jež byla použita ke spáchání atentátu na bývalého ruského agenta, nepodílelo. Jediný, kdo tvrdí bez důkazů opak, je prezident,“ říká mladý lidovec Šimon Heller. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o prezidentovi a kauze novičok, ale například i o budoucí vládě. Jako pedagog také prozradil, jak současnou politickou situaci vnímají jeho studenti. „Studenti se diví, jak je možné, že se prezidentem stal Zeman. Jak je možné, že komunisté mají stále takovou podporu,“ říká Šimon Heller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na Úřadě vlády ČR byly uděleny Ceny Bezpečnostní rady státu pro rok 2018
23. května 2018 předal místopředseda vlády a Bezpečnostní rady státu a zároveň ministr zahraničních věcí Martin Stropnický ve Strakově akademii ceny Bezpečnostní rady státu za přínos v oblasti bezpečnostní politiky ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MPO a ČOI: Nabídky aukcí energií – novodobý trik „šmejdů“
Česká obchodní inspekce zaznamenává v posledních měsících zvýšený počet podání na energetické aukce a podobné smlouvy, na základě kterých jim má být zprostředkován výhodnější dodavatel elektřiny či plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Spouštíme Velký právní úklid. V první vlně rušíme 63 vyhaslých norem
Občanští demokraté dnes oznámili, že spouštějí dlouhodobý projekt s názvem „Velký právní úklid“ a předkládají první návrhy na zrušení nepotřebné součásti českého právního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr: Babiš ČSSD zničí
Šéfredaktor serveru Forum24.cz předpovídá ČSSD chmurnou budoucnost. Stranu prý nezachrání ani to, že se dnes předseda ČSSD údajně plazí po kolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Žvanivý slimejš. Idioti, chudáčkové. Miloš Zeman vyplísnil české novináře, jako ještě nikdy
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil s úvodním projevem na Žofínském fóru. Mluvil o aktivním občanství, ale nezapomněl na „tuneláře“ Zdeňka Bakalu a „užvaněné“ politické komentátory. Snažím se snížit rozdíl mezi ovládajícími a ovládanými, řekl prezident. Trvá na tom, že premiérem jmenuje Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Naprosté lži a nesmysly, kvóty jsem nepodpořil, píše členům ČSSD Poche. Nesmí do vlády, opakuje Hrad
Za naprosto zásadní považuje možný budoucí šéf diplomacie pevné zakotvení v jádru Evropské unie a v Severoatlantické alianci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Trump, Putin, Merkelová? Ne, Češi věří nejvíc Zemanovi
Pro Čechy je mezi osobnostmi světové politiky nejdůvěryhodnější prezident Miloš Zeman, za ním skončili slovenský protějšek Andrej Kiska a hlava francouzského státu Emmanuel Macron. V dubnovém průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) však ani tito politici nezískali důvěru nadpoloviční většiny respondentů. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Spokojenost se členstvím v EU podle Eurobarometru stoupá. Ale ti Češi...
Spokojenost obyvatel zemí Evropské unie s členstvím v EU roste, v aktuálním průzkumu Eurobarometr ji dalo najevo 60 procent lidí. Podíl těch, kteří považují členství své země za prospěšné, překročil dvě třetiny a je nejvyšší od roku 1983, kdy se podobný průzkum konal poprvé, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Českem opět projede americký vojenský konvoj. Chce „demonstrovat soudržnost transatlantické vazby“
Českem příští týden projede konvoj americké armády, který z Německa zamíří přes Polsko na cvičení do Pobaltí. Celkem se přes ČR přesune asi 400 vozidel a 1000 vojáků. ČTK to dnes sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. Američtí vojáci projedou Českou republikou ve dvou skupinách, každá z nich pak bude rozdělena kvůli plynulosti dopravy do menších skupin. Přesun je naplánován na 29. května až 1. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek dostal vzkaz: Pojďme se sejít...
Je to právě rok, co byl Jiří Kajínek propuštěn z rýnovické věznice. A za ten rok toho stihl skutečně hodně. Mimo jiné se zkontaktoval s osobou, která je prezentována jako jeho „největší nepřítel“. Nyní mu nabídl, že se spolu mohou sejít beze zbraní…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Konec legrace: Trumpovo „nové koště“ začalo mést. Válka?
Nový americký ministr zahraničí Mike Pompeo se úřadu ujal s pořádným zápalem. Rétorika USA vůči Íránu hodně přitvrdila. Prý půjde o nejsilnější sankce v dějinách. Pompeovy požadavky spíše než mírovou snahu připomínají plíživou cestu k válce. Írán provádí teroristické útoky v Evropě, řekl Pompeo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lže se, lže se, lže se... Tereza Spencerová má naléhavé zprávy z posledních dnů
Západní politici jsou ve svých tvrzeních o nebezpečích číhajících ve světě stále zoufalejší. A jejich čeští kolegové se přidávají a uchylují se k šílenostem, jako je sněmovní hlasování o tom, že se nestala věc, která se prokazatelně stala, a že prezident Zeman lhal, když o této věci hovořil. Komentátorka a znalkyně světového dění Tereza Spencerová našla během jediného půldne hned tři důkazy, k čemu se tito politici v zoufalství uchylují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Politika tlustého klacku
Nový ministr zahraničních věcí USA, Mike Pompeo, v pondělí perlil. V zásadním rozporu s politickou pozicí svých nejbližších spojenců – Velké Británie, Německa, Francie a Evropské unie – dštil síru na režim íránských ajatolláhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Žijeme v policejním státě
Dopis předsedovi Poslanecké sněmovny. Hnutí ANO by mělo oslovit ODS nebo Piráty dříve, než dojde k novým parlamentním volbám. Navržené úpravy právních předpisů by se mohly stát svorníkem pro budoucí vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Přístup k informacím by měl mít i správce tuzemský
Parlament ČR schválil novelu daňového řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Cookies a GDPR
Na základě četných dotazů veřejnosti předkládá ÚOOÚ k veřejné diskusi doporučení, jak přistupovat ke cookies v nadcházejícím období, kdy bude účinné obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), avšak nebude ještě finálně schválené nařízení o ePrivacy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ministr ví nejlépe, jak jeho přímí podřízení pracují
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pozor, s migrací je to trochu jinak. Nové informace o chystané vládě Itálie
V Itálii se formuje nová vláda. Pokud se příští vládní stranou stane Hnutí pěti hvězd, máme se prý na co těšit. Nová vláda by mohla požadovat přijetí uprchlických kvót v celé EU, přijetí takřka všech migrantů, kteří přijedou k italským břehům, a rozvolnění fiskálních pravidel. Na sociálních sítích před tímto hnutím Evropu varuje blogerka Lucie Sulovská. A nejen ona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vodička (ČSSD): Do vlády – hlídat demokracii
V rozhodování, zda jít do vlády či do opozice, je přehršle dobrých a přesvědčivých argumentů pro obě cesty. Ale hlavní argument je tento: v současné mocenské a institucionální konstelaci je naléhavě potřebné, udělat vše pro zachování české demokracie. Učinit vše pro to, aby policie mohla zcela nezávisle vyšetřovat i brizantní a explozívní kauzy některých špičkových politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 23. května 2018 tři zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skandál v Německu. Přijímání běženců prý bylo zkorumpované, azyl mohl dostat téměř kdokoliv
Německými Brémami před pár dny otřásl skandál. Ukázalo se, že někteří pracovníci pobočky Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) poskytovali uprchlíkům azyl za úplatu, bez jejich patřičného prověření. Zpravodajství televize Prima tvrdí, že se skandál dál rozrůstá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Základna Bondsteel podmiňuje nezávislost Kosova?
Ví se, že Slovensko pro své vnitropolitické problémy s maďarskou menšinou neuznalo Kosovo a v této své politice podporující Srbsko nadále pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Nádražní budova v Příbrami prošla zásadní modernizací
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila před několika týdny rekonstrukci příbramské nádražní budovy. Oprava objektu probíhala od září loňského roku do letošního dubna. Za přibližně 8,9 milionu Kč ji realizovala společnost STAV – TECH – CAR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Sněmovna rozhodla ve prospěch dalšího znečišťování ovzduší v zemi
Výsledek dnešního hlasování tak jednoznačně ukázal, že řadě poslancům jde více než o zdraví občanů o zisky uhelných elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zvrat: Robert Fico nemá trumf, ale mega-trumf. Kiska díky tomu může nadobro skončit v politice
Na Slovensku se skutečně dějí věcí. Nejaktuálnější výzkum preferencí, který realizovala společnost AKO, opětovně postavil na první místo vládní SMER. To i přes skutečnost, že Robert Fico kvůli vraždě novináře Kuciaka opustil post premiéra. To učinila i jeho pravá ruka Robert Kaliňák - bývalý ministr vnitra Ficovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rána pro ČSSD: Jestli nepůjdete do vlády, odeženeme vám voliče, hrozí odbory
Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do připravované vlády s ANO. Uvedl to dnes šéf zemědělských odborářů Bohumír Dufek. Pod tiskové prohlášení se podepsal jako předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR. Organizace sdružuje 35.000 členů. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman jmenuje Babiše premiérem bez ohledu na výsledek referenda ČSSD
Prezident trvá na tom, že předčasné volby jsou urážkou voličů a ukázkou neschopnosti politiků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Zeman: Babiše jmenuji premiérem, ať referendum v ČSSD dopadne jakkoliv
Prezident Miloš Zeman vystoupil na Žofínském fóru. A uklidnil Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sranda ze Zemana. A FOTO. Piráti mají dobrou náladu
Poslanci Pirátů by rádi prolomili absolutní zákaz pití alkoholu pro vodáky. Aby svou myšlenku zpopularizovali, vypůjčili si jednu notoricky známou fotku prezidenta Miloše Zemana na člunu. A doprovodili ji zajímavým textem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Steve Bannon: Rusko není vaším největším nepřítelem! Sýrie se rozpadla pod vlivem EU. Pracující žijí od výplaty k výplatě
REPORTÁŽ Bývalý výkonný předseda zpravodajského portálu Breitbart News a bývalý hlavní poradce Donalda Trumpa Stephen Bannon se v úterý 22. května v prostorách žofínského paláce střetl se svým názorovým odpůrcem, komentátorem, právníkem a bývalým zvláštním poradcem Billa Clintona Lanny Davisem. Oba „spíkry“ do Prahy přivedla iniciativa zbrojařské skupiny Czechoslovak Group podnikatele Jaroslava Strnada. A byla to divoká verbální bitva. Především Bannon, známý svými krajně konzervativními názory, se na Žofíně rozjel. Kritizoval globalisty, poreferoval o skutečné životní úrovni obyvatel Spojených států a ostře se navezl zejména do Trumpovy někdejší protikandidátky na křeslo prezidenta Spojených států Hillary Clintonové. Ostrých slov nezůstaly ušetřeny ani evropské státy pro svou pasivitu při vlastní obraně a přílišné spoléhání na USA nebo německá kancléřka Angela Merkelová, kterou pro její „pozvání“ uprchlíků a migrantů Bannon označil za „destruktivní“ političku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vyhlásil termín voleb
Prezident republiky Miloš Zeman vyhlásil volby do jedné třetiny Senátu Parlamentu České republiky a stanovil dny jejich konání na pátek 5. října a sobotu 6. října 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tohle nevypadá dobře. Bosenské Sarajevo je prý zaplaveno migranty
Podle informací rakouského deníku Kronen Zeitung může Evropa v příštích týdnech čelit další migrační vlně. Už nyní prý migranti zaplavují jihovýchodní Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hayato Okamura, „senátor“ KDU-ČSL: Když jeden pán viděl jméno Okamura, roztrhal mou vizitku. Pak se mi omluvil
Předseda KDU-ČSL představil lidoveckého kandidáta na senátora za Prahu 8 v podzimních volbách. Bude jím Hayato Okamura, bratr předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Tlumočník a překladatel Hayato Okamura loni za lidovce kandidoval do Parlamentu, ale nebyl zvolen. Hayato se v Senátu chce zasadit o demokracii a proevropskou orientaci Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Senátu může opět usednout Okamura. Ale ten lidovecký, Hayato
Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru, bratra předsedy SPD Tomia Okamury. ČTK to dnes řekla mluvčí KDU-ČSL Denisa Morgensteinová. Hayato Okamura se ke své kandidatuře vyjádří dopoledne na tiskové konferenci společně s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman necouvne. Nepřítel Izraele ministrem zahraničí nebude, zahřmělo z Hradu
Nominace na možné budoucí ministry za ČSSD se nejspíš nakonec měnit budou. Aspoň v jednom případě. Prezident Zeman totiž evidentně neustoupí ani o milimetr a Miroslava Pocheho na ministerstvo zahraničí nikdy nejmenuje. Kromě migrace má ještě vážnější důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Už ne na Západ? U Jaromíra Soukupa padla vážná slova o orientaci Česka
Včerejší Aréna Jaromíra Soukupa se točila především okolo vyjednávání o vládě. Pozvání do pořadu přijal šéf Sněmovny a místopředseda ANO Radek Vondráček, předseda poslaneckého klubu ČSSD a zároveň člen vyjednávacího týmu Jan Chvojka, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a také místopředsedkyně poslaneckého klubu KSČM Hana Aulická. Proč nejsou dostupné byty? A co vadí komunistům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Dvě dilemata aneb co Kalousek a další „chlapáci“ nepochopili
Už jsme si zvykli, že indoktrinovaný pan Kalousek vždy, když se mu to hodí do jeho portfeje, vyvolá dusno, zmatek a pracovní chaos tedy, že přijde s nějakou velkorysou a politicky veledůležitou „ideou“, či spíše ptákovinou, která v jednání sněmovny vyvolá velkou, planou, bezpředmětnou a nicneříkající diskusi, aby nakonec diskuse skončila tam kde začala, navíc s naprosto negativním výsledkem a značně promrhaným (drahocenným) časem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sněmovna dnes bude projednávat zvýhodnění biopaliv
Poslanci dnes projednají zvýhodnění přimíchávání biopaliv z použitých tuků do pohonných hmot a změnu pravidel pro výpočet náhrady za ztrátu výdělku v zákoníku práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Zrádný Facebook Reného Fraňka z ODS
ODS je stranou „tolerantní a moudrou“, nejen modrou. Vládnoucí ODS se v minulých letech o občany a stát postarala tak, že náprava bude trvat dlouhé roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Po slovech Lídy Rakušanové přišla sprška slov o Benešových dekretech. Jsou to vážné věty
ANKETA Nemůžeme měnit historii. Tak o Benešových dekretech svorně mluví čeští zákonodárci napříč politickým spektrem, ale také odborníci. Diskusi k dokumentům vydaným Edvardem Benešem po druhé světové válce znovu otevřel 69. sudetoněmecký sjezd v Augsburgu. Spisovatelka, komentátorka Českého rozhlasu a dlouholetá bývalá hvězda Rádia Svobodná Evropa Lída Rakušanová Benešovy dekrety označila za nebezpečný troud schopný způsobit v rukou populistických nacionalistů požár.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tak žádný šéf ČEZu, jak psaly noviny: Zeman prostě jmenuje Babiše. Tak pozor, pane prezidente, zaznělo
Prezident republiky Miloš Zeman prohlásil, že bez ohledu na to, jak dopadne vnitrostranické referendum v ČSSD o účasti strany ve vládě, jmenuje předsedu hnutí Andreje Babiše podruhé premiérem. K věci se vyjádřilo několik politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Jsem měla pocit, že zde spíš mluvil zástupce Svazu průmyslu a dopravy než poslankyně Fialová
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Promyslete si, zda potřebujeme mít v zákoně možnost vniknout bez dovolení do domova občana
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Novičok, předčasné volby, zákaz pití. Andrej Babiš chvátal, takže začal mluvit jasně a k věci
Premiér Andrej Babiš vystoupil spolu se svými ministry Jaroslavou Němcovou a Robertem Plagou na tiskové konferenci po jednání vlády. Zatímco za minulých premiérů na toto shrnutí vládního rokování obvykle došlo až po poledni, Babišova vláda obvykle jedná brzo ráno, takže novináři byli o výsledcích zpraveni už před devátou hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Marx a naše politické rozcestí
200 let od narození Karla Marxe bylo i podnětem sobotní konference v Praze. Na tucet okresních výborů KSČM ji, spolu s dalšími levicovými subjekty, uspořádaly pod názvem „Marx k dnešku“. Vyprovokoval mne k troufalému kousku. Vzal jsem si slovo na téma, jak by se k rozcestí české levice postavil ten, koho má za mozek druhého tisíciletí i britská BBC. Byly to poznámky spatra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Sociální demokracie – receptář nejen pro podnikavé
Na českém koaličním vyjednávání či vnitrostranickém referendu ČSSD vidíme věrohodnost věkovitého pořekadla, že když dva dělají totéž, není to totéž. Česká strana sociálně demokratická rokováním o vládní odpovědnosti přízeň voličů ztrácí (má-li ještě co), kdežto dravčí hnutí ANO 2011 získává. Bohatne. Jako by už takhle nemělo dost…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Plán Pirátů proti hromadění úvazků politiků je ohrožen, vládě bylo doporučeno negativní stanovisko
Vláda na svém zasedání dne 23. května 2018 projedná návrh Pirátů směřující k omezení současné praxe kumulace platů politiků za výkon několika veřejných funkcí na plný úvazek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Proč chce stát zrušit matriky?
Ministerstvo vnitra se asi zbláznilo. Je pro mne absolutně nepřijatelné, aby stát rušil matriky na malých obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VLS navýšily zisk před zdaněním na 443 milionů
Vojenské lesy a statky ČR opět hlásí navýšení zisku. Z auditované účetní závěrky za rok 2017 vyplývá, že státní lesnický podnik v uplynulém období hospodařil s hrubým ziskem před zdaněním (EBT) ve výši 443 milionů korun oproti 416 milionům korun v roce 2016. Tato čísla projednala na dnešním jednání dozorčí rada podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Advokát Sokol: Čapí hnízdo? Podivné. Pane Babiši, mám doporučení
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Tím, že trestně stíhaný Andrej Babiš nerezignuje z funkce premiéra, byla podle renomovaného advokáta Tomáše Sokola nastavena laťka, protože každý politik nebo člen představenstva nějaké firmy si řekne, proč by měl rezignovat, když bude trestně stíhán, když premiér nerezignuje. „Ono je to pro toho politika také obrovské riziko, protože teď je inženýr Babiš na vrcholu svých politických možností, ale jak všichni víme, pobyt na vrcholu netrvá dlouho, pak přichází sestup,“ prohlásil obhájce. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomněl i na dobu, kdy jako městský prokurátor navrhoval zrušení komunistické strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
KSČM odmítá dehonestaci prezidenta
zdroj: www.halonoviny.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:31, zobrazit podobné
Červíček chce do Senátu. Bývalý policejní prezident půjde za ODS proti Bělobrádkovi
Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident a první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček (46). Jeho kandidaturu dnes schválil sněm volitelů Oblastního sdružení ODS Náchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hamáček a Zimola přesvědčují straníky o vládě dopisem. Poslali ho poštou, vyšel na statisíce
Mluvčí ČSSD nechtěl komentovat, kolik strana za dopis straníkům utratila. Celkové náklady na referendum sociální demokraté zveřejní až následně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:36, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Naše typická hospoda není cukrárna ani kavárna
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum vystavuje nejlepší fotografie přírody
Národní zemědělské muzeum se v roce 2018 stalo partnerem kategorie Zemědělství a venkov v soutěži Czech Nature Photo. V hlavní výstavní budově v Praze představí 30. května téměř sto nominovaných i vítězných fotografií. Pro mimopražské návštěvníky nachystalo muzeum putovní venkovní výstavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Onderka (ČSSD): Bojujme s kouřením, ale nebojujme s kuřáky!
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří školní plavání i od září
MŠMT pokračuje v podpoře výuky plavání na školách, i v příštím školním roce uhradí žákům cestovné do bazénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FN Brno: 2. sympozium neintubační hrudní chirurgie (NITS)
Ve dnech 15. a 16. května 2018 se v Univerzitním kampusu Masarykovy univerzity v Brně uskutečnilo 2. sympozium NITS – neintubační hrudní chirurgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf praktických lékařů: Mladým se nechce na venkov. Musíme místa dotovat jako v Bavorsku
Nedostatek lékařů jako varovné znamení českého zdravotnictví. Podle české lékařské komory chybějí lékaři nejen v nemocnicích, ale také v ordinacích praktických lékařů. Část jich totiž odchází do důchodu a chybějí náhrady. O problematice v pořadu Interview na ČT24 blíže hovořil Petr Šonka, předseda Sdružení praktických lékařů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MŠMT připravilo školy na změny ohledně GDPR
Už tento pátek 25. května začne platit takzvané nařízení GDPR. Jde o obecné evropské nařízení o ochraně osobních údajů. MŠMT pro školy s dostatečným předstihem připravilo semináře ve všech krajích, metodiku a stručný návod, jak změny v ochraně osobních údajů zakomponovat do vnitřních pravidel a chodu školy. Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se GDPR ve školství najdou zájemci také na webu MŠMT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Ruskem straší podplacení dementi. Svazáci, na vaše žvanění jsem už starej a nerudnej. Pehe se těší, až odejdou staří? Ať jde sám příkladem
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Signatář Charty 77, bývalý zpravodajec BIS, spolupracovník LN a bezpečnostní expert Jan Schneider pro ParlamentníListy.cz obsáhle hodnotí současný politický vývoj na domácí i zahraniční scéně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Za KDU-ČSL bude do Senátu kandidovat Hayato Okamura
Hayato Okamura bude za KDU-ČSL kandidovat v podzimních volbách do Senátu. Konkrétně bude bojovat o senátorské místo v Praze 8. Jako kandidáta Okamuru schválil celostátní výbor KDU-ČSL, novinářům ho dnes oficiálně představil předseda strany Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Řezník: Karel Marx opět v Trevíru
ČT 24 pohotově informovala diváky: „V Trevíru právě odhalili kontroverzní sochu Karla Marxe v nadživotní velikosti.“ Nemělo by být spíše .... sochu kontroverzního Marxe ... ? Ale proč by jednomu významnému jedinci, který zanechal hlubokou brázdu v dějinách světa, neměly být vztyčovány sochy, aby se na něj nezapomnělo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPOZ): Za chvíli bude třeba mít forenzní všechno
Existují oblíbené příklady podvodů s ekonomickými daty či statistikami, které vedly k problémům. Jedním z těch všeobecně známých je kreativní přístup Řecka k výsledkům vlastní země před vstupem do eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Retenční vodní nádrž opravily na jihu Čech Lesy ČR
Celkovou rekonstrukci umělé vodní nádrže Kapelunk v lesích Novohradských hor na jihu Čech provedl podnik Lesy ČR. Na stavbu za 3,9 milionů korun bez DPH podnik čerpal dotaci z Ministerstva zemědělství. Nádrž je nyní napuštěná a pojme až stoletou vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nedomyšlená defenestrace, která nás uvrhla do války. A nelze vyloučit, že se k ní pánové rozhodli pod vlivem vína, připouští spisovatel Zdeněk Čech
ČESKÉ OSMIČKY Dva královští místodržící byli vyhozeni z okna. Dole si dost natloukli, nicméně přežili. To byl výsledek zpackané třetí pražské defenestrace dne 23. května 1618. Následné události udělaly ze země bojiště a obestřely ji beznadějí. Pro ParlamentníListy.cz líčí tuto kapitolu našich dějin historický publicista Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nálada v eurozóně na 15 měsíčních minimech, je čeho se bát?
Index PMI v eurozóně klesl na nejnižší úrovně od konce roku 2016. Klesala jak výroba, tak nové objednávky a podniky vidí v průměru hůře i výhled na nejbližší měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Setkání předsedů státních rezerv ČR a SR na veletrhu IDEB 2018 v Bratislavě
Ve dnech 16. - 18. 5. se konal v Bratislavě veletrh vojenské a bezpečnostní techniky IDEB 2018. Předseda SSHR ČR Pavel Švagr a jeho slovenský protějšek Kajetán Kičura si zde prohlédli nové výrobky a debatovali s výrobci o nových trendech v bezpečnostních strategiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Felcman (Zelení): Úředníci i politici v kauze domu na Papírovém náměstí lhali
Klíčové pro posouzení role jednotlivých aktérů je, zda bylo nutné respektovat původní územní rozhodnutí o umístění domu z roku 2009. Právní předpisy jasně tvrdí, že nikoliv. Úředníci a primátor ovšem o této záležitosti úmyslně lhali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svobodní: Den daňové svobody - Vypustili jsme daně do luftu
V Praze, Brně i na jiných místech si Svobodní připomněli Den daňové svobody. Den, kdy pomyslně přestáváme pracovat na stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy se zapojilo do cvičení Povodeň 2018
Ve dnech 16. – 18. května 2018 proběhlo krajské cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení s názvem „Povodeň 2018“. Do cvičení se s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje zapojilo Povodí Moravy společně s Krajským úřadem Olomouckého kraje, Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje, Českým hydrometeorologickým ústavem, Městským úřadem Zábřeh, Městským úřadem Mohelnice a Městským úřadem Litovel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Podpořili jsme mimořádnou schůzi k novičoku
Považujeme za velmi nešťastné, že na jednání Sněmovny nebylo schváleno zařazení bodu, který se týkal novičoku. Není možné přehlížet to, že prezident republiky a předseda vlády si vykládají zprávu tajných služeb po svém – o tom je KDU-ČSL přesvědčena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ťok nechce rušit nulovou toleranci alkoholu, a to ani u vodáků
Vláda nepodpořila návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci oznámil, že kabinet připraví vlastní novelu zákona, která umožní konzumaci alkoholu v rozumné míře pro vodáky, cyklisty nebo lyžaře. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před jednáním vlády řekl, že nechce rušit nulovou toleranci nikde v dopravě. Navíc se podle něho ukázalo, že vodáci „dělají problém“. O návrhů Pirátů bude rozhodovat Sněmovna, píše ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vydírání přepravní společnosti
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV se od března roku 2017 zabývali případem vydírání a šíření poplašné zprávy, jehož obětí se stala tuzemská soukromá společnost podnikající v oblasti dopravy a přepravy osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Divadelní establishment a hanobení Krista
V Brně bude 26. 5. 2018 uvedena v divadle Husa na provázku hra Naše násilí a vaše násilí, ve které Kristus znásilňuje muslimku. Tvůrci obdobných her urážejících náboženské cítění věřících se často tváří jako bojovníci proti zkostnatělým názorům a establishmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Někdejší vlivný evropský politik naložil Trumpovi. Odstoupení od íránské jaderné dohody je prý katastrofa
Někdejší německý ministr zahraničí Joschka Fischer se obává válečného konfliktu s Íránem a vyčítá Donaldu Trumpovi, že odstoupil od jaderné dohody. Americký prezident podle jeho názoru ničí světový řád, který vybudovali jeho předchůdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Na regeneraci brownfieldů ve veřejném vlastnictví dá stát letos 180 milionů korun
O podporu z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů mohou obce, města a kraje žádat u agentury CzechInvest do 10. srpna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fialová (ANO): Byla jsem nařčena, že jsem spolupracovala s MŽP, mně osobně to přijde logické
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o ochraně ovzduší
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Mění se postoje občanů k zaměstnávání cizinců u nás, veřejnost je méně často vidí jako konkurenci
Tři pětiny Čechů (63 %) se domnívají, že v naší zemi pracuje příliš mnoho cizinců. Polovina občanů (49 %) si myslí, že zaměstnávání cizinců připravuje naše lidi o práci. Nadpoloviční většina (55 %) veřejnosti ale souhlasí s tím, že v některých profesích jsou cizinci jediným řešením nedostatku pracovních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu obchvatu Frýdku-Místku a připojení dálnice D56 na D48
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v úterý 22. května výstavbu první etapy obchvatu Frýdku-Místku a připojení dálnice D56 na D48.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Dramatický růst cen pohonných hmot v ČR pokračuje
Komentář k aktuálnímu vývoji ceny pohonných hmot. Jak benzín, tak nafta včera v ČR zdražily na několikaletá maxima, zatímco cena ropy včera vzrostla taktéž na maximum za posledních několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Den daňové svobody o týden dříve - přesto na stát pracujeme stále zbytečně dlouho
Od úterního dne tak přestáváme vydělávat na výdaje státu a daňoví poplatníci začínají vydělávat pro sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park je pilotním územím pro Green List Mezinárodní unie ochrany přírody
Krkonošský národní park byl vybrán jako jedno z dvaceti pilotních území v EU pro ověření kritérií k zařazení na tzv. "Green List of Protected Areas" neboli "Zelený seznam chráněných území".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Turecký prezident Erdogan je cynik a nemístně provokuje
Komentář na prohlášení tureckého prezidenta Erdogana na summitu Organizace islámské spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda schválila nové ocenění ministra školství pro úspěšné sportovce
Vláda dnes schválila novelu o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která rozšířila možnost odměňování sportovců za mimořádné výkony na olympijských a paralympijských hrách. Sportovce bude za vynikající reprezentaci České republiky nově odměňovat přímo MŠMT, dosud tyto odměny rozděloval Český olympijský výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, oni se neintegrují. Británie, Německo... Krajan, který raději utekl na Šumavu, předkládá zkušenosti s migranty
ROZHOVOR „Kam sunou Evropu ona bezzubá rozhodnutí a ona nadějná a líbivá vyhlášení, deklarace, summity a různá nařízení státům od evropských komisařů? Otázka je, zda je správné a čestné, aby ti, kteří zapálili stoh, ještě přibíhali hasit a přilévali na něj benzín,“ říká Václav Řehák, který se kvůli situaci kolem migrace vrátil z Velké Británie na Šumavu, respektive na její německou část, díky čemuž se pohybuje jak v Česku, tak ve Spolkové republice. Podle něj lidé dobře vědí, kdo onen stoh zapálil. Slova o tom, že my máme povinnosti a migranti mají práva, považuje za hloupá, obehraná a nejen pošetilá, ale doslova pitomá a nebezpečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nacher ke své kandidatuře: Být primátorem v hlavním městě v Praze znamená být za všechno zopodvědný i za to, co člověk reálně ovlivnit nemůže
Krajský sněm potvrdil v čele pražské kandidátky ANO poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera. Jaké má pocity z možného primátorství, prozradil v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro internetovou televizi XTV.cz. „Je to nevděčné a sám sobě se divím, ale v důchodu si nechci říkat, že jsem něco nezkusil,“ uvedl poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na hlavním náměstí v Berlíně mají problémy s mladými uprchlíky z Afriky. Létají tam láhve, vytahují se nože...
Liberální přistěhovalecká politika s sebou vedle radosti z multikulturalismu přináší i své temné stránky. Pro německý magazín Focus o nich hovoří policista, který působí v oblasti náměstí Alexanderplatz v Berlíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrozí odvolání Donalda J. Trumpa? Situace je vážná
Vlivný demokratický kongresman Al Green z Texasu se rozhovořil o možné neblahé budoucnosti pro amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pokud se republikáni nevzchopí, Trumpovi hrozí zcela reálně odvolání z funkce prezidenta. O všem se má rozhodnout už v listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Kamenická dílna přispěla k obnově unikátního portálu na zřícenině Zvířetice
Kamenická dílna zaměřená na restaurování a záchranu gotického portálku pokračuje na Zvířeticích příští víkend 24. a 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD hlasovala o vládě na radnici, schovala to za „jednání klubu“. Členové tam jen proběhli, vysvětluje předseda
Sociální demokracie spustila vnitrostranické referendum o vstupu do Babišovy vlády a hned je s tím problém. Některé organizace totiž využívají ke shromáždění členstva k hlasování prostory radnic, kde se podílejí na vládě. Za využití komunálních prostor k vnitrostranické akci přitom neplatili žádný pronájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza Opencard jde před Nejvyšší soud. Odsouzení se dovolávají už podruhé
Nejvyšší soud dnes veřejně projedná dovolání dvou odsouzených z kauzy opencard, bývalých manažerů pražského dopravního podniku Tomáše Petany a Jana Suntycha. Dostali podmínky za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Máte, co jste chtěli, tak si nestěžujte
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zásadní chyba je, že na Hradě není tady Pavel. Prezidentský kandidát Fischer s lidoveckými europoslanci vyrazili „do terénu“ vysvětlovat výhody EU
REPORTÁŽ „Problémem Evropy je, že nedokáže vynutit právo. Aby do budoucna nenarůstal euroskepticismus, měli bychom umět vracet ty lidi, co nedostanou azyl, do vlasti včetně všech odvolání do šesti týdnů. Slušně poděkovat za návštěvu a adios domů. To jsme příliš nedokázali,“ uvedl na debatě v Liberci europoslanec Tomáš Zdechovský. Spolu s přítomnou europoslankyní Michaelou Šojdrovou se vymezili proti Istanbulské úmluvě. „Já si myslím, že jsou dvě pohlaví. Tři sta sedmdesát šest pohlaví prostě nerozlišuji. Nemůžeme z minoritního názoru udělat majoritní,“ vysvětlil. Pavel Fischer zase objasnil, proč by teď nebylo vhodné vstupovat do eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: V mezinárodní soutěži zvítězili žáci z Vysokého nad Jizerou
OPRAVÁŘ JUNIOR 2018 je mezinárodní soutěž pro žáky lesnických učebních oborů. Finále 5. ročníku se konalo ve dnech 16. – 17. května na Integrované střední škole (ISŠ) ve Vysokém nad Jizerou. Unikátní soutěže se zúčastnily tři týmy z České republiky a jeden ze Slovenska. První místo v soutěži jednotlivců i družstev obsadili žáci z pořádající školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Proč by měla ČSSD podporovat družstva
V Senátu proběhla další z odborných konferencí o družstevnictví s bohatou účastí družstevníků, ale za nezájmu zákonodárců. Potom, co senátní předseda Milan Štěch úvodem pohovořil a odešel, zůstal v sále jen jeden pirát. Parlament dává přednost tanci na hrobech družstevního národního pokladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Obyvatelé Frýdku-Místku se dočkali zahájení výstavby obchvatu
Téměř šedesát tisíc obyvatel Frýdku – Místku se dočkalo zahájení nejpotřebnější místní dopravní stavby - obchvatu města a připojení dálnice D56 na D48.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Hliníkové grilovací nádobí škodí zdraví
Při grilování je zdravější steak, rybu či houby nevystavovat přímému ohni a používat vhodné nádoby. Neměly by však být hliníkové, protože se z nich do jídla uvolňují škodlivé látky. Upozornila na to německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Masarykovo zdymadlo Střekov v anketě 'České a slovenské stavby století'
Masarykovo zdymadlo Střekov bylo nominováno mezi 100 vybraných staveb v anketě, která si klade za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Výdaje spjaté s penzijním systémem stoupnou v roce 2070 na 10,9 procenta HDP
Komentář k dnešním doporučením Evropské komise na adresu ČR i k našemu plnění kritérií pro vstup do eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Návrh zákona by neměl jakkoliv narušovat stabilitu státní správy
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 5. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pan profesor a budoucí premiér Itálie má problémy. Něco na něj prasklo
Jmenování nové italské vlády se podle všeho blíží, ale vyhráno ještě Hnutí pěti hvězd a Liga severu nemají. Jimi navrhovaný kandidát na premiéra údajně lhal o svém vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Když mně byla zima... Pirátský poslanec plýtval naše peníze a utrhl si ostudu
Poslanec za Piráty Tomáš Vymazal se rozhodl využít svůj služební byt k těžbě kryptoměn. Jenže kvůli těžbě těchto virtuálních peněz spotřeboval v bytě tolik energie, že si toho nešlo nevšimnout. Lidé z Poslanecké sněmovny na něj proto uhodili. A vysvětlení? Výkonný počítač prý v zimě používal místo přímotopu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Starosta Prahy 15: Nechci dopustit, aby město vedli populisté, amatéři a zelení aktivisté
Jako první věc, kterou jsem po zvolení učinil, byla výměna klik na dveřích radnice, vzpomíná na své začátky starosta Milan Wenzl (ANO). V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil nejen uplynulé čtyři roky. Vyjádřil se ale také k řadě palčivých problémů Prahy 15. Prozradil nám, jaké jsou jeho politické ambice, a řeč přišla i na jeden z největších pražských požárů, který počátkem května zachvátil Hostivař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kánský: Před klíčovým rozhodováním
Sociální demokracie se nechtěně dostala do nezáviděníhodné situace. Po počáteční koalici všech stran proti vítězi voleb bylo zřejmé, že ustavení vlády bude obtížné. Čas postupně zjasnil pozice všech. Hrozily a vlastně dosud hrozí předčasné parlamentní volby. Dá se poměrně s jistotou usuzovat na obdobný výsledek jako na podzim minulého roku. Co by to komu přineslo, kromě prohloubení dna stranických pokladen a nechuti občanů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Na květen je sucho extrémní
Slabá zima v nížinách, podprůměrné srážky a teplý a suchý duben jsou příčinou současných projevů sucha, které by odpovídaly letním měsícům, ale na květen jsou extrémní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní podpořili iniciativu, která usiluje o žalobu kvůli nespravedlivým dotacím
Svobodní podporují otevřený dopis a iniciativu Libertariánského institutu, který upozorňuje na škodlivý vliv dotací v podnikatelském sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vzpomínka na statečnou Milenu Jesenskou
Děkuji České televize za včera na ČT2 odvysílaný hraný dokument Kolem Mileny Jesenské, který připomněl mimořádné životní osudy této odvážné ženy. Týrali ji komunisté, a nakonec zemřela v nacistickém koncentráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dvanáct imigrantů v ČR? Tak se někdy projděte kolem Václaváku, doporučuje poslanec SPD. Je jasné, že Dublin IV nejvíce zasáhne středoevropské státy...
ROZHOVOR „Jenom přes Turecko prošlo na území Evropské unie devětkrát více migrantů, než tomu bylo loni. Navíc se otevírá nová trasa přes Bosnu a Herzegovinu. Nemohu souhlasit s tím, že migrační proud skončil. Naopak,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda poslaneckého výboru pro obranu Radovan Vích (SPD). „Kdyby se migrace úplně zastavila, asi by se nepřipravoval Dublin IV., který bude o trvalém mechanismu přerozdělování ilegálních migrantů mezi členské státy Evropské unie,“ dodává. Vyjadřuje se i k mezinárodním misím, ministryni obrany Karle Šlechtové či kauze novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Vláda schválila projekt oslav 100 let československé státnosti a nový systém oceňování úspěšných pedagogů
Vláda Andreje Babiše na zasedání ve středu 23. května 2018 odsouhlasila projekt významných akcí na oslavu spojených s oslavami letošního jubilejního roku české státnosti Společné století a jmenovala Zdeňka Nováka jejich vládním koordinátorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump a Korea
Vrcholná schůzka USA a KLDR 12. června v Singapuru možná bude, možná nebude, a možná bude jen později. Jistější je fakt, že Dálný východ vycítil příležitost více prosazovat vlastní zájmy v příštím uspořádání regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist