Oficiální zpravodajská média

Totální skandál kolem hry s Ježíšem a muslimkou. Diváky a herce hlídala policie, Slušní lidé přerušili představení a vnikli na jeviště
Protesty, které začaly ve čtvrtek na festivalu Divadelní svět v Brně, kvůli hře „Prokletí“ v podání polského souboru Teatr Powszechny, pokračují. Tentokrát v brněnském divadle Husa na provázku, kde proto musela asistovat i policie, kvůli odpůrcům divadelní hry „Naše násilí a vaše násilí“, v níž dívák spatřuje i velmi kritizovanou scénu, jak Ježíš znásilňuje muslimku. Představení bylo přerušeno a musel být povolán policejní antikonflitní tým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš zavrhl euro. S korunou je prý spokojen
Premiér v demisi Andrej Babiš dnes na festivalu Re:publika v Brně uvedl, že český vstup do eurozóny a tedy přijetí společné evropské měny euro pro něj není prioritou a že je spokojen s českou korunou. Za blahodárné pro tuzemskou ekonomiku považuje intervence České národní banky. Babiš to řekl v moderované debatě s názvem „Jakou Evropskou unii chceme?“ Informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Prezident - Senát 69:10
Část senátorů vede bitvu s prezidentem republiky. Chtějí jej žalovat z velezrady. Podívejme se na tento souboj pohledem voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Michal Hašek před kamerou PL: Ano, to jméno slýchám napříč celou republikou...
Hostem pořadu Horké téma bude tentokrát Michal Hašek. Někdejší první místopředseda ČSSD a jihomoravský exhejtman patří k osobnostem sociální demokracie, které o sobě ve vnitrostranické diskusi po neúspěšných volbách dávají vědět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Konvoj americké armády projede přes Českou republiku na cvičení Saber Strike
Ve dnech 29. až 30. května 2018 a 31. května až 1. června 2018 se uskuteční přesuny amerických vojáků přes území České republiky v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž Aliance reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů: GDPR – posílení ochrany osobních údajů je tu
Pátečním dnem vstupuje v účinnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů známé také pod zkratkou GDPR. Nařízení přináší lepší a efektivnější ochranu osobních údajů občanů v celém prostoru EU. Na jeho plnění bude v České republice dohlížet Úřad pro ochranu osobních údajů, který zároveň v této oblasti neustále rozšiřuje svoji informační aktivitu pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová je v Číně. Usiluje o co největší obchodní sblížení
O setkání německé kancléřky Angely Merkelové s čínským premiérem informuje server CasopisArgument.cz. Merkelová podle serveru požaduje lepší přístup na trh pro německé firmy. A nevadí jí ani to, že Čína bude v Německu více investovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vykadit rakovinu? Společnost na to ještě není připravená. Pořad ČT byl zmanipulovaný, protestuje šéfka poradenského centra
Šéfka poradenského centra Aktip Jarmila Klímová se postavila proti snímku České televize Infiltrace: Obchod se zdravím. Tvrdí, že snímek veřejnoprávního média měl její kolegy jednozačně poškodit. „Jsou v něm lži a je zmanipulovaný,“ tvrdí pro server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Znovu je živo kolem státních vyznamenání. Nad jedním jménem zuří Jan Rejžek a Miroslav Kalousek
Udělení státního vyznamenání komunistickému spisovateli a básníkovi Karlu Sýsovi podpořila nejen hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a Piráti. Sýs se ke KSČM hlásí dosud, dokonce za tuto stranu kandidoval v minulosti i do Senátu. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pirát Pikal podpořil vyznamenání pro komunistického básníka, netušil prý, kdo to je. Posral jsem to, provedl stranickou sebekritiku
Komunistického básníka a spisovatele Karla Sýse, který je znám kontroverzními svými výroky ohledně listopadových událostí roku 1989, při páteční schůzi Sněmovny podpořila na udělení státního vyznamenání hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a překvapivě také Piráti. Místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal se poté na sociální sítí za jeho nominací omluvil s tím, že to prý byl omyl, kandidáta si nestihl prověřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Katolický bůh s Českou televizí
Veřejnoprávní televize nemá problém jen s podáním poctivého a věrohodného obrazu dějin nových a nejnovějších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří X. Doležal je znechucen: Moje babička volila lidi co měli školy, vzdělání a noblesu. Dnes se tleská těm, co močí v lese
Publicista Jiří X. Doležal se jednou podíval na pořad Štiky, který se věnuje rodině Štikových a Koktových. Především na příkladu podnikatelky Moniky Štikové publicista pochopil, jak je možné, že si český národ volí do politických funkcí takové typy jako jsou Miloš Zeman či Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ve Zlíně skončily volby, hledající náhradu za Čubu. Účast byla velmi nízká
V obvodu Zlín skončily doplňovací senátní volby, ve kterých lidé vybírali kandidáta za Františka Čubu (SPO), který rezignoval. Do finále se probojovala krajská radní Michaela Blahová (KDU-ČSL) a daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21). Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci KSČM chtějí zakázat reklamu na finanční půjčky
Od příštího roku by mohla z televizních obrazovek, z rozhlasového vysílání, z novin a časopisů i z internetu nebo z plakátů zmizet propagace bankovních a nebankovních půjček. V novele o regulaci reklamy navrhla zákaz šíření skupina komunistických poslanců. Za jeho porušení by hrozila podle předlohy až dvoumilionová sankce. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Kandidaturu Jiřího Paroubka za ČSSD do Senátu nepodporuji
Komentář na Facebooku ke kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Jak ponížit Rusko a přitom se nezesměšnit? No, těžko…
Evergreeny na téma zlý Putin, zaostalé Rusko, hloupí , ale věrolomní a zlí Rusové, zbývají snad jen tři . Neustále přiživované, trapně natírané aktualizačními barvičkami mainstreamu, do oblbnutí goebelsovsky vylévané v mysl diváka, posluchače či čtenáře. Směšné? Ano. Smutné? O to víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): A je jasné, kdo je kdo
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům hlasování Poslanecké sněmovny o návrhu, aby migrační a azylová politika zůstala v kompetenci ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zavítal jsem domů do jižních Čech a tam mi to vpálili natvrdo. Zimola se u Soukupa mimořádně upřímně rozpovídal o současném stavu ČSSD
Hostem v pořadu Duel Jaromíra Soukupa byl tentokrát první místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si ho pozval do diskusního pořadu vůbec poprvé. Řešily se takřka nulové úspory českých domácností i směšné platy učitelů. Zažije Jiří Paroubek politický comeback v barvách ČSSD?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
České sklo artefaktem
K oslavě 100. výročí vzniku samostatného Československa je 29. 5. 2018 na půdě Parlamentu ČR oficiálně předáván skleněný artefakt předsedovi Poslanecké sněmovny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Senátorem na Zlínsku byl zvolen Tomáš Goláň
Ve druhém kole doplňovacích senátních voleb v obvodu č. 78 Zlín uspěl Tomáš Goláň nominovaný uskupením SENÁTOR 21. Získal 5 991 hlasů, tj. 53,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Postoj KDU-ČSL k Istanbulské úmluvě
KDU-ČSL se vyjadřuje kriticky k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulská úmluva) již několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Duka přebíral v Budapešti státní vyznamenání: Země „Visegrádu“ už jednou společně ubránily křesťanství proti Turkům, připomněl
Kardinál Dominik Duka převzal v Maďarsku státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky Jánose Ádera. Nejvyšší představitel katolické církve v České republice za vyznamenání ze srdce poděkoval. A promluvil o potřebě bránit křesťanskou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šlendrián, jakému neuvěříte. Armáda za miliardy nakoupila pandury, teď je nemůže použít
Komunisty rozčiluje, že by vláda, kterou by z opozičních lavic měli podpořit, mohla poslat české vojáky na misi do Pobaltí. Poslanci KSČM to považují za zbytečné. Mají za to, že čeští vojáci by jen zvýšili napětí mezi NATO a Ruskem. Teď se zdá, že jisté napětí vyvolává cesta do Pobaltí i v samotné armádě. Raději se přesvědčte sami, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Čubu nahradí daňový poradce Goláň, senátorem bude do roku 2020
Volební účast v druhém kole dosáhla jen hodnoty 10,4 procenta.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Jan Klas se stal předsedou rady ředitelů CANSO
Na jednání v Bruselu byl do funkce předsedy rady ředitelů CANSO (Organizace poskytovatelů letových provozních služeb) v Evropě zvolen na dvouleté funkční období generální ředitel ŘLP ČR, s. p., Ing. Jan Klas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Národopisná slavnost v Kinského zahradě
O víkendu 26. a 27. května 2018 se koná XIX. Národopisná slavnost v Kinského zahradě, kulturní projekt jarní Prahy s tematikou tradiční lidové kultury a folkloru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak se dodnes ohýbá historie
K nedávnému 80. výročí květnové mobilizace se objevil článek Karla Pacnera „Udělali Němci z Čechů agresory? Částečná mobilizace z května 1938“. Nedá se říci, že autor článku v něm píše nepravdu, pouze vychází z historických publikací v Česku všeobecně známých. A to nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy představilo základní technické informace o významných připravovaných stavbách
Výstavba protipovodňové ochrany, rekonstrukce jezu, revitalizace vodních toků či inženýrsko-geodetické průzkumy, to vše jsou veřejné zakázky, které představil státní podnik Povodí Moravy v rámci prezentace významných stavebních a souvisejících veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Stará přátelství neruším
Možná ten pocit také znáte, se svými přáteli se nevidíte, jak je rok dlouhý, ale když se setkáte, téměř okamžitě jste spolu opět na stejné vlně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Proslov při převzetí vyznamenání v Maďarsku
Ve středu 23. května převzal Dominik Duka z rukou maďarského prezidenta Jánose Ádera vysoké státní vyznamenání Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Milane, nech toho. Bývalý předseda ČSSD odkryl důvody toho, co předseda Senátu předvádí v posledních dnech
Expředseda ČSSD a bývalý premiér Jiří Paroubek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz obul do předsedy Senátu Milana Štěcha. Podle jeho slov pořád proti někomu bojuje. „Ne tedy za něco, což by zejména měl, ale proti něčemu,“ uvedl Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Pořádek musí být
Ústavní soud rozhodl, že je možné pokutovat majitele auta za přestupek, aniž by se prokázalo, že ho skutečně řídil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paní Marksová rozjela neziskovku s odsouzeným podvodníkem. Zahučelo čtrnáct milionů
Dnešní vydání MF Dnes píše o neziskovce nazvané Místní sociální služby. Tato nezisková organizace, jejíž záměr zaštítila i Michaela Marksová (ČSSD), měla školit nezaměstnané jako pečovatele o staré a nemohoucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Venuše, ne Socha svobody
Zdá se, že v naší (české) zemi máme stále nějakou podivuhodnou tendenci držet se něčí pomyslné sukně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pane Ovčáčku, proč jste takovej vůl, vyslechl si mluvčí v rádiu. Také vyprávěl, jak dostal od Zemana „vycinkáno“
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten na sebe „práskl“, že nedokončil vysokou školu. Prozradil také, za co mu prezident Miloš Zeman vyčinil a co ho hodně, ale opravdu hodně zlobí na českých novinářích. Mírně řečeno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Historik varuje: Zažíváme atak nových ideologií. Vytrácí se hodnoty, které nás formovaly staletí. Moje zkušenost s mladými lidmi je rozporuplná
ROZHOVOR To, v čem aktuálně žijeme, je nový atak ideje rovnosti a nových ideologií, které budou ve svém důsledku ohrožovat nejen lidskou svobodu, ale samotnou lidskou důstojnost. Profesor Jiří Hanuš tvrdí, že boje neskončily, protože chvíle pro autentickou pravici přijde. V Česku je TOP 09 na jednoznačném sestupu, což potvrzuje, že šlo o krátkodechý projekt. Lidovci mají sice pravicovější moravské křídlo, ale jsou taženi levicovým liberálním proudem, a tak na pravici zbývá jen ODS, ve které stojí za to se angažovat. Historik také předkládá svou teorii, proč ve prospěch Andreje Babiše hraje u voličů i to, že neumí dobře česky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989, tolerovat ji nebudeme, prohlásil Fiala
"Jsme krok od spojenectví socialistů, bývalých a současných komunistů a oživení vlivu stalinistů," řekl mimo jiné Fiala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Přímé svědectví, co prováděli Palestinci u hranic s Izraelem. Hamás chladnokrevně plánoval hromadu mrtvol
Na hranice Gazy se můžeme vydat pohledem Richarda Kempa, který tam strávil posledních několik týdnů a mohl tak bezprostředně sledovat Hamásem organizované násilí a reakci izraelské armády. Svůj text poskytl think-tanku Gatestone Institute v New Yorku, pro jeho českou verzi ho přeložil Radomír Bobek. Autor upozorňuje, že skutečný a zlovolný účel plánu Hamásu spočívá v podněcování násilí takovým způsobem, že Izraelské obranné síly nemají jinou možnost než užít smrtící sílu, což vyústí v zabíjení civilistů z Gazy. A právě k tomu došlo v souvislosti s otevřením ambasády Spojených států v Jeruzalémě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sojka (Soukromníci): Stát prostřednictvím obcí dotuje naši konkurenci z našich daní
Text Jaroslava Sojky, člena Rozšířeného předsednictva Strany soukromníků České republiky, místostarosty Ivančic a živnostníka, který byl publikován v šestém vydání letošního ročníku zpravodaje Soukromník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Generál Trojánek odchází na Vysočinu
Policejní prezident vyhověl žádosti pražského ředitele o přeložení na Vysočinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Europoslanec KSČM: Přijde doba, kdy se tvůrci dnešní rusofobní propagandy a přepisování dějin budou před národem stydět
ROZHOVOR Rusofobie čouhající ze všech sdělovacích prostředků a malost některých politiků v čele s Miroslavem Kalouskem, ale i třeba těch na Praze 7 vybičovává nesnášenlivost k Ruské federaci až ad absurdum. Co říkají „evropské hodnoty“ na „neobčany“ Pobaltí? Europoslanec za KSČM Jiří Maštálka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje také situaci v Sýrii, kde podle něj nebýt Ruska, Íránu a Turecka Islámský stát by nebyl poražen, a to tedy nikoliv spojeneckými vojsky vedenými USA. Výbušná situace v Izraeli varuje nejen co do možného bombardování jaderných zařízení v Íránu, kdy by radioaktivní spad pocítila i Saúdská Arábie, ale ukazuje fakt, o kterém se příliš nehovoří, a to, že židovský stát má jistojistě atomovou zbraň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zpěvák Koller burcuje národ: Nenechte se těmi nechutnými estébáky oje*at. Sviním se ustupovat nemá
„Bohužel tahle nechutná parta estébáků je vytrvalá. Nenechte se oje*at,“ podotkl zpěvák David Koller. Jeho slov si všiml server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Sledujete přírodu? Zaměřte se na veverky
Dnes začíná roční projekt, který by měl přivést co největší počet lidí k zájmu o sledování naší přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Ve vážné krizi je jen to, co je
Vyprávěnky o translantické spolupráci mohou být nadále složkou vzrušujících politických projevů a komentářů, ale v posledních letech Evropa značně znejistěla. A když jsme si toho všimli i my, zjišťujeme, že naše republika je prakticky bezbranná. Expediční armádu máme jistě dobrou, ale co když bude potřeba bojovat za Prahu i jinde než v podhůří Hindúkuše?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Migrační byznys, maření práva. Německý soudce otevřeně promluvil, co se děje, když mu přijde uprchlík s advokátem
Magazín Focus se ve svém internetovém dnešním vydání věnuje hned v několika článcích přistěhovalecké politice. Zejména s ohledem na sjednocování uprchlických rodin a soudní spory s neúspěšnými žadateli o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Letiště Praha a Incheon International Airport Corporation podepsaly nové memorandum o spolupráci
Na pražském letišti byla v úterý 22. května 2018 podepsána významná mezinárodní spolupráce mezi Letištěm Praha a společností Incheon International Airport Corporation (IIAC), která provozuje hlavní mezinárodní letiště v jihokorejském Inčchonu (Incheon International Airport) nedaleko Soulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David: „Jen“ diskuse?
V posledních týdnech jsem se zúčastnil několika politických „sešlostí“, v nichž sešlí prezentovali svoje názory. Pozoruhodné je, že vystupujícím se dostávalo potlesku nejen zdvořilostního, ale i vyjadřujícího skutečné sympatie, a to i přesto, že teze prezentované vystupujícími si často vzájemně odporovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Do EU vyvážíme stále více zboží
Vývoz České republiky do Evropské unie v přeshraničním pojetí vloni dosáhl 3,5 biliónu korun. O 199,4 miliardy více než v roce 2016. Vyvážejí se hlavně auta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODS představila program pro komunální volby. Spolupracovala na něm s veřejností i odborníky
ODS představila na dnešní programové konferenci centrální část programu pro komunální volby. Ten později doplní i konkrétní programy pro jednotlivé obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Komisař Oettinger si hraje s čísly i naší trpělivostí
Evropská komise tento měsíc představila návrh na Víceletý finanční rámec 2021-2027. Jedná se o úctyhodnou sumu 32 bilionů Kč, kterou Komise potěšila mnohé z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čubu v Senátu nahradí daňový poradce Goláň. Účast byla rekordně nízká
Doplňovací volby do Senátu v obvodu Zlín vyhrál daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21). Získal 53,78 procenta hlasů, jeho soupeřce, krajské radní Michaele Blahové (KDU-ČSL), dali voliči 46,21 procenta hlasů. Volební účast v druhém kole dosáhla jen hodnoty 10,4 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Poche promluvil do novin: Toto jsou mé názory, ne to, co se píše
Europoslanec ČSSD Miroslav Poche by se mohl stát šéfem české diplomacie. Napřed ovšem musí překonat odpor prezidenta Miloše Zemana vůči své osobě. Hlava státu Pochemu vyčítá, že se staví příliš vstřícně k migrantům. Europoslanec se proto rozhodl v rozhovoru pro deník Právo vyložit, jak se na uprchlickou krizi skutečně dívá a jak by ji řešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mladé ANO v Ústeckém kraji
Hnutí ANO podporuje mladé a naopak. To dokládá i účast členů a sympatizantů Hnutí Mladé ANO, kteří se setkali s Andrejem Babišem při výjezdu Vlády ČR do Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989. Profesor Fiala chce proti tomu nabídnout poctivou práci a rozum
Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku 1989. Pokud taková vláda vznikne, ODS ji nebude tolerovat a bude jí oponentem. Na dnešní programové konferenci občanských demokratů to prohlásil předseda strany Petr Fiala. ODS bude podle něj při sestavování vlády trvat na řádných ústavních postupech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Brněnská dislokační komise doporučila rekonstrukci bývalé věznice v Uherském Hradišti
Regionální dislokační komise Brno na svém dnešním jednání v souladu s návrhem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) doporučila rekonstrukci areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti. Podle komplexního návrhu ÚZSVM by byly v budově umístěny Muzeum totality, Okresní soud, Okresní státní zastupitelství a Probační a mediační služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Adriana Krnáčová vysvětlovala na kameru, jak funguje smart city
Smart city a chytré odpadkové koše, téma, k němuž se vyjádřila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Její vysvětlení přinesl server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení chtějí Sedmičku bez plastu
V létě přetékají odpadové koše nejen ve Stromovce či Letenských sadech plastovými kelímky. Zelení v Praze 7 proto spouští kampaň za čistší veřejný prostor a nižší produkci plastů obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Kosovský obchod s orgány
Ve čtvrtek byli v Prištině odsouzeni dva kosovští Albánci obvinění z odebírání lidských orgánů za účelem nelegálního obchodu. Urolog Lutfi Dervishi byl odsouzen na sedm a půl roku vězení a pokutě osm tisíc euro. Po výkonu trestu nebude smět po dva roky vykonávat lékařskou praxi. Anesteziolog Sokol Hajdini byl odsouzen na rok vězení za vědomou a ochotnou účast na odebírání orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Brno chce zatočit s genderovou nevyvážeností soch. Hledají se významné ženy, které by mohly být ztvárněny
Která z žen by si zasloužila sochu v Brně? O tom budou rozhodovat lidé v průběhu festivalu Meeting Brno. O záměru letošního ročníku, který chce upozornit na výrazný nepoměr mezi sochami mužských a ženských osobností, píše server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ředitelka odboru Kontroly ÚZSVM získala Cenu Bezpečnostní rady státu
Ředitelka odboru Kontroly Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Petra Skalická dnes obdržela z rukou ministra zahraničních věcí Martina Stropnického Cenu Bezpečnostní rady státu za rok 2018. Cenu obdržela za disertační práci „Možnosti rozvoje ochrany kritické infrastruktury v České republice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Tak trochu návrat socíku
Piráti odstartovali svou volební kampaň. A hned od počátku nás nenechali na pochybách, jaké téma hodlají vařit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Quo vadis, ČSSD?
Jediným, kdo připadá v úvahu, že uzavře koalici s ANO, je ČSSD. Řešení jistě není ku prospěchu ČSSD, není ku prospěchu demokracie u nás. Je pro Babiše poslední nadějí, jak získat důvěru pro vládu, v jejím čele tento trestně stíhaný člověk bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zelení: Poslanci ANO, KSČM, ODS, SPD a ČSSD prodali zdraví českých občanů
Budeme nadále dýchat špinavý vzduch a občané žijící v blízkosti uhelných elektráren budou dál umírat o šest let dříve, než je český průměr. Tak rozhodla poslanecká sněmovna, navzdory doporučení odborníků a v přímém rozporu s veřejným zájmem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zpracování a ochrana osobních údajů v Národním bezpečnostním úřadu
Dne 25. května 2018 vstupila v účinnost Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), dále také „GDPR“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec SPD, kterému nadávají, že kšeftuje s chudobou: 30 tisíc za to mám. To je nějaká zlodějna? Ať si to jde dělat někdo jiný
Z PROFILŮ Poslanec hnutí SPD Tomia Okamury Lubomír Volný usedl k počítači a odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné vyložil svůj vztah k EU a konstatoval, že žijeme „v politicky zkorumpované době“. Tato slova použil v souvislosti se Zdeňkem Bakalou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): GDPR - Nepřipravenost a nejistota
Také se Vám již stalo, že v souvislosti s nákupem například pračky prostřednictvím internetu vám následně začaly samy od sebe automaticky chodit nabídky na výhodný nákup sušičky na prádlo, ledničky apod., anebo vám dokonce najednou z ničeho nic někdo zatelefonoval a zeptal se, zda nemáte zájem o výhodný spotřebitelský úvěr?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Zástupci měst a obcí na horním toku řeky Opavy požadují protipovodňovou ochranu svých obyvatel
Zástupci měst a obcí diskutovali s vodohospodáři o urychlení realizace protipovodňových opatření na horním toku řeky Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kánský: Pohodlí opozice
Mnoho členů ČSSD nemůže zkousnout, že vedení se rozhodlo jít do koaliční vlády. Myslí si, že opozice by nám dala prostor vyřešit si vlastní spory, připravit řádně priority programového období, přesvědčit občany o naší cestě k solidním zítřkům a zejména je přesvědčit, aby nás opět volili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Třináct měsíců basy za informování o soudu s pedofily. Vítejte v dnešní Británii
Je možné, abyste ráno odešel z domova jako svobodný člověk a večer již seděl ve vězení jako odsouzený zločinec? V Británii se během pátku právě toto stalo bojovníkovi proti imigraci (slovníkem dnešních médií „extrémně pravicovému aktivistovi“) Tommy Robinsonovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dostupné bydlení podle KDU-ČSL
Situace s bydlením je kritická, zejména ve velkých městech jako je Praha, Brno a Ostrava, jsou už nyní pro většinu obyvatel byty cenově nedosažitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Francouzský kulturní institut a CzechInvest podepsaly memorandum o spolupráci
Projekt Czech Emploi má přispět k rozvoji vzájemné spolupráce v oblasti pracovní mobility.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SPOZ: Spojená levice společně do komunálních voleb v Brně
Zástupci SPOZ v čele s místopředsedkyní KV Janou Fialovou a členem KV Liborem Chládkem se zúčastnili akce KSČM k ukončeni oslav 73. výročí osvobozeni, kde mimo jiné byli představeni kandidáti do komunálních voleb v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rasistický kašpar Zeman chce, abychom se v Evropě stříleli jako v USA. Takto jej anglicky představuje oblíbenec Jana Čulíka
Andrew Stroehlein, evropský ředitel pro média lidskoprávní organizace Human Rights Watch, zase s podivem sleduje, co to předvádí prezident Miloš Zeman. Stroehlein má za to, že prezident zřejmě touží po tom, aby na evropských školách docházelo k podobným masakrům, jaké známe z USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Karlovarský kraj láká. Turistický potenciál musíme využít na maximum
Za první tři měsíce letošního roku do Karlovarského kraje přicestovalo a ubytovalo se zde 243 062 hostů. Meziročně o téměř 15 procent více. Skvělá zpráva, ekonomický růst a chuť lidí cestovat musíme chtít využívat ještě víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ve Zlíně se volí do Senátu nástupce Čuby. Ještě máte čas
V obvodu Zlín, který vedle velké části Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, dnes druhým dnem pokračují doplňovací volby do Senátu. Volební místnosti se znovu otevřely v 08:00, až do 14:00 volí lidé mezi krajskou radní Michaelou Blahovou (KDU-ČSL) a daňovým poradcem Tomášem Goláňem (SENÁTOR 21). Do finále se oba kandidáti dostali po prvním kole, dohromady mělo o tuto funkci zájem devět kandidátů. Vítěz nahradí Františka Čubu (SPO), který koncem února rezignoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Proč chybí vážná diskuse o ekonomických tématech?
Vážná ekonomická diskuse nejen u nás, ale i v celé Evropě chybí, protože zásadní ekonomické téma (tím není, kterou dálnici postavit či jak velké subvence dát „zelené“ energii) je – pro dnešek, snad ne pro zítřek a doufejme, že určitě ne pro pozítřek – rozhodnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Politické hnutí OMMO odmítá snahu vyhlásit Most za vyloučenou lokalitu
Reagujeme tímto na pokus Sdružení Mostečané Mostu (SMM) „okamžitě se připojit k Ústí nad Labem, kde zastupitelé vyhlásí celé město vyloučenou lokalitou.“, který jako hnutí OMMO odmítáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Kožních nádorů rapidně přibývá. Nepodceňujte prevenci
Za pouhé čtyři dny, kdy začátkem května probíhala v Praze, Brně a Ostravě preventivní akce Stan proti melanomu, lékaři diagnostikovali celkem 158 zhoubných nádorů kůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VLS: Bašta na Olšině otevře brány veřejnosti podesáté
Stavba z první poloviny 15. století s číslem popisným 329 se za deset let, během kterých zde funguje expozice pro veřejnost, stala vyhledávaným cílem turistů. Každoročně mimořádně cenný památkově chráněný objekt navštíví desetitisíce návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Asociace krajů zásadně odmítá přerušení spolupráce s lékaři z Ukrajiny
Hejtmani zásadně odmítají zastavení projektu „Ukrajina“, který umožňuje příchod odborných pracovníků ze zahraničí do českých nemocnic. Vyzvaly proto Vládu ČR a Ministerstvo zdravotnictví ČR k neprodlenému jednání o obnově projektu, který pomáhá řešit dlouhodobě komplikovanou situaci zejména v nemocnicích v okrajových oblastech republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Jako ministr vnitra bych matriky v menších obcích nerušil
Pokud sociální demokracie získá v případné menšinové vládě funkci ministra vnitra, nebudou se rušit matriční úřady v menších obcích podle současného návrhu ministerstva. Na tiskové konferenci to uvedl předseda sociální demokracie a kandidát na ministra vnitra Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace řešila s experty z Mezinárodní rady hodnocení financování české vědy
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše se na pravidelném zasedání v pátek 25. května 2018 zabývala výstupy jednání s expertním poradním orgánem, tzv. Mezinárodní radou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Adriana Krnáčová vysvětlovala na kameru, jak fungují chytré odpadkové koše. Já bych radši chytrou primátorku, žasl nad videem Kalousek
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se stala terčem posměchu. Důvod? Smart city a chytré odpadkové koše. Její vysvětlení přinesl server Seznam Zprávy, Krnáčovou následně zkritizoval předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský nevěřícně zíral na hloupost, která je i na dnešní poměry zcela mimořádná. Autorkou je Šafrova souputnice Johana Hovorková
TÝDEN V MÉDIÍCH Role České republiky v nějaké hybridní válce s Ruskem je tak nepatrná a zanedbatelná, že by se tím autorka článku, v němž si vzala na paškál především prezidenta Miloše Zemana, nemusela vůbec vzrušovat a vzbuzovat v ní nutkání psát stejně hloupé články, jako napsala naposledy. Petra Žantovského zaujal i text, který pojednává o postizích pro ty, kdo projeví neúctu Evropské unii. Přidává i bizarní historku o tom, jak autorku z alternativních portálů na facebooku vysoké školy varovali před jejím vlastním článkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ODS na programové konferenci představí svůj volební program
Občanští demokraté dnes představí centrální verzi svého programu pro podzimní komunální a senátní volby. Sejdou se ve středočeských Líbeznicích, jejichž starostou je místopředseda ODS Martin Kupka. Na konferenci představí i své kandidáty do senátních voleb. "Myslím, že to co předložíme, jsou konkrétní a dobré recepty pro zlepšení života v našich obcích," řekl ČTK předseda strany Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Nefér jednání mobilních operátorů
Podle analýzy Evropské komise jsou ceny volání a využívání dat v mobilních sítích v České republice ve srovnání se zahraničím jedny z nejvyšších v Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM: Sudetoněmecký landsmanšaft nebude diktovat České republice
Stanovisko Výkonného výboru ÚV KSČM ze dne 24. května 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Mezi diagnózami tradičně dominovaly nemoci dýchací soustavy
V 1. čtvrtletí letošního roku to byly opět nemoci dýchací soustavy, které ve statistikách ukončených případů dočasné pracovní neschopnosti České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) převažovaly. Z 337 209 ukončených „neschopenek“ za první tři měsíce roku si 254 573 připsala akutní infekce dýchacích cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO v Prostějově povede do voleb František Jura
Kandidátku hnutí ANO pro letošní volby do prostějovského zastupitelstva povede František Jura. Společně s ním bude usilovat o hlasy voličů šéf městské organizace hnutí Jiří Rozehnal následovaný předsedkyní zastupitelského klubu Marcelou Župkovou. Kandidátní listinu už ANO schválilo jak na úrovni města, tak i kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Děláme užitečné idioty Západu. Totální destrukce našeho školství a multikulturní vymývání mozků dětem z dílny ČSSD. Poslanec od Okamury upozorňuje na problémy, které vás tíží
ROZHOVOR „Zavedením takzvaného ŠVP (Školní vzdělávací program) ministryní Buzkovou byla zahájena totální destrukce základního školství v ČR. V poslední době už to vypadá spíše na definitivní ‚vymývání mozků‘ dětí v souladu s politikou multikulturalismu a podpory inkluze. Učitelé i ředitelé škol jsou přehlceni byrokracií a novými agendami, platy stále nízké, takže motivace pro práci ve školství u mladých učitelů varovně klesá... Přišla drtivá rána pro naše školství. Tím bylo zavedení inkluzivního vzdělávání z dílny neomarxistické ČSSD,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ODS vybrala kandidáty do Senátu. Třeba v Brně nikoho nehledá, podpoří rektora Beka
Občanská demokratická strana vyšle do letošních senátních voleb například herce Vladimíra Kratinu nebo bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka. Do Senátu podpoří i diplomata a kandidáta z letošních prezidentských voleb Pavla Fischera v obvodu Praha 12 nebo rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka. Obhajovat své křeslo v horní parlamentní komoře bude i místopředseda Senátu a teplický primátor Jaroslav Kubera. ODS představila kandidáty na své dnešní programové konferenci, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Adámková (ANO): Proočkovanost proti spalničkám je nízká, hrozí další epidemie
V České republice letos na jaře proběhla třetí epidemie spalniček za poslední čtyři roky. Jde o velmi alarmující zprávu, protože ještě před několika lety se nemoc v ČR v podstatě nevyskytovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist